ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 08:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και γιατί πιστεύεις ότι τα δέκα δεν συμβολίζουν την δυτική Γερμανία που αποτελείτε από δέκα κρατίδια και όλα μαζί τα φτερά και τα κέρατα, τα μάτια, και όλα τα άλλα δεν θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό, δεν συμβολίζουν τον αριθμό που μπήκε η Πολωνία στην Ευρωπαϊκή Ένωση και το Άουσβιτς ή τον πρώην Πάπα τις Πολωνίας; Έτσι από περιέργεια;




Αν δεν ήταν ο Χίτλερ αυτός που αφάνισε του Εβραίους, τότε ποιος είναι; Και επιμένω στο αρχικό μου κείμενο για τις προφητείες του προφήτη Δανιήλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 16:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κινα-Ρωσια-Γερμανια προστιθενται στις χωρες που εχουν αξιωσεις να κυριαρχησουν σε ενα ηδη πολυπολικο χαρτη.Εαν προσθεσεις και τις δυναμεις που τις ακολουθουν,θα συμπερανεις ευκολα οτι οδηγουμαστε σε διασπαση και οχι σε διαδικασιες υπερσυγκεντρωσης εξουσιων.
Μεσα σε αυτο το κλιμα πως το καλο βλεπεις παγκοσμιο ηγετη;;;

H παγκόσμια κατάσταση της ταραχής των εθνών,η οικονομική κρίση,η εκπτωση των αξιών,ο υπερκαταναλωτισμός,η παγκόσμια ανησυχία,οι ανάγκες για μια παγκόσμια κυβέρνηση,αληθινή,ατόφια,που θα λύσει όλα τα προβλήματα των κρατών και των πολιτών του κόσμου είναι εδώ,μας χτυπάει την πόρτα...Το μόνο που απομένει είναι να εμφανιστεί επιτέλους αυτό το πρόσωπο στο προσκήνιο που θα ενώσει όλους τους λαούς κάτω απο τις φτερούγες του,θα δώσει όραμα και προοπτική,θα μεταλαμπαδεύσει την είρήνη και την ομόνοια ανάμεσα στις διαφορετικές θρησκείες και θα βγάλει απο το τέλμα τον σύγχρονο ''ξεπεσμένο'' άνθρωπο...Όλοι πλέον μιλάνε για αυτό το πρόσωπο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 16:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

και γιατί πιστεύεις ότι τα δέκα δεν συμβολίζουν την δυτική Γερμανία που αποτελείτε από δέκα κρατίδια και όλα μαζί τα φτερά και τα κέρατα, τα μάτια, και όλα τα άλλα δεν θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό, δεν συμβολίζουν τον αριθμό που μπήκε η Πολωνία στην Ευρωπαϊκή Ένωση και το Άουσβιτς ή τον πρώην Πάπα τις Πολωνίας; Έτσι από περιέργεια;




Αν δεν ήταν ο Χίτλερ αυτός που αφάνισε του Εβραίους, τότε ποιος είναι; Και επιμένω στο αρχικό μου κείμενο για τις προφητείες του προφήτη Δανιήλ.



Ναι,μόνο που ο Χίτλερ,δεν ήταν ο Αντίχριστος,διότι θα έπρεπε με το τέλος της εξουσίας του να γίνει και η Δευτέρα Παρουσία...Το ένα είναι αλλήλένδετο του άλλου:Αντίχριστος-3,5 χρόνια μετά,ΔΠ...Όπότε,έτερο περιμένουμε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 18:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Κινα-Ρωσια-Γερμανια προστιθενται στις χωρες που εχουν αξιωσεις να κυριαρχησουν σε ενα ηδη πολυπολικο χαρτη.Εαν προσθεσεις και τις δυναμεις που τις ακολουθουν,θα συμπερανεις ευκολα οτι οδηγουμαστε σε διασπαση και οχι σε διαδικασιες υπερσυγκεντρωσης εξουσιων.
Μεσα σε αυτο το κλιμα πως το καλο βλεπεις παγκοσμιο ηγετη;;;

H παγκόσμια κατάσταση της ταραχής των εθνών,η οικονομική κρίση,η εκπτωση των αξιών,ο υπερκαταναλωτισμός,η παγκόσμια ανησυχία,οι ανάγκες για μια παγκόσμια κυβέρνηση,αληθινή,ατόφια,που θα λύσει όλα τα προβλήματα των κρατών και των πολιτών του κόσμου είναι εδώ,μας χτυπάει την πόρτα...Το μόνο που απομένει είναι να εμφανιστεί επιτέλους αυτό το πρόσωπο στο προσκήνιο που θα ενώσει όλους τους λαούς κάτω απο τις φτερούγες του,θα δώσει όραμα και προοπτική,θα μεταλαμπαδεύσει την είρήνη και την ομόνοια ανάμεσα στις διαφορετικές θρησκείες και θα βγάλει απο το τέλμα τον σύγχρονο ''ξεπεσμένο'' άνθρωπο...Όλοι πλέον μιλάνε για αυτό το πρόσωπο.....




Αυτή είναι η ουσία. Όμως οι διαφορετικές θρησκείες θα απαγορευτούν και ο κλήρος/πόρνη θα ξεγυμνωθεί και θα καεί στην έρημο. Επίσης, ήδη έχει ξεκινήσει η παγκοσμιοποίηση από τις αρχές του 20ου αιώνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2013, 18:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καπως ετσι θα καταληξουν τα πραγματα οταν ερθει η ωρα.Η προσπαθεια ξεκινησε πριν 2,5 αιωνες και συνεχιζεται.Δεν βλεπω ομως ωριμες καταστασεις,θα ελεγα μαλιστα οτι υπαρχει τα τελευταια χρονια αντιστροφη του κλιματος.
Δεν υπαρχει καμμια περιπτωση συνενοησης των μεγαλων δυναμεων αυτη την στιγμη.Κυριαρχος και μεγαλο αφεντικο ειναι ο Μαμωνας.Εαν δεν περασουμε σε πιο πνευματικες καταστασεις,οπου θα αναδειξουν ψευδοπροφητες και ψευδοχριστους μην περιμενετε παγκοσμιο ηγετη.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2013, 19:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παγκόσμιος ηγέτης μπορεί να εμφανιστεί απο στιγμή σε στιγμή,δεν υπήρξε ποτε στο παρελθόν καταλληλότερος καιρός για κάτι τέτοιο...Τώρα ο κόσμος είναι σε αναταραχή,τώρα ο κόσμος βασανίζεται απο την οικονομική κρίση,τώρα ο κόσμος ταλανίζεται απο ανυπερβλητα προβλήματα...Οι περασμένες,όχι μακρινές,δεκαετίες ήταν δεκαετίες ανάπτυξης και ευδαιμονίας,όλοι ζούσανε μέσα σε ένα ρόζ συννεφάκι,μετα το πόλεμο...Τώρα πάλι ένας πόλεμος θα υπάρξει,συνέπεια της παρακμής που έφερε η πρότερη κατάσταση...Διοτι είναι αληθές και νόμος της φύσης,ότι ό,τι ακμάζει κάποια στιγμη θα παρακμάσει....Και αυτή την παρακμή την ζούμε έντονα τα τελευταία χρόνια......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2013, 23:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Χρίστο Έλ δίχως να θέλω να σε θίξω , πιστεύω ότι βλέπεις τα πράγματα πολύ απλοϊκά μέσα από τη θρησκεία και μόνο , χωρίς να τα εξετάζης σφαιρικά μέσα στις πραγματικές διαστάσεις τους . Και για να γίνω σαφέστερος θέλω να σου επισημάνω τα εξής . Όλος ο κόσμος δεν αποτελείται μόνο από την Ευρώπη και την Αμερική που ίσως κάποιοι στο μέλλον όπως ισχυρίζεσαι μπορέσουν να επιβάλλουν έναν ηγέτη . Εκτός από αυτούς υπάρχει η Κίνα , η Ινδία , η Ρωσία , το Ιράν και ο μουσουλμανικός κόσμος οι οποίοι δεν είναι εύκολο να καπελωθούν και να δεχτούν ξένους ηγέτες να κάνουν κουμάντο στα χωράφια τους . Ποιος αντίχριστος λοιπόν θα μπορέση να τους εξουσιάσει ; Για σκέψου το λιγάκι και από αυτή τη σκοπιά .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2013, 16:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesotris,
θα γίνουν πράγματα την πρώτη του περίοδο που δεν θα μπορεί να τα συλλάβει ο νους σου!Η πλάνη θα είναι πολύ μεγάλη,και θα ξεγελάσει όλους τους λαούς,πόσω μάλλον τους αλλόθρησκους που θα είναι και πιο εύπιστοι!Υπομονή,το 13 έμεινε και εμφανίζεται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2013, 21:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Χρίστο Έλ δίχως να θέλω να σε θίξω , πιστεύω ότι βλέπεις τα πράγματα πολύ απλοϊκά μέσα από τη θρησκεία και μόνο , χωρίς να τα εξετάζης σφαιρικά μέσα στις πραγματικές διαστάσεις τους . Και για να γίνω σαφέστερος θέλω να σου επισημάνω τα εξής . Όλος ο κόσμος δεν αποτελείται μόνο από την Ευρώπη και την Αμερική που ίσως κάποιοι στο μέλλον όπως ισχυρίζεσαι μπορέσουν να επιβάλλουν έναν ηγέτη . Εκτός από αυτούς υπάρχει η Κίνα , η Ινδία , η Ρωσία , το Ιράν και ο μουσουλμανικός κόσμος οι οποίοι δεν είναι εύκολο να καπελωθούν και να δεχτούν ξένους ηγέτες να κάνουν κουμάντο στα χωράφια τους . Ποιος αντίχριστος λοιπόν θα μπορέση να τους εξουσιάσει ; Για σκέψου το λιγάκι και από αυτή τη σκοπιά .

*



Sesostris ισως αυτος ο ηγετης να βρει την χρυση τομη και να τους καπελωσει ολους !!!! δεν ειναι φανταζεσαι εφικτο?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2013, 23:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
stiv
Sesostris ισως αυτος ο ηγετης να βρει την χρυση τομη και να τους καπελωσει ολους !!!! δεν ειναι φανταζεσαι εφικτο?

Ειδικά για τους Κινέζους και τους Ιρανούς φίλε stiv το βρίσκω εντελώς απίθανο . Ευκολότερα θα πειθόταν ο Μητροπολίτης Πειραιώς Σεραφείμ να παραστεί στα εγκαίνια τζαμιού , παρά οι Κινέζοι και οι Ιρανοί να δεχτούν την κηδεμονία του .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2013, 16:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως,θα είναι ένα πρόσωπο καθολικά αποδεκτό απο όλους.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2013, 18:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη ρε παιδιά γιατί εχώ μπερδευτεί. Εμείς θέλουμε να εμφανιστεί ο αντίχριστος για να εκπληρωθούν οι γραφές ή δεν θέλουμε να εμφανιστεί ο Αντίχριστος για να την πούμε στους Χριστιανούς; Πραγματικά αυτό εισπράτω και από τις 2 τις πλευρές, Χριστιανούς και μη.
Για τους Χριστιανούς ρωτώ γιατί μελετάτε τόσο πολύ τις γραφές και ψάχνεται ημερομηνίες εμφάνισης, τόπους εμφάνισης του Αντιχρίστου και εγώ δεν ξέρω τι άλλο; Μήπως για να δείτε πόσος χρόνος σας απομένει; Είστε έτοιμοι να πεθάνεται την επόμενη στιγμή της ζωής σας και κατά τον Χριστιανισμό να πάτε στον παράδεισο, ναι ή όχι; Τότε τι σας ενδιαφέρει ο Αντίχριστος, αφού και να έρθει αν αποδεχθείτε αυτά που λέει η αποκάλυψη και η θρησκεία θα είστε από τους πρώτου που θα φύγουν για την άνω Ιερουσαλήμ αφού δεν θα δεχτήτε αυτά που θα υπαγορεύσει;
Όσο για τους Αθέους, παγανιστές κ.α. ρωτώ εσείς έχετε πράξει τίποτα έτσι ώστε ΑΝ 1 στα 3.000.000.000.000 κάποια από αυτά είναι αληθινά τότε εσείς τι κάνετε; Θα πείτε " α δεν γνώριζα"; Μην το πείτε δεν θα πιάσει. Όλος ο πολιτικός κόσμος έχει βουήξει να λέει ότι θέλουν μια παγκόσμια διακυβέρνηση, πολιτικοί και ισχυροί και αντί να βγάλουμε το προσωπίο του οπαδού κατά του Χριστιανισμού και να δούμε τι σημαίνει αυτό, καθόμαστε και τρωγόμαστε μεταξύ μας; Αφήστε τους "Χριστιανούς" αυτούς εκεί που είναι, και ας κοιτάξουμε τι γίνεται γύρω μας.
φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2013, 18:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Χρίστο Έλ δίχως να θέλω να σε θίξω , πιστεύω ότι βλέπεις τα πράγματα πολύ απλοϊκά μέσα από τη θρησκεία και μόνο , χωρίς να τα εξετάζης σφαιρικά μέσα στις πραγματικές διαστάσεις τους . Και για να γίνω σαφέστερος θέλω να σου επισημάνω τα εξής . Όλος ο κόσμος δεν αποτελείται μόνο από την Ευρώπη και την Αμερική που ίσως κάποιοι στο μέλλον όπως ισχυρίζεσαι μπορέσουν να επιβάλλουν έναν ηγέτη . Εκτός από αυτούς υπάρχει η Κίνα , η Ινδία , η Ρωσία , το Ιράν και ο μουσουλμανικός κόσμος οι οποίοι δεν είναι εύκολο να καπελωθούν και να δεχτούν ξένους ηγέτες να κάνουν κουμάντο στα χωράφια τους . Ποιος αντίχριστος λοιπόν θα μπορέση να τους εξουσιάσει ; Για σκέψου το λιγάκι και από αυτή τη σκοπιά .

*



Συμφωνω απολυτα.Οι δυναμεις (ουσιαστικα ολη η δυση)που προωθουσαν μια παγκοσμια ηγεσια συρρικνωθηκαν.Βρισκονται ουσιαστικα στο καναβατσο,οικονομικα-πολιτικα-στρατιωτικα.Μια γερη γροθια ακομη και τα κακαρωσαν Και θα την φανε μεταξυ Παλαιστινης και Βοσπορου.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 01:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ipkara
Όσο για τους Αθέους, παγανιστές κ.α. ρωτώ εσείς έχετε πράξει τίποτα έτσι ώστε ΑΝ 1 στα 3.000.000.000.000 κάποια από αυτά είναι αληθινά τότε εσείς τι κάνετε; Θα πείτε " α δεν γνώριζα";

Αν εννοείς φίλε ipkara τον παγκόσμιο ηγέτη που σύμφωνα με τους συνωμοσιολόγους ετοιμάζει η "Νέα Τάξη" οι "Ιλουμινάτοι" και δεν ξέρω ποιοί άλλοι , αυτό είναι όπως έγραψα και σε άλλες απαντήσεις μου από χέρι χαμένη υπόθεση και δεν τους βγαίνει τουλάχιστον για παγκόσμιος . Αν τώρα εννοείς τον αντίχριστο της αποκάλυψης και το θηρίο με τα πολλά κεφάλια και τα κέρατα , αυτά φίλε μου είναι ενδοχριστιανική υπόθεση και δεν αφορά εμάς τους υπόλοιπους , όπως δεν αφορά και τους οπαδούς άλλων θρησκειών που ανήκουν σε διαφορετικούς παραδείσους και κολάσεις και θα κριθούν σύμφωνα με τους δικούς τους κώδικες αρετής .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2013, 15:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ipkara
Όσο για τους Αθέους, παγανιστές κ.α. ρωτώ εσείς έχετε πράξει τίποτα έτσι ώστε ΑΝ 1 στα 3.000.000.000.000 κάποια από αυτά είναι αληθινά τότε εσείς τι κάνετε; Θα πείτε " α δεν γνώριζα";

Αν εννοείς φίλε ipkara τον παγκόσμιο ηγέτη που σύμφωνα με τους συνωμοσιολόγους ετοιμάζει η "Νέα Τάξη" οι "Ιλουμινάτοι" και δεν ξέρω ποιοί άλλοι , αυτό είναι όπως έγραψα και σε άλλες απαντήσεις μου από χέρι χαμένη υπόθεση και δεν τους βγαίνει τουλάχιστον για παγκόσμιος . Αν τώρα εννοείς τον αντίχριστο της αποκάλυψης και το θηρίο με τα πολλά κεφάλια και τα κέρατα , αυτά φίλε μου είναι ενδοχριστιανική υπόθεση και δεν αφορά εμάς τους υπόλοιπους , όπως δεν αφορά και τους οπαδούς άλλων θρησκειών που ανήκουν σε διαφορετικούς παραδείσους και κολάσεις και θα κριθούν σύμφωνα με τους δικούς τους κώδικες αρετής .

*



Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων γιατί δεν έχω επισημάνει τις απόψεις σου πάνω σε αυτό το θέμα, όταν όμως ακούω από όλους τους πολιτικούς ΓαΠ, Σόιμπλε, Ομπάμα κοκ να λένε ακρίβως την ίδια φράση λες και παίζει μαγνητόφωνο κάθε φορά "χρειαζόμαστε μια παγκόσμια διακυβέρνηση", εμένα με υποψιάζει για κάτι μεγαλύτερο από της τοπικές αυτοδιοικήσεις της κάθε χώρας. Αυτή την στιγμή ναι θα συμφωνήσω ότι δεν μπορεί να συμβεί για πολλούς και διάφορους λόγους, από τους οποίους κάποιους θα έχεις αναφέρει. Αλλά στην εποχή που ζούμε η εξελίξεις είναι ραγδαίες και πιστεύω ότι μπορεί τώρα να μην υπάρχουν οι προυποθέσεις αλλά σίγουρα μπορούν να δημιουργηθούν και σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα.
Όσο για την αποκάλυψη δεν θα αναφερθώ διόλου γιατί η άποψη μου για την αποκάλυψη είναι εντελώς διαφορετική από αυτή που πασάρεται από δω και από κει. Η αποκάλυψη δεν είναι το μέντιουμ το οποίο θα μας πει τι θα γίνει, είναι άλλος ο σκοπός τις υπαρξής της και καλό είναι οι Χριστιανοί να σταματήσουν να ασχολούνται με ημερομηνίες, εμφανίσεις, εξαφανήσεις και να την διαβάζουν μεν αλλά με άλλο μάτι δε. Δεν νομίζω ο Θεός να μην μας έδωσε τις ημερομηνίες για να δει ποιος είναι ο ποιο έξυπνος, για άλλο λόγο υπάρχει η αποκάλυψη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2013, 20:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για τους Χριστιανούς ρωτώ γιατί μελετάτε τόσο πολύ τις γραφές και ψάχνεται ημερομηνίες εμφάνισης, τόπους εμφάνισης του Αντιχρίστου και εγώ δεν ξέρω τι άλλο; Μήπως για να δείτε πόσος χρόνος σας απομένει; Είστε έτοιμοι να πεθάνεται την επόμενη στιγμή της ζωής σας και κατά τον Χριστιανισμό να πάτε στον παράδεισο, ναι ή όχι; Τότε τι σας ενδιαφέρει ο Αντίχριστος, αφού και να έρθει αν αποδεχθείτε αυτά που λέει η αποκάλυψη και η θρησκεία θα είστε από τους πρώτου που θα φύγουν για την άνω Ιερουσαλήμ αφού δεν θα δεχτήτε αυτά που θα υπαγορεύσει

Φίλε ipkara,
o σωστός χριστιανός πρέπει πάντοτε να είναι έτοιμος,γιατί ποτέ δεν ξέρει την ώρα που θα πεθάνει και θα πάει να συναντήσει τον Κύριο.Μπορεί δηλαδή να έχουμε πεθάνει πριν ακόμα εμφανιστεί ο Αντίχριστος,και θα ήταν άσκοπη όλη η προσμονή του.Παρ'όλα αυτά,ο καλός Θεός μας,''φώτισε'' εναν συγκεκριμένο άνθρωπο,(τον πατέρα Μάξιμο)στο να αποκρυπτογραφήσει κρυμμένα μυστικά μέσα στους αιώνες,και να ρίξει φως στα σκοτεινα σχέδια της Νέας Τάξης και του επικείμενου ''Εκλεκτού'' της.
Γι'αυτο,του οφείλουμε ένα τεράστιο ευχαριστώ για την προσφορά του,και ένα τεράστιο συγγνώμη απο όλους τους αντιφρονούντες (που θα του το δώσουν σε λίγο καιρό,όταν και θα έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2013, 20:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων γιατί δεν έχω επισημάνει τις απόψεις σου πάνω σε αυτό το θέμα, όταν όμως ακούω από όλους τους πολιτικούς ΓαΠ, Σόιμπλε, Ομπάμα κοκ να λένε ακρίβως την ίδια φράση λες και παίζει μαγνητόφωνο κάθε φορά "χρειαζόμαστε μια παγκόσμια διακυβέρνηση", εμένα με υποψιάζει για κάτι μεγαλύτερο από της τοπικές αυτοδιοικήσεις της κάθε χώρας.

Aκριβώς γι'αυτό το λένε,επειδή η παγκόσμια κυβέρνηση χρειάζεται και παγκόσμιο κυβερνήτη!Δεν το κρύβουν,φανερό το κάνουν...Όπως και ο Αχμαντινεζαντ στη ομιλία του στον ΟΗΕ.....Όλα φανερά είναι,γιατί δεν θέλετε να τα δείτε;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2013, 23:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Για τους Χριστιανούς ρωτώ γιατί μελετάτε τόσο πολύ τις γραφές και ψάχνεται ημερομηνίες εμφάνισης, τόπους εμφάνισης του Αντιχρίστου και εγώ δεν ξέρω τι άλλο; Μήπως για να δείτε πόσος χρόνος σας απομένει; Είστε έτοιμοι να πεθάνεται την επόμενη στιγμή της ζωής σας και κατά τον Χριστιανισμό να πάτε στον παράδεισο, ναι ή όχι; Τότε τι σας ενδιαφέρει ο Αντίχριστος, αφού και να έρθει αν αποδεχθείτε αυτά που λέει η αποκάλυψη και η θρησκεία θα είστε από τους πρώτου που θα φύγουν για την άνω Ιερουσαλήμ αφού δεν θα δεχτήτε αυτά που θα υπαγορεύσει

Φίλε ipkara,
o σωστός χριστιανός πρέπει πάντοτε να είναι έτοιμος,γιατί ποτέ δεν ξέρει την ώρα που θα πεθάνει και θα πάει να συναντήσει τον Κύριο.Μπορεί δηλαδή να έχουμε πεθάνει πριν ακόμα εμφανιστεί ο Αντίχριστος,και θα ήταν άσκοπη όλη η προσμονή του.Παρ'όλα αυτά,ο καλός Θεός μας,''φώτισε'' εναν συγκεκριμένο άνθρωπο,(τον πατέρα Μάξιμο)στο να αποκρυπτογραφήσει κρυμμένα μυστικά μέσα στους αιώνες,και να ρίξει φως στα σκοτεινα σχέδια της Νέας Τάξης και του επικείμενου ''Εκλεκτού'' της.
Γι'αυτο,του οφείλουμε ένα τεράστιο ευχαριστώ για την προσφορά του,και ένα τεράστιο συγγνώμη απο όλους τους αντιφρονούντες (που θα του το δώσουν σε λίγο καιρό,όταν και θα έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος)





Επειδή δεν ξέρω αν κατάλαβα το υφός σου, ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη για οποιαδήποτε παρερμηνεία.
Ο π.Μάξιμος δεν ξέρω κατά πόσο των γνωρίζεις, αλλά εαν πιστεύω στα λόγια του Χριστού, δεν μπορώ με τίποτα να πιστέψω τον π.Μάξιμο.
Περί δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι των ουρανών, ει μη ο Πατήρ μου μόνος (Ματθ.24,36)

Αρα με το παραπάνω χωρίο αποκλείονται όλοι και μαζί και ο π.Μάξιμος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2013, 07:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με αφορμή τό πρόσφατο τραγικό γεγονός στη Βοστώνη και αφού δεν ήρθε ο αντίχριστος , ποιανού έργο ήταν ;
Και σε αυτούς που θα πουν (όπως πάντα σε ανάλογα ερωτήματα): "...αυτό το έκαναν άνθρωποι , όχι ο θεός κ.λ.π." , ξαναθέτω το ερώτημα ελαφρώς αλλαγμένο : Ποιος .......θεός λοιπόν το ανέχτηκε;
Ποιος "καλοκάγαθος" θεός του κερατά , έβλεπε να σκοτώνεται το παιδάκι , να χάνει το πόδι της η αδερφή του , να τραυματίζε- ται βαρύτατα η μάνα τους και να .......μένει ο τραγικός πατέρας να αργοπεθείνει και αυτός από εδώ και πέρα ;
Εάν λοιπόν υπήρχε αυτός ο χριστιανοεβραϊκός σαδιστής θεός , τότε θα έπρεπε να δικαστεί σαν εγκληματίας ολκής.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2013, 17:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Περί δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι των ουρανών, ει μη ο Πατήρ μου μόνος (Ματθ.24,36)

Αρα με το παραπάνω χωρίο αποκλείονται όλοι και μαζί και ο π.Μάξιμος.


Είναι χιλιοαπαντημένο,και θα κουράσω μάλλον αυτούς που μας διαβάζουνε,αλλα κάνε το κόπο να ρίξεις μια ματιά σε αυτήν την ιστοσελίδα:http://www.agioskosmas.gr/themata.asp?isue=35&artid=3992

και θα σου απαντηθούν όλες οι απορείες σχετικά με αυτή την φράση που είπε ο Χριστός!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2013, 17:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Περί δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι των ουρανών, ει μη ο Πατήρ μου μόνος (Ματθ.24,36)

Αρα με το παραπάνω χωρίο αποκλείονται όλοι και μαζί και ο π.Μάξιμος.


Είναι χιλιοαπαντημένο,και θα κουράσω μάλλον αυτούς που μας διαβάζουνε,αλλα κάνε το κόπο να ρίξεις μια ματιά σε αυτήν την ιστοσελίδα:http://www.agioskosmas.gr/themata.asp?isue=35&artid=3992

και θα σου απαντηθούν όλες οι απορείες σχετικά με αυτή την φράση που είπε ο Χριστός!




Βρε Χ.Ο αφου τα ειπαμε.Ολο το σκεπτικο του Μαξιμου ειναι αποροια μεγαλης πλανης.Δεν στεκει τιποτα απ'οσα λεει.
Φυγετε τρεχοντας απο'κει πριν σας καψει και εσας.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2013, 17:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε Χ.Ο αφου τα ειπαμε.Ολο το σκεπτικο του Μαξιμου ειναι αποροια μεγαλης πλανης.Δεν στεκει τιποτα απ'οσα λεει.
Φυγετε τρεχοντας απο'κει πριν σας καψει και εσας.

Εγώ είμαι ο πιο ένθερμος οπαδός του!Παρ'ολα αυτά,τέλος του 2013 τον εγκαταλείπω....Τα άλλα παιδιά θα συνεχίσουν,τουλάχιστον και το 14...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2013, 18:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Βρε Χ.Ο αφου τα ειπαμε.Ολο το σκεπτικο του Μαξιμου ειναι αποροια μεγαλης πλανης.Δεν στεκει τιποτα απ'οσα λεει.
Φυγετε τρεχοντας απο'κει πριν σας καψει και εσας.

Εγώ είμαι ο πιο ένθερμος οπαδός του!Παρ'ολα αυτά,τέλος του 2013 τον εγκαταλείπω....Τα άλλα παιδιά θα συνεχίσουν,τουλάχιστον και το 14...




Πριν βγει το καλοκαιρι υπολογιζω οτι θα εχει εγκαταλειψει και ο ιδιος.
Αρα σε λιγο καιρο δεν θα υφισταταιν καν θεμα.Το ζητημα ειναι να καταλαβουμε αυτα που θα συμβουν μεχρι τοτε,προς πνευματικη βοηθεια μας.
Δεν βαζω χρονολογικες δεσμευσεις,απλα ειδα μερικες κινησεις αυτον τον χρονο και νομιζω οτι μαζεψαν τα πραγματα.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 20:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι θα κάνει απο 1/1/2014 ο πατέρας Μάξιμος,ίσως μόνο οι πολύ κοντινοί του άνθρωποι να το ξέρουν,να τους το έχει εκμυστηρευτεί.Δεν είμαι μέσα στο μυαλό του για να ξέρω,αλλά ας φτάσει πρώτα αυτή η στιγμή και βλέπουμε.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 20:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Περί δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι των ουρανών, ει μη ο Πατήρ μου μόνος (Ματθ.24,36)

Αρα με το παραπάνω χωρίο αποκλείονται όλοι και μαζί και ο π.Μάξιμος.


Είναι χιλιοαπαντημένο,και θα κουράσω μάλλον αυτούς που μας διαβάζουνε,αλλα κάνε το κόπο να ρίξεις μια ματιά σε αυτήν την ιστοσελίδα:http://www.agioskosmas.gr/themata.asp?isue=35&artid=3992

και θα σου απαντηθούν όλες οι απορείες σχετικά με αυτή την φράση που είπε ο Χριστός!




Ποτέ δεν είπα ότι δεν γνωρίζει ο Χριστός. Είναι άκυρη η επισήμανση. Μιλάω για τους ανθρώπους, είτε απλούς είτε αγίους είτε..., είτε...και μαζί με αυτούς και ο π.Μάξιμος.

Edited by - ipkara on 18/04/2013 20:59:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 21:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο Άγιος Νείλος που έδωσε πεντακάθαρα το 2018 ώς το έτος της Δευτέρας Παρουσίας τι ήταν;Δεν ήταν Άγιος;Δεν ήξερε τι έλεγε;Δεν ήξερε αυτό που είχε πει ο Χριστός;Τότε πώς μας το διέδωσε,πώς φαινόταν σίγουρος οτι έτσι είναι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 21:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ο Άγιος Νείλος που έδωσε πεντακάθαρα το 2018 ώς το έτος της Δευτέρας Παρουσίας τι ήταν;Δεν ήταν Άγιος;Δεν ήξερε τι έλεγε;Δεν ήξερε αυτό που είχε πει ο Χριστός;Τότε πώς μας το διέδωσε,πώς φαινόταν σίγουρος οτι έτσι είναι;




Μπορείς να μου πεις σε ποιο σημείο ο Άγιος αναφέρει 2018, επειδή δεν το έχω υπόψιν μου αυτό; και αν το είπε ο Άγιος Νείλος για το 2018 ο π.Μάξιμος γιατί το τοποθετεί στο 2012,2013,2014... και και και;!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 21:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάμε να δούμε τώρα τι γράφει ένας άλλος μεγάλος Άγιος της Ορθοδοξίας μας,ο όσιος Νείλος ο Μυροβλήτης,που έζησε στο Άγιο Όρος,τον 16ο μ.Χ αιώνα:

Αντιγράφω μέσα απο το χειρόγραφό του:

''και δεν είναι πολύς καιρός όπου εξέκλιναν εις την απώλειαν οι άνθρωποι,μόνον έως εικοσιπέντε χρόνοι είναι όπου επήρε μεταβολή η μοναδική πολιτεία,και άρπαξεν η απώλεια τον κύκλον της μοναδικής πολιτείας,και έμεινε καταφρονεμένη η ευλογημένη ανάμεσα εις τους εικοσιπέντε χρόνους,άρπαξεν η απώλεια με τόσην ευκολίαν τον κύκλον της μοναδικής πολιτείας,άραγε ωσάν τι θέλει γίνη η μοναδική πολιτεία,όταν έλθουν τρείς φοραίς εικοσιπέντε,ώσαν ποιά στενοχώρια θέλει είναι εις την καθαράν πολιτείαν,και ωσάν ποιά απώλεια και ευρυχωρία θέλει έχη εν μέσω του κύκλου της μοναδικής πολιτείας΄αλλά εις το τέταρτον των εικοσιπεντάδων,μετά εκατόν δηλονότι χρόνους,εις τους χίλιους δεκαοκτώ και οκτακοσίους,εώς τους χίλιους εννεακοσίους δεκαοκτώ,έχομεν και λέγομεν εις τα επτά χιλιάδας τετρακόσια,τότε αρα γε ωσάν ποιάν ελευθερίαν θέλει έχη η απώλεια της απωλείας εν μέσω της μοναδικής πολιτείας...''
(Βιβλίο:Η πτώση και το τέλος του Αγίου Όρους,σελ.274)

Ας απομονώσουμε τις εξής φράσεις:


''αλλά εις το τέταρτον των εικοσιπεντάδων,μετά εκατόν δηλονότι χρόνους,εις τους χίλιους δεκαοκτώ και οκτακοσίους,εώς τους χίλιους εννεακοσίους δεκαοκτώ,έχομεν και λέγομεν εις τα επτά χιλιάδας τετρακόσια''

Με αριθμούς τώρα:

''Αλλά εις το τέταρτον των εικοσιπεντάδων,μετά 100 δηλονότι χρόνους,εις τους 1818,εώς τους 1918,έχομεν και λέγομεν εις τας 7400...''

Δείτε το καλά!
Ο Άγιος εδώ,τοποθετεί το 1918 μ.Χ στο 7400 απο Αδάμ!Μας λέει δηλαδή,οτι το 1918 αντιστοιχεί στους 7400 χρόνους απο την δημιουργία του Αδάμ!!!Αρα,αν μετρήσουμε τον χρόνο απο τότε που φτιάχτηκε ο Αδάμ,και βρούμε τους χρόνους που έχουν περάσει απο τότε,καταλήγουμε στο 1918 μ.Χ!
Οπότε,ξέροντας απο πριν,οτι το τέλος του κόσμου,θα έρθει 7500 χρόνια απο Αδάμ,φτάνουμε στο πανηγυρικό 2018 μ.Χ (1918+100=2018)!

Όσοι απο εσάς πιστεύετε στους Αγίους της Ορθοδοξίας μας,και όχι οτι λέει ο Μάξιμος,δείτε τώρα οτι ο'τιδήποτε λέει ο Μάξιμος,το έχουν καταγεγραμμένο και αφημένο για μας αυτοί!Γι'αυτο το δείχνω και το φωνάζω απο την πρώτη μέρα που μπήκα σε αυτό το φόρουμ,οτι αυτα που υποστηρίζει ο μοναχός,είναι όλα αληθινά,και δεν τα λέει απο το κεφάλι του.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ipkara
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 22:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάμε να δούμε τώρα τι γράφει ένας άλλος μεγάλος Άγιος της Ορθοδοξίας μας,ο όσιος Νείλος ο Μυροβλήτης,που έζησε στο Άγιο Όρος,τον 16ο μ.Χ αιώνα:

Αντιγράφω μέσα απο το χειρόγραφό του:

''και δεν είναι πολύς καιρός όπου εξέκλιναν εις την απώλειαν οι άνθρωποι,μόνον έως εικοσιπέντε χρόνοι είναι όπου επήρε μεταβολή η μοναδική πολιτεία,και άρπαξεν η απώλεια τον κύκλον της μοναδικής πολιτείας,και έμεινε καταφρονεμένη η ευλογημένη ανάμεσα εις τους εικοσιπέντε χρόνους,άρπαξεν η απώλεια με τόσην ευκολίαν τον κύκλον της μοναδικής πολιτείας,άραγε ωσάν τι θέλει γίνη η μοναδική πολιτεία,όταν έλθουν τρείς φοραίς εικοσιπέντε,ώσαν ποιά στενοχώρια θέλει είναι εις την καθαράν πολιτείαν,και ωσάν ποιά απώλεια και ευρυχωρία θέλει έχη εν μέσω του κύκλου της μοναδικής πολιτείας΄αλλά εις το τέταρτον των εικοσιπεντάδων,μετά εκατόν δηλονότι χρόνους,εις τους χίλιους δεκαοκτώ και οκτακοσίους,εώς τους χίλιους εννεακοσίους δεκαοκτώ,έχομεν και λέγομεν εις τα επτά χιλιάδας τετρακόσια,τότε αρα γε ωσάν ποιάν ελευθερίαν θέλει έχη η απώλεια της απωλείας εν μέσω της μοναδικής πολιτείας...''
(Βιβλίο:Η πτώση και το τέλος του Αγίου Όρους,σελ.274)

Ας απομονώσουμε τις εξής φράσεις:


''αλλά εις το τέταρτον των εικοσιπεντάδων,μετά εκατόν δηλονότι χρόνους,εις τους χίλιους δεκαοκτώ και οκτακοσίους,εώς τους χίλιους εννεακοσίους δεκαοκτώ,έχομεν και λέγομεν εις τα επτά χιλιάδας τετρακόσια''

Με αριθμούς τώρα:

''Αλλά εις το τέταρτον των εικοσιπεντάδων,μετά 100 δηλονότι χρόνους,εις τους 1818,εώς τους 1918,έχομεν και λέγομεν εις τας 7400...''

Δείτε το καλά!
Ο Άγιος εδώ,τοποθετεί το 1918 μ.Χ στο 7400 απο Αδάμ!Μας λέει δηλαδή,οτι το 1918 αντιστοιχεί στους 7400 χρόνους απο την δημιουργία του Αδάμ!!!Αρα,αν μετρήσουμε τον χρόνο απο τότε που φτιάχτηκε ο Αδάμ,και βρούμε τους χρόνους που έχουν περάσει απο τότε,καταλήγουμε στο 1918 μ.Χ!
Οπότε,ξέροντας απο πριν,οτι το τέλος του κόσμου,θα έρθει 7500 χρόνια απο Αδάμ,φτάνουμε στο πανηγυρικό 2018 μ.Χ (1918+100=2018)!

Όσοι απο εσάς πιστεύετε στους Αγίους της Ορθοδοξίας μας,και όχι οτι λέει ο Μάξιμος,δείτε τώρα οτι ο'τιδήποτε λέει ο Μάξιμος,το έχουν καταγεγραμμένο και αφημένο για μας αυτοί!Γι'αυτο το δείχνω και το φωνάζω απο την πρώτη μέρα που μπήκα σε αυτό το φόρουμ,οτι αυτα που υποστηρίζει ο μοναχός,είναι όλα αληθινά,και δεν τα λέει απο το κεφάλι του.....



5508 χρόνια απο κτίσεως κόσμου σύμφωνα http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%88%CF%84%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85 + 1918=7426.
1). Μου περισσεύουν 26 χρόνια
2).7500-5508=1992 Το 92 δεν έγινε κάτι.
3). Δεν θυμάμαι ακριβώς αυτήν την στιγμή ποιος Άγιος έλεγε ότι το ηλιακό μας σύστημα έχει 7 πλανήτες και έκανε λάθος, γιατί να μην είναι και εδώ ο άγιος Νείλος λάθος.

Άρα όλα τα παραπάνω είναι μία εκτίμηση και τίποτα παραπάνω στην οποία και ο Άγιος έπεσε έξω, διότι το σφάλειν ανθρώπινο...(για τον Άγιο) το εμαίνειν δαιμονικό...(για τον π.Μάξιμο; δεν ξέρω).

Αν και από οτι είδα όλο αυτό με τις χρονολογίες που παρέθεσες δεν αναφέρεται στον Άγιο αλλά κάποιο χειρόγραφο που βρέθηκε και ήταν κρυμμένο και τρέχα γύρευε.Ζητώ συγνώμη αλλά όταν υπάρχει ιστορία με ένα χειρόγραφο που το ανακάλυψε ο συγγραφές ενός βιβλίου και δη ο π.Μάξιμος γίνομαι επιφυλακτικότατος.

Edited by - ipkara on 18/04/2013 22:19:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2013, 22:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ipkara,
το 7500 είναι το 1992 σύμφωνα με την επίσημη μέτρηση της Εκκλησίας,αλλά εδώ φαίνεται ο Άγιος να διαφοροποιείται και να το τοποθετεί στο 2018...Αν έχει δίκιο ή άδικο,ο χρόνος μόνο θα το δείξει,σε 5 χρόνια απο σήμερα.Όμως,δεν θα χρειαστεί να περιμένουμε μέχρι τότε,καθώς θα έχει προηγηθεί για τουλάχιστον 3,5 χρόνια ο Αντίχριστος.Αρα,υπομονή,και αν έχουμε άδικο θα φανεί στο μέλλον...Εμείς προσωπικά πιστεύουμε οτι είμαστε σωστοί,διότι έχουμε βρει πολλά πράγματα στην πολυετή έρευνα που έχουμε κάνει,που μας οδηγεί να λέμε αυτά που λέμε.Και το κυριότερο είναι η γέννηση του Αντιχρίστου το 1982,κάτι που αποκλείει απο μόνο του την αναλαμπή,καθώς αν γινόταν,θα έπρεπε να εμφανιστεί 63(!) χρονών τουλάχιστον!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy