ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΝΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ Η "ΟΥΣΙΑ"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 14:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν σε ρωτήσω Φιλε Εαρινός ποιος είσαι; Θα μου απαντήσεις αν είσαι ειλικρινής ότι δεν ξέρεις. Αλλά μπορείς να μου απαντήσεις πάλι με ειλικρινά ότι είμαι αυτό ή το άλλο.

Αυτό όμως το «αυτό ή το άλλο». Είναι μια εντύπωση που ο καθένας μας μπορεί να έχει διαφορετική για το ποιος είναι ο Εαρινός.

Ποια από όλες τις εντυπώσεις είσαι; αυτή που νομίζεις ;αυτές που νομίζουν οι άλλοι, όλες μαζί; Ή καμιά από αυτές;
Για αυτή την ταύτιση μιλάω.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεπώς, ο Χριστιανισμός και τα όσα λέει για την τριαδικότητα, επιβεβαιώνονται πια από επιστημονικής άποψης όταν ως επιστήμονες μελετήσουμε την φύση του φωτός. Μέχρι πριν από μερικά χρόνια, δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε ΠΟΤΕ το φως συμπεριφέρεται ως κύμα και ΠΟΤΕ ως σωματίδιο. Όμως κοιτάζοντας προσεχτικότερα, είδαμε πως το φως μπορεί να είναι όχι μόνο "πότε Βούδας, πότε Κούδας", αλλά Βούδας ΚΑΙ Κούδας μαζί. Τρομερή ανακάλυψη αυτή για σένα, ε ; Ανακαλύψαμε την κβαντικότητα ... βρε τι μυστήριο! Η φύση του φωτός λοιπόν, είναι μια κβαντισμένη φύση στην οποία το φως, ως ακολουθία πακέτων ενέργειας είναι ΚΑΙ σωματίδιο (φωτόνιο) ΚΑΙ κύμα (ακτινοβολία). Αυτό δεν λέει και ο Χριστιανισμός ; Μπίνγκο ΥΠΗΡΕΤΗ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΗΡΕΤΗ,

Eσύ ποιος είσαι ρε μεγάλε ; Ξέρεις ; [ Εδώ σε θέλω κάβουρα που περπατάς στα κάρβουνα. Για να δούμε ... την δική σου ειλικρίνια ... ]

Εαρινός,

Στ' αλήθεια δεν ξέρεις ποιος είσαι ;

Edited by - zip on 08/09/2009 15:19:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΖΙΡ Χαρακτηριστικό παράδειγμα, η φύση του φωτός. Οι επιστήμονες συμφωνούν πια πως το φως είναι ΚΑΙ σωματίδιο ΚΑΙ κύμα. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό ; Τ Ρ Ι Α Δ Ι Κ Ο Τ Η Τ Α. Αυτό σημαίνει. Σημαίνει πως το φως παρουσιάζει, όχι 2 αλλά 3 καταστάσεις : 1η σωματίδιο, 2η κύμα και 3η ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ. Είναι αυτό που λέμε πως το φως είναι κβαντισμένο. Πατήρ, Υιός και Άγιο Πνεύμα για τον Χριστιανισμό, Βράχμα, Βισνού, Σίβα για τον Βραχμανισμό & τον Ινδουϊσμό.

Πολύ αργά το ανακάλυψαν. Θα περιμένουμε ποτέ θα ανακαλύψουν και τα αλλά για να τα αποδεχτής και έτσι να σπάσουμε αυτή την ημιμάθεια.

Με αυτούς τους ρυθμούς πάμε πολύ αργά.

Έχω γράψεις για την τριαδικότητα των πραγμάτωνα Αν θες ένα μαθηματικό μοντέλο για το τρία που δημιουργεί και για το εφτά που οργανώνει το οποίο είναι άγνωστο χιλιάδες χρόνια ως ο νομός του ΕΠΤΑΠΑΡΑΠΑΡΣΙΝΟΚ μπορείς να τον δεις μέσα από ένα πρίσμα όταν περνά η αχτίνα του ηλίου και χωρίζετε σε 7 χρώματα. Σε 7 ουρανούς σε 7 τσακρα.

Το Α. Β. Γ. Είναι η τριάδα που είναι 1χ1χ1=1 .
το τρία που είναι ένα και το ένα που είναι τρία.

Πάρε Το Α. Β. Γ. σαν την βασική τριάδα και άρχισε να κάνει τριαδες. Επειδή η τριαδικότητα δεν μπορεί να απέχει από την δημιουργία.

Έχουμε τα 7 τρίγωνα .

Α-β-γ
α-Β-γ
α-β-Γ
Α-Β-γ
Α-β-Γ
Α-Β-Γ
Α-β-γ
Αυτά οργανώνουν τον κόσμο. Αναλόγως τι θα βάλεις στην θέση του Α,Β,Γ και θα βρεις την σχέση που υπάρχει με την δημιουργία και την οργάνωση του συμπαντος. Μπορεί κάποτε η επιστήμη να το ανακαλύψει.

Φίλε ΖΙΡ όταν επικαλείσαι την επιστήμη την ακολουθείς;;;;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/09/2009 15:24:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εσύ φίλε βλέπεις τρία ενώ σε εμένα παρουσιάζονται 13

Αυτά που σου έδειξα είναι μονό τα 10


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μέσα από αυτό το μοντέλο βγαίνουν οι διαφορετικοί τύποι ύλη και πεδίον.

Μπορείς αντί για Α.Β.Γ ΝΑ Βάλεις ΣΤΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΙΝΗΣΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ.
Δες τα σαν ενέργειες οπού κάποια υπερισχύει πιο πολύ από μια άλλη η όλες ισορροπούν με ένταση ή με λιγότερη ένσταση. ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΕΙΑΔΙΚΑ.

Βάλε ΗΧΟ-ΦΩΣ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Έχω γράψεις για την τριαδικότητα των πραγμάτωνα Αν θες ένα μαθηματικό μοντέλο για το τρία που δημιουργεί και για το εφτά που οργανώνει το οποίο είναι άγνωστο χιλιάδες χρόνια ως ο νομός του ΕΠΤΑΠΑΡΑΠΑΡΣΙΝΟΚ μπορείς να τον δεις μέσα από ένα πρίσμα όταν περνά η αχτίνα του ηλίου και χωρίζετε σε 7 χρώματα. Σε 7 ουρανούς σε 7 τσακρα.


Αυτό είναι ένα ακόμη λάθος σου! Η επαλήθευση της Τριαδικότητας από τους επιστήμονες δεν έγινε μέσα από κανένα πρίσμα. Κι όταν λέω "πρίσμα", εννοώ την λέξη με την απόλυτη σημασία της. Δεν κοιτάξαμε μέσα από κανένα πρίσμα για να βρούμε την κβαντικότητα, γιατί αν κοιτάζαμε, αυτό που θα βλέπαμε θα ήταν κάτι υπό το πρίσμα κάποιου άλλου. Αν δεν υπήρχε αυτό το πρίσμα, δεν θα υπήρχε και αυτό που θα βλέπαμε. Αν αφαιρέσεις το πρίσμα από το "πείραμά" σου, δεν θα δεις ούτε 7, ούτε 17, ούτε 107 χρώματα. Μην βλέπεις λοιπόν τα πράγματα υπό πρισμάτων γιατί αυτά που βλέπεις υπάρχουν επειδή υπάρχει το πρίσμα σου. Με εννοείς ; ... αμφιβάλλω ...

quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Πολύ αργά το ανακάλυψαν. Θα περιμένουμε ποτέ θα ανακαλύψουν και τα αλλά για να τα αποδεχτής και έτσι να σπασθούμε αυτή την ημιμάθεια.

Με αυτούς τους ρυθμούς πάμε πολύ αργά.


Την άλλη φορά θα μαζευτούμε στο εργαστήριο να κάνουμε μια Ομαδική Αστρική Προβολή. Μπορεί τότε να πάμε πιο γρήγορα ...

quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Το Α. Β. Γ. Είναι η τριάδα που είναι 1χ1χ1=1 .
το τρία που είναι ένα και το ένα που είναι τρία.

Πάρε Το Α. Β. Γ. σαν την βασική τριάδα και άρχισε να κάνει τριαδες. Επειδή η τριαδικότητα δεν μπορεί να απέχει από την δημιουργία.

Έχουμε τα 7 τρίγωνα .

Α-β-γ
α-Β-γ
α-β-Γ
Α-Β-γ
Α-β-Γ
Α-Β-Γ
Α-β-γ
Αυτά οργανώνουν τον κόσμο. Αναλόγως τι θα βάλεις στην θέση του Α,Β,Γ και θα βρεις την σχέση που υπάρχει με την δημιουργία και την οργάνωση του συμπαντος. Μπορεί κάποτε η επιστήμη να το ανακαλύψει.


Μπούρδες! Πρισματικές μπούρδες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το πώς επιδράνε κοσμικά αυτές η τρεις δύναμης είναι που βγαίνουν στον εσωτερισμό τα εφτά πεδία π.χ ΦΥΣΙΚΟ ΖΩΤΙΚΟ, ΑΣΤΡΙΚΟ, ΝΟΗΤΙΚΟ Κ.Α. Όλα βασίζονται σε αυτή τη σχέση του 3 και του 7

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακολουθείς Ή ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Εσύ φίλε βλέπεις τρία ενώ σε εμένα παρουσιάζονται 13

Αυτά που σου έδειξα είναι μονό τα 10


Όταν θα πάω στο προποτζίδικο, θα σου πω ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακολουθείς Ή ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θελεις να βρεις το πώς βγαίνουν τα 7 μέταλλα βάλε στα τρίγωνα το ΑΛΑΤΙ-ΥΔΡΑΓΥΡΟ-ΘΕΙΑΦΙ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάλαβες τι σου είπα για το πρίσμα ; Εσύ αυτά τα βλέπεις - κι ο καθένας μας αν κάνει αυτό το πείραμα - μέσα από ένα πρίσμα. Αν αφαιρέσεις το πρίσμα, αυτά θα φανούν ; Όχι! Τι σημαίνει αυτό ; Τι σημαίνει αυτό δηλ. για έναν επιστήμονα ; Πως η παρατήρησή του, ισχύει μόνον όταν χρησιμοποιήσει ένα μέσο (το πρίσμα δηλ). Αυτό σημαίνει. Αν αυτό το μέσο αφαιρεθεί, δεν υπάρχει αυτή η παρατήρηση.

Στην περίπτωση όμως της φύσης του φωτός, εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε κανένα μέσο, κανένα πρίσμα. Καταλαβαίνεις ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Από το πώς επιδράνε κοσμικά αυτές η τρεις δύναμης είναι που βγαίνουν στον εσωτερισμό τα εφτά πεδία π.χ ΦΥΣΙΚΟ ΖΩΤΙΚΟ, ΑΣΤΡΙΚΟ, ΝΟΗΤΙΚΟ Κ.Α. Όλα βασίζονται σε αυτή τη σχέση του 3 και του 7

Αν θελεις να βρεις το πώς βγαίνουν τα 7 μέταλλα βάλε στα τρίγωνα το ΑΛΑΤΙ-ΥΔΡΑΓΥΡΟ-ΘΕΙΑΦΙ


Τι λες ρε άνθρωπε ; Πήρες φόρα ;

quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Ακολουθείς Ή ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ;


Φυσικά και την ακολουθώ. Την υπηρετώ και την σέβομαι.

Κατάλαβες τι σου λέω για το πρίσμα ; Το κατάλαβες ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να σκεφτώ ρε άνθρωπε ; Ας σκεφτούν οι αναγνώστες που θα διαβάσουν αυτά που λες εσύ κι αυτά που λέω εγώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τότε συμφωνά με τα λεγόμενα σου μιμισε τους άλλους και δεν έχεις τίποτα δικό σου. Όλα είναι μια δανεισμένη γνώση από αυτά που είπαν οι άλλοι. Αυτά υπερετής αυτά που δεν είναι δικά σου.

Όταν δεν ξέρεις τι λένε οι άλλοι για αυτά που σου λέω τότε όλα είναι μπουρδες.

Για κάνε τώρα στον εαυτό σου την ερώτηση που μου έκανες ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ;;;;;


ΤΟ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΔΗΛ ΤΟ ΠΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥς ΑΦΕΡΕΣΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/09/2009 15:53:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εάν σε ρωτήσω Φιλε Εαρινός ποιος είσαι; Θα μου απαντήσεις αν είσαι ειλικρινής ότι δεν ξέρεις. Αλλά μπορείς να μου απαντήσεις πάλι με ειλικρινά ότι είμαι αυτό ή το άλλο.

Αυτό όμως το «αυτό ή το άλλο». Είναι μια εντύπωση που ο καθένας μας μπορεί να έχει διαφορετική για το ποιος είναι ο Εαρινός.

Ποια από όλες τις εντυπώσεις είσαι; αυτή που νομίζεις ;αυτές που νομίζουν οι άλλοι, όλες μαζί; Ή καμιά από αυτές;
Για αυτή την ταύτιση μιλάω.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ



Μικρός σαν ήμουνα και πήγαινα σχολείο...στα μάτια είχα την καρδιά , στα χέρια το βιβλίο...κι'οταν 'βάρει χειμωνιά , μου πάγωνε τα χέρια...στο ουρανό τα σήκωνα να ζεσταθούν στ'αστέρια...

ΜΟύσκεμα ένα δελφίνι..παρακάλεσε τον θεό να το βγάλει απο αυτήν την κατάσταση και να του δώσει φτερά προκειμένου να ζεί κάποιες ώρες και εκτός νερού...να βλέπει και κανα ωραίο κωλαράκι στην παραλία και να πίνει και καμμιά φραππεδιά...και ο θεός του έδωσε φτερά και το δελφινάκι ξημεροβράδιαζε συνέχεια επι της γής και των αιθέρων...

Μια μέρα φορώντας μαγιώ billabong..και με ARMANI γυαλάκι , κρατώντας ένα freduccino..πλησίασε μια καλλίγραμμη νεαρά και επιδόθηκε σε greek-kamaki...και η νεαρά απορρημένη και εκνευρισμένη απο την ψαρίλα που διοχετευόταν στο περιβάλον , τον ρώτησε:"Ρε ψάρακλα..ρε πετούμενο..ρε f-16(είχε και φτερά , παναθεμά τον), ρε κομήτη του Χάλευ..ρε αστρικό νεφέλωμα..να σε τηγανήσω...να σε εκτοξεύσω..τι ακριβώς θέλεις απο μένα???)

Να σου κάνω έρωτα ...της απαντάει το ιπτάμενο δελφίνι..!!!

-Οκ , του απανταέι η νεαρά...και που θα λάβει χώρα η συνεύρεση???

Μα φυσικά στα ανοιχτά της θάλλασας απαντάει ο ιπτάμενος δίσκος..συγγνώμη δελφίνι ήθελα να πώ...ψάρι είμαι!!!

Αλλα τώρα πρέπει να φύγω επειγόντως και να βουτήξω διότι αν μείνω λίγο ακόμα θα πεθάνω απο την ζέστη , της απάντησε και ανοίγει τα φτερά του και απογειώνεται σαν διηπειρωτικός πύραυλος και πλάφ..βουτάει μέσα στο νερό...και προσπαθεί να πάει στα βαθειά αλλα τα φτερά μούσκεψαν και έβγαινε πάντα στον αφρό...

Εκείνη τη στιγμή...νάσου και η νεαρά με φυάλες οξυγόνου...άντε του λέει και είμαι ξαναμμένη με την πάρτυ σου..πάμε στα βαθειά..

Την κοίταξε ο ιπτάμενος δέλφινος και της λέει:"κατέβα στα 10.000 πόδια και όταν φθάσεις σφύρα μου..."

Θές δεν θές αγαπητέ φίλε υπηρετη...και σύ και γώ και όλοι μας υποκείμεθα στην ανθρώπινη καταστατικότητα..στην ταύτιση και στην φαντασίωση , όπως και στο συμβολικό απ'οπου ορμάται η οποιαδήποτε σκέψη μας ...τώρα αν εσύ βρήκες τον τρόπο να αρθείς της ανθρώπινης φύσης σου και να μεταλλαχθείς σε κάτι άλλο , μπράβο σου!!!

Απλά θα χάσεις την μαγεία του να είσαι άνθρωπος...!!!

Μου είσαι συμπαθής πάντως..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζί μιλάμε ΦΙΛΕ ΖΙΡ. Μην με αποφεύγεις γιατί αυτό επιβεβαιώνει ότι ζεις με δανεισμένη γνώση μόνο.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/09/2009 15:58:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 15:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Εαρινός ποιος είσαι;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 16:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θές δεν θές αγαπητέ φίλε υπηρετη...και σύ και γώ και όλοι μας υποκείμεθα στην ανθρώπινη καταστατικότητα..στην ταύτιση και στην φαντασίωση , όπως και στο συμβολικό απ'οπου ορμάται η οποιαδήποτε σκέψη μας ...τώρα αν εσύ βρήκες τον τρόπο να αρθείς της ανθρώπινης φύσης σου και να μεταλλαχθείς σε κάτι άλλο , μπράβο σου!!!

Ο Εγκέφαλος.. αν το θες να το πάρουμε έτσι έχει δυνατότητες που δεν έχουμε εξερευνήσει. Μην ξεχνάς ότι υπάρχει και μια φυσική διαδικασία βιολογικής εξελίξεις.

Σύμφωνα με αυτά που ασπάζεσαι ο άνθρωπος δεν ήταν εξ αρχής ο ίδιος αλλά εξελίχτηκε σε αυτό που είναι σήμερα και θα γίνει κάτι άλλο αύριο.

Όλα είναι μέσα στην φύση. Είσαι απόλυτα σίγουρος για το ποιες είναι η ανθρώπινες φυσικές δυνατότητες; Ή είσαι σίγουρος για το τι είναι η ανθρώπινη φύση;

Θέλω να σου ξαναπώ ότι πράγματι

υποκείμεθα στην ανθρώπινη καταστατικότητα..στην ταύτιση και στην φαντασίωση , όπως και στο συμβολικό απ'οπου ορμάται η οποιαδήποτε σκέψη μας ...όπως λες

αλλά αυτό δεν μου απαγορεύει μέσα από τις δυνατότητες που ανακαλύπτω να υπερβώ αυτή την δεδομένη κατάσταση και να περάσω σε μια άλλη κατάσταση που και πάλι δεν είναι κάτι υπερβατικό επειδή όλα είναι μέσα στην φύση.

Είναι υπερβατικό σε σχέση με αυτό που έχουμε καθορίσει ως πραγματικότητα ή κάτι άλλο.

Αυτή η δυνατότητα είναι η επίγνωση ή αν θες η συνείδηση που μπορεί να παρατηρεί το σώμα ,τα συναισθήματα, αλλά και τον νου. Επειδή όταν παρατηρείς τις σκέψεις σου δεν σκέφτεσαι ότι τις παρατηρείς .Απλά το κανείς.

Όταν αυτή η επίγνωση ή αν θες αυτό το οποίο παρατηρεί από ταυτιστεί από αυτό το οποίο παρατηρεί σιγά σιγά έρχεται η σιωπή του νου.

Μέσα σε αυτή την σιωπή και επειδή δεν υπάρχει κάποια κατεύθυνση νοητικής προσοχής ,η επίγνωση παραμένει ως αυτή που είναι. Λόγω αυτής της κατάστασης συμβαίνει κάτι που είναι αυθόρμητο και αναπάντεχο.

Έρχεται όταν δεν το περιμένεις. Και μια συνείδηση ή μια επίγνωση που δεν είναι τσατισμένη σε κάτι «παρασύρετε» από το αναπάντεχο και το αυθόρμητο.

Αυτό το αυθόρμητο είναι η αίσθηση και όχι η νόηση επειδή ο νους είναι σιωπηλός και δεν αντανακλά τίποτα…Αυτή η αίσθηση είναι η καθαρή επίγνωση τις ιδίας της επίγνωσης. Ή η συνείδηση της ίδιας της συνειδητοτητας.

Αυτή είναι μια καθαρή εμπειρία έξω από όλα τα πρότυπα τις γνώσεις τις λέξεις τα δόγματα τις θρησκείες τις μνήμες τον χρόνο.

Γιατί θα πρέπει να κοροϊδεύεις με τον τρόπο σου βεβαία, μια τέτοια κατάσταση που λέω ότι είναι εφικτή. Επειδή η επιστημονική κοινότητα δεν το έχει ανακαλύψει;.

Ξέρεις πόσα δεν είχε ανακαλύψει και πόσα θα ανακαλύψει αργότερα;


Οι ίδιοι οι επιστήμονες έλεγαν ηλίθιο τον Χιγκς όταν πριν από 40 χρόνια μίλησε και ειπε ότι

υπάρχει ένα πεδίο μέσα από το οποίο περνούν τα άλλα σωματίδια, όπως τα κουάρκ και τα ηλεκτρόνια. Τα σωματίδια που δυσκολεύονται να περάσουν από το πεδίο, σαν να κινούνται μέσα σε κάποιο παχύρρευστο υγρό, αποκτούν αδράνια και μάζα. Όσο ευκολότερα κινείται ένα σωματίδιο στο πεδίο, τόσο μικρότερο είναι το βάρος του.

Εμένα αυτό μου θυμίζει τον αιθέρα. Ονομάσαμε τον αιθέρα σωματίδιο του Χιγκς.


Έτσι είναι τα πράγματα ήταν λίγο ηλίθιος και για άλλους πολύ. Σήμερα μετά από 40 χρόνια το ξανασκέφτονται και το ψάχνουν.


Εσύ τι κανείς για εσένα; Τι ψάχνεις ώστε να έχεις μια απάντηση από εσένα τον ίδιο; ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/09/2009 16:55:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2009, 17:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός Εγώ πείθομαι μόνο με αποδείξεις και αποδειξη δεν αποτελεί και δεν αποτέλεσε ποτέ μια προσωπικού τύπου βιωματική κατάσταση..έλεος!!!

Μπορείς να το καταλάβεις αυτό...ΜΠΟΡΕΙΣ???


Αν οι αποδείξει σου δεν ανήκουν στην δική σου εμπειρία τότε αυτό που θα έχεις σαν αποδείξεις δεν θα είναι κάτι δικό σου αλλά κάτι που ακολουθείς τυφλα, κοιμισμένος. Αυτό για εμένα είναι ένας θάνατος.

Στο λέω γιατί δεν περιμένω από την δική μου εμπειρία να μάθεις εσύ. Αυτό που περιμένω είναι να μάθεις από την δική σου εμπειρία.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ

Edited by - ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ on 08/09/2009 17:06:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 07:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Για κάνε τώρα στον εαυτό σου την ερώτηση που μου έκανες ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ;;;;;

ΤΟ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΔΗΛ ΤΟ ΠΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΥς ΑΦΕΡΕΣΕ ΤΟΝ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ


Το μέσο του επιστήμονα είναι το πείραμα, η μέτρηση και η παρατήρηση που προκύπτει μέσα από το πείραμα. Κάθε φορά που ένας επιστήμονας πειραματίζεται, ανοίγει και έναν νέο δρόμο προς την γνώση γιατί κάθε φορά μέσα από αυτό το πείραμα προκύπτουν νέα δεδομένα, νέα συμπεράσματα. Κάθε πείραμα είναι και μια νέα πρόκληση για μας. Με αυτόν τον τρόπο προχωράει η Επιστήμη. [ βλ. http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=61564&cid=15 ] Υπάρχουν δύο ειδών έρευνες. Αυτή που κοινοποιείται στον κόσμο [ όπως είναι αυτή που δημοσιεύεται στο zougla.gr ] και αυτή που δεν κοινοποιείται στον κόσμο. Η πρώτη είναι η ανοιχτή έρευνα, με δημοσιεύσεις, με άρθρα, με ανακοινώσεις, με κρατικές επιχορηγήσεις. Η δεύτερη διεξάγεται συνήθως από μικρές ομάδες επιστημόνων, είναι κλειστή, δεν δημοσιεύεται τίποτε γύρω απ' αυτήν, χρηματοδοτείται από ιδιωτικά κεφάλαια και η ανακοίνωση του αποτελέσματός της φτάνει στον κόσμο ως εμπορεύσιμο προϊόν. (π.χ βλέπουμε πολλές φορές ότι η PROCTER & GAMBLE ανακοινώνει ένα καινούργιο προϊόν. Αυτό το προϊόν είναι αποτέλεσμα ερευνών που κανείς δεν ξέρει πότε έγιναν, από ποιους έγιναν, που έγιναν και πως έγιναν)

Φίλε, για να τελειώνουμε, θεωρώ πως είσαι άσχετος και πως έχεις σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα.


Edited by - zip on 09/09/2009 08:25:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 08:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες.. έτσι είναι και είμαι υπέρ του πειράματος.
ΦΙΛΕ ΖΙΡ

Αυτό που λέω είναι ότι όλα είναι μέσα από το πρίσμα του νου . Είτε επιστήμονας είναι που κάνει ερεύνα είτε όχι.


Με το να επιμένεις να αλλάζεις αυτά που λέω δεν μπορείς να αποδείξει ότι έχω ψυχολογικό πρόβλημα αλλά το αντίθετο. Κάποτε σου είπα ένα ανέκδοτο με τις εμμονές.

Πάλι δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτώ και πάλι αναφέρεσαι σε κάτι που δεν είναι δικό σου. Έχεις κάτι που να είναι δικό σου;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 08:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τα λες και μόνος σου.

quote:
Πως η παρατήρησή του, ισχύει μόνον όταν χρησιμοποιήσει ένα μέσο (το πρίσμα δηλ). Αυτό σημαίνει. Αν αυτό το μέσο αφαιρεθεί, δεν υπάρχει αυτή η παρατήρηση.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 08:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και με αυτά σου τα λόγια σου για να ξαναγυρίσω σε αυτά που λέω.

Όταν το πρίσμα αφαιρεθει, τότε μένει η καθαρή παρατήρηση χωρίς κάποιο μέσω.

Μέσα σε αυτή την καθαρή παρατήρηση αποκτάμε την σιωπηλή επίγνωση της συνείδηση ως αυτό που ανέκαθεν είναι σε ένα αιώνιο τώρα.

Εσύ συνέχισε να επικαλείσαι την επιστήμη και άσε το τώρα αυτό το οποίο ανέκαθεν είναι να επισκιάζετε από όλα αυτά τα οποία ταυτίζεσαι ω ιδέες, ως μορφές,, ως καταβολές, ως προκαταλήψεις.

Με αυτά που σου λέω δεν αρνούμαι τα πειράματα και το πώς προχωράει η επιστήμη. Αυτή κάνει ένα ταξίδι ψάχνοντας την ύλη από έξω προς τα μέσα. Δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό .Καλά κάνει. Δεν την κατηγορώ για αυτό.

Αυτό όμως που λέω είναι ένα ταξίδι στο τώρα που γίνετε από την ψυχολογική περιφέρεια στο κέντρο της ύπαρξης.

Αυτό το ταξίδι δεν μπορεί να το κάνει κάποιος άλλος για εσένα. Πρέπει να το κανείς εσύ.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 09:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, για να τελειώνουμε, θεωρώ πως είσαι άσχετος και πως έχεις σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα.
Φίλε ΖΙΡ αυτό άσε να στο πει κάποιος ειδικός επιστήμονα ψυχολόγος για να μπορείς να ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ αυτό που θα σου πει. Όταν υπηρέτης την επιστήμη δεν μπορείς να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα λέγοντας πως θεωρείς.

Ο φόβος διατηρεί τα δόγματα, την υπεράσπιση των ιδεών, την εσφαλμένη εντύπωση ότι είμαστε κάποιοι, το να ακολουθούμε ένα σύστημα. Αυτό ο φόβος μεγαλώνεις όσο κάποιος ή κάτι μπορεί να καταστρέψει όλες αυτές τις «αξίες».
Για αυτό και τόση μανία στο να υπερασπιζόμαστε τις αξίες μας. Γιατί αν κάποιος ή κάτι μας τις καταστρέψει τότε εμείς οι κακόμοιροι που δεν γνωρίζουμε ποιοι είμαστε ,τότε χωρίς αξίες ,ιδέες, πεποιθήσεις, καταβολές, χωρίς εγώ και ελαττώματα χωρίς όλα αυτά τι θα είμαστε;
Ο φόβος κάνει τον άνθρωπο επιθετικό . Ο φόβος τον κάνει να χλευάζει και να κοροϊδεύει. Είναι η άμυνα του. Χωρίς αυτήν την άμυνα οι αξίες και όλα τα αλλά θα πρέπει να πέσουν.
Και αν πέσουν τι θα απομείνει σε αυτόν τον άνθρωπο που έχει μάθει σε όλη του την ζωή να στηρίζετε σε κάτι που νομίζει ότι είναι. Όπως π.χ στην εντύπωση που έχει διαμορφώσει για το ποιος είναι.
Φίλε ζιρ

Όταν δεν μπορείς να δεις αυτά που σου επισκιάζουν την ύπαρξη σου τότε ο άλλος έχει το πρόβλημα . Είναι πιο εύκολο να το έχει ο άλλος το πρόβλημα επειδή αν παραδεχτούμε ότι το έχουμε εμείς θα πονέσουμε . Και εσύ φίλε ζιρ φοβάσαι μην πονέσεις.

Και να σου πω και κάτι άλλο για το 7 που οργανώνει. Άσε το πρίσμα που έφερα σαν παράδειγμα και το μετέτρεψες σε κάτι άλλο. Η απόδειξη ότι υπάρχει εφταπλη οργάνωση φαίνεται από την ιδία την φύση στο ουράνιο τόξο. Χωρίς να βάλω κάτι για να το δω. Είναι ένα φυσικό φαινόμενο που δείχνει ότι το 7 υπάρχει μέσα της λειτουργίες της φυσης.

Δεν είναι τυχαίο ότι έχουμε 7 μουσικούς φιόγκους.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 09:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω την αίσθηση , ότι νοερά (αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον όρο...)προφανώς φαντάζομαι τι περίπου εννοείς...!

Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι η "ουσία" είναι αυτή που προίσταται και έχει την πρωτοκαθεδρία στην ανθρώπινη ύπαρξη , υπερβαίνοντας κάθε τι το υλικό και ανθρώπινη σκέψη...είναι αυτάρκης και πλήρης..ποιός ειναι ακριβώς ο ρόλος της υπαρξής της...με ποιό σκοπό εμφανίζεται η υπαρξή της και τι επιδιώκει??

Το τι θα πείς θα αποτελέσει βάση για περαιτέρω συζήτηση και έχε υπ'οψιν σου , ότι δεν θα αλλάξει αυτές τις παραμέτρους...διότι κάθε φορά αλλάζεις το πλαίσιο αναφοράς και κινείσαι σαν την κινούμενη άμμο...δεν εννοούσα αυτό αλλά εννοούσα εκείνο ή το άλλο..!!!

Πές μου λοιπόν ...!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 09:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ

Δεν είναι τυχαίο ότι έχουμε 7 μουσικούς φιόγκους.


Οι φιόγκοι είναι με σατέν κορδέλα ή υφασμάτινοι ;

Μήπως είναι αυτό που λέμε "είσαι τζιτζιφιόγκος" ;

Edited by - zip on 09/09/2009 09:35:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 09:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ουράνιο τόξο στην πραγματικότητα είναι ένα φάσμα και δεν έχει μόνο 7 χρώματα. Το ότι έχει 7 χρώματα το έμαθες στα νήπια. 'Ντάξει ... για τα νήπια είναι μια εξήγηση ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy