ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 22:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
Σαλόμ Ταμπουρωμένοι μου...

Αντίθετα με το G-ίνι μου, εγώ δεν λυπάμαι αλλά χαίρομαι. Χαίρομαι που συμμετείχα στο φόρουμ σας, και που έπαιξα μαζί σας, όπως παίζει ένα μικρό παιδί στην αλάνα με τις μπίλιες του. Έχω όμως σοβαρότερα πράγματα να κάνω, έχω πολλά στο κεφάλι μου αυτόν τον καιρό, βαριέμαι κιόλας τώρα που σας γράφω, - το G-ίνι μου ετοιμάζει μια σπέσιαλ μακαρονάδα και αδημονώ – αλλά τι να κάνω ? Πρέπει να απαντήσω στον παπάρα τον admin, σχετικά με την πρόσκλησή του για συνάντηση.

Τι συνάντηση ρε τενεκέ ? Με ποιον ? Με τον Μιχάλη, με τον Arzuna, ή με τον Admin ? Σου φαίνομαι για βλάκας ρε ζόμπι ? Και τι θα γίνει ? Τι θέλεις δηλ ? Μπας και νομίζεις πως θα βγει άκρη ? Εγώ πάλι τα ίδια θα σου πω. Μπας και νομίζεις πως θα σου φιλίσω τα πόδια ? Μπας και θέλεις να στήσουμε τίποτε κώλους ? Μα, είσαι τόσο μπούρδας μωρ' αδελφέ μου ?

Κάνε ό,τι νομίζεις με τους λογαριασμούς μας. Χεστήκαμε πατόκορφα. Κι εγώ και το G-ίνι μου.

Τα σέβη μου,
Deva Parinito
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 09:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΠΟΥ ΛΕΣ MANTIS ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΑΚΙ ΤΟΥ ΣΩΣΤΟΥ.

ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ.
ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ...ΚΑΙ...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ...ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΣΕΝΑ.

ΕΝΔΟΡΑΜΑΤΙΚΑ.

ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ...ΜΑΛΛΟΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ:
ΕΙΜΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΨΙΘΥΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΤΑΝΕ ΚΑΡΦΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΧΤΕΣ...ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ...ΣΟΥΣΟΥΡΟ ΜΕΓΑΛΟ...ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΕΛΙ/ΓΑΛΑ...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ.

Ο ΝΤΕΒΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟΝ ΕΝΔΟΡΑΜΑ.
ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΔΟΡΑΜΑ...ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;

ΠΟΛΛΑ...ΤΟ ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟ;
ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ...ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΣΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΟΥ.
ΕΙΜΑΙ Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ...ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΜΙΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ Η ΖΩΗ ΣΟΥ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕΣ ΤΟ ΠΕΛΩΡΙΟ IQ ΣΟΥ...ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΣΚΙΕΣ...ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ...ΠΩΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΙΣ;

ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΤΟ PIXEL ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΡΙΚΟΛΟΡΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.

ΟΤΑΝ ΚΥΝΗΓΑΣ ΣΚΙΕΣ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ...ΟΤΑΝ ΑΠΛΩΝΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ...ΤΟ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ.


...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 09:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

θα το κάνει και η Αφροδίτη, που η ανάγκη της για αυτοπροβολή και αυτοεπιβεβαίωση λειτουργούν σχεδόν ψυχαναγκαστικά πάνω της...

Κυρία! Galadriel, Πνίξε τη ζήλεια σου στα βάθη των θαλασσών. Κι άσε ανέγγιχτη την Αφροδίτη...


Aν κυτταχτείς στον καθρέφτη σου και τα ψιθυρίσεις τούτα σαφώς θα πιάσουν τόπο.
Εμένα με δικαίωσε η ζωή.
Και με δικαιώνει. Ακόμα και το χρήμα που δεν αγάπησα ρέει άφθονο γιατί δίνω μοιράζω βοηθώ υπερέχω μέσα από την καλοσύνη και την προσφορά.
Δίνω και μου χαρίζει η κουκλάρα η ζωή. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ...
Το μόνο που δεν μοιράζω είναι το κορμάκι και την ψυχούλα μου δεξιά κι αριστερά. Μπορεί να είναι λάθος στην κουφάλα την εποχή μας...
Και γύρω μου υπάρχουν φωτεινοί άνθρωποι με φωτεινά θέλω και στόχους.
Αν εδώ με στήριξαν 40 άτομα, έξω είναι άπειρα.

OI AHTOI...
Α! Ρε Σικελιανέ αθάνατε!!!
KΑΙ ΑΠ΄ΤΟ ΛΕΥΚΑΤΑ αντίπερα,
μαζί κι ανάρια ανέβαιναν
στα γαλανά μεσούρανα,
ανοιχτοφτέρουγοι ήσυχα
θαλασσαιτοί πλανήτες
ελούζανε ανεβαίνοντας
τη σάρκα τους στα εφτάψηλα
του αδύναμου του πόθου οι καταλύτες.

Ο βαθύς λόγος...
Συνέχισε! ΘΕΕ!!!
Κ΄ένας απ΄όλους μου έφεξε
κι ακόμα φέγγει λόγος.
Και η ψυχή μου
στην πλάση μέσα τον αλήθεψε
και να μπει
στο νόημα σύγκορμη και πριν ακέρια εστάθη...

ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΝ Ο ΗΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΥΟΝΤΑΣ
ΜΟΥΔΩΚΕ.
ΜΕ ΑΛΑΦΡΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ
ΣΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ ΤΟ ΣΤΙΧΟ
ΚΑΙ ΒΑΘΙΑ
ΤΗ ΘΕΟΤΙΚΗ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗ
ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΠΡΩΤΑ.
ΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ
ΑΓΝΑΝΤΕΨΑ ΠΟΙΟΙ ΔΙΑΠΛΑΤΟΙ
ΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΟΛΜΗ ΔΡΟΜΟΙ.

ΑΛΛΟΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΣΚΛΑΒΟΙ ΤΩΝ ΛΑΘΩΝ ΤΟΥΣ.
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.
ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΞΕΡΕΙΣ...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΩΛΑ ΑΛΛΟΙ ΙΣΚΙΟΙ
ΑΛΛΟΙ ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΠΑΤΗΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΒΑΤΟΥΣ.
ΟΙ ΑΓΡΑΦΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΙΜΩΡΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ
ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
Η ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ ΥΨΩΝΕΤΑΙ
ΣΑΝ ΘΕΙΑ ΒΡΟΝΤΗ,
ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΑΛΑΘΕΥΤΑ
ΚΑΤΑΚΑΡΔΑ
ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ
ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΑΔΑΜΑΣΤΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΣΤ΄ΑΣΤΕΡΙΑ.
ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΕΡΑ GALADRIEL;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 09:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

θα ήθελα να πω απλα "μου την δίνει αυτό, εκείνο ή το άλλο" σαν τον παλιό καλό μου φίλο, τον Γκρινιάρη...

Όμως με εμένα τίποτα δεν είναι απλό, όπως έλεγε και λέει ακόμη μια ψυχή... Όταν με πιάνει η γκρίνια πρέπει να το κάνω ολοκληρωμένα...

...καιρό τώρα, γιατί από τη μια με δέσμευε μια υπόσχεση που είχα δώσει και από την άλλη έκανα υπομονή...

Η υπόσχεση εξακολουθεί να με δεσμεύει,
αλλά η υπομονή μου έχει αρχίσει να στερεύει...

Για αρκετούς μήνες όταν ανοίγω το esoterica.gr στα ενεργά θέματα αντικρίζω την ίδια κατάσταση... Το πέρασμα ή τσουνάμι της Αφροδίτης... και ενώ στην αρχή "άνοιγα" τα θέματα όλο ενδιαφέρον για να διαβάσω τι καλό είχε να πει η Αφροδίτη, μετά έφτασα να τραβάω τα μαλλιά μου...

Παντού τα ίδια πράγματα...

Ωραία, Μπράβο και Ζήτω Αφροδιτη, είσαι ποιήτρια, το έχουμε καταλάβει, αλλά τα θέματα των μελών τι σου φταίνε?

Τον πεζό λόγο δεν τον γνωρίζεις?

...ή μήπως έχεις τσακωθεί μαζί του?

Και ποιός σου είπε ότι είναι στοίβος το esoterica.gr?

Η συμμετοχή στα forums δεν είναι αγώνας δρόμου, στο τέλος του δεν βραβεύουμε το πλέον πολυγραφότερο μέλος, κανείς δεν παίρνει βραβείο ή έπαινο εδω...

Η γνώση που προσφέρεις και συλλέγεις είναι το βραβείο σου και εσύ Αφροδίτη που ακριβώς προσφέρεις κάτι?

(Βέβαια αυτό δεν ισχύει μόνο για την Αφροδίτη... μπορούμε όλοι να κάνουμε την αυτοκριτική μας, δεν είναι χάσιμο χρόνου...)

Δέχομαι πως έχεις ευαισθησίες, όλοι μας έχουμε, όμως δεν πιάνουμε όλα τα θέματα στην σειρά, σχετικά και άσχετα για να τις εκφράσουμε...

Υπάρχουν κι άλλοι ποιητές και συγγραφείς ανάμεσα στα μέλη του esoterica.gr, αλλά δεν μπαίνουν να "σκίσουν " όλα τα θέματα που θα βρουν στα ενεργά...

Αν είσαι τόσο ανώτερη από εμάς τους κοινούς και άμουσους θνητούς δείξε το μας γράφοντας εντός θέματος στις ενότητες που τιμάς με την παρουσία σου, έτσι ώστε να μπορέσουμε και εμείς να συνεχίσουμε να συμμετάσχουμε στις συζητήσεις χωρίς ποιητικά διαλλείματα...

Υπάρχει και ένα ακόμη σημείο που θέλω να σταθώ... ίσως θα ήταν καλό να λέμε μερικά πράγματα με το όνομα τους... στα 29 χρόνια που περιδιαβαίνω τη γαία έχω διαβάσει πάρα πολλά βιβλία, δεν θα γράψω τον αριθμό τους, όμως μπορώ να πω ότι είναι αρκετές εκαντοντάδες... άλλα μου έδωσαν γνώση και άλλα με ψυχαγώγησαν... δεν βγήκα όμως ποτέ να πω ότι ο κάθε συγγραφέας που διάβασα υπήρξε φυσικός μου δάσκαλός... νοητικά, ναι, τους θεωρώ δασκάλους μου γιατί μου έδειξαν κάτι που δεν ήξερα, αλλά φυσικά, απτά, δεν είχα ποτέ επαφή μαζί τους, παρά μόνο μέσα από τα κείμενα τους...

Αυτό Αφροδίτη να το θυμάσαι... γιατί κάνει την διαφορά...

.
.
.
@rwen the grandaughter of Galadriel...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως



Mπράβο φιλαράκι της KEΡΑ GALADRIEL KAI TOY DEVA.
Mακάρι να μην προσγειωθείς απότομα. Αν εσύ έχεις δυό φίλους εδώ μέσα εγώ έχω άπειρους καλή μου.
Δείξε την υποστήριξή σου στα φιλαράκια σου.
Αυτό το λένε μαγκιά.
Και θίξε ανθρώπους που δεν σε πείραξαν, και που εδώ και καιρό τους επιτίθεσαι συχνά πυκνά.
Καλά κρασιά.

ΚΙ ΑΣΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΕΤΕ. ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 10:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

ΜΑNTIS, ΤΙ ΝΕΑ ΚΑΛΑ;
Είναι μία εκπληκτική παροιμία που λέει. [Γλύφοντας και σέρνοντας και με τα κέρατά του πάει ο σαλίγκαρος ταψήλου].
Ε, άλλοι πάνε έτσι κι άλλοι αλλιώς. Αρέσει δεν αρέσει...
Ο καθένας είναι ο εαυτός του όπως λέει κι ο καλός μου Φουράκης.
Γύφτος παπάς δεν γίνεται κι αν γίνει δεν βλογάει. Αυτό το λέει η λαική ρήση μας...
Αδικίας σπιρί σπαρμένο κι αν φυτρώσει δεν σταχυάζει.
Ρίξε το φαρμάκι σου κι εσύ, με το γάντι...
Το κακό πάντως καταδιώκει αυτόν που το έκανε.


Υπάρχει και ένα ακόμη σημείο που θέλω να σταθώ... ίσως θα ήταν καλό να λέμε μερικά πράγματα με το όνομα τους... στα 29 χρόνια που περιδιαβαίνω τη γαία έχω διαβάσει πάρα πολλά βιβλία, δεν θα γράψω τον αριθμό τους, όμως μπορώ να πω ότι είναι αρκετές εκαντοντάδες... άλλα μου έδωσαν γνώση και άλλα με ψυχαγώγησαν... δεν βγήκα όμως ποτέ να πω ότι ο κάθε συγγραφέας που διάβασα υπήρξε φυσικός μου δάσκαλός... νοητικά, ναι, τους θεωρώ δασκάλους μου γιατί μου έδειξαν κάτι που δεν ήξερα, αλλά φυσικά, απτά, δεν είχα ποτέ επαφή μαζί τους, παρά μόνο μέσα από τα κείμενα τους...

Αυτό Αφροδίτη να το θυμάσαι... γιατί κάνει την διαφορά...



Δεν αναφέρθηκα ποτέ σε άτομα που ανακάλυψα από τα κείμενά τους και τα έργα τους. Προτρέχεις...Κάτι σε τυφλώνει...
Αναφέρομαι σε άτομα που ήδη γνώριζα και γνωρίζω. Που με δίδαξαν. Που τους έζησα.
Τώρα εξηγείται η επίθεσή σου τελευταία και το αυστηρό ύφος.
΄Οχι σε μένα MANTIS ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΑ ΚΟΒΩ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
Μου είναι αδιάφορα όπως και οι ίδιοι.
Η ιατρική θεραπεύει της ασθένειες του σώματος,
αλλά η σοφία είναι εκείνη που αφαιρεί τα πάθη από τη ζωή.
Γουστάρω τελικά που μου επιτίθεστε; Δεν είστε πολλοί. Στα δάχτυλα του ενός χεριού.
Δεν θα με αλλάξετε...
Εσείς θα αλλάξετε. Κάποτε γνώμη και άποψη.
Τι νά γίνει Η ΚΟΛΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΠΛΟΥΤΗ.
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΣΕΙΡΙΟ ΚΑΠΟΤΕ.

ΧΩΡΙΣ ΧΑΟΣ δεν γίνεται να υπάρξει αστέρι.

΄Οποιος πονηρεύεται στο τέλος ξολοθρεύεται.
Αθάνατες ελληνικές και μη, παροιμίες...

[Και κεραμίδια που δεν στάζουν μην τα σκαλίζεις.]


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΧΘΡΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 10:13:26  Εμφάνιση Προφίλ
Tα πολλά μηνύματα πολλοί "εμίσησαν" τη δυναμική τους κανείς απ΄ότι βλέπω...

Μάλιστα...
Κι αυτό σε απάντηση ΚΑΠΟΙΩΝ που έλεγαν ότι με ενδιαφέρει ο αριθμός μηνυμάτων τη στιγμή που σε ΠΟΛΛΑ τόπικ υποστήριζα το αντίθετο... Μάλλον θα χάθηκαν κάπου στη μετάφραση...

Οκ!Παίδες συνεχίζουμε ως έχει...

Τουλάχιστον θα μπορούσε η αρχή του φόρουμ να εξετάσει το ενδεχόμενο μετατροπής των αριθμητικών βαθμίδων σε τίτλους? (εκτός κι αν θεωρείς ότι αυτές οι 4 βαθμίδες που υπάρχουν είναι τίτλοι...)
Τα ξένα φόρουμ το συνηθίζουν και έχει πιο πολύ πλάκα συν το γεγονός ότι δεν μπορείς να καταλάβεις ποιός έχει περισσότερα εκτός κι αν σου είναι γνωστή η ιεραρχία

Συγκεκριμένα μπήκα σε φόρουμ και οι τίτλοι βαθμίδων χωρίζονταν π.χ. σε alien, robot, hybrid κα τέτοια χαζά που όμως δε χτυπάνε στο μάτι πράγμα που δε νομίζω ότι χρειάζεται να γίνεται... εκτός κι αν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος που θα ήθελε να μας εξηγήσει ο admin.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 06/12/2005 10:22:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 10:50:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
quote:

Aν κυτταχτείς στον καθρέφτη σου και τα ψιθυρίσεις τούτα σαφώς θα πιάσουν τόπο.
Εμένα με δικαίωσε η ζωή.
Και με δικαιώνει. Ακόμα και το χρήμα που δεν αγάπησα ρέει άφθονο Ρέει ε ? Εντάξει ρε γλάρε, έχεις χρήμα. Βαλ' το στον πάτο σου να ησυχάσομεν... γιατί δίνω μοιράζω βοηθώ υπερέχω μέσα από την καλοσύνη και την προσφορά. πω, πω, τι λε' ρε παιδί μου...
Δίνω και μου χαρίζει η κουκλάρα η ζωή. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ...
Το μόνο που δεν μοιράζω είναι το κορμάκι και την ψυχούλα μου δεξιά κι αριστερά. E, μην παίρνεις και όρκο γι' αυτό...
Μπορεί να είναι λάθος στην κουφάλα την εποχή μας...
Και γύρω μου υπάρχουν φωτεινοί άνθρωποι με φωτεινά θέλω και στόχους.
Αν εδώ με στήριξαν 40 άτομα, 40!!! ???έξω είναι άπειρα.Άπειρα !!! ???

Ρε γλάρε, τι θα γίνει με την πάρτη σου δηλαδής ? Φτιάχνεις μια απάντηση, και μας μιλάς για το χρήμα, για την ομορφιά σου και για τα πέτσινα τ' αφτιά σου. Έχεις τίποτε άλλο να μας πεις ?

OI AHTOI...
Α! Ρε Σικελιανέ αθάνατε!!!
KΑΙ ΑΠ΄ΤΟ ΛΕΥΚΑΤΑ αντίπερα,
μαζί κι ανάρια ανέβαιναν
στα γαλανά μεσούρανα,
ανοιχτοφτέρουγοι ήσυχα
θαλασσαιτοί πλανήτες
ελούζανε ανεβαίνοντας
τη σάρκα τους στα εφτάψηλα
του αδύναμου του πόθου οι καταλύτες.

Ο βαθύς λόγος...
Συνέχισε! ΘΕΕ!!!
Κ΄ένας απ΄όλους μου έφεξε
κι ακόμα φέγγει λόγος.
Και η ψυχή μου
στην πλάση μέσα τον αλήθεψε
και να μπει
στο νόημα σύγκορμη και πριν ακέρια εστάθη...

ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΝ Ο ΗΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΥΟΝΤΑΣ
ΜΟΥΔΩΚΕ.
ΜΕ ΑΛΑΦΡΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ
ΣΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ ΤΟ ΣΤΙΧΟ
ΚΑΙ ΒΑΘΙΑ
ΤΗ ΘΕΟΤΙΚΗ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗ
ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΠΡΩΤΑ.
ΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ
ΑΓΝΑΝΤΕΨΑ ΠΟΙΟΙ ΔΙΑΠΛΑΤΟΙ
ΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΟΛΜΗ ΔΡΟΜΟΙ.

ΑΛΛΟΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΣΚΛΑΒΟΙ ΤΩΝ ΛΑΘΩΝ ΤΟΥΣ.
ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.
ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΞΕΡΕΙΣ...Ναι, φαίνεται, φαίνεται...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΩΛΑ ΑΛΛΟΙ ΙΣΚΙΟΙ
ΑΛΛΟΙ ΒΑΔΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΠΑΤΗΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΒΑΤΟΥΣ.
ΟΙ ΑΓΡΑΦΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΙΜΩΡΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ
ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
Η ΒΟΥΛΗΣΗ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ ΥΨΩΝΕΤΑΙ
ΣΑΝ ΘΕΙΑ ΒΡΟΝΤΗ,
ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΑΛΑΘΕΥΤΑ
ΚΑΤΑΚΑΡΔΑ
ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ
ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.Μάϊστα...
ΑΔΑΜΑΣΤΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΣΤ΄ΑΣΤΕΡΙΑ.
ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΕΡΑ GALADRIEL;E, μην ασχολείσαι βρε Δαφνί μου, μην ασχολείσαι...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 10:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
quote:

Mπράβο φιλαράκι της KEΡΑ GALADRIEL KAI TOY DEVA.
Mακάρι να μην προσγειωθείς απότομα. Αν εσύ έχεις δυό φίλους εδώ μέσα εγώ έχω άπειρους καλή μου.Άντε ξανά μανά.... Απειρους!!! ???
Δείξε την υποστήριξή σου στα φιλαράκια σου.
Αυτό το λένε μαγκιά.
Και θίξε ανθρώπους που δεν σε πείραξαν, και που εδώ και καιρό τους επιτίθεσαι συχνά πυκνά.
Καλά κρασιά.
ΚΙ ΑΣΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΕΤΕ. ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ...A, ρε Μπιλ, από endorama σε pixeldream και pix, κι από Βασίλης, Βασιλάκης...Μα το μαύρο μουσάκι του admin, ποιος είσαι Ο Καϊλας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Edited by - 30th_Thief on 06/12/2005 11:03:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 10:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Καλημέρα-ο Θεός να την κάνει...
Λοιπόν... Avallon/ πλάκα θα είχε αυτό, αλλά λύνει τίποτα?
-Μην παρεξηγηθείς, δεν σου κάνω επίθεση απλά προσπαθώ να καταλάβω.

Αν είναι να αλλάξουν κάποια πράγματα για μένα θα ήταν ωραίο να γίνεις το εξής-
1. Να υπάρχει εντολή "Ignore"-του στυλ αν δεν σ'αρέσει κάποιο μέλος,
οι απαντήσεις του δεν θα εμφανίζονται.
2. Να υπάρχει συγκεκριμένη κατηγορία μέσα στα φόρουμς/
που για να γράψει κάποιος εκεί θα περνάει ένα σύστημα "αξιολόγησης".
3. Η "αξιολόγηση" δεν θα γίνεται από τον Αdmin αλλά από τα μέλη.
Πχ. κάθε μέλος θα μπορεί να δώσει 3 ψήφους το μήνα
σε μέλος το οποίο δεν συμπεριφέρεται σύμφωνα με τους κανόνες/
Αν ένα μέλος έχει πχ. 100 ψήφους, για τον επόμενο μήνα δεν θα
μπορεί να συμμετέχει στην συγκεκριμένη κατηγορία.

Παρακάτω... το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα, κ πραγματικά δεν μπορώ να βρώ
σε τι θα εξυπηρετήσει η συνάντηση με τον Αdmin
προκειμένου να ενεργοποιηθούν οι λογαριασμοί των μελών.
Τι παραπάνω μπορεί να γίνει δηλ. από μια "συννενόηση"
η οποία θα μπορούσε να γίνει κ με mail?

Θα υπογραφούν συμβόλαια? Θα ενώσετε τα αίματά σας?
Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τίποτα!
Αν δεν μπορείς να εμπιστευτείς το λόγο κάποιου
ΔΕΝ μπορείς να εμπιστευτείς το λόγο κάποιου/
είτε αν είναι γραπτός/είτε προφορικός!

Το άλλο πάλι που βρίσκω λίγο περίεργο, είναι η συνάντηση αυτή να γίνει στην Αθήνα, δεδομένου ότι -απ'όσα έχω καταλάβει-όλα τα παραπάνω μέλη μένουν εκτός Αθηνών.

Κ λίγο παρακάτω ακόμα.... Αφροδίτη, η ποίηση είναι υπέροχη,
αλλά δεν είναι κ για χόρταση.
Όταν πρωτομπήκες δεν έγραφες μόνο ποιήματα//άλλαξε κάτι??

αυτάααα....


Valnta ----> Ιnsert coin to continue...

Edited by - Valnta on 06/12/2005 11:02:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Α ρε γελαδάρηδες...

Κ΄εσένανε όπού σ΄έζωσε
μιά καταχνιά βουνίσια
το μοιρολόι σαν τα νησιά
και σαν τα κυπαρίσσια,
κι η μάνα η βραχογέννητη
που ανάβρυζε η ψυχή της
σαν κρυοπηγή κρυφοπηγή
ευλογητή η κορφή της...


Α!!! Ρε κακομοιριά...


Και τους οσκρούς ποτίστηκα
ήπια από πάνω το κρασί
το άκρατο το χιλιόχρονο
που εφούντωσε το γαίμα μου
κι έδεσε κάθε φλέβα
και μέσα μου έκραζε η καρδιά
ωσάν αιτού βοερ΄κλαγγή
ανέβα ανέβα ανέβα...
α.σ.

ΚΙ ΑΣΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΟΜΟΥΡΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΓΝΩΜΙΕΣ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Σαλόμ Ταμπουρωμένοι μου...

Αντίθετα με το G-ίνι μου, εγώ δεν λυπάμαι αλλά χαίρομαι. Χαίρομαι που συμμετείχα στο φόρουμ σας, και που έπαιξα μαζί σας, όπως παίζει ένα μικρό παιδί στην αλάνα με τις μπίλιες του. Έχω όμως σοβαρότερα πράγματα να κάνω, έχω πολλά στο κεφάλι μου αυτόν τον καιρό, βαριέμαι κιόλας τώρα που σας γράφω, - το G-ίνι μου ετοιμάζει μια σπέσιαλ μακαρονάδα και αδημονώ – αλλά τι να κάνω ? Πρέπει να απαντήσω στον παπάρα τον admin, σχετικά με την πρόσκλησή του για συνάντηση.

Τι συνάντηση ρε τενεκέ ? Με ποιον ? Με τον Μιχάλη, με τον Arzuna, ή με τον Admin ? Σου φαίνομαι για βλάκας ρε ζόμπι ? Και τι θα γίνει ? Τι θέλεις δηλ ? Μπας και νομίζεις πως θα βγει άκρη ? Εγώ πάλι τα ίδια θα σου πω. Μπας και νομίζεις πως θα σου φιλίσω τα πόδια ? Μπας και θέλεις να στήσουμε τίποτε κώλους ? Μα, είσαι τόσο μπούρδας μωρ' αδελφέ μου ?

Κάνε ό,τι νομίζεις με τους λογαριασμούς μας. Χεστήκαμε πατόκορφα. Κι εγώ και το G-ίνι μου.

Τα σέβη μου,
Deva Parinito


Η ψυχή σου είναι ορφανή κακομοίρη. ΄Οχι εσύ. Ακόμα και αυτούς που δίνουν μιά δεύτερη ευκαιρία στην αρρώστια σου τους φτύνεις.
Η ψυχή σου είναι πεντάρφανη κακομοίρη. Πεντάρφανη.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 06/12/2005 11:16:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:12:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
quote:

Δεν αναφέρθηκα ποτέ σε άτομα που ανακάλυψα από τα κείμενά τους και τα έργα τους. Προτρέχεις...Κάτι σε τυφλώνει...Το μίσος! Το μίσος ! Σε μισεί θανάσημα η Mantis Δαφνί μου. Ασχέτως αν δεν σε έχει γνωρίσει ποτέ της. Σε μισεί ! Τι να σου πω ρε Πινόκιο...
Αναφέρομαι σε άτομα που ήδη γνώριζα και γνωρίζω. Που με δίδαξαν. Που τους έζησα.Συνέχεια... "που τους κούφανα..."
Τώρα εξηγείται η επίθεσή σου τελευταία και το αυστηρό ύφος.
΄Οχι σε μένα MANTIS ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΑ ΚΟΒΩ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
Μου είναι αδιάφορα όπως και οι ίδιοι.
Η ιατρική θεραπεύει της ασθένειες του σώματος,
αλλά η σοφία είναι εκείνη που αφαιρεί τα πάθη από τη ζωή.
Γουστάρω τελικά που μου επιτίθεστε; Δεν είστε πολλοί. Στα δάχτυλα του ενός χεριού.Γουστάρεις ε ? Γουστάρεις τις βωμολοχίες.
Δεν θα με αλλάξετε...Καλά, μείνε όπως είσαι. Μουρλή!
Εσείς θα αλλάξετε. Κάποτε γνώμη και άποψη.
Τι νά γίνει Η ΚΟΛΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΠΛΟΥΤΗ.
ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΣΕΙΡΙΟ ΚΑΠΟΤΕ.Και 'συ απ' τον Σείριο ?

ΧΩΡΙΣ ΧΑΟΣ δεν γίνεται να υπάρξει αστέρι.

΄Οποιος πονηρεύεται στο τέλος ξολοθρεύεται.
Αθάνατες ελληνικές και μη, παροιμίες...

[Και κεραμίδια που δεν στάζουν μην τα σκαλίζεις.]


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΧΘΡΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Edited by - 30th_Thief on 06/12/2005 11:16:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:13:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η "αξιολόγηση" δεν θα γίνεται από τον Αdmin αλλά από τα μέλη. Πχ. κάθε μέλος θα μπορεί να δώσει 3 ψήφους το μήνα
σε μέλος το οποίο δεν συμπεριφέρεται σύμφωνα με τους κανόνες/ Αν ένα μέλος έχει πχ. 100 ψήφους, για τον επόμενο μήνα δεν θα
μπορεί να συμμετέχει στην συγκεκριμένη κατηγορία.
Valnta αν και συμφωνώ με αυτά που γράφεις, θέλω να τονίσω ότι δεν εξυπηρετεί τίποτα αυτό, γιατί μπορούν 4 άτομα με 8 nicknames ο καθένας να "πετούν έξω" από μια συζήτηση τον οποιοδήποτε....
Το παράδειγμα βέβαια είναι ακραίο αλλα πολύ πιθανό να συμβεί.
Και βέβαια κανείς δεν μπορεί να εμποδίσει το αποκλεισμένο μέλος να επανέλθει δριμύτερος με άλλο όνομα...
Άρα τα βλέπω λίγο άσκοπα όλα αυτά πέρα από την δυνατότητα ignore που είναι ενδιαφέρουσα, αν και δεν διατίθεμαι, προσωπικά, να την εφαρμόσω.

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:

Mπράβο φιλαράκι της KEΡΑ GALADRIEL KAI TOY DEVA.
Mακάρι να μην προσγειωθείς απότομα. Αν εσύ έχεις δυό φίλους εδώ μέσα εγώ έχω άπειρους καλή μου.Άντε ξανά μανά.... Απειρους!!! ???
Δείξε την υποστήριξή σου στα φιλαράκια σου.
Αυτό το λένε μαγκιά.
Και θίξε ανθρώπους που δεν σε πείραξαν, και που εδώ και καιρό τους επιτίθεσαι συχνά πυκνά.
Καλά κρασιά.
ΚΙ ΑΣΕ ΤΟ ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΕΤΕ. ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ...A, ρε Μπιλ, από endorama σε pixeldream και pix, κι από Βασίλης, Βασιλάκης...Μα το μαύρο μουσάκι του admin, ποιος είσαι Ο Καϊλας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Edited by - 30th_Thief on 06/12/2005 11:03:52


Μακάρι να φτάσεις ή να φτάσουν πολλοί τις γνώσεις και την ποιόητα του Βασιλάκη.
Η πάστα του αποδεικνύει ότι ουδεμία σχέση έχει με τον δακρύβρεχτο συμπαθή Καίλα, και τα γεγονότα ότι ουδεμία σχέση έχει με τον ENDORAMA...
Ούτε με τον Καίλα λοιπόν Ούτε με τη σαπίλα.
ΘΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΟΥΝ. ΟΚ...
ΜΕ ΤΟ ΑΙΣΧΡΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ. ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΑΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
quote:

Μακάρι να φτάσεις ή να φτάσουν πολλοί τις γνώσεις και την ποιόητα του Βασιλάκη.
Η πάστα του αποδεικνύει ότι ουδεμία σχέση έχει με τον δακρύβρεχτο συμπαθή Καίλα, και τα γεγονότα ότι ουδεμία σχέση έχει με τον ENDORAMA...
Ούτε με τον Καίλα λοιπόν Ούτε με τη σαπίλα.
ΘΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΟΥΝ.συνέχεια... στα δικαστήρια! ΟΚ...
ΜΕ ΤΟ ΑΙΣΧΡΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ. ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ.Ναι, δεν θα παραλείψουμε...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΑΣ.Γεια σου Μαυρίκη μου...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:

quote:
Η "αξιολόγηση" δεν θα γίνεται από τον Αdmin αλλά από τα μέλη. Πχ. κάθε μέλος θα μπορεί να δώσει 3 ψήφους το μήνα
σε μέλος το οποίο δεν συμπεριφέρεται σύμφωνα με τους κανόνες/ Αν ένα μέλος έχει πχ. 100 ψήφους, για τον επόμενο μήνα δεν θα
μπορεί να συμμετέχει στην συγκεκριμένη κατηγορία.
Valnta αν και συμφωνώ με αυτά που γράφεις, θέλω να τονίσω ότι δεν εξυπηρετεί τίποτα αυτό, γιατί μπορούν 4 άτομα με 8 nicknames ο καθένας να "πετούν έξω" από μια συζήτηση τον οποιοδήποτε....
Το παράδειγμα βέβαια είναι ακραίο αλλα πολύ πιθανό να συμβεί.
Και βέβαια κανείς δεν μπορεί να εμποδίσει το αποκλεισμένο μέλος να επανέλθει δριμύτερος με άλλο όνομα...
Άρα τα βλέπω λίγο άσκοπα όλα αυτά πέρα από την δυνατότητα ignore που είναι ενδιαφέρουσα, αν και δεν διατίθεμαι, προσωπικά, να την εφαρμόσω.

τ? δ? π?ντα ο?ακ?ζει Κεραυν?ς - Ηράκλειτος


σωστός ο ασθένειας! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό//χμ.. ίσως η όλη διαδικασία
να γινόταν από μέλη που έχουν 50 μηνύματα κ πάνω...


"There's no gene for fate"
Valnta + Gattaca
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
quote:
Παρακάτω... το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα, κ πραγματικά δεν μπορώ να βρώ
σε τι θα εξυπηρετήσει η συνάντηση με τον Αdmin
προκειμένου να ενεργοποιηθούν οι λογαριασμοί των μελών.
Τι παραπάνω μπορεί να γίνει δηλ. από μια "συννενόηση"
η οποία θα μπορούσε να γίνει κ με mail?

Ποιον Admin ρε συ Valnta ? Αυτός, όποτε συναντηθήκαμε, αρνήθηκε να πει πως είναι ο admin. Ξέρεις τι έλεγε ? "Εγώ είμαι ο εκπρόσωπος του esoterica.", αυτό έλεγε. Λες και μας απαντούσε ο βουλευτής της τάδε εκλογικής περιφέρειας. Άσε ρε Valnta τώρα....

Και να σου πω και κάτι ? Έχουν την ψευδαίσθηση πως εμείς θα πάμε και τους φιλήσουμε τα πόδια για να "σώσουμε" τους λογαριασμούς μας. Valnta, ότι σώθηκε, σώθηκε, ό,τι χάθηκε, χάθηκε. Ό,τι είναι να σωθεί, θα σωθεί, κι ό,τι είναι να χαθεί, θα χαθεί...

Εγώ, αν πάω - που χλωμό το κόβω δηλ, πολύ χλωμό - δεν θα πάω να συζητήσω, αλλά θα πάω να τους βρίσω. Γιατί είναι μούφες, οι περισσότεροι δηλ. από δαύτους. Θέλουν ένα "καθαρό" φόρουμ, τους λες "να ρε, πάρε μια ιδέα!" και την βάζουν κάτω από το μικροσκόπιο για να δουν για ποιο σκοπό τους την λες. "Μπας και θέλεις να γίνεις συντονιστής?", "Μπας και δεν γουστάρεις τον Τάδε?". Κι όχι μόνο αυτό, αλλά συμπεραίνουν κιόλας.

Ξέρεις τι μου είπε η Amalia μια μέρα που πίναμε καφέ? Μου λέει : "Ε, λοιπόν εσύ, Ή υποθέτεις, ή υποβάλεις". Με αυτούς θα πάω να συζητήσω εγώ ? Εσύ θα πήγαινες ? Δεν νομίζω. Έχεις αρκετό μυαλό...

Καλημέρα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 11:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief
Ξέρετε γιατί απενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός Deva_Parinito ? Γιατί τόλμησε να αναφέρει την κατευθυντήριο οργάνωσή τους. Την "Νέα Ακρόπολη". Εγώ ο ίδιος όμως είπα, πως δεν έχω τίποτε με τους Ακροπολιστές. Μια χαρά παιδιά είναι. Όχι όμως, αυτοί εκεί. "Ρε χρυσέ μου, ρε καλέ μου, δεν εννοώ τίποτα." Το χαβά τους αυτοί. Για κάνε έναν έλεγχο στα ποστ του Deva_Parinito, Valnta μου. Από την στιγμή που ο Deva μίλησε για "Νέα Ακρόπολη", μπήκε στο στόχαστρό τους. Τελεσίγραφα του στυλ "Απάντησέ μας σε 24 ώρες", πλασματικές ερωτήσεις δημιουργίας εντυπώσεων του στυλ "Εξήγησέ μας σε παρακαλούμε, γιατί αυτό είναι "νέο"" και μπούρδες. Ρε βλήτα, για μένα που γύρισα στην Θεσσαλονίκη, την επόμενη ημέρα, η συνάντηση που είχαμε την προηγούμενη, ήταν "νέο". Νέα συνάντηση δηλ.

Τους έτσουξε που ένα μέλος με Λόγο και με σταθερούς αναγνώστες, βγήκε και ανέφερε την "Νέα Ακρόπολη". Κι όχι μόνο αυτό, αλλά ενείργησαν όπως έκανε η μουρλή. Γρήγορα και σπασμωδικά. Που είναι ο morent11? Για δεν βγαίνει και να πει "Ναι, οι ενέργειες που έκανα τότε ήταν βεβιασμένες". Μούγκα στην στρούγκα.

Μια μέρα, συναντηθήκαμε στην Θεσσαλονίκη εγώ, η ΑΤΜΑ, η Amalia, o Μιχάλης (μην ψάχνετε, δεν υπάρχει μέλος με nickname Μιχάλης στο φόρουμ) και ο Thoth. Σε κάποια ερώτηση του Μιχάλη η ΑΤΜΑ (κι ας βγει να το διαψεύσει αυτό, αν μπορεί), απάντησε με τον εξής "έξυπνο" τρόπο : "Θέλεις να πάρεις την απάντηση ως Admin, ως Μιχάλης ή ως Arzuna?", Θέλοντάς του να του δείξει, πως ούτε ο ίδιος δεν έχει το σθένος να παραδεχτεί ποιος είναι. Καλά κάνει, αλλά είναι τόσο τενεκές, που βάζει την Amalia να απαντάει μέσα από τον λογαριασμό "Forum Admin" και μάλιστα να αρθρώνει λόγο του στυλ "Εσένα βρε τάδε μου θα απενεργοποιήσω ?".

Τουλάχιστον ο Σάκης, όταν τον ρώτησα "Με ποιο nickname γράφεις ρε Σάκη?", είπε ο άνθρωπος "Σαν Thoth". Τι πιο ειλικρινές, τι πιο ντόμπρο, τι ποιο αντρίκιο δηλ.? Αλλά ο άλλος είναι Λούλα. Και του το 'πα, το 'πα και στην Amalia. Αμα ρε βούρλα θέτε να γράφετε ως μέλη στο φόρουμ σας, φτιάξτε δυο άλλους λογαριασμούς και γράφτε ό,τι θέτε. O "forum admin" & o "διαχειριστής" δεν είναι για κάνουν κουβέντα με τα μέλη. Ενεργούν. Δεν συζητούν. Πράττουν. Εφαρμόζουν τους κανόνες, ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΟΥΝ, είναι εκτελεστικά όργανα των κανόνων δεοντολόγιας του φόρουμ. Αλλά, τι να πεις ?

Edited by - 30th_Thief on 06/12/2005 12:03:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 12:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief

Ναι, κατουρήθηκα τώρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

30th_Thief
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 12:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 30th_Thief

Το μέλος Deva_Parinito, θα ποστάρει σήμερα στην ενότητα "Αποψεις, Προτάσεις", σαφής προσωπικές προτάσεις που θεωρεί πως θα βοηθήσουν την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ Esoterica.gr. Θα τεκμηριώσει τις προτάσεις του και θα παρουσιάσει μια ικανή συνθήκη που ίσως, να βελτιώσει κατά πολύ την τωρινή εικόνα του φόρουμ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 14:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Ο χρόνος σου έχει τελειώσει... και έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

--------------------

Τι αντιφατικό κι αυτό... Ο άνθρωπος που έχει υπογράψει ακόμη και ως "Μανώλης Ρασούλης" σε Συζητήσεις(και μόλις εχτές πάλι το έκανε), ο ίδιος που ακόμη και ψεύτικο λογαριασμό δημιούργησε, υποτίθεται προερχόμενο από τον κο Ρασούλη, να μιλάει για ντομπροσύνη!

Αυτός που δε διστάζει να δημοσιοποιήσει, απίστευτα διαστρεβλωμένα, λόγια και καταστάσεις που ανήκουν σε ξεκάθαρα προσωπικές συζητήσεις, χωρίς, ούτε καν να ζητήσει τη συγκατάθεση των ανθρώπων που τον εμπιστεύτηκαν και ανοιχτά - σαν άνθρωπος προς άνθρωπο - του μίλησαν... να έχει το θράσσος να μιλάει για το τι είναι ειλικρινές, ντόμπρο και αντρίκιο!

Αυτός που δεν έχει καν τη δυνατότητα να σκεφτεί, ότι αυτοί οι άνθρωποι , που ασύστολα λασπολογεί, δήθεν "κατακεραυνώνει", υποτιμά και "παίζει μαζί τους", είναι οι ίδιοι που ουδέποτε έχουν δημοσιοποιήσει σε Συζητήσεις στα Forums πράγματα που άλλοι άνθρωποι τους έχουν εμπιστευτεί σε άλλες περιπτώσεις ανθρώπινης συνδιαλλαγής... Όχι φυσικά γιατί θα τα διαστρέβλωναν, όπως κάνει ο ίδιος, αλλά πολύ απλά επειδή είναι ζήτημα Αρχών.

Αυτός, ο ίδιος άνθρωπος, που, οποιαδήποτε και αν είναι αυτή η κατάσταση στην ψυχή του η οποία τον σπρώχνει τόσο εξαναγκαστικά όπως φαίνεται να συμπεριφέρεται στους άλλους με τους τρόπους που μας έχει επιδείξει σε όλο τους το μεγαλείο, δεν μπορεί ούτε καν να σκεφτεί, ότι αυτοί οι ίδιοι Άνθρωποι, ακριβώς τη στιγμή που τους "στόλιζε" με τους οχετούς του λόγου του, φρόντιζαν να αποσιωπήσουν οποιαδήποτε αναφορά στο συγκεκριμένο πρόσωπό του(διαγράφοντας το όνομά του από μηνύματα που τον κατηγορούσαν) ήταν καταδικαστική για το ποιόν του χαρακτήρα του, ακόμη και αν γνώριζαν ότι πιθανότατα κάποια πράγματα που γράφτηκαν ήταν αληθή και κατά κάποιον τρόπο "απένειμαν δικαιοσύνη" - έστω προσωπική - τολμά να τους μιλά για "σθένος".

Ο ίδιος που έκανε άλλους ανθρώπους "παιγνίδι του" και δεν δίστασε και να το δηλώσει ανοιχτά, που ακόμη και στους ανθρώπους που βρίσκονταν πριν από λίγο ακόμη καιρό κοντά του και ήταν - υποτίθεται - συνειδητή επιλογή του απευθύνεται με ακραία απαξιωτικό και κατά περιπτώσεις καθαρά χυδαίο τρόπο, τολμά να υποδεικνύει τον τρόπο με τον οποίο θα δράσουμε ή θα απευθυνθούμε στους συνανθρώπους μας...

Ο ίδιος που έχει κολλήσει σε ένα "παιγνίδι εικονικής πραγματικότητας", ερμηνεύοντας τις Συζητήσεις ανθρώπων σαν ένα κατασκευασμένο τοπίο όπου μπορεί να χρησιμοποιεί τον οποιοδήποτε και το οτιδήποτε για να μείνει στο τέλος, μόνος του, "ο εκπληκτικός, ο τέλειος και ο πιο μεγάλος", τολμά να κρίνει το πως εκφράζονται στον κόσμο άνθρωποι που έχουν προσφέρει(με χαρά εννοείται) ένα μεγάλο μέρος του χρόνου τους, της ενέργειάς τους και της ζωής τους ακόμη, υπομένοντας ακόμη και τη "βρωμιά" που ο ίδιος σκορπάει, ελπίζοντας ακόμη και ότι υπάρχει η δυνατότητα να συνδιαλλαγούν κάποια στιγμή μαζί του, με την πραγματικά ανθρώπινη ιδιότητά του, απλώνουν το χέρι της "ομόνοιας" και είναι έτοιμοι να αφήσουν πίσω το οτιδήποτε άσχημο έχει συμβεί ή έχει ειπωθεί, και ας υπάρχει ακόμη η εμφανής πιθανότητα να τους γεμίσουν δηλητήριο το ίδιο το χέρι που απλώνουν... Αυτό εξάλλου είναι κάτι που πάντα έκαναν οι Συνεργάτες του ESOTERICA, πάντα άπλωσαν το χέρι, πάντα πίστεψαν στους Ανθρώπους και πάντα θα πιστεύουν στις βαθύτερες ουσίες της έννοιας Άνθρωπος και θα κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να βοηθήσουν να "λάμψει" για άλλη μία φορά, ακόμη και σε αυτόν τον κόσμο σκοτεινιάς που κληθήκαμε να ζήσουμε. Και αυτό ακριβώς είναι που τους κάνει Συνεργάτες του ESOTERICA. Αυτό είναι που ελκύει, κατά τη γνώμη μου, και ένα μεγάλο πλήθος αγνών ψυχών στον χώρο αυτό και γενικότερα στην Προσπάθεια που λέγεται ESOTERICA, ανθρώπων που είναι διατεθειμένοι να γνωρίσουν πραγματικά, να βοηθήσουν και να βοηθηθούν στον εσωτερικό τους δρόμο, βγάζοντας σιγά-σιγά τις παρωπίδες του εγωισμού και τα πέπλα της άγνοιας, ενώ άλλοι δεν ξέρουν τίποτε άλλο, ακόμη, παρά να καλύπτουν συνεχώς τα μάτια τους, τα εσωτερικά τους μάτια, με αμέτρητα στρώματα στάχτης ματαιοδοξίας, αλαζονείας και καταδυνάστευσης. Και επειδή δεν αρκεί να είναι μόνον οι ίδιοι "τυφλοί", δεν θα το άντεχαν αυτό, προσπαθούν να τυφλώσουν και τους άλλους...

Άστα, άνθρωπέ μου, καλύτερα όλα αυτά. Μην αγορεύεις περί "ντομπροσύνης"... Είσαι πολύ μακρυά ακόμη. Γνώρισέ την πρώτα και ίσως, κάποια στιγμή στο μέλλον, νιώσεις την ανάγκη να μας μιλήσεις για τις πραγματικές έννοιες των Αξιών που αδίκως αναφέρεις.

Η πραγματικότητα είναι ότι όλοι εμείς, οι Συνεργάτες του ESOTERICA, όποτε συνδιαλλεγόμαστε με ανθρώπους - και αυτές οι φορές είναι πάρα πολλές - εκτός των "ψηφιακά επιβοηθούμενων Συζητήσεων" στα Forums, στα πλαίσια των ποικίλων δράσεων που απαρτίζουν την προσπάθεια αυτή, πάντοτε εμφανιζόμαστε με το πραγματικό μας πρόσωπο, με ονοματεπώνυμο, και πάντα με την Πραγματική μας ιδιότητα: Συνεργάτης του ESOTERICA, ιδρυτικό Μέλος, υπεύθυνος κ.ο.κ.

Είναι αλήθεια ότι αρκετοί άνθρωποι μας έχουν προειδοποιήσει να αποφεύγουμε να το κάνουμε αυτό, να αποφεύγουμε να εκθέτουμε τον εαυτό μας ανοιχτά, να "θολώσουμε τα νερά", να μην εμφανιζόμαστε με το πραγματικό μας όνομα... γιατί "οι καιροί είναι πονηροί" και δεν "ξέρεις πως θα το χρησιμοποιήσει ο κάθε άνθρωπος που ακόμη δεν έχεις γνωρίσει καλά-καλά".
Η δική μας αλήθεια, αν και κατανοούμε το καλοπροαίρετο αυτών των προτροπών, είναι ότι έχουμε επιλέξει πως δεν γίνεται διαφορετικά... Αν είναι να προβάλλουμε την έννοια του Εσωτερικού Ανθρώπου, θα πρέπει να εμπιστευόμαστε και τους ανθρώπους, ως προσωπικότητες. Και να τους προσκαλούμε να μας εμπιστευτούν και αυτοί. Ακόμη και αν χάσουμε πράγματα σε προσωπικό επίπεδο... Αυτό δεν ενδιαφέρει, σημασία έχει η Προσπάθεια πάνω απ'όλα... Και αυτή είναι πάνω από κάθε προσωπικότητα.

Η αλήθεια επίσης είναι ότι μέσα από αυτές τις συνδιαλλαγές με τους ανθρώπους και μέσα από την αντικειμενική παρατήρηση των τεκταινομένων σε διάφορα επίπεδα, έχουμε μάθει για την ύπαρξη ένος απίστευτα μεγάλου πλήθους πραγμάτων, γεγονότων και καταστάσεων που συνθέτουν έναν πραγματικό "βόρβορο" λάσπης και "ακαθαρσιών" που απείλησε την Προσπάθειά μας, και την Προσπάθεια όλων των αγνών Αναζητητών που βρικόμαστε εδώ κατά την γνώμη μου, τα τελευταία χρόνια. Μέσα σε αυτόν έχουν πλεύσει αρκετοί άνθρωποι, τον έχουν συντηρήσει και τον έχουν επαυξήσει... Με πολλές "ευκαιρίες" τον κατεύθυναν να αγγίξει και να καταπιεί ακόμη, ανθρώπους που δεν είχαν κάποια πραγματική ευθύνη για τη δημιουργία του, αξιοποιώντας αυτή τη δυνατότητα της "λάσπης" να εισχωρεί εκεί όπου υπάρχει αδυναμία, μία "τρύπα στον ψυχισμό".

Πολλοί άνθρωποι "πληγώθηκαν" σε αυτή τη "μάχη με τη λάσπη". Κι εμείς πληγωθήκαμε επίσης... Και ακόμη πληγωνόμαστε όσο αντιλαμβανόμαστε ότι παραφυάδες και τέλματα που σχετίζονται ή ανήκουν στον ίδιο "βόρβορο" υπάρχουν ακόμη, αναμοχλεύονται, αναταράσσονται και προσπαθούν ακόμη να κινηθούν...

Παρολαυτά, αναγνωρίζουμε το γεγονός ότι όντως έχει υπάρξει μία καλή αλλαγή. Αρκετοί άνθρωποι έχουν αντιληφθεί άξια πράγματα για τον Εαυτό τους και τον Κόσμο, μέσα ακόμη και από αυτή την διαδικασία, και οι συνειδητοποιήσεις τους αυτές έχουν αρχίσει και φωτίζουν, και θα φωτίσουν ακόμη περισσότερο κατά την άποψή μου, τους διάφορους τομείς δραστηριότητας της συνολικής Προσπάθειας του ESOTERICA και οπωσδήποτε και τον τομέα των Συζητήσεων στα Forums.

Όπως έχω πει ξανά, "οι Σελίδες" ήδη γυρίζουν και αυτό δεν μπορεί να σταματήσει. Από την πλευρά των Υπευθύνων του χώρου δεν υπάρχει κανένα νόημα και καμία αξία να αναλύσουμε περισσότερο τις συγκεκριμένες καταστάσεις και τον όλο σχηματισμό τους και αλληλουχία τους ή να τις καταδείξουμε πιο προφανώς. Άλλωστε απλώνονται σε έναν πολύ μεγαλύτερο "χώρο" απ'ότι αυτός των Forums... Ότι πραγματικά πιστέψαμε πως ήταν χρήσιμο για όλους μας το εκθέσαμε, προσπαθώντας να είναι γόνιμο.
Παρολαυτά, υπήρξε όντως μία μεγάλη διατάραξη της Δικαιοσύνης και αυτό αφορά την θέση/τοποθέτηση αρκετών ανθρώπων μέσα στο "πλέγμα" που συνδέει όλους μας. Αν συμβαίνει όντως αυτό, που πιστεύω ότι συμβαίνει, να "επιστρέφουν σε πιο δίκαιες θέσεις" κάποιοι άνθρωποι, ας διαβάσουν τις "σελίδες", τα "κεφάλαια" ή τις "παραγράφους" που τους αντιστοιχούν, από αυτές τις σελίδες που γυρίζουν, πρώτα απ'όλα στον εαυτό τους. Αν νομίζουν ότι μπορούν την οποιαδήποτε στιγμή να μοιραστούν μαζί μας "την καρδιά τους", θα τους πρότεινα να το κάνουν. Αυτό σίγουρα θα ήταν το πλέον Δίκαιο και "λυτρωτικό". Για όλους μας...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 16:54:33  Εμφάνιση Προφίλ
Σ'έχω δει κάπου κάπου σε ξέρω
τα μάτια σου αυτά μου'ναι τόσο γνωστά,
σ'έχω δει κάπου κάπου σε ξέρω,
η μνήμη μου δε μ'απατά...

Και σας ρωτώ τώρα ποιός φταίει για έλλειψη ντομπροσύνης:

Αυτός που εμέσσως πλην σαφώς άφησε να διαρρεύσουν αρκετά γύρω από την ταυτότητά του ακόμη κι αν δεν την παραδέχτηκε ανοιχτά ή εκείνος που ενώ έχει τα δεδομένα αυτά στα χέρια του διατείνεται ότι δε μπορεί να βγάλει συμπέρασμα και γκρινιάζει

Eλα ρε Deva αγόρι μου ... θα σου δώσω εγώ την απάντηση μπας και ηρεμήσεις:

1 + 1 = 2

Υ.Γ Γίνεται μνεία ότι για το παραπάνω συμπέρασμα δε μου έγινε καμμία επιφοίτηση ή "προσωπική" αποκάλυψη είναι θέμα απλής λογικής.
Εχουμε τόσα πράγματα να γκρινιάξουμε ας μην κολλήσουμε και σε αυτό.

Πάμε παρακάτω...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 06/12/2005 16:56:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 17:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit
]ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ,ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗ,ΠΟΛΥ ΤΕΝΤΩΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ.

*********http://www.beliefnet.com/features/peace/test2/container01.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 18:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Γεια σου Αdmin,

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση.Όταν με κλείδωσες δεν μου ζήτησες να
βρεθούμε,τώρα γιατι το κάνεις;Τι παραπάνω έχουμε να πούμε από κοντά;Άλλωστε οι όροι που έθεσες αποτελούν από μόνοι τους ένα εμπόδιο.Έχω πλέον μετακομίσει στην Θεσαλλονίκη,και άρχισα να εργάζομαι εδώ.Δεν γνωρίζω που θα περάσω τις εορταστικές ημέρες και θα αποτελεί άσχημη συνθήκη για μένα να αναγκαστώ να τις περάσω στην Αθήνα για να συναντηθώ με το Εsoterica.

Επιθυμία μου αποτελεί,όπως και σε προηγούμενα ποστ σου έχω κοινοποιήσει,ο λογαριασμός ryche,να παραμείνει κλειδωμένος.
Προσπάθησα με πολλούς τρόπους να σου φανερώσω οτι δεν προσκολλούμαι σ'έναν λογαριασμό γιατί για μένα προσωπικά αποτελεί και λειτουργεί ως μια απλή εκφανσή μου(σε αντίθεση με την Ατμα που η μια και μόνο ταυτότητα-ταυτόσημη με το φυσικό πρόσωπο-εκδηλώνει τις πολλαπλές της εκφάνσεις).Και σε αυτό,ξέρεις,εσυ με βοήθησες πολύ να το καταλάβω.Ετσι λοιπόν πρέπει να σου κάνω γνώστο οτι οι χαρακτηρισμοί σου προς το μέλος Ryche σε παλαιότερα μηνύματα σου προσωπικά δεν με πλήγωσαν τόσο πολύ.Αυτό που πραγματικά με εξόργισε ήταν η δήλωση σου οτι τα φυσικά μας πρόσωπα δεν συναντήθηκαν ποτέ.Θεωρώ οτι ήταν φυσιολογική η αντίδραση εκ μέρους μου,που απακολούθησε.Αναρρωτιέμαι ακόμα αν αποτελούσε λανθασμένη επιλογή μου,να επικαλεστώ εκείνη την συναντησή μας.Στην τελική,θα μπορούσες ανετα,να μας πεις στο τέλος της βραδιάς,οτι η συνάντηση μας ήταν προσωπική και ουδεμία σχέση είχε με τον τόπο του Εsoterica.Αν το είχες κάνει αυτό,ουδέποτε θα άνοιγα το στόμα μου.Όπως βλέπεις όμως οι λανθασμένες αυτές κινήσεις μπορούν να χρεωθούν μονάχα σε σένα.Βλέπεις στο πολύ ωραίο ποστ σου στην προηγούμενη σελίδα στο πεδίο αυτό που αναφέρεις συμμετέχεις και εσύ και όλοι μας.
Ετσι ειναι φίλε μου,δεν μπορείς να συναντιέσαι με μέλη του forum και να τους λες μετά οτι δεν συναντήθηκαν ποτέ.Πρόσεξε το αυτό στην μετεπειτα δραση σου.

Έπειτα πολύ θα ήθελα να μάθω ποιοί είναι αυτοί οι ιδιοτελείς σκοποί μας στο forum.Tι συμφέρον έχει μια στυλίστα και ενας φωτογράφος σε ενα φορουμ εσωτερικής αναζήτησης;Πόσοι με γνωρίζουν προσωπικά;Στην μια χούφτα μετριούνται αυτοί που με γνωρίζουν.Πουλάμε κάποιο προϊον εδω μέσα και δεν το γνωρίζουμε;Nα μας το πεις,να το μάθουμε.Εγώ σου απεδείξα με το μέιλ που σου παράθεσα,οτι δεν θέλησαμε να παραπλανήσουμε κανέναν.Επειδή απλά:δεν τον κάναμε!

Εκεί που όμως σκόπιμα θέλησα να σε παραπλανήσω είναι στον αριθμό λογαριασμών που έχω δημιουργήσει.)Αυτό ήταν ένα Τest και θεώρησα απο την αρχή οτι ήταν καταδικασμένο να αποτύχει..Πίστευα οτι θα έβγαινες και θα έλεγες "τι μας τσαμπουνας ρε χαζέ,οι λογαριασμοι σου ειναι τρεις και ολοι εγιναν απο τον υπολογιστή σου".Έκανα λάθος τελικά!Οχι μόνο δεν γνωριζες τους λογαριασμούς που είχα δημιουργήσει,αλλα μου ζητάς εγω να στους πώ!Τι κοινό εχουν ολοι αυτοί οι λογαριασμοί;Έχουν κοινό φυσικό ΙP και αριθμό υπολογιστή!!!Νόμιζα οτι θα το πρόσεχες!!!
Στην αρχή βεβαια,έγραφα χρησιμοποιώντας πρόγραμμα απόκρυψης IP,που βεβαίως αποτελεί συνταγματικό δικαίωμα μου,αλλά μετά έγραφα κανονικότατα χωρίς κανένα πρόγραμμα.Είδα λοιπόν απο μονος μου πόσο μελετάτε τα ΙP και μεχρι που εκτίνονται οι ερευνες σας.Sorry,αλλα μου φαινονται λιγο μπούρδες ολα αυτα που κατα καιρούς επικαλειστε για τα ΙP και τις διπλές ταυτότητες.Κλείδωσε λοιπόν τον ΥuGiOh(αν και λατρέυω αυτο το nickname),και τον Peppermint.Ψάξε απο μονος σου θα δείς οτι εχουν κοινό ΙP με τον Εl Morya και τον Ryche.
Νομίζω οτι αυτά τα nicknames δεν καναν πουθενά κακό και αν μη τι αλλο προκαλεσαν στο ελαχιστο μια καποια ενδιαφέρουσα κινηση στα φορουμς.
Ετσι ειναι ΑDMIN,δεν γίνεται να σου λέω οτι έχω 5 λογαριασμούς 1ης Βαθμιδος και εσυ να ψάχνεσαι.Δεν γίνεται να σου λέω εγώ για το praying fairy.Ας ειναι καλά το www.astalavista.com/Ολα μου τα λέει..
Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις.Εξοπλίσου πάντως..

Επιθυμώ να επιστρέψω-αν και δεν εφυγα ποτέ όπως καταλαβαίνεις-όποτε εγω θεωρω πρεπον,ξεχνωντας ο,τι ασχημο εχει συμβεί στο παρελθον.Χωρίς συναντήσεις επι συναντήσεων διαλεγοντας απλά ενα nickname και δηλώνοντας απο την αρχη στους υπευθυνους και στα μελη ποιος ειμαι.Ολα αυτα αφου λήξει η ποινή που μου έχει επιβληθεί ως Ryche.
Εγω λοιπόν οτι είχα να σου πώ σου το πα.Απο κει και πέρα αν θες να συζητησουμε κι αλλο,ανοιξε ενα θεμα να τα πούμε,ή ας τα πούμε μεσω μειλ ή τηλεφωνου.Δεν μπορούμε να κατέβουμε Αθήνα.Δεν μπορείς να μας πεις που θα κάνουμε Χριστούγεννα!Αν υπάρχει κάποιος απο την ομάδα σας εδώ στην θεσσαλονίκη μπορούμε να συναντηθούμε.Αν και δεν εχω να πώ κατι άλλο.Ούτε και να προσκυνήσω κανεναν.
Ο Ryche εμφανιστηκε στα φορουμς εν μεσω πολυεπιπεδης σφαγής,ως φιλος, απ' οσο μπορώ να θυμαμαι απο καποιο μειλ μου.Τελικά κατάφερε να γίνει αλλος ενας εχθρός.Σε μια σχέση ομως ποτέ δεν φταίει μονο ο ένας,αν και μου ειναι αδιαφορο αν θα το ομολογήσετε.
Αν η Αμαλια θεωρεί οτι την προσεβαλλα παλαιότερα καπου,της ζητω συγγνώμη.Αλλα admin, σε σενα δεν εχω να πω τιποτε.Στον άνθρωπο που πίστεψα οτι υπήρξε φιλικός απεναντι μου κάποτε και πίστεψα οτι διέκρινε τι "πάστας" ανθρωπος είμαι επειδή ακριβώς με γνώρισε απο κοντα,έχω να του πώ μονάχα αυτό:Kρίμα.

Τέλος Αdmin,θα ήθελα πολύ να σε δω να προσπαθείς,να αιτιολογήσεις το κλείδωμα της Άτμα, η οποία παρα τις ύβρεις που δέχτηκε τον τελευταίο καιρό,αντέδρασε μόνο στην προσπαθεια καποιου μελους να της χρεώσει πραγματα που ουδέποτε διέπραξε.Στην τελική επικοινώνησε μονος σου με το Mystica!Θα δεις οτι όλα αυτά που εγραψε η Ατμα ειναι αληθή--αν και πήρε την συγκατάθεση των ιδρυτών του, για να μιλήσει--Και πες μου σε παρακαλώ τον τρόπο που καποιος μπορει να υπερασπίσει τον εαυτό του σε τέτοιες καταστάσεις..Και μην μου απαντήσεις με την "Αδιαφορία", γιατί και εσύ προσωπικά εχείς απαντήσει σε όλες τις κατηγορίες που σου αποδώθηκαν.

Σε παρακαλώ μην με υποχρεώσεις ξανά να γράψω για όλα αυτά τα θέματα.
Οπως σου είπα προσπαθώ να τα αφήσω πίσω μου.
Ευχαριστούμε,πάραυτα για την πρόσκληση.
Ευχομαι,ο,τι απόφαση και να πάρεις,καλή τύχη στις δραστηριότητες
του Εsoterica.Ελπίζω,με την επικείμενη αλλαγή εμφανισης των φορουμς ,ν' αλλαξει και η Νοοτροπία που επικρατει.
Επανεξεταστε τις θεσεις σας.
Τους κανονες σας.
Την χρηση τους.

Εγώ αν θελήσω να ξαναγράψω,θα το κανω με την έγκριση σου ή οπως σου απέδειξα χωρις αυτήν..

Eλπίζω να έγινα κατανοητός και να υπήρξα γόνιμος.


ΑtmaRyche

"H Αλήθεια είναι Μία,
αλλά οι σοφοί την λένε με διαφορετικές λέξεις."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 19:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
Namaste Admin:)
..θα συμφωνήσω με την κίνηση σου και τα όσα καλλιτεχνικώς περιέγραψες με το πλέγμα/θα συμφωνήσω επίσης και με σχεδόν όλα όσα πλέον θεωρούνται συμπεράσματα σου:)Με χαροποιεί το γεγονός ότι υπήρξα "θύμα μιας "ατελείωτης και καλά" κατάστασης" που βοήθησε στην τελική να έχουμε όλοι, αυτά τόσο σημαντικά αποτελέσματα..
Θα πουν κάποιοι//ποσως μενδιαφέρει αλλά το κοινοποιώ για να δώσω χαρά:Ρ//πως θα έκανα ό,τιδήποτε για την ταυτότητα μου!Μα ναι! έτσι είναι,είμαι η Ατμα,αυτή είναι η ταυτοτητά μου και στον έξω κόσμο!όχι μόνο ένα nickname,όπως είθεισται να συμβαίνει,Είμαι ένα φυσικό πρόσωπο που έχει τόσες εκφάνσεις όσες καλείται να διατηρεί σταθερές το βαφτιστικό μου όνομα ,με τον ίδιο τρόπο που η ψχ μου λαμβάνει μυητικους ρόλους,όχι για μένα που είναι απλώς εκφάνσεις μου,αλλά προς τους απέναντι που κάθε φορά καλούνται να ταυτιστούν αλλά και να αποταυτιστούν μαζί μου//τον ξέρω τον ρόλο μου/αλλά αυτός είναι ο δικός μου ρόλος//ο καθένας έχει και τον μοναδικό δικό του./κανείς δεν μπορεί να το κάνει αυτό,εκτός κι αν βρει τρόπο να γίνει εγω!/μα δεν γίνεται,ακόμη κι αν πάψω να ζω:Ρ

Εν ολίγης,δεν έχω πει ποτέ κάτι και για κανέναν, αν αυτός δεν έχει κινήσει "γη και ουρανό με το στανιό" για να το πράξω,και σαν ανθρωπος προς ανθρωπο δίνω πάντα ευκαιρίες-κάνω το χατήρι θαλεγα χαριτολογώντας- ακόμη και σε όσους αποδεικνύουν κάθε φορά πως δεν το αξίζουν.
Θα είμαι πάντα έτσι,γνωρίζω τι προσφέρω και γνωρίζω τι είναι σύνηθες να λαμβάνω μεσα στην δεδομένη αυτη κοινωνία που σπάνια ,όσο μεγαλώνω ,με εκπλήσει..Αυτή είμαι..!Είμαι η Ατμα!(Ήμουν η Ατμα πριν μπώ στα φόρουμ,πως λοιπόν είμαι μια "απλή ταυτότητα μέλους"//κι όχι ένα φυσικό πρόσωπο ,αφού είμαι!//όπως κάποιον που παριστάνει τον ταδε ή τη δείνα,αλλά εκ των πργμτων δεν δυναται να είναι;)

Θα είμαι πάντα εδώ,ειτε αυτό αρέσει σε κάποιους,είτε όχι.
Είναι τόσα τα πνευματικά μου παιδιά ,που δέν "φοβάμαι" όσους ντύνονται τα λόγια μου,για να μου τα κλέψουν.(σαν το λύκο που έκανε τη γιαγια στηνκοκκινοσκουφίτσα...)
ΟΛΟΣ Ο ΧΡΥΣΟΣ ΈΙΝΑΙ ΜΈΣΑ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΟΥ!("ατομίστρια";,χμ,ναι! είμαι αυτόνομη οντότητα,και έχω σώας τα φρένας)

--Αυτό που πρέπει να θυμάστε όλοι όσοι νομίζετε ό,τιδήποτε για μένα είναι πως αν δεν με νοιώσετε,Εμενα την ατμα σας,δεν θα καταλάβετε ποτέ τι "βλέπετε" σε μένα,δεν θα καταλάβετε ποτέ ότι απλά είστε εσείς αυτα που καταλογίζετε σε μενα!--τώρα αν αυτο που λέω /για πολλοστη φορά/ έχει χρησιμοποιηθει και απο αλλους με τον χειριστο τρόπο,αν κατανοήσετε τα λόγια μου δεν θα είναι δύσκολο να δείτε τι και πως..--

Είμαι καθαρη σαν νερό και όπως λέει και μια καλή μου φίλη,ο ανθρωπος αποτελειται απο αυτό σε ποσοστό πάνω του 70%...//τι ΄θελω να πω; ότι απλά εγώ το γνωρίζω αυτό..'η μάλλον:δεν το ξεχνώ.

Καλη συνέχεια σε σας,καλές διακοπές στην Ατμα.)

Φως και αγάπη σε ολους


Υ.Γ.Σχετικά με τυχόν αποριές σου, αγαπητέ Αντμιν,ή σχετικά όσα δεν απάντησα περί "διαδικαστικών",θα πω ότι με κάλειψε με όσα ήδη έγραψε //και αφορουν στ'ονομά μου// ο Ραιχ.


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 20:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
το G-ίνι μου ετοιμάζει μια σπέσιαλ μακαρονάδα και αδημονώ – αλλά τι να κάνω ?

Xμ.. μακαρονάδα ε... έτσι έλεγα και εγώ κάποτε.. μέχρι που στο τέλος .. εβλεπα μακαρόνια εε.. δεν άντεξα στο τέλος και της τα στόλισα στην κεφαλήν έτσι λοιπόν έμαθε να μαγειρεύει.. ντολμαδάκια σουτζουκάκια ετσι για να μαθαίνετε και εσείς απο εμάς τους παλιούς


Επ` ευκαιρίας να αποχαιρετήσω τις αδειούχες...

Edited by - allzzaro on 06/12/2005 20:20:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 20:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Βρε allzzaro,
δοκίμασα να εισέλθω και ακόμη δεν απενεργοποιήθηκα.
ADMIN
ΧΡΟΝΙΑΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΑΥΜΑ;
Δηλαδή μπορούμε να γράφουμε;
Τυχαία πέρναγα και είπα να μπω.
ΝΑ ΜΕΙΝΩ;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 21:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Αllzzaro μας

φυσικά και μαγειρεύουμε κι άλλα ... πάντως η μακαρονάδα μια χαρά φαγώθηκε ....

Αφροδίτη, κάνε κορίτσι μου και λίγο κράτει στα σάλια του γλυψίματος...

Εγινε, τα λέμε...


Galadriel


Δ
Ε Κ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 21:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Αllzzaro μας

φυσικά και μαγειρεύουμε κι άλλα ... πάντως η μακαρονάδα μια χαρά φαγώθηκε ....

Αφροδίτη, κάνε κορίτσι μου και λίγο κράτει στα σάλια του γλυψίματος...

Εγινε, τα λέμε...


Galadriel


Δ
Ε Κ


Συνεχίζεις να δείχνεις τη φτήνεια σου. Τη ζήλεια και την ασχήμια σου... ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΤΥΣΩ...
ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ...
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.
ΟΤΑΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗ ΦΥΣΗ ΜΕΡΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΠΑΛΛΑΣΣΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΙ.
ΕΝΙΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ.
ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2019043
Maintained by Digital Alchemy