ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2013, 16:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο το χαρακτιριστικο εχεις και εσυ
μον που βλεπεις παντου αντι για νουμερο
Μια αλεπου .

Εαν π.χ. ηταν ενας λυκος(μιας που ανεφερα
τις ταινιες παραπανω) θα εγραφες
οτι οι ταινιες εγιναν με αφορνη την επικειμενη
(για εσενα) ενφανιση του "λυκου".


Για 2 πράγματα είμαι απολύτως σίγουρος,100%,μέσα σε αυτή την θεωρεία:Το πρώτο είναι οτι ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982 και το δεύτερο οτι θα ονομάζεται ''Fox''!Για το εαν εμφανιστεί μέσα στο 2013,όχι,δεν είμαι σίγουρος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2013, 19:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτο το χαρακτιριστικο εχεις και εσυ
μον που βλεπεις παντου αντι για νουμερο
Μια αλεπου .

Εαν π.χ. ηταν ενας λυκος(μιας που ανεφερα
τις ταινιες παραπανω) θα εγραφες
οτι οι ταινιες εγιναν με αφορνη την επικειμενη
(για εσενα) ενφανιση του "λυκου".


Για 2 πράγματα είμαι απολύτως σίγουρος,100%,μέσα σε αυτή την θεωρεία:Το πρώτο είναι οτι ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982 και το δεύτερο οτι θα ονομάζεται ''Fox''!Για το εαν εμφανιστεί μέσα στο 2013,όχι,δεν είμαι σίγουρος!



Τωρα εανσου γραψω οτι θελεις
βοηθεια ειδικου θα εχω λαθος ;
(Εdit: αναθεωρω δεν θελεις βοηθεια ειδικου
θελεις μαλλον περισοτερα "Φραγκα" απο τον
"κ".Μαξιμο.


Ακομα και να μην ενφανιστει ο αντιχρηστος
το 13' οπως υποστιριζεις αυτος θα εχει γενηθει
επειδση το γραφεις Εσυ !

Οκ λοιπον ας ΥΠΟΘΕΣΩ οτι εχεις δικαιο
ερωτησεις :
1) Εαν δεν σκασει μυτη το 13 επειες οτι θα παραδεχτεις
οτι εχεις λαθος στις προβλεψεις που πιστευεις , ναι η οχι;

2) Εαν εχεις λαθος στις προβλεψεις πως ειναι δυνατο να εχεις διακιαο σε προβλεψη μεσα σε αυτες τις προβλεψεις;

EDIT : 3) εαν ρε παιδι μου δεν σκασει μυτη στο 13' σου βγαινουν οι
ημερες ;
( μην μου γραφεις κατι για το 14' γιατι ο "κ". Μαξιμος οπως φαινεται
δεν ειναι μαλωμενος μαζι σου αλλα εσυ εισαι υπερμαχος του σε σημειο που μαλλον εκεινο το οικονομικο κομματι επανερχεται)

Υσ: Εαν ειναι να φορεσεις καποιο πλακατ
με το επικειμενο τελος του κοσμου
χρησιμοποιησε κοντρα πλακε θαλασσης

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

Edited by - gewkwn on 14/09/2013 19:24:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2013, 21:32:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gewkwn,
αν ο Αντίχριστος δεν εμφανιστεί μέσα στο 2013,θα σημαίνει οτι δεν θα ενθρονιστεί και στα 33 του χρόνια,στην ηλικία που σταυρώθηκε και ο Χριστός!Αυτο όμως δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να εμφανιστεί στα 40 του ή στα 50 του!Εφόσον δεν θα υπάρχει μετά κάποιο ''κωλυμα'' στην ηλικία εμφάνισης,αυτός θα μπορεί να εμφανιστεί σε οποιαδήποτε ηλικία!Εκτός βέβαια στα πολύ γεραματά του,60 και πάνω....
Αλλα απλά εμένα δεν θα με ενδιαφέρει μετα προσωπικά το πότε θα εμφανιστεί...Εγω ''καίγομαι'' η Δευτέρα Παρουσία και το τέλος του κόσμου να συμβούν το 2018!Το 2028 και το 2038 δεν με ενδιαφέρει,έτσι μετά θα πάψω και να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,οριστικά και αμετάκλητα!Θα έχει πετάξει το πουλάκι.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2013, 21:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
2038 δεν με ενδιαφέρει,έτσι μετά θα πάψω και να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,οριστικά και αμετάκλητα!Θα έχει πετάξει το πουλάκι.....
Το 2038 θα έχουμε "πετάξει" έτσι κι αλλοιώς!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 00:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αυτο το χαρακτιριστικο εχεις και εσυ
μον που βλεπεις παντου αντι για νουμερο
Μια αλεπου .

Εαν π.χ. ηταν ενας λυκος(μιας που ανεφερα
τις ταινιες παραπανω) θα εγραφες
οτι οι ταινιες εγιναν με αφορνη την επικειμενη
(για εσενα) ενφανιση του "λυκου".


Για 2 πράγματα είμαι απολύτως σίγουρος,100%,μέσα σε αυτή την θεωρεία:Το πρώτο είναι οτι ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982 και το δεύτερο οτι θα ονομάζεται ''Fox''!Για το εαν εμφανιστεί μέσα στο 2013,όχι,δεν είμαι σίγουρος!



Στη γειτονιά έχουμε ένα σκύλο που το λένε Fox , γαυγίζει ασταμάτητα της ώρες κοινής ησυχίας , κάποιος ενοχλημένος γείτονας λέει … αυτός δεν είναι σκύλος , αυτός είναι ο Αντίχριστος…. Έχε γούστο .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 02:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το 2038 θα έχουμε "πετάξει" έτσι κι αλλοιώς!

Εσείς οι "μεσήλιξ" Αίολε...

Η γενιά Ιντιγκο όμως θα πιάσει σίγουρα τα 100 χρόνια και θα ζει και θα βασιλεύει

quote:
Στη γειτονιά έχουμε ένα σκύλο που το λένε Fox , γαυγίζει ασταμάτητα της ώρες κοινής ησυχίας , κάποιος ενοχλημένος γείτονας λέει … αυτός δεν είναι σκύλος , αυτός είναι ο Αντίχριστος…. Έχε γούστο .

Θα κλαίμε από τα γέλια βραδιάτικα....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 09:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gewkwn,
αν ο Αντίχριστος δεν εμφανιστεί μέσα στο 2013,θα σημαίνει οτι δεν θα ενθρονιστεί και στα 33 του χρόνια,στην ηλικία που σταυρώθηκε και ο Χριστός!Αυτο όμως δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να εμφανιστεί στα 40 του ή στα 50 του!Εφόσον δεν θα υπάρχει μετά κάποιο ''κωλυμα'' στην ηλικία εμφάνισης,αυτός θα μπορεί να εμφανιστεί σε οποιαδήποτε ηλικία!Εκτός βέβαια στα πολύ γεραματά του,60 και πάνω....
Αλλα απλά εμένα δεν θα με ενδιαφέρει μετα προσωπικά το πότε θα εμφανιστεί...Εγω ''καίγομαι'' η Δευτέρα Παρουσία και το τέλος του κόσμου να συμβούν το 2018!Το 2028 και το 2038 δεν με ενδιαφέρει,έτσι μετά θα πάψω και να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,οριστικά και αμετάκλητα!Θα έχει πετάξει το πουλάκι.....




χαχαχαχα εχεις πολυ πλακα.
ουτε 40 ουτε 50 γινεται να
γινει ο Αντιχριστος.
Το γιατι δεν γινεται κατι τετοιο
θα σε αφησω να το σκεφτεις μονος σου μιας που
δειχνεις να "το εχεις " με τις ημερομηνιες
τρομαρα σου...
Βασικα οχι θα σου γραψω γιαιτ δεν γινεται!!!!

Το 18 δεν εγραψες οτι θα γινει η δευτερα παρουσια;
και αυτο συνφωνα με τις προβλεψεις σου

Την ημερομηνια γενησης του ΑντιΧριστου δεν εγραψες
οτι εινια μια συγκεκριμενη(βαριεμαι να κοιταξω πισω απλα
εαν δεν το παραδεχτεις θα πρεπει να κανω την ανασκοπηση)

Αρα απλα δεν γινεται να ενφανιστει στα σαραντα
μεχρι 38 -39 χρονων μπορει να παει.

Οχι φιλε μου θα παψεις να ασχολησε την πρωτη Ιανουαριου
του 2014 (Τουλαχιστον φανερα) γιατι θα ξευτιλιστεις
εαν συνεχισεις να γραφεις σχετικα μιας που εχει
ΔΗΛΩΣΕΙ "ΚΑΤΙ" ΓΙΑ ΤΗΝ 1-1-2014.

βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου.

Υσ: Αυτα που γραφεις σε αυτο το μυνημα που σχολιαζω
δυστηχως με επαληθευουν οταν σου εγραφα οτι θα σου "την κανει" ο
"κ." Μαξιμος .

μια προτροπη ...
Κανε μια ανασκοπιση τι εχεις δηλωσει για την 1-1-2014
και συγκρινε το με τα γραφωμενα σου εδω.



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 10:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eυμένη,
υπάρχει όντως τελικά βιβλίο που ονομάζεται ''Το αποχετευτικο σύστημα στο Βυζάντιο'';



Γιατί θέλεις να βάλεις αποχέτευση στο αυθαίρετο στην Χαλκιδική;

______________________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μέγεθος της εικόνας
για να επανέλθει το format της σελίδας
22/9/2013


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 13:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gewkwn,
ουτε εγω πιστεύω οτι ο Αντίχριστος μπορεί να εμφανιστεί στα 40,διότι είναι πεποιθήσή μου οτι στα 33 θα πρέπει να ενθρονιστεί!Όμως υπάρχει ένα ''κώλυμα'' εδω!Σήμερα είναι 31 ετών και 2 μηνών,σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου...Αρα,και 3,5 χρόνια που θα κρατήσει η πρώτη περίοδος,πάει 34 ετών και 8 μηνών,πάνω απο τα 33 που είναι deadline!
Aρα,δεν βγαίνει το 1982,αν το δεις απο αυτήν την οπτική γωνία,δεν γεννήθηκε τότε...

Απο 1/1/2014 σταματω να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,και παύω να γράφω σε όλα τα φόρουμς...Δεν θα υπάρχει μετά λόγος,γιατί θα έχω πάει κουβά,πολυ μεγάλο κουβά!Αρα,3,5 μήνες θα είμαι ακόμα κοντά σας!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 15/09/2013 13:28:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 13:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gewkwn,
ουτε εγω πιστεύω οτι ο Αντίχριστος μπορεί να εμφανιστεί στα 40,διότι είναι πεποιθήσή μου οτι στα 33 θα πρέπει να ενθρονιστεί!Όμως υπάρχει ένα ''κώλυμα'' εδω!Σήμερα είναι 31 ετών και 2 μηνών,σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου...Αρα,και 3,5 χρόνια που θα κρατήσει η πρώτη περίοδος,πάει 34 ετών και 8 μηνών,πάνω απο τα 33 που είναι deadline!
Aρα,δεν βγαίνει το 1982,αν το δεις απο αυτήν την οπτική γωνία,δεν γεννήθηκε τότε...

Απο 1/1/2014 σταματω να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,και παύω να γράφω σε όλα τα φόρουμς...Δεν θα υπάρχει μετά λόγος,γιατί θα έχω πάει κουβά,πολυ μεγάλο κουβά!Αρα,3,5 μήνες θα είμαι ακόμα κοντά σας!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 15/09/2013 13:28:44


Χρίστο , για νάχουμε καλό ρώτημα…πόσων χρόνων είσαι???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 14:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

gewkwn,
ουτε εγω πιστεύω οτι ο Αντίχριστος μπορεί να εμφανιστεί στα 40,διότι είναι πεποιθήσή μου οτι στα 33 θα πρέπει να ενθρονιστεί!Όμως υπάρχει ένα ''κώλυμα'' εδω!Σήμερα είναι 31 ετών και 2 μηνών,σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου...Αρα,και 3,5 χρόνια που θα κρατήσει η πρώτη περίοδος,πάει 34 ετών και 8 μηνών,πάνω απο τα 33 που είναι deadline!
Aρα,δεν βγαίνει το 1982,αν το δεις απο αυτήν την οπτική γωνία,δεν γεννήθηκε τότε...

Απο 1/1/2014 σταματω να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,και παύω να γράφω σε όλα τα φόρουμς...Δεν θα υπάρχει μετά λόγος,γιατί θα έχω πάει κουβά,πολυ μεγάλο κουβά!Αρα,3,5 μήνες θα είμαι ακόμα κοντά σας!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 15/09/2013 13:28:44


Χρίστο , για νάχουμε καλό ρώτημα…πόσων χρόνων είσαι???



Χριστανέ Ορθόδοξε ήθελα να πω...σε μπερδεψα με κάποιον άλλον χριστιανό , μη ορθόδοξο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 14:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
32 είμαι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 14:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

32 είμαι



ΩΩΩΧΧΧ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 14:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί ωχ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 14:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gewkwn,
ουτε εγω πιστεύω οτι ο Αντίχριστος μπορεί να εμφανιστεί στα 40,διότι είναι πεποιθήσή μου οτι στα 33 θα πρέπει να ενθρονιστεί!Όμως υπάρχει ένα ''κώλυμα'' εδω!Σήμερα είναι 31 ετών και 2 μηνών,σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου...Αρα,και 3,5 χρόνια που θα κρατήσει η πρώτη περίοδος,πάει 34 ετών και 8 μηνών,πάνω απο τα 33 που είναι deadline!
Aρα,δεν βγαίνει το 1982,αν το δεις απο αυτήν την οπτική γωνία,δεν γεννήθηκε τότε...

Απο 1/1/2014 σταματω να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,και παύω να γράφω σε όλα τα φόρουμς...Δεν θα υπάρχει μετά λόγος,γιατί θα έχω πάει κουβά,πολυ μεγάλο κουβά!Αρα,3,5 μήνες θα είμαι ακόμα κοντά σας!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 15/09/2013 13:28:44



"σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου..."

Κάνεις και υπολογισμούς σαΐνι μου;

"Χριστιανός Ορθόδοξος" καραμπινάτος βλακομεσαίωνας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 14:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου..."

Κάνεις και υπολογισμούς σαΐνι μου;

"Χριστιανός Ορθόδοξος" καραμπινάτος βλακομεσαίωνας.


Ναι,πάντα σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου,ο Αντίχριστος γεννήθηκε το 1982-83 και πρέπει να εμφανιστεί σε ηλικία 30 ετών,το 2012-13...Αν αυτο το ''30'' για ηλικία εμφάνισης είναι λάθος,τότε δεν θα εμφανιστεί το 2013 αλλα αργότερα.Το πόσο αργότερα δεν είμαι σε θέση να το ξέρω.Για μένα θα έχει τελειώσει η ενασχολησή μου με τα εσχατολογικά,δεν πρόκειται να κάτσω να τον περιμένω εσσαεί...6 χρόνια ήταν πολλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2013, 20:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gewkwn,
ουτε εγω πιστεύω οτι ο Αντίχριστος μπορεί να εμφανιστεί στα 40,διότι είναι πεποιθήσή μου οτι στα 33 θα πρέπει να ενθρονιστεί!Όμως υπάρχει ένα ''κώλυμα'' εδω!Σήμερα είναι 31 ετών και 2 μηνών,σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου...Αρα,και 3,5 χρόνια που θα κρατήσει η πρώτη περίοδος,πάει 34 ετών και 8 μηνών,πάνω απο τα 33 που είναι deadline!
Aρα,δεν βγαίνει το 1982,αν το δεις απο αυτήν την οπτική γωνία,δεν γεννήθηκε τότε...

Απο 1/1/2014 σταματω να ασχολούμαι με τα εσχατολογικά,και παύω να γράφω σε όλα τα φόρουμς...Δεν θα υπάρχει μετά λόγος,γιατί θα έχω πάει κουβά,πολυ μεγάλο κουβά!Αρα,3,5 μήνες θα είμαι ακόμα κοντά σας!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 15/09/2013 13:28:44



Η λογικη σου οτι επειδη (πιθανο) να πας κουβα θα σε αποτρεψει
να σημετεχεις σε ενα φορουμ με Συζητηση και Διαφωνιες
τετοιου χαρακτιρα , για εμενα εινια λαθος.

Εαν παραδεχτεις οτι εκανες λαθος
ειναι οκ , δεν καταλαβαινω γιατι δεν θα συμετεχεις

Υσ: η αναφορα μου για την 1-1-14 εχει να κανει μονο με την
θεση του "κ." Μαξιμου σχετικα ( εκτος εαν εχεις κανει και αλλη δηλωση που μου ξεφυγε)


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2013, 12:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
"σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου..."

Κάνεις και υπολογισμούς σαΐνι μου;

"Χριστιανός Ορθόδοξος" καραμπινάτος βλακομεσαίωνας.


Ναι,πάντα σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου,ο Αντίχριστος γεννήθηκε το 1982-83 και πρέπει να εμφανιστεί σε ηλικία 30 ετών,το 2012-13...Αν αυτο το ''30'' για ηλικία εμφάνισης είναι λάθος,τότε δεν θα εμφανιστεί το 2013 αλλα αργότερα.Το πόσο αργότερα δεν είμαι σε θέση να το ξέρω.Για μένα θα έχει τελειώσει η ενασχολησή μου με τα εσχατολογικά,δεν πρόκειται να κάτσω να τον περιμένω εσσαεί...6 χρόνια ήταν πολλά!



Με το κομπιουτεράκι τους κάνεις, ή μετράς με τα δάκτυλα;

ΣΑϊΝΙ ΜΟΥ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2013, 19:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η λογικη σου οτι επειδη (πιθανο) να πας κουβα θα σε αποτρεψει
να σημετεχεις σε ενα φορουμ με Συζητηση και Διαφωνιες
τετοιου χαρακτιρα , για εμενα εινια λαθος.

Εαν παραδεχτεις οτι εκανες λαθος
ειναι οκ , δεν καταλαβαινω γιατι δεν θα συμετεχεις

Υσ: η αναφορα μου για την 1-1-14 εχει να κανει μονο με την
θεση του "κ." Μαξιμου σχετικα ( εκτος εαν εχεις κανει και αλλη δηλωση που μου ξεφυγε)


Εντάξει μωρέ,μετά δεν θα έχω λόγο να γράφω σε κανένα φόρουμ,καθώς ο μοναδικός λόγος που μπήκα και γράφω είναι αυτός,η εμφάνιση του Αντιχρίστου και μετέπειτα το τέλος του κόσμου.Αν δεν εμφανιστεί, τι να κάτσω να κάνω;Εκτός αν μου έρθει θεία επιφοίτηση και βρω καινουργιες ημερομηνίες!(Μέχρι στιγμής δεν έχω...)

Ο πατέρας Μάξιμος έχει θέσει ανωτατο-ανωτατο όριο για την εμφάνιση του Αντιχρίστου,τον Ιανουάριο του 2014.Μετά απο αυτό το χρονικό όριο,τρεις επιλογές έχει:
1)Είτε να εξαφανιστεί
2)Ειτε να μας φανερώσει κάποιον σαν ''Αντίχριστο''
3)Είτε να βγει δημοσίως στην τηλεόραση και να πει ''Συγγνωμη,πλανήθηκα''

Στοιχήματα παίρνουν και τα 3,αρχίστε απο τώρα να ποντάρετε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2013, 11:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Η λογικη σου οτι επειδη (πιθανο) να πας κουβα θα σε αποτρεψει
να σημετεχεις σε ενα φορουμ με Συζητηση και Διαφωνιες
τετοιου χαρακτιρα , για εμενα εινια λαθος.

Εαν παραδεχτεις οτι εκανες λαθος
ειναι οκ , δεν καταλαβαινω γιατι δεν θα συμετεχεις

Υσ: η αναφορα μου για την 1-1-14 εχει να κανει μονο με την
θεση του "κ." Μαξιμου σχετικα ( εκτος εαν εχεις κανει και αλλη δηλωση που μου ξεφυγε)


Εντάξει μωρέ,μετά δεν θα έχω λόγο να γράφω σε κανένα φόρουμ,καθώς ο μοναδικός λόγος που μπήκα και γράφω είναι αυτός,η εμφάνιση του Αντιχρίστου και μετέπειτα το τέλος του κόσμου.Αν δεν εμφανιστεί, τι να κάτσω να κάνω;Εκτός αν μου έρθει θεία επιφοίτηση και βρω καινουργιες ημερομηνίες!(Μέχρι στιγμής δεν έχω...)

Ο πατέρας Μάξιμος έχει θέσει ανωτατο-ανωτατο όριο για την εμφάνιση του Αντιχρίστου,τον Ιανουάριο του 2014.Μετά απο αυτό το χρονικό όριο,τρεις επιλογές έχει:
1)Είτε να εξαφανιστεί
2)Ειτε να μας φανερώσει κάποιον σαν ''Αντίχριστο''
3)Είτε να βγει δημοσίως στην τηλεόραση και να πει ''Συγγνωμη,πλανήθηκα''

Στοιχήματα παίρνουν και τα 3,αρχίστε απο τώρα να ποντάρετε!



Χ.Ο. = Χωρίς μυαλό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2013, 16:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
3,5 μήνες έμειναν!3,5 μόνο μήνες!Ας ελπίσουμε οτι αυτό το έτος,θα βγεί με το επιθυμητό αποτέλεσμα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 10:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

3,5 μήνες έμειναν!3,5 μόνο μήνες!Ας ελπίσουμε οτι αυτό το έτος,θα βγεί με το επιθυμητό αποτέλεσμα....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 12:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Χ.Ο.
Εντάξει μωρέ,μετά δεν θα έχω λόγο να γράφω σε κανένα φόρουμ,καθώς ο μοναδικός λόγος που μπήκα και γράφω είναι αυτός,η εμφάνιση του Αντιχρίστου και μετέπειτα το τέλος του κόσμου.Αν δεν εμφανιστεί, τι να κάτσω να κάνω;Εκτός αν μου έρθει θεία επιφοίτηση και βρω καινουργιες ημερομηνίες!(Μέχρι στιγμής δεν έχω...)

Ο πατέρας Μάξιμος έχει θέσει ανωτατο-ανωτατο όριο για την εμφάνιση του Αντιχρίστου,τον Ιανουάριο του 2014.Μετά απο αυτό το χρονικό όριο,τρεις επιλογές έχει:
1)Είτε να εξαφανιστεί
2)Ειτε να μας φανερώσει κάποιον σαν ''Αντίχριστο''
3)Είτε να βγει δημοσίως στην τηλεόραση και να πει ''Συγγνωμη,πλανήθηκα''

Στοιχήματα παίρνουν και τα 3,αρχίστε απο τώρα να ποντάρετε!



Κοιτα να δεις τι γινεται ...
καταρχην το εαν θα γραφεις ή οχι
εινια επιλογη σου . οποτε ειναι σεβαστο.

Εαν παλι σου ερθει "θεια επιφωτιση"
σχετικα με το "θεματακι" τι να σου γραψω;
Εαν συνεχισεις θα γινεις περιγελος μιας που
θα ειναι ποια δεδομενο οτι εχεις "κολημα"
με την Δ.Π.

Για την συμετοχη σου σχετικα εχεις συμετεχει και σε
αλλα πεδια που πραγματευομαστε στο Φορουμ.

Για τον "κ."Μαξιμο δερν πονταρω καν γιατι δεν αξιζει πραγματικα να ασχοληθω μαζι του .
Εγω απλα ανταλασω αποψεις σχετικα με εσενα
μιας που με αφορμη την θεματολογια που εχεις αναπτυξει
εχουμε γινει "δικτιακοι φιλοι".


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 12:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε συ ευγενη
ηρεμησε οκ
εμειναν 3.5 μηνες
θα το καταλαβει μονος
του σχετικα .
Μην του "κολλας".

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 12:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρε συ ευγενη
ηρεμησε οκ
εμειναν 3.5 μηνες
θα το καταλαβει μονος
του σχετικα .
Μην του "κολλας".
_________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

σε ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΗΛΙΘΙΩΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΗΛΙΘΙΟ.

muslims-chop-hindu-woman-into-pieces

EIKONA ME ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ

_______________________________________________
Έγινε επέμβαση απόκρυψης της εικόνας
που εμφανιζόταν στο μήνυμα
22/9/2013
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 12:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ρε συ ευγενη
ηρεμησε οκ
εμειναν 3.5 μηνες
θα το καταλαβει μονος
του σχετικα .
Μην του "κολλας".
_________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

σε ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΗΛΙΘΙΩΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΗΛΙΘΙΟ.

muslims-chop-hindu-woman-into-pieces

EIKONA ME ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ

_______________________________________________
Έγινε επέμβαση απόκρυψης της εικόνας
που εμφανιζόταν στο μήνυμα
22/9/2013




δεν σε καταλαβα ...
για κανε το πενινταρικο ,ταλιρα ...

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eumenis
Μέλος 3ης Βαθμίδας


620 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 13:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Ρε συ ευγενη
ηρεμησε οκ
εμειναν 3.5 μηνες
θα το καταλαβει μονος
του σχετικα .
Μην του "κολλας".
_________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

σε ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΗΛΙΘΙΩΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΗΛΙΘΙΟ.




δεν σε καταλαβα ...
για κανε το πενινταρικο ,ταλιρα ...


ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ.

Beheaded_girl

EIKONA ME ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΤΕ

_______________________________________________
Έγινε επέμβαση απόκρυψης της εικόνας
που εμφανιζόταν στο μήνυμα
22/9/2013

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 15:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ ...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 15:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοκαρίστικα,μην ανεβάζετε τέτοιες εικόνες στο φόρουμ,μας διαβάζουν και μικρά παιδία!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2013, 15:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Κοιτα να δεις τι γινεται ...
καταρχην το εαν θα γραφεις ή οχι
εινια επιλογη σου . οποτε ειναι σεβαστο.

Εαν παλι σου ερθει "θεια επιφωτιση"
σχετικα με το "θεματακι" τι να σου γραψω;
Εαν συνεχισεις θα γινεις περιγελος μιας που
θα ειναι ποια δεδομενο οτι εχεις "κολημα"
με την Δ.Π.

Για την συμετοχη σου σχετικα εχεις συμετεχει και σε
αλλα πεδια που πραγματευομαστε στο Φορουμ.

Για τον "κ."Μαξιμο δερν πονταρω καν γιατι δεν αξιζει πραγματικα να ασχοληθω μαζι του .
Εγω απλα ανταλασω αποψεις σχετικα με εσενα
μιας που με αφορμη την θεματολογια που εχεις αναπτυξει
εχουμε γινει "δικτιακοι φιλοι".


gewkwn,
η λογική λέει οτι στους 3 μήνες που απομένουν,δεν θα εμφανιστεί τελικά ο Αντίχριστος,οπότε τι να κάτσω μετά να γράφω στο φόρουμ;Αφου είναι το μονο θέμα που με απασχολεί!
Όμως΄υπάρχει και ο παράγοντας ''Πατέρας Μάξιμος''!Αυτός δεν ξέρω πως θα ενεργήσει,δεν είμαι μέσα στο μυαλό του για να ξέρω,οπότε μπορεί με καπιον τρόπο να δοθεί γερή παράταση σε όλο αυτό!Δεν ξέρω,δεν μπορώ με σιγουριά να πω τίποτα,θα περιμένω και εγω μαζί με έσας να δώ τι θα κάνει ο μοναχός στις 1/1/14.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy