ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2013, 18:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω τι επαιξε με τον Μπλερ και δεν βγήκε αληθινό αυτό που είπε για τους Ολυμπιακούς Αγώνες,είναι ακόμα και σήμερα μια μεγάλη απορία μου.Η ουσία είναι όμως οτι ο ''άνθρωπός'' τους είναι ζωντανός και πολυ κοντά στην ηλικία να εμφανιστεί και δημόσια πλέον,καθώς σήμερα είναι 30 χρονών και 8 μηνών.Και εχει μόνο 3 χρόνια μάξιμουμ να ενθρονιστεί,άρα ο χρόνος πιέζει,πιέζει ασφυκτικά....Δεν έχει πλέον μεγάλο περιθώρειο....

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 24/03/2013 18:35:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2013, 09:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Υσ: Ασε τις απολυτες θεσεις φιλε μου γιατι δεν θελω να κανω
ιστορικη αναδρομη του θεματος ( μην με προκαλεις)!!!


θελω εγω.Σε προκαλω μπας κ μαθω τπτ σπουδαιο

χχχ



δεν ειναι με εσενα ειναι η "κατασταση".
με Τον Χ.Ο. τα εχω που αλαζει αποψεις
σαν τους δικηγορους τα πουκαμισα.

συγνωμη για αυτο που θα κανω απλα εαν θελεις
να δεις τα "μαγικα" του Χ.Ο. σχετικα μετο θεμα
πανε στην πρωτη σελιδα αυτο του θεματος στο αρχικο
μυνημα του θεματοθετη εχει στο τελος την παραπομπη
για την αρχικη συζητηση και πως αυτη εξελιχτηκε
( υποψιν εχει 52 ή 53 σελιδες).

Τωρα συγκετρωτικα εχιε κανει πολλες κουλουτουμπες
και εχει παρει πολλες απολυτες θεσεις ο Χ.Ο.
Εχει κανει και καινουριες προβλεψεις οταν δεν του
βγηκε η 21-12-2012 ( αρχικη προβλεψη ) .
πραγματικα βαριεμαι συγνωμη για αυτο απλα στα σιγουρα
που θα κανω ειναι να μετραω αναποδα τις ημερες μεχρι το
τελος του 2013 για ναδω την καινουρια προβλεψη του Χ.Ο.



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2013, 10:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανέ Ορθόδοξε εγώ σου είπα ποιό είναι το προβλημά σου, αν το επαναλάβω μπορεί να με σουτάρουν..

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2013, 19:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν ειναι με εσενα ειναι η "κατασταση".
με Τον Χ.Ο. τα εχω που αλαζει αποψεις
σαν τους δικηγορους τα πουκαμισα.

συγνωμη για αυτο που θα κανω απλα εαν θελεις
να δεις τα "μαγικα" του Χ.Ο. σχετικα μετο θεμα
πανε στην πρωτη σελιδα αυτο του θεματος στο αρχικο
μυνημα του θεματοθετη εχει στο τελος την παραπομπη
για την αρχικη συζητηση και πως αυτη εξελιχτηκε
( υποψιν εχει 52 ή 53 σελιδες).

Τωρα συγκετρωτικα εχιε κανει πολλες κουλουτουμπες
και εχει παρει πολλες απολυτες θεσεις ο Χ.Ο.
Εχει κανει και καινουριες προβλεψεις οταν δεν του
βγηκε η 21-12-2012 ( αρχικη προβλεψη ) .
πραγματικα βαριεμαι συγνωμη για αυτο απλα στα σιγουρα
που θα κανω ειναι να μετραω αναποδα τις ημερες μεχρι το
τελος του 2013 για ναδω την καινουρια προβλεψη του Χ.Ο.


gewkwn,
δεν αλλάζω καμία άποψη σαν τα πουκάμισα,απο την αρχή αυτής της ιστορίας,είμαι σταθερός στις απόψεις μου και επιμένω σε αυτές.Και μην περιμένεις άδικα,μετά και το τέλος του 2013,και εφόσον δεν έχει εμφανιστεί ακόμα ο Αντίχριστος,δεν υπάρχει καινούργια πρόβλεψη.
Τώρα,όσον αφορά το λάθος της 21-12-2012,μου στοίχισε προσωπικά πολύ.Και οσο περνάει ο καιρός και δεν έχουμε Αντίχριστο,τόσο θα μου στοιχίζει περισσότερο.Δεν είναι καθόλου εύκολα τα πράγματα και στο μέλλον θα γίνουν χειρότερα αν όλη αυτή η ιστορία δεν έχει αίσιο τέλος...Γι'αυτό λοιπόν θα σας ζητούσα να προσεύχεστε να είναι όλα αυτά που λέω αλήθεια,και να μην έχω πέσει σε πλάνη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2013, 20:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανέ Ορθόδοξε εγώ σου είπα ποιό είναι το προβλημά σου, αν το επαναλάβω μπορεί να με σουτάρουν..

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)


Δεν μπορώ να ακολουθήσω αυτά που μου λες,εφόσον αντιβαίνουν στην πίστη μου και στην διδασκαλία του Ιησού Χριστού.Έχω κάνει τεράστιες παραχωρήσεις στην ζωή μου,πιστεύοντας στο τέλος του κόσμου το 2018,εχώ δεχτεί αδιαμαρτύρητα πολλά πράγματα και καταστάσεις...Αυτό όμως που μου ζητάς,δεν πρόκειται να το κάνω,έστω και αν έχει συνέπειες στην ψυχική μου υγεία όπως διατείνεσαι (που δεν έχει΄....)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 21:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
δεν ειναι με εσενα ειναι η "κατασταση".
με Τον Χ.Ο. τα εχω που αλαζει αποψεις
σαν τους δικηγορους τα πουκαμισα.

συγνωμη για αυτο που θα κανω απλα εαν θελεις
να δεις τα "μαγικα" του Χ.Ο. σχετικα μετο θεμα
πανε στην πρωτη σελιδα αυτο του θεματος στο αρχικο
μυνημα του θεματοθετη εχει στο τελος την παραπομπη
για την αρχικη συζητηση και πως αυτη εξελιχτηκε
( υποψιν εχει 52 ή 53 σελιδες).

Τωρα συγκετρωτικα εχιε κανει πολλες κουλουτουμπες
και εχει παρει πολλες απολυτες θεσεις ο Χ.Ο.
Εχει κανει και καινουριες προβλεψεις οταν δεν του
βγηκε η 21-12-2012 ( αρχικη προβλεψη ) .
πραγματικα βαριεμαι συγνωμη για αυτο απλα στα σιγουρα
που θα κανω ειναι να μετραω αναποδα τις ημερες μεχρι το
τελος του 2013 για ναδω την καινουρια προβλεψη του Χ.Ο.


gewkwn,
δεν αλλάζω καμία άποψη σαν τα πουκάμισα,απο την αρχή αυτής της ιστορίας,είμαι σταθερός στις απόψεις μου και επιμένω σε αυτές.Και μην περιμένεις άδικα,μετά και το τέλος του 2013,και εφόσον δεν έχει εμφανιστεί ακόμα ο Αντίχριστος,δεν υπάρχει καινούργια πρόβλεψη.
Τώρα,όσον αφορά το λάθος της 21-12-2012,μου στοίχισε προσωπικά πολύ.Και οσο περνάει ο καιρός και δεν έχουμε Αντίχριστο,τόσο θα μου στοιχίζει περισσότερο.Δεν είναι καθόλου εύκολα τα πράγματα και στο μέλλον θα γίνουν χειρότερα αν όλη αυτή η ιστορία δεν έχει αίσιο τέλος...Γι'αυτό λοιπόν θα σας ζητούσα να προσεύχεστε να είναι όλα αυτά που λέω αλήθεια,και να μην έχω πέσει σε πλάνη.




Αλαξες φιλε μου αποψη .

Εγραψες οτι την 21-12-2012
θα ειναι η πρωτη επισιμη
δημοσια εμφανιση του
Αντιπροσωπου ναι ή οχι;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 21:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες γιορτάζαμε πέρα απο τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και την επέτειο του ''ΟΧΙ'',άλλο ένα σημαντικό γεγονός,που είναι η επέτειος της Δευτέρας Παρουσίας.Επειδή δεν υπάρχει χρόνος να εορταστεί μετά,την γιορτάζουμε απο πριν.Χθες συμπληρώθηκαν 5 ακριβώς χρόνια πριν την ΔΠ και το τέλος του κόσμου,στις 25 Μαρτίου του 2018.Όσοι θέλουν να το πιστέψουν και να προετοιμαστούν κατάλληλα για τα πολύ δύσκολα χρόνια που έρχονται,ας το κάνουν.Οι υπόλοιποι δύσπιστοι απλά ας περιμένουν να εκπληρωθούν τα προλεγόμενα,αν και θα είναι αργά για αυτούς και θα αιφνιδιαστούν....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 21:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλαξες φιλε μου αποψη .

Εγραψες οτι την 21-12-2012
θα ειναι η πρωτη επισιμη
δημοσια εμφανιση του
Αντιπροσωπου ναι ή οχι


Ουδέποτε!Απλώς είπα οτι είναι μια πολύ πιθανή ημερομηνία για την εμφάνιση,βάση και των όσων λεγόντουσαν για εκείνη την ημέρα!Βασικά,απο την αρχή αυτής της ιστορίας,ο μοναχός είχε δώσει περιθώριο μιας διετίας (ολο το 2012 και όλο το 2013) για την εμφάνιση-αποκάλυψη του ανόμου.Αυτή η θέση παραμένει ακόμα και σήμερα,και τίποτα δεν έχει αλλάξει.Δεν είπαμε 2014,ούτε άλλη χρονιά.Είμαστε σταθεροί στην διετία 2012-13.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως να προετοιμαστούμε από αυτό; οι μόνοι που θα έχουν άνοση στα θηρία θα είναι αυτή που θα έχουν την σφραγίδα στο μέτωπο τους κατά Ιωάννη
Ευαγγέλιο, εσύ πως λες να προστατευτούμε; Να μη πιστέψουμε στον Αντίχριστο μόνο αυτό και αν είναι έτσι και θα έρθει όπου νάνε γιατί δεν κατάλαβε κανείς ακόμα τις σφραγίδες, με τα καινούργια ονόματα τους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείτε να προστατέψετε τον εαυτό σας, με χαλκό.

Μόνο ο χαλκός μπορεί να σκοτώσει τους Νεφελίμ.

Γιατι νομίζετε ότι τώρα τελευταία κλέβουν απο παντού χαλκό οι γύφτοι?
Για να τον πουλάνε μόλις βγούν οι Νεφελίμ!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πως να προετοιμαστούμε από αυτό; οι μόνοι που θα έχουν άνοση στα θηρία θα είναι αυτή που θα έχουν την σφραγίδα στο μέτωπο τους κατά Ιωάννη
Ευαγγέλιο, εσύ πως λες να προστατευτούμε; Να μη πιστέψουμε στον Αντίχριστο μόνο αυτό και αν είναι έτσι και θα έρθει όπου νάνε γιατί δεν κατάλαβε κανείς ακόμα τις σφραγίδες, με τα καινούργια ονόματα τους;



Να προετοιμαστείτε,εννοώ να αρχίσετε ακόμη και σήμερα την πνευματική ζωή και οτι αυτή περιλαμβάνει.Τα πράγματα θα σκουρίνουν πολύ σε 1,5 χρόνο απο σήμερα,το χάραγμα έρχεται,και θα είναι πολύ δύσκολο σε κάποιον που είναι απομακρυσμένος απο τον Θεό και έχει δεθεί με τα υλικά αγαθά,να τα αρνηθεί μετά,αρνούμενος το σφράγισμα.Έρχεται μια πολύ ζοφερή 3,5ετία,που μόνο οι κατάλληλα προετοιμασμένοι θα μπορέσουν να αντέξουν,δεν είναι παιχνίδι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xριστιανέ Ορθόδοξε, μήπως ο Αντίχριστος είναι ο Dijsselbloem!! o πρόεδρος του Eurogroup? γιατί μου φαίνεται πολύ μυστήριος και υποχθόνιος

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)

Edited by - Ιαπετός on 26/03/2013 22:28:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην το λες άκουσα και το θεϊκό πάρτε τα όπλα, με το να κατηγορούν τον Obama στην Αμερική ότι γιαυτό δεν θέλει την οπλοκατοχή, για να μην τραυματίσουμε τα θηρία, θα προστατευτούμε με το χαλκό και τα Καλάσνικοφ
Τώρα χωρίς πλάκα πνευματικά πρέπει να προετοιμαζόμαστε όλοι μας ασχέτως από την δευτέρα παρουσία, το θέμα είναι ότι πνευματικά είναι και η ασκητική ζωή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Xριστιανέ Ορθόδοξε, μήπως ο Αντίχριστος είναι ο Dijsselbloem!! o πρόεδρος του Eurogroup? γιατί μου φαίνεται πολύ μυστήριος και υποχθόνιος

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)

Edited by - Ιαπετός on 26/03/2013 22:18:51


Φαντασία που την έχεις!Όντως....Αλλά ο Αντίχριστος δεν προετοιμάζεται για την θέση του προέδρου του Eurogroup,αλλά για αυτήν του Προέδρου της ΕΕ......

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 26/03/2013 22:24:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γιατί να μην έρθει από το Μπάκιγχαμ όπου είναι καθαρόαιμοι Βασιλείς, μην ξεχνάμε θα έρθει από την μαύρη θάλασσα, δηλαδή τι θα είναι πολιτικός απλά; Γιατί ούτως ή άλως θα έχει το απωθημένο του βασιλιά μια και ο χριστός είχε την βασιλεία των ουρανών, εμένα προς τα εκεί θα μου έφερνε, αν ήθελα να το ανακαλύψω. Πιστεύεις ότι έτσι απλά θα άφηναν να τον ανακαλύψουμε; πριν έρθει θα μας είχε προϊδεάσει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και γιατί να μην έρθει από το Μπάκιγχαμ όπου είναι καθαρόαιμοι Βασιλείς, μην ξεχνάμε θα έρθει από την μαύρη θάλασσα, δηλαδή τι θα είναι πολιτικός απλά; Γιατί ούτως ή άλως θα έχει το απωθημένο του βασιλιά μια και ο χριστός είχε την βασιλεία των ουρανών, εμένα προς τα εκεί θα μου έφερνε, αν ήθελα να το ανακαλύψω. Πιστεύεις ότι έτσι απλά θα άφηναν να τον ανακαλύψουμε; πριν έρθει θα μας είχε προϊδεάσει;



maria3,
η έρευνα που έχω κάνει,έχει καταλήξει εκεί,οτι θα είναι Πρόεδρος της Ευρωπαικής Ένωσης,στις αμέσως επόμενες Ευρωεκλογές.Οι λόγοι είναι σύνθετοι,και θα χρειαζόταν να γράψω ολόκληρο βιβλίο για να το αναλύσω.
Δόξα σοι ο Θεός,έχουμε συλλέξει όλα αυτά τα χρόνια πολλά στοιχεία γύρω απο το πρόσωπό του,και δεν θα είναι δύσκολο να τον αναγνωρίσουμε απο την πρώτη κιόλας μέρα που θα εμφανιστεί.Υπάρχουν και οι 2 προφήτες που θα κάνουν την αναγνώρισή του ακόμα ευκολότερη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon
Πρόκειται να αναλάβεις την προεδρία της ΕΕ βρε μπαγάσα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι δύο προφήτες θα εργαστούν για τον Θεό για τους Αγγέλους για να τον ανακαλύψουν δηλαδή; ή θα πρέπει να είναι ενδιάμεση; και πόσα χρόνια θα πάρει αυτό; έπρεπε να έχει γίνει ήδη δεν συμφωνείς, εκτός και αν ξέρεις κάτι παραπάνω;
Και ούτε ο ψευδοπροφήτης φάνηκε ακόμα εκτός αν είναι η Μέρκελ

Edited by - maria3 on 26/03/2013 22:47:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 22:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι δύο προφήτες θα εργαστούν για τον Θεό για τους Αγγέλους για να τον ανακαλύψουν δηλαδή; ή θα πρέπει να είναι ενδιάμεση; και πόσα χρόνια θα πάρει αυτό; έπρεπε να έχει γίνει ήδη δεν συμφωνείς, εκτός και αν ξέρεις κάτι παραπάνω;
Και ούτε ο ψευδοπροφήτης φάνηκε ακόμα εκτός αν είναι η Μέρκελ

Edited by - maria3 on 26/03/2013 22:47:05


Οι δύο προφήτες,αυτόν τον σκοπό έχουν,και γι'αυτό το λόγο θα έρθουν,να μαρτυρήσουν σε όλο τον κόσμο,ποιος θα είναι ο Αντίχριστος και να αποτρέψουν τους ανθρώπους να δεχτούν τα λόγια και το χάραγμά του...Η διάρκεια του κηρύγματός τους θα είναι 1260 μέρες ή 3,5 χρόνια,και ως εκ τούτου το ανώτερο να εμφανιστούν είναι σε 1,5 χρόνο απο σήμερα.Ακόμα δηλαδή και αν εμφανιστεί ο Αντίχριστος πρώτος,σε λίγο διάστημα απο εκείνη την ημέρα,περιμένουμε και τους 2 προφήτες.
Για τον ψευδοπροφήτη δεν ξέρω...Αποτελεί μυστήριο για το ποιός θα είναι,πότε θα εμφανιστεί (πρίν,παράλληλα,ή μετά τον Αντίχριστο) και ποιο θα είναι ακριβώς το έργο του.Αναμένουμε να δούμε,εξάλλου λίγος καιρός έμεινε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 23:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Και γιατί να μην έρθει από το Μπάκιγχαμ όπου είναι καθαρόαιμοι Βασιλείς, μην ξεχνάμε θα έρθει από την μαύρη θάλασσα, δηλαδή τι θα είναι πολιτικός απλά; Γιατί ούτως ή άλως θα έχει το απωθημένο του βασιλιά μια και ο χριστός είχε την βασιλεία των ουρανών, εμένα προς τα εκεί θα μου έφερνε, αν ήθελα να το ανακαλύψω. Πιστεύεις ότι έτσι απλά θα άφηναν να τον ανακαλύψουμε; πριν έρθει θα μας είχε προϊδεάσει;



maria3,
η έρευνα που έχω κάνει,έχει καταλήξει εκεί,οτι θα είναι Πρόεδρος της Ευρωπαικής Ένωσης,στις αμέσως επόμενες Ευρωεκλογές.Οι λόγοι είναι σύνθετοι,και θα χρειαζόταν να γράψω ολόκληρο βιβλίο για να το αναλύσω.
Δόξα σοι ο Θεός,έχουμε συλλέξει όλα αυτά τα χρόνια πολλά στοιχεία γύρω απο το πρόσωπό του,και δεν θα είναι δύσκολο να τον αναγνωρίσουμε απο την πρώτη κιόλας μέρα που θα εμφανιστεί.Υπάρχουν και οι 2 προφήτες που θα κάνουν την αναγνώρισή του ακόμα ευκολότερη.




Ποια Ε.Ε βρε Χ.Ο;;;;
Δεν βλεπεις οτι διαλυεται.Αλλος για Χιο τραβηξε κι αλλος για Μυτιληνη.
Τα ειπε αναλυτικα ο γερ.Παισιος οτι δεν θα κανουν χωριο και εχει ηδη επαληθευθει 10000%

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 23:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός διαλύεται,η ΕΕ;;;Αυτή ζει και βασιλεύει!Ήδη ετοιμάζεται να δεχτεί το 28ο μέλος της,την Κροατία!
Και να διαλυότανε κάποια στιγμή,σε 1,5 χρόνο απο τώρα δεν προλαβαίνει!Είναι πολύ λίγος ο χρόνος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2013, 23:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Χθες γιορτάζαμε πέρα απο τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και την επέτειο του ''ΟΧΙ'',άλλο ένα σημαντικό γεγονός,που είναι η επέτειος της Δευτέρας Παρουσίας.

Την επέτειο της μάχης των Λεύκτρων γιορτάζαμε .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 00:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Χθες γιορτάζαμε πέρα απο τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και την επέτειο του ''ΟΧΙ'',άλλο ένα σημαντικό γεγονός,που είναι η επέτειος της Δευτέρας Παρουσίας.

Την επέτειο της μάχης των Λεύκτρων γιορτάζαμε .

*



321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 00:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτά είναι...
Χρονιά στο fast forward.
Ξημερώνει 30 Οκτωβρίου, και δεν το είχαμε καταλάβει.

Θα έρθουν και τα Χριστούγεννα πιο γρήγορα βρε.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 27/03/2013 00:15:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 00:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ποιός διαλύεται,η ΕΕ;;;Αυτή ζει και βασιλεύει!Ήδη ετοιμάζεται να δεχτεί το 28ο μέλος της,την Κροατία!
Και να διαλυότανε κάποια στιγμή,σε 1,5 χρόνο απο τώρα δεν προλαβαίνει!Είναι πολύ λίγος ο χρόνος!




Μηπως μπερδευεσαι με την Γερμανια;;;
Η Ε.Ε ειναι να την κλαις.Σφαζονται μεταξυ τους κι εσυ περιμενεις να ειναι η πανισχυρη κοσμοκρατορια,απ'οπου θα κυβερνησει τον κοσμο ο αντι;;;

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 12:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αληθεια πιστευεται οτι θα βγουν τα νεφελιμ να μας φανε;
που τα εχεται διαβασει αυτα;Να το ψαξω κ γω το θεμα..μα χεται φοβισει ολιγον.Γιατι ο Χ.Ο. τα πιστευει πολυ αυτα που γραφει.Ενας εδω στο χωριο ηλιολουστη ομορφη μερα κ μας φωναζει θα βρεξει σε λιγο.κ μεις λεμε τι λεει ο τρελος.μπα..Κ μετα τρεχουμε να μαζευουμε απ την βροχη.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 15:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αληθεια πιστευεται οτι θα βγουν τα νεφελιμ να μας φανε;
που τα εχεται διαβασει αυτα;Να το ψαξω κ γω το θεμα..μα χεται φοβισει ολιγον.Γιατι ο Χ.Ο. τα πιστευει πολυ αυτα που γραφει.Ενας εδω στο χωριο ηλιολουστη ομορφη μερα κ μας φωναζει θα βρεξει σε λιγο.κ μεις λεμε τι λεει ο τρελος.μπα..Κ μετα τρεχουμε να μαζευουμε απ την βροχη.

χχχ


Αμέ τα πιστεύου μ'.

Το πε ο Αη Ανδρέας ο δια τον Χριστόν σαλός!


Arxaios.net
Προφητεια του Αγιου Ανδρεα

Προφητεια του Αγιου Ανδρεα, δια το Χριστο σαλός, σχετικα με τα οσα θα γινουν κατα την συντελεια του κοσμου

Κατά τό έτος έκείνο θ' όνοίξη ό Κύριος τίς πύλες τών Ίνδιών πού έκλεισε ό βασιλιάς τών Μακεδόνων Άλέξανδρος. Θά βγοϋν τότε απ' έκεί οί έβδομηκοντα δύο βασιλείς μέ τόν λαό τους, τά λεγόμενα βδελυρά έθνη, πού είναι πιό σιχαμερά όπό κάθε άηδία καί δυσωδία. Αύτά θά διασκορπισθοϋν σ' ολο τόν κόσμο. Θά τρώνε ζωντανούς τούς άνθρώπους καί θά πίνουν τό αίμα τους. Θά καταβροχθίζουν έπίσης μέ μεγάλπ ηδoνή μύγες, βατράχους, σκυλιά καί κάθε άκαθαρσία. Άλλοίμονο στίς περιοχές, απ' οπου θά περάσουν! Αν είναι δυνατόν, Κύριε, άς μην ύπάρχουν τότε Χριστιανοί! Γνωρίζω δμως οτι θα ύπάρχουν.

'Εκείνες οί ημερες θα σκοτεινιασουν, σάν νά θρηνούν στόν άέρα για οσα άποτροπιαστικά θό διαπράξουν έκείνα τά σιχαμερά έθνπ. Ό ήλιος θό γίνει σαν αίμα, ένώ n σελnνη κι ολα τά άστρα θά σκοτισθουν, καθώς θα τά βλέπουν έπανω στή γη νά συναγωνίζωνται στην άκαθαρσία. Αύτοί οί λαοί θά κατασκαψουν τη γη, θά κάνουν αποχωρητηρια τό θυσιαστήριο, καί θά βάλουν τα αγια σκεύη σε ατιμωτική χρηση. Τότε οσοι θά κατοικουν στήν Ασία, άς φύγουν στα νησιά τών Κυκλάδων γιατι τα ρυπαρά έθνη δέν θά πάνε.>>

Φύγε λοιπόν απο την Αργολίδα και ψάξε κανένα νησί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 17:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και πως θα προφηλαξουμε τους εαυτους μας;
σε τι χρησιμευει ο χαλκος

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 17:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και πως θα προφηλαξουμε τους εαυτους μας;
σε τι χρησιμευει ο χαλκος

χχχ


Αυτοί δεν πεθαίνουν εύκολα.
πρέπει να τους τραυματίσεις με κάποιο χάλκινο όπλο,ώστε να αποδυναμωθούν και μετά είναι τα δύσκολα.
οσο είναι τραυματισμένοι πρέπει να πλησιάσεις κοντά και να τους αποκεφαλίσεις.Αλλοιώς σηκώνονται πάλι και μαμ τελείωσες!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 17:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω ,τρέχω να φτιάξω χάλκινη χατζάρα.

Μήπως να έψαχνα και για χάλκινα φυσσίγγια;
Αν είναι ακριβά,τα επιχαλκωμένα κάνουν;

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy