ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Στις 21 Δεκεμβρίου του 2012 δεν εμφανίστηκε τελικά ο Αντίχριστος!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 22:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα στα βίντεο δεν έλεγε για 21/12/12,αλλα για 2012 με 2013,εννοώντας και ολόκληρο το 2012 και ολόκληρο το 2013.....Οπότε....




Το φελεκι μου μεσα...
δεν την παλευεις...
τα λιγκ απο τα αυτα
τα βιντεο θελω !!!

προσεξε δεν θελω τα
βιντεο τηλεπωλησης
βιβλιων!!!!

καταλαβες τωρα


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 22:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/results?search_query=%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%82%20%CE%9C%CE%AC%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%82&sm=3

Εδω είναι όλα τα βίντεο του πατρός Μαξίμου.Δεν ξέρω ποιο συγκεκριμένο θες,ψάξε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 22:34:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ ευχαριστω!!!

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 22:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Περιμένετε λιγες μέρες ακόμα να αναρτηθεί η ομιλία του πατρός Μαξίμου στο youtube και να την σχολιάσουμε μαζί και μετά κλείστε το....

Σίγουρα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε μετά από το ξεσκέπασμα της απάτης του Μάξιμου, πλησιάζει η στιγμή που αυτό το θέμα θα κλείση. Όμως θα ήθελα να μην σηματοδοτήση και την απόχώργσή σου από το forum του Esoterica. Όπως θα έχης ασφαλώς αντιληφθεί άσχετα από τις διαφορετικές θρησκευτικές αντιλήψεις μας, απολαμβάνεις την συμπάθεια αν όχι όλων, τουλάχιστον των περισσοτέρων μελών του forum. Προσωπικά έχω σχηματίσει την γνώμη ότι είσαι ένα καλοπροαίρετο άτομο έντονα επηρεασμένο θρησκευτικά από το περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσες, και λόγω της επιρροής αυτής έγινες εύκολο θύμα εκμετάλλευσης του κάθε απατεώνα αγιέμπορου. Πραγματικά θα λυπηθώ αν τελικά δεν αναθεωρήσεις την απόφασή σου να αποχωρήσης από το Esoterica μετά το οριστικό κλείσιμο του θέματος αυτού.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2014, 23:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Περιμένετε λιγες μέρες ακόμα να αναρτηθεί η ομιλία του πατρός Μαξίμου στο youtube και να την σχολιάσουμε μαζί και μετά κλείστε το....

Σίγουρα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε μετά από το ξεσκέπασμα της απάτης του Μάξιμου, πλησιάζει η στιγμή που αυτό το θέμα θα κλείση. Όμως θα ήθελα να μην σηματοδοτήση και την απόχώργσή σου από το forum του Esoterica. Όπως θα έχης ασφαλώς αντιληφθεί άσχετα από τις διαφορετικές θρησκευτικές αντιλήψεις μας, απολαμβάνεις την συμπάθεια αν όχι όλων, τουλάχιστον των περισσοτέρων μελών του forum. Προσωπικά έχω σχηματίσει την γνώμη ότι είσαι ένα καλοπροαίρετο άτομο έντονα επηρεασμένο θρησκευτικά από το περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσες, και λόγω της επιρροής αυτής έγινες εύκολο θύμα εκμετάλλευσης του κάθε απατεώνα αγιέμπορου. Πραγματικά θα λυπηθώ αν τελικά δεν αναθεωρήσεις την απόφασή σου να αποχωρήσης από το Esoterica μετά το οριστικό κλείσιμο του θέματος αυτού.


*



με εχεις καλυψει πληρως.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2014, 16:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Περιμένετε λιγες μέρες ακόμα να αναρτηθεί η ομιλία του πατρός Μαξίμου στο youtube και να την σχολιάσουμε μαζί και μετά κλείστε το....

Σίγουρα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε μετά από το ξεσκέπασμα της απάτης του Μάξιμου, πλησιάζει η στιγμή που αυτό το θέμα θα κλείση. Όμως θα ήθελα να μην σηματοδοτήση και την απόχώργσή σου από το forum του Esoterica. Όπως θα έχης ασφαλώς αντιληφθεί άσχετα από τις διαφορετικές θρησκευτικές αντιλήψεις μας, απολαμβάνεις την συμπάθεια αν όχι όλων, τουλάχιστον των περισσοτέρων μελών του forum. Προσωπικά έχω σχηματίσει την γνώμη ότι είσαι ένα καλοπροαίρετο άτομο έντονα επηρεασμένο θρησκευτικά από το περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσες, και λόγω της επιρροής αυτής έγινες εύκολο θύμα εκμετάλλευσης του κάθε απατεώνα αγιέμπορου. Πραγματικά θα λυπηθώ αν τελικά δεν αναθεωρήσεις την απόφασή σου να αποχωρήσης από το Esoterica μετά το οριστικό κλείσιμο του θέματος αυτού.


*


Sesotris,
o μοναδικός λόγος που βρίσκομαι μέσα στα φόρουμς,είναι ο Αντίχριστος και η εμφανιση΄του το 2012 με 2013....Εφόσον αυτό δεν έγινε,(γιατι για μένα ουτε ο Ουίλλιαμ είναι, ουτε ο Σνοουντεν,ουτε κανείς άλλος)δεν έχω πλέον αντικείμενο ενασχολήσεως,τα λοιπα θρησκευτικά θέματα (όχι οτι δεν με ενδιαφέρουν)δεν μου προκαλουν τόσο το ερεισμα ώστε να σχολιάζω πάνω σε αυτα...Οπότε,οταν θα μου κλείσετε το θέμα,παυω και εγω να έχω λόγο ύπαρξης στην διαδυκτιακη κοινοτητα των φόρουμς....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2014, 16:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Περιμένετε λιγες μέρες ακόμα να αναρτηθεί η ομιλία του πατρός Μαξίμου στο youtube και να την σχολιάσουμε μαζί και μετά κλείστε το....

Σίγουρα φίλε Χριστιανέ Ορθόδοξε μετά από το ξεσκέπασμα της απάτης του Μάξιμου, πλησιάζει η στιγμή που αυτό το θέμα θα κλείση. Όμως θα ήθελα να μην σηματοδοτήση και την απόχώργσή σου από το forum του Esoterica. Όπως θα έχης ασφαλώς αντιληφθεί άσχετα από τις διαφορετικές θρησκευτικές αντιλήψεις μας, απολαμβάνεις την συμπάθεια αν όχι όλων, τουλάχιστον των περισσοτέρων μελών του forum. Προσωπικά έχω σχηματίσει την γνώμη ότι είσαι ένα καλοπροαίρετο άτομο έντονα επηρεασμένο θρησκευτικά από το περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσες, και λόγω της επιρροής αυτής έγινες εύκολο θύμα εκμετάλλευσης του κάθε απατεώνα αγιέμπορου. Πραγματικά θα λυπηθώ αν τελικά δεν αναθεωρήσεις την απόφασή σου να αποχωρήσης από το Esoterica μετά το οριστικό κλείσιμο του θέματος αυτού.


*


Sesotris,
o μοναδικός λόγος που βρίσκομαι μέσα στα φόρουμς,είναι ο Αντίχριστος και η εμφανιση΄του το 2012 με 2013....Εφόσον αυτό δεν έγινε,(γιατι για μένα ουτε ο Ουίλλιαμ είναι, ουτε ο Σνοουντεν,ουτε κανείς άλλος)δεν έχω πλέον αντικείμενο ενασχολήσεως,τα λοιπα θρησκευτικά θέματα (όχι οτι δεν με ενδιαφέρουν)δεν μου προκαλουν τόσο το ερεισμα ώστε να σχολιάζω πάνω σε αυτα...Οπότε,οταν θα μου κλείσετε το θέμα,παυω και εγω να έχω λόγο ύπαρξης στην διαδυκτιακη κοινοτητα των φόρουμς....



κατσε γιατι να κλεισει το θεμα ;
ο μαξιμος συνεχιζει ...
Περα απ οτην πλακα χαιρομαι για εσενα
μιας ξεκολησες απο αυτη την κατασταση .
Την αποψη μυο για τον Χρηστιανισμου την
ξερεις για αυτο και απλα θα σου ευχηθω
καλος "πολιτης" μιας που "απολυθηκες"
απο τον Μαξιμο σα μη "καλος ακολουθος"...


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2014, 18:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Μάξιμος συνεχίζει,εγω δεν συνεχίζω...Επαψα πλέον να τον πιστεύω,εχασα την πίστη που του είχα,την λατρεία προς το προσωπο του....Τώρα τον βλέπω πιο πολύ με συμπάθεια να προσπαθεί να συμβιβάσει τα ασυμβίβαστα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2014, 19:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Μάξιμος συνεχίζει,εγω δεν συνεχίζω...Επαψα πλέον να τον πιστεύω,εχασα την πίστη που του είχα,την λατρεία προς το προσωπο του....Τώρα τον βλέπω πιο πολύ με συμπάθεια να προσπαθεί να συμβιβάσει τα ασυμβίβαστα....

Χρήσιμο αυτό - κράτα το - πίστη και λατρεία στο πρόσωπο κάποιου δεν είναι καλή ιδέα τις πιο πολλές φορές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 15:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oυίλλιαμ λοιπόν,μάλιστα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 16:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oυίλλιαμ λοιπόν,μάλιστα!
Όχι FOX..;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2014, 18:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Oυίλλιαμ λοιπόν,μάλιστα!




ωπα απο που πορεκυψε τωρα αυτο;


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 03:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Μην ανησυχείτε, ο Μάξιμος και ο κάθε Μάξιμος, πάντα θα βρίσκουν θεματολογία για πούλημα.
Μέχρι σήμερα πουλάει ο Αντίχριστος, αύριο θα πουλάει το Νεφελίμ, μεθαύριο θα πουλάει το βίοι αγίων, παιχνίδι να γίνεται και μπάζες να μαζεύονται απο τα "πιστά ποιμνία" όπως αποκαλούν τους πιστούς τους οι "ποιμενάρχες" τους.

Εν ολίγοις, μπήκαν τα γίδια στο μαντρί, τα πρόβατα στη στάνη που λέει και το γνωστό άσμα.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 12:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Ο Μάξιμος συνεχίζει,εγω δεν συνεχίζω...Επαψα πλέον να τον πιστεύω,εχασα την πίστη που του είχα,την λατρεία προς το προσωπο του....Τώρα τον βλέπω πιο πολύ με συμπάθεια να προσπαθεί να συμβιβάσει τα ασυμβίβαστα....

Χρήσιμο αυτό - κράτα το - πίστη και λατρεία στο πρόσωπο κάποιου δεν είναι καλή ιδέα τις πιο πολλές φορές.




Ποτε δεν ειναι καλη ιδεα.Η λατρεια ανηκει μονον στον Θεο

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 14:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν έχω mail σου, οπότε αναγκάζομαι να σου γράψω εδώ.

Ελπίζω να κατάλαβες πως σε παρακαλούν να μείνεις, για να σπάνε πλάκα μαζί σου, επειδή είσαι αθώος, ευκολόπιστος και καλάγαθος. Κοίτα δεν σου την λέω, άλλωστε και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν αποχώρησα από την πρώτη στιγμή, όταν διαπίστωσα ότι ασχολούνται με εμένα παρά με αυτό που λέω(όπως εξηγεί και ο panpam). Δική σου επιλογή, αλλά αν είσαι άντρας μην τους αφήνεις να σε "ποδοπατούν" έτσι. Καλή σου μέρα φίλε μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 14:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oχι Fox,Oυίλλιαμ!Απαρνήθηκε το όνομα που του είχα δώσει,επειδή δεν εμφανίστηκε στο προσκήνιο κάποιος με το προσωνύμιο ''Fox'',και προτίμησε να βγάλει βιβλίο για τον πρίγκηπα Ουίλλιαμ της Αγγλίας!Αυτός είναι ο Αντίχριστος κατα τον πατέρα Μάξιμο!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2014, 14:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν έχω mail σου, οπότε αναγκάζομαι να σου γράψω εδώ.

Ελπίζω να κατάλαβες πως σε παρακαλούν να μείνεις, για να σπάνε πλάκα μαζί σου, επειδή είσαι αθώος, ευκολόπιστος και καλάγαθος. Κοίτα δεν σου την λέω, άλλωστε και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν αποχώρησα από την πρώτη στιγμή, όταν διαπίστωσα ότι ασχολούνται με εμένα παρά με αυτό που λέω(όπως εξηγεί και ο panpam). Δική σου επιλογή, αλλά αν είσαι άντρας μην τους αφήνεις να σε "ποδοπατούν" έτσι. Καλή σου μέρα φίλε μου.




Χριστο Ελ,
δεν αισθάνθηκα ποτέ οτι κάποιος σπάει πλάκα μαζί μου ουτε οτι με ποδοπατεί τον 1,5 χρόνο που βρίσκομαι σε αυτό το φόρουμ...Ωστόσο,λίγο καιρό θα κάτσω ακόμα,περιμένω να αναρτηθει στο youtube η ομιλία του πατρός Μαξίμου για να ξέρω και εγω τι ακριβώς είπε στην κοπή της πίτας,να το σχολιάσω,και να σταματήσω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2014, 03:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Oχι Fox,Oυίλλιαμ!Απαρνήθηκε το όνομα που του είχα δώσει,επειδή δεν εμφανίστηκε στο προσκήνιο κάποιος με το προσωνύμιο ''Fox'',και προτίμησε να βγάλει βιβλίο για τον πρίγκηπα Ουίλλιαμ της Αγγλίας!Αυτός είναι ο Αντίχριστος κατα τον πατέρα Μάξιμο!!!




ετσι λοιπον προεκυψε

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2014, 15:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τίποτα δεν θα γίνει φέτος τον Οκτώβριο,δεν προκύπτει απο πουθενά κάτι τέτοιο,οτι δηλαδή θα στεφθει ο Αντίχριστος και θα αρχίσει το σφραγισμα με παραλληλο διωγμό των χριστιανών,δεν προκύπτει απο πουθενά.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2014, 16:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τίποτα δεν θα γίνει φέτος τον Οκτώβριο,δεν προκύπτει απο πουθενά κάτι τέτοιο,οτι δηλαδή θα στεφθει ο Αντίχριστος και θα αρχίσει το σφραγισμα με παραλληλο διωγμό των χριστιανών,δεν προκύπτει απο πουθενά.....




X.O. πρεπει να σου επισυμανω
οτι αποδεχτηκες οτι δεν ξερεις
σχετικα με την Δ.Π.
Οποτε ασχετα με το γεγονος οτι
συνφωνω λογο προσεγκισης οτι
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Δ.Π.
μεσαστο 2014( ουτε και ποτε)

κανεις κατι αντιφατικο μιας που το αποκλειεις
Οχι συγκεκριμενα για τον Μαξιμο αλλα γενικα.

__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2014, 17:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα ποιος μίλησε για Δευτερα Παρουσία το 2014;;;Το 2018 είναι να συμβεί η ΔΠ σύμφωνα με τον Μάξιμο,αλλα δεν προλαβαίνει να γίνει τότε,οι λόγοι πολλοί....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2014, 18:22:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mα ποιος μίλησε για Δευτερα Παρουσία το 2014;;;Το 2018 είναι να συμβεί η ΔΠ σύμφωνα με τον Μάξιμο,αλλα δεν προλαβαίνει να γίνει τότε,οι λόγοι πολλοί....




ναι εχεις δικαιο
τον Αντιχριστο εννοουσα
το 2014.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2014, 12:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Mα ποιος μίλησε για Δευτερα Παρουσία το 2014;;;Το 2018 είναι να συμβεί η ΔΠ σύμφωνα με τον Μάξιμο,αλλα δεν προλαβαίνει να γίνει τότε,οι λόγοι πολλοί....




ναι εχεις δικαιο
τον Αντιχριστο εννοουσα
το 2014.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


«Περὶ δὲ τῆς ἡμέρας ἐκείνης καὶ ὥρας οὐδεὶς οἶδεν,

οὐδὲ οἱ ἄγγελοι τῶν οὐρανῶν οὐδὲ ὁ υἱός, εἰ μὴ ὁ πατὴρ μόνος» Ματθαίος 24:36 - βέβαια μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι ο Ιησούς μίλησε για "μέρα" - όχι για χρονιά! αν θέλει το τραβήξει από τα μαλλιά...

Edited by - panpam on 01/02/2014 12:49:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2014, 13:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam,
εχει εξηγηθεί πολλάκις αυτο το σημείο απο τον πατέρα Μάξιμο,πολλάκις...Μην κουράζουμε τους αναγνώστες,μπες στην ιστοσελίδα του και δίαβασε προσεκτικα τι λέει:
http://www.patrokosmas.gr/themata.asp?isue=76&artid=3992

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gewkwn
Μέλος 3ης Βαθμίδας


566 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2014, 17:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Mα ποιος μίλησε για Δευτερα Παρουσία το 2014;;;Το 2018 είναι να συμβεί η ΔΠ σύμφωνα με τον Μάξιμο,αλλα δεν προλαβαίνει να γίνει τότε,οι λόγοι πολλοί....




ναι εχεις δικαιο
τον Αντιχριστο εννοουσα
το 2014.


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;


«Περὶ δὲ τῆς ἡμέρας ἐκείνης καὶ ὥρας οὐδεὶς οἶδεν,

οὐδὲ οἱ ἄγγελοι τῶν οὐρανῶν οὐδὲ ὁ υἱός, εἰ μὴ ὁ πατὴρ μόνος» Ματθαίος 24:36 - βέβαια μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι ο Ιησούς μίλησε για "μέρα" - όχι για χρονιά! αν θέλει το τραβήξει από τα μαλλιά...

Edited by - panpam on 01/02/2014 12:49:28



χαχαχαχαχα

ελα να μου γραψεις και πεντε αυτα που εγραφα
στον Χ.Ο. παρα πεντε...

Ρε αγορι μ' μιας που ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΥΘΕΙΣ
το θεμα απο την αρχη (καπου στον Σεπτεμβριο του 12 το πρωτο
θεμα , αυτο ειναι συνεχεια...)

μην κανεις τον εξυπνο, εκτιθεσαι....
και ασχημα μαλιστα .


__________________________________________________
Εαν γινω καπου πιστος μου μενουν ολες οι κολασεις
εκτος απο μια . Ποσα κοματια να γινω για να τις προλαβω ολες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2014, 22:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χρίστος Έλ
Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν έχω mail σου, οπότε αναγκάζομαι να σου γράψω εδώ.
Ελπίζω να κατάλαβες πως σε παρακαλούν να μείνεις, για να σπάνε πλάκα μαζί σου, επειδή είσαι αθώος, ευκολόπιστος και καλάγαθος. Κοίτα δεν σου την λέω, άλλωστε και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν αποχώρησα από την πρώτη στιγμή, όταν διαπίστωσα ότι ασχολούνται με εμένα παρά με αυτό που λέω(όπως εξηγεί και ο panpam). Δική σου επιλογή, αλλά αν είσαι άντρας μην τους αφήνεις να σε "ποδοπατούν" έτσι. Καλή σου μέρα φίλε μου.

Κανένας Χρίστο δεν σπάει πλάκα με τον Χριστιανό Ορθόδοξο, παρά τις διαμετρικά αντίθετες αντιλήψεις μας περί θρησκείας. Τον σεβόμαστε απόλυτα, επειδή ο άνθρωπος αυτός είναι αγνός και πιστεύει αυτά που γράφει, εν αντιθέσει με μερικούς απολογητές οι οι οποίοι απαντούν συνειδητά με αστήρικτες ιστορικά και πολλάκις αστείες απαντήσεις, ενώ γνωρίζουν ότι αυτά που γράφουν δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια. Αν τώρα μερικοί θεωρούν ότι ποδοπατούνται επειδή αδυνατούν να καταθέσουν τεκμηριωμένο αντίλογο, αυτό μάλλον είναι καθαρά θέμα ψυχοσύνθεσης καταπιεσμένης προσωπικότητας.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2014, 14:13:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Χρίστος Έλ
Χριστιανέ Ορθόδοξε δεν έχω mail σου, οπότε αναγκάζομαι να σου γράψω εδώ.
Ελπίζω να κατάλαβες πως σε παρακαλούν να μείνεις, για να σπάνε πλάκα μαζί σου, επειδή είσαι αθώος, ευκολόπιστος και καλάγαθος. Κοίτα δεν σου την λέω, άλλωστε και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν αποχώρησα από την πρώτη στιγμή, όταν διαπίστωσα ότι ασχολούνται με εμένα παρά με αυτό που λέω(όπως εξηγεί και ο panpam). Δική σου επιλογή, αλλά αν είσαι άντρας μην τους αφήνεις να σε "ποδοπατούν" έτσι. Καλή σου μέρα φίλε μου.

Κανένας Χρίστο δεν σπάει πλάκα με τον Χριστιανό Ορθόδοξο, παρά τις διαμετρικά αντίθετες αντιλήψεις μας περί θρησκείας. Τον σεβόμαστε απόλυτα, επειδή ο άνθρωπος αυτός είναι αγνός και πιστεύει αυτά που γράφει, εν αντιθέσει με μερικούς απολογητές οι οι οποίοι απαντούν συνειδητά με αστήρικτες ιστορικά και πολλάκις αστείες απαντήσεις, ενώ γνωρίζουν ότι αυτά που γράφουν δεν ανταποκρίνονται στην αλήθεια. Αν τώρα μερικοί θεωρούν ότι ποδοπατούνται επειδή αδυνατούν να καταθέσουν τεκμηριωμένο αντίλογο, αυτό μάλλον είναι καθαρά θέμα ψυχοσύνθεσης καταπιεσμένης προσωπικότητας.

*


Έχεις δίκιο. Όλα τα μέλη έχουν φερθεί στον Χρίστο Ελ, τον PanosT, τον Alexandros, τον Χριστιανό Ορθόδοξο, τον Regulus, τον Panpam κ.ά με απόλυτο σεβασμό και αγάπη. Είναι έκδηλη η αγάπη αυτή στα post τους.

Είναι μάλλον η εμμονή μας(όπως λες) να μαρτυρήσουμε ως διωκώμενοι για την θρησκεία μας και να δοξαστούμε(wanna by a martyr).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2014, 18:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχεις δίκιο. Όλα τα μέλη έχουν φερθεί στον Χρίστο Ελ, τον PanosT, τον Alexandros, τον Χριστιανό Ορθόδοξο, τον Regulus, τον Panpam κ.ά

Πάντως δεν μπορώ να πω...
Τσουβαλιάζεις και αυτούς που θεωρείς "αντιπάλους"-στη συζήτηση εννοώ- και αυτούς που θεωρείς ότι συμπλέουν μαζί σου.
Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό να μην τσουβαλιάζεις?

Κάντο βρε για δοκιμή.Σε καλό θα σου βγει.

Για παράδειγμα:
Αν παρακολουθεί ο PanosT και δει ότι τον τσουβαλιάζεις με τον Regulus θα του σηκωθεί η τρίχα.Και θα έχει δίκιο.
O PanosT είναι φυσικός και με δομημένη σκέψη.
Ο Regulus μας είχε καταθέσει "μαθηματική απόδειξη" για την ύπαρξη του θεού....
Δεν νοιώθεις τη διαφορά???
Λίγο διανοητικό έλεος ζητάμε.

Προσπάθησε να βάλεις μια τάξη στο μυαλό σου.Επιτέλους.
Σταμάτα να νομίζεις ότι οι περισσότεροι σε καταδιώκουν.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ονειροπαγίδα
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2014, 19:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ονειροπαγίδα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας είμαι καινούρια στο φόρουμ και μιας και λέγατε για την εμφάνιση του Αντίχριστού τότε του Χριστού.που λέγανε ότι θα γίνει πότε θα γίνει; ενώ σίγουρα δεν θα γίνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστος Έλ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2014, 20:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Έχεις δίκιο. Όλα τα μέλη έχουν φερθεί στον Χρίστο Ελ, τον PanosT, τον Alexandros, τον Χριστιανό Ορθόδοξο, τον Regulus, τον Panpam κ.ά

Πάντως δεν μπορώ να πω...
Τσουβαλιάζεις και αυτούς που θεωρείς "αντιπάλους"-στη συζήτηση εννοώ- και αυτούς που θεωρείς ότι συμπλέουν μαζί σου.
Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό να μην τσουβαλιάζεις?

Κάντο βρε για δοκιμή.Σε καλό θα σου βγει.

Για παράδειγμα:
Αν παρακολουθεί ο PanosT και δει ότι τον τσουβαλιάζεις με τον Regulus θα του σηκωθεί η τρίχα.Και θα έχει δίκιο.
O PanosT είναι φυσικός και με δομημένη σκέψη.
Ο Regulus μας είχε καταθέσει "μαθηματική απόδειξη" για την ύπαρξη του θεού....
Δεν νοιώθεις τη διαφορά???
Λίγο διανοητικό έλεος ζητάμε.

Προσπάθησε να βάλεις μια τάξη στο μυαλό σου.Επιτέλους.
Σταμάτα να νομίζεις ότι οι περισσότεροι σε καταδιώκουν.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.


Γιατι δεν μπορείς να καταλάβεις άραγε;

Δεν φτιάχνω ομάδες, μάλλον ο φίλος σου ο gewkwn που μιλάει για ομάδες απολογητών της οοδε και συμβούλια. Οι χρήστες που παρουσίασα δέχονται χλευασμό επειδή πιστεύουν στον Βιβλικό Χριστιανισμό. Αυτό είναι που τους ενοποιεί. Η πίστη στην Βίβλο και η κοροιδία για τα πιστεύω τους.

Από εκεί και πέρα αν θεωρείς πως ένας φυσικός ή ένας γιατρός ή ένας πολιτικός αξίζει συζήτηση, προσοχή και περισσότερο σεβασμό από έναν άλλο, είναι προσωπική σου άποψη. Αλλά αυτό όμως δεν σημαίνει πως μπορείς να χλευάζεις εκείνους που δεν είναι πτυχιούχοι.

Αλλά μια και τους σέβεσαι περισσότερο

Ορίστε το mail ενός αναγνωρισμένου γεωκεντριστή φυσικού, με τον οποίο μπορείς να συζητήσεις σοβαρά για το ηλιοκεντρικό και γεωκεντρικό μοντέλο.

yrshaban@hotmail.com

Και ιδού η σελίδα του όπου μπορείς να βρεις τα πτυχία και τα βραβεία του, για να μην νομίζεις πως πρόκειται για τσαρλατάνους

http://www.versesofdeus.com/

Ελπίζω να σε κάλυψα και εσένα. Εύχομαι να έχετε επικοδομητικές συζητήσεις. Καλησπέρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1879883
Maintained by Digital Alchemy