ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2008, 00:39:45  Εμφάνιση Προφίλ
Πρωτα απ όλα fairy-tale καλώς ήρθες στη παρέα μας.

Ναι οντως το θέμα της Α.Π. είναι πολύ ενδιαφέρον..
Εγω έχω κάνει μόλις μία κανονική κ πολύωρη δοκιμή(έχω κάνει κ άλλες στο παρελθόν αλλα όχι σοβαρές) κ μπορώ να πώ ήταν ενδιαφέρουσα ως εμπειρία αν κ δε πέτυχα Α.Π.

Βασικα μου ήταν δύσκολο να "νιώσω" πχ τα χέρια μου κινούνται νοητά χωρις να υπαρξει κ κάποια σωματική αντιδραση.(έχω διαβάσει κ ακούσει πως μια καλη άσκηση για Α.Π. είναι αυτη, να κινείς μέρη του σώματός σου νοητά) Και ενώ μεν κατάφερνα να μειώσω τη σωματική αντίδραση δεν καταφερνα ποτέ να την μηδενίσω.
Δλδ πάντα καποιος μυς ακούσε πολυ ελαφρα κ διακριτικά δύναμη με αποτελεσμα ενώ βρισκόμουν σε μια κατασταση κοντά σε αυτή μεταξυ ξύπνιου-ύπνου να χρειάζόταν ανα καιρούς να κάνω τη σκέψη "χαλαρωσε το σώμα σου/τους μυς σου". Πάντως έχω την εντύπωση πως έφτασα κοντά στο να βγω απ το σώμα μου καθώς ένιωσα διάφορα ενα απ τα οποία ήταν κ ένα ελαφρη μούδιασμα το οποιο νομιζω ξεκίνησε απ τα πόδια μου. Αλλα δε τα καταφέρα, πράμα το οποιο μπορει να οφείλεται όπως είπα στους μυς, κ οταν πια σταματησα ενιωθα κατα ένα παράξενο τρόπο αδύναμος.

Δεν ξέρω αν σας έχει τύχει ποτε, ενω ας πούμε γραφετε, το χέρι σας ξαφνικα να μην έχει τη δύναμη ούτε το μολύβι να σηκώσει.Κατι κοντα σε αυτό ένιωθα κ εγώ σε όλο μου το σώμα.ΣΑΝ αυτό...

Το πρωι όταν ξύπνησα ήμουν κάλα κ θυμόμουν πολύ καλα το όνειρο που είδα τη προηγούμενη μέρα μετα απο εκείνη τη προσπαθια(το οποιο ήταν ένα κοινό όνειρο).

Θέλω να πω πως δεν ακολούθησα κάποια τακτικη στη προσπάθια μου να κάνω Α.Π. παρα μόνο χαλάρωσα τους μυς μου αρχικα κ αρχισα για ώρα να κοινώ νοητά διάφορα μέλη του σωματος μου καθως κ να "μεταφέρω" την συνειδητότητά μου σε άλλα μέρη του δωματίου.
Κανονικα, με βάση διάφορα που έχω διαβάσει σε βιβλία έπρεπε πχ να φανταστω ένα φως να περναει απο μερη του σώματός μου ή/και να φανταστω τα "τσάκρας" μου να φωτίζουν με διάφορα χρώματα κα..

Εγω αρκέστικα σε έναν θα λέγαμε "πρωτόγονο" τρόπο.. με βάση τις γνώσεις μου πάνω στην Α.Π.

Ολα τα παραπάνω βέβαια είναι η καθαρά υποκειμενικη μου
άποψη.. Μπορει κ να μην έκανα τπτ. Θα ήθελα κ όσοι έχετε κάνει Α.Π. απο εδώ να μου πείτε τη γνώμη σας..


And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=nourmU6OSSQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2008, 21:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Αγαπητέ Dr Jekyll Mr Hyde ίσως απλά να θέλεις λίγη εξάσκηση .....
Δεν επιτυγχάνονται όλα σε μία νύχτα

Και εγώ προσπαθούσα να κάνω ασκήσεις για Α.Π αλλά δυστυχώς χάνω την μάχη με τον χρόνο και για αυτό τις έκοψα (για λίγο τουλάχιστον )

Αγαπητέ υπηρέτη , όσο αφορά το μήνυμά σου θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις (ακόμα...

Ίσως αυτά τα οποία αναφέρεις να είναι η συνέχεια του μεγάλου πνευματικού ταξιδιού κάτι σαν τα προσεχώς στο σινεμά, όμως πως να αντιμετωπίσει κανείς την πραγματικότητα ύπο αυτό το πρίσμα ???

Πολλές διανοητικές εργασίες απαιτουν την ταυτιση με το νου είτε εμείς το θέλουμε είτε όχι (και αναφέρομαι στην εργασία )

Τώρα αν αυτή διαρκεί 16ωρα ή είναι κουραστική και εξαντλητική που μένει χρόνος για τον άνθρωπο για να σκεφτεί για την πνευματική του εξέλιξη

Για τους ανθρώπους που είναι παγιδευμένοι στη Σαμσάρα ή στο Matrix τι πιθανότητες διαφυγής υπάρχουν??

Είναι σωστό για έναν πολεμιστή να τα υπομένει όλα αυτά ή μήπως θα έπρεπε να τα εξαφανίσει όλα αυτά με ένα χτύπημα και να προχωρήσει δρυμύτερος (εδώ ήθελα να καταλήξω .. τώρα το κατάλαβα )

Ανοιχτός σε όλες τις απόψεις και τις ιδέες σχετικά με την διαχείριση της ενέργειας δηλαδή γιατί έτσι αντιλαμβάνομαι την συζήτηση που έχω ανοίξει

Άντε και ..... ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2008, 23:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis
Γεια σας. Πριν κατι μηνες ειχα κανει παρα την θεληση μου αστρικη προβολη. Δεν το ειχα καταλαβει και συνεχισα να αιωρουμαι πανω απο το μπαλκονι του σπιτιου μου. ηταν βραδυ (ξεχασα να συμπληρωσω).Να μην τα πολυλογω , θα ηθελα να μου πειτε εαν οι λεγομενες δονησεις ειναι σαν να χτυπα η καρδια "ρυθμικα" οταν μου συμβαινει αυτο εχοντας τα ματια κλειστα παραξενα φωτα εμφανιζονται και γενικα το "κοντραστ" της κλειστης μου ορασης "τα εχει παιξει" εκεινη τη στιγμη.Με λιγα λογια χρειαζομαι καθοδηγηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 01:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε κενό
Συγνώμη που γράφω έτσι αλλά ποντάρω στην καλή θέληση και στην διαίσθηση.

Δεν μίλησα για κανένα μέλλον, αλλά για κάτι που επιτυγχάνεται στο παρών.

Και αυτό το ¨επιτυγχάνεται¨ είναι να είμαστε συνειδητοί στο τώρα.
Αντιμετωπίζουμε αυτό που λέμε πραγματικότητα πάντα στο τώρα αλλά ποιος είναι πραγματικά παρών;!!!

Βέβαια και πρέπει να χρησιμοποιούμε τον νου αλλά άλλο είναι το να τον χρησιμοποιούμε και άλλο το να μας χρησιμοποιεί.

Η ταύτιση για να σου δώσω ένα ακόμα παράδειγμα, είναι όταν κοιτάς τηλεόραση και ταυτίζεσαι με τον ηθοποιό ο οποίος περνάει μια δύσκολη ώρα στο έργο, και το στομάχι σου έχει γίνει κόμπος.

Όταν είμαστε με τους άλλους ή με την κοινωνία, μας χρειάζεται ο νους, αλλά επίσης μας χρειάζεται και το να είμαστε όσο ποιο αφυπνισμένοι συνειδησιακά μπορούμε.

Όταν είμαστε με τον ΕΑΥΤΟ μας ο νους είναι άχρηστος, αλλά μέχρι να φτάσουμε σε αυτό ο νους μας είναι χρήσιμος.

Η μεγαλύτερη χρησιμότητα του νου είναι να καταλάβουμε ότι δεν χρειαζόμαστε τον νου για να ΕΙΜΑΣΤΕ.

Άλλο αυτό που ΕΙΜΑΣΤΕ και άλλο αυτό που καταλαβαίνουμε ότι είμαστε.

Αυτό που καταλαβαίνουμε ότι είμαστε είναι μια διανοητική εντύπωση !!!
Και αυτό που ΕΙΜΑΣΤΕ είναι μια βαθιά υπαρξιακή κατάσταση χωρίς νου.!!!

Δεν χρειάζεται να σκεφτούμε καμιά πνευματική εξέλιξη επειδή αυτό είναι μια προβολή για το τι είναι μια πνευματική εξέλιξη!

Η πνευματική εξέλιξη είναι κάτι που γίνετε τώρα. Αφυπνίζω συνείδηση τώρα. Δεν χρειάζεται να περιμένω το μετά επειδή ΕΙΜΑΙ εδω τώρα!

Τέλος πάντων ξέρω ότι είναι δύσκολα παρόλο που ακούγονται εύκολα.
Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω από τα να βάζεις στόχους. Απλά θέλω να σε ενθαρρύνω να μην χάνεις την στιγμή.

Η έξοδος βρίσκετε στο τώρα. Ο στόχος στο μετά ,αλλά αν ζούμε πραγματικά με όλο το ΕΙΝΑΙ μας στο τώρα τότε ο στόχος χάνετε.

Δεν υπάρχει καμιά απόσταση να καλυφθεί.

Όσο είμαστε ταυτισμένοι με τον νου, θα υπάρχουν στόχοι, και έτσι πρέπει να είναι.

Στην πορεία όμως μπορεί να πρόκυψη το αναπάντεχο ,το πέρα από όλα και το μέσα σε όλα. Η αυθόρμητη ύπαρξη.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 01:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε Kostantinos_Arantis

Οι δονήσεις ή οι κραδασμοί είναι κάτι που υπάρχουν σε όλο το σώμα. Στην αρχή είναι έντονοι αλλά μετά από λίγο αυξάνουν σε συχνότητα και δεν τους νιώθουμε.

Τότε είμαστε με το Αστρικό μας σώμα έτοιμοι να αποχωριστούμε το φυσικό μας σώμα.

Κάποιοι μετά από τις δονήσεις, προσπαθούν να βγουν και δεν μπορούν. Τότε πρέπει να χρησιμοποιήσουμε την πρόθεσή μας για να ξεκολλήσουμε.

Μην σε ανησυχούν τα παράξενα φώτα. Την επόμενη φορά που θα καταλάβεις ότι είσαι στο Αστρικό προσπάθησε να διατηρήσεις την συνείδηση σου ¨ξύπνια¨ όσο πιο πολύ ώρα μπορείς, γιατί αν δεν μπορείς τότε είναι πολύ εύκολο να κυλήσεις σε ένα κοινό όνειρο.

Ένας λόγος που επιμένω να είμαστε συνειδητή στο φυσικό επίπεδο είναι ότι ακριβώς αυτή μας η πράξη μας δίνη μεγάλες δυνατότητες στο Αστρικό.

Για εμένα το Αστρικό επίπεδο πρέπει να είναι ένας χώρος μαθητιάς .


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ


Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 23/12/2008 01:35:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 12:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis
ΦΙΛΕ , ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Με καλυψαν τα λογια σου αλλα πως βγαινεις απο το σωμα? σα να σηκωνεσαι κανονικα π.χ απο το κρεβατι? επισης οταν βλεπω τα φωτα ειμαι συνηδειτος δηλαδη μπορω αμεσα να μιλησω να σηκωθω κτλ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 15:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φιλε Kostantinos_Arantis

Μπορείς να βγεις με πολλούς τρόπους. Όπως το να σηκωθείς κανονικά από το κρεβάτι σου . Άλλοι τρόποι είναι να νιώθεις ότι πλέεις στον αέρα και να νιώθεις ότι γλιστράς προς το πλάι ή ότι βουλιάζεις μέσα στο κρεβάτι ή ότι ανεβαίνεις προς τα επάνω ή βγαίνεις με τεραστία ταχύτητα σε ένα άλλο μέρος .

Μπορείς να βγεις σαν ανεμοστρόβιλος ή από ένα συγκεκριμένο ενεργειακό κέντρο του σώματος. Επίσης μπορείς να ακούσεις πίσω από το σβέρκο να σπανέ με πολύ μεγάλο κρότο μεγάλα κλαδιά ή να ακούσεις άλλους ήχους.

Αυτοί οι ήχοι προέρχονται από την δραστηριότητα κάποιου Τσακρα που εκείνη την στιγμή μπαίνει σε δραστηριότητα. Επίσης πριν τους κραδασμούς μπορείς να ακούσεις έναν ήχο ο οποίος γίνετε διαρκώς πιο οξύς.

Μετά από αυτό το φαινόμενο μπαίνουμε στην κατάσταση των κραδασμών . Όταν τελειώσει και αυτό είμαστε στο Αστρικό.

Άμα μπορείς σε παρακαλώ πες μου περισσότερα για τα φώτα που βλέπεις.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

El_Kei
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2008, 18:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους El_Kei
..Χωρίς να θέλω να διακόψω την συζήτηση που εξελίσεται..
Ψάχνω κάποια βιβλία τα οποία έχουν εξαντληθεί από τα βιβλιοπωλεία και δεν θα επανακυκλοφορίσουν.

Όποιος έχει κάποιο/α βιβλία ας μου στείλει ένα ΡΜ να δούμε αν είναι μέσα σε αυτά που ψάχνω..

__________________
..Ό,τι δε φαίνεται, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 00:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis
Τα φωτα που βλεπω ειναι διαφορων χρωματων βιολετι, πορτοκαλί, μπλε κ.τ.λ και κανουν κυκλους γυρω απο τις ακρες των οφθαλμων μου. οταν νιωσω να αιωρουμαι να σηκωθω οπως το κανουν ολοι στον φυσικο κοσμο? οταν το νιωθω αυτο δεν βλεπω τιποτα μπροστα μου εχοντας κλειστα τα ματια, να τα ανοιξω τοτε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 10:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε Kostantinos_Arantis

Για αυτούς που βλέπουν την συζήτηση μας πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι τα φώτα τα οποία βλέπεις δεν είναι απαραίτητα ένα από τα στάδια για να επιτύχουμε την Αστρική προβολή.

quote:
οταν νιωσω να αιωρουμαι να σηκωθω οπως το κανουν ολοι στον φυσικο κοσμο? οταν το νιωθω αυτο δεν βλεπω τιποτα μπροστα μου εχοντας κλειστα τα ματια, να τα ανοιξω τοτε?

Φυσιολογικά πρώτα πρέπει να έχεις νιώσει τους κραδασμούς και την σωματική ακινησία. Δηλαδή την στιγμή των κραδασμών δεν μπορείς να κουνήσεις το σώμα σου, είσαι σαν παράλυτος.

Από αυτά που μου περιγράφεις καταλαβαίνω ότι όταν ανοίξεις τα μάτια σου θα είσαι ακόμα στο Φυσικό επίπεδο. Δοκίμασε το η εμπειρία θα σε διδάξει.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 10:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis
Θα το δοκιμασω αποψε. Επισης , να συγκεντρωθω στο "φυσικο βουητο" των αυτιων μου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 11:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Αν αυτό σε βοηθάει να εχεις μια βαθιά χαλάρωση και να κρατάς την συνειδησιακή σου προσοχή χωρίς να διασπάτε. Τότε ναι.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 14:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Ένας άλλος λόγος που επιμένω στην αφύπνιση της συνείδησης στο φυσικό επίπεδο είναι ότι ο άνθρωπος έχει 7 κέντρα ενέργειας κατά το μήκος της σπονδυλικής στήλης.

Αυτά τα κέντρα που είναι πολύ γνωστά, λέγονται Τσακρας.
Όταν αυτά τα ενεργειακά κέντρα αφυπνιστούν, δίνουν τεράστιες δυνατότητες.

Τα Τσακρας ενεργοποιούνε με την αφύπνιση της Κουνταλίνη.
Η κουνταλίνι ανεβαίνει πραγματικά μονό με την εσωτερική κάθαρση.

Αυτό είναι ένα Αλχημικό έργο που φωτίζετε από το Φως της συνείδησης!!!

Όταν ενεργοποιηθεί το 3ο Τσάκρας το (manipura) ή η εκκλησία της Περγάμου! τότε και μονό τότε κατέχουμε το πραγματικό Ηλιακό Αστρικό σώμα.

Τότε είναι που μπορούμε να ταξιδέψουμε στο διάστημα.

Όταν δεν κατέχουμε το Ηλιακό Αστρικό σώμα ,τότε έχουμε το Σεληνιακό Αστρικό σώμα.

Με αυτό το σώμα κάθε βράδυ όλοι οι άνθρωποι βγαίνουν στο Αστρικό.
Και το μονό που θυμούνται είναι τα όνειρα.

Αυτοί που βγαίνουν στο Αστρικό συνειδητά με το Σεληνιακό σώμα ξέρουν ότι αυτός ο κόσμος τον οποίον αντιλαμβάνονται είναι κάτι μεταξύ της πραγματικότητας όπως την ξέρουμε και ρευστός όπως τα όνειρα.

Για αυτό όταν κάποιος σηκωθεί με το Αστρικό του σώμα στο δωμάτιο του μπορεί να δει ότι το δωμάτιο είναι διαφορετικό και επίσης πολλές φορές δεν μπορεί να δει το σώμα του.

Όλη η εμπειρία γενικά φαίνεται να είναι μια αναμιγμένη ξεχωριστή πραγματικότητα με έντονο το άρωμα του ονείρου.

Υπάρχει βέβαια πολύ γνώση και βοήθεια από τους δασκάλους τις Λευκής Αδελφότητας για αυτούς που το θέλουν. Αλλά υπάρχουν και πράγματα που είναι Μαύρα!!

Η Κουνταλίνι μπορεί να αφυπνιστεί είτε προς τα επάνω είτε προς τα κάτω.

Αν αφυπνιστεί προς τα επάνω ο άνθρωπος απόκτα μια τεράστια πνευματική ανάπτυξη.

Αν αφυπνιστεί προς τα κάτω τότε ο άνθρωπος καταλήγει στην Άβυσσο.

Για να αφυπνιστεί προς τα επάνω, ο άνθρωπος πρέπει με μια συνειδητή προσπάθεια να γίνετε αγνός. Έξω από όλα τα δόγματα τις πεποιθήσεις και τις καταβολές.

Η αγνότητα δεν ανήκει αποκλειστικά σε κάποια θρησκεία ή έθνος.

Η αγνότητα είναι μια εσωτερική ποιότητα και την αποκτά κάποιος όταν έχει εξαγνίσει την εσωτερική του κόλαση!!

Αυτός ο εξαγνισμός είναι καθημερινός και απαιτεί τη αφύπνιση της συνείδηση.

Ζούμε σε έναν κόσμο που κυριαρχεί η αδικία ,η βία και τα πάθη.
Έτσι είμαστε μέσα μας. Αυτό που είμαστε εσωτερικά είναι αυτό που ζούμε εξωτερικά.

Για να γίνει καλύτερος ο κόσμος πρέπει να αλλάξει το κάθε άτομο χωριστά.

Ένα δέντρο δεν κάνει ένα δάσος.

Η αγνότητα δεν είναι κάτι που επιβάλετε αλλά κατακτιέται.

Και επίσης ένας βρώμικος άνθρωπος δεν μπορεί να βρεθεί σε ένα αγνό πνευματικό μέρος. Υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που ελευθερώνονται παροδικά από τον νου και τα εγώ και εισέρχονται ας το πούμε σε Νιρβανικους τόπους.

Έτσι όταν ερχόμαστε σε επαφή με άλλες πραγματικότητες, όπως το Αστρικό επίπεδο θα έρθουμε σε επαφή με πράγματα που θα είναι θετικά αλλά και αρνητικά. Πολλές φορές το κακό έχει την μορφή του καλού.

Υπάρχει η περίπτωση πολλές φορές να βγει κάποιος στις κατώτερες Αστρικές περιοχές. Τις υπόδιαστάσεις του πλανήτη Γη!!!


Η ποιο καλή προετοιμασία είναι όπως έχω αναφέρει να αφυπνίζουμε την συνείδηση μας στο φυσικό επίπεδο βλέποντας τα λάθη μας, τις αδυναμίες μας ,τα πάθη μας ,τις μηχανικοτητες μας σε όλα τα επίπεδα.

Έτσι σιγά σιγά εξαγνιζόμαστε. Ένας άνθρωπος που προχωράει τον εσωτερικό δρόμο δεν μπορεί να είναι δογματικός, ούτε φανατικός.
Αρχίζει να βλέπει την Αλήθεια παντού.



ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 23:13:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Υπάρχει βέβαια πολύ γνώση και βοήθεια από τους δασκάλους τις Λευκής Αδελφότητας για αυτούς που το θέλουν. Αλλά υπάρχουν και πράγματα που είναι Μαύρα!!

Και πώς ξεχωρίζεις τους μεν απο τους δε?
Μπορείς να τους ξεχωρίσεις(μεσω αύρας πχ)?
Υπάρχει τρόπος να αποκρύψουνε το τι είναι?
Γενικά πορεις να είσαι σίγουρος για το τι είναι ο καθένας?(Μαυρος ή Λευκός)

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2008, 23:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Απο μικρός καταλάβαινα πότε γίνονταν κάτι επίτηδες
για κάποιο λόγο..Κάποιος μου είπε να μπω εδώ φίλε
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ και μου θύμισε ότι ήθελα να σε ρωτήσω για το
βιβλίο που ήθελα απο παλιά να σου πω το "Νάρκισσος και Γκόλντμουντ"
του Έρμαν Έσσε..Το έχεις διαβάσει αυτό το βιβλίο φίλε μου;
Χρόνια πολλά ότι και να σημαίνει για ένα αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2008, 00:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε trexagireve σου εύχομαι χρόνια καλά (από αυτά που έχουμε στην διάθεση μας).
Πολύ ωραίο βιβλίο αλλά ο τίτλος από ότι θυμάμαι είναι Νάρκισσος και Χρυσόστομος.

Φίλε Dr Jekyll Mr Hyde

Για κάποιων που δεν έχει αναπτύξει τα Ηλιακά σώματα μπορεί να κάνει έναν ξορκισμό.

Υπάρχουν περιπτώσεις που καταλαβαίνουμε με ένα τηλεπαθητικό τρόπο τις προθέσεις του άλλου.
Γενικά λειτουργούμαι με ένα τηλεπαθητικό τρόπο.

Μπορεί μια οντότητα να έχει την μορφή της κοπέλα σου ή ενός φίλου σου ή οτιδήποτε άλλο και να μην μπορείς να καταλάβεις τις προθέσεις της.

Κάτι που έχει πολύ δύναμη είναι το όνομα του ΧΡΙΣΤΟΥ.
Μπορείς να πεις «στο όνομα του ΧΡΙΣΤΟΥ δείξε μου ποιος είσαι.»

Και υπάρχουν πολλά άλλα που προστατεύουν, βοηθούν, εξαγνίζουν κ.τ.λ.

Μια φορά ένας δάσκαλος ο L…… στο Αστρικό ,έκανε ξορκισμό σε μια κακή οντότητα. Κάθε φορά που τελείωνε τον ξορκισμό η οντότητα τον κορόιδευε και γελούσε προσβλητικά μαζί του.

Τότε κατάλαβε ότι δεν είχε βάλει αρκετή πίστη στα λόγια του. Σήκωσε το χέρι του και με ένα αποφασιστικό γεμάτο πίστη λόγω έκανε τον ξορκισμό. Η οντότητα διαλύθηκε αμέσως.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ και καλά εσωτερικά Χριστούγεννα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2008, 01:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis
Οποιος εχει το brain wave generator registered και το nirvana box παρακαλω να μου το στειλει.Θελω να το δοκιμασω παρα πολυ. ευχαριστω και χρονια πολλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2008, 20:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα αγαπητέ μου ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, γκόλντμουντ, σημαίνει
χρυσόστομος...Το έχεις διαβάσει;το λέω γιατί
διαπραγματεύεται την πορέια δυο φίλων, ενός μέσω της
μοναχικής ζωής κι ενός μέσω της έντονης ζωής και της γνώσης
των τεχνών..
Το έγραψα δε, γιατί, και οι δύο φτάσανε εκεί που θέλανε και
κατανοήσανε τα όσα τους φαίνονταν ακατανόητα όταν ήταν νέοι...
Όσο για την πίστη, είναι γνωστό ότι μετακινεί βουνά, αλλά, εσύ
τι δυνάμεις πιστεύεις χρησιμοποιεί ο άνθρωπος, όταν κάνει τέτοιες
ενέργειες, όπως ο εξορκισμός;
Έχω κάποιες εμπειρίες απο τέτοιες καταστάσεις κι όχι μόνο απο
θρησκευτικής πλευράς, αλλά δεν είναι αστεία πράγματα, ούτε
ξέρεις αν μπορείς απλά να το διωξεις, αυτό που δεν θέλεις
πλέον...Βλέπεις όταν δεν φεύγουν τέτοιες οντότητες,είναι γιατί
πιστεύουν ότι μπορούν να ελκύσουν το άτομο, μέσα απο τις
επιθυμίες τους, που κατανούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 00:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σου φίλε trexagireve

Το έχω διαβάσει και μου άρεσε παρά πολύ.

Οι εξορκισμοί φαίνεται να έχουν μια επίδραση τουλάχιστον στις ανώτερες διαστάσεις.

Είναι γνωστό ότι ο ήχος μπορεί να δημιουργήσει αλλά μπορεί και να καταστρέψει.

«Aρχικά υπήρχε ο Λόγος και ο Λόγος υπήρχε με το Θεό, και Θεός ήταν ο Λόγος. 2Aρχικά αυτός υπήρχε με το Θεό. 3Tα πάντα μέσω αυτού δημιουργήθηκαν»

Φαίνεται λοιπόν ότι όταν κάποιος προφέρει έναν ξορκισμό, ότι προκαλεί ένα ενεργειακό θα το έλεγα αντίκτυπο. Αυτός ο αντίκτυπος δημιουργεί ένα ενεργειακό κλίμα που η αρνητική οντότητα δεν μπορεί να αντέξει.

Όμως πολλές φορές όπως λες η αρνητική οντότητα δεν φεύγει. Φαίνεται ότι σε αυτή την περίπτωση η ένταση του ξορκισμού είναι χαμηλή. Τότε η πίστη αυξάνει την ένταση και η δυσαρμονία παύει.

Αν κατανοούσαμε κάθε στιγμή πόσο σημαντικός είναι ο λόγος, δηλαδή αυτά που λέμε, θα σκεφτόμασταν περισσότερο πριν μιλήσουμε.

Ένας άνθρωπος που βλαστημά, συκοφάντη, μιλάει γενικά άσχημα τότε αυτός ο άνθρωπος δημιουργεί το ποιο ωραίο κλίμα για τις αρνητικές οντότητες. Δεν φαίνονται αλλά είναι εκεί για να τραφούν!!

Ένας άνθρωπος που έχει αρμονία στο λόγο και στην σκέψη γίνετε πηγή φωτός. Ουράνια όντα κατοικούν μέσα στο φως!!

Πρέπει καθημερινά να ¨καθαριζόμαστε¨ Το κακό δεν παραμονεύει μονό έξω από εμάς αλλά και μέσα μας.

Πολλές φορές στο Αστρικό επίπεδο μπορεί να άδουμε ένα ¨τέρας¨ και αυτό το τέρας να είναι η προσωποποίηση του δικού μας ψυχισμού!!


Φίλε trexagireve λες

quote:
Βλέπεις όταν δεν φεύγουν τέτοιες οντότητες,είναι γιατί
πιστεύουν ότι μπορούν να ελκύσουν το άτομο, μέσα απο τις
επιθυμίες τους, που κατανούν...

Θα μπορούσα να πω τα όμοια έλκονται.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 00:57:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φαίνεται λοιπόν ότι όταν κάποιος προφέρει έναν ξορκισμό, ότι προκαλεί ένα ενεργειακό θα το έλεγα αντίκτυπο. Αυτός ο αντίκτυπος δημιουργεί ένα ενεργειακό κλίμα που η αρνητική οντότητα δεν μπορεί να αντέξει.

Ναι ενταξει, αλλα εχει σημασια η πηγη της ενέργειας.
Οταν πχ επικαλήσε το όνομα του Ιησού Χριστού με πίστη την ενέργεια την παίρνεις απο αυτόν.
Εκτός βέβαια αν εσύ ο ίδιος είσαι αρκετα φωτεινός ώστε να διώξεις μια τέτοια οντότητα.. αλλα αυτο απ την άλλη αυτοαναιρει την επίθεση γιατι αν είσαι πραματικά φωτεινος(ασκητής/άγιος/άγγελος) τότε δε νομίζω οτι θα σε πλησιάσει καν η οντότητα.

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 02:51:43  Εμφάνιση Προφίλ
Θα μπορούσες υπηρέτη να μου απαντήσεις σε μια ερώτηση?
Τί ακριβώς παθαίνουν οι οντότητες όταν υφίστανται εξορκισμό?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων υπηρέτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 09:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΦΙΛΕ Dr Jekyll Mr Hyde

Φαίνεται ότι το όνομα του Χριστού έχει πολύ δύναμη. Αλλά η πίστη,( αν δούμε τον άνθρωπο σαν ένα φυσικό-ήλεκτρο-μαγνητικό φαινόμενο) παράγει αρμονικές δονήσεις και σε συνδυασμό με τις δονήσεις που παράγει ο εξορκισμός έχει ένα άριστο αποτέλεσμα.

Βέβαια, ένας άνθρωπος που έχει εξαγνιστεί πλήρως μπορούμε να πούμε ότι είναι ο ίδιος φως. Το σκοτάδι δεν μπορεί να συναντηθεί με το φως ,είναι αδύνατον. Οπού υπάρχει φως ,δεν υπάρχει σκοτάδι.

Πρέπει να ξέρεις ότι ο ψυχισμός του ανθρώπου έχει τεράστιο βάθος. Μέσα σε αυτό το βάθος κρύβονται τα πιο ποταπά εγώ. Βλέπεις έναν ενάρετο άνθρωπο και λες αυτός είναι άγιος αλλά δεν ξέρεις ότι στην σκοτεινή του ψυχολογική σελήνη αυτός ο άνθρωπος είναι ένας αρματολός.

Μπορεί να βλέπεις έναν άνθρωπο και να λες «αυτόν δεν τον αγγίζει η λαγνεία» και το βράδι στο Αστρικό να σαγηνεύεται από όμορφα θηλυκά δαιμόνια.


Φιλε helios2012
Αναλόγως τη οντότητα είναι. Αν είναι δικιά σου προβολή τότε παθαίνει ότι και η σκέψη σου. Δηλαδή όσο σκέφτεσαι κάτι, φαίνεται ότι υπάρχει. Όταν δεν το σκέφτεσαι , που είναι;

Που είναι οι σκέψεις σου; Από πού αναδύονται; Ποιος τις βλέπει;

Αν οι οντότητες είναι ανεξάρτητες, αυτό που έχω δει είναι ότι φεύγουν.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 10:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλή σου μέρα αγαπητέ ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, η πορεία
του ανθρώπου, είναι διπλή.Και μέσα απο την καθημερινότητα
που μας τρίβει και μας διδάσκει, αλλά κι απο το
πνευματικό κόσμο, όπου όμως, δεν πρέπει να ασχολείται
κανείς, πάνω απο τις δυνάμεις και τις γνώσεις του....
Υπάρχει πρώτα ανάγκη αυτογνωσίας και ρεαλισμού και μετά
να ξεκινήσει η άνοδος...
Αυτό είναι ορθον, ώστε να αποφεύγονται δυσσάρεστες συναντήσεις
και αποτελέσματα....Αλλά δειχνει και ότι ο πνευματικός κόσμος
έχει πολύ πιο ισχυρά μέσα που τον διέπουν και θέλουν πολύ
προσοχή...
Τα όμοια έλκονται, λές κι είναι σωστόν...Αλλά, δεν θέλουμε
και την ανέλιξη των ανθρώπων, ούτως ή άλλως....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 10:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλή σου μέρα αγαπητέ ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ, η πορεία
του ανθρώπου, είναι διπλή.Και μέσα απο την καθημερινότητα
που μας τρίβει και μας διδάσκει, αλλά κι απο το
πνευματικό κόσμο, όπου όμως, δεν πρέπει να ασχολείται
κανείς, πάνω απο τις δυνάμεις και τις γνώσεις του....
Υπάρχει πρώτα ανάγκη αυτογνωσίας και ρεαλισμού και μετά
να ξεκινήσει η άνοδος...
Αυτό είναι ορθον, ώστε να αποφεύγονται δυσσάρεστες συναντήσεις
και αποτελέσματα....Αλλά δειχνει και ότι ο πνευματικός κόσμος
έχει πολύ πιο ισχυρά μέσα που τον διέπουν και θέλουν πολύ
προσοχή...
Τα όμοια έλκονται, λές κι είναι σωστόν...Αλλά, δεν θέλουμε
και την ανέλιξη των ανθρώπων, ούτως ή άλλως....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 11:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Ποιά η γνώμη σας για τα Brainwave Generator και τα Nirvana Box ?
Εγώ καταρχήν δεν τα έχω δοκιμάσει και οπότε δεν μπορώ να μιλήσω από προσωπική εμπειρία ... Μπορώ όμως να μιλήσω στηριζόμενος στη λογική μου και αυτό θα κάνω .... Κάτι έχει πάρει το αυτί μου για ναρκωτικά-ήχους τα οποία διαβιβάζονται μέσω του διαδικτύου .... Δεν γνωρίζω κατά πόσον προκαλούν το επιθυμητό αποτέλεσμα (δηλαδή την Α.Π) αλλά σίγουρα πιστεύω (τονισμένο το πιστεύω γιατί αποτελεί το αντίθετο του γνωρίζω ) ότι μπορούν να προκαλέσουν και κακό στον χρήστη . Βέβαια αυτό εξαρτάται και από τον ίδιο τον χρήστη (βλέπε καστανέντα όλοι ξαφνικά βγήκαν στο κυνήγι του πεγιότ ). Όλα αυτά τα λέω χωρις να θέλω να θίξω τους τυχόν χρήστες τέτοιων ήχων που υπάρχουν στο site . Απλά νομίζω ότι η παραδοσιακή προσσεγγιση της Α.Π βοηθά στην αποφυγή περιττου πόνου (με άλλα λόγια όποτε είσαι έτοιμος , θα σου έρθει )
Εσάς ποιά η αποψή σας ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 20:48:31  Εμφάνιση Προφίλ
Αφού μπήκα στο χορό ας χορέψω...
Μιας και το τελευταίο μήνυμα το έστειλε ο φίλος Κενό, θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα και με ό'τι συμπεριλαμβάνει το μήνυμά του...
Μία λέξη μόνο θα πώ γι'αυτά τα προγράμματα: "χωσάδα" και νοών νοείτω!

Μιας και μιλάμε για ΑΠ θα ήταν προτιμώτερο να συμμετέχουν άτομα που έχουν κάνει ΑΠ και όσοι δεν έχουν κάνει, μπορούν να θέτουν ερωτήσεις.
Δεν μπορούν να έχουν άποψη άτομα που δεν έχουν προσωπική εμπειρία γιατί γίνονται φαιδροί...

Και τώρα να συνεχίσω με τον υπηρέτη...
Μάλιστα μάλιστα...
Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση στο ερώτημά μου...
Χαίρομαι που αποσαφήνισες το θολό τοπίο που είχες διαμορφώσει ως προς το όνομα "Χριστός"...
Ας είμαστε λοιπόν λίγο πιό προσεχτικοί ώστε να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις στους αναγνώστες...
Σε προηγούμενο μήνυμά σου ανέφερες "Η οντότητα διαλύθηκε αμέσως." που αυτό σημαίνει πως καταστράφηκε. Σωστά?
Στο ερώτημα που σου έθεσα, σαφώς και μιλούσα για αλλότριες οντότητες και όχι για δικά μας "δαιμόνια". Μου απάντησες πως εσύ έχεις δεί να φεύγουν...Πώς και αυτή η αλλαγή?
Πάντως δεν μου απάντησες αν καταστρέφονται ή όχι...μάλλον δεν ήμουν αρκετά σαφής...αναμένω...
Και θέτω ακόμη μερικά ερωτήματα.
1. Τι δουλειά έχει κάποιος στο Α. πεδίο και από που και ως πού δικαιούται να καταστρέφει ανεξάρτητες οντότητες?
2.Αφού εισβάλλει σ'ενα χώρο γνωρίζοντας πως θα συναντήσει ξένες οντότητες οι οποίες μάλλον εχθρικά θα τον "δούν" είναι σαν να προκαλεί μάχη...Για ποιό λόγο?
3. Απ'τη στιγμή που και οι ξένες οντότητες είναι δημιουργήματα του Ενός, ποιός μας έχει δώσει εντολή να περνάμε στα επίπεδά τους και όχι μόνο να τα ενοχλούμε αλλά και να τα καταστρέφουμε ή τελοσπάντων να τα διώχνουμε? Δεν έχουν αυτά το δικαίωμα στη "ζωή" - στην "ύπαρξη"?
4.Μιας και φαίνεσαι άνθρωπος... που γνωρίζεις αρκετά περί Λευκής αδερφότητας έχω άλλη μια ερώτηση να σου κάνω.
Κάπου πήρε το αυτί μου κάτι για Χρυσή αδερφότητα, μήπως γνωρίζεις να μου πείς αν την έχεις ακουστά και αν ναί, σε τι διαφέρει απ'τη Λευκή?

Αυτά πρός το παρόν από μένα...
Αναμένω...
Κάτι που ανέφερες για την κουνταλίνι, το αφήνω ασχολίαστο πρός το παρόν αλλά δεν το ξεχνάω...


Edited by - helios2012 on 30/12/2008 20:54:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 23:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φίλε helios2012


quote:
1. Τι δουλειά έχει κάποιος στο Α. πεδίο και από που και ως πού δικαιούται να καταστρέφει ανεξάρτητες οντότητες?

Θα σου απαντήσω με την εξής ερώτηση και η απάντηση που θα δώσεις θα είναι η απάντηση σου στην πρώτη ερώτηση.

Αν κάποιος μπει μέσα στο σπίτι σου την ώρα που κοιμάσαι και θέλει να κάνει κακό στα αγαπημένα σου πρόσωπα τι θα έκανες;


Τι λες: θα έκανες κάτι για να τον εμποδίσεις αν μπορούσες;

quote:
2.Αφού εισβάλλει σ'ενα χώρο γνωρίζοντας πως θα συναντήσει ξένες οντότητες οι οποίες μάλλον εχθρικά θα τον "δούν" είναι σαν να προκαλεί μάχη...Για ποιό λόγο?

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα εισβάλεις αλλά ούτε ότι θα πας σε ένα εχθρικό μέρος.

Όταν πας σε ένα κοινόχρηστο μέρος εισβάλεις;

Έχω πει ότι υπάρχουν ανώτερες και κατώτερες περιοχές στο Αστρικό. Επίσης υπάρχουν περιοχές που είναι σε δόνηση υψηλότερες από το Αστρικό. Το που θα πάει ή θα βρεθεί κάποιος είναι τελείως ¨προσωπικό¨ και σύμφωνα με τις ικανότητές του.

Η εξαίρεση είναι όταν σε επισκέπτονται άλλοι οι οποίοι έχουν κακές προθέσεις. . Δεν τίθεται όλο το δεύτερο ερώτημα.


quote:
3. Απ'τη στιγμή που και οι ξένες οντότητες είναι δημιουργήματα του Ενός, ποιός μας έχει δώσει εντολή να περνάμε στα επίπεδά τους και όχι μόνο να τα ενοχλούμε αλλά και να τα καταστρέφουμε ή τελοσπάντων να τα διώχνουμε? Δεν έχουν αυτά το δικαίωμα στη "ζωή" - στην "ύπαρξη"?


Τα κύματα στον ωκεανό φαίνονται ξεχωριστά. Κάθε κύμα είναι μοναδικό και ανεπανάληπτο στους Αιώνες των Αιώνων. Όμως όλα αυτά τα κύματα είναι ο ωκεανός.

Ο άνθρωπος είναι πολυδιάστατο ον. Δεν ανήκει μονό στην 3η διάσταση

Ο άνθρωπος έχει 7 ανώτερα σώματα και κάθε σώμα ανήκει σε κάποιο συγκεκριμένο επίπεδο. Δεν τίθεται το ερώτημα ποιος μας έδωσε το δικαίωμα η την εντολή να περνάμε επίπεδα .

Όπως έχουμε το φυσικό μας σώμα έτσι έχουμε και τα αλλά υπαρξιακά σώματα. Κάποιοι έχουν την ικανότητα να τα χρησιμοποιούν και κάποιοι άλλοι όχι.

Όλα τα όντα έχουν δικαίωμα στην ζωή . Αλλά..

Αν κάποιος είχε μια πυρηνική βόμβα και είναι έτοιμος να αφανίσει την μισή ανθρωπότητα και ο μόνος άνθρωπος που μπορεί να τον εμποδίσει είσαι εσύ , τι θα έκανες αν ο μόνος τρόπος για να τον εμποδίσεις είναι να του αφαιρέσεις την ζωή;


quote:
4.Μιας και φαίνεσαι άνθρωπος... που γνωρίζεις αρκετά περί Λευκής αδερφότητας έχω άλλη μια ερώτηση να σου κάνω.
Κάπου πήρε το αυτί μου κάτι για Χρυσή αδερφότητα, μήπως γνωρίζεις να μου πείς αν την έχεις ακουστά και αν ναί, σε τι διαφέρει απ'τη Λευκή?


Αν ξέρεις κάτι εσύ θα το άκουγα με ενδιαφέρων.
Με ενδιαφέρων θα άκουγα επίσης τα σχόλια σου για την Κουνταλινι

Φίλε helios2012 Η Χριστιανική συνείδηση δεν ειναι κάτι απλό.Αν δεν καθαρίσουμε την κόλαση που έχουμε μέσα τότε ο θύμος, η έπαρση, η περηφάνια, η ζήλια, η λαγνεία και πολλά άλλα θα βασιλεύουν στα λογία μας ,στις σκέψεις μας και στις πράξεις μας.

Για έμενα Φίλε helios2012 το πιο σημαντικό δεν ειναι η Αστρική προβολή άλλα η εσωτερική κάθαρση.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΗΣΤΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2008, 23:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

quote:
Πάντως δεν μου απάντησες αν καταστρέφονται ή όχι...μάλλον δεν ήμουν αρκετά σαφής...αναμένω...


quote:
Φιλε helios2012
Αναλόγως τη οντότητα είναι. Αν είναι δικιά σου προβολή τότε παθαίνει ότι και η σκέψη σου. Δηλαδή όσο σκέφτεσαι κάτι, φαίνεται ότι υπάρχει. Όταν δεν το σκέφτεσαι , που είναι;

Που είναι οι σκέψεις σου; Από πού αναδύονται; Ποιος τις βλέπει;

Αν οι οντότητες είναι ανεξάρτητες, αυτό που έχω δει είναι ότι φεύγουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
-Κενό-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


93 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 00:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -Κενό-
Κύριοι πλέον και οι ανόργανες οντότητες έχουν απαιτήσεις .....
Πρέπει να διασφαλήσουμε την ένομη τάξη σε ολόκληρο το σύμπαν αλλιώς θα γίνει πανδαιμονικό συλλαλητήριο και θα βγουν στο δρόμο τα σουκούμπους αγκαζέ με δυο τρεις συμμάχους και θα αρχίσουν να μας ρίχνουν πέτρες ζητώντας σύνταγμα .....
Και μετά δε τρέχα να τα σταματήσεις ....
Τα πνίγει το δίκιο βλέπεις και μετά δεν θα φτάνουν ούτε τα ΜΑΤ-άγγελοι του παραδείσου για να τα ανακόψουν
Φανταστείτε την εικόνα ....

Νομίζω ότι μιά κωμική νότα δίνει μία άλλη χρειά στα σοβαροφανή ζητήματα της καθημερινότητας και όχι μόνο
Ας μην ξεχνάμε να γελάμε και να ζούμε που και που (και να αποφορτίζουμε το κλίμα )

Όσο για το ποιος έχει δίκιο τα σε κάτι τέτοια εμπιστεύομαι (λιγουλάκι και όχι πάντα) αυτό που ήδη υπάρχειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kostantinos_Arantis
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2008, 01:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kostantinos_Arantis
Φιλοι , οσοι εχετε πληροφοριες για ενα προγραμμα ονοματι brain wave generator παρακαλω επικοινωνιστε μαζι μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2189941
Maintained by Digital Alchemy