ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 21:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Τι θλίψη!
Προχθές μου έφυγε ο αχάριστος, γκριζόλευκος γάτος μου Φοίβος-Φοίβουλας-Γκομενιάρης ή Ορνέλλα... [Των δασών Νορβηγίας παρακαλώ! - είμαστε άρχοντες εμείς]...Τι νομίζατε;
Μες τη θλίψη και το κλάμα η Αφροδίτη. Τύφλα να είχε η Βούρτση σε ταινίες με τον Ξανθόπουλο...Ξέρετε...Του τύπου:Μάνα δεν μου κολλάν τα ένσημα, αμαρτία του μπακάλη, το σάβανο του ποιητή...
Μετά σκέφτηκα πικραναστενάζοντας πως δεν θα τον σφίξω στην αγκαλιά μου το διαολόγατο,τον αρχιμπερμπάντη δεν θα του φέρνω τα γευστικότερα φαγητά, δεν θα αράζει ο χοντρούλιακας μπροστά στην τηλεόραση, δεν θα μου τρίβει τη μούρη του στο πρόσωπό μου το πρωί, και πικράθηκα που μιά μέρα πριν, δεν πρόλαβα λόγω βιασύνης να του κάνω τις συνηθισμένες αγκαλίτσες...
Κι εκεί που ήμουν στον θλιβερό κόσμο μου, ακούω μετά από ένα οχτάωρο περίπου, ένα θόρυβο στο παράθυρο της κουζίνας. Κάτι σαν άγριο γδούπο.
Γύρισε ο αλήτης.
Μπήκε με κύτταξε νιαούρισε και κρύφτηκε. Κάτω από το κρεββάτι.
Αφού τον έκανα μπάνιο [πικρή στιγμή] τον βρωμιάρη ποιός ξέρει σε τι αλανιαρογατένιες αγκαλιές σιχαμερές τριγύριζε, τον πήρα αγκαλιά κι ένοιωσα πόσο όμορφο είναι να κρατάς κάτι επάνω σου που νόμιζες πως έφυγε, πως χάθηκε πως το πάτησε αμάξι στη χειρότερη.
Αλήτη πορτογύρη βρωμοσκατόγατε! Με λαχτάρισες.Τώρα παρότι του αφήνω τα πάντα ανοιχτά πόρτες παράθυρα δεν λέει να φύγει. Εκτός αν έχει κάψες και ανοίξει λαγούμι στο υπόγειο και την κάνει με ελαφρά...
Πρώτη φορά τον έχασα ρε παιδιά! Αδυναμίες είναι αυτές. Δεν είχε δραπετεύσει ποτέ 3 χρόνια...
Ούτε γάτος δεν εγκαταλείπει την Αφροδίτη, είπε ο ξαδερφούλης μου...
Πήγε η καρδιά μου στην άββυσο... Γιατί να φύγει. ΄Ετρωγε έπινε ξάπλωνε ο κυρ- αγάς στις φλοκάτες ανέβαινε στις καθαρές κουβέρτες...
Ο αχρείος!
Κι άλλοι εγκαταλείπουν παιδιά γέροντες ανθρώπους δικούς τους. Τους πετάνε...
Υπάρχουν καρδιές και καρδιές.
Αρκεί που ξαναγύρισε.
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο άδειο ήταν το σπίτι...
Δεν μπορείτε. Χωρίς τις διαολιές του τα σπασίματα τα νιαουρίσματα, μέχρι κι η ουρά του είχε πάρει πρό τινος φωτιά από ένα αναμμένο κερί,παρανάλωμα γίναμε...
Αρκεί που ήρθε ο σατανόγατος... Με λαχτάρησε.
Παραπονέθηκα... Ουφ!!!


ΤΟ ΟΡΝΕΛΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ Ο ΓΑΤΟΣ ΩΣ ΓΑΤΑ...ΑΝΕΥ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΣ.
ΦΟΙΒΟΣ
ΤΡΑΧΑΝΑΣ
ΨΙΨΙΜΕΛΟΣ
ΣΚΑΤΟΜΟΥΡΗΣ
ΦΟΙΒΟΥΛΑΣ
ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΣ
ΚΑΙ ΟΡΝΕΛΛΑ.
ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.
ΩΡΑΙΟΣ!!!
ΑΝ ΤΟ ...ΟΡΝΕΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 25/02/2006 21:42:33

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 25/02/2006 21:43:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2006, 09:54:55  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα καλή μου!!!
Σου ομολογώ ότι μόλις είδα το μήνυμά σου στο ΚΥΤΙΟ ήμουν έτοιμη να σου βάλω τις φωνές... δε κρατιόμουνα η άτιμη κι αυτό γιατί μόλις τώρα μπήκα σε 3 άλλα τόπικ για να δω τι μήνυμα έγραψες και όλα ήταν ποιήματα από τα οποία μόνο το ένα σχετικό με το θέμα του τόπικ.

Με είχες λοιπόν προκαταβάλει για τα καλά... μέχρι που...
Είδα αυτό το μήνυμα... ένα γλυκό παράπονο για το γάτο που σε κοψοχώλιασε μια τρυφερή και γεμάτη αγάπη αγκαλιά για το ζώο-σύντροφο για το συγκάτοικο που ομορφαίνει τη ζωή σου...

Πόσο σε καταλαβαίνω... κάτι τέτοιες στιγμές...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 10:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 21:19:18  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε παιδιά ... πολύ σαλάτα έγινε το ΚΥΤΙΟ μου ή κάνω λάθος?

Μάλλον είναι λόγω Σαρακοστής!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 00:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Avallon καλύτερα να κάνουμε οτι δεν είδαμε οτι είδαμε.
Οσο και να την αγαπάω, όσο και να θέλω να δικαιολογήσω, αυτό για μένα ήταν επιεικώς απαράδεκτο.
Θέλω να ελπίζω οτι τέλειωσε, πιο πέρα δεν πάει...

Ας προχωράμε όπως μπορούμε μιας και όλοι είμαστε άνθρωποι, και μου τέλειωσαν οι λέξεις....

Καληνύχτα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 19:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ας παραπονεθώ λιγάκι....λοιπόν έγραψα στο τόπικ Heavy Metal και άλλα μια φράση με ροζ γράμματα και δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, ειδικά αν είναι στον άσπρο φόντο. Πρέπει να σκουρείνετε λίγο το ροζ.Προς το φούξια ίσως.

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 10:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Καλημέρα

αναφέρομαι παραπονούμενη για όλους αυτούς τους υπέρμαχους της λογικής και "γήινης" αντιμετώπισης του κόσμου, που όταν η συζήτηση φτάνει στα "μπικικίνια" θεωρούν θεμιτό να μας προτρέπουν να χρησιμοποιούμε (ακόμα και ψευδώς) την ενασχόληση μας με τον εσωτερισμό (π.χ. "γιατί δε λες ρε τα χαρτιά να χ... στο τάληρο? τόσοι και τόσοι το κάνουν"), και όταν αλλάξει ρότα η ζωή σπεύδουν να μας κατηγορήσουν ακριβώς γι'αυτό που αρνηθήκαμε τότε να κάνουμε...

υπάρχει για μένα προσωπικά, ένας σεβασμός στην ίδια μου την πορεία της εσωτερικής αναζήτησης, που δεν μου επιτρέπει να βγάλω για "πούλημα" το κομμάτι εκείνο της ύπαρξης μου που θεωρώ πιο σημαντικό...

τι να 'ναι αυτό που κάνει τους ανθρώπους να φέρονται έτσι? γιατί τότε όλη αυτή η "λογική" πάει περίπατο? και πως κανείς μπορεί να την προδίδει κατά βούληση?

πφφφφ.... γκρίνιαξα και σήμερα...

οπότε...

όλα καλά!


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
annieta
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 11:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους annieta

Παράπονα.
Μερικές φορές νομίζω ότι αξίζει να παραπονιόμαστε γιά τα λάθη στον ίδιο τον εαυτό μας.
Γιά τα δικά μας λάθη. Τα μικρά ή τα μεγάλα. Αυτά που σκιάζουν το αληθινό φως και μας πάνε σε κακά αρνητικά πικρά μονοπάτια. Είμαστε τέλειοι να κρίνουμε τους άλλους;
Που επιτρέπονται αλλά συχνά δεν ανατρέπονται. Μαθαίνουμε από αυτά;
Γινόμαστε καλύτεροι.
΄Οταν διαμαρτυρόμαστε γιά το δικό μας χάλι στον εαυτό μας μας ακούει μας κρίνει μας χαστουκίζει μας αγαπά μας διορθώνει.
Αλλά συχνά δεν μας συγχωρεί.
Παράπονα...

annietaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 11:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Διαμαρτύρομαι εντόνως για το κλείδωμα του θέματος για το σκάνδαλο των καλλιστείων από τον Dying Incubus, την ώρα που ετοιμαζόμουν να απαντήσω!
Αλλά φαίνεται ότι ο εν λόγω κύριος είναι θαυμαστής της μελαχροινής που βγήκε σταρ ελλάς και γι αυτό δεν δέχεται την δικαιολογημένη διαμαρτυρία μας για την αδικία εναντίον της ξινής ξανθιάς!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2006, 21:49:05  Εμφάνιση Προφίλ
Το μηνημα δεν (μαντηναδα) δεν απευθηνετε σε κανενα συγκεκριμενα απλα τη χρησιμοποιω οταν μου σπανε τα νευρα και μετα γελαω .

ΣΤΗ ΚΟΡΦΗ ΤΟΥ ΨΗΛΟΡΗΤΗ
ΞΑΝΗΓΩ ΕΝΑ ΓΑ'Ι'ΔΟΥΡΙ
ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ
ΚΑΙ ΘΑΡΩ ΠΩΣ
ΣΟΥ ΜΙΑΖΕΙ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 18:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros
Σταματημένος στο φανάρι… έρχεται ο τύπος από τα αριστερά με τον συνοδηγό του να πίνει μπύρα σε κυτίο. Της υπομονής το φανάρι, τελειώνει και η μπύρα. Ανοίγει το παραθύρι τσουουπ το κυτίο στο δρόμο, και για την ακρίβεια στην μέση του δρόμου.

Τον κοιτάω με κοιτά, κοιτάω το κυτίο κοιτάει το κυτίο…
Ρε άνθρωπε του κάνω στο σπίτι σου κάτω τα πετάς;
Ε και τι έγινε• και στην χώρα μου έτσι κάνουμε...
Παίρνω περισσότερες στροφές, όχι για τους αλλοδαπούς αλλά για το παράλογο της στιγμής και του διαλόγου.
Καλά και δεν μπορείς να καταλάβεις ότι δεν είσαι στην χώρα σου, ούτε και στο σπίτι σου, και πρέπει να σεβαστείς…
Πράσινο το φανάρι φεύγουν, φεύγω.
Μετά σκέφτομαι ότι σαν πώς να το σεβαστεί αφού οι περισσότεροι νομίζουν την γή τασάκι και την έκαναν σκ..
Μετά μου ήρθε στο μυαλό ένα σκηνικό που άκουσα στις ειδήσεις αρκετό καιρό πριν όπου σε έναν επαρχιακό δρόμο ένας αγρότης οδηγώντας το αγροτικό του πέταξε ένα κουκούτσι από ροδάκινο στον δρόμο ή στα χωράφια, δεν θυμάμαι καλά, και αφού τον είδε ένας τύπος της τροχαίας του έδωσε κλίση…

Έλεος• να πει κανείς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pattap
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2006, 20:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pattap
΄Εμεινα από λάστιχο. Αίσχος.

pattapΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκαρίμπας
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 08:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκαρίμπας
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 11:48:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
΄Εμεινα από λάστιχο.

Eγώ από ίντερνετ!!
Και ΝΑΙ!!
Θα συμφωνήσω για μια ακόμη φορά με την Ostria... Η σχέση που έχει η μελαχροινή STAR Eλλας με την ξανθιά αδικημένη ανταγωνίστρια είναι όση η βούρτσα με την π***Θ.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 13:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star
avallon κακά λογάκια, κακά λογάκια
αλλά θα συμφωνήσω ενώ θα έπρεπε να υπερασπιστώ τη μελαχροινή όντας μελαχροινή η ίδια, αλλα ναι καμία σχέση



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 17:34:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
με την ξανθιά αδικημένη ανταγωνίστρια είναι όση η βούρτσα με την π***Θ.


Η ξανθιά.. καλά ήταν κόμματος.. με είχαν προτείνει για την επιτροπή αλλά μπιρμπιλήσαν τα μάτια μου και έφυγαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 00:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


μα πως μπορειτε να κρινετε ποια ειναι η ομορφοτερη?


γινεται?


καθε κριτης με τα κριτηρια και τα γουστα του


αν και δεν θα ηθελα να ειμαι κριτης, τεινω υπερ της μελαχρινης παιδες - την βρηκα πιο "μοναδικη", εχει τον τυπο της δεν ειναι κλισε - γουστα ειναι αυτα βεβαια...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 22:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Ουφ! Θα παραπονεθώ!

Πήγα το αυτοκινητάκι μου για αλλαγή μπαταρίας και λαδιών... ραντεβού κανονισμένο προ δύο εβδομάδων και μου είχαν υποσχεθεί από την αντιπροσωπεία ότι θα το έπαιρνα την ίδια μέρα...

...αλλά μάταια περίμενα 3 ώρες για δύο δουλίτσες που οι ίδιοι μου είπαν ότι θα χρειαστούν μια ώρα για να τις κάνουν...

Ούφ και πάλι Ούφ! τώρα θα πρέπει να πάω να το πάρω αύριο από το συνεργείο και είναι στου δ... το κατάστοιχο!

...και έχω να πάω τον γάτο μου στον κτηνίατρο αύριο!... το ήξερα ότι θα μου βγει ξυνό το ρεπό μου!

...γκρίνια!


.
.
.
The She Mantis...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 16:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Πήγα το αυτοκινητάκι μου για αλλαγή μπαταρίας και λαδιών... ραντεβού κανονισμένο προ δύο εβδομάδων και μου είχαν υποσχεθεί από την αντιπροσωπεία ότι θα το έπαιρνα την ίδια μέρα...

Αχ.. γυναίκες..

Ακούστε για να μαθαίνετε...

Λάδια αλλάζουμε μόνοι μας..
Επιλέγουμε τα λαδάκια που θέλουμε και τα αλλάζουμε σε ενα κοινό πρατήριο καυσίμων..
Οικονομικά, γρήγορα, και ξέρουμε τι λάδια βάζουμε...

Μπαταρία..
Επιλέγουμε μια καλή μπαταρία, ανοικτού τύπου απο τα καταστήματα που εμπορεύονται αποκλειστικά μπαταρίες μέσα σε 4 λεπτά..
Οικονομικά, γρήγορα, και βάζουμε τη σωστή μπαταρία και μάλιστα μερικά αμπερόρια επιπλέον...

Αμάν πιά.. ρωτάτε !!!

Λάστιχο ξέρετε να αλλάζετε??

Edited by - allzzaro on 10/05/2006 17:01:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 19:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Να σε πω allzzaro... είμαι καλλιτέχνης και γυναίκα και ουχί ο μαστρο Μπάμπης...

...άσε που είχα πάει για μανικιούρ πριν...


.
.
.
The She Mantis...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 19:29:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Φίλη μου.. σήμερα αν δεν γίνεις μαστροmantis... αυτά θα τραβάς.
Με τα έξοδα που έχουμε δεν είναι εφικτό πλέον να μας πιάνουν τον ...

Για γυναίκα.. το ξέρω.. αλλά .. είσαι και καλλιτέχνης βρέ..??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 19:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Κάτσε βρε καλό μου και το μανικιούρ δεν το πληρώνεις?

Άσε που μπορεί να ήταν ωραίο το παιδί στο συνεργείο και το να μου πιάσει τον κ... δεν θα ήταν άσχημη ιδέα...

Τέσπα... λάστιχο μπορώ να αλλάξω, αλλά λάδια και μπαταρία όχι... και ξέρω τα όρια μου...

Όσο για το καλλιτέχνης... δεν βάζω τις φωνές γιατί είσαι μικρό παιδί ακόμη...


.
.
.
The She Mantis...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2006, 12:06:07  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Mantis τι σόϊ Μάντης είσαι αφού δε το ήξερες ότι θα σε στήσουν???

Μάλλον πρέπει να μαζευτούμε για να μας κάνει ο allzzaro ένα σεμινάριο...

Τεσπα... ας το πάρει το ποτάμι και το δικό μου το παράπονο... για το πόσο ακριβοθόρητοι έχουν γίνει τη σήμερον ημέρα οι αληθινοί άντρες...

Προχθές είχα κατέβει στα εγκαίνια ενός μαγαζιού στο Κολωνάκι όπου μετά από μια ώρα βαρέθηκα να μετράω πόσες "φιλενάδες" παρελάσανε μπροστά από τα μάτια μου... και με τι ντυσίματα... από typical φλωρέ μέχρι τρελλά ξεφωνημένα... τύφλα να'χει η Μύκονος...

Δε μας λυπάτε κανείς εμάς που σε λίγο θα καταντήσουμε λεσβίες?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 11/05/2006 12:08:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2006, 15:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Όσο για το καλλιτέχνης... δεν βάζω τις φωνές γιατί είσαι μικρό παιδί ακόμη.

Σωστόν.. οχι φωνές στα μικρά παιδιά γιατί τρομάζουμε...

quote:
Άσε που μπορεί να ήταν ωραίο το παιδί στο συνεργείο και το να μου πιάσει τον κ... δεν θα ήταν άσχημη ιδέα...

Αχ βρε mantis... θα σε μουτζουρώσει το ομορφόπαιδο..
Τα δικά μας χέρια είναι πιο καθαρά.. και ωραία παιδιά είμαστε.. εε.. αμα λάχει..

εεε... να ρωτήσω... είναι καλοφτιαγμένος..???

και μιας και θα απαντήσεις.. που τον κατατάσσεις σε κλίμακα απο Γωγώ Μαστροκώστα .... εως... Βέφα Αλεξιάδου


Edited by - allzzaro on 11/05/2006 16:38:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2006, 15:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Μάλλον πρέπει να μαζευτούμε για να μας κάνει ο allzzaro ένα σεμινάριο...

Yes..

quote:
Τεσπα... ας το πάρει το ποτάμι και το δικό μου το παράπονο... για το πόσο ακριβοθόρητοι έχουν γίνει τη σήμερον ημέρα οι αληθινοί άντρες...

Τι να κάνουμε βρε παιδί μου.. εχουμε μείνει πολύ λίγοιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy