ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 17:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Ναι ίσως να έχεις δίκιο allzzaro.
Ευτυχώς εμένα εκτός από την παρατηρητικότητα με βοηθάει και η τύχη μου. Και μην ακούσω ότι δεν ήταν τυχαίο, ορκίζομαι στην κρυφή κάμερα του Τριανταφυλόπουλου!!!

quote:
Λοιπόν ανακατασκευάζω την πρότασή μου από
"Πολύ εύκολα θα παρεξηγούσε την φράση σου"
σε
"Πολύ εύκολα θα μπορούσε να παρεξηγήσει την φράση σου"

quote:
Αφού είσαι όμως lazzio γνωστός με τον Vril, μπορώ να σου πω ότι είσαι ο δεύτερος στο forum για τον οποίο έχω ανακατασκευάσει πρότασή μου, ο πρώτος τυχαία βέβαια ήταν ο Vril.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 17:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΥΡΙΕΥΕΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ο Βρίλ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 19:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ο Βρίλ
Να'μαι και'γώ....

Φανερά, καθαρά, ντόμπρα και χωρίς καμία διάθεση "παραπλανήσεως".

Vril ήμουν και Vril θα είμαι.

Αφήστε τον Lazzio ήσυχο, δε σας έκανε τίποτα το παιδί, που σημειωτέον λέγεται και Δημήτρης, ενώ εγώ λέγομαι Αντρέας. Όπως σας είπε, γνωριζόμαστε εδώ και χρόνια, και μάλιστα από μια "σκοτεινή εποχή" όπου κάναμε διάφορα ... όμορφα πράματα με κρυφές κάμερες και μικρόφωνα, όπως είχα πεί και στον Τζώνη κάποιο κρύο βράδυ στην Πεντέλη. Αμα αμφιβάλετε και γι αυτό, μπορείτε να αμφιβάλετε ότι και ο Τζώνης είναι ... υπαρκτό πρόσωπο.

Άν τίποτε καλοθελητές θέλουν να μου πούν ότι βρήκαν το ΙΡ μου, με γειά τους και χαρά τους, κερδίζουν από ένα λουκούμι. Στο γραφείο μου έχουμε DSL και πάνω του είναι συνδεδεμένοι 5-6 υπολογιστές και λάπτοπ, οπότε με το ΙΡ μου μπορούν να μπούν όσοι και όσες απασχολώ στο γραφείο μου ή κάνουν κάποια δουλειά στον υπολογιστή μου ή στους υπολογιστές μου γενικότερα.

Εγώ, αν έχω να σας πώ κάτι, θα σας το πώ στα ΙΣΑ !

Και έχω να σας πώ το εξής.
Το Εσωτέρικα έπαψα να το εκτιμώ εδώ και αρκετό καιρό, επειδή σε αντίθεση με τα παχιά λόγια, κανένας απο τους συντονιστές ή διαχειριστές δεν είναι σε θέση να εφαρμόσει τους κανόνες που θέσπισε σαν φόρουμ.
Μετά τα τελευταία γεγονότα, το Εσωτέρικα έχω σταματήσει να το παίρνω και στα σοβαρά. Ξέρετε, το ψάρι απ΄το κεφάλι βρωμάει. Βλέπω συχνά να προσπαθείτε να μεταπείσετε τον Αντμίν για την υπερβολή του. Ποιός πιστεύετε ότι έχει όρεξη να ξαναγράψει σε ένα φόρουμ, που τον μπάναραν για 2 μήνες, που την ίδια στιγμή απενεργοποιεί και επαναφέρει άτομα με βαρύτατο λεξιλόγιο και βρισίδι. Έχετε μπεί ποτέ στις "Προφητείες Αγίων" ?

Πάνω στα νεύρα μου είπα το φόρουμ "Ψώρουμ". Εντάξει, μπορεί να είναι βαριά κουβέντα και κάπου είπα ότι δεν χαίρομαι και ιδιάιτερα που το είπα, αλλά έλα που είμαι και ΠΡΟΦΗΤΗΣ ... !

Χωρίς να κάνω τίποτα, με τη συμπεριφορά τους το επιβεβαιώνουν ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ .... και τι φταίω εγώ ? Στο κάτω κάτω, ανάλογη άποψη έχουν σχηματίσει και άλλοι, που την λένε και εδώ αλλά και αλλού.

Λέτε κάποιοι να γίνω συντονιστής. Χα χα, γελάσαμε. Αν δεν έχετε δεί βρυκόλακες, θα δείτε τον Μιχαλάκη* και την Ασπασία* (*τυχαία ονόματα)

Γιατί να γίνω συντονιστής ? Κατ αρχήν, αν γίνω συντονιστής επειδή το θέλει η κεφαλή του ψαριού, θα φανεί γρήγορα η διαφορά. Όταν κάποιος συντονιστής είναι εξ΄ορισμού άφαντος, πόσο θα αργήσει να φανεί η διαφορά από έναν που μπορεί να είναι παρών σε διάφορες ώρες και στιγμές?
Μετά, γιατί να γίνω συντονιστής, σε ένα φόρουμ με ένα αντικείμενο που δεν μου σημαίνει και πολλά. Ούτε σε αστρολογίες πιστεύω, ούτε σε χαρτομαντείες, ούτε σε αστρικές προβολές ούτε σε διάφορα τέτοια μεσαιωνικά κατάλοιπα. Τι να συντονίσω λοιπόν ? Να τους δέρνω όλους, μέχρι να ματώσουν τα χέρια μου ? Μέσα στα διαφορα ανώμαλα που μπαίνουν εδώ, σίγουρα θα βρεθούν και κάποια που θα θέλουν και άλλο ξύλο ! Τι θα γίνω εγώ ? Ο Σάντο και θα περιμένω τους Μάζο ???

Πώς περιμένετε εγώ να συνεργαστώ με τον παρόντα Αντμίν ? Εγώ του λέω για ελλείψεις και παραλείψεις και αυτός μου λέει "αυτά που πιστεύω εγώ δε με πρόδοσαν ποτέ". Και μάλιστα σε μια αξιοπερίεργη ορθογραφία, άλλα με μικρά και άλλα με μεγάλα ... Εντάξει δικέ μου, καλά κάνεις και πιστεύεις ότι πιστεύεις, άλλα και ο Ιούλιος Καίσαρας πίστευε οτι δεν θα τον προδόσουν ποτέ...
Και πράγματι δεν τον πρόδοσε κανένας και ζεί και βασιλεύει. Τι να σου πώ... !

Το να θέλει κάποιος να κρατά την ανωνυμία του είναι δικάιωμά του και καλά κάνει. Άμα θέλει να τον λένε Αντμίν, και αυτό πάλι δικάιωμά του. Να αρνείται όμως ότι τον ξέρουν και με το άλλο όνομά του, ε αυτό πια εμένα μου λέει πολλά. Όπως σας είπα, το ψάρι απ το κεφάλι βρωμάει. Οπότε, μην διαμαρτύρονται οι του Εσωτέρικα για την ... πολυσυγραφία με διάφορους λογαριασμούς... ! Αφού οι ίδιοι το κάνουν. Άν πάλι, ο λογαριασμός Αντμίν πρέπει να είναι καθαρά λειτουργικός και να μεταδίδεται στον εκάστοτε... Αντμίν, τότε γιατί τα θέματα τα κλειδώνει η Αμαλία (και κανένας άλλος) και μόνο το "δίδυμο" Αμαλία και ο άλλος που δεν έχει όνομα, έχουν την πραγματική εξουσία... ?

Εγώ του τα έλεγα, να προσέξει, γιατί με την συμπεριφορά του, ξέρετε, αυτά με τα "εσωτερικά", γίνεται και αντιπαθής και τραβά την ... "προσοχή" απάνω του. Μου απαντά με ύφος "δεν απειλούμαι". Α, Ναι ? Σοβαρά ? Εδώ βλέπω κάτι Dying Incubus να έχουν πολύ μέλλον !
Και εδώ λέω, ή ξετυφλώσου ή συνέχιζε να ζείς στην κοσμάρα σου ...! Αλλά μη φωνάζεις μετά !
Και by the way, γειά σου Dying και αγνόησε αυτά που σου έλεγε ο Lazzio εχθές. Ακούει κάποια πράγματα από μένα και στο κάτω κάτω είναι δικά μου.
Και πολύ θα γελάσω να δώ την resurection σου. Μέχρι τότε περιμένω σε αναμένα κάρβουνα.

Άν δρομολογούνται τέτοιες αλλαγές για να ξεκολήσει το Εσωτέρικα από το "τσίρκουλο" που έχει καταντήσει, φοβάμαι οτι οι μέρες κάποιων είναι πολύ μετρημένες. Πώς κάναμε στο στρατό ? Παίρναμε ... τσατσάρες και σπάγαμε τα ... δόντια.

Τι αερότουμπα με τα σατυρικά θέματα ήταν αυτή ? Μπαίνει ο Αντμίν, μπάινει η Αμαλία, μπαίνει ο Θώθ, μπαίνει ο Μόρεντ (εδώ κόντεψα να τον αναζητήσω μέσω ... Ερυθρού Σταυρού), μπαίνει η Γκρέτελ... Ζαλίστικα από τα "αστέρια" που ήρθαν στο θάλαμο για επιθεώρηση ! (Έλα, σοβαρευτείτε, δεν λέω "αστέρια" και εννοώ "Λάμψη" και "Φώτα", τίτλοι που σας αρέσει να αυτοκρεμάτε. "Αστέρια" λένε στο Στρατό τους Καραβανάδες! Άντε, να εξηγούμαστε χωρίς να παρεξηγούμαστε !)
Χαλάσατε τόση φαιά ουσία για δυο τόπικ, που πιο πολύ καζούρα και πλάκα αναμεταξύ μας ήταν, παρα τίποτε κοσμοϊστορικά γεγονότα θα επιρεαζαν. Ήρθε όμως ο Ανμίν, ήρθε και η Ασπασία, νάσου η σαλάτα. Όπως σας είπα, το ψάρι απ το κεφάλι βρωμάει. Πέρασαν τα δικά τους "πιστεύω" και τα κάναν ... μαντάρα.
Η πλάκα είναι, ότι ότι "πίστευαν" ήταν όλα μπούρδες. Ακόμα και το αστείο "αυτηνής της σχολής" που λέμε συχνά, το πέρασαν για κωδικοποιημένη συνωμοσία. Χα χα χα.
Και αλήθεια, ο Αβατάρ που είναι ? Θίχτηκε επειδή είπα οτι η φωτογραφία του με το φάντασμα στο εξοχικό του είναι πρόβλημα της μηχανής ? Μήπως προοριζόταν και αυτή για καμια τηλεοπτική εκπομπή και του χαλάσαμε το φάντασμα ??? Σε όλο το "τόπικ" που ζητά να "μάθει" πώς γίνεται να εμφανίζεται τέτοια φωτογραφία, ούτε γειά δε μου είπε. Αντίθετα όμως, φαίνεται οτι συννενόείτε μια χαρά με όποιν μπάινε σε αυτό το φόρουμ για να κάνει πλάκα και να πεί την κοτσανίτσα του. Είπαμε, άλλο η Γνώση και άλλο αυτό που ψάχνουμε να βρούμε εδώ μέσα.
...

Σας υπενθύμισε ο Τζώνης όπως και διάφοροι άλλοι, ότι είχατε πεί οτι θα με "ξαναενεργοποιούσατε" μετά από κάποιες μέρες. Μιλήσατε για έναν μήνα. Ο Μήνας πέρασε... και φυσικά δεν το κάνατε. Προφανώς σας ενοχλέι η παρουσία μου και σας πειράζει που σας τα λέω έφω από τα δόντια. Βλέπετε, έχετε συνηθίσει να σας αντιμετωπίζουν αλλιώς.
Εγώ πάντως, δεν γράφω σε αυτό το φόρουμ επειδή εκτιμώ εσάς ! Να το ξέρετε αυτό. Το φόρουμ δε σημαίνει για μένα Ανμίν και Αμαλία. Εγώ γράφω εδώ, επειδή συναντάω φίλους και γνωστούς μου. Καμία σχέση δεν έχετε εσείς. Τα εσωτερίστικα σας δεν με ενδιαφέρουν καθόλου, ούτε τα άλλα που κάνετε, η γνώμη μου και η άποψή μου που έχω σχηματίσει για τα άτομά σας στηρίζεται σε εμπειρίες και βιώματα καθαρά από την τριβή μου εδώ μέσα και χωρίς καμία προκατάλειψη για άλλα πράγματα, που τυγχαίνει να έρχεστε σε επαφή... γενικότερα. Ας πούμε, οτι σαν Σπηλαιολόγος μπάινω και σε στοές. Τώρα, τι θα βρούμε εκεί μέσα, ένας θεός ξέρει. Πάντως, όλες οι σπηλιές και οι στοές έχουν ένα κοινό. Βγάζουν κάπου. Συνήθως αυτό είναι η θάλασσα.

Και να ξέρετε, οτι η άποψή μου είναι καθαρά δική μου και δεν χρειάζεται να την πώ εδώ δημοσίως.

Μου έχετε αποδείξει τι ακριβώς είστε και το καλό είναι οτι το βλέπουν και άλλοι.

Λοιπόν, επειδή σας είπα οτι ότι έχω να πώ θα το λέω δημόσια, εγώ για άλλη μια φορά κράτησα την υπόληψή μου και τήρησα και τους νόμους μου. Χαίρομαι που δεν κρατήσατε τον δικό σας, θα μου προξενούσε πολύ μεγάλη έκπληξη.

Βρίλ

Over and outΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 20:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Δεν γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει τι είπε και τι δεν είπε ο VRIL τι είπαν και δεν είπαν και τα υπόλοιπα παιδιά που εξαφανίστηκαν είμαι καινούργια στο φόρουμ αυτό και δεν έμεινα εδώ για τον εσωτερισμό και μόνο αλλά γιατί και τα παιδιά όλα κάνουν καλή παρέα λέμε τις απόψεις μας κάνουμε και κανένα,<<καλαμπούρι >> ως καινούργια λοιπόν (από τον Αύγουστο) έβλεπα τα παιδία που μόλις είχα γνωρίσει και εξοικειωθεί κάπως μαζί τους να απενεργοποιούνται τελευταία η ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
Ειλικρινά σκοπός μου που τα γράφω αυτά δεν είναι να κρίνω το έργο της διαχείρισης και του συντονισμού είμαι η πλέον αναρμόδια μιας και άλλωστε δεν γνωρίζω τίποτα για την λειτουργία αυτών.
Θέλω απλά να εκφράσω την λύπη μου για αυτούς που έφυγαν και την χαρά μου που ξαναβλέπω άναμεσα μας τον VRIL όχι γιατί τους ήξερα και από τα εχθές αλλά είχαμε αυτόν τον λίγο καιρό που είμαι εδώ κάνει καλή παρέα ευχαριστώ και ελπίζω να μην θιχτεί κάποιος από αυτά που γράφω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 20:43:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν είναι Βασιλευομένη Δημοκρατία κάτι γίνεται...

A ναι! Ετσι το χρυσώνουμε τώρα το χάπι...βασιλικά...εεε σόρρυ...δημοκρατικά ήθελα να πω

Ασχετο: Eχει κανείς νέα από την oneiric? Tι έγινε ρε παιδιά? Γέννησε?
Ωχ! με έπιασε λογοδιάροια επί προσωπικών δεδομένων και με βλέπω αλυσοδεμένη στο κατάρτι του esoterica για κακή διαγωγή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 23:13:11  Εμφάνιση Προφίλ
Με αφορμή τον αποχαιρετισμό της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ...
Μη νομίζετε ότι δε βλέπω, δεν ακούω, δεν καταλαβαίνω...απλά έχω συνειδητά αποφασίσει να απέχω από τις "εμπόλεμες ζώνες" για προσωπικούς κυρίους λόγους...

Και βέβαια μη νομίζετε ότι δε διαβάζω... απλά δεν γράφω συχνά και πάλι για τους δικούς μου λόγους... (κάποιος μου είπε ότι έγινα ακριβοθόρητη με τα 1-2 μηνύματα που γράφω κάθε μέρα...κι αυτό επιλογή μου...)

Τι λέγαμε λοιπόν?
Α ναι για την ΑΦΡΟΔΙΤΗ...για τον Βριλ...τον endorama ...
Εκεί που ήσουν ήμουνα και εδώ που είμαι θα'ρθεις...

Κοινώς: H ιστορία επαναλαμβάνεται(και αυτό με θλίβει γιατί η επανάληψη λαθών είναι μητήρ πάσης βλακείας)... η ιστορία της ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ είναι και δική μου ιστορία... η ιστορία του endorama είναι και του Βριλ ιστορία κ.ο.κ.

Αυτά συμβαίνουν ΑΦΡΟΤΙΤΗ μου όταν οι άμυνες πέφτουν... δεν έκανες καλό κοντρόλ... ελπίζω σε επάνοδο ... αν βέβαια το γουστάρεις πολύ... γιατί αν είναι να επιστρέψεις και να έχεις καταντήσει η σκιά του εαυτού σου όπως εγώ προτειμότερο το virtual χαρακίρι.

Ωραία... γύρισα... όταν όλα ησύχασαν... όταν "εκείνοι" είχαν φύγει... μα είμαι πια αυτή που ήμουν? Περιφέρομαι από τόπικ σε τόπικ γεμάτη βαριεμάρα, καχυποψία και φόβο... ναι φόβο...
Δεν είναι ότι δεν έχω να πω πλέον κάτι... είναι ότι δεν μπορώ πια να εκφραστώ... Οτι και να'χω μέσα μου δείχνει να μην είναι διατεθιμένο να βγει έξω με τίποτα...μαγγώνεται εκεί στην άκρη της ψυχής μου και δεν λέει να βγει... Ελπίζω κάπου...κάποτε...ξανά...όταν/αν θα έρθει η ώρα...μέχρι τότε ο ρόλος μου κοινότυπος και τετριμένος βλ.Κρυστάλλινα κρανία.

Με κλανιές όμως δε βάφονται αβγά...
Καληνυχτίζω...


"Tάδε έφη Avallon..."


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 00:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit
Χμ .....ας γκρινιαξω πρωτα ελευθερα αφου μου δινεται εδω ο χωρος..
και μετα ας σχολιασω...

Το PC ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΚΑΡΒΟΥΝΟ,ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΧΟ,ΚΑΙ ΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΡΑ ΥΨΗΛΗς ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑς
ΦΤΟΥ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ ΜΟΥ...

οσο γι αυτο δεν εισαι η μονη....Avallon

quote:
Δεν είναι ότι δεν έχω να πω πλέον κάτι... είναι ότι δεν μπορώ πια να εκφραστώ... Οτι και να'χω μέσα μου δείχνει να μην είναι διατεθιμένο να βγει έξω με τίποτα...μαγγώνεται εκεί στην άκρη της ψυχής μου και δεν λέει να βγει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 09:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Επανέρχομαι, επαναλάμποντας όπως λέει και η λατρεμένη μου ΑΤΜΑ, καλωσορίζω τον ΒΡΙΛ, -εγώ σε είπα τσεκουράτο- ευχαριστώ την Avallon, τον Φίλο με κεφαλαίο Φ παρακαλώ, Dying, εδώ είμαι δεν έφυγα ποτέ. Ξεκούρασα το νου και χάιδεψα τις σκέψεις μου προστατευμένη από τους κεραυνούς διαφόρων ειδών και εντάσεων, αφού ήμουν σε πολύ καλά χέρια, αληθινά και αρεστά γενναία και λεβέντικα.
΄Εχω 4 λόγους να ανοίξω σαμπάνια,[απ΄την καλή τσιγκούνα δεν είμαι το απέδειξα άλλωστε], πρώτον εισήλθα στο ΕSOTERICA, όχι θα έφευγα! Δεύτερον την Δευτέρα 7 Νοέμβρη βραβεύομαι γιά τη λογοτεχνική μου προσφορά στις 7 το απόγευμα στην αίθουσα Τερψιχόρη στο Χίλτον, -μεγαλεία θα μου πεις,- ας αξιωθώ να βγάλω κανέναν καλό λόγο τρομάρα μου, υπό την αιγίδα του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, του γενικού γραμματέα ΕΟΤ, και της ομοσπονδίας φυσιολατρικών ορειβατικών εκδρομικών σωματείων Ελλάδος. Η φύση θα μας σώσει. Εδώ που τα λέμε στην Πάρνηθα τη βγάζω αυτές τις μέρες με ένα δικό μου άτομο. Πήρα τα βουνά και σώθηκα, άσε τους τρελλούς να είναι κάτω.Η ποίηση λοιπόν φιλάρες μου εκλεκτές, δικαιώνει και δεν προδίδει, τρίτον 249 προσωπικά e mail ομόρφηναν τις μοναξιές αυτής της εβδομάδας που λειτούργησα ως απενεργοποιημένη -βρε στο καλό παιδί τα κάνατε δαύτα; Και τέταρτον χθες ήμουν με το μοναδικό χαμόγελο της ζωής μου που με ενέπνευσε να αδράξω τα ηνία της ζωής και να αρχίσω από την αρχή τα πάντα πρώτη και με διαφορά. 4 Σαμπάνιες στην υγειά σας λοιπόν. Είστε τόσοι πολλοί που αγαπώ εδώ μέσα. Και τόσες. Ευχαριστώ τον Πυθαγόρα την Κάρμα, την αγάπη μου την nst, τη Νεμεσούλα την Τριανταφυλλιά την Μίλκο, την Ούρσι, τον Μάνο, τον Πλάτωνα -ποιητή εσύ-, και τον αγαπητό ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ. Που να σας θυμηθώ όλους; Τέλος ευχαριστώ τον Pixeldream μου, που δεν μοιάζει ούτε φαίνεται απλά ακέραιος, αλλά είναι. Σε όλα. Τον ευχαριστώ που στις [στραβές] δεν έπαψε ούτε λεπτό να είναι δίπλα μου],και που επί μονίμου βάσεως με κάνει να γελάω μέχρι δακρύων. Ναι ρε παιδιά οι άνθρωποι κλαίνε και από τα γέλια άργησα αλλά το έμαθα... Και θέλει πολύ μαγκιά σε καιρούς δυσπιστίας συμφοράς ψυχικής ηλιθιότητας απόγνωσης ρεζιλέματος γελοιότητας και φτήνειας να είσαι έτσι. Και κάτι παραπάνω. Τέλος ευχαριστώ όσους επικοινώνησαν μαζί μου και μου χάρισαν λίγο από το φως τους. Αυτό που μου άρεσε ήταν το χιούμορ σας και τα κατεβατά που γράφατε. Θα είμαι δίπλα τους και δίνω λόγο τιμής και ψυχής όταν όποτε και σε ότι με χρειαστούν.
Εκφράζομαι.
Εντυπωσιάζομαι.
Επιμένω.
Επαναλάμπω.
Επανέρχομαι.
Ελπιώ.
Επαναστατώ,
Κι επιβάλλομαι
σε λάθη.
Εκστασιάζομαι μέσω της ποίησης.
΄Ηρθα γιά να μείνω.

Δεν θα διψάς γιά πολύ ακόμη
φλογισμένη καρδιά μου
Μιά επαγγελία μες στον αέρα
με ψαύει η πνοή χειλιών αγνώστων
πέφτει το μέγα αγιάζι.
Λατρεία ο Νίτσε...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 11:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ok, allzzaro!
Παρερμήνευση δική μου λοιπόν!

quote:
Εγώ του τα έλεγα, να προσέξει, γιατί με την συμπεριφορά του, ξέρετε, αυτά με τα "εσωτερικά", γίνεται και αντιπαθής και τραβά την ... "προσοχή" απάνω του. Μου απαντά με ύφος "δεν απειλούμαι". Α, Ναι ? Σοβαρά ? Εδώ βλέπω κάτι Dying Incubus να έχουν πολύ μέλλον !
Και εδώ λέω, ή ξετυφλώσου ή συνέχιζε να ζείς στην κοσμάρα σου ...! Αλλά μη φωνάζεις μετά !
Και by the way, γειά σου Dying και αγνόησε αυτά που σου έλεγε ο Lazzio εχθές. Ακούει κάποια πράγματα από μένα και στο κάτω κάτω είναι δικά μου.
Και πολύ θα γελάσω να δώ την resurection σου. Μέχρι τότε περιμένω σε αναμένα κάρβουνα.


Τι έγινε?
Κινδυνεύει ο Admin από εμένα δηλαδή?
Μα, τι λές βρέ Vril?
Εκτός αν σχεδιάζω μεθοδικά τη δολοφονία του και δεν το ξέρω κι εσύ έχεις στοιχεία για κάτι τέτοιο.
Δε μπορώ, βρέ παιδιά, να καταλάβω τι παίζει.
Θεωρούμε κάποιον υποκριτή, με δόλιες προθέσεις και κακούς σκοπούς όταν δεν συμμετέχει σε κάποια "κλίκα" κι όταν δε μπαίνει να ρίχνει 5-6 αναστάσιμα στον καθένα με το "Καλημέρα"?
Πρέπει δηλαδή να γίνομαι χαμαιλέων για να γίνομαι αρεστός στον καθένα?
Sorry, δε μπορώ.
Αυτός είμαι καλός ή κακός.
Και οι σφαγές που γίνονται μεταξύ κάποιων μελών δεν θα με βρούν σε καμία παράταξη.
Δεν είναι κάτι που με αντιπροσωπεύει αυτό.
Αγαπητέ Vril, δεν έχω σκοπό να αγνοήσω αυτά που μου είπε ο lazzio ούτε να τα πάρω επί πόνου.
Μου είπε κάποια πράγματα και του απάντησα.
Για να μη λέει οτι προτιμώ να τηρώ σιγή ιχθύος δηλαδή, προσπάθησα να του εξηγήσω μερικά πράγματα...
Κι όσο για την ανάσταση (resurrection) μου, σαφώς και δεν έχει να κάνει με το forum.
Αφορά σε προσωπική ανάσταση, πέρα από κάθε forum κι απευθύνεται στο άτομο που γράφει πίσω από το ψευδώνυμο του Πεθαίνοντα Ίνκουμπου...

Υ.Γ. Αφροδιτάκι!!!
Καλώς ήρθες, Φίλτατη!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 12:24:26  Εμφάνιση Προφίλ
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΖΕΙ???
ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ο Βρίλ
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 12:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ο Βρίλ
Εγώ προσωπικά έχω πάψει να ασχολούμαι με το Εσωτέρικα, όπως το έκανα κάποτε.
Ούτε τον ύπνο μου θα χάσω, για το τί είπε ο ένας και τι έκανε ο άλλος, ούτε τα συκώτια μου θα πρήξω, αν με αδίκησε η (Απο)συντονίστρια ή άν έφαγε το φαϊ του όλο ο Αντμίν.
- Παραδέχομαι οτι κάποτε ασχολούμουν πάρα πολύ, πολύ μα πάρα πολύ με τι "παιζόταν" εδώ μέσα. Τέλος !

Άν σε θέλουν και σε προτείνουν ΕΣΕΝΑ Ίνκουμπους κάποιοι για Αντμίν, εμένα σε τελική ανάλυση δε με ενδιαφέρει. Εγώ προσωπικά πιστεύω οτι ο νύν αντμίν έχει δημιουργήσει κάποιοα προβλήματα, και εφ΄όσον ήταν ειρωνικός απέναντί μου (με είπε "παιδική χαρά"), προτείνω την απενεργοποίηση του λογαριασμού του για τουλάχιστον 2 μήνες. το ίδιο και για την Αμαλία, γιατί είναι στην ίδια "κλίκα" με τον Αντμίν.
Όπως βλέπεις, και γι αυτό το είπα το αστειάκι, στο Εσωτέρικα λειτουργεί πάρα πολύ η νοοτροπία του να ασχολούμαστε με τα πέραν του πραγματικού αντικειμένου. Κουτσομπολίστικα, κλικίστικα, τι είπε ο ένας και ο άλλος, κλπ κλπ.

Για την δική σου συμμετοχή Ίνκουμπους, που όλο πεθαίνεις αλλά τελικά δε μας κάνεις τη χάρη, εγώ προσωπικά έχω παρατηρήσει, οτι τα περισσότερα μηνύματά σου αφορούν πάλι τα "διαπροσωπικά", σε βαθμό που μοιάζουν με μηνύματα συντονιστή, και αυτό λέω μόνο και σταματάω εδώ.

Εγώ θα προτιμούσα άν το παρών φόρουμ ήταν όντως ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ, όπως θα το ήθελαν οι Λειτουργοί του. Το παρών όμως δεν είναι. Είναι αρένα αντιπαράθεσης ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ, είναι είναι της ίδιας "κλίκας" είτε άσπονδοι εχθροί είτε ακόμα τα ... μυστικά΄της κρεβατοκάμαρας. Και μην το αρνείσαι. Όποιος έχει μάτια βλέπει.

Εγώ αγαπητέ μου είχα μπεί τότε γιατί έψαχνα να βρώ πληροφορίες για την Πεντέλη. Ασχολήθηκα πολύ με αυτήν, ίσως πάρα πολύ, έγραψα πόλλά εδώ, τα οποία τα ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ, γιατί τελικά διαπίστωσα οτι δεν βρέθηκε κανείς πέραν του Τζώνη ή του Τάσου να μπορέσει να μιλήσει μαζί μου σε κάποιο επίπεδο. Αντίθετα μάλιστα, όποιο βαρεμένο και ανώμαλο δεν είχε καλύτερο να κάνει, ερχόταν σε "τεχνητή αντιπαράθεση" μαζί μου, και μάλιστα με τις ευλογίες των διαχειριστών, για να δημιουργηθεί θέμα. Το Εσωτέρικα "κινείται" μόνο όταν πέφτει ... ξύλο. Άλλου είδους ανταλλαγή απόψεων είναι πάρα πολύ δύσκολο να συντηρήσει.
Γι αυτό λοιπόν βαριέται και η Άβαλλον...
Και καλά κάνει.

Σας χαιρετώ και παίρνω το τσεκουράκι μου να κόψω λάσπη.

Ο κακός Βρίλ

Υ.Γ. Για να μην αδικήσω κανέναν, γιατι το κακός δεν είναι και ταυτόσημο με το "στραβός και άδικος", αναφέρω οτι ΣΗΜΕΡΑ το πρωϊ έλαβα ένα εΜαίλ από τον Διαχειριστή του φόρουμ, και μάλιστα με το κανονικό του όνομα (!!!), να έρθω να συζητήσουμε την επαναφορά μου στο Φόρουμ. Το σκέφτηκα, αλλά θα απαντήσω το εξής.
Αυτή η πρόσκληση για μένα ακούγεται σαν "από το αυτί και στο Δάσκαλο". Φυσικά δεν πρόκειται να το κάνω. Έχω πάει σε συναντήσεις του Εσωτέρικα, δεν είναι οτι δεν τους ξέρω, έστω ... φατσικώς. Αλλά δεν θα πάω. Δεν θα πάω, γιατί εδώ ενεργοποιούν άλλους, που ούτε το ίδιο επίπεδο έχουν με μένα και ούτε κάν θα διανοηθώ να διαπραγματευτώ την ... αμνηστία μου. Είμαι αυτός που είμαι, λειτουργώ όπως λειτουργώ, έχω δόσει τα δείγματα γραφής μου και όποιος με ξέρει, ξέρει πολύ καλά οτι με τσάντισε αφάνταστα η μεροληπτική αντιμετώπιση που είχα από τον Αντμίν. Άλλη διαφορά δεν έχω μαζί του (ή τους), άρα δεν έχω και να συζητήσω και τίποτα. Άν οι όροι της λειτουργίας του Εσωτέρικα προβλέπουν κάτι σχετικό με την μη διάδοση των προσωπικών στοιχείων, τότε γιατί διάολο να πάω αυτοπροσώπως να συζητήσω την επανένταξή μου ?

Η θέση μου είναι απλή. Με αδίκησαν, μίλησα σκληρά, παρενέβη κάποιους κανόνες και με μπάναραν. Με μπάναραν όμως πολύ σκληρά, σχεδόν εριστικά, μου έδειξαν οτι κάπου κατάλαβαν οτι όντως ήταν πάρα πολύ σκληροί και ότι θα έβρισκαν έναν τρόπο να με επαναφέρουν πρόωρα, αλλά και να παρουσιαστώ στην "Σέντρα" του Εσωτέρικα για να με κρίνουν, ε οχι, αυτό πάει πολύ.
Η "ποινή" μου Κύριοι λήγει στις 27.11.05
Αν θέλετε με επαναφέρετε, άν έχετε τα κότσια παραδέχεστε ότι φερθήκατε και υπερβολικά σκληρά. Άν δεν θέλετε, με διαγράφετε δια παντός από το φόρουμ σας και αποτελώ μια δυσάρεστη ανάμνηση για σας.
Αν γίνει έτσι, θα είναι και η πρώτη φορά που θα συμφωνήσουμε και σε κάτι !
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 13:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μάλιστα!
Πρώτα απ' όλα, αυτό το σχόλιο για admin κτλ έγινε στο θέμα με τους βρυκόλακες για πλάκα.
Και για αυτό απάντησα στο ίδιο στύλ...
Εάν εσύ νόμισες οτι το εννοούσα, τι να πώ!
Σε ενοχλούν τα κουτσομπολίστικα, τα της κρεβατοκάμαρας κι όλα τα ανούσια που μπορεί να συζητηθούν εδώ.
Εμένα με αφήνουν αδιάφορο.
Κι επειδή εδώ δεν είναι χώρος για Μικρούτσικους κτλ για αυτό παρεμβαίνω ως ένα απλό μέλος και μόνο.
Αυτό είμαι κι έτσι απαντώ.
Εσύ δήλωνες επίσης την δυσαρέσκεια σου με ένα τρόπο προκλητικό.
Εγώ την δηλώνω διαφορετικά κι αυτό είναι.

quote:
Για την δική σου συμμετοχή Ίνκουμπους, που όλο πεθαίνεις αλλά τελικά δε μας κάνεις τη χάρη,

Ναι ναι!
Αντέχω...
Δεν πεθαίνω τόσο εύκολα!
Λοιπόν!
Αυτά...
Μιάς κι αποχωρείς λοιπόν, καλό σου μεσημέρι και keep well!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 14:00:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είναι ότι δεν έχω να πω πλέον κάτι... είναι ότι δεν μπορώ πια να εκφραστώ... Οτι και να'χω μέσα μου δείχνει να μην είναι διατεθιμένο να βγει έξω με τίποτα...

Αυτά τα λόγια με εκφράζουν απόλυτα.


Admin, Αμαλιάκι, κάντε κάτι.

Σίγουρα υπάρχει ακμή και παρακμή. Η παρακμή έχει διαρκέσει αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα όμως. Πρέπει να σώσετε τα forums.

Αυτό που χρειάζεται είναι αλλαγή, ριζική.

Δεν θα μπω στη διαδικασία του να αναπολήσω γραπτώς την δόξα του παρελθόντος, όχι επειδή δεν την θυμάμαι, όχι επειδή δεν είμαι ρομαντικός, αλλά επειδή η δίψα μου για πρόοδο είναι απεριόριστη και δεν θέλω να στέκομαι στα παλιά ''μοτίβα, αλλά στης ίδιες αξίες και ιδανικά.

Ποιος είναι ο *σκοπός αυτού του χώρου; Ο τάδε
Υλοποιείται; Ναι (άρα το γενικό πλάνο παραμένει ως έχει)
Υλοποιείται; Όχι (άρα το ξεσκαρτάρισμα είναι απαραίτητο)

*Πιστεύω πως δεν υλοποιείται.

Ο εγωισμός είναι κακός σύντροφος, η ξεροκεφαλιά επίσης. Τα forums είναι τα μέλη του (γνωστό αυτό και από παλιά)

Συντονιστές δεν υπάρχουν
Πονάει δόντι, κόβει κεφάλι (λουκέτο – διαγραφές – κλπ δεν λύνουν κανένα πρόβλημα – φαίνεται στη πράξη) Συν το ότι δεν κατανόησα ποτέ τον λόγο που έγιναν ορισμένες διαγραφές.

Τα forums κινδυνεύουν να αυτοκαταστραφούν. Θα έλεγα πως στέκονται στο χείλος ενός γκρεμού.

Κάντε κάτι – παράκληση είναι.

Φιλικότατα!!
Και το γνωρίζετε.


Θα μπορούσα να γράφω 100 σελίδες, αλλά δεν έχω πλέον την διάθεση.


Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 14:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Επειδή εγώ θυμάμαι πολύ καλά τι έχει ειπωθεί Βριλ, κάνε μας quote το post που λέει για το θέμα της "ποινής" και τις προυποθέσεις ενεργοποίησης του λογαριασμού σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 14:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis


Admin, Αμαλιάκι, κάντε κάτι.

Σίγουρα υπάρχει ακμή και παρακμή. Η παρακμή έχει διαρκέσει αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα όμως. Πρέπει να σώσετε τα forums.

Αυτό που χρειάζεται είναι αλλαγή, ριζική.

Δεν θα μπω στη διαδικασία του να αναπολήσω γραπτώς την δόξα του παρελθόντος, όχι επειδή δεν την θυμάμαι, όχι επειδή δεν είμαι ρομαντικός, αλλά επειδή η δίψα μου για πρόοδο είναι απεριόριστη και δεν θέλω να στέκομαι στα παλιά ''μοτίβα, αλλά στης ίδιες αξίες και ιδανικά.

Ποιος είναι ο *σκοπός αυτού του χώρου; Ο τάδε
Υλοποιείται; Ναι (άρα το γενικό πλάνο παραμένει ως έχει)
Υλοποιείται; Όχι (άρα το ξεσκαρτάρισμα είναι απαραίτητο)

*Πιστεύω πως δεν υλοποιείται.

Ο εγωισμός είναι κακός σύντροφος, η ξεροκεφαλιά επίσης. Τα forums είναι τα μέλη του (γνωστό αυτό και από παλιά)

Συντονιστές δεν υπάρχουν
Πονάει δόντι, κόβει κεφάλι (λουκέτο – διαγραφές – κλπ δεν λύνουν κανένα πρόβλημα – φαίνεται στη πράξη) Συν το ότι δεν κατανόησα ποτέ τον λόγο που έγιναν ορισμένες διαγραφές.

Τα forums κινδυνεύουν να αυτοκαταστραφούν. Θα έλεγα πως στέκονται στο χείλος ενός γκρεμού.

Κάντε κάτι – παράκληση είναι.

Φιλικότατα!!
Και το γνωρίζετε.


Θα μπορούσα να γράφω 100 σελίδες, αλλά δεν έχω πλέον την διάθεση.


Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων


OR


Μην κάνεις μη σου κάνουνε
μην πεις να μην σου πούνε
μην κουρταλίσεις κούρταλα
να μην σου κουρταλούνε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 15:10:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σίγουρα υπάρχει ακμή και παρακμή. Η παρακμή έχει διαρκέσει αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα όμως. Πρέπει να σώσετε τα forums

quote:
Ο εγωισμός είναι κακός σύντροφος, η ξεροκεφαλιά επίσης. Τα forums είναι τα μέλη του (γνωστό αυτό και από παλιά

ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΠΛΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΣΗ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΜΕΛΟΥΣ(ΡΙΖΙΤΗΣ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 15:59:12  Εμφάνιση Προφίλ
ΕσσΟδοιπορικό..

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 16:11:01  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν υποτιμώ κανέναν βρε Βελισσάριε.
Θεωρώ πως ήμουν ξεκάθαρος. Εάν δεν σου κάνει κόπο, σε παροτρύνω να διαβάσεις ξανά τα όσα έγραψα.(αυτό δεν στο λέω και καλά με ύφος.....''απαξιώ να σου απαντήσω, βρες το κριμένο και γεμάτο σοφία νόημα που κρύβεται πίσω από τα γραφόμενά μου''.....καμία σχέση - - - απλά πιστεύω πως με παρεξήγησες) Εάν πάλι εξακολουθήσεις να βγαίνεις στο ίδιο συμπέρασμα, θα γίνω ποιό αναλυτικός, αν και θεωρώ πως δεν χρειάζεται.

Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 16:16:50  Εμφάνιση Προφίλ
Σε πιστευω αλλα απο την στιγμη που δεν ονοματιζεις τα ατομα που εχουν φτασει το forum σε μαρασμο και γραφεις οτι ενα forum αποτελειται απο τα μελη του λογικο δεν ειναι να περνει ολους η μπαλα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 16:32:01  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήθελα να συμπληρώσω πως δεν έχω καμία πρόθεση να χτυπήσω το esoterica, πόσο μάλλον με ύφος ακροαριστερού δήθεν αντι-εσωτεριστή – φιλοσόφου της καρπαζιάς. (το έχω δει και αυτό)

Ο σκοπός μου είναι ένας, να εκφράσω την δυσαρέσκειά μου για την απουσία των υπεύθυνων και την φαινομενικά!!, αδιαφορία τους.

Ευελπιστώ να μην αρχίσουν πάλι να ξεπετάγονται ταλιμπάν εξτρεμιστές που να τα ''χώνουν'' στον admin, στους συντονιστές κλπ. Εάν επιθυμούν ορισμένοι παιδική χαρά ας πάνε στην πλησιέστερη της οικίας τους, ή σε κάποια της αρεσκείας τους ας βρίσκεται και μακριά. Ωριμότητα μπορούμε να παρουσιάσουμε; (αλλά και να νιώσουμε;)


Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorelei
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 16:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorelei
ειναι πολυ αργο το site και αυτο μας καιει.πασχω απο εγκεφαλικα παρασιτα,οσοι δεν γνωριζουν ειναι μια θανατηφορα ασθενεια,και καθως δεν εχω πολυ καιρο μπροστα μου θα ηθελα να μου στειλετε μια απαντηση στο:πια ειναι τα πιο ενδιαφεροντα θεματα στο site?please.
lorelei

homesideΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 16:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Αγαπητή pyramid, δεν νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει με τον, πλέον απενεργοποιημένο, λογαριασμό "ο Βρίλ", εκτός βέβαια εάν δημιουργήσει κάποιον άλλον... αν και "τρολ δεν γίνεται" όπως ο ίδιος έχει πει... κι εγώ φυσικά δεν έχω κάποιον λόγο να μην το πιστέψω.

Θα παραθέσω εγώ όμως τα "επίμαχα" αποσπάσματα(από το Θέμα "«Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου."):

Admin, Απεστάλη: 27/09/2005, 02:16:55 >

"Η Απενεργοποίηση αυτή θα είναι χρονικά οριοθετημένη και θα διαρκέσει 2 μήνες, έως και την 27η Νοεμβρίου. Αν τυχόν και υπάρξει ανάγκη για ανάλογη ενέργεια μετά από αυτήν, στην περίπτωση που ο Vril επιλέξει βέβαια την ανανέωση της Συμμετοχής του στα Forums του ESOTERICA, η Απενεργοποίηση του Λογαριασμού θα είναι οριστική.

Εάν ο Vril, επιλέξει να συμμετάσχει ξανά στις Συζητήσεις μας και για την λήξη της Απενεργοποίησης του Λογαριασμού του, θα πρέπει να υπάρξει μία τουλάχιστον συνάντηση με Μέλη της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA - καθώς ένα απλό e-mail μήνυμα νομίζω δεν θα ήταν επαρκές σε αυτήν την περίπτωση - όπου θα συζητήσουμε μαζί του και - εννοείται - ότι θα πρέπει να πειστούμε για την πιθανή αλλαγή στην στάση του απέναντι στα υπόλοιπα Μέλη και απέναντι σε αυτήν την Κοινότητα Αναζητητών εν γένει...

Ευκαιρίες για μία τέτοια Συνάντηση φυσικά και θα δωθούν και ευελπιστούμε σε μία τέτοια, θετική ούτως ή άλλως, πρόθεση του Vril μετά από τους απαραίτητους Στοχασμούς εκ μέρους του για τα "πεπραγμένα" καθώς και τα "μελλούμενα"..."

Admin, Απεστάλη: 06/10/2005, 23:38:39 >

"Προς Vril.

Πραγματικά Vril, υπήρξε μία ευχάριστη έκπληξη για εμένα καθώς και για άλλα Μέλη της Συντονιστικής Ομάδας που μου το επικοινώνησαν το ότι και μιλάς ειλικρινά και χωρίς να αφήσεις κανένα περιθώριο ύπαρξης κακοπροαίρετων υπονοουμένων στο λόγο σου(κάτι που δυστυχώς έχει γίνει ένα πραγματικό "σπορ" από κάποιους λίγους τους τελευταίους καιρούς). Πάνω απ'όλα για το ότι διαφαίνεται από τη συμμετοχή σου με αυτόν τον προσωρινό Λογαριασμό μία Καλή Πρόθεση σχετικά με τη στάση από πλευράς σου απέναντι σε αυτήν την κοινότητα και τους γενικούς της στόχους. Αυτά και μόνον προβάλλονται στο μέλλον με πολύ ελπιδοφόρο τρόπο.

...
...

Σχετικά με τη δίμηνη Απενεργοποίηση του Λογαριασμού σου θα ήθελα να πω ότι υφίσταται ως έχει φυσικά. Όμως η Συνάντηση(ή οι Συναντήσεις) με Μέλη της Ομάδας Συνεργατών του ESOTERICA που σου έχουμε προτείνει, εάν την επιθυμήσεις, μετατοπίζεται χρονικά ως δυνατότητα(με την σκοπιμότητα της διερεύνησης της επανενεργοποίησης του Λογαριασμού) και έτσι μπορεί να λάβει χώρα μετά τη συμπλήρωση του 1ου μήνα, δηλαδή από την 27η Οκτωβρίου και μετά. Για τους ανθρώπους που γνωρίζουν αυτόν τον χώρο εδώ και πολύ καιρό και τον κατανοούν ή έχουν αρχίσει να το κάνουν, είναι σαφές ότι δεν πιστεύουμε σε κανένα είδος "άτεγκτης Δικαιοσύνης", ούτε στην Τιμωρία. Πιστεύουμε όμως ακράδαντα στην Ιδέα της Δικαιοσύνης που διοχετεύεται μέσω των Ανθρώπων, μόνον με πνευματικές βάσεις και σκοπιμότητες και στην όλο και καλύτερη "ενσάρκωση" αυτού του Όντος σε αυτόν τον Κόσμο του Γίγνεσθαι.

Ο προσωρινός σου Λογαριασμός "ο κακός Βρίλ" θα παραμείνει ενεργός για περίοδο λίγων ωρών μόνον και μόνον για την περίπτωση που θα ήθελες να έχεις μία επιπλέον τοποθέτηση.
"

Πραγματικά νομίζω ότι περισσότερο ξεκάθαροι δεν θα μπορούσαμε να έχουμε γίνει. Με λίγα λόγια η απενεργοποίηση έχει δίμηνη διάρκεια, για να λήξει είναι αναγκαία τουλάχιστον μία Συνάντηση με Μέλη της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA όπου θα πρέπει να διερευνηθεί η δυνατότητα "κοινού τόπου επαφής" μεταξύ της Κοινότητας του ESOTERICA και του Vril και να έχουμε τα εχέγγυα γι'αυτό, και ο χρόνος διενέργειας αυτής της Συνάντησης(ή των Συναντήσεων) καθορίστηκε τελικά να είναι μετά τη λήξη του 1ου μηνός από την έναρξη της απενεργοποίησης.
Σημειώνω ότι πανομοιότυποι όροι για την επανενεργοποίηση της Συμμετοχής έχουν οριστεί και για τον ryche με τις μόνες διαφοροποιήσεις να αφορούν τον χρόνο της απενεργοποίησης που είναι 3 μήνες, έως και 10 Ιανουαρίου του 2006, και στην έναρξη της δυνατότητας Συναντήσεων που είναι 2 μήνες από την αρχή της απενεργοποίησης.

Τώρα γιατί ο Vril "επιμένει" να μην βλέπει αυτά που έχουν γραφτεί με σαφήνεια και εξακολουθεί να κάνει τις δικές του "ερμηνείες", μάλιστα κατηγορώντας, για μία ακόμη φορά, τη Συντονιστική ομάδα για το ότι δεν "τήρησε τον λόγο της", ότι ήταν "άδικη" κ.ο.κ. είναι ένα θέμα το οποίο πραγματικά δεν έχω τη διάθεση και ούτε τον χρόνο να "αποκρυπτογραφήσω". Δεν βρίσκω εξάλλου και τον λόγο για τον οποίο θα έπρεπε να απασχολεί κάτι τέτοιο τις Συζητήσεις. Αυτό που βλέπω είναι πάλι οι γνωστές κινδυνολογίες του τύπου "εγώ σας τα έλεγα", τα "συνομοσιωλογικά" σενάρια, η υποτίμηση της προσωπικότητας των άλλων, τα λασπολογικά υπονοούμενα, η υπονόηση προσωπικών δεδομένων χωρίς καμία πρότερη συγκατάβαση των αναφερομένων ατόμων και πολλά άλλα, που τα έχουμε υποδείξει ουκ ολίγες φορές, ειδικά στο πρόσφατο παρελθόν.

Όντως ένας εκ των Υπευθύνων του ESOTERICA απέστειλε e-mail στον Vril όπου του προτείνεται μία πρώτη Συνάντηση, στα πλαίσια όσων έχουν ήδη γραφτεί και για τα οποία έχουμε δεσμευτεί. Μπορώ να δηλώσω με απόλυτη βεβαιότητα ότι από την πλευρά μας "το χέρι το απλώσαμε". Κάποιοι άνθρωποι όμως έχουν την έκδηλη τάση να "δαγκώνουν τα χέρια" που με ειλικρίνεια και ενδιαφέρον τους προτείνονται. Οι ίδιοι εμφανίζονται σαν να τα περιμένουν "όλα από τους άλλους" καθώς "το δικαιούνται" και επιλέγουν να κατακρίνουν με την πρώτη ευκαιρία...
Καταλαβαίνω ότι αυτό είναι και εύκολο και "βολικό". Οπωσδήποτε όταν κάποιος προλαμβάνει να πάρει τη θέση του Κριτή, αυτόματα τοποθετεί τον εαυτό του σε υψηλότερη θέση από τους άλλους...

Αυτές τις στάσεις και τις συμπεριφορές έχουμε "συμφωνήσει" να τις δεχτούμε από πολύ παλιά, εδώ στον χώρο των Συζητήσεων του ESOTERICA ως κάτι αναμενόμενο, απλή μεταφορά μίας ισχυρής ψυχολογικής πραγματικότητας που αφορά γενικά και σε σημαντικό βαθμό τον Κόσμο αυτόν στον οποίο τώρα ζούμε και που ευθύνεται σε σημαντικό ποσοστό για την εξελικτική του αδράνεια. "Αφού δεν θέλω να ξεβολευτώ από την μίζερη αλλά ηδονική μου θέση καλύτερα να κατακρίνω τους άλλους, προσποιούμενος κάποια δραστηριότητα. Ακόμη περισσότερο θα ήταν καλό να κατακρίνω οτιδήποτε δεν καταλαβαίνω, οτιδήποτε μου φαίνεται ξένο ως προς τις συνήθειές μου και κυρίως τις επιθυμίες μου, μην τυχόν και αυτό που δεν προλάβω να κατακρίνω και δεν βάλω το χεράκι μου έτσι ώστε να καταστραφεί, απειλήσει το βόλεμά μου και την απώλεια των ληθαργικών μου ηδονών". Κάπως έτσι σκέφτεται ο "σύγχρονος" άνθρωπος σε μεγάλο ποσοστό... Και αυτή την νοοτροπία και "στάση" παρατηρούμε και στις Συζητήσεις μας αρκετά συχνά. Δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά, καθώς ο χώρος αυτός αντανακλά σε μεγάλο βαθμό και με επαρκή αυθεντικότητα την ίδια την κοινωνία.

Αλλά είναι πολύ διαφορετικό το να δεχόμαστε κάτι ως αναμενόμενο και προβλέψιμο και άλλο το να το ανεχόμαστε συνεχώς(και παθητικά) και να το αποδεχόμαστε ως κάτι "φυσικό". Είναι "φυσιολογικό", όμως ΔΕΝ είναι, επ'ουδενί, "φυσικό" κατά την γνώμη μου!

Για να επανέλθω όμως ξανά στο ζήτημα που αφορά την επανενεργοποίηση του Vril, η προσωπική μου θέση πλέον διαμορφώνεται, και μετά την πρόσφατη "συμμετοχή" του, στο ότι αυτή απλά δεν είναι δυνατή καθώς ο ίδιος κάνει σαφές από τη δική του πλευρά ότι δεν είναι εφικτή η "σύμπλευση" με την Κοινότητα γενικότερα και τοποθετείται εντελώς απαξιωτικά απέναντι σε αυτήν και στους Υπεύθυνους για τη Λειτουργία της.

-------------------------

Αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, πραγματικά πίστεψέ με για το ότι και εμάς μας απασχολεί και μας προβληματίζει έντονα η θέση κάποιων Μελών των Forums για το ότι δεν αισθάνονται πλέον το "περιβάλλον" των Συζητήσεων αρκετά φιλικό για να εκφράσουν ελεύθερα τις απόψεις και τις ιδέες τους.

Η δική μου άποψη είναι ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο αρνητικά όσο μερικές φορές μας παρουσιάζονται όταν εστιαζόμαστε σε πηγές αρνητισμού. Φτάνει να αλλάξουν το σημείο εστιασμού μας σε πράγματα τα οποία είναι και θετικά και δημιουργικά για να αντιληφθούμε ότι υπάρχει πάντα και "η άλλη πλευρά". Τα προβλήματα πάντως σαφώς και υφίστανται. Υπάρχουν κάποιες κινήσεις που μπορούν να βελτιώσουν την κατάσταση, με μία από αυτές να προεξάρχει:

- Η τεχνική αναδιοργάνωση και δομική αλλαγή του τρόπου λειτουργίας και θεματολογικής προσέγγισης του χώρου των Forums, έτσι ώστε να δίνεται η τεχνική δυνατότητα πιο αποδοτικού συντονιστικού έργου(από τους υπάρχοντες Συντονιστές) αλλά και να προβάλλονται και να προωθούνται τα Θετικά στοιχεία της Συμμετοχής των ανθρώπων στις Συζητήσεις χωρίς να υπάρχει το "εύκολα αξιοποιήσιμο" κίνητρο για κακοπροαίρετες παρεμβάσεις και τοποθετήσεις που, εκ των πραγμάτων, αυτή τη στιγμή αξιώνουν μία ίση αντιμετώπιση με τα πρώτα, πράγμα που είναι και άδικο, αλλά και παράλογο.

Πάνω σ'αυτό είναι εδώ και πολύ καιρό που εργαζόμαστε... στα μετόπισθεν. Είναι ένα δύσκολο και εξαιρετικά χρονοβόρο έργο. Ελπίζω αρκετά σύντομα να υπάρξει η κανούργια, αναδιαρθρωμένη, δομή των Forums καθώς προσπαθούμε να δώσουμε σ'αυτό οποιοδήποτε περίσσευμα χρόνου και ενέργειας.

- Η ύπαρξη μεγαλύτερου αριθμού Συντονιστών, που θα συμμετέχουν στην Ομάδα των Συνεργατών του ESOTERICA ή σε περιφεριακούς κύκλους(ακόμη και εκ περιτροπής) Συντονιστών.

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να επεκταθώ πολύ πάνω σ'αυτό, στις δυσκολίες που υφίστανται για να ενδιαφερθούν πραγματικά, Μέλη της κοινότητας να βοηθήσουν σε κάτι τέτοιο, στίς "ύπουλες" ακόμη στηλιτεύσεις από κάποιους απέναντι στον οποιοδήποτε δείχνει μία πρόθεση για κάτι τέτοιο. Ουκ ολίγες οι προσπάθειές μας για αύξηση του αριθμού των Συντονιστών, ουκ ολίγες και οι απογοητεύσεις που έχουμε λάβει από την σχεδόν μηδενική ανταπόκριση. Πρόσφατα μάλιστα, είχαν την ευκαιρία να το αντιληφθούν αυτό και από πρώτο χέρι και κάποια καλοπροαίρετα Μέλη που προσπάθησαν να μας βοηθήσουν προσκαλώντας και οι ίδιοι τους υπόλοιπους σε ανάληψη συντονιστικού έργου. Κι εσύ, αγαπητέ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, σίγουρα το γνωρίζεις πολύ καλύτερα από αρκετά άλλα Μέλη, το πόσο δύσκολο είναι να θελήσουν άνθρωποι να βοηθήσουν ενεργά σε αυτό, καθώς είσαι εκ των παλαιοτέρων σε αυτόν τον χώρο.

Παρολαυτά, οι δικές μας προσπάθειες για να υπάρξουν περισσότεροι άνθρωποι με συντονιστικές ευθύνες, δε σταματά ποτέ και ξέρουμε πολύ καλά ότι όσο και αν είναι δύσκολο αυτό, παραμένει εφικτό, φτάνει να κοιτάξει κάποιος προς τις σωστές κατευθύνσεις. Πάντα υπάρχουν, και πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι με αυθεντική διάθεση προσφοράς, όσο και ελάχιστοι στον αριθμό να είναι...
Σε συνδυασμό με τις Συντονιστικές τεχνικές δυνατότητες που θα διαθέτουμε με την αλλαγή του περιβάλλοντος των Συζητήσεων, η επερχόμενη αύξηση του αριθμού των Συντονιστών, σίγουρα θα βοηθήσει στην ομαλότερη λειτουργία των Forums.

- ... και ποία είναι η "κίνηση" που πάντα ήταν και πάντα θα είναι αυτή που προηγείται όλων των άλλων; Είναι αυτό που τόσες και τόσες φορές έχουμε εκφράσει μέσα στις Συζητήσεις: η ίδια η Δημιουργική Συμμετοχή των Συζητητών. Εάν αυτό δεν υπάρχει, οτιδήποτε άλλο και να γίνει δεν θα έχει, κατά τη γνώμη μου, κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα. Πρόκειται για την ανάληψη, από τον καθένα από εμάς, των ευθυνών και των δικαιωμάτων του που αφορούν την προάσπιση της υγιούς Διαλεκτικής. Είναι η στάση του "Να ζητήσω πράττοντας πρώτα εγώ ο ίδιος" παρά να ζητήσω απλά και μόνον από τους άλλους. Είναι η θέση που δεν εστιάζεται στη δεδομένη ευκολία της κριτικής, αλλά στην αναβάθμιση των Συζητήσεων μέσα από την ίδια την Δημιουργική Συμμετοχή του καθενός από εμάς. Εάν θέλουμε κάτι καλύτερο θα πρέπει πρώτα απ'όλα να το προβάλλουμε και να το στηρίξουμε μέσα από τη δική μας στάση, πρακτική, συμπεριφορά και παράδειγμα προς τους άλλους.

Εντέλλει, το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, οι πραγματικοί Συντονιστές των Συζητήσεων είναι οι ίδιοι οι Καλοπροαίρετοι Συζητητές. Εάν δεν βάλουμε, όλο και περισσότερα Μέλη, τον εαυτό μας σε μία τέτοια θέση, απλά θα ζητάμε να υπάρχει μία αφύσικη κατάσταση διαχωρισμού των Συζητητών σε Αστυνόμους και Αστυνομευόμενους. Και εκ βάθους καρδιάς έχω να σας πω: Οι Συντονιστές και οι Διαχειριστές ΔΕΝ είναι Αστυνόμοι, ούτε θέλουν να γίνουν!

Θα πρότεινα πάντως, σε όσους δεν το έχουν κάνει, αλλά και σε αυτούς που το έχουν κάνει αλλά όχι τόσο προσεκτικά, να διαβάσουν το σχετικά πρόσφατο θέμα «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.. Εκεί υπάρχουν πραγματικά οι απαντήσεις σε σχεδόν όλα τα ερωτήματα και τις απορίες που έκφράζονται τις τελευταίες εβδομάδες μέσα σε διάφορες συζητήσεις, για όποιους πραγματικά θέλουν να τις δουν. Χρειάζεται απλά μία προσεκτική και "εις βάθος" ανάγνωση...

-------------------------

Θα ήθελα να τελειώσω αυτό το μήνυμα με μία, ας το πούμε, έντονη προτροπή, την οποία έχουμε επαναλάβει και σε άλλες περιπτώσεις προσφάτως. Είναι, αν το θέλετε, και ένα προσωπικό μου "παράπονο" που κατεθέτω σε αυτή τη σχετική Συζήτηση.

Θα παρακαλούσα να λάβουν μία τελειωτική, όσο είναι δυνατόν, λήξη οι "επιθετικές" συμπεριφορές απέναντι σε Μέλη των Forums που προσπαθούν να δράσουν με συντονιστικό τρόπο ή εν γένει να βοηθήσουν στην διατήρηση της ομαλής ροής των Συζητήσεων. Η κατ'εξακολούθηση κατάκριση και "υπονόμευση" μίας τέτοιας διάθεσης αλληλοβοήθειας, μόνον αποστροφή μπορεί να δημιουργήσει και σίγουρα εξανεμίζει το ηθικό δικαίωμα των οποιωνδήποτε αιτήσεων για βελτίωση των Συζητήσεων, από την πλευρά των ανθρώπων που το κάνουν φυσικά, καθώς αυτό που παρατηρούμε σε μεγάλο βαθμό τελευταία είναι άνθρωποι που "γκρινιάζουν" για την μη εύρυθμη λειτουργία, να υποτιμούν ταυτόχρονα ασύστολα τις προσπάθειες άλλων ανθρώπων που φανερά προσπαθούν να βοηθήσουν.

Είναι τουλάχιστον παράλογο κάτι τέτοιο. Δεν νομίζετε;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 17:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Θα παρακαλούσα να λάβουν μία τελειωτική, όσο είναι δυνατόν, λήξη οι "επιθετικές" συμπεριφορές απέναντι σε Μέλη των Forums που προσπαθούν να δράσουν με συντονιστικό τρόπο ή εν γένει να βοηθήσουν στην διατήρηση της ομαλής ροής των Συζητήσεων.

Ζητώ συγνώμη για την παρέμβαση... admin.. δεν λέω και εγώ αρκετές φορές εχω επέμβει ώστε να βοηθήσω κάποια συζήτηση.. και οφείλω να ομολογήσω .. οτι με έτρωγε η πλάτη μου... παρότι είμαι τόσα χρόνια μέλος.. εχω και κάτω απο το allzzaro 2000 μηνύματα..
Νομίζω οτι καλοπροαίρετα ``πάντα`` κάποιος ο οποίος εχει και το ανάλογο κύρος.. μπορεί να επιβληθεί σε μία αντιπαράθεση ...
Αυτό το καλοπροαίρετα ομως.. ``πάντα`` θα εχει παρεξηγημένη αντιμετώπιση... και αυτό το ``πάντα`` το τροφοδοτούν.. προσωπικές εμπάθειες.. συμπάθειες μεροληπτικού χαρακτήρα..αντίθετες απόψεις κλπ...

Επ` ευκαιρίας..θέλω να απευθύνω έκκληση στον vrill ... αλλά και στα αλλα απενεργοποιημένα μέλη.. εδώ .. στα forums είμαστε ολοι χρήσιμοι... εγώ έτσι αισθάνομαι.. ανεξάρτητα του χιουμοριστικού μου ταμπεραμέντου.. δηλαδή αν απενεργοποιηθώ.. δεν θα τιμωρηθώ εγώ.. αλλά το forums ... τα τόπικ που έχουμε σε εκκρεμότητα... τα υπόλοιπα μέλη που περιμένουν απαντήσεις μας...

Δώστε τα χέρια .. αφήστε την καρδιά σας να μαλακώσει.... ολοι συνοδοιπόροι είμαστε...

Edited by - allzzaro on 04/11/2005 18:13:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 20:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
αρχισαμε......
θα παρακολουθω "στενα" το τοπικ οπως παρακολουθουσα και το αχαλινωτο του Moz.
να δουμε τι θα καινουργιο θα μαθουμε παλι....!

allzzaro την καλησπερα μου

ουτε χθες ηρθα
ουτε αυριο θα φυγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 21:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Ευχαριστώ αγαπητέ Admin για τα quote. Δεν γνώριζα ότι απενεργοποιήθηκε ο λογαρισμός του Βριλ.

Γειά σου φίλε allzzaro, αυτό μάλιστα είναι post!!!!
με τα bold του, τις φατσούλες, τα αποσιωπητικά του...όχι σαν το προηγούμενο (πριν το edit) φτωχό ρε φίλε. Αφού κοίταζα ξανακοίταζα και σκεφτόμουν πάει και ο allzzaro χάλασε...

Deghar μην ανησυχείς, ότι θέλεις να σου πω εγώ.

Να πω και κάτι στην Avallon. Δεν ξέρω τι είχε γίνει παλιά, πόσο σοβαρά ήταν τα πράγματα αλλά λυπάμαι πολύ όταν λες ότι δεν γράφεις όσα θέλεις. Και παρόλο που δεν σε ξέρω ούτε έχουμε μιλήσει πολύ, έως καθόλου θα έλεγα, θυμάμαι ένα post σου για τα παιδιά. Εκτιμώ πολύ τους ανθρώπους που έχουν τέτοιες απόψεις, ίσως και να μην σε ενδιαφέρει αυτό που έγραψα ήθελα όμως να στο πω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 09:21:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εγώ προσωπικά έχω πάψει να ασχολούμαι με το Εσωτέρικα, όπως το έκανα κάποτε.

Παρομοίως... είναι γνωστό όταν ραγίσει το γυαλί...
quote:
Παραδέχομαι οτι κάποτε ασχολούμουν πάρα πολύ, πολύ μα πάρα πολύ με τι "παιζόταν" εδώ μέσα. Τέλος !

Παρομοίως...και γω στίψε το στίψε το... έκαψα τη φλάντζα...
quote:
Για την δική σου συμμετοχή Ίνκουμπους, που όλο πεθαίνεις αλλά τελικά δε μας κάνεις τη χάρη,

Eγώ βέβαια δεν θέλω τον "θάνατο" ούτε των "χειροτέρων" εδώ μέσα πόσο μάλλον του Dying Incubus... Bέβαια εγώ είμαι η Αvallon και όχι ο Βριλ

quote:
Εγώ θα προτιμούσα άν το παρών φόρουμ ήταν όντως ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ, όπως θα το ήθελαν οι Λειτουργοί του. Το παρών όμως δεν είναι. Είναι αρένα αντιπαράθεσης ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ, είναι είναι της ίδιας "κλίκας" είτε άσπονδοι εχθροί είτε ακόμα τα ... μυστικά΄της κρεβατοκάμαρας. Και μην το αρνείσαι. Όποιος έχει μάτια βλέπει.

Kαι βέβαια έχουμε μάτια και βλέπουμε... γι'αυτό είμαστε και εδώ στο ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ και τα συζητάμε όλα αυτά... Ομως και συ για τα παραπάνω δεν είσαι έρημος ευθυνών... γιατί και συ κάποτε συμμετείχες σε αυτά και εσύ κάποτε ξεκίνησες αρκετούς καβγάδες και μάλιστα χωρίς λόγο... Οπότε και λίγη αυτοκριτική δεν βλάπτει.

quote:
έγραψα πόλλά εδώ, τα οποία τα ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ, γιατί τελικά διαπίστωσα οτι δεν βρέθηκε κανείς πέραν του Τζώνη ή του Τάσου να μπορέσει να μιλήσει μαζί μου σε κάποιο επίπεδο.

Εγώ πάλι δεν ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ για τίποτα από όσα έχω γράψει... γιατί τη δεδομένη στιγμή που τα έγραψα για μένα ήταν σωστά.
Λυπάμαι όμως πολύ που θεωρείς ότι τα μόνα μέλη που είναι στο επίπεδό σου είναι ο jonniebegood και ο Ntavelis666.
Eμείς οι υπόλοιποι τι ρόλο βαράμε εδώ μέσα?
Για ποιό λόγο χαράμισες τον πολύτιμο χρόνο σου συνομιλώντας μαζί μας?
Αν πράγματι νοιώθεις έτσι δεν έχεις παρά να απέχεις μόνιμα από το φόρουμ και να κάνεις chat στο IRC με τα εν λόγω μέλη.

quote:
Το Εσωτέρικα "κινείται" μόνο όταν πέφτει ... ξύλο.

To εσωτέρικα δεν κινείται όταν υπάρχουν μέλη ή γενικότερα άτομα... που έχουν τέτοιες απόψεις.
To esoterica δεν κινείται όταν γράφουμε για τους άλλους και όχι για μας... όταν γράφουμε όχι για να βγάλουμε πράγματα που έχουμε μέσα μας αλλά για να δημιουργήσουμε μια εικόνα για μας, να κερδίσουμε "αυλικούς" και να κάνουμε κλίκες.

quote:
Άλλου είδους ανταλλαγή απόψεων είναι πάρα πολύ δύσκολο να συντηρήσει.

E όχι καιπάρα πολύ δύσκολο... ομολογώ είναι κομμάτι δύσκολο και πίστεψέ με μια και είμαι τουλάχιστον ένα χρόνο παλιότερη από σένα έχουν δει περισσότερα τα ματάκια μου.

quote:
Γι αυτό λοιπόν βαριέται και η Άβαλλον...
Και καλά κάνει.

STOP! Eδώ ώρα να μας αναλύσει ο ποιητής τι θέλει να πει...
Ελπίζω όχι ότι "βαριέμαι γιατί δεν υπάρχουν καυγάδες"

pyramid...ευχαριστώ για την "ψήφο" εμπιστοσύνης.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 10:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Συνοδοιπόροι,
ας αγαπήσουμε το πέπλο της ηρεμίας
που κάλυψε την λάμψη των παρόντων και απόντων.
Κάποιος πάντα θα σωπαίνει.
Κάποιος θα δακρύζει.
Κάποιος θα φωνάζει
Κάποιος θα ραγίζει μέσα του.
Κάποιος θα είναι μόνος.
Και τι μ΄αυτό:
Κάποιος πάντα θα μας ενώνει.
Η σπίθα σβήνει από τους προβολείς
η σταγόνα χάνεται στην καταιγίδα
η σκέψη κυλά,
Η χρονική στιγμή φυλάει την ευτυχία σε κάθε βήμα.
Ο άνεμος παρασύρει την κακή σκόνη της μνήμης.
Μπροστά σας, μπροστά μου η μέρα ανασαίνει από τη ζωή.


Εδώ είναι το σπίτι μου.
Καλημέρα.


Πίσω μην κοιτάς μην δείτε ποτέ. Θα μαρμαρώσεις - θα παγώσουμε στην ακινησία του θανάτου που έπεται του παρόντος.
Η θλίψη του χρόνου μαυρίζει τα όνειρα λένε τη σωστή επικοινωνία αν θέλετε, μα οι ανθοί της αγάπης και της συνεννόησης φυτρώνουν και σε ερείπια και σε βράχια και σε πέλαγα και σε άστρα και σε σύμπαντα.
Τη Δευτέρα σας αφιερώνω το βραβείο λογοτεχνίας που θα πάρω -σε όλους-.

Και στον καθιερωμένο λόγο μόνο τούτο θα πω,
που και σε εσάς λέω,

Ακόμα μιά μέρα ανατέλλει στη ζωή,
τι πιό σπουδαίο πράγμα από το να την κερδίσεις,
με την ευλογία όσων αγαπάς και με τη συγχώρεση σε όσους σε μάτωσαν.
Μιά ξέχειλη λίμνη από φως λιωμένου χρυσού και πορφύρας,
μιά πινελιά ανάσας που αντικατοπτρίζει την ομορφιά, και ξυπνά τη ζωή στο φως που αποκαλύπτει την ύπαρξη. Την ποίηση της κάθε ύπαρξης.

Ενωθείτε.


΄Ενα χαμόγελο γιά την Τριανταφυλλιά, το θετικότερο πλάσμα που -χθες γνώρισα στη ζωή μου-.
Κι άλλα τόσα σε εσάς.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 11:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:


Υ.Γ. Αφροδιτάκι!!!
Καλώς ήρθες, Φίλτατη!


Dying Incubus, σε ευχαριστώ, μην σταματήσεις να ισορροπείς γενικά τα πράγματα στη ζωή σου, είσαι χρήσιμος και γιά εσένα και γιά κάποιους άλλους. Η καθαρότητα και η λάμψη δεν πρέπει να ενοχλεί, και οι δικές σου καλές προθέσεις νομίζω ότι είναι φωτεινές σαν τον ήλιο. Ποιός να το αμφισβητήσει αυτό; Τουλάχιστον με το χέρι στην καρδιά κανείς. Αδύνατον.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 16:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Γειά σου φίλε allzzaro, αυτό μάλιστα είναι post!!!!
με τα bold του, τις φατσούλες, τα αποσιωπητικά του...όχι σαν το προηγούμενο (πριν το edit) φτωχό ρε φίλε. Αφού κοίταζα ξανακοίταζα και σκεφτόμουν πάει και ο allzzaro χάλασε...

Eίναι ώρες .. ώρες pyramid που έχω κάτι κέφια.. δηλαδή ... πάντα εχω κέφια.. αλλά ώρες .. ώρες..παραέχω.. εκει θα δείς λοιπόν και φατσούλες..και bold και αλλα κόλπα.. πολλά..
Τώρα για να χαλάσω.. μπά... τώρα στα γεράματα..

ααα. και οσο αφορά το edit.. λοιπόρδ.. μου αρέσει να είναι περιποιημένα τα ποστάκια μου... έτσι λοιπόν τα βλέπω.. τα ξαναβλέπω..
Ολα τα βλέπεις μπαγάσικο.. πόσα edit κάνει κανείς.. ποιές ώρες τα κάνει.. ολα .. δεν σου ξεφεύγει τίποτα.. ούτε η Αμαλία να ήσουνα..

Edited by - allzzaro on 05/11/2005 16:34:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 16:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
θα παρακολουθω "στενα" το τοπικ οπως παρακολουθουσα και το αχαλινωτο του Moz.
να δουμε τι θα καινουργιο θα μαθουμε παλι....!

Τι καινούργιο!!! εξαρτάται.. απο το τι εχεις να μας πείς!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.3125
Maintained by Digital Alchemy