ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 04:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Διογένης ζητούσε ελεημοσύνη απο ένα άγαλμα. Όταν τον ρώτησαν γιατί
κάνει κάτι τέτοιο απάντησε:
- Εξασκούμαι στο να μην απογοητεύομαι απο την αναισθησία των ανθρώπων.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 07:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ GOOFY GOOBER!

ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ
ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ

Χριστιανέ Ορθόδοξε μην σκύβεις το κεφάλι και μην βάζεις χρονικά όρια στα πιστεύω σου! Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Είμαστε καθ' οδόν! Τα σημεία ολόγυρα μας.

Αλέξανδρε συνέχισε γερά! Μην δίνεις σημασία στις ύβρεις τους για να αποδειχθεί ποιος είναι πραγματικά ο μισαλλόδοξος και με τί διαθέσεις έχει έρθει εδώ. Για να αποδειχθεί ποιος είναι αυτός που κάνει δημοκρατική κατάχρηση. Κράτα αρχείο με τις ύβρεις τους και μην ανταπαντάς έτσι ώστε να σκυλιάσουν.

Και κυρίως πως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 15:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πάλι με χρόνια με καιρούς...λευτεριά στον οτσαλάν..."δεν ξεχνώ" και τα συναφή....κάψιμο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 15:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανέ Ορθόδοξε μην σκύβεις το κεφάλι και μην βάζεις χρονικά όρια στα πιστεύω σου! Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Είμαστε καθ' οδόν! Τα σημεία ολόγυρα μας.

Χριστο Ελ,
το προβλήμα ξέρεις ποιο είναι;Η αγνοια!Για μετα τις 1/1/2014 θα έχω παντελή άγνοια για το πότε θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος!Δεν θα μπορώ να υπολογίσω τίποτα ούτε να περιμένω οτι αυτό θα ΄γινει σύντομα!Θα έχω χάσει κάθε πυξίδα!Δεν θα έχω στοιχεία που να καταδεικνύουν κάτι τέτοιο!Και αυτο πιστεύω είναι το χειρότερο:Η άγνοια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 16:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Έλ
ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ
ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ

Χριστιανέ Ορθόδοξε μην σκύβεις το κεφάλι και μην βάζεις χρονικά όρια στα πιστεύω σου! Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Είμαστε καθ' οδόν! Τα σημεία ολόγυρα μας.

Αλέξανδρε συνέχισε γερά! Μην δίνεις σημασία στις ύβρεις τους για να αποδειχθεί ποιος είναι πραγματικά ο μισαλλόδοξος και με τί διαθέσεις έχει έρθει εδώ. Για να αποδειχθεί ποιος είναι αυτός που κάνει δημοκρατική κατάχρηση. Κράτα αρχείο με τις ύβρεις τους και μην ανταπαντάς έτσι ώστε να σκυλιάσουν.

Και κυρίως πως...


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 17:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι αναρωτιέσαι Sesostris?

Δεν πρόσεξες, πόσο γρήγορα...κατεβλήθησαν οι 5 μπύρες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 19:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανέ Ορθόδοξε μην σκύβεις το κεφάλι και μην βάζεις χρονικά όρια στα πιστεύω σου! Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Είμαστε καθ' οδόν! Τα σημεία ολόγυρα μας.

Χριστο Ελ,
το προβλήμα ξέρεις ποιο είναι;Η αγνοια!Για μετα τις 1/1/2014 θα έχω παντελή άγνοια για το πότε θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος!Δεν θα μπορώ να υπολογίσω τίποτα ούτε να περιμένω οτι αυτό θα ΄γινει σύντομα!Θα έχω χάσει κάθε πυξίδα!Δεν θα έχω στοιχεία που να καταδεικνύουν κάτι τέτοιο!Και αυτο πιστεύω είναι το χειρότερο:Η άγνοια!



Φίλε Ορθόδοξε, δεν είμαστε θεοί για να ξέρουμε τα πάντα. Όπως και να' χει για κάθε εκπλήρωση προφητείας, εκείνοι που θα πιαστούν απροετοίμαστοι θα είναι εκείνοι που καυχιούνται πως η Βίβλος είναι ένα ψέμα και περιφρονούν κάθε δοξολογία προς τον Θεό στον οποίο δεν πιστεύουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 19:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως,δεν είμαστε Θεοί για να ξέρουμε τα πάντα,αλλα αύτό γαμώτι μου νόμιζα οτι το ήξερα και το ήξερα καλά!Το είχα δέσει με τόσα στοιχεία,9 για την ακρίβεια,που δεν πήγαινε το μυαλό μου οτι μπορεί και να μην συμβεί!Όμως απ'οτι φαίνεται,δεν συνέβει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 19:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όντως,δεν είμαστε Θεοί για να ξέρουμε τα πάντα,αλλα αύτό γαμώτι μου νόμιζα οτι το ήξερα και το ήξερα καλά!Το είχα δέσει με τόσα στοιχεία,9 για την ακρίβεια,που δεν πήγαινε το μυαλό μου οτι μπορεί και να μην συμβεί!Όμως απ'οτι φαίνεται,δεν συνέβει!



Δεν πειράζει. Μην ξεχνάς ότι στον Δανιήλ γράφει πως τις έσχατες μέρες όλοι θα προτρέχουν...

Αν απέτυχαν οι προβλέψεις σου δεν απέτυχαν οι προφητείες, μη φοβάσαι γι' αυτό. Θα εκπληρωθούν ότι και να γίνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 20:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε 3-4 μέρες, θα σκάσει ένας μετεωρίτης 150 μέτρων.
Εκεί να δείτε τις προφητείες σας, πόσο μέσα θα πέσουν!!!

Αλλά δεν θα τον στείλει ο Θεός.Αυτός σας αγαπάει, έχει άλλους τρόπους να σας εξοντώσει.Βιβλικούς τρόπους. Οι φωτιές που θα πέφτουν απο τον ουρανό, θα κάνουν διάκριση μεταξύ, ορθοδόξων, καθολικών, σουνιτών, σιιτών, σαλαφιστών, ουαχαμπανιστών, αδελφών μουσουλμάνων, ηλιθίων και παν-ηλιθίων!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2013, 21:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Έλ
Δεν πειράζει. Μην ξεχνάς ότι στον Δανιήλ γράφει πως τις έσχατες μέρες όλοι θα προτρέχουν...

Αν απέτυχαν οι προβλέψεις σου δεν απέτυχαν οι προφητείες, μη φοβάσαι γι' αυτό. Θα εκπληρωθούν ότι και να γίνει.



Όπως είχα γράψει και στο παρελθόν φίλε Χρίστο, το βιβλίο του Δανιήλ που οι χριστιανοί το θεωρούν ως κατ' εξοχήν προφητικό, δεν είναι παρά ένα ψευδεπίγραφο βιβλίο αγνώστου συγγραφέως το οποίο δεν γράφτηκε στην Βαβυλώνα τα χρόνια του Ναβουχοδονόσορα, αλλά πολύ αργότερα στο Ισραήλ, γύρω στο 165 παχχ αν δεν με απατά η μνήμη μου, με σκοπό να φα­να­τί­ση τους Εβ­ραίους εναντίον του Αντιόχου Δ΄. Εκτός από τις ιστορικές ανακρίβειες και τις αντιφάσεις που περιέχει, σε αρκετές από τις προφητείες του όπως στην περίπτωση του Αντιόχου Α', δεν επαληθεύτηκε. Ακόμα και οι Εβραίοι έχουν αμφιβολίες για τη γνησιότητά του, και για τον λόγο αυτό δεν έχουν κατατάξει τον Δανιήλ μεταξύ των προφητών, και δικαιολογούν την στάση τους αυτή με διάφορες αιτιάσεις. Εδώ μπορείς να διαβάσης πως το δικαιολογεί στην απάντηση του ένας ραβίνος σε κάποιον που τον ρωτάει γιατί δεν συμπεριλαμβάνεται το βιβλίο του Δανιήλ στις προφητείες.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2013, 13:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χρίστος Έλ
Δεν πειράζει. Μην ξεχνάς ότι στον Δανιήλ γράφει πως τις έσχατες μέρες όλοι θα προτρέχουν...

Αν απέτυχαν οι προβλέψεις σου δεν απέτυχαν οι προφητείες, μη φοβάσαι γι' αυτό. Θα εκπληρωθούν ότι και να γίνει.



Όπως είχα γράψει και στο παρελθόν φίλε Χρίστο, το βιβλίο του Δανιήλ που οι χριστιανοί το θεωρούν ως κατ' εξοχήν προφητικό, δεν είναι παρά ένα ψευδεπίγραφο βιβλίο αγνώστου συγγραφέως το οποίο δεν γράφτηκε στην Βαβυλώνα τα χρόνια του Ναβουχοδονόσορα, αλλά πολύ αργότερα στο Ισραήλ, γύρω στο 165 παχχ αν δεν με απατά η μνήμη μου, με σκοπό να φα­να­τί­ση τους Εβ­ραίους εναντίον του Αντιόχου Δ΄. Εκτός από τις ιστορικές ανακρίβειες και τις αντιφάσεις που περιέχει, σε αρκετές από τις προφητείες του όπως στην περίπτωση του Αντιόχου Α', δεν επαληθεύτηκε. Ακόμα και οι Εβραίοι έχουν αμφιβολίες για τη γνησιότητά του, και για τον λόγο αυτό δεν έχουν κατατάξει τον Δανιήλ μεταξύ των προφητών, και δικαιολογούν την στάση τους αυτή με διάφορες αιτιάσεις. Εδώ μπορείς να διαβάσης πως το δικαιολογεί στην απάντηση του ένας ραβίνος σε κάποιον που τον ρωτάει γιατί δεν συμπεριλαμβάνεται το βιβλίο του Δανιήλ στις προφητείες.

*



Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο άλλο θέμα γιατί είναι κλειδωμένο. Αν τυχόν και ανοίξει τα λέμε εκεί για το βιβλίο του Δανιήλ συγκεκριμένα.

Όσο για τους μετεωρίτες που είπε κάποιος άλλος, πριν λίγες μέρες έπεσε ένας και στην Ελλάδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2013, 14:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Έλ
Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο άλλο θέμα γιατί είναι κλειδωμένο. Αν τυχόν και ανοίξει τα λέμε εκεί για το βιβλίο του Δανιήλ συγκεκριμένα.

Όσο για τους μετεωρίτες που είπε κάποιος άλλος, πριν λίγες μέρες έπεσε ένας και στην Ελλάδα.



Τι σε εμποδίζει φίλε Χρίστο να απαντήσης εδώ; Αλλωστε εσύ δεν αναφέρθηκες στο βιβλίο με τις προφητείες του Δανιήλ;


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2013, 16:22:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ήταν!Μπήκαμε στον τελευταίο δυνατό μήνα για εμφάνιση του Αντιχριστου βάση χρονοδιαγράμματος που έχει δώσει ο πατέρας Μάξιμος!

Τον Δεκέμβριο,λοιπόν,του 2013,θα έχουμε την εμφάνιση αυτού!
Πώς θα εξελιχθούν τώρα τα πράγματα απο εδώ και πέρα:

Τον Δεκεμβριο του 2013 όπως είπαμε εμφανίζεται,και θα είναι ένας αναγνωρίστικός μήνας,χωρίς να κάνει τίποτα...Απο τον Ιανουάριο του 2014 θα αρχίσει σιγά-σιγά να φαίνεται και να προτείνει λύσεις στα παγκόσμια προβλήματα που ταλανίζουν αυτην την στιγμή τον πλανήτη.Φλεβάρη-Μάρτη του 2014 θα αρχίσει να κάνει και τα πρώτα του θαύματα,κερδίζοντας τον σεβασμό και τον θαυμασμό της πλειοψηφείας των λαών του πλανήτη,τον Απρίλιο θα φτάσει στο αποκορύφωμα της δόξας του ώς ένας χαρισματικός,ταλαντουχος και με ιδιαίτερες ικανότητες άνθρωπος,ενω τα πλήθη θα ζητωκραυγάζουν να τον κάνουν βασιλιάς της οικουμένης.

Τον Μάιο θα ξεκινήσουν οι πρώτες συζητήσεις για να βρεθεί γι'αυτον μια κυβερνητική θέση,τον Ιούνιο θα βρεθεί η θέση αυτή,ενω αρχές Ιουλίου με μέσα θα κληθούμε όλοι οι κάτοικοι του πλανήτη γη να τον ψηφίσουμε και να τον αναδείξουμε στην θέση αυτή!Τέλη Ιουλίου και συγκεκριμένα στις 29 Ιουλίου του 2014,θα ακολουθήσει με μια φαντασμαγορική γιορτή η ενθρόνιση του είτε στον Ναό του Σολομώντα που θα έχει μέχρι τότε φτιαχτεί,είτε κάπου αλλού.....Απο 29 Ιουλίου του 2014 και μετά ακολουθουν οι λεγόμενες 1335 μέρες του Δανιήλ,που είναι η αποσταση αναμεσα στην στέψη του Αντιχρίστου ώς παγκόσμιος βασιλιάς και στο τέλος του κόσμου,στις 25 Μαρτίου του 2018,δηλαδή τα 3,5 χρόνια βασιλείας του!

Αυτο είναι το χρονοδιάγραμμα απο εδω και εμπρός και σίγουρα έχουμε να ζήσουμε τα πολλά και απίστευτα που έχουν να συμβούν αλλα και να πάρουμε μέρος σε αυτά!Υπομονή,πίστη και ελπίδα στον ζώντα Θεό,διότι έρχονται πολύ-πολύ δύσκολα χρόνια,τα δυσκολότερα απο την αρχή της ιστορίας της ανθρωπότητας μέχρι σήμερα!Αυτά....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2013, 21:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Αυτό ήταν!Μπήκαμε στον τελευταίο δυνατό μήνα για εμφάνιση του Αντιχριστου βάση χρονοδιαγράμματος που έχει δώσει ο πατέρας Μάξιμος!

Τον Δεκέμβριο,λοιπόν,του 2013,θα έχουμε την εμφάνιση αυτού!
Πώς θα εξελιχθούν τώρα τα πράγματα απο εδώ και πέρα:

Τον Δεκεμβριο του 2013 όπως είπαμε εμφανίζεται,και θα είναι ένας αναγνωρίστικός μήνας,χωρίς να κάνει τίποτα...Απο τον Ιανουάριο του 2014 θα αρχίσει σιγά-σιγά να φαίνεται και να προτείνει λύσεις στα παγκόσμια προβλήματα που ταλανίζουν αυτην την στιγμή τον πλανήτη.Φλεβάρη-Μάρτη του 2014 θα αρχίσει να κάνει και τα πρώτα του θαύματα,κερδίζοντας τον σεβασμό και τον θαυμασμό της πλειοψηφείας των λαών του πλανήτη,τον Απρίλιο θα φτάσει στο αποκορύφωμα της δόξας του ώς ένας χαρισματικός,ταλαντουχος και με ιδιαίτερες ικανότητες άνθρωπος,ενω τα πλήθη θα ζητωκραυγάζουν να τον κάνουν βασιλιάς της οικουμένης.

Τον Μάιο θα ξεκινήσουν οι πρώτες συζητήσεις για να βρεθεί γι'αυτον μια κυβερνητική θέση,τον Ιούνιο θα βρεθεί η θέση αυτή,ενω αρχές Ιουλίου με μέσα θα κληθούμε όλοι οι κάτοικοι του πλανήτη γη να τον ψηφίσουμε και να τον αναδείξουμε στην θέση αυτή!Τέλη Ιουλίου και συγκεκριμένα στις 29 Ιουλίου του 2014,θα ακολουθήσει με μια φαντασμαγορική γιορτή η ενθρόνιση του είτε στον Ναό του Σολομώντα που θα έχει μέχρι τότε φτιαχτεί,είτε κάπου αλλού.....Απο 29 Ιουλίου του 2014 και μετά ακολουθουν οι λεγόμενες 1335 μέρες του Δανιήλ,που είναι η αποσταση αναμεσα στην στέψη του Αντιχρίστου ώς παγκόσμιος βασιλιάς και στο τέλος του κόσμου,στις 25 Μαρτίου του 2018,δηλαδή τα 3,5 χρόνια βασιλείας του!



Δηλαδή την υγειά μας να 'χουμε μέχρι τον Μάρτη του 2018 για να 'χουμε την ευτυχία να τα τινάξουμε εν τιμή και δόξη όλοι μαζί. Αχ βρε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ακόμα να καταλάβης ότι δεν πρόκειται να γίνη τίποτα και απλώς σου τρενάρουν τις ημερομηνίες; Ως πότε θα πέφτης θύμα των διαφόρων χριστέμπορων απατεώνων;

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2013, 01:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

¨ελαβα μήνυμα απο τις Πλειάδες, πώς ο Αντίχριστος έπεσε θύμα τροχαίου,μεταξύ Πλούτωνα και Ουρανού!

Γλυτώσαμε.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2013, 08:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χρίστος Έλ
Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο άλλο θέμα γιατί είναι κλειδωμένο. Αν τυχόν και ανοίξει τα λέμε εκεί για το βιβλίο του Δανιήλ συγκεκριμένα.

Όσο για τους μετεωρίτες που είπε κάποιος άλλος, πριν λίγες μέρες έπεσε ένας και στην Ελλάδα.



Τι σε εμποδίζει φίλε Χρίστο να απαντήσης εδώ; Αλλωστε εσύ δεν αναφέρθηκες στο βιβλίο με τις προφητείες του Δανιήλ;


*


Αναφέρθηκα σε κάτι από το βιβλίο του Δανιήλ, με το οποίο σχετίζεται το θέμα.

Αν θες να πούμε εδώ γι' αυτά που ισχυρίζεσαι δεν έχω πρόβλημα, αφού βλέπω πως το θέμα με τις Γραφές είναι κλειδωμένο. Όμως ένα-ένα πράγμα, για να μην γίνει μπάχαλο.

Πρώτα, θέλω να μου πεις πως κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το βιβλίο αυτό γράφτηκε για να φανατίσει τους Εβραίους.


Το πρώτο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2013, 15:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή την υγειά μας να 'χουμε μέχρι τον Μάρτη του 2018 για να 'χουμε την ευτυχία να τα τινάξουμε εν τιμή και δόξη όλοι μαζί. Αχ βρε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ακόμα να καταλάβης ότι δεν πρόκειται να γίνη τίποτα και απλώς σου τρενάρουν τις ημερομηνίες; Ως πότε θα πέφτης θύμα των διαφόρων χριστέμπορων απατεώνων;

Sesostris,
όχι,δεν το έχω καταλάβει ακόμα οτι δεν προκειται να γίνει τίποτα,δεν έχει περάσει όλόκληρο το 2013 για να το κάνω αυτό!Έχουμε ακόμα έναν μήνα,εναν μήνα ελπίδας!Και ώς γνωστόν,η ελπίδα πεθαίνει πάντοτε τελευταία!Ετσι και εδω,η ελπίδα θα πεθάνει στις 31/12/13,όχι νωρίτερα!

Για μένα,ο Μάξιμος,δεν είναι απατεώνας!Πίστευε πραγματικά οτι όσα έλεγε είναι αληθινά και επειδή τον έχω γνωρίσει και απο κοντά,μπορώ να το διαβεβαιώσω αυτό!Αρα,δεν τίθεται θέμα απατεωνιάς,αλλα ίσως πλάνης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2013, 22:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Έλ
Αναφέρθηκα σε κάτι από το βιβλίο του Δανιήλ, με το οποίο σχετίζεται το θέμα.

Αν θες να πούμε εδώ γι' αυτά που ισχυρίζεσαι δεν έχω πρόβλημα, αφού βλέπω πως το θέμα με τις Γραφές είναι κλειδωμένο. Όμως ένα-ένα πράγμα, για να μην γίνει μπάχαλο.

Πρώτα, θέλω να μου πεις πως κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το βιβλίο αυτό γράφτηκε για να φανατίσει τους Εβραίους.


Το πρώτο



Αν και αυτά που γράφω φίλε Χρίστο απευθύνονται σε ώτα μη ακουόντων, αφού όσα στοιχεία και αν σου φέρω εσύ θα εξακολουθής να ζης στην πλάνη σου. Αφού σε παρέπεμψα στην απάντηση του ραβίνου που επιβεβαιώνει το ότι ούτε οι Εβραίοι κατατάσσουν τον Δανιήλ στους προφήτες, σε παραπέμπω τώρα και σε μια άλλη σελίδα, για να μη χρεώσης αυτά που ανέφερα στο Ρασσιά, τον Καλόπουλο, τον Δαυλό ή δεν ξέρω που αλλού. Εδώ λοιπόν μπορείς να διαβάσης όλες τις πληροφορίες και τους λόγους για τους οποίους οι ερευνητές της Βίβλου θεωρούν το βιβλίο του Δανιήλ ψευδεπίγραφο. Αν και αυτό δεν σε πείθει τότε εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά, και εγκαταλείπω κάθε περεταίρω προσπάθεια.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2013, 22:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,

quote:
Σε 3-4 μέρες, θα σκάσει ένας μετεωρίτης 150 μέτρων.
Εκεί να δείτε τις προφητείες σας, πόσο μέσα θα πέσουν!!!
Αλλά δεν θα τον στείλει ο Θεός.Αυτός σας αγαπάει, έχει άλλους τρόπους να σας εξοντώσει.Βιβλικούς τρόπους. Οι φωτιές που θα πέφτουν απο τον ουρανό, θα κάνουν διάκριση μεταξύ, ορθοδόξων, καθολικών, σουνιτών, σιιτών, σαλαφιστών, ουαχαμπανιστών, αδελφών μουσουλμάνων, ηλιθίων και παν-ηλιθίων!

Φίλε μου, σε κάποια τεράστοιχα ο Νοστάδαμος είχε πει οτι ο λοιμός και οι φυσικές καταστροφές μεγέθους XXXL θα ξεκινήσουν "όταν ο κομμήτης φανεί".

Οι "αναλυτές" που ασχολούνται έκαναν 2 λανθασμένες προβλέψεις, μία τη δεκαετία 80 με τον κομμήτη του Halley και μία το 1997 με έναν κομμήτη που βλέπαμε για αρκετές νύχτες στον Ουρανό, (δεν θυμάμαι το όνομά του).

Εγώ έχω άλλα ερωτήματα, όπως πχ "πόσα ουράνια σώματα πέφτουν στον Ήλιο", ή "κατά πόσο ένα ουράνιο σώμα επηρεάζει την εκπομπή ακτινοβολίας του"?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2013, 23:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"πόσα ουράνια σώματα πέφτουν στον Ήλιο"

Ουκ εστιν αριθμός.

quote:

"κατά πόσο ένα ουράνιο σώμα επηρεάζει την εκπομπή ακτινοβολίας του"

Ασαφές το ερώτημα.
Θα θεωρήσω ότι εννοείς τον Ηλιο και θα σου απαντήσω επ'αυτού.
Ο ίδιος ο ήλιος, όπως και κάθε άστρο, είναι ο απόλυτος "κυρίαρχος" της διαχείρησης, του ποσοστού ακτινοβολίας, σε σχέση με την μάζα του και το 'απόθεμα' καυσίμου του.
Δηλαδή, την επηρεάζει πλήρως.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 03:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χρίστος Έλ
Αναφέρθηκα σε κάτι από το βιβλίο του Δανιήλ, με το οποίο σχετίζεται το θέμα.

Αν θες να πούμε εδώ γι' αυτά που ισχυρίζεσαι δεν έχω πρόβλημα, αφού βλέπω πως το θέμα με τις Γραφές είναι κλειδωμένο. Όμως ένα-ένα πράγμα, για να μην γίνει μπάχαλο.

Πρώτα, θέλω να μου πεις πως κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το βιβλίο αυτό γράφτηκε για να φανατίσει τους Εβραίους.


Το πρώτο



Αν και αυτά που γράφω φίλε Χρίστο απευθύνονται σε ώτα μη ακουόντων, αφού όσα στοιχεία και αν σου φέρω εσύ θα εξακολουθής να ζης στην πλάνη σου. Αφού σε παρέπεμψα στην απάντηση του ραβίνου που επιβεβαιώνει το ότι ούτε οι Εβραίοι κατατάσσουν τον Δανιήλ στους προφήτες, σε παραπέμπω τώρα και σε μια άλλη σελίδα, για να μη χρεώσης αυτά που ανέφερα στο Ρασσιά, τον Καλόπουλο, τον Δαυλό ή δεν ξέρω που αλλού. Εδώ λοιπόν μπορείς να διαβάσης όλες τις πληροφορίες και τους λόγους για τους οποίους οι ερευνητές της Βίβλου θεωρούν το βιβλίο του Δανιήλ ψευδεπίγραφο. Αν και αυτό δεν σε πείθει τότε εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά, και εγκαταλείπω κάθε περεταίρω προσπάθεια.

*


Και εγώ μπορώ να σε παραπέμψω σε σελίδες χριστιανών, οι οποίοι δίνουν τους λόγους για το οποίο το βιβλίο του Δανιήλ είναι αυθεντικό. Ξέροντας βέβαια πως δεν πρόκειται να πειστείς.

Εγώ όμως ζήτησα να μου πεις την δικιά ΣΟΥ γνώμη, περά από αυτό που λένε οι εχθροί ή οι υποστηρικτές της Βίβλου.

Επαναλαμβάνω την ερώτηση.

1) Από που συμπεραίνεις πως το βιβλίο του Δανιήλ γράφτηκε για να φανατίσει και να δώσει κουράγιο στους Ιουδαίους της εποχής των Μακκαβαίων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 04:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Δηλαδή την υγειά μας να 'χουμε μέχρι τον Μάρτη του 2018 για να 'χουμε την ευτυχία να τα τινάξουμε εν τιμή και δόξη όλοι μαζί. Αχ βρε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ακόμα να καταλάβης ότι δεν πρόκειται να γίνη τίποτα και απλώς σου τρενάρουν τις ημερομηνίες; Ως πότε θα πέφτης θύμα των διαφόρων χριστέμπορων απατεώνων;

Sesostris,
όχι,δεν το έχω καταλάβει ακόμα οτι δεν προκειται να γίνει τίποτα,δεν έχει περάσει όλόκληρο το 2013 για να το κάνω αυτό!Έχουμε ακόμα έναν μήνα,εναν μήνα ελπίδας!Και ώς γνωστόν,η ελπίδα πεθαίνει πάντοτε τελευταία!Ετσι και εδω,η ελπίδα θα πεθάνει στις 31/12/13,όχι νωρίτερα!

Για μένα,ο Μάξιμος,δεν είναι απατεώνας!Πίστευε πραγματικά οτι όσα έλεγε είναι αληθινά και επειδή τον έχω γνωρίσει και απο κοντά,μπορώ να το διαβεβαιώσω αυτό!Αρα,δεν τίθεται θέμα απατεωνιάς,αλλα ίσως πλάνης....



Φίλε Χριστιανέ αυτοί που πλανώνται κυρίως, είναι όλοι αυτοί οι εξυπνάκηδες που λένε πως τίποτα από τις βιβλικές προφητείες δεν πρόκειται να συμβεί στον κόσμο, την ίδια στιγμή που ο κόσμος πάει κατά διαόλου. Για εμάς βέβαια, γιατί για αυτούς μια χάρα πάει ο κόσμος. Δηλαδή εμείς που ζούμε στην άγνοια και την φτώχεια πληρωνόμαστε για τις αμαρτίες μας με το νόμο του κάρμα, αλλά τα καλόπαιδα που ζούνε στην γνώση και τον πλούτο ανταμείβονται.

Αν διαβάσεις θεοσοφικά άρθρα μιλάνε για την επιστροφή ενός Μεγάλου Διδάσκαλου που θα ενώσει τα έθνη, ενώ χαρακτήρισαν την δημιουργία του ΟΗΕ ως ένα αποφασιστικό βήμα για την συναδέλφωση των λαών, πέρα από θρησκείες, διαφορές και μισαλλοδοξίες.

Τί κάθεσαι και μιλάς τώρα για πλάνη και άγνοια στους φαντασμένους νεοεποχίτες γνωστικούς, για τους οποίους ο Κύριος θα επιστρέψει ως κλέπτης την Νύχτα...

Άσε τους να εναποθέτουν όλες τους τις ελπίδες στον ΟΗΕ, την Νάσα και όλους τους ψευδοπροφήτες φιουτσουραλιστές της ένας εποχής...

Ύψωσε λίγο το ανάστημά σου, μην σκύβεις το κεφάλι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 12:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σέσοστρι ελπίζω να έχεις καταλάβει τον λαθεμένο σου συλλογισμό.

Λες
"Όταν μιλάνε οι Εβραίοι για την θρησκεία τους έχουν άδικο, ενώ όταν μιλάνε για τους Χριστιανούς έχουν δίκιο".

Και σε πληροφορώ εγώ πως ούτε την θρησκεία τους δεν ξέρουν και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από το Ταλμούδ, που είναι η χειρότερη ερμηνεία της Παλαιάς Διαθήκης που μπορεί να υπάρξει. Να σου θυμίσω την ερμηνεία του ότι στον Αδάμ δεν βρισκόταν σύντροφο. Λένε λοιπόν οι φίλοι μας οι Εβραίοι πως αυτό σημαίνει πως ο Αδάμ έκανε σεξ με όλα τα ζώα και δεν έμεινε ευχαριστημένος. Τα ακούς Σέσοστρι; Και δεν θα αμφισβητήσω τί λένε αυτοί οι μισάνθρωποι και παιδεραστές;

Λοιπόν επανέρχομαι στην ερώτηση.

Γιατί πιστεύεις πως το βιβλίο του Δανιήλ γράφτηκε για να δώσει κουράγιο και να φανατίσει τους Εβραίους του 2ου αιώνα π.Χ;

Είμαι εδώ για ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 13:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Χρίστο-Ελ,
οι προφητείες σίγουρα θα εκπληρωθούν,θα έρθει ο καιρός που θα εκπληρωθούν όλες κατα γράμμα,απλα εμείς θέλουμε αυτός ο καιρός να είναι ΤΩΡΑ!ΤΩΡΑ!Δεν μας κάνει το ''μετά''!Θα έχει χαθεί το τρένο για μετά.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 16:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σε ρωτήσω βρε Χριστιανός Ορθόδοξος
αυτό το "τώρα" αντιπροσωπεύει και τον Μαξιμο ?
έχει δηλαδη κι αυτός οικονομικά προβλήματα και θέλετε εδω και τώρα να έρθει ο αντίχριστος να σας τα λύσει
ή μονο εσυ τον αναμένεις με τόση χαρά?



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 16:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σε ρωτήσω βρε Χριστιανός Ορθόδοξος
αυτό το "τώρα" αντιπροσωπεύει και τον Μαξιμο ?
έχει δηλαδη κι αυτός οικονομικά προβλήματα και θέλετε εδω και τώρα να έρθει ο αντίχριστος να σας τα λύσει
ή μονο εσυ τον αναμένεις με τόση χαρά?



not asked to learn how deep the secrets ... there are no


Ναι,και τον Μάξιμο!Όχι για να του λύσει τα οικονομικά προβλήματα,αλλα για να μην πάει ''κουβά'' η θεωρεία του!Αυτος πρέπει να το θέλει περισσότερο απο όλους μας!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 02/12/2013 16:08:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 16:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ορθόδοξε εγώ εκτός από τον Αντίχριστο αναμένω και τον Χριστό, δηλαδή Εκείνον που θα δώσει τέρμα στο γλέντι των τυράννων της Γης.

Γιατί από μιζέρια και δυστυχία έχουμε χορτάσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 16:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Έλ
Σέσοστρι ελπίζω να έχεις καταλάβει τον λαθεμένο σου συλλογισμό.

Λες
"Όταν μιλάνε οι Εβραίοι για την θρησκεία τους έχουν άδικο, ενώ όταν μιλάνε για τους Χριστιανούς έχουν δίκιο".

Και σε πληροφορώ εγώ πως ούτε την θρησκεία τους δεν ξέρουν και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από το Ταλμούδ, που είναι η χειρότερη ερμηνεία της Παλαιάς Διαθήκης που μπορεί να υπάρξει. Να σου θυμίσω την ερμηνεία του ότι στον Αδάμ δεν βρισκόταν σύντροφο. Λένε λοιπόν οι φίλοι μας οι Εβραίοι πως αυτό σημαίνει πως ο Αδάμ έκανε σεξ με όλα τα ζώα και δεν έμεινε ευχαριστημένος. Τα ακούς Σέσοστρι; Και δεν θα αμφισβητήσω τί λένε αυτοί οι μισάνθρωποι και παιδεραστές;

Λοιπόν επανέρχομαι στην ερώτηση.

Γιατί πιστεύεις πως το βιβλίο του Δανιήλ γράφτηκε για να δώσει κουράγιο και να φανατίσει τους Εβραίους του 2ου αιώνα π.Χ;

Είμαι εδώ για ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.



*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2013, 16:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Ορθόδοξε εγώ εκτός από τον Αντίχριστο αναμένω και τον Χριστό, δηλαδή Εκείνον που θα δώσει τέρμα στο γλέντι των τυράννων της Γης.

Γιατί από μιζέρια και δυστυχία έχουμε χορτάσει.



Σαφώς,γιατι 3,5 χρόνια μετά την ανάληψη της εξουσίας απο τον Αντίχριστο,έρχεται και ο Χριστός!Σαφώς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2030029
Maintained by Digital Alchemy