ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 07:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Δεν χρειάζεται προς το παρον αλεξίπτωτο...Αμα μπει ο Δεκέμβρης,και πλησιάζουμε προς τα τέλη Δεκέμβρη και τίποτα δεν έχει γίνει,θα αρχίσω και εγω να αμφιβάλλω...Ακόμα είναι νωρίς....

Δε θα "αρχίσεις" να αμφιβάλλεις. Θα πάρεις μια τετελεσμένη απόφαση. Αν δεν κάνω λάθος είχες πει οτι θα φύγεις κιόλας.



Eίπαμε,απο 1/1 και σε περίπτωση που δεν εμφανιστεί ο Αντίχριστος,αποχωρώ απο όλα τα φόρουμς που γράφω μέχρι σήμερα...Ναι,γιατί μετά δεν θα υπάρχει λόγος να συνεχίσω να γράφω,αφου αποκλειστικά αυτο το θέμα με ενδιαφέρει,τι να κάτσω να γράφω μετά;Αλλα εμένα με φοβίζει περισσότερο η ψυχολογική μου κατάσταση που θα διαμορφωθεί απο 1/1.....




Απευθύνεσαι και δίνεις χαρά σε άτομα που είναι κενά από φιλοσοφικό και θρησκευτικό συναίσθημα. Γιατί επιμένεις να μιλάς για μια ημερομηνία σε άτομα που δεν πρόκειται να σε ακούσουν στον αιώνα των αιώνων, αλλά αντιθέτως θα νιώσουν και μεγάλη ευχαρίστηση αν διαψευθείς;

Δηλαδή θα σκεφτείς σοβαρά να πάψεις να είσαι και Χριστιανός από 1/1; Θα πρέπει οι Χριστιανοί να κρυφτούν για να μην γίνουν ρεζίλι; Να αλλαξοπιστήσουν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 16:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απευθύνεσαι και δίνεις χαρά σε άτομα που είναι κενά από φιλοσοφικό και θρησκευτικό συναίσθημα. Γιατί επιμένεις να μιλάς για μια ημερομηνία σε άτομα που δεν πρόκειται να σε ακούσουν στον αιώνα των αιώνων, αλλά αντιθέτως θα νιώσουν και μεγάλη ευχαρίστηση αν διαψευθείς;

Δηλαδή θα σκεφτείς σοβαρά να πάψεις να είσαι και Χριστιανός από 1/1; Θα πρέπει οι Χριστιανοί να κρυφτούν για να μην γίνουν ρεζίλι; Να αλλαξοπιστήσουν;


Χρίστο Ελ,
απο την πρώτη μέρα που μπήκα σε αυτό το φόρουμ,το μόνο που κάνω είναι να καταθέτω την αλήθεια μου,αυτό που έχω πιστέψει ώς αληθινό.Αν τώρα χαρουν κάποιοι αν διαψευστώ,ας χαρούν!Εγω θα λυπηθώ πολύ πάντως,και θα τα βάψω όλα μαύρα!Μάλλον το αντίθετο θα συμβεί,θα γίνω περισσότερο Χριστιανός απο ότι είμαι,διότι μη τελειώνοντας η ζωή το 2018,θα χρειαστώ άμεσα την βοήθεια του Θεου για να ορθοποδήσει η ζωή μου για το υπολοιπο που θα της έχει μείνει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 17:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Απευθύνεσαι και δίνεις χαρά σε άτομα που είναι κενά από φιλοσοφικό και θρησκευτικό συναίσθημα. Γιατί επιμένεις να μιλάς για μια ημερομηνία σε άτομα που δεν πρόκειται να σε ακούσουν στον αιώνα των αιώνων, αλλά αντιθέτως θα νιώσουν και μεγάλη ευχαρίστηση αν διαψευθείς;

Δηλαδή θα σκεφτείς σοβαρά να πάψεις να είσαι και Χριστιανός από 1/1; Θα πρέπει οι Χριστιανοί να κρυφτούν για να μην γίνουν ρεζίλι; Να αλλαξοπιστήσουν;


Χρίστο Ελ,
απο την πρώτη μέρα που μπήκα σε αυτό το φόρουμ,το μόνο που κάνω είναι να καταθέτω την αλήθεια μου,αυτό που έχω πιστέψει ώς αληθινό.Αν τώρα χαρουν κάποιοι αν διαψευστώ,ας χαρούν!Εγω θα λυπηθώ πολύ πάντως,και θα τα βάψω όλα μαύρα!Μάλλον το αντίθετο θα συμβεί,θα γίνω περισσότερο Χριστιανός απο ότι είμαι,διότι μη τελειώνοντας η ζωή το 2018,θα χρειαστώ άμεσα την βοήθεια του Θεου για να ορθοποδήσει η ζωή μου για το υπολοιπο που θα της έχει μείνει.....




Ok, πάντως αυτό που περιμένεις ή κάτι ανάλογο, είναι προ των θυρών. Έτσι δείχνει το πολιτικό σκηνικό. Οπότε χρειάζεται λίγο περισσότερη υπομονή. Αν όχι μέχρι τις 1/1, λίγο αργότερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 17:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για αργότερα απο 31/12 δεν μπορώ να ξέρω,η πληροφόρηση που έχω κάνει λόγο για 2013...Αμα είχα πληροφόρηση και για μετά το 2013,θα άλλαζε το πράγμα,όμως δεν έχω!Και χωρίς πληροφόρηση,δεν μπορώ να λέω πράγματα απο το κεφάλι μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 20:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για αργότερα απο 31/12 δεν μπορώ να ξέρω,η πληροφόρηση που έχω κάνει λόγο για 2013...Αμα είχα πληροφόρηση και για μετά το 2013,θα άλλαζε το πράγμα,όμως δεν έχω!Και χωρίς πληροφόρηση,δεν μπορώ να λέω πράγματα απο το κεφάλι μου!



Μα έχουμε. Τα τρέχοντα πολιτικά δρώμενα, που δεν είναι δικές μας ιδέες. Ακόμη και αν δεν είχε προειπωθεί/αποκαλυφθεί κάτι, βλέπουμε το παρόν και προ-βλέπουμε το μέλλον.

Το σχέδιο είναι η οικονομική εξαθλίωση των εθνών, τα οποία έχουν περιέλθει σε συμμαχίες και ανήκουν σε διεθνείς οργανισμούς, έτσι ώστε δεν είναι μερικό αλλά γενικό το πρόβλημα. Έτσι αυτά ποθούν ένα σωτήρα, κάποιον που θα εμφανιστεί ξαφνικά και όλοι θα τον θαυμάσουν σαν θεό.

Τώρα να πω ημερομηνία συγκεκριμένη είναι άκυρο. Στο "προσεχές μέλλον" είναι αρκετό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2013, 20:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αποκλείεται να περάσουμε και νέους παγκόσμιους πολέμους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2013, 22:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Για αργότερα απο 31/12 δεν μπορώ να ξέρω,η πληροφόρηση που έχω κάνει λόγο για 2013...Αμα είχα πληροφόρηση και για μετά το 2013,θα άλλαζε το πράγμα,όμως δεν έχω!Και χωρίς πληροφόρηση,δεν μπορώ να λέω πράγματα απο το κεφάλι μου!



Μα έχουμε. Τα τρέχοντα πολιτικά δρώμενα, που δεν είναι δικές μας ιδέες. Ακόμη και αν δεν είχε προειπωθεί/αποκαλυφθεί κάτι, βλέπουμε το παρόν και προ-βλέπουμε το μέλλον.

Το σχέδιο είναι η οικονομική εξαθλίωση των εθνών, τα οποία έχουν περιέλθει σε συμμαχίες και ανήκουν σε διεθνείς οργανισμούς, έτσι ώστε δεν είναι μερικό αλλά γενικό το πρόβλημα. Έτσι αυτά ποθούν ένα σωτήρα, κάποιον που θα εμφανιστεί ξαφνικά και όλοι θα τον θαυμάσουν σαν θεό.

Τώρα να πω ημερομηνία συγκεκριμένη είναι άκυρο. Στο "προσεχές μέλλον" είναι αρκετό.



Για μετά της 1/1/2014 δεν μπορώ να πω τίποτα!Είναι εξάλλου πολύ συγκεκριμένο το περιθώρειο που έχω δώσει,που αν παρέλθει δεν θα γνωρίζω μετά τίποτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2013, 07:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για μετά της 1/1/2014 δεν μπορώ να πω τίποτα!Είναι εξάλλου πολύ συγκεκριμένο το περιθώρειο που έχω δώσει,που αν παρέλθει δεν θα γνωρίζω μετά τίποτα!


Χριστιανέ Ορθόδοξε και ποιος σου λέει ότι δεν γίνεται ήδη αυτό;

Επειδή έχεις τα μάτια σου κλειστά και δεν μπορείς να δεις;

Κοίτα τι γίνεται από το δύο χιλιάδες δέκα κάτι σαν να φόβισε τους πάντες και όλα έχουν μείνει στάσιμα και εσύ τι κάνεις γιαυτό;

Περιμένεις ένα όνομα, ποιος σου είπε ότι δεν θα αποκαλυφθούν στο τέλος όλα αυτά και δεν έχουν αποκαλυφθεί στους Ισχυρούς και στις κυβερνήσεις.

Η προετοιμασία πρέπει να γίνει υποσεινήδητα δεν θα σου έρθουν όλα μπροστά σου όπως τα περιμένεις.

Δεν πιστεύεις ότι ο αόρατος πόλεμος έχει ξεκινήσει;

Τι νομίζεις ότι θα είναι ορατός και θα σου πει ήρθα εδώ είμαι;

Με άλλα λόγια σου λέω ότι μπορεί ήδη να έχεις συμμαχήσει μαζί του στο υποσυνείδητο σου και να μην το ξέρεις, σκέψου του περιμένεις με τα μάτια κλειστά έναν αριθμό και ένα όνομα και τίποτα άλλο και έχεις πάψει να βλέπεις τι γίνεται γύρω σου και ότι όλα παίζονται.

Edited by - maria3 on 28/10/2013 07:29:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2013, 15:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Για μετά της 1/1/2014 δεν μπορώ να πω τίποτα!Είναι εξάλλου πολύ συγκεκριμένο το περιθώρειο που έχω δώσει,που αν παρέλθει δεν θα γνωρίζω μετά τίποτα!


Χριστιανέ Ορθόδοξε και ποιος σου λέει ότι δεν γίνεται ήδη αυτό;

Επειδή έχεις τα μάτια σου κλειστά και δεν μπορείς να δεις;

Κοίτα τι γίνεται από το δύο χιλιάδες δέκα κάτι σαν να φόβισε τους πάντες και όλα έχουν μείνει στάσιμα και εσύ τι κάνεις γιαυτό;

Περιμένεις ένα όνομα, ποιος σου είπε ότι δεν θα αποκαλυφθούν στο τέλος όλα αυτά και δεν έχουν αποκαλυφθεί στους Ισχυρούς και στις κυβερνήσεις.

Η προετοιμασία πρέπει να γίνει υποσεινήδητα δεν θα σου έρθουν όλα μπροστά σου όπως τα περιμένεις.

Δεν πιστεύεις ότι ο αόρατος πόλεμος έχει ξεκινήσει;

Τι νομίζεις ότι θα είναι ορατός και θα σου πει ήρθα εδώ είμαι;

Με άλλα λόγια σου λέω ότι μπορεί ήδη να έχεις συμμαχήσει μαζί του στο υποσυνείδητο σου και να μην το ξέρεις, σκέψου του περιμένεις με τα μάτια κλειστά έναν αριθμό και ένα όνομα και τίποτα άλλο και έχεις πάψει να βλέπεις τι γίνεται γύρω σου και ότι όλα παίζονται.

Edited by - maria3 on 28/10/2013 07:29:57


maria3,
εδω δεν μας ενδιαφέρουν οι γενικότερες πολιτικές εξελίξεις που δείχνουν οτι είμαστε κοντά στο να εμφανιστεί κάποιος ''Μεσσίας'' στο παγκόσμιο προσκήνιο,γιατί αυτό το κοντά μπορεί στην τελική να είναι και παρα πολύ μακρυα!Δηλαδή όσο είναι κοντά,αλλο τόσο είναι και το να είναι μακρυά!Εμάς εδω μας ενδιαφέρει να έρθει ΤΩΡΑ,αυτή την στιγμή που μιλάμε!Εχει,βλέπεις,ο μοναχός,ΔΕΣΜΕΥΤΕΙ,με 2 χρονολογίες:Το 2013 για εμφάνιση Αντιχρίστου και το 2018 για το τέλος του κόσμου!Αν λοιπον καθυστερήσουν τα πράγματα έστω και΄λίγο,θα έχει υποστεί ανυπολογιστο πλήγμα ο Μάξιμος απο αυτό,γιατί μετά δεν θα μπορεί να δικαιολογήσει τα αδικαιόλογητα!Δεν τα λέει δηλαδή ελαφρα την καρδία το 2013 και το 2018,τα στηρίζει με πλήθος αγιογραφικών και αγιοπατερικών χωρίων,που αν δεν επαληθευτούν τίθεται τεράστιο θέμα των πηγών που χρησιμοποίησε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2013, 15:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή να στο θέσω αλλιώς,αν δεν εμφανιστεί το 2013,τίποτα δεν μου δείχνει εμένα οτι θα εμφανιστεί μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια για παράδειγμα,ώστε να πω ''Μικρή η ζημιά!''.Η ζημιά θα έχει γίνει και θα είναι τεράστια για την ζωή μου.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2013, 15:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ή να στο θέσω αλλιώς,αν δεν εμφανιστεί το 2013,τίποτα δεν μου δείχνει εμένα οτι θα εμφανιστεί μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια για παράδειγμα,ώστε να πω ''Μικρή η ζημιά!''.Η ζημιά θα έχει γίνει και θα είναι τεράστια για την ζωή μου.....


Γιαυτό δεν πρέπει να δίνουμε ημερομηνίες.

Πάντως έχε τα μάτια σου ανοιχτά και βλέπε όλο και κάποιο πιόνι του θα εμφανιστεί πρώτα., λες να εμφανιστεί αυτοπροσώπως ο ίδιος;

Εξάλλου αν μιλάμε εμείς για τις γραφές γιατί να μην είναι ενημερωμένος και ο ίδιος και να θέλει να βγει από το παρασκήνιο για να κυβερνήσει μόνο τρία, τριάμισι χρόνια, σταδιακά δεν πρέπει να γίνει αυτό;

Έτσι ξαφνικά θα έρθει και κατευθείαν θα τον προσκυνήσουν όλοι οι ηγέτες της γης δεν χρειάζεται κάποια προ διεργασία για όλα αυτά;

Εδώ βλέπεις τους ανθρώπους και πως ο καθένας λέει τα δικά του και το τι κάνουν, μπορείς έτσι απλά να μιλήσεις σε έναν άνθρωπο και να πει ναι έτσι είναι τα πράγματα.

Με άλλα λόγια ο κάθε άνθρωπος έχει χτίσει τον δικό του κόσμο και έχει παρωπίδες και αυτός θα το πετύχει από την μία μέρα στην άλλη;

Μην ξεχνάς η αποκάλυψη μας μιλάει για το τέλος όχι για την αρχή, ή μάλλον ξέρουμε λίγα πράγματα για την αρχή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2013, 16:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3,
όλοι οι ηγέτες της γης είναι ήδη πιόνια του Αντιχρίστου,και όλοι ή σχεδόν όλοι γνωρίζουν για την έλευσή του και πότε θα γίνει αυτή,αυτο είναι σίγουρο!Εμείς είμαστε αυτοί που δεν γνωρίζουμε και μόνο να υποθέτουμε μπορούμε...Είναι στημένο το σκηνικό δυστυχώς!Το ΄δύσκολο κομμάτι και το άγχος τους είναι αν θα γίνει αποδεκτός και απο τον κόσμο,τον λαο,τους λαους του πλανήτη....Αλλα οι Γραφες είναι συγκεκριμένες και σε αυτο το θέμα:Θα γίνει και θα στεφθεί παγκόσμιος βασιλιάς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2013, 15:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάει και ο Οκτώβριος!2 μήνες μείνανε!Δεν το πιστεύω αυτο που πάει να συμβεί,απλά δεν το πιστεύω!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2013, 10:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάει και ο Οκτώβριος!2 μήνες μείνανε!Δεν το πιστεύω αυτο που πάει να συμβεί,απλά δεν το πιστεύω!!!




Και γιατι δεν το πιστευεις;
Ενδεχομενως να κανεις λαθος.

Επειδη θεωρεις οτι κατεχεις
την "Αληθεια" του "θεου"
αυτο αυτοματα σημαινει οτι κατι
τετοιο ισχυει;

Τωρα τα αλλα "μαργαριταρια" που
εγραψες για την ζωη σου και το
πως την κατεντησες με τις πραξεις σου
λυπαμαι φιλε μου για την κατασταση
Θελω ομως να σου επισυνμανω οτι για
την οποια κατασταση της ζωης σου
εχεις και εσυ το μεριδιο που σου αναλογει.

Ρε φιλε δεν ειναι "ο.κ." να κανεις λογο για
καταστροφη της ζωης σου

Επειτα σου κανει εντυπωση γιατι σε ειχα ρωτησει
την ηλικια σου ...

Υσ: εαν τελικα δεν σκασει μυτη ο "Αντι-προσωπος"
εχεις δυο επιλογες φιλε μου
( ενδεχωμενως να μου διαφευγει καποια επιλογη)

1)Να αποδεχτεις οτι δεν ξερεις τιποτα και να γινεις
ενας καλος Χ.Ο. που απλα αποδεχεται οτι του λενε
στο θρησκευτικο επιπεδο ή ...

2) Να περασεις στο "επικινδυνο" μονοπατι του "αιρετικου"
μιας που θα εχεις εντοπισει αντιφασεις στην θρησκεια
σου και θα αρχισεις να ανφισβητεις προσωπα και καταστασεις.

Οποιο και να επιλεξεις ειναι ενα μονοπατι οπου θα το διαβεις
μονος σου μιας που το κεφαλι σου ξεχωριζει
ειτε με την διαφοροποιηση σου λογω "κ".Μαξιμου
ειτε απο την αλλη με την αποριψη της θεσης του Μαξιμου
μιας που λογικα εχεις εκτεθει σχετικα .

Οποτε οτι και να γινει σε περιπτωση που δεν επαληθευτει ο Μαξιμος
θα "φας" πολυ χαρακτιρισμο.

Ειναι ευκαιρια λοιπον να γνωρισεις την πραγματικοτητα
μιας που εχεις ξεφυγει απο το συνολο των "καλων"
χριστιανων που απλα αποδεχωνται τα πραγματα οπως τους τα λενε
μιας που θα εισια Δαχτηλοδικτουμενος.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2013, 16:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Πάει και ο Οκτώβριος!2 μήνες μείνανε!Δεν το πιστεύω αυτο που πάει να συμβεί,απλά δεν το πιστεύω!!!




Και γιατι δεν το πιστευεις;
Ενδεχομενως να κανεις λαθος.

Επειδη θεωρεις οτι κατεχεις
την "Αληθεια" του "θεου"
αυτο αυτοματα σημαινει οτι κατι
τετοιο ισχυει;

Τωρα τα αλλα "μαργαριταρια" που
εγραψες για την ζωη σου και το
πως την κατεντησες με τις πραξεις σου
λυπαμαι φιλε μου για την κατασταση
Θελω ομως να σου επισυνμανω οτι για
την οποια κατασταση της ζωης σου
εχεις και εσυ το μεριδιο που σου αναλογει.

Ρε φιλε δεν ειναι "ο.κ." να κανεις λογο για
καταστροφη της ζωης σου

Επειτα σου κανει εντυπωση γιατι σε ειχα ρωτησει
την ηλικια σου ...

Υσ: εαν τελικα δεν σκασει μυτη ο "Αντι-προσωπος"
εχεις δυο επιλογες φιλε μου
( ενδεχωμενως να μου διαφευγει καποια επιλογη)

1)Να αποδεχτεις οτι δεν ξερεις τιποτα και να γινεις
ενας καλος Χ.Ο. που απλα αποδεχεται οτι του λενε
στο θρησκευτικο επιπεδο ή ...

2) Να περασεις στο "επικινδυνο" μονοπατι του "αιρετικου"
μιας που θα εχεις εντοπισει αντιφασεις στην θρησκεια
σου και θα αρχισεις να ανφισβητεις προσωπα και καταστασεις.

Οποιο και να επιλεξεις ειναι ενα μονοπατι οπου θα το διαβεις
μονος σου μιας που το κεφαλι σου ξεχωριζει
ειτε με την διαφοροποιηση σου λογω "κ".Μαξιμου
ειτε απο την αλλη με την αποριψη της θεσης του Μαξιμου
μιας που λογικα εχεις εκτεθει σχετικα .

Οποτε οτι και να γινει σε περιπτωση που δεν επαληθευτει ο Μαξιμος
θα "φας" πολυ χαρακτιρισμο.

Ειναι ευκαιρια λοιπον να γνωρισεις την πραγματικοτητα
μιας που εχεις ξεφυγει απο το συνολο των "καλων"
χριστιανων που απλα αποδεχωνται τα πραγματα οπως τους τα λενε
μιας που θα εισια Δαχτηλοδικτουμενος.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


Δεν μπορώ να το πιστέψω οτι πλανήθηκα τόσο πολύ απο τον συγκεκριμένο άνθρωπο,όχι,δεν μπορώ να το πιστέψω!Πριν απο 4 χρόνια φάνταζαν όλα τοσο αληθινά,που δεν περιμενα να έρθουν τα χρόνια της απόδειξης και να μην έχουν γίνει ακόμα αυτά που υποστηρίζαμε τότε...Μου φαίνεται αδιανόητο!Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβα....Ηταν όλα τόσο καλα τοποθετημένα,που δεν δίναμε περιθώρειο κάτι να πάει λάθος....Ομως πλέον,με 1 μήνα και 23 μέρες να απομένουν,το ενδεχόμενο είναι πιο ορατό απο ποτέ......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

King Of East
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2013, 07:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aφού κάποιοι πείθονται απο έναν τρελλό.. Φαντάσου τι νοημοσύνη υπάρχει γενικά στον πλανήτη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2013, 17:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aφού κάποιοι πείθονται απο έναν τρελλό.. Φαντάσου τι νοημοσύνη υπάρχει γενικά στον πλανήτη...



Tρελός,ξετρελός,εγω αυτόν πίστεψα!Κξαι εξακολουθω να πιστεύω μέχρι τέλος του έτους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2013, 02:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μπορώ να το πιστέψω οτι πλανήθηκα τόσο πολύ απο τον συγκεκριμένο άνθρωπο,όχι,δεν μπορώ να το πιστέψω!Πριν απο 4 χρόνια φάνταζαν όλα τοσο αληθινά,που δεν περιμενα να έρθουν τα χρόνια της απόδειξης και να μην έχουν γίνει ακόμα αυτά που υποστηρίζαμε τότε...Μου φαίνεται αδιανόητο!Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβα....Ηταν όλα τόσο καλα τοποθετημένα,που δεν δίναμε περιθώρειο κάτι να πάει λάθος....Ομως πλέον,με 1 μήνα και 23 μέρες να απομένουν,το ενδεχόμενο είναι πιο ορατό απο ποτέ......


τα πεντε σταδια της θλιψης

1)Αρνηση.
2)Θυμος.
3)Διαπραγματευση.
4)Καταθλιψη.
5)Αποδοχη.

Το μονο που θα προσθεσω ειναι οτι
απο την αρχη φιλε ηταν στραβο....

edit:
Οσο περιεργο και να σου φαινεται
εισαι στο τεταρτο με πεμπτο σταδιο.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

Edited by - gewkwn on 09/11/2013 02:20:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2013, 16:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω πω πω,τι πάει να συμβεί!1 μήνας και 21 μέρες ή αλλιώς 7 εβδομάδες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2013, 22:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Πω πω πω,τι πάει να συμβεί!1 μήνας και 21 μέρες ή αλλιώς 7 εβδομάδες!

Ε! Κάτι είναι κι αυτό φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Μη ξεχνάς ότι ο αριθμός επτά είναι ιερός αριθμός.
Και τώρα πέρα από το αστείο. Είναι καιρός φίλε μου να αφυπνιστής και να καταλάβης ότι εξαπατήθηκες. Παράτα τους προφήτες και τις βλακείες που έχουν εμποτίσει τον κόσμο, κάνε αν θέλεις τον σταυρό σου, αλλά άδραξε την ζωή στα χέρια σου και προχώρησε. Γιατί η ζωή συνεχίζεται και θα συνεχίζεται όσο το επιτρέπουν οι γεωλογικές μεταβολές. Οι αντίχριστοι δεν πρόκειται να έλθουν γιατί απλούστατα είναι εδώ με διάφορα ονόματα και εκμεταλλεύονται τους λαούς μέσω των υποτακτικών κυβερνήσεών τους. Αυτούς πρέπει να παλέψουμε, και όχι τους φανταστικούς ανεμόμυλους του Δον Κιχώτη.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2013, 20:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Πω πω πω,τι πάει να συμβεί!1 μήνας και 21 μέρες ή αλλιώς 7 εβδομάδες!

Ε! Κάτι είναι κι αυτό φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Μη ξεχνάς ότι ο αριθμός επτά είναι ιερός αριθμός.
Και τώρα πέρα από το αστείο. Είναι καιρός φίλε μου να αφυπνιστής και να καταλάβης ότι εξαπατήθηκες. Παράτα τους προφήτες και τις βλακείες που έχουν εμποτίσει τον κόσμο, κάνε αν θέλεις τον σταυρό σου, αλλά άδραξε την ζωή στα χέρια σου και προχώρησε. Γιατί η ζωή συνεχίζεται και θα συνεχίζεται όσο το επιτρέπουν οι γεωλογικές μεταβολές. Οι αντίχριστοι δεν πρόκειται να έλθουν γιατί απλούστατα είναι εδώ με διάφορα ονόματα και εκμεταλλεύονται τους λαούς μέσω των υποτακτικών κυβερνήσεών τους. Αυτούς πρέπει να παλέψουμε, και όχι τους φανταστικούς ανεμόμυλους του Δον Κιχώτη.

*


Ο Αντίχριστος είναι αγαπητός στον κόσμο και όχι μισητός. Θα φαίνεται πως θα φέρει την λύση.

Οι αληθινοί προφήτες δεν ευθύνονται για τους ψευδοπροφήτες.

Δεν ξέρω αν ο Μάξιμος είναι προφήτης ή όχι, εμένα απλώς ερμηνευτής μου φαίνεται. Όμως γίνομαι πιο Χριστιανός, γιατί είναι σημάδι των τελευταίων καιρών η ραγδαία αύξηση ψευδοπροφήτων που λένε "Εδώ ο Κύριος, εκεί ο Κύριος".

Εγώ ΔΕΝ απογοητεύομαι και δεν μετανιώνω για τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2013, 13:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Πω πω πω,τι πάει να συμβεί!1 μήνας και 21 μέρες ή αλλιώς 7 εβδομάδες!

Ε! Κάτι είναι κι αυτό φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Μη ξεχνάς ότι ο αριθμός επτά είναι ιερός αριθμός.
Και τώρα πέρα από το αστείο. Είναι καιρός φίλε μου να αφυπνιστής και να καταλάβης ότι εξαπατήθηκες. Παράτα τους προφήτες και τις βλακείες που έχουν εμποτίσει τον κόσμο, κάνε αν θέλεις τον σταυρό σου, αλλά άδραξε την ζωή στα χέρια σου και προχώρησε. Γιατί η ζωή συνεχίζεται και θα συνεχίζεται όσο το επιτρέπουν οι γεωλογικές μεταβολές. Οι αντίχριστοι δεν πρόκειται να έλθουν γιατί απλούστατα είναι εδώ με διάφορα ονόματα και εκμεταλλεύονται τους λαούς μέσω των υποτακτικών κυβερνήσεών τους. Αυτούς πρέπει να παλέψουμε, και όχι τους φανταστικούς ανεμόμυλους του Δον Κιχώτη.

*


Ο Αντίχριστος είναι αγαπητός στον κόσμο και όχι μισητός. Θα φαίνεται πως θα φέρει την λύση.

Οι αληθινοί προφήτες δεν ευθύνονται για τους ψευδοπροφήτες.

Δεν ξέρω αν ο Μάξιμος είναι προφήτης ή όχι, εμένα απλώς ερμηνευτής μου φαίνεται. Όμως γίνομαι πιο Χριστιανός, γιατί είναι σημάδι των τελευταίων καιρών η ραγδαία αύξηση ψευδοπροφήτων που λένε "Εδώ ο Κύριος, εκεί ο Κύριος".

Εγώ ΔΕΝ απογοητεύομαι και δεν μετανιώνω για τίποτα.



Κατσε ρε συ Χρηστο γιατι θα με τρελανεις !

Το οτι ο Μαξιμος (κατα πασα πιθανοτητα) θα αποδειχτει
λαθος σημαινει οτι θα ερθρει ο Αντι-προσωπος;

Σε δευτερο επιπεδο το οτι πολλοι κανουν λογο για τον ερχομο του
Αντι-προσωπου σημαινει οτι κατι τετοιο ισχυει;

Για να βαλω τα πραγματα στην θεση τους οι επιικειμενες αλαγες
εχουν να κανουν με την καταρευση του ισχυοντος οικονομικου συστηματος

και τις ιδιες τις εκλησιες των θρησκειων μιας που ειναι οικονομικα
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ με επιδιωξη στην κατασταση που θα ανατραπει.

Ο λογος που γινεται αυτο το γαιτανακι ειναι διοτι Ο φοβος ειναι το καλυτερο ναρκωτικο .

Ομως την πατησαν φιλε μου , την πατησαν ...

Το φονικο τους οπλο εχει αλαξει χερια ,
η πληροφορια ειναι προσβασιμη απο ολους.

Θελανε να περασουν τον A.C.T.A. τον P.I.P.A.
και πηρανε τα Αρ......α μας .

Εσυ και εγω για παραδειγμα ανταλασουμε αποψεις
Δεν συνφωνουμε σε τιποτα ( εκτος μια περιπτωσης
οπου συνφωνουμε οτι διαφωνουμε )
και ομως κανουμε συζητηση σου γραφω οτι γνωριζω
το ιδιο κανεις και εσυ το ιδιο αντιστοιχα κανει
και οποιο μελος θεωρει οτι πρεπει να παρεμβει
και να εκφρασει την αποψη του .
Πραλληλα εχουμε προσβαση σε πραγματα που δεν θα μπορουσαμε
ΑΜΕΣΑ ( εχει την σημασια του αυτο) να δουμε και να διαβασουμε.

Τα κειμενα καποιου "χαζου" ,"τρελου" , "εξυπνου" ,"διορατικου"
εννοω ...
Τα γεγονοτα απο μια αλλη οπτικη γωνια που εαν δεν υπηρχε το διαδυκτιο δεν θα εμασταν σε θεση να εχουμε προσβασση μιας που η προσβαση
θα περιοριζοταν στο πεδιο των ΜΜΕ και ενδεχωμενως σε καποιους
συνγραφεις που θα ειχαν προσβαση σε περιεργες πληροφοριες!!!!

Ακομη και σημερα εχουμε παραδειγματα αποσιωπησης καταστασεων ...

Εαν με πιανεις ...

Το πιο περιεργο της υποθεσης (δεν θα το αναλυσω , εργασια για το σπιτι ειναι αυτη , φιλε μου )
ειναι οτι εχεις μια υποκριτικη διαθεση , ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ , αλλα στον ιδιο σου τον εαυτο , μιας που κατι τετοιο σε κανει να γινεσαι πιο χριστιανος .....

απλα ενα CHEAT θα σου δωσω και αυτο εινια οτι θα πρεπει να εξεταζεις τα πραγματα με τον ιδιο τροπο ασχετα με την προσοπικη σου προσεγκιση !!!!


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2013, 16:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι μόνο ο Μάξιμος. Είναι εκατοντάδες οι ψευδοπροφήτες, και αυτό είναι μόνο ένα σημάδι των τελευταίων καιρών.

Εξάλλου αυτό που λες για την πληροφορία έχει προειπωθεί στον Δανιήλ. Η γνώση θα αυξηθεί και όλοι θα προτρέχουν....

Στενοχώρια εθνών εν απορία. Τα κύματα της θάλασσας βουϊζουν. Σου θυμίζει κάτι αυτή η βιβλική προφητεία του Ιησού;

Δεν με πιάνεις νομίζω, αλλά δεν πειράζει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2013, 16:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χε χε, αυτό περί των "τελευταίων καιρών" ακούγεται πολύ περίεργο σε κάποιον που πιστεύει πως ο κόσμος ή ο χρόνος δεν έχουν αρχή και τέλος. Δεν αναφέρομαι στο τέλος του κόσμου, αλλά στο τέλος του συστήματος που έχει χτίσει ο άνθρωπος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2013, 19:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Πω πω πω,τι πάει να συμβεί!1 μήνας και 21 μέρες ή αλλιώς 7 εβδομάδες!

Ε! Κάτι είναι κι αυτό φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Μη ξεχνάς ότι ο αριθμός επτά είναι ιερός αριθμός.
Και τώρα πέρα από το αστείο. Είναι καιρός φίλε μου να αφυπνιστής και να καταλάβης ότι εξαπατήθηκες. Παράτα τους προφήτες και τις βλακείες που έχουν εμποτίσει τον κόσμο, κάνε αν θέλεις τον σταυρό σου, αλλά άδραξε την ζωή στα χέρια σου και προχώρησε. Γιατί η ζωή συνεχίζεται και θα συνεχίζεται όσο το επιτρέπουν οι γεωλογικές μεταβολές. Οι αντίχριστοι δεν πρόκειται να έλθουν γιατί απλούστατα είναι εδώ με διάφορα ονόματα και εκμεταλλεύονται τους λαούς μέσω των υποτακτικών κυβερνήσεών τους. Αυτούς πρέπει να παλέψουμε, και όχι τους φανταστικούς ανεμόμυλους του Δον Κιχώτη.

*


Sesostris,
έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου οτι τελειώνοντας αυτός ο 1,5 μήνας,δεν προκειται να ξανασχοληθώ με καμία μελλοντική προφητεία για τον Αντίχριστο και το τέλος του κόσμου!Αν αυτό,που ήταν τόσο καλά ''δεμένο'' απο όλες τις απόψεις,δεν πιάσει και δεν ευσταθεί τελικά,τότε τίποτα άλλο δεν θα είναι φερεγγυο για το απώτερο μέλλον...Αν δεν γίνουν αυτά που λέω τώρα,μετα πέφτει ''μαύρο σκοτάδι'' απο όλες τις κατευθυνσεις.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2013, 22:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Αν δεν γίνουν αυτά που λέω τώρα,μετα πέφτει ''μαύρο σκοτάδι'' απο όλες τις κατευθυνσεις.....

Αντίθετα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε θα ξεχυθή άπλετο φως και θα διαλύση τα σκοτάδια της δεισιδαιμονίας, και ίσως σου βγει σε καλό και σε αφυπνίσει, και δεις τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση. Γιατί απ' ότι έχω καταλάβει τόσο καιρό που διαβάζω τα μηνύματά σου σε βλέπω απελπισμένο, να έχεις πέσει σε ένα τέλμα αδράνειας περιμένοντας το τέλος του κόσμου, και υποψιάζομαι μήπως έχεις κάνει και καμιά κουτουράδα να μοιράσης κάποια περιουσιακά σου στοιχεία σε επιτήδειους απατεώνες, πιστεύοντας ότι μετά την έλευση του αντιχρίστου θα σου είναι περιττά.

*

Edited by - Sesostris on 12/11/2013 22:27:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2013, 00:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν είναι μόνο ο Μάξιμος. Είναι εκατοντάδες οι ψευδοπροφήτες, και αυτό είναι μόνο ένα σημάδι των τελευταίων καιρών.

Εξάλλου αυτό που λες για την πληροφορία έχει προειπωθεί στον Δανιήλ. Η γνώση θα αυξηθεί και όλοι θα προτρέχουν....

Στενοχώρια εθνών εν απορία. Τα κύματα της θάλασσας βουϊζουν. Σου θυμίζει κάτι αυτή η βιβλική προφητεία του Ιησού;

Δεν με πιάνεις νομίζω, αλλά δεν πειράζει.


Χε χε, αυτό περί των "τελευταίων καιρών" ακούγεται πολύ περίεργο σε κάποιον που πιστεύει πως ο κόσμος ή ο χρόνος δεν έχουν αρχή και τέλος. Δεν αναφέρομαι στο τέλος του κόσμου, αλλά στο τέλος του συστήματος που έχει χτίσει ο άνθρωπος.


Ρε συ Χρηστο κανε μια επεξεργασια μην κανεις διπλη
αναρτηση.

Το γεγονος οτι υπαρχουν πολλοι ψευτοπροφητες της θρησκειας
σου Χρηστο και οτι το εχει "προφητευσει" καποιος μεγαλος
της θρησκειας σου , για εμενα δινει απλα δινει αλοθι
στις "ποροφητειες " που απλα δεν εχουν επαληθευτει .

βεβαια κατι τετοιο ειναι συνφωνα με την προσεγκιση του
καθενα μιας που για εμενα προκειται για αλοθι για εσενα
ειναι σημαδι των καιρων ....

την περιφιμη προφητεια του Χριστου δεν την ξερω
Απλα ξερω
μια αλλη ρηση του Εν λογου Ατομου
(συνφωνα παντα με πηγη που δεν μπορεις να αμφισβιτησεις )
ειναι οτι ο ιδιος δεν ξερει και πολλα απο την
Δ.Π. οποτε η οποια προφητεια ειναι τελειως ακυρο

απο την μια φαινεται να ξερει και απο την αλλη οχι;

δεν γινεται καιτ τετοιο.



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2013, 14:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Αν δεν γίνουν αυτά που λέω τώρα,μετα πέφτει ''μαύρο σκοτάδι'' απο όλες τις κατευθυνσεις.....

Αντίθετα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε θα ξεχυθή άπλετο φως και θα διαλύση τα σκοτάδια της δεισιδαιμονίας, και ίσως σου βγει σε καλό και σε αφυπνίσει, και δεις τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση. Γιατί απ' ότι έχω καταλάβει τόσο καιρό που διαβάζω τα μηνύματά σου σε βλέπω απελπισμένο, να έχεις πέσει σε ένα τέλμα αδράνειας περιμένοντας το τέλος του κόσμου, και υποψιάζομαι μήπως έχεις κάνει και καμιά κουτουράδα να μοιράσης κάποια περιουσιακά σου στοιχεία σε επιτήδειους απατεώνες, πιστεύοντας ότι μετά την έλευση του αντιχρίστου θα σου είναι περιττά.

*

Edited by - Sesostris on 12/11/2013 22:27:57


Nαι,είμαι όντως απελπισμένος και περιμένω την λύτρωση απο το τέλος του κόσμου...Δεν το κρύβω...Θα μου έρθει πολύ βαρυ αν θα πρέπει η ζωή να συνεχιστεί και μετά,θα μου καθήσει πολύ βαρύ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2013, 20:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως θα έπρεπε να ειδοποιηθεί η ΔΗΕ, μπάς και σταματήσουμε καμιά αυτοκτονία?

Τι λες Χριστιανέ Ορθόδοξε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2013, 17:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μήπως θα έπρεπε να ειδοποιηθεί η ΔΗΕ, μπάς και σταματήσουμε καμιά αυτοκτονία?

Τι λες Χριστιανέ Ορθόδοξε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Moυ λες αν θα αυτοκτονήσω;Μπα,δεν το νομίζω,όσο σκατα και αν είναι αυτή εδω η ζωη και οσο και στραβα να μου έχουν έρθει τα πράγματα μέχρι σήμερα,θα ΄μείνω να παλέψω για την επόμενη,μήπως καταφέρω και κερδίσω την είσοδό μου στον Παράδεισο....Αν αυτοκτονήσω πάω σούμπιτος για την Κόλαση,οπότε δεν με συμφέρει να το κάνω αυτό...Άν είναι θέλημα Θεου να φτιαχτεί με κάποιο τρόπο και αυτη εδω η ζωή,θα φτιαχτεί και αυτή,αν όχι δεν πειράζει....Αρκει εγω να είμαι σωστός απέναντί του και να ακολουθώ τις εντολές Του,και μετά οτι θέλει να γίνει και με έμενα,ας δεήσει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy