ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 20:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι το κατάλαβα ότι ήταν σε ευέξαπτη στιγμή και σίγουρα είναι σαν τον Μορφέα από το matrix βράχος!!! οπότε δεν έδωσα σημασία, ένα νούμερο στο μέτωπο ούτως ή άλλος το έχουμε όλοι ή ένα γράμμα και φαίνεται στην μετ αθάνατον ζωή αν το έχεις ακούσει, ή ακόμα καλύτερα όταν γεννιόμαστε παίρνουμε από το κράτος ένα νούμερο, εμένα με κυνηγάει το ένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 20:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε Νικόμαχε. Όταν μπαίνεις στο σπίτι του κάποιου, δεν κάνεις μαγκιές. Και δεν μιλάω για το esoterica. Μιλάω για το σπίτι του ορθού λόγου. Ο οποίος είναι αδύνατο να αρθρωθεί από κάφρους, αμαθείς, τυχαίους, βραδύνοες, τεμπέληδες και κουτσαβάκηδες.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 20:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλάς για το 98%, ή κάνω λάθος?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maria3

Τίποτα από αυτά δεν είναι για σένα. Για τους τύπους δήθεν είναι.

Να πάρω και μια κάρτα: τους καραγκιόζηδες.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το παρελθόν μιλάω. Το απαίδευτο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς κάθε ενδιαφερόμενο,

Το αυτεξούσιον ΔΕΝ είναι συνώνυμο του αυτοβούλου.Τι να κάνουμε τώρα...
Στα νεότερα χρόνια έχει επικρατήσει σε συγκεκριμένους κύκλους η ερμηνεία του ως "ελευθέρα βουλήσει",αλλά είναι μερικώς αυθαίρετη.

Η έννοια εμπεριέχει περισσότερο τη λογική του έχοντος τη δύναμη και την αυτάρκεια,παρά του έχοντος τη βούληση.

Είναι τα καλά της Ελληνικής γλώσσας,βλέπετε.(όσοι τα βλέπουν...)
Κάθε λέξη έχει ιδαίτερη ερμηνεία και βαρύτητα.

Αλλιώς,αν είναι να τα κάνουμε αχταρμά,υπάρχουν και τα Αγγλικά.
Με ένα ψωρο-Proficiency,κατέχεις την Αγγλική καλύτερα από τους περισσότερους Άγγλους.

ΥΣ: Τα περί ορθογραφίας τα αντιπαρέρχομαι.Όποιος νοιώθει τη σημασία της,την χρησιμοποιεί.Όποιος δεν την νοιώθει,την απαξιώνει.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και που είσαι ρε δόκτωρα, το όνομά μου είναι Μάνος Νιωτάκης. Τις μαγκιές με τα ανή(ι)ψια, να τις κάνεις επωνύμως. Κατανοητός?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AMEINIA, ποιός κάλεσε την...πυροσβεστική?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε,

Η παραπάνω ανάρτησή μου απλά περιέχει, την αδιαπραγμάτευτα ορθή ερμηνεία του όρου που συζητάτε.
Η ερμηνεία αυτή συμφωνεί με την ερμηνεία του DSM και τη δική σου.

Που την είδες την πυροσβεστική;

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2013, 21:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα άλλο με παραξενεύει...έχουμε μπει στο έτος 2013,το έτος που έδινε απο την αρχή ο μοναχός για εμφάνιση του Αντιχρίστου,και κανενα ραδιόφωνο,κανένα κανάλι,δεν έχει ενδιαφερθεί να του πάρει κάποια συνέντευξη για να δούνε άν όντως έχει πέσει μέσα,για το πότε μέσα στο έτος θα εμφανιστεί και άλλα.Η τελευταία συνέντευξη που έχει δώσει είναι απο το 2012,περσι.Φέτος ακρα του τάφου σιωπή.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2013, 20:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εμένα άλλο με παραξενεύει...έχουμε μπει στο έτος 2013,το έτος που έδινε απο την αρχή ο μοναχός για εμφάνιση του Αντιχρίστου,και κανενα ραδιόφωνο,κανένα κανάλι,δεν έχει ενδιαφερθεί να του πάρει κάποια συνέντευξη για να δούνε άν όντως έχει πέσει μέσα,για το πότε μέσα στο έτος θα εμφανιστεί και άλλα.Η τελευταία συνέντευξη που έχει δώσει είναι απο το 2012,περσι.Φέτος ακρα του τάφου σιωπή.....



Μηπως( σκεφτομαι εγω τωρα...) , μηπως σε
εκεινη την συνεντευξη εκανε λογο για τις 21-12-12;
Οχι τιποτα αλλο αλλο προφητης(ή αναλυτης εαν θελεις)
που "πεφτει εξω" χανει το κυρος της προβλεψης
(ή της σωστης αναλυσης εαν θελεις).

Λυπαμαι αλλα το γεγονος οτι δεν του δινουν σημασια
εινια λογικο μιας που οι ιδιοι οι δημοσιογραφοι
ξερουν οτι θα γελιοποιηθουν σαν δημοσιογραφοι
εαν παρουν συνεντευξη με αφορμη την ελευση του
"Αντι-προσωπου" απο ενα ατομο που εχει πεσει εξω
σε προβλεψεις σχετικα με το θεμα .

Υς : ελπιζω αυτη η απαντηση να σε βαλει σε σκεψεις
σχετικα με την αντιμετωπιση που εχει γενικα
και την αποψη ακομη και των δημοσιογραφων
που θα καναν "κρα" για ενα θεμα που πραγματευεται
τον αρμαγεδον( ετσι γραφεται η λεξη;).

χανει το δικαιωμα να αυτοχαρακτιρζεται

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2013, 21:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Εμένα άλλο με παραξενεύει...έχουμε μπει στο έτος 2013,το έτος που έδινε απο την αρχή ο μοναχός για εμφάνιση του Αντιχρίστου,και κανενα ραδιόφωνο,κανένα κανάλι,δεν έχει ενδιαφερθεί να του πάρει κάποια συνέντευξη για να δούνε άν όντως έχει πέσει μέσα,για το πότε μέσα στο έτος θα εμφανιστεί και άλλα.Η τελευταία συνέντευξη που έχει δώσει είναι απο το 2012,περσι.Φέτος ακρα του τάφου σιωπή.....

Έχουμε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ένα σωρό σοβαρά θέματα. Με τον Μάξιμο και τις παπαριές του θα ασχολούνται τα κανάλια;;; Όσο διαπλεκόμενα κι αν είναι, φροντίζουν να διατηρούν και κάποια σοβαρότητα.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 14:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Μηπως( σκεφτομαι εγω τωρα...) , μηπως σε
εκεινη την συνεντευξη εκανε λογο για τις 21-12-12;
Οχι τιποτα αλλο αλλο προφητης(ή αναλυτης εαν θελεις)
που "πεφτει εξω" χανει το κυρος της προβλεψης
(ή της σωστης αναλυσης εαν θελεις).

Λυπαμαι αλλα το γεγονος οτι δεν του δινουν σημασια
εινια λογικο μιας που οι ιδιοι οι δημοσιογραφοι
ξερουν οτι θα γελιοποιηθουν σαν δημοσιογραφοι
εαν παρουν συνεντευξη με αφορμη την ελευση του
"Αντι-προσωπου" απο ενα ατομο που εχει πεσει εξω
σε προβλεψεις σχετικα με το θεμα .

Υς : ελπιζω αυτη η απαντηση να σε βαλει σε σκεψεις
σχετικα με την αντιμετωπιση που εχει γενικα
και την αποψη ακομη και των δημοσιογραφων
που θα καναν "κρα" για ενα θεμα που πραγματευεται
τον αρμαγεδον( ετσι γραφεται η λεξη;).

χανει το δικαιωμα να αυτοχαρακτιρζετα


Nαι,έκανε λόγο για 21/12/12!Και οτι τότε ίσως και να εμφανιζόταν ο Αντίχριστος,όπως είχα γράψει και εγω με το πρώτο μου πόστ!Αλλα συμπλήρωσε:Ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί το 2012 με 2013!Είχε πει μεν 12,αλλα έδωσε ΚΑΙ το 13!Έδωσε ουσιαστικά διετία!Απο 1/1/12 μέχρι 31/12/13!Αυτή είναι μέχρι και σήμερα η επίσημη θέση....(Για την ακρίβεια σε νέα του εκπομπή κάνει λόγο και για Ιανουάριο του 2014,αλλα δεν ξέρω αν μπορέσει να το περάσει,αφου όλος ο κόσμος γνωρίζει για 2013....)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 14:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχουμε φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ένα σωρό σοβαρά θέματα. Με τον Μάξιμο και τις παπαριές του θα ασχολούνται τα κανάλια;;; Όσο διαπλεκόμενα κι αν είναι, φροντίζουν να διατηρούν και κάποια σοβαρότητα.

Η αλήθεια είναι οτι τα κανάλια δεν ασχολούνται πλέον με τον πατέρα Μάξιμο,τον έχουν ξεχάσει...Όμως μπήκαμε στο 13 εδώ και 8 μήνες και το έτος κοντεύει να βγεί!Κάποιος πρέπει να ενδιαφερθεί για το αν οτι έλεγε ο μοναχός ήταν αλήθεια ή ψέμματα!Ενας άλλος λόγος που δεν ασχολούνται,είναι οτι δεν υπάρχουν πλέον θρησκευτικού περιεχομένου εκπομπές στην τηλεόραση όπως υπήρχαν παλιά,προ κρίσης...Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει,αλλα όλα τα κανάλια έχουν ''κόψει'' απο το μπάτζετ τους αυτού του είδους τις εκπομπές...Λόγω κρίσης;;;Η κάτι άλλο συμβαίνει,δεν θέλουν να ενημερώνεται ο κόσμος για αυτά που θα έρθουν σε πολύ λίγο καιρό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 16:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


quote:
Μηπως( σκεφτομαι εγω τωρα...) , μηπως σε
εκεινη την συνεντευξη εκανε λογο για τις 21-12-12;
Οχι τιποτα αλλο αλλο προφητης(ή αναλυτης εαν θελεις)
που "πεφτει εξω" χανει το κυρος της προβλεψης
(ή της σωστης αναλυσης εαν θελεις).

Λυπαμαι αλλα το γεγονος οτι δεν του δινουν σημασια
εινια λογικο μιας που οι ιδιοι οι δημοσιογραφοι
ξερουν οτι θα γελιοποιηθουν σαν δημοσιογραφοι
εαν παρουν συνεντευξη με αφορμη την ελευση του
"Αντι-προσωπου" απο ενα ατομο που εχει πεσει εξω
σε προβλεψεις σχετικα με το θεμα .

Υς : ελπιζω αυτη η απαντηση να σε βαλει σε σκεψεις
σχετικα με την αντιμετωπιση που εχει γενικα
και την αποψη ακομη και των δημοσιογραφων
που θα καναν "κρα" για ενα θεμα που πραγματευεται
τον αρμαγεδον( ετσι γραφεται η λεξη;).

χανει το δικαιωμα να αυτοχαρακτιρζετα


Nαι,έκανε λόγο για 21/12/12!Και οτι τότε ίσως και να εμφανιζόταν ο Αντίχριστος,όπως είχα γράψει και εγω με το πρώτο μου πόστ!Αλλα συμπλήρωσε:Ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί το 2012 με 2013!Είχε πει μεν 12,αλλα έδωσε ΚΑΙ το 13!Έδωσε ουσιαστικά διετία!Απο 1/1/12 μέχρι 31/12/13!Αυτή είναι μέχρι και σήμερα η επίσημη θέση....(Για την ακρίβεια σε νέα του εκπομπή κάνει λόγο και για Ιανουάριο του 2014,αλλα δεν ξέρω αν μπορέσει να το περάσει,αφου όλος ο κόσμος γνωρίζει για 2013....)




Οκ δεν αντεχω αλλο θα σου τα γραψω

ρε οργιο στο θεμα

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=22&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=11543

στις 22/12/2012, 00:09:39
εγραψες

22α Δεκεμβρίου!Και όπως ακριβώς σας το είχα υποσχεθεί,ο Αντίχριστος βρέθηκε!!!Μόνο που θα πρέπει να περιμένετε ένα μήνα ακόμα να βγεί το ανάλογο βιβλίο!Μην με πιέζετε,όσο και να με πιέσετε,δεν πρόκειται να σας τον αποκαλύψω!Υπομονή ένα μήνα λοιπόν και θα τον έχετε στο πιάτο σας (ή στα ράφια σας)!

αρα θα επρεπε να τον γνωριζουμε το αργοτερο στις
22-1-2013

στις 22/12/2012, 13:28:27
γραφεις

Ε,ναι,ένα προσχέδιο υπήρχε...Αλλα απο χθες είμαστε σίγουροι!

αρα ξερεις ποιος ειναι!!!!

στις 23/12/2012, 14:22:52
γραφεις

Δεν μπορώ να δώσω περισσότερες λεπτομέρειες,θα είναι σαν να φωτογραφίζω το πρόσωπο...Υπομονή ένα μήνα και θα τον μάθετε όλοι σας!

αρα σιγουρα ποια ξερεις ποιος ειναι και δεν μπορει να τον
περιγρασψεις μαις που θα ειναι φωτογραφικη περιγραφη

παραλκατω γραφει και αλλα ομορφα αλλα για την ωρα θα
σου γραψω οτι ΗΞΕΡΕΣ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΗΞΕΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (25-3-2018)

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΣΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ
Ο Κ.ΜΑΞΙΜΟΣ !!!

Εκοινο το ονομα σου το ειπε ο κ.Μαξιμος;
( μην μου γραψεις οτι δεν το ξερεις
υποστιριζες οτι το ξερεις )
και εαν σου ειπε το ονομα και δεν εινια στην τελικη
η πρωτη δημοσια ενφανιση γαιτι ρε αγορι μου τον πιστευεις ;

υσ: ποιος 1 μηνας του 14 ;

Ουτε παραταση για φορολογικες να ειναι η ελευση του
Αντι-προσωπου



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2013, 16:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gewkwn,
είναι αλήθεια οτι υπήρχε βιβλίο έτοιμο με το όνομα του Αντιχρίστου απο το περασμένο έτος,το 2012,αλλα για κάποιον λόγο που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω,δεν εκδόθηκε απο τον σύνδεσμο.....Το βιβλίο όμως υπάρχει,είναι έτοιμο!Αυτό που μπορώ να υποθέσω αλλα όχι με σιγουριά,είναι οτι το βιβλίο θα βγει αρχές του καινούργιου χρόνου,όταν θα έχει παρέλθει και ολόκληρο το 2013 και η προθεσμία που έχει δώσει ο μοναχός για εμφάνιση του Αντί...Υπόθεση βέβαια είναι αυτή,δεν είναι τίποτα σίγουρο,επειδή δεν μπορώ να είμαι στο μυαλό του μοναχού και να ξέρω πως σκέφτεται....
Όσον αφορά τον Ιανουάριο του 2014,δεν το λέω εγω,αλλα ο ίδιος ο μοναχός,στο 27ο λεπτό αυτου του βίντεο:
http://www.patrokosmas.gr/optikoakoustiko.asp?isue=67&artid=4516

Εγω πάντως,δεν πρόκειται να ακολουθήσω τον πατέρα Μάξιμο και μέσα στο 2014,και άλλη αναβολή αμα δώσει...Για μένα,το οριστικό deadline για εμφάνιση του Αντιχρίστου,είναι η 31η/12/2013...Ξεκάθαρο αυτό.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2013, 20:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρειάζεται να ξεκαθαρίσω την θέση μου:
Ο πατέρας Μάξιμος το πήγε Ιανουαριο του 2014 για εμφάνιση Αντιχρίστου.Δεν το περίμενα.Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι θα τον ακολουθήσω και μέσα στο 2014,και άλλη αναβολή αν δώσει ή αν το πάει ακόμα παρακάτω.Για μένα προσωπικά εξακολουθεί να ισχύει το deadline 31/12/2013 για εμφάνιση Αντιχρίστου...Δεν έχει αλλάξει κάτι.Και αυτό γιατί πλέον δεν ακολουθω τον Μάξιμο και οσα αυτός λέει αλλα άλλες πηγες.Και η πηγή μου λεει 2013 και οχι 2014...Συνεπως,τις ημερομηνίες τις σταματω στο τέλος αυτού του έτους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kumaios
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 00:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα παρακολουθω το φορουμ χρονια τωρα...
τυπο σαν εσενα Χ.Ο. δεν θυμαμαι...
εχεις κουρασει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 11:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
.Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει,αλλα όλα τα κανάλια έχουν ''κόψει'' απο το μπάτζετ τους αυτού του είδους τις εκπομπές...Λόγω κρίσης;;;Η κάτι άλλο συμβαίνει,δεν θέλουν να ενημερώνεται ο κόσμος για αυτά που θα έρθουν σε πολύ λίγο καιρό;

Ούτε το ένα, ούτε το άλλο φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε. Απλούστατα λόγω μηδενικής ακροαματικότητας, επειδή ο κόσμος έπαψε να δίνη σημασία στις φαντασιοπληξίες του κάθε ξεμωραμένου, ή απατεώνα κατά περίπτωση, καλόγερου.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 11:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Χρειάζεται να ξεκαθαρίσω την θέση μου:
Ο πατέρας Μάξιμος το πήγε Ιανουαριο του 2014 για εμφάνιση Αντιχρίστου.Δεν το περίμενα.

Το περιμέναμε όμως όλοι εμείς οι υπόλοιποι φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, μηδέ των χριστιανών του forum εξαιρουμένων, όπως περιμένω να μεταθέτει με διάφορα προσχήματα τις ημερομηνίες συνεχώς, μπας και απομείνει κανένας αφελής που μπορεί να τον πείση.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 16:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πραγματικα παρακολουθω το φορουμ χρονια τωρα...
τυπο σαν εσενα Χ.Ο. δεν θυμαμαι...
εχεις κουρασει...



Υπομονή,και 4,5 μήνες έμειναν για να τελειώσει η κούραση.4,5 μήνες μόνο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2013, 16:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το περιμέναμε όμως όλοι εμείς οι υπόλοιποι φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε, μηδέ των χριστιανών του forum εξαιρουμένων, όπως περιμένω να μεταθέτει με διάφορα προσχήματα τις ημερομηνίες συνεχώς, μπας και απομείνει κανένας αφελής που μπορεί να τον πείση.

Προσπαθεί με κάθε τρόπο να επιμηκύνει το αναπόφευκτο τέλος,μονο που δεν θα πετύχει τίποτα,παρα μια τρύπα στο νερό...Όλοι ξέρουν οτι έχει δώσει απο την αρχή το διάστημα 2012-2013 για εμφάνιση Αντιχρίστου,και κανείς δεν θα περιμένει και το 2014,αλλά τα όργανα θα αρχίσουν απο 1/1....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2013, 14:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
4,5 μήνες μείνανε και η αγωνία στο κόκκινο!Έχουν αρχίσει να με ζώνουνε τα φίδια οτι τελικά ο Αντίχριστος δεν θα εμφανιστεί μέχρι το τέλος του έτους.Αν περάσει δε και ο Αύγουστος και μπούμε Σεπτέμβριο,τότε τα πράγματα σκουραίνουν πολύ!Γιατί μέχρι τέλος Αυγούστου είναι το ''έτος του Μεσσία'' για τους Εβραίους,έτσι όπως ονόμασαν το έτος Σεπτεμβρίου 2012-Αυγούστου 2013 (αυτοί κάνουν πρωτοχρονιά τον Σεπτέμβριο κάθε έτους!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2013, 19:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι καιρος να το παρεις αποφαση οτι η ζωη συνεχιζει κανονικα, το ιδιο δυσκολη.
Καλο το διαλλειμα που εκανες
Τωρα τα κεφαλια μεσα, γιατι απο τις υποχρεως της ζωης, δυστυχως,
δεν θα μας σωσει ο αντι, αλλα πρεπει να βαλουμε πλατη μονοι μας...



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2013, 19:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι καιρος να το παρεις αποφαση οτι η ζωη συνεχιζει κανονικα, το ιδιο δυσκολη.
Καλο το διαλλειμα που εκανες
Τωρα τα κεφαλια μεσα, γιατι απο τις υποχρεως της ζωης, δυστυχως,
δεν θα μας σωσει ο αντι, αλλα πρεπει να βαλουμε πλατη μονοι μας...



not asked to learn how deep the secrets ... there are no
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2013, 23:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Προσπαθεί με κάθε τρόπο να επιμηκύνει το αναπόφευκτο τέλος,μονο που δεν θα πετύχει τίποτα,παρα μια τρύπα στο νερό...Όλοι ξέρουν οτι έχει δώσει απο την αρχή το διάστημα 2012-2013 για εμφάνιση Αντιχρίστου,και κανείς δεν θα περιμένει και το 2014,αλλά τα όργανα θα αρχίσουν απο 1/1....

Αν όμως ισχυριστεί φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ότι τα υπολόγισε με το παλιό ημερολόγιο, μπορεί να το τραβήξη μέχρι τις 13 Ιανουαρίου του 14.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2013, 10:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειπώθηκε ότι παραδοσιακά όταν πάει να βάλει κανείς ημερομηνίες σε τέτοια πράγματα απλά γελοιοποιείται; (και επαγωγικά γελοιοποιεί, άδικα, και την κοσμοθεωρία-θρησκεία που θέλει να υποστηρίξει...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2013, 15:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ειναι καιρος να το παρεις αποφαση οτι η ζωη συνεχιζει κανονικα, το ιδιο δυσκολη.
Καλο το διαλλειμα που εκανες
Τωρα τα κεφαλια μεσα, γιατι απο τις υποχρεως της ζωης, δυστυχως,
δεν θα μας σωσει ο αντι, αλλα πρεπει να βαλουμε πλατη μονοι μας...



not asked to learn how deep the secrets ... there are no


Έχω μια κάποια μικρή ελπίδα στο πίσω μέρος του μυαλού μου,οτι έστω και τώρα,την ύστατη στιγμή,Σεπτέμβριο,Οκτώβριο,Νοέμβριο,Δεκέμβριο θα εμφανιστεί!Την έχω ακόμα,δεν απωλέσθηκε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2013, 15:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν όμως ισχυριστεί φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ότι τα υπολόγισε με το παλιό ημερολόγιο, μπορεί να το τραβήξη μέχρι τις 13 Ιανουαρίου του 14.

Ουσιαστικά δεν μπορεί,διότι τον δεσμεύει το 13...Με το που θα τελειώσει αυτός ο χρόνος,θα πρέπει να μας έχει ένα όνομα...Δεν ξέρω που θα το βρεί,αλλά θα πρέπει να το έχει...Αν δεν το έχει,ίσως και να περιμένουμε την εξαφανισή του και το κλείσιμο της ιστοσελίδας του.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2013, 22:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αν όμως ισχυριστεί φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε ότι τα υπολόγισε με το παλιό ημερολόγιο, μπορεί να το τραβήξη μέχρι τις 13 Ιανουαρίου του 14.

Ουσιαστικά δεν μπορεί,διότι τον δεσμεύει το 13...Με το που θα τελειώσει αυτός ο χρόνος,θα πρέπει να μας έχει ένα όνομα...Δεν ξέρω που θα το βρεί,αλλά θα πρέπει να το έχει...Αν δεν το έχει,ίσως και να περιμένουμε την εξαφανισή του και το κλείσιμο της ιστοσελίδας του.....



φιλε μου δεν το νομιζω
τουλαχιστον αμεσα
μιας που απο αυτα που βλεπω
στο τελος της σελιδας σε συνδιασμο
με ενα ip trace θεωρω οτι κατα το
τελος του 13 θα ειναι η συντομοτερη
ημερομηνια που λιγει η συνβαση για
το domain agioskosmas.gr



__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1835938
Maintained by Digital Alchemy