ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΝΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ Η "ΟΥΣΙΑ"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 20:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ορισμός σου είναι καλύτερος απο αυτόν των γραφών πάντως Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2009, 20:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν λέω, καλά όλα αυτά με την λαγνεία αλλά υπάρχει κάτι πιό σημαντικό,σήμερα παίζει η Πανάθα!! Ας ευχηθούμε όλοι να περάσουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 12:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα κακος ειμαστε ανθρωποι ή ισως δεν ειμαστε ΟΛΟΙ ανθρωποι , γιατι τετοιο μισος για την ανθρωπινη φυση? για τα θελω του καθε ανθρωπου ?

ποιος ειναι αυτος που ΟΡΙΖΕΙ οτι η λαγνεια ειναι ΚΑΚΟ ? οτι ειναι ΑΜΑΡΤΙΑ ? ΠΟΙΟΣ ? η θρησκεια ? σιγα τα αυγα , ποιος ? ο σοφος απο την κινα ? .... απλα μπουρδες για να μη πω τιποτα χειροτερο

αυτα τα ειπαν ανθρωποι που μισουσαν τον ανθρωπο , που ριχναν την ευθυνη των οσων συμβαινουν ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ και ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥΣ , αυτων που φοβουνται να ζησουν , να γευτουν , να περπατησουν , να πεταξουν... αυτα τα ειπαν ανθρωποι που μισουν την φυση τους και οτι ειπαν ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ και οχι τους αλλους


κατα την αποψη μου τα πραγματα ειναι πολυ ποιο απλα , τα χαρακτηριστικα του ανθρωπινου ειδους ειναι κατι το ΕΝΤΕΛΩΣ φυσικο , ειτε το πουμε λαγνεια , ειτε αγαπη , ειτε μισος , ειτε κακια ή οτι αλλο , ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΥΣΙΚΑ , ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑΣ και ο λογος που αυτα αναπτυσονται σε εναν ανθρωπο ειναι καθαρα θεμα κατασκευής του βαζοντας και λιγο το χερακι της η παλιοκοινωνια μεσα στην οποιο μεγαλωνει ο καθενας μας. οταν πας να ελενξεις την φυση σου μονο καταπιεση θα προκαλεσεις και η καταπιεση θα φερει δυστυχια και καποια στιγμη την εκρηξη...

τωρα φυσικα υπαρχει και η παναθα και η καθε παναθα , δηλαδη ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ενος καραβιομηχανου θα πρεπει εγω να δινω τα λιγα ΦΡΑΓΚΑ ΜΟΥ για να βγαζει αυτος κατι ΔΙΣ και να παιρνει εκατομυρια ο παιχταρας ... θα πρεπει να πληρωσω για το ΓΗΠΕΔΟ του ωστε να μη καταξοδευτεθι ο ερμος ο βιομηχανος ...... μετα σας φταιει η λαγνεια .... ΟΤΙ ΠΗΤΕΝ !!!!


[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 13:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
τελικα κακος ειμαστε ανθρωποι ή ισως δεν ειμαστε ΟΛΟΙ ανθρωποι , γιατι τετοιο μισος για την ανθρωπινη φυση? για τα θελω του καθε ανθρωπου ?

Μίσος γιατί? Πού το είδες το μίσος?

quote:
ποιος ειναι αυτος που ΟΡΙΖΕΙ οτι η λαγνεια ειναι ΚΑΚΟ ? οτι ειναι ΑΜΑΡΤΙΑ ? ΠΟΙΟΣ ? η θρησκεια ? σιγα τα αυγα , ποιος ? ο σοφος απο την κινα ? .... απλα μπουρδες για να μη πω τιποτα χειροτερο

Οκ, διαβάζει κάποιος την αγία γραφή και μετά ακούει τον μάκφορ,τί να πιστέψει τον λόγο του θεού ή εσένα?


quote:
αυτα τα ειπαν ανθρωποι που μισουσαν τον ανθρωπο , που ριχναν την ευθυνη των οσων συμβαινουν ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ και ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥΣ , αυτων που φοβουνται να ζησουν , να γευτουν , να περπατησουν , να πεταξουν... αυτα τα ειπαν ανθρωποι που μισουν την φυση τους και οτι ειπαν ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ και οχι τους αλλους

Αφού το λές εσυ...Ρε φίλε πώς στο καλό ξέρεις τι πραγματικά συνέβη και μιλάς?


quote:
κατα την αποψη μου τα πραγματα ειναι πολυ ποιο απλα , τα χαρακτηριστικα του ανθρωπινου ειδους ειναι κατι το ΕΝΤΕΛΩΣ φυσικο , ειτε το πουμε λαγνεια , ειτε αγαπη , ειτε μισος , ειτε κακια ή οτι αλλο , ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΥΣΙΚΑ , ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑΣ και ο λογος που αυτα αναπτυσονται σε εναν ανθρωπο ειναι καθαρα θεμα κατασκευής του βαζοντας και λιγο το χερακι της η παλιοκοινωνια μεσα στην οποιο μεγαλωνει ο καθενας μας. οταν πας να ελενξεις την φυση σου μονο καταπιεση θα προκαλεσεις και η καταπιεση θα φερει δυστυχια και καποια στιγμη την εκρηξη...

Ναι είναι στη φύση οτυ,δέν θέλεις να μάθεις τη φύση σου?Να καταλάβεις τί είναι καλό και τί κακό? προτιμάς να ζείς στους πολέμους ή στην ειρήνη? Στο κακό ή στο καλό?

quote:
τωρα φυσικα υπαρχει και η παναθα και η καθε παναθα , δηλαδη ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ενος καραβιομηχανου θα πρεπει εγω να δινω τα λιγα ΦΡΑΓΚΑ ΜΟΥ για να βγαζει αυτος κατι ΔΙΣ και να παιρνει εκατομυρια ο παιχταρας ... θα πρεπει να πληρωσω για το ΓΗΠΕΔΟ του ωστε να μη καταξοδευτεθι ο ερμος ο βιομηχανος ...... μετα σας φταιει η λαγνεια .... ΟΤΙ ΠΗΤΕΝ !!!!

Εσύ δέν είπες οτι είναι ανθρώπινα τα πράγματα και οτι υπάρχουν στην φύση μας?

Το ποδόσφαιρο είναι τέχνη,είναι και πολλά άλλα που μας αρέσουν,τόσο κακό είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 13:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σωστά. Αυτά είναι για τους Γκουρού...
Όποιος αισθάνεται "απλός άνθρωπος" δεν νιώθει ενοχές για τη λαγνεία του. Υπάρχουν τόσα άλλα που μπορεί να εστιάσει (μίσος, κακία, ζηλεια, θυμός, οργή, απληστία κ.α.). Η λαγνεία είναι το τελευταίο.

Εγώ τον όρο λαγνεία,μέσα στο μυαλό μου το έχω σαν κάτι μή καθαρό.
Το διαχωρίζω απο την επιθυμία που νιώθεις για την κοπέλα σου.
Σκεφτείτε λίγο όλα τα προβλήματα και την δυστηχία που φέρνει.

Συνέχεια υπάρχουν διαζύγια και χωρισμοί.Στις μέρες μας είναι σπάνιο να δείς ένα πετυχημένο ζευγάρι.Και ο βασικός λόγος είναι η λαγνεία.

Άλλο η επιθυμία που νιώθεις για μιά όμορφη γυναίκα(είναι απολύτως φυσιολογικό)και άλλο να έχεις βρόμικες σκέψεις για αυτήν με σκοπό να ικανοποιθείς σεξουαλικά(και να είναι αυτός ο σκοπός σου.)

Αυτό που θεωρώ προσωπικά πως είναι το σωστό,(δέν ισχύει απαραίτητα για όλους)είναι οτι πρώτα πρέπει να υπάρξει η αγάπη.

Πιστεύω πως οι περισσότεροι όταν ακούν τον όρο "λαγνεία" την μπερδεύουν με την φυσιολογική επιθυμία και για αυτό ίσως δημιουργείται παρεγήξηση.



Άλλη μπαρούφα...ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ...

Τι πάει να πεί φυσιολογική-φυσιολογικό...ποιός ορίζει το μέτρο και πότε έχουμε το δικαίωμα αλλα και την υποχρέωση να λειτουργούμε εντός πλαισίου?

Ο άνθρωπος που ειναι μόνος και όχι σε σχέση ...φαντάζομαι ότι έχει το δικαίωμα στην αυτοδιάθεση και ορίζει εκείνος το μέτρο...μιάς και δεν ενοχλεί κανένα και δεν δίνει και λογαριασμό σε κανέναν!

Δεν γνωρίζω με όλα όσα ακούω...αν αλήθεια υπάρχει τόση σοφία στην φύση!

Πιθανολογώ πως ναι...απλά οι άνθρωποι έχουν ρηχή και τόσο πεζή σκέψη!

Καθημερινά ενοχοποιούν την φύση τους αλλα και την ανημπόρια τους ..ομού!

Ψυχολογικά ταρακουνημένοι και αγάμητοι!

Συγχωρέστε με ..για κάποιες εκφράσεις , αλλά μόνο αυτές(έχω την αίσθηση) , μπορούν να αποδώσουν σωστά μια κατάσταση...!


Σε λίγο θα ακούσουμε , ότι και κάποιες στάσεις απαγορεύονται...και μη χειρότερα!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 13:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάθε τρόπους ρε φίλε...δέν βλάπτει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 13:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι η αλήθεια πονάει,μόνο έτσι εξηγήται το μίσος και η επίθεση,λόγο της ανασφάλειας.Διεφθαρμένοι άνθρωποι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 13:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλά, ναι, βλέπεις λοιπόν γιατί πιο παλιά δεν χώριζαν;; Πολύ καταπίεση. Και η καταπίεση των παθών ποτέ δεν χρησίμευσε.
Αυτό βρήκα μόνο.
Ο Σαμαέλ πώς ορίζει τη λαγνεία; Η κυραΜπλαβάτκσυ; τα άλλα παιδιά;


Edited by - mimosa on 04/08/2009 20:38:47



Η λαγνεία ειναι κάτι το φυσιολογικότατο και ειναι καταστατικής φύσεως του ανθρώπου...όπως και άλλα πράγματα!

Το έχω ξαναπεί ...ένας φυσιολογικός άνθρωπος που οι ορμόνες του ειναι σε σωστά επίπεδα...έχει ορμές και το πόσο έχει ορμές εξαρτάται απο τις ορμόνες που παράγει και τον "εντέλουν"!

Ένα φυσιολογικό και υγιές αρσενικό...μόλις οσφρισθεί ένα πραγματικό θηλυκό ...οι ορμόνες θα χτυπήσουν κόκκινο μέσα του!

Και βέβαια θα την κοιτάξει λάγνα και ιδιαίτερα σε μικρές ηλικίες!

ΝΑ μην τρελλαθούμε σε τούτο τον τόπο με τις θρησκευτικές αναφορές και απαγορεύσεις!

Η φύση προστάζει...και γνωρίζει τι κάνει!

Τώρα , το πώς εμείς...έκαστος εξ ημών , αναλύει και τοποθετείται, ειναι άλλο θεματολόγιο!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάθε τρόπους ρε φίλε...δέν βλάπτει.

Τι ήταν αυτό που πείραξε και ενόχλησε την ψυχολογία ενός αστού?

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι η αλήθεια πονάει,μόνο έτσι εξηγήται το μίσος και η επίθεση,λόγο της ανασφάλειας.Διεφθαρμένοι άνθρωποι.


Μην μπερδεύεις την αλήθεια με τα κόμπλεξ...μην το κάνεις!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ομότητα σου δέν έχει προηγούμενο εδω μέσα.Αυτό ξέρω.Δέν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον που συνέχεια μιλάει έτσι.Πόσο χρονών είσαι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ομότητα σου δέν έχει προηγούμενο εδω μέσα.Αυτό ξέρω.Δέν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον που συνέχεια μιλάει έτσι.Πόσο χρονών είσαι?

Πάλι άρχισες τις ηθικολογικές αναφορές σου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντησε τί ηλικία έχεις,έτσι ωστε να ξέρω με ποιόν έχω να κάνω.Αν είσαι 60, εντάξυ,μεγάλος άνθρωπος και πρέπει να σε σεβαστώ.Αν όμως είσαι 17...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ομότητα σου δέν έχει προηγούμενο εδω μέσα.Αυτό ξέρω.Δέν μπορείς να μιλήσεις με κάποιον που συνέχεια μιλάει έτσι.Πόσο χρονών είσαι?


Θα σε παρακαλούσα να μην προσπαθείς να χειραγωγήσεις και να ενοχοποιήσεις συνειδήσεις ανθρώπων!

Μπορείς να έχεις τις όποιες ιδεοληψίες σου και καλά κάνεις ...αλλά κράτησέ τες για τον εαυτό σου!

Εκφέρεσαι με θρησκευτικούς και ενοχοποιητικούς ηθικολογικού τύπου όρους και αυτό δεν μπορεί σε καμμιά περίπτωση να γίνει αποδεκτό...μιας και δεν ορίζεις εσύ το μέτρο και την ορθότητα της ίδιας της φύσης!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν καταλαβαίνεις.Αυτό που εννοώ εγώ είναι οτι όλοι οι άνθρωποι είναι ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν,στην ουσία αυτό εννοώ.Απλώς εκφράζω κάποιες απόψεις σε κάποια θέματα,τα οποία διεκρινίζω οτι είναι δικές μου απόψεις,δέν πά νά ναι και βλακείς,εγώ τα λέω και δέν σημαίνει οτι ισχύουν για όλους.Απλώς λέω την άποψη μου,σε καμία περίπτωση δέν βάζω ταμπέλες.

Τι θα γίνει θα μας πείς την ηλικία σου?Να σε σέβομαι ή να σου μιλάω όπως εσύ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απάντησε τί ηλικία έχεις,έτσι ωστε να ξέρω με ποιόν έχω να κάνω.Αν είσαι 60, εντάξυ,μεγάλος άνθρωπος και πρέπει να σε σεβαστώ.Αν όμως είσαι 17...

Μη μου μιλάς για σεβασμό , σε παρακαλώ πολύ!

Ο σεβασμός δεν επιδεικνύεται σε κάποιες ηλικίες και σε κάποιες αποστερείται...

ΔηλΑδή οι 17άρηδες δεν αξίζουν σεβασμού...και οι 60άρηδες κατοχυρώνουν δικαίωμα λόγω ηλικίας...σε παρακαλώ , κάνε μια διαγραφή απο το site kαι μην επανέλθεις!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τόσο κομπλεξικός είσαι πια ρε φίλε?δέν μπορείς να πείς την ηλικία σου,έλεος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δέν καταλαβαίνεις.Αυτό που εννοώ εγώ είναι οτι όλοι οι άνθρωποι είναι ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν,στην ουσία αυτό εννοώ.Απλώς εκφράζω κάποιες απόψεις σε κάποια θέματα,τα οποία διεκρινίζω οτι είναι δικές μου απόψεις,δέν πά νά ναι και βλακείς,εγώ τα λέω και δέν σημαίνει οτι ισχύουν για όλους.Απλώς λέω την άποψη μου,σε καμία περίπτωση δέν βάζω ταμπέλες.

Τι θα γίνει θα μας πείς την ηλικία σου?Να σε σέβομαι ή να σου μιλάω όπως εσύ?



Να μου μιλάς όπως σε εκφράζει και να νοιώθεις άνετα...πές μου ότι θέλεις ...χώστα μου , που λένε!

Προσωπικά δεν έχω κάτι μαζί σου...απλά δεν συμφωνώ καθόλου με τις θέσεις σου!

Και αν πλακωθούμε και λιγάκι ...ε! δεν έγινε και τίποτα!

Μιας και αναφέρεσαι στην ηλικία μου θα σου κάνω την χάρη και θα σου πώ...ειμαι 38 ....καλά είναι για να μου τα "χώσεις" τα μπινελίκια???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα τόσο κομπλεξικός είσαι πια ρε φίλε?δέν μπορείς να πείς την ηλικία σου,έλεος.


Είμαι προφανώς πολύ περισσότερο κομπλεξικός απ'οσο υπολογίζεις...πλέον το κόμπλεξ μου , δεν μετριέται σε κιλά...αλλα σε τόνους!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που ξέρω για σένα είναι οτι δέν έχεις τρόπους.Τί πάει να πεί αγάμητος? Είναι μεγάλη προσβολή,και στην τελική δέν ξέρεις τίποτα για μένα.Ούτε εγώ δέν συμφωνώ με τις θέσεις σου αλλά δέν σε πρόσβαλλα ποτέ.

Για αυτό μαζέψου και μίλα σάν άνθρωπος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 14:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που ξέρω για σένα είναι οτι δέν έχεις τρόπους.Τί πάει να πεί αγάμητος? Είναι μεγάλη προσβολή,και στην τελική δέν ξέρεις τίποτα για μένα.Ούτε εγώ δέν συμφωνώ με τις θέσεις σου αλλά δέν σε πρόσβαλλα ποτέ.

Για αυτό μαζέψου και μίλα σάν άνθρωπος.



Ίσως να υπερέβαλλα...μα δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 15:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν τα παντα περιστρεφονται γυρω απο το ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΩ τον ανθρωπο για να μη κανει το α ή το β η να κανει το γ και το δ που ΕΓΩ θελω , ειναι ΜΙΣΟΣ φιλε , απλα επειδη εχουμε μεγαλωσει με αυτο το ΜΙΣΟΣ ως κατι το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ως κατι το "ΚΑΛΟ" , απλα εχουμε χασει την μπαλα ... ψαξτο λιγο και θα δεις

η αγια γραφη (το βιβλιο ΤΟΥ ΜΙΣΟΥΣ , νομπελ μισους και πολλα αλλα, αλλα να σε ρωτησω , ποιος αξιοπιστος και αξιολογος ανθρωπος την εγραψε? ποιος ??? την απαντηση σε εσενα , εγω θα δωσω την δικη μου ΚΑΝΕΝΑΝΣ η αξιοπιστια αυτων των βιβλιων ειναι μηδενικη, αρα εαν θες να λες οτι ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ , ψαξε και αλλου πριν μιλησεις για την αγια γραφη)στο κατω κατω δεν ειναι κανενα εντυπο στο οποιο πρεπει να δειχνω υποταγη (αν και πολλοι εδω μεσα θα το ηθελαν) , εαν καποιος την θεωρει "αγια" ή "θεικη" αυτο ειναι δικαιωμα του , τιμη του και καμαρι του ... για μενα ΚΑΝΕΝΑ βιβλιο και ΚΑΝΕΝΑΣ ανθρωπος δεν θα μου πει πως θα ζησω ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΟ πως θα χειριστω τα συναισθηματα μου , δεχομαι τις εμπειριες του αλλα οχι τις οδηγιες του ... αρα φιλε αλεξ μη μου λες για αγια γραφη , την αποψη μου λεω που οπως ΛΕΣ κανεις το ιδιο(αν κανενας δεν εγραφε γιατι δεν σε βολευουν αυτα που ακους , τοτε φιλε μου θα μιλαγες μονο σου) ... και προσεξε , υπαρχει μια σχολη που λεει οτι μας φερονται οπως φερομαστε , οπως και μια αλλη οτι μας φερονται οπως μας αξιζει να μας φερονται !!!! think

αραγε εχει κανει σε καποιον εντυπωση το γεγονος οτι τα κειμενα των αρχαιων ελληνων εχουν αντιστοιχια με το σημερα ? πχ τα σατιρικα εργα του αριστοφανη ή οι τραγωδιες , πως γινεται τα ιδια παθη να τυρανανε τους ανθρωπους 2.5000 χρονια τωρα ??? μεσα απο τις διαφορες μυθολογιες δεν βλεπουμε οτι τα παθη αυτα πανε ακομη ποιο πισω ?

δεν σας κανει εντυπωση που τα ελληνικα φαινομενα ειναι παγκοσμια ? ειτε μιλαμε για το οτι "απαταει" ο ενας συζυγο τον αλλο (απαταει , μα τι απατη λεξη και αυτη ... ακου "απαταει" αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα) ειτε ειναι οι μιζες ειτε οτι αλλο προκαλυται απο τα ανθρωπινα συναισθηματα και αισθηματα και οτι αλλο θες ?

ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ??? ειναι ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ στα κορμια μας ? ειναι τι ??? δεν κανει κανεναν εντυπωση αυτο το πραγμα ???

μπας , λεω εγω , μπας και ειναι απλα η φυση μας τετοια ? μηπως ολα αυτα ειναι που μας ξεχωρισαν και μας καναν ανθρωπους ? μηπως ηταν ή ειναι τα δομικα στοιχεια μας


κολαμε σε λεξεις , εαν δεν υπηρχε λεξη πχ για την λαγνεια θα υπηρχε η λαγνεια??? θυμωνει ο αλεξ για τον ορο "αγαμητο" ειναι λεει προσβολη , μεγαλη αξια δινεις στις λεξεις φιλε μου , δεν υπαρχει τιποτα που μπορει να προσβαλει ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, περα απο την στερηση των ελευθεριων του (αλεξ ως παραδειγμα εφερα το θεμα) και τα αισθηματα - συναισθηματα και οι αποφασεις μας ειναι ελευθερια , ο ελεγχος τους στερηση ... το μονο που πρεπει να μας προκαλουν οι λεξεις ειναι ΣΚΕΨΗ και τιποτα περισσοτερο

[
ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».

ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ - Δεν σε ενοχλεί το ότι βάζεις περισσότερη λογική σκέψη στην επιλογή ενός αυτοκινήτου παρά στην επιλογή ενός θεού;
]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 16:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
... και προσεξε , υπαρχει μια σχολη που λεει οτι μας φερονται οπως φερομαστε , οπως και μια αλλη οτι μας φερονται οπως μας αξιζει να μας φερονται !!!! think

Εγώ νόμιζα οτι είσαι άθεος και δεν πιστεύεις σε τέτοια πράγματα.Θα σου έλεγα να think και εσύ γιατί μόλις δημιουργησες αρνητικό κάρμα λέγοντας για <<το βιβλίο του μίσους>>.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 17:56:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος καταπιέζει την λαγνεία του επειδή το λέει ο θεός ή η τάδε αγάμητη ξερακιανή 'μεγάλη απεσταλμένη' δασκάλα, μόνο κακό κάνει στον εαυτό του. Τα πάθη δεν καταπιέζονται, βιώνονται για να κορεστούν. Όταν ενοχοποιούμε τα πάθη και τα κρύβουμε αυτά αρρωσταίνουν και σαπίζουν μέσα μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 18:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μερικοί άλλοι, λένε οτι τα πάθη πρέπει να μετατρέπονται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2009, 18:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή να εξελλίσονται... αλλά το κρυμμένο δεν έχει και πολλά περιθώρια εξέλιξης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2009, 09:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όποιος καταπιέζει την λαγνεία του επειδή το λέει ο θεός ή η τάδε αγάμητη ξερακιανή 'μεγάλη απεσταλμένη' δασκάλα, μόνο κακό κάνει στον εαυτό του. Τα πάθη δεν καταπιέζονται, βιώνονται για να κορεστούν. Όταν ενοχοποιούμε τα πάθη και τα κρύβουμε αυτά αρρωσταίνουν και σαπίζουν μέσα μας.



Απόλυτα σωστό!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2009, 09:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ή να εξελλίσονται... αλλά το κρυμμένο δεν έχει και πολλά περιθώρια εξέλιξης.

Εύστοχη παρατήρηση..μ'αρέσεις!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2009, 10:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Makfor..

Mπορεί σε γενικές γραμμές να συμφωνώ μαζί σου ... θα ήθελα όμως να επισημάνω ότι όλοι οι άνθρωποι , προσπαθούν να προσεγγίσουν κοινά ερωτήματα και ανησυχίες με διαφορετικό τρόπο ... άλλος μέσα απο μεταφυσικές προσεγγίσεις , άλλος μέσα απο την θρησκεία , άλλος μέσα απο την ψυχολογία , άλλος μέσα απο μια αισιόδοξη οπτική προσέγγιση και άλλος μέσα απο μια απαισιόδοξη ...

Είμαστε εδώ -φαντάζομαι- για να ανταλλάξουμε απόψεις , να ακούσουμε και να ακουσθούμε , ως εδώ καλά...!

Είναι διαφορετικό πράγμα όμως η τοποθέτηση και άλλο η προσπάθεια (κάποιων) να μηδενίσουν και να ευτελίσουν τις όποιες θέσεις των άλλων...μόνο και μόνο επειδή δεν συμφωνούν μαζί τους!

Ειλικρινά δεν μπαίνω κριτικά στις όποιες απόψεις...εξάλλου και γώ δοκιμάζομαι..δοκιμάζεται η ποιότητα του χαρακτήρα μου , όπως και οι δυνατότητες που έχω να ανθίσταμαι στις πιέσεις και την οργή που υφίσταμαι απο τον ίδιο μου τον εαυτό...όταν παρουσιάζονται θέσεις και απόψεις με τις οποίες -προφανώς- δεν συμφωνώ καθόλου!

Το ταξιδάκι που κάνουμε μέσα απο την ανταλλαγή απόψεων ...ακόμα και μέσα απο τις επιμέρους διαφωνίες -δεν ειναι κακό- δοκιμάζει τις αντοχές μας και έχω την αίσθηση ότι αποκαλύπτει την ομορφιά του χαρακτήρα μας ...όπως και τον σεβασμό που επιδεικνύουμε κάθε φορά σε διαφορετικούς ανθρώπους με διαφορετικές πεποιθήσεις και διαφορετικό τρόπο σκέψης!

Επέλεξα να δώσω μια απάντηση μέσα απο το δικό σου πόστ...μιάς και δε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου!

Καλημέρα!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2009, 01:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
mimosa:
Λαγνεία
Η λαγνεία είναι ένα από τα χαρακτηριστικά του κόσμου. Η Αγία Γραφή αναφέρει: "…επειδή κάθε τι που υπάρχει στον κόσμο: η επιθυμία της σάρκας και η επιθυμία των ματιών και η αλαζονεία του βίου, δεν είναι από τον Πατέρα, αλλά είναι από τον κόσμο. Και ο κόσμος παρέρχεται και η επιθυμία του. Εκείνος όμως που πράττει το θέλημα του Θεού, μένει στον αιώνα." (Επιστολή Ιωάννη Α΄ 2: 16 – 17)

Όστις σώμα νικήσας, ο δε φύσιν νικήσας,
ο δε φύσιν νικήσας παντός φύσιν εγένετο!......

Αυτό μας λέει εδώ εν συντομία.

quote:
makfor:
τελικα κακος ειμαστε ανθρωποι ή ισως δεν ειμαστε ΟΛΟΙ ανθρωποι , γιατι τετοιο μισος για την ανθρωπινη φυση? για τα θελω του καθε ανθρωπου ?

ποιος ειναι αυτος που ΟΡΙΖΕΙ οτι η λαγνεια ειναι ΚΑΚΟ ? οτι ειναι ΑΜΑΡΤΙΑ ? ΠΟΙΟΣ ? η θρησκεια ? σιγα τα αυγα , ποιος ? ο σοφος απο την κινα ? .... απλα μπουρδες για να μη πω τιποτα χειροτερο

αυτα τα ειπαν ανθρωποι που μισουσαν τον ανθρωπο , που ριχναν την ευθυνη των οσων συμβαινουν ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ και ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥΣ , αυτων που φοβουνται να ζησουν , να γευτουν , να περπατησουν , να πεταξουν... αυτα τα ειπαν ανθρωποι που μισουν την φυση τους και οτι ειπαν ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ και οχι τους αλλους




Eσύ δηλαδή!.....ότι θηλυκό κινείται γύρω σου......το χτυπάς?....ξαδέρφη......κουνιάδα.....κουμπάρα......κοπελιά του κολλητού..... κ.ο.κ.?.....αν ναι! τότε καλά τα λες.....αν όχι.....τι σε πειράζουν οι θρησκείες? Κανείς δε μισούσε το σώμα του!....ποιος ο λόγος?

quote:
makfor:
κατα την αποψη μου τα πραγματα ειναι πολυ ποιο απλα , τα χαρακτηριστικα του ανθρωπινου ειδους ειναι κατι το ΕΝΤΕΛΩΣ φυσικο , ειτε το πουμε λαγνεια , ειτε αγαπη , ειτε μισος , ειτε κακια ή οτι αλλο , ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΥΣΙΚΑ , ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΑΣ και ο λογος που αυτα αναπτυσονται σε εναν ανθρωπο ειναι καθαρα θεμα κατασκευής του βαζοντας και λιγο το χερακι της η παλιοκοινωνια μεσα στην οποιο μεγαλωνει ο καθενας μας. οταν πας να ελενξεις την φυση σου μονο καταπιεση θα προκαλεσεις και η καταπιεση θα φερει δυστυχια και καποια στιγμη την εκρηξη...

Λέμε να διαφέρουμε σε κάτι από τα σκυλιά.....αυτά πηδάνε και τις αδελφές τους......υποθέτω ότι απλά έχεις παρεξηγήσει πράγματα....

quote:
makfor:
τωρα φυσικα υπαρχει και η παναθα και η καθε παναθα , δηλαδη ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ενος καραβιομηχανου θα πρεπει εγω να δινω τα λιγα ΦΡΑΓΚΑ ΜΟΥ για να βγαζει αυτος κατι ΔΙΣ και να παιρνει εκατομυρια ο παιχταρας ... θα πρεπει να πληρωσω για το ΓΗΠΕΔΟ του ωστε να μη καταξοδευτεθι ο ερμος ο βιομηχανος ...... μετα σας φταιει η λαγνεια .... ΟΤΙ ΠΗΤΕΝ !!!!

Έτερον εκάτερον!


quote:
Εαρινός:
Ο άνθρωπος που ειναι μόνος και όχι σε σχέση ...φαντάζομαι ότι έχει το δικαίωμα στην αυτοδιάθεση και ορίζει εκείνος το μέτρο...μιάς και δεν ενοχλεί κανένα και δεν δίνει και λογαριασμό σε κανέναν!

Μέσα στο μέτρο αυτό εντάσσεται να κουτουπώσει και τη νύφη του για παράδειγμα?

quote:
Εαρινός:
Η λαγνεία ειναι κάτι το φυσιολογικότατο και ειναι καταστατικής φύσεως του ανθρώπου...όπως και άλλα πράγματα!

Το έχω ξαναπεί ...ένας φυσιολογικός άνθρωπος που οι ορμόνες του ειναι σε σωστά επίπεδα...έχει ορμές και το πόσο έχει ορμές εξαρτάται απο τις ορμόνες που παράγει και τον "εντέλουν"!

Ένα φυσιολογικό και υγιές αρσενικό...μόλις οσφρισθεί ένα πραγματικό θηλυκό ...οι ορμόνες θα χτυπήσουν κόκκινο μέσα του!

Και βέβαια θα την κοιτάξει λάγνα και ιδιαίτερα σε μικρές ηλικίες!

ΝΑ μην τρελλαθούμε σε τούτο τον τόπο με τις θρησκευτικές αναφορές και απαγορεύσεις!

Η φύση προστάζει...και γνωρίζει τι κάνει!

Τώρα , το πώς εμείς...έκαστος εξ ημών , αναλύει και τοποθετείται, ειναι άλλο θεματολόγιο!



Στην Καινή Διαθήκη ο Ιησούς χρησιμοποιεί τη λαγνεία στην αναφορά του στο γάμο και στην προστασία του από τη μοιχεία.
Εκεί αναφέρεται......και όχι γενικά κι αόριστα.


quote:
makfor:
η αγια γραφη (το βιβλιο ΤΟΥ ΜΙΣΟΥΣ , νομπελ μισους και πολλα αλλα, αλλα να σε ρωτησω , ποιος αξιοπιστος και αξιολογος ανθρωπος την εγραψε? ποιος ??? την απαντηση σε εσενα , εγω θα δωσω την δικη μου ΚΑΝΕΝΑΝΣ η αξιοπιστια αυτων των βιβλιων ειναι μηδενικη, αρα εαν θες να λες οτι ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ , ψαξε και αλλου πριν μιλησεις για την αγια γραφη)στο κατω κατω δεν ειναι κανενα εντυπο στο οποιο πρεπει να δειχνω υποταγη (αν και πολλοι εδω μεσα θα το ηθελαν) , εαν καποιος την θεωρει "αγια" ή "θεικη" αυτο ειναι δικαιωμα του , τιμη του και καμαρι του ... για μενα ΚΑΝΕΝΑ βιβλιο και ΚΑΝΕΝΑΣ ανθρωπος δεν θα μου πει πως θα ζησω ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΟ πως θα χειριστω τα συναισθηματα μου , δεχομαι τις εμπειριες του αλλα οχι τις οδηγιες του ... αρα φιλε αλεξ μη μου λες για αγια γραφη , την αποψη μου λεω που οπως ΛΕΣ κανεις το ιδιο(αν κανενας δεν εγραφε γιατι δεν σε βολευουν αυτα που ακους , τοτε φιλε μου θα μιλαγες μονο σου) ... και προσεξε , υπαρχει μια σχολη που λεει οτι μας φερονται οπως φερομαστε , οπως και μια αλλη οτι μας φερονται οπως μας αξιζει να μας φερονται !!!! think

Ανάθεμα κι αν ήξερες τι γράφει η Αγία Γραφή......εκ των προτέρων....για να σε προϊδεάσω.....ποιο πολλά γνωρίζεις για τον άλφα Κενταύρου παρά γι΄ αυτήν.......θα χει ενδιαφέρον λοιπόν να μας αιτιολογήσεις την άποψη σου.... (μή μου πει κανείς ότι είμαι εκτός θέματος....δεν άρχισα εγώ πρώτος!!!)

quote:
makfor:
δεν σας κανει εντυπωση που τα ελληνικα φαινομενα ειναι παγκοσμια ? ειτε μιλαμε για το οτι "απαταει" ο ενας συζυγο τον αλλο (απαταει , μα τι απατη λεξη και αυτη ... ακου "απαταει" αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα) ειτε ειναι οι μιζες ειτε οτι αλλο προκαλυται απο τα ανθρωπινα συναισθηματα και αισθηματα και οτι αλλο θες ?

ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ??? ειναι ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ στα κορμια μας ? ειναι τι ??? δεν κανει κανεναν εντυπωση αυτο το πραγμα ???

μπας , λεω εγω , μπας και ειναι απλα η φυση μας τετοια ? μηπως ολα αυτα ειναι που μας ξεχωρισαν και μας καναν ανθρωπους ? μηπως ηταν ή ειναι τα δομικα στοιχεια μας.


Ξέρω γω?....λες να πρέπει να καταργήσουμε τις φυλακές?....λες να είναι μέρος της πλεκτάνης από τη θρησκεία και αυτό?


quote:
makfor:
κολαμε σε λεξεις , εαν δεν υπηρχε λεξη πχ για την λαγνεια θα υπηρχε η λαγνεια??? θυμωνει ο αλεξ για τον ορο "αγαμητο" ειναι λεει προσβολη , μεγαλη αξια δινεις στις λεξεις φιλε μου , δεν υπαρχει τιποτα που μπορει να προσβαλει ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, περα απο την στερηση των ελευθεριων του (αλεξ ως παραδειγμα εφερα το θεμα) και τα αισθηματα - συναισθηματα και οι αποφασεις μας ειναι ελευθερια , ο ελεγχος τους στερηση ... το μονο που πρεπει να μας προκαλουν οι λεξεις ειναι ΣΚΕΨΗ και τιποτα περισσοτερο

Εδώ δεν κατάλαβες τι γράφει ο άλεξ!!!!.......κατάλαβες την Αγία Γραφή?.......μένω έκπληκτος!!!!

quote:
mimosa:
Όποιος καταπιέζει την λαγνεία του επειδή το λέει ο θεός ή η τάδε αγάμητη ξερακιανή 'μεγάλη απεσταλμένη' δασκάλα, μόνο κακό κάνει στον εαυτό του. Τα πάθη δεν καταπιέζονται, βιώνονται για να κορεστούν. Όταν ενοχοποιούμε τα πάθη και τα κρύβουμε αυτά αρρωσταίνουν και σαπίζουν μέσα μας.

A! μάλιστα.....εσύ? θα το έκανες με τον γαμπρό σου?


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy