ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 10:03:45  Εμφάνιση Προφίλ
Eπίσης ο Gandhi είπε:
"Oτι και να κάνεις είναι ασήμαντο... είναι όμως τρομακτικά σημαντικό να το κάνεις..."

Ας κάνουμε λοιπόν και μεις κάτι για να αποφορτιστεί το κλίμα(αφού λέμε ότι αγαπάμε το esoterica...).

Aς απέχουμε για λίγο από τούτο το τόπικ και ας επανέλθουμε όταν πια έχουμε συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα...

Ως τότε για τους λάτρεις του χιούμορ και της ποίησης αφιερώνω το παρακάτω: http://www.riversongs.com/fun/poem.html

Eλπίζω να γελάσατε όσο και γω!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 10:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Eπίσης ο Gandhi είπε:
"Oτι και να κάνεις είναι ασήμαντο... είναι όμως τρομακτικά σημαντικό να το κάνεις..."

Ας κάνουμε λοιπόν και μεις κάτι για να αποφορτιστεί το κλίμα(αφού λέμε ότι αγαπάμε το esoterica...).

Aς απέχουμε για λίγο από τούτο το τόπικ και ας επανέλθουμε όταν πια έχουμε συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα...

Ως τότε για τους λάτρεις του χιούμορ και της ποίησης αφιερώνω το παρακάτω: http://www.riversongs.com/fun/poem.html

Eλπίζω να γελάσατε όσο και γω!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."



Είπε και αυτό που το λατρεύω:
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.


ΕΤΣΙ...ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΩΣΤΕ, ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΙΑ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΩΡΑΙΟ ΤΟ SITE... ΜΟΥΤΡΟ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ...ΦΑΤΣΟΥΛΑ...


ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 15:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Πάντως αν είναι να συνεχιστεί έτσι, καλύτερα η Avallon να του αλλάξει τον τίτλο σε "ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ Π**ΣΤΗ??", ξέρεις η κλασική ατάκα του Γαρδέλη σε μία ταινία του. Νομίζω ότι θα ταιριάξει γάντι

Dagon εξαιρετική ιδέα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 16:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Πάντως αν είναι να συνεχιστεί έτσι, καλύτερα η Avallon να του αλλάξει τον τίτλο σε "ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ ΡΕ Π**ΣΤΗ??", ξέρεις η κλασική ατάκα του Γαρδέλη σε μία ταινία του. Νομίζω ότι θα ταιριάξει γάντι
--------------------------------------------------------------------------------


Dagon εξαιρετική ιδέα.


Δεν θα έλεγα οτι είναι εξαιρετική ιδέα..
Στην προκειμένη περίπτωση ποιός είναι ο π**στηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 18:27:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν θα έλεγα οτι είναι εξαιρετική ιδέα..
Στην προκειμένη περίπτωση ποιός είναι ο π**στης[img]

Mα η αναφορά π**στης είναι για τους άντρες...
Δε ξέρω καμμιά γυναίκα να είναι π**στης...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 18:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΩΧ!!!
ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ;
ΚΑΗΚΑΜΕ ΜΕΤΑ.
Σνιφ!!!

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 19:16:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Mα η αναφορά π**στης είναι για τους άντρες...
Δε ξέρω καμμιά γυναίκα να είναι π**στης...


ααα.... εδώ avallon τους παίρνει παραμάζεμα ολους.. αρσενικούς και θηλυκούς.. εξάλλου το π**στης εχει διαφορετική έννοια.. οπότε σας πιάνει και σας παραπιάνει..

Παντελόνια δεν θέλατε??

Τι παντελόνια δηλαδή μέχρι και τα μποξεράκια μας πήρατε.. μέχρι και τα κομπολόγια μας πήρατε γ#@#μου. Εμείς φοράμε τα βρακιά σας?? Φοράμε τις φούστες σας?? Φοράμε τις γόβες σας.. Εσείς γιατί φοράτε τις μπότες μας ρε?? και το παίζετε και μάγκες.. και χορεύετε και ζειμπέκικο...
Ακου δεν ξέρει καμιά γυναίκα που να είναι π#@@#στης??

Edited by - allzzaro on 01/12/2005 19:25:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 19:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
Mα η αναφορά π**στης είναι για τους άντρες...
Δε ξέρω καμμιά γυναίκα να είναι π**στης...


ααα.... εδώ avallon τους παίρνει παραμάζεμα ολους.. αρσενικούς και θηλυκούς.. εξάλλου το π**στης εχει διαφορετική έννοια.. οπότε σας πιάνει και σας παραπιάνει..

Παντελόνια δεν θέλατε??

Τι παντελόνια δηλαδή μέχρι και τα μποξεράκια μας πήρατε.. μέχρι και τα κομπολόγια μας πήρατε γ#@#μου. Εμείς φοράμε τα βρακιά σας?? Φοράμε τις φούστες σας?? Φοράμε τις γόβες σας.. Εσείς γιατί φοράτε τις μπότες μας ρε?? και το παίζετε και μάγκες.. και χορεύετε και ζειμπέκικο...
Ακου δεν ξέρει καμιά γυναίκα που να είναι π#@@#στης??

Edited by - allzzaro on 01/12/2005 19:25:57



Δηλαδή δεν κατάλαβα καλέ μου κύριε;
Δεν μας πάνε τα παντελόνια;Δεν χορεύουμε άριστη ζειμπεκιά;Μη και δεν είμαστε γάτες;΄Η μήπως δεν λάμπουμε διά της απαστράπτουσας γοητείας μας;

ΕΡΩΤΩ;;;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 20:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ας γίνει κομμάτια η κακία και η αρνητικότητα. Πετάω από χαρά και ποιός με προσγειώνει;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 22:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:

Ας γίνει κομμάτια η κακία και η αρνητικότητα. Πετάω από χαρά και ποιός με προσγειώνει; Κοίτα γλάρε, το Δαφνί ίσως και να τα κατάφερνε δηλ. Δεν ξέρω, αλλά υποθέτω. Αν και τώρα τελευταία, έχω βάσιμες και ισχυρές ενδείξεις, πως δεν είσαι για το Δαφνί. Είσαι μάλλον για το Κλαρί...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
25th_Thief
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 23:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 25th_Thief
quote:

Θέλω εδώ δημόσια να ευχαριστήσω με όλη τη δύναμη της ψυχής μουΜμππρρρρ τα πραϊ'τα ! Κόψε κάτι. Τι θα σου μείνει μετά ? ΕΚΤΌΣ ΑΠΟ ΤΟΝ PIXELDREAM ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ,Σιγά, μην φτάσεις πάλι σε οργασμό βρε την ΑΤΜΑ, γιατί το αν είμαι τώρα καλά γελώ και δημιουργώ το οφείλω και στη δική της θετική ενέργεια.

Η ΑΤΜΑ, όταν άνοιξε την αγκαλιά της και με έκλεισε μέσα πήρα τόση ενέργεια γιά δέκα ζωές.Ναι, και μετά στο Ασβεστοχώρι, έτρεμες...
Υπάρχουν άνθρωποι που γεννιούνται φωτισμένοι κι άλλοι που δεν. Εγώ ίσως δεν θα είμαι πάντα γεμάτη φως...
Και όταν κάποια στιγμή έκλαιγα σαν μωρό, ο λόγος της ΑΤΜΑ με έκανε να αισθανθώ πως η ζωή είναι ΦΩΣ, ΔΥΝΑΜΗ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΟΛΙΣΘΗΜΑ ΒΑΔΙΣΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΙΣΙΑ ΛΕΥΤΕΡΑ.E, ρε καημένη μου. Ε, ρε και να 'ξερες ποια είναι τα πραγματικά λόγια της ΑΤΜΑ για σένα...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΠΛΑΣΤΗΚΑΝ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΙ ΑΣ ΤΟ ΔΕΧΘΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΣΕΡΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΙΩΝΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΙΞΕΙΣ ΕΝΑ ΒΛΕΜΜΑ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.Μου φέρνεις εμμετό γλάρε. Τα ίδια έλεγες όταν πλάγιαζες στον βούρκο της ακολασίας μαζί μου. Χε, χε, ο Ροτόντας έχει να το λέει...
ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ. ΕΓΩ. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΜΠΟΛΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣΥΝΗ. ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ. Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ. Σοβάρα ? Αυτός τώρα είναι λόγος ε? Λες και δεν το ξέραμε. Τι να συμμετέχει η έρ'μη ?
ΜΟΝΟ Η ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ Η ΓΑΛΗΝΗ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΕΔΩ. ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ.
ΜΑΚΑΡΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΩΣΥΝΗ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. Πάψε ρε να γλύφεις. Αλλά τι λέω ? Ειδικεύεσαι και σ' αυτό. Τουλάχιστον έτσι νομίζεις. Το πολύ το γλίψι, γλίψι / κάνει το μυαλό να λείψει...
ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΡΥΒΕΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΨΥΧΗ.Ποιο ωραίο παρουσιαστικό ? Το δικό σου ή της ΑΤΜΑ? Την ΑΤΜΑ μάλλον εννοείς. Ε, σχετικό, σχετικό. Σχετικό με το δικό σου δηλ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ. ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΕΧΘΡΟΙ. ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΜΑΙ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.
ΚΙ ΙΣΩΣ Η ΕΧΘΡΟΤΗΤΑ ΓΙΝΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΛΗΘΗ...ΔΡΑΚΟΙ.ΕΝΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.


Edited by - 25th_Thief on 01/12/2005 23:28:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 00:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Ρε γμτ γιατί συνεχίζεται αυτό το νταβαντούρι;
Ρε Deva σε πειράζει τόσο πολύ που η Αφροδίτη θέλει να είναι ευτυχισμένη είτε έχει πραγματικούς λόγους να είναι, είτε δεν έχει; Και τι νομίζεις δηλαδή; Οτι θα της αλλάξεις μυαλά, θα της αλλάξεις τον τρόπο που βλέπει την ζωή και τους ανθρώπους; Οκ είπες την γνώμη σου, την άκουσε την δέχτηκε ή την αρνήθηκε, τέλειωσε.
Η ίδια έχει διαλλέξει να βλέπει έτσι τα πράγματα -όπως κάνει και ο καθένας μας- και αν ποτέ χρειαστεί να αλλάξει την οπτική της γωνία, θα το κάνει από μόνη της και για λόγους που θα αντιληφθεί η ίδια και θα αποφασίσει η ίδια.

Δηλαδή νομίζω ότι έχει παρατραβήξει το πράγμα. Εκτός κι αν σε έχει πειράξει τόσο πολύ που έκανες μια επιλογή κάποια στιγμή την οποία τώρα αρνείσαι και κοροϊδεύεις. Ε, δεν φταίει γι αυτό η Αφροδίτη. Εσύ φταις γιατί ήταν δική σου επιλογή! Κατάπιε το και συνέχισε!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 02:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ostria, δεν έχω να διαφωνήσω σε οτιδήποτε από τα παραπάνω που "διαπιστώνεις". Πιστεύω πως έχεις δίκιο και συμφωνώ.

Θα ήθελα πάντως να προσθέσω ότι υπάρχει και μία άλλη πλευρά του νομίσματος. Αυτή που λέει ότι και η ΑΦΡΟΔΙΤΗ "δεν τίμησε" καθόλου και τη δική της αντίστοιχη επιλογή ή μάλλον δεν την είδε στη σωστή της, εξελικτική εν δυνάμει για την ίδια, διάσταση, γράφοντας διάφορα - και πολύ σκληρά - για τον "Deva Parinito"(του οποίου παρεπιπτόντως ο "25ος κλέφτης" του έχει ήδη κλειδωθεί...) σε μηνύματά της. Δεν ξέρω - και ούτε θέλω καθόλου να μάθω - αν, κάποια έστω από αυτά, είναι αλήθεια, αυτό που ξέρω είναι ότι και η ίδια δεν κατάλαβε, όπως φαίνεται, ότι "ευθύνεται" επίσης για την οποιαδήποτε λάθος επιλογή της. Η ίδια και όχι ο άλλος άνθρωπος... Όσο "καπάτσος" ή χειραγωγός και αν είναι.

Δεδομένης της "συναισθηματικότητας" και το άκρατου εγωισμού του "Deva Parinito" - ίσως και πραγμάτων που έχουν να κάνουν με την καινούργια του σχέση που πιθανώς επιθυμεί να "λάμπει"(όπως το ίδιο πιθανώς επιθυμεί και η ΑΦΡΟΔΙΤΗ), νομίζω πως μία τέτοια αντίδρασή του ήταν... αναμενόμενη. Τουλάχιστον η ΑΦΡΟΔΙΤΗ θα έπρεπε να το έχει καταλάβει.

Στο συγκεκριμένο λοιπόν σημείο είναι, όπως άλλωστε είθισται - ή έτσι έχει καταντήσει να είναι - στις ερωτικές σχέσεις, ολίγον "κουλουβάχατα" τα πράγματα... Δύσκολα μπορεί κάποιος να ρίξει το "φταίξιμο" στον έναν ή στον άλλον. Κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε κιόλας. Δεν θα ήταν καθόλου σώφρον αυτό...

Αυτό που πρέπει όμως, είναι ο κάθε ένας από τα εμπλεκόμενα μέρη να κρίνει σύμφωνα με τη συνείδησή του. Το θέμα δεν είναι αν έχει περισσότερο ή λιγότερο δίκιο, γιατί μάλλον ευθύνη υπάρχει και στις δύο πλευρές, αλλά να πάρει για μία στιγμή την ευθύνη των δικών του πράξεων και της δικής του "ιστορίας" και να ξεκινήσει πραγματικά για πιο συνειδητές επιλογές. Από τη στιγμή που μία συνειδητή τέτοια στάση δεν έχει ληφθεί, το πραγματικό ξεκίνημα δεν έχει υπάρξει...

Ας κάνει λοιπόν ο πιο συνετός την αρχή. Κέρδος του θα είναι... από κάθε άποψη...

Από κει και πέρα, και αναφορικά με τις συζητήσεις μας και την Κοινότητα, αυτού του τύπου οι εξελίξεις δεν μας ενδιαφέρουν καθόλου και ούτε μπορούμε να τις ανεχτούμε για πολύ ακόμη! Πιστεύω πως και αυτό θα έπρεπε να έχει γίνει έως τώρα οπωσδήποτε κατανοητό και από τις 2 πλευρές.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 02:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Admin συμφωνώ. Την γνώμη μου για την όποια ευθύνη της Αφροδίτης την έγραψα σε εκείνο το θέμα που έβαλε αρχικά. Ο λόγος δεν ήταν να την στεναχωρήσω αλλά να της δείξω ότι κατά την γνώμη μου, θα έπρεπε να αναζητήσει και τις δικές της ευθύνες. Από κει πέρα, το τι θα κάνει και πώς θα πορευτεί είναι δική της υπόθεση. Το ίδιο ισχύει και για τον Deva και για όλους. Μια φορά είναι αρκετή, από κει και πέρα γίνεται ψυχαναγκασμός. Και με το ζόρι κανείς δεν αλλάζει στάση ζωής. Αυτό λέω. Στο κάτω-κάτω ο καθένας έχει τις ευθύνες των δικών του λόγων και των δικών του πράξεων. Και από αυτά κρίνεται και όχι από τα διάφορα κουτσομπολιά (αυτό κολλάει και ως απάντηση στο προηγούμενο μήνυμα της Galadriel).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 03:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (ναι..ναι... ΑΣΤΡΩΝ)
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ!!!!
"Ο ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ"
ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΑΤΕ ΟΤΙ
ΟΙ ΣΚΟΠΟΙ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΟΙ!!!
θΑ ΒΑΛΩ ΣΑΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
ΤΟ
"ΕΣΩΤΕΡΙΚΑΚΙΔΕΣ ΤΗς ΠΛΑΚΑΣ"
ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ:"ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΠΑΡΧΤΗΣ"


Edited by - angi on 02/12/2005 03:25:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 04:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Καταλαβαίνω ακόμα καλύτερα, μετά και το τελευταίο μήνυμα, κάποιους από τους λόγους που ίσως συνέβαλαν στο γιατί ο wendigo... σε κάποιο άλλο θέμα, ενοχλήθηκε τόσο πολύ(παρότι οι συνθήκες ήταν πολύ διαφορετικές, οι σκοπιμότητες πιθανότατα και ο τύπος/τρόπος του "διάβηματος" σίγουρα).

angi, μήπως θα ήταν καλύτερο να μην ήσουν τόσο αφοριστική και "μαζική"(τουλάχιστον όσον αφορά το φαινομενικό...) στις εκτιμήσεις σου;

Θέλω να πω, πιο συγκεκριμένα... μήπως θα ήταν πρέπον να κατευθύνεις κάπου σαφέστερα τους αναγνώστες του μηνύματός σου, για το, σε ποιου είδους συμπεριφορές αντιτίθεσαι και ποιου τύπου ανθρώπους χαρακτηρίζεις όπως χαρακτηρίζεις;

Δεν εννοώ φυσικά να υποδείξεις τα άτομα που σε παρακίνησαν σε αυτές τις δηλώσεις - ίσως αυτό δεν θα ήταν και τόσο καλό από την πλευρά σου αν το μήνυμα παρέμενε μόνο σε χαρακτηρισμούς και όχι σε μία "γενναία" και αμερόληπτη εμβάθυνση - αλλά να διευκρινήσεις περισσότερο τους συλλογισμούς σου με τέτοιο τρόπο που να καταδεικνύονται οι λάθος συμπεριφορές με σαφήνεια και να αποφευχθεί η πιθανότητα άνθρωποι που δεν ευθύνονται σε κάτι να λάβουν λάθος μήνυμα και να στεναχωρηθούν ή ακόμη χειρότερα να δοθεί και κάποιο λάθος μήνυμα για τον "εσωτερικό δρόμο" εν γένει...

Το λέω αυτό, βασικά επειδή υποθέτω πως ο σκοπός του μηνύματός σου είναι καλοπροαίρετος και ως τέτοιος πρέπει να φροντιστεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Τα παραπάνω βέβαια αφορούν ένα γενικότερο "παράπονό" μου σχετικά με τις γενικεύσεις και τους αφορισμούς...

-------------------

... και για να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο... "παραπονιάρης" και να "τιμήσω" και το προφανές ζητούμενο του παρόντος Θέματος που ξεκίνησε η Avallon, ήθελα να καταθέσω τον εξής προβληματισμό και ταυτόχρονα προτροπή, παρακινούμενος και από κάποια μηνύματα που κατατέθηκαν στη εδώ συζήτηση αλλά και από πάρα πολλά άλλα σε διάφορα σημεία των Forums:

Νομίζω πως το "κουοτάρισμα", κοινώς quote-άρισμα , δηλαδή η παραπομπή αποσπασμάτων από μηνύματα άλλων Συζητητών στα μηνύματά μας, θα πρέπει να γίνεται με σύνεση και με φειδώ, γιατί αν υπάρχει μία αλλεπάλληλη "ομοβροντία" αποσπασμάτων και ανταπαντήσεων στο ίδιο μήνυμα "χωρίς τελειωμό", το πιθανότερο είναι ότι το κείμενο(ή αυτό που θα έπρεπε να είναι μία συνεκτική και με ειρμό τοποθέτηση) θα καταλήξει τουλάχιστον δυσανάγνωστο, αν όχι και αποτρεπτικό για την ανάγνωσή του - ίσως και αυτήν συνολικά της συζήτησης στην οποία ανήκει.

Επίσης μεγάλη προσοχή θα πρέπει να δίνεται σε 2πλές(3πλές κ.ο.κ.) παραθέσεις, δηλαδή παράθεση μίας άλλης παράθεσης, στο να κλείνουν σωστά τα tags του κώδικα έτσι ώστε να καταλαβαίνει και ο ταλαίπωρος αναγνώστης τι έχει συμβεί... Ίσως το καλύτερο είναι ο διαφορετικός χρωματισμός των διαφόρων ιεραρχικών κλαδιών των παραθέσεων, αλλά αυτό απαιτεί, βέβαια, έναν μεγαλύτερο κόπο από τον συντάκτη...

Σημαντικότερο όμως όλων είναι οπωσδήποτε να γνωρίζουμε, ως αναγνώστες, ποιος ακριβώς έχει πει την κάθε φράση. Κατά την γνώμη μου είναι σχεδόν απαράδεκτο να υπάρχουν παραθέσεις φράσεων άλλων συζητητών, μερικές φορές και αλλεπάλληλες από διαφορετικούς στο ίδιο μήνυμα, χωρίς να αναφέρεται σαφώς ποιος έχει πει το καθετί...
Παρακαλώ, ας δειχτεί μία μεγάλη προσοχή, ιδιαίτερα στο τελευταίο σημείο.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 09:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
ΜΗΝ ΚΟΥΦΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ καλέ μου ADMIN! Συμφωνώ με την angi κι ΕΠΑΥΞΑΝΩ! Σιγά μήν δεν καταλαβαίνουμε το απλούστατο νόημα της απλούστατης δήλωσής της! Μέχρι πρίν λίγα μηνύματα σε αυτό το φόρουμ δεν θα συμφωνούσα ή θα ήμουν πιο ήρεμων τόνων, αλλά αυτή η στιγμή (που δεν θα συμφωνούσα) πέρασε ανεπιστρεπτί!
Και για να βοηθήσω κάποιους να καταλάβουν τί εννοούσα με την αξιοπρέπεια, ας τους πετάξω το "τα εν οίκω μή εν δήμω", και να τους θυμήσω οτι εκτός απο τα τουβλόσπιτά μας, έχουμε κι ένα εσωτερικό σπίτι, στο οποίο φιλοξενούμε ή συμβιώνουμε με διάφορες άλλες ψυχές μέσα στην πορεία της ζωής μας (και γκόμενους/γκόμενες, και φίλους/φίλες, και σκυλιά και γατιά αν γουστάρουμε!)! Αυτό το σπίτι αν δεν σεβόμαστε, δεν θα σεβαστούμε κανέναν...
Και όχι Admin μου, πολλοί τράβηξαν τα πάνδεινα και μουτζώθηκαν για τις επιλογές τους, αλλά σεβάστηκαν ακόμα και αυτή την λάθος επιλογή! Και αυτοί οι άνθρωποι που το έκαναν δεν ήταν ούτε φωτισμένοι ούτε αυτόκλητοι δάσκαλοι, ούτε ΚΑΝ μαθητές! Απλοί, πεζοί, κοινοί, κοινότατοι, και αδιάφοροι άνθρωποι ήταν! Αλλά έλαμψαν δια της απουσίας τους (απο τις κατινιές παντός τύπου). Μην δίνουμε λοιπόν λάθος εντύπωση για το τί θα έπρεπε να κάνει ένας άνθρωπος που καθόλου κοινός δεν είναι, καθόλου πεζός, και καθόλου απλός! ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, και να ΑΠΕΧΕΙ, και να ΔΙΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, και όχι να ΦΥΛΑΚΙΖΕΙ (τον εαυτό του και τους άλλους εαυτούς που φιλοξένησε στο σπίτι του)...
Αντε, τά'πα και φτύνω τον κόρφο μου, να μήν γίνω ποτέ εσωτερίστρια (τουλάχιστον όχι αυτού του τύπου)...
Βαρέθηκα να δικαιολογείται και να εξυψώνεται η ΜΑΛΑΚΥΝΣΗ (βαυκαλισμός εγκεφάλου να είναι, καρδιάς, ή παλάμης? Δεν γνωρίζω, ούτε μ'ενδιαφέρει να μάθω) σε υψιστης μορφής ΦΩΤΙΣΗ!!!
Deva, μα την Παναγία, ή την Ισιδα, ή όποια γουστάρεις, επειδή ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ως χαραχτήρας (έστω κι αν είναι ανάποδο το ενδιαφέρον), κι επειδή δύο τρείς κουβέντες σου στο εσωτέρικα κάτι μου άφησαν όσες φορές σε έχω 'πετύχει', σε θερμοπαρακαλώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, μήν βιάζεις άλλο την νοημοσύνη μας, και μήν πέφτεις άλλο. Γίνε deva κι όχι πλέμπα... Ελεος βρε άνθρωπέ μου... ούτε η Κατίνα της κατίνας... κι όχι επειδή το έπαιξες οτι δήθεν βλέπεις την κατινιά σου να νομίζεις κιόλας οτι αυτό δικαιολογεί τελικά την συνέχιση της κατινιάς σου... Αυτό είναι κόλπο χαζό, και σε κατατάσσει αυτόματα στους ηλίθιους που νομίζουν οτι είναι έξυπνοι! Στον παιδικό σταθμό το "παίζαμε" το παιχνίδι όταν ήμασταν 3-4, δοκιμάζοντας τις δυνάμεις μας στον έλεγχο των άλλων!!!
Δεν έχω άλλες ελπίδες, τελευταίο μακροβούτι είναι αυτό, ή θα προσπαθήσω να είναι, να πάς να πνιγείς αν θές να συνεχίσεις να βουλιάζεις... (τουλάχιστον η Galadriel έχει στύλ ρε αδελφέ!!!)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 09:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Καλημέρα με τηλέφωνο από το σπίτι, Γιούπιιι, εδέησε το συνεργείο του ΟΤΕ και ήρθε.

Αγαπητέ El Morya η ένστασή μου ήταν στο ερωτηματικό που έβαλες στην φράση σου "ιδιοτελείς (;) σκοπούς" 1ο post. Θεωρώ ότι ήμουν ξεκάθαρη ως προς τους σκοπούς της αναφοράς του Εργαστηρίου από την πλευρά της ΑΤΜΑ. Δεν τίθεται θέμα ερωτηματικού, βεβαίως και υπήρχε ιδιοτέλεια στην αναφορά.

Την επόμενη φορά να προσέχεις/χετε τα μηνύματα που στέλνεις/τε. Θα μπορούσα να πιαστώ και από την εξήγηση που προσπάθησες να δώσεις στο 2ο post σου και βεβαίως να δώσω μιά άλλη διάσταση στο θέμα, που πιθανόν και να υπάρχει, αλλά δεν θα το κάνω.

Τελειώνω εδώ και ελπίζω να μην χρειαστεί να ξαναγίνει τέτοιου είδους συζήτηση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 09:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Ρε γμτ γιατί συνεχίζεται αυτό το νταβαντούρι;
Ρε Deva σε πειράζει τόσο πολύ που η Αφροδίτη θέλει να είναι ευτυχισμένη είτε έχει πραγματικούς λόγους να είναι, είτε δεν έχει; Και τι νομίζεις δηλαδή; Οτι θα της αλλάξεις μυαλά, θα της αλλάξεις τον τρόπο που βλέπει την ζωή και τους ανθρώπους; Οκ είπες την γνώμη σου, την άκουσε την δέχτηκε ή την αρνήθηκε, τέλειωσε.
Η ίδια έχει διαλλέξει να βλέπει έτσι τα πράγματα -όπως κάνει και ο καθένας μας- και αν ποτέ χρειαστεί να αλλάξει την οπτική της γωνία, θα το κάνει από μόνη της και για λόγους που θα αντιληφθεί η ίδια και θα αποφασίσει η ίδια.

Δηλαδή νομίζω ότι έχει παρατραβήξει το πράγμα. Εκτός κι αν σε έχει πειράξει τόσο πολύ που έκανες μια επιλογή κάποια στιγμή την οποία τώρα αρνείσαι και κοροϊδεύεις. Ε, δεν φταίει γι αυτό η Αφροδίτη. Εσύ φταις γιατί ήταν δική σου επιλογή! Κατάπιε το και συνέχισε!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Καλοί μου φίλοι ας ελπίσουμε να μην συνεχιστεί αυτό το κλίμα.
Δεν πτοούμαι γιατί και ηθική είμαι, και σοβαρή και αρκετά κυρία. Αυτό και όσοι πετάνε υπονοούμενα και λόγια πίκρας το γνωρίζουν... Αυτό ενοχλεί. Απλά με λύπησε η στάση του Admin... ΄Ολες οι ενοχές σχεδόν στην Αφροδίτη, η οποία έχει καταχτυπηθεί εδώ μέσα και εκτός. Η αστυνομία έχει ήδη γνώση. Και γιά τις παρακολουθήσεις της οικίας μου. Φέρθηκα σκληρά; Αλήθεια; Λίαν συντόμως σε άλλες αίθουσες θα αποδειχθούν πολλά.
Το θέμα το κλείνω εδώ. Εκεί που πρέπει έχω ήδη προβεί σε καταγγελίες.
Ευχαριστώ.
Κρατώ πάντως παράπονα, γιατί εγώ πετάχθηκα στην άκρη και απενεργοποιήθηκα γιά πράγματα που θα αποδειχθούν εκτός φόρουμ δεν αφορά το φόρουμ το δέχομαι, ενώ κυρίες εδώ μέσα παραμένουν αποκαλώντας άλλα μέλη μαλά..ς και το ξέρετε καλά ότι λέω την αλήθεια.
Ξέρετε κάτι. Κουράστηκα να μπαίνω σε ένα φόρουμ να διαβάζω κάτι και να με παίρνουν τα κλάμματα γιατί κάποιοι με εξευτελίζουν και μάλιστα άγρια. Το ποιοί με υποστήριξαν και ποιοί πήραν θέση το γνωρίζω εκτός φόρουμ.
Καλημέρα σας.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 09:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ θα συμφωνήσω τόσο με τον Admin όσο και με την Ostria.
Δεν συνηθίζω να ασχολούμαι με τα προσωπικά των άλλων καθώς είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
Από την στιγμή όμως που τα προσωπικά αυτά παρατίθενται δημόσια είναι ανοιχτά πρός κάθε κριτική από όσους τα βλέπουν και τα διαβάζουν.
Λάθη δεν πρέπει να καταχωρηθούν ούτε στην Αφροδίτη μόνο ούτε στον Deva μόνο.
Λάθη έγιναν κι από τις 2 πλευρές, όπως λίγο-πολύ συμβαίνει και σε κάθε παρεξήγηση.
Μέγα σφάλμα ήταν η πράξη της Αφροδίτης να ανοίξει ένα topic εν βρασμώ ψυχής και να εκθέσει άτομα ονομαστικά, λέγοντας δημοσίως πράγματα που κι εγώ αγνοούσα (ίσως και πολλοί άλλοι) και που δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα με το forum.
Λάθος ήταν από τη μεριά του Deva και της galadriel να συνεχίσουν ένα "κυνήγι" κι έναν πόλεμο μαζί της πάλι δημοσίως.
Και πάνω που τελευταία υπήρχε μια φαινομενική ηρεμία πάλι έπεσαν υποννοούμενα και θα ανοιχθεί ξανά ένας φαύλος κύκλος.
Το ζητούμενο είναι αν αυτό θα ωφελήσει κάπου.
Κατά τη γνώμη μου δεν θα βοηθήσει πουθενά.
Η αιτία που συμβαίνει αυτό είναι η απόδειξη σε εμάς του ποιός έχει δίκιο?
Νομίζω πως δεν έχει καμία χρησιμότητα αυτό.
Επιπλέον δεν γίνεται να προσβάλλουμε δημόσια ένα άτομο με το οποίο ήμασταν μαζί για ένα χρονικό διάστημα με χαρακτηρισμούς και προσβολές.
Πρώτα απ' όλα προσβάλλουμε τον εαυτό μας που κατά τη γνώμη μας κάναμε μια λανθασμένη επιλογή.
Εάν δε μπορέσετε να τα βρείτε μεταξύ σας, ας μην τα βρείτε.
Βρείτε όμως τον τρόπο να συνυπάρχετε, διαδικτυακά πάντα μιάς και μιλάμε σε επίπεδο forum, και εξετάστε τι μπορείτε να προσφέρετε στο esoterica ως μέλη του.
Αυτή η κατάσταση συγκεκριμένα, κατά τη γνώμη μου, μόνο ως προσφορά δε μπορεί να θεωρηθεί.
Και σας τα λέω αυτά με όση ειλικρίνεια διαθέτω κι επειδή πιστεύω οτι σαν άτομα έχετε τις ικανότητες να προχωρήσετε παραπέρα και να μην κολλάτε εκεί.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 09:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Λυπάμαι που δεν μπορώ να ασχοληθώ με τις ψυχονευρώσεις και τις τραυματικές κάποιων ανθρώπων. Νοιώθω πίκρα που δεν έγινα γιατρός. Ειλικρινά. Με τις ασταθείς προσωπικότητες τα όψιμα σπασίματα ψυχών, καθώς και τα φαινόμενα επανάληψης.
Λυπάμαι ειλικρινά που δεν έγινα ιατρός, γιά να αντιλαμβάνομαι από κοντά τις σοβαρές κλινικές περιπτώσεις, τις παρανοικές αντιδράσεις τις σχιζοφρενικόμορφες εικόνες και τις χρόνιες εξελίξεις αυτών.
Η ψυχιατρική σκέψη μπορεί να συμβάλει στην κατανόηση της βίας και του πολέμου ψυχικού ή μη γενικότερα. ΄Ανθρωποι άρρωστοι πλασμένοι από τα θλιβερά υλικά οικοδόμησης παραληρημάτων ψεμάτων. Τραγικές γελοιογραφίες της στυγνής πραγματικότητας.
Πάντα κοπανιούνται τα δέντρα που έχουν καρπούς. Τα άλλα σπάνε στο ξεροβόρι.

Αθάνατε Σολωμέ.

Κάθε σώμα ιδρώνει ρέει
λες και εκείθεν η ψυχή,
απ΄το μίσος που την καίει,
πολεμάει να πεταχθεί.

Δηλώνω πικραμένη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 09:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Εγώ θα συμφωνήσω τόσο με τον Admin όσο και με την Ostria.
Δεν συνηθίζω να ασχολούμαι με τα προσωπικά των άλλων καθώς είναι προσωπική υπόθεση του καθενός.
Από την στιγμή όμως που τα προσωπικά αυτά παρατίθενται δημόσια είναι ανοιχτά πρός κάθε κριτική από όσους τα βλέπουν και τα διαβάζουν.
Λάθη δεν πρέπει να καταχωρηθούν ούτε στην Αφροδίτη μόνο ούτε στον Deva μόνο.
Λάθη έγιναν κι από τις 2 πλευρές, όπως λίγο-πολύ συμβαίνει και σε κάθε παρεξήγηση.
Μέγα σφάλμα ήταν η πράξη της Αφροδίτης να ανοίξει ένα topic εν βρασμώ ψυχής και να εκθέσει άτομα ονομαστικά, λέγοντας δημοσίως πράγματα που κι εγώ αγνοούσα (ίσως και πολλοί άλλοι) και που δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα με το forum.
Λάθος ήταν από τη μεριά του Deva και της galadriel να συνεχίσουν ένα "κυνήγι" κι έναν πόλεμο μαζί της πάλι δημοσίως.
Και πάνω που τελευταία υπήρχε μια φαινομενική ηρεμία πάλι έπεσαν υποννοούμενα και θα ανοιχθεί ξανά ένας φαύλος κύκλος.
Το ζητούμενο είναι αν αυτό θα ωφελήσει κάπου.
Κατά τη γνώμη μου δεν θα βοηθήσει πουθενά.
Η αιτία που συμβαίνει αυτό είναι η απόδειξη σε εμάς του ποιός έχει δίκιο?
Νομίζω πως δεν έχει καμία χρησιμότητα αυτό.
Επιπλέον δεν γίνεται να προσβάλλουμε δημόσια ένα άτομο με το οποίο ήμασταν μαζί για ένα χρονικό διάστημα με χαρακτηρισμούς και προσβολές.
Πρώτα απ' όλα προσβάλλουμε τον εαυτό μας που κατά τη γνώμη μας κάναμε μια λανθασμένη επιλογή.
Εάν δε μπορέσετε να τα βρείτε μεταξύ σας, ας μην τα βρείτε.
Βρείτε όμως τον τρόπο να συνυπάρχετε, διαδικτυακά πάντα μιάς και μιλάμε σε επίπεδο forum, και εξετάστε τι μπορείτε να προσφέρετε στο esoterica ως μέλη του.
Αυτή η κατάσταση συγκεκριμένα, κατά τη γνώμη μου, μόνο ως προσφορά δε μπορεί να θεωρηθεί.
Και σας τα λέω αυτά με όση ειλικρίνεια διαθέτω κι επειδή πιστεύω οτι σαν άτομα έχετε τις ικανότητες να προχωρήσετε παραπέρα και να μην κολλάτε εκεί.

In anticipation of my resurrection...


΄Ολοι κάνουν λάθη αγαπητέ μου. Το να εισέρχομαι σε ένα φόρουμ πρωί πρωί και να διαβάζω προσβολές ψέματα και ειρωνίες είναι τραγικό. Δεν θα κλάψω και δεν θα ταλαιπωρηθώ άλλο όμως.
Τέλος.
Απευθύνθηκα στην δικαιοσύνη.
Κουβέντες του τύπου κλαρί δεν ταιριάζουν σε ένα άνθρωπο σαν κι εμένα. Το μίσος των ανθρώπων δεν μπορώ να το πολεμήσω. Επικαλούμαι λοιπόν άλλους τρόπους νόμιμους. Τα χειροκροτήματα της κάθε galadriel στον πόλεμο απέναντί μου δεν συγχωρούνται. Ο κόσμος είναι μικρός γιά να είναι θλιβερός. Εγώ δεν θα μπω ποτέ σε ένα φόρουμ βάζοντας τα κλάματα επειδή με εκθέτουν και με πυροβολούν. Θα μιλήσει ο νόμος.
Είναι απλό.
Και θέλω να είμαι ειλικρινής. Είναι η τελευταία φορά που απευθύνομαι ονομαστικά.
Ο κύριος θα μπει, θα ξαναμπεί θα βρίσει θα ταπεινώσει δεν νομίζω ότι έχω θέση εδώ. Αυτό άλλωστε θέλουν συγκεκριμένα άτομα. Την αποχώρησή μου.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

26th_Thief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 10:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 26th_Thief
quote:
Η αιτία που συμβαίνει αυτό είναι η απόδειξη σε εμάς του ποιός έχει δίκιο?

Όχι φυσικά. Όσο "έχθρική" είναι η στάση μου απέναντι στην Αφροδίτη, άλλο τόσο "φιλική" είναι. Όσο "δίκαια", άλλο τόσο "άδικη". Τουλάχιστον όμως, εγώ δεν ψεύδομαι, πράγμα που η παρανοϊκή Αφροδίτη έκανε, ασύστολα και ανήθικα, όταν έστειλε εκείνο το ανύκουστο ποστ, εξαντλώντας μέχρι και το τελευταίο δηλ. ίχνος λογικής του ψεύδους που ίσως φολιάζει μέσα της.

Θα συνεχίσω να την καταδιώκω, μέχρις ωσότου, οι υπεύθυνοι του φόρουμ, της απαγορεύσουν να μπαίνει σε θέματα του esoterica και να γράφει άσχετα ποστ με τους τίτλους των. Είναι αδιανόητο σε ένα φόρουμ εσωτερισμού, όπως είναι τούτο – είναι? – να υπάρχει μέλος, όσο ευγενικό κι αν θέλει να δείχνει, που να πηγαίνει σε θέματα όπως είναι το "Έσω…Ανατροπή" και να γράφει ποιήματα.

Κατανοώ την δυσκολία χειρισμού των υπευθύνων, αλλά επιτέλους, αν επιθυμούν "καθαρό" φόρουμ, πρέπει να είναι έτοιμοι να σηκώσουν και το βάρος του. Είναι ανεπίτρεπτο να σοδομούνται θέματα εσωτερισμού, επειδή κάποια νομίζει πως είναι η μεγαλύτερη ποιήτρια της νεότερης ιστορίας του Ελληνικού Έθνους. Είναι ανόητο, να αφήνουν ένα μέλος, μια γυναίκα, την Αφροδίτη, να κάνει τις κόνξες της, να χαριεντίζεται με μέλη, σε στυλ "σας αγαπώ, αχ – βαχ!", και να ποστάρει ποιητικές ακρότητες σε θέματα, που αν της ζητήσεις να πει την γνώμη της, θα πάρεις το τίποτε.

Θα συνεχίσω να την καταδιώκω. Το λέω. Μέχρις ωσότου ο Admin, δει την πραγματική αιτία που συμπεριφέρομαι έτσι. Μέχρις ωσότου, η Αφροδίτη κατανοήσει πως τούτη η συμπεριφόρα μου, δεν είναι κατά της, αλλά υπέρ της. Και είναι υπέρ της, γιατί αν συμβεί αυτό που λέω, η Αφροδίτη θα ασχοληθεί μόνο αυτό που ξέρει να κάνει "καλά". Θα γράφει ποιήματα. Καλά κάνει. Όχι όμως σε θέματα που δεν αφορούν την Ποίηση. Μα, τι στο διάολο ? Λογοτεχνικό φόρουμ είναι το esoterica ?

Όσον αφορά τα περί δικαστηρίου, Αφροδίτη, τράβα στους νομικούς σου συμβούλους. Πες ότι κάποιος Deva Parinito, και κάποια galadriel, σε καταδιώκουν. Αλήθεια, είσαι σίγουρη πως θέλεις να το κάνεις αυτό ? Ρε γλάρε, θα γελάσει μέχρι και το παρδαλό κατσίκι με σένα. Είσαι τρελή ? Τι είσαι ? Άνοιξε ρε μούρλα ένα τόπικ με θέμα την Ποίηση και τράβα και γράφε ό,τι γουστάρεις εκεί μέσα. Δεν μας ενοχλούν τα ποιημάτά σου ρε μυθομανή ! Μας ενοχλεί που πας και τα γράφεις όπου λάχει, εκδίδοντας, διατυμπανίζοντας την μέγιστη εγωπάθεια και αφροσύνη του ποιητικού σου προφίλ. Αυτό με ενοχλεί. Αυτό με βγάζει έξω από τα ρούχα μου. Πολύ περισσότερο δε, να βλέπω, συντονιστικά μέλη, διαχειριστές & τον admin, να κάθονται άπραγοι, να μην κάνουν τίποτε, επειδή ίσως πληγωθεί αυτό το ευαίσθητο μέλος. Σίγα την βάρκα, βρε παιδιά ! Σιγά την βάρκα...

Deva Parinito
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pagwna
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
280 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pagwna
Κάτσε να τα πώ και σ’εσένα, γιατί μαζί σου δεν ασχολήθηκα καθόλου (να σηκώσω λίγο τα μανίκια):
Αφροδίτη μας, μήν φύγεις! Αν υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να φύγεις, υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να μείνεις! Μπορεί να μην έχω τις καλύτερες των σχέσεων με την ποίηση (δεν είναι η πρώτη επιλογή μου δηλαδή σε διάφορες καταστάσεις), αλλά προτιμώ και εμπιστεύομαι περισσότερο έναν άνθρωπο εύθραστο και ευγενικό, που μπορεί να κάνει ή να πεί κάτι οδηγημένος από την ευαισθησία του που έγινε κομμάτια, παρά έναν μάγκα άντρακλα (γυναίκα ή άντρα...), που με το καλημέρα σου δηλώνει οτι η περιοχή του ανήκει...
Να θυμάσαι οτι κανείς δεν μπορεί να σε εξευτελίσει παρά μόνο αν τον αφήσεις. Αν αδιαφορήσεις δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα... Γράψε λοιπόν ποίηση (δώσε και καμμία συνταγή τώρα που έρχονται γιορτές), και μήν ασχολείσαι άλλο. Δεν πάει, δεν ταιριάζει με την γεύση που αφήνεις, όλο αυτό το μπουρδούκλωμα...
Σε φιλώ, και καλό κουράγιο
Πέγκυ
ΥΓ Και εντός φόρουμ μπορεί να δηλώσει κάποιος την συμπαράστασή του, χωρίς απαραίτητα να πάρει το μέρος κανενός, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Κάτσε να τα πώ και σ’εσένα, γιατί μαζί σου δεν ασχολήθηκα καθόλου (να σηκώσω λίγο τα μανίκια):
Αφροδίτη μας, μήν φύγεις! Αν υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να φύγεις, υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να μείνεις! Μπορεί να μην έχω τις καλύτερες των σχέσεων με την ποίηση (δεν είναι η πρώτη επιλογή μου δηλαδή σε διάφορες καταστάσεις), αλλά προτιμώ και εμπιστεύομαι περισσότερο έναν άνθρωπο εύθραστο και ευγενικό, που μπορεί να κάνει ή να πεί κάτι οδηγημένος από την ευαισθησία του που έγινε κομμάτια, παρά έναν μάγκα άντρακλα (γυναίκα ή άντρα...), που με το καλημέρα σου δηλώνει οτι η περιοχή του ανήκει...
Να θυμάσαι οτι κανείς δεν μπορεί να σε εξευτελίσει παρά μόνο αν τον αφήσεις. Αν αδιαφορήσεις δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα... Γράψε λοιπόν ποίηση (δώσε και καμμία συνταγή τώρα που έρχονται γιορτές), και μήν ασχολείσαι άλλο. Δεν πάει, δεν ταιριάζει με την γεύση που αφήνεις, όλο αυτό το μπουρδούκλωμα...
Σε φιλώ, και καλό κουράγιο
Πέγκυ
ΥΓ Και εντός φόρουμ μπορεί να δηλώσει κάποιος την συμπαράστασή του, χωρίς απαραίτητα να πάρει το μέρος κανενός, δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ!


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...
ΕΔΩ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΒΑΡΚΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Ο ΑΛΦΑ ΩΜΕΓΑ ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΩΡΑ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ ΒΑΠΟΡΙ... ΠΑΝΤΩΣ ΒΑΠΟΡΙ ΔΕ ΓΙΝΟΜΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ.
ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΔΩ ΠΟΣΟ ΜΙΣΟΣ ΓΕΝΝΩ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ...κλπ. Γιατί να γίνεται αυτό. Ποιούς ενόχλησε η ποίησή μου. Το ότι είμαι κριτική επιτροπή σε άλλων ποιητών τα έργα; ΠΟΙΟΥΣ... ΣΑΝ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ.
ΑΙΣΧΟΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ.
ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 02/12/2005 11:22:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

26th_Thief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 26th_Thief
quote:

Καλοί μου φίλοι ας ελπίσουμε να μην συνεχιστεί αυτό το κλίμα.
Δεν πτοούμαι γιατί και ηθική είμαι, και σοβαρή και αρκετά κυρία. Αρκετά ε? Αρκετά κυρία. Πολύ ποιητικό αυτό...

Αυτό και όσοι πετάνε υπονοούμενα και λόγια πίκρας το γνωρίζουν... Αυτό ενοχλεί. Απλά με λύπησε η στάση του Admin...Και λίγο σου ήτανε. Έχε χάρη που πας στο Εργαστήριο. Διαφορετικά...

΄Ολες οι ενοχές σχεδόν στην Αφροδίτη, η οποία έχει καταχτυπηθεί εδώ μέσα και εκτός. Η αστυνομία έχει ήδη γνώση. Σοβαρά ? Κατουρήθηκα...

Και γιά τις παρακολουθήσεις της οικίας μου. Ποιας οικίας σου ρε ψώνιο ? Αφού πριν από λίγες μέρες μετακόμησες. Έτσι δεν μας είπες ? Της καινούργιας οικίας σου ή της παλιάς ? Που να ξέρουμε δηλ. που μένεις τώρα ρε γλάρε ? Ακόμη δηλ. και να θέλαμε να σε παρακολουθήσουμε, πως σκατά θα το κάναμε ? Και τι σκατά να παρακολουθήσουμε από σένα ? Μα είσαι τόσο μπούρδα δηλ?

Φέρθηκα σκληρά; Αλήθεια; Λίαν συντόμως σε άλλες αίθουσες θα αποδειχθούν πολλά. Ναι ε? Μωρέ, μην μας το λες. Χεστήκαμε πατόκορφα...

Το θέμα το κλείνω εδώ. Εκεί που πρέπει έχω ήδη προβεί σε καταγγελίες.Και τι είπες ρε ποιηταρά μου ?

Ευχαριστώ.

Κρατώ πάντως παράπονα, γιατί εγώ πετάχθηκα στην άκρη και απενεργοποιήθηκα γιά πράγματα που θα αποδειχθούν εκτός φόρουμ δεν αφορά το φόρουμ το δέχομαι, Τι θα αποδείξεις ρε Δαφνί? Πως πήγα να σε σκοτώσω ουρλιάζοντας στο αυτοκίνητό μου ? Πότε ? Κατ' αρχήν θυμάσαι την μέρα ? 'Η θα πεις "Κάποια μέρα, ο Deva Parinito, πήγε να με σκοτώσει ουρλιάζοντας στο αυτοκίνητό του"? Έ, ρε πλάκες...

ενώ κυρίες εδώ μέσα παραμένουν αποκαλώντας άλλα μέλη μαλά..ς και το ξέρετε καλά ότι λέω την αλήθεια.

Ξέρετε κάτι. Κουράστηκα να μπαίνω σε ένα φόρουμ να διαβάζω κάτι και να με παίρνουν τα κλάμματα Ποια κλάμματα ? Εσύ πετάς βρε γλάρε μου... γιατί κάποιοι με εξευτελίζουν και μάλιστα άγρια. Το ποιοί με υποστήριξαν και ποιοί πήραν θέση το γνωρίζω εκτός φόρουμ.
Καλημέρα σας.

ΔΡΑΚΟΝΤΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
26th_Thief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 26th_Thief
quote:

Λυπάμαι που δεν μπορώ να ασχοληθώ με τις ψυχονευρώσεις και τις τραυματικές κάποιων ανθρώπων. Νοιώθω πίκρα που δεν έγινα γιατρός.Μόνο αυτό σου 'λειπε. Όλα τα υπόλοιπα τα έχεις κάνει. Ε, έγινες Ποιήτρια, Αστροφυσικός, Αστρολόγος, Μουσικός. Κι άλλο θέλεις ?

Ειλικρινά. Άσε κάτω το "ειλικρινά" ρε!

Με τις ασταθείς προσωπικότητες τα όψιμα σπασίματα ψυχών, καθώς και τα φαινόμενα επανάληψης.

Λυπάμαι ειλικρινά Πάλι "ειλικρινά"?
που δεν έγινα ιατρός, γιά να αντιλαμβάνομαι από κοντά τις σοβαρές κλινικές περιπτώσεις, τις παρανοικές αντιδράσεις τις σχιζοφρενικόμορφες εικόνες και τις χρόνιες εξελίξεις αυτών.
Η ψυχιατρική σκέψη μπορεί να συμβάλει στην κατανόηση της βίας και του πολέμου ψυχικού ή μη γενικότερα. ΄Ανθρωποι άρρωστοι πλασμένοι από τα θλιβερά υλικά οικοδόμησης παραληρημάτων ψεμάτων. Τραγικές γελοιογραφίες της στυγνής πραγματικότητας.
Πάντα κοπανιούνται τα δέντρα που έχουν καρπούς. Τα άλλα σπάνε στο ξεροβόρι.

Αθάνατε Σολωμέ.

Κάθε σώμα ιδρώνει ρέει
λες και εκείθεν η ψυχή,
απ΄το μίσος που την καίει,
πολεμάει να πεταχθεί.

Δηλώνω πικραμένη.Χέστηκ' η φοράδα μες τ' αλώνι!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
΄Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Σοφές μου παροιμίες...

Κάθε χρόνο εκδηλώνονται περισσότερες από 55.000 σεισμικές δονήσεις, παγκοσμίως, έντασης 3 + βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ ενώ μόλις ένας σεισμός ξεπερνά τους 8 βαθμούς της κλίμακας.

Η καμήλα απ΄τ΄αυτί δεν κουτσαίνει...
Υγεία να έχουμε...

΄Αλλα λόγια...
Με βλέπετε. Προσπερνώ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

26th_Thief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 26th_Thief
quote:

΄Ολοι κάνουν λάθη αγαπητέ μου. Εσύ δεν κάνεις. Έχεις το αλάθητο του Πάπα, παπαρίζοντας...

Το να εισέρχομαι σε ένα φόρουμ πρωί πρωί και να διαβάζω προσβολές ψέματα και ειρωνίες είναι τραγικό. Δεν θα κλάψω και δεν θα ταλαιπωρηθώ άλλο όμως.
Τέλος.Τι ? Φεύγεις ? Μπα... Δεν το πιστεύω...

Απευθύνθηκα στην δικαιοσύνη.Εντάξει, μας το 'πες...
Κουβέντες του τύπου κλαρί δεν ταιριάζουν σε ένα άνθρωπο σαν κι εμένα. Μωρέ ταιριάζουν και παραταιριάζουν...

Το μίσος των ανθρώπων δεν μπορώ να το πολεμήσω. Επικαλούμαι λοιπόν άλλους τρόπους νόμιμους. Τα χειροκροτήματα της κάθε galadriel στον πόλεμο απέναντί μου δεν συγχωρούνται. Ο κόσμος είναι μικρός γιά να είναι θλιβερός. Εγώ δεν θα μπω ποτέ σε ένα φόρουμ βάζοντας τα κλάματα επειδή με εκθέτουν και με πυροβολούν. Θα μιλήσει ο νόμος.Όλο νόμοι κι αστυνόμοι / και σπανίως υπονόμοι...
Είναι απλό.Και δύσκολο, και δύσκολο...

Και θέλω να είμαι ειλικρινής. Πάλι "ελικρινής" ? Τι σημαίνει ρε η λέξη, γνωρίζεις ? [/ρεδ]
Είναι η τελευταία φορά που απευθύνομαι ονομαστικά.Ναι ε ? Για να δούμε...

Ο κύριος Έτσι, έτσι, εσύ είσαι αρκετά κυρία. Εγώ είμαι σκέτο Κύριος θα μπει, θα ξαναμπεί θα βρίσει θα ταπεινώσει δεν νομίζω ότι έχω θέση εδώ. Αϊ στην ευχή Mου τότε...Αυτό άλλωστε θέλουν συγκεκριμένα άτομα. Την αποχώρησή μου.

[red] Ρε γλάρε, κανείς δεν θέλει την αποχώρησή σου. Ηρέμησε επιτέλους. Αυτό που σου λέω, είναι πως όσο μεγάλη κι αν έχεις την μύτη σου, δεν μπορείς να την χώνεις οπουδήποτε. Δεν μπορείς ρε Πινόκιο να γράφεις ποιήματα σε θέματα που δεν αφορούν την Ποίηση. Δεν μπορείς. Πως να το κάνουμε δηλ ? Τόσο στενή είναι η διανοητική σου τρύπα ?

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
26th_Thief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 11:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 26th_Thief
quote:

΄Ολοι κάνουν λάθη αγαπητέ μου. Εσύ δεν κάνεις. Έχεις το αλάθητο του Πάπα, παπαρίζοντας...

Το να εισέρχομαι σε ένα φόρουμ πρωί πρωί και να διαβάζω προσβολές ψέματα και ειρωνίες είναι τραγικό. Δεν θα κλάψω και δεν θα ταλαιπωρηθώ άλλο όμως.
Τέλος.Τι ? Φεύγεις ? Μπα... Δεν το πιστεύω...

Απευθύνθηκα στην δικαιοσύνη.Εντάξει, μας το 'πες...
Κουβέντες του τύπου κλαρί δεν ταιριάζουν σε ένα άνθρωπο σαν κι εμένα. Μωρέ ταιριάζουν και παραταιριάζουν...

Το μίσος των ανθρώπων δεν μπορώ να το πολεμήσω. Επικαλούμαι λοιπόν άλλους τρόπους νόμιμους. Τα χειροκροτήματα της κάθε galadriel στον πόλεμο απέναντί μου δεν συγχωρούνται. Ο κόσμος είναι μικρός γιά να είναι θλιβερός. Εγώ δεν θα μπω ποτέ σε ένα φόρουμ βάζοντας τα κλάματα επειδή με εκθέτουν και με πυροβολούν. Θα μιλήσει ο νόμος.Όλο νόμοι κι αστυνόμοι / και σπανίως υπονόμοι...
Είναι απλό.Και δύσκολο, και δύσκολο...

Και θέλω να είμαι ειλικρινής. Πάλι "ελικρινής" ? Τι σημαίνει ρε η λέξη, γνωρίζεις ?
Είναι η τελευταία φορά που απευθύνομαι ονομαστικά.Ναι ε ? Για να δούμε...

Ο κύριος Έτσι, έτσι, εσύ είσαι αρκετά κυρία. Εγώ είμαι σκέτο Κύριος θα μπει, θα ξαναμπεί θα βρίσει θα ταπεινώσει δεν νομίζω ότι έχω θέση εδώ. Αϊ στην ευχή Mου τότε...Αυτό άλλωστε θέλουν συγκεκριμένα άτομα. Την αποχώρησή μου.

Ρε γλάρε, κανείς δεν θέλει την αποχώρησή σου. Ηρέμησε επιτέλους. Αυτό που σου λέω, είναι πως όσο μεγάλη κι αν έχεις την μύτη σου, δεν μπορείς να την χώνεις οπουδήποτε. Δεν μπορείς ρε Πινόκιο να γράφεις ποιήματα σε θέματα που δεν αφορούν την Ποίηση. Δεν μπορείς. Πως να το κάνουμε δηλ ? Τόσο στενή είναι η διανοητική σου τρύπα ?

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy