ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 11:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Φιλε μου Avallon,

Οι μυρμιγκιες ναι,πονανε οταν εχουν περασει βαθυτερα στο δερμα.
Και πονανε και παρα πολυ.


Οσο αναφορα για τους γιατρους....Ελα μου ντε κι εγω επρεπε να υποφερω πολυ για να βρω γιατρεια.
Και να σκεφτεις οτι δερματολογος ηταν αυτος που μου εγραψε ως θεραπεια σιλικονουχους πατους(αξιας 35 ευρω) παππουτσιων.Οπου φυσικα δεν εκαναν απολυτος τιποτα.

Απευθυνθηκα σε παθολογους και με εστειλαν σε δερματολογους και οι δερματολογοι ξαναν πισω σε παθολογους.

Η γιατρος στο Συγγρου απλα ειπε πως ειναι ιος αλλα δεν ηξερε απο τι προκαλειτε.


amalia,
με συγχωρεις που κι εγω συνεχιζω σε αυτη την σελιδα αλλα δεν νομιζω να εβρισκε ο φιλος avallon την απαντηση μου σε αυτον στις αλλες θεματολογιες.Στο εξης η συνεχεια μονο εκει.


Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pro
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 11:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pro
καλημερα σε ολους.

η medtech λεει καποιες αληθειες και καποιες ανακριβειες.

απλα θα τις υπενθυμισω πως συμφωνα με τον καθηγητη Επιδημιολογιας Παν.Ιωαννινων Γιαννη Ιωαννιδη οι μισες ιατρικες ερευνες δινουν ψευδη αποτελεσματα λογω λανθασμενης μεθοδολογιας.

δε μ ενοχλει ο σκεπτικισμός,μ ενοχλει οταν αυτος κατευθυνεται επιλεκτικα προς μια κατευθυνση.

αν θελει η φιλη medtech να μαθει ποσα αχρηστα φαρμακα κυκλοφορουν στην αγορα ας απευθυνθει στον Γιαννη Παππαδοπουλο γνωστο φαρμακολογο Καθηγητη.


μη πουμε ποσα ,με γνωστες απο τις ερευνες, θανατηφορες παρενεργειες βγηκαν στο εμποριο και αποσυρθηκαν κατοπιν εορτης.


αυτα για αρχη.ελπιζω να ξαναπαρει φωτια η κουβεντα για να πω περισσοτερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 22:52:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
αυτα για αρχη.ελπιζω να ξαναπαρει φωτια η κουβεντα για να πω περισσοτερα.

Kαλώς ήλθες φίλε στο "πτυελοδοχείο" ή ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ
Και μιας και είναι το πρώτο σου μήνυμα να σου ευχηθώ και καλή παραμονή εδώ...

Ωστόσο μην περιμένεις να πάρουμε φωτιά για να μας πεις περισσότερα.
Σε ακούμε...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 00:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
απλα θα τις υπενθυμισω πως συμφωνα με τον καθηγητη Επιδημιολογιας Παν.Ιωαννινων Γιαννη Ιωαννιδη οι μισες ιατρικες ερευνες δινουν ψευδη αποτελεσματα λογω λανθασμενης μεθοδολογιας.

Δεν χρειαζεται να μου υπενθυμισεις αυτο το ζητημα.Ειναι γνωστο οτι καθε πειραμα και καθε μελετη εχει τα αδυνατα σημεια του.Γιαυτο οταν εκπονειται ενα πειραμα ή μια μελετη ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΑΙ σε επιστημονικες εκδοσεις ωστε να διερευνηθει η ποιοτητα του πειραματος ή της μελετης και να βελτιωθει απο τους επιστημονες του αντιστοιχου κλαδου.

Μια μελετη δεν γινεται δεκτη εαν δεν μπορουν να αναπαραχθουν τα αποτελεσματα της.

Η μη αναπαραγωγη του αποτελεσματος οταν ακολουθειται η ιδια μεθοδολογια ειναι ενας δεικτης οτι κατι παει στραβα με την υποθεση που διερευνα η μελετη.

quote:
αν θελει η φιλη medtech να μαθει ποσα αχρηστα φαρμακα κυκλοφορουν στην αγορα ας απευθυνθει στον Γιαννη Παππαδοπουλο γνωστο φαρμακολογο Καθηγητη.


μη πουμε ποσα ,με γνωστες απο τις ερευνες, θανατηφορες παρενεργειες βγηκαν στο εμποριο και αποσυρθηκαν κατοπιν εορτης.


Καθετι που εχει βιολογικη επιδραση μπορει να προκαλεσει και παρενεργειες.

Μονο οτι δεν εχει καμια απολυτως βιολογικη δραση δεν εχει παρενεργεις.

Πολλα φαρμακα που εχουν εως και θανατηφορες παρενεργειες σε ατομα με αλλεργιες ή μια εγγενη ευαισθησια στην δραστικη ουσια,κυκλοφορουν νομιμοτατα γιατι στην ιατρικη αξιολογειται ο κινδυνος βλαβης σε σχεση με την πιθανοτητα ωφελειας.

Παρε παραδειγμα την πενικιλινη.Η πενικιλινη μπορει να σκοτωσει ατομο αλλεργικο σε αυτην.Αλλα παραλληλα εχει σωσει εκατομμυρια ζωες.

Το καλο με το φαρμακευτικο συστημα ειναι οτι παρακολουθουνται τα φαρμακα για χρονια και εαν φανει οτι ενα φαρμακο παραειναι επικινδυνο αποσυρεται απο την κυκλοφορια.

Αντιθετα στη αγυρτεια τα σκευασματα δεν αξιολογουνται με αντιστοιχης ποιοτητας μεθοδους ενω δεν υπαρχει και το αντιστοιχο συστηματικο follow up για πιθανες παρενεργειες του σκευασματος.Γιατροσοφια οχι μονο θεραπευτικα αχρηστα αλλα και προκαλοντα σοβαροτατες βλαβες εως και θανατο κυκλοφορουν αχαλινωτα γιατι οι διαδικασιες αξιολογησης της "εναλλακτικης¨"ιατρικης" δεν ακολουθουν την επιστημονικη μεθοδολογια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 04:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Avallon

Ενας φίλος γεοπόνος που έχει και φυτώριο με ρώτησε τι λίπασμα χρησιμοποίησα!! Ο λόγος που λέω ότι είναι θαύμα της Φύσης και όχι της επιστήμης είναι ότι δεν χρησιμοποίησα τίποτα ούτε καν το ειδικό εκείνο χώμα για κάκτους. Το δυστυχές είναι ότι τα λουλούδια αυτά κρατούν το πολύ 48 ώρες.



τα ροδα της ερημου!

απιθανα λουλουδια που οντως κρατανε ελαχιστα (καποια ειδη με το ζορι 24 ωρες)


ο γεωπονος σου ομως δεν ηταν κηπουρος προφανως...


οι κακτοι ειναι φυτα της ερημου, προσαρμοσμενοι στις δυσκολιες - δεν χρειαζονται "ειδικο χωμα", αυτο ειναι εφευρεση για να πουλανε χωμα οι εταιριες

τους αρκει ενα απλο φτωχο αμμωδες χωμα

δεν χρειαζονται λιπασματα ουτε και νερο αν το βραδυ εχει υγρασια η περιοχη - ετσι ποτιζονται στην ερημο, απο την νυχτερινη ατμοσφαιρικη υγρασια που υγροποιειται στα αγκαθια τους και σταζει στο χωμα


αν θελεις να τους ποτιζεις, μια κουταλια του γλυκου καθε καλοκαιρινο βραδυ ειναι υπεραρκετη για τον κακτο της φωτογραφιας


ποτε ανθιζουν?

οταν "ζοριζονται" - ο καλοταϊσμενος κακτος προτιμα να μεγαλωνει και οχι να ανθιζει


ΥΓ. το μωρακι που πεταξε στο πλαϊ μπορεις του χρονου να το μεταφυτευσεις


*


μερος δευτερον: κοριτσια (αβαλλον και μεντεκ), προτιμηστε την μεση οδο! δεν ηταν μαλακας ο Βουδας!!!


*


μερος τριτον: γκρινια

οι τραπεζες ειναι νομιμοι τοκογλυφοι!!!

τα νοσοκομεια εχουν ελλειψη γιατρων, νοσηλευτων και οργανωσης!

απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου, η χωρα μας ειναι ενα μπαχαλο!

επιασαν τον εν ζωη ηρωα μου, τον Νικο Παλαιοκωστα... (με παρηγορει μονο το οτι θα κοιμηθει μετα απο χρονια σε κρεβατι)


και το εσωτερικα μου σερνεται αν και εβαλα adsl - γιατι?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 12:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Ανθίζουν καλοκαίρι Johnnie και όντως είναι καταπληκτικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 16:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio
quote:

jbg
και το εσωτερικα μου σερνεται αν και εβαλα adsl - γιατι?

Πιρίιργου.
Κι εγώ όταν καμμιά φορά μπαίνω απ' το σπίτι, απλή isdn σύνδεση, το σάιτ πετάει.
Απ' το γραφείο με dsl σέρνεται (δάκτυλος των ερπετοειδών;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 20:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
Εγώ δέν ξέρω ακόμα την διαφορά μεταξύ isdn και dsl.
Το μόνο που παρατηρώ είναι οτι όπου και άν βρεθώ το Esoterica σέρνεται απο παντού και μάλιστα πολύ άσχημα παντού dsl βρίσκω δηλαδή?
Και όσο περνάει ο καιρός η κατάσταση συνέχεια χειροτερεύει, το λέω και το ξαναλέω συνέχεια όποτε χρειαστεί να αναφερθώ σχετικά με το Esoterica, για να ανοίξει ή να προχωρήσει μιά σελίδα πρέπει πρώτα να πούμε το "κύριε ελέησον" απο την τεράστια αργοπορία. Και όχι μόνο εγώ όλοι μας έχουμε τεράστια προβλήματα στην συμμετοχή όσο εξακολουθεί να υπάρχει αυτή η κατάσταση.
Λυπάμαι αλλά θα πώ οτι οι υπεύθυνοι δείχνουν οτι αδιαφορούν, πρέπει κάποτε να αρχίσουν να παίρνουν στα σοβαρά αυτό το τόσο κρίσιμο θέμα.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝ

Edited by - Krisnna on 21/09/2006 20:24:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 21:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Όλο και κάτι θα σκεφτούμε για το θέμα της ταχύτητας. Παρακολουθήστε αυτό το topic

Κανένας τεχνικός δικτύων;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 23:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Krisnna
quote:
Λυπάμαι αλλά θα πώ οτι οι υπεύθυνοι δείχνουν οτι αδιαφορούν, πρέπει κάποτε να αρχίσουν να παίρνουν στα σοβαρά αυτό το τόσο κρίσιμο θέμα.

Ειλικρινά Krisnna δε σε καταλαβαίνω!
Τι εννοείς "να παίρνουν στα σοβαρά";
Τι εννοείς "δείχνουν να αδιαφορούν";

Ναι, το καταλαβαίνω καθυστερεί κάποιες φορές το site, όχι μόνο για τα μέλη, αλλά και για μας, σε σημείο που να μη μπορούμε να προλαβαίνουμε να κάνουμε διάφορες επεμβάσεις, παρεμβάσεις, εργασίες με τις σελίδες, κ.λπ.
Αλλά,
δεν είμαστε το ίδρυμα Ωνάση, ούτε κανένα θυγατρικό site από μεγάλη πολυεθνική ή μεγάλη ελληνική εταιρία. Μόνοι μας συντηρούμε έναν χώρο, που η επισκεψιμότητά του έρχεται περίπου στην 10η με 15η θέση πανελληνίως, μεταξύ των site ανεξαρτήτως περιεχομένου.
Μπορείς να καταλάβεις τι σημαίνει αυτό;
Πως παρά τις οικονομικές δυσκολίες, παρά τις δυσκολίες χρόνου (γιατί ασφαλώς ούτε έχουμε υπαλλήλους, ούτε είμαστε εμείς υπάλληλοι, αλλά έχουμε και τις προσωπικές μας εργασίες όλοι μας), παρά τις όποιες επιθέσεις, είμαστε εδώ και συνεχίζουμε τόσα χρόνια και συνεχώς προσπαθούμε να αντιμετωπίσουμε:
όχι μόνο τις φυσιολογικές και αναμενόμενες καθυστερήσεις λόγω της αύξησης της επισκεψιμότητας, αλλά και - κυρίως αυτό! - τις κακόβουλες επιθέσεις όλων των επίδοξων μαθητευμόμενων - και μη - "χακερίσκων", που βρίσκουν χαρά στο να αποδείξουν την "επιδεξιότητά" τους στο να χαλάνε κάτι, που με κόπο κάποιοι άλλοι έφτιαξαν και προσπαθούν να συντηρήσουν και να αναπτύξουν!

Δεν μπορείς λοιπόν να λες πως δεν παίρνουμε κάτι στα σοβαρά.
Ξέρεις γιατί;
Γιατί δεν βρίσκεσαι επάνω από έναν υπολογιστή να προσπαθείς συνεχώς να βελτιώσεις τα πράγματα,
δεν αφιερώνεις τον προσωπικό σου χρόνο και εισόδημα για να υπάρχει ο χώρος αυτός.

Και βέβαια, όλα τα παραπάνω τα κάνουμε όσοι τα κάνουμε, γιατί θέλουμε να τα κάνουμε. Και πιστεύω πως όσοι θέλουν να συμμετέχουν, να συζητούν στον χώρο αυτό, μπορούν να εκτιμήσουν πως παρά τις δυσκολίες, ο χώρος αυτός εξακολουθεί να υπάρχει και να εξελίσσεται.

Krisnna, προσπάθησε να δεις λίγο τα πράγματα και από τη θέση του άλλου


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 17:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
χεχε.. ξέχασα τον κωδικό μου
Ευτυχώς τον βρήκα
Η ``κρίση του μεσήλικα``

quote:
Μόνοι μας συντηρούμε έναν χώρο, που η επισκεψιμότητά του έρχεται περίπου στην 10η με 15η θέση πανελληνίως, μεταξύ των site ανεξαρτήτως περιεχομένου.

Σε οτι αφορά το είδος του.. έρχεται πρώτο.. μεταξύ των πρώτων..
Μου θυμίζει τους Αιθίοπες δρομείς που ξεπερνούν τους αλλους οχι μερικά μέτρα..αλλά 4 γύρους

Το site είναι αργό ειδικά οταν υπάρχει μεγάλη επισκεψιμότητα.. αυτό είναι λογικό. Αν κάποιοι συμβάλλουν σκοπίμως σε αυτό.. ας μην το επιβαρύνουμε και εμείς. Μπορούμε ως συνειδητά μέλη να μην μπαίνουμε σε ώρες αιχμής και να μπαίνουμε κατευθείαν στα θέματα .. χωρίς να επιβαρύνουμε την κεντρική σελίδα...

Τέλος αντί να τα βάζουμε με τους υπεύθυνους .. ας τα βάλουμε με αυτούς που χαλάνε τα τόπικ..
Βρέ .. μήπως είναι οι ίδιοι που χαλάνε τον server... .. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 17:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Φίλε allzzaro

Για το πρώτο που λες δεν νομίζω να υπάρχει τακτικό μέλος που μπαίνει από την κεντρική σελίδα.

Αλλιώς θα μιλάγαμε για βίτσιο ή για το άκρων άωτων της υπομονής.

Τώρα, αν τα συνειδητά μέλη που λες δεν μπούνε τις ώρες αιχμής, αλλά κάποια άλλη ώρα, απλά θα μεταφέρουμε τις ώρες αιχμής, σε κάποια άλλη ώρα.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 20:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna
quote:
Μόνοι μας συντηρούμε έναν χώρο, που η επισκεψιμότητά του έρχεται περίπου στην 10η με 15η θέση πανελληνίως, μεταξύ των site ανεξαρτήτως περιεχομένου.

Σε ρυθμούς δημοσκοπίσεων δέν μπαίνω φίλη Amalia έχουμε και εκλογές σε λίγο καιρό
Μπορεί να έχεις δίκιο μπορεί και όχι άν και απο ότι θυμάμαι πρίν απο δύο χρόνια περίπου που πρωτογνώρισα το Esoterica η συμμετοχή ήταν πολλαπλάσια σε σχέση με σήμερα, και τότε βέβαια αργούσε αλλά χαλάλι του. Αυτό βέβαια δέν σημαίνει οτι πρέπει να κάνουμε κάποιες ώρες ή και μέρες για να μπούμε και να σπαταλάμε ώρες και μέρες ολόκληρες χωρίς κανέναν λόγο. Δηλαδή και στα υπόλοιπα 10 - 15 site τα ίδια και χειρότερα συμβαίνουν με την λογική αυτή???
Δέν θα ασχοληθώ με το συγκεκριμένο θέμα απο την στιγμή που είδα αυτήν την αντίδραση απλά την αγανάκτηση μου είπα σάν παράπονο αφού αυτός είναι ο τίτλος του συγκεκριμένου θέματος, ΠΑΡΑΠΟΝΟ που υπάρχει σέ όλα τα μέλη του Esoterica που ταλαιπωρούνται απο αυτή την παράλογη αργοπορία.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 21:58:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το site είναι αργό ειδικά οταν υπάρχει μεγάλη επισκεψιμότητα.. αυτό είναι λογικό.

Mα αυτό είναι το πρόβλημα... η υψηλή επισκεψιμότητα...

quote:
Για το πρώτο που λες δεν νομίζω να υπάρχει τακτικό μέλος που μπαίνει από την κεντρική σελίδα.

Αλλιώς θα μιλάγαμε για βίτσιο ή για το άκρων άωτων της υπομονής


Το έχω επειχηρήσει 2-3 φορές σε διαφορετικές ώρες της μέρας...
Την πρώτη φορά κατάφερα και έκανα μανικιούρ και το ένα πόδι πετικιούρ μέχρι να ανοίξει η σελίδα!
Την δεύτερη φορά έφτιαξα ομελέτα και πρόβαλα κιόλας να την φάω!!
Την τρίτη φορά διάβασα αρκετές σελίδες από το βιβλίο μου... είναι κρίμα πάντως γιατί υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντα άρθρα στο σάιτ τα οποία έτσι προσπερνούνται.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 02:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Το site είναι αργό ειδικά οταν υπάρχει μεγάλη επισκεψιμότητα.. αυτό είναι λογικό.



σορυ αλλα ειτε μπω πρωι, ειτε μπω στις 2 ή στις 4 μετα τα μεσανυχτα, το σαίτ σερνεται κυριολεκτικα παιδια

ειδικα οταν εχω κανει λογκιν, κατι που δεν κατανοω, ειλικρινα


ειναι πολλες οι φορες που σταματω να διαβαζω και να γραφω γιατι δεν ανοιγουν τα παραθυρα


χτες στις 4 το πρωι ποτιζα τα μπαλκονια περιμενοντας να αποσταλει το τελευταιο ποστ μου...

τελειωσα και περιμενα και κανα τεταρτο


.


μεχρι στιγμης ειμαι λογκαουτ και εγραψα τρια μηνυματα - τωρα θα προσπαθησω να κανω λογκιν και να τα στειλω

ελπιζω τα λοα του διαδικτυου να ειναι καλοδιαθετα


.


και ειναι - εφυγαν τα δυο ηδη


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 09:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
με κηνδινο να ξανα χαρακτηριστω υπονομευτης του φορουμ

υπαρχουν μερες που δεν μπαινεις σε σελιδα και ας εχει περασει τεταρτο

και οχι δεν μπαινω απο την κεντρικη σελιδα

το προβλημα μπορει να ειναι αυτο που ειπε η αμαλια

χακερς
μαλιστα κυριες και κυριοι
χακερς

για ολα φταινε οι αλλοι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 09:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Το πρόβλημα θα γίνει πιο έντονο όταν θα φτάσει στο σημείο να αλλάζει η ημέρα.

Πέρα από την πλάκα μόνο το πρωί και αργά το απόγευμα ανοίγει κανονικά.
Τουλάχιστον σ’ εμένα.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 10:17:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
το προβλημα μπορει να ειναι αυτο που ειπε η αμαλια

χακερς
μαλιστα κυριες και κυριοι
χακερς



Kαι βέβαια τίθεται το θέμα: τι το τόσο ενδιαφέρον ή ιδιαίτερο έχει το συγκεκριμένο σάιτ για να δέχεται τόοοοσες επιθέσεις χάκερ...

...υπάρχουν άραγε τίποτα απόρρητα στοιχεία που να αποτελούν κόκκινη σημαία γι'αυτούς?

quote:
Το πρόβλημα θα γίνει πιο έντονο όταν θα φτάσει στο σημείο να αλλάζει η ημέρα
Μα είναι φυσικό! Είναι η ώρα που βγαίνουν τα φαντάσματα (των χάκερ...)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 12:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Kαι βέβαια τίθεται το θέμα: τι το τόσο ενδιαφέρον ή ιδιαίτερο έχει το συγκεκριμένο σάιτ για να δέχεται τόοοοσες επιθέσεις χάκερ...

...υπάρχουν άραγε τίποτα απόρρητα στοιχεία που να αποτελούν κόκκινη σημαία γι'αυτούς?



Kαι ένα άτομο φτάνει αγαπητή, αν έχει κακές προθέσεις. Τρόποι υπάρχουν, να μην αναφέρουμε ποίοι.

Δεν ξέρω αν γίνεται επειδή έχει κάτι τόοοσοο ενδιαφέρον το συγκεκριμένο σάιτ, ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι με ανόητες και κακόβουλες ΕΜΜΟΝΕΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 14:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Οκ οσο καιρο ειμαι εδω εχω δει μονο μια ξεκαθαρη περιπτωση χακεριας (οταν καποιος αλλαξε τα φωτα στο εσωτερικα.gr και αναμεσα στα αλλα εβαλε χερι και στην διαφημηση της ταινιας "Τι Στο Μπιπ ξερουμε" αλλαζοντας το σε "Τελικα Δεν ξερετε και τοσα ε?" με την συγκεκριμενη φραση υπερσυνδεσμο που παραπεμπε σε σελιδα οπου εξηγουνταν οι λογοι της χακεριας.Ηταν καποια παλια μελη που εκδιωχτηκαν και αποφασισαν να δοκιμασουν το πιατο που τρωγεται κρυο).

Δεν νομιζω ομως οτι οι καθυστερησεις οφειλονται σε χακερια αλλα σε trafic.ΟΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΤΑΥΤΟΤΟΧΡΟΝΑ η σελιδα παει πιο αργα και απο κουτση χελωνα.

Αλλα δεν τα βαφω μαυρα απλα περιμενω να αραιωσει το ποσταρισμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 15:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Kαι βέβαια τίθεται το θέμα: τι το τόσο ενδιαφέρον ή ιδιαίτερο έχει το συγκεκριμένο σάιτ για να δέχεται τόοοοσες επιθέσεις χάκερ...

ακριβως
αλλα ειπαμε το θεμα ειναι απλο
χακερς

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 15:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
medtech:
quote:
Οκ οσο καιρο ειμαι εδω εχω δει μονο μια ξεκαθαρη περιπτωση χακεριας (οταν καποιος αλλαξε τα φωτα στο εσωτερικα.gr και αναμεσα στα αλλα εβαλε χερι και στην διαφημηση της ταινιας "Τι Στο Μπιπ ξερουμε" αλλαζοντας το σε "Τελικα Δεν ξερετε και τοσα ε?" με την συγκεκριμενη φραση υπερσυνδεσμο που παραπεμπε σε σελιδα οπου εξηγουνταν οι λογοι της χακεριας.Ηταν καποια παλια μελη που εκδιωχτηκαν και αποφασισαν να δοκιμασουν το πιατο που τρωγεται κρυο).

Δεν νομιζω ομως οτι οι καθυστερησεις οφειλονται σε χακερια αλλα σε trafic.ΟΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΤΑΥΤΟΤΟΧΡΟΝΑ η σελιδα παει πιο αργα και απο κουτση χελωνα.



Γειά σου medtech.
Η περίπτωση στην οποία αναφέρεσαι, δεν ήταν χακεριά. Ήταν η πρωταπρηλιάτική μας φάρσα του 2006. Άρχισε την 1η του Απρίλη και αποκαλύφθηκε την επόμενη ημέρα (η ώρα της αποκάλυψης σχετιζόταν με την αλλαγή της ημερομηνίας παγκοσίως, γι' αυτό και δεν είχε αποκαλυφθεί αμέσως μόλις είχε περάσει η πρωταπρηλιά για την Ελλάδα).
Στο μήνυμα που είχε γράψει τότε ο Dying_Incubus τόνισε ιδιαίτερα να μην επιρίπτονται ευθύνες για την υποτιθέμενη "χακεριά" σε ανθρώπους που δεν γράφουν πλέον στις συζητήσεις. Δεν ισχύει λοιπόν το: "Ηταν καποια παλια μελη που εκδιωχτηκαν και αποφασισαν να δοκιμασουν το πιατο που τρωγεται κρυο"
Το θέμα εκείνο είχε μεταφερθεί σε δεσμευμένο χώρο μετά από 15 ημέρες, διότι κάποιοι το βρήκαν ως ευκαιρία για να κάνουν κατάχρηση της φιλοξενίας των απόψεών τους, να επιτεθούν συκοφαντώντας κάποιους ανθρώπους, σε βαθμό που μας ανάγκασαν - παράλληλα με την αίτηση και κάποιων μελών σχετικά - να το απομακρύνουμε από τα forums.

Σε αυτό που γράφεις πιο κάτω με το αυξημένο trafic έχεις δίκιο. Εάν σε ένα θέμα υπάρχει ένας αριθμός ανθρώπων που προσπαθούν όλοι μαζί ταυτοχρόνως να ανοίξουν τη σελίδα και κάποιοι από αυτούς να στείλουν μια απάντηση, καθυστερεί κάπως. Αλλά και πάλι, αυτές οι περιπτώσεις δε δικαιολογούν την τόσο μεγάλη καθυστέρηση που υπάρχει κάποιες φορές.

Στην πραγματικότητα, παρατηρούμε πολλές φορές τα forums να είναι εξαιρετικά αργά κάποιες ώρες, που δεν είναι λογικό να μπαίνει πολύς κόσμος. Π.χ. πολύ αργά το βράδυ και νωρίς τα ξημερώματα - όπως ανέφερε και μία περίπτωση ο jonniebegood (2-4 μετά τα μεσάνυχτα). Αυτό είναι κάπως περίεργο και μας έχει βάλει κι εμάς σε σκέψεις. Συνήθως μετά τις 2 τα forums άνοιγαν σχετικά γρήγορα. Και οι καθυστερήσεις για τις οποίες μιλάμε είναι όντως τεράστιες. Προσωπικά έχω περιμένει και πάνω από μισή ώρα για να ανοίξει ένα απλό θέμα!

Όσον αφορά την κεντρική σελίδα των forums τώρα.
Avallon γράφεις:

quote:
είναι κρίμα πάντως γιατί υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντα άρθρα στο σάιτ τα οποία έτσι προσπερνούνται.

Δεν είναι η κεντρική σελίδα του site αυτή που καθυστερεί Avallon, αλλά η κεντρική σελίδα των forums, ή η είσοδος στα forums μέσω της κεντρικής σελίδας του ESOTERICA.
Οπότε, εάν θες να διαβάσεις τα άρθρα της κεντρικής σελίδας
δεν έχεις παρά να την επισκεφτείς και πολύ γρήγορα (εκτός εάν πέσεις σε καμιά ιδιαίτερη περίπτωση που μπορεί να τύχει να αργεί - αρκετά σπάνιο ωστόσο) θα σου ανοίξει και θα διαβάσεις τα άρθρα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 16:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Πρέπει επειγόντως να ελαφρύνετε τη διαδικασία ποσταρίσματος.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 18:46:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είναι η κεντρική σελίδα του site αυτή που καθυστερεί Avallon, αλλά η κεντρική σελίδα των forums, ή η είσοδος στα forums μέσω της κεντρικής σελίδας του ESOTERICA.
Οπότε, εάν θες να διαβάσεις τα άρθρα της κεντρικής σελίδας
δεν έχεις παρά να την επισκεφτείς και πολύ γρήγορα (εκτός εάν πέσεις σε καμιά ιδιαίτερη περίπτωση που μπορεί να τύχει να αργεί - αρκετά σπάνιο ωστόσο) θα σου ανοίξει και θα διαβάσεις τα άρθρα.

Σε ευχαριστώ αμαλία!

medteck:
quote:
Οκ οσο καιρο ειμαι εδω εχω δει μονο μια ξεκαθαρη περιπτωση χακεριας (οταν καποιος αλλαξε τα φωτα στο εσωτερικα.gr και αναμεσα στα αλλα εβαλε χερι και στην διαφημηση της ταινιας "Τι Στο Μπιπ ξερουμε" αλλαζοντας το σε "Τελικα Δεν ξερετε και τοσα ε?" με την συγκεκριμενη φραση υπερσυνδεσμο που παραπεμπε σε σελιδα οπου εξηγουνταν οι λογοι της χακεριας.Ηταν καποια παλια μελη που εκδιωχτηκαν και αποφασισαν να δοκιμασουν το πιατο που τρωγεται κρυο).

amalia:
quote:
Γειά σου medtech.
Η περίπτωση στην οποία αναφέρεσαι, δεν ήταν χακεριά. Ήταν η πρωταπρηλιάτική μας φάρσα του 2006. Άρχισε την 1η του Απρίλη και αποκαλύφθηκε την επόμενη ημέρα (η ώρα της αποκάλυψης σχετιζόταν με την αλλαγή της ημερομηνίας παγκοσίως, γι' αυτό και δεν είχε αποκαλυφθεί αμέσως μόλις είχε περάσει η πρωταπρηλιά για την Ελλάδα).
Στο μήνυμα που είχε γράψει τότε ο Dying_Incubus τόνισε ιδιαίτερα να μην επιρίπτονται ευθύνες για την υποτιθέμενη "χακεριά" σε ανθρώπους που δεν γράφουν πλέον στις συζητήσεις. Δεν ισχύει λοιπόν το: "Ηταν καποια παλια μελη που εκδιωχτηκαν και αποφασισαν να δοκιμασουν το πιατο που τρωγεται κρυο"

Aν υποψιαστώ ότι θα πρέπει να κάνουμε μετάφραση από ελληνικά σε ελληνικά... Κλασσική medteck... όλα τα ξέρει, όλα τα καταλαβαίνει (ή άλλιώς άλλα γράφεις και άλλα καταλαβαίνει...)

Κάπως έτσι δεν πάει το χαλασμένο τηλέφωνο?

Κι εγώ που εκείνο τον καιρό έλειπα και που δεν ξέρω τι στο καλό έγινε αν έβλεπα ΜΟΝΟ το μήνυμα της medteck χωρίς τη διόρθωση από την αμαλία θα έριχνα κανα δυο μπινελίκια και ίσως κανα χεστήριο mail σε κάποιους...

Λίγη προσοχή σε όσα διαβάζουμε δεν βλάπτει!
Η φαντασία είναι καλή όταν γράφουμε μυθιστόρημα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 19:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Η φαντασία είναι καλή όταν γράφουμε μυθιστόρημα...

Συμφωνώ απόλυτα, Avallon!
Ξέρεις τι μυθιστορήματα μπορεί να γράφονται από την φαντασία κάποιου όπως και τι προβλήματα δημιουργούνται από το σπασμένο τηλέφωνο?
Τόνοι...

Όσον αφορά όμως την πρωταπριλιάτικη φάρσα και τη μη αντίληψη της από τη medtech, εντάξει!
Δεν είναι και τόσο τρομερό, απλά η κοπέλα δεν την είχε αντιληφθεί ή μπορεί να μην είχε διαβάσει στο σχετικό θέμα τις μετέπειτα δηλώσεις οτι αποτελούσε απλά μια πρωταπριλιάτικη φάρσα κτλ.

Όλα cool λοιπόν!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 19:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon
quote:
Aν υποψιαστώ ότι θα πρέπει να κάνουμε μετάφραση από ελληνικά σε ελληνικά... Κλασσική medteck... όλα τα ξέρει, όλα τα καταλαβαίνει (ή άλλιώς άλλα γράφεις και άλλα καταλαβαίνει...)

Κάπως έτσι δεν πάει το χαλασμένο τηλέφωνο?

Κι εγώ που εκείνο τον καιρό έλειπα και που δεν ξέρω τι στο καλό έγινε αν έβλεπα ΜΟΝΟ το μήνυμα της medteck χωρίς τη διόρθωση από την αμαλία θα έριχνα κανα δυο μπινελίκια και ίσως κανα χεστήριο mail σε κάποιους...

Λίγη προσοχή σε όσα διαβάζουμε δεν βλάπτει!
Η φαντασία είναι καλή όταν γράφουμε μυθιστόρημα...



Avallon, δε χάνεις ευκαιρία ε;

Πραγματικά αναρρωτιέμαι. Γιατί το κάνεις αυτό; Τι θα σε ωφελήσει να την πεις στη medtech και να επανατροφοδοτήσεις μία κόντρα;
Στο συγκεκριμένο ζήτημα, δε σου χρωστάει τίποτε η κοπέλα να την ειρωνευτείς.
Σ' αρέσει να ανταλάζεις σπόντες και πειράγματα;
Ή ψάχνεις να βρεις το δίκιο σου κάνοντας κάποιον έξω φρενών;



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 20:28:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σ' αρέσει να ανταλάζεις σπόντες και πειράγματα;
Ή ψάχνεις να βρεις το δίκιο σου κάνοντας κάποιον έξω φρενών;

Ποτέ δεν ήμουν καλή στα multiple choice tests.
Ωστόσο έπεσες τόσο διάνα (και στα δυο )που οι κακές γλώσσες θα λένε ότι πινούμε συχνά μπύρες και τρώμε πίτσες παρέα !!

Εν ολίγοις ψάχνω το δίκιο μου όχι για τις μυρμηγκιές αλλά για το πως διαστρέβλωσε στο μυαλό της το αρχικό μου μήνυμα και κράτησε ΜΟΝΟ αυτό που την σύμφερε πετώντας τα υπόλοιπα στα σκουπίδια.

Κατά τα άλλα ΟΛΑ ΚΑΛΑ - και το εννοώ - από την πλευρά μου για την medteck.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 21:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

quote:
....αλλά για το πως διαστρέβλωσε στο μυαλό της το αρχικό μου μήνυμα και κράτησε ΜΟΝΟ αυτό που την σύμφερε πετώντας τα υπόλοιπα στα σκουπίδια.

Θα έλεγα να θυμηθούμε τη γνωστή παροιμία για τον αναμάρτητο και τον λίθο.


ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 20:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Aν υποψιαστώ ότι θα πρέπει να κάνουμε μετάφραση από ελληνικά σε ελληνικά... Κλασσική medteck... όλα τα ξέρει, όλα τα καταλαβαίνει (ή άλλιώς άλλα γράφεις και άλλα καταλαβαίνει...)

Κάπως έτσι δεν πάει το χαλασμένο τηλέφωνο?

Κι εγώ που εκείνο τον καιρό έλειπα και που δεν ξέρω τι στο καλό έγινε αν έβλεπα ΜΟΝΟ το μήνυμα της medteck χωρίς τη διόρθωση από την αμαλία θα έριχνα κανα δυο μπινελίκια και ίσως κανα χεστήριο mail σε κάποιους...

Λίγη προσοχή σε όσα διαβάζουμε δεν βλάπτει!
Η φαντασία είναι καλή όταν γράφουμε μυθιστόρημα...



Και μετα λετε φταιει η medtech που τα παιρνει στο cranio (μεταφραση απο τα ελληνικα στα greeklish...)

Δεν διεστρεβλωσα τιποτα απο τα μηνυματα σου.Ειναι ολοφανερο οτι δεν ειχες ιδεα για την φυση των μυρμηκιων και οχι μονο δεν ειχες ιδεα αλλα μου επιτεθηκες με αισχρες και ακρως υποτιμητικες εκφρασεις στο θεμα ΓΙΓΑΝΤΕΣ και η κοντρα συνεχιστηκε στο κυτιο παραπονων.

Πρεπει να το χωνεψεις Avallon δεν εχεις τις γνωσεις αλλα ουτε και την θεληση να κατανοησεις θεματα που σχετιζονται με την υγεια.

Δεν εχεις το κυριοτερο τις γνωσεις ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ να κατανοησεις πως γινεται η ορθη αξιολογηση των θεραπευτικων μεθοδων.

Εκανες λαθος με τις μυρμηκιες,εκανες λαθος με την ομοιοπαθητικη και αντι να το παραδεχτεις σωζοντας την αξιοπρεπεια σου ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ.

Εγω η ανοητοτατη εκατσα και σου εξηγησα αναλυτικα ποια ειναι η φυση των μυρμηκιων,απο ποιους ιους προκαλουνται,πως καποιοι ιοι προκαλουν υπερπλασιες καλοηθεις και κακοηθεις,γιατι πρεπει μια θεραπευτικη μεθοδος να αξιολογηται με διπλα τυφλες κλινικες δοκιμες και οχι με ανεκδοτες μαρτυριες,γιατι ξερουμε οτι η ομοιοπαθητικη δεν λειτουργει κτλ.

Απλα δεν ηθελες να ακουσεις.Στη δε συζητηση με σοφιστικα επιχειρηματα επιχειρησες να απαξιωσεις τα λεγομενα μου βαζοντας στο στομα μου λογια που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ (px.ποτε δεν ειπα οτι οι HPV προκαλουν ιαιμια ουτε ο καρκινος ειναι μεταδοτικος κτλ)
------------------------------------------------

Αγαπητοι διαχειριστες.

Δεν γνωριζα οτι επροκειτω για φαρσα.

Απο οσα ειδα και απο πληροφοριες που αντλησα μερικες μερες πριν απο ενα forum (του οποιου την εγκυροτητα δεν ειμαι σε θεση να πιστοποιησω) οπου περιλαμβανονταν αναλυτικο μηνυμα με τις υπογραφες εκδιωχθοντεν μελων και με σχολια οπως ο Admin πανικοβλητος μπηκε απο κοινο λογαριασμο και παρακαλουσε να μην του κανουν το site μπαχαλο κτλ οδηγηθηκα σε αυτο το συμπερασμα.

Τα μηνυματα που εξηγουσαν την "φαρσα" δεν τα ειδα ποτε.

Επιτρεψτε μου να διατηρω τις αμφιβολιες μου για το τι εγινε εκεινη την ημερα (αν ηταν οντως φαρσα ή οχι) χωρις να κατηγορω ΚΑΝΕΝΑΝ για την αδυναμια του να υπερασπιστει ενα forum απο επιθεσεις.

Να προσθεσω οτι ειμαι εναντιον οποιασδηποτε αποπειρας βανδαλισμου οποιουδηποτε forum.Δεν ειμαι υπερ του να καιμε τα βιβλια στην πλατεια αλλα του να γραφουμε ενα βιβλιο με αντεπιχειρηματα εαν δεν συμφωνουμε με τα περιεχομενα του βιβλιου που αποδοκιμαζουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 21:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Ιδου και ολοκληρο το κειμενο απο το:

http://www.phorum.gr/viewtopic.php?t=9659&highlight=

"Ξαφνικά εξαφανίστηκε το ΕΙΚΟΝΕΣ και οι ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ και υπάρχει επέμβαση στο εικονίδιο πάνω δεξιά της οθόνης quote: "Τι στο ...μπιιιπ... ξέρουμε;" SiGoUra dEn kSerEtE kAi ToSa... eeee?? και όταν κάνεις κλικ σε βγάζει στο σαιτ αυτό:

http://www.anti-esoterica.gr/


Οι δαιμόνιοι "μαύροι μάγοι" hackers του μασωνοterica μάλιστα έχουν βγάλει και ...μανιφέστο:

Η μπαρούφα, η μίζα, οι matrix συναντήσεις, οι matrix κουβέντες, οι ψυχωτικές προσωπικότητες, τα "μαγικά" μέλη, οι γκουρού, οι "μύστες", οι κύστες και τα λαμόγια της παρούσας αγοράς, συνοδευόμενοι & υποκινούμενοι από υποβόσκουσες οργανώσεις, "φιλοσοφικές ομάδες" & εργαστηριακές πειραματικές τεχνικές, αγνοώντας και καταδικάζοντας κατά συρροήν τις "άλλες φωνές" του απύθμενου Πραγματικού & Θεάρεστου τοπίου, δέχτηκαν την λυτρωτική επέμβαση της D.R.A.M.P ομάδος Αναλαμβάνουμε την ευθύνη για την επεμβατική μας πράξη που σκοπό έχει να υπενθυμίσει στους προβοκάτορες τις συμπαντικής πεντάμορφης συνέχειας του "γίγνεσθαι" πως "ουδεν κρυπτόν υπό τον ήλιο" & πως όσο εκείνοι επιμένουν στην αδιαλλαξία τους, στην κρυστάλλωση, στην κατηγοριοποίηση & στον αφανισμό των ελεύθερων συνειδητά ψυχών & πνευμάτων, τόσο θα επιμένουμε κι εμείς από το προλεταριακό χαράκωμα του κεντρικού πυρήνα της αλήθειας και της αξιοπρέπειας που χαρακτηρίζει το ευ ζην και το ευ αμήν. Καταδικάζουμε την καραμελοποίηση του Εσωτερισμού & την αλόγιστη χρήση της προσωπικότητας του δρόμου που γίνεται ανιλεώς από τούτο τον χώρο. Καταδικάζουμε την κατηγοριοποίηση των μελών που εργάστηκαν, προσέφεραν και συνεχίζουν να το κάνουν, από την κάστα των αδαών, των ταμπουρωμένων και των μοιρολατρών της Γνώσης & της Αυτογνωσίας. Καταδικάζουμε τις ψευδείς και μεσαιωνικές τακτικές των συντονιστών, του admin & του κολ-γκερλ του, που με τους καμουφλαρισμένους αγκαθωτούς θάμνους της Νέας Ακρόπολης, οδηγούν τους ανυποψίαστους, τους ευκολόπιστους και τους ευαίσθητους, στην χαβούζα της φασιστικής σπηλιάς και στον βάλτο της ρομποτικής συμπεριφοράς. Αναλαμβάνουμε την ευθύνη για την επέμβαση στο διαδικτυακό τόπο Esoterica.gr, έχοντας πλήρη γνώση της τσουτσέκιας πρακτικής των υπευθύνων και δηλώνουμε πως θα συνεχίσουμε να βρισκόμαστε ένα βήμα μπρος τους, ώσπου να λάμψει το πραγματικό πρόσωπο της ελευθερίας του λόγου & και της απαστράπτουσας, κατάλευκης & μοναδικής στιγμής ! Η ζωή εν τάφω... Deva Ryche Atma Moz Power.


H πανικόβλητη δήλωση του Admin από απλό λογαριασμό!

"Γεια σας! Καταρχήν να ενημερώσω τους φίλους/ες ότι αυτός είναι όντως λογαριασμός που προέρχεται από τον Admin. Απλά, δεν μου είναι δυνατόν αυτή τη στιγμή να χρησιμοποιήσω τον κανονικό μου... Ο κωδικός εισόδου μου δεν λειτουργεί... Ακόμα χειρότερα και όλοι σχεδόν οι υπόλοιποι κωδικοί που αφορούν τη διαχείριση του διαδικτυακού χώρου του ESOTERICA (Forums, κεντρική σελίδα, web-server, e-mail διευθύνσεις κ.ά.) δεν φαίνονται να ανταποκρίνονται τις τελευταίες 2 ώρες που επαναλαμβάνω τις δοκιμές με διάφορους τρόπους! Ευτυχώς, έχουμε φροντίσει εκ των προτέρων για την ύπαρξη κάποιων "δικλείδων ασφαλείας", ειδικά για περιπτώσεις σαν αυτή. Ελπίζω να μην υπάρξει απώλεια δεδομένων - ή τουλάχιστον αυτή να είναι μικρή... Δυστυχώς όμως, παρότι επέστρεψα εσπευσμένα στην Αθήνα γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο, κατέστη δυστυχώς αδύνατον μέχρι τώρα να αντιστρέψω την δυσχερή αυτή κατάσταση... Βρισκόμαστε ήδη "εδώ" στις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής και - ως γνωστόν και αναμενόμενο - οι εταιρίες(πληροφορικής στην περίπτωσή που μας αφορά), είτε δεν εργάζονται, είτε έχουν εξαιρετικά μειωμένο προσωπικό "επιφυλακής". Έτσι, η επικοινωνία μας με την εταιρία που είναι υπεύθυνη για τον χώρο δεν έχει επιτευχθεί ακόμη... αν και περιμένω αυτό να γίνει μέσα στις επόμενες ώρες... Ένας είναι βασικά ο λόγος που γράφω αυτή τη στιγμή!! θα ήθελα να παρακαλέσω αυτόν ή αυτούς που είναι υπεύθυνος/οι γι'αυτό το φαινόμενο ή - ας το πούμε - δραστηριότητα, να σκεφτούν πρώτα απ'όλα τις οποιεσδήποτε επιπτώσεις μπορεί να έχουν οι πράξεις στους στην καταγραφή της συμμετοχής χιλιάδων ανθρώπων τόσα χρόνια τώρα στους χώρους Συζήτησης του ESOTERICA. Αλλά και στους ίδιους τους ανθρώπους/Συζητητές. Σκεφτείτε, σας παρακαλώ, πρώτα απ'όλα αυτούς τους ανθρώπους! Μην κάνετε κάποια μη αναστρέψιμη ζημιά. Άλλωστε, όπως και να εξελιχθεί η κατάσταση, να θυμάστε, ότι ο χώρος θα επανέλθει στους φυσικούς τους υπεύθυνους αργά ή γρήγορα και ότι όλα κάπου καταγράφονται..."

Tελικά ΟΛΑ εδώ πληρώνονται...........


(καλό είναι να μην μπαίνετε στο esoterica για λίγες μέρες μέχρι να αποκατασταθεί τελείως η βλάβη, εάν θέλετε να προστατεύσετε την ασφάλεια των δεδομένων σας)"
---------------------------------------------------------------


Αυτα λοιπον διαβασε η medtech...Δεν καθησε να το διερευνησει παραπανω αν και τσαντιστηκε με την επεμβαση γιατι οπως ειπαμε δεν ειναι υπερ του να καις βιβλια στην πλατεια.


Αλλα ειτε ηταν φαρσα,ειτε ηταν αληθεια,ειτε η medtech ξερει απο καλη ιολογια ειτε οχι,ειτε ειναι τεχνολογος ιατρικων εργαστηριων που εχει ορκιστει να υπηρετει τους συνανθρωπους της,ειτε χρηματιζομενο καθαρμα που τα παιρνει,ειτε ανθρωπινο ον,ειτε εξωγηινη πρακτωρ που αποπλανει αθωους Ανδρομεδιους επιβητορες ενα δεν αλλαζει:

AVALLON ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΥΡΜΗΚΙΕΣ.

Και μεταδοτικες ειναι και ιογενεις ειναι και μεταδιδονται μεσω απλης επαφης και καμια σχεση δεν εχει η εμφανιση τους με την ομοιοπαθητικη "θεωρηση" οτι ειναι "αγχος και στρες που βγηκε προς τα εξω" και ειναι της ιδιας αιτιολογιας με τα κονδυλωματα των γεννητικων οργανων. (υπερπλασιες απο ιους HPV).

Και με την ομοιοπαθητικη εκανες λαθος.

ΥΓ.Οποιος ενδιαφερεται να μαθει πως γινεται η ορθη αξιολογηση μιας θεραπευτικη μεθοδου μπορει να επικοινωνησει μαζι μου μεσω e mail.


_________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1953125
Maintained by Digital Alchemy