ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2013, 15:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα χρόνια του Αντιχρίστου ο διωγμός των χριστιανών θα είναι πολύ έντονος και απροκάλυπτος...Καμία σχέση με ισλαμιστές,τότε θα σε σκοτώνουν για ψύλλου πήδημα!Και στις χριστιανικές χώρες,όπως είναι η Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 12:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Αντίχριστος έχει εμφανιστεί
Υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι, διαλέξτε και πάρτε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 15:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Edward Joseph Snowden (born June 21, 1983) προσοχή μην πλανηθούμε είναι ο υπαριθμών 1 ύποπτος. Αδέλφιά μου η ώρα έφτασε είναι Ιούλιος του 2013 και ο Αντίχριστος ο υιός της απωλείας έκανε την δειλή και ταπεινή εμφάνισή του. Ο Edward Joseph Snowden ο υποτιθέμενος εραστής της παγκόσμιας ελευθερίας του λόγου και του δικαιώματος της ιδιωτικότητας δεν είναι άλλος από τον τέλειο συνεργάτου του διαβόλου, ο οποίος έχει ήδη αποκτήσει αρκετή φήμη και σε μερικά μέρη της υδρογείου κάνουν διαδηλώσεις υπέρ του. Προσέχτε μην πλανηθούμε από το αθώο, ταπεινό και δίκαιο παρουσιαστικό του. Θυμηθείτε σύντομα θα γίνει όλο και πιο γνωστό. Προς το παρόν οι ΗΠΑ τον έχουν επικηρύξει και προσπαθεί να βρει πολιτικό άσυλο, ενώ τα κράτη δεν του δίνουν. Μην εκπλαγείτε εάν του το δώσει τελικά το Βατικανό ή το Φανάρι. Οπότε και θα φανεί ποιος θα είναι και ο ψευδοπροφήτης. Σύντομα θα τον κυνηγήσουν και ή θα τον σκοτώσουν και θα "αναστηθεί" ή θα πληγωθεί και θα επιβιώσει. Τα μάτια μας ανοιχτά και να παρακολουθούμε την εξέλιξή του. Γεννήθηκε το 1983 και τώρα τον Ιούνιο που έγινε 30 ετών άρχισε να γίνεται γνωστός σε όλον τον κόσμο. Από το Χονγκ-Κονγκ μέχρι την Λατινική Αμερική και την Ευρώπη-Ρωσία. Επαναλαμβάνω τα μάτια μας ανοιχτά η ώρα έφτασε. Τελευταία πνευματική προσπάθεια διότι ο πόλεμος έφτασε. Διαδώστε το όσο πιο πολύ μπορείτε, έχουμε χρέος να τους ενημερώσουμε όλους και να τον έχουμε σε στενή παρακολούθηση.

http://wwwhanukah2011.blogspot.gr/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 15:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρ Ορθ
Τελευταία πνευματική προσπάθεια διότι ο πόλεμος έφτασε. Διαδώστε το όσο πιο πολύ μπορείτε, έχουμε χρέος να τους ενημερώσουμε όλους και να τον έχουμε σε στενή παρακολούθηση.

Μην τον χάσεις απο τα μάτια σου!!
Είναι ίντιγκο ο τύπος έτσι?

Κλειδαμπάρωσε τις πόρτες σου, σκάψε και ένα λαγούμι, κρύψου καλά και ίσως γλυτώσεις.

Και κόψε το ιντερνετ, για να μην σε βρεί ο Αντίχριστος, μπας και γλυτώσουμε κι εμείς!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 15:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χρ Ορθ
Τελευταία πνευματική προσπάθεια διότι ο πόλεμος έφτασε. Διαδώστε το όσο πιο πολύ μπορείτε, έχουμε χρέος να τους ενημερώσουμε όλους και να τον έχουμε σε στενή παρακολούθηση.

Μην τον χάσεις απο τα μάτια σου!!
Είναι ίντιγκο ο τύπος έτσι?

Κλειδαμπάρωσε τις πόρτες σου, σκάψε και ένα λαγούμι, κρύψου καλά και ίσως γλυτώσεις.

Και κόψε το ιντερνετ, για να μην σε βρεί ο Αντίχριστος, μπας και γλυτώσουμε κι εμείς!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Oυδέν σχόλιον....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2013, 22:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο σου έλειπε τώρα!
να κάνεις και σχόλια!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

treptolemus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2013, 00:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ, ακόμα με το '12 ε?

Απ'ότι βλέπω πάντως κάποιος θα έχει τρελό παρεάκι μέχρι το '18!?
Και η ζωή ....εεε σορυ, το θρεντ συνεχίζεται.

many questions, tiring answersΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2013, 17:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χμμ, ακόμα με το '12 ε?

Απ'ότι βλέπω πάντως κάποιος θα έχει τρελό παρεάκι μέχρι το '18!?
Και η ζωή ....εεε σορυ, το θρεντ συνεχίζεται.

many questions, tiring answers


Ποιό 12,εδώ έχουμε πει για 13....Ο τίτλος είναι λάθος και έπρεπε να αλλάξει:''Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος'' έπρεπε να μπει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2013, 21:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ποιό 12,εδώ έχουμε πει για 13....Ο τίτλος είναι λάθος και έπρεπε να αλλάξει:''Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος'' έπρεπε να μπει.....

Λέγατε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, ότι ο αντίχριστος θα εμφανιζόταν στις 21 Δεκεμβρίου του 2012, τελικά αφού δεν σας βγήκε, ανακατέψατε πάλι τις προφητείες και τώρα μιλάτε για το 2013. Την υγειά μας να 'χουμε, και το Γενάρη του 2014 θα ανοίξουμε καινούργια σελίδα με άλλη ημερομηνία. Ας είναι καλά ο πατήρ Μάξιμος και τα κορόιδα που τον πιστεύουν.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2013, 22:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesotris,
αυτό απ'οσο ξέρω δεν πρόκειται να συμβεί...Ο ίδιος ο πατέρας Μάξιμος έχει δεσμευτεί δημόσια απο το 2006 κιόλας,οτι το 2012-13 θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος...Απ'οσο ξέρω,δεν έχει αναφερθεί σε καμία ομιλία του οτι μπορεί να πάρει χρόνο και απο το 2014,αν το είχα ακούσει να το λέει κάτι τέτοιο θα σας ενημέρωνα και εσάς,δεν το έχει πει όμως...Αρα,το χρονικό περιθώρειο που έχει δώσει,ληγει στις 31/12 αυτού του έτους.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2013, 13:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Sesotris,
αυτό απ'οσο ξέρω δεν πρόκειται να συμβεί...Ο ίδιος ο πατέρας Μάξιμος έχει δεσμευτεί δημόσια απο το 2006 κιόλας,οτι το 2012-13 θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος...Απ'οσο ξέρω,δεν έχει αναφερθεί σε καμία ομιλία του οτι μπορεί να πάρει χρόνο και απο το 2014,αν το είχα ακούσει να το λέει κάτι τέτοιο θα σας ενημέρωνα και εσάς,δεν το έχει πει όμως...Αρα,το χρονικό περιθώρειο που έχει δώσει,ληγει στις 31/12 αυτού του έτους.....

Κάτσε πρώτα καλέ και αφελή μου φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε να περάση η 31-12 του 13, και να δής πώς θα κάνη την κολοτούμπα ο Μάξιμος, και θ' αρχίση να ερμηνεύη τους προφήτες διαφορετικά προκειμένου να δώση άλλη ημερομηνία. Ο άνθρωπος γλιστράει σαν το χέλι και εκμεταλλεύεται την καλή σας πίστη.

*

Edited by - Sesostris on 15/07/2013 13:03:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2013, 17:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι,δεν πρόκειται να το κάνει αυτό...Αλλα και να το κάνει,δεν θα βρει και κανέναν να τον ακολουθήσει,θα έχει σπασει πλέον το γυαλί...Το πιο πιθανό απ'οτι το σκέφτομαι εγω είναι να μας παρουσιάσει έναν Αντίχριστο στις αρχές του 2014,παρα να θέσει νέα ημερομηνία.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2013, 21:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Όχι,δεν πρόκειται να το κάνει αυτό...Αλλα και να το κάνει,δεν θα βρει και κανέναν να τον ακολουθήσει,θα έχει σπασει πλέον το γυαλί...Το πιο πιθανό απ'οτι το σκέφτομαι εγω είναι να μας παρουσιάσει έναν Αντίχριστο στις αρχές του 2014,παρα να θέσει νέα ημερομηνία.....

Δηλαδή φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε εννοείς ότι θα δώση ένα όνομα, πχ να ο Ομπάμα ή ο Ουίλιαμ είναι ο αντίχριστος, και άντε εσύ μετά να αποδείξης το αντίθετο;


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2013, 23:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Π. ΜΑΞΙΜΟΣ: "Αν δεν είσαι τοιούτος δεν γίνεσαι αρχιερέας"

Άστραψε και βρόντηξε ο γλυκομίλητος Μάξιμος Βαρβαρής, πριν από δυο χρόνια, σε τηλεοπτική εκπομπή.
Με αυτόν τον τρόπο ο Μάξιμος ξεγύμνωσε τους αρχιερείς, τηρώντας τον κανόνα που επικρατεί στους κόλπους της ιεροσύνης: "Αν με αποκαλύψεις, θα σε αποκαλύψω".
Ο προφήτης, φανερά αγανακτισμένος, πέρασε στην αντεπίθεση εναντίον των αρχιερέων και δήλωσε ανοιχτά, ότι αν δεν είσαι τοιούτος (αν δεν κουνάς την αχλαδιά) αρχιερέας δεν γίνεσαι.
Είχε προηγηθεί βέβαια, το ξεγύμνωμα του Μάξιμου από τους ιεράρχες, οι οποίοι τον χαρακτήρισαν, φαντασμένο που σκανδαλίζει του πιστούς.
Το βίντεο:http://www.youtube.com/watch?v=N-kgMNuesgs


Edited by - Συνοδινός.1 on 15/07/2013 23:07:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2013, 23:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kαθόλου δεν κλείνομαι,ο Αντίχριστος έρχεται για να ξεχωρίσει την ήρα απο το στάρι,τους πραγματικούς πιστούς απο τους ''γιαλαντζί''.Έρχεται ώστε να είναι αναπολόγητη η ανθρωπότητα που δεν πίστεψε στον Ιησου Χριστό,αλλα προτίμησε να συνεχίζει να προσκυνάει τα είδωλα και τους ψεύτικους θεούς..Έρχεται για να ελεγξει και να αποδώσει στον καθένα το μερτικό του,αυτό που διάλεξε για την δική του την ζωή.....

Για πες μας ρε φίλε ποιός Θεός είναι πραγματικός και ποιός είναι ψεύτικος, νομίζω οτι σαν ΘΕΟΣ που είσαι.....θα ξέρεις να μας πεις.
Άλλωστε για όλα αυτά που μας λες εννοείται πως έχεις και αδιάσειστες αποδείξεις, έτσι δεν είναι?

Δεν ξέρω σε ποιός νομίζεις πως απευθύνεσαι, ίσως να νομίζεις οτι είμαστε τίποτα ανεγκέφαλοι ή τίποτα πιτσιρίκια που φοβούνται τον Μπαμπούλα.

Έχεις υποπέσει σε ένα μεγάλο αμάρτημα φίλε μου,
Από το μένος σου για όσους δεν σε "ακολουθούν", τοποθετείς τον Αντίχριστο σαν έναν προσωπικό εκδικητή εναντίον των "άπιστων"! Αλήθεια απο πότε ο Αντίχριστος είναι "εργαλείο" της Ορθοδοξίας? Ε?
Μήπως εδώ και 2.000 χρόνια?
Λέω.....μήπως τελικά ΕΣΥ προσωπικά και το συνάφι σου είστε οι καλύτεροι υπηρέτες του Αντίχριστου OVER TIME?
Μήπως, λέω μήπως, ο Ιησούς θέλει να σας ρίξει τίποτα "καρεκλιές" στην κολοκυθένια κεφάλα σας?

Αλήθεια ρε φίλε, ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗ της ΑΓΑΠΗΣ του Ιησού, εσύ και οι ομοϊδεάτες σου, έχετε αναλογιστεί στους αιώνες που πέρασαν, πόσο αίμα αθώων ανθρώπων έχετε προσφέρει στον Αντίχριστο που είναι ο αρχηγός σας?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 06:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δευτερονόμιο


18 Προφήτην ἐκ μέσου τῶν ἀδελφῶν αὐτῶν θέλω ἀναστήσει εἰς αὐτούς, ὡς σέ, καὶ θέλω βάλει τοὺς λόγους μου εἰς τὸ στόμα αὐτοῦ, καὶ θέλει λαλεῖ πρὸς αὐτοὺς πάντα ὅσα ἐγὼ προστάζω εἰς αὐτόν·
19 Καὶ ὁ ἄνθρωπος ὅστις δὲν ὑπακούσῃ εἰς τοὺς λόγους μου, τοὺς ὁποίους αὐτὸς θέλει λαλήσει ἐν τῷ ὀνόματί μου, ἐγὼ θέλω ἐκζητήσει τοῦτο παρ᾿ αὐτοῦ.
20 Ὁ προφήτης ὅμως ὅστις ἀσεβήσῃ καὶ λαλήσῃ ἐν τῷ ὀνόματί μου λόγον τὸν ὁποῖον ἐγὼ δὲν προσέταξα εἰς αὐτὸν νὰ λαλήσῃ, ἤ ὅστις λαλήσῃ ἐν τῷ ὀνόματι ἄλλων θεῶν, ὁ προφήτης ἐκεῖνος θέλει θανατωθῆ.
21 Καὶ ἐὰν εἴπῃς ἐν τῇ καρδίᾳ σου, Πῶς θέλομεν γνωρίσει τὸν λόγον, τὸν ὁποῖον ὁ Κύριος δὲν ἐλάλησεν;
22 Ὅταν τὶς προφήτης λαλήσῃ ἐν τῷ ὀνόματι τοῦ Κυρίου καὶ ὁ λόγος δὲν γείνῃ οὐδὲ συμβῇ, οὗτος εἶναι ὁ λόγος τὸν ὁποῖον ὁ Κύριος δὲν ἐλάλησεν· ἐλάλησεν αὐτὸν ὁ προφήτης ἐν ὑπερηφανίᾳ· δὲν θέλετε φοβηθῆ ἀπ᾿ αὐτοῦ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 16:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πει κανείς για ποστς όπως αυτό του Χ.Ο. Ο κάθε θρησκόληπτος προσπαθεί απεγνωσμένα να βρει "σημάδια" που προαναγγέλλουν τον "Αντίχριστο"...

Πολλά μπράβο πάντως στον Snowden που είχε τα καρύδια να τα βάλει με την Υπηρεσία Παρακολούθησης για την οποία και δούλευε. Θαυμάζω τους λιγοστούς μάχιμους αγωνιστές για ελεύθερη πληροφόρηση και γενικώς για ελεύθερες κοινωνίες, κόντρα στα πανίσχυρα και τόσο καλά οργανωμένα σχέδια της Ν.Τ.Π. Αγωνιστές όπως ο Julian Assange και τα Wikileaks ή και ο Snowden που είχε την τόλμη να αποκαλύψει όσα αποκάλυψε.

Αυτοί είναι πραγματικοί αγωνιστές, σε αντίθεση με τους εκατομμύρια ανά τον κόσμο επαναστάτες της πολυθρόνας και του διαδικτύου, που με τα λόγια χτίζουν ανώγια και κατώγια, αλλά το "Matrix" απλά τούς έχει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 18:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris

quote:
Λέγατε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, ότι ο αντίχριστος θα εμφανιζόταν στις 21 Δεκεμβρίου του 2012, τελικά αφού δεν σας βγήκε, ανακατέψατε πάλι τις προφητείες και τώρα μιλάτε για το 2013. Την υγειά μας να 'χουμε, και το Γενάρη του 2014 θα ανοίξουμε καινούργια σελίδα με άλλη ημερομηνία.Ας είναι καλά ο πατήρ Μάξιμος και τα κορόιδα που τον πιστεύουν.


+1!

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 20:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όχι,δεν πρόκειται να το κάνει αυτό...Αλλα και να το κάνει,δεν θα βρει και κανέναν να τον ακολουθήσει,θα έχει σπασει πλέον το γυαλί...Το πιο πιθανό απ'οτι το σκέφτομαι εγω είναι να μας παρουσιάσει έναν Αντίχριστο στις αρχές του 2014,παρα να θέσει νέα ημερομηνία.....

Ο ίδιος ο Ιησούς ο υποθετικός αμφιλεγόμενος Ιησούς των Ευαγγελίων είχε πεί οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μάθουμε το όνομα και την ακριβή ημερομηνία έλευσης του αντιχρίστου οτι κυκλοφορεί στην πιάτσα δηλαδή γύρω απο αυτά τα θέματα είναι μούφα.

Edited by - Abbaeion on 16/07/2013 20:08:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 21:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δηλαδή φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε εννοείς ότι θα δώση ένα όνομα, πχ να ο Ομπάμα ή ο Ουίλιαμ είναι ο αντίχριστος, και άντε εσύ μετά να αποδείξης το αντίθετο;
quote:

Δεν είμαι μέσα στο μυαλό του για να ξέρω ακριβώς τι θα κάνει,αλλα το πιθανότερο είναι να μας παρουσιάσει έναν Αντίχριστο στις 1/1/2014.Απο το πρόσωπο που θα παρουσιάσει,θα κρίνω και εγω προσωπικά αν θα τον ακολουθήσω ή όχι...Για μένα ο Αντίχριστος δεν έχει ακόμα εμφανιστεί διότι απαραίτητη προυπόθεση είναι να εμφανιστούν μαζί του και οι 2 προφήτες!Αρα,χωρίς προφήτες,δεν έχουμε και Αντίχριστο,αυτά τα δύο πάνε μαζί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 21:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Kαθόλου δεν κλείνομαι,ο Αντίχριστος έρχεται για να ξεχωρίσει την ήρα απο το στάρι,τους πραγματικούς πιστούς απο τους ''γιαλαντζί''.Έρχεται ώστε να είναι αναπολόγητη η ανθρωπότητα που δεν πίστεψε στον Ιησου Χριστό,αλλα προτίμησε να συνεχίζει να προσκυνάει τα είδωλα και τους ψεύτικους θεούς..Έρχεται για να ελεγξει και να αποδώσει στον καθένα το μερτικό του,αυτό που διάλεξε για την δική του την ζωή.....

Για πες μας ρε φίλε ποιός Θεός είναι πραγματικός και ποιός είναι ψεύτικος, νομίζω οτι σαν ΘΕΟΣ που είσαι.....θα ξέρεις να μας πεις.
Άλλωστε για όλα αυτά που μας λες εννοείται πως έχεις και αδιάσειστες αποδείξεις, έτσι δεν είναι?

Δεν ξέρω σε ποιός νομίζεις πως απευθύνεσαι, ίσως να νομίζεις οτι είμαστε τίποτα ανεγκέφαλοι ή τίποτα πιτσιρίκια που φοβούνται τον Μπαμπούλα.

Έχεις υποπέσει σε ένα μεγάλο αμάρτημα φίλε μου,
Από το μένος σου για όσους δεν σε "ακολουθούν", τοποθετείς τον Αντίχριστο σαν έναν προσωπικό εκδικητή εναντίον των "άπιστων"! Αλήθεια απο πότε ο Αντίχριστος είναι "εργαλείο" της Ορθοδοξίας? Ε?
Μήπως εδώ και 2.000 χρόνια?
Λέω.....μήπως τελικά ΕΣΥ προσωπικά και το συνάφι σου είστε οι καλύτεροι υπηρέτες του Αντίχριστου OVER TIME?
Μήπως, λέω μήπως, ο Ιησούς θέλει να σας ρίξει τίποτα "καρεκλιές" στην κολοκυθένια κεφάλα σας?

Αλήθεια ρε φίλε, ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗ της ΑΓΑΠΗΣ του Ιησού, εσύ και οι ομοϊδεάτες σου, έχετε αναλογιστεί στους αιώνες που πέρασαν, πόσο αίμα αθώων ανθρώπων έχετε προσφέρει στον Αντίχριστο που είναι ο αρχηγός σας?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Αρχηγός μας είναι ο Εσταυρωμένος Ιησούς Χριστός,και σε αυτόν αποδίδουμε λατρεία.Ο Αντίχριστος είναι μια ιστορική πραγματικότητα που δεν μπορεί να αποφευχθεί απο την ανθρωπότητα,η για να το πω καλύτερα,η ανθρωπότητα θα τον καλέσει να έρθει και να γίνει βασιλιάς της.Μην ξεχνάτε οτι θα τον ψηφίσουνε και Ελληνάρες,και Ορθόδοξες Ελληνάρες της ταυτότητας,αυτοι τώρα που κόπτονται για τον Ιησού...Η πλάνη θα είναι μεγάλη και θα ξεγελάσει πολύ κόσμο,θα γίνουν φοβερά πράγματα...Οι μισοι θα φωνάζουν οτι αυτός είναι ο Αντίχριστος και οι άλλοι μισοί θα τους βγάζουν τρελούς...Έχουμε να ζήσουμε απίστευτες καταστάσεις....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 21:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Όχι,δεν πρόκειται να το κάνει αυτό...Αλλα και να το κάνει,δεν θα βρει και κανέναν να τον ακολουθήσει,θα έχει σπασει πλέον το γυαλί...Το πιο πιθανό απ'οτι το σκέφτομαι εγω είναι να μας παρουσιάσει έναν Αντίχριστο στις αρχές του 2014,παρα να θέσει νέα ημερομηνία.....

Ο ίδιος ο Ιησούς ο υποθετικός αμφιλεγόμενος Ιησούς των Ευαγγελίων είχε πεί οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μάθουμε το όνομα και την ακριβή ημερομηνία έλευσης του αντιχρίστου οτι κυκλοφορεί στην πιάτσα δηλαδή γύρω απο αυτά τα θέματα είναι μούφα.

Edited by - Abbaeion on 16/07/2013 20:08:46


Που ακριβώς αγαπητέ μου το λέει αυτό ο Ιησούς;Έχεις την καλοσύνη να παραθέσεις το χωρίο όπου λέει οτι δεν θα μάθει κανείς ποτέ το όνομα και την ακριβή ημερομηνία έλευσης του Αντιχρίστου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2013, 23:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστ.ορθοδ.
Ο Αντίχριστος είναι μια ιστορική πραγματικότητα που...

Ενα πράγμα σαν να λέμε, όπως ο Μέγας Αλέξανδρος και ο Γαϊος Ιούλιος Καίσαρ..!!!

Καταλαβαίνεις τώρα καλέ μου kostakourtas, γιατι μερικοί απο τα μέλη του φόρουμ, παθαίνουν "κρανιοεγκεφαλικές" κακώσεις?

Το δίλλημα:

Αν επέμβουν, θα χαρακτηρισθούν είρωνες, υπερόπτες, νάρκισσοι της γνώσης και ότι άλλο μπορεί να τους προσάψουν, τα απαίδευτα μυαλά.

Αν δεν επέμβουν, αφήνουν την αμορφωσιά, την βλακεία, τον δογματισμό, την πνευματική ένδεια κ.λ.π, να διαιωνισθεί, με τα γνωστά καταστροφικά αποτελέσματα, στις ανθρώπινες κοινωνίες.

Εσυ τι θα διάλεγες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 15:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nικόμαχε,απο την πρώτη μου εγγραφή σε αυτό το φόρουμ,προσπαθώ να αφυπνίσω και να ανοίξω τα μάτια σε αυτούς που μας διαβάζουν για τα πολύ δύσκολα χρόνια τα οποία έρχονται...Μακάρι να έλεγα βλακείες,η να μην ήταν αλήθεια αυτα που καταθέτω...Είναι όμως και αλήθεια και πραγματικότητα,και θα το διαπιστώσει όλος ο πλανήτης πολύ σύντομα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 17:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστ.ορθοδ.
Ο Αντίχριστος είναι μια ιστορική πραγματικότητα που...

Ενα πράγμα σαν να λέμε, όπως ο Μέγας Αλέξανδρος και ο Γαϊος Ιούλιος Καίσαρ..!!!

Καταλαβαίνεις τώρα καλέ μου kostakourtas, γιατι μερικοί απο τα μέλη του φόρουμ, παθαίνουν "κρανιοεγκεφαλικές" κακώσεις?

Το δίλλημα:

Αν επέμβουν, θα χαρακτηρισθούν είρωνες, υπερόπτες, νάρκισσοι της γνώσης και ότι άλλο μπορεί να τους προσάψουν, τα απαίδευτα μυαλά.

Αν δεν επέμβουν, αφήνουν την αμορφωσιά, την βλακεία, τον δογματισμό, την πνευματική ένδεια κ.λ.π, να διαιωνισθεί, με τα γνωστά καταστροφικά αποτελέσματα, στις ανθρώπινες κοινωνίες.

Εσυ τι θα διάλεγες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Με ποιο ψηφοδέλτιο θα κατέβεις στις επόμενες εκλογές;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 17:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρίστος Έλ

Νομίζω δεν θα ήταν καθόλου περιττό να σταματήσεις να βλέπεις εχθρούς παντού.
Εξίσου δε, το να αφήσεις τους ανθρώπους να σωθούν με όποιο τρόπο επιλέγουν οι ίδιοι. Κι αυτό συμπεριλαμβάνει το δικαίωμα της ελεύθερης σκέψης και βούλησης, πέρα από εγκλωβισμούς και στρατεύσεις. Όσο αντιλαμβάνεσαι το κόσμος ως χωρισμένο σε στρατόπεδα, τόσο θα επιβεβαιώνεσαι. Ως να αυτοεκπληρώνεις τις προφητείες της επιλογής σου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 17:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χρίστος Έλ

Νομίζω δεν θα ήταν καθόλου περιττό να σταματήσεις να βλέπεις εχθρούς παντού.
Εξίσου δε, το να αφήσεις τους ανθρώπους να σωθούν με όποιο τρόπο επιλέγουν οι ίδιοι. Κι αυτό συμπεριλαμβάνει το δικαίωμα της ελεύθερης σκέψης και βούλησης, πέρα από εγκλωβισμούς και στρατεύσεις. Όσο αντιλαμβάνεσαι το κόσμος ως χωρισμένο σε στρατόπεδα, τόσο θα επιβεβαιώνεσαι. Ως να αυτοεκπληρώνεις τις προφητείες της επιλογής σου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Φυσικά και τους αφήνω όλους ελεύθερους να διαλέξουν τον δρόμο τους. Εγώ είμαι φωνή βοώντως εν την ερήμω.


Δυστυχώς οι εχθροί και τα κομματικά στρατόπεδα δεν είναι απλώς στην φαντασία μου. Συγγνώμη, αλλά δεν ευθύνομαι εγώ.

Γι' αυτό λέω να ψηφίσω κάτι αντισυστεμικό, τον Νικόμαχο! Αλλά πρέπει να πάρει το θάρρος να κατέβει στις εκλογές!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 21:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος :
quote:
Που ακριβώς αγαπητέ μου το λέει αυτό ο Ιησούς;Έχεις την καλοσύνη να παραθέσεις το χωρίο όπου λέει οτι δεν θα μάθει κανείς ποτέ το όνομα και την ακριβή ημερομηνία έλευσης του Αντιχρίστου;

Την ώρα εκείνη δεν την γνωρίζει κανένας ούτε εγώ ούτε οι άγγελοι μονάχα ο πατέρας μου

«Περί δε της ημέρας εκείνης ή της ώρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι εν ουρανώ, ουδέ ο Υιός, ει μη ο Πατήρ» (Μάρκ. ιγ', 32).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 21:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανός Ορθόδοξος :
quote:
Που ακριβώς αγαπητέ μου το λέει αυτό ο Ιησούς;Έχεις την καλοσύνη να παραθέσεις το χωρίο όπου λέει οτι δεν θα μάθει κανείς ποτέ το όνομα και την ακριβή ημερομηνία έλευσης του Αντιχρίστου;

Την ώρα εκείνη δεν την γνωρίζει κανένας ούτε εγώ ούτε οι άγγελοι μονάχα ο πατέρας μου

«Περί δε της ημέρας εκείνης ή της ώρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι εν ουρανώ, ουδέ ο Υιός, ει μη ο Πατήρ» (Μάρκ. ιγ', 32).



Nαι,σε ξαναρωτάω,που λέει εδώ ο Χριστός οτι ποτέ κανείς δεν θα μάθει το όνομα,η την ακριβή μέρα εμφάνισης του Αντιχρίστου,που το λέει στο χωρίο που παρέθεσες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abbaeion
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
124 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2013, 21:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το λέει καθαρά πιστεύω στην συγκεκριμένη φράση και δεν έχει γράψει ο Ιησούς πουθενά κανένα όνομα σχετικό με τον αντίχριστο, όλα αυτά τα περί 2012 είναι υποθέσεις απο αστρονομικά συμπεράσματα αρχαίων λαών όπως οι Βαβυλώνιοι και οι Μάγιας καμιά σχέση δεν έχουν με τα Ευαγγέλια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy