ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κάτσε βρε ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ που πριν ήσουν χριστιανός, πως στηριζεις τους ισχυρισμούς σου ή τις κατηγορίες σου;

Εγώ είμαι ο vas019!
Τι ζόρι τραβάς;

Edited by - Αίολος on 09/02/2014 17:22:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός σου είπε ρε τρομπα Αίολε οτι ημουν εγώ Χριστιανός;
Και διάβασε τι γράφει ο vas019 που ο ιδιος παραδέχεται οτι είναι ο Χ.Ο στα εσωτερικά για να καταλάβεις που τα στηρίζω αυτά που λέω.Το αναγνωστικό της ’ δημοτικού θα σε βοηθήσει αρκετά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα βρε χαζούλη, ένας βουδιστής δεν μπορεί να θεωρηθεί αντίχριστος...
Σωστά;

Δώσε μας το λινκ που τα λέει αυτά βρε όμορφε.
Να μην ψάχνουμε τσάμπα και γράφει η ταρίφα επισκέψεων του σαϊτ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ρε τρομπα Αίολε....

Χαχαχα

Εχω πεθάνει στο γέλιο λέμε!!!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα τώρα ρε αστράκια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιολε ουτε βουδιστης ειμαι ουτε μουσουλμανος ουτε τιποτε.ΑΘΕΟΣ ημουν ειμαι και θα ειμαι.Το nickname Αντιχριστος το εβαλε για να κανω πλακα στο Χριστιανοπουλο
Οσο για να μην ψαχνεις παρε δες αν συνεχιζει να υποστηριζει τις παπαριες του μοναχου
Εδω http://apocalypsis.forumup.gr/about876-apocalypsis.html
Και εδω http://apocalypsis.forumup.gr/about880-apocalypsis.html

Παρε δες τι λεει για τα esoterica και τα αλλα φορουμ εδω
http://apocalypsis.forumup.gr/forum-47-apocalypsis.html

Βρες και τα υπολοιπα μονος σου.Οκ τωρα;

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 09/02/2014 17:53:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 17:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απίστευτος ΜΑΛΑΚΑΣ, όποιος και αν είναι ο συγγραφέας του κάτωθι κειμένου.
Αντί να θέσει τις απόψεις του εδώ, παίρνει και σχολιάζει τα λόγια μου σε άλλο φόρουμ.

Οποία νόσος και μαλακία!!


<< ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 08, 2012 6:29 pm Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Νικομαχε, δεν ειχα σκοπο να κανω απολογια στα ιδια, αλλα η νοητικη ακροβασια σου και αντιληψη σου με εντυπωσιασε...

Παράθεση:

Κοιτάξτε ολόγυρα στο διάστημα.Δείτε δισεκατομμύρια κόσμους,τρισεκατομμύρια πλανήτες.

Ειλικρινα οταν εμεις τα βλεπουμε δοξαζουμε το μεγαλειο και την δυναμη του Θεου και την απειροτητα Του..Πως εσυ βλεπεις αντιθετα ειναι αποριας αξιον ..
Παράθεση:

Εδω βρε του έκατσε του θεού,να κάνει "παιχνίδι"?


Γιατι, ανακαλυφθηκε πλανητης σαν την γη? Εχει και αλλους πιο διπλα?
Ειναι επιχειρημα αυτο, με το μικρο σου μυαλο να κρινεις υποθετικα οτι δεν μπορει να του εκατσε εδω? Και αν του εκατσε οπως λεμε εμεις ?
Πολυ ρισκο τραβας για μια αποφαση που θα σου κοστισει αιωνια ..
Η εστω θα σε ριξει σε υποδιεστερη κατασταση στην μετενσαρκωση (δεν την πιστευω) αλλα για να σου δειξω οτι ο περισσοτερος πλανητης διαχρονικα πιστευει στην Θεια Κριση ..
Ναι εδω εκατσε το παιχνιδι..Σου φαινεται μικρη για εμας τους ανθρωπους? Ε και ο Θεος ειναι απειρος και ακριβως για αυτο τον λογο χωρεσε σε ανθρωπινο σωμα ενα του προσωπο..Αδιανοητο για εμας ε?
Ε εμεις δεν εχουμε απειρο μυαλο για να κανουμε τετοιο παιχνιδι..
Μονη μας ελπιδα να ενωθουμε ψυχικα και εγκεφαλικα μαζι του..
Να μετεχουμε στο High λικι του..Να γινουμε αθανατοι..
Οσοι πεταξουν την ευκαιρια λογω της κουτοπονηρης προσωρινης βλακειας τους και των προσωρινων παθων τους, ας προσεχαν ..

Παράθεση:

Οι κόκκοι άμμου της όλης της Γης,δεν είναι ούτε το 1/1000 των κόσμων που υπάρχουν στο σύμπαν.

Τι μαθαινω...χιλιαδες κοσμοι ε? Τι λες βρε παιδι μου να μην ξερω πανω απο εναν..αντε δυο με αυτον των δαιμονων και των αγιων..
Μονο που οσοι δεν προσεχουν τα δαιμονακια και τις απατες τους, νομιζουν οτι υπαρχουν πολλοι κοσμοι και παραλληλα συμπαντα ..
Αποδειξεις για τους αλλους πλανητικους κοσμους εχεις?

Παράθεση:

Αν είσασταν θεός,θα διαλέγατε ένα κόκκο απο όλους αυτούς να δημιουργήσετε ζωή και να την βάλετε σε ταλαιπωρίες και ανισότητες,με απώτερο σκοπό να την οδηγήσετε σε λατρεία προς την "αφεντιά" σας?

Εαν ενδιαφερομουν να δημιουργησω ηθος μεσα απο δοκιμασιες με καθαρα αυλα κριτηρια , μετρησιμα στοιχεια μονο με κλιμακα αρετης, και οχι υλης που την κανω οτι θελω οποτε θελω, ας φαινεται στους ανθρωπους αδιανοητο.. η ταχυτητα του φωτος και οι αποστασεις για μενα ειναι σαν να μην υπαρχουν ...Ειμαι παντου και πουθενα για τους αδαεις ..
Ειμαι απειρος ...μεσα στο συμπαν και εξω απο αυτο ..
Οποτε αφου ο σκοπος μου ειναι να δοκιμασω τα πνευματα και να κανω να με λατρευσουν αγαπητικα και θυσιαστικα μονο οι καλοπροαιρετοι που πασχιζουν να δειξουν αρετη, σε εμενα η τον συνανθρωπο τους, ναι το εκανα..Αλλωστε η γη ειναι το κεντρο του ενδιαφεροντος μου τωρα ..
Το συμπαν ειναι background..Ετσι για να κινειται κατι και να υπενθυμιζω σε ολους τους καλοπροαιρετους ελαχιστη απο την απειρη δυναμη μου και σοφια..ωστε να με αναζητησουν..Ειμαι ο βασιλιας συμπανταρχης, κανε το πρωτο βημα και θα σε κανω γιο μου, αρχοντα, στο υποσχομαι..δοκιμασε λιγο απο αυτα που σου ειπα και θα με βρεις μπροστα σου και μεσα σου , στην ζωη σου, στο νου σου , παντου ...
Ειμαι ταπεινος , απο την φυση μου, ειμαι απειρος και εισαι τιποτα μπροστα μου, εαν θελω σου κανω την ζωη σου κολαση απο τωρα ..πιο κολαση απο οσο μπορεις να φανταστεις..
Δεν το κανω ομως, το αποφευγω, εκπαιδευω τωρα με τις δυσκολιες, συντηρω το συμπαν και την ανθρωποτητα ...Ολοι για το σχεδιο μου δουλευουν και ο ανοητος διαβολος ακομη ..Ειτε ετσι ειτε αλλιως, στο τελος εγω θα ειμαι ακαριαιος νικητης..Θα κληρονομησω για παντα τις ψυχες της αρετης, θα τις γεμισω υπερμετρα Φως και Ευτυχια που το καλυτερο επιγειο life style μοιαζει κουραφεξαλο, σε εναν κοσμο τελειο..Τοτε θα ειναι τελειος ο κοσμος...

Γιατι αυτος ο κοσμος ειναι πλασμενος λιαν καλως οπως δηλωσα, δεν τον εκανα τελειο...διοτι χρειαζομαι και την δικη σου συμβολη ..
Ναι την δικη σου ελευθερη βουληση..μονο τοτε υπαρχει τελειοτητα στην αγαπη..Γιατι ειμαι φως, ειμαι πνευμα και πυρ, καιγομαι απο αγαπη και ευτυχια και θελω να γεμισω την ψυχη σου με αυτη, να κανω την σωσμενη ανθρωποτητα φως και ευτυχια ατελειωτη, χωρις κουραση, χωρις αναγκες χωρις τελος ...ενα ατελειωτο παρτυ ...Να αναπληρωσω τους αγγελους μου..
Οσο πιο πολυ με λατρευει καποιος, τοσο πιο πολυ ευτυχισμενος θα ειναι ..Για αυτο βλεπεις και πεθαινουν για μενα..Για αυτο με υμνουν σε γη και ουρανο..γιατι τους τα δινω ολα ...τους γεμιζω την ψυχη και δεν τους λειπει τιποτα ..και οσο πιο πολυ διαγωνιζονται, τοσο πιο πολυ το νοιωθουν ..
Δεν με ενδιαφερει ο κοκος της γης ..Δεν με ενδιαφερει η υλη , οι αποστασεις , οι φυσικοι νομοι τους οποιους δημιουργησα και θα τους εξαφανισω εν ριπη οφθαλμου την μεγαλη ημερα, κανοντας οσους θεοποιησαν την επιστημη να νοιωσουν την ανοησια τους..Χωρις φυσικους νομους, δεν υπαρχει επιστημη..δεν δουλευει τιποτα ..
Ολες οι γνωσεις της ανθρωποτητας θα γινουν αχρηστες..ολες οι τεχνες, τα γραμματα ...Μονο η θεολογια και η φιλοσοφια της αρετης θα μεινει..
Οι νομοι της αγαπης..Οσοι με αρνηθουν συνεχως εδω, θα καιγονται απο το φως μου, δεν θα το αντεξει η ακαθαρτη ψυχη τους, που θα παγιωθει με πονο και φρικη..θα χωριστουν απο ολους τους σωσμενους..
Ειναι το τιμημα οταν μια ζωη δεν καταλαβαινεις την θυσια του Βασιλια Δημιουργου, και περιμενεις χωρις να τον καλεσεις, παρακαλεσεις και χωρις να καθαρισεις και στολισεις το φτωχικο σου να σου χτυπησει την πορτα..
Για αυτο ετοιμασου και θα σου κανω την τιμη. Θα γινουμε φιλοι, θα σου χτισω παλατι στην ψυχη πανω απο ολα, ειμαι απειρος και κουβαρντας σε ολα ..Μπορω να σε λειωσω απο χαρα ..να μην το αντεχεις , να νοιωθεις οτι θα τρελαθεις και να μην μπορεις να το μοιραστεις...
Χωρις ουσιες και οινοπνευματα ...ειμαι Θεος, ενας και μοναδικος και δεν υπαρχει αλλος κανεις! Την ευτυχια μου και τα υπολοιπα, που τα δινω και στους ζητιανους του κοσμου τουτου , δεν την εχουν ουτε οι αρχοντες με τα καλυτερα υλικα ..Ειναι θεικο ποτο , για τις πλουσιες και καθαρες καρδιες μονο ..Ψυχες καθαρες θελω, αυτος ειναι ο λογος της υλικης δημιουργιας..Εκει στην καθαροτητα της αρετης αναπαυομαι, βλεπω τα πλασματα μου, τα παιδια μου και τα χαιρομαι και με χαιρονται..

Η επιλογη ειναι δικη σας..Θελει βεβαια θυσια μεγαλη στην εποχη σου να πας κοντρα στο ρευμα ..
Σε λιγο ο εωσφορος θα μοιαζει ανικητος και θα τυλιξει την γη ..
Οσοι μεινουν πιστοι σε μενα με καθε τιμημα μεχρι θανατου , θα γινουν αρχοντες, ατελειωτη δοξα και ευτυχια ..θα τους μακαριζουν αγγελοι για παντα ..

Οσοι προσπαθησουν να γλυτωσουν την ζωη τους θα χασουν και αυτη και τα παντα ...Ελατε μετανοημενοι σε μενα , και ολα ειναι δυνατα ..
Θυμηθειτε , ελεγχω τα παντα και οτιδηποτε οποτε θελησω..Ακαριαια..
Ενα κυριε ελεησον απο τα βαθη σου με ενα σου δακρυ μπορει να ειναι αρκετα για αρχη..
Ποτε μην το ξεχνατε αυτο ..Ειστε στον στιβο της αρετης ..
Δειξτε μου οτι αξιζετε να γινεται ενδοξοι και αθανατοι ..
Δειξτε μου οτι μπορειτε να διαχειριστειτε το Θειο Φως μεσα σας με συνεση και συναισθηση οτι ειστε κτισματα.. Οσο ειμαι μεσα σας θα ειστε θεοι ..για παντα ..Καθαριστε για να με δεχτειτε.. >>

ΣΗΜ:
Οτι είναι σε παράθεση, είναι δικές μου αναρτήσεις στο esoterica.gr

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ

Ναι, αλλά ακόμα δεν μας έδειξες το λινκ όπου ταυτοποιούνται τα πρόσωπα.
Κάποιος μιλάει για ένα βιβλίο.
Ε και;
Πόσες εκατοντάδες ή χιλιάδες θα μπορούσαν να το κάνουν αυτό;

Εγώ βρε τρυφερούλη να ψάξω; Χαχα! Χέστηκα!
Εσύ κατηγορείς, εσύ αποδεινκύεις.

Μην μας κάνεις να γελάσουμε άλλο όμως...

Edited by - Αίολος on 09/02/2014 18:01:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΗΜ:
Οτι είναι σε παράθεση, είναι δικές μου αναρτήσεις στο esoterica.gr
Εγώ στην θέση σου θα χαιρόμουνα αν με αντέγραφαν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα Αιολε πρεπει να εισαι μεγαλυτερος τρομπας και απο τον Χ.Ο
Ρε Νικομαχε επειδη εχεις μεγαλυτερη εμπειρια με τους τρομπες εδω μεσα εξηγεισε του πως αποδυκνειεται οτι ειναι το ιδιο ατομο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρωτάς τον αστράκια;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αίολε έχει πολύ πλάκα το θέμα.

παράνοια εντελώς.

Να γράφεις εδώ και να σε σχολιάζουν αλλού και εν αγνοία σου!

και να μην το ξέρεις, να ρίξεις τα ανάλογα...μπινελίκια!

κανονικά θα πρέπει να κάνω loggin σαν ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και να τους πάρει και να τους σηκώσει, αλλά δεν είναι του χαρακτήρα μου.

Δεν πάνε να πηδηχθούν/
Αρκετούς τέτοιους έχουμε κι εδώ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε Νικομαχε επειδη εχεις μεγαλυτερη εμπειρια με τους τρομπες εδω μεσα
Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ρε ΝΙΚ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ρωταω τον αστρακια βρε τρομπα; Απλα ο Νικομαχος με το προηγουμενο ποστ απεδειξε οτι ειναι το ιδιο ατομο,αν δεν μπορεις να καταλαβεις τα αυτονοητα εχεις σοβαρο προβλημα.

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 09/02/2014 18:12:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ

Δεν κάθισα να ψάξω πως φαίνεται ότι είναι το ίδιο πρόσωπο.
Οπως και να έχει, μπορεί να είναι, μπορεί και να μην είναι.
Δεν διάβασα αναλυτικά και προσεκτικά όλα τα γραπτά του.
Ετσι αφού δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος και πέραν πάσης αμφιβολίας, δεν στοχοποιώ πρόσωπα, αλλά ενέργειες.

Αν ξέρεις κάτι, let me know!

Και σε ευχαριστούμε για το "ξεβράκωμα" του/της ηλιθίου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αίολος
Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ρε ΝΙΚ;

Εσύ τι νομίζεις?
Εχεις καμιά..μυϊγα μήπως?

Το πασιφανές εννοεί.

Κάθε...τρόμπας που εισέρχεται στο esoterica, τυγχάνει αναλόγου καλωσορίσματος εκ μέρους μου!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ

Μα ο αστράκιας βρε μικρό και τριανταφυλλένιο, μας έδειξε (χωρίς λινκ) ότι κάποιος του απαντούσε αλλού.
Αν είναι έτσι, είναι φανερό ότι αυτός ο "κάποιος" είναι εμφανώς στόκος.
Αυτό όμως δεν τον ταυτίζει με κάποιον άλλον...
Θα μπορούσες να είσαι εσύ για να κάνεις διαφήμιση στο σαιτ ΣΟΥ...

Πως έτυχε και το ανακάλυψες άραγες;

Δεν μας είπες...

Edited by - Αίολος on 09/02/2014 18:23:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι χωρίς λινκ βρε Αίολε?

Χάνεις κι εσύ λάδια, κάθε Κυριακή?

Είναι απο το λινκ που παρέθεσε ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ντεεε! Δεν το είδα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ.Ο είσαι ο VAS ή όχι?


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μάλλον όχι...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11543&whichpage=18

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα τωρα κανεις πλακα,λιγο παρακατω απο αυτο που ποσταρε ο νικομαχος γραφει

ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ-ΤΑΠΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ,ΧΡΗΣΤΗ ΜΕ ΝΙΚΝΕΙΜ ΓΕΩΚΩΝ,ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ ΒΑΡΒΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΩΔΙΚΗ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ

Απεστάλη: 29/01/2013, 03:07:31
quote:
γεωκων εγραψε
πως γινεται να μην ειναι απατεωνας
οταν "κλεβει" την ερευνα σου και την παρουσιαζει
σαν δικια του;
Το κακο ειναι οτι δεν μπορει να υσχυριστει
καποιους "εξωσυνδεσμικους" τυπους γιατι αυτος
ειναι ο προεδρος...


βασιλης εγραψε
Δηλαδη εαν εγω σου υπογραψω ενα χαρτι παραχωρησης ολων των δικαιωματων και σου δωσω την ερευνα μου και εσυ την συμπληρωσεις , επιμεληθεις και κολλησεις και αλλο δικο σου περιεχομενο και βαλεις και τιμης ενεκεν το ονομα μου στην εισαγωγη και κρατησεις και αποστασεις σαφεις απο την καταληξη της ερευνας μου και την παρουσιασεις δημοσιογραφικα σαν μια πιθανοτητα, παει να πει οτι μου εκλεψες την ερευνα?

Αντικατεστησε εσενα με τον μοναχο και μενα με τον χριστιανο ορθοδοξο, και εχεις το τι ακριβως ισχυει με την συγκεκριμενη περιπτωση..

Ελεος με την ανακριβεια και το σπασμενο τηλεφωνο και την εμπαθεια σε αυτη την χωρα .
_________________
8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018(ΝΕΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ)
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ


Εχεις ακομα απορια αν ειναι ο ιδιος?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ

το << Ο Βασίλης έγραψε στο esoterica >> απαντώντας στον Καθετούλη, είναι σαφώς απόδειξη ότι ο Χ.Ο και ο VAS019 είναι το αυτό πρόσωπο, επειδή χρησιμοποιεί τα ίδια ακριβώς λόγια και στα δύο φόρουμς.

Εκανε όμως και μια εγγραφή ώς VAS019 ,όπως υπέδειξε ο ΣΥΝΟΔΙΝΟΣ!, αλλά φαίνεται το σκέφθηκε καλύτερα και άφησε το VAS019 με μόνο 13 μηνύματα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=0umiZrUBe9s

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

X.O. τι εγινε με την ομιλια;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ ''Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΤΟΥ ΑΝΟΜΟΥ'',ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΩΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ!

http://www.patrokosmas.gr/themata.asp?isue=76&artid=4648



Μήπως ο Μάξιμος διαβάζει εσωτερικά;

Γιατί όταν αναφέρθηκα εγώ σε παλαιότερο μήνυμα μου, πριν κάτι μήνες μου είπες όχι.

Και παραθέτω το μήνυμα μου:

quote:

Απεστάλη: 26/03/2013, 22:30:42 maria3
Και γιατί να μην έρθει από το Μπάκιγχαμ όπου είναι καθαρόαιμοι Βασιλείς, μην ξεχνάμε θα έρθει από την μαύρη θάλασσα, δηλαδή τι θα είναι πολιτικός απλά; Γιατί ούτως ή άλως θα έχει το απωθημένο του βασιλιά μια και ο χριστός είχε την βασιλεία των ουρανών, εμένα προς τα εκεί θα μου έφερνε, αν ήθελα να το ανακαλύψω. Πιστεύεις ότι έτσι απλά θα άφηναν να τον ανακαλύψουμε; πριν έρθει θα μας είχε προϊδεάσει;


Οπότε θυμάσαι και τι μου απάντησες:

quote:

Απεστάλη: 26/03/2013, 22:36:36 Χριστιανός Ορθόδοξος

maria3,
η έρευνα που έχω κάνει,έχει καταλήξει εκεί,οτι θα είναι Πρόεδρος της Ευρωπαικής Ένωσης,στις αμέσως επόμενες Ευρωεκλογές.Οι λόγοι είναι σύνθετοι,και θα χρειαζόταν να γράψω ολόκληρο βιβλίο για να το αναλύσω.
Δόξα σοι ο Θεός,έχουμε συλλέξει όλα αυτά τα χρόνια πολλά στοιχεία γύρω απο το πρόσωπό του,και δεν θα είναι δύσκολο να τον αναγνωρίσουμε απο την πρώτη κιόλας μέρα που θα εμφανιστεί.Υπάρχουν και οι 2 προφήτες που θα κάνουν την αναγνώρισή του ακόμα ευκολότερη.


Τώρα αναιρείς την απάντηση σου, επειδή το είπε ο Μάξιμος;

Edited by - maria3 on 27/01/2014 15:43:34


Συνοδινός.1 εγώ είμαι ο ψευδοπροφήτης εμένα ακολουθεί ο Μάξιμος θα ζητήσω πνευματικά δικαιώματα.

Λες γιαυτό δεν απάντησε στο μήνυμα μου;

Εντάξει ρε παιδιά είπαμε, μπορεί ναι μπορεί και όχι, πρέπει να δούμε τι θα μας πει Χ.Ο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εντάξει ρε παιδιά είπαμε, μπορεί ναι μπορεί και όχι, πρέπει να δούμε τι θα μας πει Χ.Ο.
Σωστά.
Τον ψεύτη τι τον κάνουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 18:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 19:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εντάξει ρε παιδιά είπαμε, μπορεί ναι μπορεί και όχι, πρέπει να δούμε τι θα μας πει Χ.Ο.
Σωστά.
Τον ψεύτη τι τον κάνουμε;



Ο ψεύτης και ο κλέφτης το πρώτο χρόνο χαίρονται αυτό δεν ξέρω αν ισχύει στην περίπτωση μας.

Ναι αν είμαστε σίγουρη τον αποδοκιμάζουμε ή απλά δεν ξανά ασχολούμαστε μαζί του.

Γιατί το θέμα αυτό φτάνει αισίως τις εκατό σελίδες και όλοι ασχοληθήκαμε με το ψεύτη, φυσικά σύμφωνα με αυτά που λέει ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ, άρα αποσιωπούμε το θέμα γιατί ήμαστε και εμείς ηλίθιοι και τον πιστέψαμε.

Ή συνεχίζουμε να κάνουμε ντόρο μέχρι να κλείσει το θέμα πλησιάζουν οι σελίδες και δεν το ανοίγει κανείς άλλος.

Edited by - maria3 on 09/02/2014 19:04:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2014, 19:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ή συνεχίζουμε να κάνουμε ντόρο μέχρι να κλείσει το θέμα πλησιάζουν οι σελίδες και δεν το ανοίγει κανείς άλλος.
Ας γνωριστούμε καλλίτερα τότε.
Τι ζώδιο είσαι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy