ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 14:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αντίχριστε έχεις ανεβάσει το τρολλάρισμα σε άλλα επίπεδα, κι ο Χ.Ο. πιστεύει οτι εννοείς αυτά που λες, βρήκα 18 λεπτά λέει χαχαχαχαχα

Edited by - leonk on 12/02/2014 23:08:33

Edited by - leonk on 13/02/2014 01:23:04


Leonk,
δεν πιστεύω αυτα που λέει,καταλαβαίνω οτι κάνει πλάκα!Μακάρι να πίστευε τον μοναχό οτι στις 8 Απριλίου του 2018 θα γίνει η Δευτέρα Παρουσία,τώρα που ούτε εγω τον πιστεύω!Αλλα δεν ξέρω και ποιος έχει απομείνει να τον πιστεύει,αφου ακόμα και ο κολλητός του (Μουλατσιώτης) έχει αμφιβολίες....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 15:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ.Ο ενώ μου έκανες ολόκληρο κήρυγμα και με έπεισες για την ορθότητα των προφητειών του ευλογημένου μοναχού πατέρα Μάξιμου,τώρα μου τα γυρίζεις.Εγώ προσπαθώ να σώσω και άλλους από εδώ,βγαίνεις εσύ και λες οτι κάνω πλάκα και οτι ούτε εσύ πιστεύεις τον μοναχό.
Πάρε μια ξεκάθαρη θέση και δωσε μου οδηγίες πως να κινηθώ.Τώρα που έχω αρχίσει και σκορπίζω όλα μου τα λεφτά περιμένοντας τον Αντί και μετά την Δ.Π θα βρεθώ σε πολύ δύσκολη θέση αν όντως μου τα γυρίσεις.
Δεν κάνουν αστεία με αυτά τα πράγματα Χ.Ο

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 13/02/2014 15:58:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 16:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χ.Ο ενώ μου έκανες ολόκληρο κήρυγμα και με έπεισες για την ορθότητα των προφητειών του ευλογημένου μοναχού πατέρα Μάξιμου,τώρα μου τα γυρίζεις.Εγώ προσπαθώ να σώσω και άλλους από εδώ,βγαίνεις εσύ και λες οτι κάνω πλάκα και οτι ούτε εσύ πιστεύεις τον μοναχό.
Πάρε μια ξεκάθαρη θέση και δωσε μου οδηγίες πως να κινηθώ.Τώρα που έχω αρχίσει και σκορπίζω όλα μου τα λεφτά περιμένοντας τον Αντί και μετά την Δ.Π θα βρεθώ σε πολύ δύσκολη θέση αν όντως μου τα γυρίσεις.
Δεν κάνουν αστεία με αυτά τα πράγματα Χ.Ο

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 13/02/2014 15:58:46


Αντίχριστε,εγω τον μοναχό τον πίστευα μεχρι και τις 31/12/13,απο 1/1/14,δεν τον πιστεύω!Και εννοω οτι δεν πιστεύω το 2018 ώς το έτος της Δευτέρας Παρουσίας!Μπορεί να είναι το 2022,το 2025,το 2029,το 2018 πάντως δεν θα είναι!Συνεπως μην ξοδευεις τα λεφτά σου για κάτι τόσο αβέβαιο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 16:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα,όποτε μ@λ@κίες έλεγε ο μοναχός,μ@λ@κίες μας μετέφερες εσύ εδώ,εγώ σκόρπισα καποια λεφτά τζαμπα τις τελευταίες μέρες και εσύ έχασες 2-3 χρόνια από τη ζωή σου.
Από δω και πέρα τι κάνουμε Γιώργη;

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 13/02/2014 16:35:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 16:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλιστα,όποτε μ@λ@κίες έλεγε ο μοναχός,μ@λ@κίες μας μετέφερες εσύ εδώ,εγώ σκόρπισα καποια λεφτά τζαμπα τις τελευταίες μέρες και εσύ έχασες 2-3 χρόνια από τη ζωή σου.
Από δω και πέρα τι κάνουμε Γιώργη;

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 13/02/2014 16:35:23


Απο εδώ και περα,δεν ξέρω....Προφανώς,περιμένουμε να ξεκινήσει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος που είναι στα σκαριά...Αυτο είναι το πρώτο σε σειρά γεγονός....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 16:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν παίζεσαι βρε ΧΟ

Δεν μας έκατσε ο Αντι... ας γίνει ένας πόλεμος τουλάχιστον!
πιο καταστροφολόγος δε γίνετε


Edited by - AitheroVamon on 13/02/2014 16:58:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 17:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν παίζεσαι βρε ΧΟ

Δεν μας έκατσε ο Αντι... ας γίνει ένας πόλεμος τουλάχιστον!
πιο καταστροφολόγος δε γίνετε


Edited by - AitheroVamon on 13/02/2014 16:58:55


Aitherovamon,
αυτη θεωρω οτι είναι η αιτία που δεν έχει εμφανιστεί ακόμα ο Αντί,το οτι δεν έχει προηγηθεί ο παγκόσμιος πόλεμος!Μάλλον αυτο που θα επικαλείται,η ειρήνη δηλαδή,θα έρθει μετα το τέλος του πολέμου ή για να το πω καλύτερα,ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 17:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα δείξει φίλτατε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 18:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Δεν παίζεσαι βρε ΧΟ

Δεν μας έκατσε ο Αντι... ας γίνει ένας πόλεμος τουλάχιστον!
πιο καταστροφολόγος δε γίνετε


Edited by - AitheroVamon on 13/02/2014 16:58:55


Aitherovamon,
αυτη θεωρω οτι είναι η αιτία που δεν έχει εμφανιστεί ακόμα ο Αντί,το οτι δεν έχει προηγηθεί ο παγκόσμιος πόλεμος!Μάλλον αυτο που θα επικαλείται,η ειρήνη δηλαδή,θα έρθει μετα το τέλος του πολέμου ή για να το πω καλύτερα,ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ!!!



δηλαδη για να καταλαβω εαν γινει
πολεμος( δεν θα γινει κατα εμενα )
θα σκασει μυτη και ο Αντιχριστος ;

Υσ: οι λογοι που δνε πιστευω οτι θα γινει πολεμος ειναι αλλοι
απλα δεν ειναι της παρουσης.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2014, 23:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ.Ο έχω την πεποίθηση οτι ο Γ´ΠΠ είναι πολύ κοντά πλέον και από εκεί και μετά θα αρχίσουν τα γεγονότα να τρέχουν με καταιγιστικούς ρυθμούς.
Πιστεύντας τα λεγόμενα του μοναχού τις τελευταίες μέρες,παραιτήθηκα από την δουλεία μου και σκόρπισα και αρκετά χρήματα σε αγαθοεργείες νομίζοντας οτι πλέον έρχεται ο Αντί.Θέλω τώρα να σε ρωτήσω είμαστε κοντά στον Γ¨ΠΠ ή να ψαχτώ για δουλειά πάλι; Εσύ δουλεύεις ή τα παράτησες σαν και μενά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 10:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χ.Ο έχω την πεποίθηση οτι ο Γ´ΠΠ είναι πολύ κοντά πλέον και από εκεί και μετά θα αρχίσουν τα γεγονότα να τρέχουν με καταιγιστικούς ρυθμούς.
Πιστεύντας τα λεγόμενα του μοναχού τις τελευταίες μέρες,παραιτήθηκα από την δουλεία μου και σκόρπισα και αρκετά χρήματα σε αγαθοεργείες νομίζοντας οτι πλέον έρχεται ο Αντί.Θέλω τώρα να σε ρωτήσω είμαστε κοντά στον Γ¨ΠΠ ή να ψαχτώ για δουλειά πάλι; Εσύ δουλεύεις ή τα παράτησες σαν και μενά;



Ἐρωτῶμεν δὲ ὑμᾶς, ἀδελφοί, ὑπὲρ τῆς παρουσίας τοῦ Κυρίου ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ καὶ ἡμῶν ἐπισυναγωγῆς ἐπ' αὐτόν, εἰς τὸ μὴ ταχέως σαλευθῆναι ὑμᾶς ἀπὸ τοῦ νοὸς μηδὲ θροεῖσθαι μήτε διὰ πνεύματος μήτε διὰ λόγου μήτε δι' ἐπιστολῆς ὡς δι' ἡμῶν, ὡς ὅτι ἐνέστηκεν ἡ ἡμέρα τοῦ Χριστοῦ. μή τις ὑμᾶς ἐξαπατήσῃ κατὰ μηδένα τρόπον·.... καὶ γὰρ ὅτε ἦμεν πρὸς ὑμᾶς, τοῦτο παρηγγέλλομεν ὑμῖν, ὅτι εἴ τις οὐ θέλει ἐργάζεσθαι, μηδὲ ἐσθιέτω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 13:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χ.Ο έχω την πεποίθηση οτι ο Γ´ΠΠ είναι πολύ κοντά πλέον και από εκεί και μετά θα αρχίσουν τα γεγονότα να τρέχουν με καταιγιστικούς ρυθμούς.
Πιστεύντας τα λεγόμενα του μοναχού τις τελευταίες μέρες,παραιτήθηκα από την δουλεία μου και σκόρπισα και αρκετά χρήματα σε αγαθοεργείες νομίζοντας οτι πλέον έρχεται ο Αντί.Θέλω τώρα να σε ρωτήσω είμαστε κοντά στον Γ¨ΠΠ ή να ψαχτώ για δουλειά πάλι; Εσύ δουλεύεις ή τα παράτησες σαν και μενά;



Kοίτα,το σωστό είναι να συνεχίζουμε να δουλεύουμε,να σπουδάζουμε,να παντρευόμαστε,να κάνουμε παιδιά μέχρι την ημέρα που θα ενθρονιστεί ο Αντίχριστος και θα πρέπει να εγκαταλείψουμε τις πόλεις και να παρουμε τα βουνα και τις ερήμους.Εγω πίστευα οτι αυτο θα συνέβαινε τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο του 2014,και τα είχα παρατήσει όλα!Τώρα μόλις κατάλαβα τι κοτσάνα έκανα για κάτι που αποδείχθηκε φρούδο!Συνεπως,επειδή δεν ξέρουμε πότε θα δεήσουν να ξεκινησουν τον 3ο παγκόσμιο και καθ'επεκτασην πότε θα εμφανιστεί ο άνομος,το φρόνιμο είναι να συνεχίσουμε την ζωή μας όπως και πρώτα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 13:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
δηλαδη για να καταλαβω εαν γινει
πολεμος( δεν θα γινει κατα εμενα )
θα σκασει μυτη και ο Αντιχριστος ;

Υσ: οι λογοι που δνε πιστευω οτι θα γινει πολεμος ειναι αλλοι
απλα δεν ειναι της παρουσης.


Έτσι λένε πολλοι μελετητές των εσχάτων,οτι πρώτα πόλεμος και ύστερα Αντί....Εγω απο την αλλη δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά οτι θα συμβεί έτσι,γιατί κραταω μια πισινη,ο πόλεμος να γίνει τα δευτερα 3,5 έτη του Αντι,στα χρόνια της βασιλείας του....Όπως και να έχει,ο πόλεμος θα γίνει,δεν τον αποφεύγουμε,αφου είναι γραμμένος στην Αποκάλυψη....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό όμως είναι Πύθιος χρησμός ΧΟ
3ος 4ος 5ος ΠΠ θα γίνει σίγουρα κάποια στιγμή,
αυτό δεν χρειάζεται να το "προφητεύει" κάποια θρησκεία.
Ο άγνωστος παράγοντας Τ (time) είναι το ζητούμενο!
τόσο σημαντικός που δεν επιτρέπει την ερμηνεία της "εξίσωσης".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό όμως είναι Πύθιος χρησμός ΧΟ
3ος 4ος 5ος ΠΠ θα γίνει σίγουρα κάποια στιγμή,
αυτό δεν χρειάζεται να το "προφητεύει" κάποια θρησκεία.
Ο άγνωστος παράγοντας Τ (time) είναι το ζητούμενο!
τόσο σημαντικός που δεν επιτρέπει την ερμηνεία της "εξίσωσης".



Κάποιοι λένε οτι είμαστε πολύ κοντά,ερμηνευοντας κινήσεις που γίνονται απο διάφορα κράτη στην Μεσόγειο και στην Μέση Ανατολή...Εγω δεν το ξέρω αυτό,μπορεί να είμαστε κοντά αλλα μπορει και να είμαστε μακρυά,δεν το γνωρίζω....Απο την στιγμη που έπεσε έξω ο μοναχός,δεν υπάρχει αντίστοιχο ικανοποιητικό σχεδιάγραμμα για το μέλλον.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Αυτό όμως είναι Πύθιος χρησμός ΧΟ
3ος 4ος 5ος ΠΠ θα γίνει σίγουρα κάποια στιγμή,
αυτό δεν χρειάζεται να το "προφητεύει" κάποια θρησκεία.
Ο άγνωστος παράγοντας Τ (time) είναι το ζητούμενο!
τόσο σημαντικός που δεν επιτρέπει την ερμηνεία της "εξίσωσης".



Κάποιοι λένε οτι είμαστε πολύ κοντά,ερμηνευοντας κινήσεις που γίνονται απο διάφορα κράτη στην Μεσόγειο και στην Μέση Ανατολή...



Είναι σα το "Λύκος! Λύκος!" τέτοια λέγονται τόσο συχνά που να μην είναι πια αξιόπιστα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα θα γίνουν στην ώρα που πρέπει να γίνουν,μόνο ο Μεγαλοδύναμος ξέρει τον ακριβή χρόνο.Αυτό που πρέπει να κρατήσουμε έμεις είναι ότι κάποτε θα γίνουν.Μέχρι τότε προσεύχη,νηστεία,εξομολόγηση και τσεκούρι και φωτιά στους μη Χριστιανούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ δε νομίζω η παρατήρηση που σου έγινε απο 10/02/2014
να ήταν ικανή να σε κάνει να αλλάξεις τόσο πολύ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 14:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα θα γίνουν στην ώρα που πρέπει να γίνουν,μόνο ο Μεγαλοδύναμος ξέρει τον ακριβή χρόνο.Αυτό που πρέπει να κρατήσουμε έμεις είναι ότι κάποτε θα γίνουν.Μέχρι τότε προσεύχη,νηστεία,εξομολόγηση και τσεκούρι και φωτιά στους μη Χριστιανούς.



Ακριβώς!Οπως διαπιστώσατε,κάθε προσπάθεια ''πρόβλεψης'' πέφτει στο κενό!Οπως γίνεται 2.000 χρόνια τώρα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 15:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon την παρατήρησή σου την πήρα εντελώς στην πλάκα ,αυτό μου με έκανε να αλλάξω ήταν τα λεγόμενα του εν Χριστό αδελφού Χ.Ο και οι ομιλίες του μοναχού που βλέπω και ακούω τις τελευταίες μέρες στο youtube.Σαν βάλσαμο ακούστηκαν στην μαυρισμένη μου ψυχή.Από δω και πέρα ζω μια ζωή εναρμονησμένη στα Χριστιανικά Ιδεώδη.Σε συμβουλεύω να κάνεις και συ το ίδιο,ο Χ.Ο θα σε βοηθήσει και σένα στα πρώτα σου Χριστιανικά βήματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 15:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Όλα θα γίνουν στην ώρα που πρέπει να γίνουν,μόνο ο Μεγαλοδύναμος ξέρει τον ακριβή χρόνο.Αυτό που πρέπει να κρατήσουμε έμεις είναι ότι κάποτε θα γίνουν.Μέχρι τότε προσεύχη,νηστεία,εξομολόγηση και τσεκούρι και φωτιά στους μη Χριστιανούς.



Ακριβώς!Οπως διαπιστώσατε,κάθε προσπάθεια ''πρόβλεψης'' πέφτει στο κενό!Οπως γίνεται 2.000 χρόνια τώρα....



Τι ακούς λοιπόν το τι λέει ο ένας και ο άλλος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 15:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτός ο ''άλλος'',δεν ήταν μόνος του σε όσα έλεγε,τον επιβεβαιώναν και άλλα αρκετά ανεξάρτητα απο αυτόν άτομα....Χωρια που είχε στοιχεία σε οτι έλεγε,και οχι αερολογίες...Τέσπα,αφου διαψεύστηκε,τώρα τι να λέμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 15:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
AitheroVamon την παρατήρησή σου την πήρα εντελώς στην πλάκα

Μη νομίζεις οτι εμείς σε έχουμε πάρει σοβαρότερα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 15:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AitheroVamon από "ελαφρούς" ανθρώπους δεν έχω καμία απαίτηση να με πάρουν στα σοβαρά,εξάλλου εσένα και βαλσαμωμένο πουλί να σου δώσω θα σου φύγει,επίσης δεν είναι και τα κατάληλο μέρος εδω να βρεθεί κάποιος να με πάρει στα σοβαρά,εξαιρουμένων τριών τεσσάρων ατόμων.
Όπως λένε και στο χωριό μου," ανάλογα το μάγουλο και η μπάτσα"

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 14/02/2014 16:51:25

Edited by - ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ on 14/02/2014 18:28:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2014, 23:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Έτσι λένε πολλοι μελετητές των εσχάτων,οτι πρώτα πόλεμος και ύστερα Αντί....

Δεν χρειάζεται φίλε Χ.Ο. να είναι κάποιος προφήτης ή μελετητής των γραφών για να προβλέψη ότι ύστερα από Χ χρόνια θα ξεσπάση κάποιος παγκόσμιος πόλεμος. Οι αφορμές είναι πολλές. Από την οικονομική ύφεση, τον έλεγχο των πηγών ενέργειας, μέχρι και την λειψυδρία όπως υποστηρίζουν μερικοί. Κατά τα άλλα ο Αντίχριστος δεν είναι ένας, αλλά πολλοί. Όλοι αυτοί που διαθέτουν κάποια ισχύ και θέλουν να την χρησιμοποιήσουν για να επιβληθούν στους υπόλοιπους. Όλα τα άλλα είναι παραμύθια, όπως η δεκοχτούρα που προβλέπει την έλευση του Αντίχριστου το 2018 , τα οποία καλλιεργούν ορισμένοι απατεώνες προκειμένου να κερδοσκοπίσουν εις βάρος των αφελών που τους πιστεύουν.

*

Edited by - Sesostris on 14/02/2014 23:24:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 14:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,
η διαφορά είναι οτι μερικοί αυτον τον πόλεμο τον περιμένουν κάποιοι πολύ σύντομα,το 14 ή το 15....Για τόσο σύντομα μιλάμε!Τελοσπάντων,όποτε και να γίνει,αλλο τόσο θα καθυστερήσει και η ελευση του Αντιχρίστου....Σημερα είναι 31 μισό ετών,έχει όλο το καιρό μπροστά του,ώστε να μην είναι και γεροντάκι την στιγμή της εμφάνισης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 17:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Αντιχριστος είναι ο Τσίπρας. Τον Ιούλιο γίνεται 30. Τον Μάιο θα μας κυβερνήσει. Το '18 θα πεθάνουμε. Πουλήστε τα υπάρχοντα σας και μετανοείτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 18:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτείνω ψηφοφορία σε σχέση με τις υποψηφιότητες μέχρι τώρα:
(μετά από 150 σελίδες θα πρέπει να έχει διαμορφωθεί κατασταλαγμένη άποψη)

1.Ουίλιαμ
2.fox
3.Ντέιβιντ
4.Macedon (το γνωστό μέλος)
5.DSM (επίσης μέλος)
6.ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ (μέλος λέμε)
7.Τσίπρας (μετά από πληροφορίες του μέλους Σοφία)
8.Νικόμαχος (μέλος υπό έκτιση ποινής)
9.Πάπας
10.Δεν ξέρω/δεν απαντώ

ΥΣ: Οι υποψηφιότητες έχουν προταθεί τουλάχιστον μια φορά κατά τη διάρκεια της ροής του θέματος.Δεν αποτελούν δική μου επιλογή.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
Νέο Μέλος


40 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 20:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ.Ο ψήνεσαι να πάμε να μονάσουμε στο Άγιο Όρος και να αναμένουμε από εκεί τον Γ´ΠΠ και τον ερχομό του Αντί.Μόλις εμφανιστεί την κάνουμε και πάμε μαζί του να φάμε καλά και μόλις αρχίσει τα δικά του ξανά πίσω.Τι λες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2014, 21:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προτείνω ψηφοφορία σε σχέση με τις υποψηφιότητες μέχρι τώρα:
(μετά από 150 σελίδες θα πρέπει να έχει διαμορφωθεί κατασταλαγμένη άποψη)

1.Ουίλιαμ
2.fox
3.Ντέιβιντ
4.Macedon (το γνωστό μέλος)
5.DSM (επίσης μέλος)
6.ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ (μέλος λέμε)
7.Τσίπρας (μετά από πληροφορίες του μέλους Σοφία)
8.Νικόμαχος (μέλος υπό έκτιση ποινής)
9.Πάπας
10.Δεν ξέρω/δεν απαντώ
11.Hλιας Κασιδιαρης

ΥΣ: Οι υποψηφιότητες έχουν προταθεί τουλάχιστον μια φορά κατά τη διάρκεια της ροής του θέματος.Δεν αποτελούν δική μου επιλογή.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.


321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy