ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
cyberia93cry
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2011, 23:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας, θα σας το πω ευθέως, θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει θεός αλλά τίποτα δεν μου αποδεικνύει την ύπαρξη του. Το κάλεσμα ενός πνεύματος θα το αποδείκνυε αυτό.

Προσωπικα δεν πιστευω οτι ο κοσμος των πνευματων συμβαδιζει απαραιτητα με τη θρησκεια και το Θεο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberia93cry
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2011, 23:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ομολογω οτι εσκασα στα γελια (με την καλη εννοια, δεν γελαω με σενα!)!! Φανταζεσαι να ανταποκριθει τελικα ο Διας!

Φανταζεσαι?
'Η η Ηρα...Και να πει "Ε ρε π0uστη Δια ποιος ειναι παλι??"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kromos
Νέο Μέλος

Australia
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2011, 23:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχα να επικαλέσεις την Ήρα και να της πεις... πάλι σε κερατώνει ο άντρας σου... χαχαχαχαχα
τι κάνει το μπασταρδάκι ο ηρακλής και το άλλο το μπασταρδάκι ο θησέας?
υπάρχει μία περίπτωση να μην το πάρει πολύ καλά.....

~Kromos47~

have you ever dance with the devil, under the moonlight??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2011, 16:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γινεται το "ποτηρακι" να το κανει καποιοις μονος του?ή οπωσδηποτε θελει εναν αριθμο ατομων ?

Edited by - BloNZoR on 29/07/2011 18:49:36


Μονος του?Πα-να-για μου!Θα παθω εγκεφαλικο.Οχι γιατι δεν το θεωρω πρακτικα δυνατο αλλα γιατι αν το εκανα εγω τοτε πολυ απλα θα χεζομουνα πανω μου!Μονος καλε να φερεις κοτζαμ πνευμα?

Περα απο την πλακα τωρα,ισως και να δουλευε και μαλιστα θα ηταν και πρακτικο,γιατι αφου οσοι περισσοτεροι ειναι τοσο πιο δυνατο ερχεται τοτε ισως να σου ερχοταν χαμηλης ιεραρχιας.Λεω τωρα.

Δεν ειναι οτι σε μισω... απλα παρ'το ετσι...Αν ειχες πιασει φωτια και ειχα νερο...θα το επινα!

Edited by - ---Sophie--- on 29/10/2011 16:48:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

opanos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2011, 01:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, σας διαβάζω χρόνια και γράφτηκα μόνο και μόνο για να απαντήσω εδώ! Μην το κάνετε αυτό με το ποτηράκι είναι επικίνδυνο! Το κάναμε πριν χρόνια σε σπίτι που άνηκε σε φίλο αλλά δεν έμενε κανείς τότε! Καλούσαμε έναν που ξέραμε ότι είχε πεθάνει πρόσφατα (18 χρόνια πέρασαν και ακόμα θυμάμαι το όνομα)! Ύστερα από αρκετές προσπάθειες κουνήθηκε το φλιτζανάκι αλλά το πήραμε στην πλάκα γιατί νομίζαμε ότι το κουνούσε κάποιος από εμάς (επειδή τα δάχτυλα είναι κυκλικά στο φλυτζανάκι δεν μπορείς να το καταλάβεις). Αρχίσαμε να ρωτάμε χαζομάρες στην αρχή (λόγο ηλικίας) του τύπου δείξε μας ποιος την έχει μεγαλύτερη κλπ. Μετά για να σιγουρευτούμε σκεφτόμασταν αριθμούς και λέξεις και πήγαινε αμέσως. Δεν χρειαζόταν να πω "Πάνε στον αριθμό που σκέφτομαι" και μόνο που το σκεφτόμουν πήγαινε (το κάναμε με την σειρά ένας- ένας). Κάποιος στο άσχετο ρώτησε στο πνεύμα πως πέθανε. Το ξέραμε πως πέθανε (αυτοκινητιστικό ήταν) αλλά αυτός ο ... το ρώτησε. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναζήσει και μακάρι να μη το ζήσει κανείς σας. Το φλυτζανάκι εκτοξεύτηκε στον τοίχο,τα φώτα αναβόσβηναν και μια ντουλάπα άνοιξε και πετάχτηκαν τα ρούχα έξω. Περιττό να σας πω ότι σε χρόνο dt ήμασταν όλοι στα μηχανάκια! Την άλλη μέρα που ξαναπήγε ο φίλος βρήκε μια σωλήνα σπασμένη και το σπίτι μέσα στα νερά και όλα άνω κάτω! Αυτά εκ πείρας. Το είπε στον πατέρα του και έκαναν αγιασμό και ηρεμήσαμε όλοι γιατί νομίζαμε ότι θα μας κυνηγούσε! Πάντως ενώ οι απαντήσεις σε χαζοερωτήσεις (τι σκέφτομαι πχ) ήταν σωστές οι άλλες ήταν λάθος. Ρώτησε πχ φίλος πότε θα πεθάνει...ε θα έπρεπε να έχει πεθάνει εδώ και 11 χρόνια. Αυτά τα λίγα από εμένα. ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

---Sophie---
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2011, 09:15:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσορισες στο φορουμ φιλε Οπανος και ελπιζω να σου αρεσει.Οσο για το συμβαν που μας γραφεις πρεπει να σου πω οτι ησασταν τυχεροι.Θα μπορουσατε να παθετε απειρως χειροτερα.Τωρα,σχετικα με την προειδοποιηση σου να μην το παιξουμε εγω δεν προκειται να το κανω ετσι κι αλλιως(δεν ειδες στο προηγουμενο μου μυνημα τι χεστρα που ειμαι?).Τωρα βεβαια μερικοι το θεωρουν μαγκια να το κανουν κλπ κλπ.Τι να γινει ξερεις ποσες φορες εχουν προσπαθησει να τους λογικεψουν?Στο κατω κατω οτι και να πουμε στο τελος θα κανουν οτι θελουν.

Θα σε εστελνα στον διαολο...αλλα δεν μου φταει και αυτος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriax
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2012, 17:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ηθελα να ρωτησω,αν εχω ενα δικο μου OUIJA ,αλλα τα γραμματα της αλφαβητου ειναι στα λατινικα,οι ερωτησεις πρεπει να γινονται στα αγγλικα?σε αυτη την περιπτωση να φτιαξω ενα καινουργιο με την ελληνικη αλφαβητο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nisgia
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2012, 10:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους,

Θα σας διηγηθώ μια προσωπική ιστορία, να ενημερώσω πρώτα ότι διάβασα μέχρι την τέταρτη σελίδα και ελπίζω κάποιος να έχει απαντήσει μέχρι να διαβάσω όλες τις σελίδες..

Από μικρός είχα μεγάλο ενδιαφέρον για τα παραφυσικά και είχα δοκιμάσει όλες τις χαζομάρες γιατί σαν μικρό παιδί νόμιζα ότι ήταν αληθινά. Δοκίμασα να πω 3 ίδιες λέξεις (δεν θυμάμαι πια) για να εμφανιστεί ένα πνεύμα, έγραψα με κραγιόν τα τρία 6 στον καθρέφτη και μετά τον έσπασα, κάτι με κεριά για να επικαλεστούμε ένα πνεύμα αλλά τίποτα.

Φίλοι, συγγενείς, γνωστοί όλοι είχαν και μια εμπειρία με ένα παραφυσικό φαινόμενο (δεν λέω αν αληθεύουν ή όχι) αλλά ήθελα να ζήσω μια εμπειρία προσωπικά. Τεσπα πέρασαν τα χρόνια και πειστικά ότι τέτοια φαινόμενα δεν υπάρχουν και ότι όλα είναι στο μυαλό. Όταν άκουγα τέτοιες ιστορίες τα αγνοούσα ή γινόμουν γραφικός. Ώσπου εδώ και ενάμιση χρόνο τα έχω με μια κοπέλα που είναι ...επιρεπής σε τέτοια φαινόμενα. εδώ και βδομάδες άρχισα να ερευνώ και να ενημερώνομαι με ότι σχετικό. Βέβαια δεν τα πιστεύω όλα επειδή στο ίντερνετ ο καθένας μπορεί να γράψει ότι θέλει αλλά και πάλι το ψάχνω ώστε να έχω μια σφαιρική εικόνα. Αυτός είναι ο λόγος που με οδήγησε εδώ.

Η κοπέλα μου ισχυρίζεται ότι κάτι κατοικεί στο σπίτι της, ένα πρωί σηκώθηκε πρώτη και με φώναξε έντρομη και σηκώθηκα να δω τι γίνεται. Ένα αχνό ομιχλώδης φαινόμενο φαινόταν μπροστά από τις κουρτίνες του παραθύρου. Όταν πλησίασα αρκετά δεν έβλεπα τίποτα. Σκέφτηκα ότι μπορεί να με γελούν τα μάτια μου επειδή μόλις ξύπνησα αλλά μου έκανε εντύπωση ότι το είδαμε και οι δύο. Το βράδυ λοιπόν πήρα το λάπτοπ και το άφησα μπροστά να ηχογραφεί για 4 ώρες μπας και καταγράψει κάτι, σχημάτισα ένα "Π" με α4 χαρτί να δω αν περνάει ρεύμα (σε περίπτωση που περνάει αέρας από κάπου μπορεί με το ζεστό και κρύο αέρα να δημιουργηθεί αυτό το φαινόμενο, σαν τη υγρασία που βλέπουμε πάνω από μια ζεστή ασφάλτο δρόμου) και άφησα ένα χαρτί και μολύβι μπας και γράψει τίποτα το υποτιθέμενο κάτι. Μάλιστα ξύπνησα και στις 3 το πρωί (είχα ακούσει ότι γίνονται παράξενα πράματα εκείνη την ώρα) και έκατσα στον καναπέ απέναντι από το παράθυρο για ένα τέταρτο αλλά μάταια. Το πρωί όλα ήταν φυσιολογικά, τίποτα το παράξενο. Πειστικά και έπεισα την κοπέλα μου ότι ήταν παιχνίδι του μυαλού.

Μια άλλη μέρα μια φίλη της κοπέλας μου που ισχυρίζεται ότι μπορεί να διαβάσει τον καφέ είχε έρθει στο σπίτι της και της διαβάζε τον καφέ. Κάποια στιγμή λέγανε για έναν άνδρα από το παρελθόν της κοπέλας μου και άρχισε να νιώθει νευρικούς πόνους στην καρδιά. Η φίλη της που μπορούσε να "δει" αυτά τα εκτοπλασματοειδη είπε να μην πανικοβληθεί και να περιμένει ώσπου να φτάσω στο σπίτι της. Μετά από λίγη ώρα έφτασα και τις πήρα να πάμε να φάμε έξω. Η καφετζού φίλη της είπε ότι ένα μαύρο πράμα τις ακολουθάει και φυσικά δεν είπαν τίποτα σε μένα ώσπου κάτσαμε σε μια κρεπερί. Σύμφωνα με τα λεγόμενα της αυτό το μαύρο πράμα ήρθε πάνω μου και σιγά σιγά "απορροφήθηκε" από την αύρα μου. Μου είπαν ότι έχω μια φαρδιά έντονη γραμμή αύρας σε μπλε-πράσινο χρώμα.

Και τελικά φτάσαμε την ημέρα με το "ποτηράκι". θα το κάνανε στο σπίτι της ξαδέρφης της καφετζού. Εγώ είχα αρνηθεί να πάω γιατί έλεγα ότι όλα αυτά είναι βλακείες, εν τέλει με πείσανε και πήγα αλλά αρνήθηκα να συμμετέχω, και έκατσα σε μια γωνία 3-4 μέτρα μακριά τους για να μην τους παρενοχλω. Κάνανε τα δικά τους και φαινόταν ότι είχαν καλέσει κάτι, βέβαια εγώ γέλαγα από μέσα μου.
σε κάποια φάση αγρίεψε η κατάσταση και το πνεύμα δεν έλεγε να φύγει και μου είπαν ότι μπορείς να βγεις από το "παιχνίδι" μόνο αν σε επιτρέψει το πνεύμα. Ζοριζόταν και είχε ιδρώσει η καφετζού ώσπου έκανε την ερώτηση "τι θέλεις?" σύμφωνα με τα λεγόμενα της το πνεύμα έδειξε τον τοίχο πίσω της. Απάντησε "οκ και τώρα φύγε" και έτσι τελείωσε η βραδιά. Μετά από μερικές μέρες έπιασε φωτιά το σπίτι και πέθανε η γιαγιά της που κοιμόταν στο δωμάτιο που φαίνεται να έδειξε το πνεύμα.

Ο λόγος που έπιασε φωτιά ήταν επειδή ένα μισοφαγωμένο καλώδιο είχε καλυφθεί με βαρύ εύφλεκτο αντικείμενο και έτσι έγινε η ζημιά...

Σύμπτωση ή κάτι άλλο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2012, 19:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον κοσμο που αντιλαμβανομαστε υπαρχουν στενα τρεις διαστασεις οποτε για τους συντηρητικους οτιδηποτε μη εξηγησιμο αποτελει φαντασιωση..
απο την αλλη θεωριες κ θεωριες κυκλοφορουν μαλλον για να παραπλανησουν παρα για να ενημερωσουν
για μενα ψαξτο σε μορφες ενεργειας που με καποιο τροπο αποτυπωνωνται στο χωρο κ γινονται αισθητες απο ανθρωπους με ιδιαιτερες ευαισθησιες..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2012, 19:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον κοσμο που αντιλαμβανομαστε υπαρχουν στενα τρεις διαστασεις οποτε για τους συντηρητικους οτιδηποτε μη εξηγησιμο αποτελει φαντασιωση..
απο την αλλη θεωριες κ θεωριες κυκλοφορουν μαλλον για να παραπλανησουν παρα για να ενημερωσουν
για μενα ψαξτο σε μορφες ενεργειας που με καποιο τροπο αποτυπωνωνται στο χωρο κ γινονται αισθητες απο ανθρωπους με ιδιαιτερες ευαισθησιες..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2012, 01:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia exei kairo pou diavasa oti exete grapsei edw kai eixa diafores erwtiseis elpizw na exei kapoios tis apantiseis pou exw loipon
: ama kaneis to potiraki einai san exeis desmefti me kati kako pou 8a sou simvei kai den 3ereis pote 8a simvei to otidipote pera apo afta, otan kaleis ena pnevma den 3ereis an einai kalo i kako kai opws exw diavasei 8a einai kalitera na min to gnorizeis giati mporei na simvei to anapofekto, den prepei na tous miliseis gia to melon lene 8a peseis se koma, to parel8on tou,to parel8on pou exeis dei den exei noima kai oute to paron den exei noima. tote ti mporeis na peis me ena pnevma ? apo tin mia i apo tin alli 8a troma3eis mono kai mono gia tin empeiria ? i8ela na kanw to potiraki alla enas filos mou stamatise giati to 8eori xazomara kai epikindino. afto pou 8a meinei se kapoion einai na stixionei ton eafto tou se allous pou diavasa itan pou erxotan to pnevma ston upno tou kai na exei efialtes. den 8a tou prosferei kati pou na a3izei pera apo to na pei kai nevriazei otan to leei se allous na min ton pistevoun kai oso epikindino an einai(pragmatiko i oxi) to mono pou kaneis einai na katastrefeis ton eafto sou, ektos an einai idi katestramenei parolo pou anatrixiasa me arketes istories mporei na einai kaloi sto na grafoun tromaktikes istories. i apopsi mou einai an uparxei to skotadi tote kati prepei na tou dosei to anti8eto tou diladi oi aggeloi i kai o 8eos, an iparxei kako iparxei kai kalo, panw to anti8eto katw.

filika ola afta min pare3igi8ei kaneis mazi mou

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

retronio22
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2012, 16:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους retronio22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύω στο Ποτηράκι,στα πνεύματα,αν και έζησα την εμπειρία.Θεωρώ πως ο εγκέφαλος δημιουργεί φόβο,και κάνει τα αντικείμενα να πέφτουν και να αναβοσβήνουν τα φώτα,πόσο μάλλον όταν είναι ακόμα περισσότεροι στην παρέα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2012, 21:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν πιστεύω στο Ποτηράκι,στα πνεύματα,αν και έζησα την εμπειρία.Θεωρώ πως ο εγκέφαλος δημιουργεί φόβο,και κάνει τα αντικείμενα να πέφτουν και να αναβοσβήνουν τα φώτα,πόσο μάλλον όταν είναι ακόμα περισσότεροι στην παρέα.
Φοβάσαι να πιστέψεις οτι όλα αυτά μπορεί να μην οφείλονται στον φόβο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
retronio22
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2012, 21:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους retronio22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί να ήταν και απλά σύμπτωση ότι χαμήλωσε για αρκετά δευτερόλεπτα η τάση του ηλεκτρικού και άναψε και ότι έπεσε μια σειρά από βιβλία,και ότι την επόμενη μέρα έπεσε και έσπασε ένα φωτιστικό ξαφνικά.Το πιο λογικό είναι να προκλήθηκε με τη δύναμη του εγκεφάλου,άλλωστε ο εγκέφαλος έχει πολλές δυνατότητες που ο μέσος άνθρωπος δεν γνωρίζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2012, 00:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το πιο λογικό είναι να προκλήθηκε με τη δύναμη του εγκεφάλου,άλλωστε ο εγκέφαλος έχει πολλές δυνατότητες που ο μέσος άνθρωπος δεν γνωρίζει.

Εγώ δεν το βρίσκω καθόλου λογικό. Σύμφωνα με τους επιστήμονες ο μέσος άνθρωπος χρησιμοποιεί το 100% του εγκεφάλου του (αυτό για το 10% ειναι αστικός μύθος) επομένως αν μπορούσαμε να μετακινήσουμε με το μυαλό μας πράγματα, θα συνέβαινε συνέχεια.
quote:
Μπορεί να ήταν και απλά σύμπτωση ότι χαμήλωσε για αρκετά δευτερόλεπτα η τάση του ηλεκτρικού και άναψε και ότι έπεσε μια σειρά από βιβλία,και ότι την επόμενη μέρα έπεσε και έσπασε ένα φωτιστικό ξαφνικά.
Αν δεν ήταν, θα ήταν κακό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 00:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia na rotisw, den 3erw pola pragmata giafto 8a exw kapies erwtiseis tin fora. pera apo to potiraki pou den pistevw na to kanw pote
ena meros otan stoixionete, paizei na ofeilete apo kapious pou epe3an to potiraki se afto to meros ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 02:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
psykick

Η γλώσσα των αναρτήσεών σου,ανήκει στις επίσημες γλώσσες του πλανήτη Γη,ή προέρχεται απο άλλο αστρικό σύστημα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 16:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε συγνώμη για την γλώσσα που χρησιμοποιώ αλλά έχω μάθει να γράφω με greeklish.
όλοι ξέρουν τα greeklish και μην συνεχίσεις να με σατιρίζεις σε παρακαλώ.
λοιπόν από την αρχή, να ξέρετε πως δεν ξέρω πολλά πράγματα παρά μόνο το ποτηράκι που δεν πιστεύω να το παίξω κάποια μέρα, ένας φίλος μου λέει πως είναι χαζομάρα και επικίνδυνο , για αυτό θα έχω κάποιες ερωτήσεις την φορά, όταν ένα μέρος στοιχειώνετε παίζει να φταίει στο ότι κάποιοι έπαιξαν το ποτηράκι σε αυτόν τον χώρο και να κυκλοφορούν να κάνουν ότι θέλουν σε αυτόν τον χώρο ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 19:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι φίλε μου,δεν εχω σκοπό να σε σατυρίσω..

Αλλωστε αι αμαρτίαι υμών,εξαλείφθησαν,συνεπεία του υπέροχου κειμένου,εις την νεο-ελληνικήν.

Απέδειξες ότι κατέχεις την γλώσσα μας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2012, 19:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπόν παίζει να ισχύει η ερώτηση μου; γιατί μου είναι εντελώς παράλογο τα πνεύματα να τα καλείς και να στοιχειώνουν εσένα η τον χώρο , ενώ μπορούν να στοιχειώσουν ένα μέρος έτσι απλά. πρέπει να υπάρχει κάτι που το πνεύμα αποφάσισε να πάει σε ένα μέρος και να το στοιχειώσει.
πολύ supernatural βλέπω :):):)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2012, 15:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ psykick

Αυτά έρχονται μόνο όταν τα καλέσεις, είτε εις γνώσιν σου (ποτηράκια, τραπεζάκια, μεντιουμ κτλ) είτε εν αγνοία σου από τον τρόπο ζωής που διάγεις και τους προσφέρεις αυτό που ψάχνουν. "Αρνητική ενέργεια" το λέμε όλοι μας χωρίς όμως να είναι επιστημονικά δόκιμος ο όρος αλλά και χωρίς να υπάρχει κάποιος άλλος επίσημος επιστημονικός όρος.

Πάντως όλες σας αυτές οι εμπειρίες δεν θα έπρεπε να υπάρχουν καθώς η Βιολογία και η Ψυχολογία δεν τα αποδέχεται!

Αλλά και το αθειστικό μπλοκ τα χλευάζει ως μυθεύματα των διαφόρων θρησκειών για να τρομάζουν τα πρόβατα και να μένουν οικειοθελώς στο μαντρί για εκμετάλλευση...

Απορώ και εγώ πως γίνεται να συμβαίνουν τέτοια πράγματα καθώς και πόσο πολύ επηρεάστηκε Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ μου φίλος (Φύσει και Θέσει ΑΘΕΟΣ από τους original και όχι τους γιαλαντζί) μετά από μια τέτοια ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΘΟΣ...

Σε λιγότερο από μια εβδομάδα μπήκε σε Ψυχιατρική κλινική (χωρίς καν να πάθει δαιμονοκατάληψη ή κάτι άλλο) και σε λιγότερο απο ένα εξάμηνο αυτοκτόνησε...

Μου έπεσε βαρύ το τίμημα της ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ και έκτοτε μόνο ΣΟΒΑΡΗ ΠΛΑΚΙΤΣΑ σε original και γιαλαντζί άθεους και ο έχων ώτα ακούειν ακουέτω...

Το "σπορ" είναι ζόρικο και όποιος δεν έχει "προπονηθεί" σκληρά και έχει τις απόψεις macedon και παρείτσας καλύτερα να την πέφτει για ύπνο νωρίς-νωρίς τα βράδια αφού έχει παπαντζολογήσει στα σχετικά forum περί ανύπαρτων θεών, δαιμόνων, μαντριών προβάτων κτλ κτλ ...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 03/10/2012 15:14:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2012, 19:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ έχω 3 επισημάνσεις να κάνω:

Μου δίνεις την εντύπωση ότι όλοι σου οι φίλοι είναι άθεοι. Γιατί δεν κάνεις παρέα με Χριστιανούς;

Όλοι οι φίλοι που έχεις αναφέρει έχουν κακή μοίρα. Ή γίνονται ρεπουπλικάνοι καπιτάλες που δουλεύουν στην Intel ή αυτοκτονούν. (νομίζω ότι χειρότερη μοίρα είναι η πρώτη)

quote:
Απορώ και εγώ πως γίνεται να συμβαίνουν τέτοια πράγματα καθώς και πόσο πολύ επηρεάστηκε Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ μου φίλος (Φύσει και Θέσει ΑΘΕΟΣ από τους original και όχι τους γιαλαντζί) μετά από μια τέτοια ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ (ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΘΟΣ


Ομολογείς ότι... έκανες "σεάνς"; Πόσο κακός Χριστιανός είσαι !!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2012, 21:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel

Τώρα μην προσπαθείς να βγεις άγγελος σωστός άνθρωπος, όλοι έχουμε κάνει λάθη δεν ξέρω για σένα αν έχεις κάνει η όχι, αλλά σίγουρα έχεις μετανιώσει για κάτι. Άμα θέλει ο άλλος άντε και καλά τώρα θα καλέσω πνεύμα να μιλήσω μαζί του αυτό είναι χαζομάρα.Δεν ήξερε ο άνθρωπος τι θα συνέβαινε, τρόμαξαν έκαναν έραναν, να πεθάνει όμως ο φίλος του είναι να κουβαλάει ένα μεγάλο βάρος.Πήγε μόνο να πει στον φίλο του να του αποδείξει μόνο την θεωρία του.

PanosT

Δεν ξέρω αν ξεφεύγω από το θέμα άλλα τι σου είπε ο φίλος σου πριν κάνετε το ποτηράκι ; Σου είπε καθόλου πως είναι επικίνδυνο ;
Έστω ότι πας εσύ να μιλήσεις με κανέναν νεκρό επειδή νιώθεις μόνος υπήρχε περίπτωση να κοιμάσαι της νύχτες ;


Για μένα το ποτηράκι είναι ένα παιχνίδι που δεν τελειώνει ποτέ μέχρι να πεθάνεις,σαν έχεις δεσμευτεί με κατι, συνέχεια το πνεύμα θα σε κυνηγάει και ακόμα να μην καταφέρεις να μιλήσεις με πνεύμα.Και όταν βρίσκεσαι στο σπίτι το πνεύμα θα σου κάνει κόλπα και με τον καιρό θα τρελαίνεσαι.
Ποιος ξέρει τώρα τι κόλπα του έκανε του δικού σου και κατέληξε σε Ψυχιατρική κλινική

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2012, 14:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μένα το ποτηράκι είναι ένα παιχνίδι που δεν τελειώνει ποτέ μέχρι να πεθάνεις,σαν έχεις δεσμευτεί με κατι, συνέχεια το πνεύμα θα σε κυνηγάει και ακόμα να μην καταφέρεις να μιλήσεις με πνεύμα.Και όταν βρίσκεσαι στο σπίτι το πνεύμα θα σου κάνει κόλπα και με τον καιρό θα τρελαίνεσαι.
Ποιος ξέρει τώρα τι κόλπα του έκανε του δικού σου και κατέληξε σε Ψυχιατρική κλινική
Κάποιας μορφής πνεύματα, υπάρχουν έτσι κι αλλιώς στα περισσότερα σπίτια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2012, 22:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα ειρονία η γιαγιά μου πέθανε στο δωμάτιό μου, άμα παίξω το παιχνίδι θα μιλήσω μαζί της ;
Μια απορία που έχω για κάτι που είχα διαβάσει σε σελίδα εδώ. Διάβασα πως όταν καλούσαν πνεύμα κατά κάποιον τρόπο, μπορούσαν να κινούν πράγματα με την φαντασία τους ;
Μα πως γίνετε αυτό ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2012, 23:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde
Τουλάχιστον δεν σε κάνουν τίποτε αυτά.
Ο ξάδερφος του κολλητού μου που μεγάλωσε στην Αμερική, μια μέρα που μιλούσαμε πάνω στο θέμα για το ποτηράκι μου είπε 2 πράγματα
1ον Μου είπε για κάποιους που έπεξαν το ποτηράκι δεν μου είπε πολλά πράγματα αλλά στην Αμερική έτσι όπως το κατάλαβα εγώ όταν έρχεται πνεύμα κάνει το παιχνίδι να βρίσκετε στον αέρα κανείς από δω δεν είχε αυτήν την περίπτωση και δεν μπορώ να τον βγάλω ψεύτη γιατί πιστεύει στα φαντάσματα πνεύματα με το παραπάνω γιατί το δεύτερο είναι ένας Έλληνας έδωσε νοθευμένο ναρκωτικό στον καλήτερο του φίλο και πέθανε κάναν κηδεία και ότι άλλο χρειάζεται και μου είπε την μέρα που κάναν την κηδεία υπήρχε μια μυρωδιά έντονη δεν θυμάμαι πως χαρακτηρίζετε αυτή η μυρωδιά και η μάνα του έλεγε πως είναι ο φίλος του εδώ, την ίδια μέρα που ήταν σε έναν εσωτερικό χώρο που υπήρχαν κεριά παρόλο που δεν υπήρχε άνεμος κάποια κεριά στον χώρο κουνίοντουσαν και άλλα άπω την άλλη ήταν ακίνητα
Μετά από κάποιες μέρες μετά στο σπίτι του στην Αμερική έβλεπε την γάτα του να κοιτάει συνεχώς την ντουλάπα η μάνα του είπε πως ο φίλος του είναι στο σπίτι.
Ο Κολλητός μου ο ξάδερφος του και όλη η οικογένεια είναι εκκλησιαστική άνθρωποι, λογικό είναι να πιστεύουν σε υπερφυσικό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

retronio22
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2012, 01:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους retronio22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια απορία που έχω για κάτι που είχα διαβάσει σε σελίδα εδώ. Διάβασα πως όταν καλούσαν πνεύμα κατά κάποιον τρόπο, μπορούσαν να κινούν πράγματα με την φαντασία τους ;
Μα πως γίνετε αυτό ;

Το έχω γράψει κι εγώ αυτό,καθώς πριν το ολοκληρώσουμε έπεσαν τα βιβλία και τρεμόσβηνε το φως.Ο πατριός μου λέει να μην ξαναπαίξω αυτά,και να μην τα πιστεύω γιατί ο εγκέφαλος τα προκαλεί.Ο εγκέφαλος χρησιμοποιεί μόλις το 10% και κρύβει πολλές δυνατότητες.

Edited by - retronio22 on 05/10/2012 01:25:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2012, 03:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Δεν ξέρω αν ξεφεύγω από το θέμα άλλα τι σου είπε ο φίλος σου πριν κάνετε το ποτηράκι ; Σου είπε καθόλου πως είναι επικίνδυνο ;
Έστω ότι πας εσύ να μιλήσεις με κανέναν νεκρό επειδή νιώθεις μόνος υπήρχε περίπτωση να κοιμάσαι της νύχτες ;


Για μένα το ποτηράκι είναι ένα παιχνίδι που δεν τελειώνει ποτέ μέχρι να πεθάνεις,σαν έχεις δεσμευτεί με κατι, συνέχεια το πνεύμα θα σε κυνηγάει και ακόμα να μην καταφέρεις να μιλήσεις με πνεύμα.Και όταν βρίσκεσαι στο σπίτι το πνεύμα θα σου κάνει κόλπα και με τον καιρό θα τρελαίνεσαι.
Ποιος ξέρει τώρα τι κόλπα του έκανε του δικού σου και κατέληξε σε Ψυχιατρική κλινική


Επειδή φαίνεσαι μικρός στην ηλικία και άπειρος σ'αυτά τα θέματα (και το λέω με την καλή έννοια) θα σου πω τα εξής.

Ο φίλος μου ήταν Άθεος και δεν πίστευε σε ΤΙΠΟΤΑ απ'όλα αυτά. Ήταν Φυσικός και αυτός και απορούσε πως εγώ δίνω τόσο "χώρο" στο άυλο.

Αυτός ήξερε και το παρελθόν μου οπότε η συζήτηση γίνονταν σε άλλο επίπεδο. Προσπαθούσα να του μεταφέρω τις εμπειρίες που είχα και κάθε φορά προσπαθούσε να τις εξηγήσει με "λογικό" τρόπο.

Οι εξηγήσεις που έδινε κάποιες φορές θα μπορούσαν να ισχύουν αλλά τις περισσότερες αυτό δεν ήταν δυνατόν. Σε κάθε περίπτωση επέμενε στην "υλική" εξήγηση των γεγονότων.

Για να του αποδείξω ότι η "λογική" πάει περίπατο σ'αυτές τις περιπτώσεις που συζητάμε του πρότεινα να συμμετέχει σε μια τέτοια "συνεδρία" με πολύ έμπειρα και ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΟΡΘΟΔΟΞΑ μέλη όπου ήμουν απόλυτα σίγουρος ότι αυτές οι οντότητες δεν θα μπορούσαν να του πειράξουν ούτε μια τρίχα από το κεφάλι του.

Και έτσι ΕΓΙΝΕ. Εκείνη τη φορά αυτές οι οντότητες "έδωσαν ρέστα" κάνοντας απίστευτα πράγματα που δεν τα είχαμε ξαναδεί ούτε ξανακούσει από άλλους. Σε καμμία όμως περίπτωση, αν και το προσπάθησαν, δεν πείραξαν το φίλο μου γιατί ΞΕΡΟΥΜΕ τα μέτρα προφύλαξης για τους μη-πιστούς.

Το πρόβλημα ήταν άλλο.
Παραβήκαμε έναν Θεμελιώδη όρο.

Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΕΥΘΕΩΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΕΡΤΙΠΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

Ο φίλος μου πολύ απλά μέσα σε λίγα λεπτά της ώρας είδε ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ ΣΑΝ ΠΥΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΡΑΠΟΥΛΟΧΑΡΤΑ.

ΕΧΑΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ Μ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΙΩΣΕ.

Αν οι οντότητες συμπεριφέρονταν "νορμάλ" ίσως να μπορούσε να ψελλίσει κάποιες δικαιολογίες οφίλος μου γι'αυτά που συνέβησαν. Αλλά αυτά που βίωσε (και βιώσαμε) ήταν "στοχευμένα" και κατέρριπταν εκτός από τη "λογική" (με τη λαική έννοια) και νόμους της Φυσικής που έπαιζε στα δάκτυλα ο συγκεκριμένος άνθρωπος.

Αν και δεν μπόρεσαν να τον "πειράξουν" με τους γνωστούς τρόπους βρήκαν το αδύνατο σημείο του (αλλά και σημείο μας όσον αφορούσε τη προστασία αυτού του ανθρώπου).

Από εκείνη τη στιγμή έχασε ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΤΟΥ στην "ύλη", στη Φυσική που τόσο αγαπούσε, στον φυσικό κόσμο που βίωνε μέχρι εκείνη τη στιγμή και κατ'επέκτασιν στο νόημα της ύπαρξης του.

Εκ των υστέρων η ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ήταν εξώφθαλμα και ταπεινωτικά ξεκάθαρη. Όλο το σύμπαν θα ήταν άλλιώς φτιαγμένο αν ο Θεός επιθυμούσε μέσω της ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ να έρχονται κοντά Του τα δημιουργήματά Του.

ΤΟ ΑΥΤΟΒΟΥΛΟ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΜΑΛΑΚΑΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΒΑΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ.

Τέσπα.
Για εσένα μια συμβουλή.
Μακριά από τέτοια πράγματα γιατί είσαι σαν το προβατάκι ανάμεσα σε λύκους είτε το κάνεις για εσωτερική αναζήτηση είτε για περιέργεια είτε για πλάκα.

Αυτές οι οντότητες ξέρουν τι θες να ακούσεις και τι θες να δεις και θα σου το προσφέρουν με τελικό σκοπό την απώλεια σου. Στο δρόμο προς την απώλειά σου θα τους προσφέρεις "την αρνητική ενέργεια" που χρειάζονται για να δυναμώσουν και να ανέβουν στη δική τους ιεραρχία. Με απλά λόγια ο καθημερινός Θανατός σου (και όχι ο βιολογικός) είναι η Ζωή τους διότι από εκεί αντλούν ενέργεια και αυτό είναι ΝΟΜΟΣ.

Αυτό το Σύμπαν αφού το "πείραξε" ο αρχηγός τους (και έκτοτε έγινε δυαδικό φίλε Κηφέα από Τριαδικό) τους επιτράπηκε να είναι το δικό τους γήπεδο με τον αρχηγό τους (Εωσφόρος) να είναι "ο άρχων του κόσμου τούτου" όπως μας το λέει ξεκάθαρα ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΡΧΗΓΟΣ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ (αλλά και ο Εωσφορος το χρησιμοποιεί στους πειρασμούς της ερήμου).

Και εμείς είμαστε εδώ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗ όπως μας πληροφορεί η Γέννεση αλλά και ο Ερμής ο Τρισμέγιστος για να παίξουμε όση μπαλίτσα μπορεί και ξέρει ο καθένας μας.

Για το λόγο αυτό το Σύμπαν μας ως ΚΤΙΣΤΟ έχει ημερομηνία λήξης (όπως δεν θέλει να δεχθεί ο φίλος Κηφέας) καθώς επίσης για τον ίδιο λόγο συντηρείται η Ζωή μας εδώ (και όπου άλλου πιθανόν να υπάρχει στο Σύμπαν) ενάντια στις πιθανότητες δημιουργίας και επιβίωσης σ'ένα εχθρικό προς τη Ζωή σύμπαν (όπως δε θέλει να δεχθεί ο Βιομηχανικός)...

Το τρόπαιο για όσους γνωρίσουν την Αλήθεια θα είναι η επιστροφή από εκεί που ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ να φύγουμε επανα-καταλαμβάνοντας τη θέση αυτών των οντοτήτων που δεν τους επιτρέπεται ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ να ξαναγυρίσουν εκεί ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

Μακάρι να σε βοήθησα...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2012, 03:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
retronio22 -Ο εγκέφαλος χρησιμοποιεί μόλις το 10% και κρύβει πολλές δυνατότητες.

Αυτό περί του 10% του εγκέφαλου είναι ένας διαδεδομένος μύθος που έχει χρησιμοποιηθεί αρκετά, η αλήθεια πάντως είναι πως αυτό δεν ισχύει, οι απεικονίσεις του εγκεφάλου έχουν δείξει ότι καμιά εγκεφαλική περιοχή δεν είναι απόλυτα σιωπηλή ή αδρανής.

Ο ανθρωπινός εγκέφαλος είναι ενεργός ακόμα και όταν ο άνθρωπος κοιμάται, απλά ο εγκέφαλος αποτελείται από διάφορα μέρη, το καθένα από αυτά αναλαμβάνει μια διαφορετική λειτουργία του εγκεφάλου.

Συγγνώμη που δεν κάνω καλύτερη ανάλυση, αλλά το θέμα του εγκεφάλου δεν ταιριάζει με το συγκεκριμένο τόπικ..

Υπάρχει αυτό το λινκ για όποιον ενδιαφέρεται… Εγκέφαλος, ο γνωστός μας άγνωστος…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
psykick
Νέο Μέλος


34 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2012, 16:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panos T
Παρόλο που δεν ξέρω αρκετά πράγματα πως μπορείς να κουνάς πράγματα με το μυαλό, υπάρχει κάποια διαδικασία; στο μυαλό που κάνεις; να επαναλαμβάνεις κάποιες λέξεις στο μυαλό σου; κάποια πίεση να δρα πάνω σου; η από τον φόβο προς το πνεύμα ;
Δεν έχω κάποια εμπειρία με κάτι και αν υπάρχει και δεν μπορώ να καταλάβω από που είναι η πηγή που μου κάνει κάποιος κάτι, θα λεγα πως είναι τυχαίο, η η μοίρα μου που θέλει ο θεός να έχω.
Κάποια πράγματα που ήθελα να έχω τα έχασα με τα χρόνια, πράγμα που σε άλλους το έκαναν από μόνοι τους από την μια στιγμή στην άλλη με δικιά τους θέληση.
Αυτό που μου είχε συμβεί μια μέρα με έκανε χάλια και με τον καιρό σε λιγότερο από έναν μήνα έκανα πράγματα που ο κολλητός μου έλεγε σταμάτα να το κάνεις αυτό δεν θα σε ωφελήσει σε τίποτε το μόνο που κάνεις είναι να καταστρέφεις τον εαυτό σου.
Άλλα με τον καιρό που ξεπέρασα το συμβάν μου είχε μένει αυτό το κακό που έκανα και το συνέχιζα (καμιά σχέση με πνεύματα και δεν ξέρω τη άλλο )
Αν υπήρχε δαίμονας η πνεύμα κοντά μου υπήρχε περίπτωση να με βρήκε έτσι στα χάλια μου και να με έκανε ότι ήθελε κάνοντας αυτά που έκανα ;
Για να μην συνεχίζω με πολλές λεπτομέρειες με χαράκωνα
αλλά έκανα με ένα συγκεκριμένο μαχαίρι γιατί έλεγα στον εαυτό μου πως ήταν η μοίρα μου να το έχω στα χέρια μου πεντάλφα έκανα πάνω μου τι αίμα ρουφούσα έκανα πολλά τραγικά πράγματα λέγοντας στον εαυτό μου δεν με νοιάζει τι θα πάθω είμαι ήδη κατεστραμμένος δεν θα ξανά καταστραφώ.Το μόνο καλό μέχρι σήμερα είναι που δεν βρήκα νωρίτερα το παιχνίδι αυτό για τα πνευματα. Αυτο που κε κάνει να πισ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy