ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2013, 17:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
15 μήνες μείνανε για την ενθρόνιση του Αντιχρίστου (29 Απριλίου του 2013-29 Ιουλίου του 2014).15 ''χαλαροί'' μήνες,15 ''ανέμελοι'' μήνες...Παίξτε,γελάστε,κάντε βλακείες,κάντε τρέλες όσο καιρό τώρα που μπορείτε,γιατι σε 15 μήνες σφίγγουν οι πωποί,τα πράγματα θα αγριέψουν πάρα πολύ,θα ζήσουμε πρωτόγνωρες καταστασεις,σφραγισμένοι και ασφράγιστοι...Είναι η περίοδος που θα πέσουν στην γη,οι 7 φιάλες της οργής του Θεού και έχει να γίνει το σώσε!Γι'αυτο λοιπόν ,κάντε΄οτι είναι να κάνετε μέσα σε αυτούς τους 15 μήνες......

Παραβλέποντας το αναπόδεικτο και καταστροφολαγνικό ύφος της συγκεκριμένης δήλωσης, δεν μπορώ να μην σταθώ στο αίσθημα ικανοποίησης ή και χαράς ακόμα που μου αποπνέει αυτό το μήνυμα, κάτι το οποίο με παραξενεύει και με λυπεί ταυτόχρονα.
Πώς γίνεται ένας άνθρωπος που δηλώνει Χριστιανός - κι άρα εκ των πραγμάτων θα πρέπει να αποδέχεται και να βιώνει την αγάπη για τον πλησίον του - να χαίρεται με μια επικείμενη (κι υποτιθέμενη) καταστροφή;
Πολύ αντιφατικό είναι, δεν νομίζεις;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2013, 19:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι αντιφατικό,η Δευτέρα Παρουσία είναι το ποθούμενο κάθε ενσυνείδητου χριστιανού,που δεν κοιτάει τα γήινα αλλά προσμένει με χαρά τα επουράνια.''Ερχου ταχύ,Κύριε'' λέει μια προτροπή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2013, 02:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus
Παραβλέποντας το αναπόδεικτο και καταστροφολαγνικό ύφος της συγκεκριμένης δήλωσης, δεν μπορώ να μην σταθώ στο αίσθημα ικανοποίησης ή και χαράς ακόμα που μου αποπνέει αυτό το μήνυμα, κάτι το οποίο με παραξενεύει και με λυπεί ταυτόχρονα.
Πώς γίνεται ένας άνθρωπος που δηλώνει Χριστιανός - κι άρα εκ των πραγμάτων θα πρέπει να αποδέχεται και να βιώνει την αγάπη για τον πλησίον του - να χαίρεται με μια επικείμενη (κι υποτιθέμενη) καταστροφή;
Πολύ αντιφατικό είναι, δεν νομίζεις;

Εμένα φίλε Dying_Incubus δεν με παραξενεύει καθόλου αυτή η τάση καταστροφολογίας των φανατικών χριστιανών , μερικοί από τους οποίους πιστεύουν ότι μέσα από αυτή την καταστροφή θα απολαύσουν τον παράδεισο της θρησκείας τους και έχει τις ρίζες του στην απαρχή της εμφανίσεως του χριστιανισμού .
Κάποτε διάβασα ότι γύρω στο 250 , αν θυμάμαι καλά , ο αυτοκράτορας Δέκιος προσπάθησε να ενοποιήση εθνικά τους λαούς της αυτοκρατορίας και να τονώση το εθνικό τους φρόνημα , κρίνοντας ότι αυτό θα βοηθούσε στην αντιμετώπιση των επιδρομών των βαρβάρων . Στά πλαίσια λοιπόν της προσπάθειάς του αυτής διέταξε να τελεστούν θρησκευτικές εορτές σε όλες τις πόλεις της ρωμαϊκής αυτοκρατορίας . Τότε έκπληκτοι οι κατά τόπους αξιωματούχοι είδαν κάποιες ομάδες ταραχοποιών οι οποίοι δήλωναν χριστιανοί να βρίζουν τους Έλληνες (με την ευρύτερη έννοια) και την αυτοκρατορία , και να προσπαθούν να χαλάσουν τους εορτασμούς .

Συγκεκριμένα στη Σμύρνη στα πλαίσια αυτών των εορτασμών , εμφανίστηκαν μπροστά στον έπαρχο τέτοιοι ταραχοποιοί που είχαν δεθεί με αλυσίδες και απαιτούσαν μαρτυρικό θάνατο γιατί όπως φώναζαν ήταν χριστιανοί . Τότε ο έπαρχος ενοχλημένος φώναξε :
"μου φαίνεται ότι τρελαθήκαμε όλοι , αφού θέλουν τόσο πολύ να πεθάνουν γιατί μας κουβαλήθηκαν εδώ και δεν πάνε να πέσουν στον κοντινό γκρεμό" ;


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2013, 12:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris δεν κάνεις τον κόπο να μας φέρεις, έστω και μετά από τόσα χρόνια, τα κείμενα του Τερτυλιανού που ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕΣ ότι θα έφερνες στον Robben και άσε τα υπόλοιπα θέματα που δεν καταφέρνεις ούτε κατ'ελάχιστον να κατανοήσεις.

Άντε μπράβο αγόρι μου...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 02/05/2013 12:47:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2013, 15:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
15 μήνες ε;;;

Είναι κι αυτό στο μνημόνιο ή ξέρεις κάτι άλλο "χριστιανέ";;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2013, 15:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

15 μήνες ε;;;

Είναι κι αυτό στο μνημόνιο ή ξέρεις κάτι άλλο "χριστιανέ";;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ


Kαι αυτό στο μνημόνιο....Το εσχατολογικό μνημόνιο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2013, 12:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1800 μέρες μείνανε για την συντέλεια!Απο αυτές,1260 ανήκουν στους 2 προφήτες,1290 στον Αντίχριστο και 1335 απο την ενθρόνιση μέχρι την ΔΠ...Δηλαδή,σε 465 μέρες θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα.Πολύς καιρός.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2013, 13:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πάρεις κράνος για καλό και για κακό...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2013, 15:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Δηλαδή,σε 465 μέρες θα αρχίσουμε να μετράμε αντίστροφα.Πολύς καιρός.....

Ναι ρε γμτ ! Και το κακό είναι πως δεν υπάρχει και τσατσάρα με τόσα δόντια .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2013, 16:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E,τι να κάνουμε,υπομονή,θα περάσουν....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2013, 20:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν το καλοσκεφθείς, θα έχει και τα καλά της η... συντέλεια, δεν θα έχουμε κρίση μετά απ' αυτήν...

Αυτό θα εννοεί ο Σαμαράς όταν αναφέρεται στην ανάκαμψη.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ


Edited by - γιαπετ on 04/05/2013 20:16:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2013, 20:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bασικά,δεν εννοεί την συντέλεια,αλλά την εμφάνιση του Αντιχρίστου....Γιατί,κακά τα ψέμματα,απο αυτό το τέλμα που έχουμε πέσει,μόνον ένας Αντίχριστος μπορεί να μας βγάλει...Η' να το πω διαφορετικά,το τέλμα δημιουργήθηκε για αυτόν ακριβώς τον λόγο:Για να μας βγάλει μετά αυτός...Ήταν προσχεδιασμένο πολύ καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2013, 19:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή Ανάσταση αδερφοί και αδερφές μου να έχουμε και σήμερα,και προπάντων σε 5 χρόνια απο σήμερα,όπου τα σώματα όλων των νεκρών απο καταβολής κόσμου,απο τον Αδάμ και την Ευα μέχρι τους ανθρώπους που θα είναι ζωντανοί το 2018,θα αξιωθούν να αναστηθούν και να συναντήσουν ''ιδίως όμμασι'' τον Δημιουργό Τους...Καλη ανάσταση και σε όλους αυτούς που δεν πιστέψανε τον πατέρα Μάξιμο Βαρβαρή και το μήνυμα που ανιδιοτελώς έκπεμψε,σε όλους όσους γέλασαν,δυσπίστησαν,συκοφάντησαν,ειρωνεύτηκαν,έμπαιξαν και λοιδόρησαν τον μοναχό και εμάς που αναλάβαμε να διαδώσουμε αυτό το μήνυμα με τα πενιχρά μέσα που είχαμε στην κατοχή μας ώστε να ενημερωθούν και να προετοιμαστούν όσο το δυνατόν περισσότερες ψυχές για τα πολύ δύσκολα και εφιαλτικά χρόνια που έρχονται,όπου η Νέα Παγκόσμια Τάξη Πραγμάτων ετοιμάζει πυρετωδώς μαζί με τον ''εκλεκτό'' της, τον Αντίχριστο.Καλή Ανάσταση και στην ιεραρχία μας,που καταδίκασε το βιβλίο του μοναχού,χωρίς αποδείξεις,χωρίς επιχειρήματα,χωρίς να τον καλέσει σε απολογία ώς όφειλε....Καλή Ανάσταση και στους πνευματικούς ταγούς όπου διδάσκουν στα πνευματικοπαίδια τους την αναλαμπή της ορθοδοξίας,θεωρώντας εσφαλμένως οτι αυτή είναι και η σωστή πορεία των πραγμάτων απο εδώ και πέρα.
Αλλά κυρίως,καλή Ανάσταση σε αυτούς τους λίγους,τους ''ήρωες'' θα τους χαρακτήριζα,που πίστεψαν τον μοναχό και ακολούθησαν τις προτροπές του...Πόσο ο μισθός αυτωνών θα είναι μεγάλος στην παρούσα αλλά και τη άλλη ζωή.
Καλή Ανάσταση τέλος,και σε όλους τους αλλόθρησκους ή άπιστους σε όλο το πλανήτη,με την ελπίδα οτι κάποια μέρα θα δουν το ''φως το αληθινόν'' και θα σπεύσουν να μετανοήσουν απο τις αιρέσεις τους και τις κακοδοξίες τους....ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2013, 23:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νάσαι καλά και περαστικά σου, αδελφέ...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2013, 01:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχει βρεθεί ακόμη θεραπεία γιαπετ,για τέτοιες περιπτώσεις!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2013, 15:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν έχει βρεθεί ακόμη θεραπεία γιαπετ,για τέτοιες περιπτώσεις!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ισως και να μην έχει βρεθεί....Είμαι ανίατα πιστός στο τέλος του κόσμου σε 59 μήνες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2013, 08:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί έχω την εντύπωση , ότι αυτός ο μοναχός Μάξιμος , όταν είναι μόνος του , ρίχνει......το γέλιο της αρκούδας; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2013, 15:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ισως και να μην έχει βρεθεί....Είμαι ανίατα πιστός στο τέλος του κόσμου σε 59 μήνες!


Κατσε πρωτα να ερθει ο "αντι-προσωπος" που
ανυπομονεις και μετα πανε στους 59 μηνες!!!

υσ: πηρα ενα μαρκαδορο για να σημειωσω στο κορμι
μου πως ακριβως θελω να με τεμαχισουν στις κολασεις ...

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2013, 16:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ισως και να μην έχει βρεθεί....Είμαι ανίατα πιστός στο τέλος του κόσμου σε 59 μήνες!


Κατσε πρωτα να ερθει ο "αντι-προσωπος" που
ανυπομονεις και μετα πανε στους 59 μηνες!!!

υσ: πηρα ενα μαρκαδορο για να σημειωσω στο κορμι
μου πως ακριβως θελω να με τεμαχισουν στις κολασεις ...

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


To παίρνω σαν δεδομένο οτι θα εμφανιστεί,και γι' αυτό μετράω μέρες μέχρι την συντέλεια.Αν δεν εμφανιστεί,τότε θα σταματήσω να μετρώ,καθώς δεν μπορεί να γίνει ΔΠ αν πρώτα δεν παρουσιαστεί αυτός!Είναι απαραίτητη προυπόθεση.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 02:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Ισως και να μην έχει βρεθεί....Είμαι ανίατα πιστός στο τέλος του κόσμου σε 59 μήνες!


Κατσε πρωτα να ερθει ο "αντι-προσωπος" που
ανυπομονεις και μετα πανε στους 59 μηνες!!!

υσ: πηρα ενα μαρκαδορο για να σημειωσω στο κορμι
μου πως ακριβως θελω να με τεμαχισουν στις κολασεις ...

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


To παίρνω σαν δεδομένο οτι θα εμφανιστεί,και γι' αυτό μετράω μέρες μέχρι την συντέλεια.Αν δεν εμφανιστεί,τότε θα σταματήσω να μετρώ,καθώς δεν μπορεί να γίνει ΔΠ αν πρώτα δεν παρουσιαστεί αυτός!Είναι απαραίτητη προυπόθεση.....



υποσχεσου μου κατι...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 14:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tι πράγμα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 16:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Tι πράγμα;


εαν ρε παιδι μου ...
εαν δεν ενφανιστει ο "αντι-προσωπος"
θα παρατησεις τις προφητειες και θα ζησεις
απλα μιας που το κομματι ερμηνεια προφητειας
δεν το "εχεις" κια οτι θα απομακρυνθεις
απο τον ΑΙΡΕΤΙΚΟ κ.Μαχιμο συνφωνα με την εκλησια σου!


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 16:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Tι πράγμα;


εαν ρε παιδι μου ...
εαν δεν ενφανιστει ο "αντι-προσωπος"
θα παρατησεις τις προφητειες και θα ζησεις
απλα μιας που το κομματι ερμηνεια προφητειας
δεν το "εχεις" κια οτι θα απομακρυνθεις
απο τον ΑΙΡΕΤΙΚΟ κ.Μαχιμο συνφωνα με την εκλησια σου!


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


Aυτο σίγουρα θα γίνει,αν δεν εμφανιστεί μέσα στο 13 ο Αντί.Είναι η καταληκτική ημερομηνία που δίνω για την ενασχολησή μου με τις προφητείες γενικά.Μετά,θα τα παρατήσω όλα και βεβαίως και τον μοναχό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 18:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Tι πράγμα;


εαν ρε παιδι μου ...
εαν δεν ενφανιστει ο "αντι-προσωπος"
θα παρατησεις τις προφητειες και θα ζησεις
απλα μιας που το κομματι ερμηνεια προφητειας
δεν το "εχεις" κια οτι θα απομακρυνθεις
απο τον ΑΙΡΕΤΙΚΟ κ.Μαχιμο συνφωνα με την εκλησια σου!


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


Aυτο σίγουρα θα γίνει,αν δεν εμφανιστεί μέσα στο 13 ο Αντί.Είναι η καταληκτική ημερομηνία που δίνω για την ενασχολησή μου με τις προφητείες γενικά.Μετά,θα τα παρατήσω όλα και βεβαίως και τον μοναχό...




το ελπιζω . Οχι οτι στην ουσια με ενδιαφερει
απλα ρε παιδι εκτιθεσαι ειδικα μετα την Δευτερη
ευκαιρα που του εδωσες μετα την 21-12-2012

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 20:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εκτείθομαι,η 21η Δεκεμβρίου του 2012 ήταν μια πολύ σημαντική ημερομηνία για πολλούς κατοίκους του πλανήτη (ασχέτως αν δεν συνέβει τελικά τίποτα).Πέρα απο τις θεωρείες καταστροφής του κόσμου τότε,υπήρχαν και αυτοί που έλεγαν οτι είναι η ημερομηνία της μεγάλης αλλαγής για τον πλανήτη,μιας μεγάλης αλλαγής προς το καλύτερο.
Ε,λοιπόν,ξέροντας εμείς απο τον μοναχό,την διετία 2012-13 για περίοδο εμφάνισης του Αντιχρίστου,υποθέσαμε οτι θα μπορούσε η συγκεκριμένη ημερομηνία να είναι η αρχή του έργου του.Πρόσεξε όμως,ο μοναχός έδινε απο την αρχή την διετία 2012-13,δεν έλεγε δηλαδή σκέτο 2012 ή σκέτο 2013,σε όλες του τις τηλεοπτικές εμφανίσεις έδινε το διάστημα 2012-13!Φυσικό είναι να μην ξέρει και τον μήνα εμφάνισης μέσα σε αυτά τα έτη,αν το ήξερε θα τον έδινε και αυτόν.΄Τωρα τι έμεινε;7 μήνες μέχρι να βγεί και το 2013.Τα 16/24 της περιόδου που δίνει,έφυγαν!Δεν πρόκειται μετά να σου πει για 2014,θα έχει πέσει έξω.Ούτε η δική μου πληροφόρηση κάνει λόγο για 2014,και εμένα 2012 με 2013 που είπαν.Γι'αυτο και τον πιστεύω ακόμα και σήμερα τον Μάξιμο,επειδή έχω την ίδια πληροφόρηση απο άλλη πηγή και εγώ.Αλλα,αμα δεν εμφανιστεί και το 2013,δεν προκειται να εμφανιστεί το 2014.Μετά,απλώς δεν θα ξέρουμε πότε θα εμφανιστεί.Θα μας είναι άγνωστο.Δεν θα έχουμε καμία ένδειξη....Και χωρίς ενδείξεις,πώς θα προβαίνουμε σε προφητείες;Οπότε όλα αυτά θα σταματήσουν,μετά θα ισχυεί το ''Περι δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς οίδεν''.....Πραγματικά κανείς!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 08/05/2013 20:45:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2013, 23:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος

quote:
...και εμένα 2012 με 2013 που είπαν.Γι'αυτο και τον πιστεύω ακόμα και σήμερα τον Μάξιμο,επειδή έχω την ίδια πληροφόρηση απο άλλη πηγή και εγώ

Είναι ανακοινώσιμη αυτή η πηγή;

αείναι αξιόπιστη;

Ρωτάω διότι, όσες περισσότερες... πηγές υπ[άρχουν, τόσο πιο σίγουρο γίνεται...

quote:
Αλλα,αμα δεν εμφανιστεί και το 2013,δεν προκειται να εμφανιστεί το 2014.Μετά,απλώς δεν θα ξέρουμε πότε θα εμφανιστεί.

Ότι θα εμφανιστεί είναι σίγουρο πάντως, έτσι;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2013, 16:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπέτ,
δεν ξέρω αν η πηγή μου είναι αξιόπιστη,έχω αρχίσει να αμφιβάλλω και εγώ ο ίδιος.Είναι τζόγος πραγματικός να ορίζεις ημερομηνίες για το πότε θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος,αυτό έχω καταλάβει 3 χρόνια τώρα,απο το 2011 και μετά...Συνεπώς θα σου πώ:Δεν ξέρω!Έχω χάσει την πρότερη σιγουριά μου,το ίδιο και ο μοναχός...Αν πάντως δεν εμφανιστεί μέσα στο 2013,όλο το οικοδόμημα καταρρέει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2013, 21:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν εκτείθομαι,η 21η Δεκεμβρίου του 2012 ήταν μια πολύ σημαντική ημερομηνία για πολλούς κατοίκους του πλανήτη (ασχέτως αν δεν συνέβει τελικά τίποτα).Πέρα απο τις θεωρείες καταστροφής του κόσμου τότε,υπήρχαν και αυτοί που έλεγαν οτι είναι η ημερομηνία της μεγάλης αλλαγής για τον πλανήτη,μιας μεγάλης αλλαγής προς το καλύτερο.
Ε,λοιπόν,ξέροντας εμείς απο τον μοναχό,την διετία 2012-13 για περίοδο εμφάνισης του Αντιχρίστου,υποθέσαμε οτι θα μπορούσε η συγκεκριμένη ημερομηνία να είναι η αρχή του έργου του.Πρόσεξε όμως,ο μοναχός έδινε απο την αρχή την διετία 2012-13,δεν έλεγε δηλαδή σκέτο 2012 ή σκέτο 2013,σε όλες του τις τηλεοπτικές εμφανίσεις έδινε το διάστημα 2012-13!Φυσικό είναι να μην ξέρει και τον μήνα εμφάνισης μέσα σε αυτά τα έτη,αν το ήξερε θα τον έδινε και αυτόν.΄Τωρα τι έμεινε;7 μήνες μέχρι να βγεί και το 2013.Τα 16/24 της περιόδου που δίνει,έφυγαν!Δεν πρόκειται μετά να σου πει για 2014,θα έχει πέσει έξω.Ούτε η δική μου πληροφόρηση κάνει λόγο για 2014,και εμένα 2012 με 2013 που είπαν.Γι'αυτο και τον πιστεύω ακόμα και σήμερα τον Μάξιμο,επειδή έχω την ίδια πληροφόρηση απο άλλη πηγή και εγώ.Αλλα,αμα δεν εμφανιστεί και το 2013,δεν προκειται να εμφανιστεί το 2014.Μετά,απλώς δεν θα ξέρουμε πότε θα εμφανιστεί.Θα μας είναι άγνωστο.Δεν θα έχουμε καμία ένδειξη....Και χωρίς ενδείξεις,πώς θα προβαίνουμε σε προφητείες;Οπότε όλα αυτά θα σταματήσουν,μετά θα ισχυεί το ''Περι δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς οίδεν''.....Πραγματικά κανείς!

Edited by - Χριστιανός Ορθόδοξος on 08/05/2013 20:45:52



Ησουν πολυ απολυτος!
και μαλιστα ειχες γραψει χαρακτιριστικα
"οτι εαν κανουμε λαθος εμεις (ηταν το διαστημα που
παραδεχτηκες οτι εχεις σχεση μετο βιβλιο), τοτε κανουν λαθος και
οι γραφες " , απο τοτε σου εγραφα οτι ειτε εισαι θυμα, ειτε εισαι
κακος πωλητης του βιβλιου, εαν θυμασαι...

Τωρα για το ρητο...
Επειδη δεν τα καταφερατε εσεις σημαινει οτι υσχυει το ρητο;
Και γιατι να μην ισχυει απο ΠΑΝΤΑ αυτο το ρητο ρε συ;
(Για αυτους που ειναι Χρηστιανοι...)


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2013, 15:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήμουν απόλυτος,μέχρι και το 2011....Δεν έβλεπα μπροστά μου,ήμουν 1000% σίγουρος οτι ο μοναχός είναι σωστός,δεν το διαπραγματεύομουνα.Και μιλάμε για μια ιστορία που ξεκίνησε για μένα το 2007 έτσι;Τον πίστεψα απο την πρώτη στιγμή,δεν ξέρω πώς συνέβει αυτό αλλά τον πίστεψα!Χωρίς τα στοιχεία που προέκυψαν μετά και τον επαλήθευαν,χωρίς τίποτα!
Άρα,την προαίρεση να τελείωσει ο κόσμος την είχα απο την αρχή,το ήθελα πολύ,γι'άυτο δεν έβλεπα μπροστά μου....Σήμερα;Οι πιθανότητες είναι κατά μας:40-60,40% να εμφανιστεί,60% να μην εμφανιστεί,και όσο θα περνάνε οι μήνες το ποσοστό θα μειώνεται κατα 5%...Θα είναι μια πάρα πολύ μεγάλη απογοήτευση για μένα όλη αυτή η ιστορία να είναι πλάνη,θα αργήσω πολύ καιρό να συνέλθω...Προς το παρόν ελπίζω και πιστεύω...Όσο βρισκόμαστε μέσα στο 2013,η ελπίδα παραμένει ζωντανή,έστω και φθίνουσα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iroas
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2013, 04:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iroas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ήμουν απόλυτος,μέχρι και το 2011....Δεν έβλεπα μπροστά μου,ήμουν 1000% σίγουρος οτι ο μοναχός είναι σωστός,δεν το διαπραγματεύομουνα.Και μιλάμε για μια ιστορία που ξεκίνησε για μένα το 2007 έτσι;Τον πίστεψα απο την πρώτη στιγμή,δεν ξέρω πώς συνέβει αυτό αλλά τον πίστεψα!Χωρίς τα στοιχεία που προέκυψαν μετά και τον επαλήθευαν,χωρίς τίποτα!
Άρα,την προαίρεση να τελείωσει ο κόσμος την είχα απο την αρχή,το ήθελα πολύ,γι'άυτο δεν έβλεπα μπροστά μου....Σήμερα;Οι πιθανότητες είναι κατά μας:40-60,40% να εμφανιστεί,60% να μην εμφανιστεί,και όσο θα περνάνε οι μήνες το ποσοστό θα μειώνεται κατα 5%...Θα είναι μια πάρα πολύ μεγάλη απογοήτευση για μένα όλη αυτή η ιστορία να είναι πλάνη,θα αργήσω πολύ καιρό να συνέλθω...Προς το παρόν ελπίζω και πιστεύω...Όσο βρισκόμαστε μέσα στο 2013,η ελπίδα παραμένει ζωντανή,έστω και φθίνουσα......

Τελικά ο μάξιμος προξένησε πολύ μεγάλο κακό.
Ηθελα να δω την ημέρα που θα παραδεχτεί το λάθος - αν έχει τα κότσια να μετανοήσει.
Αλλά πάνω απ'όλα φταίνε όσοι του δίνουν σημασία.
Δικιά σου είναι η ευθύνη. Φρόντισε να απορρίψεις την πλάνη το γρηγορότερο γιατί μόνο δικιά σου είναι η χασούρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy