ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 17:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Ωχ φίλε μην λες τέτοια, καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα.

Είδες τι έγινε με το τσεκουράτη, το πήραν και του άλλαξαν τα φώτα.
Σκέψου τι θα γίνει τώρα με το "ούτε η Αμαλία να ήσουνα".
Ευτυχώς που κάποιοι με ξέρουν προσωπικά, αλλιώς δεν με ξέπλενε ούτε ο Πηνειός.

Ναι τίποτα δεν μου ξεφεύγει, το πρόσεξες ατιμούλικο.
Βρες μου ρε φίλε και έναν κωδικό αντίστοιχο με τον δικό σου, έχεις πάρει και τον μοναδικό που ξέρω 007... ξέχασα να σου πω σε είδα στην τηλεόραση, γοητευτικός όπως πάντα. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 18:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ωχ φίλε μην λες τέτοια, καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα.

κοίτα.. βγεί δεν βγεί το μάτι.. το όνομα θα βγεί...
Ειπε κάποτε κάποιος.. είτε κάνεις .. είτε δεν κάνεις.. θα πούν για σένα.. οπότε κάνε.. ούτως ή αλλως θα πούν...

quote:
Είδες τι έγινε με το τσεκουράτη, το πήραν και του άλλαξαν τα φώτα.

ε.. αφού σου πάει..


quote:
Βρες μου ρε φίλε και έναν κωδικό αντίστοιχο με τον δικό σου, έχεις πάρει και τον μοναδικό που ξέρω 007... ξέχασα να σου πω σε είδα στην τηλεόραση, γοητευτικός όπως πάντα.

Αυτοί είναι φτηνές απομιμήσεις.. ο αυθεντικός ειμαι εγώ..

Edited by - allzzaro on 05/11/2005 18:19:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 18:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Είδες τι έγινε με το τσεκουράτη, το πήραν και του άλλαξαν τα φώτα.
Σκέψου τι θα γίνει τώρα με το "ούτε η Αμαλία να ήσουνα".
Ευτυχώς που κάποιοι με ξέρουν προσωπικά, αλλιώς δεν με ξέπλενε ούτε ο Πηνειός.

Πυραμιδάκι, αυτό ξαναπέστο!!
Έχει απήχηση και σε άλλους πέρα από σένα...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 19:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
χαιρε esoterica.

quote:
Τι καινούργιο!!! εξαρτάται.. απο το τι εχεις να μας πείς!!

καινουργιο....να γινει τιποτα να εχουμε να ασχολουμαστε και να σχολιαζουμε.

quote:
Deghar μην ανησυχείς, ότι θέλεις να σου πω εγώ.

θελω να μου απαντησεις σε κατι.{που το εχω και λιγο παραπονο}
αν ησουν admin,στην θεση του admin,θα μου εδινες πισω τ 50 μυνηματα που μου πηρε η amalia ?

ουτε χθες ηρθα
ουτε αυριο θα φυγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 16:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Σήμερα ας μην παραπονεθεί κανείς.
΄Ηρεμα τα πνεύματα
παράξενα τα νεύματα
το χαμόγελο ανασαίνει
και η θύελλα πεθαίνει.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Τι είπες τώρα Deghar, κάτι έγινε με 50 μηνύματά σου και εγώ δεν πήρα χαμπάρι? Ντροπή μου!!!Φτου μου!!!
Να έτσι χαλάνε οι υπολήψεις των ανθρώπων...

Βρε Deghar δεν πρόκειται ποτέ να γίνω Admin, θα σου απαντήσω ως pyramid.
Λόγω ελλείψεως περαιτέρω στοιχείων εκτός από όσα κατέγραψες, λέω ότι δεν θα σου τα έδινα πίσω. Αφού σου τα πήρε η Αμαλία δεν έχω καμία αμφιβολία ότι πολύ καλά έκανε.

Γειά σου καλέ μου Dying. Μα δεν έχω δίκιο η γυναίκα που τρομάζω, έχουν δει τα μάτια μου...αλλά από την άλλη δεν προβληματίζομαι, θα σε φωνάξω για συνήγορο υπεράσπισης!!!

Εσένα allzzaro δεν θα σε φωνάξω να με υπερασπιστείς, ακους εκεί να πεις ότι τα έχω τα κουσουράκια μου... κάνε φίλους να δεις καλό.
Ούτε έναν κωδικό δεν μου δίνεις, γιατί ρε φίλε είσαι μοναχοφάης?

Γειά σου Αφροδίτη, να πάρει η ευχή σήμερα που ήθελα και εγώ να κάνω ένα παράπονο λες να μην κάνει κανείς...τώρα θα πρέπει να το αφήσω για αύριο. Μα μέχρι αύριο δεν θα υπάρχει παράπονο, θα μου έχει περάσει. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 18:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ξέχνα τα παράπονα
δέξου τα ωραία
πάντα φθάνουν άξαφνα
κι είναι και μοιραία.

Φιλιά
΄Εχω τον στιχουργικό σπόρο μέσα μου, τι να κάνω.
Στο κυτίο παραπόνων
δεν θα ρίξω απόψε κάρτα
ειν΄της ζήσης τα συμβάντα
ένα χάδι λάγνων πόθων.
Πάω γιά νόμπελ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 21:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Γειά σου καλέ μου Dying. Μα δεν έχω δίκιο η γυναίκα που τρομάζω, έχουν δει τα μάτια μου...αλλά από την άλλη δεν προβληματίζομαι, θα σε φωνάξω για συνήγορο υπεράσπισης!!!

Δίκιο έχεις, αγαπητή μου!
Και τα δικά σου μάτια έχουν δεί τόσα και τα δικά μου κι όλων μας λίγο πολύ...
Αλλά μην ξεχνάς κάτι:
Εσύ είσαι η συνήγορος μου, όχι εγώ ο δικός σου!
Να εκφράσω κι ένα παράπονο?
Αύριο δουλεύω πάλι!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 23:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
quote:
Να εκφράσω κι ένα παράπονο?
Αύριο δουλεύω πάλι!


Σκέψου, το παράπονο κάποιου που απολύθηκε…

«Αύριο, δεν έχω δουλειά…»


Σκέψου, τη χαρά κάποιου που, μετά από μεγάλη περίοδο ανεργίας, βρίσκει επιτέλους δουλειά!

«Αύριο δουλεύω πάλι!»

Σκέψου, κάποιον που ανάρρωσε ή κάποιον που επιλέγει να εστιάζει στη θετική πλευρά των πραγμάτων …

«Δόξα τω Θεώ… Αύριο δουλεύω πάλι!»


Η αλήθεια δεν είδε ποτέ με καλό μάτι τη μονοπώλησή της
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 07:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Ampere, δεν αντιλέγω σε όσα λές!
Έχεις δίκιο που παραθέτεις και την θετική των πραγμάτων, συμφωνώ με αυτή την άποψη.
Απλά όπως και να το κάνουμε, δεν είναι κι η καλύτερη μέρα η Δευτέρα μετά από ένα χαλαρωτικό κι ήρεμο Σαββατοκύριακο...
Σωστά?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 13:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere
quote:
Απλά όπως και να το κάνουμε, δεν είναι κι η καλύτερη μέρα η Δευτέρα μετά από ένα χαλαρωτικό κι ήρεμο Σαββατοκύριακο...
Σωστά?

Χμ.. ίσως έχεις υπ’ όψιν σου ένα τραγουδάκι που ’λεγε “tell me why I don’ t like Mondays"…

Αν έλεγα ότι δεν σε καταλαβαίνω, θα έλεγα ψέματα… Όμως πιστεύω ότι χρειάζεται να επανεκπαιδεύσουμε τη σκέψη μας, τουλάχιστον (ή ίσως κυρίως) όσον αφορά κάποια ζητήματα που τα θεωρούμε …αυτονόητα.

Έχει τη γλύκα της και η …γκρίνια, όμως μαθαίνοντας να καλωσορίζουμε την κάθε ημέρα μας, γινόμαστε πιο δεκτικοί στα πολύτιμα δώρα που αυτή φέρνει για μας. Άλλωστε, τι άλλο έχουμε εκτός από το σήμερα;

Τα πιο πάνω, τα γράφω περισσότερο για να τα βλέπω εγώ, και να δεσμεύομαι έτσι να τα εφαρμόζω στην πράξη αντί απλώς να θεωρητικολογώ όπως συνηθίζω...

Η αλήθεια δεν είδε ποτέ με καλό μάτι τη μονοπώλησή της

Edited by - Ampere on 07/11/2005 13:26:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 13:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Σήμερα δεν διαμαρτύρομαι ούτε παραπονιέμαι. Φοράω το ακριβότερο χαμόγελό μου και περιφέρομαι...
Η ζωή αν της κλείσεις γλυκά το μάτι, σου φέρνει κάτι χαρές που δεν φαντάζεσαι.
Σήμερα δεν δουλεύω, το βράδυ θα βραβευτώ το αφιερώνω σε όλους σας θα το πω και δημόσια εκεί, μετά έχω μιά γλυκύτατη έξοδο. Δεν γκρινιάζω καθόλου επομένως. ΄Αλλωστε μη διαμαρτυρόμενοι έχουμε κοντά μας τη θετικότητα ολοκλήρου του Σύμπαντος...Να είναι έτσι φιλαράκια; Ας το δοκιμάσω.
Καλημερούδια...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 15:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
quote:
χμ.. ίσως έχεις υπ’ όψιν σου ένα τραγουδάκι που ’λεγε “tell me why I don’ t like Mondays"…

χα χα καλο.
μονο που το παρον τραγουδακι,αναφερεται σε ενα πολυ ασχημο και δυστυχως αληθινο γεγονος.
μια 16 χρονη αμερικανιδα,μια δευτερα πρωι πηρε την καραμπινα του πατερα της,και σκοτωσε 7 παιδια στον δρομο προς το σχολειο.
οταν την ρωτησαν στο δικαστηριο γιατι το εκανε αυτο,εκεινη απλως απαντησε....
"i dont like mondays"

ουτε χθες ηρθα
ουτε αυριο θα φυγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 15:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Η ζωή αν της κλείσεις γλυκά το μάτι, σου φέρνει κάτι χαρές που δεν φαντάζεσαι.

Ωραίο κόλπο.. αλλά εχει ενα κακό ...
Είσαι αναγκασμένος να της κλείνεις το μάτι μονίμως.. σε τέτοιο βαθμό που σου μένει .. τίκ ε.. όταν κάποτε σταματήσεις να της το κλείνεις.. ετσι ρε παιδί μου.. γιατί δεν γουστάρεις να της το κλείνεις.. γιατί βαρέθηκες.. γιατί κουράστηκες.. εε.. τότε σου κοπανάει κάτι μπουνίδια που σου μαυρίζει και τα δύο μάτια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 15:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

quote:
Εσένα allzzaro δεν θα σε φωνάξω να με υπερασπιστείς, ακους εκεί να πεις ότι τα έχω τα κουσουράκια μου... κάνε φίλους να δεις καλό.

Μα ολοι έχουμε κουσούρια.. τώρα αν χρειαστεί να σε υπερασπιστώ.. τα λόγια περισσεύουν.. εκεί μιλά η μπερέτα μου.. οχι γιατί μιλάς για φίλους...

quote:
Ούτε έναν κωδικό δεν μου δίνεις, γιατί ρε φίλε είσαι μοναχοφάης?

Τι κωδικό θέλεις.?? Οι κωδικοί αυτοί .. είναι πολύ λίγοι.. πολύ δύσκολα τους αποκτάς.. και πολύ εύκολα τους χάνεις.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 17:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:
Mission in museum.

Όσον αφορά τον τρόπο...
Έχει αναφερθεί πολλάκις, ποιος θα μπορούσε να είναι συμβατός
σε κάθε ανάλογη περίπτωση.
Αλλά κάποιες περιπτώσεις, επέλεξαν τον δικό τους τρόπο.
Ας είναι.
Δική τους η επιλογή.



Κυρά Των Κλειδιώνε μου κάνετε μία μετάφραση παρακαλώ?

γιατί ναι μεν αντιλαμβάνομαι τις αντιρρήσεις σας ως προς τον λογαριασμό μέλους που κρίνετε ως ανεπιθύμητο

αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το ίδιο το θέμα αντίκειται στους κανονισμούς και την θεματολογία του παρόντος χώρου

έτσι ώστε να κλειδωθεί και να πάει ως έκθεμα στο μουσείο...


Galadriel


bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 18:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Xαθήκαμε στην μετάφραση? δεν νομίζω....

χτυπάμε όμως το σαμάρι να καταλάβει ο γάϊδαρος.... αυτό το νομίζω μετά βεβαιότητας.

δεν έχουμε να πούμε τίποτααααα (που λέει κι ο άσμας)


Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 23:22:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
δεν έχουμε να πούμε τίποτααααα

Mετά από 8 σελίδες? ...φαντάσου και να είχαμε να πούμε...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 07:35:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κι όμως!
Χαθήκαμε στη μετάφραση....

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 10:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Kάποιοι χάνονται σε λάθος παράσταση...
Φιλάκια...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 11:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Ηθελα να ξερα.... πάει καλά ο κόσμος? εδώ μέσα ή εκεί έξω?

έτσι για να μην μείνω με την απορία!

κάθε μ@...@ς που του την "δίνει" και γουστάρει εκτόνωση το Galadriel είναι το πρώτο όνομα που του έρχεται να αναφέρει?

τίποτα δεν μπερδεύεται γλυκά! τίποτα!

και αυτού του είδους η αντιμετώπιση τι φαντάζεστε ότι έχει σαν αποτέλεσμα? θα περίμενα εγώ να αυτοπροσδιοριστώ από την μ@...@ του καθενός? ή να προσδιορίσω την ζωή μου έξω? ή τα γραπτά μου εδώ?

την ηπιότητα κακώς την εκλαμβάνετε ως αδυναμία, επιλογή και στάση ζωής είναι...

το μόνο για το οποίο με πείθετε καθημερινά (εδώ παρακαλώ όσοι έχουν την μύγα να την σηκώσουν, πράγματι δική τους είναι!) είναι πως, οι ανασφάλειες των ανθρώπων είναι πράγματι τεράστιες... κι ότι ευτυχώς εγώ τις έχω ξεπεράσει τις περισσότερες...

φάτε, πιείτε, αλληλο"κοιμηθείτε"... μου ήταν και μου είναι παντελώς αδιάφορο... οι Γκεμπελικού τύπου τεχνικές "λασπολόγησε, λασπολόγησε κάτι θα μείνει" να θυμάστε ότι έχουν ένα σημαντικό μειονέκτημα...
ότι όσο πιο πολύ λάσπη ρίχνετε σε κάποιον τόσο περισσότερο χώμα αφαιρείτε κάτω απ' τα πόδια σας...

εγώ σκοπεύω να παραμείνω αυτή που είμαι, δηλαδή εν εξελίξει!

αυτά προς ενημέρωση...

στα παράπονα τώρα...
μήπως θα μπορούσαν οι αγαπητοί κύριοι του ΟΑΕΔ να ΜΗΝ αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο τις προϋποθέσεις για τα διάφορα που μας αφορούν? δε σας προλαβαίνω ρε παιδιά! μόλις μαζέψω το ένα χαρτί που ζητήσατε, ζητάτε αμέσως ένα άλλο διαφορετικό από το προηγούμενο! Ελεος πια!

αυτάααα....


Φιλίους σε όλους/ες

(τα κέφια μου δε χαλάνε με τίποτα τελευταία)

Galadriel

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 12:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Στις κακίες και βωμολοχίες γενικώς βρε φιλαράκια πάντα απαντάμε γυρνώντας την πλάτη.
Είπαμε αφείστε τους κακούς στην μίζερη μυωπία τους. Ασχημαίνουν τα γυαλιά της ψυχής. Αυτό μου το ΄πε ο Σωτήρης.

Πάμε με ποίηση.
Οι καλοί μου εκδότες επιμένουν. Προσπέρνα τις λάσπες...
Και τις γλάστρες...Δεν χρειάζεται να πηδήξεις πάνω από τα λασπόνερα γι΄αυτό αλλάζεις απλά δρόμο. ΄Οσο γιά τις γλάστρες φυτεύεις μόνο άνθη διαρκείας. ΄Οτι μαραίνεται δεν μας πάει. Φτήνεια μάγκες. Κι οι ειδήσεις επιμένουν γιά ακρίβεια. Ευτυχώς που υπάρχει χρήμα στην άκρη γιά τα δύσκολα έλεγε η σοφή Σμυρνιά κούκλα γιαγιάκα μου.
΄Α! Και μην αφήνετε τίποτα μισοτελειωμένο. Κυρίως σπίτια που έχετε ξεκινήσει γιά χτίσιμο. Αποφύγετε τα γιαπιά. Προσέξτε ποιούς βάζετε μέσα. Καθαροί χώροι καθαρές ψυχές. Χαμογελώ και στα παιδιά χωρισμένων γονιών.

Πάμε με ποίηση. Αυτή δεν τη λερώνουν με τίποτα. Κι όπως λέει κι η λατρεία μου ο Νίτσε, Οι ποιητές ήταν είναι και θα είναι μικροί Θεοί.
Siamo conteti? Son Dio, ho fatto questa caricatura...
Kαι το άλλο από Νίτσε: Πάνω μου θερμός ο ήλιος μου στεκόταν. Το μεσημέρι. Καλώς ήρθατε ω αιφνίδιοι άνεμοι εσείς δροσερά πνεύματα των απογευμάτων.
Κι ένα καλύτερο από το Θεό Νίτσε:
Βασιλεύς των ερήμων είναι ο λέων
θέλει την περιοχή του να διασχίσει.

Πως να τα βάλεις με λιοντάρια και δράκοντες;
-
Τεκμήρια ντροπής.


Τροφοδοτείς
διαφορές
όνειρα σπαθιά
λιαχτίδες στην σάρκα και τη σκέψη
λόγχη στα λάθη
σχηματίζομαι
άλλοι παραχαράσσουν
τον εαυτό τους
με τεκμήρια ντροπής.

Ακόμη κι οι δράκοντες των παραμυθιών θυμώνουν...
Αλλά και τότε λάμπουν.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 12:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
Η ζωή αν της κλείσεις γλυκά το μάτι, σου φέρνει κάτι χαρές που δεν φαντάζεσαι.

Ωραίο κόλπο.. αλλά εχει ενα κακό ...
Είσαι αναγκασμένος να της κλείνεις το μάτι μονίμως.. σε τέτοιο βαθμό που σου μένει .. τίκ ε.. όταν κάποτε σταματήσεις να της το κλείνεις.. ετσι ρε παιδί μου.. γιατί δεν γουστάρεις να της το κλείνεις.. γιατί βαρέθηκες.. γιατί κουράστηκες.. εε.. τότε σου κοπανάει κάτι μπουνίδια που σου μαυρίζει και τα δύο μάτια...


ΑLLZZARO
καλά είπαμε!!! Χαλαρά και συνετά. Μετρημένα... ΄Οχι να μας μείνει και κουσούρι. Ωραίοι και γοητευτικοί ψηλοί ευθυτενείς, μην μας κυττάει ο άλλος στα ματάκια και νομίζει πως βλέπει τον Γύλο [βλέπε ταινία με Αυλωνίτη].
Διακριτικά το κλείνουμε. Κι όχι συνέχεια.
Σου χαμογελώ. Τελευταία σκάω στα γέλια επί μονίμου βάσεως. Με γελοιότητες και μη. ΄Οσο γιά τα μπουνίδια σε μερικούς τους τα χρωστάει η ζωή. Στους άρπαγες. Γενικώς.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 15:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
΄Οσο γιά τα μπουνίδια σε μερικούς τους τα χρωστάει η ζωή. Στους άρπαγες. Γενικώς.

ναίναναιναί.. αυτό το εχω παρατηρήσει.. οσοι είναι άρπαγες... και οχι μόνο.. η ζωή τους ξηγείται.. αλμυρό φυστικάκι..


quote:
Διακριτικά το κλείνουμε. Κι όχι συνέχεια.


Χμ.. με κόλπο .. ε?? γ#@#$$μου.. οταν προσπαθώ να το κάνω κλείνω και τα δύο μαζί.. αυτό δεν είναι πιο αποτελεσματικό??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 16:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Galadriel
quote:
κάθε μ@...@ς που του την "δίνει" και γουστάρει εκτόνωση το Galadriel είναι το πρώτο όνομα που του έρχεται να αναφέρει?

Έχεις δίκιο βρε galadriel.
Μα σκέψου και τα χειρότερα.
Σκέψου την αρχική την galadriel, αυτή του άρχοντα των δακτυλιδιών,
να έσκαγε μια μέρα μύτη στον "πραγματικό κόσμο" (τώρα για το "πραγματικό" δεν παίρνω και όρκο)
και να της έλεγαν:
"Ώστε εσύ είσαι η περίφημη galadriel ε;"
Πάρε κι αυτήν,
και αυτήν
χρατς - χρουτς
μαύρη στο ξύλο η galadriel!
Δε θα ξέρει από που της ήρθε!

--------------------------------------

Σχετικά με το θέμα το οποίο μεταφέρθηκε στο μουσείο,
καταρχήν χαίρομαι που έγινα κατανοητή ως προς το σκέλος του μηνύματός μου,
που αφορούσε τον τρόπο της συμμετοχής του πρώην μέλους deva-parinito στις συζητήσεις των forums.
Όσον αφορά το ίδιο το θέμα, πιστεύω πως οι προθέσεις σου είναι αυτές τις οποίες δήλωσες εκεί. Ωστόσο, όπως θα μπορούσες να καταλάβεις, εφόσον η συζήτηση αυτή ξεκίνησε με άξονα τις ερωτοαπαντήσεις μεταξύ εσένα και του ν-ιοστού κλέφτη (ν-thief), υπήρξε εξαρχής ένα μικρό πρόβλημα. Το οποίο, συναξιολογώντας την πλούσια ρευστότητα της μετάφρασης... δεν μας επέτρεψε να το διατηρήσουμε ενεργό στη θέση όπου το άνοιξες.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 19:13:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ωστόσο, όπως θα μπορούσες να καταλάβεις, εφόσον η συζήτηση αυτή ξεκίνησε με άξονα τις ερωτοαπαντήσεις μεταξύ εσένα και του ν-ιοστού κλέφτη (ν-thief), υπήρξε εξαρχής ένα μικρό πρόβλημα. Το οποίο, συναξιολογώντας την πλούσια ρευστότητα της μετάφρασης... δεν μας επέτρεψε να το διατηρήσουμε ενεργό στη θέση όπου το άνοιξες.

Aτιμη κενωνία...
Καλά εσύ κυρία αμαλία δεν έχεις κανένα παράπονο


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 20:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
΄Οσο γιά τα μπουνίδια σε μερικούς τους τα χρωστάει η ζωή. Στους άρπαγες. Γενικώς.

ναίναναιναί.. αυτό το εχω παρατηρήσει.. οσοι είναι άρπαγες... και οχι μόνο.. η ζωή τους ξηγείται.. αλμυρό φυστικάκι..


quote:
Διακριτικά το κλείνουμε. Κι όχι συνέχεια.


Χμ.. με κόλπο .. ε?? γ#@#$$μου.. οταν προσπαθώ να το κάνω κλείνω και τα δύο μαζί.. αυτό δεν είναι πιο αποτελεσματικό??

ΑΛΜΥΡΟ ΦΥΣΤΙΚΑΚΙ ΚΑΙ ΜΥΓΔΑΛΑΚΙ.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 09/11/2005 20:33:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 10:30:46  Εμφάνιση Προφίλ
Eυτυχώς που έχουμε και την ΑΦΡΟΔΙΤΗ να μας ομορφαίνει αυτό το μίζερο τόπικ.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Eυτυχώς που έχουμε και την ΑΦΡΟΔΙΤΗ να μας ομορφαίνει αυτό το μίζερο τόπικ.

ε..? ευτυχώς που έχουμε.. ? δηλαδή εγώ δεν το ζεστένω?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:48:33  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα βρήκα ΜΕΣΑ στην είσοδο της πολυκατοικίας ένα κουτί με ένα νεογέννητο σκυλάκι εγκαταλελειμένο… Ηταν τόσο μικρό που όχι μόνο δεν είχε ανοίξει τα μάτια αλλά ο ομφάλιος λώρος ήταν μακρύς περίπου 15 εκ. Αυτό σημαίνει ότι το σκυλάκι ήταν νεογέννητο μιας μέρας αφού η μητέρα δεν είχε την ευκαιρία να απαλλάξει το σκυλάκι από τον ομφάλιο λώρο.

Εχω συνηθίσει σε τέτοια γεγονότα... στη διάρκεια της ζωής μου υπήρξαν πολλά τέτοια γεγονότα και σκυλάκια... που περνάγαν σαν κομήτες στη ζωή μου... τα μεγάλωνα και μετά τους έβρισκα σπίτι.

ΠΑΝΤΑ μου έκανε εντύπωση ότι από όλες τις πολυκατοικίες του συγκροτήματος ΠΑΝΤΑ στη δικιά μας γίνονταν οι εγκαταλείψεις ζώων. Είναι προφανές πλέον ότι κάποιοι ήξεραν ότι κάποιος φιλόζωος υπάρχει εκεί κοντά.

Σήμερα ο ανεύθυνος «φιζόζωος» ξεπέρασε τα όρια... παράτησε το σκυλάκι όχι έξω από την είσοδο της πολυκατοικίας αλλά μέσα και είχε μάλλον πολύ αισιοδοξία για την κατάληξη της «υπόθεσης» αφού μέσα στο κουτί είχε στρώσει μια πετσέτα και είχε μια ένεση και ένα μπουκαλάκι νερό.

Είχα την ατυχία να βρω το σκυλάκι όταν γυρνούσα με το παιδί μου από τον παιδικό σταθμό… εκείνο έτρεξε να το χαϊδέψει και μου είπε να το πάρουμε σπίτι να το φροντίζει, ήθελε να γίνει η μαμά του. Και γω τι έκανα? Το άφησα να το χαϊδέψει, να ελπίσει, το τάϊσα να μην κλαίει και μετά έκλεισα ραντεβού με τον κτηνίατρο και το πήγα για ευθανασία.

Ελπίζω ο Θεός να με συγχωρήσει για ότι έκανα αλλά δεν μπορούσα να το κρατήσω.
Εχω ήδη ένα σκυλί στο διαμέρισμα που μένω και οι υποχρεώσεις μου είναι τόσες πολλές...

Ελπίζω επίσης κάποτε οι έλληνες φιλόζωοι να ξυπνήσουν και να καταλάβουν ότι η μόνη λύση στο πρόβλημα των αδέσποτων είναι η ΣΤΕΙΡΩΣΗ των ζώων τους είτε είναι θηλυκά είτε αρσενικά.

Γιατί ακόμα και τα ζώα πρέπει να έχουν δικαίωμα στην αντισύλληψη.

- Σίγουρα η φύση δεν τα προόρισε για τέτοιο ρόλο αλλά μήπως προόρισε και μας τις σύγχρονες γυναίκες?

- Σίγουρα αν ρωτήσετε μια σκύλα τι προτιμάει θα σας απαντήσει να γεννάει όμως αν έχει να διαλέξει στον πόνο τις άμεσης απομάκρυνσης από τα μωρά της και στην αντισύλληψη σίγουρα θα διαλέξει το δεύτερο.

Και δεν μπορώ πλέον να καταλάβω γιατί οι μισοί έλληνες φιλόζωοι θα πρέπει να δουλεύουν για τους υπόλοιπους μισούς...

Η μέρα ξεκίνησε άσχημα αφού πήγα στο ΙΚΑ για ένα ραντεβού που είχα κλείσει εδώ και 2 βδομάδες και ο γιατρός απεργούσε ... και τελείωσε ασχημότερα με αυτή την ευθανασία.

Μακάρι αύριο που είναι η γιορτή μου να μην μου τύχουν άλλα τέτοια ευτράπελα γιατί δε θα το αντέξω...

quote:
ε..? ευτυχώς που έχουμε.. ? δηλαδή εγώ δεν το ζεστένω?

Allzzaro μου ευτυχώς που έχω και σένα για να μου φτιάχνεις τη διάθεση


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy