ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 16:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
χμ... καλά όλα τ'άλλα...

μία διευκρινιστική ερώτηση για την αγαπητή amalia...

αν κάποιος μου "επιτεθεί" σε ένα θέμα και έχω όλο το δίκιο με το μέρος μου επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς του τύπου : "ά, πάενε ρε μ... " κλπ?

να ξέρω πως να πορεύομαι δηλαδή...

H Βασίλισσα της Καζούρας


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αμαλία ακου νικητής της καζούρας.. καλά που το βρήκες..

quote:
Όσον αφορά τον θεματοθέτη, μπορείς να του απευθύνεις τα παράπονά σου εδώ. Κρίμα που δεν είχε σκεφτεί να το ανοίξει η Avallon νωρίτερα, αλλά και πάλι υπάρχουν κάποια σχετικότερα θέματα (όπως ο πίνακας ανακοινώσεων), όπου θα μπορούσες να τον προσκαλέσεις για διαγωνισμό της καλύτερης ατάκας! Κι εγώ κριτής . Με φιλικότατη διάθεση ειλικρινέστατα στο λέω, θα έριχνα άφθονο γέλιο πίσω από το πληκτρολόγιο.

κοίτα.. εγώ δεν το κάνω επίτηδες.. δηλαδή ..σε οτι αφορά το χιούμορ.. και σε οτι αφορά τον εκνευρισμό μου.. το οτι με εκνευρίζει ο μικρός.. απλά το δείχνω.. ενώ θα μπορούσα να το καλύψω υποκρινόμενος.. δεν το κάνω .. δεν μπορώ να το κάνω...
Μετά ξέρεις οι ατάκες για να μούρθουν .. μούρχονται ουρανοκατέβατες.. εκεί που δεν το περιμένω.. ελα που δεν μούρχονται οταν τις θέλω...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

quote:
Και μη μου πεις τώρα, πως το συγκεκριμένο άτομο απευθύνθηκε με τρόπο άσχημο. Το είδα allzzaro, είδα και το πως έφτασε στο σημείο να αντεπιτεθεί, αλλά πιστεύω πως πρέπει να αναγνωρίσεις, πως δεν έχει δώσει γενικά δικαιώματα πουθενά αλλού, γενικότερα δεν είναι άτομο που φαίνεται πως ενδιαφέρεται να αντιπαρατεθεί έντονα,

Kοίταξε .. κάπου το παραέκανε.. και να σου πώ.. πρώτα απο ολα .. δε μου άρεσε κάποιο ύφος που χρησιμοποιεί.. δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου.. τα εχω παραθέσει μπορείτε να τα δείτε.. και με το ύφος αυτό προκαλεί.. γιατί αποκαλεί .. αδαείς.. ασχετους.. τους εσωτεριστές.. εκτός αυτού λοιδωρεί.. με τον τρόπο του.. κάποιους με ιδιαίτερες ιδιότητες οπως η ενόραση... το έχω παραθέσει αν θέλετε το ξαναπαραθέτω...
Αυτό Αμαλία.. δεν μπορώ να το αφήσω.. έτσι...και δεύτερον.. λέει αυτά που λέει.. δηλαδή οτι εχει κάποια επαφή με τις ``θεικές οντότητες`` και του παραθέτω ολόκληρο ποστ.. και τον ρωτώ... απο την στιγμή που δεν παραδέχεσαι την ενόραση.. πως έρχεσαι.. σε επαφή με τις θεικές οντότητες... και μου απαντά..
Οτι δεν βλέπει τα μηνύματα μου... και εκτός αυτού .. προσυπογράφει και η pyramid.. εεε. βρέ Αμαλία.. μεγάλος άνθρωπος ειμαι τι να κάνω.. το έριξα στο χιούμορ.. Πές μου έχω άδικο??
Αποχώρησα απο το τόπικ για να μην δημιουργήσω προβλήματα.. μιας και απεγνωσμένα ζητώ την απάντηση μου.. και δεν την παίρνω....

quote:
Α, και επ' ευκαιρίας,
Συγχαρητήρια βρε, στέφθηκες βασιλιάς!


Ευχαριστώ.. ευχαριστώ...

Τώρα σε οτι αφορά τον aries0 .. Αμαλία.. εντάξει είχαμε αυτή την αντιπαράθεση.. αλλά με ξέρεις.. δεν είμαι απο αυτούς που κρατώ.. κακία.. ούτε είμαι εκδικητικός τύπος.. νομίζω τόσα χρόνια με ξέρετε.. ακόμα και οταν θυμώνω.. πίσω απο τηνοθόνη χαμογελώ...


ΕΡΕ ΓΚΡΙΝΙΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Έλα βρε allzzaro τώρα, δεν είπε τίποτα ο άνθρωπος. Γιατί το παίρνεις έτσι στραβά? Λες και ξαναλές την λέξη εσωτεριστές, τι είμαστε ή τι είσαστε εάν προτιμάς, "Οι Αδιάφθοροι"? Σιγά που πρόσβαλε όλα τα μέλη, μήπως πρέπει να ξεκινήσουμε και τις Σταυροφορίες, όπως είπε και ο Dying?

Δεν είπε τίποτα..??

Μα φυσικά και δεν είπε τίποτα..
Με το στανιό του βγάζουμε κάθε κουβέντα.. και αυτή .. μισή
Ξέρεις λέει.. δεν διαβάζω τα μηνύματα σου.. και εχει κόσμο εδώ που γράφω και με βλέπουν.. να γελάω...

Αν το αλλο.. το ``κυρίες και κύριοι``... καλά ποιός είναι.. ο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αμ το αλλο pyramid.. ΄
Εκτός απο το ``κυρίες και κύριοι``
``Θα είμαι πάλι κοντά σας αυριο``...
εεε. δεν αντέχω ρε παιδιά .. δεν αντέχω.. να μην κάνω πλάκα.. πέστε μου.. εχω άδικο.. κοιτάξτε πιο κάτω και πέστε μου εχω αδικο.. γέλαγα ακόμα καιμέσα στο μετρό...

quote:

quote:
Αυτα ηθελα να πω ...

Σας χαιρετω και θα ειμαι παλι κοντα σας αυριο




sorry βρε aries0 αλλά με εμπνέεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 20:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
ΥΓ.. στα παραπάνω γραφώμενα μου.. ίσως να μην είμαι αρκετά κατανοητός..σε οτι αφορά τη σύνταξη...
Για κάποιο λόγο δεν ξέρω γιατί.. αλλά δεν μπορώ να κάνω edit μπαίνω για είσοδο .. αλλά δεν με περνά... ίσως αν τα διαβάσετε καλύτερα να με κατανοήσετε.. sorry.... και φιλιά σε ολους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 21:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel
κοιταξε.Αυτο που ειπες δεν ξερω αν μπορει να χαρακτιριστει ως απαντηση γιατι δεν εχει καμια λογικη.
Και αυτο που ειπες οτι τα παραπονα δεν εχουν εσενα, τι εννοεις??οτι δεν εχεις δωσει αφορμη παραπονου σε κανεναν???αν εννοεις αυτο σε πληροφορω οτι ειναι αδυνατον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 21:12:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
γιατι δεν εχει λογικη ?
ειπα "εισαι οτι δηλωσεις"
και ειπα πολλα παραδειγματα που ισχυουν


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 21:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Για να πούμε και του στραβού το δίκιο κι εγώ όταν είδα την photo με τη Βέφα Αλεξιάδου έβαλα τα γέλια κι ήμουν και στη δουλειά...
Πρέπει να ομολογήσω οτι ήταν πετυχημένο...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 02:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Και μια αττάκα από Βέφα:
(έχει ακουστεί, μα τον Κρίσνα, σε εκπομπή!)


"Και τώρα, θα φτιάξουμε ένα παραδοσιακό, ελληνικό, φαγητό.
...
Πέρνουμε τα λουκάνικα φρανκφούρτης...!!!"

-------------------------------------------------------------------------

quote:
μία διευκρινιστική ερώτηση για την αγαπητή amalia...

αν κάποιος μου "επιτεθεί" σε ένα θέμα και έχω όλο το δίκιο με το μέρος μου επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς του τύπου : "ά, πάενε ρε μ... " κλπ?



Galadriel, πιστεύω πως στη συγκεκριμένη απάντηση δεν χρειάζεται να σου απαντήσω εγώ. Αυτήν την απάντηση, μπορείς να τη βρεις μόνη σου.
Αλλιώς - εάν σου απαντούσα - θα υποτιμούσα τη νοημοσύνη σου

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 03:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
angi
quote:
ΑΜΑΛΙΑ!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ;

Κλειδωσες ενα θεμα που πραγματικα ειχε ενδιαφερον, και πρεπει να λαμβανουμε παντα υποψην, οτι οι συμμετεχοντες δεν εχουν ανα πασα στιγμη την καλυτερη διαθεση. Κρατησε πολυ, αλλα κι εσυ ειπες οτι καποιοι ειχαν καλη διαθεση.
Δεν μπορουμε να αντλουμε γνωσεις καθημερινα για να συγκρατουμε ενα θεμα.
Ομως η επικοινωνια (ακομη και ετσι), ειναι κατι που θα ηθελαν ολοι.
Την κατιουσα την περνουν πολλα θεματα, αλλα πρεπει να κανουμε μια παρεμβαση, οχι να το κλειδωνουμε!!!
Θα μπορουσες να το μεταφερεις.



Μεταφορά από το θέμα:
ΑΜΑΛΙΑ!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ;

Φαντάζομαι πως εννοείς το θέμα που απενεργοποιήθηκε χθες βράδυ στην ενότητα ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
angi, το θέμα αυτό ούτως ή άλλως θα απενεργοποιούνταν σύντομα, μιας και είχε φτάσει στις 44 σελίδες. Η ανανέωση ή επαναγέννηση στον τροχό της εξέλιξης, είναι κάτι στο οποίο η φύση είναι ο καλύτερος δάσκαλος.
Επιπρόσθετα, είχε αρχίσει να αποκτά "κακά γεράματα"

Και μένα μου άρεσαν πολύ κάποια μηνύματα που γράφτηκαν στο τέλος. Καθώς και κατά τη διάρκεια, συνέλεξα κάποιες πολύτιμες απόψεις
Εύχομαι λοιπόν, μια βελτιωμένη επανέκδοση, χωρίς αντιδικίες που αφορούν - άκουσον άκουσον! - σώβρακα!!! (Όπως και να το κάνουμε, δεν μπορούμε να παραβλέψουμε τις μορφές των πραγμάτων και η συγκεκριμένη παρατεταμένη αναφορά στα εσώρουχα, ήταν σφόδρα αντιαισθητική τουλάχιστον...)


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 03:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΜΙΛΑΤΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ...ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΑ;...ΓΙΑΤΙ;

ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΝΝΕΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ...ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΜΑΛΙΑ...ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣΤΙΖΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ...ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ ΣΤΑ 80 ΧΡΟΝΙΑ.

ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ...ΟΜΩΣ...ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΛΕΠΩ ΕΡΕΘΙΣΤΙΚΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ...ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 10:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Βρε καλέ μου, βρε παιδί μου, βρε παλικάρι μου και όλα τα σχετικά από βρε, πως την βλέπεις την δουλειά να τα χτυπήσω τώρα τα Ταβόρ ή αργότερα?

Λες ότι μας λέει αδαείς και μας λοιδωρεί, που το είδες αυτό?

Αν είμασταν εκτός topic, γιατί μέσα στο forum δεν πρέπει να χαλάμε τα θέματα και κάποιος μου έλεγε αυτά που ειπώθηκαν στον aries για τις δυνάμεις, θα είχα κοπανήσει και τρία διπλά ουϊσκυ για να τα ακούσω.

Πως το είπατε αυτό ακριβώς?
Τηλεκινητικοί? Μάλιστα...μάλιστα...Χμμ...έχω μιά μετακομοισούλα να κάνω για περάστε παρακαλώ από το σπίτι μου... τι παρέα είμαστε, γιατί να πληρώνω τις ριμάδες τις μεταφορικές.

Ενορατικοί? Θέλω να δείτε τι κάνει ο άντρας μου με αυτά τα μοντέλα στο γύρισμα. Ή μάλλον όχι γι΄αυτό βοηθάει η NASA που θα μου στείλει και φωτογραφίες. Θέλω να δείτε πότε θα με πληρώσουν αυτοί που μου χρωστάνε.

Δυνάμεις που δεν τις φαντάζεται ο νους? Θέλω και εγώ, πέστε μου πως γίνεται. Θέλω να είμαι η καλύτερη, η πιό δυνατή, η πιό κάτι τελοσπάντων.

10.000 χρόνια εμπειρία? Α! εδώ σας πιάνω αδιάβαστους. Βρε μπας και με δουλεύετε? Εγώ γιατί δεν έχω όλες αυτές τις δυνάμεις αφού η εμπειρία μου είναι 10.000 χρόνια και 1 μέρα?

Το'πιασες φίλε τι εννοώ? Δεν χρειάζονται οι υπερβολές. Εάν αρχίζουμε τέτοια, τα αποτελέσματα είναι αυτά που είδες στο topic.
Εσύ σε τέτοια στηρίχτηκες για να πεις ότι πρόσβαλε μέλη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 10:52:23  Εμφάνιση Προφίλ
ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(GDS1+WWALKER)ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΕΛΑΦΡΥΝΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΛΑΚΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ESOTERICA ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΣΟΒΑΡΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΛΑΚΑ.ΑΝ ΖΟΥΣΕ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΝΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ.ΑΝ ΠΑΛΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ 2 ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ Η ΧΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΞΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 11:40:45  Εμφάνιση Προφίλ
Galadriel:
quote:
έχω να καταθέσω ένα δημόσιο συγνώμη στην avallon...

VELISSARIOS:
quote:
ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

Παιδιά τελείωσε!!
Το θέμα αλλάζει από "ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ" σε "ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΖΗΤΩ..."

Τέλος πια με αυτά τα δακρύβρεχτα...Στην εκπομπή του Μικρούτσικου είσαστε?

Μμμμ... είχα δεν είχα το έκανα το παραπονάκι μου και σήμερα
Οχι που θα γλιτώνατε!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 12:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ρίξτε και κανένα χαμόγελο. Γκρίνια γκρίνια...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Τα χέρια μου ντυθήκαν τα δικά του,ταξίδεψα στη λήθη του θανάτου,και της ζωής, φιλί βροχής.Πριν μέρες γνώρισα τα δάκρυά του, κι ας είχε όλο τον κόσμο χάρισμά του,και άντρας,και τραγούδι, και παιδί,δεν ήξερα πως κλαίνε κι οι Θεοί!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 15:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:

Galadriel:
quote:
έχω να καταθέσω ένα δημόσιο συγνώμη στην avallon...

VELISSARIOS:
quote:
ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

Παιδιά τελείωσε!!
Το θέμα αλλάζει από "ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ" σε "ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΖΗΤΩ..."

Τέλος πια με αυτά τα δακρύβρεχτα...Στην εκπομπή του Μικρούτσικου είσαστε?

Μμμμ... είχα δεν είχα το έκανα το παραπονάκι μου και σήμερα
Οχι που θα γλιτώνατε!


Eλεος!

μην πει κανείς μια καλή κουβέντα!!!
πωπω... κι αν υπάρχει ένα πράγμα που ΔΕΝ αντέχω είναι η γκρίνια!
παραδίνομαι αμαχητί!!!!

τη συγνώμη πάντως δεν την παίρνω πίσω ... έτσι! για να σκάσεις! ορίστε μας!

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 15:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:

quote:
μία διευκρινιστική ερώτηση για την αγαπητή amalia...

αν κάποιος μου "επιτεθεί" σε ένα θέμα και έχω όλο το δίκιο με το μέρος μου επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω χαρακτηρισμούς του τύπου : "ά, πάενε ρε μ... " κλπ?


Galadriel, πιστεύω πως στη συγκεκριμένη απάντηση δεν χρειάζεται να σου απαντήσω εγώ. Αυτήν την απάντηση, μπορείς να τη βρεις μόνη σου.
Αλλιώς - εάν σου απαντούσα - θα υποτιμούσα τη νοημοσύνη σου


χμ... το αφήνω να προσπεράσει για ένα και μόνο λόγο...

γιατί δεν θέλω να υποτιμήσω την δική σου νοημοσύνη αγαπητή amalia, αφενός,

και αφετέρου, γιατί μοναδικός μου σκοπός σ'αυτό το θέμα είναι μία με κάτι συγνώμες και

μία με κάτι τέτοια "προσπεράσματα" να παρεκτρέψω το θέμα από την ροή του έτσι, για

να "τσαντίσω" την Avallon

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 18:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
ολαΟΛΑ

DEGHAR ΟΛΑ σε ποιό θέμα?
Εχω εδώ ενα βιβλιαράκι με θέμα << ολα για το σκάκι>>
Αν θές να αρχίσω να το αντιγράφω,να μην γκρινιάζεις..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 18:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Βρε καλέ μου, βρε παιδί μου, βρε παλικάρι μου και όλα τα σχετικά από βρε, πως την βλέπεις την δουλειά να τα χτυπήσω τώρα τα Ταβόρ ή αργότερα?

Λες ότι μας λέει αδαείς και μας λοιδωρεί, που το είδες αυτό?



Αγαπητή pyramid .. επιμένεις βλέπω.. εγώ είπα αστο να το ξεχάσουμε .. αστο .. να περάσει και ας κάνουμε οτι δεν το είδαμε.. επιμένεις ομως...
Tα εχω ξαναπαραθέσει..δεν τα είδες.. Θα σου τα ξαναπαραθέσω τα λεγόμενα του aries0 ..

Καμάρωσε..

quote:
Και δεν ηθελα τουλαχιστον απο εδω μεσα...<γιατι βλεπεις τι γινεται απο αλλους ασχετους ..> να ανφερθω αλλα θα πω κατι και δεν θα το αναλυσω περισσοτερο......

Αλλα γραφουν μαλ...ιες και οι σωστοι ανθρωποι κρινουν...ποιος ειναι ποιος ....Παιδια ειναι θα μεγαλωσουν...


Οτι ειναι περισσοτερο " ανοικτα μυαλα " αλλα καταλαβα οτι και εδω ... η στενομυαλια δεν εχει ορια...!!!!!!!!!

Βλεπεις τι γινεται....με τους ασχετους και τους αγενης ... κατα τα αλλα εσωτεριστες....
Εισαστε εσωτεριστες ...και φερεστε ετσι.. ..ουουουουου τρελλαθηκα...με πεισατε....!!!!!

Παμε καλα παντως...ειμαι ευχαριστημενος...οσο περνει ο καιρος ....DUM SPIRO SPERO !!!! < δεν ειναι ξορκια...μην φοβαστε !!! Λατινικα ειναι....!!! >

Ελπιζω την επομενη φορα...να εχετε μεγαλωσει και να σοβαρευτειτε ...!!!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΜ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΠΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ.


Aυτά είναι αυτά τα λίγα που μπορεί να βρεί κάποιος απο το ύφος του..

Δεν νομίζω να είμαι τρελλός.. ξέρω εγώ.. ας τα δούν και οι αλλοι και ας πούν την γνώμη τους...
Τώρα αν εσύ ή και οι αλλοι νομίζετε οτι ο aries0 συμπεριφέρεται.. με μετριοπάθεια.. τι να πώ.. κάνω λάθος...

Τεσ/πα pyramid.. αστο .. το θέμα νομίζω οτι εχει τελειώσει με τον aries0 φεύγοντας απο το τόπικ αυτό τελειώνουν και οι γκρίνιες μου

Edited by - allzzaro on 22/09/2005 19:05:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 19:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel


Δυνάμεις που δεν τις φαντάζεται ο νους? Θέλω και εγώ, πέστε μου πως γίνεται. Θέλω να είμαι η καλύτερη, η πιό δυνατή, η πιό κάτι τελοσπάντων.

quote:
Το'πιασες φίλε τι εννοώ? Δεν χρειάζονται οι υπερβολές. Εάν αρχίζουμε τέτοια, τα αποτελέσματα είναι αυτά που είδες στο topic.
Εσύ σε τέτοια στηρίχτηκες για να πεις ότι πρόσβαλε μέλη.

pyramid αυτα δεν τα ειπε ο allzzaro αλλά εγώ. Ο allzzaro στηρίχτηκε στο οτι εαν δεν παραδεχεται ο αριες την ενόραση πως επικοινωνεί με τις θεικές οντοτητες και απάντησε ακομα δενπήρε.
Μην μπερδευεις τα πραγματα


quote:
Πως το είπατε αυτό ακριβώς?
Τηλεκινητικοί? Μάλιστα...μάλιστα...Χμμ...έχω μιά μετακομοισούλα να κάνω για περάστε παρακαλώ από το σπίτι μου... τι παρέα είμαστε, γιατί να πληρώνω τις ριμάδες τις μεταφορικές.

pyramid εδω ο αριες επικαλειται επαφές με θεικες οντοτητες.
Αρα εχει κάποια ιδιαιτερότητα. Απορω γιατι δεν καραφλιάζεις και καραφλιάζεις οταν λεω οτι κάποιοι είναι τηλεκινητικοί. Εγω προσωπικα το εχω δει. Το εχουν δει καιαλλα μεληαπο εδω μεσα.
Τωρα αν θελεις να το δεις η ιδια με τα ματια σου αυτο δεν ειναι δικο μου θεμα ουτε μπορω να αποκαλύψω εγώ κάτι τέτοιο. Αν θέλει ο ιδιος να κάνει αποκαλυψεις ας το κάνει.

quote:
10.000 χρόνια εμπειρία? Α! εδώ σας πιάνω αδιάβαστους. Βρε μπας και με δουλεύετε? Εγώ γιατί δεν έχω όλες αυτές τις δυνάμεις αφού η εμπειρία μου είναι 10.000 χρόνια και 1 μέρα?

Αυτο δεν το ξέρω pyramid γιατί δεν εχεις αυτές τις δυναμεις.
Ούτε εγώ τις εχω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 19:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ο allzzaro στηρίχτηκε στο οτι εαν δεν παραδεχεται ο αριες την ενόραση πως επικοινωνεί με τις θεικές οντοτητες και απάντησε ακομα δενπήρε.

noel μλμ.... είναι δυνατόν να πάρω τέτοια απάντηση. Τι να μου πεί.. ??

quote:
pyramid εδω ο αριες επικαλειται επαφές με θεικες οντοτητες.
Αρα εχει κάποια ιδιαιτερότητα. Απορω γιατι δεν καραφλιάζεις και καραφλιάζεις οταν λεω οτι κάποιοι είναι τηλεκινητικοί.

Απορίας άξιον... λοιπόν..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 19:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
Αμ το αλλο pyramid.. ΄
Εκτός απο το ``κυρίες και κύριοι``
``Θα είμαι πάλι κοντά σας αυριο``...
εεε. δεν αντέχω ρε παιδιά .. δεν αντέχω.. να μην κάνω πλάκα.. πέστε μου.. εχω άδικο.. κοιτάξτε πιο κάτω και πέστε μου εχω αδικο.. γέλαγα ακόμα καιμέσα στο μετρό...


quote:
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αυτα ηθελα να πω ...

Σας χαιρετω και θα ειμαι παλι κοντα σας αυριο

--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------


sorry βρε aries0 αλλά με εμπνέεις..


Ε, τώρα allzzaro τι να σου πω . Γελούσες εσύ μέσα στο μετρό, αλλά εμένα με πιάσανε τα γέλια μόνο μου, βλεποντάς το, την στιγμή που δίπλα μου, συνάδελφος έκανε παρουσίαση σε πελάτη. Γγγχχχρρρ(Καθάρισμα λαιμού έπειτα από δύο σερί τσιγάρα). Φτου σου!!! Ρεζίλι με έκανες.

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 19:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Για να πούμε και του στραβού το δίκιο κι εγώ όταν είδα την photo με τη Βέφα Αλεξιάδου έβαλα τα γέλια κι ήμουν και στη δουλειά...
Πρέπει να ομολογήσω οτι ήταν πετυχημένο...

Eσένα προσωπικά σου χρωστώ κάτι.. πιστεύω να μην μου κρατάς κακία που σε πήρα αμπάριζα οταν πρωτομπήκες...

Κοίτα λοιπόν.. οταν βλέπω κάποιον .. οπως τον aries0 πχ.. με πιάνει μία ακαταμάχητη.. μανία.. να κάνω χιούμορ.. οπως κάνει πχ.. ο Χαρρυ Κλύνν με τον κάθε Πρωθυπουργό.. που ψάχνει να του βρεί την κάθε ατέλεια.. για να κάνει χιούμορ...
Ξέρω ομως οτι αυτό.. ίσως να μην είναι απο ηθικής πλευράς και τόσο σωστό.. σε οτι αφορά αυτόν πού σε βάρος του γίνεται το χιούμορ.. Εαν κάποιος δεν το σηκώνει.. τότε δεν το κάνω..στην προκειμένη περίπτωση ο aries0 το σήκωνε.. και εκτός αυτού .. δέχομαι και εγώ να γίνει τέτοιου είδους χιούμορ.. με το άτομο μου..

Τώρα με την φωτογραφία της Βέφας. περιττό να σου πώ οτι οταν την έβαλα.. μετά μπήκα στο μετρό και γέλαγα σαν μ%$##@#ς..

Να είσαι καλά .. aries0 .. μπορεί αν σου τα σούρνω.. αλλά Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 19:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ε, τώρα allzzaro τι να σου πω . Γελούσες εσύ μέσα στο μετρό, αλλά εμένα με πιάσανε τα γέλια μόνο μου, βλεποντάς το, την στιγμή που δίπλα μου, συνάδελφος έκανε παρουσίαση σε πελάτη. Γγγχχχρρρ(Καθάρισμα λαιμού έπειτα από δύο σερί τσιγάρα). Φτου σου!!! Ρεζίλι με έκανες.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2005, 21:33:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ρίξτε και κανένα χαμόγελο. Γκρίνια γκρίνια...

Ψιτ κοπέλλα! Το τόπικ "Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό" είναι τρίτη πόρτα αριστερά!

Δε θα μου χαλάσεις εσύ την πιάτσα!!

Η πιο σοφή ατάκα πάντως πάει εδώ:

quote:
pyramid εδω ο αριες επικαλειται επαφές με θεικες οντοτητες.
Αρα εχει κάποια ιδιαιτερότητα. Απορω γιατι δεν καραφλιάζεις και καραφλιάζεις οταν λεω οτι κάποιοι είναι τηλεκινητικοί.

Συμφωνώ και επαυξάνω!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 08:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Eσένα προσωπικά σου χρωστώ κάτι.. πιστεύω να μην μου κρατάς κακία που σε πήρα αμπάριζα οταν πρωτομπήκες...


Τι μου χρωστάς?
Μη μου πείς οτι θα έχουμε β' ημίχρονο...
Κουράστηκα να βλέπω διαδικτυακές διαμάχες τελευταία εδώ μέσα...
Και ποιός ο λόγος να γίνονται άλλωστε αλλά αυτό είναι μεγάλο θέμα...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 09:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
allzzaro είχες δεν είχες το χτύπησα το χαπάκι μου.

Αυτά που έκανες quote τα έγραψε ο aries μετά από καζούρα που έγινε.

Όπως πολύ σωστά ανέφερες noel εσύ τα είπες, όμως ο allzzaro τα έκανε σημαία. Πιάστηκε από εκεί γιατί είπε ο aries για δείξε μου αυτούς που λες. Δίκιο είχε ο άνθρωπος, για δείξε μου και μένα αυτούς που λες, εγώ συμφωνώ απόλυτα με τον aries. Ποτέ δεν είπε ότι δεν υπάρχουν δυνάμεις, εννοούσε ότι δεν υπάρχουν στον βαθμό που ελέχθει.

Μην παθαίνετε ένα ταράκουλο με τις δυνάμεις δεν είναι κάτι περίεργο, ούτε όλες οι δυνάμεις έχουν κάποια ουσία.
Δεν με ενδιαφέρει να δω, με ενδιαφέρει όμως να βρω πως γίνεται, γιατί γίνεται, όλη την λειτουργία τους.

Με ενδιαφέρει να μαζέψω στοιχεία από παντού, μετά μπορώ να καθήσω να τα αναλύσω, να ξαναψάξω, να συμπληρώσω τα υπάρχοντα κ.λ.π.

Κατά την γνώμη μου μένετε στην επιφάνεια, στα λόγια, θεωρείτε ένα θέμα επικίνδυνο, γιατί?
Λέτε ότι μπορεί κάποιος να παρασυρθεί, από πολλά μπορεί κάποιος να παρασυρθεί όμως δεν ξέρω εάν τα βλέπετε.

Να σας πω και παράδειγμα.
Ο γιός μου είναι 9,5 χρονών. Πριν από κάποιους μήνες έρχεται στο σπίτι και μου λέει για κάποιον σκοτεινό και κάποιον φωτεινό ήρωα ενός κόμικ, είχε μάλιστα κάνει ήρωα τον σκοτεινό, ήθελε να του μοιάσει, ήταν βλέπετε ο δυνατός.
Οι περιγραφές του ήταν τόσο καλές στο θέμα ενέργειας που έμεινα με ανοικτό το στόμα. Τι έπρεπε εγώ τότε να κάνω, να του απαγορεύσω να το ξαναδεί ή να του εξηγήσω? Προτίμησα το δεύτερο, τώρα είναι ο μοναδικός από την παρέα του που θέλει να μοιάσει στον φωτεινό.

Ότι και να κάνετε η πληροφορία κυλάει παντού, καλή ή κακή, η δική μας η δουλειά δεν πρέπει να είναι η απαγόρευση της πληροφορίας. Όπου πιστεύουμε ότι είναι καλή να την ενισχύουμε, όπου πιστεύουμε ότι είναι κακη να αλλάζουμε την οπτική.

O aries αυτό που πιστεύω ότι ήθελε να κάνει ήταν να ενημερώσει, να το συζητήσουμε μέχρι τέλους ώστε κανένας να μην παρασύρεται από όσα ακούει από διάφορες πηγές.

Η Γνώση είναι δύναμη, η όποια αδυναμία προέρχεται από την μη Γνώση πραγμάτων. Δεν γνωρίζουμε άρα αντιμετωπίζουμε κάποια πράγματα με δέος,
όταν όμως γνωρίζουμε τα κατεβάζουμε από το βάθρο που τα έχουμε ανεβάσει. Τα κάνουμε φύλο και φτερό και κρατάμε την αντιμετώπιση που ταιριάζει σε εμάς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 15:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:
Η Γνώση είναι δύναμη, η όποια αδυναμία προέρχεται από την μη Γνώση πραγμάτων.

εδώ είμαστε.... ! μ'ένα σμπάρο δυό τριγόνια! μια που μου θύμησες αυτή την φράση αγαπητή pyramid θέλω να γκρινιάξω σε όλους για το συγκεκριμένο... (φυσικά και στην Avallon με την ευκαιρία που το είχε στην ψηφιακή της υπογραφή... )


Η Γνώση είναι Δύναμη... τι λέτε βρε? πάτε καλά? (σας θυμίζω μήπως λίγο deva?) αυτό είναι το ζητούμενο δηλαδή? Η Δύναμη?

και από που κι ως που όλοι εσείς που δεν κατέχετε την Γνώση ξέρετε τι είναι????? και μόνο ο συνδυασμός της Δύναμης ως αποτέλεσμα της Γνώσης το αποδεικνύει... για συνέλθετε λίγο επιτέλους!!!

σκεφτήκατε ποτέ πως μετέχοντας της Γνώσης (γιατί μόνο αυτό μπορεί να συμβεί, να γίνεις μέρος της και να γίνει μέρος σου) παύει να σε απασχολεί η Δύναμη?

τα φτωχά μυαλά μας και το ακόμη φτωχότερο θυμικό μας ψοφάει στην κυριολεξία για Δύναμη... ευτυχώς ο Θεός προνόησε να μην την προσεγγίζουμε εύκολα....

άφησε όμως ανοιχτό το δρόμο για την Γνώση...

για ξεκινάτε λοιπόν... κι έρχομαι κι εγώ...


Galadriel

Υ.Γ. δεν πρέπει να έχεις παράπονο Αvallon ... γκρίνιαξα αρκετά σήμερα...

in God we trust

Edited by - galadriel on 23/09/2005 15:33:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 16:12:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
σκεφτήκατε ποτέ πως μετέχοντας της Γνώσης (γιατί μόνο αυτό μπορεί να συμβεί, να γίνεις μέρος της και να γίνει μέρος σου) παύει να σε απασχολεί η Δύναμη?

Tώρα αν σου πω ότι μου έχει περάσει πολλάκις ξώφαλτσα απ'το μυαλό θα με πιστέψεις?
Nαι είναι κι αυτό ένα ρίσκο...

Δεν είναι για όλους τους λάτρεις της Γνώσης αυτοσκοπός η Δύναμη...
Κι αυτό συμβαίνει για 2 λόγους:

- Eίτε γιατί δεν έχουν πάρει πρέφα ότι η Γνώση είναι Δύναμη
- Είτε γιατί ενώ το έχουν καταλάβει δεν τους αφορά... και απλά το προσπερνούν...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΡΧΟΜΑΝΕΙΣ Galadriel...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1401367
Maintained by Digital Alchemy