ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Mε αφορμή την ονομαστική σου γιορτή, αλλά και την προτίμηση της Θείας.. Πρόνοιας.. να σε δοκιμάζει κάθε τόσο... να σου αφιερώσω το Αγαπάω του Ν. Καββαδία..


Αγαπάω τ'ό,τι είναι θλιμμένο στον κόσμο.
Τα θολά τα ματάκια,τους αρρώστους ανθρώπους,
τα ξερά γυμνά δέντρα και τα έρημα πάρκα,
τις νεκρές πολιτείες,τους τρισκότεινους τόπους.
Τους σκυφτούς οδοιπόρους που με ένα δισάκι
για μια πολιτεία μακρινή ξεκινάνε,
τους τυφλούς μουσικούς των πολύβουων δρόμων,
τους φτωχούς,τους αλήτες,αυτούς που πεινάνε.
Τα χλωμά τα κορίτσια που πάντα προσμένουν
τον ιππότην που είδαν μια βραδιά στ'όνειρό τους,
να φανεί απ'τα βάθη του απέραντου δρόμου.
Τους κοιμώμενους κύκνους πάνω στ'ασπροφτερό τους.
Τα καράβια που φεύγουν για καινούρια ταξίδια
και δεν ξέρουν καλά-αν ποτέ θά'ρθουν πίσω
αγαπάω,και θά'θελα μαζί τους να πάω
κι ούτε πια να γυρίσω.
Αγαπάω τις κλαμμένες ωραίες γυναίκες
που κυττάνε μακριά,που κοιτάνε θλιμμένα...
αγαπάω σε τούτον τον κόσμο-ό,τι κλαίει
γιατί μοιάζει μ'εμένα.

Χρόνια πολλά

Edited by - allzzaro on 10/11/2005 17:43:16

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Αllzzaro και Avallon και σεις ομορφαίνετε το χώρο εδώ, γενικά, ο πρώτος με το χιούμορ του -κι ας μου μπαίνει- είσαι άψογος ρε θηρίο, και η δεύτερη με τους ζεστότατους προβληματισμούς της.
Σας χαμογελώ.
Δεν γκρινιάζω.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Αllzzaro και Avallon και σεις ομορφαίνετε το χώρο εδώ, γενικά, ο πρώτος με το χιούμορ του

quote:
-κι ας μου μπαίνει- είσαι άψογος ρε θηρίο,

εεε... δεν σου μπαίνω..εννοώ με το σκεπτικό αυτό.. απλά σκέφτομαι κάτι και το λέω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 18:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ωραίος!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 18:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Δεν θέλω να παραπονιέμαι.
Κύττα γύρω σου, ο κόσμος είναι και
λαμπερός.
Γιατί να μας πικραίνει η καθημερινότητα;
Οι λάθος επιλογές.
Το esoterica μάγκες και κούκλες το λατρεύω...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Είμαι ενας φτωχός και μόνος.. καου-μπόυ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 19:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Καλησπέρα παιδιά.
Λυπάμαι Avallon για όλο αυτό που περιέγραψες, φαντάζομαι πως ένοιωσες.

allzzaro δεν θέλεις να μου δώσεις κωδικό αλλά άσε μου τουλάχιστον αυτό με τον Λουκυ Λουκ. Εγώ είμαι ο φτωχός και μόνος καου μπου, θυμάσαι που το είχα βάλει στο post μου όταν με έλεγες κυβερνητικό εκπρόσωπο? Τι στο καλό γίνεται εδώ μέσα μα δεν σεβόμαστε καθόλου το clopyright, απορώ δηλαδή, εξανίσταμαι.
Αφήστε μου και μένα ένα σλόγκαν, ή τέλοσπάντων βρέστε μου ένα καινούργιο. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 07:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Avallon, μου θύμισες ένα σκηνικό που έτυχε σε μένα πρίν 3 περίπου χρόνια όταν μάζεψα από τον κάδο απορριμάτων στη γειτονιά μου μια σακκούλα που είχε μέσα 5 νεογέννητα γατιά...
Αποτρόπαιο, έ?
Γεμίσαμε φιλόζωους...

Σήμερα δεν έχω να παραπονεθώ για τίποτα!
Περίεργο...

quote:
Αφήστε μου και μένα ένα σλόγκαν, ή τέλοσπάντων βρέστε μου ένα καινούργιο.

Μετά από την pyramid, να μου βρείτε κι εμένα ένα παρακαλώ!

Υ.Γ. Avallon, χρόνια πολλά για την ονομαστική σου εορτή!

In anticipation of my resurrection...

Edited by - Dying_Incubus on 11/11/2005 07:37:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 09:03:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Avallon, μου θύμισες ένα σκηνικό που έτυχε σε μένα πρίν 3 περίπου χρόνια όταν μάζεψα από τον κάδο απορριμάτων στη γειτονιά μου μια σακκούλα που είχε μέσα 5 νεογέννητα γατιά...
Αποτρόπαιο, έ?
Γεμίσαμε φιλόζωους...

Για αυτό το έκανα φίλε μου... εκεί θα κατέληγε από τους γείτονες... και δε ξέρω και γω πόσο θα βασανιζόταν...

Ευχαριστώ τον allzzaro για την ΦΟΒΕΡΗ αφιέρωση, την ΑΦΡΟΔΙΤΗ για τα καλά της λόγια και τους υπόλοιπους για τις ευχές...

Ζητάω πολλά ρε παιδιά σήμερα μέρα που είναι να μη μου συμβαίνουν μλκς? Να ξεκίναγε τουλάχιστον σήμερα η μέρα σωστά?
Να όμως που δεν έγινε... γιατί το αγγελούδι μου αποφάσισε να κρύψει τα κλειδιά με αποτέλεσμα όταν ήρθε η ώρα να αναχωρήσουμε για τον παιδικό σταθμό να ψάχνουμε μια ώρα τα κλειδιά και μετά κατέληξα να αφήσω το σπίτι ανοιχτό για να μην κλειστώ απέξω...

Και το χειρότερο: Hταν μαζί και τα κλειδιά του αυτοκινήτου!

Φέτος για δώρο θέλω λίγη ηρεμία και λιγότερες καντεμιές στη ζωή μου... τόσα πολλά ζητάω?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 09:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Avallon ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
Να είσαι πάντα καλά

Αχ αυτά τα αγγελούδια βρε Avallon, να δεις τι θα σου κάνει όταν μεγαλώσει περισσότερο.
Ο γιός μου είναι 9,5 ετών και κάθε μέρα που περνάει βλέπω ότι είμαι όλο και πιό αδαής. Δεν τα βγάζω πέρα που λέμε, είναι ικανός εάν το αποφασίσει και έχει και την οικειότητα να σε στείλει αδιάβαστη.
Και όταν πλέον έχω φτάσει στα όριά μου πετάει και ένα "μανούλα μου που σε αγαπάω πολύ" και εγώ έχω τελειώσει ότι είναι να πω πριν καν αρχίσω. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 15:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
allzzaro δεν θέλεις να μου δώσεις κωδικό αλλά άσε μου τουλάχιστον αυτό με τον Λουκυ Λουκ. Εγώ είμαι ο φτωχός και μόνος καου μπου, θυμάσαι που το είχα βάλει στο post μου όταν με έλεγες κυβερνητικό εκπρόσωπο?

Oχι βρέ pyramid.. θα μας μουρλάνεις.. ζητάς τον κωδικό του James Bond.. ή ζητάς να κατοχυρώσεις το φτωχό και μόνο κάπου μπόυ...
Να μου έλεγες οτι ζητάς το nikita ή το lara ή το cat woman.. ε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 15:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Μετά από την pyramid, να μου βρείτε κι εμένα ένα παρακαλώ!

Tι??
θές και εσύ??
βρε βρε βρε.. να σου βρώ..λοιπόν ..
εεε.. επιθεωρητής.. Σαίνης.. ``εμπρός λοιπόν καλά μου .. πόδια`` χεχε.. ήηηη ... προτιμάς το σλόγκαν των Ντυπόν και Ντυπόν.. ξέρεις.. τους δύο τύπους.. Τεντεν.. δίδυμοι αστυνομικοί.. που δεν ξέρεις .. ποιός είναι ο Ντυπόν.. και ποιός ο Ντυπόν...


Βρε που πάω και τα βρίσκω...

Edited by - allzzaro on 11/11/2005 17:37:20

Edited by - allzzaro on 11/11/2005 17:38:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 17:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Avallon χρόνια καλά πολλά ευτυχισμένα γελαστά, με ηρεμία γαλήνη αγάπες αληθινές στοργικές φιγούρες και παρουσίες γύρω σου φίλων πραγματικών, με ένα όνειρο απέραντο που πάντα θα γίνεται στόχος και θα οδηγείται στην πραγμάτωση.
Αυτά μεστά ειλικρινά και από καρδιάς.

Μιά αγκαλιά λουλούδια κόκκινα ροζ και λευκά. Τριαντάφυλλα δροσερά και μπουμπουκιασμένα.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 16:41:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Tι??
θές και εσύ??
βρε βρε βρε.. να σου βρώ..λοιπόν ..
εεε.. επιθεωρητής.. Σαίνης.. ``εμπρός λοιπόν καλά μου .. πόδια`` χεχε.. ήηηη ... προτιμάς το σλόγκαν των Ντυπόν και Ντυπόν.. ξέρεις.. τους δύο τύπους.. Τεντεν.. δίδυμοι αστυνομικοί.. που δεν ξέρεις .. ποιός είναι ο Ντυπόν.. και ποιός ο Ντυπόν...


Να σου πώ την αλήθεια, προτιμώ τον Σαΐνη!
Οι δίδυμοι αστυνομικοί δε μου αρέσουν τόσο...
Μην αναρωτιέμαι μετά κι εγώ κι οι υπόλοιποι ποιός είμαι.
Ας πάρω αυτόν με τα "καλά του πόδια" να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 18:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Μην αναρωτιέμαι μετά κι εγώ κι οι υπόλοιποι ποιός είμαι.

Eτσι ε..?? Εσύ γιατί να αναρωτιέσαι?? τώρα για τους υπόλοιπους... λογικό θα είναι ...
Εμπρός λοιπόν καλά μου κυκλώματα

pyramid...που είσαι...??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 21:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
Και όταν πλέον έχω φτάσει στα όριά μου πετάει και ένα "μανούλα μου που σε αγαπάω πολύ" και εγώ έχω τελειώσει ότι είναι να πω πριν καν αρχίσω

Ομοιοπαθής.
Pyramid τι να του πω για το τι θα πει εσωτερισμός και μεταφυσική?
Ο δικός σου σε εχει δεί στον υπολογιστή?

Ουφ!!!

ΦιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 13:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Καλημέρα παιδιά.

Dying σωστό σε βρίσκω, προτίμησε τον Σαϊνη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν και θα σου πήγαινε και ο Μαγκάϊβερ. Low profile τύπος που όμως την κατάλληλη στιγμή θα βρει την λύση και ο άλλος θα μείνει ξερός να τον κοιτάει με το στόμα ανοικτό.

Allzzaro με έχεις πάρει με στραβό μάτι. Ρε φίλε μεγάλωσα με Λουκυ Λουκ, Κοκομπίλ, Μικρό Σερίφη, Μπλεκ, κ.λ.π.
Έπαιζα σε αλάνες στον Κολωνό και τα καλοκαίρια στο εξοχικό που έχουμε στα δάση και στα χωράφια, με σφεντόνες-τόξα-μπάλα-σπαθιά κ.λ.π. Καταλαβαίνεις ότι δεν μεγάλωσα έχοντας ως πρότυπο την Barbie άρα το λιγότερο που μπορώ να δεχτώ είναι την Ντιάνα από τον Μικρό Σερίφη.
Λοιπόν για να μην προβληματιζόμαστε αυτό θα διαλέξω, την Ντιάνα, εάν βέβαια συμφωνείς και εσύ ως πρώτος διδάξας.

nst αφού είσαι ομοιοπαθής καταλαβαίνεις τι γίνεται. Με κάνει ότι θέλει σου λέω, εγώ που δεν σηκώνω και πολλά γίνομαι αλοιφή για τους κάλους.

Ναι με έχει δει στον υπολογιστή αλλά δεν του έχω εξηγήσει τους δύο όρους που αναφέρεις. Δεν με έχει ρωτήσει.Έχει όμως κάποια γνώση σχετικά με όσα λέμε στο forum. Τις συζητήσεις αυτές τις είχαμε ξεκινήσει από πιό παλιά.
Αρχίσαμε με την δική του συμπεριφορά, πως αισθάνεται, γιατί αισθάνεται έτσι, γιατί αντέδρασε με ένα συγκεκριμένο τρόπο κ.λ.π.
Το προεκτείναμε και σε φίλους του ή στο οικογενειακό του περιβάλλον.
Κάναμε υπό μορφή παιχνιδιού ασκήσεις τηλεπάθειας, χαλάρωσης, οραματισμού.

Έτσι όταν με είδε στον υπολογιστή και είδε τα post στο forum, ήταν κάτι σχετικά οικείο γι΄αυτόν. Επιπλέον του είπα ότι εδώ γράφουν άτομα με κοινά ενδιαφέροντα και με έναν στόχο, να γίνονται κάθε μέρα καλύτεροι άνθρωποι. Ο καθένας από εμάς έχει κάποιες γνώσεις που κάποιος άλλος μπορεί να μην τις έχει και συζητώντας μαθαίνουμε πράγματα που δεν θα είχαμε τρόπο και χρόνο να μάθουμε.
Δείχνει ότι προς το παρόν τον ικανοποιεί αυτή η απάντηση.

Εάν όμως δεν του έχεις πει τίποτα δεν μπορείς να του εξηγήσεις ακριβώς αυτό που ανέφερες.
Ίσως να τον ικανοποιήσει ως απάντηση αυτό που είπα στον δικό μου για το στόχο. Για δοκίμασέ το και βλέπουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Eτσι ε..?? Εσύ γιατί να αναρωτιέσαι?? τώρα για τους υπόλοιπους... λογικό θα είναι ...
Εμπρός λοιπόν καλά μου κυκλώματα


Ε, να μην αναρωτιούνται οι άλλοι ποιός από τους 2 αδερφούς είμαι γιατί στο τέλος θα μπερδευτώ κι εγώ.
Μην πάθω καμία κρίση ταυτότητας σε αυτή την ηλικία, κρίμα δεν είναι?

quote:
Dying σωστό σε βρίσκω, προτίμησε τον Σαϊνη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν και θα σου πήγαινε και ο Μαγκάϊβερ. Low profile τύπος που όμως την κατάλληλη στιγμή θα βρει την λύση και ο άλλος θα μείνει ξερός να τον κοιτάει με το στόμα ανοικτό.


Με πιάνεις, αγαπητή μου....
Για να πώ τι θα σου ταίριαζε κι εσένα...
Τι λές για την Ζήνα, αυτή με το μαστίγιο και το σπαθί?
Καλή-καλή αλλά άμα την τσιγκλίσεις τρέχεις να κρυφτείς!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 16:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Κάτι φορές σκέφτομαι πόσο αντιπαθητικοί κενοί άχρωμοι άγευστοι μπορεί να είναι ωρισμένοι άνθρωποι.
Τελείως ξυνοί κι ανεγκέφαλοι. Τώρα πιά αυτό το προσπερνώ. Δεν τους μιλώ καν, γίνομαι ρατσίστρια γυρνώ το κεφάλι από την άλλη. Βέβαια αυτό μπορεί να μην είναι δείγμα εσωτερισμού είναι όμως προσπάθεια προστασίας του εαυτού μας. Δείγμα σεβασμού προς τον εαυτό μας. Ναι υπάρχουν πλάσματα που δεν αγαπούν δεν αγαπιούνται δεν χρωματίζουν τη ζωή τους με φως. Αλλά επιλέγουν το βαθύ μαύρο. Εντός εκτός και βάλε... ΄Ατομα που γεννιούνται γιά να πεθάνουν όπως λέει κι ένας τενόρος φίλος ο Κωνσταντίνος Π...

Α.Ρ.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 18:01:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
[b]Avallon χρόνια καλά πολλά ευτυχισμένα γελαστά, με ηρεμία γαλήνη αγάπες αληθινές στοργικές φιγούρες και παρουσίες γύρω σου φίλων πραγματικών

Oλα τα έχω εκτός από τους αληθινούς φίλους...
Σε αυτό νομίζω έχω πιάσει πάτο τον τελευταίο καιρό...

quote:
Pyramid τι να του πω για το τι θα πει εσωτερισμός και μεταφυσική?
Ο δικός σου σε εχει δεί στον υπολογιστή?

Ευτυχώς για μένα δεν έχει έρθει ακόμα αυτή η δύσκολη στιγμή.
Φαντάζομαι όταν έρθει θα το χειριστώ όπως η pyramid...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 18:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Oλα τα έχω εκτός από τους αληθινούς φίλους...
Σε αυτό νομίζω έχω πιάσει πάτο τον τελευταίο καιρό...


Avallon, μην το λές καλή μου. Πολλές φορές στη ζωή μου
οι φιλίες με στήριξαν περισσότερο και από μία σχέση.
Λες τότε, βρε, τούτη η αγάπη η φροντίδα η προστασία ο σεβασμός από που πηγάζουν να πάρει η ευχή; Κι έτσι προσφορά χωρίς να ζητούν κάτι. Από τότε όσο κι αν είμαι δοσμένη παθιασμένη ευτυχισμένη σε μία σχέση υπολογίζω τις φιλίες δεν τις αφήνω στην άκρη μήτε τις παραγκωνίζω.
Οι φίλοι ίσως μείνουν γιά πάντα. Οι σχέσεις όμως;


ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ. ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ. ΕΣΥ ΑΞΙΖΕΙΣ. ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟΝ ΜΙΑ ΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ.

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 00:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
quote:

Κάτι φορές σκέφτομαι πόσο αντιπαθητικοί κενοί άχρωμοι άγευστοι μπορεί να είναι ωρισμένοι άνθρωποι.
Τελείως ξυνοί κι ανεγκέφαλοι. Τώρα πιά αυτό το προσπερνώ. Δεν τους μιλώ καν, γίνομαι ρατσίστρια γυρνώ το κεφάλι από την άλλη. Βέβαια αυτό μπορεί να μην είναι δείγμα εσωτερισμού είναι όμως προσπάθεια προστασίας του εαυτού μας. Δείγμα σεβασμού προς τον εαυτό μας. Ναι υπάρχουν πλάσματα που δεν αγαπούν δεν αγαπιούνται δεν χρωματίζουν τη ζωή τους με φως. Αλλά επιλέγουν το βαθύ μαύρο Εντός εκτός και βάλε... ΄Ατομα που γεννιούνται γιά να πεθάνουν όπως λέει κι ένας τενόρος φίλος ο Κωνσταντίνος Π...



Αγαπητή Αφροδίτη προσυπογράφω...Εγώ τους ονοματίζω ζωνατνούς νεκρούς ή ζόμπι...Ομως έχω μιά διαφωνιά ως προς το χρώμα.....``Αλλά επιλέγουν το βαθύ μαύρο.`` 1)Γιατί μετά το πορτοκαλί είναι το αγαπημένο μου χρώμα 2)Γιατί ως ποιήτρια σίγουρα σε ακουμπάει η ``μαυρίλα`` του Καρυωτάκη....εφόσον σου μεγενθύνει το φως της ζωής,άσχετα έαν θάνατος είναι οι κάριες που πεθαίνουν στα κεραμύδια..3)Μαύροι ειναι οι αγαπημένοι μου διαχρονικοί 35 χρόνια Black Sabbath που η οικουμενική στιχουργία τους συναντά τον Καρυωτάκη και στη καλοκαιρινή συναυλία ενώσαν 3 γενιές 25000 Ελλήνων γιά πρώτη & τελευταία φορά με Ozzy 4)Αν δεν υππρχε η αντίθεση του μαύρου πως θα νιώθαμε το Ζεστό Λευκό του φωτός της ηλιακτίδας στη ζωή μας?? Δε μπορώ να γράψω ποιητικότερα like you, άλλα είναι υποκριπτόμενη η μουσικότητα στα γραφόμενα όπως έχεις πεί κάποια άλλη στιγμή.... Εδώ δε μιλάμε γιά γλυκά ,άλλα γιά Δρεπανηφόρα Ουράνια Τοξα..


Open mind for a different view....

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 10:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
ΠΡΩΤΗ ΜΑΪΟΥ

Πρώτη Μαΐου και στη Βαστίλη
Ξεκινάνε οι καρδιές των φοιτητών
χίλιες ημέρες κόκκινες μαύρες
Ο Φεντερίκο, η Κατρίν και η Σιμών

....

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 14:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
έχω δίκιο βρε Αμαλία... κι επειδή έχω δίκιο δεν χρειάζεται παρά μία ενημέρωση επ' αυτού....

το δίκιο δεν το διεκδικεί κανείς με φωνές και κολακείες...
το φέρει μέσα του, το ενσωματώνει και ενίοτε το εκφράζει για να μην νομίζουν οι άλλοι πως η σιωπή είναι αποδοχή....


όσο για το "ξύλο".... ξέρω επακριβώς από που μου έρχεται, αν και ως τομάρι ξεγυρισμένο δεν το πολυκαταλαβαίνω πλέον!

κατά τ'άλλα....

Ι've passed the test
I've diminished and
went into the West
and remain
Galadriel



bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 20:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:

Κάτι φορές σκέφτομαι πόσο αντιπαθητικοί κενοί άχρωμοι άγευστοι μπορεί να είναι ωρισμένοι άνθρωποι.
Τελείως ξυνοί κι ανεγκέφαλοι. Τώρα πιά αυτό το προσπερνώ. Δεν τους μιλώ καν, γίνομαι ρατσίστρια γυρνώ το κεφάλι από την άλλη. Βέβαια αυτό μπορεί να μην είναι δείγμα εσωτερισμού είναι όμως προσπάθεια προστασίας του εαυτού μας. Δείγμα σεβασμού προς τον εαυτό μας. Ναι υπάρχουν πλάσματα που δεν αγαπούν δεν αγαπιούνται δεν χρωματίζουν τη ζωή τους με φως. Αλλά επιλέγουν το βαθύ μαύρο Εντός εκτός και βάλε... ΄Ατομα που γεννιούνται γιά να πεθάνουν όπως λέει κι ένας τενόρος φίλος ο Κωνσταντίνος Π...



Αγαπητή Αφροδίτη προσυπογράφω...Εγώ τους ονοματίζω ζωνατνούς νεκρούς ή ζόμπι...Ομως έχω μιά διαφωνιά ως προς το χρώμα.....``Αλλά επιλέγουν το βαθύ μαύρο.`` 1)Γιατί μετά το πορτοκαλί είναι το αγαπημένο μου χρώμα 2)Γιατί ως ποιήτρια σίγουρα σε ακουμπάει η ``μαυρίλα`` του Καρυωτάκη....εφόσον σου μεγενθύνει το φως της ζωής,άσχετα έαν θάνατος είναι οι κάριες που πεθαίνουν στα κεραμύδια..3)Μαύροι ειναι οι αγαπημένοι μου διαχρονικοί 35 χρόνια Black Sabbath που η οικουμενική στιχουργία τους συναντά τον Καρυωτάκη και στη καλοκαιρινή συναυλία ενώσαν 3 γενιές 25000 Ελλήνων γιά πρώτη & τελευταία φορά με Ozzy 4)Αν δεν υππρχε η αντίθεση του μαύρου πως θα νιώθαμε το Ζεστό Λευκό του φωτός της ηλιακτίδας στη ζωή μας?? Δε μπορώ να γράψω ποιητικότερα like you, άλλα είναι υποκριπτόμενη η μουσικότητα στα γραφόμενα όπως έχεις πεί κάποια άλλη στιγμή.... Εδώ δε μιλάμε γιά γλυκά ,άλλα γιά Δρεπανηφόρα Ουράνια Τοξα..


Open mind for a different view....


Τα γράφεις αρκετά μεστά και γιατί όχι judas και ποιητικά. Σήμερα δεν παραπονιέμαι. Η ζωή μου μοιράζει συνέχεια μικροχαρές, γιατί να φωνάζω και να ψιλοδιαμαρτύρομαι. Διαγράφεις προσπερνάς τα αρνητικά γελάς με τα χάλια ωρισμένων και πας παρακάτω. Η ζωή είναι ωραία.

Δεν θέλω τα τύμπανα των θριάμβων
ν΄αναγγέλουν τη δόξα μου.

Το δικό σου χαμόγελο μου φτάνει.

Γ.ΡΙΤΣΟΣ.

-΄Ενα γλυκό χαμόγελο ομορφαίνει τη ζωή μας.-
Ποιός διαφωνεί;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 10:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Τα παράπονα λιγοστεύουν.
΄Ολο και καλύτερα.
Φόβος ουκ έστιν εν τη αγάπη
αλλ΄η τελεία αγάπη έξω βάλλει τον φόβον.
Α΄Ιωάννη, 4:18...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 12:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Tης π@...@ς το κάγκελο μιλάμε...

και όσο περισσότερο μιλάμε τόσο περισσότερο αυτό το κάγκελο μακραίνει και βγάζει τα μάτια, ιθυνόντων και μη,
εντός και εκτός της ελληνικής κοινωνίας....

ε, ρε ....
σε τι κόσμο μπαμπά
μ'έχεις φέρει να ζήσω...

G.

υ.γ. ούτε καν όρεξη να αναλύσω το παράπονο δεν έχω...

bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 15:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Η ζωή δεν θέλει παράπονα.
Γκαίτε σοφά μονολογούσες: ΜΕΓΑΛΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ...
ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΟΡΠΙΖΟΝΤΑΙ...ΕΧΩ ΚΙ ΑΛΛΑ αλλά άσε...

Nympharum membra disjecta.
KAΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bonnie_and_Clyde
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 16:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bonnie_and_Clyde

Γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε όλοι στην Γενική Σαλάτα Μηνυμάτων?
Eίναι πολύ ωραία θέμα και με κάνει και γελάω γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα!


BonnieΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Θα γράψω σοφότατες παροιμίες στο ανάλογο θέμα, αλλά να τώρα μου ήρθε στο καθαρό μυαλουδάκι μου μία.

ΤΟΝ ΠΡΩΙΝΟ ΘΥΜΟ ΚΡΥΨ΄ΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ...
ΚΑΛΟ...

Α.Ρ.

ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΝΤΑΣ
ΚΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΙΣ ΑΥΓΕΣ ΓΕΡΝΩ ΑΠΑΣΤΡΑΠΤΟΝΤΑΣ
ΦΙΛΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΙΩΠΕΣ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy