ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:54:41  Εμφάνιση Προφίλ


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Εγω συνιστώ να εκφραστείς ελεύθερα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)

Προς ποιούς;

Προς τους Iδιοκτήτες;
Προς τους Συντονιστές;
Προς τα υπόλοιπα Mέλη;
Γενικώς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Εγω συνιστώ να εκφραστείς ελεύθερα

Μάλλον θα πιάσει πολλές σελίδες το θέμα αυτό αν όλοι εκφραστούμε ελεύθερα...
Κι ειδικά αν αρκετά μέλη έχουν παράπονα από άλλα μέλη, μεμονωμένα, θα είναι σαν Σταυροφορία...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...

Edited by - Dying_Incubus on 20/09/2005 13:35:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 13:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Άλλο "ελεύθερα" και άλλο ... χύμα !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 14:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Άλλο "ελεύθερα" και άλλο ... χύμα !

Αυτό λέω, φίλε μου!
Να ειπωθούν διάφορα με πολιτισμένο τρόπο μέν αλλά έξω από τα δόντια δε...
Αν είναι να γίνει έτσι, θα γίνει Σταυροφορία, επαναλαμβάνω, για κάποια μεμονωμένα μέλη...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 14:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Αν είναι να γίνει έτσι, θα γίνει Σταυροφορία, επαναλαμβάνω, για κάποια μεμονωμένα μέλη...

Οι Σταυροφορίες ήταν για να "σώσουν" τους Αγιους Τόπους από τους κακούς ... "άπιστους".


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 14:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
Λοιπόν, έχουμε και λέμε

1)Τα Πρωτόκολλα της Νέας Τάξης τόμος 3 πολύ αργούν.

2)Θέλω να διώξω ένα ενοχλητικό φάντασμα από το σπίτι μου και αυτό το έρ'μο δεν λέει να φύγει...

3)...Για να μην πω και για κάτι βουρδούλακες που μου πίνουν το αίμα καθημερινά.

4)Μετά από κάτι πειράματα έσπασα ότι καθρεύτες είχα στο σπίτι και τώρα δεν μπορώ ούτε να ξυριστώ. Από την αξυρισιά στο τέλος σαν το κύριο Πάλμο θα καταντήσω. Καμια νέα που να ασχολείται με το Ίντερνετ υπάρχει?

5)Ότι προσευχές κι αν έκανα στον Ύψιστο, μάταια, δεν εισακούστηκαν. Μήπως να αρχίσω να στρέφομαι προς τα απέναντι?


Αχ τι τραβάμε κι εμείς οι χορεύτριες ή esoterica playgroundΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 15:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
αντί για παράπονο...

έχω να καταθέσω ένα δημόσιο συγνώμη στην avallon...

αυτά


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 18:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black
Kαλησπέρα σε όλους...
εγώ θα δοκιμάσω να γράψω ένα «παράπονο» ως NEO μέλος της παρέας του esoterica με την καλύτερη των διαθέσεων απέναντι σε όλους τους συμμετέχοντες...
Tόνισα το «NEO» γιατί παρά την πρόθεσή μου να διαβάσω όσα περισσότερα θέματα έχουν κατά καιρούς γραφτεί -τουλάχιστον μέσα στο φάσμα των ενδιαφερόντων μου- πολλές φορές χάνομαι στο άπειρο......
Kαι τι εννοώ: Aυτή η κακομοίρα η αναζήτηση εκτός του ότι κάνει «χρόνια» για να μην πω «αιώνες» -κάτι που αν μπαίνεις στο internet από το σπίτι του (sorry, αλλά καίει) σε καταχρεώνει, τελικά αν το θέμα έχει «παιχτεί» κάποιες φορές τρως άλλες πόσες ώρες μέχρι να διαβάσεις τα πάντα και να δεις αν υπάρχει κάτι σχετικό με αυτό που σε απασχολεί ή θες να μάθεις, να συζητήσεις, να ρωτήσεις...
Πολύ πρόσφατα ανοίχτηκε στο Παράξενο, από ένα επίσης νέο μέλος ένα θέμα για τα Oνειρα (και το χρησιμοποιώ χάριν παραδείγματος)- πολυσυζητημένο, αφού ήδη προϋπήρχαν καμιά δεκαριά αντίστοιχα, όπως επισημάνθηκε εύστοχα από μια φίλη συντονίστρια... κάθισα και Άγω και τα διάβασα... ομολογώ σε ορισμένα υπήρχαν ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσες απόψεις, σε άλλα όχι τόσο, αλλά κάποια από αυτά είχαν σταματήσει να είναι ενεργά ως προς συζήτηση από το 2003... ΠOΣO επίκαιρο είναι να ξαναφέρω εγώ ένα τέτοιο θέμα «πάνω» πολύ περισσότερο δε, όταν πιθανά και κάποια από τα τότε μέλη -προς τους οποίους θα μπορούσα να θέλω να απευθύνω κάποια ερώτηση ή απορία μου- μπορεί να έχουν αποχωρήσει οικειοθελώς ή μη από το forum... φυσικά και θεωρώ δεδομένη την πρόθεση όσων γνωρίζουν να συμμετάσχουν, αλλά τελικά KAI ΠOIO από τα 10 προϋπάρχοντα ίδιου τίτλου θέματα φέρνω «πάνω» πολύ περισσότερο δε, όταν μπορεί να υπάρχουν ενδιαφέρουσες απόψεις που νιώθω την ανάγκη να συζητήσω σε 2 ή 3 ή 4 από αυτά!
Aπό την άλλη. υπάρχει περίπτωση η αναζήτησή μου να μην βγάλει κάτι συγκεκριμένο. για τον απλούστατο λόγο του ότι εγώ μπορεί να μην σκεφτώ με τον ίδιο «τίτλο» που έχει δώσει κάποιος άλλος σε αντίστοιχο θέμα με αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου να ανοίξω.
Σίγουρα κάποιος από τους παλιότερους θα υπάρξει που θα με κατευθύνει... θεωρώ καλοπροαίρετα... αλλά δεν υπάρχει κάποια λύση που να μπορέσει να εξυπηρετήσει και τα νέα μέλη ώστε να μην ενοχλούμε τους παλιότερους αλλά και να μπορούμε να βρίσκουμε πιο εύκολα τα θέματα που έχουν ήδη συζητηθεί... ίσως κάποια ομαδοποίηση ανά διαστήματα ή ότι τέλος πάντων οι ιδιοκτήτες/συντονιστές/μέλη θεωρήσουν ως το καλύτερο...
Aν φυσικά υπάρχει αυτός ο τρόπος και δεν το γνωρίζω, ας δικαιολογήσετε την άγνοιά μου λόγω της σύντομης «θητείας» μου στο esoterica...
Eλπίζω να μην σας κούρασα με την πολυλογία μου...

Πάντα φιλικά
Lady in BlackΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλοι μου γειά σας...

Αvallon σε χαιρετώ.. και χαίρομαι που είσαι κοντά μας.

Κυτίο παραπόνων λοιπόν... χεχε.. εχω στα χέρια μου ενα χαρτάκι... και θέλω να το ρίξω.. .. μετά απο την ανακήρυξη μου απο την αγαπητή μας Αμαλία .. ως νικητής της καζούρας

Τον τίτλο αυτό τον κέρδισα.. γράφοντας σε ενα τόπικ ..
οπου απο τον θεματοθέτη ..χλευάζονται.. οι εσωτεριστές.. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7080&whichpage=7&ARCHIVE= μην..16/9/2005 20.15
καθώς και εμμέσως πλήν σαφώς .. μέλη του esoterica .. και ως ..ένθερμο .. μέλος του esoterica .... παρέθεσα εικόνες με χιουμοριστικό περιεχόμενο.. καθώς και μηνύματα με χαρακτήρα καθαρά χιουμοριστικό..
Ετσι λοιπόν τα μυνήματα αυτά .. εστάλησαν σε χώρο.. οπου ο καθένας σας .. μπορεί να με θαυμάσει... http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7156

Μην ξεχάσετε να επισκεφθείτε και το θαυμάσιο αυτό χώρο οπου ο θεματοθέτης ... εχει εναν καταπληκτικό τρόπο να εκφράζει τα επιχειρήματα του.. και οχι μόνο..
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7080

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω.. τον οποίο υπεύθυνο.. για την απόδωση του τίτλου μου... με τιμά.. ειλικρινά με τιμά...ειδικά με τον τρόπο με τον οποίο .. στέφθηκα βασιλιάς της καζούρας και μου θυμίζει τον νόμο 4000 περί τεντυμποισμού μιας και αναφέρομαι ως παράδειγμα προς αποφυγήν..

Ευχαριστώ Αμαλία μου...

Edited by - allzzaro on 20/09/2005 19:36:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΑΝΩΝΥΜΑ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
Aυτή η κακομοίρα η αναζήτηση εκτός του ότι κάνει «χρόνια» για να μην πω «αιώνες» -κάτι που αν μπαίνεις στο internet από το σπίτι του (sorry, αλλά καίει) σε καταχρεώνει

Η ΛΑΪΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΠΟΡΤΕΣ,
ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ...

ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΓΝΗΣΙΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΚΛΙΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΚΡΗ...

ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ(Η ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΔΗΛΑΔΗ)
ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ
"ΜΗΧΑΝΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ"

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΜΑ...


ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΟΝ EXPLORER ΠΑΜΕ ΣΤΟ X GOOGLE KAI ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ "ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ"
ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ Η ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΚΛΕΙΔΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,
ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ESOTERICA.( πχ. "ονειρα" "esoterica" !
ΠΑΤΑΜΕ ENTER
ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ...

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ...ΜΠΟΡΕΙΣ.

ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ...ΠΩΣ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΟΥΜΕ ΑΝΩΝΥΜΑ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black
Φίλε riziti THANKS...
μήπως έχεις κανένα χρήσιμο tip και για τα υπόλοιπα που αναφέρω στο μήνυμά μου?

Σίγουρα είναι μια πολύ καλή αρχή να ξέρω αν υπάρχουν κάποιες δεκάδες ίδιων θεμάτων αλλά με τα υπόλοιπα τι γίνεται? Kαι γιατί ο όποιος αποφασίσει να διαβάσει ένα από τα παλιότερα θέματα που αποφασίζω εγώ -για τον όποιο λόγο ενδιαφέροντός μου- να «ξαναενεργοποιήσω», να μην μου στείλει μια απάντηση «υπάρχει και το τάδε ή δείνα ίδιο θέμα»...
(αναφερόμενη στο ότι στοιχεία ενδιαφέροντα μπορεί να υπάρχουν σε παραπάνω από ένα topic με κοινό τίτλο)...

Πάντα φιλικά
Lady in BlackΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 19:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ
ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ...ΜΠΟΡΕΙΣ.

στην access αναφέρεσε ;

quote:
ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ...ΠΩΣ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΟΥΜΕ ΑΝΩΝΥΜΑ;


μα φίλε μου αυτό δεν κάνεις τώρα ;;;

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
rizitis
quote:
μα φίλε μου αυτό δεν κάνεις τώρα ;;;

ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΚΗΡΥΧΘΟΥΜΕ ΟΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ ΤΟΥ FORUM ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ POST ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΝΥΜΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ PIXELDREAM ΚΑΙ EIMAI ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΑΝ PIXELDREAM.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΚΗΡΥΧΘΟΥΜΕ ΟΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ ΤΟΥ FORUM ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ POST ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ


δηλαδή αυτοί που έχουν τα ποιο πολλά μηνυματα στο μύθος και θρησκεία
έχουν καμια σχέση με τον τίτλο του φορουμ;

quote:
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΩΝΥΜΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ PIXELDREAM ΚΑΙ EIMAI ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΑΝ PIXELDREAM.


ο πιξελντριμ δεν εχει αφμ ουτε ταυτοτητα.
στους περισοτερους εισαι αγνωστος, κιαν κατα λαθος καποιοι σε γνωρισαν, πιστεψεμε προσπαθουν να σε ξεχασουν!!!

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream

ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΠΑΤΑΤΑ ΑΥΡΙΟ ΟΛΟΙ ΘΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ PIXELDREAM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;


ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ" ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΦΩΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΗΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΙΔΕΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΛΙΓΟΙ.

ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΘΟΛΟΝΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
δεν εχω παραπονα...γιατι τα παραπονα δεν εχουν εμενα.
ξερετε τι θελω μια μερα...θα το ηθελα πολυ,ακομα και αν παρει και εμενα το ρεμα.να μπει ενας και να τα πει ολα
ΟΛΑ
ομως...να μην αφησει τιποτα.να πιασει 20-30 αντε και 50 σελιδες,και να τα πει ολα!
φανταζεστε τι θα γινει μετα......


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:
ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ" ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΦΩΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΗΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΙΔΕΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΛΙΓΟΙ.[/b]


Ρίξε καμιά ιδέα.
Ειδικά με την access...

quote:

ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΘΟΛΟΝΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ.


Ούουου, τη δικιά μου να δείς.... !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 20:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel
quote:
ξερετε τι θελω μια μερα...θα το ηθελα πολυ,ακομα και αν παρει και εμενα το ρεμα

Ειδες τι επαθε ο Allzzaro?Στεφθηκε βασιλιας της καζουρας.Εσυ θα στεφθεις βασιλιας της αρλουμπαςή της τουλουμπας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 21:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
΄Ενα χαμόγελο πρώτα.΄Αντε κι εντονότερο.Να γράψουμε εν καιρώ και τι μας θυμώνει;Τι μας ψιλο-ή χοντροδιαολίζει;Και τι μας κάνει μπαρούτι; Σιγά σιγά και χαλαρά.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 21:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
Ρίξε καμιά ιδέα.
Ειδικά με την access...

λοιπό vril με την access θεωρητηκά μπορεις να το κανεις
να φτιαξεις τους πινακες σου και μετα να κατεβαζεις μια μια σελιδα
κτλ.
αλλά πρέπει να κάνεις αυτασφάληση διότι μεχρι να τεελιώσεις θα έχεις βγει στην συνταξη και δεν σε καλήπτει κανενα ταμείο.

υπαρχει και ένα άλλο προγραματακι που μπορεις να κατεβάσεις όλο το
φορουμ το πολύ σε 2 ωριτσες και να το δουλευεις κανονικα off line
με την υπαρχουσα μηχανη ανζητησης.
δεν γνωρίζω ομως αν θα ειναι πιο γρηγορο αυτό.

παντως στον σκληρο δεν θα χρειαστει πολύ χωρο για να το αποθηκευσεις.

ενας αλβανος χακερ μου ειπε οτι θα το κανει και θα δουμε αν δουλεύει...
αν δουλευει ομως θα πρέπει κατα διαστηματα να το ενημερώνεις με τα καινουρια δεδομενα.-


hi-tec


`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 22:52:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Να γράψουμε εν καιρώ και τι μας θυμώνει;Τι μας ψιλο-ή χοντροδιαολίζει;Και τι μας κάνει μπαρούτι; Σιγά σιγά και χαλαρά.

Τhat's the idea!!

Λοιπόν όλοι οι φίλοι με λένε παραπονιάρα...
Ποτέ δε με έχει πει κανείς γκρινιάρα... κι όμως έχω την εντύπωση ότι μόνο μια μικρή λεπτή κόκκινη γραμμή χωρίζει την παραπονιάρα από την γκρινιάρα...

Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή άδικο... μπορεί οι φίλοι μου από ευγένεια να με λέγανε παραπονιάρα ενώ εγώ είχα ήδη περάσει πετώντας πάνω από την κόκκινη εκείνη γραμμή...

Οτι και να΄μαι θα το πω, δεν μπορώ άλλο να κρατηθώ:

Ετσι και πιάσω τον μλκα που κάθε ΜΑ ΚΑΘΕ μέρα κολλάει την τσίχλα του πάνω στο σκύλο μου θα μαρτυρήσει τη μέρα και τη στιγμή που το έκανε.

Φέρτε στο μυαλό σας την εικόνα ενός σκύλου που λόγω έλλειψης χρόνου κάθε μέρα βγαίνει και κάνει τη βόλτα μόνος του. Και εκεί κάπου στη βόλτα, κάπου επάνω στο χάϊδεμα το ανώμαλο αυτό άτομο κολλάει την τσίχλα επάνω του. Εννοείται βέβαια ότι κάθε μέρα του κόβω και μια τούφα για να απομακρύνω την τσίχλα...φανταστείτε στο τέλος πως θα μείνει...

Για κάποιον που ρώτησε να πω ότι το τόπικ αυτό δημιουργήθηκε ως βαλβίδα διαφυγής των όποιων συμπυκνωμένων νεύρων, εντάσεων, καθώς και ως τρόπος καλυτέρεψης του χώρου αυτού αφού μέσω αυτού θα μπορούμε να κάνουμε και τα σχετικά με το χώρο παράπονά μας...

Ενα παράπονο προς το esoterica... Είναι σπαστικό όταν μας έρχεται η ενημέρωση για κάποιο καινούριο ποστ να μας πάει στην πρώτη σελίδα.
Δεν γίνεται να μας πηγαίνει κατευθείαν στην τελευταία έτσι για να μην πηγαίνουμε Χαλκίδα μέσω Λαμίας...(το τεχνικό μέρος δε το ξέρω οπότε και συγχωρήστε με αν δεν γίνεται)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
quote:
Ειδες τι επαθε ο Allzzaro?Στεφθηκε βασιλιας της καζουρας.Εσυ θα στεφθεις βασιλιας της αρλουμπαςή της τουλουμπας

xa οτι δηλωσεις εισαι στην κοινωνια.ακομα και σε αυτο το site
νομιζω οτι αυτο δηλωσα....αυτο μου ταιριαζει,νομιζω.

αν ελεγα

ναι ναι φιλτατε....και φυσικα συμφωνω αγαπητε....ευχαριστω εκ των προτερων τον ***** που εχω την ευκαιρια να.....σε ευχαριστω πολυ φιλτατε....
θα χαρακτηριζομουν "ευγενης"

αν ελεγα

ηρθε η ανοιξη
ω τι ωραια ανοιξουλα
με τι ομορφα πρασσινα δεντρουλακια
και ω τι πανεμορφος ουρανος
ω,ω,ω αγαπη και ειρηνη σε ολο τον κοσμο
θα χαρακτηριζομουν "ευαισθητος"

αν ελεγα
αντε ***** παλιο ***** και ****
εσεις και ****
θα χαρακτηριζομουν "αγενης"

αν ελεγα
προσεξε καλυτερα την απαντηση.......
διοτι ουκ ολιγοι ανθρωποι αποπειραθηκαν να πρεσβευτουν και να καταδημαγωγησουν ατυχεις δοξασιες εισ βαρος των πολλων.και εγω δεν σεμνυνομαι ουτε συναποτελω αυτες στην καθολικη ακολουθια τους.
ομοιως,δεν παραπαιω στα λεγομενα μου αλλα ερειδομαι και αραθυμω ευχαριστο διαλογο
θα χαρακτηριζομουν "γνωστικος"{ασχετα αν ειμαι ενα αμορφωτο ψωνιο με ενα λεξικο παραλασχαλα,που υπαρχει περιπτωση να γραφει και ασυντακτα και νοηματικα λαθος}

αρα "εισαι οτι δηλωσεις"


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 00:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Πω πω παράπονα!
Ωραίο θέμα. Εύχομαι να φανεί και αρκούντως χρήσιμο.

Σε ότι με αφορά ή μπορώ να δώσω απάντηση, θα προσπαθήσω να το κάνω.
Αρχίζοντας (σ' αυτό το μήνυμα) με τις ερωτήσεις που θέτει η Lady in Black.

quote:
Kαλησπέρα σε όλους...
εγώ θα δοκιμάσω να γράψω ένα «παράπονο» ως NEO μέλος της παρέας του esoterica με την καλύτερη των διαθέσεων απέναντι σε όλους τους συμμετέχοντες...
Tόνισα το «NEO» γιατί παρά την πρόθεσή μου να διαβάσω όσα περισσότερα θέματα έχουν κατά καιρούς γραφτεί -τουλάχιστον μέσα στο φάσμα των ενδιαφερόντων μου- πολλές φορές χάνομαι στο άπειρο......
Kαι τι εννοώ: Aυτή η κακομοίρα η αναζήτηση εκτός του ότι κάνει «χρόνια» για να μην πω «αιώνες» -κάτι που αν μπαίνεις στο internet από το σπίτι του (sorry, αλλά καίει) σε καταχρεώνει, τελικά αν το θέμα έχει «παιχτεί» κάποιες φορές τρως άλλες πόσες ώρες μέχρι να διαβάσεις τα πάντα και να δεις αν υπάρχει κάτι σχετικό με αυτό που σε απασχολεί ή θες να μάθεις, να συζητήσεις, να ρωτήσεις...
Πολύ πρόσφατα ανοίχτηκε στο Παράξενο, από ένα επίσης νέο μέλος ένα θέμα για τα Oνειρα (και το χρησιμοποιώ χάριν παραδείγματος)- πολυσυζητημένο, αφού ήδη προϋπήρχαν καμιά δεκαριά αντίστοιχα, όπως επισημάνθηκε εύστοχα από μια φίλη συντονίστρια... κάθισα και Άγω και τα διάβασα... ομολογώ σε ορισμένα υπήρχαν ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσες απόψεις, σε άλλα όχι τόσο, αλλά κάποια από αυτά είχαν σταματήσει να είναι ενεργά ως προς συζήτηση από το 2003... ΠOΣO επίκαιρο είναι να ξαναφέρω εγώ ένα τέτοιο θέμα «πάνω» πολύ περισσότερο δε, όταν πιθανά και κάποια από τα τότε μέλη -προς τους οποίους θα μπορούσα να θέλω να απευθύνω κάποια ερώτηση ή απορία μου- μπορεί να έχουν αποχωρήσει οικειοθελώς ή μη από το forum... φυσικά και θεωρώ δεδομένη την πρόθεση όσων γνωρίζουν να συμμετάσχουν, αλλά τελικά KAI ΠOIO από τα 10 προϋπάρχοντα ίδιου τίτλου θέματα φέρνω «πάνω» πολύ περισσότερο δε, όταν μπορεί να υπάρχουν ενδιαφέρουσες απόψεις που νιώθω την ανάγκη να συζητήσω σε 2 ή 3 ή 4 από αυτά!
Aπό την άλλη. υπάρχει περίπτωση η αναζήτησή μου να μην βγάλει κάτι συγκεκριμένο. για τον απλούστατο λόγο του ότι εγώ μπορεί να μην σκεφτώ με τον ίδιο «τίτλο» που έχει δώσει κάποιος άλλος σε αντίστοιχο θέμα με αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου να ανοίξω.
Σίγουρα κάποιος από τους παλιότερους θα υπάρξει που θα με κατευθύνει... θεωρώ καλοπροαίρετα... αλλά δεν υπάρχει κάποια λύση που να μπορέσει να εξυπηρετήσει και τα νέα μέλη ώστε να μην ενοχλούμε τους παλιότερους αλλά και να μπορούμε να βρίσκουμε πιο εύκολα τα θέματα που έχουν ήδη συζητηθεί... ίσως κάποια ομαδοποίηση ανά διαστήματα ή ότι τέλος πάντων οι ιδιοκτήτες/συντονιστές/μέλη θεωρήσουν ως το καλύτερο...
Aν φυσικά υπάρχει αυτός ο τρόπος και δεν το γνωρίζω, ας δικαιολογήσετε την άγνοιά μου λόγω της σύντομης «θητείας» μου στο esoterica...
Eλπίζω να μην σας κούρασα με την πολυλογία μου...

Πάντα φιλικά
Lady in Black



Λοιπόν Lady in Black, θα σου εξομολογηθώ μια βλακεία μου!
Μέχρι πριν από καναδυό μήνες, δεν είχα αντιληφθεί ούτε κι εγώ το "κόλπο" της αναζήτησης.
Έκανα κλικ στο σχετικό παράθυρο, έγραφα τις λέξεις που ήθελα, έβαζα στο φούρνο μια γαλοπούλα με θερμόμετρο να ψηθεί (αυτές που σε 4 ώρες πετάνε το θερμόμετρο έξω, σε ένδειξη πως είναι έτοιμες)
και μόλις είχε ψηθεί η γαλοπούλα, έριχνα μια ματιά να δω εάν είχε ολοκληρωθεί η αναζήτηση!

Έφαγα πολλές γαλοπούλες...μέχρι να μάθω!

Το πιο απλό που μπορεί να κάνει κανείς, είναι να επιλέξει να γίνει η Αναζήτηση μόνο σε τίτλο θέματος, ή και σε συγκεκριμένη κατηγορία. Εάν η Αναζήτηση ψάξει όλη τη βάση δεδομένων, μπορεί και να "κλατάρει" χωρίς να βρει αποτέλεσμα.
Βέβαια, για να λειτουργήσει αυτό, πρέπει οι τίτλοι των θεμάτων να είναι σχετικοί με το περιεχόμενο. Π.χ. τίτλοι του τύπου "Σββββςςςςςς και καλά κρασιάααααα<<<!!!" δεν θα μας φανερώσουν ποτέ τα μυστικά τους μέσα από την Αναζήτηση. Για τον λόγο αυτό, και όσο περνάει από το χέρι και τον χρόνο μου, σε κάθε ευκαιρία προσπαθώ να αλλάξω τίτλους από θέματα. Ήδη αυτό έχει γίνει στις πρώτες 15 (περίπου) σελίδες του ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ, αλλά η διαδικασία είναι εξαιρετικά χρονοβόρα. Οπότε, τουλάχιστον για τον τελευταίο χρόνο που "προλαβαίνω" αντί να "θεραπεύω", τα περισσότερα θέματα έχουν τίτλους σχετικούς. Επιδέχονται και βελτίωση και θα προσπαθήσω σε κάθε ευκαιρία να το κάνω. Το παράπονό σου, είναι με αυτήν την έννοια πολύ εύστοχο.
Υπάρχει τέλος και η λύση του google.

Όσον αφορά την επικαιρότητα των θεμάτων και το εάν κάποιος είναι πια παρόν στα forum για να απαντήσει, η γνώμη μου είναι πως, εάν στο θέμα αναφέρονται ουσιαστικά πράγματα, αυτά είναι συνήθως και διαχρονικά. Το εάν ο συγγραφέας δεν γράφει πια, αυτό μπορεί ούτως ή άλλως να συμβεί και αν θες είναι και χαρακτηριστικό γενικότερα των forums στο διαδίκτυο.


Ελπίζω όσο μπορούσα να σε κάλυψα.
Γιατί βλέπω κι άλλα χαρτάκια στο κυτίο, κάτι που με καλεί... να σπεύσω

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 00:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Στον αγαπητό μου allzzaro τώρα.

Είναι γεγονός allzzaro, πως πάρα πολύ συχνά οι φράσεις σου, οι εικονίτσες και όλα τα συνεπακόλουθα, είναι πολύ εύστοχα, διαπνέονται από χιούμορ, χαρακτηρίζονται από timing, κ.λπ.
Αλλά,
στην συγκεκριμένη περίπτωση βρε allzzaro, το παρακάνατε με την Galadriel!
38 μηνύματα μάζεψα για τη σαλάτα και δεν σου κρύβω πως αυτή η διαδικασία (μαζί με την αφαίρεση του περιεχομένου των μηνυμάτων από τον αρχικό τόπο όπου γράφτηκαν) μου πήρε πάνω από 4 ώρες!
Εσείς ωραία, την κάνατε την πλάκα σας, δηλώσατε μέσα από ένα "κάπως παρατεταμένο" χιούμορ την αντίθεσή σας απέναντι στον θεματοθέτη. Ποιό το αποτέλεσμα όμως;
2 σελίδες μηνυμάτων καζούρας.
Πιστευω μάλιστα, πως σπάσατε και όλα τα ρεκόρ σχετικά, εξού και η στέψη!

Όσον αφορά τον θεματοθέτη, μπορείς να του απευθύνεις τα παράπονά σου εδώ. Κρίμα που δεν είχε σκεφτεί να το ανοίξει η Avallon νωρίτερα, αλλά και πάλι υπάρχουν κάποια σχετικότερα θέματα (όπως ο πίνακας ανακοινώσεων), όπου θα μπορούσες να τον προσκαλέσεις για διαγωνισμό της καλύτερης ατάκας! Κι εγώ κριτής . Με φιλικότατη διάθεση ειλικρινέστατα στο λέω, θα έριχνα άφθονο γέλιο πίσω από το πληκτρολόγιο.
Και μη μου πεις τώρα, πως το συγκεκριμένο άτομο απευθύνθηκε με τρόπο άσχημο. Το είδα allzzaro, είδα και το πως έφτασε στο σημείο να αντεπιτεθεί, αλλά πιστεύω πως πρέπει να αναγνωρίσεις, πως δεν έχει δώσει γενικά δικαιώματα πουθενά αλλού, γενικότερα δεν είναι άτομο που φαίνεται πως ενδιαφέρεται να αντιπαρατεθεί έντονα, και εν τέλει, εάν "σταυρώναμε" κάθε άνθρωπο που αντιδρά τσαντισμένος (χωρίς αυτό όμως να αποτελεί και γενικότερη συνήθειά του:εκεί τα πράγματα αλλάζουν) θα καταλήγαμε να είμαστε τελείως αφύσικοι και άδικοι.
Ούτε κι εσύ όμως έχεις δώσει δικαιώματα.
Έτσι, η αντιμετώπισή μου στην παρέμβασή σας στο θέμα του Aries, δεν ήταν τίποτε άλλο, παρά μία παρομοιώς με τη δική σας "χιουμοριστική αντιμετώπιση", στο εν λόγω θέμα.


Α, και επ' ευκαιρίας,
Συγχαρητήρια βρε, στέφθηκες βασιλιάς!

Υ.Γ.
Πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να φορτώσουμε το συγκεκριμένο ζήτημα συναισθηματικά. Πάρτο σαν ένα μικρό κοάν...


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 06:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ

Η ΑΜΑΛΙΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΜΗΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ
ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΜΑΙ 4 ΩΡΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ PC
ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΑΓΑΠΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΗ
ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ

ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΑΝ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΕ ΜΟΥ

`
...NachtischendeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 07:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Έλα βρε allzzaro τώρα, δεν είπε τίποτα ο άνθρωπος. Γιατί το παίρνεις έτσι στραβά? Λες και ξαναλές την λέξη εσωτεριστές, τι είμαστε ή τι είσαστε εάν προτιμάς, "Οι Αδιάφθοροι"? Σιγά που πρόσβαλε όλα τα μέλη, μήπως πρέπει να ξεκινήσουμε και τις Σταυροφορίες, όπως είπε και ο Dying?

Τι ακριβώς περίμενες να σου απαντήσει όταν ακούει για τηλεπαθητικούς, τηλεκινητικούς, δυνάμεις που δεν τις φαντάζεται ο νους και 10.000 χρόνια εμπειρία? Μην λιποθυμίσουμε κιόλας.

Ήμουν πριν από λίγες μέρες με κάποιους φίλους.
Μια κοπέλα άρχισε να λέει για κάποιο περιστατικό που της συνέβει στο δρόμο. Όπως προχώραγε συνάντησε μιά γνωστή της που της είπε, "όπως σε έβλεπα που ερχόσουν σκέφτηκα ότι μάλλον σε προηγούμενη ζωή ήσουν ιέρεια στην Αίγυπτο", αυτή λοιπόν της απάντησε "Α! αποκλείεται μην το ξαναπείς, εγώ ή Ελβετική αγελάδα ήμουν ή αγελαδοτρόφος στην Ελβετία. Έχω μανία με τις σοκολάτες". Οπότε ένας φίλος, χαριτολογώντας, της έβγαλε το παρατσούκλι Λίλα Πάουζε.

Βέβαια το όλο θέμα ειπώθηκε για πλάκα κανένας από τους δύο δεν μίλαγε σοβαρά, όμως το περιστατικό ήταν αληθινό.

Με αυτή την ιστοριούλα θέλω να σου δείξω ότι δεν είναι απαραίτητες οι υπερβολές. Όταν διάβασα αυτά που ανέφερα πιό πάνω, τα οποία γράφτηκαν στο θέμα που αναφέρεις, κόντεψα να πέσω κάτω από την καρέκλα μου από τα γέλια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 08:34:49  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά δηλώνω άγνοια αλλά μετά από τόση διαφήμιση θα σπεύσω να διαβάσω τα θέματα που πρότεινε ο allzzaro

Kαλή σας μέρα χωρίς παράπονα!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1855469
Maintained by Digital Alchemy