ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2013, 16:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Μήπως θα έπρεπε να ειδοποιηθεί η ΔΗΕ, μπάς και σταματήσουμε καμιά αυτοκτονία?

Τι λες Χριστιανέ Ορθόδοξε?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Moυ λες αν θα αυτοκτονήσω;Μπα,δεν το νομίζω,όσο σκατα και αν είναι αυτή εδω η ζωη και οσο και στραβα να μου έχουν έρθει τα πράγματα μέχρι σήμερα,θα ΄μείνω να παλέψω για την επόμενη,μήπως καταφέρω και κερδίσω την είσοδό μου στον Παράδεισο....Αν αυτοκτονήσω πάω σούμπιτος για την Κόλαση,οπότε δεν με συμφέρει να το κάνω αυτό...Άν είναι θέλημα Θεου να φτιαχτεί με κάποιο τρόπο και αυτη εδω η ζωή,θα φτιαχτεί και αυτή,αν όχι δεν πειράζει....Αρκει εγω να είμαι σωστός απέναντί του και να ακολουθώ τις εντολές Του,και μετά οτι θέλει να γίνει και με έμενα,ας δεήσει.....



κατσε καλα Χ.Ο. !!!!

Εσυ δεν ησουν που υποστιριζες οτι θα πας
για λιγο και ρο με τον Αντι-προσωπο ;

Πως γινεται να υποστιριζεις οτι θα εισαι σωστος οταν
ησουν ετοιμος να κανεις το αντιθετο απο αυτο
που πιστευεις σαν Χ.Ο.;
Σοβαρεψου και αποφασισε επιτελους τι ακριβως
εισαι!!!!


Υσ: Τελευταια βλεπω ατομα με ενα τελειως
διαφορετικο "στοχασμο" σε σχεση με αυτο που
παρουσιαζουν σε αυτο το φορουμ .
Εαν με πιανεις ...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2013, 17:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
κατσε καλα Χ.Ο. !!!!

Εσυ δεν ησουν που υποστιριζες οτι θα πας
για λιγο και ρο με τον Αντι-προσωπο ;

Πως γινεται να υποστιριζεις οτι θα εισαι σωστος οταν
ησουν ετοιμος να κανεις το αντιθετο απο αυτο
που πιστευεις σαν Χ.Ο.;
Σοβαρεψου και αποφασισε επιτελους τι ακριβως
εισαι!!!!

Υσ: Τελευταια βλεπω ατομα με ενα τελειως
διαφορετικο "στοχασμο" σε σχεση με αυτο που
παρουσιαζουν σε αυτο το φορουμ .
Εαν με πιανεις ...


Αυτο είπα οτι θα το κάνω αν ΔΕΝ εμφανιστεί τελικά ο Αντίχριστος!Αφου μετά δεν θα έχω άλλη επιλογή,απο το να παω με τα νερά του Θεού μήπως και με βοηθήσει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2013, 15:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


quote:
κατσε καλα Χ.Ο. !!!!

Εσυ δεν ησουν που υποστιριζες οτι θα πας
για λιγο και ρο με τον Αντι-προσωπο ;

Πως γινεται να υποστιριζεις οτι θα εισαι σωστος οταν
ησουν ετοιμος να κανεις το αντιθετο απο αυτο
που πιστευεις σαν Χ.Ο.;
Σοβαρεψου και αποφασισε επιτελους τι ακριβως
εισαι!!!!

Υσ: Τελευταια βλεπω ατομα με ενα τελειως
διαφορετικο "στοχασμο" σε σχεση με αυτο που
παρουσιαζουν σε αυτο το φορουμ .
Εαν με πιανεις ...


Αυτο είπα οτι θα το κάνω αν ΔΕΝ εμφανιστεί τελικά ο Αντίχριστος!Αφου μετά δεν θα έχω άλλη επιλογή,απο το να παω με τα νερά του Θεού μήπως και με βοηθήσει.....




χαχαχαχαχα

οτι σε συνφερει λοιπον
σεβαστο απλα μην εχεις την
ψευδεσθηση οτι εισαι Χ.Ο.
μιας που ησουν ετοιμος να
εγκαταληψεις τον Θεο σου
και μαλιστα με σχεδιο Α
και σχεδιο Β .

Υσ: εχω τη εντυπωση
Χ.Ο. οτι δεν εισαι
καν Χ.Ο. και απλα κανεις πλακα .



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2013, 16:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχαχαχα

quote:
οτι σε συνφερει λοιπον
σεβαστο απλα μην εχεις την
ψευδεσθηση οτι εισαι Χ.Ο.
μιας που ησουν ετοιμος να
εγκαταληψεις τον Θεο σου
και μαλιστα με σχεδιο Α
και σχεδιο Β .

Υσ: εχω τη εντυπωση
Χ.Ο. οτι δεν εισαι
καν Χ.Ο. και απλα κανεις πλακα


Φίλε μου,η ζωή μου βρίσκεται σε τραγική κατασταση για να σκέφτομαι συμφεντορολογικά αυτη την στιγμή...Δεν έχω απο που να πιαστώ,είμαι πλήρως απελπισμένος!Μόνη διέξοδος που βλέπω είναι το τέλος του κόσμου να έρθει άμεσα,σε 4-4,5 χρόνια,ώστε να πω ''αλληλουια''!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2013, 17:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χαχαχαχαχα

quote:
οτι σε συνφερει λοιπον
σεβαστο απλα μην εχεις την
ψευδεσθηση οτι εισαι Χ.Ο.
μιας που ησουν ετοιμος να
εγκαταληψεις τον Θεο σου
και μαλιστα με σχεδιο Α
και σχεδιο Β .

Υσ: εχω τη εντυπωση
Χ.Ο. οτι δεν εισαι
καν Χ.Ο. και απλα κανεις πλακα


Φίλε μου,η ζωή μου βρίσκεται σε τραγική κατασταση για να σκέφτομαι συμφεντορολογικά αυτη την στιγμή...Δεν έχω απο που να πιαστώ,είμαι πλήρως απελπισμένος!Μόνη διέξοδος που βλέπω είναι το τέλος του κόσμου να έρθει άμεσα,σε 4-4,5 χρόνια,ώστε να πω ''αλληλουια''!!!




Πρεπει απλα να προχωρισεις μπροστα
(εαν παντα δεν "σκασει μυτη" ο "Αντι-προσωπος")
Προσεξε ομως να εισαι επιφηλακτικος
σε καθετι καινουριο και εαν ειναι να καταληξεις
εκει να το κανεις μετα απο ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΗ ΣΚΕΨΗ

Εαν με καταλαβαινεις εχει καλως εαν οχι , λυπαμαι
αλλα δεν μπορω να σου δωσω να καταλαβεις.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2013, 16:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν εμφανιστεί,θα προχωρήσω αναγκαστικά,δεν θα έχω άλλη επιλογή......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2013, 19:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι τελικά η εντύπωση που είχα σχηματισει απο την αρχή αυτου του χρόνου,δηλαδή οτι ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί τον Δεκεμβριο του 2013,τον τελευταίο δυνατό μήνα απο την χρονιά εμφάνισης που έχει δώσει ο μοναχός...Πάμε για Δεκέμβριο λοιπόν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2013, 01:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.

Οι πιστοί του τύπου "αυτή την ημερομηνία θα εμφανιστεί ο αντίχρηστος" υποτίθεται οτι θεωρούν πως όλα λαμβάνουν χώρα σε συγκεκριμένες χρονικές στιγμές.

Αγνοούν ηθελημένα βεβαίως οτι το κακό είναι πανέξυπνο και δεν "μασάει".

Ίσως γιατί ο φόβος τους για το κακό τους αναγκάζει να το υποτιμούν και να περιμένουν τον κύριο Superman που θα πλακώσει στις μπάτσες τον διαβολάκο και θα τον ξαποστείλει απο κει που ήρθε.

Δεν πάει έτσι η "δουλειά" όμως, το κακό έχει τα δικά του "όπλα", ένα απο αυτά είναι να πείσει τους ανθρώπους οτι όλα αυτά είναι ανύπαρκτα και παραμύθια.

Θέλετε να μάθετε πότε θα εμφανιστεί ο πλέον ανούσιος?
Όταν και ο τελευταίος άνθρωπος επάνω στη Γη θα έχει χάσει την ανθρωπιά του και θα έχει προσκυνήσει το βδέληγμα που κρύβεται μέσα στο μυαλό όλων μας.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2013, 20:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα.

Οι πιστοί του τύπου "αυτή την ημερομηνία θα εμφανιστεί ο αντίχρηστος" υποτίθεται οτι θεωρούν πως όλα λαμβάνουν χώρα σε συγκεκριμένες χρονικές στιγμές.

Αγνοούν ηθελημένα βεβαίως οτι το κακό είναι πανέξυπνο και δεν "μασάει".

Ίσως γιατί ο φόβος τους για το κακό τους αναγκάζει να το υποτιμούν και να περιμένουν τον κύριο Superman που θα πλακώσει στις μπάτσες τον διαβολάκο και θα τον ξαποστείλει απο κει που ήρθε.

Δεν πάει έτσι η "δουλειά" όμως, το κακό έχει τα δικά του "όπλα", ένα απο αυτά είναι να πείσει τους ανθρώπους οτι όλα αυτά είναι ανύπαρκτα και παραμύθια.

Θέλετε να μάθετε πότε θα εμφανιστεί ο πλέον ανούσιος?
Όταν και ο τελευταίος άνθρωπος επάνω στη Γη θα έχει χάσει την ανθρωπιά του και θα έχει προσκυνήσει το βδέληγμα που κρύβεται μέσα στο μυαλό όλων μας.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Lock Smith,
δεν είναι έτσι...Το κάκο πάντα υπήρχε και πάντα θα υπάρχει,μέχρι το τέλος του κόσμου...Αν εμείς αναφερόμαστε σε συγκεκριμένες χρονολογίες,δεν το κάνουμε επειδή μας ''κάπνισε'' έτσι,αλλα επειδή έχουμε σοβαρά στοιχεία που ''΄δενουν'' όλα μεταξύ τους!Αν τώρα αυτα τα στοιχεία αποδειχτούν κηβδηλα ή ανυποστατα,ο χρόνος θα το δείξει!Υπομονή λοιπόν και 40 μέρες έμειναν!Όσο κρατάει μία νηστεία!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2013, 09:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα.

Οι πιστοί του τύπου "αυτή την ημερομηνία θα εμφανιστεί ο αντίχρηστος" υποτίθεται οτι θεωρούν πως όλα λαμβάνουν χώρα σε συγκεκριμένες χρονικές στιγμές.

Αγνοούν ηθελημένα βεβαίως οτι το κακό είναι πανέξυπνο και δεν "μασάει".

Ίσως γιατί ο φόβος τους για το κακό τους αναγκάζει να το υποτιμούν και να περιμένουν τον κύριο Superman που θα πλακώσει στις μπάτσες τον διαβολάκο και θα τον ξαποστείλει απο κει που ήρθε.

Δεν πάει έτσι η "δουλειά" όμως, το κακό έχει τα δικά του "όπλα", ένα απο αυτά είναι να πείσει τους ανθρώπους οτι όλα αυτά είναι ανύπαρκτα και παραμύθια.

Θέλετε να μάθετε πότε θα εμφανιστεί ο πλέον ανούσιος?
Όταν και ο τελευταίος άνθρωπος επάνω στη Γη θα έχει χάσει την ανθρωπιά του και θα έχει προσκυνήσει το βδέληγμα που κρύβεται μέσα στο μυαλό όλων μας.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!



X.O. εαν ο Lock_Smith εχει δικαιο
τοτε εινια καιρος να σηνεχισεις την ζωη σου μιας που οσο
ζεις δεν θα σκασει μυτη ο "αντι-προσωπος"

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2013, 14:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Eίναι τελικά η εντύπωση που είχα σχηματισει απο την αρχή αυτου του χρόνου,δηλαδή οτι ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί τον Δεκεμβριο του 2013,τον τελευταίο δυνατό μήνα απο την χρονιά εμφάνισης που έχει δώσει ο μοναχός...Πάμε για Δεκέμβριο λοιπόν!

Ένας μήνας μόνο έμεινε ακόμα μέχρι το τέλος της τελευταίας παράτασης μετά (??) μάλλον θα κλειδώσει το θέμα επειδή δεν θα έχει κανένα νόημα η περαιτέρω συζήτηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2013, 16:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
35 Ο ουρανός οι η γη θα παρέλθουν, οι λόγοι μου όμως δε θα παρέλθουν».

36 «Όσον αφορά όμως εκείνη την ημέρα και την ώρα κανείς δεν τις ξέρει, ούτε οι άγγελοι των ουρανών ούτε ο Υιός παρά ο Πατέρας μόνος.

37 Γιατί όπως ακριβώς ήταν οι ημέρες του Νώε, έτσι θα είναι η παρουσία του Υιού του ανθρώπου.

38 Γιατί όπως ήταν κατά τις ημέρες εκείνες πριν από τον κατακλυσμό, που έτρωγαν και έπιναν, που νυμφεύονταν και πάντρευαν, μέχρι την ημέρα που εισήλθε ο Νώε στην κιβωτό,

39 και δεν κατάλαβαν, ωσότου ήρθε ο κατακλυσμός και τους πήρε όλους, έτσι θα είναι και η παρουσία του Υιού του ανθρώπου.


Για τους πονηρούς και μοχθηρούς κύριους αυτού του κόσμου πάντα το τέλος έρχεται απρόσμενα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2013, 23:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Eίναι τελικά η εντύπωση που είχα σχηματισει απο την αρχή αυτου του χρόνου,δηλαδή οτι ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί τον Δεκεμβριο του 2013,τον τελευταίο δυνατό μήνα απο την χρονιά εμφάνισης που έχει δώσει ο μοναχός...Πάμε για Δεκέμβριο λοιπόν!

Ένας μήνας μόνο έμεινε ακόμα μέχρι το τέλος της τελευταίας παράτασης μετά (??) μάλλον θα κλειδώσει το θέμα επειδή δεν θα έχει κανένα νόημα η περαιτέρω συζήτηση.



Nαι,δεν έχω πρόβλημα,ας κλειδώσει μετά.Εξάλλου και εγω θα αποχωρήσω απο όλα τα φόρουμ που γράφω αυτη την στιγμή,καθ'οτι δεν θα έχω άλλο αντικείμενο ενασχόλησης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2013, 20:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Nαι,δεν έχω πρόβλημα,ας κλειδώσει μετά.Εξάλλου και εγω θα αποχωρήσω απο όλα τα φόρουμ που γράφω αυτη την στιγμή,καθ'οτι δεν θα έχω άλλο αντικείμενο ενασχόλησης....

Αντιθέτως φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε επειδή η ζωή δεν τελειώνει εδώ, η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπη να συνεχίσης την συμμετοχή σου στο forum συμμετέχοντας και ανταλλάσσοντας τις απόψεις σου σε άλλα θέματα, και ίσως ακόμα και μέσα από τις όποιες διαφωνίες μας βοηθηθείς να αντικρίσης τη ζωή κάτω από ένα διαφορετικό και πιο αισιόδοξο πρίσμα.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 05:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Nαι,δεν έχω πρόβλημα,ας κλειδώσει μετά.Εξάλλου και εγω θα αποχωρήσω απο όλα τα φόρουμ που γράφω αυτη την στιγμή,καθ'οτι δεν θα έχω άλλο αντικείμενο ενασχόλησης....

Αντιθέτως φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε επειδή η ζωή δεν τελειώνει εδώ, η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπη να συνεχίσης την συμμετοχή σου στο forum συμμετέχοντας και ανταλλάσσοντας τις απόψεις σου σε άλλα θέματα, και ίσως ακόμα και μέσα από τις όποιες διαφωνίες μας βοηθηθείς να αντικρίσης τη ζωή κάτω από ένα διαφορετικό και πιο αισιόδοξο πρίσμα.

*



Μακάρι Σέσοστρι όσο το δυνατόν λιγότεροι αφελείς θρησκευόμενοι(είτε αυτοί είναι δωδεκαθεϊστές, είτε χριστιανοί, είτε κάτι άλλο) να έρχονται εδώ, έτσι ώστε να μην δυσφημείται ή παρενοχλείται αυτό το φιλοσοφικό φόρουμ, που δεν επιδέχεται συζητητές τέτοιου επιπέδου. Και φυσικά έτσι ώστε να μην αναγκασμένα τα παιδιά να υβρίζουν λόγω καθυστερημένης λογικής ή προμελετημένης δυσφήμισης από κάποιους χαζοχριστιανούς ή κλασικούς δωδεκαθεϊστές.

Εσένα σου αρέσει να βλέπεις θέματα που μιλούν για γεωκεντρισμούς, χριστιανικές προφητείες, για κυριολεκτική ανάσταση του Ιησού ή που ταυτίζουν τον αθεϊσμό ως θρησκεία; Δεν νομίζω να ανήκουν στην σφαίρα ενδιαφέροντος των ατόμων εδώ, αντιθέτως μάλλον ανήκουν σε αυτό που απεχθάνονται.

Και θα με ρωτήσεις γιατί εγώ έγραφα, αφού κατάλαβα πως όχι μόνο δεν υπάρχει ενδιαφέρον αλλά και αυξημένος εκνευρισμός. Έλα ντε, τα ζήταγα και εγώ. Λες και καλά έπρεπε να αποδείξω κάτι επειδή μου την είπαν. Έτσι λοιπόν εθίζεσαι και γράφεις ατελείωτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 08:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να σου δώσω καλύτερα να καταλάβεις το μέγεθος της ύβρης μου.

Φαντάσου τώρα ένας καταξιωμένος επιστήμονας σερφάροντας στο internet να πέσει στο θέμα που άνοιξα - Η Γη δεν κινείται - τα ψέμματα της Επιστήμης - ο άνθρωπος θα πάθει σοκ με αυτή την ύβρη κατά της επιστημονικής κοινότητας. Αντί να δει θέμα για τα θαύματα της Επιστήμης(όχι βέβαια κατά τον χριστιανικό όρο του θαύματος), θα δει ένα θέμα που θα το άνοιγε μόνο κάποιος φανατικός σπηλαιάνθρωπος που μισεί την επιστήμη. Και ξέρεις ποια θα είναι η γνώμη που θα σχημάτιζε για το esoterica.

Μετά πάμε στο θέμα Μασωνίας και της Πολιτικής. Ποιος είμαι εγώ που μπορώ και υβρίζω τον Κύριο Καραμανλή, τον Κύριο Βενιζέλο, τον Κύριο Παπανδρέου, την Κύρια Ευθυμίου, τους Ισραηλίτες ή τα αξιότιμα μέλη της Μασωνίας; Επειδή έχουμε δημοκρατία δεν πάει να πει πως μπορώ να λέω ότι θέλω μέσω ίντερνετ. Να σου θυμίσω πως ένας χρήστης γράφτηκε μόνο και μόνο για να διαμαρτυθεί για τα όσα πικρόχολα έλεγα για την Μασωνία. Ούτε έχω δικαίωμα να τους υβρίσω στο δρόμο. Μετά διαμαρτυρόμαστε για όσα ευθυνόμαστε εμείς. Φταίνε μετά οι αξιότιμοι κύριοι της Τρόικας να μην δώσουν άλλο δάνειο στην Ελλάδα;

Νομίζω η άποψη πως έχουμε καταχραστεί την δημοκρατία είναι σωστή. Καλύτερα να κάτσουμε σε μια γωνία και να το βουλώσουμε, παρά να χρησιμοποιούμε τα διάφορα μέσα, για να δυσφημούμε εκείνους που άξια είναι στις θέσεις που βρίσκονται. Με λίγα λόγια δεν μας πέφτει λόγος.

Άλλωστε φίλε Σέσοστρι εμείς ευθυνόμαστε για την μιζέρια μας. Ούτε ο κύριος Παπανδρέου, ούτε το ηρωϊκό ισραηλιτικό έθνος, ούτε η Μασωνία, ούτε κάποιος άλλος φταίει. Πληρώνουμε τον Νόμο του Κάρμα. Καλύτερα να σκάσουμε και να δεχτούμε πως μας αξίζει εκεί που ανήκουμε, δεν φταίει κανείς άλλος για την φτώχεια μου - υλική/πνευματική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 08:26:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα στον νου μου τον Κύριο Σαμαρά, αλλά και ο τέως πρωθυπουργός Κύριος Καραμανλής έχει εξίσου τον σεβασμό μου..

Ποιος είμαι εγώ που έχοντας πλήρη άγνοια από οικονομικές και πολιτικές επιστήμες, θα κατηγορήσω εκείνους που αγωνίζονται για την σωτηρία της Ελλάδας;

Γενικά είμαι άσχετος στα πάντα, τί ανοίγω το στόμα μου. Η δημοκρατία έχει και τα όρια της.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 10:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Κύριο Σαμαρά, ...Κύριος Καραμανλής ..

...θα κατηγορήσω εκείνους που αγωνίζονται για την σωτηρία της Ελλάδας;


Το πρόβλημα είναι ότι οι πιο πάνω "αγωνιστές" έχουν και μέρος στην ευθύνη της κατάντιας (μαζί με άλλους τα τελευταία 40 χρόνια)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 13:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φαντάσου τώρα ένας καταξιωμένος επιστήμονας σερφάροντας στο internet να πέσει στο θέμα που άνοιξα - Η Γη δεν κινείται - τα ψέμματα της Επιστήμης - ο άνθρωπος θα πάθει σοκ με αυτή την ύβρη κατά της επιστημονικής κοινότητας. Αντί να δει θέμα για τα θαύματα της Επιστήμης(όχι βέβαια κατά τον χριστιανικό όρο του θαύματος), θα δει ένα θέμα που θα το άνοιγε μόνο κάποιος φανατικός σπηλαιάνθρωπος που μισεί την επιστήμη. Και ξέρεις ποια θα είναι η γνώμη που θα σχημάτιζε για το esoterica.

Οταν στα έλεγα, νόμιζες ότι...βρέχει!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 13:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και για να σου δώσω καλύτερα να καταλάβεις το μέγεθος της ύβρης μου.

Φαντάσου τώρα ένας καταξιωμένος επιστήμονας σερφάροντας στο internet να πέσει στο θέμα που άνοιξα - Η Γη δεν κινείται - τα ψέμματα της Επιστήμης - ο άνθρωπος θα πάθει σοκ με αυτή την ύβρη κατά της επιστημονικής κοινότητας. Αντί να δει θέμα για τα θαύματα της Επιστήμης(όχι βέβαια κατά τον χριστιανικό όρο του θαύματος), θα δει ένα θέμα που θα το άνοιγε μόνο κάποιος φανατικός σπηλαιάνθρωπος που μισεί την επιστήμη. Και ξέρεις ποια θα είναι η γνώμη που θα σχημάτιζε για το esoterica.

Μετά πάμε στο θέμα Μασωνίας και της Πολιτικής. Ποιος είμαι εγώ που μπορώ και υβρίζω τον Κύριο Καραμανλή, τον Κύριο Βενιζέλο, τον Κύριο Παπανδρέου, την Κύρια Ευθυμίου, τους Ισραηλίτες ή τα αξιότιμα μέλη της Μασωνίας; Επειδή έχουμε δημοκρατία δεν πάει να πει πως μπορώ να λέω ότι θέλω μέσω ίντερνετ. Να σου θυμίσω πως ένας χρήστης γράφτηκε μόνο και μόνο για να διαμαρτυθεί για τα όσα πικρόχολα έλεγα για την Μασωνία. Ούτε έχω δικαίωμα να τους υβρίσω στο δρόμο. Μετά διαμαρτυρόμαστε για όσα ευθυνόμαστε εμείς. Φταίνε μετά οι αξιότιμοι κύριοι της Τρόικας να μην δώσουν άλλο δάνειο στην Ελλάδα;

Νομίζω η άποψη πως έχουμε καταχραστεί την δημοκρατία είναι σωστή. Καλύτερα να κάτσουμε σε μια γωνία και να το βουλώσουμε, παρά να χρησιμοποιούμε τα διάφορα μέσα, για να δυσφημούμε εκείνους που άξια είναι στις θέσεις που βρίσκονται. Με λίγα λόγια δεν μας πέφτει λόγος.


Για μια στιγμή νόμιζα οτι εννοούσες αυτά που έλεγες και σκέφτηκα "Πολύ ωρίμασε αυτό το παιδί" Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 16:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Nαι,δεν έχω πρόβλημα,ας κλειδώσει μετά.Εξάλλου και εγω θα αποχωρήσω απο όλα τα φόρουμ που γράφω αυτη την στιγμή,καθ'οτι δεν θα έχω άλλο αντικείμενο ενασχόλησης....

Αντιθέτως φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε επειδή η ζωή δεν τελειώνει εδώ, η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπη να συνεχίσης την συμμετοχή σου στο forum συμμετέχοντας και ανταλλάσσοντας τις απόψεις σου σε άλλα θέματα, και ίσως ακόμα και μέσα από τις όποιες διαφωνίες μας βοηθηθείς να αντικρίσης τη ζωή κάτω από ένα διαφορετικό και πιο αισιόδοξο πρίσμα.

*


Όχι παιδιά,δεν θα μείνω...Δεν θα μείνω επειδή δεν με εκφράζει τίποτα άλλο αυτη την στιγμη πέρα απο τον Αντίχριστο και το τέλος του κόσμου!Όλη μου η ζωή περιστρέφεται γύρω απο αυτα τα δύο,αν καταποντιστούν,καταποντίστηκα και εγω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 17:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε έχουν δίκιο.

Δεν έβρεχε... μας φτύνανε. Γιατί το αξίζαμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 19:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧρίστοΕλ,

Για την όποια αξία έχει για σένα,ποτέ δεν αμφισβήτησα τις καλές σου προθέσεις.
Μονάχα την έλλειψη γνώσεων σε συγκεκριμένους τομείς.

Η συναναστροφή με αγνώστους,είναι για όλους μάθημα.
Δες το και θετικά.

-Περί πολιτικής,οι διαπιστώσεις που κάνεις είναι σε μεγάλο βαθμό σωστές.
Οι λύσεις που δίνεις δε με βρίσκουν σύμφωνο...

-Περί θρησκείας δε νομίζω να σε κοντράρισα ποτέ.

--------------------------------------------------

Χριστιανέ Ορθόδοξε,

Αισιοδοξία σου λείπει φίλε.Βρες την και άσε τα υπόλοιπα.

--------------------------------------------------


Την καλησπέρα μου σε όλους.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 20:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dear ΑΜΕΙΝΙΑΣ

Η πνευματική αμειψισπορά, απαιτεί και "αγρανάπαυση" του εγκεφάλου.
Σε αυτο το στάδιο, βρίσκεται τώρα ο συνδίκτυος.
θα επανέλθει με νέες "καλλιέργειες", σύντομα.

Πέντε μπύρες στοίχημα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 22:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Χρίστο κατ αρχήν θα ήθελα να σε πληροφορήσω ότι παρά τις διαφορετικές απόψεις μας στα θέματα θρησκείας, σε εκτίμησα βαθύτατα σαν άτομο από τον τρόπο που συμμετέχεις στο forum, γι αυτό άλλωστε συνέχισα και την ανταλλαγή απόψεων μαζί σου. Διαφορετικά ή δεν θα έδινα σημασία σ' αυτά που γράφεις ή θα απαντούσα έμμεσα. Όσο για τις απόψεις σου για τα ανδρείκελα που μας κυβερνούν, μη νομίσης ότι απέχουν πολύ από τις δικές μου. Την ίδια εκτίμηση τρέφω και για τον "Χριστιανό Ορθόδοξο" παρά τις ακραίες θρησκευτικές του πεποιθήσεις και σε διαβεβαιώ ότι αν τον γνώριζα θα προσπαθούσα να του τονώσω το ηθικό, γιατί πιστεύω ότι αυτός ο άνθρωπος έχει άμεση ανάγκη κατανόησης και ψυχολογικής υποστήριξης.

Με εκτίμηση και πάντα φιλικά.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 22:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mην παρασύρεσαι Sesostris!

Να σου θυμίσω την...Κοκκινοσκουφίτσα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 23:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε,

quote:
Πέντε μπύρες στοίχημα!

Το πάω το στοίχημα κι ας το χάσω.

Βαρβαρικά: give peace a chance

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 23:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Mην παρασύρεσαι Sesostris!

Να σου θυμίσω την...Κοκκινοσκουφίτσα?



Προσωπικά φίλε ΝΙΚΟΜΑΧΕ παρά τις αντιπαραθέσεις μου μαζί τους δεν βάζω όλους τους χριστιανούς στο ίδιο τσουβάλι. Υπάρχουν καλόπιστοι ή εύπιστοι, που είναι χριστιανοί επειδή έτσι το βρήκαν από τους γονείς τους, υπάρχουν τα θύματα προπαγάνδας του ιερατείου και της ΟΟΔΕ, υπάρχουν οι επαγγελματίες είτε λόγω εμπορικών συναλλαγών με την εκκλησία είτε λόγω προωθήσεως τους σε ακαδημαϊκές έδρες ή σε άλλες δημόσιες θέσεις, υπάρχουν και οι χριστιανοταλιμπάν ή χριστιαναλήτες όπως τους χαρακτηρίζω εγώ, μερικούς απ' τους οποίους έχουμε κατά καιρούς φιλοξενήσει στο forum κατά το παρελθόν.
Τόσο λοιπόν ο "Χρίστος Έλ" όσο και ο "Χριστιανός Ορθόδοξος" δεν εμπίπτουν στις κατηγορίες 2 και 3.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2013, 23:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και η εφυϊα Sesostris?

και οι δύο συνδίκτυοι, που ανομάζεις, την έχουν τραυματίσει ή όχι?

Βέβαια η πορεία θα δείξει, αλλά...!!

Μακάρι να το χάσω ΑΜΕΙΝΙΑΣ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2013, 13:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
και η εφυϊα Sesostris?

και οι δύο συνδίκτυοι, που ανομάζεις, την έχουν τραυματίσει ή όχι?

Βέβαια η πορεία θα δείξει, αλλά...!!

Μακάρι να το χάσω ΑΜΕΙΝΙΑΣ.



Τις περισσότερες φορές φίλε ΝΙΚΟΜΑΧΕ η έντονη θρησκευτικότητα επηρεάζει την λογική. Τα ζήσαμε άλλωστε όλοι κατά τη γνώμη μου όταν ήμαστε πιτσιρικάδες και μας επηρέαζε η γιαγιά.
Επιπλέον οι εν λόγω συνδίκτυοι, προς τιμήν τους συμπεριφέρονται ευγενέστατα.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy