ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bella leto
Νέο Μέλος

France
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2009, 02:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bella leto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος bella leto
πριν κοιμιθο ημουν χαλαρη κοιμιθικα σχεδον αμεσος....

a.pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2009, 18:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
χρονια πολλα σε ολους κ συγνομι για τιν γραφι μου.ναι ενο ημουν επανο στο σομα μου δεν μπορουσα να μπο δεν ξερο τι εγινε αλλαδεν μπορουσα να συνκολλιθο μαζι του....

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ..

ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΠΟΘΟΥΣΕ ???
ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΟΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙ
ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ

ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΕΝΙΩΘΕΣ??

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2009, 21:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Γεια σου φίλη bella leto Καλώς είρθες.

Αυτό που σου συνέβη με το σώμα σου, δεν είναι κάτι ασυνήθιστο. Μερικές φορές συμβαίνει…

Αν δεν το έχεις ξανά πάθει απλά ¨φρικάρεις¨ λίγο έως …

Αν σου ξανασυμβεί, μπες στο σώμα σου και χαλάρωσε ..βάλε λίγο ύπνο ..και μετά όλα θα είναι ξανά εντάξει. Αυτός ο τρόπος είναι αρκετά σίγουρος. Και περίπου αυτό έκανες.

Ο δεύτερος τρόπος που θέλει την συνειδητή σου προσοχή είναι πιο δύσκολος και αρκετά πιο δύσκολο για εμένα να στο περιγράψω. Φαντάσουν ότι αυτό που θέλω να σου πω είναι:..σαν να αλλάζεις κέντρο βάρους μέσω της πρόθεσης !!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 27/12/2009 21:24:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bella leto
Νέο Μέλος

France
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2009, 00:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bella leto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος bella leto
CHARMED AΠΑΝΤΙΣΗ:ΔΕΝ ΘΙΜΑΜΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΒΛΕΠΑ ΑΛΛΟ ΟΝΕΙΡΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΠΙΚΕ ΚΑΙ ΒΡΕΘΙΚΑ ΕΞΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΜΑΤΙΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΟΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ.ΜΙΠΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΠΡΟΥΜΙΤΑ? 'ΕΝΑΣ ΥΠΙΡΕΤΗΣ'ΑΠΑΝΤΙΣΗ:EXEIS ΔΙΚΙΟ ΠΙΣΤΕΥΟ ΟΤΙ ΧΡΙΣΙΜΟΠΟΙΕΗΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΟ ΤΡΟΠΟ.... ΓΝΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΣΥΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ ΣΤΙΝ Α.Π.? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΤΡΟΜΑΞΕ ΕΠΙΣΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΟΝΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ...ΠΟΥ ΠΡΟΤΑ ΚΑΛΟΥΣΕ ΣΕ ΒΟΗΘΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕ ΜΕ ΟΡΓΗ 'ΘΑ ΦΓΟ.ΘΑ ΓΕΝΝΙΘΟ ΘΑ ΓΕΝΝΙΘΟ'ΗΤΑΝ ΓΥΝΕΚΙΑ ΦΟΝΗ.ΤΟ ΕΡΟΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΟΝΗ ΑΥΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΟΝ ΠΟΥ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΣΤΙ ΣΥΚΙΑ?

a.pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2009, 10:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Φιλη bella leto

Δεν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα, επειδή δεν είναι μια δική μου εμπειρία. Αλλά από την εμπειρία που έχω μπορώ να σου πω ότι μπορεί να ήταν κάτι που έχει σχέση με την δική σου φαντασία βγαλμένο μέσα από το υποσυνείδητο σου ή μπορεί να ήταν κάτι που δεν είχε σχέση με εσένα.. όλα είναι δυνατά σε αυτούς τους κόσμους!!

Κάθε φυτό έχει ένα στοιχειώδες. Όταν μπορέσω θα λάβεις ένα μήνυμα μέσω του φόρουμ για την ερώτηση σου σε σχέση με την συκιά. Και αυτό επειδή δεν θέλω να φανερωθεί κάτι από αυτά που ίσως να έχουν σχέση με τα προσωπικά σου δεδομένα.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2009, 13:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
CHARMED AΠΑΝΤΙΣΗ:ΔΕΝ ΘΙΜΑΜΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΒΛΕΠΑ ΑΛΛΟ ΟΝΕΙΡΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΠΙΚΕ ΚΑΙ ΒΡΕΘΙΚΑ ΕΞΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΜΑΤΙΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΟΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ.ΜΙΠΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΜΠΡΟΥΜΙΤΑ? 'ΕΝΑΣ ΥΠΙΡΕΤΗΣ'ΑΠΑΝΤΙΣΗ:EXEIS ΔΙΚΙΟ ΠΙΣΤΕΥΟ ΟΤΙ ΧΡΙΣΙΜΟΠΟΙΕΗΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΟ ΤΡΟΠΟ.... ΓΝΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΣΥΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ ΣΤΙΝ Α.Π.? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΤΡΟΜΑΞΕ ΕΠΙΣΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΟΝΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ...ΠΟΥ ΠΡΟΤΑ ΚΑΛΟΥΣΕ ΣΕ ΒΟΗΘΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕ ΜΕ ΟΡΓΗ 'ΘΑ ΦΓΟ.ΘΑ ΓΕΝΝΙΘΟ ΘΑ ΓΕΝΝΙΘΟ'ΗΤΑΝ ΓΥΝΕΚΙΑ ΦΟΝΗ.ΤΟ ΕΡΟΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΟΝΗ ΑΥΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΟΝ ΠΟΥ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΣΤΙ ΣΥΚΙΑ?

a.p


ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣΤ ΠΡΟΒΟΛΗ
ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΛΠ...ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ..

ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ...
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bella leto
Νέο Μέλος

France
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2009, 22:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bella leto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος bella leto
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ ΑΠΑΝΤΙΣΗ:ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΜΗΝΙΜΑ ΣΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ CHARMED3 ΑΠΑΝΤΙΣΗ:ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΚΙΟ ΟΠΟΣ ΚΑΙ Ο 'ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ'.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΙΣΟ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟ Α.Π ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΟ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟ ΠΑΛΙ ΛΟΓΟ ΤΙΣ ΕΜΠΙΡΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΟΣΟ ΝΑΝΕ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΣΥΝΘΙΚΟΝ ΤΙΣ ΖΟΗΣ ΜΟΥ.....

a.pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 05:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
Καλησπερα Bello.
Αν και δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια απο Α.Π. (μαλλον μια φορα, κι αυτο για ελαχιστο χρονο) θα ηθελα να πω τη γνωμη μου για το θεμα σου.

Αν και μπορει αυτο που εζησες ειτε ηταν ονειρο ειτε πραγματικη εμπειρια να μεταφραστει απο ψυχολογικο-κοινωνικους παραγοντες, θα θεωρησω πως ηταν μια επικειμενη καταληψη του σωματος σου απο καποιο αλλο ον.
Οπως γνωριζουμε υπαρχει η Α.Π. και υπαρχουν καποια στρωματα. Καποια κατωτερα και καποια ανωτερα, που ειναι δυσκολοτερο να φθασθουν.
Αρα θα θεωρησω πως ησουν σε καποιο κατωτερο στρωμα, μιας και δεν ανεφερες εαν ηταν η πρωτη φορα η εαν εχεις εξασκηθει στην Α.Π.
Στα κατωτερα στρωματα λοιπον, πιστευω πως κατοικουν καποιες εξισου κατωτερες οντοντητες. Μαζι με τον φυσικο κοσμο υπαρχει και ο αστρικος κοσμος. Ειναι κατι σαν μια αλλη διασταση με τα ιδια αντικειμενα αλλα με διαγορετικους "ανθρωπους". Αυτη η γυναικεια οντοτητα προφανως ηθελε να κανει καταληψη στο σωμα σου και να "ξαναγεννηθει" μεσω εσου. Και αυτο ειναι το επικινδυνο κομματι μιας Α.Π. Δεν ξερεις τι θα συναντησεις. Υπαρχουν περιστατικα ανθρωπων που δεν καταφεραν να γυρισουν στο σωμα τους, η γυρισαν μερικως.. κατα την γνωμη μου θα πρεπει να ισχυροποιησεις την αυρα σου εστω στα πρωτα επιπεδα της ωστε να εισαι περισσοτερο προστατευμενη μιας και η A.Π. μαλλον ηταν ακουσια και δεν μπρεις να γνωριζεις εαν και ποτε θα ξανασυμβει. Επισης να θυμασαι πως ολα ειναι στο δικο σου χερι.
ας αναλυσουμε και αλλιως τι μπορει να ηταν....~~~
Τελος θα ηθελα να μιλησω λιγο για τη συκια που αναφερεις με στομφο και την γυναικεια παρουσια.
Παρατηρησα πως ειπες πως κοιμοσουν μπρουμυτα. Το να κοιμαται καποιος μπρουμυτα πολλες φορες ειναι συμβολο πως ειναι ανοικτο το root chakra και πως ειναι το κυριευον chakra η το πιο ενισχυμενο κατα την χρονικη αυτη στιγμη - φαση ζωης.
Το δεντρο λοιπον ειναι κλασσικο συμβολο της πνευματικης σου κληρονομιας και των ριζων σου. Συμβολιζει στην προκειμενη περιπτωση πως εξερευνας το εγω σου και οτι σχετιζεται με αυτο.
Τωρα αν ειδες σε ενα κηπο τη συκια και την γυναικεια μορφη, εχει σημασια αν ηταν η πισω αυλη η η μπροστινη. Αλλα αυτο που γενικα διηγηθηκες νομιζω πως ειναι η shadow σου που φωναζει να γεννηθει και να μην καταπιεζεται αλλο απο την περσονα σου (αυτο το προσωπο που εχεις πλασει για τον εξω κοσμο.)
Αυτα απο εμενα, ελπιζω με καποιο τροπο να βοηθησα.

Y.Γ.
Freud described repression as how “a shadow falls over the ego,” paralyzing its ability to perceive in the present. Through projection, one fails to observe objectively in the moment, but witnesses an overlay where the past is infused over the present. Since you cannot ‘own’ these qualities, you discover these aspects in others, as the ‘enemy.’


Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?

Edited by - Cyclone on 30/12/2009 05:29:05

Edited by - Cyclone on 30/12/2009 05:40:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 10:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ 1Η ΕΚΔΟΧΗ ΚΑΠΟΙΟ ΟΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ..
ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΩΝΕΣ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ Cyclone ...

ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΣΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..

quote:
κατα την γνωμη μου θα πρεπει να ισχυροποιησεις την αυρα σου εστω στα πρωτα επιπεδα της ωστε να εισαι περισσοτερο προστατευμενη...

ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ...

quote:
, θα θεωρησω πως ηταν μια επικειμενη καταληψη του σωματος σου απο καποιο αλλο ον.

Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ
ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ..ΟΙ ΣΠΑΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΗΜΑΔΙ..
ΓΙΑ Α.Π. ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ...ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑ
ΑΛΛΟ ΟΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΜΑ ΚΑΝΩ Α.Π.
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ??

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 16:51:12  Εμφάνιση Προφίλ
CHARMED καλώς ήρθες στα σκοτεινά λημέρια μας.. οι σπασμοι γενικά ναι είναι. Αλλά μπορεί να είναι και τελείως γηίνο πρόβλημα οπότε ψάξ'το..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2009, 17:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
Καλησπερα φιλε/η Charmed3.

Καταρχας ο φοβος που λες πως αισθανεσαι ειναι ενα γεγονος το οποιο σιγουρα δεν σου επιτρεπει να κανεις "σωστη" Α.Π. Ο φοβος ειναι το μεγαλυτερο εμποδιο. Οσον αφορα τους σπασμους, εαν εχουν σχεση με vibrations και αρνητικα συναισθηματα θα ελεγα πως ειναι απο τα πρωτα συμπτωματα οντως.
Δευτερευοντως, οσον αφορα την ισχυροποιηση της αυρας υπαρχουν καποιες τεχνικες για να επιτευχθει. Ειναι απολυτως απαραιτητη η προστασια αυτη επειδη εξ οσων δυναμαι να γνωριζω τρυπες και αδυναμα σημεια στην αυρα ειναι αυτα που προσελκυουν καποια αστρικα οντα οπως και η γενικη ψυχολογια του ατομου. Αν ειναι αρνητικη προσελκυει αστρικα οντα απο τα πολυ κατωτερα η αλλιως σκουπιδια.
Τωρα εαν θεωρησουμε πως δεν εχεις καταληφθει απο καποιον ον γνωριζω μια τεχνικη που σιγουρα γνωριζουν και αλλοι απο εδω και αυμπεριελαμβανει αυτουπνωση και meditation.
Αν θελεις να ρωτησεις κατι που ισως δεν απαντησα, feel free..

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 14:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
CHARMED καλώς ήρθες στα σκοτεινά λημέρια μας.. οι σπασμοι γενικά ναι είναι. Αλλά μπορεί να είναι και τελείως γηίνο πρόβλημα οπότε ψάξ'το..

KAI ΣΥ ΕΔΩ DR MOY...
ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ...
ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!

quote:
Δευτερευοντως, οσον αφορα την ισχυροποιηση της αυρας υπαρχουν καποιες τεχνικες για να επιτευχθει.

ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ..
ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..
ΠΕΣ ΚΑΜΟΙΑ....

quote:
Τωρα εαν θεωρησουμε πως δεν εχεις καταληφθει απο καποιον ον γνωριζω μια τεχνικη που σιγουρα γνωριζουν και αλλοι απο εδω και αυμπεριελαμβανει αυτουπνωση και meditation.

ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΩ...???
ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ....ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...
ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ...
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΩ...


quote:
Καλησπερα φιλε/η Charmed3

CHARMED
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 15:46:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΩ...???

Ναι ρε, εμένα πχ μου είχε μπει το πνεύμα του Giacomo Casanova. Και απο τότε...

quote:
ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ....ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...
ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ...
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΩ...

Για αρχή φτιαξ'του ένα καφεδάκι.. Greek Hospitality ρε παιδί μου αμάν και εσύ.. για αρχή ρώτα το τι δουλειά έκανε, αν έβγαζε πολλά λεφτά, τι αμάξι είχε κλπ και αν σ'αρέσει ρε παιδί μου κράτα το.. αμέσως να το πετάξεις έξω.. φασίστρια(όπως συνηθίζουμε να λέμε στην Ελλάδα)


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 16:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
Αν ξερεις αγγλικα καλως. Εγω ολα στα αγγλικα τα εχω

Aura Empowering Meditation


This meditation is excellent for extra energy when done regularly. It is quite powerful and builds over time. This meditation can also be done outside; drawing in energy form the Sun. This seriously amplifies the energy.

1. Enter into a trance state, the deeper the better and begin by cleaning your aura and chakras.

2. Breathe energy in for six breaths, visualizing a brilliant white-gold light surrounding your entire head, both inside and out, down to your neck. Then relax and focus on feeling and visualize this energy for around five minutes. This can be done while listening to music as this also helps with timing. After this, breathe in energy and charge up your crown, third eye and your sixth chakra behind your third eye by visualizing an even brighter light on each of these chakras.

3. Now move to your neck and do the same. Breathe in energy for six breaths and charge up your throat chakra.

4. Move to your shoulders and charge them up as you did with the other chakras, breathing energy in for six breaths and then relaxing and focusing upon it for five minutes.
There are lesser chakras in all of the joints. Move down your arms and do the same with your elbows, then wrists. The elbows and wrists contain minor chakras as well and by charging up and empowering these; you open yourself up for a better energy flow. Now move down to your hands and visualize either white-gold balls of energy in your palms. Concentrate and relax on this bright light lighting up your arms and hands for several minutes.

5. Now, move to your torso, do the same, and charge up your heart, solar, sexual and base chakras with the brilliant energy. Concentrate for several minutes on this.

6. Move to your hips and charge up the chakras in your hips with the energy and then your thighs and knees. The knees contain small chakras as well. Move to your ankles, charge up the chakras there and then to your feet. Visualize two balls of brilliant white-gold light beneath your feet, like you did with your hands.


This exercise should not be done before bedtime as the energy can keep you awake.

For healing, after completing the above, just focus and place the light/energy onto the unhealthy body part for 10-15 minutes. If you are doing any healing, this must be done every day and never skip a day or progress could rebound.

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 18:03:40  Εμφάνιση Προφίλ
Τα σημερινά πνεύματα δεν έχουν αιτήματα...

Ωραία aura enhancing meditation..υπάρχουν πολλές τέτοιες βασικά στο ίδιο στιλ.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 31/12/2009 18:09:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 18:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
η συγκεκριμενη ειναι σχετικα κοινη, τα υπολοιπα τα εχω σε βιβλια, δυστυχως δεν μπορω να τα αντιγραψω..

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 19:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
Ναι ρε, εμένα πχ μου είχε μπει το πνεύμα του Giacomo Casanova. Και απο τότε...

ΕΛΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΛΕ ΡΕ Casanova...ΕΤΣΙ ΕΙΠΑΜΕ ΡΕ ...
ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΜΣ ....ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΩΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΕ ΟΜΩΣ....

quote:
Αν ξερεις αγγλικα καλως. Εγω ολα στα αγγλικα τα εχω

ΦΙΛΕ Cyclone ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΣΕ
ΜΕΝΑ ΑΛΑΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΜΟΥ ΓΛΩΣΣΑ
ΤΗ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΤΑ 6 ΜΟΥ
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ

quote:
Για αρχή φτιαξ'του ένα καφεδάκι.. Greek Hospitality ρε παιδί μου αμάν και εσύ.. για αρχή ρώτα το τι δουλειά έκανε, αν έβγαζε πολλά λεφτά, τι αμάξι είχε κλπ και αν σ'αρέσει ρε παιδί μου κράτα το.. αμέσως να το πετάξεις έξω.. φασίστρια(όπως συνηθίζουμε να λέμε στην Ελλάδα)

HEY HONEY DO NOT TALK LIKE THAT TO A CHARMED ONE

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 19:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Enter into a trance state

Μας κάνει πλάκα ο φίλος.

Για μένα το ζητούμενο είναι να μπώ σε αυτήν την κατάσταση,δέν έχω μπεί ποτέ συνειδητά,μοιάζει αδύνατον. Και αυτός το έχει ώς το πρώτο βήμα για την τεχνική του.Έλεος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 22:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
@Charmed
Βλεπω το μεγαλυτερο σου προτερημα ειναι η σοβαροτις.

@alex 22
5-6 λεπτακια περνει το να κανεις αυτουπνωση. Εν πασει περιπτωση αν δεν εχεις κανει ποτε οπως λες, δεν εχει νοημα να πας στην 6η δημοτικου αν δεν εχεις τελειωσει την 4η. Το πιανεις καθολου? Πρεπει πρωτα να μαθεις autosuggestion.


Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?

Edited by - Cyclone on 31/12/2009 22:50:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 12:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
@Charmed
Βλεπω το μεγαλυτερο σου προτερημα ειναι η σοβαροτις.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΟ ΕΣΥ ΤΟ ΛΕΣ ΠΡΟΣΒΛΙΤΙΚΑ ...
ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΖΗΤΩ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ
ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΕΣΕΝΑ Cyclone ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΠΡΟΘΕΣΗΣ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ ..
ΟΠΟΤΕ ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 15:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
quote:

quote:
@Charmed
Βλεπω το μεγαλυτερο σου προτερημα ειναι η σοβαροτις.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΟ ΕΣΥ ΤΟ ΛΕΣ ΠΡΟΣΒΛΙΤΙΚΑ ...
ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΖΗΤΩ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ
ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΕΣΕΝΑ Cyclone ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΠΡΟΘΕΣΗΣ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ ..
ΟΠΟΤΕ ...

CHARMED


Φίλη Charmed3 εχεις απολυτο δικιο. Και γω υπηρξα μικρή, ειναι η καλυτερη ηλικια, αθωα ποτε.

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?
Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 15:49:42  Εμφάνιση Προφίλ
Αμά τα πάντα χρειάζονται autosuggestion.. τα πάντα τα πάντα τα πάντα.. γενικά μιλώντας.. Χρειάζονται τεχνικές σίγουρα για αυτό

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 16:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
quote:

Αμά τα πάντα χρειάζονται autosuggestion.. τα πάντα τα πάντα τα πάντα.. γενικά μιλώντας.. Χρειάζονται τεχνικές σίγουρα για αυτό

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα


Δεν νομιζω πως ΟΛΑ χρειαζονται autosuggestion, ομως πιστευω πως ετσι ειναι αποτελεσματικοτερο. Btw θελεις τεχνικη autosuggestion?

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?
Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 19:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
Φίλη Charmed3 εχεις απολυτο δικιο. Και γω υπηρξα μικρή, ειναι η καλυτερη ηλικια, αθωα ποτε.

NA ΠΑΡΕΙ...CHARMED

KAΛΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ???

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2010, 20:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
quote:

quote:
Φίλη Charmed3 εχεις απολυτο δικιο. Και γω υπηρξα μικρή, ειναι η καλυτερη ηλικια, αθωα ποτε.

NA ΠΑΡΕΙ...CHARMED

KAΛΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ???

CHARMED



Ναι.

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?
Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bella leto
Νέο Μέλος

France
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2010, 15:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bella leto  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος bella leto  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος bella leto
ενας υπηρετης απαντιση.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ EMAIL.ΠΙΣΤΕΥΟ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΓΝΟΡΙΖΟ ΤΙΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΙΔΙΤΟΠΟΙΗΣΟ.Η ΓΝΟΣΕΙΣ Κ Η ΓΝΟΜΗ ΣΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑ ΕΘΧΑΡΙΣΤΩ....

a.pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2010, 17:48:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν νομιζω πως ΟΛΑ χρειαζονται autosuggestion, ομως πιστευω πως ετσι ειναι αποτελεσματικοτερο. Btw θελεις τεχνικη autosuggestion?

Κοίτα, νομίζω ότι η αυτοsuggestion δεν έχει να κάνει μόνο με αυτες τις δουλειές τις "πνευματικές" ή μάλλον "πνευματιστηκές" αλλά είναι ουσιαστικά και το κύριο συστατικό της "θέλησης". Υπάρχει καλύτερος ορισμός για την έννοια "θέληση" αν όχι η δυνατότητα του ανθρώπου να επιβάλλει στον εαυτό του κατι οτιδήποτε(να αυθυποβάλλει)? Να επιβάλλει στον εαυτό του να κατευθύνει την ενέργεια του σε ένα συγκεκριμένο τομέα, αντικείμενο?(εργασία κλπ).
Ο πολεμιστής χρειάζεται θέληση για να πολεμήσει. Πρέπει δηλαδή να υποβάλλει τον εαυτό του σε μια κατασταση αφοβίας ώστε να είναι αποτελεσματικός. Αντίστοιχα το ίδιο ισχύει και με πολλά άλλα ζητήματα στη ζωή.

Ναι αν υπάρχει κάποια την θέλω, αν κ ίσως να χω κ γω κάπου στα τεφτέρια μου καλύτερα να δωθεί κάποια σε δημόσιο επίπεδο.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 02:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
quote:

quote:
Δεν νομιζω πως ΟΛΑ χρειαζονται autosuggestion, ομως πιστευω πως ετσι ειναι αποτελεσματικοτερο. Btw θελεις τεχνικη autosuggestion?

Κοίτα, νομίζω ότι η αυτοsuggestion δεν έχει να κάνει μόνο με αυτες τις δουλειές τις "πνευματικές" ή μάλλον "πνευματιστηκές" αλλά είναι ουσιαστικά και το κύριο συστατικό της "θέλησης". Υπάρχει καλύτερος ορισμός για την έννοια "θέληση" αν όχι η δυνατότητα του ανθρώπου να επιβάλλει στον εαυτό του κατι οτιδήποτε(να αυθυποβάλλει)? Να επιβάλλει στον εαυτό του να κατευθύνει την ενέργεια του σε ένα συγκεκριμένο τομέα, αντικείμενο?(εργασία κλπ).
Ο πολεμιστής χρειάζεται θέληση για να πολεμήσει. Πρέπει δηλαδή να υποβάλλει τον εαυτό του σε μια κατασταση αφοβίας ώστε να είναι αποτελεσματικός. Αντίστοιχα το ίδιο ισχύει και με πολλά άλλα ζητήματα στη ζωή.

Ναι αν υπάρχει κάποια την θέλω, αν κ ίσως να χω κ γω κάπου στα τεφτέρια μου καλύτερα να δωθεί κάποια σε δημόσιο επίπεδο.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα


Πολυ σωστα αυτα που λες. Παρακατω βρισκεται η εξηγηση και η τεχνικη του autosuggestion στα αγγλικα.

"In order to gain a true understanding of the basics of hypnosis, you must also learn how self hypnosis works. Self hypnosis involves what’s known as ‘autosuggestion’.

Autosuggestion involves making suggestions to yourself,without the need for any other person to assist you.

Self hypnosis is very similar to hetero hypnosis, the only part that changes is that instead of there being another person making suggestions to yoursubconscious, you make the suggestions yourself.
Self hypnosis can be used to help treat and overcome a number of
psychological ailments, or it can be used to just experience a deep state of relaxation which washes away stress and promotes calmness and peace with ones self.

The suggestions that we can plant in ourselves with self hypnosis can consist of practically anything imaginable.

We apply self hypnosis to ourselves as follows:

First, we find a comfortable position to relax ourselves in. This position is preferably one where we’re less likely to fall asleep.
Sitting down in a comfortable chair is generally better than lying down as there is less likelihood that we will fall asleep. Falling asleep isn’t a badthing, however it’s not one of our objectives.

Once we’re comfortable, we need to guide our subconscious into a relaxed state. We can do this by imagining the following –

Imagine that you are standing at the top of a set of twenty stairs. At the bottom of these stairs is your subconscious mind. All you can see is a void of nothingness at the bottom of these stairs, however there seems something attracting about it. As you begin to imagine yourself walking down these stairs, every step that you take down has a tendency to relax you a little more, relaxing your consciousness and opening up your subconscious awareness.

Count down in your mind as you take each step, from twenty going down, to fifteen… fourteen… keep counting now…

As you reach the last few steps… three, two, one, you now step into the nothingness that is your subconscious. As you take this last step you notice that your surroundings are replaced with a place that you find relaxing and happy. This place can be anything you want it to be. This place is unique to you, and no one else can come into this place. When you’re in this place you feel happy, relaxed, and in a care free state of mind.

You can memorise the above text if you like, and guide yourself into a deep trance by imagining yourself walking down those steps and entering into a relaxed place of your choosing.
Once you’re in a state of trance, you can begin making positive affirmations to yourself. Repeating them over and over again, allowing them to sink deeply into your subconscious awareness. This process is known as autosuggestion.

You don’t want to use any negative words, even if they’re used in a positive context, as the subconscious doesn’t think like the conscious mind.

Examples of some good suggestions you can plant include:

“I will feel calm and relaxed at all times''
“Whenever I approach a crowded setting, I will feel confident in my
abilities”

Notice how the above suggestions don’t contain any negative keywords.
Examples of bad suggestions include:

“I won’t feel anxious” or “I won’t feel nervous when speaking in a crowded setting”.

The subconscious picks up keywords only and doesn’t understand long
sentences like your conscious does, so keep the suggestions simple and only use positive words.

You can make just about any suggestion you like. Suggestions to overcome phobias, to quit smoking, to stop eating excessively, to perform better in bed, there is really no limit to what you can suggest to yourself.

After you’ve made the suggestions, you will then want to guide yourself out of hypnosis. This is an important step and should not be skipped.

To guide yourself out of hypnosis, just imagine yourself returning to the flight of twenty stairs again, imagining yourself at the bottom of them.

Imagine taking each step one at a time back up again, with each step you take bringing you into a greater conscious awareness.
As you take your last step, repeat the following words in your mind:

“I am now wide awake and fully alert”. You may then open your eyes. If you followed the techniques properly you should notice the subconscious suggestions taking effect in your day to day life.
Now with self hypnosis, we need to repeat the suggestions to ourselves at least once a day in order for them to have a long term effect.

This is because our subconscious views our own internal thinking differently than the voice
of an external person, and requires a lot of reinforcement for the suggestions to have long term effect.

Self hypnosis is a great thing to try each night before you go to bed. It canrelax you, and also make you feel more confident about certain aspects ofyourself that you may want to improve upon.

ENJOY, Cyclone

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?
Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 11:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3
quote:
You can make just about any suggestion you like. Suggestions to overcome phobias, to quit smoking, to stop eating excessively, to perform better in bed, there is really no limit to what you can suggest to yourself.

ΑΧ ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

quote:
ENJOY, Cyclone

ΤΟ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cyclone
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2010, 13:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cyclone
quote:

quote:
You can make just about any suggestion you like. Suggestions to overcome phobias, to quit smoking, to stop eating excessively, to perform better in bed, there is really no limit to what you can suggest to yourself.

ΑΧ ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

quote:
ENJOY, Cyclone

ΤΟ ΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...

CHARMED


Για εξετασεις και συγκεντρωση υπαρχουν και πιο συγκεκριμενα και θα τα βαλω σε λειτουργια και γω
Και αυτο κανει δουλεια, αρκει να εκπεδευτεις καλα πανω του.
+Το εδωσα public διοτι το εχω κανει αρκετες φορες και καποια αποτελεσματα τα εχει, απλα να ξερεις ειναι αρχικο σταδιο autosuggestion, δεν ειναι και master.

Αν καποιος με πολλαπλες προσωπικοτητες θελει να αυτοκτονησει, θεωρειται κατασταση ομηριας?
Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy