ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Bonnie_and_Clyde
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bonnie_and_Clyde

τι είναι η Αφροδίτη βρε παιδιά?


Bonnie

κι όλα μοιάζουν ένα τίποτα
και κυκλοφορούν ανύποπτα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

τι είναι η Αφροδίτη βρε παιδιά?


Bonnie

κι όλα μοιάζουν ένα τίποτα
και κυκλοφορούν ανύποπτα


Aπορίες...


Ω Θεέ!!! Πέρα από τη γνωστή θεά μιά άλλη που ξέρω καλά είναι η συνείδηση μάγκα, και η συνείδηση είναι το καλύτερο βιβλίο της ηθικής.
Αναζήτα τις αρετές στους άλλους και τα ελαττώματα σε εσένα.

Σας χαμογελώ και στις απορίες απαντώ.

΄Αλλες απορίες; Τι ήταν το θωρηκτό Ποτέμκιν;
Ταινία που σκηνοθέτησε το 1925 ο Σεργκέι Αιζενστάιν.
Πότε έγινε η πρεμιέρα του ματωμένου γάμου του Λόρκα; Το 33
Πότε ζωγράφισε ο ΠΙΚΑΣΟ την Γκουέρνικα; ΤΟ 37
ΠΟΤΕ Ο ΡΙΤΣΟΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ ΤΟΝ ΕΠΙΤΑΦΙΟ; ΜΕΡΙΚΟΙ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ ΕΔΩ... Το 38
Πότε οι κυβιστές χρησιμοποίησαν το κολάζ;

Καθηγητές μου περήφανοι που είστε;
Γιατί πάω πίσω στις χρονολογίες;
Πολλοί πάνε πίσω φίλτατε...
Πότε ο Ροντέν δημιούργησε τον Διανοούμενο.

Α.Ρ. ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 16/11/2005 17:34:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bonnie_and_Clyde
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bonnie_and_Clyde
Καλησπέρα σας,

Αφροδίτη, δεν σε γνωρίζω και ομολογώ, με μπερδεύει λίγο η απάντησή σου. Τι εννοείς ?


Πέραν τούτου, διάβασα αρκετά πράγματα από το φόρουμ και το βρίσκω ενδιαφέρον!


Να 'σαι καλά,
Clyde

κι όλα μοιάζουν ένα τίποτα
και κυκλοφορούν ανύποπτα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Κάποτε κλειδώθηκα γιατί υπήρξα ειλικρινής και με αποδείξεις. Τώρα με εξευτελίζουν νομίζουν και κατά τα άλλα σιωπή. Λύπη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bonnie_and_Clyde
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 19:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bonnie_and_Clyde
Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω!


Clyde


κι όλα μοιάζουν ένα τίποτα
και κυκλοφορούν ανύποπτα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 02:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 10:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:

Κάποτε κλειδώθηκα γιατί υπήρξα ειλικρινής και με αποδείξεις. Τώρα με εξευτελίζουν νομίζουν και κατά τα άλλα σιωπή. Λύπη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...


Βρε Αφροδίτη/τι κόλπο είναι αυτό με τη φωτό στη μέση?

"Thou art a subject of the divine, created in the image of man,
by the masses, for the masses."
Valnta + THX1138

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 13:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Bonnie & Clyde καλώς ήρθες ή καλώς ήρθατε. Με μπέρδεψες ή με μπερδέψατε λίγο, μιά υπογράφετε με το ένα μιά με το άλλο. Είστε δύο άτομα?

Pixeldream δεν καταλαβαίνω τι γράφεις και γιατί το γράφεις. Το τι φανταζόμαστε ίσως να ισχύει ίσως και όχι, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να θεωρούμε κάτι δεδομένο μέχρι να έχουμε τις απαραίτητες αποδείξεις.

Αφροδίτη τι λες μπορείς να μου πεις? Θα ήθελα να μου εξηγήσεις γιατί λες ότι κλειδώθηκες επειδή υπήρξες ειλικρινής και με αποδείξεις. Είναι άδικο να το λες, πιστεύεις πραγματικά ότι συνέβει κάτι τέτοιο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 13:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΡΑ.
ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΩ ΟΛΑ.
ΧΑΜΟΓΕΛΩ.

-----------------------------------------------------------
ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
-----------------------------------------------------------


ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ.
Α.Ρ.
ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ
17 ΝΟΕΜΒΡΗ 2005

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 16:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 16:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Δεν μου βγαίνουν οι φωτό και θα παραπονεθώ.
Τι έγινε πάλι;

Αχ. Ο χειρότερος κουφός είναι αυτός που δεν θέλει να ακούσει.
Περί σκέψεων...

Δεν υπάρχουν αληθινές σκέψεις χωρίς αληθινές ανάγκες.
Μερικοί ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΥΧΕΡΟΙ, βλέπουν τόσο μακριά.
Γνωρίζουν τι κάνουν τι λένε πότε και γιατί.
ΗΡΩΕΣ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 16:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΗ:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 16:54:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Έλα ρε συ Mantis... σου φαίνεται για "νέο μέλος"??
Σε είχα για πιο γάτα...

" I warn you child, if I lose my temper, you lose your head. Understand?"

Valnta ------> as Queen of Hearts

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 17:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
quote:

[center]Έλα ρε συ Mantis... σου φαίνεται για "νέο μέλος"??
Σε είχα για πιο γάτα...


Καλή μου Valnta δεν μου αρέσει να "νιαουρίζω" πριν βγάλω συμπεράσματα...

...και από τα 9 ποστ που έκανε/ναν το μέλος δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι νέο ή παλιό με μάσκα νεόυ...

Θα ήταν λίγο ανεύθυνο από μέρους μου να χειροκροτήσω αυτή τη συμπεριφορά... ελπίζω να καταλαβαίνεις...

Να μην ξεχνάμε ότι μερικές φορές η συγχρονικότητα των γεγονότων μας παίζει παιχνίδια... μην ρίχνουμε λοιπόν στην πυρά όποιον δεν μας "κάθεται καλά" και μοιάζει ύποπτος...

.
.
.
@rwen the Guardian

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 20:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Bonnie_and_Clyde:
quote:
Γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε όλοι στην Γενική Σαλάτα Μηνυμάτων?
Eίναι πολύ ωραία θέμα και με κάνει και γελάω γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα!


Μη στεναχωριέσαι!
Εάν το θέλεις τόσο πολύ, μπορείς να τα καταφέρεις, ακόμα και να γράφεις μόνο εκεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 20:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΙΩΝΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ FORUM
ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΕΖΟΥ, ΠΟΙΗΤΙΚΟΥ Η ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ
ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΦΑΝΕΡΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ
ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΑΝΕΡΑ) ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ

Κάποια μηνύματα ή τμήματα μηνυμάτων έχουν μεταφερθεί σε καταλληλότερο από την παρούσα συζήτηση θέμα. Η επιλογή των μηνυμάτων αυτών, αφορά και τους εμπλεκόμενους, αλλά και τους μη εμπλεκόμενους σε προσωπικές ιστορίες που δεν ανήκουν εδώ.
Συνιστώ ιδιαίτερα σε όλους, να μη δίνουμε έκταση ή δικαίωμα ύπαρξης σε φαινόμενα εισροής προσωπικών αντιθέσεων μέσα στις συζητήσεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2005, 10:58:01  Εμφάνιση Προφίλ
Eιιι παιδιά!

Δεν είχα αυτό στο μυαλό μου όταν άνοιγα αυτό το τόπικ.

Το "fight club" είναι τρίτη πόρτα αριστερά εδώ είναι "Κυτίο παραπόνων"...

Αμαλίτσα μου όμως δεν μας είπες... εσύ δεν έχεις κανένα παράπονο


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 17:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Το κρύο με εκνευρίζει και δεν το παλεύω.
Πονάει και το στομάχι μου εδώ και 4 μέρες.
Γκκκκρρρρ να θυμώσω ή να γκρινιάξω???


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 17:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Mήπως στεναχωρήθηκες και το στομαχάκι επαναστάτησε;
΄Οσο γιά το κρύο τι να πω; Το λατρεύω μήπως γιατί γεννήθηκα μέσα στο καταχείμωνο του λατρεμένου Δεκέμβρη; Μπορεί, δεν παραπονιέμαι σήμερα. ΄Εκανα μιά βόλτα στην ΕΡΜΟΥ, χαλάρωσα, ήπια καφέ σε εκείνα τα όμορφα γραφικά καφενεδάκια που συναντάς, σκέφτηκα αναπόλησα αποφάσισα άλλαξα ρότα, χαμογέλασα,η ζωή είναι μικρή γιά να είναι θλιβερή. Αγόρασα πράγματα γιά το καινούργιο μου σπίτι. Την κάνω από την παλιά μου γειτονιά. Αυτό με γοητεύει. Αλλαγές.
ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ.

ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ
ΣΕ ΔΡΑΣΗ ΑΝΟΔΙΚΗ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΛΑΘΟΝΤΑΣ
ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΝΟΔΟΥ ΠΙΑΝΟΝΤΑΣ
ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑΣ ΦΩΤΟΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 17:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Eγώ γεννήθηκα Γενάρη. Καταχείμωνο αλλά το κρύο δεν το αντέχω μου τη δίνει. Ασε που μπάζει και το σπίτι.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 18:08:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πονάει και το στομάχι μου εδώ και 4 μέρες.

To ανταλλάσω ευχαρίστως με τον κωλόβηχα που με τυρρανάει ένα μήνα τώρα.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 23:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Gretel κάτι να γίνει να κλείσουμε τις τρύπες. Κι εμένα μπάζει αναγκαστικά αφήνω πάντα ανοιχτά τις μπαλκονόπορτες γιά χάρη του μάγκα του γάτου μου του Φοίβου... Τον αφήνω μέσα στον σπίτι αλλά με πρόσβαση και έξω.
Avallon μέλι με λεμόνι ζεστό, ή γάλα καυτό με μέλι. Κάτι γιά το λαιμουδάκο. Περαστικά.
Τώρα που ανέφερα τον γάτο Φοίβο, πήρε φωτιά η ουρά του από ένα κερί εκ των πολλών που ανάβω, -λατρεία έχω- έτρεχε σαν τρελλός στους χώρους μου σπάει ένα βάζο με γλυκό κεράσι ο κερατάς, χύθηκαν όλα κάτω -γούρι σου λέει ο άλλος- μου σπασε δυό τρία αντικείμενα πέταξε το λυωμένο κερί πάνω του, έγινε σαγρέ σαν τοίχος, τον ξεπουπούλιαζα μιά ώρα τον αλήτη γιά να τον φέρω σε μιά αξιοπρεπή κατάσταση, τον έπλυνα του ΄βαλα μαλακτική- απ΄την καλή - τον σκούπισα τον στέγνωσα με το πιστολάκι, κι ύστερα αγκαλίτσες.
Δεν σας λέω τίποτα. Γάτος με την ουρά να καίγεται το κάτι άλλο. Και να τρέχει βολίδα μες το σπίτι... Ταινία τρόμου. Τι ήθελε ο αλητήριος δίπλα στο κερί. ΄Αγνωστο...
Τώρα επανήλθε στην αρχική γατίσια του μορφή. Γκρίζος. Παίδαρος και τσίφτης. Και μοσχομυρίζει και μαλακτική κρέμα.

Α.Ρ.

Δράκοντας τίγρης και γάτος παρακαλώ.
Απ΄όλα...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 02:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
amalia
quote:
Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΙΩΝΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ FORUM
ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΕΖΟΥ, ΠΟΙΗΤΙΚΟΥ Η ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ
ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΦΑΝΕΡΑ (ΑΛΛΑ ΚΑΙ
ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΑΝΕΡΑ) ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ

ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ;
ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ...ΟΜΩΣ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ;(ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΩ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ)
ΣΤΗΝ DB ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 09:46:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τώρα που ανέφερα τον γάτο Φοίβο, πήρε φωτιά η ουρά του από ένα κερί εκ των πολλών που ανάβω,

O Ποπάϋ ο γάτος της αδελφής μου έχει μείνει χωρίς μουστάκια από αυτό του το βίτσιο να πηγαίνει κοντά στα κεριά...

Καλά τα ματζούνια ρε ΑΦΡΟΔΙΤΗ αλλά όλα δοκιμασμένα...
Και επειδή είναι δοκιμασμένοι και οι Παθολόγοι, Πνευμονολόγοι ώρα να δοκιμαστούν και οι ομοιοπαθητικοί... (εκτός και αν κάποιοι μου έκαναν βουντού...)

Αν κάποιος ξέρει κανένα ΚΑΛΟ ομοιοπαθητικό ας ρίξει ένα ραβασάκι στο γραμματοκιβώτιό μου... (αλλά εννοώ καλό όχι να βγει ο χειμώνας και μετά από 10 επισκέψεις να μου λύσει το πρόβλημα...)



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 10:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Kαλή μου θα το ψάξω. Δεν ξέρει κανείς καμμιά φορά. Μπορεί να λυτρωθείς από τον κακό βήχα. Περαστικά.
Να μη μιλάς πολύ. Πάντως εγώ συνήθως ζεσταίνω σε μπρίκι μέλι -μπόλικο παρακαλώ- λεμόνι και πορτοκάλι, εννοείται το χυμό τους και το πίνω ενώ δεν καίει πολύ φυσικά. Μετά πέφτω κοιμάμαι χωρίς να στήνω κουβέντες και το πρωί ξυπνώ με μιά γλυκιά μελένια φωνούλα χωρίς βήχα.
Φιλιά περαστικά.

Αμαλία!!! ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑΚΙΑ ΓΚΡΙΝΙΤΣΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΦΑΚΙΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...

Α.Ρ.ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 10:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
τον έπλυνα του ΄βαλα μαλακτική- απ΄την καλή - τον σκούπισα τον στέγνωσα με το πιστολάκι, κι ύστερα αγκαλίτσες.

Αφροδίτη ξεκαρδίστηκα στα γέλια. Τι μου θύμησες.
Κάποτε μπανιαρίζαμε με την αδερφή μου ένα άσπρο γατί για να είναι φουντωτό, το στεγνώναμε και το ντύναμε με τα ρούχα μιας κούκλας.
Δεν θα ξεχάσω το θέαμα του βρεμένου γάτου και την απόγνωση που είχε το βλέμμα του.
Πάντως μαλακτίκή δεν του είχαμε βάλει, μόνο το άρωμα της μαμάς΄..

Χι Χι Μην του ξανακάψεις την ουρά...του καημένου...και έχε το νού σου , η θέα απο το μπαλκόνι ίσως βλάπτει σοβαρά την υγεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2005, 11:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Τι να κάνω; Γάτο έχω ή δαίμονα μεταμορφωμένο. Κάνει τα πιό απίθανα πράγματα. Τι ήθελε πάνω από το κερί. Να γίνει παρανάλωμα του πυρός; Την είδε Νέρωνας; ΄Ηθελε να πυρπολήσει τα πάντα; Πάντως μου έσχισε τα χέρια γιατί τον έπλυνα τον αλήτη μόνη μου. Σαπούνισμα και σχίσιμο. Ωραία φάση. Η μαλακτική αρίστης ποιότητας. ΄Ηρθε κι έδεσε. Πριν έτσι καμμένος όπως ήτανε με τα χυμένα κεριά πάνω του μου θύμιζε ειλικρινά κάτι εξωπραγματικό. Λες και τον είχες αλοίψει με ζελέ και του είχαν σηκωθεί όρθιες οι τρίχες!!!
Τον μπανιάρισα καλά, με το πιστολάκι έπαθε κρίση, αλλά έπρεπε να τον στεγνώσω. Με κύτταγε με τις πράσινες ματάρες του όλο παράπονο.
Πήρε φωτιά η γούνα σου
και καίγεσαι γατούλη
αλλά μες τη φουρτούνα σου
με είχες καημενούλη.
΄Ερριξε και το βάζο με το γλυκό κεράσι πάνω στο μισό χαλί.
Μετά χώθηκε σε ένα ντουλάπι. Το έπαιζε κουτί γάλα κοφτό μακαρόνι μέρος του αποθηκευτικού χώρου δεν ξέρω ακίνητος καθότανε γιά ώρα. Μετά ήρθε στο κρεββάτι μου να μου κάνει γλύκες.
΄Ενας τίγρης στο κρεββάτι μου; ΄Οχι ένας γάτος παρακαλώ με καμμένη ουρά και βλαμμένο βλέμμα.
ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ.

ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΣΧΙΣΕ ΤΗΝ ΠΑΛΑΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΙΔΕΨΑ. ΒΙΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΩ.

ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ.
ΚΑΙ ΓΑΤΟΣ ΚΡΑΥΓΑΖΟΝΤΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 18:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
΄Ηρθε κι έδεσε. Πριν έτσι καμμένος όπως ήτανε με τα χυμένα κεριά πάνω του μου θύμιζε ειλικρινά κάτι εξωπραγματικό.

ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!
Μεταφυσική εικονική προσέγγιση γάτου. Λες να ''κόλλησε'' και το γατί?

quote:
΄Ερριξε και το βάζο με το γλυκό κεράσι πάνω στο μισό χαλί

Λίγη γυμναστική πλένοντας δεν βλάπτει, αντιθέτως...

quote:
ακίνητος καθότανε γιά ώρα.

Μήπως σε έχει δεί σε στάση διαλογισμού?

Να σαι καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 20:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Πως να διαλογιστώ; Με αυτόν στα πόδια μου.
Διάβολος μεταμορφωμένος είναι αγαπημένη φίλη nst,
αναρωτιέμαι πως τον αντέχω!!! Αυτός δεν είναι γάτος. Τίγρης είναι...
Χτυπάει το κινητό, είναι τοποθετημένο σε ένα σημείο, τρέχει ορμάει, το πετάει κάτω. Τρέχω και μαζεύω τα κομμάτια.
Κάποια μέρα θα του τις βρέξω. ΄Ηρθε η ώρα να τον πάρει και να τον σηκώσει. Δαιμόνου κάλτσα ο κερατάς.

ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ

ΚΙ Ο ΓΑΤΟΣ ΔΙΑΒΟΛΑΚΟΣ...
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-Τίγρης&Δράκος.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2005, 20:42:10  Εμφάνιση Προφίλ
Mμμ... μάλλον ζητάει νύφη ο γάτος σου αγαπητή ΑΦΡΟΔΙΤΗ!...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy