ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Angel of death
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 16:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angel of death
paidia geia sas....distixws den exw ton xrono na diabasw ola auta pou grafetai giati me piezei o xronos logo twn mathimatwn tou sxoleiou...
eimai 17 xronwn kai eilikrina ntrepomai pou den exw enimerwthei toso kairo gia metafisika themata pou me endiaferoun kuriws gia tin astriki proboli.an mporei kapoios apo esas na me boithisei kai na mou pei pws akribws ginetai i astriki proboli tha tou imoun eugnwmwn!!!!!!sas parakalw...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 16:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Χθες βράδυ όταν πήγα να κοιμηθώ δεν με έπαιρνε ο ύπνος και απλά είχα κλειστά τα μάτια μου και μετά από αρκετή ώρα μια στιγμή συνειδητοποιώ ότι αρχίζω και βλέπω κάτι χρώματα και όσο προσπαθούσα να τα κοιτάξω τόσο πιο κοντά πήγαινε η εικόνα και άρχισε να φεύγει αυτή η θολούρα και να τα βλέπω καθαρά κάτι σαν τραπεζομάντιλο αλλά πανό σε ένα μικρό κομοδίνο με έντονα σχεδια και χρώματα πράσινο και κόκκινο αλλά σε μια στιγμή δεν ξέρω άνοιξα τα μάτια μου, φοβήθηκα δεν ξέρω γιατί τα άνοιξα μάλλον γιατί μου φάνηκε τόσο αληθινό τόσο έντονο που τα άνοιξα.
Μάλλον πρέπει να ήμουν στα πρόθυρα για αστρική έτσι?
Αν μου ξανασυμβεί τι να κάνω μετά χρειάζεται να σκεφτώ κάτι άλλο για να βγω από το σώμα μου?

Nα μη φοβηθείς αυτό έρχεται από μόνο του δεν γίνεται να "πρέπει να μη φοβηθείς" ο φόβος του να αφήσουμε το υλικό μας σώμα είναι ορμέμφυτος και δεν ξεπερνιέται εύκολα. Είναι ίσως το μόνο που μας εμποδίζει να πραγματοποιήσουμε όλοι Α.Π. Ένα άλλο στοιχείο είναι η συγκέντρωση, αλλά πιστεύω ότι αυτή με εξάσκηση αποκτάται ευκολότερα από την νίκη κατά του φόβου.

Όσο γι'αυτό που λες για την όραση όταν μου συνέβει πρώτη φορά νόμιζα ότι τα μάτια μου άνοιξαν μόνα τους και τα έπιανα με τα χέρια μου για να διαπιστώσω αν είναι κλειστά. Απο τότε μου συμβαίνει κάθε βράδυ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nomad
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
114 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 20:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nomad
το Journey to Enlightenment Course, από το mysticweb.org

Έκανα και εγώ εγγραφή στο mystιcweb. Είναι καλά αυτά τα course? Aποδίδoυν ?
Τι πρέπει μα προσέξω? Μετά την ολοκλήρωση των μαθημάτων ή και πριν μπορείς να έχεις αστρική προβολή?
Ευχαριστώ

Και εν των παντων εν, και εξ ενος πάντα (Ηράκλειτος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 15:50:31  Εμφάνιση Προφίλ
Για σας και πάλι,

nomad τα course δουλεύουν διαφορετικά για τον καθένα μας. Σε μερικούς
βοηθούν σε άλλους όχι. Αν πραγματικά αφιερώσεις αρκετό χρόνο και
υπομονή τότε θα δείς πολλές και σημαντικές αλλαγές. Μην ξεχνάς ότι η
πρώτη και μεγάλη αλλαγή ΠΡΕΠΕΙ να γίνει μέσα σου έτσι ώστε να
ετοιμάστεις με γερές βάσεις.

Θα ήθελα επίσης να σας ρωτήσω αν κανένας διάβασε ποτέ και έχει παραπάνω
πληροφορίες όσον αφορά την 1η, 2η και 3η απενεργοποίηση
φορέων
που χρησιμοποιά η συνείδηση μας για να υλοποιείται.

1η. Φυσιολογικός θάνατος. Απενεργοποίηση Υλικού Φορέα.
2η. Θάνατος Ενεργειακού σώματος. Αποϋλοποίηση του Ψυχοσώματος μας.
3η. Θάνατος Νοητικού σώματος. Στη φάση αυτή η Συνείδηση μας μένει γυμνή
όπου έχει και τη μέγιστη <<απόδοση>> της.

Προς το παρόν είμαι στο συμπέρασμα ότι δεν περνούμε όλοι μας στη 2η φάση μετά
απο τον φυσιολογικό μας θάνατο. Αλλά έχει πολλές συνειδήσεις που περνουν στη 2η φάση
μετα απο 2-3 μέρες απο το φυσιολογικό θάνατο.Αυτές οι συνειδήσεις
όταν περάσουν στη 2η φάση θα παιρνούν πάντα απο τη 2η φάση στις επόμενες
τους ενσαρκώσεις όσπου να έρθει εκείνη η μεγάλη στιγμή της 3ης απενεργοποίησης
όπου δεν θα χρείαζονται πλέον οι ενσαρκώσεις.

Αυτό βοηθά πολύ αφού οι συνειδήσεις που πέρασαν στη 2η φάση γίνονται πιο διαυγείς,
παραπάνω συνειδητές βασικά. Όταν η 2η φάση πάρει μέρος τότε αυτές είναι οι συνειδήσεις
που επιστρέφουν στη επόμενη τους ενσάρκωση πιο εξελιγμένες με
παραπάνω διαύγεια, παραπάνω προβολές και το πιο σημαντικό πιο συνειδητές προβολές.

Επίσης η 2η απενεργοποίηση
έχει ως ένα απο τα πολλά πλεονεκτήματα της την αύξηση και βελτίωση
παραφυσικών αισθήσεων.

quote:
quote:Αγαπητοι μου
παρακολουθω τα μυνηματα σας και ελικρινα ηθελα να ρωτησω προς τι τοση φασαρια για ενα φαινομενο (γιατι τετοιο ειναι) παιρνει υπερβολική διασταση ενω ουσιαστικα δεν κερδιζει τίποτε , μα τίποτε η ΑΘΑΝΑΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥ !!! οπυ τρεφεται με απλα αλλα ουσιστικα φαινομενα οπως αγαπη και στοργη γαι τους γυρω μας . Αφήνουμε λοιπόν τα γνωστα (αλλα δύσκολα) και παμε για αλλα που παρουσιάζουν ενδιαφερον ; Ναι ειναι ερεθιστικο να μαθαινουμε νεες πληροφοριες ,αλλα στην αξιολογηση της Ψυχης αντεχουν;


Oneiric1
Φίλε/η Φως
Αν είχες «ταξιδέψει» μέσω της Αστρικής Προβολής σ� ένα μέρος «ασύγκριτης (για τα «γνωστά» μας δεδομένα) ομορφιάς», θα σου είχε απαντηθεί η ερώτηση (έστω και με κάτι τόσο "απλό").


Παρολίγο να ξεχάσω τη φίλη Oneiric1. Ευχαριστώ το έντιτ.

Όπως πάντα συμφωνούμε εμείς και να προσθέσω ότι αυτό δεν καλύπτει κάν
τη κορυφή του Παγόβουνου φίλε/η Φως. Και είναι πολύ μεγάλο το Παγόβουνο.


Edited by - Sagaviper on 03/07/2005 17:23:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 09:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα στην παρέα !

Με έχει πορώσει αρκετά η ιδέα της αστρικής προβολής. Στα εφηβικά μου χρόνια, ένα βράδυ που κοιμόμουνα ανάσκελα ένοιωσα ένα βουητό στο κεφάλι και κάτι δυσάρεστο να "πλησιάζει". Ανοίγωντας τα μάτια μου, είδα σαν κάτι κόκκινα μάτια να απομακρύνονται και να εξαφανίζονται στον τοίχο απέναντι. Δεν θα επεκταθώ σε αυτή την εμπειρία αφού υπάρχουν τα σχετικά θέματα για την Μόρα (που προσωπικά δεν πιστεύω σε τέτοιες "δυσιδαιμονίες"). Απλά, κάθε φορά που ένοιωθα αυτό το βουητό, αστραπιαία άλλαζα θέση στον ύπνο μου για να χαθεί....
Διαβάζοντας τις συζητήσεις για την αστρική προβολή, πλέον περιμένω με αγωνια αυτό το βουητό μιας και μοιάζει για ένα στάδιο πριν την αποχώρηση από το φυσικό στο αστρικό πεδίο. Μια φορά ειδικά έφτασα τόσο κοντά (μούδιασμα στα άκρα, βουητό στα αύτιά και άνοδος του σφυγμού), αλλά είχα τέτοια αγωνία να μου συμβεί που το "έχασα"....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 09:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Πρόσφατα, έβλεπα ένα όνειρο.....
Ήμουνα σπίτι μου και θα αποχωρούσα. Βγαίνοντας από το σπίτι μου (όχι το τωρινό μου - πιο πολύ με το σπίτι που μεγάλωσα έμοιαζε), είχα την αίσθηση πως κάποιος παραφυλούσε για να μπει στο σπίτι. Αργότερα, όταν ξύπνησα μου δημιουργήθηκε η εντύπωση πως ο ουρανός ήτανε σαν σε σούρουπο..... Προσπάθησα λοιπόν να προσπαθήσω να πιάσω στα πράσσα αυτόν που θα έμπαινε στο σπίτι, άρχισα λοιπόν να τρέχω και να πηδάω τους γειτονικούς φράχτες, προκειμένου να φτάσω στο σπίτι μου από την πίσω μεριά... Εκεί που έτρεχα λοιπόν, ένοιθα τόσο ανάλαφρα τα βήματα μου που είπα στον εαυτό μου "μπορώ και να πετάξω" !!! Με το που πάω να πετάξω νοιώθω ένα μούδιασμα στα άκρα μου και ξύπνησα....

Η ορθολογική μου πλευρά λέει "παιχνίδια του μυαλού"....

Επειδή όμως με εξιτάρει η ιδέα του αγνώστου και βλέποντας πως κάποιοι εδώ μέσα έχετε περάσει σε "άλλο πεδίο", τι γνώμη έχετε για το παραπάνω ? Με βάση αυτά που διάβασα, το μούδιασμα προηγήται της μετάβασης από το φυσικό στο αστρικό πεδίο. Η βίαιη "επιστροφή" συνεπάγεται με τίναγμα. Έγινε τίποτα περίεργο λοιπόν ?

Θα παρακαλούσα να μην αρχίσει το δούλεμα από κάποιους "μάγκες" του χώρου (γενικά του site, όχι της συγκεκριμένης παρέας). Ξέρω κι εγώ από δούλεμα χοντρό, οπότε ας μην ανοίξουμε τους ασκούς του αιόλου...

Ευχαριστώ για την προσοχή σας....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ερυκίνη
Νέο Μέλος

French Polynesia
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2005, 00:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυκίνη
Καλησπέρα παιδιά
Θέλω εδώ και αρκετό καιρό να δοκιμάσω να κάνω ένα αστρικό ταξίδι, αλλά έχω κάποιες αναστολές γι αυτό και θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις
1)Υπάρχει περίπτωση όταν βγεις από το σώμα σου, να δεχθείς επίθεση από κάποιο άλλο εχθρικό ων που θα βρίσκεται εκείνη την ώρα στο δωμάτιο? Ή ακόμα χειρότερο να προσπαθήσει να καταλάβει το σώμα σου? Αν ναι πως μπορείς να το εμποδίσεις? Στο σπίτι μου έχουν συμβεί διάφορα παράξενα φαινόμενα και ίσως επειδή για κάποιο διάστημα, παλιά, ήταν εγκαταλελειμμένο, κάποιοι το είχαν χρησιμοποιήσει για τελετές μαύρης μαγείας.
2)Μπορείς κατά τη διάρκεια του αστρικού ταξιδιού να συναντήσεις πρόσωπα γνωστά σου που έχουν φύγει από τη ζωή, ή ακόμα και σημαντικές προσωπικότητες του πνεύματος (όπως π.χ. ο Ιησούς και ο Σωκράτης) και να έχεις επαφή ή συνομιλία μαζί τους?
3)Πόσο εύκολα μπορεί να κοπεί η «κλωστή» που συνδέει το σώμα με την ψυχή μας?
4) Αν κάποιο πρόσωπο εκείνη την ώρα εισβάλει στο δωμάτιο και προσπαθήσει να σε ξυπνήσει, είναι επικίνδυνο?
5) Τι ακριβώς πρέπει να κάνεις όταν θέλεις να επιστρέψεις στο σώμα σου?
Συγνώμη αν σας κούρασα, ελπίζω να απαντήσετε στις απορίες μου
Ερυκίνη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2005, 12:40:22  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Jerry King,

Αυτό που περιγράφεις μοιάζει περισσότερο με lucid dream («ζωντανό» όνειρο). Για να καταλάβεις τι είναι το lucid dream, σου έχει συμβεί ποτέ να παίρνεις τον έλεγχο ενός ονείρου σου και να το γνωρίζεις? Δηλαδή να λες «τώρα θα πετάξω» ή «δεν μ’ αρέσει αυτό που βλέπω, θέλω να γίνει αλλιώς» και να γίνεται. Αυτό είναι.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 09:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αγαπητή Oneiric1 σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Κι εγώ για όνειρο το πήρα, απλά μου έκανε εντύπωση το μυρμίγκιασμα στα άκρα την στιγμή που είπα "μπορώ να πετάξω"..... Σου έχει τύχει ποτέ αυτό ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 12:07:52  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Jerry,

Ναι, μου έχει τύχει όταν "πάω" από lucid dream σε αστρική προβολή. Όταν αποκτήσεις «πείρα» (ας πούμε ) στην αστρική προβολή, θα δεις ότι είναι πολύ πιο εύκολο να μεταπηδήσεις από ένα ζωντανό όνειρο σε αστρική προβολή (απλά «παίρνεις τον έλεγχο»).

Φιλικά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2005, 12:21:33  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλη Ερυκίνη,

Με βεβαιότητα θα σου απαντήσω μόνο σε αυτά που γνωρίζω από την εμπειρία μου και όχι από αυτά που έχω ακούσει, διαβάσει κλπ.

1) Ναι υπάρχει περίπτωση, γι’ αυτό θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο προστασίας που ταιριάζει καλύτερα στην προσωπικότητα και τα πιστεύω σου. Σημειώνω όμως ότι μια «επίθεση» δεν έχει να κάνει με το υλικό σου σώμα αλλά με το αστρικό.

2) Δεν το γνωρίζω.

3) Όταν έχει έρθει η ώρα να περάσεις στον "άλλο" κόσμο και μόνο τότε.

4) Όχι, απλά θα επιστρέψεις στο σώμα σου «βίαια».

5) Όσο περισσότερη εμπειρία αποκτάς στην Α.Π. θα δεις ότι το μόνο που χρειάζεσαι είναι η δύναμη του μυαλού σου. Οπότε χρειάζεται να το σκεφτείς, τόσο απλά.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Raving-Raven
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 00:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Raving-Raven
Για όσους ενδιαφέρονται... Η σελίδα μου που έχει να κάνει με την Αστρική Προβολή είναι αυτή:

http://e-chord.50webs.com

Edited by - Raving-Raven on 17/08/2005 00:46:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 14:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Δεν έχω προλάβει να διαβάσω το θέμα, καθόλου. Επιφυλάσσομαι όμως να το κάνω.
Ωστόσο, θέλω να κάνω μία ερώτηση που μπορεί ήδη να έχει γίνει.
Όταν κάποιος κάνει αστρική προβολή, τι κάνει εκεί που πάει? Τι βλέπει? Επικοινωνεί?
Λέμε ότι στον αστρικό κόσμο, υπάρχουν πολλές οντότητες. Σκιές, προβολές, νεκροί…
Μπορεί κάποιος να τους δει? Μπορεί να επικοινωνήσει? Θυμάται κάτι μετά?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scorpinaki
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 15:21:36  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπον απο τη λιγη εμπειρια που εχω πανω στο θεμα μπορω να σου λυσω καποιες απο τις αποριες σου. Εχουμε και λεμε...

Συνειδητα εζησα μια μονο αστρικη προβολη την οποια και θυμομουν αφου συνηλθα. Με τον ορο συνειδητα εννοω οτι καταλαβαινα εκεινη τη στιγμη τι γινοταν. Χαρακτηρηστικα θυμαμαι οτι κοιμομουν ανασκελα και ξαφνικα ενιωσα ενα μουδιασμα και ακουσα ενα θορυβο ο οποιος με ανατριχιαζε. Και ξαφνικα ανοιξα τα ματια, αισθανομουν πολυ ελαφρια, και μολις συνειδητοποιησα τι εβλεπα επανηλθα...... Ειδα εμενα ακριβως κατω απο το ψυχικο μου σωμα, δλδ εμενα να κοιμαμαι!!! Εκει τα παιξα και ξυπνησα αποτομα τα θυμαμαι ομως καλα. Να σημειωσω οτι απο αποψη οπτικη με δυσκολια καταφερα να διακρινω τι εβλεπα γιατι ηταν σκοτεινα γι'αυτο μολις το συνειδητοποιησα τρελαθηκα.

Σε καποια αλλη περιπτωση σχεδον κοντεψε να ξαναγινει δλδ αισθανομουν το μουδιασμα και ακουγα τον ανατριχιαστικο θορυβο ομως κατι φαινεται δεν πηγε σωστα και δεν εγινε. Δεν το προσπαθησα εγω απο μονο του πηγε να γινει.

Και ενα αλλο περιστατικο για το οποιο δεν ειμαι και τοσο σιγουρη αν ηταν ονειρο ή οντως αστρικη προβολη ηταν οταν ειδα οτι βρισκομουν μπροστα απο το σπιτι μου βραδυ και περπατουσα. Ξαφνικα ενιωσα οτι απειλουμαι απο κατι το οποιο μαλλον να με διωξει προσπαθουσε (δεν εβλεπα παντως κατι) και αρχισα να τρεχω και ετσι οπως ετρεχα αρχισα... να πεταω. Ελεγα μαλιστα να μην ξεχασω να το πω στις φιλες μου (οτι μπορω και πεταω)! Αισθανομουν το ιδιο ελαφρια οπως παραπανω.

Παντως υπαρχουν οντως οντοτητες στην αλλη διασταση οι οποιες τις περισσοτερες φορες οπως εχω διαβασει κιολας δεν ειναι και τοσο φιλικες με "οντοτητες" της δικης μας διαστασης.

Σιγουρα υπαρχουν ατομα τα οποια βρισκονται σε αστρικη προβολη χωρις να το αντιλαμβανονται. Ελπιζω να σε καλυψα λιγο φιλε/η Bizarre. Θα τα ξαναπουμε!

Δε θέλω να γίνω καλύτερη από κανένα, θέλω να γίνομαι κάθε μέρα καλύτερη από το χθεσινό εαυτό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 15:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre
Είμαι φίλη…!

Ευχαριστώ για την απάντηση, ωστόσο θα ήθελα να παραθέσουν και άλλοι τις εμπειρίες τους. Ο λόγος που ρωτάω είναι για να καταλάβουμε όσοι δεν έχουμε ασχοληθεί, την αξία αυτής της εμπειρίας. Είναι, δηλαδή, το μόνο που μένει το να θυμάσαι τον εαυτό σου να βλέπει το σπίτι σου?

Αυτό που είπες για την αίσθηση ότι πετάς, την διάβασα και σε άλλο τόπικ (ίσως να ήσουν εσύ πάλι) και με έβαλε σε σκέψεις για το αν έχω ζήσει και εγώ μικρή αστρικές προβολές. Το είχα ξεχάσει ως αίσθηση, μέχρι τώρα, και θέλω όσοι ασχολούνται να μου που αν αυτό τους λέει κάτι και αν ήταν αστρικές προβολές.

Όταν ήμουν μικρή, υπήρχαν στιγμές που ένιωθα να πετάω. Εκεί που περπατούσα (πάντα σε έναν συγκεκριμένο δρόμο με ανηφόρα), επιτάχυνα και άρχιζε να φυσάει αέρας κόντρα σε εμένα και τότε τα βήματά μου γινόταν μεγάλα και χοροπηδηχτά, και περπατούσα στον αέρα (γύρω στο μισό μέτρο πάνω από τη γη) για 3-4 βήματα (μερικές φορές και περισσότερο). Η αίσθηση ήταν πάρα πολύ όμορφη, ένιωθα ανάλαφρη και ελεύθερη. Και πάντα το ένιωθα σαν αληθινό. Είχα καταλήξει όμως ότι είναι όνειρο, γιατί σαφώς και δεν πετάω! Με προβλημάτιζε όμως ότι το θυμόμουνα σαν απόλυτα αληθινή εμπειρία. Συνέβαινε συχνά. Από τότε έχουν περάσει πολλά χρόνια και το είχα ξεχάσει. Μέχρι που το διάβασα εδώ. Και θυμάμαι και πάλι την αίσθηση….

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι ήταν όνειρα. Αν πάντως κάποιος πιστεύει κάτι άλλο, θα ήθελα πολύ να το ακούσω!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Raving-Raven
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 19:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Raving-Raven
quote:

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι ήταν όνειρα. Αν πάντως κάποιος πιστεύει κάτι άλλο, θα ήθελα πολύ να το ακούσω!


Γενικά ισχύει πως τα όνειρα είναι ασυνείδητες αστρικές προβολές. Όταν είσαι σε προβολή μπορείς να πετάς αν και σε άτομα με μικρή εμπειρία τους είναι δύσκολο να ελέγξουν την πτήση. Επίσης όταν είσαι στο αστρικό πεδίο στο οποίο πας συνήθως όταν ονειρεύεσαι υπάρχει μια ψευδαίσθηση βαρύτητας που μερικές φορές την έχεις και μερικές άλλες όχι…

http://e-chord.50webs.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψυχάρι
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2005, 03:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ψυχάρι
Καλησπέρα σας!Η συζήτηση που γίνεται είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί με το θέμα.Παρόλο που εχω κάνει κάποιες φορές ονείρεμα,σχετικά με την Α.Π ειμαι περισσότερο επιφυλακτικός επειδή φοβάμαι μήπως κατα τη διάρκεια του ταξιδιού συναντήσω ανεπιθύμητες οντότητες τις οποίες ίσως φέρω μαζί μου πίσω.Επειδή απ'ότι βλέπω,ανάμεσα στους συνομιλητές υπάρχουν αρκετοί μυημένοι στο εν λόγω ζήτημα,θα ήθελα να μάθω αν οι φόβοι μου είναι βάσιμοι,και αν ναι,υπαρχουν τρόποι για να προστατευτεί κάποιος;
Σας ευχαριστώ πολύ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στεφανος
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 00:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στεφανος
το θεμα ειναι ενδιαφερον αλλα επειδη ειμαι απιστος θωμας θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
υπαρχει περιπτωση να ειναι απλως ενα ονειρο το οποιο ο υποκειμενος σε αυτο εκλαμβανει σαν πραγματικοτητα;
ακουσα οτι εγινε ενα σχετικο πειραμα στην αμερικη με καποια ατομα που
πιστευαν οτι ειχαν αστρικη προβολη.αφου κοιμηθηκαν τοποθετησαν στο δωματιο τους ορισμενα αντικειμενα ολοι αργοτερα ισχυριζοντουσαν οτι βγηκαν απο το σωμα τους αλλα κανενας δεν περιεγραψε τα αντικειμενα των οποιων δεν γνωριζαν την υπαρξη.
Με αυτα που λεω δεν θα ηθελα να αμφισβητησω τις εμπειριες αλλων απλως να θεσω και μια αλλη αποψηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
joker8060
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 01:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους joker8060
geia sas paidia. eimai kainourios sto foroum. edo kai dio meres, mou exei trabiksi tin prosoxi to thema tis astrikis probolis. xoris na eimai apolita sigouros, otan imoun arketa mikros, nomizo pos eixa mia tetoia empiria kai malista gia arketes meres sinexomena kathe bradi. par'olo omos pou thelo poli na ksanaziso teties empiries, den ta exo kataferi. ksero oti gia na gini auto xriazete epimoni, ipomoni, kai xrono, omos aisthanome san na badizo ksipoltos sta agkathia giati den ksero pos na to xiristo, pia bimata na akolouthiso, ti na kano kai pou na sigkentrotho kai na epimino. gi'auto tha sas parakalousa poli an kseri kaneis na mou pi pos na ta katafero.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
agisgr
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 02:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους agisgr
Γεια σας.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Κατα την προσπαθεια μου να κανω αστρικη προβολη ενοιωθα τα χερια και το κεφαλι μου σε διαφορετικη θεση απο αυτη που πραγματικα ηταν.Συμβαινει αυτο πριν την αστρικη προβολη.
Υ.Γ δε ειχα ποτε τετοια εμπειριαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 13:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
quote:
Γεια σας.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Κατα την προσπαθεια μου να κανω αστρικη προβολη ενοιωθα τα χερια και το κεφαλι μου σε διαφορετικη θεση απο αυτη που πραγματικα ηταν.Συμβαινει αυτο πριν την αστρικη προβολη.
Υ.Γ δε ειχα ποτε τετοια εμπειρια

Ναι συμβαίνει και είναι η διαδικασία αποχωρισμού του αστρικού σώματος από το φυσικό.
Σε αυτό το σημείο δεν πρέπει να φοβηθείς αλλά να παραμείνεις συγκεντρωμένος και συνειδητός και να το αφήσεις να εξελιχθεί ώστε να διαχωριστούν πλήρως και να απομακρυνθεί το αστρικό από το φυσικό.

Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 14:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
quote:
το θεμα ειναι ενδιαφερον αλλα επειδη ειμαι απιστος θωμας θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
υπαρχει περιπτωση να ειναι απλως ενα ονειρο το οποιο ο υποκειμενος σε αυτο εκλαμβανει σαν πραγματικοτητα;
ακουσα οτι εγινε ενα σχετικο πειραμα στην αμερικη με καποια ατομα που
πιστευαν οτι ειχαν αστρικη προβολη.αφου κοιμηθηκαν τοποθετησαν στο δωματιο τους ορισμενα αντικειμενα ολοι αργοτερα ισχυριζοντουσαν οτι βγηκαν απο το σωμα τους αλλα κανενας δεν περιεγραψε τα αντικειμενα των οποιων δεν γνωριζαν την υπαρξη.
Με αυτα που λεω δεν θα ηθελα να αμφισβητησω τις εμπειριες αλλων απλως να θεσω και μια αλλη αποψη

Καταρχήν όταν κάνεις ΑΠ δεν σημαίνει ότι πάντα βρίσκεσαι στο δωμάτιο σου, μπορεί απευθείας να μεταφερθείς οπουδήποτε αλλού.

Ακόμα όμως και όταν βρίσκεσαι στο δωμάτιο σου συνήθως δεν είναι αυτό ακριβώς το ίδιο. Το πως θα αντιληφθεί κάποιος το Αστρικό Πεδίο λένε ότι εξαρτάται από το βαθμό συνειδητότητας που έχει.

Μπορείς να διαβάσεις μια σχετική εμπειρία μου (http://www.oobe.za.net/forums/viewtopic.php?t=9) για να δεις πόσο διαφορετικό ήταν.

Το αν και πόσο πραγματική είναι η ΑΠ είναι υπό διερεύνηση, αλλά λόγω των ιδιαιτεροτήτων του φαινομένου και της αδυναμίας προς το παρόν αντικειμενικών μετρήσεων για την επιστημονική απόδειξη του, είναι προτιμότερο κανείς να βασίζεται σε συμπεράσματα από προσωπικές του εμπειρίες και βιώματα, παρά σε γενικά πειράματα η εμπειρίες τρίτων.

Προσωπικά το πρώτο πράγμα που προσπαθώ να καταφέρω με τις προσπάθειες που καταβάλω και από τις ελάχιστες εμπειρίες που μέχρι στιγμής έχω, (ελπίζω να πληθήνουν στο μέλλον) είναι η προσωπική αντίληψη του αν είναι πραγματικό και όχι δημιούργημα του υποσυνειδήτου μου.

Μέχρι στιγμής η αντίληψη μου, δίνει την αίσθηση του πραγματικού.


Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 14:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
Ερώτηση :

Πως μπορούμε να παρατείνουμε τη διάρκεια της Αστρικής Προβολής?

Εκτός από τους φόβους μας ή κάποιο ξαφνικό ήχο που μπορεί να μας γυρίσουν πίσω, υπάρχουν άλλοι παράμετροι που επηρεάζουν τη διάρκεια?


Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 23:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Απάντηση:
Η δυναμική του ίδιου του αστρικού μας σώματος.
Δεν ξέρω αν είναι σωστή ή λάθος η λέξη (δυναμική), αλλά αυτή μου μοιάζει πιο σωστή σε σχέση με αυτό που εννοώ.
Η δυναμική αυτή αυξάνεται (ή μειώνεται), ανάλογα με την εργασία που κάνουμε σε φυσικό επίπεδο για να είμαστε 'καθαροί'...
Οι τρόποι έχουν αναλυθεί σε προηγούμενα μηνύματα απο πολλά μέλη του φόρουμ...
Την αγάπη μου παιδιά, :)
ΠέγκυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TruthSeeker
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 11:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthSeeker
Καλησπέρα σας, είμαι νέος στο forum αν και ήξερα το site εδώ και πάρα πολύ καιρό. Καλώς σας βρήκα λοιπόν.

1) Αν κατάλαβα καλά διαβάζοντας τα θέματα σε αυτό εδώ το forum, όσοι ονειρεύονται βρίσκονται στο αστρικό πεδίο (ασυνειδητή προβολή) έτσι? Λογικά λοιπόν αν εμείς προβληθούμε αστρικά (συνειδητή προβολή) είμαστε στον ίδιο κόσμο με αυτούς... Δεδομένου λοιπόν πως στο αστρικό πεδίο ταξιδεύουμε με την ταχύτητα της σκέψης, δεν μπορούμε να ζητήσουμε να μεταφερθούμε στο άτομο αυτό ώστε να συνομιλήσουμε μαζί του (δεδομένου βέβαια πως αυτό εκείνη την στιγμή ονειρεύεται)?

2) Πρίν απο λίγα χρόνια είδα ένα "όνειρο" και το αναφέρω μέσα σε εισαγωγικά γιατί ήταν αρκετά περίεργο. Είχα πέσει για να κοιμηθώ και είχα κλείσει τα μάτια. Κάποια στιγμή και ενώ ήμουν σίγουρος πως ήμουν ξύπνιος με είδα να πέφτω σε ένα μαύρο κυκλικό κενό ενώ τριγύρω κυκλικά υπήρχαν άσπρες σκάλες με κόκκινο χαλί και άσπρο χοντρό κάγκελο. Έπεφτα συνεχώς προς το μαύρο όταν ξαφνικά γύρισα στην πραγματικότητα και -κυριολεκτικά- τινάχτηκα στο κρεβάτι μου σαν μέχρι εκείνη την στιγμή να ήμουν ολόκληρος στον αέρα και να έπεσα... Υπάρχει περίπτωση να πρόκειται για αστρική προβολή?

3) Εδώ και δύο μέρες έχω αρχίσει να ερευνώ πάνω στην αστρική προβολή και σήμερα το μεσημέρι προσπάθησα να βγώ απο το σώμα μου. Δεν ξέρω τι κατάφερα πάντως νομίζω πως ένιωθα τα χέρια μου να ακουμπούν το ένα το άλλο ενώ στην πραγματικότητα ήταν σε αντίθετες πλευρές του σώματός μου. Είναι αυτό ένδειξη πρώϊμης αστρικής προβολής? Επίσης κατά την χαλάρωση πολλές φορές νιώθω μια περίεργη αίσθηση στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου, σαν κάτι να το γαργαλά. Έχει κανείς κάποια παρόμοια εμπειρία? Σημαίνει κάτι?

4) Δεν ακολουθώ κάποια συγκεκριμένη τεχνική, απλά ξαπλώνω και χαλαρώνω ξεχνώντας τους φόβους μου. Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να έχω αποτελέσματα?

Συγγνώμη για το μακροσκελές post αλλά έχω τόσες απορίες και φόβους που δεν μπορούσα να μην κάνω αυτές τις ερωτήσεις...

Για άλλη μια φορά, καλώς σας βρήκαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cybershamangr
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 13:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cybershamangr
quote:
1) Αν κατάλαβα καλά διαβάζοντας τα θέματα σε αυτό εδώ το forum, όσοι ονειρεύονται βρίσκονται στο αστρικό πεδίο (ασυνειδητή προβολή) έτσι? Λογικά λοιπόν αν εμείς προβληθούμε αστρικά (συνειδητή προβολή) είμαστε στον ίδιο κόσμο με αυτούς... Δεδομένου λοιπόν πως στο αστρικό πεδίο ταξιδεύουμε με την ταχύτητα της σκέψης, δεν μπορούμε να ζητήσουμε να μεταφερθούμε στο άτομο αυτό ώστε να συνομιλήσουμε μαζί του (δεδομένου βέβαια πως αυτό εκείνη την στιγμή ονειρεύεται)?

Για να συνομιλήσεις με ένα άλλο άτομο θα πρέπει και εκείνο να κάνει ΑΠ δηλ. να βρίσκεται στο Αστρικό Πεδίο συνειδητά. Αν απλά ονειρεύεται δε θα μπορέσεις να συνομιλήσεις μαζί του, γιατί θα είναι όπως λένε σα μεθυσμένο αφού θα είναι χαμένο στα όνειρα του δηλ. δε θα σε βλέπει, ακούει, αντιλαμβάνεται κλπ.

quote:
4) Δεν ακολουθώ κάποια συγκεκριμένη τεχνική, απλά ξαπλώνω και χαλαρώνω ξεχνώντας τους φόβους μου. Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να έχω αποτελέσματα?

Η επίτευξη ΑΠ απαιτεί 2 πράγματα :
1) Να κοιμηθεί το σώμα
2) Ενώ θα παραμένει ξύπνιο το μυαλό

Αυτά πρέπει να γίνονται ταυτόχρονα δηλ. ενώ χαλαρώνεις και τείνεις να φτάσεις τα όρια του ύπνου, πρέπει να συνεχίζεις να διατηρείς την συνειδητότητα σου ώστε να μην αποκοιμηθείς αλλά να προβληθείς.
Την χαλάρωση όπως λες την κάνεις, άρα πρέπει με κάποιο τρόπο να διατηρείς το μυαλό σου ξύπνιο για να μην χαθεί στις σκέψεις και στις προβολές του υποσυνείδητου.


Η Ελπίδα πεθαίνει προτελευταία. Τελευταία πεθαίνει η Προσπάθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TruthSeeker
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 18:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthSeeker
Δεν γίνεται αυτό το πρόσωπο να θυμάται κάποια απο τα πράγματα που θα του πώ, έστω και σαν όνειρο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TruthSeeker
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 02:07:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthSeeker
Pls αν κάποιος ξέρει τις απαντήσεις (ειδικά για το πρώτο γιατί με ΚΑΕΙ) ας απαντήσει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 13:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki
Καλημέρα κι από εμένα και καλό μήνα σε όλους. Είμαι καινούρια στην παρέα σας, χμμμ δηλ μερικών λεπτών. Αρκετές φορές επισκεφτόμουν το site λόγω διαφόρων αποριών μου αλλά αυτή την φορά αποφάσισα να γραφτώ λόγω μίας ανάλογης εμπειρίας που είχα πριν ένα μήνα.
Πρίν ένα μήνα λοιπόν ήμουν διακοπές στην Πάτμο με μία φίλη μου. Υπήρχε ένα παιδί που γνωρίσαμε εκεί ο οποίος μας είχε πει τι ήταν σαββατογεννημένος και ότι θα έκανε μια ευχή για εμάς (και θα γίνει σίγουρα) το έπόμενο πρωί που θα πηγαίναμε στο μοναστήρι. Δεν ξέρω αν έχουν σχέση όλα αυτά αλλά το θέμα είναι ότι πηγαίνοντας για ύπνο μετά από ξενύχτι(δεν είχα πιει) προσπαθούσα να κοιμηθώ σκεπτόμενη το πως περάσαμε. δεν κοιμόμουνα είμαι σίγουρη όταν ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι ημουν έξω απο το ξενοδοχέιο μαζι του και να τον εχω αγκαλια. δεν μιλουσαμε απλα κρατιομασταν αγκαλια. Ενιωθα το σωμα του ηταν πραγματικοτητα .Εγω επειδη εχω μια σχεση ειπα μεσα μου:¨" Τι θέλω εγώ μαζι με αυτον ??? Τι κανω εδώ θελω το αγορι μου..." και ξαφνικα ένιωσα την ψυχή μου , το σώμα μου ουτε που ξέρω να φευγει από κει και να ακολουθει φθινουσα πορεια . Εκεινη την στιγμη σκεφτηκα οτι ισωσς να ειχα πραγματοποιησει ενα αστρικο ταξιδι και επειδη φοβηθηκα παρα πολυ δεν ανοιγα τα ματια μου... περιμενα να μπω στο σωμα μου και μετα να τα ανοιξω. Ενιωσα σιγα σιγα να γεμιζω το σωμα μου να τρεμω να ποναω να τριζουν τα δοντια μου...και μετα αφου τελειωσε αυτο ανοιξα τα ματια μου και εβαλα τα κλαμματα. Τελικά να έγινε όντως αυτό? Πως εγινε να πραγματοποιησω ενα αστρικο ταξίδι χωρίς να το προκαλεσω..? Υπαρχει περιπτωση να το προκαλεσε το παιδι αυτο? ποτε δεν τον ρωτησα το οτιδηποτε γιατι δεν ηξερα πως θα το παρει... Θα ηθελα πολυ να μου απαντησετε , πειτε μου οτι νομιζετε..

Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 19:18:48  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ ενδιαφέρουσα η ιστορία που ανέφερες, αγαπητή Helenaki.
Αρχικά τη διάβασα στο θέμα που άνοιξες, αλλά καθώς τη μετέφερες, θα απαντήσω εδώ.

Λοιπόν, θεωρώ ότι συνειδητή αστρική προβολή μπορούμε να κάνουμε όλοι μας.
Η συνείδητότητά μας, βέβαια, εξαρτάται από την εσωτερική μας ανάπτυξη.

Τώρα, το κατά πόσον είναι δυνατόν κάποιος άλλος να μας προκαλέσει αυτήν την προβολή, δεν το γνωρίζω, αλλά δεν το θεωρώ και πολύ πιθανόν.

Καλύτερη γνώση επί του θέματος έχουν σίγουρα η φίλη Πέγκυ και η φίλη Ειρήνη (oneiric1), ίσως και άλλοι.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 02/09/2005 19:21:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy