ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 21:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Oι διάνοιες κατακτώνται όχι με τα όπλα ή τα δόγματα αλλά μόνο με το μεγαλείο της ψυχής.
ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΣΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΟΥ.
ΣΕ ΠΡΟΔΙΔΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ.
ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ;
ΣΤΟ ΚΥΚΛΟ Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 23:09:31  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ Ryche μας είπες ότι είχες 7 λογαριασμούς.

Νομίζω όμως ότι κάτι σου ξέφυγε...

1) Ryche
2) El Morya
3) Peppermint
4) ΥuGiOh
5) Praying Fairy
6)
7)

Θέλω να πιστεύω ότι έγινε κατά λάθος και όχι σκόπιμα...
Καλή αρχή στο esoterica...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 06:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
Valnta
ΣΩΣΤΟ...ΙΣΩΣ...ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ.

Avallon
ΟΠΟΙΟΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.
ΕΞΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ...ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΟΝ ΘΕΟ...ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ;

ryche
ΣΥΓΝΩΜΗ...ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΓΩ.

Avallon

quote:
Αγαπητέ Ryche μας είπες ότι είχες 7 λογαριασμούς.

Νομίζω όμως ότι κάτι σου ξέφυγε...

1) Ryche
2) El Morya
3) Peppermint
4) ΥuGiOh
5) Praying Fairy
6)
7)


ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ;
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο El Morya KAI OXI O RYCHE;

...ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ; ΟΧΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ;

ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΨΗ.


...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 10:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje
Αγαπητέ φίλε Ryche έγραψες,
quote:
Εκεί που όμως σκόπιμα θέλησα να σε παραπλανήσω είναι στον αριθμό λογαριασμών που έχω δημιουργήσει.)Αυτό ήταν ένα Τest και θεώρησα απο την αρχή οτι ήταν καταδικασμένο να αποτύχει..Πίστευα οτι θα έβγαινες και θα έλεγες "τι μας τσαμπουνας ρε χαζέ,οι λογαριασμοι σου ειναι τρεις και ολοι εγιναν απο τον υπολογιστή σου".Έκανα λάθος τελικά!Οχι μόνο δεν γνωριζες τους λογαριασμούς που είχα δημιουργήσει,αλλα μου ζητάς εγω να στους πώ!Τι κοινό εχουν ολοι αυτοί οι λογαριασμοί;Έχουν κοινό φυσικό ΙP και αριθμό υπολογιστή!!!Νόμιζα οτι θα το πρόσεχες!!!
Στην αρχή βεβαια,έγραφα χρησιμοποιώντας πρόγραμμα απόκρυψης IP,που βεβαίως αποτελεί συνταγματικό δικαίωμα μου,αλλά μετά έγραφα κανονικότατα χωρίς κανένα πρόγραμμα.Είδα λοιπόν απο μονος μου πόσο μελετάτε τα ΙP και μεχρι που εκτίνονται οι ερευνες σας.Sorry,αλλα μου φαινονται λιγο μπούρδες ολα αυτα που κατα καιρούς επικαλειστε για τα ΙP και τις διπλές ταυτότητες.

Με συγχωρείς που επεμβαίνω, αλλά απλά θα ήθελα μία διευκρίνηση. Μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Ποιες είναι οι μπούρδες που επικαλούμαστε; Μιας και μιλάς στο 2ο πληθυντικό πρόσωπο και μιας και εγώ απαντώ σε τεχνικής φύσεως θέματα. Για καλό και για κακό τσέκαρε το topic Κλωνοποίηση ΤΩΡΑ!.

Σε χαιρετώ
--Je^3--
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 11:23:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ;
ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο El Morya KAI OXI O RYCHE;

...ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ; ΟΧΙ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ;


Kαλά τώρα pixedream θέλεις και τα λες ή το "παίζεις" ξαφνικά χαζός

Ποιός σου είπε ότι με νοιάζει αν κάτι το είπε ο Ryche ή ο El Morya?
Αυτούς τους ξέρω και έχω ιδία άποψη για το που μπορούν να φτάσουν.
Αυτό που ΕΓΩ θέλω να μάθω είναι ποιοι είναι οι άλλοι δυο λογαριασμοί που υπολείπονται και που ο Ryche "παρέλειψε" να μας πει

Τώρα το αν έχει σημασία η όχι θα το κρίνω μόλις μάθω αυτά τα nicknames. Capisci?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 11:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Γιατί ρε συ Αvallon, είπε τίποτα κακό??

όσο για τους 7 λογαριασμούς/αναφέρθηκε "θέλησα να σε παραπλανήσω είναι στον αριθμό λογαριασμών που έχω δημιουργήσει."

Το Νο5 τελικά που χρεώνεται??


"Blood has no nationality "
Valnta + Gattaca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2005, 18:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ο νέος σου λογαριασμός "poihsh2005"
καθώς και το νέο θέμα που άνοιξες:
Ποιοί είστε τα βρήκατε με τον εαυτό σας; Είμαι ένα δέντρο από χορδή και μουσική τίποτε άλλο.
απενεργοποιήθηκαν αμφότερα.

Πιστεύω πως θα ήταν καλό να συλλογιστείς επάνω στο τι σημαίνει: απενεργοποίηση ενός λογαριασμού και ένδειξη καλής διάθεσης από μέρους μας να τεθούν οι λόγοι για την απενεργοποίηση αυτή σε μία διαλεκτική βάση, αλλά και να διερευνηθεί το πως και το εάν της μελλοντικής σου συμμετοχής σε αυτήν την κοινότητα.
Φρονώ ωστόσο, πως με η κίνησή σου να αγνοήσεις την προσωρινή και με κάποιος όρους απενεργοποίησή σου, δεν αποτελεί ένδειξη πως αντιλήφθηκες τους κανονισμούς των forums όπως και τη σημαντικότητα της τήρησής τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 01:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
amalia
quote:
Πιστεύω πως θα ήταν καλό να συλλογιστείς επάνω στο τι σημαίνει: απενεργοποίηση ενός λογαριασμού και ένδειξη καλής διάθεσης από μέρους μας να τεθούν οι λόγοι για την απενεργοποίηση αυτή σε μία διαλεκτική βάση, αλλά και να διερευνηθεί το πως και το εάν της μελλοντικής σου συμμετοχής σε αυτήν την κοινότητα.
Φρονώ ωστόσο, πως με η κίνησή σου να αγνοήσεις την προσωρινή και με κάποιος όρους απενεργοποίησή σου, δεν αποτελεί ένδειξη πως αντιλήφθηκες τους κανονισμούς των forums όπως και τη σημαντικότητα της τήρησής τους.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟ ΒΙΤΣΙΟ* ΤΩΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΩΝ ΣΤΑ ΜΕΛΗ...ΤΙ ΛΕΣ;

*
Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ... ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΒΙΤΣΙΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΥΛΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΤΟΥΣ.
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΟΝ ΕΞΕΦΤΕΛΙΣΜΟ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΙΑ...ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ...ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΜΥΝΘΕΙ.

And sir and friends are crucified...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 02:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Δεν εχεις δικιο pixeldream ,
Θα σου απαντησω συντομως.
Παρεπιπτοντως, θελω να δηλωσω,
οτι εγω ζητησα απο την Αμαλια
να κλειδωσει το θεμα στο ΑΠΟΨΕΙΣ-ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ,
γιατι ενηργησα "εν βρασμω ψυχης".
Δεν ηθελα να ριξω κι αλλο λαδι στη φωτια.
Βλεπεις, ο σκοπος μου εδω μεσα ειναι
η επικοινωνια και η διδαχη.
Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 03:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Επισης,
θα ηθελα να ζητησω απο την Αμαλια ή τον
οποιοδηποτε, διαχειριστη ή Αντμιν,
να αλλαξει το ψευδωνυμο μου απο Angi,
σε Αγγελικη,
Δεν μ΄ενδιαφερει ο αριθμος των μηνυματων μου.
Ας ξεκινησω απο το 0.
Ευχαριστω!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 08:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Επισης,
θα ηθελα να ζητησω απο την Αμαλια ή τον
οποιοδηποτε, διαχειριστη ή Αντμιν,
να αλλαξει το ψευδωνυμο μου απο Angi,
σε Αγγελικη,

Για να είμαι ειλικρινής, σε προτιμώ ως angi!
Η συνήθεια βλέπεις, αγαπητή μου....

pixeldream, επέτρεψε μου να κάνω ένα σχόλιο στα όσα είπες...
Η δική μου γνώμη είναι πως τον τελευταίο καιρό είχαμε μπεί σε ένα κυκεώνα αντιπαραθέσεων και συγκρούσεων μεταξύ κάποιων μελών.
Νομίζω πως εξαιτίας αυτών των αντιπαραθέσεων και της σφοδρότητας με την οποία αυτές έλαβαν μέρος το δίκιο ή το άδικο που μπορεί να είχαν τα εμπλεκόμενα μέλη έγινε ένα και το αυτό.
Προσωπικά θεωρώ την χρονική απενεργοποίηση όχι ένα είδος "τιμωρίας" αλλά ως μια ευκαιρία για το μέλος να ηρεμήσει, να αποστασιοποιηθεί λίγο και να δεί τα πράγματα πιο καθαρά κι αντικειμενικά ώστε όταν επανενεργοποιηθεί να έχει βρεί τον "παλιό καλό του εαυτό".

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 10:39:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γιατί ρε συ Αvallon, είπε τίποτα κακό??

Αγαπητή Valnta από πότε το παίζεις δικηγόρος?
Νομίζω ότι το μήνυμα απευθυνόταν στον pixeldream...

Mετά από το χθεσινοβραδυνό ξενύχτι (στο πλευρό του παιδιού μου που είχε 39.5 πυρετό) ΟΛΑ αυτά μου φαίνονται πολύ αστεία.

Αδυνατώ να τα παρακολουθήσω γι'αυτό μάλιστα και δεν έχω μπει σε άλλα τόπικ με παρόμοιο κλίμα.

Σήμερα όμως δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε το δικό μου τόπικ...

Καλή συνέχεια και .... με σύνεση!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 10:44:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σήμερα όμως δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε το δικό μου τόπικ...

Για να μην παρεξηγηθώ: "Tρόπος του λέγειν δικό μου τόπικ"


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 11:00:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Για να είμαι ειλικρινής, σε προτιμώ ως angi!
Η συνήθεια βλέπεις, αγαπητή μου....

pixeldream, επέτρεψε μου να κάνω ένα σχόλιο στα όσα είπες...
Η δική μου γνώμη είναι πως τον τελευταίο καιρό είχαμε μπεί σε ένα κυκεώνα αντιπαραθέσεων και συγκρούσεων μεταξύ κάποιων μελών.
Νομίζω πως εξαιτίας αυτών των αντιπαραθέσεων και της σφοδρότητας με την οποία αυτές έλαβαν μέρος το δίκιο ή το άδικο που μπορεί να είχαν τα εμπλεκόμενα μέλη έγινε ένα και το αυτό.
Προσωπικά θεωρώ την χρονική απενεργοποίηση όχι ένα είδος "τιμωρίας" αλλά ως μια ευκαιρία για το μέλος να ηρεμήσει, να αποστασιοποιηθεί λίγο και να δεί τα πράγματα πιο καθαρά κι αντικειμενικά ώστε όταν επανενεργοποιηθεί να έχει βρεί τον "παλιό καλό του εαυτό".


Συμφωνώ απόλυτα.
quote:
Δεν εχεις δικιο pixeldream ,
Θα σου απαντησω συντομως.
Παρεπιπτοντως, θελω να δηλωσω,
οτι εγω ζητησα απο την Αμαλια
να κλειδωσει το θεμα στο ΑΠΟΨΕΙΣ-ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ,
γιατι ενηργησα "εν βρασμω ψυχης".
Δεν ηθελα να ριξω κι αλλο λαδι στη φωτια.
Βλεπεις, ο σκοπος μου εδω μεσα ειναι
η επικοινωνια και η διδαχη.
Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο...
Το ξέρουμε Άντζι για αυτό δεν είπαμε τίποτα στο τόπικ

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 11:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:

quote:
Γιατί ρε συ Αvallon, είπε τίποτα κακό??

Αγαπητή Valnta από πότε το παίζεις δικηγόρος?
Νομίζω ότι το μήνυμα απευθυνόταν στον pixeldream...

Mετά από το χθεσινοβραδυνό ξενύχτι (στο πλευρό του παιδιού μου που είχε 39.5 πυρετό) ΟΛΑ αυτά μου φαίνονται πολύ αστεία.

Αδυνατώ να τα παρακολουθήσω γι'αυτό μάλιστα και δεν έχω μπει σε άλλα τόπικ με παρόμοιο κλίμα.

Σήμερα όμως δεν μπορώ να ανεχτώ ούτε το δικό μου τόπικ...

Καλή συνέχεια και .... με σύνεση!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Avallon, περαστικά στο μπεμπάκι/κατά τ' άλλα....
----------σωπαίνω/γιατί έχεις μια τάση να παρεξηγείς χωρίς λόγο...

"There's no gene for fate"
Valnta + Gattaca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 12:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
Dying_Incubus
quote:
να αποστασιοποιηθεί λίγο και να δεί τα πράγματα πιο καθαρά κι αντικειμενικά ώστε όταν επανενεργοποιηθεί να έχει βρεί τον "παλιό καλό του εαυτό".

ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.
Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΔΕΝ ΕΛΥΣΕ ΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 13:12:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Dying_Incubus

quote:
: να αποστασιοποιηθεί λίγο και να δεί τα πράγματα πιο καθαρά κι αντικειμενικά ώστε όταν επανενεργοποιηθεί να έχει βρεί τον "παλιό καλό του εαυτό".

ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.
Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΔΕΝ ΕΛΥΣΕ ΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.


Η αποχή από το forum θα βοηθήσει pixeldream για να ηρεμήσουν και λίγο τα πνεύματα.
Το αν θα επαναληφθούν οι προηγούμενοι καυγάδες ούτε προβλέψιμο είναι, ούτε προληφθεί μπορεί.
Εσύ τι προτείνεις δηλαδή; Αφού το έχουν δείξει όλοι πως και να απενεργοποιηθούν θα ξαναμπούν με άλλο όνομα.

Και κάτι για το τέλος. Θα φάω μερικά πυρά αλλά αξίζει τον κόπο....
Σε κανέναν δεν μπορεί να δωθεί ο τίτλος "αλάνθαστος". Έτσι και η Αφροδίτη έχει μέρος της ευθύνης για τον καυγά. Εγώ συνηθίζω να λέω πως "ποτέ δεν φταίει μόνο ένας" θέλει τουλάχιστον 2 να γίνει οποιοδήποτε λάθος.... Ένας να το κάνει και ένας να μην το προσέξει ή να μην το διορθώσει ή να μην το έχει προλάβει....

Αποκλείεται να μην προκάλεσε έστω και λίγο με κάποια συμπεριφορά της και αυτή. Δεν μπορεί να μαζευτήκαν τόσοι πολλοί ψυχοπαθείς που θέλουν το κακό της Αφροδίτης ξαφνικά (και μάλιστα να κυκλοφορούν ελεύθεροι χωρίς τον χαρακτηριστικό λευκό μανδύα που είναι πάντα της μόδας, αυτόν με τα μανίκια δεμένα).
Αν αδιαφορούσε δηλαδή και δεν έκανε post για 5 μέρες νομίζεις ότι θα ασχολούνταν οι "κακοπροαίρετοι" μαζί της μετά... Κανείς δεν θα ασχολούταν.

Αυτά δεν τα λέω για την Αφροδίτη συγκεκριμένα, απλώς έτυχε να είναι το πρόσωπο για το οποίο συζητάμε. Αντί για "Αφροδίτη" βάλτε όποιο όνομα θέλετε που να βρίσκεται σε παρόμοια θέση. Για αυτό το λόγω έχω και τα "κενά".
Αφροδίτη καλως να επιστρέψεις και με συγχωρείς που ξανααναφέρθηκα στο πρόσωπό σου χωρίς την άδειά σου.
Δεν υποστηρίζω σε καμμιά περίπτωση τους επικριτές της Αφροδίτης που φέρουν πολύ μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης και επιμένω ότι το forum δεν είναι μέρος να βγάζουν τα μάτια τους.

Φιλικά (ελπίζω)
Περονότέτοιος

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 15:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark
αναρωτιεμαι τι σκεφτοταν η Avvalon οταν αποφασισε
να ανοιξει το τοπικ....?

B.R law


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 15:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Γειά σου Peronospore, αυτό το Περονοτέτοιος είναι καταπληκτικό, μόλις το διαβάζω γελάω. Καλή ως υπογραφή και έξυπνη, και να θέλει κάποιος να νευριάσει μαζί σου δεν μπορεί, μόλις το διαβάζει χάνει κάθε διάθεση για αντιπαράθεση.

Avallon περαστικά στο μικρούλι σου.

Βρε Pixeldream σε παρακαλώ, δεν την βοηθάς έτσι την Αφροδίτη. Σταμάτα να γράφεις συνεχώς για όλα αυτά. Ας υπάρξει μιά ηρεμία, πλησιάζουν Χριστούγεννα και εμείς εδώ μου φαίνεται δεν έχουμε πάρει χαμπάρι.
Πρόσεξε, εάν δεν είσαι καλό παιδί θα πω στον Άγιο Βασίλη να μην σου φέρει δώρο!!!!

allzzaro που είναι καλέ μου οι φατσούλες οι Χριστουγεννιάτικες, μπες να στολίσεις λίγο το topic.

angi και εγώ σε προτιμώ ως angi, τώρα σε μάθαμε με αυτό το nick μην το αλλάζεις.

Παιδιά έχει πάρει κάπου το μάτι σας να πουλάνε καραβάκια, θέλει ο γιός μου να στολίσουμε καραβάκι φέτος και όχι δέντρο. Να μην είναι πλαστικά όμως, να είναι κάπως πιό καλά.

Άλλα αντί άλλων μου φαίνεται έγραψα στο post, δεν πειράζει όμως είναι λόγω Χριστουγέννων. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 16:46:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Γειά σου Peronospore, αυτό το Περονοτέτοιος είναι καταπληκτικό, μόλις το διαβάζω γελάω. Καλή ως υπογραφή και έξυπνη, και να θέλει κάποιος να νευριάσει μαζί σου δεν μπορεί, μόλις το διαβάζει χάνει κάθε διάθεση για αντιπαράθεση.
Ευχαριστώ Pyramid αλλά δεν είναι σκοπός μου να σταματώ την αντιπαράθεση Την πατρότητά του "περονοτέτοιος" την έχει ο Didorium!!!!
Περαστικά και στο μωρό Avallon τώρα που το ανέφεραν

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 16:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
3 πουλα 3 πουλάκια κάθονταν......

εδώ ο κόσμος καίγεται και αυτοί .......

τι του φταίει του Μιχάλη
το ξερό του το κεφάλι


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 16:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
allzzaro που είναι καλέ μου οι φατσούλες οι Χριστουγεννιάτικες, μπες να στολίσεις λίγο το topic.

pyramidula... κάτι θα κάνω.. περιμένω την έμπνευση


quote:
Παιδιά έχει πάρει κάπου το μάτι σας να πουλάνε καραβάκια, θέλει ο γιός μου να στολίσουμε καραβάκι φέτος και όχι δέντρο. Να μην είναι πλαστικά όμως, να είναι κάπως πιό καλά.

pyramid.. με το θάρρος της γνώμης.. γνωρίζω πόσο ο κάθε γονιός μπορεί να θέλει να κάνει το παιδί του ευχαριστημένο ειδικά τις γιορτές των Χριστουγέννων.
Θα έλεγα ομως .. οτι τα Χριστούγεννα.. είναι μια ευκαιρία να γνωρίσουμε στα παιδιά.. τι σημαίνουν.. Χριστούγεννα.
Σημαίνουν η γέννηση του Ιησού.. ο Αγιος Βασίλης...? δεντράκια..? καραβάκια..? γλυκά..? κάλαντα..? μπουναμάδες..?
Γνωρίζεις τι ικανοποίηση θα νοιώσει μια αθώα παιδική ψυχή..όταν μάθει οτι τώρα τα Xριστούγεννα.. κάποιες αλλες αθώες ψυχές... περιμένουν κάτι..
Καί οι αθώες αυτές ψυχές είναι πολλές.. δίδαξε το λοιπόν οτι τα στολίδια.. είναι στολίδια.. οι καλές πράξεις.. είναι διαμάντια.. και μάλιστα παντονινά..
Αυτά είναι τα Χριστούγεννα φίλη pyramid..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 16:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Περαστικά του Avallon.. ευχομαι να την περάσει ελαφριά.. προσοχή .. οχι πολλά φάρμακα.. οχι κορτιζόνες.. τις ευχές μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 17:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλοι μου αγαπημένοι.. εν οψει των Χριστουγέννων...ας παρατυπήσουμε ... σταματώντας να γκρινιάζουμε για λίγο
Αντι για να ανοίξουμε λοιπόν ενα τόπικ οπου θα μπορούσαμε να εκφράσουμε τις ευχές μας.. ας τις εκφράσουμε εδώ.. στο τόπικ της γκρίνιας...

Χριστός γεννιέται λοιπόν .. ευχές απο ολους και για ολους.. σε ενεργοποιημένους και μή...


Edited by - allzzaro on 08/12/2005 17:18:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 17:54:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

3 πουλα 3 πουλάκια κάθονταν......
εδώ ο κόσμος καίγεται και αυτοί .......

Θα ήθελες να μας εξηγήσεις αγαπητέ GDS1 τι εννοείς λέγοντας "εδώ ο κόσμος καίγεται και αυτοί..."

Mέχρι τότε θα προτιμήσω τα 3 πουλάκια του allzzaro και θα δώσω ευχές για όμορφα και ήσυχα Χριστούγεννα...

Αν κάποιος θέλει έχω ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! screensaver με το εργαστήρι του Αη Βασίλη με τα ξωτικά που φτιάχνουνε τα δώρα υπό τη μουσική υπόκρουση του Τσαϊκόφσκι και με ένα ημερολόγιο με final countown (αντίστροφη μέτρηση) μέχρι τα Χριστούγεννα.
Οσοι έχουν παιδιά θα το λατρέψουν!(απλά στείλτε μου mail)

Υ.Γ.

quote:
αναρωτιεμαι τι σκεφτοταν η Avvalon οταν αποφασισε
να ανοιξει το τοπικ....?

Deghar Adhark...ακόμα δε κατάλαβες?

Υ.Γ. Σε αυτό που είπε κάποιος για την αποχή από το φόρουμ (μάλλον ο peronosporos) για ένα διάστημα νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση. Στο παρελθόν είχα εμπλακεί και γω σε μια διαμάχη που φαινόταν αδιέξοδη. Αποστασιοποιήθηκα ΜΟΝΟ όταν σταμάτησα να γράφω αλλά και να διαβάζω για 6 μήνες. Και είδα ότι μπορεί κανείς να απεξαρτοποιηθεί εύκολα σχετικά από το esoterica... Oι πρώτες μέρες είναι δύσκολες, τότε που σε πιάνει το σύνδρομο στέρησης, ένα τρέμουλο, μια φαγούρα στα δάχτυλα, νευρικότητα, αφηρημάδα...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 18:00:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Περαστικά του Avallon.. ευχομαι να την περάσει ελαφριά.. προσοχή .. οχι πολλά φάρμακα.. οχι κορτιζόνες.. τις ευχές μου...

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές για τη μικρή μου...
Allzzaro... μόνο αντιπυρετικά δίνω από τη Δευτέρα...
Οσο για την κορτιζόνη έχω ένσταση!
Με έχει στην κυριολεξία σώσει, νομίζω ότι είναι θαυματουργό φάρμακο και αν θες να ξέρεις σε εισπνεύσιμη μορφή δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ απολύτως παρενέργεια στον οργανισμό γι'αυτό άλλωστε και δεν χρειάζεται να την σταματήσεις σταδιακά όπως όταν την παίρνεις σε χάπια...
Η φαρμακευτική έχει προχωρήσει πολύ και η νέα μόδα είναι τα εισπνεόμενα αντιβιοτικά που οι παρενέργειές τους έγκειται στη στοματίτιδα αφού μόνο εκεί δρουν!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 18:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1
Avallon
"Θα ήθελες να μας εξηγήσεις αγαπητέ GDS1 τι εννοείς λέγοντας "εδώ ο κόσμος καίγεται και αυτοί...""

To Θέμα είναι πως να γκρινιάξουμε ελεύθερα .... ε λοιπόν αυτό κάνω γκρινιάζω....

...για τα γαλλάκια που την έχουνε κάνει λάστιχο και εμείς εδώ πείζουμε για να βγάλουμε ένα σωστό κλείσιμο μήνα....και σε καμιά 15αριά μέρες έτους....

(όποιος δουλεύει σε γαλλική εταιρεία στην οικονομική διεύθυνση θα με καταλάβει)

Βασικά για αυτό....

____________________________________________________________________
Αλλά εκπλήσσομαι για την ανάγκη επεξήγησης....δεν περίμενα κάποιος να ασχοληθεί με αυτό...το είπα εδώ γιατί αν δεν το έλεγα....θα απολυόμουνα με αυτά που θα έστελνα στο γαλλάκι....

Αν υπάρχει θέμα μπορεί ο διαχειριστής ή η Αμαλία να το μεταφέρει ή σβήσει...το έργο της ηρεμίας επιτελέστηκε...για την ώρα δλδ


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμα

Edited by - GDS1 on 08/12/2005 18:22:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 19:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark

quote:
Deghar Adhark...ακόμα δε κατάλαβες?


προσπαθω... αλλα τι να καταλαβω ρε συ....
τι να καταλαβει κανεις....
οτι θελει καταλαβαινει κανεις νομιζω.
παντως αν ηξερες απο πριν οτι θα συμβουν ολα αυτα

τοτε μαλλον το τοπικ σου θα εχει την μεγαλυτερη επιτυχια,και θα ακολουθησει και 2 και 3 και 4....και ισως ξεπερασεις τις προφητειες που εχουν κανει ρεκορ! {δεν εχω γραψει κει μεσα,ετσι εχω ακουσει}.
το θεμα ειναι.
ηξερες τι θα γινοταν με το τοπικ που ανοιξες ?
η το ανοιξες ετσι στην πλακα,και πηρε αλλη τροπη στην συνεχεια ?[/i]

choose your destiny


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 21:00:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν υπάρχει θέμα μπορεί ο διαχειριστής ή η Αμαλία να το μεταφέρει ή σβήσει...το έργο της ηρεμίας επιτελέστηκε...για την ώρα δλδ

Oχι βρε παιδί μου παρανόησις... αλλά βέβαια πως να ξέρουμε ότι εννοούσες το πρόβλημά σου με τα γαλλάκια όταν αναφερόσουν έτσι?
Δε νομίζω να είχες ξαναναφερθεί σε αυτό...

Και το παράπονο της ημέρας:

Παρακαλώ πολύ τον κύριο admin να μου φτιάξει το σύστημα των ηλεκτρονικών ενημερώσεων (subscriptions) που έχει χαλάσει από το πρωί για να έχω να παίζω...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2005, 22:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
δίδαξε το λοιπόν οτι τα στολίδια.. είναι στολίδια.. οι καλές πράξεις.. είναι διαμάντια.. και μάλιστα παντονινά..

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy