ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 16:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:
Tώρα αν σου πω ότι μου έχει περάσει πολλάκις ξώφαλτσα απ'το μυαλό θα με πιστέψεις?

τσου!

και θα σου πω γιατί...
γιατί επιμένεις να συνδέεις Γνώση και Δύναμη! κάνε ρε παιδί μου κι έναν άλλο συνδυασμό επιτέλους!
όχι μόνο φούστα-μπλούζα... βάλε και κάνα φορεματάκι, ένα παντελόνι... κάτι άλλο τέλος πάντων...

quote:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΡΧΟΜΑΝΕΙΣ

μη φωνάζεις χριστιανή μου (ή ό,τι άλλο είσαι τέλος πάντων..)!!!! με ξεκούφανες! τρόπους δε σου μάθανε στο σχολείο?
τα κεφαλαία γράμματα στις διαδικτυακές συν-ομιλίες (πάλι μπερδεύουμε τις αισθήσεις, στο τέλος αντί να μιλάμε θα κουνάμε τα χέρια μας σαν σε πληκτρολόγιο και άντε να καταλάβει κανείς... [συγνώμη για το κοπυράϊτ φίλτατε ] )

δεν είναι ΟΛΟΙ???? μη μου το λες εμένα αυτό... εγώ το ξέρω... (ξεράδια ξέρω... αλλά λέμε τώρα...)

όποιος ΔΕΝ είναι να σηκώσει το χέρι του παρακαλώ... κανείς?

α! τι βλέπω??? κάποιος το σήκωσε... α, ξέρω... είναι ο ψεύτης της παρέας


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 16:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Βρε συ μου την είχες στημένη στην γωνία και μόλις είδες το post σκέφτηκες "τώρα να δεις τι θα της κάνω αυτής της αντιπαθέστατης που μας το παίζει υπεράνω"?

Με κάλυψε απόλυτα η Avallon. Δεν είναι όλοι αρχομανείς.

Σημασία έχει πως χρησιμοποιείς αυτή την δύναμη που απέκτησες. Εάν την χρησιμοποιείς για να πάρεις κουράγιο να προχωρήσεις και να βοηθήσεις και άλλους να προχωρήσουν είναι καλό, εάν την χρησιμοποιείς για να επιβάλεσαι είναι κακό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 17:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:
Βρε συ μου την είχες στημένη στην γωνία και μόλις είδες το post σκέφτηκες "τώρα να δεις τι θα της κάνω αυτής της αντιπαθέστατης που μας το παίζει υπεράνω"?

ακριβώς!
με κατάλαβες! ... πρέπει να μάθω να κρύβομαι η άτιμη...

quote:
Με κάλυψε απόλυτα η Avallon. Δεν είναι όλοι αρχομανείς.



μπα? τι βλέπω τσούπες μου ? (για να τιμήσω και την τοπική διάλεκτο...) η Γνώση είναι ΚΑΙ κολλητική?


quote:
Σημασία έχει πως χρησιμοποιείς αυτή την δύναμη που απέκτησες. Εάν την χρησιμοποιείς για να πάρεις κουράγιο να προχωρήσεις και να βοηθήσεις και άλλους να προχωρήσουν είναι καλό, εάν την χρησιμοποιείς για να επιβάλεσαι είναι κακό.

από θεωρία βλέπω σκίζουμε! (φτου πάλι deva μου θυμίζω...)

όσο η Δύναμη είναι το ζητούμενο, το να χρησιμοποιηθεί ακατάλληλα είναι μονόδρομος... κανείς μα ΚΑΝΕΙΣ που έχει στοιχειώδη αυτογνωσία δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα πως θα χρησιμοποιήσει τη Δύναμη (γιατί περί αυτής πρόκειται και όχι για την Γνώση) και αν θα είναι για καλό σκοπό.... μη ξεχνάμε πως ο δρόμος για την Κόλαση είναι στρωμένος με καλές προθέσεις...

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 18:22:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
μη φωνάζεις χριστιανή μου (ή ό,τι άλλο είσαι τέλος πάντων..)!!!! με ξεκούφανες! τρόπους δε σου μάθανε στο σχολείο?

Τα παράπονά σου στην Ατμα κυρά μου!

Α μα πιά!

Μια φορά είπα και γω να γράψω κεφαλαία και με περίμενες στη γωνία...
Στο σχολείο μπορεί να με μάθανε τρόπους αλλά στο κομπιούτερ αγαπητή G είμαι αυτοδίδακτη και είμαι περήφανη γι'αυτό!!

Α και κάτι άλλο: Aν δε σου αρέσουν οι φωνές ή κάνε στροφή ή βάλε ωτοασπίδες γιατί γκρίνια και παράπονα χωρίς φωνές δεν γίνεται!!

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ!!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 18:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
quote:

Τα παράπονά σου στην Ατμα κυρά μου!

Α μα πιά!


δεν την ξέρω την κυρία! θα έπρεπε?

πέραν της προσωπικής δικής μου που ενυπάρχει στον καθένα μας...

οπότε άσε αυτά τα κόλπα που ξέρεις... γιατί σπέρνεις ανέμους και Ε.Μ.Υ. προβλέπει για το σαββατοκύριακο θύελλες!

άσε που η κυρά των κλειδιώνε θα έρθει με κάνα λουκέτο άμα λές τέτοια....


να χαρώ εγώ την Γνώση που έχεις!


άντε... την κάνω γιατί πείνασα και άμα πεινάω ΤΟΤΕ είναι που γκρινιάζω....!


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 18:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 21:37:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ.

Φταίω τώρα να παραπονεθώ γι'αυτό??

Τι σχέση έχουν ένα "κυτίο παραπόνων" και τα "διαβολάκια"?

Μία μόνο: To ένα χωράει μέσα στο άλλο... και ως "κυτίο" ετούτο το τόπικ προτείνω να ενσωματώσει μέσα του τα "διαβολάκια"... και ότι άλλο ήθελε προκύψει...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 21:44:46  Εμφάνιση Προφίλ
Ελπίζω pixeldream να κατανόησες το παράδοξο που πρότεινες μιας και θα έπεφτε λίγο "βαρύ" στα διαβολάκια ένα κουτί στο στομαχάκι τους


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 00:51:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
[quote]
στο στομαχάκι τους


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

[/quote


Εγω παντως, καταφερα και εφτιαξα κατι τελεια "πιτσακια" αποψε...!!!
Η ιδανικη λυση για ξαφνικους επισκεπτες!!!
Και πεντανοστιμη!


aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 20:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Πάντως.. κανονικά στο τόπικ αυτό θα επρεπε να γίνεται .. χαμός
Τόσες χιλιάδες μέλη .. και δεν βρέθηκε κανείς αλλος εκτός απο εμένα και την angi .. να γκρινιάξουν.
Φαίνεται λοιπόν οτι τα μέλη του esoterica δεν έχουν παράπονα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 20:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ.

Aς είμαι καλά εγώ που το έφτασα με τόσες σελίδες.
Τώρα που έφυγα δές το .. φυτοζωεί... και με κατηγόρησαν για καζούρα.. αλλά εγώ είμαι αυτός που το έφτασε με τόση τηλεθέαση.. ναί τηλεθέαση.. γιατί και αυτό είναι στο πρόγραμμα... και μην μου πεί κανείς οτι η τηλεθέαση την άπτεται της εσωτερικής αναζήτησης.. δείτε τις σελίδες στο mystica.. σοβαροφάνεια.. συζήτηση υψηλού επιπέδου.. και χιούμορ τίποτα.. 2 3 σελίδες το κάθε θέμα..ενώ εδώ έχετε εμένα .. σας ψυχαγωγώ.. σας ανεβάζω ψυχολογικά.. δίνω τη δική μου νότα στα τόπικ σας.. αλλά λέω και τα δικά μου.. και στο τέλος και με κατηγορείτε και μου κολλάτε και τη ρετσινιά.. ``Βασιλιάς της Καζούρας``...


Edited by - allzzaro on 24/09/2005 20:26:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 22:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
καλά, εδώ μέσα γίνεται της γκρίνιας!

εμπρός λοιπόν καλά μου ποδαράκια

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 00:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
καλά, εδώ μέσα γίνεται της γκρίνιας!

εμπρός λοιπόν καλά μου ποδαράκια



Πράγματι!
Να δείς τι γίνεται στο θέμα με τον κακό Βρίλ κτλ κτλ.
Μιάς κι είναι Σάββατο βραδάκι άντε να βγούμε να πάμε μία βολτούλα!
Καλά να περνάτε κι από αύριο παράπονα για το αν δεν ήταν καλά εκεί που πήγαμε!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 01:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μα ένα παράπονο να μην πω;

Ο Admin δε μου δίνει φράγκο από τα κέρδη της επιχείρησης!
Τρία χρόνια τώρα μου κρατάει τους μισθούς και έχει χτίσει μια βίλα στα Καμμένα Βούρλα!
Αίσχος.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 03:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ο Admin δε μου δίνει φράγκο από τα κέρδη της επιχείρησης!
Τρία χρόνια τώρα μου κρατάει τους μισθούς και έχει χτίσει μια βίλα στα Καμμένα Βούρλα!
Αίσχος.


αληθεια λεει!!!


εμενα με ειχε εναμιση χρονο να κουβαλαω τουβλα και να χτιζω για να μου αποκαλυψει το νοημα του συμπαντος.

και οταν τελειωσε η βιλλα, και ζητησα την αμοιβη μου (το νοημα του συμπαντος) μου ειπε: "43"...

και οχι μονο αυτο αλλα η βιλλα ειναι αυθαιρετη σε καμενο δασος!!! (το οποιο, ΜΗΝ ΔΙΑΡΕΥΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, υποπτευομαι οτι Αυτος το εκαψε)

τωρα θελει να φτιαξει και πισινα...


ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 09:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
ΠΙΣΙΝΑ είπατε? ΠΙΣΙΝΑ?

Ε όχι πιά αυτό δεν το δέχομαι.

Τέτοια σοβαρή καταγγελία πρέπει να γίνει θέμα.
Στα άλλα έλεγα, "εντάξει, άνθρωπος είναι και αυτός, να μην έχει κάπου να πηγαίνει τα καλοκαίρια".
Τι να κάνουμε, λίγη εκμετάλευση από δω λίγη από κει....
δεν χτίζονται και εύκολα οι βίλες.

Τώρα που το σκέφτομαι, αφού έκανε ο αγαπητός jbg την καταγγελία της πισίνας λέτε να ισχύει και το άλλο με το κότερο?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 12:36:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΠΙΣΙΝΑ είπατε? ΠΙΣΙΝΑ?
Ε όχι πιά αυτό δεν το δέχομαι.

Ούτε και γω...
Ακου και εκεί να έχει πισίνα και να μη μας καλέσει το καλοκαίρι να απλώσουμε τις κορμάρες μας και να κάνουμε άκρως εσωτερικές συζήτήσεις...
Φταίω εγώ μετά που είμαι όλο παράπονα?

quote:
Τώρα που έφυγα δές το .. φυτοζωεί... και με κατηγόρησαν για καζούρα.. αλλά εγώ είμαι αυτός που το έφτασε με τόση τηλεθέαση.. ναί τηλεθέαση.. γιατί και αυτό είναι στο πρόγραμμα... και μην μου πεί κανείς οτι η τηλεθέαση την άπτεται της εσωτερικής αναζήτησης.. δείτε τις σελίδες στο mystica.. σοβαροφάνεια.. συζήτηση υψηλού επιπέδου.. και χιούμορ τίποτα.. 2 3 σελίδες το κάθε θέμα..ενώ εδώ έχετε εμένα .. σας ψυχαγωγώ.. σας ανεβάζω ψυχολογικά.. δίνω τη δική μου νότα στα τόπικ σας.. αλλά λέω και τα δικά μου.. και στο τέλος και με κατηγορείτε και μου κολλάτε και τη ρετσινιά.. ``Βασιλιάς της Καζούρας``...

Σαν άξια Τατιάνα Στεφανίδου μην ανησυχείς και τούτο δω το "κανάλι" δε θα σε αφήσει έτσι... Κατά την έξοδο πέρνα από το γραφείο μου για ένα πριμ παραγωγικότητας.

Ελπίζω και σε τούτο δω το τόπικ να βάλεις τα δυνατά σου και να δώσεις τον καλύτερό σου εαυτό...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 13:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Μα, τί βλέπω εδώ;

quote:
Ο Admin δε μου δίνει φράγκο από τα κέρδη της επιχείρησης!
Τρία χρόνια τώρα μου κρατάει τους μισθούς και έχει χτίσει μια βίλα στα Καμμένα Βούρλα!
Αίσχος.

quote:
τωρα θελει να φτιαξει και πισινα...

quote:
ΠΙΣΙΝΑ είπατε? ΠΙΣΙΝΑ?

Ένα έχω να πω!

"ΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΗ!!!"

Αγαπητά σκληρά εργαζόμενα μέλη και βιοπαλαιστές συντονιστές σας πίνουνε το αίμα, αλλά η πλουτοκρατία δεν θα περάσει! ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΙΤΕ ΤΩΡΑ για να βρούμε τα δίκια μας!!!

(Βάζω στοίχημα ότι κάποια στιγμή θα το ακούσουμε και αυτό...Τόσα και τόσα ακούσαμε άλλωστε...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 20:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ο Admin δε μου δίνει φράγκο από τα κέρδη της επιχείρησης!

Kαλά σου κάνει..

quote:
Τρία χρόνια τώρα μου κρατάει τους μισθούς και έχει χτίσει μια βίλα στα Καμμένα Βούρλα!

Δηλαδή με τους μισθούς σου τριών χρόνων.. έχτισε βίλλα.. καλά πόσα παίρνεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 20:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro

quote:
ΠΙΣΙΝΑ είπατε? ΠΙΣΙΝΑ?

Nάτος ο admiνακος... διαβάζει υποβρυχίως..

Edited by - allzzaro on 25/09/2005 20:41:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 20:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Τώρα που το σκέφτομαι, αφού έκανε ο αγαπητός jbg την καταγγελία της πισίνας λέτε να ισχύει και το άλλο με το κότερο?


Νάτος.. νάτος και στο κότερο του...

Και τι κότερο.. με εξοπλισμό και κράνος.. τρέμετε...


Edited by - allzzaro on 25/09/2005 20:42:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 17:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
έχετε ξεφύγει εντελώς βλέπω....!


ήρθα για να γκρινιάξω....

αυτός ο βριλ, δεν είπε εδώ και μερικές μέρες ότι φεύγει? γιατί όλο εδώ είναι?

συμπάθα με βρε βριλ... αλλά έμεινα με την χαρά!


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 18:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
αυτός ο βριλ, δεν είπε εδώ και μερικές μέρες ότι φεύγει? γιατί όλο εδώ είναι?


Tι ... να φύγει.. που θα πάει...?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 20:25:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
αυτός ο βριλ, δεν είπε εδώ και μερικές μέρες ότι φεύγει? γιατί όλο εδώ είναι?

συμπάθα με βρε βριλ... αλλά έμεινα με την χαρά!


Καλαααά... Με τα λόγια χτίζω ανώγεια και κατώγεια (όπως λένε οι αγαπητοί μου "λιθοξόοι"

Κι όσο για την γκρίνια... ήρθες στο κατάλληλο σημείο και... δε βλέπω να σε κρατάει κανείς....


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 21:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

αυτός ο βριλ, δεν είπε εδώ και μερικές μέρες ότι φεύγει? γιατί όλο εδώ είναι?

συμπάθα με βρε βριλ... αλλά έμεινα με την χαρά!



-----------------------------------------------------------------------
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2320 Μηνύματα Απεστάλη: 22/09/2005, 14:32:40
--------------------------------------------------------------------------------

(...)
Αυτά. Και γειά σας. Απενεργοποιούμαι μόνος μου και θα επανέλθω όποτε θελήσω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 08:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
αυτός ο βριλ, δεν είπε εδώ και μερικές μέρες ότι φεύγει? γιατί όλο εδώ είναι?

συμπάθα με βρε βριλ... αλλά έμεινα με την χαρά!


Όποιος θέλει να φύγει φεύγει μια και καλή.
Όποιος θέλει να μείνει μένει.
Δεν υπάρχει μέση λύση ούτε δηλώσεις που φάσκουν κι αντιφάσκουν μεταξύ τους.
Αυτό είναι γενικό σχόλιο, δεν πάει κάπου συγκεκριμένα...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 15:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
αίσχος!

γκρινιάζω και αναφέρομαι παραπονούμενη εκ νέου!

μα πάνω στο καλύτερο να φύγει ο κάκιστος? επάνω που δοκιμαζόταν η συνέπεια του σε όσα δήλωνε και η δική μου ευπιστία?

γιατί αγαπητοί μου συντονιστές γιατί??????

quote:
Με τα λόγια χτίζω ανώγεια και κατώγεια

how very interesting dear Avallon! .... τζάμπα πράμα δηλαδή.... πάρε κόσμεεεε...

μπορώ λοιπόν κι εγώ μια που τα βρήκαμε τζάμπα να δηλώσω :

1. είμαι και Η φωτισμένη
2. είμαι έτοιμη προς αναχώρηση από την απεχθή αλυσίδα των ενσαρκώσεων (ε, καιρός ήταν )
3. είμαι μετριόφρων
4. φιλεύσπλαχνη
5. φωτεινός (και μη) παντογνώστης
6. μου επιτρέπονται όλα και δεν σας επιτρέπω τίποτα...

ξέχασα τίποτα...? βρε κοπέλα μου βοήθα κι εσύ λιγάκι... μόνη μου θα γκρινιάζω?


G.


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
μηπως εχετε καιρο να .......?τι?καθε βραδυ?και που την βρηκατε τοση γκρινια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

γκρίνια του χείριστου είδους.....

είπαμε βρε παιδί μου αλλά όχι κι έτσι....!


G.

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ποιά μου κλέβει τη δόξα του υπέρλαμπρου φωτός;
Φέγγω νυχθημερόν παρακαλώ.
Και στον κάμπο. Και στην πόλη. Σε γιορτή μα και σε σχόλη.
Και ξεχειλίζω από αισιοδοξία.

Χαρά δε τη διαχύσει και ευπορία της ροής της ψυχής έοικε κεκλημένη. -που είναι οι τόνοι;- Καημένη γλώσσα...

Η χαρά φαίνεται ότι έχει ονομασθή έστι από την διάχυσι και ευτυχία -κοινώς αιθρία- των κινήσεων της ανθρώπινης ψυχής.
Τα έλεγες Πλάτωνα.
Η ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΛΙΟ.
-άσβεστος δ΄αρ ενώρτο γέλως...θεοίσι.
γέλιο δε, ασταμάτητο ξέσπασε στους...θεούς.
Η θεά Αφροδίτη βρε, δεν θα γελάσει.
Τι τι θέλετε τι γκρίνια;
Φτιάχτηκα.Και το χάρηκα.

Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς.
Πέταξα.
Και γύρισα φωτισμένη. Ποιός μου κλέβει τη δόξα;;;;;;;;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy