ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2013, 20:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E,τώρα,έτσι όπως είναι η κατάσταση τα έχω αναβάλει όλα για το τέλος του χρόνου..Ελπίζω να εμφανιστεί αναθεμά τον!Δεν μπορεί να μην εμφανιστεί,δεν έχει άλλο χρόνο,του χρόνου πρέπει να ενθρονιστεί για να είναι το 2018 σωστό....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2013, 01:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

E,τώρα,έτσι όπως είναι η κατάσταση τα έχω αναβάλει όλα για το τέλος του χρόνου..Ελπίζω να εμφανιστεί αναθεμά τον!Δεν μπορεί να μην εμφανιστεί,δεν έχει άλλο χρόνο,του χρόνου πρέπει να ενθρονιστεί για να είναι το 2018 σωστό....




μονο ενα σχολιο (αν μου επιτρεπεις)...
ε ειναι λιγο περιεργο να ελπιζεις στην ενφανιση του κια νατον αναθεματιζεις

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2013, 21:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον αναθεματίζω γιατί δεν φανερώνεται....Τσουρέκια μας τα έχει κάνει,τον περιμένω 2,5 ολόκληρα χρόνια!Συν αλλα 2 απο τότε που το πίστεψα,μας κάνουν 4,5....Ε,στα 5 καίγεται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2013, 13:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
13 μήνες μείνανε για την ενθρόνιση,13 μήνες....13 ''εύκολοι'' μήνες,όπως έλεγε και ο γέροντας Παίσιος για το πρώτο διάστημα πριν την αναληψη της εξουσίας απο τον Αντίχριστο....Αρα,για 1 σχεδόν χρόνο ακόμα μπορούμε να βαδίζουμε ''χαλαρά''.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2013, 15:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
X.O.
Παει και ο Ιουνιος
Εχουμε λοιπον
6/12 αποτυχια και 6/12 επιτυχια
αρα 1/2 .


ΥΣ : πανε για μπανιο και ασε τις θεωριες.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2013, 21:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
6 μήνες μείνανε,6 μήνες απόλυτης αγωνίας!Ούτε όταν έδινα πανελλαδικές δεν είχα τέτοια αγωνία,έχει φτάσει στο κόκκινο!
Τα συναισθήματα διφορούμενα...Απο την μία θέλω να περάσει γρήγορα ο καιρός και ό,τι είναι να γίνει ας γίνει,και απο την άλλη φοβάμαι να περάσει διότι έρχεται τσουνάμι στις 1/1/2014....Δεν ξέρω πραγματικά τι είναι προτιμότερο απο τα δύο,να περάσει γρήγορα ή αργά;Όπως και να έχει όμως,θα περάσουν.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2013, 00:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Απο την μία θέλω να περάσει γρήγορα ο καιρός και ό,τι είναι να γίνει ας γίνει,και απο την άλλη φοβάμαι να περάσει διότι έρχεται τσουνάμι στις 1/1/2014....

Το μόνο τσουνάμι που έρχεται την 1/1/2014 φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε θα είναι οι αυξημένοι φόροι, νέες περικοπές σε μισθούς και συντάξεις, και νέες αυξήσεις στην τιμή του ρεύματος.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2013, 14:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Απο την μία θέλω να περάσει γρήγορα ο καιρός και ό,τι είναι να γίνει ας γίνει,και απο την άλλη φοβάμαι να περάσει διότι έρχεται τσουνάμι στις 1/1/2014....

Το μόνο τσουνάμι που έρχεται την 1/1/2014 φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε θα είναι οι αυξημένοι φόροι, νέες περικοπές σε μισθούς και συντάξεις, και νέες αυξήσεις στην τιμή του ρεύματος.

*


Nαι και αυτά...Αλλα έρχεται και το προσωπικό,δικό μου τσουνάμι που θα δοκιμάσει τις αντοχές της ψυχής μου....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2013, 17:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα πω εδώ οτι η πιθανότερη ημερομηνία να εμφανιστεί τελικά ο Αντίχριστος μέσα στο 2013, είναι η 29η Ιουλίου του 2013.Βέβαια,αυτό δεν σημαίνει οτι αν δεν εμφανιστεί τότε,δεν θα εμφανιστεί Οκτώβριο για παράδειγμα ή Δεκέμβριο...Όλος ο χρόνος παίζει,αλλα σαν πιθανότερο θα έλεγα σε 24 μέρες απο σήμερα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2013, 03:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

quote:
Δεν συμφωνώ με τον τίτλο του θέματος!Το σωστό είναι:''Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος!''Αυτό έπρεπε να βάλεις!

Εγώ πάλι δε συμφωνώ με κανέναν απο τους 2.

Το σωστό είναι "Το 2013 εμφανίζεται ο Ψυχίατρος".

Πλάκα στη πλάκα, ξέρετε μήπως αγαπητοί μου συνομιλητές, πόσα λαμόγια έχουν θησαυρίσει απο αυτές τις αηδίες?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2013, 08:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα

quote:
Δεν συμφωνώ με τον τίτλο του θέματος!Το σωστό είναι:''Το 2013 εμφανίζεται ο Αντίχριστος!''Αυτό έπρεπε να βάλεις!

Εγώ πάλι δε συμφωνώ με κανέναν απο τους 2.

Το σωστό είναι "Το 2013 εμφανίζεται ο Ψυχίατρος".

Πλάκα στη πλάκα, ξέρετε μήπως αγαπητοί μου συνομιλητές, πόσα λαμόγια έχουν θησαυρίσει απο αυτές τις αηδίες?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Όλοι εμείς οι δυστυχισμένοι χρειαζόμαστε έναν ψυχίατρο. Όχι τον επαγγελματία κουτσομπόλη γιατρό, ελπίζω να καταλαβαίνεις τί εννοώ.

Ναι, πολλοί ψευδομεσσίες και ψευδοπροφήτες θησαυρίζουν.

Πέρα από αυτά, πως βλέπεις εσύ προσωπικά το μέλλον του κόσμου με βάση τα δεδομένα που έχουμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SARUMAN
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2013, 11:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2013, 12:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aναρωτιεμαι μονο μηπως θα πρεπει να ξεφυγουμε απο την αποψη που εχουμε για το πως θα εμφανιστει ο αντιχτιστος

Μηπως ο αντιχριστος κρυβεται πισω απο ολα αυτα που διαδραματιζονται στις μερες μας ,και εμεις τον περιμενουμε, σαν καποιον με υλικη υποσταση να ερθει και να μας πει ''κου -κου'' Εδω ειμαι !!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2013, 18:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aναρωτιεμαι μονο μηπως θα πρεπει να ξεφυγουμε απο την αποψη που εχουμε για το πως θα εμφανιστει ο αντιχτιστος

Μηπως ο αντιχριστος κρυβεται πισω απο ολα αυτα που διαδραματιζονται στις μερες μας ,και εμεις τον περιμενουμε, σαν καποιον με υλικη υποσταση να ερθει και να μας πει ''κου -κου'' Εδω ειμαι !!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ


O Αντίχριστος θα έρθει με υλική υπόσταση,θα είναι ένας κανονικός άνθρωπος όπως όλοι μας...Η διαφορά του είναι οτι με παραχωρηση Θεού θα έχει ''σκηνώσει'' μέσα του όλη η δύναμη του Σατανά,δηλαδή θα μπορεί να κάνει ό,τι και ο Διάβολος!Και κυρίως ψευτοθαύματα με τα οποία θα προσπαθήσει να ξεγελάσει τους πιστούς και να τους κάνει να αποστατήσουν απο την αγάπη του Χριστού....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2013, 22:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δειλοί, μοιραῖοι κι ἄβουλοι ἀντάμα!
προσμένουμε, ἴσως, κάποιο θάμα!
Κώστας Βάρναλης

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2013, 02:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Χρήστος Ελ

quote:
Πέρα από αυτά, πως βλέπεις εσύ προσωπικά το μέλλον του κόσμου με βάση τα δεδομένα που έχουμε;

Να σου πω φίλε μου,
Εγώ νομίζω κατ' αρχάς οτι δεν έχει κανένα νόημα να εμφανισθεί ο Αντίχρηστος και να κάνει "μαμ" τους ανθρώπους.
Άλλωστε τη μάχη έτσι κι' αλλιώς την έχει κερδίσει, οι άνθρωποι κάνουν τον σταυρό τους στην εκλησία και μετά ο ένας βγάζει το μάτι του άλου.

Με απλά λόγια το μέλον μας είναι η επιστροφή στις ρίζες μας, (φιλοσοφία - παιδεία - επιστήμες).

Το μέλον μας φίλε μου ξεκινά απο το παρελθόν μας, να σου πω και ένα απόφθεγμά μου δικής μου φιλοσοφίας:
Ο άνθρωπος που ξεχνάει από που ξεκίνησε, επιστρέφει πάλι εκεί.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2013, 14:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Αντίχριστος θα έρθει να κάνει ''μαμ'' τους ανθρώπους,ποιούς ανθρώπους όμως;Αυτούς που ζούνε μακρυά απο τον Θεό,που πιστεύουν σε άλλες θρησκείες,που είναι αιρετικοί και ειδωλολάτρες...Γι'αυτούς έρχεται ο Αντίχριστος,καθως και για τους άθεους-χριστιανούς ορθόδοξους της ταυτότητας.....Ερχεται για να οδηγήσει στην απώλεια πλήθος λαών που δεν πίστεψαν στον πραγματικό σωτήρα Κύριο ημών Ιησού Χριστό και δεν ασπάστηκαν την αλήθεια ωστε να σωθουν απο αυτη.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2013, 18:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
O Αντίχριστος θα έρθει να κάνει ''μαμ'' τους ανθρώπους,ποιούς ανθρώπους όμως;Αυτούς που ζούνε μακρυά απο τον Θεό,που πιστεύουν σε άλλες θρησκείες,που είναι αιρετικοί και ειδωλολάτρες...Γι'αυτούς έρχεται ο Αντίχριστος,καθως και για τους άθεους-χριστιανούς ορθόδοξους της ταυτότητας.....Ερχεται για να οδηγήσει στην απώλεια πλήθος λαών που δεν πίστεψαν στον πραγματικό σωτήρα Κύριο ημών Ιησού Χριστό και δεν ασπάστηκαν την αλήθεια ωστε να σωθουν απο αυτη.....

Χρήστο:
Κατάλαβες τώρα τι εννοώ περί χριστιανικού μίσους εναντίον των άλλων ανθρώπων?
Δες τα μόνος σου φίλε μου και πες μου ένα πράγμμα, ο Χριστός που σταυρώθηκε για χάρη των ανθρώπων, αυτές τις αηδίες έλεγε?

Ντροπή ρε παιδιά, ντροπή, μη κάνετε πιά τον σταυρό σας, γίνατε υπηρέτες του σκοτεινού άρχοντα και ντροπιάζετε τον Ιησού.

Αμάν πιά.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SARUMAN
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2013, 23:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2013, 05:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Ρε συ SARUMAN ξέρεις τι αναρωτιέμαι?

Πως κατάντησε έτσι η όλη φάση? Δηλαδή τι πήγε στραβά στα μυαλά των ανθρώπων και προτίμησαν τον "Σατανά" αντί τον "Ιησού"?
Πως η κακία και το μίσος του φανατισμού φώλιασαν στις καρδιές τους?
Κάποιος δεν πρέπει να ευθύνεται γι' αυτό?

Φιλοσοφικό ερώτημα:

Αν ο Θεός κατάλαβε πως όταν η παρουσία του γίνεται αντιληπτή απο τον άνθρωπο, επιφέρει το αντίθετο αποτέλεσμα απο αυτό που θέλει ο Θεός...
Μήπως γι' αυτό.....σιωπά σοφά?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SARUMAN
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2013, 13:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημέρα,

Ρε συ SARUMAN ξέρεις τι αναρωτιέμαι?

Πως κατάντησε έτσι η όλη φάση? Δηλαδή τι πήγε στραβά στα μυαλά των ανθρώπων και προτίμησαν τον "Σατανά" αντί τον "Ιησού"?
Πως η κακία και το μίσος του φανατισμού φώλιασαν στις καρδιές τους?
Κάποιος δεν πρέπει να ευθύνεται γι' αυτό?

Φιλοσοφικό ερώτημα:

Αν ο Θεός κατάλαβε πως όταν η παρουσία του γίνεται αντιληπτή απο τον άνθρωπο, επιφέρει το αντίθετο αποτέλεσμα απο αυτό που θέλει ο Θεός...
Μήπως γι' αυτό.....σιωπά σοφά?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Το πρόβλημα ξεκινα φίλε απο τις περιούσιες φυλές και τους περιούσιους ανθρώπους.
Οταν κάποιος θεωρεί τον εαυτό του ευλογημένο τέκνο του Θεού και όλους τους υπολοίπους απίστους και ειδωλολάτρες ,είναι απόλυτα φυσικό να φωλίασει μεσα του το μισος.
Οταν κάποιος είναι ο ορθόδοξος και οι υπόλοιποι οι ανορθόδοξοι ,τότε ο ορθόδοξος θεωρεί ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσει κάθε μέσο για να προσυλητίσει τους ανορθοδόξους στη δική του ορθοδοξία.
Οταν αυτοί αρνούνται τότε ο ορθόδοξος γίνεται ο τιμωρός του Θεού ,το ευλογημένο του τέκνο και οι υπόλοιποι γίνονται οι μιαροί οι λεπροί οι αμαρτωλοί οι σιχαμεροί.
Ετσι καταλήγει ο πιο ορθόδοξος να κυνηγάει τον λιγότερο ορθόδοξο με ρόπαλα και σιδηρογροθιές για να επιτελέσει το έργο που του έχει ανατεθεί απο το Θεό.
Ετσι δημιουργήθηκαν όλοι οι αιματηροί θρησκευτικοί πόλεμοι που κόστισαν χιλιάδες ζωές αθώων ανθρώπων που έλαχε να μπουν στο στόχαστρο των ορθοδόξων που αφου δεν μπόρεσαν να μεταβάλλουν την "πλάνη" τους τους εξολοθρευσαν.
Αλλα το τραγικό είναι ότι ακόμη και σήμερα συνεχίζωνται οι ίδιες αυτές συμπεριφορές θρησκευτικού χουλιγκανισμού.

Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2013, 22:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
;Αυτούς που ζούνε μακρυά απο τον Θεό,που πιστεύουν σε άλλες θρησκείες,που είναι αιρετικοί και ειδωλολάτρες...Γι'αυτούς έρχεται ο Αντίχριστος,καθως και για τους άθεους-χριστιανούς ορθόδοξους της ταυτότητας.....Ερχεται για να οδηγήσει στην απώλεια πλήθος λαών που δεν πίστεψαν στον πραγματικό σωτήρα Κύριο ημών Ιησού Χριστό και δεν ασπάστηκαν την αλήθεια ωστε να σωθουν απο αυτη.....

Συγνωμη φιλε μου αλλα νομιζω οτι κλεινεσαι λιγακι


Η γνωμη μου ειναι οτι αν καποιος δεν δουλευει με τον εαυτο του τιποτα σε αυτον δεν προκειται να διαφοροποιηθει


Η βοηθεια του θεου ισως και να ειναι απαραιτητη ,ειναι ομως και η δικια μας προσπαθεια εξισου απαραιτητη

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

Edited by - xristosxatz on 08/07/2013 22:38:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2013, 10:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια φωτογραφία φίλε SARUMAN αξίζει όσο χίλιες λέξεις....
Η χριστιανική αγάπη σε όλο της το μεγαλείο. Αν κι εδώ που τα λέμε το αγαπάτε αλλήλους ο Χριστός δεν το είπε σε κήρυγμά του στο πλήθος, το είπε απευθυνόμενος στους αποστόλους. Δηλαδή τους είπε να αγαπάη ο ένας τον άλλο. Καμιά σχέση με αυτό που θέλουν να παρουσιάσουν, ότι δήθεν ο χριστιανισμός διακηρύσσει την αγάπη μεταξύ των ανθρώπων. Άλλωστε στην πράξη γίνεται εντελώς το αντίθετο. Όχι μόνο εναντίον αυτών που δεν είναι χριστιανοί, βλέπε απάντηση Χριστιανού Ορθόδοξου, αλλά και μεταξύ των ιδίων των χριστιανών, βλέπε πρόσφατη φωτογραφία ελληνοαρμενικού θρησκευτικού πολέμου.

*

Edited by - Sesostris on 09/07/2013 10:59:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2013, 18:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
;Αυτούς που ζούνε μακρυά απο τον Θεό,που πιστεύουν σε άλλες θρησκείες,που είναι αιρετικοί και ειδωλολάτρες...Γι'αυτούς έρχεται ο Αντίχριστος,καθως και για τους άθεους-χριστιανούς ορθόδοξους της ταυτότητας.....Ερχεται για να οδηγήσει στην απώλεια πλήθος λαών που δεν πίστεψαν στον πραγματικό σωτήρα Κύριο ημών Ιησού Χριστό και δεν ασπάστηκαν την αλήθεια ωστε να σωθουν απο αυτη.....

Συγνωμη φιλε μου αλλα νομιζω οτι κλεινεσαι λιγακι


Η γνωμη μου ειναι οτι αν καποιος δεν δουλευει με τον εαυτο του τιποτα σε αυτον δεν προκειται να διαφοροποιηθει


Η βοηθεια του θεου ισως και να ειναι απαραιτητη ,ειναι ομως και η δικια μας προσπαθεια εξισου απαραιτητη

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Η ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

Edited by - xristosxatz on 08/07/2013 22:38:48


Kαθόλου δεν κλείνομαι,ο Αντίχριστος έρχεται για να ξεχωρίσει την ήρα απο το στάρι,τους πραγματικούς πιστούς απο τους ''γιαλαντζί''.Έρχεται ώστε να είναι αναπολόγητη η ανθρωπότητα που δεν πίστεψε στον Ιησου Χριστό,αλλα προτίμησε να συνεχίζει να προσκυνάει τα είδωλα και τους ψεύτικους θεούς..Έρχεται για να ελεγξει και να αποδώσει στον καθένα το μερτικό του,αυτό που διάλεξε για την δική του την ζωή.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2013, 23:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
ο Αντίχριστος έρχεται για να ξεχωρίσει την ήρα απο το στάρι,τους πραγματικούς πιστούς απο τους ''γιαλαντζί''.Έρχεται ώστε να είναι αναπολόγητη η ανθρωπότητα που δεν πίστεψε στον Ιησου Χριστό,αλλα προτίμησε να συνεχίζει να προσκυνάει τα είδωλα και τους ψεύτικους θεούς.

Εντάξει μ' αυτούς που προσκυνάνε τα είδωλα και τους ψεύτικους θεούς φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, μ' εμάς τους υπόλοιπους που δεν πέφτουμε στα τέσσερα σαν σκύλοι -αυτή είναι η ετυμολογία της λέξεως προσκυνώ- ούτε σε θεούς ούτε σε δαίμονες, τι προβλέπεται σύμφωνα με τις on line πληροφορίες σας;

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 19:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν δεν προσκυνήσετε τον Αντίχριστο,σας περιμένει φυλάκιση,βασανιστήρια και θάνατος!Ο Γέροντας Παίσιος έλεγε βέβαια οτι δεν θα φτάσει μέχρι εκεί η χάρη τους,αλλα όσοι δεν αποδεχτούν το χάραγμα δεν θα μπορούν να ζουν μέσα στην οργανωμένη κοινωνία των πόλεων,καθώς ούτε να αγοράζουν ούτε να πωλούν τίποτα θα μπορούν!
Το μεγάλο μανικι θα το περάσουν βέβαια οι Χριστιανοί,διότι αυτοί θα διώκονται απο πόλη σε πόλη,απο χωριό σε χωριό,και όπου τους βρίσκουν θα τους φονεύουν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SARUMAN
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 20:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αααααααααχχχχχχχχχχχ
Και που να ζούσε σήμερα ο Ιησούς και να ακουγε όλα αυτά.
Θα καρφωνόταν μόνος του στο σταυρό.

Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 20:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αααααααααχχχχχχχχχχχ
Και που να ζούσε σήμερα ο Ιησούς και να ακουγε όλα αυτά.
Θα καρφωνόταν μόνος του στο σταυρό.

Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας


Αυτα που λέω SARUMAN,δεν τα λέω απο το μυαλό μου,είναι διδασκαλία των Πατέρων της Εκκλησίας μας!Και ο καιρός που θα γίνουν,πλησιάζει,πλησιάζει πολύ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 23:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ο Γέροντας Παίσιος έλεγε βέβαια οτι δεν θα φτάσει μέχρι εκεί η χάρη τους,αλλα όσοι δεν αποδεχτούν το χάραγμα δεν θα μπορούν να ζουν μέσα στην οργανωμένη κοινωνία των πόλεων,καθώς ούτε να αγοράζουν ούτε να πωλούν τίποτα θα μπορούν!
Το μεγάλο μανικι θα το περάσουν βέβαια οι Χριστιανοί,διότι αυτοί θα διώκονται απο πόλη σε πόλη,απο χωριό σε χωριό,και όπου τους βρίσκουν θα τους φονεύουν!

Εμ άμα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε είναι έτσι τα πράγματα, τό είπε και ο Παΐσιος, τότε τη βάψατε γιατί ο αντίχριστος ήλθε και είναι ήδη εδώ. Είναι οι ισλαμιστές που έχουν κατασφάξει μέχρι τώρα αρκετούς χριστιανούς. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά ο Τσίπρας θέλει να τους εγκαταστήσει και μόνιμα στην Ελλάδα. Λες να είναι κολλητάρια με τον αντίχριστο και να του έχει τάξει προθυπουργία; Σε βλέπω φίλε να μεταναστεύης για να γλυτώσης.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SARUMAN
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2013, 23:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ο Γέροντας Παίσιος έλεγε βέβαια οτι δεν θα φτάσει μέχρι εκεί η χάρη τους,αλλα όσοι δεν αποδεχτούν το χάραγμα δεν θα μπορούν να ζουν μέσα στην οργανωμένη κοινωνία των πόλεων,καθώς ούτε να αγοράζουν ούτε να πωλούν τίποτα θα μπορούν!
Το μεγάλο μανικι θα το περάσουν βέβαια οι Χριστιανοί,διότι αυτοί θα διώκονται απο πόλη σε πόλη,απο χωριό σε χωριό,και όπου τους βρίσκουν θα τους φονεύουν!

Εμ άμα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε είναι έτσι τα πράγματα, τό είπε και ο Παΐσιος, τότε τη βάψατε γιατί ο αντίχριστος ήλθε και είναι ήδη εδώ. Είναι οι ισλαμιστές που έχουν κατασφάξει μέχρι τώρα αρκετούς χριστιανούς. Και όχι τίποτε άλλο, αλλά ο Τσίπρας θέλει να τους εγκαταστήσει και μόνιμα στην Ελλάδα. Λες να είναι κολλητάρια με τον αντίχριστο και να του έχει τάξει προθυπουργία; Σε βλέπω φίλε να μεταναστεύης για να γλυτώσης.

*


Ηδη έχουν εγκατασταθεί μόνιμα εδώ φίλε Sesostris και θα μας κατασφάξουν όλους σε λίγο .


Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy