ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
23rd_Thief
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 16:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 23rd_Thief

Αν υποψιαστώ, πως διάφορα μέλη μου κλέβουν το copyright των διαφόρων "πρωτότυπων" φράσεων που λέω ενίοτε, σας το λέω να το ξέρετε ... ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ !

Deva Parinito
Υ.Γ Η ΑΤΜΑ κάποτε σε κατ' ιδίαν συνάντηση μου είπε πως αυτή έστησε το esoterica. Κάν' τε την βρε παιδιά επίτιμο μέλος του φόρουμ σας να της φύγει ο νταλγκάς της !

Χέϊ ΑΤΜΑ, κοπυράϊτ δις γλυκιά μου : Άλλο να βγάζεις Βόλβο, κι άλλο βολβούς...

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - 23rd_Thief on 26/11/2005 17:04:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 17:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Σήμερα όμως που το είδα λειτουργεί και πάλι κανονικά.
Μου κάνει εντύπωση γιατί μου συμβαίνει κατά καιρούς.

In anticipation of my resurrection...


Μας συμβαίνει δε λες καλέ μου φίλε κατά καιρούς; Το ίδιο πρόβλημα είχα το πρωί.

ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

23rd_Thief
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 21:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 23rd_Thief

Τώρα τελευταία, αρχίζω και κάνω συλλογή τα ποστ της Αφροδίτης, σ' εκείνα τα οποία αναφέρονται πλείστως οι λέξεις "κάποιος", "κάποια" & "κάποιοι"

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις, πως η φίλη Αφροδίτη, εννοεί εμένα & την galadriel. Γιατί δεν βγαίνει να το πει ευθέως Ταμπουρωμένη την κόβω κι αυτή. Δεσμοελεύθερη.

Έ, ρε έρ'με Σολωμέ.

Απ' του Adminου βγαλμένη /
των μελών σου η μαγκιά /
κι ες αεί ταμπουρωμένη /
χαίρω, ω! χαίρε, κλειδαριά !

Deva Parinito

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - 23rd_Thief on 26/11/2005 22:04:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 22:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 23 ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΕΙΣ/ΜΕΤΕΜΨΥΧΩΣΕΙΣ/ΜΕΤΑΨΥΧΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΧΩ ΒΑΣΙΜΕΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΠΩΣ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ.

ΤΑΜΠΟΥΡΩΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ;

ΜΗΝ ΧΡΕΩΝΕΙΣ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΔΕΣΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΛΗΣΕΙ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Riech
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 05:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Riech
quote:
Αν υποψιαστώ, πως διάφορα μέλη μου κλέβουν το copyright των διαφόρων "πρωτότυπων" φράσεων που λέω ενίοτε, σας το λέω να το ξέρετε ... ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ !

Deva Parinito
Υ.Γ Η ΑΤΜΑ κάποτε σε κατ' ιδίαν συνάντηση μου είπε πως αυτή έστησε το esoterica. Κάν' τε την βρε παιδιά επίτιμο μέλος του φόρουμ σας να της φύγει ο νταλγκάς της !

Χέϊ ΑΤΜΑ, κοπυράϊτ δις γλυκιά μου : Άλλο να βγάζεις Βόλβο, κι άλλο βολβούς...




Κάποτε στο τραγούδι του Εsoterica σου έγραψα:

Για ποιον είναι η Ασκητική
γι'αυτους που Ασκούνται
ή γι Αυτόν που τους Aσκει;

Οι αναδουλειές που λαμβάνουν μέρος στην ασκητική είναι αποτέλεσμα της αδυναμίας σου να εμπνεύσεις πλέον εμπιστοσύνη στους συνομιλητές σου.Για να δεχτείς όμως εμπιστοσύνη πρέπει και να μπορείς να
χαρίσεις Εμπιστοσυνη.Απο μένα και την Άτμα δέχτηκες αρκετη.Το σπίτι μας το ανοίξαμε όπως και τις καρδιές μας σε σένα και σε πολλούς αλλους.Ποτε δεν σε αδικήσαμε και σε βοηθήσαμε και σε όσα ζητήματα είχαν να κάνουν εντός και εκτός forum esoterica.Kαι αυτό όχι γιατί ήσουν εναντίον της galandriel που όπως δηλώνεις όπου βρεθείς και οπου σταθείς ότι σε στρέψαμε εναντίον της,μιας και την galandriel την "έκραζες" πριν ακόμα μας γνωρισεις.Και βέβαια την έκραζες γιατί πίστευες ότι αυτά που έλεγε ήταν ανούσια.
Αν σε επηρεάσαμε εμείς τόσο βαθιά σημαίνει ότι δεν είσαι τόσο Συνειδητός όσο θα ήθελες να εισαι.Θα πρέπει μάλλον να συνεχίσεις την σχολή που άφησες στην μεση,γιατι μετά τις ασκήσεις μόνιμης απόκτησης συνείδησης του βάρους σου,ακολουθουν κι αλλες,πολυ πιο χρήσιμες και ουσιαστικές που εκτός από το να αποκρυσταλλώσουν τα διάφορα "εγώ" σου,θα σου προσφέρουν μια πρωτοφανή εκδήλωση ενός μόνιμου κέντρου βαρους,με αποτέλεσμα να νιώσεις ίσως αυτό που σου λείπει πολύ εντονα,Σταθεροτητα και Ενότητα.

Όταν αποκτήσεις αυτα,τοτε θα είσαι έτοιμος να γευτείς την χαρά να Εμπιστευεσαι,να Είσαι φιλος,να Είσαι Συζυγος,να Εισαι Καλός ή Κακός και όχι απλά να Γίνεσαι φιλος,εχθρος,καλος,κακος με τα δεδομένα της στιγμης.Ισως τότε ανακαλύψεις ότι εκτός από το να γινεσαι,που έτσι και αλλιώς συμβαίνει και το έχεις πολύ σωστά συνειδητοποιήσει ότι έτσι πράττουμε όλα τα τρικεντρα οντα,να αποκτήσεις και την δυνατότητα να Είσαι ένα πραγμα,μια γροθιά και από κει και πέρα ίσως να αποκτήσεις το δικαίωμα από τον Μεγάλο και Κοινό Δημιουργό Όλων μας να είσαι ο κανεις,ο πουθενά και το τίποτα αλλά και τα πάντα.

Δήλωσες πως οι άνθρωποι που έχουν διαγράφει χρησιμοποιούν 5-6 λογαριασμους.Σαφως και το κάνουμε αγαπητε.Συνεχιζουμε να προσφέρουμε
και να δεχόμαστε στο αγαπητό Esoterica.Βεβαίως προσωπικά έχω 7 λογαριασμους.Επτα εντελώς διαφορετικές προσωπικοτητες,οι πέντε από αυτές 1ης Βαθμιδος,και οι υπόλοιπες είναι νέα μέλη ακομα.Ποσταρουν αλλοι για μενα απλα εγώ γράφω τα κείμενα.Γνωριζεις μονάχα την μια.Αυτες οι διαφορετικές προσωπικότητες γράφουν με εντελώς διαφορετικό τροπο,με greeklish,σαν παιδακια,σαν σοβαροί αναζητητές κτλ.Αν δεν ήμουν αρκετά συγκροτημένος πραγματικά θα
μπαινόβγαινα στα τρελοκομεία της Μολδαβιας.Αλλα μου είναι εύκολο, μιας και αγαπητέ, στην γκουρτζιεφικη σχολή της Μαδρίτης κάναμε πολύ καλή Εργασια.Εγω λοιπόν, να 'μαι εδω,να προσφέρω όσα γνωρίζω και να μαθαίνω όσο αγνοω,μεσα από προσωπικότητες που δεν ενοχλούν κανένα και προσπαθούν να συμβάλλουν στην γενικότερη ανάπτυξη ενός διαδυκτιακου τόπου που βρίσκεται σε παρακμη.Δεν μπορείς να τους καταλάβεις ούτε εσυ,γιατι είναι χτισμένοι πάνω σε οτιδήποτε Δεν έχουμε συζητήσει..
Κάποτε είχα ρωτήσει αν θα δεχόσασταν το διαδικτιακο θάνατο σας και εσύ μου είχες πει,οτι ναι θα τον δεχομουν.Αλλα κοιτά τι εκανες.Οχι μόνο δεν δέχτηκες τον "θάνατο" του Deva-Parinito,αλλα οι πράξεις σου μέσα σ'αυτον τον τόπο στράφηκαν προς όλους όσους είχες πιει μια κανάτα κρασι.Και γνωρίζεις πολύ καλά γιατί έγινε αυτο.Γιατι και ο Deva αποτελεί τελικά ένα μικρό "εγώ" ανάμεσα στα άλλα που γνώρισα σε σένα, που δεν θέλει να πεθάνει.
Το χειρότερο είναι ότι κατέστρεψες τον πραγματικό Deva parinito που τόσο καιρό προσπαθούσες να φτασεις.Και τι εγινες;Η αρσενική διαδικτιακη galandriel, αλλα αγαπητέ, η galandriel θα παραμείνει για πάντα galandriel.Εσυ;Θα συνεχίσεις να τριγυρνάς μέσα στα φορούμ σαν πίθηκος, αφήνοντας Υπονοουμενα,και να μουρμουριζεις.Αυτα που κορόιδευες κανεις;Aυτα που εφτυνες;Θα συνεχίσεις να προσβάλλεις και να χτυπάς όλα τα ευτυχισμένα ζευγαράκια του Esoterica;Aυτο θα κανείς;
Που είναι ο Deva;

Ξέρεις φιλε,θυμαμαι τα πάντα από σενα,κινησεις,το ηχόχρωμα της φωνής σου,τις γκριμάτσες σου,σχεδον ότι έχεις πει μπροστά μου.Τα παντα.Βλεπεις,όσο μιλουσες,εγω ήμουν σιωπηλός και το μόνο που έκανα ήταν να σε κοιτω.Και να καταγραφω.Θυμαμαι τα παντα,απο όλες τις συναντήσεις μας ,ακόμα και τους θορύβους του περιβαλλοντος.Λες να μην θυμάμαι τι έχεις πει για τους ανθρώπους που γνώρισες από το φορουμ;Λες να έχω ξεχάσει πόσες χαρακτήρισες Π..... και πόσους θεωρείς απλά ηλιθιους;Λες να μην έχω μάθει ακόμα και τα πιο αποκρυφα..;Λες να μην πήγα στο σχολείο σου;Λες να μην επικοινώνησα με την σχολή της Αθηνάς να μάθω τις διάφορες με την δική σου;Tι με κάνει να μην τα έχω πει;

Ξέρεις τι είναι...το ξέρεις βαθιά μέσα σου...συναντάς κάθε πρωί την έλλειψη του στον καθρέπτη σου...είναι αυτό που το διακηρύσσεις ότι δεν "έχεις" όποτε μπορείς στο φόρουμ...

Ηθική...

Όχι των αλλων,οχι του διαμορφωμενου,οχι την ψευτοηθικη των κανόνων του εσωτερικά αλλά αυτήν την ηθική που την λέει και ο Γκουρτζιεφ και μάλλον δεν την γνωρίζεις ακομα.Ειναι η Ηθική που την "επιβάλλει" ο βαθμός συνειδητοτητας που έχεις κατακτήσει ως τριμυαλο Ον.Αυτη είναι η μόνη Ηθική που κρατά τα χείλη μου σε ακινησια.Και όχι μόνο...

Είμαι στην σιωπή όχι από Ενοχη,δεν πέφτω τόσο εύκολα στα κόλπα του νου,αλλα γιατί ότι και αν έκανες και ότι και να κανείς από δω και πέρα δεν κατάφερες να στερήσεις από την σωματοψυχη μου την χαρά της Εμπιστοσυνης,της Φίλιας και της Αγαπης.Γιατι ολα αυτα,αν τα διαθέτεις σαν ποιότητες δεν μπορούν να προδοθούν από τίποτα και από κανεναν.Σε αυτά θεωρώ τον Εαυτό μου "πλούσιο" και γι αυτό αγαπητέ φίλε μου,θα συνεχίσω να πιστεύω στους ανθρωπους.Δεν απογοητεύτηκα από σένα λοιπον.Ακομα σε Εμπιστευομαι.Ακομα σε Πιστευω.Η σύντροφος μου δεν διαφέρει από μένα.

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ δεν εμπιστεύεσαι, γι αυτό και δεν μπορείς να διατηρήσεις ούτε μια φιλια.Να τώρα κοιτά τι κανείς, χτυπάς εμας.Αλλα όμως, δεν μπορει.Θα υπάρχει μέσα σου κάποιου είδους συνειδησης.Γνωριζεις ότι δεν σου έχουμε κάνει τιποτα,εκτος από το να σε βοηθήσουμε και να σου φερθούμε φιλικα.Τι σε στρέφει εναντίον μας;Ή μάλλον Ποιος σε στρέφει εναντίον μας;Gνωριζεις;Σαφως και γνωριζεις...

Δεν πειράζει αγαπητέ ,έχουμε συνηθισει,παντα τα καλύτερα χτυπήματα έρχονται από τους φίλους...αλλά εμείς σου λέμε:


Βest of Deva Prinito:13/01/2005


quote:
Όμως εγώ θα σ’ αγαπώ γι’ αυτό που είσαι. Γιατί δεν προδίδεις εμένα, αλλά τον ίδιο σου το εαυτό, γιατί μέσα σου είσαι Θεός, αλλά δεν το γνωρίζεις. Γι’ αυτό εγώ θα πονάω για σένα περισσότερο και δεν θα σε προδώσω ακόμη και τώρα, που βρίσκεσαι σε τούτη την θέση...


Aς αφήσουμε λοιπόν αυτά τα "π_ _στικα" υπονοούμενα και τις Διαστρεβλωμένες δηλώσεις που Αποκαλύπτεις, αφού την φωνάρα εσύ την έχεις μιας και Δημιούργησες το Best of Deva Parinito και εσύ είσαι
αυτός που αναζητά διακρίσεις συντονιστή στο Μύθος και Θρησκεία.
Οσο αφορα το copyright εσυ εισαι ο ανθρωπος που ειπες στην Ατμα:

"Tα εχεις πει ολα.Φτιαξε ενα best of και συ και απολαυσε τις δαφνες σου."
Θυμασαι τι σου απαντησε η Ατμα;


Βλέπεις λοιπόν εγώ στα είπα όλα καθαρά και ξαστερα.Δεν έχω να κρύψω κατι.Σταματα λοιπόν να ενεργείς εναντίον της Άτμα που δεν σου έκανε τιποτα.Τα υπόλοιπα ,όπως σου είπα στο μέιλ που σου έστειλα εδώ και μέρες ,από κοντα.

Όπως σου είπαμε από την πρώτη μερα,σου ευχόμαστε ολόψυχα καλή τύχη και συγχαρητήρια για τον γάμο που κοινοποιησες πως θα πραγματοποιησεις.Σου εύχομαστε κάθε ευτυχία.

Ξέρω ότι θα απαντήσεις τεμαχίζοντας όλα αυτά που εγραψα,προσπαθωντας να βρεις τρύπες να τρυπωσεις.Και σου το λέω από τώρα ότι θα βρεις τρυπες.Γιατι γνωρίζω που τις αφησα.Κανε λοιπόν ό,τι νομιζεις.Δεν με νοιαζει.Δεν θα ξαναπαντησω.Ολα τα άλλα θα σου τα πω από κοντά.

αν και θα προτιμούσα να έκανες το εξής:

best of deva parinito:

quote:
16/04/2005

O έξυπνος άνθρωπος όταν συνειδητοποιήσει το σφάλμα του, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει είναι να το αποδεχθεί. Αυτό, θα τον γλιτώσει από πολλές σκοτούρες...

Μετά, θα πρέπει να το αφήσει να υπάρξει μέσα του, χωρίς να ασχοληθεί μαζί του. Αυτό, θα τον γλιτώσει από το να επαναλάβει το ίδιο...





Εμείς δεν κάνουμε το εξής:
quote:

Όποιος με διαχωρίσει και με κατατάξει κάπου, ό,τι κι αν πει, βλακεία θα είναι, λάθος θα κάνει, και θα απέχει πολύ από ό,τι εγώ είμαι.




Eπειδη λοιπόν δεν σε ξερουμε,αλλα και επειδή δεν μας ξερεις,παψε να ασχολείσαι με την πάρτη μας.Η"μεταβιβαζόμενη συγγνώμη"
της galandriel "για οσα εχει κανει και δεν εχει κανει" εμεινε στα λογια,δεν την αναζητουμε.

Βρηκατε ο ενας τον αλλο,ασχοληθειτε λοιπον με αυτο.

Υ.Γ:Ποιον θα συναντησουμε σε λιγες μερες;Ξερεις;Εκτος από σενα..σκεψου.
Υ.Γ:Επίσης σκέψου γιατί δεν στο έστειλα στο μέiλ ολο αυτό.
Υ.Γ:Παρακαλώ όπως διαγράψετε τον λογαριασμό Reich.
Υ.Γ:Ουδέποτε και με οποιονδήποτε τρόπο η Άτμα ελαβε κωδικούς του λογαριασμού Praying Fairy.Ρωτα τον Deva,ηταν εδώ οταν το μάθαμε.
Υ.Γ:"ΜΗΝ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ"
COPYRIGHT: MASTER OF THE SIXTH RAY,THE LORD MAITREYA


Ryche..
Γιατι αλλο ο πονηρός άνθρωπος
και άλλο ο Πονηρός άνθρωπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 09:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
Ryche
quote:
Και σου το λέω από τώρα ότι θα βρεις τρυπες.Γιατι γνωρίζω που τις αφησα.Κανε λοιπόν ό,τι νομιζεις.Δεν με νοιαζει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΚΠΛΗΞΗ.
ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ.
Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ.
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΥΧΗ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ;

ΟΤΑΝ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ;
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ...ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ...ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ...ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ...ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ...ΨΥΧΙΚΗ ΤΥΦΛΩΣΗ.

ΟΤΑΝ Η ΚΕΝΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ;
ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ/ΤΙ/ΠΟΥ/ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ;
Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΨΥΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΨΙΘΥΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΑ...ΤΥΦΛΕΣ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥΣ.

ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ:

ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΨΙΘΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΤΥΦΛΟΥΣ...ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.
ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ...ΟΙ ΨΙΘΥΡΟΙ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΑΝ ΣΕ ΛΕΠΙΔΕΣ.

ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
Η ΛΕΠΙΔΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΙΑ ΦΛΟΓΑ.
ΟΤΑΝ ΕΝΩΘΟΥΝ ΔΥΟ ΦΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ.

ΤΥΦΛΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΕΣ ΤΟΥ FORUM:
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΜΕΛΩΝ.
ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΩΝΥΜΑ/ΑΝΩΝΥΜΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ:

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ.
ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΓΝΩΣΤΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΤΕ ΜΠΙΛΙΕΣ.
ΕΙΣΤΕ ΚΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΔΙΧΩΣ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ.


ΝΑ ΔΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ ΣΑΣ.
ΣΑΣ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΑ Ε;

ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑ...EMAIL...ΚΑΙ...ΑΠΕΙΛΕΣ.

ΤΥΦΛΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ...ΕΙΣΤΕ ΜΠΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΥΘΗΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ...ΕΙΜΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΖΛ...ΠΟΥ...ΦΥΣΙΚΑ...ΣΑΣ ΤΑ ΔΙΝΩ ΕΓΩ.

ΕΙΣΤΕ ΤΥΦΛΟΙ ΚΑΙ ΑΡΓΟΣΤΡΟΦΟΙ...ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ.
ΕΙΣΤΕ ΚΟΥΦΟΙ...ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΟΛΛΑ ΟΜΩΣ ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ...ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΑΚΟΜΑ.
ΖΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΝΗ...ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΑΣ ΕΝΩ ΕΧΕΤΕ ΑΓΚΙΣΤΡΩΘΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΞΕΝΕΣ ΖΩΕΣ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΑ.

Μερικά πράγματα πρέπει να λέγονται για να ξέρουμε που και με ποιους βαδίζουμε.
αυτό το κείμενο μπορεί να πάει στην σαλάτα ή όπου αλλού θέλει.
αυτά ήθελα να πω και αυτά είπα.
χωρίς ψίθυρο.


..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 09:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis
quote:
ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα Απεστάλη: 22/11/2005, 16:36:42

Ακολουθεί κεφάλαιο από το βιβλίο «ο Φυγάς»

«ΤΑ ΠΕΡΙ ΗΘΙΚΗΣ»


«Ένας άνθρωπος ενθουσιώδης , ζωντανός , είναι σίγουρο ότι θα έχει πολυτάραχη ζωή.
Βέβαια η ζωή χρειάζεται αρμονία, γιατί αλλιώς χάνετε η ουσία και αρχίζει η ασυδοσία. Ένα κομμάτι σημαντικό της αρμονίας αυτής είναι και η λεγόμενη ηθική. Το ήθος του ανθρώπου ίσως να είναι και η ταυτότητα του. Το δακτυλικό αποτύπωμα της ψυχής που είναι σίγουρα διαφορετικό για κάθε άνθρωπο.

Όπως και να έχει πάντως η ηθική σίγουρα επηρεάζει την αρμονία της ζωής των ανθρώπων, τουλάχιστον εκείνων που προσπαθούν να φιλοσοφούν , να σκεφτούν και να ζουν με τα χτυπήματα της καρδιάς τους και όχι του ρολογιού τους!

Έτσι από μόνος του ο κάθε άνθρωπος δημιουργεί , σύμφωνα με το πόσο δυνατά χτυπάει η καρδιά του και ηθικούς φραγμούς.
Ένας ηθικός φραγμός πχ είναι ότι ο γονιός αγαπάει τα παιδιά του , όχι όμως ερωτικά.
Ένας άλλος ηθικός φραγμός είναι ότι τουλάχιστον τους ανθρώπους που αγαπάμε , που εκτιμάμε ,που σεβόμαστε , που νιώθουμε φίλους , δεν θέλουμε το κακό τους ούτε χαιρόμαστε με αυτό αλλά το αντίθετο ακριβώς επιζητούμε για αυτούς και αν συμβεί μας χαροποιεί.
Υπάρχουν και άλλα πιο μεστά παραδείγματα αλλά και αυτά τα light πιστεύω ότι είναι αντάξια του προσδοκώμενου νοητικού συνειρμού που θέλουμε να εννοήσουμε.
Ουσιαστικά λοιπόν η ηθική του ανθρώπου , αν και ποικίλει από άνθρωπο σε άνθρωπο , είναι αυτή που μας επιτρέπει να έχουμε ,έστω και φαινομενικά , μια σχετική αρμονία στις σχέσεις μας. Όταν βέβαια υπάρχουν σχέσεις και για όσο υπάρχουν άνθρωποι.

Όσο θα σκέφτομαι γιατί ζω , θα διαμορφώνω και την ηθική πάνω στην οποία θα ζω.
Θα βάζω τους φραγμούς που πρέπει , όχι επειδή πρέπει , αλλά γιατί έτσι χτυπάει η καρδιά μου.
Δεν είναι στέρηση ελευθερίας αυτό, είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΖΩΗΣ!»

ΥΓ . το εκάστοτε ψευδώνυμο που χρησιμοποιεί κάποιος άνθρωπος ,σε οποιοδήποτε ρόλο αυτός ο ίδιος το έχει τάξει να διαδραματίσει στην ζωή του , δεν παύει να είναι ένα ψυχικό αποτύπωμα της οντότητας που το χρησιμοποιεί.
Ηθικά είναι ταυτόσημο και παράλληλο με τα χτυπήματα της καρδιάς που πατάει ένα πλήκτρο ή μια πένα , ένα πινέλο κτλ.
Τα ψευδώνυμα δεν έχουν καρδιά ,σώμα ,νου, ψυχή , οι άνθρωποι έχουν…


ο ελάχιστος όλων


---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.

---------------------------------------



ΥΓ. I Love you κάργα.!.


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Τώρα τελευταία, αρχίζω και κάνω συλλογή τα ποστ της Αφροδίτης, σ' εκείνα τα οποία αναφέρονται πλείστως οι λέξεις "κάποιος", "κάποια" & "κάποιοι"

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις, πως η φίλη Αφροδίτη, εννοεί εμένα & την galadriel. Γιατί δεν βγαίνει να το πει ευθέως Ταμπουρωμένη την κόβω κι αυτή. Δεσμοελεύθερη.

Έ, ρε έρ'με Σολωμέ.

Απ' του Adminου βγαλμένη /
των μελών σου η μαγκιά /
κι ες αεί ταμπουρωμένη /
χαίρω, ω! χαίρε, κλειδαριά !

Deva Parinito

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - 23rd_Thief on 26/11/2005 22:04:47


ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΕΜΟ
ΑΓΝΗ ΣΑΝ ΤΑ ΑΠΟΜΕΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΑΡΤΗ,
ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ
ΠΡΟΧΩΡΕΙΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.
ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΩ.
ΖΩ.
Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΕΚΡΟΥΣ.
ΕΓΩ ΑΝΑΣΑΙΝΩ.
ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΗ.
Τ΄ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ
ΤΟ ΞΕΡΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ
Η ΖΩΗ...ΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ...
ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ. ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΘΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΥΠΕΡΕΧΕΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΑΙΩΝΕΣ ΨΑΧΝΕΤΑΙ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:35:31  Εμφάνιση Προφίλ
Να γκρινιάξω και γω τώρα?

quote:
Δεν απογοητεύτηκα από σένα λοιπον.Ακομα σε Εμπιστευομαι.Ακομα σε Πιστευω.Η σύντροφος μου δεν διαφέρει από μένα.

Απορίας άξιον λοιπόν πως ξεχυλίζετε από τρυφερότητα και τάσεις εναγκαλισμού ενός φιδιού που τρέφατε στον κόρφο σας... ή για να πω καλύτερα που του ανοίξατε το σπίτι όπως εσείς είπατε...

Αν δεν σας ήξερα θα το πίστευα αμέσως...
Μόλις πριν από ένα χρόνο δεν ήταν που με πετροβολάγατε χωρίς να με έχετε γνωρίσει από κοντά βασισμένοι ΜΟΝΟ σε υποψίες συνομοσίας?

Εσείς (και οι υπόλοιπες διπλές ταυτότητές σας) δεν είσασταν που μου κηρύξατε τον πόλεμο επειδή σε κάποιο τόπικ είχα αποδοκιμάσει τη στάση της Ατμας ξεχνώντας σε πόσα άλλα την είχα επιδοκιμάσει και την είχα στηρίξει?

Εσείς δεν είσασταν που μου χρεώσατε για δασκάλα ένα μέλος που βρήκε το κουράγιο απλά να σταθεί δίπλα μου σε αυτόν τον "πόλεμο"?
Τελικά ο χρόνος αγαπητοί Ryche και ATMA είναι ο καλύτερος δάσκαλος για να μας ανοίξει τα μάτια...

Ενα χρόνο μετά είμαι μόνη εδώ ... χωρίς την δασκάλα που εσείς για τους δικούς σας λόγους μου χρεώσατε... και εδώ είστε εσείς ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ και με τις υπόλοιπες ταυτότητές σας να συνεχίζουν το έργο τους...

Τι άλλο να πω? Χαίρομαι που δεν ανήκω σε καμμιά εσωτερική Σχολή...

quote:
Δεν πειράζει αγαπητέ ,έχουμε συνηθισει,παντα τα καλύτερα χτυπήματα έρχονται από τους φίλους...
Δεν ήξερες δε ρώταγες?Δεν χρειαζόταν να πας σε εσωτερική σχολή για να το μάθεις...
Ετσι δε την πάτησα και γω με τους κολλητούς σας?
Ετσι δεν την πάτησε και η Ατμα με τον τότε κολλητό της Greg?

Υ.Γ. Οι εσωτερικές σχολές δεν είναι πανάκεια στην ηλιθιότητα και στην ανωριμότητα... ούτε αποτελούν άλλοθι σοφίας...

Υ.Γ.2. Ατμα το τηλέφωνό μου το πήρες που το πήρες χρησίμοποίησέ το και καμμιά φορά... αλλιώς τι νόημα είχε?

(φτου γμτ πάλι χαλάστηκα με αυτά τα παλιά ξυνά σταφύλια)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
Αν υποψιαστώ, πως διάφορα μέλη μου κλέβουν το copyright των διαφόρων "πρωτότυπων" φράσεων που λέω ενίοτε, σας το λέω να το ξέρετε ... ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ !

Deva Parinito
Υ.Γ Η ΑΤΜΑ κάποτε σε κατ' ιδίαν συνάντηση μου είπε πως αυτή έστησε το esoterica. Κάν' τε την βρε παιδιά επίτιμο μέλος του φόρουμ σας να της φύγει ο νταλγκάς της !

Χέϊ ΑΤΜΑ, κοπυράϊτ δις γλυκιά μου : Άλλο να βγάζεις Βόλβο, κι άλλο βολβούς...




Κάποτε στο τραγούδι του Εsoterica σου έγραψα:

Για ποιον είναι η Ασκητική
γι'αυτους που Ασκούνται
ή γι Αυτόν που τους Aσκει;

Οι αναδουλειές που λαμβάνουν μέρος στην ασκητική είναι αποτέλεσμα της αδυναμίας σου να εμπνεύσεις πλέον εμπιστοσύνη στους συνομιλητές σου.Για να δεχτείς όμως εμπιστοσύνη πρέπει και να μπορείς να
χαρίσεις Εμπιστοσυνη.Απο μένα και την Άτμα δέχτηκες αρκετη.Το σπίτι μας το ανοίξαμε όπως και τις καρδιές μας σε σένα και σε πολλούς αλλους.Ποτε δεν σε αδικήσαμε και σε βοηθήσαμε και σε όσα ζητήματα είχαν να κάνουν εντός και εκτός forum esoterica.Kαι αυτό όχι γιατί ήσουν εναντίον της galandriel που όπως δηλώνεις όπου βρεθείς και οπου σταθείς ότι σε στρέψαμε εναντίον της,μιας και την galandriel την "έκραζες" πριν ακόμα μας γνωρισεις.Και βέβαια την έκραζες γιατί πίστευες ότι αυτά που έλεγε ήταν ανούσια.
Αν σε επηρεάσαμε εμείς τόσο βαθιά σημαίνει ότι δεν είσαι τόσο Συνειδητός όσο θα ήθελες να εισαι.Θα πρέπει μάλλον να συνεχίσεις την σχολή που άφησες στην μεση,γιατι μετά τις ασκήσεις μόνιμης απόκτησης συνείδησης του βάρους σου,ακολουθουν κι αλλες,πολυ πιο χρήσιμες και ουσιαστικές που εκτός από το να αποκρυσταλλώσουν τα διάφορα "εγώ" σου,θα σου προσφέρουν μια πρωτοφανή εκδήλωση ενός μόνιμου κέντρου βαρους,με αποτέλεσμα να νιώσεις ίσως αυτό που σου λείπει πολύ εντονα,Σταθεροτητα και Ενότητα.

Όταν αποκτήσεις αυτα,τοτε θα είσαι έτοιμος να γευτείς την χαρά να Εμπιστευεσαι,να Είσαι φιλος,να Είσαι Συζυγος,να Εισαι Καλός ή Κακός και όχι απλά να Γίνεσαι φιλος,εχθρος,καλος,κακος με τα δεδομένα της στιγμης.Ισως τότε ανακαλύψεις ότι εκτός από το να γινεσαι,που έτσι και αλλιώς συμβαίνει και το έχεις πολύ σωστά συνειδητοποιήσει ότι έτσι πράττουμε όλα τα τρικεντρα οντα,να αποκτήσεις και την δυνατότητα να Είσαι ένα πραγμα,μια γροθιά και από κει και πέρα ίσως να αποκτήσεις το δικαίωμα από τον Μεγάλο και Κοινό Δημιουργό Όλων μας να είσαι ο κανεις,ο πουθενά και το τίποτα αλλά και τα πάντα.

Δήλωσες πως οι άνθρωποι που έχουν διαγράφει χρησιμοποιούν 5-6 λογαριασμους.Σαφως και το κάνουμε αγαπητε.Συνεχιζουμε να προσφέρουμε
και να δεχόμαστε στο αγαπητό Esoterica.Βεβαίως προσωπικά έχω 7 λογαριασμους.Επτα εντελώς διαφορετικές προσωπικοτητες,οι πέντε από αυτές 1ης Βαθμιδος,και οι υπόλοιπες είναι νέα μέλη ακομα.Ποσταρουν αλλοι για μενα απλα εγώ γράφω τα κείμενα.Γνωριζεις μονάχα την μια.Αυτες οι διαφορετικές προσωπικότητες γράφουν με εντελώς διαφορετικό τροπο,με greeklish,σαν παιδακια,σαν σοβαροί αναζητητές κτλ.Αν δεν ήμουν αρκετά συγκροτημένος πραγματικά θα
μπαινόβγαινα στα τρελοκομεία της Μολδαβιας.Αλλα μου είναι εύκολο, μιας και αγαπητέ, στην γκουρτζιεφικη σχολή της Μαδρίτης κάναμε πολύ καλή Εργασια.Εγω λοιπόν, να 'μαι εδω,να προσφέρω όσα γνωρίζω και να μαθαίνω όσο αγνοω,μεσα από προσωπικότητες που δεν ενοχλούν κανένα και προσπαθούν να συμβάλλουν στην γενικότερη ανάπτυξη ενός διαδυκτιακου τόπου που βρίσκεται σε παρακμη.Δεν μπορείς να τους καταλάβεις ούτε εσυ,γιατι είναι χτισμένοι πάνω σε οτιδήποτε Δεν έχουμε συζητήσει..
Κάποτε είχα ρωτήσει αν θα δεχόσασταν το διαδικτιακο θάνατο σας και εσύ μου είχες πει,οτι ναι θα τον δεχομουν.Αλλα κοιτά τι εκανες.Οχι μόνο δεν δέχτηκες τον "θάνατο" του Deva-Parinito,αλλα οι πράξεις σου μέσα σ'αυτον τον τόπο στράφηκαν προς όλους όσους είχες πιει μια κανάτα κρασι.Και γνωρίζεις πολύ καλά γιατί έγινε αυτο.Γιατι και ο Deva αποτελεί τελικά ένα μικρό "εγώ" ανάμεσα στα άλλα που γνώρισα σε σένα, που δεν θέλει να πεθάνει.
Το χειρότερο είναι ότι κατέστρεψες τον πραγματικό Deva parinito που τόσο καιρό προσπαθούσες να φτασεις.Και τι εγινες;Η αρσενική διαδικτιακη galandriel, αλλα αγαπητέ, η galandriel θα παραμείνει για πάντα galandriel.Εσυ;Θα συνεχίσεις να τριγυρνάς μέσα στα φορούμ σαν πίθηκος, αφήνοντας Υπονοουμενα,και να μουρμουριζεις.Αυτα που κορόιδευες κανεις;Aυτα που εφτυνες;Θα συνεχίσεις να προσβάλλεις και να χτυπάς όλα τα ευτυχισμένα ζευγαράκια του Esoterica;Aυτο θα κανείς;
Που είναι ο Deva;

Ξέρεις φιλε,θυμαμαι τα πάντα από σενα,κινησεις,το ηχόχρωμα της φωνής σου,τις γκριμάτσες σου,σχεδον ότι έχεις πει μπροστά μου.Τα παντα.Βλεπεις,όσο μιλουσες,εγω ήμουν σιωπηλός και το μόνο που έκανα ήταν να σε κοιτω.Και να καταγραφω.Θυμαμαι τα παντα,απο όλες τις συναντήσεις μας ,ακόμα και τους θορύβους του περιβαλλοντος.Λες να μην θυμάμαι τι έχεις πει για τους ανθρώπους που γνώρισες από το φορουμ;Λες να έχω ξεχάσει πόσες χαρακτήρισες Π..... και πόσους θεωρείς απλά ηλιθιους;Λες να μην έχω μάθει ακόμα και τα πιο αποκρυφα..;Λες να μην πήγα στο σχολείο σου;Λες να μην επικοινώνησα με την σχολή της Αθηνάς να μάθω τις διάφορες με την δική σου;Tι με κάνει να μην τα έχω πει;

Ξέρεις τι είναι...το ξέρεις βαθιά μέσα σου...συναντάς κάθε πρωί την έλλειψη του στον καθρέπτη σου...είναι αυτό που το διακηρύσσεις ότι δεν "έχεις" όποτε μπορείς στο φόρουμ...

Ηθική...

Όχι των αλλων,οχι του διαμορφωμενου,οχι την ψευτοηθικη των κανόνων του εσωτερικά αλλά αυτήν την ηθική που την λέει και ο Γκουρτζιεφ και μάλλον δεν την γνωρίζεις ακομα.Ειναι η Ηθική που την "επιβάλλει" ο βαθμός συνειδητοτητας που έχεις κατακτήσει ως τριμυαλο Ον.Αυτη είναι η μόνη Ηθική που κρατά τα χείλη μου σε ακινησια.Και όχι μόνο...

Είμαι στην σιωπή όχι από Ενοχη,δεν πέφτω τόσο εύκολα στα κόλπα του νου,αλλα γιατί ότι και αν έκανες και ότι και να κανείς από δω και πέρα δεν κατάφερες να στερήσεις από την σωματοψυχη μου την χαρά της Εμπιστοσυνης,της Φίλιας και της Αγαπης.Γιατι ολα αυτα,αν τα διαθέτεις σαν ποιότητες δεν μπορούν να προδοθούν από τίποτα και από κανεναν.Σε αυτά θεωρώ τον Εαυτό μου "πλούσιο" και γι αυτό αγαπητέ φίλε μου,θα συνεχίσω να πιστεύω στους ανθρωπους.Δεν απογοητεύτηκα από σένα λοιπον.Ακομα σε Εμπιστευομαι.Ακομα σε Πιστευω.Η σύντροφος μου δεν διαφέρει από μένα.

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ δεν εμπιστεύεσαι, γι αυτό και δεν μπορείς να διατηρήσεις ούτε μια φιλια.Να τώρα κοιτά τι κανείς, χτυπάς εμας.Αλλα όμως, δεν μπορει.Θα υπάρχει μέσα σου κάποιου είδους συνειδησης.Γνωριζεις ότι δεν σου έχουμε κάνει τιποτα,εκτος από το να σε βοηθήσουμε και να σου φερθούμε φιλικα.Τι σε στρέφει εναντίον μας;Ή μάλλον Ποιος σε στρέφει εναντίον μας;Gνωριζεις;Σαφως και γνωριζεις...

Δεν πειράζει αγαπητέ ,έχουμε συνηθισει,παντα τα καλύτερα χτυπήματα έρχονται από τους φίλους...αλλά εμείς σου λέμε:


Βest of Deva Prinito:13/01/2005


quote:
Όμως εγώ θα σ’ αγαπώ γι’ αυτό που είσαι. Γιατί δεν προδίδεις εμένα, αλλά τον ίδιο σου το εαυτό, γιατί μέσα σου είσαι Θεός, αλλά δεν το γνωρίζεις. Γι’ αυτό εγώ θα πονάω για σένα περισσότερο και δεν θα σε προδώσω ακόμη και τώρα, που βρίσκεσαι σε τούτη την θέση...


Aς αφήσουμε λοιπόν αυτά τα "π_ _στικα" υπονοούμενα και τις Διαστρεβλωμένες δηλώσεις που Αποκαλύπτεις, αφού την φωνάρα εσύ την έχεις μιας και Δημιούργησες το Best of Deva Parinito και εσύ είσαι
αυτός που αναζητά διακρίσεις συντονιστή στο Μύθος και Θρησκεία.
Οσο αφορα το copyright εσυ εισαι ο ανθρωπος που ειπες στην Ατμα:

"Tα εχεις πει ολα.Φτιαξε ενα best of και συ και απολαυσε τις δαφνες σου."
Θυμασαι τι σου απαντησε η Ατμα;


Βλέπεις λοιπόν εγώ στα είπα όλα καθαρά και ξαστερα.Δεν έχω να κρύψω κατι.Σταματα λοιπόν να ενεργείς εναντίον της Άτμα που δεν σου έκανε τιποτα.Τα υπόλοιπα ,όπως σου είπα στο μέιλ που σου έστειλα εδώ και μέρες ,από κοντα.

Όπως σου είπαμε από την πρώτη μερα,σου ευχόμαστε ολόψυχα καλή τύχη και συγχαρητήρια για τον γάμο που κοινοποιησες πως θα πραγματοποιησεις.Σου εύχομαστε κάθε ευτυχία.

Ξέρω ότι θα απαντήσεις τεμαχίζοντας όλα αυτά που εγραψα,προσπαθωντας να βρεις τρύπες να τρυπωσεις.Και σου το λέω από τώρα ότι θα βρεις τρυπες.Γιατι γνωρίζω που τις αφησα.Κανε λοιπόν ό,τι νομιζεις.Δεν με νοιαζει.Δεν θα ξαναπαντησω.Ολα τα άλλα θα σου τα πω από κοντά.

αν και θα προτιμούσα να έκανες το εξής:

best of deva parinito:

quote:
16/04/2005

O έξυπνος άνθρωπος όταν συνειδητοποιήσει το σφάλμα του, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει είναι να το αποδεχθεί. Αυτό, θα τον γλιτώσει από πολλές σκοτούρες...

Μετά, θα πρέπει να το αφήσει να υπάρξει μέσα του, χωρίς να ασχοληθεί μαζί του. Αυτό, θα τον γλιτώσει από το να επαναλάβει το ίδιο...





Εμείς δεν κάνουμε το εξής:
quote:

Όποιος με διαχωρίσει και με κατατάξει κάπου, ό,τι κι αν πει, βλακεία θα είναι, λάθος θα κάνει, και θα απέχει πολύ από ό,τι εγώ είμαι.




Eπειδη λοιπόν δεν σε ξερουμε,αλλα και επειδή δεν μας ξερεις,παψε να ασχολείσαι με την πάρτη μας.Η"μεταβιβαζόμενη συγγνώμη"
της galandriel "για οσα εχει κανει και δεν εχει κανει" εμεινε στα λογια,δεν την αναζητουμε.

Βρηκατε ο ενας τον αλλο,ασχοληθειτε λοιπον με αυτο.

Υ.Γ:Ποιον θα συναντησουμε σε λιγες μερες;Ξερεις;Εκτος από σενα..σκεψου.
Υ.Γ:Επίσης σκέψου γιατί δεν στο έστειλα στο μέiλ ολο αυτό.
Υ.Γ:Παρακαλώ όπως διαγράψετε τον λογαριασμό Reich.
Υ.Γ:Ουδέποτε και με οποιονδήποτε τρόπο η Άτμα ελαβε κωδικούς του λογαριασμού Praying Fairy.Ρωτα τον Deva,ηταν εδώ οταν το μάθαμε.
Υ.Γ:"ΜΗΝ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ"
COPYRIGHT: MASTER OF THE SIXTH RAY,THE LORD MAITREYA


Ryche..
Γιατι αλλο ο πονηρός άνθρωπος
και άλλο ο Πονηρός άνθρωπος...


Η ΑΓΑΠΗ ΚΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΙ ΦΟΡΕΣ ΜΟΙΑΖΕΙ-ΜΟΙΑΖΟΥΝ Μ΄ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΓΕΡΜΕΝΟ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΟΥ ΤΟΙΧΟΥ ΠΟΥ ΥΨΩΝΕΤΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΟΝ ΣΠΑΝΕ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΘΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ.
ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΣΟΥ.
ΚΙ Η ΑΤΜΑ ΘΕΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ, ΕΜΑΘΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΩΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΠΕΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΜΥΤΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ.
ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΣΑΣ.
ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΕΤΕ.
ΔΑΚΡΥΣΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΑΝΩ. Η ΓΝΩΣΗ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΣ ΕΝΙΟΤΕ.
Η ΑΝΟΗΣΙΑ; ΕΚΕΙ ΣΦΑΔΑΖΕΙΣ.

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ.

Α.Ρ.
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΥΓΙΖΩ ΜΕ ΣΗΚΩΝΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
ΛΥΓΙΖΩ ΔΕΝ ΣΠΑΩ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:40:21  Εμφάνιση Προφίλ
...και για αποσυμφόρηση του άσχημου κλίματος και της έντασης αφιερωμένο σε ΟΛΑ τα μέλη που συμμετέχουν στο τόπικ αυτό:

http://www.riversongs.com/Flash/scpuz.html



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief

Ο Λόγος σου ryche, μου είναι πάντα ευάρεστος. Λέει αλήθειες. Λέει και ψέμματα. Αυτό το μήνυμα που σου γράφω τώρα, είναι γιατί, ακριβώς επειδή συμβαίνει αυτό με τα λόγια σου, αναζητώ εγώ ο ίδιος που βρίσκεται η Αλήθεια και που το Ψέυδος. Δες λοιπόν κάτι :

quote:
Οι αναδουλειές που λαμβάνουν μέρος στην ασκητική είναι αποτέλεσμα της αδυναμίας σου να εμπνεύσεις πλέον εμπιστοσύνη στους συνομιλητές σου.

Αδιαφορώ για τους συνομιλητές μου. Το έχω δηλώσει, ευθύς εξ' αρχής, από την πρώτη στιγμή που γράφτηκα στο esoterica. Αδιαφορώ αν θα δείξετε εμπιστοσύνη ή όχι στα λόγια μου. Αδιαφορώ αν τούτο φαίνεται ως αδυναμία ή ως δύναμη δική μου. Δεν είμαι δυνατός, ούτε αδύναμος. Είμαι και τα δύο ή τίποτε από τα δύο. Καμία λοιπόν ενοχή δεν μου δημιουργείται από αυτό το δικό σου συμπέρασμα. Το έχω πει από την αρχή. Δεν σας αρέσει αυτό. Δεν μπορείτε να το κατανοήσετε γιατί αναζητάτε μανιωδώς λόγο που γράφω ό,τι γράφω στο esoterica. Το ξαναλέω : Δεν υπάρχει για μένα λόγος.

quote:
Απο μένα και την Άτμα δέχτηκες αρκετη.Το σπίτι μας το ανοίξαμε όπως και τις καρδιές μας σε σένα και σε πολλούς αλλους.Ποτε δεν σε αδικήσαμε και σε βοηθήσαμε και σε όσα ζητήματα είχαν να κάνουν εντός και εκτός forum esoterica.Kαι αυτό όχι γιατί ήσουν εναντίον της galandriel που όπως δηλώνεις όπου βρεθείς και οπου σταθείς ότι σε στρέψαμε εναντίον της,μιας και την galandriel την "έκραζες" πριν ακόμα μας γνωρισεις.Και βέβαια την έκραζες γιατί πίστευες ότι αυτά που έλεγε ήταν ανούσια. Αν σε επηρεάσαμε εμείς τόσο βαθιά σημαίνει ότι δεν είσαι τόσο Συνειδητός όσο θα ήθελες να εισαι.Θα πρέπει μάλλον να συνεχίσεις την σχολή που άφησες στην μεση,γιατι μετά τις ασκήσεις μόνιμης απόκτησης συνείδησης του βάρους σου,ακολουθουν κι αλλες,πολυ πιο χρήσιμες και ουσιαστικές που εκτός από το να αποκρυσταλλώσουν τα διάφορα "εγώ" σου,θα σου προσφέρουν μια πρωτοφανή εκδήλωση ενός μόνιμου κέντρου βαρους,με αποτέλεσμα να νιώσεις ίσως αυτό που σου λείπει πολύ εντονα,Σταθεροτητα και Ενότητα.

Μιλάς σωστά, όμως δεν κατηγορώ εσάς, αλλά εμένα. Εγώ επηρρεάστηκα. Εσείς δεν κάνατε τίποτε. Λέγατε. Εγώ δεν ήμουν σωστός, συνειδητός. Εμένα λοιπόν φτύνω, εμένα κατηγορώ, όχι εσάς. Όποιος μπορέσει να το διακρίνει αυτό στα λόγια μου, τίποτε δεν θα πει για μένα. Δεν είπα ποτέ ότι φταίτε εσείς για κάτι. Ό,τι συμβαίνει σε μένα, ό,τι τραβάω, (αν τραβάω), ό,τι στενοχώρια έχω (αν έχω), οφείλεται αποκλειστικά σε μένα. Με στενοχωρεί που αναγκάζεσαι να γράψεις έτσι. Αλλά εγώ φταίω. Εμείς φταίμε. Ούτε μόνον εγώ, ούτε μόνο εσύ. Και οι δυο μας ή κανένας από τους δυο μας. Εγώ μιλώ και λέω ό,τι συνέβει, την Αλήθεια. Το σπίτι σας μου το ανοίξατε, ναι, είναι αλήθεια. Εγώ όμως μπήκα. Το "ποτέ δεν σε αδικήσαμε", είναι ψέμα. Με αδικείς τώρα. Το ό,τι ήμουν εναντίον της galadriel, ναι, είναι αλήθεια. Το ξέρει. Εγώ ήμουν. Το ό,τι με στρέψατε εσείς, είναι ψέμα. Εγώ στράφηκα.

quote:
Όταν αποκτήσεις αυτα,τοτε θα είσαι έτοιμος να γευτείς την χαρά να Εμπιστευεσαι,να Είσαι φιλος,να Είσαι Συζυγος,να Εισαι Καλός ή Κακός και όχι απλά να Γίνεσαι φιλος,εχθρος,καλος,κακος με τα δεδομένα της στιγμης.Ισως τότε ανακαλύψεις ότι εκτός από το να γινεσαι,που έτσι και αλλιώς συμβαίνει και το έχεις πολύ σωστά συνειδητοποιήσει ότι έτσι πράττουμε όλα τα τρικεντρα οντα,να αποκτήσεις και την δυνατότητα να Είσαι ένα πραγμα,μια γροθιά και από κει και πέρα ίσως να αποκτήσεις το δικαίωμα από τον Μεγάλο και Κοινό Δημιουργό Όλων μας να είσαι ο κανεις,ο πουθενά και το τίποτα αλλά και τα πάντα.

Ακριβώς επειδή μπορώ να γίνομαι, έχω το πλεονέκτημα έναντι των υπολοίπων. Δεν είμαι. Γίνομαι. Όλοι εσείς που γράφετε κάτι, είστε κάτι. Εγώ γίνομαι κάτι. Τίποτε δεν είμαι. Όταν γράφω, "δεν είμαι ηθικός", δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να γίνω. Εσείς λέτε "είμαι ηθικός", και την επομένη πράττετε ανήθικα. Ποιος από τους δυο μας ψεύδεται ? Το "είναι" για σας είναι μεταβαλλόμενο κάθε στιγμή. Άλλοτε για σας "είμαι καλός", άλλοτε για σας "είμαι κακός". Εγώ σας λέω την αλήθεια. Τίποτε απ' όσα λέτε για μένα πως "είμαι", δεν είμαι. Μπορώ να γίνω όμως. Μπορώ να γίνω τίποτε και τα Πάντα. Μπορώ να γίνω Θεός, μπορώ να γίνω και Διάολος. Αυτό, ένα πράγμα μπορεί να σημαίνει. Δεν έχω σταθερότητα, δεν εμπνέω ασφάλεια σε κανέναν, το έχω πει "τα λόγια μου δεν είναι ασφαλής", δεν εμπνέω εμπιστοσύνη σε κανέναν, ακριβώς για να μην βγείτε και πείτε αυτά που λες εσύ τώρα Ryche. Για να μην σου δώσω το δικαίωμα της κατηγορίας. Και δες! βγαίνεις και το κάνεις. Αν με εμπιστεύτηκες, αν άκουσες όσα σου έλεγα, αν διάβαζες όσα έγραφα, τώρα τίποτε δεν θα είχες να μου πεις. Πίστεψες μονάχα ότι συμφωνούσε με την δική σου θέση. Αν σου έλεγα πως είμαι ένας σατανάς που παίζει με τις ψυχές σας, δεν θα με πίστευες. Αν όμως μετουσίωνα το κακό σε καλό, το δικό σας κακό, σε δικό σας καλό, τότε θα με άκουγες. Αυτό έκανα. Εσύ με εμπιστεύτηκες. Τώρα τι θέλεις ? Αν βλέπεις πως έκανες λάθος, γιατί δεν βγαίνεις να πεις "Ναι ρε, ΕΓΩ έκανα λάθος που εμπιστεύτηκα τον Deva, ΕΓΩ, ο Ryche, αυτός δεν φταίει. Αυτός έλεγε. ΕΓΩ άκουγα" ? Αν με εμπιστευτήκατε, κάνατε λάθος. Βγείτε και πείτε το. Εγώ τον εαυτό μου τον βλέπω, εσείς όχι.

quote:
Είμαι στην σιωπή όχι από Ενοχη,δεν πέφτω τόσο εύκολα στα κόλπα του νου,αλλα γιατί ότι και αν έκανες και ότι και να κανείς από δω και πέρα δεν κατάφερες να στερήσεις από την σωματοψυχη μου την χαρά της Εμπιστοσυνης,της Φίλιας και της Αγαπης.Γιατι ολα αυτα,αν τα διαθέτεις σαν ποιότητες δεν μπορούν να προδοθούν από τίποτα και από κανεναν.Σε αυτά θεωρώ τον Εαυτό μου "πλούσιο" και γι αυτό αγαπητέ φίλε μου,θα συνεχίσω να πιστεύω στους ανθρωπους.Δεν απογοητεύτηκα από σένα λοιπον.Ακομα σε Εμπιστευομαι.Ακομα σε Πιστευω.Η σύντροφος μου δεν διαφέρει από μένα.


Μιλάς δίκαια. Κι εγώ Πιστεύω σε Σένα. Κι εγώ πιστεύω στους ανθρώπους. Δεν υπάρχει τίποτε σε μένα να σε γοητεύσει και τίποτε να σε απογοητεύσει. Σου έστειλα ένα mail. Σου είπα, πως ότι κάνω δεν το κάνω για μένα. Ό,τι γράφω, δεν το γράφω για μένα αλλά για όσους θέλουν να δουν τι συμβαίνει στους εαυτούς τους, βλέποντας "τον τρελό του χωριού", όπως λέει η galadriel, να λέει και να λέει και να λέει. Σεις είστε αυτοί που διαμορφώνεται γνώμες, όπως ο pixeldream, που λέει, μα τι λέει ο έρ' μος? Τίποτε. Μας τα 'χουν πει κι άλλοι αυτά. Ο "καλός" pixeldream, ο "άρχοντας" alfa-omega. Όλοι αυτοί, να το ξέρετε, κάποτε θα σας προδώσουν. Ο καλός θα γίνει κακός, ο άρχοντας θα γίνει ζητιάνος. Εγώ δεν θα σας προδώσω ποτέ. Γίνομαι, μην το ξεχνάτε. Τι θα πουν τότε ? Θα σβήσουν από τις ενοχές τους. Εγώ δεν θα σβήσω ποτέ. Δεν αισθάνομια καμία ενοχή γιατί δεν είναι κάποιος που πράττει μια στιγμή και την άλλη πράττει το αντίθετο. Είναι κάποιος, ο κανένας, ο καθένας, που μπορεί να γίνει Αυτή είναι η διαφορά μου.

quote:
Όμως εγώ θα σ’ αγαπώ γι’ αυτό που είσαι. Γιατί δεν προδίδεις εμένα, αλλά τον ίδιο σου το εαυτό, γιατί μέσα σου είσαι Θεός, αλλά δεν το γνωρίζεις. Γι’ αυτό εγώ θα πονάω για σένα περισσότερο και δεν θα σε προδώσω ακόμη και τώρα, που βρίσκεσαι σε τούτη την θέση...
Aς αφήσουμε λοιπόν αυτά τα "π_ _στικα" υπονοούμενα

Μιλάς Πονηρά. Εντάξει, θα γίνει αυτό που ζητάς.

Ξεχνάς κάτι. Αν άκουγες όλα όσα σου έλεγα, αν παρατηρούσες το πώς μιλούσα, το ίδιο έκανα κι εγώ όταν μιλούσες εσύ. Γιατί όμως εγώ θυμάμαι κάτι που ξεχνάς εσύ ? Ξεχνάς πως έλεγες εσύ, όταν συζητούσαμε για το copyright, πως η ΑΤΜΑ, έχει μια ψυχωτική συμπεριφορά σ' αυτό ? Αυτά είναι δικά σου λόγια, όχι δικά μου. Θα φανεί αυτό σαν "φιδιά", ναι, το ξέρω, αλλά να! που τώρα σου ζητώ εγώ κάτι, επειδή γνωρίζω πως έχεις δύναμη.

Ας αφήσουμε αυτήν την μπούρδα με το copyright. H ATMA είναι αδύναμη. Δεν μπορεί να το συνειδητοποιήσει. Μην την υπερασπίζεσαι λοιπόν. Δίδαξέ την! Αν την αγαπάς, μην την βοηθάς να γίνει πιο αδύναμη απ' ότι ήδη είναι. Τίποτε δεν μπορεί να πει. Ότι λέει, μέσα από σένα βγαίνουν. Άλλαξέ το αυτό, ασ' την να βγει και να μιλήσει. Ασ' την να πει ότι είναι να πει. Τίποτε δεν θα πει. Το ξέρεις, το γνωρίζεις, όπως γνωρίζω καλά κι εγώ πως η galadriel, ότι είναι να πει για μένα, θα το πει. H galadriel όμως γνωρίζει πως ό,τι συμβαίνει, δεν "είναι", γίνεται. Κι αν γίνεται, γίνεται πρώτα από την ίδια. Εγώ δεν έχω καμία συμμετοχή.

Όπως βέπεις, μιλώ επί τω πλείστων για μένα. Ποιος λοιπόν από τους δυο μας Ασκείται και ποιος όχι

Ο Λόγος μας φίλε μου, πρέπει πρώτα από εμάς τους ίδιους να υπερασπίζεται. Αν πιστεύεις όσα λες, τίποτε δεν μπορεί να γίνει και να αλλάξει αυτό. Όταν λέω "Είμαι ανήθικος", το πιστεύω. Όταν λέω "μπορώ όμως να γίνω ηθικός", πάλι το πιστεύω. Τι συμβαίνει λοιπόν με μένα ? Δεν θα σας πω. Δεν θα το πιστέψετε ακόμη κι αν σας το πω. Δεν πρόκειτε ποτέ να μάθετε ποιος πραγματικά Είμαι γιατί Δεν Είμαι. Βάλτε το αυτό βαθιά μέσα σας, και κάνετε ότι σας λέω, γιατί Ειμαι Αυτός που όλοι αναζητάτε. Ο Ένας, ο Κανένας κι ο Καθένας. Είμαι ένα Θαύμα αναμεσά σας, Είμαι ένα Τραύμα, για τον καθένας σας. Είμαι ο Φόβος σας, η Ενοχή σας, η Ανάγκη σας, ο Πόνος σας, η Χαρά σας, η Λύπη σας, το Ψέμα σας, η Αλήθεια σας, η Αντοχή σας, η Επιθυμία σας, το Φως σας, το Σκοτάδι σας, η Μέρα σας, η Νύχτα σας, Η Αγάπη σας, το Μίσος σας. Είμαι τα Πάντα και Τίποτε. Είμαι ότι Είμαι και Δεν Είμαι. Είμαι ο Άγγελός σας και ο Σατανάς σας.

Όποιος αποφασίσει να πιστέψει σε μένα, θα βρει το Αιώνιο Φως. Την Αιώνια Αρμονία. Όποιος αποφασίσει να πιστέψει σε μένα, θα χάσει τον εαυτό του. Θα έρθει αντιμέτωπος με τους πιο σκοτεινούς του κόσμους, θα τρομάξει, θα λιγοψυχήσει, θα κλάψει, θα πονέσει, θα χάσει ότι απέκτησε ως τώρα.

Δες την Αφροδίτη. Πριν από μήνες έλεγε πως ήμουν ο Θεός της. Τώρα λέει πως είμαι βρώμικος, κακός, ψεύτης, πως κοροϊδεύω τον κόσμο, πως παίζω με τις συνειδήσεις. Ναι, παίζω με την ανοησία σας γιατί μονάχα μέσα από τον πόνο μπορείτε να ανυψωθείτε. Μονάχα μέσα από το κλάμα, μπορείτε πραγματικά να νιώσετε το γέλιο. Αν δεν κλάψεις, πως θα γελάσεις ανόητε ? Αν δεν πονέσεις, πως μετά θα χαρείς ?
Δες πως παίζω με την Αφροδίτη. Νομίζεις πως το καταλαβαίνει ? Νομίζεις πως το συνηδειτοποιεί. Αν πάω στο σπίτι της, θα με φιλοξενήσει. Αν της ζητήσω να βγούμε, θα έρθει. Ούτε η ίδια μπορεί να ελέγξει πια τον εαυτό της. Μην πιστεύετε λοιπόν σε μένα, γιατί θα τρελαθείτε.

Δεν τον εαυτό σου. Πριν από μερικούς μήνες με άκουγες. Τώρα, είσαι έτοιμος να με σταυρώσεις αν εγώ σου το επιτρέψω. Τώρα μου λες πως "Είμαι προδότης", πως πρόδοσα την εμπιστοσύνη σας. Μα, δεν ζήτησα εγώ να με εμπιστευτείς. Εσύ το έκανες. Αν το έκανες, ΕΣΥ το έκανες, όχι εγώ. Όποιοι νομίζουν πως τους εξαπάτησα, εξαπατήθηκαν από μόνοι τους. Εγώ δεν έχω καμία ανάμειξη στην πλάνη τους. Ας βρουν ποιος φταίει. Εγώ είμαι αμέτοχος.

Τραβάτε λοιπόν στην πλάνη σας, ανθρωπάρια, δεν ανήκω σε σας. Τραβήξτε τον Γολγοθά σας. Σας πονάνε τα καρφιά, τραβάτε να πεθάνετε. Εγώ, θ' αναστηθώ ! Γελώ και κλαίω μαζί σας. 23 φορές με σταυρώνετε. 24 φορές ανασταίνομαι. Δείτε την αντιστοιχία και εμβαθύνεται στον εαυτό σας. Δεν μπορείτε να με σταματήσετε. Είμαι σαν ποτάμι ορμητικό, θα σας παρασέρνω. Είμαι η Ζωή κι ο Θάνατος. Είμαι ο Λογικός και ο Παράφρων. Δεν Είμαι. Μπορώ να κάνω ότι θέλω με σας. Είμαι Βασιλιάς και Ζητιάνος. Δεν Είμαι.

Προκλητικέ Ryche, μ' έκανες να πω, όσα ποτέ δεν θα τολμούσα. Από την μια Σ' ευχαριστώ, από την άλλη, Σε φτύνω ! Πίσω μου σ' έχω. Φύγε και μην ασχοληθείς πια μαζί μου. Ό,τι ήταν να μάθεις το έμαθες. Με βρήκες ! Τι ζητάς τώρα ? Φύγε ! Μην με βάζεις σε πειρασμό.

Αν απαντήσεις κάτσε και σκέψου γιατί θα απαντήσεις και ξεκίνα την απάντησή σου, μιλώντας πρώτα για σένα και αιτιολογώντας το λόγο που το κάνεις.

Αυτή είναι η Ασκηση που έχεις γι' αυτήν την εβδομάδα Ryche!

Εσύ Μπιλάκο μου, αν δεν την χούφτωσες, χούφτωσ' την, χούφτωσ' την ! Τραγικοηλίθιε!

Μπράβο που παραδέχεσαι την ταυτότητά σου. Απενεργοποιήσου τώρα από μόνο σου γιατί εσύ ήσουν που έβριζες την Αμαλία. Κατηγορείς εμένα ηλίθιε! Έβρισες, άλλαξες την ταυτότητά σου, έγινες pixeldream, ο καλός. Αυτό που έλεγα, επαληθεύεται. Ό, τι πω, θα επαληθευτεί. Γιατί γνωρίζω το Αιώνιο!

quote:
Εμένα, δεν με νοιάζει. Είμαι το πιο ελεύθερο μέλος από όλους σας, και από όσους συμμετείχαν ως τώρα. Με διαγράφετε συνέχεια, αλλά σας διαγράφω & σας γράφω κι εγώ. Ποιος λοιπόν από τους δυο μας, διαγράφει ποιον ? Και ποιος γράφει ποιον ? Πολλά μέλη σας, τα διαγράψατε, επανεμφανίστηκαν με άλλο nickname, συνέχισαν να γράφουν, και τώρα έχουν κάθε δικαίωμα να πουν πως την "πατήσατε". Σας ξεγέλασαν και το χαίρονται. Τραβάτε τώρα και πείτε πως 'παίξαν κιόλας με τις συνειδήσεις σας, άντε ντε! Πολλά μέλη σας, έχουν 4 και 5 λογαριασμούς, το γνωρίζετε, το αφήνετε. Πολλά μέλη σας, σας φτύνουν από πίσω σας αλλά σας γλύφουν από μπροστά σας. Το γνωρίζετε, το αφήνετε, σας αρέσει. Εγώ σας φτύνω κατάμουτρα (όταν πρέπει κι όπου πρέπει) κι ότι λέω, δεν το λέω για σας, αλλά για όσους με εννοούν. Κι αν δεν καταλαβαίνουν κάτι, σε κάθε ερώτηση, έχω την απάντηση. Εσείς, πιθανόν, μετά από αυτό το μήνυμα, να προτιμήσετε να σιωπήσετε. Ό,τι κι αν κάνετε, καλά θα κάνετε.

21/11/2005, Deva Parinito


Καταλαβαίνετε τώρα αγαπητά μου μέλη, TI KANΩ στο Esoterica Πάρ' τε τους ψεύτες σας στην μούρη ! Κάνεις ότι κάνω λοιπόν βλάκα! Μονάχα που εγώ το κάνω συνειδητά. Γνωρίζω τι κάνω. Και το λέω. Εσύ είσαι ασυνείδητος. Δεν ξέρεις τι κάνεις, γι' αυτό δεν κάνεις τίποτε. Δεν ξέρεις τι λες, γι' αυτό δεν λες τίποτε !

Δείτε τι λέει ο ανόητος : "Είμαι ο Endorama". Τίποτε δεν είσαι μπούφε!


Deva Parinito

Υ.Γ Μην ξεχνάτε, ένα nickame σας μιλάει.
Αvallon, πάψε και μίλα για τον εαυτό σου ανόητη. Δεν είσαι τίποτε. Μπορώ να σε κάνω ότι θέλω...


Edited by - 24th_Thief on 27/11/2005 12:39:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Η AVALLON EIΝΑΙ ΚΥΡΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. ΕΧΕΙ ΣΟΦΙΑ ΗΘΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ.
Ο ΡΑΙΧ ΚΑΙ Η ΑΤΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΕΙΝΟΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΗΛΙΟ.
ΠΟΛΛΟΙ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 11:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Δες την Αφροδίτη. Πριν από μήνες έλεγε πως ήμουν ο Θεός της. Τώρα λέει πως είμαι βρώμικος, κακός, ψεύτης, πως κοροϊδεύω τον κόσμο, πως παίζω με τις συνειδήσεις. Ναι, παίζω με την ανοησία σας γιατί μονάχα μέσα από τον πόνο μπορείτε να ανυψωθείτε. Μονάχα μέσα από το κλάμα, μπορείτε πραγματικά να νιώσετε το γέλιο. Αν δεν κλάψεις, πως θα γελάσεις ανόητε ? Αν δεν πονέσεις, πως μετά θα χαρείς ?
Δες πως παίζω με την Αφροδίτη. Νομίζεις πως το καταλαβαίνει ? Νομίζεις πως το συνηδειτοποιεί. Αν πάω στο σπίτι της, θα με φιλοξενήσει. Αν της ζητήσω να βγούμε, θα έρθει. Ούτε η ίδια μπορεί να ελέγξει πια τον εαυτό της. Μην πιστεύετε λοιπόν σε μένα, γιατί θα τρελαθείτε.

Προκλητικέ Ryche, μ' έκανες να πω, όσα ποτέ δεν θα τολμούσα. Από την μια Σ' ευχαριστώ, από την άλλη, Σε φτύνω ! Πίσω μου σ' έχω. Φύγε και μην ασχοληθείς πια μαζί μου. Ό,τι ήταν να μάθεις το έμαθες. Με βρήκες ! Τι ζητάς τώρα ? Φύγε ! Μην με βάζεις σε πειρασμό.

Αυτή είναι η Ασκηση που έχεις γι' αυτήν την εβδομάδα Ryche!

Εσύ Μπιλάκο μου, αν δεν την χούφτωσες, χούφτωσ' την, χούφτωσ' την ! Τραγικοηλίθιε!
Deva Parinito

Υ.Γ Μην ξεχνάτε, ένα nickame σας μιλάει.
Αvallon, πάψε και μίλα για τον εαυτό σου ανόητη. Δεν είσαι τίποτε. Μπορώ να σε κάνω ότι θέλω...[/font=Comic Sans MS]


ΟΥΤΕ ΘΑ ΣΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΩΡΕΙ ΘΕΟ. ΣΑΦΩΣ ΑΝ ΖΗΤΟΥΣΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΘΑ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ. ΔΕΝ ΣΕ ΜΙΣΕΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ. ΘΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΟ, ΟΧΙ ΚΑΚΟ. ΑΝ ΑΠΛΩΝΕΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΕ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΙΣΧΥΕΙ. ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ.

ΤΟΝ ΡΑΙΧ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΤΑΝΕΙΣ. Ο ΡΑΙΧ ΕΙΝΑΙ ΣΟΦΟΣ.
ΚΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΣΜΙΞΕ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΗ ΠΑΣΤΑ.

ΠΟΙΗΤΕΣ ΦΩΤΟΣ.
ΟΧΙ ΑΡΝΗΤΕΣ ΖΩΗΣ.
ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΥΣΕΙΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΧΟΥΦΤΩΜΑ ΤΟΥ ΜΠΙΛ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ. ΑΛΛΟΙ ΧΟΥΦΤΩΝΟΥΝ, ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΔΙ Η ΤΟ ΑΓΓΙΓΜΑ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΕΡΑ ΑΓΓΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ Η ΛΕΞΗ ΧΟΥΦΤΩΜΑ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΓΑΣΜΟΙ ΨΥΧΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ.ΦΡΑΣΕΙΣ ΝΟΗΜΑΤΑ. ΕΙΔΕΣ ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΑΡΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ENDORAMA ΤΙ ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΦΑΓΩΜΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ; ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΕ.

ΤΡΑΓΙΚΟΗΛΙΘΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο PIXELDREAM H O ENDORAMA. ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΜΑΓΚΕΣ.


ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΤΑΞΕ ΤΡΑΠΕΖΙ Ο ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑVALLON AΣΤΗΝ ΚΑΤΩ. ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΤΕ. ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑ.ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΔΡΑΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΘΑ ΠΩ ΚΙ ΑΛΛΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 12:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Σφαγή!
Αν σας ικανοποιεί εσάς να βγάλετε τα μάτια σας, ας είναι.

quote:
Δήλωσες πως οι άνθρωποι που έχουν διαγράφει χρησιμοποιούν 5-6 λογαριασμους.Σαφως και το κάνουμε αγαπητε.Συνεχιζουμε να προσφέρουμε
και να δεχόμαστε στο αγαπητό Esoterica.Βεβαίως προσωπικά έχω 7 λογαριασμους.Επτα εντελώς διαφορετικές προσωπικοτητες,οι πέντε από αυτές 1ης Βαθμιδος,και οι υπόλοιπες είναι νέα μέλη ακομα.Ποσταρουν αλλοι για μενα απλα εγώ γράφω τα κείμενα.Γνωριζεις μονάχα την μια.Αυτες οι διαφορετικές προσωπικότητες γράφουν με εντελώς διαφορετικό τροπο,με greeklish,σαν παιδακια,σαν σοβαροί αναζητητές κτλ.

Φίλε μου Ryche, θα ήθελα να σε ρωτήσω που εξυπηρετεί αυτό.
Λυπάμαι αλλά δε μπορώ να το καταλάβω εγώ αυτό.
Είχα πεί παλιότερα πως θα ήθελα κάποια στιγμή να έχω την ευκαιρία να συνομιλήσω μαζί σου γιατί πιστεύω πως είσαι από τα άτομα εδώ με τα οποία μπορείς να κάνεις ένα χρήσιμο διάλογο.
Αυτή σου η δήλωση με μπερδεύει όμως.
Εγώ έχω αυτό το λογαριασμό, δεν έχω δημιουργήσει δεύτερο και δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.
Όμως το θεωρείς σωστό να παραπλανείς τους συνομιλητές σου με αυτό τον τρόπο?

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 12:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief

Δείτε τώρα τι συμβαίνει !

Δες αγαπητή Αμαλία, ποιοι είναι αυτοί που πάιζουν με τις συνειδήσεις σας. Δείτε τις Αλήθειες των μελών σας. Όσοι από αυτούς έχουν το θάρρος να το παραδεχτούν, υποκλίνομαι μπροστά τους.

7 Λογαριασμούς ο Ryche

Endorama o pixeldream.

Έχω την δύναμη να κάνω ό,τι θέλω. Να αποκαλύψω την Αλήθεια. Αυτό σας ενοχλεί. Εγώ τους προκάλεσα. Αυτοί κάνουν ότι τους λέω. Οι προκλήσεις μου, ήταν η επιφάνεια. Ό,τι συμβαίνει τώρα, είναι το Κέντρο.

Αποφασίστε τώρα ! Αν μπορείτε φυσικά !

Κοιτάχτε τι κάνει η Αφροδίτη. Λέει "Μπορεί να μην είναι ο Endorama". Ποιος υπονοεί ? Ποιος σπέρνει αμφιβολίες ? Αφροδίτη, στο λέω, πήγαινε να δεις έναν ειδικό. Στο λέω σαν φίλος. Δεν γνωρίζεις τι κάνεις, τι λες.

Deva Parinito

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 12:53:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αvallon, πάψε και μίλα για τον εαυτό σου ανόητη. Δεν είσαι τίποτε. Μπορώ να σε κάνω ότι θέλω...

Mα για τον εαυτό μου μιλούσα αγαπητέ μου...
Για τα δικά μου παλιά ξυνά σταφύλια, τις δικιές μου εμπειρίες...
Που είδες αναφορά στο όνομά σου και πετάχτηκες σαν την Πρδή?
Αφού λοιπόν είσαι τόσο συνειδητοποιημένος και ξέρεις ότι είσαι και Θεός και Σατανάς κάπου εκεί στη γωνιά χωράει να μπει και αυτός ο χαρακτηρισμός δε νομίζεις? (5 γράμματα όλα κι όλα...)

Ξέρεις κάτι? Δε στο είχα πει για να μην ανοίξω μέτωπο γιατί αρκετά πια μπούχτησα με τους μάταιους διαξιφισμούς εδώ μέσα όμως θα στο πω:

Καλύτερα να λάμπεις δια της απουσίας σου...
παρά να λάμπεις δια της μλκας σου...

Κοινώς είπες κάποια σωστά πράγματα έπρεπε να φύγεις ΤΟΤΕ γιατί ΤΩΡΑ έχεις αρχίσει και λες κουλά... (όπως το παρακάτω):

quote:
Μπορώ να σε κάνω ότι θέλω...
(περιμένω με αγωνία να δω τι μπορείς να μου κάνεις...)

Υ.Γ. Την ανοησία την δική μου μη την πιάνεις στο στόμα σου... κοίτα την δική σου ανοησία που δεν έχει άλλοθι...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 13:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief

Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδειξεις, πως ΑΝ απενεργοποιηθεί ο endorama ως pixeldream, ΘΑ συνεχίσει με την τακτική των 40 κλεφτών. Ίσως να μπαίνει με διαφορετικούς λογαριασμούς και να υπογράφει ως pixeldream-endorama ή ως endorama-pixeldream.

Πως και δεν το σκέφτηκες αυτό βρε Μπιλάκο μου πιο πριν Τo copyright του ανήκει σε μένα. Άλλα ξέχασα, έπρεπε πρώτα κάποιος να σου θυμίσει πως έχεις οσχεό.

Τι τα θες βρε Θεομούρη ?
στης ζωής το νταβαντούρι
πας να κάνεις το καλό
και σε βρίσκει το κακό.

Σαν τα θες, καλά να πάθεις,
Αν δεν πάθεις, πως θα μάθεις ?
κι όταν βάλεις πια μυαλό,
άκου τι νομίζω εγώ.

Κοίτα βρες τον εαυτό σου
και στα πέριξ και εντός σου
νιώσε, δες πως το και το.

Κοίτα βρες τον εαυτό σου,
νιώσε, δες πως το και το,
κι άντε πες μου ευχαριστώ...

Deva Parinito

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 13:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief
quote:
Αφού λοιπόν είσαι τόσο συνειδητοποιημένος και ξέρεις ότι είσαι και Θεός και Σατανάς κάπου εκεί στη γωνιά χωράει να μπει και αυτός ο χαρακτηρισμός δε νομίζεις? (5 γράμματα όλα κι όλα...)

Τι εννοείς ρε χέστη ? Για δεν το λες ? Ταμπουρωμένη σε κόβω και σένα.

Αvalloνάκι μου, δεν φοβάσαι για τον λογαριασμό σου

Αν φοβάσαι, πάψε, γιατί θα σου χαλάσω το ίματζ σου. Και το έχεις φτιάξει τόσο όμορφο καημένη, είναι κρίμα δηλ...

quote:
(περιμένω με αγωνία να δω τι μπορείς να μου κάνεις...)

Γι' αρχή, θα σε κάνω να αρχίσεις να μου απαντάς... Αλλά, τι λέω ? Αυτό, ήδη το έκανα...

Συνέχισε πάντως, αν τολμάς...

Φιλάκια,
Deva


Edited by - 24th_Thief on 27/11/2005 13:21:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 13:36:14  Εμφάνιση Προφίλ

No jugar su juego. Cogerlo con su silencio…
Ιl no puede permitirse silencio; ιl tuvo que ser algo


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 13:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief
quote:
No jugar su juego. Cogerlo con su silencio…
Ιl no puede permitirse silencio; ιl tuvo que ser algo…

Εξηγήσου φίλε & γράφε στα ελληνικά. Το φόρουμ είναι ελληνικό. Γνωρίζεις που είσαι

Deva ParinitoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 14:10:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εξηγήσου φίλε

Δεν έχω να σου εξηγήσω τίποτα και δεν είμαστε φίλοι!

quote:
Το φόρουμ είναι ελληνικό.

!!!


quote:
Γνωρίζεις που είσαι

Εσύ;;;


---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 14:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Βρε βρε...

καλημέρα σας παιδάκια, είναι η Θεία η Λένα εδώ...
θα σας πει ένα παραμύθι όμορφο και χαρωπό...

αγαπητοί "καβαλλημένοι" επί καλαμών, μπαμπού, Εγώ τεραστίων και τα σχετικά...
όλα όσα διάβασα μέχρι τώρα ψιλοαναμενόμενα ήταν...

όμως με την ευκαιρία λέω να σας πω κι εγώ κάτι.. (λείπει ο Μάρτης απ' την Σαρακοστή? όχι βέβαια)...
έχουμε και λέμε λοιπόν,
αυτό που ΔΕΝ έχετε πάρει χαμπάρι κάποιοι εδώ μέσα είναι ότι υπάρχει (αν όχι περισσότερα) ένα μέλος αρκετά άρρωστο ψυχοπαθολογικά, ώστε να περνάει την ώρα του στέλνοντας ανώνυμα μαιλ, ραβασάκια στα κινητά και τα λοιπά χαριτωμένα...
όποιος είναι, ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ στις εμμονές που κουβαλάτε στο κεφάλι σας και αποδίδει κάθε φορά τον αποστολέα σ'αυτό ή εκείνο το μέλος που ξέρει ότι έχετε "αντιδικίες"...
οι υπεύθυνοι του χώρου μας, πολλές φορές έχουν προσφερθεί να βοηθήσουν (στο τεχνικό κομμάτι της υπόθεσης) αλλά η εμμονές σας δεν σας επιτρέπουν να αξιοποιήσετε αυτή την βοήθεια...

καμαρώστε λοιπόν το Εγώ σας, που στα χέρια επιτήδιων/ου γίνεται ρεζίλι... βγείτε, φωνάξτε, κάντε ό,τι νομίζετε...

και αν έχετε κότσια μετά (που πολύ αμφιβάλλω ότι έχετε) βγείτε στη συνέχεια να ζητήσετε συγνώμη από όποιον έχετε κατά καιρούς προσβάλλει με την συμπεριφορά σας...

αν εκτίμησα κάτι στον Deva, είναι ότι πάντοτε υπήρξε ευθύς μαζί μου... δεν επικαλέστηκε ποτέ τα σου'πα μου'πες και λανθάνοντα αποδεικτικά στοιχεία άλλων και έλεγε ό,τι είχε να πει...

κι όταν είδε ότι σ'αυτό που έλεγε ήταν λάθος, πάλι ευθέως το είπε...

είμαι μαζί του, γιατί κι εγώ δεν είχα καρφωμένη στο κεφάλι μου καμμία εμμονή ότι τα πράγματα είναι έτσι κι όχι γιουβέτσι... άφησα όλα τα περιθώρια να συναντήσω τον άγγελο και τον δαίμονα...

δεν το έχω μετανοιώσει και δεν πρόκειται να το μετανοιώσω...

αυτό που σας έκανε να κρεμάσουν τα σαγόνια από την έκπληξη, για μένα ήταν μία απολύτως φυσιολογική διαδικασία ελεύθερης σκέψης...

δυστυχώς, οι περισσότεροι από εσάς δεν γνωρίζουν πως γίνεται αυτό... αντίθετα όσο κάποιος φωνάζει αλλά είναι "με μας" φωνάζει σωστά και δίκαια, μόλις τον καταγράψουμε στους "άλλους" λέει βλακείες...

εγώ πάλι, όταν ο Deva λέει βλακείες, ανεξάρτητα από το αν είμαι ή όχι μαζί του (ή μάλλον ακριβώς γι'αυτό) του λέω : "λες βλακείες"...

τέσπα...

ασχοληθείτε πάντως να βρείτε ποιος/οι σας δουλεύουν εντός και εκτός φόρουμ ψιλό γαζί και τα ξαναλέμε...

χαίρε βάθος αμέτρητο
Galadriel


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 14:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief
quote:
ΟΥΤΕ ΘΑ ΣΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Ψέμα. Το έκανε η Αφροδίτη. Μην αρνείσαι τον εαυτό σου Αφροδίτη. Εσύ ήσουν. Δεν σου ζήτησα εγώ βοήθεια. Εγώ ήμουν αυτός που σου έλεγε, πως αν είναι να έρθεις στην Θεσσαλονίκη μόνο για μένα, μην το κάνεις. Θα πληγωθείς.

Βρήκες σπίτι στην Θεσσαλονίκη και ήσουν έτοιμη να παρατήσεις τα πάντα για μένα. Βγες και πεσ' το, αν τολμάς. Εμένα, δεν με νοιάζει. Ούτως ή άλλως, ο καθένας μπορεί να δει, ποια απ' όσα λέω είναι αλήθεια και ποια ψέμματα.

Σου το έλεγα τότε. Μην με πιστεύεις. Δεν είμαι τίποτε για σένα. Δες μονάχα, τι θα συνέβαινε, αν τότε, δεν σε εμπόδιζα. Θα είχες έρθει στην Θεσσαλονίκη. Δεν σου ζήτησα ποτέ να έρθεις. Ήρθες από μόνη σου. "Εσείς έρχεστε σε μένα", το θυμάσαι ? Θυμάσαι που ήθελες να φύγεις νύχτα από το σπίτι μου, σε έξαλλη κατάσταση, με κλάματα, με οδυρμούς ? Ποιος σε σταμάτησε από το να κάνεις κάποια τρέλα ?

Τα παραδέχεσαι όλα τούτα ? Εμένα, δεν με νοιάζει Αφροδίτη. Ποτέ δεν με ένοιαξε και στο είπα από την πρώτη στιγμή. Το θυμάσαι ? Από την αρχή σου είπα, πως αν είναι να είσαι μαζί μου, πρέπει να είσαι έτοιμη να αντιμετωπίσεις τον εαυτό σου. Θυμάσαι που εκλιπαρούσες να σου διδάξω τα μυστικά μου ? Θυμάσαι που ζητούσες απεγνωσμένα να σου αποκαλύψω ποιος είμαι ? Θυμάσαι, τι έγραφες τότε στα ποιήματά σου ? Θυμάσαι τα sms σου ?

Τα θυμάσαι όλα τούτα ? Όχι Αφροδίτη, δεν τα θυμάσαι.

Τώρα λοιπόν σου λέω, πως καλά κάνεις και δεν τα θυμάσαι. Να τα ξεχάσεις λοιπόν, γιατί ποτέ σου δεν με γνώρισες. Ούτε τώρα γνωρίζεις ποιος σου μιλάει. Θυμάσαι, τι μου είπες, όταν σου αρνήθηκα να σου δώσω το καινούργιο αριθμό του κινητού μου ? Θυμάσαι πως ζήλεψες, όταν σου είπα πως δεν ανήκω σε σένα ? Θέλεις μήπως να βρω το κείμενο που έγραψες σ' εκείνο το θέμα της Λίλιθ περί ζήλειας ? Τα θυμάσαι όλα τούτα ? Όχι φυσικά. Μην τα θυμάσαι λοιπόν. Δεν συνέβησαν ποτέ.

Αν ο Βασίλης, σου πει πως δεν υπάρχει μέλλον μεταξύ σας, τα ίδια θα βγεις και θα πεις γι' αυτόν. Πως είναι ψεύτης, βρώμικος και απατεώνας. Μπορώ να σου πω, μέχρι και τι σκοπεύεις να κάνεις μαζί του, αλλά θα τον αφήσω να φάει τα μούτρα του. Θα σας αφήσω δηλ. από τώρα, και δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σας. Σου ξαναλέω όμως, να επισκεφτείς έναν γιατρό.

Σου είπα πως είσαι σαν πλαστελίνη. Ο καθένας σε κάνει ότι θέλει. Θυμάσαι πως μέχρι και την έρ'μη την μητέρα σου επικαλέστηκες, για να σε συμπονέσω και να μείνω έστω και ένα βράδυ μαζί σου ?

Έλεγαν τότε για την galadriel, πως είναι τέτοια, πάντια, δήθεν, μήθεν, μύθεν. Κοίτα λοιπόν μέσα σου Αφροδίτη, γίνεσαι "galadriel", μια πόρνη που πάει με όποιον την πληρώσει. Ζητάς αγάπη, στη δίνουν. Ζητάς κάτι το οποίο, το έχεις, αλλά δεν το έχεις ψάξει να το βρεις. Γίνε πόρνη. Τρέχα με οποιονδήποτε σου πει μια καλή κουβέντα. Εγώ ποτέ δεν θα σου πω. Πάντα θα βρίσκω ένα λάθος σε σένα. Θυμάσαι που μου έκανες παράπονα γι' αυτό ? Όχι, δεν το θυμάσαι.

Να ξέρεις πως ότι σου λέω, είναι αιώνιο. Αν ψάξεις βαθιά μέσα σου, θα με βρεις. Αν είναι να γίνεις πόρνη, γίνε. Θα είσαι κοινή.

Μακάριοι όσοι έχουν την πορνεία μέσα τους, έτσι όπως οι Θεοί την εννοούν. Για τους θεούς, η πορνεία είναι το "κοινό", το Όλον, δηλ. δεν είναι τίποτε λιγότερο και τίποτε περισσότερο από την ίδια τους την ψυχή. Η "πόρνη" galadriel είναι κοινή. Γι' αυτό είναι δική μου. Γιατί και η δική μου η ψυχή, είναι μια "πόρνη" για σας. Δική σας. "Είσαι δική μου / γιατί είσαι κοινή". Αυτά όμως για τους Θεούς. Για σας, ισχύουν άλλα...

Deva Parinito

Edited by - 24th_Thief on 27/11/2005 14:44:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 17:12:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βρήκες σπίτι στην Θεσσαλονίκη και ήσουν έτοιμη να παρατήσεις τα πάντα για μένα

Koίτα να δεις που μας βγηκε και καζανόβας ο Deva Parinito...
quote:
ασχοληθείτε πάντως να βρείτε ποιος/οι σας δουλεύουν εντός και εκτός φόρουμ

Eίχε δεν είχε την είπε την μεγάλη κουβένα η galadriel...

Πως να το κάνουμε είναι τρομερό δίδυμο!!

Ηθικόν δίδαγμα:
Τελικά για να έχεις μέλλον και να μη σε φάει η μαύρη μαρμάγκα εδώ μέσα πρέπει να ζευγαρώσεις με κάποιον για να τον έχεις στα μετόπισθεν όταν αρχίσουν οι σφαλιάρες (ή ενίοτε και εμπροσθοφυλακή για να αποφεύγεις τις μετωπικές)...

Tην ώρα που με πικρία έγραφα το ποστ μου αναφερόμενη σε παρελθόντες καταστάσεις εκείνη την ίδια στιγμή είδα αυτή την εικόνα από το παράθυρό μου και κατάλαβα ότι ίσως ήταν ένας οιωνός...
Την μοιράζομαι μαζί σας και ελπίζω να εμπνεύσει και σας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 18:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
rizitis
quote:
Τα ψευδώνυμα δεν έχουν καρδιά ,σώμα ,νου, ψυχή , οι άνθρωποι έχουν

24th_Thief

quote:
Αδιαφορώ για τους συνομιλητές μου.

ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ;...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.

quote:
Εσύ Μπιλάκο μου, αν δεν την χούφτωσες, χούφτωσ' την, χούφτωσ' την ! Τραγικοηλίθιε!

Μπράβο που παραδέχεσαι την ταυτότητά σου. Απενεργοποιήσου τώρα από μόνο σου γιατί εσύ ήσουν που έβριζες την Αμαλία. Κατηγορείς εμένα ηλίθιε! Έβρισες, άλλαξες την ταυτότητά σου, έγινες pixeldream, ο καλός. Αυτό που έλεγα, επαληθεύεται. Ό, τι πω, θα επαληθευτεί. Γιατί γνωρίζω το Αιώνιο!



ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΑΝΗ...ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...ΝΟΜΙΖΕΙΣ.
ΤΡΑΓΙΚΟΗΛΙΘΙΟΣ;
ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ...ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ;
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ...ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ...ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ...ΓΙΑΤΙ;
ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ;

ΩΡΑΙΑ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ...ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ...ΑΦΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΕΝΟΧΛΩ":

quote:
Έχω την δύναμη να κάνω ό,τι θέλω. Να αποκαλύψω την Αλήθεια. Αυτό σας ενοχλεί.

ΠΟΙΟΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΙΟΝ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 20:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Aχ, δεν πάει να λέει ο κύριος πιό πάνω πράγματα που δήθεν με προσβάλουν, εξευτελίζεις κάτι που δεν μπορείς να το φτάσεις να το αγγίξεις να του ρουφήξεις κάθε στάλα ενέργεια. Και βάλε...
Δεν εξευτελίζομαι είμαι ψηλά γιά να το κάνω. ΄Οσο γιά τα της Θεσσαλονίκης μου είναι αδιάφορα τα ψέματα που επικαλείσαι, δεν είσαι γεννημένος γιά να αγαπιέσαι καημένε...
Γιά να σε προσπερνούν γεννήθηκες.
Και να σε διαγράφουν.
Εσύ απενεργοποιείς συνειδήσεις...
Κι ενεργοποιείς μίση κακίες ίντριγκες ψέματα και πλάνες.

΄Εχω τόσα καλά μέσα μου γύρω μου πλάι μου.
ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΑΛΦΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΛΑΙΝΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕΘΑΝΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΓΥΡΝΑΝΕ ΛΕΠΙΔΑΚΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΤΗ ΦΛΟΓΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ. Η ΦΛΟΓΕΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΚΙ ΥΨΩΝΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΠΙΔΑ. ΚΑΜΜΙΑ ΛΕΠΙΔΑ.


ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΔΙΟΡΑΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΟΡΑΤΕΣ ΑΓΑΠΕΣ.
ΞΕΜΠΑΡΚΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΛΑΙΝΕ
ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ
ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΛΑΘΡΑΙΕΣ ΠΑΡΕΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΙΟ ΟΡΦΑΝΟΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ
ΠΙΟ ΜΟΝΟΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ
ΚΑΤΑΚΑΘΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΟΦΤΕΡΑ ΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΛΥΚΟΥ
ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΣΕ ΜΑΤΩΣΟΥΝ
ΞΕΚΟΒΕΙ ΒΙΑΙΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΥΤΟΥΣ
ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ.

ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ...

Μ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ
ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΑΛΛΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
ΒΛΕΠΩ ΤΟΤΕ ΠΟΣΟΙ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ
ΠΟΣΕΣ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΟΥΝ
ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ
ΒΡΩΜΑΝΕ ΑΚΟΜΑ...

ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ. ΕΝΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 20:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Έλεγαν τότε για την galadriel, πως είναι τέτοια, πάντια, δήθεν, μήθεν, μύθεν. Κοίτα λοιπόν μέσα σου Αφροδίτη, γίνεσαι "galadriel", μια πόρνη που πάει με όποιον την πληρώσει. Ζητάς αγάπη, στη δίνουν.



ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΤΗΣ ΠΟΡΝΕΙΑΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ. ΣΥ ΕΙΠΑΣ...
ΚΑΘΑΡΗ ΣΑΝ ΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΒΡΑΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΗ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ.
ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΩ ΚΥΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΗΜΟΥΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ. ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΤΗ ΖΗΤΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΛΟΧΕΡΑ. ΚΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ.
ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ.

ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΚΑΖΑΝΟΒΕΣ ΚΑΙ ΝΕΡΟΧΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΑΖΟΥΝ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 20:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
Βρήκες σπίτι στην Θεσσαλονίκη και ήσουν έτοιμη να παρατήσεις τα πάντα για μένα

Koίτα να δεις που μας βγηκε και καζανόβας ο Deva Parinito...
quote:
ασχοληθείτε πάντως να βρείτε ποιος/οι σας δουλεύουν εντός και εκτός φόρουμ

Eίχε δεν είχε την είπε την μεγάλη κουβένα η galadriel...

Πως να το κάνουμε είναι τρομερό δίδυμο!!

Ηθικόν δίδαγμα:
Τελικά για να έχεις μέλλον και να μη σε φάει η μαύρη μαρμάγκα εδώ μέσα πρέπει να ζευγαρώσεις με κάποιον για να τον έχεις στα μετόπισθεν όταν αρχίσουν οι σφαλιάρες (ή ενίοτε και εμπροσθοφυλακή για να αποφεύγεις τις μετωπικές)...

Tην ώρα που με πικρία έγραφα το ποστ μου αναφερόμενη σε παρελθόντες καταστάσεις εκείνη την ίδια στιγμή είδα αυτή την εικόνα από το παράθυρό μου και κατάλαβα ότι ίσως ήταν ένας οιωνός...
Την μοιράζομαι μαζί σας και ελπίζω να εμπνεύσει και σας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


ΚΑΖΑΝΟΒΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ.

ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΚΑΡΒΕΛΑ.
ΓΛΥΚΙΕ ΜΟΥ ΦΑΛΑΚΡΑ
ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΦΤΑΝΩ ΣΤ΄ΑΚΡΑ
ΓΛΥΚΙΕ ΜΟΥ ΚΟΝΤΟΣΤΟΥΠΗ
ΑΔΥΝΑΤΟ ΚΟΥΝΟΥΠΙ...

ΑΧ, ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΑΠΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΡΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

24th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2005, 22:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 24th_Thief
quote:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ...

Εγώ δεν σου φορτώνω τίποτε φίλε. Μόνο σου φορτώθηκες το βάρος της παραδοχής του προηγούμενου λογαριασμού σου.

Και να σου πω και κάτι άλλο τώρα ? Πολύ θα χαρώ να σε ξαναδώ. Όχι ως pixeldrema Βασίλη, ως endorama.

Για μένα αυτό που έκανες θέλει κότσια. Μου το απέδειξες και το μετράω. Στέκομαι λοιπόν σ' αυτό. Τα άλλα, τα ξέχασα τώρα...

Δεν ξέρω βεβαία, πως θα το δει η Αμαλίτσα αυτό που έκανες. Μην ξεχνάς πως της έχεις σούρει και του λόγου σου, τα χίλια μύρια.

Σου χτυπούσα μήνες τώρα το καμπανάκι, να βγεις και να μιλήσεις. Έπρεπε να χρησιμοποιήσω την Αφροδίτη για να σου θυμίσω πως είσαι άντρας.

Σας είπα : Έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις πως οι Θεοί, μοιάζουν λίγο - πολύ με τους πολιτικούς σας και τους στρατιωτικούς σας. Αδιαφορούν για δύο - τρεις ζωές, όταν πρόκειται για το γενικότερο καλό...

Deva Parinito


Edited by - 24th_Thief on 27/11/2005 22:59:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy