ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2013, 22:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι να κάνω,το ξέρω σας έχω κουράσει με τα ίδια και τα ίδια!Να,όμως,που κάθε μέρα που περνάει όλο και κάποιο καινουργιο στοιχείο ξεφυτρώνει που επιβεβαιώνει την θεωρεία μου....



Ποιό ξεφύτρωσε σήμερα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 02:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος
quote:

32 είμαι

Είσαι λοιπόν κι εσύ μέσα στους πιθανούς... υποψήφιους για τον ρόλο, ε;

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 14:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Τι να κάνω,το ξέρω σας έχω κουράσει με τα ίδια και τα ίδια!Να,όμως,που κάθε μέρα που περνάει όλο και κάποιο καινουργιο στοιχείο ξεφυτρώνει που επιβεβαιώνει την θεωρεία μου....



Ποιό ξεφύτρωσε σήμερα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
[/quote]

Ο 12ος Ιμάμης Μωχάμεντ αλ-Μαχντί (ο οποιος σύμφωνα με τους Σιιτες θα επιστρέψει στη Γη ως Μεσσίας) ειναι γεννημένος στις 15 του μηνός Σαμπάν το έτος 255 απο Εγίρας... 15 μηνός Σαμπάν του ετους 255 απο Εγίρας μεταφράζεται στο χριστιανικό ημερολόγιο ως 29 Ιουλίου του έτους 869 μ.Χ.!

Οπως βλέπουμε και παραπάνω,ο Ιμαμ-Μαχντι,ο Μέσσιας των Μουσουλμάνων και δικός μας Αντίχριστος,θα πρέπει να είναι γεννημένος στις 29 Ιουλίου κάποιου έτους!

Αρα,επιβεβαιώνομαι έγω που έχω πει οτι ο Αντίχριστος έχει γεννηθεί στις 29 Ιουλίου του 1982!!!Φοβερό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 15:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Τι να κάνω,το ξέρω σας έχω κουράσει με τα ίδια και τα ίδια!Να,όμως,που κάθε μέρα που περνάει όλο και κάποιο καινουργιο στοιχείο ξεφυτρώνει που επιβεβαιώνει την θεωρεία μου....



Ποιό ξεφύτρωσε σήμερα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Ο 12ος Ιμάμης Μωχάμεντ αλ-Μαχντί (ο οποιος σύμφωνα με τους Σιιτες θα επιστρέψει στη Γη ως Μεσσίας) ειναι γεννημένος στις 15 του μηνός Σαμπάν το έτος 255 απο Εγίρας... 15 μηνός Σαμπάν του ετους 255 απο Εγίρας μεταφράζεται στο χριστιανικό ημερολόγιο ως 29 Ιουλίου του έτους 869 μ.Χ.!

Οπως βλέπουμε και παραπάνω,ο Ιμαμ-Μαχντι,ο Μέσσιας των Μουσουλμάνων και δικός μας Αντίχριστος,θα πρέπει να είναι γεννημένος στις 29 Ιουλίου κάποιου έτους!

Αρα,επιβεβαιώνομαι έγω που έχω πει οτι ο Αντίχριστος έχει γεννηθεί στις 29 Ιουλίου του 1982!!!Φοβερό;

[/quote]

Δυο σημεια παρακαλω ...
1) εαν εχει γενηθει συνφωνα παντα με του Σιητες
στις 29 Ιουλιου του ετους 869 μ.Χ.
τοτε εχει ερθει οποτε μην χαλας την ζαραρενια
σου .Ποσα χρονμια να εχουν περασει;

2) Οι γραφες αυτες βασιζονται σε καποιο παρακλαδι του Ισλαμ
Λανβανεις υποψιν σου και Γραφες απο Αλλες θρησκειες ;
Και εαν ναι εν τελη , πρεπει να σου ΤΟΝΙΣΩ οτι για το Ισλαμ
Ο Χριστος Ειναι απλα ενας Προφητης της σειρας των προφητων με τελευταιο τον Μωαμεθ.
Αρα Εαν εισαι Χ.Ο. και δεχεσαι την σχεση Ιου-Πατερα-Αγιου πνευματος
πως ΓΙνετια να λανβανεις υποψιν τις γραφε μιας θρησκειας
που δεν αποδεχεται την ΑΛΗΘΕΙΑ του θεου σου;

Οπως και να το δεις εινια παραλογο.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 15:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύμφωνα με τους Σιιτες ο 12ος Ιμάμης δεν πέθανε ποτέ αλλα ανεληφθη στους ουρανους... Αρα το ετος δεν εχει σημασία... Για τους Σιιτες μονο η ημερομηνία εχει σημασία και αυτη γιορτάζουν... Και τον περιμενουν να γυρισει ως Μεσσίας και Χαλίφης...

gewkwn,
είμαι της άποψης οτι πρέπει να έχουμε τα αυτιά και τα μάτια μας ανοιχτά και να κοιτάμε και τι πιστεύουν για τα εσχατολογικά και οι άλλοι λαοί,οι αλλόθρησκοι!Μην ξεχνάς οτι ο Αντίχριστος δεν θα έρθει μόνο για μας τους χριστιανούς,αλλα για όλο τον κόσμο!Θα πλανήσει,λοιπόν,και τους Μουσουλμάνους!Αρα,αν ξέρουμε απο τώρα σε τι πιστεύουν ώστε μετά να το αποδεχτούν,βγάζουμε ''λαβρακια'',όπως αυτο με την 29η Ιουλίου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 15:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Το εσχατολογικό ''παραμύθι'' της ορθοδοξης χριστιανικής θρησκείας,μονο ''παραμύθι'' δεν είναι,αλλα η απόλυτη πραγματικότητα!

Και για ποιο λόγο αυτό διαφέρει από την εσχατολογία των Βικινγκς για το Ραγκναρόκ, το τέλος του κόσμου στους αιώνιους πάγους ή του Ισλάμ με το «Φιτνάχ»;

quote:
"Εσχατολογία" έχει και η 'σκληρή' επιστήμη.

Τι εννοείς;



Ξέρεις πόσες 'θεωρίες' επιστημονικές προσπαθούν να εικάσουν το 'θάνατο του Σύμπαντος;' - γιατί διαφέρουν τόσο όσο και οι θρησκευτικές;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 17:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σύμφωνα με τους Σιιτες ο 12ος Ιμάμης δεν πέθανε ποτέ αλλα ανεληφθη στους ουρανους... Αρα το ετος δεν εχει σημασία... Για τους Σιιτες μονο η ημερομηνία εχει σημασία και αυτη γιορτάζουν... Και τον περιμενουν να γυρισει ως Μεσσίας και Χαλίφης...

gewkwn,
είμαι της άποψης οτι πρέπει να έχουμε τα αυτιά και τα μάτια μας ανοιχτά και να κοιτάμε και τι πιστεύουν για τα εσχατολογικά και οι άλλοι λαοί,οι αλλόθρησκοι!Μην ξεχνάς οτι ο Αντίχριστος δεν θα έρθει μόνο για μας τους χριστιανούς,αλλα για όλο τον κόσμο!Θα πλανήσει,λοιπόν,και τους Μουσουλμάνους!Αρα,αν ξέρουμε απο τώρα σε τι πιστεύουν ώστε μετά να το αποδεχτούν,βγάζουμε ''λαβρακια'',όπως αυτο με την 29η Ιουλίου!




αυτο ποια που Τα δογματα που δεν δχουν καμια σχεση με τον Χριστιανισμο εινια του Χριστιανισμου ....
Το να ψαχνεις σε "αλλοθρησκες" γραφες
για να επαληθευσεις την θεση σου μονο οκ δεν μπορει να χαρακτιριστει. μιας που δεν θα εισια Χ.Ο.

Ο αντιχρηστος δεν εχει ερθει για τους Ινδουιστες π.χ. μιας που αυτοι εχουν και μεταψυχωση ( εαν βεβαι δεν κανω λαθος ...) .
Αμαν ποια ρε σεις οι Χριστιανοι που δεν τα εχετε βρει ακομη μεταξυ σας εχετε και αποψη για τους αλλοθρησκους...

Οσο για τα "λαβρακια"(ενταξει δεν ειναι και ιδιαιτερο ψαρι) που γραφεςι Χ.Ο. βασιζονται σε Αλλοθρησκες παρατηρησει αρα λογικα παντα σκεφτωμενος καλα εκανε η Δ.Ι.Σ. των Χριστιανων οταν τον θεωρησε
Αιρετικο τον "κ." Μαξιμο. Εαν παλι και εσυ τα θεωρεις Οκ τοτε
αυτοματα γινεσαι και εσυ κατι διαφορετικο απο Χ.Ο.

Θα κανω τον προφητη τωρα ...
Προβλεπω οτι μετα την 31-12 θα ξαναγραφεις τα δικα σου .
μπορεις να το πεις αντιλιψη αλλα θα εινια προφητεια
αρα σαν καινουριος κια βεβαια ΣΩΣΤΟΣ (οχι σαν τον "κ."Μαξιμο)
θα σου επιτρεψω να συνεχισεις την ζωη σου .


Υσ:
Πραγματικα εχεις ηλικια πανω απο 30;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;

Edited by - gewkwn on 25/09/2013 18:10:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2013, 20:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υσ:
Πραγματικα εχεις ηλικια πανω απο 30;

καθετούλη, πρέπει να διευκρινίσεις το ερώτημά σου.

σωματική ή πνευματική ηλικία εννοείς?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2013, 12:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτο ποια που Τα δογματα που δεν δχουν καμια σχεση με τον Χριστιανισμο εινια του Χριστιανισμου ....
Το να ψαχνεις σε "αλλοθρησκες" γραφες
για να επαληθευσεις την θεση σου μονο οκ δεν μπορει να χαρακτιριστει. μιας που δεν θα εισια Χ.Ο.

Ο αντιχρηστος δεν εχει ερθει για τους Ινδουιστες π.χ. μιας που αυτοι εχουν και μεταψυχωση ( εαν βεβαι δεν κανω λαθος ...) .
Αμαν ποια ρε σεις οι Χριστιανοι που δεν τα εχετε βρει ακομη μεταξυ σας εχετε και αποψη για τους αλλοθρησκους...

Οσο για τα "λαβρακια"(ενταξει δεν ειναι και ιδιαιτερο ψαρι) που γραφεςι Χ.Ο. βασιζονται σε Αλλοθρησκες παρατηρησει αρα λογικα παντα σκεφτωμενος καλα εκανε η Δ.Ι.Σ. των Χριστιανων οταν τον θεωρησε
Αιρετικο τον "κ." Μαξιμο. Εαν παλι και εσυ τα θεωρεις Οκ τοτε
αυτοματα γινεσαι και εσυ κατι διαφορετικο απο Χ.Ο.

Θα κανω τον προφητη τωρα ...
Προβλεπω οτι μετα την 31-12 θα ξαναγραφεις τα δικα σου .
μπορεις να το πεις αντιλιψη αλλα θα εινια προφητεια
αρα σαν καινουριος κια βεβαια ΣΩΣΤΟΣ (οχι σαν τον "κ."Μαξιμο)
θα σου επιτρεψω να συνεχισεις την ζωη σου .


Υσ:
Πραγματικα εχεις ηλικια πανω απο 30;


gewkwn,
είναι πραγματικά απίθανο να είναι όλο αυτο σύμπτωση,δηλαδή και η 9 Αβ των Εβραίων και η 29η Ιουλίου των Μουσουλμάνων,στο έτος 1982,να πέφτουν την ίδια μέρα!!!Για κοιταξε το,ποτε ξαναέχουμε τετοια ''σύμπτωση'';Και για τις 2 θρησκείες;
Βασικά,πρέπει τα πράγματα να τα βλέπουμε και λίγο και απο την οπτική των αλλόθρησκων:Πράγματι,όλες οι μεγάλες θρησκείες του κόσμου,περιμένουν ένα ''Μεσσία'' να τους σώσει!Ακομα και εμείς οι Χριστιανοι,περιμένουμε τον βασιλιά Ιωάννη!Αρα,καποιον περιμένουν όλοι!
Και δεν είναι καθόλου σίγουρο οτι θα πεισθούν απο το κήρυγμα των 2 προφητών οτι αυτός που περιμένουν για ''Μεσσία'' είναι ο Αντίχριστος...

32 ετών είμαι,γιατί νομίζεις οτι είμαι κατω των 30...Βασικα,έχω γεννηθεί 1 χρόνο πριν τον Αντίχριστο,ίδια ηλικία έχουμε περίπου.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2013, 16:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο είπα εγώ.

Άλλοι λένε να ψάξουμε για το θεό μέσα μας.
Εσύ μάλλον πρέπει να ψάξεις για τον αντίχριστο.

ΥΓ: Για τον ιμάμη. Οι συμπτώσεις είναι στο μυαλό σου. Ό,τι αναζητάς, αυτό «βρίσκει».

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2013, 16:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Υσ:
Πραγματικα εχεις ηλικια πανω απο 30;

καθετούλη, πρέπει να διευκρινίσεις το ερώτημά σου.

σωματική ή πνευματική ηλικία εννοείς?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



χιχιχιχι
δεν θα σου απαντησω ...
μιας που ο νοων νοητω.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2013, 17:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
αυτο ποια που Τα δογματα που δεν δχουν καμια σχεση με τον Χριστιανισμο εινια του Χριστιανισμου ....
Το να ψαχνεις σε "αλλοθρησκες" γραφες
για να επαληθευσεις την θεση σου μονο οκ δεν μπορει να χαρακτιριστει. μιας που δεν θα εισια Χ.Ο.

Ο αντιχρηστος δεν εχει ερθει για τους Ινδουιστες π.χ. μιας που αυτοι εχουν και μεταψυχωση ( εαν βεβαι δεν κανω λαθος ...) .
Αμαν ποια ρε σεις οι Χριστιανοι που δεν τα εχετε βρει ακομη μεταξυ σας εχετε και αποψη για τους αλλοθρησκους...

Οσο για τα "λαβρακια"(ενταξει δεν ειναι και ιδιαιτερο ψαρι) που γραφεςι Χ.Ο. βασιζονται σε Αλλοθρησκες παρατηρησει αρα λογικα παντα σκεφτωμενος καλα εκανε η Δ.Ι.Σ. των Χριστιανων οταν τον θεωρησε
Αιρετικο τον "κ." Μαξιμο. Εαν παλι και εσυ τα θεωρεις Οκ τοτε
αυτοματα γινεσαι και εσυ κατι διαφορετικο απο Χ.Ο.

Θα κανω τον προφητη τωρα ...
Προβλεπω οτι μετα την 31-12 θα ξαναγραφεις τα δικα σου .
μπορεις να το πεις αντιλιψη αλλα θα εινια προφητεια
αρα σαν καινουριος κια βεβαια ΣΩΣΤΟΣ (οχι σαν τον "κ."Μαξιμο)
θα σου επιτρεψω να συνεχισεις την ζωη σου .


Υσ:
Πραγματικα εχεις ηλικια πανω απο 30;


gewkwn,
είναι πραγματικά απίθανο να είναι όλο αυτο σύμπτωση,δηλαδή και η 9 Αβ των Εβραίων και η 29η Ιουλίου των Μουσουλμάνων,στο έτος 1982,να πέφτουν την ίδια μέρα!!!Για κοιταξε το,ποτε ξαναέχουμε τετοια ''σύμπτωση'';Και για τις 2 θρησκείες;
Βασικά,πρέπει τα πράγματα να τα βλέπουμε και λίγο και απο την οπτική των αλλόθρησκων:Πράγματι,όλες οι μεγάλες θρησκείες του κόσμου,περιμένουν ένα ''Μεσσία'' να τους σώσει!Ακομα και εμείς οι Χριστιανοι,περιμένουμε τον βασιλιά Ιωάννη!Αρα,καποιον περιμένουν όλοι!
Και δεν είναι καθόλου σίγουρο οτι θα πεισθούν απο το κήρυγμα των 2 προφητών οτι αυτός που περιμένουν για ''Μεσσία'' είναι ο Αντίχριστος...

32 ετών είμαι,γιατί νομίζεις οτι είμαι κατω των 30...Βασικα,έχω γεννηθεί 1 χρόνο πριν τον Αντίχριστο,ίδια ηλικία έχουμε περίπου.....




Να τα ξανα γραψω μιας που μαλλον δεν σου εδωσα να καταλαβεις
οκ Να κοιτας "διαφορετικες" θρησκειες απλα οταν
κανεις κατι τετοιο δεν γινεται να εισαι Χριστιανος(τουλαχιστον ορθοδοξος).
Τωρα το γιατι συμπτιτουν οι ημερομηνιες( δεν το εψαξα υποθετω το
εχεις κανει εσυ) δεν μου φαινεται καθολου περιεργο μιας που
περα απο την κοινη καταγωγη των θρησκειων ( Μουλσουμανοι,Ιουδαιοι)
Υπαρχει και ενα αλλο σημειο που ειναι αξιο προσοχης η κοινη αντιγραφη
ημερομηνιων απο προγενεστερη Θρησκεια που κατηχε γη σε ολες τις
Θρησκειες.
Βεβαια θα μπορουσες να αναφερεις την Αιγυπτιακη θρησκεια και θα συνφωνουσα μαζι σου εαν δεν υπηρχε ο Τιμαιος-Κριτιας του Πλατωνα
(αυτο αποτελει αλλη συζητηση απλα θελω να σου δειξω καποια σημεια για να ψαξεις εαν ενδιαφερεσαι παντα γιατι εχω αυτη την αποψη)

Η ηλικια τωρα...
Σε ρωταω ( ασχετα που την εχεις γραψει καποια στιγμη)
γιατι ανφιταλαντευεσαι μεταξυ της πραγματικοτητας και της
Δικης σου εκδοχης . Σε σημειο που φτανεις να Χρησιμοποιησεις
ΔΟΞΑΣΙΕΣ αλλοθρησκων για να στιριξεις την αποψη σου σχετικα.
Και ενω λιγο πριν ( σε μυνηματα ) γραφεις οτι λογικα δεν θα γινει κατι .

απο 21/09/2013, 15:18:55 ( εβαλα εγω κατι σε bold)

quote:

gewkwn,

η λογική λέει οτι στους 3 μήνες που απομένουν,δεν θα εμφανιστεί τελικά ο Αντίχριστος,οπότε τι να κάτσω μετά να γράφω στο φόρουμ;Αφου είναι το μονο θέμα που με απασχολεί!

Όμως΄υπάρχει και ο παράγοντας ''Πατέρας Μάξιμος''!Αυτός δεν ξέρω πως θα ενεργήσει,δεν είμαι μέσα στο μυαλό του για να ξέρω,οπότε μπορεί με καπιον τρόπο να δοθεί γερή παράταση σε όλο αυτό!Δεν ξέρω,δεν μπορώ με σιγουριά να πω τίποτα,θα περιμένω και εγω μαζί με έσας να δώ τι θα κάνει ο μοναχός στις 1/1/14.....


και τωρα κανεις λογο για μη τυχαια συμπτωση
βασιζωμενος σε αλλοθρησκους ....

Υποθετικα θα παρω την θεση ενος Χριστιανου για να σου δειξω
και με ενα αλλο τροπο την θεση σου οπως τουλαχιτον την βλεπω εγω.

Εαν λοιπον ημουν Χριστιανος και αποδεχομουν μια ημερομηνια
καποιων κοινων σε χαρακτιριστικα θρησκειων (παλια διαθηκη
ναι στην ουσια και οι Μουλσουμανοι στην παλια διαθηκη πιστευουν )
δεν γινεται να αποδεχωμαι την κοσμοθεωριση π.χπ ενος μουλσουμανου
που θεωρει τον Χριστο των Χριστιανων οχι γιο του θεου απλα ενα
Προφητη .

Υσ: ελπιζω να σου εδειξα γιατι αυτη η ταλαντωση σου αναμεσα στις εκδοχες
δειχνει ενα μικρο ιλικιακα ατομο...

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 14:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα το θέμα εδώ είναι οτι συμπίπτουν απόλυτα οι ημερομηνίες!Να μην το υποδείξω;Να μην το λαβω υπόψιν μου;Τέτοιο στοιχείο και να το αφήσω στην ακρη επειδη είναι απο αλλόθρησκους;Ε και;Αφου ταιριάζει,τι με πειράζει;Αφου βγαίνει ακριβώς;

Βλεπετε,οτι ο,τι λέμε απο το 2006 και μετα,βγαίνει με μαθηματική ακρίβεια σωστό!Το μονο που απομένει,είναι η εμφάνιση,που αυτή δεν έχει γίνει ακόμα...Αυτο περιμένουμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 15:06:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, ναι ρε gewkwn! Εδώ χρησιμοποίησε το ημερολόγιο των Μάγιας, στους μουσουλμάνους θα κολλούσε, πού, όσο και να πεις, μια σχέση με τον χριστιανισμό την έχουν.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 15:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε, ναι ρε gewkwn! Εδώ χρησιμοποίησε το ημερολόγιο των Μάγιας, στους μουσουλμάνους θα κολλούσε, πού, όσο και να πεις, μια σχέση με τον χριστιανισμό την έχουν.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;


Και των Μάγιας ήταν ένα στοιχείο που θα μπορούσε εν δυνάμει να επιβεβαιωθεί...Μην ξεχνάς οτι όλος ο κόσμος περίμενε να συμβεί κάτι εκείνη την ημερα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 20:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mα το θέμα εδώ είναι οτι συμπίπτουν απόλυτα οι ημερομηνίες!Να μην το υποδείξω;Να μην το λαβω υπόψιν μου;Τέτοιο στοιχείο και να το αφήσω στην ακρη επειδη είναι απο αλλόθρησκους;Ε και;Αφου ταιριάζει,τι με πειράζει;Αφου βγαίνει ακριβώς;

Βλεπετε,οτι ο,τι λέμε απο το 2006 και μετα,βγαίνει με μαθηματική ακρίβεια σωστό!Το μονο που απομένει,είναι η εμφάνιση,που αυτή δεν έχει γίνει ακόμα...Αυτο περιμένουμε....




Εγω που δεν ειμαι Χριστιανος
μπορω εσυ μιας που εισια χριστιανος δεν μπορεις
Εμκτοςε εαν δεν εισαι Χριστιανος


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 20:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε, ναι ρε gewkwn! Εδώ χρησιμοποίησε το ημερολόγιο των Μάγιας, στους μουσουλμάνους θα κολλούσε, πού, όσο και να πεις, μια σχέση με τον χριστιανισμό την έχουν.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;



Ναι εχεις δικαιο κοινη καταγωγη
Εχουν και μεχρι ενος σημειου
( ξερεις κοντα στην εποχη του Χριστου)

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 20:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λες καλέ που δεν μπορώ!Μπορω και παραμπορώ!Εφοσον είναι στοιχείο που επαληθεύει την θεωρεία μου,το καταμετρώ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 20:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ε, ναι ρε gewkwn! Εδώ χρησιμοποίησε το ημερολόγιο των Μάγιας, στους μουσουλμάνους θα κολλούσε, πού, όσο και να πεις, μια σχέση με τον χριστιανισμό την έχουν.

______________________________________________________________________
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;


Και των Μάγιας ήταν ένα στοιχείο που θα μπορούσε εν δυνάμει να επιβεβαιωθεί...Μην ξεχνάς οτι όλος ο κόσμος περίμενε να συμβεί κάτι εκείνη την ημερα....




χιχιχι

Αναλογα με το αναλογο βιβλιο
βεβαιως -βεβαιως,

Και επειδη καποιοι βγαζαν βιβλια
Εκανε και ενα ο "κ." Μαξιμος.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 20:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι λες καλέ που δεν μπορώ!Μπορω και παραμπορώ!Εφοσον είναι στοιχείο που επαληθεύει την θεωρεία μου,το καταμετρώ!




Οκ μπορεις απλα δεν εισαι Χριστιανος ( τουλαχιστον ορθοδοξος)
λυπαμαι δεν πανε πακετο επιλεγεις ενα απο τα δυο.

Εκτος εαν επιμηνεις σχετικα αρα και εγω θα μπορω να δηλωνω
Μουλσουμανος και να πιστευτω οτι ο Μωαμεθ Δεν ειναι Προφητης
μιας που ειναι μεταγενεστερος του Χριστου .
Ασχετα ενα ο Μωαμεθ εινια ο τελευταιος ΜΕΓΑΛΟΣ προφητης
των ΜΟυλσουμανων .
Επισης θα πιστευω οτι ο Διας ειναι ο Πατερας.
αλλα κατα τα αλλα θα δηλωνω Μουσουμανος.

Πολυθειστης ομως δεν θα δηλωνω ασχετα εαν μια τετοια δηλωση
θα μου επετρεπε να πστευω σε ολους και κανεναν παραλληλα .

Υσ: τετοιος αχταρμας ειναι δυστηχχως το κεφαλι σου
(Ενταξει ειμαι λιγο υπερβολικος ) απλα αυτη ειναιη πραγματικοτητα σου

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2013, 20:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι Χριστιανός Ορθοδοξος και αυτο τον τίτλο δεν μπορεί να μου τον αφαιρέσει ΚΑΝΕΝΑΣ!ΚΑΝΕΝΑΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2013, 01:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος

quote:
Μην ξεχνάς οτι όλος ο κόσμος περίμενε να συμβεί κάτι εκείνη την ημερα....

Εκείνο που ήταν να συμβεί εκείνη την ημέρα, συνέβη...

Μη με ρωτήσεις τι ήταν και τι συνέβη, ίσως σε κάποιο άλλο θέμα, το αναλύσουμε, κάποτε...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2013, 17:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιαπετ,
τι συνέβει εκείνη την μερα;Για πες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2013, 17:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιαπετ,
τι συνέβει εκείνη την μερα;Για πες...



Αποκαλύφθηκε ο Παγκόσμιος Αριθμός των Ηλιθίων!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2013, 18:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστός!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2013, 17:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα απο τότε έγραψα το πρώτο μου ποστ σε αυτό το φόρουμ,ένας χρόνος!Και ο Αντίχριστος δεν έχει εμφανιστεί μέχρι σήμερα,δεν το πιστεύω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2013, 20:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπομονή αδελφέ, στο δρόμο είναι...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2013, 15:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτο πιστεύω και εγω!Οτι είναι στον δρόμο!Οκτωβριος θέλετε,Νοεμβριος θέλετε,Δεκέμβριος θέλετε,καπου μέσα σε αυτό το τρίμηνο θα πρέπει να έχει εμφανιστεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2013, 16:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα απο τότε έγραψα το πρώτο μου ποστ σε αυτό το φόρουμ,ένας χρόνος!Και ο Αντίχριστος δεν έχει εμφανιστεί μέχρι σήμερα,δεν το πιστεύω!




Το πιστευεις ή οχι
δεν εχει σκασει μυτη.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2013, 16:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα απο τότε έγραψα το πρώτο μου ποστ σε αυτό το φόρουμ,ένας χρόνος!Και ο Αντίχριστος δεν έχει εμφανιστεί μέχρι σήμερα,δεν το πιστεύω!




Το πιστευεις ή οχι
δεν εχει σκασει μυτη.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


Ναι,αλλα μένουν 3 ολοκληροι μήνες για να συμβεί και αυτό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy