ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2013, 23:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος θα έχω αλλάξει άλλους τρεις account, και συ θα 'σαι ακόμα εδώ να λες τις προφητείες σου.

Πρόσεχε τι εύχεσαι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 14:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πααααλι τα ιδια;;;;
Ειναι η χιλιοστη φορα που τα λες.

321


Koύρασα,το ξέρω...Ας περιμένουμε λοιπόν με υπομονή όλο το 2013,και αν μέχρι τότε δεν έχει εμφανιστεί,θα έχετε δίκιο όλοι οσοι δεν πιστέψατε......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 19:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λένε ότι θα είναι είκοσι οκτώ χρονών όταν αναγεννηθεί και μάλλον το δύο χιλιάδες σαράντα με σαράντα πέντε θα αποκαλυφθούν όλα και η ύπαρξη άλλων πολιτισμών ίσως φέτος, πάντως λένε ότι αν είσαι καλός στην παραστατική γεωμετρία και κάνεις το σήμα του χριστού που κάνει με τα δάχτυλα όχι τον σταυρό, σε σκιά που βγάζει δύο αντανακλάσεις, τότε μην ξεχνάμε έπαιζαν με το φως των κεριών, με ορθογώνια κυρίως βγαίνει ο θρόνος του χριστού και αν είσαι καλός στην αστροφυσική και το δεις στα άστρα βλέπεις και τον πλανήτη που επικοινωνούσε ενδεχομένως τον πλανήτη Ανδρομέδα.

Edited by - maria3 on 21/03/2013 19:17:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 20:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

λένε ότι θα είναι είκοσι οκτώ χρονών όταν αναγεννηθεί και μάλλον το δύο χιλιάδες σαράντα με σαράντα πέντε θα αποκαλυφθούν όλα και η ύπαρξη άλλων πολιτισμών ίσως φέτος, πάντως λένε ότι αν είσαι καλός στην παραστατική γεωμετρία και κάνεις το σήμα του χριστού που κάνει με τα δάχτυλα όχι τον σταυρό, σε σκιά που βγάζει δύο αντανακλάσεις, τότε μην ξεχνάμε έπαιζαν με το φως των κεριών, με ορθογώνια κυρίως βγαίνει ο θρόνος του χριστού και αν είσαι καλός στην αστροφυσική και το δεις στα άστρα βλέπεις και τον πλανήτη που επικοινωνούσε ενδεχομένως τον πλανήτη Ανδρομέδα.

Edited by - maria3 on 21/03/2013 19:17:12


maria3,
δεν υπάρχει 2045,το τέλος του κόσμου έρχεται σε 5 χρόνια απο σήμερα!Όσο απίστευτο και αν ακούγεται,όσο εξωφρενικό,είναι η μια και απόλυτη αλήθεια!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 20:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατί το πιστεύεις αυτό δεν έχει εμφανιστεί ακόμα αντίχριστος, βάση της αποκάλυψης, μου κάνει εντύπωση γιατί λέγεσαι χριστιανός ορθόδοξος, γιαυτό σε ρωτάω, φέτος απλά θα αποκαλυφθούν πολλά όπως μια καινούργια ύπαρξη ζωής,εκτός αν ξέρεις κάτι παραπάνω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 20:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιατί το πιστεύεις αυτό δεν έχει εμφανιστεί ακόμα αντίχριστος, βάση της αποκάλυψης, μου κάνει εντύπωση γιατί λέγεσαι χριστιανός ορθόδοξος, γιαυτό σε ρωτάω, φέτος απλά θα αποκαλυφθούν πολλά όπως μια καινούργια ύπαρξη ζωής,εκτός αν ξέρεις κάτι παραπάνω;



Φετός ξέρω οτι θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος,για το άλλο που λες,δεν ξέρω για καινουργια ύπαρξη ζωής,αλλά δεν τα πολυπιστεύω αυτά.Τα ίδια λέγανε και για το 12,έγινε τίποτα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2013, 23:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Πααααλι τα ιδια;;;;
Ειναι η χιλιοστη φορα που τα λες.

321


Koύρασα,το ξέρω...Ας περιμένουμε λοιπόν με υπομονή όλο το 2013,και αν μέχρι τότε δεν έχει εμφανιστεί,θα έχετε δίκιο όλοι οσοι δεν πιστέψατε......




δεν ειναι θεμα κουρασης λγραφεις πραγματα που ερχονται σε αντιπαραθεση μεταξυ τους , και καλα να πιστευεις στην
Δευτερα παρουσια μεσα στο 2013 αυτο ειναι σεβαστο
αλλα φιλε μου για να φτασουμε σε αυτο το αποτελεσμα
καναμε μια διαδρομη ππου περιειχε την ΑΠΟΛΥΤΗ σου θεση
σχετικα με την επισημη ενφανιση του "Αντι-προσωπου" στις 21-12-2012
και τωρα του εχεις δωσει παραταση συνφωνα με τα λεγομενα "καποιου"
που εχει πεσει εξω στις προβλεψεις του .

Βλεπεις μονο το αποτελεσμα που εινα ιη τωρινησου σταση και οχι την
πορεια -αιτια που καταλειξες να θεωρεις ολο το 2013 σαν χρονια ενφανισης του "Αντι-προσωπου"

Το ωραιο ειναι οτι "ισως"πηρε και παραταση η ενφανιση του αντι-προσωπου

[]Όχι,δεν θα μπορούσε,η αναφορά ήταν για τον Αντίχριστο....Και θα έπρεπε κανονικά να εμφανιστεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου....Πήρε παράταση όμως το θέμα,για 1 με 1,5 χρόνο...Ίσως θέλουν να προετοιμαστούν καλύτερα,ίσως δεν ήταν ακόμα έτοιμος,ίσως πολλά ίσως....Το σίγουρο είναι οτι ο ''άνθρωπός τους'' έχει γεννηθεί και να τον παρουσιάσουν λιαν συντόμως....Τα 33 έτη του πλησιάζουν,και η ενθρόνιση δεν γίνεται να τα υπερβεί...Αυτό που ίσως υπερβούν είναι η ηλικία εμφάνισης (31 αντί για 30 έτη).

Ρε συ πραγματικα καταλαβαινεις τι γραφεις ;
Ειναι δυνατον να υποστιριζεις κατι τετοιο σαν λογικο ατομο ;
Εαν ημουνα χρηστιανος Θα σε ρωτουσα τι ακριβως πληροφοριση εχεις που να μπορεις να στιριξεις κατι τετοιο.
Βεβαια κανεις και μια αλλη μαγεια :
Απο το ΙΣΩΣ καταληγεις στο ΣΙΓΟΥΡΟ
Και σε ρωταω εγω ευλογα μιας που το προγραμμα ΙΣΩΣ πηρε λιγο αναβολη ..
Γιατι μιας που ΙΣΩΣ το προγραμμα πηρε αναβολη να μην παρει αναβολη και η "τελικη σκηνη" κατα 1 με 1,5 χρονο;

Βεβαια εδω κανω πλακα αλλα ρε φιλε μου οσο και να θελω να σεβαστω αυτη την αποψη σου δεν μου βγαινει ρε συ με αυτα τα διφορουμενα που εχεις γραψει σχετικα με την Ενφανιση του Αντι-προσωπου και τον
Ρολο του "κ.Μαξιμου" που παρουσιασε μια ερευνα που βασιστηκε σε μια αλλη προγενεστερη δικη σου ερευνα κοινος :"Ιστοριες για Αγριους" .

Υσ:Στο Ξαναγραφω θελεις να εισαι χρηστιανος με γεια σου με χαρα σου μην χασεις ενα χρονο κυνηγωντας φαντασματα...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 14:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε συ πραγματικα καταλαβαινεις τι γραφεις ;
Ειναι δυνατον να υποστιριζεις κατι τετοιο σαν λογικο ατομο ;
Εαν ημουνα χρηστιανος Θα σε ρωτουσα τι ακριβως πληροφοριση εχεις που να μπορεις να στιριξεις κατι τετοιο

Kαι όμως,μου συνέβει και αυτό!Έχω πληροφόρηση!Παρακάτω:


''Πριν απο 2 χρόνια,έτυχε μέσω κοινής παρέας να γνωρίσω ένα παλλικαράκι το οποίο ασχολείται πολύ με αυτά τα θέματα αλλά απο την ''αντίπαλη'' πλευρά,δηλαδή απο την πλευρά του ''εχθρού'' για εμάς!
Αυτός λοιπόν μου είπε,περα απο άλλα,οτι μια φίλη της μητέρας του είπε στην μητέρα του ότι το 2012 με 2013 (χαρακτηριστικό αυτό,δεν είπε 2012 ή 2013,είπε 2012 με 2013) θα ερχόταν στην γη ο ''13ος αρχάγγελος''!Μάλιστα,φαινόταν πολύ ενθουσιασμένος με αυτή την προοπτική!Όταν όμως άρχισα να τον ρωτάω επιμόνως για το ποιός θα είναι αυτός ο 13ος αρχάγγελος,μαζεύτηκε και ανασκουμπώθηκε.Μετα,σε άλλη φάση,όταν του είπα οτι αυτός που θα εμφανιστεί δεν είναι ο 13ος αρχάγγελος,αλλά ο Μεσσίας,(έτσι του είπα,όχι Αντίχριστος) τότε με κοίταξε με μια γκριμάτσα και απομακρύνθηκε απο κοντά μου.(κατάλαβε οτι γνώριζα και εγω κάποια πράγματα και ότι ήμουν με το μέρος το ''αντίπαλο''......)

Αυτός λοιπόν,μου είπε για το 2012,ότι τότε κλείνει ένας μεγάλος κύκλος,μια ολόκληρη εποχη (απο εδώ μέχρι εδώ,και μου το έδειχνε με τα χέρια του) και οτι ξεκινάει μια καινούργια,καλύτερη και ειρηνικότερη!

Ακόμα,ανέφερε σε κάτι άλλα κορίτσια που ήταν εκεί,μια άλλη φορά,ότι θα γίνει μετα το 2012 ένας μέγάλος πόλεμος με πολλούς νεκρούς,χωρίς περισσότερες λεπτομέρειες.......

Οπως καταλαβαίνεις,η ''άλλη πλευρά'' γνωρίζει.....Και προπαγανδίζει απο τώρα τον Αντίχριστο,ώς ''13ο αρχάγγελο'' και δεν ξέρω εγώ ώς τι άλλο......Αλλά αυτό που μου ''κόλλησε'' ήταν το ''2012 με 2013''!Ακριβώς όπως το λέει και ο Μάξιμος!Τώρα,σύμπτωση είναι όλο αυτό;;;Δεν γνωρίζω!Δεν πιστεύω πάντως να είναι,ειλικρινά πιστεύω οτι είναι όλα αλήθεια!''


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 14:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και σε ρωταω εγω ευλογα μιας που το προγραμμα ΙΣΩΣ πηρε λιγο αναβολη ..
Γιατι μιας που ΙΣΩΣ το προγραμμα πηρε αναβολη να μην παρει αναβολη και η "τελικη σκηνη" κατα 1 με 1,5 χρονο;

Βεβαια εδω κανω πλακα αλλα ρε φιλε μου οσο και να θελω να σεβαστω αυτη την αποψη σου δεν μου βγαινει ρε συ με αυτα τα διφορουμενα που εχεις γραψει σχετικα με την Ενφανιση του Αντι-προσωπου και τον
Ρολο του "κ.Μαξιμου" που παρουσιασε μια ερευνα που βασιστηκε σε μια αλλη προγενεστερη δικη σου ερευνα κοινος :"Ιστοριες για Αγριους" .


gewkwn,
κοίτα να δεις πως έχει το πράγμα,και τι πραγματικά συνέβει:Για να έχουμε 3,5 πρώτα χρόνια,θα έπρεπε ο Αντίχριστος να εμφανιζόταν μέσα στο 2011,ώστε μέσα του 2014 να ερχόταν και η ενθρόνιση.Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε!Αυτό μας οδηγεί στο συμπέρασμα οτι τα πρώτα χρόνια του Αντιχρίστου,δεν θα είναι 3,5 αλλά λιγότερα!Δηλαδή,ότι έχουμε να κόψουμε,το κόβουμε απο την πρώτη περίοδο και όχι απο την δεύτερη,δηλαδή την βασιλεία του,που μας λέει ο Δανιήλ οτι θα είναι 1290 μέρες.Αυτό δεν μπορούμε να το αλλάξουμε,είναι δοσμένο απο τις Γραφές.Αρα,τι απομένει;Να κόψουμε και να ράψουμε απο την πρώτη περίοδο.
Να πω εδώ οτι η πρώτη περίοδος δεν ξέρουμε ακριβώς πότε αρχίζει,αλλά ξέρουμε πότε τελειώνει:Στις 29 Ιουλίου του 2014,ημέρα της ενθρόνισης του Αντίχριστου.Οπότε,μετράμε αντίστροφα απο αυτή την ημερομηνία και μας βγαίνει ένα αποτέλεσμα,1 χρόνου και 4 μηνών (σήμερα).Όσο περνάει ο καιρός,αυτό θα λιγοστεύει,μέχρι να πάει 6 μήνες το λιγότερο (τέλος του 2013).

Πήρε αναβολή λοιπόν η εμφάνιση,αλλά όχι για πολύ,γιατί πιέζει ο χρόνος και τα χρονοδιαγράμματα.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν κάνουμε καλά που μειώσαμε τόσο πολύ την πρώτη περίοδο,αλλά το αποτέλεσμα δεν έβγαινε αλλιώς.Το 2019 και το 2020 για Δευτέρα Παρουσία δεν πληρούν καμία προυποθεση απο αυτές που πληρεί το 2018,οπότε δεν προκρίνονται για χρονολογία της ΔΠ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 15:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ρε συ πραγματικα καταλαβαινεις τι γραφεις ;
Ειναι δυνατον να υποστιριζεις κατι τετοιο σαν λογικο ατομο ;
Εαν ημουνα χρηστιανος Θα σε ρωτουσα τι ακριβως πληροφοριση εχεις που να μπορεις να στιριξεις κατι τετοιο

Kαι όμως,μου συνέβει και αυτό!Έχω πληροφόρηση!Παρακάτω:


''Πριν απο 2 χρόνια,έτυχε μέσω κοινής παρέας να γνωρίσω ένα παλλικαράκι το οποίο ασχολείται πολύ με αυτά τα θέματα αλλά απο την ''αντίπαλη'' πλευρά,δηλαδή απο την πλευρά του ''εχθρού'' για εμάς!
Αυτός λοιπόν μου είπε,περα απο άλλα,οτι μια φίλη της μητέρας του είπε στην μητέρα του ότι το 2012 με 2013 (χαρακτηριστικό αυτό,δεν είπε 2012 ή 2013,είπε 2012 με 2013) θα ερχόταν στην γη ο ''13ος αρχάγγελος''!Μάλιστα,φαινόταν πολύ ενθουσιασμένος με αυτή την προοπτική!Όταν όμως άρχισα να τον ρωτάω επιμόνως για το ποιός θα είναι αυτός ο 13ος αρχάγγελος,μαζεύτηκε και ανασκουμπώθηκε.Μετα,σε άλλη φάση,όταν του είπα οτι αυτός που θα εμφανιστεί δεν είναι ο 13ος αρχάγγελος,αλλά ο Μεσσίας,(έτσι του είπα,όχι Αντίχριστος) τότε με κοίταξε με μια γκριμάτσα και απομακρύνθηκε απο κοντά μου.(κατάλαβε οτι γνώριζα και εγω κάποια πράγματα και ότι ήμουν με το μέρος το ''αντίπαλο''......)

Αυτός λοιπόν,μου είπε για το 2012,ότι τότε κλείνει ένας μεγάλος κύκλος,μια ολόκληρη εποχη (απο εδώ μέχρι εδώ,και μου το έδειχνε με τα χέρια του) και οτι ξεκινάει μια καινούργια,καλύτερη και ειρηνικότερη!

Ακόμα,ανέφερε σε κάτι άλλα κορίτσια που ήταν εκεί,μια άλλη φορά,ότι θα γίνει μετα το 2012 ένας μέγάλος πόλεμος με πολλούς νεκρούς,χωρίς περισσότερες λεπτομέρειες.......

Οπως καταλαβαίνεις,η ''άλλη πλευρά'' γνωρίζει.....Και προπαγανδίζει απο τώρα τον Αντίχριστο,ώς ''13ο αρχάγγελο'' και δεν ξέρω εγώ ώς τι άλλο......Αλλά αυτό που μου ''κόλλησε'' ήταν το ''2012 με 2013''!Ακριβώς όπως το λέει και ο Μάξιμος!Τώρα,σύμπτωση είναι όλο αυτό;;;Δεν γνωρίζω!Δεν πιστεύω πάντως να είναι,ειλικρινά πιστεύω οτι είναι όλα αλήθεια!''



Αυτο ρε συ Χ.Ο. το εχεις γραψει ξανα στο προηγουμενο θεμα

Δεν αποτελει αποδειξη κατι τετοιο.
Ουτε καν ενδειξη .
Και εαν τωρα εγω σου γραψω οτι το παλικαρι ειχε ακουσει ενα
συνδιασμο πολεμου(διαφενωτανε οτι θα γινει) σε συνδιασμο με την
προφειτια των μαγια γαιτο 2012;

Εαν σου γραψω τωρα οτι εγω ακουσα για τα παιδια του 1983
και οτι αυτα το 2013 θα ερθουν για να φερουν το φως στην
γη μακρυα απο το σκοταδι μιας που θα ειναι 30 χρονων θα
ειναι κατι που ειναι ανιχνευσιμο ;
Και εμενα ενας φιλος μου που ασχοληται με τετοια πραγματα
μου το ειπε ( κοπελες δεν ειχε η καταστση αλλα ο.κ.)

ΥΣ: θεωριες επι θεωριων απο ατομα για το τι συνβαινει
υπαρχουν πολλες το θεμα φιλε μου ειναι οτι γενικα οι ανθρωποι
εχουν την ταση να "ακουνε" και να συνδιαζουν μονο οτι τους αρεσει ξεχνωντας τις θεωρειες που ανατρεπουν την "κοσμοθεωριση" τους
σχετικα ( στην δικια σου περιτπωση το τελος του κοσμου στις 25-3-2018)


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 15:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο ρε συ Χ.Ο. το εχεις γραψει ξανα στο προηγουμενο θεμα

Δεν αποτελει αποδειξη κατι τετοιο.
Ουτε καν ενδειξη .
Και εαν τωρα εγω σου γραψω οτι το παλικαρι ειχε ακουσει ενα
συνδιασμο πολεμου(διαφενωτανε οτι θα γινει) σε συνδιασμο με την
προφειτια των μαγια γαιτο 2012;

Εαν σου γραψω τωρα οτι εγω ακουσα για τα παιδια του 1983
και οτι αυτα το 2013 θα ερθουν για να φερουν το φως στην
γη μακρυα απο το σκοταδι μιας που θα ειναι 30 χρονων θα
ειναι κατι που ειναι ανιχνευσιμο ;
Και εμενα ενας φιλος μου που ασχοληται με τετοια πραγματα
μου το ειπε ( κοπελες δεν ειχε η καταστση αλλα ο.κ.)

ΥΣ: θεωριες επι θεωριων απο ατομα για το τι συνβαινει
υπαρχουν πολλες το θεμα φιλε μου ειναι οτι γενικα οι ανθρωποι
εχουν την ταση να "ακουνε" και να συνδιαζουν μονο οτι τους αρεσει ξεχνωντας τις θεωρειες που ανατρεπουν την "κοσμοθεωριση" τους
σχετικα ( στην δικια σου περιτπωση το τελος του κοσμου στις 25-3-2018)


Πώς δεν αποτελεί απόδειξη,όταν απο το 2006 παρακαλώ,έχει βγεί ο μοναχός και μιλάει για το 2012-13 και εμφάνιση τότε του Αντιχρίστου,και ο γνωστός μου που ούτε ακουστά δεν τον έχει τον μοναχό,λέει πάλι ''2012-13'';;;Έ,πόσες συμπτώσεις πια να συμβαίνουν παράλληλα,και να μην ισχύουν αυτά που λέμε;Παίζει μαζί μας ζάρια ο Θεός;Δεν το πιστεύω να γίνεται κάτι τέτοιο,θα ήταν φρικιαστικό και μόνο να το σκεφτείς,οτι όλα αυτά αποτελούν απλα μια σύμπτωση.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 15:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Και σε ρωταω εγω ευλογα μιας που το προγραμμα ΙΣΩΣ πηρε λιγο αναβολη ..
Γιατι μιας που ΙΣΩΣ το προγραμμα πηρε αναβολη να μην παρει αναβολη και η "τελικη σκηνη" κατα 1 με 1,5 χρονο;

Βεβαια εδω κανω πλακα αλλα ρε φιλε μου οσο και να θελω να σεβαστω αυτη την αποψη σου δεν μου βγαινει ρε συ με αυτα τα διφορουμενα που εχεις γραψει σχετικα με την Ενφανιση του Αντι-προσωπου και τον
Ρολο του "κ.Μαξιμου" που παρουσιασε μια ερευνα που βασιστηκε σε μια αλλη προγενεστερη δικη σου ερευνα κοινος :"Ιστοριες για Αγριους" .


gewkwn,
κοίτα να δεις πως έχει το πράγμα,και τι πραγματικά συνέβει:Για να έχουμε 3,5 πρώτα χρόνια,θα έπρεπε ο Αντίχριστος να εμφανιζόταν μέσα στο 2011,ώστε μέσα του 2014 να ερχόταν και η ενθρόνιση.Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε!Αυτό μας οδηγεί στο συμπέρασμα οτι τα πρώτα χρόνια του Αντιχρίστου,δεν θα είναι 3,5 αλλά λιγότερα!Δηλαδή,ότι έχουμε να κόψουμε,το κόβουμε απο την πρώτη περίοδο και όχι απο την δεύτερη,δηλαδή την βασιλεία του,που μας λέει ο Δανιήλ οτι θα είναι 1290 μέρες.Αυτό δεν μπορούμε να το αλλάξουμε,είναι δοσμένο απο τις Γραφές.Αρα,τι απομένει;Να κόψουμε και να ράψουμε απο την πρώτη περίοδο.
Να πω εδώ οτι η πρώτη περίοδος δεν ξέρουμε ακριβώς πότε αρχίζει,αλλά ξέρουμε πότε τελειώνει:Στις 29 Ιουλίου του 2014,ημέρα της ενθρόνισης του Αντίχριστου.Οπότε,μετράμε αντίστροφα απο αυτή την ημερομηνία και μας βγαίνει ένα αποτέλεσμα,1 χρόνου και 4 μηνών (σήμερα).Όσο περνάει ο καιρός,αυτό θα λιγοστεύει,μέχρι να πάει 6 μήνες το λιγότερο (τέλος του 2013).

Πήρε αναβολή λοιπόν η εμφάνιση,αλλά όχι για πολύ,γιατί πιέζει ο χρόνος και τα χρονοδιαγράμματα.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν κάνουμε καλά που μειώσαμε τόσο πολύ την πρώτη περίοδο,αλλά το αποτέλεσμα δεν έβγαινε αλλιώς.Το 2019 και το 2020 για Δευτέρα Παρουσία δεν πληρούν καμία προυποθεση απο αυτές που πληρεί το 2018,οπότε δεν προκρίνονται για χρονολογία της ΔΠ.....




Μαθηματικα του κ_λου. Συνγωμη κι' ολας αλλα ρε φιλε τι ειναι αυτα
που μου γραφεις ;
Αντι να αποδεχτεςι την λαθος προσεγκιση σου απ οτην αρχη και να την θεσεις σε μηδενικη βαση μιας που η μεθολογια σου ειναι λαθος.
Κια προσεξε οτι δεν γινεται να ξερεις που ακριβως ειναι αυτο το αρχικο λαθος ( ενδεχωμενος να εχει και παραπανω απο 1 λαθη )
και επικεντρωνεσαι στο αλλαγες θα πρεπει να κανεις ωστε να συνεχισει να υφισταται η προφητεια σου για το 2018 .

Κανεις το ιδιο λαθος που σου εγραφα σε προηγουμενη δημοσιευση μου
κοιτας μονο το αποτελεσμα χωρις να κοιτας την πορεια .

ΥΣ:Επειδη οι προτροπες μου φιλε μου φαινεται οτι δεν σε πτοουν
σχετικα με τον χρονο που χανεις (σε χαζομαρες κατα εμε)
θα σου γραψω οτι μενουν 9 ημερες γιατο τελος του 3 μηνα του 2013,
οχι τιποτα αλλο βαριεμαι να ψαξω αυτα που ελεγες για τους πρωτους τρεις μηνες του 2013 στις 22-28/12/2012 .


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 19:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη που επεμβαινω σε ενα θεμα που δεν γνωριζω οσον αναφορα τον αντιχριστο οτι θα ερθει αλλα εχω γινει εξαλη που πιστευεται σε γραφες αντιχριστο κ αλλα τετοια που τα χουν γραψει ποιοι;Ποιος ειναι ο αντιχριστος κ ποιος ειναι ο θεος.Πολεμουν ωια ενα θρονο;ποιον θρονο;Σε λιγο θα γινει παγκοσμιος πολεμος θα πεθανουν εκατομμυρια ψυχες,για ολα θα φταιει ο αντιχριστος;κ ποιος θα μας σωσει ο θεος στο τελος;Ποιος ο λογος να μην μας σωσει πριν το κακο;που ειναι ο θεος στης χιλιαδες προσευχες που στο τελος της τελειωνει με την λεξη βοηθεια;Που ειναι τοσο χρημα που χουν οι παπαδες;Τι χριστιανοι ορθοδοξοι ειναι που δεν βοηθαν στην κριση;Που ειναι ο θεος να σταματησει τον πολεμο στο ιρακ;Που ειναι ο θεος να σταματησει την αιωνια σφαγη στην αφρικη;Πως αφηνει τον αντιχριστο να ζει ελευθερος.;Μεγαλωσα με το να μ λενε ο θεος ο χριστος ειναι παντου κ κ κ κ κ...Ενας φοβος ειναι μια απατη.Ο μονος αντιχριστος ειναι ο ανθρωπος.Αυτοι κανουν κακο.Μια ζωη πολεμουσαμε αλλα δεν διαβασα πουθενα που να λενε οτι κατεβηκε ο θεος κ βοηθησε..Ακομα κ ο κολοκοτρωνης απειλησε τον παπαφλεσα για να σηκωσει το λαβαρο.Κ νηκισε κ τι ηταν ο κολοκοτρωνεις;;χριστιανος ορθοδοξο;ΟΧΙ..Ηταν δωδεκαθεος.Αν ειναι δυνατον να πιστευουμε την καθε βλακεια που γραψανε ανθρωποι μπορει ψυχοπαθεις η δεν ξερω κ γω τι.αλλο.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 20:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνωμη που επεμβαινω σε ενα θεμα που δεν γνωριζω οσον αναφορα τον αντιχριστο οτι θα ερθει αλλα εχω γινει εξαλη που πιστευεται σε γραφες αντιχριστο κ αλλα τετοια που τα χουν γραψει ποιοι;Ποιος ειναι ο αντιχριστος κ ποιος ειναι ο θεος.Πολεμουν ωια ενα θρονο;ποιον θρονο;Σε λιγο θα γινει παγκοσμιος πολεμος θα πεθανουν εκατομμυρια ψυχες,για ολα θα φταιει ο αντιχριστος;κ ποιος θα μας σωσει ο θεος στο τελος;Ποιος ο λογος να μην μας σωσει πριν το κακο;που ειναι ο θεος στης χιλιαδες προσευχες που στο τελος της τελειωνει με την λεξη βοηθεια;Που ειναι τοσο χρημα που χουν οι παπαδες;Τι χριστιανοι ορθοδοξοι ειναι που δεν βοηθαν στην κριση;Που ειναι ο θεος να σταματησει τον πολεμο στο ιρακ;Που ειναι ο θεος να σταματησει την αιωνια σφαγη στην αφρικη;Πως αφηνει τον αντιχριστο να ζει ελευθερος.;Μεγαλωσα με το να μ λενε ο θεος ο χριστος ειναι παντου κ κ κ κ κ...Ενας φοβος ειναι μια απατη.Ο μονος αντιχριστος ειναι ο ανθρωπος.Αυτοι κανουν κακο.Μια ζωη πολεμουσαμε αλλα δεν διαβασα πουθενα που να λενε οτι κατεβηκε ο θεος κ βοηθησε..Ακομα κ ο κολοκοτρωνης απειλησε τον παπαφλεσα για να σηκωσει το λαβαρο.Κ νηκισε κ τι ηταν ο κολοκοτρωνεις;;χριστιανος ορθοδοξο;ΟΧΙ..Ηταν δωδεκαθεος.Αν ειναι δυνατον να πιστευουμε την καθε βλακεια που γραψανε ανθρωποι μπορει ψυχοπαθεις η δεν ξερω κ γω τι.αλλο.

χχχ


Σε αυτα φιλε μου εχουν απαντηση ειναι βεβαια για πολυ χαζους
αναθρωπους .
Τωρα αυτο που γραφεις για τον Κολοκοτρωνη εχει ενδαιφερον
θα μπορουσες να γραψεις πως εχεις καταληξει σε αυτο το συμπερασμα;
Εχεις πηγη που το αποδυκνιει ;
Ειναι αποτελεσμα καποιας ερευνας ;
πως το τεκμηριωνεις ;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 20:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα ειναι για χαζους ανθρωπους..Μαλιστα φιλε μ εξυπνε.Η απαντησεις που εχουν δωθει να υποθεσω οτι ειναι η εξης..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ..Τωρα οσον αναφορα για τον κολοτρωνει εισαι πολυ εξυπνος σιγουρα θα γνωριζεις.Ακομα κ οι χαζοι γνωριζουν για αυτον..

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 20:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι άνθρωποι που είναι ψυχωτική μην ξεχνάς ότι ακούν φωνές, πέφτουν σε ντελίριο και έχουν και οράματα ποτέ δεν ξέρεις, γιατί υπάρχουν και πνευματική άνθρωποι που ακούν φωνές και γενικά από όλες τις θρησκείες και υπάρχουν και άνθρωποι που το επιδιώκουν αυτό για να ανοίξουν οι αισθήσεις τους, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις, ακόμα και ο Αϊνστάιν λένε ότι ήταν σχιζοφρενείς και ψυχωτικός τι λες για τα έμπρακτα του έργα; σου έφερα ένα παράδειγμα και για την επιστήμη. Τώρα αν δεν πιστεύεις δικαίωμα σου αλλά πιστεύεις στο ανεξήγητο, οπότε και αυτοί μπορεί να είχαν κάποια φώτιση, μην ξεχνάς ότι ο χριστός και σαν ανθρώπινο ον να τον πάρουμε ήταν ένας πολύ έξυπνος άνθρωπος για την εποχή του, είχε το άγγιγμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 20:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενας απ τους μεγαλυτερους καλυτεχνες πηρε πεντε ειδων ζωα αγαλαδα σκυλο προβατο κατσικα αλογο τα δεσε στο τοιχο τα χτυπησε με την βαριοπουλα μεχρι θανατου κ το πε τεχνη.Ψυχωπαθης αλλα δημηουργισε τεχνη.Μαλιστα..Ο Αινσταιν βρωμο γερμανος κ τι δημηουργησε;;Ατομικες υδρογονικες νομβες η οποια μια επεσε κ στη χιροσημα το 1945..Εργα.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 22:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτο ρε συ Χ.Ο. το εχεις γραψει ξανα στο προηγουμενο θεμα

Δεν αποτελει αποδειξη κατι τετοιο.
Ουτε καν ενδειξη .
Και εαν τωρα εγω σου γραψω οτι το παλικαρι ειχε ακουσει ενα
συνδιασμο πολεμου(διαφενωτανε οτι θα γινει) σε συνδιασμο με την
προφειτια των μαγια γαιτο 2012;

Εαν σου γραψω τωρα οτι εγω ακουσα για τα παιδια του 1983
και οτι αυτα το 2013 θα ερθουν για να φερουν το φως στην
γη μακρυα απο το σκοταδι μιας που θα ειναι 30 χρονων θα
ειναι κατι που ειναι ανιχνευσιμο ;
Και εμενα ενας φιλος μου που ασχοληται με τετοια πραγματα
μου το ειπε ( κοπελες δεν ειχε η καταστση αλλα ο.κ.)

ΥΣ: θεωριες επι θεωριων απο ατομα για το τι συνβαινει
υπαρχουν πολλες το θεμα φιλε μου ειναι οτι γενικα οι ανθρωποι
εχουν την ταση να "ακουνε" και να συνδιαζουν μονο οτι τους αρεσει ξεχνωντας τις θεωρειες που ανατρεπουν την "κοσμοθεωριση" τους
σχετικα ( στην δικια σου περιτπωση το τελος του κοσμου στις 25-3-2018)


Πώς δεν αποτελεί απόδειξη,όταν απο το 2006 παρακαλώ,έχει βγεί ο μοναχός και μιλάει για το 2012-13 και εμφάνιση τότε του Αντιχρίστου,και ο γνωστός μου που ούτε ακουστά δεν τον έχει τον μοναχό,λέει πάλι ''2012-13'';;;Έ,πόσες συμπτώσεις πια να συμβαίνουν παράλληλα,και να μην ισχύουν αυτά που λέμε;Παίζει μαζί μας ζάρια ο Θεός;Δεν το πιστεύω να γίνεται κάτι τέτοιο,θα ήταν φρικιαστικό και μόνο να το σκεφτείς,οτι όλα αυτά αποτελούν απλα μια σύμπτωση.....




Ειναι η πανευκολη η κατανοηση της συμπτωσης.
Το ιδιο αφεντικο ενημερωνει και τους δυο.
ΔΗΛΑΔΗ Ο ΜΕΓΑΣ ΨΕΥΤΗΣ.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 22:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φανταστείτε πάντως ένας χριστιανός ορθόδοξος ή κάποιος από την αντίθετη πλευρά να είχε και όχι ένας αστροναύτης να είχε επαφή με μία οντότητα ή με κάποιον από άλλο πλανήτη, θα είχε φέρει την δευτέρα παρουσία, όποτε και οι δύο πλευρές θα προσπαθούσαν να τον ηρεμήσουν, άρα και τους δύο κάτι θα τους ένωνε τελικά προσπαθώντας να μην έρθει, γιατί αν έρθει αλίμονο μας, είναι μία σκέψη από τις χιλιάδες που κάνω το φαντάζεστε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 23:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χαχα ειναι για χαζους ανθρωπους..Μαλιστα φιλε μ εξυπνε.Η απαντησεις που εχουν δωθει να υποθεσω οτι ειναι η εξης..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ..Τωρα οσον αναφορα για τον κολοτρωνει εισαι πολυ εξυπνος σιγουρα θα γνωριζεις.Ακομα κ οι χαζοι γνωριζουν για αυτον..

χχχ



Δεν υπαρχει απαντηση "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ"

Δεν σου εδωσα να καταλαβεις τον τροπο που γραφω και κανεις
αυθερετες συνδεσεις.
Το γεγονος οτι ειμαι μακρυα απο οποιαδηποτε θειστικο συστημα
δεν σημαινει οτι δεν καταλαβαινω την περιπτωση ( βλεπεις μεγαλωσα σε θειστικο περιβαλον)

Η εξεταση που κανω κανει χρηση Θειστικης θεωριας(παραδοσης τους δογματος)
προσεξε τα παρακατω

Καταρχην εαν ηταν τετοιου ειδους η απαντηση θα ξεκινουσε
απο το "δεν υπαρχει θεος" για να καταληξει στο "δεν υπαρχει αντιχριστος" πανε πακετο μον εαν δεν υπαρχει θεος δεν γινeται να υπαρχει Αντιχρηστος .
Το αντιθετο ειτε πιστευεις στον Αντιχριστο ειτε στον θεο δεν γινεται μιας που η πηγη ειναι ( για οσους πιστευουν) ο θεος.

Τωρα πως βαζεις πρωτα τον Αντιχριστο και μετα τον θεο δεν μπορω να καταλαβω ...
Εισαι Χρηστιανος;

Η απατηση λοιπον φιλε μου εχει να κανει με την
"περιφιμη" ελευθερη επιλογη.
Για αυτο γραφω περι βλακειας ...
Ελπιζω να σου εδωσα να καταλαβεις οτι η προθεση μου δεν
ειναι απολυτες θεσεις σαν αυτη που εχεις βαλει
(αναποδα μαλιστα) χωρις μαλιστα να εξηγω γιατι εχω καταληξει
σε αυτο το συμπερασμα.

Για τον Κολωκοτρωνη τωρα εαν δεν εχεις απαντηση απλα γραψε
οτι ειναι η προσωπικη σου αποψη (σεβαστο αλλα χωρις τεκμηριωση).
Μην προσπαθεις να αποφυγεις την απαντηση μεσω αυτης "της
"σατιρικης " σου διαθεσης .

Υσ: μην κανεις το ιδιο λαθος με την θεση που παρουσιαζεις παραπανω
σχετικα με το τσουβαλιασμα των ανθρωπων....

Υσ: περιμενω την ιστορικη αληθεια

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2013, 23:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φανταστείτε πάντως ένας χριστιανός ορθόδοξος ή κάποιος από την αντίθετη πλευρά να είχε και όχι ένας αστροναύτης να είχε επαφή με μία οντότητα ή με κάποιον από άλλο πλανήτη, θα είχε φέρει την δευτέρα παρουσία, όποτε και οι δύο πλευρές θα προσπαθούσαν να τον ηρεμήσουν, άρα και τους δύο κάτι θα τους ένωνε τελικά προσπαθώντας να μην έρθει, γιατί αν έρθει αλίμονο μας, είναι μία σκέψη από τις χιλιάδες που κάνω το φαντάζεστε;


Η σκεψη σου ειναι πολυ σωστη οσο αναφορα τον Χρηστιανο η την αντιθετη πλευρα .

Σκεψου ομως και την διακια μου πλευρα ( δεν ανηκω πουθενα θρησκευτικα)
εμενα πραγματικα δεν θα με επειρεαζε καθολου αμεσα .
Εμεσα σιγουρα γιατι τα ατομα της γειτονιας μου θα μπαινανε σε ενα κυνηγι μαγισσων σχετικα με τον Αντι-προσωπο και οτι αλλη μορφη αντιστοιχα θα εχει μια τετοιας μορφης αποκαλυψη σε σχεση με καποιο
εξωγιηνο ον.
Θα ειχαμε ενα "διχασμο" σε σχεση με την αληθινο γεγονος μιας που
αποιαδηποτε κατασταση θα την χρησιμοποιουσαν τα ιερατια
(ΟΛΑ ) για να Εφαρμοσουν για μια ακομη φορα την Τακτικη τους
που δεν ειναι αλλη απ οτον Ελενχο μεσω του προσιλιτισμου!!!

Υσ : το μονο που με φοβιζει ειναι ο θρησκευτικος πολεμος που θα
γινει οταν τα ιερατια καταλαβουν οτι χανουν τους Πελατες
Οταν τελικα οι "θεοι"(Ετσι θα μας φαινονται οι εξωγιηνοι)
γινουν οι Αντιχριστοι, οι δωδεκα του Ολυμπου , ο Βουδας , ο Χρηστος , ο θεος των μουλσουμανων , ο Μεσιας των Εβραιων και οτι μορφης
οντοτητα ή θεος (καλος η κακος) εχει αναγκη το καθε ιερατιο
για να εξακολουθησει να εχει "πελατεια"!!


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 11:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον κολοκοτρωνη οτι ξερω μου το παν τριπολιτσιωτες ανθρωποι μεγαλης ηληκιας.Ο οποιος σαν σημερα ορκιστηκε με καραισκακη κ μπουμπουλινα στη μεγαλη πετρα στο κρανιδι που υπαρχει μεχρι σημερα.χριστιανοι ορθοδοξη γενηθηκα κ με μεγαλωσαν με αυτη την θρησκεια.Αλλα με ολα αυτα που εχω δει τα εχω βαλει κατω το μονο που συμπερανα ειναι οτι δεν υπαρχει.Δεν θα πιστευω σε.Αυτον μονο κ μονο επειδη μας εχουν κανει να φονομαστε οτι θα παμε στη κολαση.Η κολαση κ ο παραδεισος ειναι εδω.Αλλου εχω διαβασει οτι προερχομσστε απο τα νεφελιμ.Ολο βλακειες..Ποιο πολυ πιστευω οτι ειμαστε δημηουργια τον δωδεκα θεων που ηρθαν απο αλλον πλανητη η απο γοριλα χαχα κ οχι απο τον θεο που θα μας καταστρεψει ο ιδιος στο τελος.Αυτη ειναι η μεγαλη αγαπη Του;Κ αν πιστευω Μαρια μ στο παραξενω ειναι γιατι πιστευω οτι οι ψυχες ζουν γυρω μας.Οτι υπαρχουν κακα πνευματα κ καλα.Οχι οτι ειναι διανολου κ θεου

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 17:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο και να μην θέλετε να το αποδεχτείτε,Αντίχριστος υπάρχει και θα εμφανιστεί τον καιρό που όρισε ο Θεός.Γιατί ο Θεός είναι υπεράνω του χώρου και του χρόνου,και δεν δεσμεύεται (όπως εμείς) απο αυτούς.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 20:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για τον κολοκοτρωνη οτι ξερω μου το παν τριπολιτσιωτες ανθρωποι μεγαλης ηληκιας.Ο οποιος σαν σημερα ορκιστηκε με καραισκακη κ μπουμπουλινα στη μεγαλη πετρα στο κρανιδι που υπαρχει μεχρι σημερα.χριστιανοι ορθοδοξη γενηθηκα κ με μεγαλωσαν με αυτη την θρησκεια.Αλλα με ολα αυτα που εχω δει τα εχω βαλει κατω το μονο που συμπερανα ειναι οτι δεν υπαρχει.Δεν θα πιστευω σε.Αυτον μονο κ μονο επειδη μας εχουν κανει να φονομαστε οτι θα παμε στη κολαση.Η κολαση κ ο παραδεισος ειναι εδω.Αλλου εχω διαβασει οτι προερχομσστε απο τα νεφελιμ.Ολο βλακειες..Ποιο πολυ πιστευω οτι ειμαστε δημηουργια τον δωδεκα θεων που ηρθαν απο αλλον πλανητη η απο γοριλα χαχα κ οχι απο τον θεο που θα μας καταστρεψει ο ιδιος στο τελος.Αυτη ειναι η μεγαλη αγαπη Του;Κ αν πιστευω Μαρια μ στο παραξενω ειναι γιατι πιστευω οτι οι ψυχες ζουν γυρω μας.Οτι υπαρχουν κακα πνευματα κ καλα.Οχι οτι ειναι διανολου κ θεου

χχχ



Προσεξε οτι τα λογια των παλιοτερων(μεγαλων υληκιακα)
ειναι σοβαρη πηγη ( οχι απαραιτητα αξιοπιστη στο συνολο της)
αλλα παραμενει στον καιρο μας αξιοπιστη
(τουλαχιστον για την Ελλαδα) απ εκει και μετα τα αλλα που γραφεις
ειναι προσοπικη επιλογη του καθενος και ειναι απολυτα σεβαστα.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 20:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο και να μην θέλετε να το αποδεχτείτε,Αντίχριστος υπάρχει και θα εμφανιστεί τον καιρό που όρισε ο Θεός.Γιατί ο Θεός είναι υπεράνω του χώρου και του χρόνου,και δεν δεσμεύεται (όπως εμείς) απο αυτούς.....


Οκ ενταξει ...
Τωρα φιλε μου θα σου κανω πλακα γιατι παρουσιαζεις
ΞΑΝΑ ΑΠΟΛΥΤΗ ΘΕΣΗ !!!!!!!!!!

Βρε τον Μπλερ που καταφερε να ξεγελασει τον θεο και
να μην κανει επισημη παρουσιαση του Αντι-προσωπου
μεσα στο 2012 βρε τον "γνωστο" σου απο την αντιθετη
πλευρα που γνωριζε παραπανω απο τον Μπλερ και περιλανβανε
και το 2013...

Ποσο "χαζουλης " εινια τελικα αυτος ο Μπλερ που αναγκαστηκαν να τον αφησουν εκτος εημερωσης
( βλεπεις δεν γνωριζε για την αναβολη )
προεκυψε στην πορεια ...
Και αυτος ο θεος ο υπερανω χρονου και τοπου
πως αφηνει τους "προφητες" τους (καταλαβαινεις ποιους εννοω;)
να κανουν λαθος στις διαδοχικες τους προβλεψεις...

Αφησε λοιπον ο θεος "ισως" να παρει παραταση
(δικη σου παραδοχη για να σου βγαινουν τα κουκια)
το θεμα και διαλεξε τον Μαξιμο (που ηταν καλος και στο
πινγ-πονγ) να γινει ο καινουριος του προφητης !!!

Υσ: Ασε τις απολυτες θεσεις φιλε μου γιατι δεν θελω να κανω
ιστορικη αναδρομη του θεματος ( μην με προκαλεις)!!!

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 21:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο για το οτι εβαλα πρωτο το ονομα του αντιχ..... ειναι γιατι ειναι το κυριο προσωπο συζητησεις εδω μεσα..

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2013, 21:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο για το οτι εβαλα πρωτο το ονομα του αντιχ..... ειναι γιατι ειναι το κυριο προσωπο συζητησεις εδω μεσα..

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2013, 09:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οσο για το οτι εβαλα πρωτο το ονομα του αντιχ..... ειναι γιατι ειναι το κυριο προσωπο συζητησεις εδω μεσα..

χχχ


Ενταξει Για αυτο κανενα προβλημα .
Απο εκει και μετα ελπιζω να σου εδωσα να καταλαβεις
οτι δεν ακολουθω απολυτες θεσεις σαν αυτη που ενδεχωμεος να σου
Ειπε καποιο ατομο απο ανιδραση.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2013, 09:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ενταξει Για αυτο κανενα προβλημα .
Απο εκει και μετα ελπιζω να σου εδωσα να καταλαβεις
οτι δεν ακολουθω απολυτες θεσεις σαν αυτη που ενδεχωμεος να σου
Ειπε καποιο ατομο απο ανιδραση.
__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

[/quote]Πολλα ακουω κ λιγοστα κραταω.

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2013, 09:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Υσ: Ασε τις απολυτες θεσεις φιλε μου γιατι δεν θελω να κανω
ιστορικη αναδρομη του θεματος ( μην με προκαλεις)!!!

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;
[/quote]θελω εγω.Σε προκαλω μπας κ μαθω τπτ σπουδαιο

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy