ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
matthias16
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
187 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 14:44:48  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΗΡΕΜΙΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΝΑ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ, ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΣΣΙΜΙΣΤΡΙΑ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΕΤΣΙ? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ [Χ-Α-Λ-Α-Ρ-Ω-Σ-Ε]! ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ

"the world is full of kings and queens,who blind your eyes and steal your dreams"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 15:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Γιατί να ενοχλούν τα ποιήματα της Αφροδίτης;
Γιατί να εχοχλεί πάντα κάποιο θέμα της Αφροδίτης;
Γιατί να κλειδώνονται θέματα της Αφροδίτης.
Γιατί να μειώνεται η Αφροδίτη.

Αφροδίτη αρχικά σου εύχομαι καλή και δημιουργική χρονιά.
Νομίζω ότι δεν τα βλέπεις ορθά τα πράγματα.
Λες ότι ενοχλεί "πάντα" ένα θέμα της Αφροδίτης? Μα έχεις ανοιξει δεκάδες θέματα ποιος τα είπε ενοχλητικα?
Γιατί να κλειδώνονται τα θέματα της Αφροδίτης?
Κλειδώνονται όπως και πολλών άλλων. Είναι καλύτερα πριν ανοίξουμε ένα θέμα να αναρωτηθούμε τί ακριβώς θέλουμε να πούμε. Να μην υπάρχει ένα θέμα απλά για να υπάρχει, να μη μιλάμε απλά για να μιλάμε.

Και για να προλάβω τον τυχόν αντίλογο περί ομοίων θεμάτων στο Μύθος θρησκεια ή στο Παράξενο να τονίσω ότι ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.

Και να έρθουμε στο πρώτο: Τα ποιήματα. Χμμμ. Εγώ ως καλλιτέχνης -ζωγράφος- έχω ιδιαίτερη ευαισθησία απέναντι στην ποιήση και γενικότερα τη λογοτεχνία την οποία λατρεύω. Εσύ γράφεις ποιήματα. Ως εδώ καλά. Όταν όμως ανεξαρτήτου θεματολογίας του τόπικ γράφεις μέσα 4-5 ποιήματα, που πότε είναι σχετικά, πότε είναι άσχετα με το θέμα εγώ δεν το βλέπω αισθητικά σωστό.

Και για να είμαστε ειλικρινείς -έτσι έχω μάθει να μιλάω στη ζωή μου- όσο bold γράμματα και να έβαζες από ένα σημείο και μετά δεν διάβαζα πια τα ποστς σου στα θέματα, γιατί θεωρούσα ότι θα είναι άσχετα με το θέμα. Και για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, κάποια ποίηματα ήταν "ειδικά αφιερωμένα" γεμάτα καρφιά και υπονοούμενα.

Η οικονομία στο λόγο είναι αρετή. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα είναι σαν να ξέρω εγώ σανσκριτικά ή λατινικά και σε ΟΛΑ τα θέματα να πεταγόμουν και να έγραφα γνωμικά που είπαν μεγάλοι σοφοί στα σανσκριτικά. Καλό πολύ καλό αλλά ούτε ταιριάζει παντού, ούτε είναι για χόρταση.

Τέλος να σου πω τόσο προσωπικά εσένα όσο και προς όλα τα μέλη, ότι δεν κυνηγάει κανείς την ΑΦΡΟΔΙΤΗ ούτε υπάρχουν κάποιοι που τους βάζουμε στο μάτι και τους κυνηγάμε, ενώ κάποιους τους ευνοούμε.

Απλά επειδή για κάθε ανθρωπο ο εαυτός του είναι το κέντρο του Σύμπαντος νομίζει ότι είναι και ο στόχος κάθε ενέργειας.

Ξέρεις παρα πολλά μέλη κατά καιρούς παραπονέθηκαν ότι αδικούνται και κυνηγιουνται και καιγονται και σταυρώνονται.Δεν άκουσα κανεναν να λέει ότι εγώ εκεί ευνοήθηκα απέναντι στο άλλο μέλος, ή απενεργοποιήθηκα μετά από 45 συστάσεις. Αυτό που ακούω είναι το "γιατί αφού αυτός έκανε εκείνο που είναι χειρότερο, -κατα τη γνωμη του- παρατηρείς εμένα που έκανα αυτό?".

Και πάλι καλή χρονιά σε όλους
Πάντα με καλή διάθεση


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 17:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αφροδίτη μου, χρόνια πολλά κι από μένα!
Νομίζω πως το ξέσπασμα σου είναι άδικο και νομίζω πως σε πολλά σημεία καλύπτομαι τόσο από την amalia όσο κι από την gretel.
Φίλη μου, δε νομίζω οτι σε καταδιώκει κανείς ούτε οτι θέλει να σε εκτοπίσει από το forum.
Δεν είδα κάτι τέτοιο, κάθε άλλο.
ποιός σε προσέβαλε, αγαπητή μου?
Εγώ δεν θα θεωρούσα προσβολή τα όσα σου είπε η amalia αλλά μια προτροπή για μια ακόμα καλύτερη συμμετοχή σου στα forums που ξέρω οτι είσαι ικανή να έχεις.
Οπότε, ηρέμησε και δές τα πράγματα λίγο με άλλη ματιά, ίσως δείς οτι κανένας δεν σε προσέβαλε.
Όσον αφορά τα ποιήματα σου, νομίζω πως δεν ενοχλούν κανέναν εδώ μέσα.
Αναλογίσου όμως, φίλη μου, οτι μερικές φορές είναι προτιμότερο σε ένα topic να λέμε την άποψη μας καθεαυτή ώστε να μην αποσυντονίζονται κι οι υπόλοιποι συζητητές.
Οπότε δεν υπάρχει λόγος να εξάπτεσαι, ίσως διογκώνεις εσύ μια κατάσταση που νομίζεις οτι επικρατεί απέναντι σου.
Αναλογίσου όμως οτι αυτή η κατάσταση στην πραγματικότητα μπορεί να μην υπάρχει καν...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2006, 18:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Επειδη Αφροδιτη, αναφερθηκες προσωπικα σε μενα,
και για να σου λυσω την απορια, σε πληροφορω οτι ειχα επικοινωνια
με τον AVATARGR και το θεμα διευθετηθηκε.
Η επικοινωνια ηταν προσωπικη γιατι το θεμα ειχε πλεον κλειδωθει,
οποτε δεν μπορουσαμε να παραθεσουμε τις αποψεις μας.
Για τα υπολοιπα που αναφερεις, δεν εχω να πω τιποτα απολυτως.
Με καλυψαν οι προλαλησαντες.
Εγω προσωπικα, αρχιζω σιγα σιγα να υιοθετω και παλι τις
παλαιοτερες αποψεις μου...

Και για να προσωποποιησω περισσοτερο το θεμα:
Οι τελευταιοι μηνες για μενα ηταν σχεδον μαρτυρικοι.
Η δε, φετινη Πρωτοχρονια, η χειροτερη της ζωης μου.
Και ομως σηκωθηκα το πρωι με αισιοδοξια για να σας
ευχηθω και να για να ευχηθω τα ιδια και στον εαυτο μου.
Κι εσυ σηκωθηκες και ειδες ενα μηνυματακι στον υπολογιστη
και...εχασες τον κοσμο κατω απο τα ποδια σου!!!
Τι μας λες καλη μας Αφροδιτη;;;!!!


Καποτε εκλαιγα γιατι δεν ειχα παπουτσια,
μεχρι που συναντησα καποιον που δεν ειχε ποδια...

Edited by - angi on 01/01/2006 18:51:38

Edited by - angi on 01/01/2006 18:53:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 22:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σου ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
Όπως σου έγραψα και στο θέμα:
ΤΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΚΗ-ΑΓΑΠΗΣ ΣΧΕΣΗ;

του οποίου η απενεργοποίηση εκτιμώ πως είναι μια από τις αιτίες που σε στεναχώρησαν, θα προτιμούσα να συζητήσουμε εδώ σ' αυτό το θέμα οτιδήποτε σχετικό με την απενεργοποίηση αυτή, αλλά και οτιδήποτε άλλο σε στεναχώρησε και πιστεύεις πως βάλλεται προσωπικά σε εσένα.

Όπως λοιπόν έγραψα και στο δεύτερο μήνυμά μου στο προαναφερθέν θέμα (γράφω εκεί, πως λόγω χρόνου δεν πρόλαβα όταν το απενεργοποίησα να επεκταθώ περισσότερο και να παραθέσω τα όμοια με αυτό θέματα), η απενεργοποίηση του θέματος που ξεκίνησες δεν είχε ως σκοπό να σε θίξει προσωπικά και λυπάμαι που το εξέλαβες έτσι. Ομολογώ πως έπρεπε να είχα σκεφτεί το ευαίσθητον της ψυχολογίας σου. Ωστόσο, μιας και τα παρόμοια με το τόπικ αυτό θέματα, έχουν δημιουργηθεί από εσένα, δεν περίμενα να αντιδράσεις τόσο έντονα.
Άνοιξες λοιπόν ένα νέο θέμα στην ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" με τίτλο:
ΤΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΚΗ-ΑΓΑΠΗΣ ΣΧΕΣΗ;

Εάν ανατρέξει κανείς στην κατηγορία αυτή, θα συναντήσει ακόμα 5 θέματα ανοιγμένα από εσένα, που πραγματεύονται άλλο περισσότερο κι άλλο λιγότερο, το θέμα αυτό των διαπροσωπικών σχεσεων μεταξύ ενός αντρός και μίας γυναικός.
Τα θέματα αυτά τα παραθέτω κι εδώ:
Πλήθος προβλημάτων στις σχέσεις των ζευγαριών;
[ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΓΑΠΕΣ!]
ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΑΔΟΞΑ;
ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ;
Πόσο εύκολα θα λέγατε ένα αντίο;

Ειδικά το πρώτο από τη λίστα, θα έλεγα πως είναι το ίδιο θέμα με το νέο που άνοιξες, δοσμένο με άλλα λόγια.
Εάν λοιπόν ήθελες να πραγματευτείς εκ νέου ένα θέμα που πραγματεύτηκες παλιότερα, θα μπορούσες ακόμα και να μας ζητήσεις να απενεργοποιήσουμε το παλιό - ή και τα άλλα παρόμοια - ώστε να ξεκινήσεις κάτι καινούργιο, μια νέα προσπάθεια και προσέγγιση. Ή ακόμα και να γράψεις κάτι ανάλογο στον τίτλο. Όχι όμως να δράσεις, σα να αγνοείς ακόμα κι εσύ η ίδια κάτι που δημιούργησες, πριν από μερικούς μήνες. Τη στιγμή μάλιστα, που ως πολυγραφότατο μέλος των forum, γνωρίζεις θαρρώ πολύ καλά την τακτική μας να απενεργοποιούμε τα θέματα τα οποία είναι διπλά (όταν πέσουν στην αντίληψή μας), καθώς επίσης και το γεγονός, πως η ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" δεν είναι μια αποθήκη για να τοποθετούνται εκεί θέματα με χαλαρότερο κριτήριο από αυτό που ισχύει στις άλλες ενότητες των forums.

Όσον αφορά τα άλλα δύο σημεία που έθιξα στο "παράπονό" μου, αλλά και στο γεγονός των μηνυμάτων που δε σχετίζονται με τη θεματολογία ενός τόπικ, θα επιμείνω σε αυτά και θα σε παρακαλέσω να μην τα θεωρείς προσωπική προσβολή. Αντίθετα, θα ήθελα να τα πάρεις στα σοβαρά και να αποτελέσουν για σένα μία δημιουργική παραίνεση κι όχι κακοπροαίρετη κριτική.
Πέραν από το γεγονός, ότι οι παρατηρήσεις μου αυτές αφορούν σημαντικές πλευρές που σχετίζονται με τη διεξαγωγή των συζητήσεων, θα ήθελα να τις αναλογιστείς και προσωπικά. Να σκεφτείς δηλαδή - όπως σου έχουν γράψει και άλλοι πριν από εμένα - κατά πόσον είναι θεμιτό και χρήσιμο να γράφει κανείς δοξολογίες για ένα μέλος, στο οποίο εφαρμόστηκε ένας από τους κανονισμούς των forums, τη στιγμή δε, που του έχει δοθεί η δυνατότητα να συζητήσει από κοντά πολλά πράγματα με τους υπευθύνους του χώρου. Δεν πιστεύω πως η στάση αυτή βοηθάει ούτε εσένα, ούτε και το απενεργοποιημένο μέλος. Τι περιμένεις δηλαδή να γίνει, γράφοντας πόσο ηρωϊκός είναι ο pixeldream; Να αλλάξουν αυτά που οδήγησαν στην απενεργοποίησή του; Ή να μετανιώσουμε για την απόφασή μας; Μα η απόφαση αυτή δεν βασίζεται σε προσωπική συμπάθεια ή αντιπάθεια, έτσι ένα μήνυμα με αποδέκτη το συναίσθημα αυτών που είναι υπέυθυνοι για την απενεργοποίηση δεν έχει κανένα νόημα.
Τι κι αν είναι Πρωτοχρονιά ΑΦΡΟΔΙΤΗ;
Κάθε στιγμή πρέπει να είναι στιγμή συνείδησης.
Εάν πιστεύεις πως επειδή είναι "χρονιάρες μέρες" θα έπρεπε να "δοθεί χάρη" στον pixeldream, ή ότι δεν θα έπρεπε να σου γράψω όλα όσα όφειλα να γράψω σχετικά με τη συμμετοχή σου στις συζητήσεις, τότε αυτομάτως θέτεις τις αρχές αυτού εδώ του χώρου σε μία συναισθηματική ομηρία, που δρα διαφορετικά ανάλογα με την διάθεση κάθε στιγμής.


Για να κλείσω, θα σου πω το εξείς:
Εάν το θέμα που άνοιξες και απενεργοποιήθηκε, θεωρείς πως σε εκφράζει περισσότερο από τα παλιότερα παρόμοια, δεν έχεις παρά να μας το δηλώσεις εδώ, ώστε να απενεργοποιηθούν τα πιο σχετικά με αυτό από τα άλλα που έχεις ανοίξει (και εφόσον βέβαια, στα θέματα αυτά δεν συμμετέχουν άλλα μέλη που πιθανό να ήθελαν να συνεχίσουν να γράφουν εκεί) και να παραμείνει ενεργό το νέο σου θέμα.

Σου εύχομαι καλή χρονιά, και χωρίς έντονες αρνητικές συναισθηματικές εξάρσεις.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 12:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
ΚΥΤΙΟΝ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ... ΡΙΧΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ.
ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ: ΩΡΑΙΑ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕΙΩΝΕΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΕΣ, ΦΤΑΝΕΤΕ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΑ ΔΙΠΛΟ ΘΕΜΑ ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ,ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΑΦΟΡΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... ΟΥΤΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΧΑΛΑΡΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΚΑΠΩΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ "ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΗ" ΚΑΙ ΠΙΟ "ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ" ΧΡΟΙΑ,ΑΛΛΑ Η ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΕ ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΤΑΝ,ΚΑΙ Η ΠΛΗΘΩΡΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ,ΚΑΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ.ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΛΙΓΟΤΕΡΟ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 15:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
mariha2912
τα λόγια σου με βρίσκουν σύμφωνη.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 10:05:18  Εμφάνιση Προφίλ
XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2006 ΝΑ'ΝΑΙ ΠΙΟ ΓΑΛΗΝΙΟ,ΚΛΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΕΛΙΞΗ και... χωρίς παράπονα...

Βρε Αφροδίτη μήπως είσαι λιγάκι υπερβολική?
Που τα είδες όλα τα τρομερά και φοβερά που προσάπτεις στην Κλειδοκρατόρισσα?
Δεν είπε κάτι κακό η έρμη... Να μη βγαίνουμε εκτός θέματος είπε...
Δεν ταιριάζει παντού να απαντάμε με ποίηση όπως δεν ταιριάζει και το πιπέρι σε όλα τα φαγητά.
Οσο για το "άλλο" ξέρεις... και μένα μου πέρασε από το μυαλό η προβοκάτσια...
Τι σημαίνει αυτό? Οτι έχω κάτι προσωπικό μαζί σου?
Εγώ δεν το εξέφρασα γιατί και έτσι να'ναι δε μου πέφτει λόγος.
Δεν είμαι βλέπεις η Αρχή του ESOTERICA, ούτε κάν συντονίστρια αλλά πίστεψέ με αν ήμουνα τα ίδια θα σου έλεγα και γω.

Θα έπρεπε τότε να θιχτείς και να μαλώσουμε?



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 11:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Kαλή μου Avallon!!!
Tώρα βρε, γράφεις κι επανέρχεσαι που ηρεμήσανε τα ταραγμένα πνεύματα και επανήλθαμε αισίως στον γαληνεμένο δρόμο της συννενόησης της αυτοσυγκράτησης και της ηρεμίας;
Και βέβαια δεν θα τσακωνόμαστε εμείς Avallon, γιατί αφ΄ενός είσαι μιά γλυκειά συμπάθεια -ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, κι αφετέρου, ειλικρινά βαριέμαι πιά να γαβγίζω σαν λυκόσκυλο που πήρε φόρα και ορμάει, προσπερνώντας το σπασμένο του λουρί... Ψυχραιμία... Το λέω σε εμένα απευθύνομαι όμως και αλλού...
΄Ασε πιά που αν κάνω σήμερα τα βαρβάτα μου παραπονάκια, απευθύνονται στον αξιοσέβαστο αν και δίχρονο γάτο μου Φοίβο, που γιά πολλοστή φορά κάνει [πιπί] του στο λευκό καλό μου καναπέ, -μεγαλειώδες κατούρημα-, που είχα τη λαμπρή ιδέα να του ρίξω επάνω ένα πανέμορφο ριχτάρι χρώματος πορφυρού. Ωραίο κομμάτι και το καμάρωνα!!! Πιπί ο γάτος πάνω στο λευκό σαλονάκι, ξέβαψε και το ωραίο μου ριχτάρι, έπεσε το μεγάλο κυνηγητό μέσα στο σπίτι, μπροστά ο γάτος πίσω εγώ. Σκηνές ροκ, ή αλλοφροσύνης...Τον έπιασα πάντως...Συνήθως κάνει και κακά έξω από την πόρτα του μπάνιου. Μήπως θέλει ανθρώπινη αντιμετώπιση, κι όχι τον δικό του χώρο γιά κακούλια; Φρίκη. Τους τελευταίους 2 μήνες...Αναίδεια, θράσος. Μετά κρύβεται...
Είδες μου τον χαλάσανε τα πολλά χάδια τον ατιμούλη. Χαδιάρης αλλά το να μου κατουράει το σπίτι κατάντησε αηδία. Να εκραγώ; Τον κυνήγησα με μιά μαλλιαρή γούνινη, παντόφλα και με είχε γραμμένη. Τι να φοβηθεί; Ακίνδυνη είμαι φαίνεται. Κανείς δεν με φοβάται...

Σε ότι είναι αύριο
έστω κι αν είναι έγνοια
εγώ λέω: Ναι...
Ναί...
Wolfgang Borchert

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 10/01/2006 11:33:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 13:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Εύχομαι να γυρίσει γρήγορα ο PIXELDREAM. Nα διευθετηθούν όλα ομαλά ειρηνικά γενναία...
-΄Οτι γράφω είναι από αγάπη. Και το εσωτέρικα το έχω εντός μου...

ΑΓΑΠΗ ΛΟΙΠΟΝ...

Ως τότε Pixeldream,
κράτα τον ήλιο γερά στα χέρια σου,
βάδισε σοφά ακλόνητα έντιμα έτσι έμαθες, στον δρόμο της αλήθειας
με το δίκιο μοιρασμένο συνετά,
σωστά
περήφανα,
ζωή χωρίς ψεγάδια όπως έμαθες,
με φως διαυγές αστραφτερό.
Μετεωρίτες οι οφθαλμοί
το φέγγος βυθίζουν
στα χρώματα της ίριδας,
λυχνοστάτες στα ξανθά δειλινά,
με διαστάσεις απείρου...
Δίχως παράπονα,
η φωνή σου θα επανέλθει
ένας παφλασμός αργός,
κι εσύ πάντα θ΄αγαπάς
θα παρατηρείς
τις πολύτιμες σιωπές
στη φλόγα της μέρας,
στα μαργαριτοφόρα όστρακα των άστρων,
στης αλκυόνας την πυρά
που συνεχίζει τη ζωή.
Προετοίμασε τη γενική ανάσα του ήλιου
κι επέστρεψε...
Εμάς οι αχτίδες των ανέμων μας τρέφουν
δεν μας τσακίζουν.
Σε αγαπώ.
΄Ετσι όπως ιριδίζεις σε αιώνια αβασίλευτο ήλιο,
φλογερός σαν το απομεσήμερο του θέρους,
βρήκες τη χρυσή τομή ανάμεσα στην φαντασία και την πραγματικότητα
άλλωστε ανάμεσα στην αλήθεια το ψέμα, ανάμεσα στην ασχήμια και την ομορφιά.
Κράτα την γαλήνη την ειρήνη την δικαιοσύνη την ευδαιμονία.
Το σκοτάδι απαιτεί ίση μερίδα με το φως, φτάνοντας αργά αργά στην κυριαρχία...
Αναζητητή της ομορφιάς και της αρμονίας των άφθαρτων πραγμάτων.
Ως τότε μπορείς ακόμα να τεντώνεις το ουράνιο τόξο των εποχών,
έτσι θα στέλνεις χρώματα εδώ, παντού,
μετά την κάθε βροχή
ψιχάλα
ή καταιγίδα.
Καλημέρα σε όλα τα φωτεινά πλάσματα του ESOTERICA.GR

Kι ακόμα μέσα στην υπογραφή μου ο δικός σου φωτεινός δράκος.
΄Εξοχο...

ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 15:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Βρές του μια γάτα παιδί μου να σώσεις το σπίτι σου...χιχιχι

Μου θυμίζεις ένα σκυλάκι που είχα και έκανε τα ίδια κάθε φορά που θύμωνε...
Λές να είναι μετενσάρκωση του ο Φοίβος?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 20:30:38  Εμφάνιση Προφίλ
To έχει το όνομα παιδιά...
Και γω που είχα σκύλο με αυτό το όνομα γκομενιάρης ήτανε!
Πάντως για να μην βασανίζεται καλό είναι να του κάνεις μια στείρωση.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 07:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos
quote:
Πάντως για να μην βασανίζεται καλό είναι να του κάνεις μια στείρωση

ωραίο

τι θα λέγανε τα σκυλιά αν είχαν στόμα να μιλήσουν...στείρωση,κώψιμο αυτί,κώψιμο ουρά,σκουλαρίκι!τι είναι βρε?κούκλα?

μια καλύτερη λύση είναι να προσέχεις λίγο παραπάνω για να μη ζευγαρώση...αλλά και αυτό κάποια στιγμή πρέπει να γίνει.


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 15:52:35  Εμφάνιση Προφίλ
Θα ήθελα να καταθέσω ένα παράπονο ή για την ακρίβεια να κάνω μια ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ για το μέλος Peronosporos το οποίο ενώ είχε αδιά –σειστα(!) στοιχεία για τον επερχόμενο σεισμό στα Κύθηρα δε βγήκε στην Τατιάνα να το δημοσιοποιήσει παρά μόνο αρκέστηκε να κάνει αναφορά σε ένα τυχάρπαστο site σαν και αυτό και μάλιστα εν μέσω αστεϊσμού!!

Οι πατριώτες αυτού του είδους θα πρέπει να στήνονται στα 3 μίλια και να τουφεκίζονται με όπλο τύπου BEVATRON ή να εξορίζονται στο Σείριο μαζί με άλλα ανθελληνικά και σιωνιστικά στοιχεία!
Οι δε περιουσία τους (ρίζες ελιάς, τσουκνιδόπιτες κλπ. κλπ)… θα πρέπει να δημεύονται και για παραδειγματισμό να μοιράζονται στο λαό του esoterica!

Αν τολμάς κύριε Peronospore τόλμησε τώρα να μας κρατήσεις τα νούμερα του τζόκερ μυστικά!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 16:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εγω τον αγαπαω και μ΄αγαπαει...
Γι΄αυτο και τον εχω καταφερει σχεδον...να μου τα αποκαλυψει...

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 16:46:29  Εμφάνιση Προφίλ
Φτου γμτ!!
Δεν ξέρω αν το κατάλαβες Peronosporos αλλά η angi μόλις σου έκανε χαλάστρα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 10:48:59  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ξέρω αν είστε κάτοχος σκύλου αλλά έχω να κάνω το εξής παράπονο:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΑΡΣΕΝΙΚΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΏΝΟΥΝ!

Ελεος πια! Πρέπει όλοι να έχουμε μια ευθύνη προς τα απροστάτευα αδέσποτα θηλυκά σκυλιά που γεννοβολούν διαρκώς δημιουργώντας έντονο πρόβλημα και προκαλώντας το κακό χέρι να τους ρίξει φόλα.

Και τέλος πάντων με ρώτησαν χθες οι ιδιοκτήτες αυτοί, που ελλείψει θηλυκού αδέσποτου ήρθαν και έκαναν καντάδα χθες το βράδυ στο μπαλκόνι μου επειδή μυρίστηκαν τη δικιά μου?
Σας μιλάω για πολύ φοβερή καντάδα... Και ήταν δυο (ένα χάσκυ και ένα λαμπραντόρ...) σαν τους αδελφούς Κατσάμπα ...



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 11:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Δεν ξέρω αν είστε κάτοχος σκύλου αλλά έχω να κάνω το εξής παράπονο:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΑΡΣΕΝΙΚΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΏΝΟΥΝ!



η αληθεια ειναι οτι πολλοι απο αυτους τους "γαμπρους" την κοπανανε απο το σπιτι τους (για μερες) - και γι αυτο ευθυνονται οι ανθρωποι ομως.


υπαρχουν και οι ανεγκεφαλοι που αφηνουν επιτηδες τους σκυλους για να "ξεχαρμανιασουν" - τους πληροφορω (και θα τους το επιβεβαιωσει καθε κτηνιατρος) οτι στην φυση δεν ζευγαρωνουν ολοι οι σκυλοι του κοπαδιου, αλλα ο αρχηγος με καποια απο τα θηλυκα.


δεν θα παθει τιποτα ο σκυλος τους αν δεν πηδηξει!

απο την αλλη, ενω τα αδεσποτα κυνηγουν μεν τις γατες αλλα δεν τις σκοτωνουν, τα τρελαμενα απο το δεσιμο και την πιεση σκυλια "σπιτιων", φτιαχνουν επικινδυνα προσωρινα κοπαδια που εξολοθρευουν τις αδεσποτες γατες αλλα και δεν ειναι να τα συνανταει ανθρωπος που φοβαται τα σκυλια νυχτα...

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 11:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Αν τολμάς κύριε Peronospore τόλμησε τώρα να μας κρατήσεις τα νούμερα του τζόκερ μυστικά!



αστε κοριτσια, θα του το πω εγω ευγενικα: Peronospore τον Τζιμυ Χοφα τον εχεις ακουστα?


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 17:48:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
τους πληροφορω (και θα τους το επιβεβαιωσει καθε κτηνιατρος) οτι στην φυση δεν ζευγαρωνουν ολοι οι σκυλοι του κοπαδιου, αλλα ο αρχηγος με καποια απο τα θηλυκα.

Oπως επίσης ένας κτηνίατρος μπορεί να τους επιβεβαιώσει και τον πολύ μεγάλο κίνδυνο των αφροδίσιων!!! Μάλιστα αγαπητέ μου υπάρχει έξαρση στα αφροδίσια και στα σκυλιά. Ενα άμοιρο αδέσποτο σκυλάκι εδώ έσταζε αίμα ο προστάτης του και η θεραπεία που του κάνουμε έχει κρατήσει πολλά χρόνια...

quote:
απο την αλλη, ενω τα αδεσποτα κυνηγουν μεν τις γατες αλλα δεν τις σκοτωνουν, τα τρελαμενα απο το δεσιμο και την πιεση σκυλια "σπιτιων", φτιαχνουν επικινδυνα προσωρινα κοπαδια που εξολοθρευουν τις αδεσποτες γατες αλλα και δεν ειναι να τα συνανταει ανθρωπος που φοβαται τα σκυλια νυχτα...

Mη το λες αυτό...
Τα "δικά" μου αδέσποτα έχουν σκοτώσει κάθε γάτα που εγκαταλείπετε σε αυτή την περιοχή (οι άλλες ξέρουν και προσέχουν...) Και σαν τα κωλόσκυλα να το κάνουν για να με ευχαριστήσουν από όλα τα μπαλκόνια του συγκροτήματος φέρνουν τα τρόπαια πάντα μπροστά στο δικό μου!!
Ευτυχώς όμως αυτά δεν κυνηγούν ανθρώπους.

Ελεγα ότι φέτος δε θα έγραφα κανένα παράπονο αλλα που... είμαι πολύ γκρινιάρα φαίνεται...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 12:32:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν τολμάς κύριε Peronospore τόλμησε τώρα να μας κρατήσεις τα νούμερα του τζόκερ μυστικά!

Συγνώμη αλλά με ποιό σκεπτικό θα σας πώ τα νούμερα για να υπάρχουν και άλλοι νικητές και να χάσω λεφτά MOYXAXAXA

quote:
αστε κοριτσια, θα του το πω εγω ευγενικα: Peronospore τον Τζιμυ Χοφα τον εχεις ακουστα?
Θείος σου είναι Μάλλον έχεις πολλά πάρε δώσε με το FBI



I'm going to enjoy watching you die, Mr. Anderson.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 00:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος
Εδώ γκρινιάζουμε..??!

Μετά από 2 βδομάδες βακάνς στο Hellas..

Μου φαίνεται

“Το παν μετρον αριστον” έχει γίνει…. “παν μέτριον αριστον”..
Μετριότητα που πλέον την πληρώνεις …και ακριβά..


“Misery loves company” λενε τα αγγλάκια
Και προβλέπω…… πολύ κόσμο να κάνουν όλοι μαζί…
μια πολύ όμορφη παρέα…

Φάγαμε και τα 6.9 ρίχτερ (dude , what the hell was that..!!!)… αλλά είδαμε και μία μάγισσα στο Παγκράτι..

Και κάποιος θα πρέπει να πει στους κυρίους που βγάζουν τα διαβατήρια ότι χρησιμοποιείς την τεχνολογία για να εξυπηρετήσεις τo πολίτη και όχι να τρέχεις τον κοσμάκη για να εξυπηρετείς την τεχνολογία..


Γιώργος
In Complaining mode..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 11:10:49  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ξέρω πώς να το πω… πώς να το σχολιάσω… αλλά για να μην παρεξηγηθώ θα το ζωγραφίσω με όσο το δυνατόν πιο γλυκά και ζεστά χρώματα.

Συγχαρητήρια κατ’αρχήν στους νέους διαχειριστές… είναι μεγάλη ευθύνη ο συντονισμός ενός τέτοιου χώρου που είναι διαρκώς μες την ένταση για τους σωστούς ή τους λάθος λόγους κάθε φορά. Αυτό που καλούνται πρωτίστως βέβαια να κάνουν δεν είναι να εχουν πυροσβεστικό ρόλο αλλά πάνω απ’όλα να λένε την άποψή τους όποια και αν είναι αυτή. Και αυτό γιατί ας μην ξεχνούν ότι ΠΡΩΤΑ είναι ΜΕΛΗ και ΜΕΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ. Και φυσικά δεν πρέπει με τίποτα να το «παίζουν» δικαστές…

Μερικοί ίσως έχουν ήδη καταλάβει τι εννοώ…
Στην πορεία μου εδώ μέσα έχω δει συμπαθέστατα μέλη να μετατρέπονται σε καρικατούρες συντονιστών μόνο και μόνο γιατί θεώρησαν πως πρέπει να είναι κάπως αφού φορούσαν την «στολή» του συντονιστή…
Χάσανε το χιούμορ τους, έπαψαν να λένε την άποψή τους και στο τέλος περιορίστηκαν να σβήνουν φωτιές…χωρίς αυτό να είναι πάντα απαραίτητο.
(Ξέρετε … η φωτιά έχει και εξαγνυστικό ρόλο…. Και πολλές φορές φέρνει την κάθαρση…)

Γιατί τα λέω αυτά… τα λέω αυτά ορμώμενη από μια ερώτηση που μου έκανε ο Duying Incubus όταν του είπα ότι πολλοί πιστεύουν ότι είναι ο admin…
O αγαπητός λοιπόν Συντονιστής με ρώτησε με ύφος φανερά ενοχλημένο που αναφέρθηκε κάτι τέτοιο μέσα στο ESOTERICA.

Hρέμησε φίλε μου… δε σε είπαμε και λεπρό…
Εντύπωση δε μου προκαλεί το γεγονός ότι ρωτάς ΠΟΥ αναφέρθηκε αυτό εδώ μέσα και όχι ΠΟΙΟΣ το είπε ή ΠΟΤΕ… Μάλλον τις λεπτομέρειες… αυτές που είναι κάτω από το τραπέζι (οff line) τις ξέρεις πολύ καλά οπότε τι ρωτάς

Αν τώρα θές να σου κάνω ποδαρικό στην καριέρα σου ως Συντονιστής και να είμαι η πρώτη που θα διαγράψεις για αυτά που λεω… go ahead and do it!

Kατά τα άλλα σου εύχομαι καλή «σταδιοδρομία» ως συντονιστής μιας και είμαι σίγουρη ότι έχεις όλα τα προσόντα αφού είσαι το μέλος ΠΡΟΤΥΠΟ εδώ μέσα λόγω των χαμηλών τόνων και της διαλακτικότητας που πάντα τηρείς.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 11:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Αγαπητή μου Avallon, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί εξέφρασες ένα τέτοιο παράπονο.
Όταν σε ρώτησα από που άντλησες αυτό που ανέφερες δεν ήμουν ούτε ενοχλημένος, ούτε είχα πρόθεση να σε "δικάσω".
Αναφέρεις κάτι στο οποίο θα ήθελα να τοποθετηθώ:

quote:
Αυτό που καλούνται πρωτίστως βέβαια να κάνουν δεν είναι να εχουν πυροσβεστικό ρόλο αλλά πάνω απ’όλα να λένε την άποψή τους όποια και αν είναι αυτή. Και αυτό γιατί ας μην ξεχνούν ότι ΠΡΩΤΑ είναι ΜΕΛΗ και ΜΕΤΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ. Και φυσικά δεν πρέπει με τίποτα να το «παίζουν» δικαστές…

Συμφωνώ σε αυτό κι ούτε υποστήριξα ποτέ το αντίθετο.
Μιλώντας προσωπικά λοιπόν, εκφέρω την άποψη μου στα θέματα που έχω κάτι να προσθέσω, αναφέρω κάποια πράγματα που γνωρίζω επ' αυτών κι επιζητώ τον διάλογο με το κάθε άτομο που συμμετέχει σε αυτό το forum.
Το οτι ανακοινώθηκε η ανάθεση συντονιστικού έργου στο πρόσωπο μου δε με κάνει ούτε "δικαστή", ούτε "καρικατούρα", ούτε μου δίνει την εντύπωση πως πρέπει πάντα να "σβήνω φωτιές".
Αν το έκανα αυτό θα είχα υποπέσει σε μια λανθασμένη εντύπωση ή εντελώς παγιωμένη αντίληψη των πραγμάτων.
Και κάτι τέτοιο δε νομίζω να το κάνω και δεν έχω τέτοια πρόθεση...
Η ανάθεση λοιπόν του συντονιστικού έργου είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που αναφέρεις και σίγουρα δεν δίνει στο άτομο αυτό το δικαίωμα του δήθεν δικαστή.
Όταν σε έθεσα το ερώτημα από που προέκυψε η "φήμη" οτι εγώ κι ο Admin είμαστε το ίδιο άτομο σε ρώτησα όντως που έχει γραφτεί αυτό.
Όταν λοιπόν ρώτησα το πού, εννοούσα σε ποιό topic.
Οπότε αυτομάτως θα καταλάβαινα το πότε και το ποιός ώστε να δώ γιατί ειπώθηκε κάτι τέτοιο.
Το τι έχει ειπωθεί κάτω από το τραπέζι (όπως λές) δε μπορώ να το γνωρίζω κι ίσως να μην θέλω να αναλωθώ σ' αυτό.
Όταν λές λοιπόν δημοσίως κάτι το οποίο αναφέρεις οτι έχει ειπωθεί παλιότερα για μένα και δεν είχε υποπέσει στην αντίληψη μου, λογικό δεν είναι να ρωτήσω πότε έγινε αυτό?

quote:
Αν τώρα θές να σου κάνω ποδαρικό στην καριέρα σου ως Συντονιστής και να είμαι η πρώτη που θα διαγράψεις για αυτά που λεω… go ahead and do it!


Όσον αφορά αυτό, δε μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο.
Δεν έχω σκοπό να "πάρω κεφάλια" λοιπόν, αν είναι δυνατόν.

Θα σου πρότεινα τέλος να σκεφτείς λίγο το θέμα παίρνοντας υπόψιν σου αυτά που σου αναφέρω αναλογιζόμενη μήπως οι εκτιμήσεις σου είναι λανθασμένες...

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 18/01/2006 12:03:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 13:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Να εκφράσω μια απορία θα ήθελα προς τους διαχειριστες. Ορισμένες φορές αργεί πολύ να ανοίξει ένα τοπικ ή να βγει απο άλλο τοπικ. Δεν νομιζω να φταίει το pc μου διότι και σε άλλα φορουμ ή ιστοσελίδες μπαίνω γρήγορα. Μηπως φταίει ο server εδω. Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτο? Φιλικα...

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 02:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Agnostic
quote:
Να εκφράσω μια απορία θα ήθελα προς τους διαχειριστες. Ορισμένες φορές αργεί πολύ να ανοίξει ένα τοπικ ή να βγει απο άλλο τοπικ. Δεν νομιζω να φταίει το pc μου διότι και σε άλλα φορουμ ή ιστοσελίδες μπαίνω γρήγορα. Μηπως φταίει ο server εδω. Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτο? Φιλικα...

Γειά σου Agnostic.
Εκτός από το γεγονός, ότι οι σελίδες των forums κατεβαίνουν αργά (πολύ μεγάλος φόρτος) μπορείς να δοκιμάσεις και κάποιον άλλο browser. Προσφάτως δοκίμασα το Opera και είναι εκπληκτική η διαφορά του σε σχέση με τον explorer ή ακόμα και τον mozilla.
Επίσης, σημασία έχει και η σύνδεση που έχεις. Στις μέρες μας η ADSL έχει καταλήξει να είναι πιο φθηνή από μία συμβατική σύνδεση (εφόσον κάποιος κάνει συστηματική χρήση του internet).
Αυτά μπορώ να σου πω εγώ, εκτός από το να περιμένεις την επερχόμενη βελτίωση της δομής των forums, που πιθανότατα θα αυξήσει αρκετά την ταχύτητα που ανοίγουν οι σελίδες.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2006, 11:02:18  Εμφάνιση Προφίλ
Mήπως θα μπορούσε να γίνει και μια "διόρθωση" στο εξής?
Ανοίγουμε ένα τόπικ και γράφουμε ένα ποστ συνήθως το ποστ αυτό τυγχάνει να ξεκινάει μια νέα σελίδα(μπορεί όμως να συμβαίνει και σε άλλες περιπτώσεις, δε το έχω προσέξει...)
Οταν λοιπόν στέλνουμε το μήνυμα αντί κάνοντας refresh να ανοίξει η τελευταία σελίδα (όπως είναι λογικό) για να το δούμε μας πηγαίνει στην προτελευταία.
Αν τώρα σε αυτό το πρόβλημα προσθέσεις και το παραπάνω δηλαδή ότι πολλές φορές κάνει μια ώρα να ανοίξει μια σελίδα...τότε έχεις την ΑΠΟΛΥΤΗ απελπισία...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 10:08:09  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ κύριε αντμίν... εδώ και πολλές μέρες σας έχω στείλει μήνυμα και από ότι βλέπω... αγρόν αγόρασα...

Είναι κάτι προσωπικό ή είναι στα πλαίσια της της γενικότερης πολιτικής σας?

Το παραπάνω σκεπτικό βέβαια ενέχει κάποιες επιφυλάξεις αλλα σε γενικές γραμμές η ατμόσφαιρα αυτό δείχνει...Βέβαια οι αναθυμιάσεις των σκέψεων αυτών με έχουνε ζαλίσει τόσο που μπορεί και να κάνω λάθος...

Είναι πραγματικός ξεπεσμός να βλέπεις μέλη να ξεφτιλίζονται με αυτόν τον τρόπο... Είτε μπαίνοντας με άλλα nickname είτε διασυρόμενοι(γιατί έτσι το βλέπουν οι ίδιοι) με την διαγραφή τους.

Το θέμα αυτό ανοίχτηκε - και το ξέρετε όλοι καλά - για να μην μολύνουμε το χώρο αυτό με κάθε είδους τόπικ-γάγγραινες που αναφέρουν/αναμασούν τα ίδια και τα ίδια προβλήματα και παράπονα.

Δυστυχώς κάποιοι δεν το κατάλαβαν και συνεχίζουν να ανοίγουν τέτοια τόπικ... και αυτό με κάνει πραγματικά να αναρωτιέμαι...

Συγχωροχάρτια δε μοιράζει ο ανμιν - αυτό το εμπεδώσαμε - μήπως όμως να έπαιρνε μια θέση για όλα αυτά???


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 29/01/2006 10:11:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2006, 10:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ ΠΟΥ ΣΚΑΕΙ ΜΥΤΗ ΜΕ ΨΙΛΟΣΥΝΝΕΦΑΚΙΑ ΔΕΞΙΑ ΚΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.
AVALLON, ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
EΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΩΝ. ΑΣ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.
ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ, ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΑ ΤΡΩΓΟΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΕΥΓΕΥΣΤΕΣ ΠΑΣΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, ΣΥΧΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΥΠΑΡΞΙΑΚΕΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ.
ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΚΙ ΑΦΗΓΗΣΕΙΣ ΨΥΧΩΝ.
ΚΑΤΙ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΩΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΜΕ. ΩΣΤΟΣΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΣΠΩΜΕΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΥΧΡΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΠΟΗΧΟΣ ΤΗΣ ΖΕΣΤΑΣΙΑΣ ΟΙ ΦΩΤΕΙΝΟΙ ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΗΛΙΟΦΟΡΕΣ ΑΧΤΙΝΕΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΤΟΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΓΕΡΑΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΠΑΝ.
Η ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗ.
ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ.
ΣΤΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2006, 12:42:10  Εμφάνιση Προφίλ
μπα... δεν έπιασε το κόλπο...

Λοιπόν παιδιά...

KATAZHTEITAI O ADMIN!!(Κατά προτίμηση ζωντανός για να "ομολογήσει"...)
Ο EΥΡΩΝ ΑΜΟΙΒΕΤΑΙ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy