ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 22:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Η μπουγατσα (σημα κατετεθεν Βορειοελλαδιτικο), δεν εχει να κανει με τη γεμιση αλλα με τον τροπο που γινεται: Ειδικο φυλλο και απλωμενη σε ταψι. Εκει ειναι η διαφορα. Τωρα εαν ολα τα φυλλα στην εποχη μας εχουν γινει ιδια στην εποχη μας, ριξτε τα στην παγκοσμοιοποιηση

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 17:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

Πρίν απο χρόνια στην οδό Πραξιτέλους νο 36 ``ΔΩΡΙΣ`` αν θυμάμαι καλά το 1970 (τώρα δεν υπάρχει) έφτιαχνε την καλύτερη μπουγάτσα με κρέμα... και χονδρή ζάχαρη...

Η μπουγάτσα αυτή είχε το φύλλο που λέει η angi πάρα πολύ ψιλό και πολλά στρώματα... αλλά και η γέμιση μύριζε φρέσκο βούτυρο και γάλα.
Αφότου έκλεισε η ``ΔΩΡΙΣ`` τέτοια μπουγάτσα δεν εχω ξαναδεί...


Τι θυμάμαι.. πέρναγε ενας τύπος και πουλούσε φτερά.. Ανδρέας με το όνομα... ερε τι γινότανε...

Edited by - allzzaro on 11/07/2006 17:22:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 13:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star
Μου την δίνει που σε ένα ξενοδοχείο μεγάλο το οποίο βρίσκεται στην Ελλάδα, όντας και γω ελληνιδα, πρέπει εγώ να μιλώ αγγλικά
Την τύχη μου.....
είναι πολύ σπαστικό
Α! και αν θέλετε να παραγγείλετε φραπεδούμπα μέτρια είναι medium sweet, σε περίπτωση που σας τύχει και σας

Φιλιά σε όλους από το δεύτερο πόδι της πανέμορφης Χαλκιδικής
(και για να ζηλεύετε αυτή τη στιγμή αν κάνω τη κεφάλα μου δεξιά βλέπω πισίνα σε ξενοδοχείο 5 αστέρων)


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 14:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
quote:
simori σορυ για την αδιακρισια μου, σε λενε Κατερινα?

αν ναι, εφαγα σατορι οτι σου οφειλω μια συγνωμη...


Φίλε jonniebegood, καμία αδιακρισία... αλλά δεν με λένε Κατερίνα, πως σου ήρθε?
το συγνώμη προς τί? με έχεις βάλει σε σκέψεις ...

Φίλε Βριλ, ευχαριστώ για το κέρασμα... περιμένω τα νέα...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 13:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Σημερα το πρωι εκανα τη συνδεση DSL-conn-x.
Να ΄ναι καλα ο γνωστος μου απο τον ΟΤΕ που σηκωθηκε Σαββατιατικα και προσφερθηκε να με βοηθησει (υπαρχουν και φιλοτιμες ψυχες).
Φοβαμαι ομως οτι με Ερμη αναδρομο, κατι δεν θα παει καλα!
Αμαλια προκειται ν΄αλλαξω μεηλ και χρειαζομαι και format! Τι θα γινει σ΄αυτη την περιπτωση;;
Συγχωρεστε την ηλεκτρονικη ασχετοσυνη μου!

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 14:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή angi, με γειά η νέα σύνδεση!
Μην το πολυμελετάς αυτό με τον Ερμή, άστο...
Εάν πρόκειται να αλλάξεις e-mail, μπορείς να μπεις στο Προφίλ σου και στο πεδίο που έχει γραφτεί το e-mail σου το τροποποιείς.
Εάν παρόλα αυτά δυσκολεύεσαι, θα μπορούσες να μας στείλεις ένα e-mail από τη νέα σου ηλεκτρονική διεύθυνση ώστε να το τροποποιήσουμε εμείς.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 14:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ευχαριστω D.I.!

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 20:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Η μπουγατσα (σημα κατετεθεν Βορειοελλαδιτικο), δεν εχει να κανει με τη γεμιση αλλα με τον τροπο που γινεται: Ειδικο φυλλο και απλωμενη σε ταψι. Εκει ειναι η διαφορα. Τωρα εαν ολα τα φυλλα στην εποχη μας εχουν γινει ιδια στην εποχη μας, ριξτε τα στην παγκοσμοιοποιηση

www.myhoroscope.gr


Angi,

αυτά τα έγραψες εσύ πρίν 5 μέρες. Είμαι σίγουρος ότι τώρα κατάλαβες

Sory, αλλά δε θα σου στείλω το μήνυμά του. Όταν του είπα "χάσου από τα ματια μου" το εννοούσα.

Γύρισα από Πεντέλη. Πρίν αρκετό καιρό δεν τα πίστευα αυτά. Κάτι όμως μου λέει ότι άλλαξα. Θα δείξει. Άν ισχύουν έστω 1% αυτών που πιστεύουν κάποιοι με τους οποίους έχω ριζικές διαφωνίες (όπως και με σένα π.χ.) τότε σύντομα κάποιος θα τρέχει και δε θα φτάνει.

Σε χαιρετώ, με την ειλικρινή μου προτροπή να μη χαραμίζεις το χρόνο σου άδικα με ανθρώπινα σκουπίδια.

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***



----------------------------------
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
----------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 20:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Βριλ σε παρακαλώ, δώσε περισσότερη προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιείς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 21:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Βριλ σε παρακαλώ, δώσε περισσότερη προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιείς.



Πύραμίντ,

έχω μια ερώτηση να σου κάνω.

Υπάρχει ένας άνθρωπος, που χωρίς καμιά σοβαρή αιτία, απευθύνεται σε σένα και σου λέει "να νεκροφιλήσεις το παιδί σου, επειδή είναι ότι χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί".

Εσύ όμως δεν έχεις ούτε κάν το δικαίωμα να τον πείς "ανθρώπινο σκουπίδι".

Για πές μου τη γνώμη σου. Είμαι όλος αυτιά.


*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 22:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Βριλ είναι εξαιρετικά δύσκολη για μένα η ερώτηση που κάνεις, κάτι το οποίο ξέρεις πολύ καλά.

Πρώτα απ΄όλα δεν έχει σημασία εάν υπάρχει σοβαρή αιτία, κάποια πράγματα είναι ανεπίτρεπτα. Δεν μπορώ να κρίνω ελαφρά τη καρδία την αντίδραση του ανθρώπου που θα βρεθεί σε παρόμοια θέση με την δική σου, ότι και να κάνει. Όταν διάβασα την αρχική σου τοποθέτηση η αλήθεια είναι ότι ένοιωσα ναυτία με τις συγκεκριμένες αναφορές, όμως κατά την γνώμη μου δεν έχεις αποτέλεσμα έτσι.

Έχω βρεθεί σε ανάλογη θέση και καταλαβαίνω πως νοιώθεις. Αυτό που μπορώ να σου πω είναι: ότι είναι να κάνεις να το κάνεις συνειδητά.

Όταν το έντονο συναίσθημα, που δημιουργείται αρχικά, καταλαγιάσει, μπορείς να σκεφτείς με καθαρό μυαλό. Μην το αφήσεις να σε ελέγξει, μην το αφήσεις να κουμαντάρει τις πράξεις σου, εσύ είσαι αυτός που αποφασίζει κανείς άλλος. Η όποια απόφαση πάρεις, να είναι αυτή που διευκολύνει την δική σου ζωή, όχι τις επιδιώξεις άλλων. Ναι είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο, και αυτό δεν στο λέω με μιά φιλοσοφική διάθεση αλλά βιωματικά. Εάν το έκανα εγώ ως μάνα θα το κάνεις και εσύ ως πατέρας.

Σχετικά με τις προτροπές μου και την μεταφορά του θέματος να σου πω ότι δεν μπορώ να κάνω πως δεν βλέπω επειδή με αγγίζει σε μεγάλο βαθμό η καταγραφή σου, θα κάνω αυτό που πρέπει για την δική σου προστασία, των μελών, των ανθρώπων που διαβάζουν και του χώρου που μας φιλοξενεί.

Δεν ξέρω πως θα σου φανεί το μήνυμά μου, ελπίζω να σου έδωσα κάτι που θα σε βοηθήσει στις σκέψεις σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 00:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Βρίλ

Γύρισα από Πεντέλη. Πρίν αρκετό καιρό δεν τα πίστευα αυτά. Κάτι όμως μου λέει ότι άλλαξα. Θα δείξει.




ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 01:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

quote:

pyramid
Βριλ σε παρακαλώ, δώσε περισσότερη προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιείς.

Βρίλ

έχω μια ερώτηση να σου κάνω.

Υπάρχει ένας άνθρωπος, που χωρίς καμιά σοβαρή αιτία, απευθύνεται σε σένα και σου λέει "να νεκροφιλήσεις το παιδί σου, επειδή είναι ότι χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί".

Εσύ όμως δεν έχεις ούτε κάν το δικαίωμα να τον πείς "ανθρώπινο σκουπίδι".

Για πές μου τη γνώμη σου. Είμαι όλος αυτιά.



εγω καπετανιο θα σου πω αυτο που εχει μεσα στην ψυχη της νομιζω και η pyramid σαν μανα: ολοι μπορουν να γινουν "συγχωρεμενοι" αμα τους "συγχωρεσεις" με τον καταλληλο τροπο - (συνειδητα παντα καλη μου pyramid )

σορυ αν ακουγομαι ακραιος, αλλά ειμαι περισσοτερο απ ο,τι ακουγομαι οταν προκειται για την οικογενεια μου...

bad to the bone λενε στο χωριο μου


ωστοσο οι περισσοτεροι αγνοουν το παρασκηνιο, διαχειριστων συμπεριλαμβανομενων, και θα σου πουν βαση λογικης οτι δεν ταγραψε εδω - ομως η αληθεια ειναι οτι απο δω τον γνωρισαμε ολοι και επειδη γραφουμε ακομη εδω, δεχομαστε επιθεσεις - εγω ημουν ο πρωτος στη νεα σαιζον...

ΥΓ. ας κανουμε μια τελευταια (ελπιζω) αποκαλυψη: ο εν λογω αρθροπας (απο το αρθροποδο) βασιζεται στα αρνητικα συναισθηματα που προσπαθει να δημιουργησει σε όποιον εχει βαλει στοχο - κοινως να τσατισει τον αλλον ωστε να τον γεμισει απο την αρνητικοτητα που τον υπερχειλιζει, και χρησιμοποιει καθε τι για να το πετυχει

σε αυτο εχει δικιο η pyramid οταν λεει "Μην το αφήσεις να σε ελέγξει, μην το αφήσεις να κουμαντάρει τις πράξεις σου, εσύ είσαι αυτός που αποφασίζει κανείς άλλος."


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 12:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εγω μπαινω στο esoterica απο εδω:http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7899
Γιατι δεν υπαρχει το μουσειο;

www.myhoroscope.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 12:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Βριλ

Ειπαμε!! Ο καθενας με την ψωρα του!!

www.myhoroscope.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 14:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

Εγω μπαινω στο esoterica απο εδω:http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7899


ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 18:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:

Angi,

αυτά τα έγραψες εσύ πρίν 5 μέρες. Είμαι σίγουρος ότι τώρα κατάλαβες

Sory, αλλά δε θα σου στείλω το μήνυμά του. Όταν του είπα "χάσου από τα ματια μου" το εννοούσα.


Εγώ δεν κατάλαβα ομως.. πείτε μου και εμένα ρε παιδιά. τι σχέση εχει η μπουγάτσα με ολα αυτά.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 22:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Βριλ, ζητάω συγνώμη προκαταβολικά γιατί επεμβαίνω σε ένα θέμα που δεν με αφορά, απλά μία γνώμη θα ήθελα να σου πω μόνο με το άκουσμα αυτής της πρότασης, για το παιδί σου, ούτε να το ξεστομίσω μπορώ γιατί μου φαίνεται <<αστείο>>.
Ποιός σου το είπε και για ποιό λόγο δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω διαβάσει από την αρχή το θέμα, ούτε και με ενδιαφέρει περισσότερο.
Όσο ασχολείσαι τόσο πιο πολύ τρέφεις τον εαυτό σου με κάτι τόσο αρνητικό.
Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν μπορούν να σκεφτούν καν κάτι τέτοιο για τα παιδιά τους, ίσως πρέπει και εσύ να μην ασχολείσαι γιατί η στάση αυτού του ατόμου ακούγεται παιδαριώδης. Κανένας άνθρωπος με νοημοσύνη και ευσυνειδησία δεν θα μπορούσε ποτέ να ξεστομίσει κάτι τέτοιο!
Μην βαραίνεις άλλο τον εαυτό σου και νομίζω πως πρέπει να σταματήσεις να κάνεις ανάλογες σκέψεις που άλλοι σου μεταφέρουν από άφέλειά τους ή χαζή κακία !!
Πάντα κατά την γνώμη μου, βέβαια, πιστεύω πως κανένας άνθρωπος σοβαρός δεν θα έλεγε κάτι τέτοιο!
Έχεις δικαίωμα ακόμα και να τον βρίσεις αν θέλεις, ακόμα και από εδώ μέσα, αν και αυτός από εδώ ξεστόμισε τον <<αστείο>> λόγο του, αλλά η συνέχεια σε αυτό το θέμα δεν έχει κανένα αποτέλεσμα σε εναν άνθρωπο που δεν σέβεται τον εαυτό του!
Δεν έχω ιδέα αν γνωρίζεις αυτόν τον άνθρωπο και εκτός του εσωτέρικα αλλά αν όλη η σχέση αφορά τον χώρο αυτό, έχεις και έναν λόγο παραπάνω να μείνεις μακρυά γιατί δυστυχώς πολλοί είναι αυτοί που κρίβονται πίσω από την μάσκα της απρόσωπης σχέσης που δημιουργείται μέσα από το ίντερνετ και λένε πράγματα που στην πραγματικότητα δεν θα μπορούσαν να πουν, αυτό το αναφέρω γενικότερα!!!

Ίσως ακούγομαι σκληρή αλλά μιλάω με σεβασμό προς τον ρόλο ενός πατέρα ή μίας μάνας!

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Edited by - simori on 17/07/2006 22:21:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2006, 22:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
quote:
Φίλε jonniebegood, καμία αδιακρισία... αλλά δεν με λένε Κατερίνα, πως σου ήρθε?
το συγνώμη προς τί? με έχεις βάλει σε σκέψεις ...


έχω μείνει με την απορία

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2006, 15:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

simori

quote:

Φίλε jonniebegood, καμία αδιακρισία... αλλά δεν με λένε Κατερίνα, πως σου ήρθε?
το συγνώμη προς τί? με έχεις βάλει σε σκέψεις ...

έχω μείνει με την απορία

S I M O R I L



γλυκεια μου εγω θυμαμαι την simori που χαϊδευτικα αποκαλουσαμε με τον χοτσιπιλι σιμοριλ - εσενα δηλαδη


ωστοσο επειδη καποιο παλιο μας δικτυακο καλαμπουρι (με τα άλλα καθαρματα) ισως να εθιγε μια Κατερινα και επειδη μου ειπαν γνωστοι της οτι γραφει ως σιμοριλ, θεωρησα καλο να σε ρωτησω


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 22:16:54  Εμφάνιση Προφίλ
Eπιστρέφω δριμύτερη για παράπονα:

- Πότε επιτέλους θα πάψουμε να είμαστε μια χώρα κρετίνων

- Πότε θα πάψουμε να φιλάμε τους Κ***ους των ξένων τουριστών και θα πάψουμε να αντιμετωπίζουμε τον έλληνα τουρίστα σαν πελάτη β' κατηγορίας???

- Πότε θα ξημερώσει η μέρα που δε θα χρειάζεται να πηγαίνουμε Λάρισα μέσω Τρίπολης? Πότε δηλαδή θα πάψουμε να κλείνουμε ξενοδοχεία μέσω ξένων τουριστικών πρακτορείων? Φίλη μου έκλεισε ξενοδοχείο 5 αστέρων στην Κρήτη από 300 ευρώ τη βραδιά που της ζητάγανε μόνο 150 μέσω ΤUI!!.
Παρεπιπτόντως ξέρατε ότι υπάρχουν ξενοδοχεία 5 αστέρων που θα βγει το μάτι σας από την πολυτέλεια αλλά που τα ονόματά τους δεν είναι καθόλου γνωστά γιατί δεν τους ενδιαφέρει να δουλεύουν με έλληνες?

- Και πότε επιτέλους θα μάθουμε εδώ στην Αθήνα να κάνουμε μια ρημαδομπουγάτσα της προκοπής???

ΟΕΟ?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 17:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp
Επειδή η μπουγάτσα είναι τέχνη και την τέχνη ["ως γνωστόν"]ή την κατέχεις ή σου την παρέχουν επιδοθείτε στο μπουγιουρντί που είναι και εύκολο...

-Πότε επί τέλους κάποιος θα ξεχάσει ένα τυχερό παίγνιον του ΟΠΑΠ [με την επισήμανση "κερδίζει" πάνω αλλιώς και να το ξεχάσει στα...] όλως εντελώς τυχαίως έξω από το απίτι μου

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 16:30:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2006, 13:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos


ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ gigenis

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2006, 00:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γιατι; Τι εγινε με τον Γιγενη;
Εχασα επεισοδια;
Παρακαλω ενημερωστε με παραθετοντας τα σχετικα λινκς!!!
Ευχαριστω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 14:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
ΔΕΣ ΕΔΩ.


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8426&whichpage=2&ARCHIVE=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 18:42:20  Εμφάνιση Προφίλ
Για να ΞΑΝΑΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΩ ότι ήμαστε μια χώρα κρετίνων:

Σήμερα πλήρωσα ένα ειδοποιητήριο που μου ήρθε από την εφορία με την ένδειξη: ΠΟΙΝΙΚΑ!! Πήγα και ρώτησα λοιπόν τι σκατά είναι αυτά τα ποινικά που απαιτούσαν για ξεχρέωση καταβολή 330 Ευρώ.

Η κυρία στον γκισέ της εφορίας δεν ήξερε... έπρεπε να πάω στο ειρηνοδικείο να δω περί τίνος πρόκειται. Δεν πίνω και οδηγώ, δεν περνάω πορτοκαλί και δεν τρέχω αν δεν με βλέπουνε τι στο καλό είναι αυτό αναρωτήθηκα.

Η απόφαση είχε παρεπιπτόντως βγει από το ειρηνοδικείο από τον Νοέμβριο και το ειδοποιητήριο της εφορίας μου έφτασε σήμερα!!
HOW CONVINIENT!! για την τσέπη τους.

Μετά από πολύ κόπο και ψάξιμο ανακάλυψα ότι ηταν μια κλίση για ζώνη που έφαγα την πρώτη μέρα που πήγα την μικρή στον παιδικό. Ο **** ο τροχονόμος την είχε στήσει έξω από το πάρκινγκ του σχολείου και όταν βγήκα με τσάκωσε πριν καλά καλά προλάβω να το σκεφτώ. Εγώ πάντα φοράω ζώνη εκείνη τη μέρα όμως ήμουν τόσο αποροφημένη από τις σκέψεις και τα κλάμματα που είχε βάλει η μικρή μου που το ξέχασα
Ομοιοτρόπως βέβαια ξέχασα και να την πληρώσω...

Το μυστήριο λύθηκε κατά το ήμισι γιατί παραμένει αδιευκρίνηστο το γιατί έπρεπε να την πάρω μετά από τόσο καιρό στα χέρια μου αφού είχε βγει τόσο καιρό η απόφαση και τα 80 Ευρώ να γίνουν 330!!

Το παρόν μήνυμα είναι προς γνώση και συμμόρφωση των υπολοίπων εδώ μέσα.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 15:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εγω εξακολουθω και μπαινω στο esoterica απο εδω:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7899

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 11:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


διαβασα αυτα


gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1886 Μηνύματα Απεστάλη: 06/08/2006, 23:15:34
--------------------------------------------------------------------------------
Στο χωριο μου αλλα και γενικα σε ολη την πελοπονησο υπαρχει η γνωμη οτι οποιος μετραει τα αστρα βγαζει σπυθουρακια, υπαρχει και αλλου αυτη η γνωμη;


navas
Νέο Μέλος

Germany
41 Μηνύματα Απεστάλη: 08/08/2006, 13:21:12
--------------------------------------------------------------------------------
Εμενα στο χωριο μου αλλα και γενικα σε ολλη την Ηπειρο λενε οτι το πολυ το τικι τακα κανει το παιδι μ....α μηπως το λενε και στο χωριο σου Gigenis;Και κατι ακομα... μηπως την εχεις κανει λαστιχο;


amalia
Διαχειριστής

Greece
5486 Μηνύματα Απεστάλη: 11/08/2006, 05:06:48
--------------------------------------------------------------------------------
gigenis.
Στις 6 Αυγούστου άνοιξες τρία νέα θέματα:
λυκανθρωποι
δυναμη
μετρωντας τα αστρα
με παρόμοια εισαγωγική τοποθέτηση μεταξύ τους, η οποία αποτελεί μία ειρωνικής και υποτιμητικής στόχευσης παράφραση, του εισαγωγικού μηνύματος που στάλθηκε από το μέλος navas στο θέμα που άνοιξε με τίτλο Ισκιος δεντρων:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Στο χωριο μου αλλα και γενικα σε ολλη την Ηπειρο υπαρχει η γνωμη οτι δεν ειναι καλο να κοιμαται καποιος κατω απο τον ισκιο της συκιας γιατι θα πεθανει απο πλακωμα καποιου ισκιου λενε,και αυτο γιατι η συκια ειναι καταραμενη επειδη κρεμαστηκε ο Ιουδας, υπαρχει και αλλου αυτη η γνωμη;
--------------------------------------------------------------------------------

Υποθέτω, πως είσαι σε θέση να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ:
της διαφωνίας στις απόψεις κάποιου ανθρώπου, ή ακόμα και της διάθεσης να βρίσκεις "αστεία" αυτά τα οποία για κάποιους άλλους, αποτελούν τουλάχιστον ένα ενδιαφέρον θέμα για συζήτηση,
και του να παραφράζεις τα λόγια του ανθρώπου αυτού επαναλαμβάνοντας το "αστειάκι" (για να χρησιμοποιήσω μία επιεική έκφραση) αυτό, 3 φορές σε έναν χώρο, ο οποίος έχει ως σκοπό να φιλοξενεί ουσιαστικές συζητήσεις κι όχι την ειρωνική και περιπαιχτική διάθεση, που εκφράζει και τα τρία αυτά θέματα που άνοιξες.

Πιστεύω πως μέσα στη επόμενη βδομάδα, κατά τη διάρκεια της οποίας ο λογαριασμός σου θα είναι απενεργοποιημένος (η απενεργοποίηση αυτή είναι προειδοποιητικής φύσεως για αυτού του είδους τη συμπεριφορά, που στη συγκεκριμένη περίπτωση προήλθε από εσένα, αλλά και για οποιονδήποτε άλλο επαναλάβει κάτι παρόμοιο με οποιονδήποτε άλλο τρόπο)
θα σου δοθεί η ευκαιρία να σκεφτείς πραγματικά την πράξη αυτή και το πόσο μπορείς να έχεις προσβάλλει κάποιον άνθρωπο, που στην προκειμένη περίπτωση, δε σου έκανε και τίποτα!

Το παρόν θέμα θα απενεργοποιηθεί σε 2 ημέρες, μέχρις ότου όσα μέλη είχαν τη διάθεση για ουσιαστική συμμετοχή στη συζήτηση αυτή, να κλείσουν τις τοποθετήσεις τους, ή να συνεχίσουν στο γενικότερο παλιότερο θέμα:


και διαμαρτυρομαι οριζοντιως, καθετως, υπτιως και πεταλουδα!!!

μπαν στον γηγενη για μη αποδεκτο χιουμορ?

με τον ναβαλ και "το εχεις κανει λαστιχο" εγινε τιποτα???


οσον αφορα το θεμα, κακως απενεργοποιηθηκε κατα την γνωμη μου γιατι ειχα να πω κατιτις...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 15:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
βρε τζονυ ειναι γνωστο οτι η αμαλια εχει προβλημα με τα ατομα που ζητανε αποδηξεις για ολες τις βζινν βζουνννν καταστασεις
οσοι βριζουν αυτα τα ατομα(που ζητανε αποδηξεις)δεν υπαρχει προβλημα
οσα ατομα ομως ζητανε αποδηξεις πρεπει να φανε μπαν για να συνετιστουν οι αλλοι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy