ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 4ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 14:51:59  Εμφάνιση Προφίλ
Οκ φίλε Τρέχα, όπως είπα και πριν:
Νίκησε τα ελαττώματά σου.
Γίνε τέλειος.
Και όταν φτάσεις εκεί ψηλά.
Δες αν τα πράγματα είναι όπως θεωρείς τώρα στη γη ότι είναι.

Ο άνθρωπος είναι δυνάμει θεός φίλε Τρέχα. Αν εσύ σε αυτό που είμαστε τώρα βλέπεις θεό. Μάλλον δεν γεννήθηκες στο σωστό μέρος. Θα 'πρεπε να είχες γεννηθεί στην Αφρική ή στη Παλαιστίνη τότε.

Αλλά αν συμφωνείς για το ότι πρέπει να θυσιάσουμε τα γηίνα, και μέσα απο αυτή τη θυσία, να κερδίσουμε ουράνια9όπως ακριβώς λέει το ευαγγέλιο) Τότε είμαστε οκ!
Αν όμως θεωρείς, ότι χωρίς κόπο, ή χωρίς προσπάθεια, ή χωρίς να το επιδιώκει κ να το επιθυμεί ο άνθρωπος ο ίδιος θα φτάσει κάποιος στην θεωση τότε δεν είμαστε οκ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Δεν λέω, ενδιαφέροντα όλα τα προλεγόμενα και οι προβληματισμοί για την θεικότητα, το Είναι κλπ. Όμως για τις απορίες μου δεν υπήρξαν δημόσιες απαντήσεις, (Δ. ευχαριστώ για το μειλ) και επίσης έχω και άλλες απορίες:
1. γιατί χάνεται η αυτοεπιγνωση όταν το σώμα κοιμάται και βρίσκεσαι στον αστρικό κόσμο;
2.Πως μπορεί κάποιος να διατηρήσει αυτή την επίγνωση;
3.Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να αποκτήσει την επίγνωση ότι κοιμάται το φυσικό του σώμα και αυτός βρίσκεται με το ονειρικό του (αστρικό σώμα) σε ένα άλλο κόσμο;
4.Πως μπορεί να σπάσει αυτή η λανθασμένη πεποίθηση ότι πάντα είμαστε με το φυσικό σώμα;
5.Πως μπορεί να πάψει η αντίληψη να υπολειτουργεί στον ονειρικο κόσμο;
6. Πως πειραματίστηκε κάποιος την τελευταία φορά που είχε επιτυχία την αστρική συνειδητή έξοδο;
Φίλοι μου καλοί, πραγματικά οι διανοητικές συζητήσεις μπορεί να είναι χρήσιμες όταν οδηγούν σε σχεδιασμό πειραμάτων με σκοπό την άμεση εμπειρία και διαπίστωση των συζητούμενων, ειδάλως πραγματικά καταλήγουν εις βάρος αυτού που επιθυμούμε να αναπτύξουμε, την ξύπνια Αντίληψη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 15:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Φίλοι συνεχίζω ώστε να κάνω συγκεκριμένη την επιθυμία μου. Ειλικρινά θα μου άρεσε αυτό το φόρουμ να αποκτήσει μια πρακτικότητα. Τι εννοώ;
Να εργάζονταν τα μέλη του πάνω στο θέμα του φόρουμ και να εξέφραζαν τις απόψεις τους για συγκεκριμένα βιώματα που θα αποκτούσαν. Για παράδειγμα θα μου άρεσε να πρότεινε κάποιος μια μέθοδο για αστρική έξοδο με συνείδηση του γεγονότος. Να την πειραματιζόμασταν όλοι και την επομένη να συζητούσαμε για τα αποτελέσματα των πειραματισμών μας με σκοπό να βελτιώσουμε την τεχνική μας μέχρι να φθάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα........
Αυτό θα σήμαινε επιστήμη και εμείς θα γινόμαστε επιστήμονες της συνειδητής αστρικής εξόδου.........
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 16:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ φίλε SOLIM.

Πράγματι το πρακτικό κομμάτι είναι που έχει σημασία. Ο λόγος που δεν δίνω μια πρακτική και το έχω ξαναπεί είναι ότι δεν θέλω να βγάλω κάποιον με δεμένα μάτια να διασχίσει εναν αυτοκινητόδρομο.. η άποψη μου είναι ότι το άτομο πρέπει να ξεκινήσει να ξυπνά στο φυσικό..και το αστρικό ξύπνημα θα έρθει μέσα από μια πνευματική ωριμότητα..τότε ο άνθρωπος δεν κινδυνεύει όπως πριν, λειτουργεί η συνείδηση του και αυτό είναι ένα πολύ καλό ατού.

Όλοι θέλουν μια συνειδητή αστρική έξοδο..αλλά έχω την εντύπωση ότι σχεδόν κανένας δεν θα μπει στο κόπο να ξεκινήσει συνειδητά από το φυσικό προς το αστρικό. Ποιος θα μπει στο κόπο να ξυπνήσει τώρα; ..για να δούμε..θα παρακολουθώ με ενδιαφέρων και θα συμμετέχω..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 23/02/2010 16:16:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 16:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αγαπητέ φίλε SOLIM

Αν θες μπορώ σε εσένα επειδή σε ¨γνωρίζω¨ να σου στείλω σε e-mail 2 πρακτικές. Η μια γίνεται το βραδύ και η άλλη το πρωί..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 23/02/2010 16:25:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 17:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
1. γιατί χάνεται η αυτοεπιγνωση όταν το σώμα κοιμάται και βρίσκεσαι στον αστρικό κόσμο;
2.Πως μπορεί κάποιος να διατηρήσει αυτή την επίγνωση;
3.Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να αποκτήσει την επίγνωση ότι κοιμάται το φυσικό του σώμα και αυτός βρίσκεται με το ονειρικό του (αστρικό σώμα) σε ένα άλλο κόσμο;

Χάνουμε την επίγνωση γιατί η ενέργεια της συνείδησης ελατώνεται καθώς κινούμαστε.Όταν βρισκόμαστε στο αστρικό και το συνειδητοποιούμε, θα πρέπει να αυξάνουμε την προσοχή μας,αυτό είναι όλο,να συγκεντρώνουμε την ενέργεια της συνείδησης(την ίδια την συνείδηση δηλαδή,γιατί η ενέργεια και η συνείδηση είναι το ίδιο και το αυτό).

quote:
Αν θες μπορώ σε εσένα επειδή σε ¨γνωρίζω¨ να σου στείλω σε e-mail 2 πρακτικές. Η μια γίνεται το βραδύ και η άλλη το πρωί..

Είμαι σίγουρος οτι μιλάμε για κάποια μάντρα, όπως το "λα ρα" π.χ.

Μόνο που αυτά τα μάντρα έλκουν αντιχριστικές ενέργειες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 18:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αυτά που ξέρω δεν έχουν καμία σχέση με τα μαντραμ λα-ρα-ς ή με αλλά μαντραμ. Έχουν όμως απόλυτη σχέση με την επίγνωση ή αν θες με την συνείδηση.
Θα είχε όμως πολύ ενδιαφέρων να μας πεις μια και μπήκες στον κόπο γιατί αυτά τα μάντραμ είναι αρνητικά.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2010, 20:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Θα είχε όμως πολύ ενδιαφέρων να μας πεις μια και μπήκες στον κόπο γιατί αυτά τα μάντραμ είναι αρνητικά.


Γιατί με βάση αυτά που ξέρω,περιστρέφουν ανάποδα τα τσάκρας και γενικά τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία του ανθρώπινου συστήματος.

quote:
Αυτά που ξέρω δεν έχουν καμία σχέση με τα μαντραμ λα-ρα-ς ή με αλλά μαντραμ. Έχουν όμως απόλυτη σχέση με την επίγνωση ή αν θες με την συνείδηση.

Δέν αμφιβάλω οτι υπάρχουν αρκετοί τρόποι και τεχνικές,άν όμως δέν ενεργοποιηθεί το 4ο και το 5ο σκέλος dna,τότε τίποτα δέν γίνεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 08:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Αυτά που ξέρεις θέλουμε να μάθουμε.. πες μας γιατί το μαντραμ ΛΑ είναι αντιχριστικο όπως λες ή το ςςςςςςςςςςςς ή το ΡΑ-RA που ήταν και το όνομα του θεού Ήλιου στην αρχαία Αίγυπτο.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 10:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Αυτά που ξέρεις θέλουμε να μάθουμε.. πες μας γιατί το μαντραμ ΛΑ είναι αντιχριστικο όπως λες ή το ςςςςςςςςςςςς ή το ΡΑ-RA που ήταν και το όνομα του θεού Ήλιου στην αρχαία Αίγυπτο.

Εγώ έκανα υπόθεση με βάση αυτά που ξέρω,εσύ όμως μου επιβεβαίωσες την υπόθεσή μου.

Οι "θεοί" της αρχαίας αιγύπτου ήταν πραγματικοί( όχι στην φαντασία) και ήταν έκπτωτοι αγγελοι.

Δέν θέλει και πολύ για να καταλάβεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 12:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε αλεξ ..

Ο Ήλιος είναι η καρδιά του Ηλιακού συστήματος..σχετίζεται με την καρδιά όπου διαμένει αυτό που είμαστε πέρα από τις λέξεις..επίσης σχετίζεται με τον Χριστό και με τον λέοντα που αντιστοιχεί στην καρδιά. Ο ήλιος είναι ζωοδότης.. πηγή φωτός ..δημιουργός. Ο ήλιος στο φυσικό επίπεδο είναι το σύμβολο της θεότητας. Χωρίς τον ήλιο τίποτα δεν μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει έτσι όπως το ξέρουμε επάνω στην Γη.Ο ήλιος έχει σχέση με την αγάπη..δίνει χωρίς να θέλει να πάρει..και πολλά άλλα..

Εσύ και οι όμοιοι σου προσδίδεται σε πράγματα που απεικονίζουν ή αντανακλούν τις κοσμικές αλήθειες εξωγήινα πρόσωπα που συνωμοτούν εναντίων της ανθρωπότητας.

Μου φαίνεται πως έχεις βρεθεί στην αριστερή ατραπό. Πως ξέρεις ότι αυτά τα άτομα που λαμβάνουν αυτές τις διδασκαλίες δεν τρώνε από την μαύρη αδελφότητα κουτόχορτο.

Ένας Δάσκαλος διαβάζει την ιδία την ζωή.. το βιβλίο της φύσης..βλέπει αυτά που συμβαίνουν μέσα και έξω. Έχει πρόσβαση στα ακασικά αρχεία… είναι ένα ΗΛΙΟΣ από μονός του..έχει δικό του φως..δεν περιμένει να πάρει σαν μέντιουμ διδασκαλίες. Τις διδασκαλίες της ζει..έχει δουλέψει με τον εαυτό του, με τα ελαττώματα του, έχει βγάλει τα σκοτάδια από μέσα του.

Τα άτομα που λαμβάνουν τις διδασκαλίες σε στιλ μέντιουμ δεν τις λαμβάνουν επειδή έχουν κάνει κάτι με τον εαυτό τους και μεταδίδουν μια διδασκαλία..αλλά παίρνουν από τις πιο πάνω διαστάσεις υλικό..

Η πλάνη φίλε ξεκίνα από το φυσικό και φτάνει στην χειρότερη μορφή της στο νοητικό επίπεδο.. Κάποιος που βγαίνει στο αστρικό μπορεί να πάρει διδασκαλίες από έναν μαύρο μάγο που εμφανίζεται σαν άσπρος.. τι κριτήριο έχεις εσύ για να έχεις την διάκριση;

Μηχανική αφύπνιση της συνείδησης δεν υπάρχει.. μπορεί να χρησιμοποιείς διάφορα μηχανήματα που σε φέρνουν στα κύματα άλφα ή στα κύματα θήτα..αλλά ποτέ δεν πρόκειται να αφυπνιστεί η συνείδηση αν δεν κάνεις κάτι εσύ με αυτήν.

Ως προς το παρών..

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 15:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Το γράμμα Λ ή L.
Σύμφωνα με την δονητική τον γραμμάτων το Λ συμβολίζει το αστρικό ρευστό και η μουσική νότα είναι το Μι.
Κάθε τσάκρα έχει έναν ήχο και η λέξη η όποια βγαίνει από όλα τα τσακρας είναι η Ι-Ε-Ο-ΟΥ-Α-Μ-Σ. Το Ι αντιστοιχεί στο κεφάλι το Ε στο λαιμό και …

Το Α έχει σχέση με δυο τσακρα που έχουμε στα πνεύμονια. Αυτά τα τσακρα είναι υπεύθυνα για τις μνήμες από τις προηγούμενες ζωές μας και βέβαια έχουν σχέση με την μνήμη.
Με την εκφώνηση του Α το αίμα κυλά προς τους πνεύμονες.

Το μαντραμ ΡΑ ή RA Αφυπνίζει την ηλιακή ενέργεια..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 16:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Εσύ και οι όμοιοι σου προσδίδεται σε πράγματα που απεικονίζουν ή αντανακλούν τις κοσμικές αλήθειες εξωγήινα πρόσωπα που συνωμοτούν εναντίων της ανθρωπότητας.

Μου φαίνεται πως έχεις βρεθεί στην αριστερή ατραπό. Πως ξέρεις ότι αυτά τα άτομα που λαμβάνουν αυτές τις διδασκαλίες δεν τρώνε από την μαύρη αδελφότητα κουτόχορτο.

Ένας Δάσκαλος διαβάζει την ιδία την ζωή.. το βιβλίο της φύσης..βλέπει αυτά που συμβαίνουν μέσα και έξω. Έχει πρόσβαση στα ακασικά αρχεία… είναι ένα ΗΛΙΟΣ από μονός του..έχει δικό του φως..δεν περιμένει να πάρει σαν μέντιουμ διδασκαλίες. Τις διδασκαλίες της ζει..έχει δουλέψει με τον εαυτό του, με τα ελαττώματα του, έχει βγάλει τα σκοτάδια από μέσα του.

Τα άτομα που λαμβάνουν τις διδασκαλίες σε στιλ μέντιουμ δεν τις λαμβάνουν επειδή έχουν κάνει κάτι με τον εαυτό τους και μεταδίδουν μια διδασκαλία..αλλά παίρνουν από τις πιο πάνω διαστάσεις υλικό..

Η πλάνη φίλε ξεκίνα από το φυσικό και φτάνει στην χειρότερη μορφή της στο νοητικό επίπεδο.. Κάποιος που βγαίνει στο αστρικό μπορεί να πάρει διδασκαλίες από έναν μαύρο μάγο που εμφανίζεται σαν άσπρος.. τι κριτήριο έχεις εσύ για να έχεις την διάκριση;

Μηχανική αφύπνιση της συνείδησης δεν υπάρχει.. μπορεί να χρησιμοποιείς διάφορα μηχανήματα που σε φέρνουν στα κύματα άλφα ή στα κύματα θήτα..αλλά ποτέ δεν πρόκειται να αφυπνιστεί η συνείδηση αν δεν κάνεις κάτι εσύ με αυτήν.



Το κουτόχορτο,το τρώς εσύ και οι δικοί σου ομοίοι,καθώς έχεις πιστέψει όλα αυτά που έχει γράψει ο Σαμαέλ,αυτό τα λέει όλα εξάλου. Το χειρότερο δέν είναι αυτό,αλλά το γεγονός οτι μεταδίδεις όλες αυτές τις αντιχριστικές πληροφορίες πίσω απο μία μάσκα του καλού και ενάρετου ανθρώπου.

Ειλικρινά λυπάμαι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 16:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Το κουτόχορτο δεν το ανάφερα για να σε προσβάλω..αλλά αν η συνείδηση κοιμάται αυτά παθαίνει..ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.Απάντα με κάποιο επιχείρημα.. πες κάτι σαν αντίλογο..δεν έχεις τίποτα;

Εσένα το να γνωρίσει κάποιος αυτό που είναι κατανοώντας αυτό που δεν είναι σου φαίνεται αντιχριστικο; ..φίλε..κάτι δεν πάει καλά.

Καταρχήν αυτοί που στα λένε αυτά δεν έχουν καμία γνώση του εαυτού..δεν είναι αυτόφωτα όντα..αν ήταν αυτόφωτα όντα δεν θα κάνανε τα μέντιουμ.. αυτό και μόνο θα έπρεπε να σε βάλει σε υποψίες..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 24/02/2010 16:40:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 16:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Και πίστεψέ με δέν ξέρεις τίποτα απολύτως απο keylontic science,αν καταλάβαινες έστω και λίγο, τότε θα είχες διαφορετική γνώμη.

Αλλά από τι φένεται έχεις ανάποδους κωδικούς στο dna για αυτό και δέν μπορείς να φέρεις ενέργειες πέρα απο την 11 διάσταση,αλλά ούτε και να καταλάβεις τα πιό απλά πράγματα.

quote:
Μηχανική αφύπνιση της συνείδησης δεν υπάρχει.. μπορεί να χρησιμοποιείς διάφορα μηχανήματα που σε φέρνουν στα κύματα άλφα ή στα κύματα θήτα..αλλά ποτέ δεν πρόκειται να αφυπνιστεί η συνείδηση αν δεν κάνεις κάτι εσύ με αυτήν

Εδω πέρα δείχνεις την ποιότητά σου,δείχνεις πόσο ψεύτης και υποκριτής είσαι. Δηλαδή απο keylontic science,εσύ έχεις καταλάβει κάτι τέτοιο? για μηχανήμα κτλπ? Επειδή το ανέφερε ο Πάνος δέν σημαίνει οτι ανήκει στην κευλόντια επιστήμη.Μάθε να κάνεις διάκριση και να χρησημοποιείς σωστά τον νού σου.

Η αφύπνιση της συνείδησης που υποστηρίζεις,εμένα δέν μου λέει τίποτα, το θεωρώ δεδομένο,αυτό είναι το όπλο σου για να κρύψεις τους πραγματικούς σου σκοπούς,(που μπορεί ούτε εσύ να μην τους ξέρεις).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 17:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Κοίταξε φίλε τον θυμό σου και τα ελαττώματα που εκφράζεις..δεν μιλεί η συνείδηση σου αλλά τα εγώ σου.

Δεν κατάλαβα μόνο αυτά..αλλά διάβασα αυτά που λέει ο pano ..αυτός μίλησε ξεκάθαρα για αυτά.. δεν υποκρίνομε και δεν λέω ψέματα..μιλώ πάνω σε αυτά που έχω διαβάσει. Τα κείμενα είναι εκεί που είναι..Γιατί να πω ψέματα; Που είναι το ύπουλο;..Βλέπεις τώρα ποιος έχει τέτοια ποιότητα;

Εσύ που ξέρεις για αυτά που σπουδάζεις, πες μας για να έχω να πω πάνω σε αυτά που λες..

Δεν λες.. λέω πάνω σε αυτά που έχει πει κάποιος όμοιος σου..
Εσείς πως αφυπνίζεται συνείδηση και το έχεις σαν δεδομένο..δηλ τι κάνεις μέσα στην ημέρα και ζεις συνειδητά;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 17:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Αλλά από τι φένεται έχεις ανάποδους κωδικούς στο dna για αυτό και δέν μπορείς να φέρεις ενέργειες πέρα απο την 11 διάσταση,αλλά ούτε και να καταλάβεις τα πιό απλά πράγματα.

Τι εννοείς να φέρνεις ενέργειες από την πέρα από την 11η διάσταση.
Κάθεσαι και κάνεις μια πρακτική που σου έχουν δώσει και οι ενέργειες έρχονται;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 18:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Κοίτα, δέν καταλαβενώμαστε καλά και δέν υπάρχει λόγος να προσπαθήσουμε να δικαιολογησουμε ποιός έχει δίκιο και άδικο σχετικά με την υποκρησία,εγώ αυτό κατάλαβα,άν κάνω λάθος συγνώμη.


quote:
Τι εννοείς να φέρνεις ενέργειες από την πέρα από την 11η διάσταση.
Κάθεσαι και κάνεις μια πρακτική που σου έχουν δώσει και οι ενέργειες έρχονται;

Το σύμπαν που ζούμε είναι ολογραφικό,είναι δηλαδή το όλο μέσα σε κάθε κομμάτι.

Οι άνθρωποι έχουν έχουν δυνατότηα πράσβασης σε 12 διαστάσεις(υπάρχουν περισσότερες,αλλά είναι προσβάσιμες για πιό εξελιγμένα όντα,όπως τα indigo.)

Οι έκπτωτοι,δέν μπορούν να φέρουν ενέργειες πέρα απο την 11 διάσταση γιατί έχουν αποκοπεί απο την πηγή,η 11 διάσταση είναιι ο ουρανός τους,δέν θυμούνται τίποτα παραπέρα.

Αυτός που δέν μπορεί να νιώσει την δόνηση της 12 διάστασης (μετά απο προσπάθεια,δηλ. να ενεργοποιήσει το 12 τσάκρα που είναι 15 εκ. κάτω απο τα πόδια του) έχει προφανώς πρόβλημα.

Στο είχα ζητήσει και πιό παλιά,μάλλον σε είχα ρωτήσει άν μπορείς να το κάνεις αυτό,αλλά το απόφευγες,δέν απαντούσε άμεσα,ναί ή όχι.

Εγώ τί θέλεις να καταλάβω μετά απο αυτό? Δέν είναι φανερό?

Έχεις μια πολλύ λανθασμένη γνώση για τα τσάκρας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 18:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Έτσι είναι στην πραγματικότητα:http://www.keylonticdictionary.org/online/member/index.php?page=chakraΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 00:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε Αλεξ η συγγνώμη σου είναι δεκτή..και συγγνώμη και από εμένα αν σου φάνηκα κακότροπος.

Λες να νιώσω τις δονήσεις.. θα σου πω κάτι για να καταλάβεις..
Μπορώ να φτιάξω μια ενεργειακή μπάλα με τα χέρια μου ..έναν μικρό φωτεινό ήλιο τον οποίο βλέπω και αισθανομαι. Αυτή την φωτεινή μπάλα μπορώ να την βάλω μέσα στο σώμα μου ή όπου θέλω.. Αυτή η φωτεινή μπάλα είναι κάτι που κατασκεύασα από την ενέργεια μου και από τον δημιουργικό οραματισμό..είναι μια σκεπτομορφη ή αν θες στο νοητικό επίπεδο είναι κάτι υπαρκτό.

Μου λες να αισθανθώ το 12 τσάκρας που είναι κατω από τα πόδια μου ή να αισθανθώ οτιδήποτε άλλο.. αυτό που θα αισθανθώ μπορεί να είναι κάτι που παράγω νοητικά και όχι κάτι που υπάρχει αντικειμενικά..κάποιος διορατικός πρέπει να το βλέπει σε όλους τους ανθρώπους αν το έχουν..

Το άλλο είναι ότι όταν οραματιζόμαστε ή μπαίνουμε σε μια κατάσταση αφουγκρασης τότε αλλάζουν οι εγκεφαλικοί ρυθμοί και δεν είναι δύσκολο να νιώσουμε και κάποια ευχάριστα συναισθήματα που μπορούμε να τα συνδυάσουμε στο ότι είναι υπεύθυνο το 12 τσακρα που λες. Έτσι έχεις μια απόδειξη..αλλά είναι πράγματι αληθής; Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν είναι κάτι που κατασκεύασες επειδή σου είπαν τι πρέπει να κανείς και που πρέπει να νιώσεις αυτή την ενέργεια; Είχες δηλ ήδη μια κατεύθυνση.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 25/02/2010 00:22:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 11:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Μου λες να αισθανθώ το 12 τσάκρας που είναι κατω από τα πόδια μου ή να αισθανθώ οτιδήποτε άλλο.. αυτό που θα αισθανθώ μπορεί να είναι κάτι που παράγω νοητικά και όχι κάτι που υπάρχει αντικειμενικά..κάποιος διορατικός πρέπει να το βλέπει σε όλους τους ανθρώπους αν το έχουν..

Μπορείς να το δείς απο την 4η διάσταση.

Με την ίδια λογική δέν ξέρουμε άν όντως υπάρχουν και όλα τα άλλα που μας λένε.

Αν κάτι υπάρχει,το νιώθεις δέν είναι της φαντασίας σου, υπάρχει μεγάλη διαφορά.

quote:
Λες να νιώσω τις δονήσεις.. θα σου πω κάτι για να καταλάβεις..
Μπορώ να φτιάξω μια ενεργειακή μπάλα με τα χέρια μου ..έναν μικρό φωτεινό ήλιο τον οποίο βλέπω και αισθανομαι. Αυτή την φωτεινή μπάλα μπορώ να την βάλω μέσα στο σώμα μου ή όπου θέλω.. Αυτή η φωτεινή μπάλα είναι κάτι που κατασκεύασα από την ενέργεια μου και από τον δημιουργικό οραματισμό..είναι μια σκεπτομορφη ή αν θες στο νοητικό επίπεδο είναι κάτι υπαρκτό.

Ναί είναι υπαρκτό,είναι ενέργεια,όλα είναι ενέργεια.

quote:
Το άλλο είναι ότι όταν οραματιζόμαστε ή μπαίνουμε σε μια κατάσταση αφουγκρασης τότε αλλάζουν οι εγκεφαλικοί ρυθμοί και δεν είναι δύσκολο να νιώσουμε και κάποια ευχάριστα συναισθήματα που μπορούμε να τα συνδυάσουμε στο ότι είναι υπεύθυνο το 12 τσακρα που λες. Έτσι έχεις μια απόδειξη..αλλά είναι πράγματι αληθής; Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν είναι κάτι που κατασκεύασες επειδή σου είπαν τι πρέπει να κανείς και που πρέπει να νιώσεις αυτή την ενέργεια; Είχες δηλ ήδη μια κατεύθυνση.

Δέν είναι η διαδικασία του οραματισμού που ενεργοποιεί το τσάκρα αλλά η ενέργεια της συνείδησης, ο οραματισμός χρησημοποιείται για προσανατολισμό.Μόνο η συνείδηση μπορεί να ενεργοποιήσει οτιδήποτε,όλα απο εκεί ξεκινάνε.Αρα απλώς συγκέντρωση σε αυτό το σημείο χρειάζεται,τίποτα άλλο.

Η μεγαλήτερη απόδειξη είναι η αίσθηση που σου δημιουργείται,κάθε δόνηση είναι διαφορετική. Δέν είναι θέμα πίστης αλλά γνώσης.

Μπορείς να το νιώσεις? Με την ίδια λογική που νιώθεις και το άζνα τσάκρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 12:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φιλέ Αλεξ.. εσύ θα βάλεις την συγκέντρωση σου σε ένα σημείο..ή σε κάποιο τσακρα..σε εμένα αυτό που συμβαίνει είναι ότι μπορώ να βάζω την προσοχή μου σε ένα σημείο αλλά η συνείδηση μου δεν κοιμάται επειδή έχω ταυτόχρονα την προσοχή μου στο σημείο που θέλω και στην παρουσία της συνείδηση μου.

Έχω δηλ επίγνωση ότι κάνω αυτό που κάνω. Συγκέντρωση μπορεί να κάνει ο καθένας αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι συνειδητός. Όταν συγκεντρώνομαι στο τρίτο μάτι ..αυτό πάλλεται τόσο που υπάρχει ανταπόκριση και στο φυσικό σώμα.. αλλά αυτό δεν με κάνει πιο συνειδητό.. αν δεν κάνω κάτι για να είμαι συνειδητός.. Μπορώ να νιώσω ότι μου πεις.. για αυτό και σου είπα ότι μπορώ να φτιάξω κάτι..με συγκέντρωση και με οραματισμό.. αλλά στο ξαναλέω μπορεί ο καθένας να το κάνει ..αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κάποιος συνειδητός..δηλ δεν κάνει κάποια εργασία για την συνείδηση..

Η συγκέντρωση, ο οραματισμός ,τα μαντραμ, οι πρακτικές και πολλά άλλα μπορούν να γίνουν από όλους..και μπορούν όλα αυτά να μην κάνουν τίποτα ως προς την αφύπνιση της συνείδησης..επειδή το να αποκτήσεις συνείδηση ή επίγνωση δεν γίνεται τρώγοντας ένα χάπι, κάνοντας ένα μαντραμ..η συνείδηση ξυπνά όταν «στρέφεσαι» ως προς αυτήν..όλα τα άλλα σε απομακρύνουν από αυτή..τότε το ρόλο της συνείδηση τον παίρνει ένα εγώ και η φαντασία που μπορεί να σου φτιάξει χιλιάδες εμπειρίες και αισθήματα.

Φαντάσου όταν κάποιος κοιμάται ο νους είναι ικανός να αναπαράγει το οτιδήποτε.. αναπαράγει τα πάντα..τον αέρα το φως το λουλούδι..ότι θες..Γιατί να μην αναπαράγει λοιπών κάτι; Θες διαφορετική ποιότητα στο τσακρα 12; Έγινε! Θες άλλη ποιότητα στο τρίτο μάτι;..έγινε! ότι θες εσύ!! Όμως προς την συνείδηση σου δεν άλλαξε κάτι..η συγκέντρωση σου είναι πάντα αλλού..σε ένα τσακρα, σε μια λέξη, σε ένα οραματισμό, σε ένα συναίσθημα..

..άλλα το ποιος βιώνει όλα αυτά ,είναι κάτι που κανείς δεν γνωρίζει επειδή η παρουσία αυτού που είμαστε απουσιάζει λόγο ταύτισης.. όσο υπάρχει ταύτιση η συνείδηση δεν αφυπνίζεται.. και κάντε όσα μαντραμ θέλετε..όσους οραματισμούς θέλετε..να ξέρεται ότι ο νους όταν κάνει μια επανάληψη λέξεων βαριέται και τότε το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κοιμηθεί..αυτόν τον ύπνο κάποιοι το λένε υπερβατική εμπειρία!!

Επίσης στο ιντερνέτ κυκλοφορούν κάτι aura camera ..αυτές οι κάμερες δείχνουν που είναι τα τσακρα..ειδές εσύ ..αν βέβαια είναι αξιόπιστες.. ειδές εσύ να δείχνουν κάποιο τσακρα κατω από τα πόδια; Υπάρχουν τσακρα στα πόδια όπως και στα χέρια ..αλλά λέω για κάποιο τσακρα που είναι σαν το ηλιακό πλέγμα. Έτσι όπως είδαμε στην ηλεκτρονική διεύθυνση που μας είπες.

Μην με ξαναρωτήσεις αν μπορώ να νιώσω το 12 τσακρα..μπορώ να νιώσω ότι μου πεις..Είναι αντικειμενικό αυτό όμως; Και επίσης όλα αυτά δεν μου επιφέρουν κάποια αλλαγή στην συνείδηση.. η αλλαγή στην συνείδηση γίνεται από την ιδία την συνείδηση..

Όταν η κουνταλινι αφυπνίζεται τότε τα τσακρα δραστηριοποιούνται και αυτό έχει συνειδησιακές αλλαγές επειδή η κουνταλινι ανεβαίνει σύμφωνα με τις άξιες της καρδιάς…!!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 13:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
εσύ θα βάλεις την συγκέντρωση σου σε ένα σημείο..ή σε κάποιο τσακρα..σε εμένα αυτό που συμβαίνει είναι ότι μπορώ να βάζω την προσοχή μου σε ένα σημείο αλλά η συνείδηση μου δεν κοιμάται επειδή έχω ταυτόχρονα την προσοχή μου στο σημείο που θέλω και στην παρουσία της συνείδηση μου.

Έχω δηλ επίγνωση ότι κάνω αυτό που κάνω. Συγκέντρωση μπορεί να κάνει ο καθένας αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι συνειδητός. Όταν συγκεντρώνομαι στο τρίτο μάτι ..αυτό πάλλεται τόσο που υπάρχει ανταπόκριση και στο φυσικό σώμα.. αλλά αυτό δεν με κάνει πιο συνειδητό.. αν δεν κάνω κάτι για να είμαι συνειδητός.. Μπορώ να νιώσω ότι μου πεις.. για αυτό και σου είπα ότι μπορώ να φτιάξω κάτι..με συγκέντρωση και με οραματισμό.. αλλά στο ξαναλέω μπορεί ο καθένας να το κάνει ..αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κάποιος συνειδητός..δηλ δεν κάνει κάποια εργασία για την συνείδηση..


Καί πού είναι το πρόβλημα δώ,κανείς δέν σου είπε να κλεισεις τον διακόπτη της συνείδησης ενώ συγκεντρώνεσαι,βλέπεις οτι δημιουργείς λάθος εντυπώσεις?

quote:
Φαντάσου όταν κάποιος κοιμάται ο νους είναι ικανός να αναπαράγει το οτιδήποτε.. αναπαράγει τα πάντα..τον αέρα το φως το λουλούδι..ότι θες..Γιατί να μην αναπαράγει λοιπών κάτι; Θες διαφορετική ποιότητα στο τσακρα 12; Έγινε! Θες άλλη ποιότητα στο τρίτο μάτι;..έγινε! ότι θες εσύ!! Όμως προς την συνείδηση σου δεν άλλαξε κάτι..η συγκέντρωση σου είναι πάντα αλλού..σε ένα τσακρα, σε μια λέξη, σε ένα οραματισμό, σε ένα συναίσθημα..

..άλλα το ποιος βιώνει όλα αυτά ,είναι κάτι που κανείς δεν γνωρίζει επειδή η παρουσία αυτού που είμαστε απουσιάζει λόγο ταύτισης.. όσο υπάρχει ταύτιση η συνείδηση δεν αφυπνίζεται.. και κάντε όσα μαντραμ θέλετε..όσους οραματισμούς θέλετε..να ξέρεται ότι ο νους όταν κάνει μια επανάληψη λέξεων βαριέται και τότε το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κοιμηθεί..αυτόν τον ύπνο κάποιοι το λένε υπερβατική εμπειρία!!


Κάνεις λάθος( ναί, όπως καταλαβαίνεις(ελπίζω) δέν έχεις το αλάθητο). Τί είναι η συνείδηση? ενέργεια, μια κατάσταση, αφού λοιπόν κάποιος φέρνει υψηλές μορφές ενέργειας στο σύστημά του,γιατί να μήν επηράζουν την συνείδηση? Καταλαβαίνεις πόσο απλό είναι?(ειλικρινά δέν το νομίζω).


quote:
Μην με ξαναρωτήσεις αν μπορώ να νιώσω το 12 τσακρα..μπορώ να νιώσω ότι μου πεις..Είναι αντικειμενικό αυτό όμως; Και επίσης όλα αυτά δεν μου επιφέρουν κάποια αλλαγή στην συνείδηση.. η αλλαγή στην συνείδηση γίνεται από την ιδία την συνείδηση..

Είναι αντικειμενικό,δοκίμασέ το και μετά δοκίμασε να νιώσεις κάτι που δέν υπάρχει στο σύστημά σου,ένα κέρατο ας πούμε,θα το νιώσεις?Εκτός βέβαια αν το δημιουργήσεις με την φφαντασία σου και μετά δημιουργήσεις και την ανάλογη αίσθηση.Αλλά είναι τελείως διαφορετικό.

Εσύ προσωπικά δέν μπορείς να νιώσεις κάτι πέρα απ την 11 διάσταση,διαφορετικά θα γνώριζες οτι μιλάμε για άλλες ποιότητες, για ενέργεια που έχει άμεσο αντίκτυπο με την συνείδησή σου.

Οκ,τώρα ξέρω για σένα,είσαι επικύνδηνος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 13:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Είναι αντικειμενικά όλα αυτά? Ενώ όλα αυτά που λέει ο Σαμαέλ για 9 ανώτερες διαστάσεις και για 9 κατώτερες είναι αντικειμενικά χωρίς δεύτερη κουβέντα,έλεος.

Το πρόγραμμά σου μπάζει απο παντού.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SOLIM
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 15:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SOLIM
Λοιπόν χθες το βράδυ ξάπλωσα, χαλάρωσα το σώμα, είχα αυτοεπίγνωση και επίγνωση γενικά του τι μου συμβαίνει.... Κάπου κάπου ανέβλυζε κάποια σκέψη την κοιτούσα και την άφηνα να φύγει όπως ήρθε .....
και ξαφνικά, δεν ξέρω πως, βρίσκομαι σε ονειρικούς κόσμους χωρίς να θυμάμαι τον εαυτό μου, τους στόχους μου και όλα αυτά περι συνειδητότητας, συνειδητού αστρικού, αυτογνωσίας κλπ.......
Φίλοι μου αυτό είναι το πρόβλημα μου, το ότι για 8 ώρες δεν ήμουν ίσως ο εαυτός που θα ήθελα να είμαι αλλά ένα ων με μειωμένη αντιληπτικότητα στο βαθμό του ηλιθίου θα έλεγα μιας και συμμετείχα σε γεγονότα που μόνο ένας ηλίθιος δεν θα καταλάβαινε ότι κάτι δεν πάει καλά.....
Αυτό σας συμβαίνει εσάς;
και αν ναι σας απασχολεί; και τι κάνετε για να αλλάξει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 16:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε τα πήρες πάλι πολύ προσωπικά ..ταυτίστηκες και πάλι μιλεί ένα εγώ ..

Όσο για την συνείδηση..δεν έδωσες σε κανένα σου κείμενο σου την διαιρεμένη προσοχή..μίλησες μόνο για συγκέντρωση και ότι αυτό είναι όλο.. Αν μιλανε για διαιρεμένη προσοχή σε αυτά που παρακολουθείς ..τότε κάνε ένα copy να το δούμε.

quote:
Τί είναι η συνείδηση? ενέργεια, μια κατάσταση, αφού λοιπόν κάποιος φέρνει υψηλές μορφές ενέργειας στο σύστημά του, γιατί να μήν επηράζουν την συνείδηση? Καταλαβαίνεις πόσο απλό είναι?(ειλικρινά δεν το νομίζω).

Η συνείδηση σίγουρα είναι ενέργεια αφού όλα όσα φαίνονται και δεν φαίνονται είναι ενέργεια..Αυτό όμως είναι κάτι λογικό και αυτή η απλή λογική δεν σου επιτρέπει να ξέρεις τι είναι πραγματικά η συνείδηση.

Η συνείδηση είναι κάτι που είσαι..και δεν είναι κάτι που μπορείς Να σκεφτείς αλλά μόνο να είσαι..όταν φτάσεις να είσαι με επίγνωση μέσα στην ιδία σου την επίγνωση τότε θα ξέρεις..μέχρι τότε θα λες σοφιστείες για το τι είναι η συνείδηση.

Τώρα έχεις δυο προβλήματα και δυο φαντασιώσεις..η μια είναι ότι δεν ξέρεις τι είναι η συνείδηση δηλ δεν έχεις αυτοσυνείδηση άρα έχεις μια ιδέα για το τι είναι η συνείδηση και το δεύτερο είναι ότι δεν ξέρεις τι είναι αυτές οι ενέργειες που έλκεις και έτσι έχεις πάλι μια ιδέα για αυτές.

Επίσης δεν ξέρεις αν υπάρχει ατομικότητα και τι είναι αυτή και αν αυτή η ατομικότητα μπορεί να συγχωνευτεί με αυτό που ΕΙΝΑΙ. Το πέρα από όλες τις ατομικοτητες!!

Όταν είπα σύμφωνα με τις αξίες τις καρδιάς εννοούσα ότι.. η καρδιά παίρνει αξίες όχι από τον νου αλλά από το πέρα από το νου ..από την κατανόηση που αποκτάτε δια μέσου της επίγνωσης. Αυτό που στην πραγματικότητα συμβαίνει είναι ότι η συνείδηση αυξάνεται και δραστηριοποιούνται..η διακοη που έχει σχέση με το τσακρα του λαιμού, η τηλεπάθεια που έχει σχέση με το τσακρα του ηλιακού πλέγματος αλλά και με ένα από τα τσακρα του κεφαλιού …η διαίσθηση και πολλά άλλα.

Η συνείδηση μετά από το μπουδι αναμιγνύεται..τελεί μυστικιστικούς γάμους ενώνεται με τον ατμα και αυτό συνεχίζεται σαν ένα υδροδιαλυτό υλικό που ανακατεύεται με το όλο.. Η συνείδηση δεν παραμένει κάπου και δέχεται απλά ενέργειες ..άλλα μετέχει σε αυτές..γίνεται αυτές..!!! Μιλώ για την αφυπνισμένη συνείδηση..

Για να το καταλάβεις διαφορετικά..Όσο η συνείδηση αυξάνει τόσο τα κατώτερα σώματα εξαγνίζονται.. χριστικοποιουνται.Αυτός που φτάνει να χριστικοποιει το Αιτιατό του σώμα πρέπει να υποστεί μια μεταμόρφωση..η ανθρώπινη θέληση να γίνει θέληση χριστός..εξαγνισμένη..η ανθρώπινη ψύχη πρέπει να υποκλιθεί μπροστά στην θέληση του Πάτερα. Όταν έχεις εγώ δεν υποκλίνεσαι στην θέληση του πατέρα ..αλλά στην θέληση των εγώ.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δεν κάθεσαι και συγκεντρώνεσαι σε κάποιο τσακρα και λαμβάνεις ενέργειες..αλλά μεταμορφώνεσαι αυξάνοντας την συνείδηση σου..όσο πιο πολύ αποταυτίζεσαι τόσο πιο πολύ αυξάνει.. ΜΙΛΩ για μια μεταμόρφωση μια αλχημική εργασία για μια συνειδητή μετατροπή.

quote:
Είναι αντικειμενικά όλα αυτά? Ενώ όλα αυτά που λέει ο Σαμαέλ για 9 ανώτερες διαστάσεις και για 9 κατώτερες είναι αντικειμενικά χωρίς δεύτερη κουβέντα,έλεος.
Το πρόγραμμά σου μπάζει απο παντού.

Φίλε αλεξ..τίποτα δεν είναι αληθές μέχρι κάποιος να τα δει από πρώτο χέρι

Αυτα για τώρα

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 25/02/2010 16:13:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 18:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Φίλε Αλεξ δεν θα σου πω αν υπάρχουν οι υπό-διαστασεις μέσα στην γη αλλά ξέρω ότι πολλές φορές οι άνθρωποι άθελα τους βγαίνουν σε αυτές τις υποδιαστασεις με το αστρικό τους σώμα.

Ένας εφιάλτης είναι μια εμπειρία από τις υπό-διαστασεις του αστρικού.

Πολλές φορές έχω βρεθεί σε αυτές τις υπό-διαστάσεις. Έχουν μια ατμόσφαιρα πολύ περίεργη. Μια συγκεκριμένη …είναι σαν να υπάρχει φως από πανσέληνο και συνήθως υπάρχει ομίχλη..πολλά συμβαίνουν εκεί..!!Δηλ ξυπνάς στο αστρικό και είσαι μέσα στο δωμάτιο σου..και υπάρχει ένα είδους ομίχλης..παραμονεύουν διάφορα εκεί..ακόμα και οι φόβοι σου.
Πολλοί μετά από την λεγόμενη ΜΟΡΑ βρίσκονται σε αυτές τις περιοχές του αστρικού..

Επίσης οι υπό-διαστασεις είναι και ψυχολογικές και η πρώτη υπό-διασταση ανήκει στην σελήνη ..στην ψυχολογική σελήνη..που έχει 96 νόμους. Δηλ λειτούργει η φαντασία με αρνητικό τρόπο.. και ο άνθρωπος ζει μηχανικά..χωρίς αυτοσυνείδηση.

Το φυσικό επίπεδο έχει 48 νόμους και το αστρικό 24..για αυτό στο αστρικό μπορούμε να πετάμε να περνάμε μέσα από αντικείμενα..και γενικά ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

Έτσι μπορεί να είναι κάποιος πιο ελεύθερος με τους 24 νόμους του αστρικού επίπεδου αλλά η συνείδηση του μπορεί να είναι ακόμα στους 96.Δηλ να είναι μηχανική.

Δηλ μπορεί σαν αστρικό σώμα να μην βρίσκεται σε κάποια υπο-διασταση αλλά η συνείδηση του κοιμάται..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 11:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
quote:
Έτσι μπορεί να είναι κάποιος πιο ελεύθερος με τους 24 νόμους του αστρικού επίπεδου αλλά η συνείδηση του μπορεί να είναι ακόμα στους 96.Δηλ να είναι μηχανική.

Να διορθώσω επειδή είναι λίγο παραπλανητικό όπως το έγραψα.
Η συνείδηση κοιμάται σημαίνει ότι δεν έχει επίγνωση του εαυτού της… και το ότι είναι μηχανική ..εννοώ ότι ο άνθρωπος παραμένει μηχανικός λόγο ταύτισης. Η συνείδηση δεν είναι μηχανική..λάθος έκφραση το.. «να είναι μηχανική»


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2010, 20:14:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Το φυσικό επίπεδο έχει 48 νόμους και το αστρικό 24

Και ποιοί ακριβώς είναι αυτοί οι νόμοι? Μπορείς να τους περιγράψεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 08:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
Όλα ξεκινούν από το Απόλυτο όπου υπάρχει ο ένας και μοναδικός νόμος. ΑΥΤΟΣ αν θες σε σχέση με αυτά που καταλαβαίνεις ει ναι η πηγή θεος…όλα ξεδιπλώνονται ή αν θες αλλάζουν συχνότητα ή δονήσεις από αυτή την αρχική πηγή.. και αμέσως μετά από αυτήν την αρχή εκδηλώνονται 3η δυνάμεις..μια θετική μια αρνητική και μια ουδέτερη. Αυτή είναι η τριαδικότητα του λόγου.

Κάθε φορά που υπάρχει ένα ξεδίπλωμα του απόλυτου έχουμε μια τάξη κόσμων ..αυτή η τάξη εξαρτάται από τους νόμους που βρίσκονται σε εκδήλωση..όσο ποιο πολύ οι νόμοι τόσο πιο πολύ πυκνότητα υπάρχει και τόσο η μηχανικοτητα του σύμπαντος αυξάνει.

Στο Απόλυτο οι τρεις δυνάμεις είναι ένα..αυτός είναι ο κόσμος του απόλυτου..στον επόμενο κόσμο όπου το απόλυτο αν θες αλλάζει ρυθμό, οι δυνάμεις γίνονται 3ης και κάθε φορά που αλλάζει ο ρυθμός οι τάξης των κόσμων περνούν όλο και σε περισσότερους νόμους. Δηλαδή υπάρχουν περισσότερες κοσμικές δυνάμεις όπου λειτουργούν σε σχέση με τον ένα νόμο του Απόλυτου.

Στη γη όπου υπάρχει μεγάλη πυκνότητα της ενέργειας λειτουργούν 48 νόμοι. Πχ στα ηλεκτρόνια οι νόμοι που λειτουργούν είναι λιγότεροι από αυτούς που λειτουργούν στην παχυλή υλη. Αλλά αν δεν υπήρχε οι τάξη των κόσμων όπου ανήκουν τα ηλεκτρόνια δεν θα μπορούσε να υπάρχει η υλη όπως την ξέρουμε .
Για να μην γράφω πολλά… στο αστρικό που λειτουργούν λιγότεροι νόμοι..τα πράγματα είναι διαφορετικά. πχ η βαρύτητα δεν ισχύει, όπως και η αντίσταση των σωμάτων..μπορεί κάποιος να περάσει μέσα από έναν τοίχο …και πολλά άλλα… πιστεύω να καταλαβαίνεις το αυτονόητο των νόμων..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2338867
Maintained by Digital Alchemy