ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 22:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν βγάλουμε τώρα τα περί χειρογράφου του π.Μάξιμου ο Άγιος είχε αναφέρει ότι όλα αυτά θα συμβούν κοντά στον μεσασμό του 8ου αιώνος, δηλαδή γύρω από το 1992. Δεν ξέρω πόσο είναι αρκετό το χρονικό περιθώριο για να ορίσει κανείς το μέσον ενός αιώνος αλλά για μένα κανα 250 χρόνια +- μου κάνουν οπότε 1992+250=2242. 2242 είναι 7750 απο κτίσεως κόσμου. Άρα μέχρι το 2242 έχω μερικά χρονάκια ακόμα να ορίζω τα τέλη του κόσμου.

Συλλογισμός δημοτικού μεν αλλά δεν νομίζω ότι είναι χειρότερος από τους άλλους.

Κανείς δεν ξέρει το τέλος του κόσμου. Ούτε το έτος ούτε την μέρα ούτε την ώρα. Ούτε καν τον αιώνα των 100 ετών.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 22:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ipkara,
το 7500 είναι το 1992 σύμφωνα με την επίσημη μέτρηση της Εκκλησίας,αλλά εδώ φαίνεται ο Άγιος να διαφοροποιείται και να το τοποθετεί στο 2018...Αν έχει δίκιο ή άδικο,ο χρόνος μόνο θα το δείξει,σε 5 χρόνια απο σήμερα.Όμως,δεν θα χρειαστεί να περιμένουμε μέχρι τότε,καθώς θα έχει προηγηθεί για τουλάχιστον 3,5 χρόνια ο Αντίχριστος.Αρα,υπομονή,και αν έχουμε άδικο θα φανεί στο μέλλον...Εμείς προσωπικά πιστεύουμε οτι είμαστε σωστοί,διότι έχουμε βρει πολλά πράγματα στην πολυετή έρευνα που έχουμε κάνει,που μας οδηγεί να λέμε αυτά που λέμε.Και το κυριότερο είναι η γέννηση του Αντιχρίστου το 1982,κάτι που αποκλείει απο μόνο του την αναλαμπή,καθώς αν γινόταν,θα έπρεπε να εμφανιστεί 63(!) χρονών τουλάχιστον!!!




Συγνώμη και πάλι δεν τα διαφοροποιεί ο Άγιος, ο π.Μάξιμος νομίζω μας κάνει τις τσιριτζάτζουλες :)
Σύμφωνα λοιπόν με αυτά που γράφεις μας μένουν 5 χρονάκια. Με αυτό και μόνο ακυρώνεται και μόνος του γιατί κάπου αλλού θα μας πούνε για 3,5 χρόνια θα κυβερνάει ο Αντίχριστος με καλό και άλλα 3,5 χρόνια θα κυβερνάει με το κανονικό του πρόσωπο. Άρα 3,5 x 2 = 7 χρόνια. Άρα;

Κανείς δεν ξέρει το τέλος του κόσμου.


Edited by - ipkara on 18/04/2013 22:53:55

Edited by - ipkara on 18/04/2013 22:55:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2013, 19:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εάν βγάλουμε τώρα τα περί χειρογράφου του π.Μάξιμου ο Άγιος είχε αναφέρει ότι όλα αυτά θα συμβούν κοντά στον μεσασμό του 8ου αιώνος, δηλαδή γύρω από το 1992. Δεν ξέρω πόσο είναι αρκετό το χρονικό περιθώριο για να ορίσει κανείς το μέσον ενός αιώνος αλλά για μένα κανα 250 χρόνια +- μου κάνουν οπότε 1992+250=2242. 2242 είναι 7750 απο κτίσεως κόσμου. Άρα μέχρι το 2242 έχω μερικά χρονάκια ακόμα να ορίζω τα τέλη του κόσμου.

Συλλογισμός δημοτικού μεν αλλά δεν νομίζω ότι είναι χειρότερος από τους άλλους.

Κανείς δεν ξέρει το τέλος του κόσμου. Ούτε το έτος ούτε την μέρα ούτε την ώρα. Ούτε καν τον αιώνα των 100 ετών.



ipkara,
πρέπει να μελετήσεις καλά και σε βάθος την εσχατολογία για να μπορείς να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα...Γιατί φαίνεται απο τα γραπτά σου οτι αγνοείς βασικά πράγματα γύρω απο αυτό το θέμα,θέματα καίρια που δεν αναλύονται εύκολα σε ένα φόρουμ...Πρώτα αρχίζεις με τα μακροεσχατολογικά και μετά καταλήγεις στα μικροεσχατολογικά,και στενεύεις το περιθώρειο,δεν πας αντίθετα...Τέσπα,εμείς λέμε το εξής απλό:Οτι μέσα στο 2013 θα πρέπει να έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος.Αν δεν εμφανιστεί,τότε θα έχετε δίκιο,είμαστε πλανεμένοι.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2013, 12:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συγνώμη και πάλι δεν τα διαφοροποιεί ο Άγιος, ο π.Μάξιμος νομίζω μας κάνει τις τσιριτζάτζουλες :)
Σύμφωνα λοιπόν με αυτά που γράφεις μας μένουν 5 χρονάκια. Με αυτό και μόνο ακυρώνεται και μόνος του γιατί κάπου αλλού θα μας πούνε για 3,5 χρόνια θα κυβερνάει ο Αντίχριστος με καλό και άλλα 3,5 χρόνια θα κυβερνάει με το κανονικό του πρόσωπο. Άρα 3,5 x 2 = 7 χρόνια. Άρα;

Αυτη είναι και η μόνη αποδεκτή ένσταση,γιατί δηλαδή τα χρόνια δεν είναι 7 αλλά 5.Μια διαπίστωση που εύκολα κάνει κανείς με το 2013 και το 2018 (απόσταση 5 χρόνια).Εγω δεν ξέρω τι να απαντήσω σε αυτό,ο χρόνος θα δείξει αν όντως τα χρόνια είναι 7 και πάμε στο 2020,ή αν τα χρόνια είναι όντως 5 και πάμε στο 2018....Με το τέλος αυτού του χρόνου,θα έχουμε και την απάντηση.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2013, 22:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εάν βγάλουμε τώρα τα περί χειρογράφου του π.Μάξιμου ο Άγιος είχε αναφέρει ότι όλα αυτά θα συμβούν κοντά στον μεσασμό του 8ου αιώνος, δηλαδή γύρω από το 1992. Δεν ξέρω πόσο είναι αρκετό το χρονικό περιθώριο για να ορίσει κανείς το μέσον ενός αιώνος αλλά για μένα κανα 250 χρόνια +- μου κάνουν οπότε 1992+250=2242. 2242 είναι 7750 απο κτίσεως κόσμου. Άρα μέχρι το 2242 έχω μερικά χρονάκια ακόμα να ορίζω τα τέλη του κόσμου.

Συλλογισμός δημοτικού μεν αλλά δεν νομίζω ότι είναι χειρότερος από τους άλλους.

Κανείς δεν ξέρει το τέλος του κόσμου. Ούτε το έτος ούτε την μέρα ούτε την ώρα. Ούτε καν τον αιώνα των 100 ετών.



ipkara,
πρέπει να μελετήσεις καλά και σε βάθος την εσχατολογία για να μπορείς να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα...Γιατί φαίνεται απο τα γραπτά σου οτι αγνοείς βασικά πράγματα γύρω απο αυτό το θέμα,θέματα καίρια που δεν αναλύονται εύκολα σε ένα φόρουμ...Πρώτα αρχίζεις με τα μακροεσχατολογικά και μετά καταλήγεις στα μικροεσχατολογικά,και στενεύεις το περιθώρειο,δεν πας αντίθετα...Τέσπα,εμείς λέμε το εξής απλό:Οτι μέσα στο 2013 θα πρέπει να έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος.Αν δεν εμφανιστεί,τότε θα έχετε δίκιο,είμαστε πλανεμένοι.....




Γι αυτό έθεσα λοιπόν και το ερώτημα στο πρώτο μου post και μου δίνεις την ευκαιρία πάλι να σε ρωτήσω με λίγο αλαγμένα λόγια. Όλοι αυτοί που ασχολούνται με την μακροεσχατολογία και την μικροεσχατολογία και δεν ξέρω εγώ με ποια εσχατολογία, έχουν λύσει το πρόβλημα το οποίο είναι η ψυχή τους; Δηλαδή όλοι αυτοί θεωρούν ότι έχουν φτάσει στην Αγιοποίηση όπου είχαν φτάσει οι Άγιοι των προφητείών και τώρα το μόνο το οποίο έμεινε είναι να μας ενημερώσουν; Εγώ προσωπικά δεν έχω λύσει αυτό το πρόβλημα της ψυχής όποτε και δεν ασχολούμαι με την εσχατολογία. Εαν είσαι Χριστιανός είτε την επομένη στιγμή, είτε την επομενη μέρα, είτε το 2013, το 2018, το 2020, το 2500 έρθει ο Αντίχριστος, είσαι "έτοιμος".
Αυτοί που ψάχνουν τόσο πολύ για αυτό το πράγμα, χωρίς να έχουν λύσει το θέμα με την ψυχή τους, είναι κατά την προσωπική μου άποψη και μόνο, ανθρωπάκια τα οποία ψάχνουν να δουν πόσος χρόνος τους απομένει. Ας κοιτάξουν να σώσουν την ψυχή τους πρώτα και μετά εμένα, εσένα, τον παραδίπλα.
Και πάλι λέω κανείς δεν ξέρει με ακρίβεια το τέλος του κόσμου. Για τον Αντίχριστο ε κάποια στιγμή θα του κάτσει κάποιου δεν μπορεί.
Ρητορική ερώτηση; Στον Ιωάννη γιατί δεν έδωσε ακριβή ημερομηνία για να μην παιδευόμαστε και εμείς, που ήταν και ο αγαπημένος μαθητής του;
Γιατί δεν είναι ο σκοπός να ξέρεις την ημερομηνία. Αυτοί που βρίσκονται έξω απο το Χριστιανισμό θα πουν (και με το δίκιο τους πιστεύω) ότι δεν λέει ημερομηνίες για να κρατά το πλήθος με φόβο και τρόμο κολημένο στην Θρησκεία. Για έναν Χριστιανό όμως είναι διαφορετικά τα πράγματα. Σ αυτά πιστεύω λοιπόν θα έπρεπε να επικεντρωθούν και όχι στο Τζοκερ των ημερομηνιών.
Φιλικά πάντοτε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2013, 17:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ipkara,
έχεις δίκιο,το παν στον χριστιανό είναι η προετοιμασία της ψυχής του πριν πεθάνει να παραδοθεί καθαρή απο αμαρτίες στον Κύριο.Όλα τα άλλα λίγο σημασία έχουν,ούτε το πότε θα έρθει ο Αντίχριστος πρέπει να μας απασχολεί,ούτε το πότε θα έρθει η Δευτέρα Παρουσία,ούτε το τέλος του κόσμου,κάθε στιγμή που περνάει πρέπει να είναι για εμάς το τέλος του κόσμου...Αυτά εξυπακούονται....ΌΜΩΣ:Υπάρχει ένα τεράστιο ΟΜΩΣ!Και ποιο είναι αυτό;Το σφράγισμα!Αν δηλαδή,δεν ενημερωθούμε απο πριν για τον Αντίχριστο΄,πότε θα εμφανιστεί,πώς θα εμφανιστεί,τι θα κάνει όταν εμφανιστεί,πώς θα προσπαθήσει να πλανήσει τον κόσμο,τι θα του υποσχεθεί,πώς θα τον πείσει να λάβει το σφράγισμα,αν δεν τα ξέρουμε όλα αυτά απο πριν,θα πάμε σαν πρόβατα στην σφαγή!!!Γι'αυτο και το λέω απο την πρώτη στιγμή που μπήκα εδω μέσα,ξυπνήστε,διαβάστε τα κέιμενα που μιλούν για τον Αντίχριστο,αντιδράστε,ξεσηκωθείτε,η ώρα έχει φτάσει,μας το μαρτυρούν τόσα και τόσα πράγματα,το τσιπ ήδη εφαρμόσθη στις ΗΠΑ,έρχεται και στην Ευρώπη,εδώ,σε μας,μην φέρνετε συνέχεια άσκοπες αντιρρήσεις,όσα σας λέμε είναι αληθινά,για το καλό σας το κάνουμε,να ενημερωσουμε,να αφυπνίσουμε,να προβληματιστούμε,έρχονται δύσκολα χρόνια και πρέπει να γνωρίζουμε τι μας περιμένει...
Σαφώς λοιπόν,ωφέλιμο να είμαστε πάντοτε έτοιμοι,ωφέλιμο όμως και το να γνωρίζουμε και το πότε και το πως του εχθρού,του Αντίχριστου....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DarkElf777
Μέλος 1ης Βαθμίδας


129 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2013, 12:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ipkara,
πρέπει να μελετήσεις καλά και σε βάθος την εσχατολογία για να μπορείς να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα... Γιατί φαίνεται απο τα γραπτά σου οτι αγνοείς βασικά πράγματα γύρω απο αυτό το θέμα, θέματα καίρια που δεν αναλύονται εύκολα σε ένα φόρουμ...

Εσείς λοιπόν που μελετάτε υποτίθεται, δεν ξέρετε ούτε τα στοιχειώδη.

1. Είχε ήδη ερωτηθεί ο ίδιος ο Χριστός - σύμφωνα πάντα με τα κατ' εμέ ΠΛΑΣΤΑ και κατ' εσάς γνήσια ευαγγέλια - για το θέμα και δήλωσε... άγνοια: "περι δε της ώρας και της ημέρας εκείνης ουδείς γνωρίζει ει μη ο πατήρ μου μόνος". Σωστά;

2. Επίσης σύμφωνα με την ΟΡΘΟΔΟΞΗ εκκλησία - μπορείτε να πάτε να ρωτήσετε κάποιον επίσκοπο της ενορίας σας - όποιος ορίζει ημερομηνία για το τέλος του κόσμου είναι ΑΙΡΕΤΙΚΟΣ, ακριβώς λόγω της πιο πάνω ευαγγελικής περικοπής. Είναι δε επισήμως ένας από τους λόγους που θεωρούνται αίρεση οι "μάρτυρες του ιεχωβά" -- ρωτήστε το και αυτό.

3. Η υπόθεση ήδη μπάζει από το γεγονός ότι δίνει στον "αντίχριστο" 4 - 5 και όχι 7 χρόνια εξουσίας. Επιπλέον, πριν τον αντίχριστο υποτίθεται ότι θα έρθουν... δύο προφήτες που θα κάνουν θαύματα και αυτός θα τους σκοτώσει. Δεν είδαμε ακόμα ούτε τους προφήτες ούτε τα θαύματα. Εγώ προσωπικά δηλώνω ότι αν δω ποτέ προφήτες και θαύματα θα ξαναγίνω χριστιανός ορθόδοξος... Φυσικά τίποτα από όλα αυτά δεν πρόκειται να συμβεί.

ΑΚΥΡΟ το όλο θέμα, λοιπόν...

Όσο για το "σφράγισμα" με τσιπάκια, αυτό κι αν δε γίνεται με τίποτα μέσα σε 1 χρόνο έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα. Ούτε κάρτες - ταυτότητες με τσιπάκια δεν μπορούν να βγάλουν ακόμα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2013, 18:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ipkara,
πρέπει να μελετήσεις καλά και σε βάθος την εσχατολογία για να μπορείς να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα... Γιατί φαίνεται απο τα γραπτά σου οτι αγνοείς βασικά πράγματα γύρω απο αυτό το θέμα, θέματα καίρια που δεν αναλύονται εύκολα σε ένα φόρουμ...

Εσείς λοιπόν που μελετάτε υποτίθεται, δεν ξέρετε ούτε τα στοιχειώδη.

1. Είχε ήδη ερωτηθεί ο ίδιος ο Χριστός - σύμφωνα πάντα με τα κατ' εμέ ΠΛΑΣΤΑ και κατ' εσάς γνήσια ευαγγέλια - για το θέμα και δήλωσε... άγνοια: "περι δε της ώρας και της ημέρας εκείνης ουδείς γνωρίζει ει μη ο πατήρ μου μόνος". Σωστά;



Σωστά εαν εννοείς για όλους εκτός από τα πρόσωπα της Αγίας Τριάδος.
quote:

2. Επίσης σύμφωνα με την ΟΡΘΟΔΟΞΗ εκκλησία - μπορείτε να πάτε να ρωτήσετε κάποιον επίσκοπο της ενορίας σας - όποιος ορίζει ημερομηνία για το τέλος του κόσμου είναι ΑΙΡΕΤΙΚΟΣ, ακριβώς λόγω της πιο πάνω ευαγγελικής περικοπής. Είναι δε επισήμως ένας από τους λόγους που θεωρούνται αίρεση οι "μάρτυρες του ιεχωβά" -- ρωτήστε το και αυτό.

Μην είσαι σίγουρος γι αυτό. Κάποιος μπορεί να έχει βγάλει ημερομηνία αλλά να μην την λέει.
quote:

3. Η υπόθεση ήδη μπάζει από το γεγονός ότι δίνει στον "αντίχριστο" 4 - 5 και όχι 7 χρόνια εξουσίας. Επιπλέον, πριν τον αντίχριστο υποτίθεται ότι θα έρθουν... δύο προφήτες που θα κάνουν θαύματα και αυτός θα τους σκοτώσει. Δεν είδαμε ακόμα ούτε τους προφήτες ούτε τα θαύματα. Εγώ προσωπικά δηλώνω ότι αν δω ποτέ προφήτες και θαύματα θα ξαναγίνω χριστιανός ορθόδοξος... Φυσικά τίποτα από όλα αυτά δεν πρόκειται να συμβεί.

Πρόκειται να συμβεί στο εγγύς μέλλον
quote:

ΑΚΥΡΟ το όλο θέμα, λοιπόν...

Άκυρο για τώρα
quote:

Όσο για το "σφράγισμα" με τσιπάκια, αυτό κι αν δε γίνεται με τίποτα μέσα σε 1 χρόνο έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα. Ούτε κάρτες - ταυτότητες με τσιπάκια δεν μπορούν να βγάλουν ακόμα...


Συμφωνώ στο ότι μέσα σε ένα χρόνο πιθανόν να μην μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και για τους λόγους που προαναφέρεις
quote:
Εγώ προσωπικά δηλώνω ότι αν δω ποτέ προφήτες και θαύματα θα ξαναγίνω χριστιανός ορθόδοξος...

Προσωπικά αμφιβάλλω αν άνθρωποι σαν εσένα θα δεχόντουσαν να πιστέψουν ότι αυτό που θα δουν, αν το δουν, είναι προφήτης ή θαύμα, γιατί θα βρεθούν στην δυσάρεστη θέση να αρνηθούν όλα αυτά που έλεγαν μέχρι τώρα και να γρεμίσουν όλο αυτό που έχτιζαν μέσα τους τόσα χρόνια. Στο θαύμα θα τρέξετε να το δείτε και να το εξηγήσεται από την επιστημονική του πλευρά και τον προφήτη μάλλον από ψυχιατρικής άποψης. Μακάρι αλλά δεν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2013, 20:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Εσείς λοιπόν που μελετάτε υποτίθεται, δεν ξέρετε ούτε τα στοιχειώδη.

1. Είχε ήδη ερωτηθεί ο ίδιος ο Χριστός - σύμφωνα πάντα με τα κατ' εμέ ΠΛΑΣΤΑ και κατ' εσάς γνήσια ευαγγέλια - για το θέμα και δήλωσε... άγνοια: "περι δε της ώρας και της ημέρας εκείνης ουδείς γνωρίζει ει μη ο πατήρ μου μόνος". Σωστά;

2. Επίσης σύμφωνα με την ΟΡΘΟΔΟΞΗ εκκλησία - μπορείτε να πάτε να ρωτήσετε κάποιον επίσκοπο της ενορίας σας - όποιος ορίζει ημερομηνία για το τέλος του κόσμου είναι ΑΙΡΕΤΙΚΟΣ, ακριβώς λόγω της πιο πάνω ευαγγελικής περικοπής. Είναι δε επισήμως ένας από τους λόγους που θεωρούνται αίρεση οι "μάρτυρες του ιεχωβά" -- ρωτήστε το και αυτό.

3. Η υπόθεση ήδη μπάζει από το γεγονός ότι δίνει στον "αντίχριστο" 4 - 5 και όχι 7 χρόνια εξουσίας. Επιπλέον, πριν τον αντίχριστο υποτίθεται ότι θα έρθουν... δύο προφήτες που θα κάνουν θαύματα και αυτός θα τους σκοτώσει. Δεν είδαμε ακόμα ούτε τους προφήτες ούτε τα θαύματα. Εγώ προσωπικά δηλώνω ότι αν δω ποτέ προφήτες και θαύματα θα ξαναγίνω χριστιανός ορθόδοξος... Φυσικά τίποτα από όλα αυτά δεν πρόκειται να συμβεί.

ΑΚΥΡΟ το όλο θέμα, λοιπόν...

Όσο για το "σφράγισμα" με τσιπάκια, αυτό κι αν δε γίνεται με τίποτα μέσα σε 1 χρόνο έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα. Ούτε κάρτες - ταυτότητες με τσιπάκια δεν μπορούν να βγάλουν ακόμα...


Αδερφε,σου απαντάω ένα προς ενα στα ερωτήματά σου:

1.Ο πατέρας Μάξιμος έχει απαντήσει εκτενώς πάνω στο θέμα του ''Περί εκείνης της μέρας και ώρας'' και θλίβομαι πολύ που παρ'όλο τις απαντήσεις του,δεν έχετε κάτσει λίγο χρόνο να τις βρείτε και να τις διαβάσετε,και συνεχίζετε να πιπιλάτε σαν καραμέλα το ανωτέρω απόσπασμα.....

2.Δεν υπάρχει πουθενά μέσα στην ιστορία της Εκκλησίας,και απο κανέναν Άγιο της Ορθοδοξίας μας΄,ούτε στην Ιερή μας Παράδοση,ουτε βέβαια και σε οικουμενική σύνοδο ή έστω τοπική,ούτε υποψία να έχει ειπωθεί οτι όποιος βάζει ημερομηνίες για την Δευτέρα Παρουσία είναι αιρετικός,πουθενά!Δικός σου συλλογισμός είναι αυτός,και φυσικά λανθασμένος....

3.Αν δεν πιστεύεις στους 2 προφήτες που θα έρθουν λίγο πριν την συντέλεια του κόσμου,δεν έχει νόημα και το όλο υπόλοιπο...Μείνε με την απιστία σου.....

4.Όσον αφορά το σφράγισμα,η τεχνολογία που υπάρχει σήμερα,είναι ικανή να το επιβάλλει,και μάλιστα σε πολύ λιγότερο απο 1 χρόνο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2013, 17:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Π. Μάξιμος Βαρβαρής

-Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για την Κάλυμνο-
(Στις 22 Απριλίου την Μεγάλη Παρασκευή)

Ο Θεός (με ένα όνειρο υπερπαραγωγή) ενημέρωσε τον Μάξιμο για τα μεγάλα γεγονότα που θα συμβούν σε λίγες μόνο μέρες στην Κάλυμνο.
Το προφητικό όνειρο-θρίλερ των δυο επεισοδίων (με το δεύτερο όνειρο ο Θεός επιβεβαίωσε την ορθή ερμηνεία του Μάξιμου για το πρώτο) κάνει λόγο για "συγκλονιστικά γεγονότα". Εγκαταλείπουν σιγά-σιγά το αμαρτωλό νησί οι ντόπιοι, για να αποφύγουν την οργή του Θεού για τις αμαρτίες τους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 00:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγωνία στην Κάλυμνο
-Ονειρεύτηκε και πάλι ο Μάξιμος-

Ο Μάξιμος, που ταξίδεψε αμέσως στην Κάλυμνο για να ζήσει από κοντά τα μεγάλα γεγονότα της Μ. Παρασκευής, έτυχε υποδοχής με τιμές προφήτη από τους κατοίκους του νησιού, που στο μεταξύ αναζητούν τρόπους για να εγκαταλείψουν τα νησί.
Ο μαυροφορεμένος καλόγερος, αφού γευμάτισε σε ταβέρνα γνωστού του προσώπου, ένιωσε φοβερά κουρασμένος από το ταξίδι και πήγε σε φιλική του οικεία για έναν μεσημεριανό υπνάκο.
Το γεγονός αυτό, διαδόθηκε με την ταχύτητα του φωτός σε όλο το νησί και πλήθος κόσμου έτρεξε για να βρεθεί στο σπίτι που θα κοιμόταν ο Μάξιμος, ελπίζοντας ότι σε αυτό το διάστημα ο συμπαθής καλόγερος, θα έβλεπε και ένα τρίτο -και πιο αποκαλυπτικό ίσως- επεισόδιο της αποκαλυπτικής προφητείας.
Η φασαρία όμως, που δημιούργησε το συγκεντρωμένο πλήθος στην αυλή του μικρού σπιτιού, ανάγκασε τους πιο ψύχραιμους πιστούς, να παρακαλέσουν για ησυχία, ώστε να κοιμηθεί ο Μάξιμος στις καλύτερες δυνατές συνθήκες.
Και πραγματικά, για πολύ ώρα, δεν έπεφτε καρφίτσα...
Μόνο όταν ακούστηκε το μελωδικό ροχαλητό του καλόγερου, ένας ψίθυρος ικανοποίησης και χαράς ακούστηκε να περνά από στόμα σε στόμα: "Ονειρεύεται, ονειρεύεται..."
Και λίγο μετά, ακούστηκε ένα παραμιλητό να βγαίνει από το μικρό δωμάτιο που φιλοξενούσε τον Μάξιμο!
"Τζακ, έλα εδώ βρε αλήτη". Ήταν, χωρίς αμφιβολία, η γλυκιά φωνή του Μάξιμου
"Παραμιλάει, παραμιλάει...", ακούστηκε ένας ψίθυρος μέσα στο πλήθος και μετά ένα ομαδικό "σσσ......"
Δεν πέρασαν ούτε δυο δευτερόλεπτα, όταν ακούστηκε και πάλι η φωνή του Μάξιμου...
"Τζακ, Τζακ, που να πάρει ο διάολος, άσε το ράσο μου κοπρόσκυλο..!".
Και μετά, τίποτα. Για όλο το υπόλοιπο διάστημα, ακουγόταν μόνο ένα συγχρονισμένο και μακρόσυρτο ροχαλητό, τινάζοντας την αγωνία του κόσμου στα ύψη.
Ο Μάξιμος, ξύπνησε τελικά μία ώρα αργότερα, εμφανώς προβληματισμένος και καταπονημένος, χωρίς όμως μέχρι στιγμής να δώσει περισσότερα στοιχεία για το καινούργιο όνειρο που είδε.


Edited by - Συνοδινός.1 on 24/04/2013 00:48:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 17:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνοδινε Ι,
μόνος σου το σκέφτηκες το παραπάνω,ή το διάβασες κάπου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 19:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά βρε 'σεις, στο πρωτοσέλιδο υπάρχει η είδηση ότι ο Ομπάμα παίζει να είναι εξωγήινος και ασχολούμαστε με τον Μάξιμο?

Υπάρχει μια εμφανής διαφορά "βαρύτητας" στις δύο ειδήσεις.
Ας πιάνουμε τις σοβαρότερες πρώτα, ναι?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 19:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλοι νομίζουν οτι θα καταφέρουν να πλήξουν την αξιοπιστία του πατρός Μαξίμου με τέτοια δημοσιεύματα,αλλά τους πληροφορώ οτι η αξιοπιστία του μοναχού δεν θίγεται στο παραμικρό.Και αυτό διότι όσα λέει,δεν τα λέει απο το μυαλό του,αλλά απο τις Γραφές και τους θεοφόρους πατέρες μας.Έτσι,τίποτα δεν μπορεί να τον αγγίξει,διότι δεν είναι δικά του...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2013, 22:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλά βρε 'σεις, στο πρωτοσέλιδο υπάρχει η είδηση ότι ο Ομπάμα παίζει να είναι εξωγήινος και ασχολούμαστε με τον Μάξιμο?

Τι λες βρε, τι ήθελες να σου γράψουν στο πρωτοσέλιδο; "Ο Μάξιμος είναι εξωγήινος"..;
Το λένε με πλάγιο τρόπο. Το ότι ο Μάξιμος δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα αυτού του κόσμου, εσύ, ούτε καν το υποψιάστηκες;
quote:
Συνοδινε Ι, μόνος σου το σκέφτηκες το παραπάνω,ή το διάβασες κάπου;

Το διάβασα στην πανελλαδικής κυκλοφορίας, γνωστή φιλοχριστιανική εφημερίδα, "Ελεύθερη Ώρα".
Έβαλα και τις φωτογραφίες από το πρωτοσέλιδο και το άρθρο.
Το άρθρο μάλιστα το υπογράφει ο ίδιος ο Μάξιμος ακριβώς στην αρχή του άρθρου (δεύτερη φωτογραφία) κι όχι κάποιος άλλος.
Να έτσι: "Γράφει ο π. Μάξιμος". Για ρίξε μια ματιά...
Ξέρεις ποιό είναι το καλύτερο; Το άρθρο έχει ημερομηνία Πέμπτη 14 Απριλίου 2011
Που σημαίνει, ότι αυτά τα έλεγε πριν δυο χρόνια, παραμονές εκείνου του Πάσχα

quote:
Πολλοι νομίζουν οτι θα καταφέρουν να πλήξουν την αξιοπιστία του πατρός Μαξίμου με τέτοια δημοσιεύματα,αλλά τους πληροφορώ οτι η αξιοπιστία του μοναχού δεν θίγεται στο παραμικρό.

Ε, αλίμονο.
Για να θιχτεί κάποιος, πρέπει να έχει και την αίσθηση της ντροπής. Και οι καλόγεροι δεν την έχουν. Αν είχαν ντροπή άλλωστε, δεν θα γινόντουσαν καλόγεροι.
quote:
Έτσι,τίποτα δεν μπορεί να τον αγγίξει,διότι δεν είναι δικά του...

Κούνια που σε κούναγε.
Να του πεις να κάνει μήνυση για πλαστογραφία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2013, 16:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει,έκανε μια λάθος προβλεψη ο άνθρωπος,να πέσουμε να τον φάμε;Τα όνειρα όντως τα είδε,αλλά η ερμηνεία που έδωσε δεν ήταν η σωστή...Αυτό πρέπει να μας παραδειγματίσει,ώστε να μην πιστεύουμε στα όνειρα...Δεν το θεωρώ όμως και μεμπτό το να επηρεαστεί και κάποιος απο αυτά,συμβαίνει αυτό,ακόμα και μοναχός να είναι...΄Τελοσπάντων,σε τίποτα δεν θίγει αυτό το ατυχές περιστατικό την αξιοπιστία του Μάξιμου για αυτά που λεέι για τον Αντίχριστο και το τέλος του κόσμου..Άλλο το ένα,άλλο το άλλο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2013, 18:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Π. Μάξιμος Βαρβαρής

-Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για την Κάλυμνο-
(Στις 22 Απριλίου την Μεγάλη Παρασκευή)

Ο Θεός (με ένα όνειρο υπερπαραγωγή) ενημέρωσε τον Μάξιμο για τα μεγάλα γεγονότα που θα συμβούν σε λίγες μόνο μέρες στην Κάλυμνο.
Το προφητικό όνειρο-θρίλερ των δυο επεισοδίων (με το δεύτερο όνειρο ο Θεός επιβεβαίωσε την ορθή ερμηνεία του Μάξιμου για το πρώτο) κάνει λόγο για "συγκλονιστικά γεγονότα". Εγκαταλείπουν σιγά-σιγά το αμαρτωλό νησί οι ντόπιοι, για να αποφύγουν την οργή του Θεού για τις αμαρτίες τους.




Καπου διαβασα οτι ο Μαξιμος δεν γραφει στα βιβλια του τιποτα για τους προφητες Ενωχ και Ηλια,διοτι πιστευε/ει οτι ειναι ο ιδιος ενας εκ των δυο.Να προσθεσω οτι αυτο αποδεικνυεται και απο την παραπανω προφητεια/οραμα την οποια,ολως τυχαιως ειπε 7(ΕΠΤΑ)χρονια πριν την δευτερα παρουσια.Δηλαδη 3,5 χρονια οι προφητες και 3,5 χρονια ο Αντιχριστος.
Απριλιος 2011---Μαρτιος 2018

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2013, 22:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφιερωμένο σε εσένα Χριστιανέ Ορθόδοξε

https://docs.google.com/presentation/d/1Vyoa4YXAWrNtndAC4dPGAjMoB5E1mYcZeyqygEJhj-w/pub?start=true&loop=false&delayms=60000

quote:
Εντάξει,έκανε μια λάθος προβλεψη ο άνθρωπος,να πέσουμε να τον φάμε;Τα όνειρα όντως τα είδε,αλλά η ερμηνεία που έδωσε δεν ήταν η σωστή...Αυτό πρέπει να μας παραδειγματίσει,ώστε να μην πιστεύουμε στα όνειρα
Στους ονειροπώλους είναι που δεν πρέπει να πιστεύουμε..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 15:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφιερωμένο σε εσένα Χριστιανέ Ορθόδοξε

https://docs.google.com/presentation/d/1Vyoa4YXAWrNtndAC4dPGAjMoB5E1mYcZeyqygEJhj-w/pub?start=true&loop=false&delayms=60000

quote:
Εντάξει,έκανε μια λάθος προβλεψη ο άνθρωπος,να πέσουμε να τον φάμε;Τα όνειρα όντως τα είδε,αλλά η ερμηνεία που έδωσε δεν ήταν η σωστή...Αυτό πρέπει να μας παραδειγματίσει,ώστε να μην πιστεύουμε στα όνειρα
Στους ονειροπώλους είναι που δεν πρέπει να πιστεύουμε..


Έχει και τις δικές μου προβλέψεις μέσα!Πύρινε,έχεις δίκιο σε αυτό που ανάρτησες,στο ίντερνετ θα βρείς 99 ψέμματα και 1 αλήθεια!Η μία αλήθεια όμως θαρρούμε οτι εμείς την έχουμε βρει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2013, 16:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καπου διαβασα οτι ο Μαξιμος δεν γραφει στα βιβλια του τιποτα για τους προφητες Ενωχ και Ηλια,διοτι πιστευε/ει οτι ειναι ο ιδιος ενας εκ των δυο.Να προσθεσω οτι αυτο αποδεικνυεται και απο την παραπανω προφητεια/οραμα την οποια,ολως τυχαιως ειπε 7(ΕΠΤΑ)χρονια πριν την δευτερα παρουσια.Δηλαδη 3,5 χρονια οι προφητες και 3,5 χρονια ο Αντιχριστος.
Απριλιος 2011---Μαρτιος 2018

nediβ,
δεν ξέρουμε ποιοι θα είναι οι 2 προφήτες,και αν ο μοναχός μας είναι ένας απο αυτούς...Αυτό που περιμένουμε είναι πρώτα η εμφάνιση του Αντιχρίστου,και μετά θα δούμε και για τους 2 προφήτες,ποιοι θα είναι τελικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2013, 23:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Καπου διαβασα οτι ο Μαξιμος δεν γραφει στα βιβλια του τιποτα για τους προφητες Ενωχ και Ηλια,διοτι πιστευε/ει οτι ειναι ο ιδιος ενας εκ των δυο.Να προσθεσω οτι αυτο αποδεικνυεται και απο την παραπανω προφητεια/οραμα την οποια,ολως τυχαιως ειπε 7(ΕΠΤΑ)χρονια πριν την δευτερα παρουσια.Δηλαδη 3,5 χρονια οι προφητες και 3,5 χρονια ο Αντιχριστος.
Απριλιος 2011---Μαρτιος 2018

nediβ,
δεν ξέρουμε ποιοι θα είναι οι 2 προφήτες,και αν ο μοναχός μας είναι ένας απο αυτούς...Αυτό που περιμένουμε είναι πρώτα η εμφάνιση του Αντιχρίστου,και μετά θα δούμε και για τους 2 προφήτες,ποιοι θα είναι τελικά...




Καλοοοοο!!!!!!
Τελικα ο αντι θα υποδειξει τους προφητες;;;

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2013, 13:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι,δεν είπα αυτό,είπα οτι σύμφωνα με την λογική,πρώτα θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος και μετά απο λίγο και οι 2 προφήτες.Η μπορεί και ταυτόχρονα,την ίδια ημέρα,δεν ξέρω...Το πιο πιθανό πάντως είναι να αρχίσει το έργο του πρώτα ο Αντί για μερικό καιρό,και μετά να έχουμε και την έναρξη του κηρύγματος των 2 προφητών,όπου θα τον καταδείξουν ώς τέτοιο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2013, 14:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρόβλημα τώρα με τα γενόσημα είναι,ότι και τα "ειδικά" φάρμακα,είναι made in India και κλαύτα Χαράλαμπε!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2013, 20:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
X.O.
Παει και ο Απριλιος...( δυο ημερες εμειναν )


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2013, 21:08:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

X.O.
Παει και ο Απριλιος...( δυο ημερες εμειναν )

gewkwn,
ου,έχουμε καιρό!8 μήνες ολόκληρους!Μέσα σε αυτό το διάστημα θα έχει εμφανιστεί...Απλά δεν ξέρω τον μήνα,μπορεί Μάιος,μπορεί Ιούλιος,μπορεί Οκτώβριος,μπορεί Δεκέμβριος.....Όλοι οι μήνες παίζουν....


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2013, 21:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]


gewkwn,
ου,έχουμε καιρό!8 μήνες ολόκληρους!Μέσα σε αυτό το διάστημα θα έχει εμφανιστεί...Απλά δεν ξέρω τον μήνα,μπορεί Μάιος,μπορεί Ιούλιος,μπορεί Οκτώβριος,μπορεί Δεκέμβριος.....Όλοι οι μήνες παίζουν....




χαχαχαχαχα....
Ρε συ αυτη η σιγουρια σου...


Εγω απλα κανω οτι σου εχω γραψει
σχετικα με τους μηνες και την
υποσχεση μου οτι θα σου μετραω αναποδα
του μηνες
ξεκινισαμε με 12/12 και εχουμε 8/12
αντε να δω τι θα γραφεις στο τελος Νοεμβριου.

Εαν βεβαια δεν ειμαι στην υπηρεσια του "αντι-προσωπου",
μιας που δεν πιστευω στις ανοισιες του "κ.Μαξιμου"....

Υσ: περα απο τα χρηματα λες να εχω καιτα "Τυχερα" μου;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2013, 22:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E,και η δική μου πίστη στον Μάξιμο,τελειώνει τέλος Δεκέμβρη.Μεχρι τότε θα τον πιστεύω.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2013, 22:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
15 μήνες μείνανε για την ενθρόνιση του Αντιχρίστου (29 Απριλίου του 2013-29 Ιουλίου του 2014).15 ''χαλαροί'' μήνες,15 ''ανέμελοι'' μήνες...Παίξτε,γελάστε,κάντε βλακείες,κάντε τρέλες όσο καιρό τώρα που μπορείτε,γιατι σε 15 μήνες σφίγγουν οι πωποί,τα πράγματα θα αγριέψουν πάρα πολύ,θα ζήσουμε πρωτόγνωρες καταστασεις,σφραγισμένοι και ασφράγιστοι...Είναι η περίοδος που θα πέσουν στην γη,οι 7 φιάλες της οργής του Θεού και έχει να γίνει το σώσε!Γι'αυτο λοιπόν ,κάντε΄οτι είναι να κάνετε μέσα σε αυτούς τους 15 μήνες......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2013, 14:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν όμως δεν έχεις επιλέξει για θεό , αυτόν τον εκδικητικό Εβραϊκό θεό και.......τον αντίπαλό του (...θεός απ΄ την ανάποδη ;;;) μάλλον δεν σε αφορά το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2013, 14:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aν όμως δεν έχεις επιλέξει για θεό , αυτόν τον εκδικητικό Εβραϊκό θεό και.......τον αντίπαλό του (...θεός απ΄ την ανάποδη ;;;) μάλλον δεν σε αφορά το θέμα.

Όλους τους αφορά το θέμα,διότι το ναι ή το όχι στο χάραγμα,θα αναγκαστούν όλοι οι άνθρωποι του πλανήτη να επιλέξουν ανάμεσα...Δεν υπάρχει εξαίρεση για κανέναν....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy