ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

Θα γκρινιάξωωωω.......!!!!!!

γιατί οι λέξεις και η αυθεντική τους έννοια χάνουν το νόημα τους συνεχώς!

γιατί το Ξεπούλημα της Αλήθειας με αντίτιμο το διαδικτυακό και μη ίματζ του καθενός είναι η χειρότερη μορφή πορνείας... και όσο φταίει γι'αυτό η/ο "επαγγελματίας" άλλο τόσο φταίνε και οι "πελάτες"...

αν κανείς δεν "αγόραζε" το "προϊόν" (βλ. καλοθελητές, ειρηνοποιοί, παραπονούμενοι, φίλοι, μύλοι κλπ) αυτό το "είδος" απασχόλησης θα είχε εκλείψει...

δεν φταίνε οι Αρχές ενός τόπου Deva , αν ο τόπος αυτός είναι γεμάτος πελάτες... φταίει ο καθένας που διαμορφώνει σε "πορνείο" την ίδια του την σκέψη...

μες την γκρίνια....

το G.ίνι σου


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 12:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Θα συνεχίσω να την καταδιώκω, μέχρις ωσότου, οι υπεύθυνοι του φόρουμ, της απαγορεύσουν να μπαίνει σε θέματα του esoterica και να γράφει άσχετα ποστ με τους τίτλους των. Είναι αδιανόητο σε ένα φόρουμ εσωτερισμού, όπως είναι τούτο – είναι? – να υπάρχει μέλος, όσο ευγενικό κι αν θέλει να δείχνει, που να πηγαίνει σε θέματα όπως είναι το "Έσω…Ανατροπή" και να γράφει ποιήματα.


Μάλιστα...
Εάν η Αφροδίτη γράφει σε ένα topic ποιήματα εσένα τι σε ενοχλεί?
Μπορεί να είναι αρκετά ποιητική, ναί.
Έχεις σκεφθεί όμως Deva οτι αυτός μπορεί να είναι ο τρόπος γραφής της κι ο τρόπος προσέγγισης της σε κάποιο θέμα?
Αναφέρεις πως είναι αδιανόητο σε ένα forum εσωτερισμού να υπάρχει ένα μέλος που γράφει άσχετα ποιήματα με τα θέματα.
Έχεις αναλογιστεί πόσο άσχετα θα μπορούσαν να θεωρηθούν τα όσα προσωπικά στοιχεία έχετε βγάλει κι οι 2 πλευρές στη φόρα, πόσο άσχετα με το forum αυτό είναι οι προσβολές, οι ειρωνίες και τα καρφιά που εκτοξεύονται συνεχώς από τη μία πλευρά στην άλλη?
Έχεις αναλογιστεί πόσο προσβλητικό είναι για το forum, για τους συνομιλητές και τον κάθε θεματοθέτη να βλέπει να γίνεται το topic του πεδίο μάχης από συγκεκριμένα μέλη που επιτίθεται το ένα στο άλλο?
Και το είχα πεί και πρίν λίγες μέρες σε αυτό το topic και θα το ξαναπώ.
Σε ένα forum που πραγματεύεται τον εσωτερισμό τα μοναδικά πράγματα που έχετε να προσφέρετε και να αποκομίσετε είναι τέτοιου είδους συζητήσεις?
Γιατί δεν προσπαθείτε να αναλωθείτε σε συζητήσεις με κάποιο πολύ πιο ουσιαστικό περιεχόμενο?
Και θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο από την απάντηση σου που μου γεννά παρόμοια ερωτήματα:

quote:
Είναι ανεπίτρεπτο να σοδομούνται θέματα εσωτερισμού, επειδή κάποια νομίζει πως είναι η μεγαλύτερη ποιήτρια της νεότερης ιστορίας του Ελληνικού Έθνους. Είναι ανόητο, να αφήνουν ένα μέλος, μια γυναίκα, την Αφροδίτη, να κάνει τις κόνξες της, να χαριεντίζεται με μέλη, σε στυλ "σας αγαπώ, αχ – βαχ!", και να ποστάρει ποιητικές ακρότητες σε θέματα, που αν της ζητήσεις να πει την γνώμη της, θα πάρεις το τίποτε.

Είναι ανεπίτρεπτο επίσης να σοδομούνται θέματα εσωτερισμού επειδή κάποιοι δημοσιεύουν τα της προσωπικής τους ζωής, Deva.
Και προσωπικά δε με αφορά καθόλου να διαβάζω το ποιός ήταν με ποιόν, το ποιός είναι πλέον με ποιόν, το τι κάνουν και να τρώγονται.
Αυτό, αγαπητέ μου, δεν είναι ούτε κατά διάνοια εσωτερισμός.
Εάν λοιπόν η Αφροδίτη απαντάει ποιητικά, προσωπικά δεν ενοχλούμαι.
Κατανοώ τον τρόπο που προτιμά να εκφράζεται.
Αν κάποιος είχε πρόβλημα με αυτό (διαχειριστής/συντονιστής/μέλος) θα μπορούσε να της το επισημάνει.
Έχω πρόβλημα όμως με κάθε μέλος που πυρπολεί ένα θέμα με φανερή ασέβεια πρός τον χώρο στον οποίο βρίσκεται και με το κάθε μέλος που αναλώνεται σε επιθέσεις με άλλα για προσωπικά ζητήματα που μόνο το forum δεν αφορούν.
Έχει πρόβλημα η Αφροδίτη με σένα ή εσύ με την Αφροδίτη?
Μιλήστε στο τηλέφωνο, βρεθείτε, στείλτε e-mails δεν ξέρω κι εγώ τι.
Δεν θέλετε να τα βρείτε?
Μην το κάνετε, αγνοήστε ο ένας τον άλλον και ακολουθήστε ο καθένας τον δρόμο του.


In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 12:39:18  Εμφάνιση Προφίλ
Mάλιστα...

Στην παρούσα φάση δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Dying Incubus που συμφωνεί με την Ostria που συμφωνεί με τον Αdmin...

Mα είναι αυτό το esoterica
Eνα απέραντο κρεββάτι
Ενα διαδικτυακό bordello
Mη με παρεξηγήσετε... δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα όποια κρεββάτια ... αλλά όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα πρέπει να τηρείται - αν μη τι άλλο - εχεμύθεια και διακριτικότητα ...

Για το πέσιμο στο βούρκο δε θα μιλήσω... Πως μπορώ άλλωστε αφού: "εκεί που ήσουν ήμουνα και εδώ που είμαι θα'ρθεις..."

Και είναι πολύ ωραίο να δίνουμε συμβουλές στους άλλους όταν εμάς δεν μας έχουν στήσει στο ένα μέτρο... όταν δε μας πετροβολήσανε να κάνουμε ένα καρουμπαλάκι... όταν δε μας "τσαλακώσανε" το διαδικτυακό μας image.

Ολοι κάνουμε λάθη... το θέμα είναι να μπορούμε να τα διορθώνουμε και όταν αυτό δε γίνεται να τα προσπερνάμε και να κάνουμε τουμπεκί, καθώς βέβαια και ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ!!

Επεσα, σηκώθηκα, έμαθα...
Αυτά για αυτούς που θεωρούν εαυτούς υπεράνω κατινιάς...
Να είστε έτοιμοι... "ο καιρός γαρ εγγύς..."


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 02/12/2005 12:43:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 12:52:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά πάμε, το μόνο που μένει είναι να δώσουμε το link στον Παπακαλιάτη να το κάνει σήριαλ.
Αφιερωμένο...
quote:
Πού βαδίζουμε κύριοι;
Τα 'φτιαξε ο Μηνάς με την Ανέτα
Που τα 'χε με το Δήμο τον τρελό
Χώρισε ο Χρηστάκης με την Τέτα
Και τα 'φτιαξε ξανά με την Ζωζώ
Και τα' φτιαξε η Μάρι με τον Άρη και τον Χάρη
Που τα είχε με την Ρένα και μετά με την Νανά
Κι ο Μιχάλης με την Άννυ που τα είχε με το Γιάννη
Μπερδεύτηκαν και τα φτιάξανε ξανά
Τα 'φτιαξε η Μαίρη ξαφνικά με το Λευτέρη
Που γουστάριζε την Νένα πριν γνωρίσει τη Γωγώ
Που τα είχε με τον Άρη πριν τα φτιάξει με την Μάρη
Και που κάποτε τη γούσταρα κι εγώ

Χώρισε ο Θωμάς με την Βαρβάρα
Και ο Νίκος ο ψηλός με τη Φανή
Τα 'φτιαξε ο Κωστάκης με τη Μάρα
Και γνώρισε ο Δημήτρης τη Βιβή
Και τα 'φτιαξε η Αίμη με το φίλο του Αρτέμη
Και τον πήρε από τη Μάνια που κολλούσε στον Τοτό
Που φλερτάριζε τη Βάσω που τα είχε με τον Τάσο
Πριν τον κάνει με την Ράνια τσακωτό
Χώθηκε η Τασία στον Νικήτα και τη Σία
Που γουστάριζε τον Στάθη που αγαπούσε τη Γωγώ
Που τα είχε με τον Άρη πριν τα φτιάξει με τη Μάρη
Και που κάποτε τη γούσταρα κι εγώ


Χώρισε ο Λουκάς με τη Μαρίνα
και γύρισε ξανά στην Αθηνά
ψωνίστηκε ο Αντώνης με τη Ντίνα
που τα 'χε με ένα φίλο του Μηνά
και τα 'φτιαξε η Γκέλη ξαφνικά με το Βαγγέλη
που τα είχε με τη Τζίνα και παλιά με την Ηρώ
που αγαπούσε τον Ηλία που τα είχε με την Λία
λίγο πριν να του την πέσει η Αργυρό
Τα 'φτιαξε κι η Ρέα τελικά με τον Ανδρέα
που τον ήθελε και η Νίνα πριν γνωρίσει το Θαλή
που τα είχε με τη Λόλα και φλερτάριζε τη Στέλλα
λίγο πριν να γνωριστούν με τη Λιλή
Έφαγε η Μαρούλα τον Μανώλη από τη Ρούλα
που του άρεσε και η Μίνα που του γνώρισε η Γωγώ
που τα είχε με τον Άρη πριν τα φτιάξει με την Μάρη
και που ίσως να την πήδηξα κι εγώ
Για σου ρε Κηλαηδόνη αθάνατε!!!!

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 13:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
Dying_Incubus
ΣΥΜΦΩΝΩ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ.

ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΥΓΙΗ ΜΕΛΗ...ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ....Η ΑΝΑΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ...ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ.

ΑΥΤΗ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΣΚΟΠΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ...ΚΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΔΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΜΑΣ.

ΟΣΟ Η ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΥΣΗ...ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ.

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΙΩΠΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ...ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ NICKNAME ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ.

ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΟΙΗΣΗ.
ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΝΕΙ ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.
ΜΠΗΧΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΦΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΑΙΤΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ...ΣΚΛΑΒΟΙ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ.

ΕΝΑ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 15:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Mα είναι αυτό το esoterica
Eνα απέραντο κρεββάτι
Ενα διαδικτυακό bordello

To esoterica είναι απλά.. εμείς

Τι σκούζετε, τι φωνάζετε , τι διαμαρτύρεστε.. εμείς τα λέμε, εμείς τα ακούμε, εμείς τα κάνουμε.. I LOVE ESOTERICA
Φίλοι μου αγαπημένοι Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 15:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Δηλαδή δεν κατάλαβα καλέ μου κύριε;
Δεν μας πάνε τα παντελόνια;Δεν χορεύουμε άριστη ζειμπεκιά;Μη και δεν είμαστε γάτες;΄Η μήπως δεν λάμπουμε διά της απαστράπτουσας γοητείας μας;

Oυτε τα παντελόνια σας πάνε, ούτε η ζεμπεκιά.. οσο για γάτες..Αφροδίτη με κούφανες.. τωρα για το λαμπρίρισμα... μάλλον θέλετε ξελαμπικάρισμα... ετσι για να στανιάρετε

Ξεφτιλίσατε τα παντελόνια γ$#@μου απο τότε που τα φοράτε τα ξεφτιλίσατε.. ολη η φασαρία εδω για σας, τα μισοφώρια γίνετε και μου αρέσει που πολλές απο εσάς χρησιμοποιούν το παντελόνι ως όπλο.

Γειά σου Αφροδιτούλα μαγκίτηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 16:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Καλά πάμε, το μόνο που μένει είναι να δώσουμε το link στον Παπακαλιάτη να το κάνει σήριαλ.

ΩΡΑΙΟΣ!!!
Αλλά άλλα απασχολούν τώρα τον φίλτατο και γοητευτικό δεν λέω, Παπακαλιάτη.


Δεν τον γνωρίζω Περονόσπορέ μου προσωπικά τον κύριο. Αλλά ο Μικρούτσικος που είναι φιλαράκι, νομίζω πως θα ενδιαφερόταν. Το στούντιο ίσως γινόταν αρένα... Ωστόσο μέρες που είναι ας αφιερωθούμε σε άλλα σημαντικότερα πράγματα.
Μία φίλη ψυχολόγος -ευτυχώς αχρείαστη- μου μιλάει συχνά γιά ανατομοφυσιολογικές βάσεις του άγχους. Γιά ψυχοπαθολογικά φαινόμενα κλπ. Αγχώδης και η ίδια λόγω επαγγέλματος.
Γιατί να ταυτίσουμε δηλαδή το Παθολογικό με το νευρωτικό άγχος;
Η ζωή είναι μπροστά μας, και ελεύθεροι από λάθη είμαστε μικροί Θεοί... ΄Απιαστοι. ΄Αλλωστε την πορνεία των ψυχών κανένα βοηθητικό χέρι ούτε του ΘΕΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ...
Η ελευθερία είναι η δυνατότητα γιά την ανθρώπινη πραγματικότητα να πετάξει να απογειωθεί.
Συμμετοχή θετικών ενστίκτων χρειάζεται...
Οι δυνάμεις που γεννούν το άγχος είναι πιό πολύ κοντά στο μίσος παρά στον έρωτα. Η επιθετική τάση είναι πηγή άγχους παίδες, όχι μονάχα γιατί βρίσκεται απωθημένη αλλά γιατί είναι επιθετική, ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, αντιπροσωπεύοντας έτσι ένα απαραίτητο στοιχείο γιά την ύπαρξη της αμφιθυμίας που απαιτεί ένα υπέρ και ένα κατά.
Στο βάθος του άγχους μάλιστα, χωμένη ΑΓΡΙΩΣ, η αμφιθυμία δηλαδή η ενότητα των αντίθετων τάσεων αδιαπέραστη σε κάθε λογική και ασύλληπτη και από την τέλεια συνείδηση.
Δεν φοβάμαι κανέναν.
Είχε δίκιο ο Επίκτητος όταν έλεγε: Να μη φοβάστε, ούτε τις αρρώστιες ούτε τον πόνο ούτε τον θάνατο, να φοβάστε τον φόβο.


΄Αγγελε, πούσαι όλο χαρά, την αγωνία νιώνεις,

κάτι τρομάρες αόριστες μεσ΄τις φριχτές νυχτιές,
που σφίγγουν την καρδιά καθώς χαρτί που τσαλακώνεις...
Baudelaire...

Aθάνατη ποίηση...


ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ο ΟΧΤΡΟΣ ΔΕΝ...ΚΟΙΜΑΤΑΙ...
ΚΑΝΟΝΑΣ.

Δράκοντες...
΄Ενα.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 16:30:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Γειά σου Αφροδιτούλα μαγκίτη

Ε όχι και μαγκίτηςΜε τέτοιο κυνήγι...
ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ...

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 16:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Βρε Αφροδιτούλα.. πές μου.. να.. πέφτω στα πόδια σου γονατιστός πές μου γιατι θα σκάσω.. με τρώει η αγωνία.. γιατί δεν αλλαξες κωδικούς??

Δεν μπορώ να καταλάβω σπάω το κεφάλι μου γιατί??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 16:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Dying_Incubus
ΣΥΜΦΩΝΩ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ.

ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΥΓΙΗ ΜΕΛΗ...ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ....Η ΑΝΑΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ ΔΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ...ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ.

ΑΥΤΗ Η ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΣΚΟΠΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ.
ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ...ΚΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΔΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΜΑΣ.

ΟΣΟ Η ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΛΥΣΗ...ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ.

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΙΩΠΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ...ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ NICKNAME ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ.

ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΟΙΗΣΗ.
ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.
ΟΤΑΝ ΦΤΑΙΝΕΙ ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.
ΜΠΗΧΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΦΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΑΙΤΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ...ΣΚΛΑΒΟΙ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ.

ΕΝΑ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ.

..


΄Οταν αγαπάς και σε αγαπούν δεν υπάρχει κάπου ανάμεσα η λέξη ήττα.
Ούτε σαν όνομα υπάρχει. Μπροστά είναι οι δρόμοι άθικτοι...Αχάλαστες οι γέφυρες, καμιά φωτιά στον ορίζοντα που φράζει το μονοπάτι...
Δεν σε διπλοκουφαίνει καμμιά σκληρή φράση...
Τα τρύπια άρβυλα των καιρών ακαθόριστες μάζες...
Απ΄την μεγάλη θάλασσα των λόγων που αγάπησα, φυλάω ένα κοχύλι άβρεχτο στη χούφτα μου,
γιά να θυμάμαι.
Κι ανεβαίνω.
Στον πρώτο ουρανό που είναι καθαρό χρυσάφι.
Στον δεύτερο που κρύβει μόλυβδο.
Στον τρίτο από πολύτιμους λίθους.
Στον τέταρτο από ασήμι.
Στον πέμπτο από χρυσό.
Στον έβδομο αγγίζω το αιώνιο λωτόδεντρο.
Πίνω από το χάρισμα της μύησης.
Κρατώ τον πόθο του αναμάρτητου ανθρώπου, και το φιλί του αγνού έρωτα.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ PIX.
Oι πόρτες της καρδιάς ανοιχτές, κυκλοφορείς ανέμελα, κι είσαι όλοι οι άνεμοι του κόσμου ΜΑΖΙ...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΡΗΝΙΚΟΤΕΡΟ ΚΛΙΜΑ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 16:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON

XEXE

Ερώτημα της ημέρας

Σε ποιόν π**στη απευθείνεται ο ποιητής...?

νταγκόν στακέφιατουmode Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 17:27:32  Εμφάνιση Προφίλ
Dagon έγραψες!!!!!!!!!!!!!!

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 17:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Dagon, απίστευτο! :))))
Ωρε τί μου θύμισες :)))))))))
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 17:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ.

ΑΠΛΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 18:17:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτό ενοχλεί. Απλά με λύπησε η στάση του Admin... ΄Ολες οι ενοχές σχεδόν στην Αφροδίτη, η οποία έχει καταχτυπηθεί εδώ μέσα και εκτός. Η αστυνομία έχει ήδη γνώση. Και γιά τις παρακολουθήσεις της οικίας μου. Φέρθηκα σκληρά;
Αφροδίτη κορίτσι μου τώρα το είδα αυτό επειδή το σχολίασε ο Deva. Σε παρακαλώ πες μου ότι δεν το εννοείς το ότι σου παρακολουθούν το σπίτι....

Πάσχεις απο "μανία καταδίωξης" όπως το ορίζουν οι ψυχολόγοι. Είναι μια μορφή παράνοιας ή παρουσιάζεται σε περιπτώσεις σχιζοφρένιας. Πήγαινε σε παρακαλώ πάρα πολύ να σε δεί ένας ψυχολόγος και να συζητήσετε. Δεν στα γράφω επικριτικά αλλά ΑΝΗΣΥΧΩ με αυτά που βλέπω.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - Ηράκλειτος


--------------------------------
Επέμβαση στο μήνυμα λόγω
προσβλητικών και άστοχων
χαρακτηρισμών.
- Admin - 2/12/2005

--------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

27th_Thief
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 18:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 27th_Thief
quote:
"Χρειαζόμαστε ένα Υπουργείο Αναταραχών, μια ρυθμιζόμενη πηγή ενόχλησης, έναν καταστροφέα της ρουτίνας, έναν υπονομευτή της αυταρέσκειας" C. D. Carlington

Εισαγωγικό πόστ στο "ΕΣΩ…ΑνατροπΗ"


To "ΕΣΩ…ΑνατροπΗ", δεν είναι ένα οποιοδήποτε τόπικ αγαπητέ Dying. Ανοίχτηκε από το μέλος 1900, για να βάλει μπουρλότο στο "εγώ" μας. Όποιος αισθανόταν τότε πως πρέπει να μιλήσει, πως είχε να βγάλει "άχτι" που λέμε για κάτι που του συνέβαινε, πήγαινε στο θέμα και έλεγε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη. Γράφτηκαν πολλά, διαβάστηκαν ακόμη περισσότερα και το θέμα έχει αυτήν την στιγμή που μιλάμε περισσότερες από 35,000 θεάσεις.

Δες το ποστ της Αφροδίτης & πες μου εσύ φίλε μου, αν έχει ουδεμία σχέση με το θέμα :

quote:
Πόσο ζωντανή είμαι...Σαφής αναφορά αυταρέσκειας
Εσύ φταις... Εννοεί τον endorama/pixeldream ? Απορίας άξιο…
Φωτεινό υφάδι,
αιφνίδιε άνεμε,
δροσερό φιλί του μεσημεριού...

Α.P. (Α)φροδίτη-(P)ixeldream ? Απορίας άξιο…


Μέσα στις 480 απαντήσεις των τότε αναγνωστών του, ουδεμία δεν υπάρχει που να ξεκινά "Πόσο ζωντανή/ος είμαι". Και ξέρεις γιατί ? Γιατί όσοι απάντησαν, δεν είχαν και δεν έχουν, ουδεμία αυταπάτη για τον εαυτό τους. Οι υπόλοιποι δηλ. τι ήταν που γράφανε και γράφουνε ακόμη ? Πεθαμένοι ? Όχι φυσικά. Συνειδητοποιημένοι, θα έλεγα. Κοίτα όμως πως αρχίζει η Αφροδίτη το ποίημά της. Είναι ποίημα άραγε αυτό ? "Πόσο ζωντανή είμαι…". Τι λε' ρε παιδί μου, ζωντανή ε ? Ενώ εμείς ε? Πεθαμένοι. Αλλά ακόμη κι αν είμαστε, ακόμη κι αν αυτή η μπούρδα μπορεί να χαρακτηριστεί ποίημα, είναι σαφώς ερωτικό ποιήμα.

Η Αφροδίτη απευθύνεται κάπου, σε κάποιον. Εντάξει, δεν μας ενδιαφέρει ποιος είναι, αλλά γιατί θα πρέπει να συμπεριληφθεί ένα ερωτικό ποίημα, σε ένα τόπικ, που ο ερωτισμός υπάρχει, ναι, αλλά δεν λέει κουβέντα ? Είναι σιωπηλός. Είναι σαν να τον αφήνουμε να ύπταται επί του θέματος, επί των ποστ, είναι σαν να τον ερευνούμε βαθύτατα μέσα μας, να τον βρίσκουμε, και να τον αφήνουμε εκεί, ήσυχο και πράο, να κάνει την δουλειά του. Τι δουλειά έχει η Αφροδίτη, - η κάθε Αφροδίτη – να γράφει ερωτικά ποίηματα που σαφώς, αναμφιβόλως και πασιφανή, απευθύνονται σε κάποιον με τον οποίο πιθανόν να σχετίζεται ερωτικά. Και λέω "πιθανόν", γιατί όλη αυτή η ιστορία με τον Βασίλη, μπορεί να έχει φτιαχτεί στο μυαλό της, με τον ίδιο τρόπο που φτιάχτηκε και η δική μου. Τέλος πάντων. Ας επανέλθω.

Τι σχέση λοιπόν έχει αυτό το ποστ με το θέμα ? Ας μας απαντήσει ο 1900. Όχι, ας απαντήσω εγώ γι' αυτόν. Καμία. Καμία απολύτως. Αν της ζητούσα να μου πει γιατί γράφει στο θέμα, τι έχει καταλάβει απ' το θέμα, τίποτε δεν θα 'λεγε. Ξέρεις τι θα 'κανε ? Θα παραπονιόταν πως δήθεν εγώ τα βάζω με τους ποιητές. Θα καλούσε τους συντονιστές, θα καλούσε την διαχειρίστρια, τον admin και θα έλεγε "Δείτε καλοί μου φίλοι που εγώ σας αγαπώ. Τα βάζουν με τους Ποιητές".

Έλα τώρα Dying… Νομίζεις πραγματικά πως εγώ έχω κάτι με την Αφροδίτη ? Ούτε έχω, αλλά –πρόσεξε- ούτε είχα. Η Αφροδίτη νόμιζε πως είχαμε κάτι. Στο μυαλό της. Είναι κλινική περίπτωση, όσο αυτό κι αν φαίνεται "κακία". Έχει σοβαρότατο πρόβλημα, και δεν είναι λίγοι αυτοί που το έχουν καταλάβει. Απλώς, δεν τολμούν να της το πουν. Θες το πιστεύεις, θες δεν το πιστεύεις.

Τι να πω πια ?

Γεια σας πότες της στρογγυλής τραπέζης
που τα σαρκία σας η μέθη κυβερνά.

Αρμονία & Χάος.

Deva Parinito – Deva Parinito ? –


Edited by - 27th_Thief on 02/12/2005 18:38:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 18:43:26  Εμφάνιση Προφίλ
Και εσύ ρε Deva τί ασχολείσαι;; Άστο να πάει στα κομμάτια. Μή δίνεις συνέχεια, ότι έγινε έγινε. Δεν βελτιώνεις την εικόνα σου με αυτή την συζήτηση. Καλά συζητάμε όταν μιλάς νορμάλ στο forum γιατί δεν μένεις σ'αυτό;; Τί να πώ μάλλον ηλίθιος θα είμαι για να μου φαίνονται όλα τόσο απλά.


Υ.Γ. Τί θα γίνει ρε Deva με τις ενσαρκώσεις σου, πιό πολλές και από τον eternal champion του Moorcock έχεις

Μετά τιμής

Ο Ηλίθιος
Περονοτέτοιος

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

27th_Thief
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 18:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 27th_Thief
quote:
Καλά συζητάμε όταν μιλάς νορμάλ στο forum γιατί δεν μένεις σ'αυτό;;

Μ' άρεσε αυτό Περονοτέτοιε...

DevaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 19:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

Εμένα πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής (πάρτε το και ως παράπονο αν θέλετε)...

ότι βιάζεστε όλοι και "βάλετε τον λίθον" σε μία κατάσταση που ενοείτε να μην κρίνετε αντικειμενικά...

και τι εννοώ μ'αυτό...

στην περίπτωση που συζητάμε (χμ..συζητάμε, τέλος πάντων..) σας έχει ξεφύγει ολονών κάτι... ότι η Αφροδίτη ξύπνησε ένα πρωι σε ημιαγρία κατάσταση και έγραψε για δύο μέλη ότι τρελλό της κατέβασε το μυαλό της εκείνη την στιγμή... Εγώ που είμαι έτσι, ο Deva που είναι γιουβέτσι κλπ...

διανθισμένο όλο αυτό, με δήθεν ποιητικές λέξεις και εκφράσεις και σαλιαρίσματα του τύπου "αμαλία μου, μόνο εσύ με καταλαβαίνεις"...

ότι δύο άνθρωποι στα καλά του καθουμένου βρέθηκαν να κατηγορούνται για πράγματα που ποτέ δεν έκαναν και ότι υποτιμήθηκε η νοημοσύνη ολονών σας με τέτοιου είδους "γλυψίματα", δεν βλέπω να σας απασχόλησε...

αντίθετα, η αντικειμενική κρίση των πραγμάτων που επικαλείστε όλοι τώρα, τότε πήγε περίπατο... τότε δεν σας ενδιέφερε αν η όποια Αφροδίτη βγήκε και έκανε το φόρουμ δημόσιο ψυχιατρείο, ούτε ότι επικαλείται την διαχειρίστρια του φόρουμ με τέτοιες γλυκανάλατες εκφράσεις... δε βγήκε κανείς σας να πει τότε : "που πας ρε Αφροδίτη? αν έχεις πρόβλημα λύστο μόνη σου, κι άστα αυτά απ'έξω απ' τις συζητήσεις μας.."

γιατί τώρα λοιπόν σας κάνει εντύπωση πως δύο άνθρωποι υπερασπίζονται μόνοι τους τον εαυτό τους και την αλήθεια τους? αν εγώ δηλαδή βγω αύριο και πω ότι ο Dying Incubus μου στέλνει απειλητικά μαιλ και θα τον πάω στα δικαστήρια, πως θα του φανεί? πως θα σας φανεί?

γιατί επιτρέπετε τέτοιου είδους συμπεριφορές σε κάποιους και σε κάποιους άλλους τις απαγορεύετε? ο λόγος που συνεχίζεται αυτή η ιστορία είναι ένας και μόνο... γιατί εσείς οι ίδιοι την συντηρείτε με την μονομερή σας στάση... γιατί επιτρέπετε σε έναν λόγο αρθρωμένο με αγάπες και λουλούδια, φώτα, δράκους και ηλιοβασιλέματα να επιβάλλονται της αντικειμενικής σας σκέψης και κρίσης..

και αυτό είναι πρόβλημα του Φόρουμ και όχι προσωπικό μας... σας αρέσει να φαντάζεστε ότι η ιστορία εξαντλείται στο ποιος τα είχε με ποιον ... σας αρέσει να βγάζετε συμπεράσματα και να "δικάζετε" φανταστικούς "κατηγορούμενους"... σας αρέσει ΠΟΛΥ!

θα σας πω όμως τι θα κάνω εγώ.... όλο και περισσότερο συνειδητοποιώ (και το έχω ξαναγράψει και αλλού αυτό) πως το έλλειμα δεν είναι στην παρουσία ή όχι των συντονιστών/διαχειριστών αλλά στη δική μας ικανότητα να βάζουμε όρια στον εαυτό μας...

εγώ με ένα ποστ μου στην προηγούμενη σελίδα, απέτυχα να το κάνω αυτό.. επέτρεψα (δικαιολογημένα μεν, αλλά συνεχίζω να έχω την ευθύνη) στον εαυτό μου να παραβεί τους κανονισμούς του φόρουμ και να χρησιμοποιήσω προσβλητικές εκφράσεις... ανεξάρτητα από το ότι έχω δίκιο, οι κανονισμοί παραμένουν ως έχουν και εγώ πάτησα το κουμπάκι "Αποδοχή" όταν έκανα την εγγραφή μου...

την επόμενη μέρα, περίμενα πως δεν θα μπορώ να κάνω login... όμως το ότι μπορούσα ήταν για μένα ένα τεράστιο χαστούκι συνηδητοποίησης... ήταν σαν ερχόταν ο Admin και να μου έλεγε με τον τρόπο του "έχεις πει αυτά και τα άλλα, έχεις πει ότι πρώτα απ' όλα πρέπει να είμαστε Μέλη με το Μ κεφαλαίο, για δείξε μας αν το εννοείς τώρα..."

εγώ αυτό κατάλαβα...
κι επειδή αυτό κατάλαβα, δεν χρειάζομαι κανέναν "μπαμπούλα" Αdmin να με επαναφέρει στην τάξη... αλλά μόνο την δική μου οριοθέτηση των πραγμάτων...

γι'αυτό και δίνω διορία στον εαυτό μου μέχρι την Κυριακή το βράδυ να απαντήσει όπου νομίζει γύρω από τα σχετικά θέματα και από την Κυριακή το βράδυ και για μία βδομάδα (όσο δηλαδή "χρεώθηκε" και η Αφροδίτη γι'αυτά που έγραψε, παρόλο που δεν επικαλούμαι προσωπικές σχέσεις με την διαχειρίστρια του χώρου) με απενεργοποιώ...

στερώ δηλαδή στον εαυτό μου, το δικαίωμα συμμετοχής γι'αυτή την μία βδομάδα για να ενσωματώσω πρώτα απ' όλα, αυτά που η ίδια έλεγα...

περιμένω, αυτού του είδους την συνέπεια απ' όλους σας

Galadriel


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
27th_Thief
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 20:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 27th_Thief

G-ίνι μου, με εκπλήσεις ! Ευτυχώς ρε παιδί μου. Να ησυχάσω κι εγώ λίγο

Σοβαρά τώρα. Δεν έχουμε, ούτε εγώ, ούτε το G-ίνι μου, τίποτε με το μέλος Αφροδίτη. Η σπασμωδική της κίνηση, μετά την διάλυση της "σχέσεως" μου μαζί της, έβαλε σε μπελάδες πολλούς ανθρώπους, πολλά μέλη, μεταξύ των οποίων και μέλη που εκτός φόρουμ είχαμε - εξακολουθώ να πιστεύω πως τίποτε δεν έχει αλλάξει, άρα έχουμε - φιλικές σχέσεις.

Η όλη κατάσταση, ενεργοποίησε αντιπαραθέσεις και συμπεριφορές μελών, που μέχρις εκείνη την στιγμή, υποκρύπτονταν από τους ιδίους. Όλοι λέτε "Δεν μας ενδιαφέρουν τα προσωπικά σας" και έχετε δίκιο. Όμως γιατί εξακολουθείτε να γράφετε και να ποστάρετε απαντήσεις σε μας ? Αν δεν σας ενδιαφέρουν, μην τα διαβάζετε και μην απαντάτε. Μου θυμίζετε κάτι τύπους που χλευάζουν τα ριάλιτι, όμως γνωρίζουν τα πάντα για τους συμμετέχοντές τους. Εντάξει παιδιά, δεν πρόκειται να συνεχιστούν τα επεισόδια. Ευτυχώς, μετά τα ποστ του Περονοτέτοιου & του allzzaro - thx παίδες ! - είδα πως δεν είμαι ο μοναδικός τρελλός του χωριού.

Είμαστε πολλοί. Απλώς, δεν γνωριζόμαστε...

Deva back in business...

Υ.Γ

Endorama, σ' ευχαριστώ και σε περιμένω να συζητήσουμε σε άλλα θέματα.
Admin, σ' ευχαριστώ. Έγινε, τα λέμε...
Ryche,υποκλίνομαι φίλε. Πρόσεχε.
ΑΤΜΑ, σε περιμένω στην "Ασκητική ΙΙ"
Αμαλία, nice try...
G-ίνι μου, τι να πω για σένα ? Άσε, έχουμε όλο το βράδυ...

Εις το επανιδείν παίδες !!!


Edited by - 27th_Thief on 02/12/2005 20:21:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 00:09:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Endorama, σ' ευχαριστώ και σε περιμένω να συζητήσουμε σε άλλα θέματα.
Admin, σ' ευχαριστώ. Έγινε, τα λέμε...
Ryche,υποκλίνομαι φίλε. Πρόσεχε.
ΑΤΜΑ, σε περιμένω στην "Ασκητική ΙΙ"
Αμαλία, nice try...
G-ίνι μου, τι να πω για σένα ? Άσε, έχουμε όλο το βράδυ...

Ετσι σε θέλω, γιατί όπως πήγαινες θα έφτανες στο 31Thief και ξέρεις... στο 32 θα καιγόσουν...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 01:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Όμως γιατί εξακολουθείτε να γράφετε και να ποστάρετε απαντήσεις σε μας ?

Γιατι ειμαστε στο Εσωτερικα!
Και θελαμε να μαθουμε ποσο
εσωτεριστικα, σκεφτεστε!
Admin, αγαπητε μου,
μετα απο ολο αυτο το σουργελο
που εξελλισσεται εδω μεσα,
σε μενα εκανες παρατηρηση;
Θες να παρω 3 μερες αδεια απο
τη δουλεια, για να σου κουοταρω εδω μεσα,
τι εχουν ειπωθει απο εσωτεριστες;
Προσπαθω, να εσωτεριστω εδω μεσα,
αλλα χρειαζομαι τα φωτα των παλιων...
Και οι παλιοι με απογοητευσαν...
Ασε Admin,
Αν πραγματικα σε ενδιεφερε, ο εσωτερισμος,
θα ειχες κλεισει πολλα θεματα....
Οι "εσωτεριστες", ειχαν προσωπικες φιλοδοξιες.
Απενεργοποιησε και τον δικο μου λογαριασμο.
Δεν θα με νοιαξει και δεν θα στενοχωρηθω.
Δεν εχω μαθει, να επιβεβαιωνω τον εαυτο μου
μεσω διαδικτυακου χωρου!!!
Ζω και αντιλαμβανομαι την κοινωνια καθημερινα.
Αν θα χρειαστει, στο επομενο μηνυμα μου,
να αναφερω συγκεκριμενα post,
θα το κανω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 04:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Όμως γιατί εξακολουθείτε να γράφετε και να ποστάρετε απαντήσεις σε μας ?
--------------------------------------------------------------------------------


Γιατι ειμαστε στο Εσωτερικα!
Και θελαμε να μαθουμε ποσο
εσωτεριστικα, σκεφτεστε!


Ααααααα...Και πριν το ξεχάσω...:

DAGON

Καλά...Από τη στιγμή που είδα την πρότασή σου για αλλαγή ονομασίας του θέματος γελάω...

Αλλά όταν είδα και τη φωτογραφία--ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΕΣ ΡΕ ΗΓΕΤΗ;--εντάξει, έχω σωριαστεί σου λέω!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 07:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
angi:
"...
Admin, αγαπητε μου,
μετα απο ολο αυτο το σουργελο
που εξελλισσεται εδω μεσα,
σε μενα εκανες παρατηρηση;
Θες να παρω 3 μερες αδεια απο
τη δουλεια, για να σου κουοταρω εδω μεσα,
τι εχουν ειπωθει απο εσωτεριστες;
Προσπαθω, να εσωτεριστω εδω μεσα,
αλλα χρειαζομαι τα φωτα των παλιων...
Και οι παλιοι με απογοητευσαν...
Ασε Admin,
Αν πραγματικα σε ενδιεφερε, ο εσωτερισμος,
θα ειχες κλεισει πολλα θεματα....
Οι "εσωτεριστες", ειχαν προσωπικες φιλοδοξιες.
Απενεργοποιησε και τον δικο μου λογαριασμο.
Δεν θα με νοιαξει και δεν θα στενοχωρηθω.
Δεν εχω μαθει, να επιβεβαιωνω τον εαυτο μου
μεσω διαδικτυακου χωρου!!!
Ζω και αντιλαμβανομαι την κοινωνια καθημερινα.
Αν θα χρειαστει, στο επομενο μηνυμα μου,
να αναφερω συγκεκριμενα post,
θα το κανω."

Σιγά βρε angi, μην σε απενεργοποιούσα γι'αυτόν τον λόγο! Έχεις δει δηλαδή πολλούς/ές να απενεργοποιούνται για τέτοιους λόγους;;

Τι δηλαδή... Επειδή είπαν ότι δεν "ενδιαφερόμαστε" για το ίδιο ακριβώς πράγμα για το οποίο μοχθούμε τόσα χρόνια τώρα(τουλάχιστον φανερά για χιλιάδες ανθρώπους σε αυτόν εδώ τον χώρο που γράφεις κι εσύ);
Για το ότι έχουμε κάποια "υπόγεια" και "ύπουλα" ( ) συμφέροντα τα οποία μας ωθούν τόσα χρόνια, από το 1997 δηλαδή - και από το 2001 σε σχέση με τα Forums - να κάνουμε άπειρες προσωπικές θυσίες για να φροντίσουμε να "ενσαρκώνεται" αυτό το πνευματικό όραμα, για να καταλήξουμε σε πολλές περιπτώσεις τους "τελευταίους καιρούς" να δεχόμαστε καθημερινές ύβρεις, υποτιμήσεις και "λασπολογίες" από ανθρώπους τους οποίους στην πραγματικότητα θέλουμε να "υπηρετήσουμε"/βοηθήσουμε και με τους οποίους θέλουμε να συνοδοιπορήσουμε δημιουργικά;;

Σιγά βρε angi μου...
Δεν υπάρχει πρόβλημα! "Μαθημένα τα βουνά απ'"... τις αξίνες!

Τέλος πάντων... και για να προσπαθήσω να είμαι ακόμη πιο ξεκάθαρος απέναντί σου:
Πραγματικά δεν χρειάζεται να αναφέρεις κανένα συγκεκριμένο post...
Γνωρίζω ήδη, το πιθανότερο, πολλά περισσότερα από σένα, τέτοια μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να μου υποδείξεις με παραθέσεις οποιαδήποτε μηνύματα υποτιθέμενων ανθρώπων του "Πνεύματος", της "Αναζήτησης" ή του "Εσωτερισμού"...
Αυτά είναι προφανή σε πολλούς ανθρώπους, επισκέπτες ή συμμετέχοντες στα Forums. Και αυτά είναι - όσο και αν φαίνεται παράξενο - κομμάτια της "κληρονομιάς" μας αλλά και "κέρδος" δικό μας όσο τα αντιλαμβανόμαστε...

Σχετικά με την "παρατήρηση", angi, αν προσέξεις λίγο περισσότερο θα βρεις άλλες, όντως πραγματικές παρατηρήσεις σε σχέση με εσφαλμένες συμπεριφορές. Το γιατί "εστιάστηκες" σε αυτήν που έκανα σε σένα, με λυπεί βέβαια, δεν μου είναι παντελώς άγνωστο όμως... Καταλαβαίνω σαφώς κάποιους από τους λόγους που έχουν οδηγήσει στο να υπάρχουν ή να ενδυναμώνονται τέτοιου τύπου - εντελώς αναίτιες κατά τη γνώμη μου και "άγονες" - αντιδράσεις στα Forums...

Αν μη τι άλλο, η χαρακτηριζόμενη "παρατήρησή" μου προς εσένα(02/12/2005, 04:53:58) υπήρξε και "τρυφερή" και ευγενική και διακριτικά προσεγμένη...
Δεν διαφώνησα με τις γενικότερες αιτιάσεις σου - άλλωστε όπως γνωρίζουν αρκετοί, και σε αυτήν τη συζήτηση, δεν διαφέρει και πολύ η θέασή μου από αυτές - επέλεξα όμως να τοποθετηθώ μόνον σε ότι έχει να κάνει με την "φαινομενική"(που όπως βλέπω δεν είναι μόνον φαινομενική...) γενίκευση των πραγμάτων και να σε προσκαλέσω να διευκρινήσεις περισσότερο τη θέση σου. Αυτό εντάσσεται στην δηλωμένη μου αντίθεση απέναντι στην "τσουβαλοποίηση", τους αφορισμούς και τις γενικεύσεις.

Pagwna, πραγματικά δεν θέλω να "Κουφάνω"( 02/12/2005, 09:02:09) κανέναν...
Αυτό που ήθελα και θέλω ήταν να "ξε-κουφάνω" όσα αυτιά μπορούν να ακούσουν καθαρά, από τις δυνατές κραυγές που δυστυχώς καταφέρνουν να ακούγονται ακόμη - όσο εστιαζόμαστε σ'αυτές - και να σκεπάζουν κάθε λόγο ισορροπίας, εξέλιξης και αρμονίας. Δυστυχώς ακόμη και "παραπλανώντας" ανθρώπους να σκεφτούν: "μα αυτός είναι ο εσωτερικός δρόμος;; Τι διαφέρει από ένα παζάρι ή και μία κακόφημη γειτονιά ή ένα μπουρδέλο; ..."

Για εμένα, τέτοιες γενικεύσεις είναι παντελώς άδικες και απέχουν πολύ από ένα μεγάλο κομμάτι της βιωμένης πραγματικότητάς μου. Ξέρω πως τα πράγματα "φαίνονται" έτσι, όμως δεν είναι έτσι ακριβώς, και στην πνευματική πραγματικότητα δεν είναι καθόλου τέτοια... απλά παρουσιάζονται με αυτόν τον τρόπο μέσα από την αδυναμία πολλών ανθρώπων να βαδίσουν έναν αληθινό - γι'αυτούς - δρόμο...

Ας μην εστιάζομαι όμως κι εγώ πολύ στα θέματα αυτά...

Είναι αναμενόμενες και οι γενικεύσεις και, κατά κάποιον τρόπο, φυσιολογικές...

-------------------------

Σχετικά τώρα με τα κατεξοχήν ζητήματα που αφορούν τις πρόσφατες "σεισμογόνες" ( ) εξελίξεις του παρόντος(και όχι μόνον αυτού...) θέματος, κατά την γνώμη μου, καθώς και αρκετών Συνεργατών, δεν έχουν καθόλου κλείσει!

Τα αίτια, καθώς και βασικά στοιχεία του όλου "μηχανισμού" που οδηγεί ακόμη και σε διαπιστώσεις - εν ολίγοις "ισοπεδωτικές" - που και άλλοι άνθρωποι όπως η angi τείνουν να κάνουν, δεν έχουν σχέση με το "κρεβάτι" όπως έχει ειπωθεί. Αυτό βέβαια παίζει τον ρόλο του, όμως δεν είναι ο βασικότερος... Ούτε βέβαια μπορεί οτιδήποτε να "κλείσει" υπό τον χαρακτήρα των εντυπώσεων και μόνο! Αφήνοντας "τις βρωμιές κάτω από το χαλί"...

Υπάρχουν και άλλα πράγματα, τμήματα του "μηχανισμού"... που ακόμη προσπαθούν να λειτουργήσουν.

Θα πρέπει να υπάρξει συνέχεια. Συνέχεια Συνείδησης για εμάς.

Ούτως ή άλλως υπάρχει Συνέχεια στα πράγματα στα υπερ-ψυχολογικά πεδία... όσο και αν δε θέλουμε ή αδυνατούμε ή δεν αποδεχόμαστε να την δούμε...

Όπως έγραψα και αλλού, "οι σελίδες κλείνουν" σιγά-σιγά...
Θα πρέπει να κλείσουν όμως με τον καλύτερο δυνατόν - για όλους μας - τρόπο! Και αξίζει να προσπαθήσουμε γι'αυτό.

Ειδάλλως θα είναι σαν να τις έχουμε μισοδιαβάσει...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Κλείνοντας το θέμα θα πω μιά κουβέντα.
Λυπάμαι γιά την ποιότητα ανύπαρκτων ατόμων, που ασχολούνται με την ψυχή μου κι εμένα. ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΙ ΑΦΡΑΓΚΟΙ ΠΟΤΕ. ΟΙ ΤΣΕΠΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΕΣ.
ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΠΛΑΤΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ ΣΟΥ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Εμένα πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το εξής (πάρτε το και ως παράπονο αν θέλετε)...

ότι βιάζεστε όλοι και "βάλετε τον λίθον" σε μία κατάσταση που ενοείτε να μην κρίνετε αντικειμενικά...

και τι εννοώ μ'αυτό...

στην περίπτωση που συζητάμε (χμ..συζητάμε, τέλος πάντων..) σας έχει ξεφύγει ολονών κάτι... ότι η Αφροδίτη ξύπνησε ένα πρωι σε ημιαγρία κατάσταση και έγραψε για δύο μέλη ότι τρελλό της κατέβασε το μυαλό της εκείνη την στιγμή... Εγώ που είμαι έτσι, ο Deva που είναι γιουβέτσι κλπ...

διανθισμένο όλο αυτό, με δήθεν ποιητικές λέξεις και εκφράσεις και σαλιαρίσματα του τύπου "αμαλία μου, μόνο εσύ με καταλαβαίνεις"...

ότι δύο άνθρωποι στα καλά του καθουμένου βρέθηκαν να κατηγορούνται για πράγματα που ποτέ δεν έκαναν και ότι υποτιμήθηκε η νοημοσύνη ολονών σας με τέτοιου είδους "γλυψίματα", δεν βλέπω να σας απασχόλησε...

αντίθετα, η αντικειμενική κρίση των πραγμάτων που επικαλείστε όλοι τώρα, τότε πήγε περίπατο... τότε δεν σας ενδιέφερε αν η όποια Αφροδίτη βγήκε και έκανε το φόρουμ δημόσιο ψυχιατρείο, ούτε ότι επικαλείται την διαχειρίστρια του φόρουμ με τέτοιες γλυκανάλατες εκφράσεις... δε βγήκε κανείς σας να πει τότε : "που πας ρε Αφροδίτη? αν έχεις πρόβλημα λύστο μόνη σου, κι άστα αυτά απ'έξω απ' τις συζητήσεις μας.."

γιατί τώρα λοιπόν σας κάνει εντύπωση πως δύο άνθρωποι υπερασπίζονται μόνοι τους τον εαυτό τους και την αλήθεια τους? αν εγώ δηλαδή βγω αύριο και πω ότι ο Dying Incubus μου στέλνει απειλητικά μαιλ και θα τον πάω στα δικαστήρια, πως θα του φανεί? πως θα σας φανεί?

γιατί επιτρέπετε τέτοιου είδους συμπεριφορές σε κάποιους και σε κάποιους άλλους τις απαγορεύετε? ο λόγος που συνεχίζεται αυτή η ιστορία είναι ένας και μόνο... γιατί εσείς οι ίδιοι την συντηρείτε με την μονομερή σας στάση... γιατί επιτρέπετε σε έναν λόγο αρθρωμένο με αγάπες και λουλούδια, φώτα, δράκους και ηλιοβασιλέματα να επιβάλλονται της αντικειμενικής σας σκέψης και κρίσης..

και αυτό είναι πρόβλημα του Φόρουμ και όχι προσωπικό μας... σας αρέσει να φαντάζεστε ότι η ιστορία εξαντλείται στο ποιος τα είχε με ποιον ... σας αρέσει να βγάζετε συμπεράσματα και να "δικάζετε" φανταστικούς "κατηγορούμενους"... σας αρέσει ΠΟΛΥ!

θα σας πω όμως τι θα κάνω εγώ.... όλο και περισσότερο συνειδητοποιώ (και το έχω ξαναγράψει και αλλού αυτό) πως το έλλειμα δεν είναι στην παρουσία ή όχι των συντονιστών/διαχειριστών αλλά στη δική μας ικανότητα να βάζουμε όρια στον εαυτό μας...

εγώ με ένα ποστ μου στην προηγούμενη σελίδα, απέτυχα να το κάνω αυτό.. επέτρεψα (δικαιολογημένα μεν, αλλά συνεχίζω να έχω την ευθύνη) στον εαυτό μου να παραβεί τους κανονισμούς του φόρουμ και να χρησιμοποιήσω προσβλητικές εκφράσεις... ανεξάρτητα από το ότι έχω δίκιο, οι κανονισμοί παραμένουν ως έχουν και εγώ πάτησα το κουμπάκι "Αποδοχή" όταν έκανα την εγγραφή μου...

την επόμενη μέρα, περίμενα πως δεν θα μπορώ να κάνω login... όμως το ότι μπορούσα ήταν για μένα ένα τεράστιο χαστούκι συνηδητοποίησης... ήταν σαν ερχόταν ο Admin και να μου έλεγε με τον τρόπο του "έχεις πει αυτά και τα άλλα, έχεις πει ότι πρώτα απ' όλα πρέπει να είμαστε Μέλη με το Μ κεφαλαίο, για δείξε μας αν το εννοείς τώρα..."

εγώ αυτό κατάλαβα...
κι επειδή αυτό κατάλαβα, δεν χρειάζομαι κανέναν "μπαμπούλα" Αdmin να με επαναφέρει στην τάξη... αλλά μόνο την δική μου οριοθέτηση των πραγμάτων...

γι'αυτό και δίνω διορία στον εαυτό μου μέχρι την Κυριακή το βράδυ να απαντήσει όπου νομίζει γύρω από τα σχετικά θέματα και από την Κυριακή το βράδυ και για μία βδομάδα (όσο δηλαδή "χρεώθηκε" και η Αφροδίτη γι'αυτά που έγραψε, παρόλο που δεν επικαλούμαι προσωπικές σχέσεις με την διαχειρίστρια του χώρου) με απενεργοποιώ...

στερώ δηλαδή στον εαυτό μου, το δικαίωμα συμμετοχής γι'αυτή την μία βδομάδα για να ενσωματώσω πρώτα απ' όλα, αυτά που η ίδια έλεγα...

περιμένω, αυτού του είδους την συνέπεια απ' όλους σας

Galadriel


Δ
Ε Κ


ΑΦΗΣΕ ΗΣΥΧΗ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΦΡΟΔΙΤΗ. ΟΛΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΝΟΜΟ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:53:47  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά από 16 σελίδες αρχίζω και μετανιώσω που μπήκα στο αχλαδότυρο μετά από τόσο καιρό απουσίας και άνοιξα τούτο το θέμα...

Για αυτό όμως που δεν μετανοιώνω είναι για τα "εμπρηστικά" τόπικ που δεν διάβασα και για τα τόπικ που διάβασα και απαξίωσα να απαντήσω...

Απ'ότι φαίνεται εγώ τουλάχιστον άρχισα να βάζω μυαλό...
Συνιστώ το ίδιο σε μερικούς από σας που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να διαιωνίζουν καταστάσεις αλλά και να δίνουν συμβουλές εκ του ασφαλούς...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ... θα σε παρακαλέσω προσωπικά να μην συνεχιστεί αυτό...
Να είστε όλοι καλά!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.
ΕΣΥ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΙ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΓΓΙΖΕΙ Η ΦΤΗΝΕΙΑ. ΟΛΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.
ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΥΕΙΕΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΟΥΣ.
ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.
ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ Η ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΝΟΜΩΝ ΤΙΜΩΡΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ, ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΘΕΙΑ ΤΑΞΗ, ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΟΥ.
ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΜΕΤΡΗΤΗΣ.
ΓΕΛΩ ΠΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ, ΓΕΛΩ...
ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.
Η ΠΙΚΡΙΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΙΝΑ.
ΚΙ Η ΚΑΚΙΑ.
ΤΟ ΣΤΡΕΙΔΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΟΚΚΟ ΑΜΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΑΣΒΕΣΤΙΤΗ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΕΞΑΙΣΙΟ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙ.
ΕΤΣΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΕΣΩ ΚΟΣΜΟ Η ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ.
ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΒΕΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΜΑΣ.
ΧΘΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΜΟΥ Γ.Μ. -και δεν πάτε να ειρωνευτείτε-, ΕΙΠΑ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ. ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΤΟ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΙ ΕΝΝΟΙΩΝ.
Α!!! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΩΝΤΑΣ, ΜΕ ΠΑΡΟΙΜΙΕΣ. ΜΕ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.
Ο ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΗΣ Ο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ Ο ΑΝΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟΣ, ΚΙ Ο ΨΕΥΤΗΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΑΥΤΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΛΟΙ. ΔΕΝ ΜΑΧΟΝΤΑΙ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ.
ΦΤΥΝΑΝΕ ΤΟΝ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΟ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΝΟΜΙΖΕ ΠΩΣ ΨΙΧΑΛΙΖΕ.
ΜΕΓΑΛΗ ΣΟΦΙΑ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΠΑΡΟΙΜΙΩΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΦΘΑΡΤΗ ΑΦΘΑΣΤΗ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΑΛΗΘΗΣ. ΚΑΙ ΜΗ ΑΝΑΚΡΙΒΗΣ...


ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.
ΣΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ;
ΚΑΛΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2005, 10:55:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Μετά από 16 σελίδες αρχίζω και μετανιώσω που μπήκα στο αχλαδότυρο μετά από τόσο καιρό απουσίας και άνοιξα τούτο το θέμα...

Για αυτό όμως που δεν μετανοιώνω είναι για τα "εμπρηστικά" τόπικ που δεν διάβασα και για τα τόπικ που διάβασα και απαξίωσα να απαντήσω...

Απ'ότι φαίνεται εγώ τουλάχιστον άρχισα να βάζω μυαλό...
Συνιστώ το ίδιο σε μερικούς από σας που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να διαιωνίζουν καταστάσεις αλλά και να δίνουν συμβουλές εκ του ασφαλούς...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ... θα σε παρακαλέσω προσωπικά να μην συνεχιστεί αυτό...
Να είστε όλοι καλά!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."



ΣΟΥ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ.
ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΚΥΤΙΟ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΣΙΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ...
ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΟΘΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΛΑΤΡΕΥΤΗ ΦΙΛΗ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΑΛΛΑ.
ΣΟΥ ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ...
ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΡΑΨΟΥΝ...
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ...
ΓΙΑ ΣΕΝΑ AVALLON ΣΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy