ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
κυρία μου θα σας παρακαλέσω να μαζευτείτε λιγάκι...

μπορεί να φεγγοβολάτε άδωντας αλλά Η φωτισμένη της παρέας είμαι εγώ! ορίστε μας! όποιος έχει παράπονα επ'αυτού
τον παραπέμπω στην "ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας" να καταβάλλει την συνδρομή του!


και η γκρίνια χρειάζεται Αφροδίτη μου... όχι να γίνουμε και "γελά ο μωρός καν τι μη γελοίο εστί..."
(έχεις δίκιο για τους τόνους...σχεδόν μου λείπουν....)

όλα έχουν την θέση τους στην ζωή και η γκρίνια και το γέλιο... αλλά το καθένα στην ώρα του και στην στιγμή του...

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

κυρία μου θα σας παρακαλέσω να μαζευτείτε λιγάκι...

μπορεί να φεγγοβολάτε άδωντας αλλά Η φωτισμένη της παρέας είμαι εγώ! ορίστε μας! όποιος έχει παράπονα επ'αυτού
τον παραπέμπω στην "ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας" να καταβάλλει την συνδρομή του!


και η γκρίνια χρειάζεται Αφροδίτη μου... όχι να γίνουμε και "γελά ο μωρός καν τι μη γελοίο εστί..."
(έχεις δίκιο για τους τόνους...σχεδόν μου λείπουν....)

όλα έχουν την θέση τους στην ζωή και η γκρίνια και το γέλιο... αλλά το καθένα στην ώρα του και στην στιγμή του...

Galadriel

in God we trust



Ναι αλλά να στερηθώ τη φωτεινότητα...Αν και ως θεά του έρωτος και της ωραιότητος πρέπει να είμαι περιχαρής. Πάω να τραγουδήσω. Δεν είμαι καθόλου φάλτσα. ΄Εφυγα.
Θλίβομαι. ΄Ακου λέει δεν θα είμαι η φωτισμένη. Σνιφ.
΄Εχω και τα ωραία μου φτερά, την ξανθή χαίτη, αλλά άνευ φωτεινότητας χλωμή με βλέπω...
Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς.
Πέταξα.
Λιγότερη φωτεινή.
Σνιφ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Mεγάλος ο πειρασμός ε?

και είναι αλήθεια πως από τότε που βρέθηκε η συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο...

κρίμα...

(μου τη δίνει να γκρινιάζω....)

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 21:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Μου τη δίνει να γκρινιάζω
αλλά και ν΄αναστενάζω,
γι΄αυτό βρήκα άλλο τρόπο
και αλήθεια δίχως κόπο,
τους εχθρούς να εξοντώνω
και στον σβέρκο να δαγκώνω.

Τους γυρνώ ευθύς την πλάτη
-και δεν είναι από γινάτι-
δεν τους ρίχνω τη ματιά μου
πίνω πάντα στην υγειά μου
να χαρώ τη λεβεντιά μου
και την ξέφρενη μαγκιά μου.

Κι όσους με υποτιμήσουν
αχ, πολύ θα μαρτυρήσουν
μία μάγισσα από κούνια
μα καθόλου υποχθόνια
τους λυγίζω σαν πηρούνια
και τους κόβω σαν σκαλτσούνια

Κι όσους ψέματα μου λένε;
Αχ τους κάνω ν΄αργοκλαίνε
στων ερώτων μου τη δίνη
μόνο η θλίψη θα τους πίνει
και της τύψης το καμίνι
μες την άδεια τους την κλίνη.
---

Δεν ξέρω αν είναι όμορφα τα φτερά μου
μα να με πιάσεις δεν μπορείς
υψώνω τα πανάρχαια οχυρά μου
όνειρά μου
θαύματά μου
ίσως γιά τ΄αύριο να απορείς...
Πέταξα.

Σαν την τρίχα από τη ζύμη τη γκρίνια.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 14:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
πω πω... να τι παθαίνει κανείς γκρινιάζοντας....

καλή μου Αφροδίτη η μόλις προηγούμενη γκρίνια μου δεν ήταν για σένα και συγνώμη που δεν το διευκρίνησα εγκαίρως...


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 16:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Τα νεύρα μου τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω!

Γκρίνια 1η :
Γκρούπ τουριστών έρχεται αλαλάζοντας ότι έχουν κάποιον μαζί τους με πρησμένο πόδι και να φωνάξουμε γιατρό. Φωνάζουμε ασθενοφόρο και ρωτώντας μαθαίνουμε ότι το πόδι είναι έτσι εδώ και 3 !!! μέρες!!! και το θυμούνται ΤΩΡΑ ! δυό ώρες πριν την αναχώρηση του πλοίου!!!

Γκρίνια 2η :
Μπαίνω σε θέμα και απαντάω το "χ" ... Οοοοχι όμως! δεν είναι "χ" η απάντηση που θέλουμε γιατί θα έπρεπε να είναι διατυπωμένη κάπως αλλιώς...
Ξανααπαντάω (πάλι "χ") με άλλη διατύπωση...
και τότε βλέπω και άλλον με την ίδια "χ" απάντηση...! μέχρι εδώ καλά...
αλλά, (πάντα υπάρχει ένα αλλά)
αρχίζω και αναρωτιέμαι... ελληνικά δεν μιλάω η γυναίκα?????????????


Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 16:50:41  Εμφάνιση Προφίλ
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ Ο ΕΡΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 17:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel

και καλά να είναι ο Ερμής ανάδρομος....

άμα είναι ο Αρης να δεις τι γίνεται....

G.


in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 18:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ.ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!
ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΣΕΡΝΕΤΕ?ΑΝ ΤΟΝ ΒΑΖΑΤΕ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΕ ΑΡΓΟΠΟΡΙΑ!!!ΗΜΑΡΤΟΝ!ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!ΚΑΙ Τ3 ΓΡΑΜΜΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΑΡΓΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ...
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 21:04:01  Εμφάνιση Προφίλ
Aυτό μάλιστα!!
Είναι ένα αξιοπρεπέστατο παράπονο που πρέπει να το λάβουν σοβαρά υπόψην τους οι υπεύθυνοι του χώρου...

Λοιπόν έχω και γω ένα παράπονο:
Γιατί θα πρέπει τη σήμερον ημέρα να υπάρχουν ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ ανεγκέφαλοι Νεοέλληνες?
Γιατί εγώ πρέπει οδηγώντας πρωί πρωί να υποστώ τη σφήνα του ηλίθιου - που ξαφνικά θυμήθηκε ότι βιάζεται και πρέπει να κερδίσει χρόνο - για να τον προλάβω στο πιο κάτω φανάρι επειδή έμεινε με ανοιχτό το στόμα βλέποντας τη γκόμενα να διασχίζει τη διάβαση πεζών?? (σε αυτό το σημείο προφανώς έχει υποστεί λοβοτομή και έχει ξεχάσει ότι βιάζεται...)

Μα καλά τόση αγαμία έχει πέσει??


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 07/10/2005 21:04:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 21:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Κύττα να δεις καλή μου, αυτό θέλει ανάλυση,
αν και η πολύ ανάλυση φέρνει και δαύτη παράλυση.
Λίγη ισορροπία. Λίγη. Τόση δα...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 23:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss
Nα κάνω και γω ένα παράπονο:
Γιατί ρε παιδιά υπάρχουν δυο μέλη με το nickname ΑΦΡΟΔΙΤΗ?

Τόσο καιρό που διαβάζω το φόρουμ δε το είχα πάρει χαμπάρι μέχρι τη στιγμή που κοίταξα από περιέργεια τη σελίδα που λέει ΜΕΛΗ και αυτό που είδα πραγματικά με μπέρδεψε.
Και όχι μόνο αυτό αλλά μάλλον υπάρχει και μια βεντέτα αφού το ένα μέλος έχει περίπου 2600 μηνύματα και το άλλο περίπου 2500.

Και ρωτάω τώρα:
Προς τι όλο αυτό?
Υπάρχει κάποιος λόγος?
Αξίζει τον κόπο?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 23:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss
Και ένα παράπονο προς τους διαχειριστάς του τόπου αυτού:

Μια καλή "εκκαθάριση" του χώρου από αγενείς και προσβλητικούς τύπους μόνο καλό μπορεί να κάνει σε αυτόν. Μην αφήνετε τον κόμπο να φτάνει στο χτένι για να κάνετε κάτι.
Βέβαια μετά κάντε και κανένα ευχέλαιο γιατί μπορεί να επιστρέψουν δρυμήτεροι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 00:11:45  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί γκρινιάζετε???????????????????????????????????????

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 02:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΧΑΙΡΕΤΑΙ...
ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ(ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΔΑΥΤΗΝ),ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 06:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ΚΑΛΗΜΕΡΑ lencolas!

---------------------

Καινούργιε μας φίλε, aenaoss... Αέναος να είσαι!

Μην σε ξεγελάει ο Κατάλογος των Μελών... δεν είδες άλλωστε ότι απαριθμεί μόνον -1 Μέλη;;

Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ μας είναι μόνον ΜΙΑ! Παρότι αναγράφεται 2 φορές... ίσως οφείλεται στην ταυτόχρονη "Ουράνια" και "Πάνδημο" φύση της...

Πραγματικά αυτό αποτελεί ένα από τα "Μυστήρια" των Forums! Μάλιστα το μοναδικό του είδους του, που δεν έχει συμβεί σε κανένα άλλο Μέλος... ουδέποτε!!

Το έχουμε διερευνήσει διεξοδικά στο παρελθόν και δεν μπορέσαμε πραγματικά "να βγάλουμε άκρη"...
Υπάρχει, προφανώς, κάποια εξαιρετικά ιδιόμορφη "παραξενιά" του Λογισμικού σχετικά με την Έννοια ή το όνομα "ΑΦΡΟΔΙΤΗ". Άλλωστε ο "Λόγος" ποτέ δεν μπόρεσε "να τα βγάλει πέρα" μαζί της, τουλάχιστον στα δικά μας αντιληπτικά επίπεδα! Αφροδίτη, ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι φυσικά δεν αναφέρομαι σε σένα, αλλά στην Αρχέγονη Υπόσταση του Ονόματός σου...

Δεν γράφει λοιπόν κανείς άλλος ή άλλη με το ίδιο Όνομα Μέλους. Ελπίζουμε ότι στην επερχόμενη Μετάβαση των Forums αυτό το "πρόβλημα" θα λυθεί - ακόμη και "δια μαγείας" - από μόνο του ή θα μας προσφερθούν κάποια άλλα χρήσιμα "κλειδιά ερμηνείας"!
Δεν υπάρχει καμία "Βεντέτα"!! Μόνον η "αέναη" περιέργεια κάποιων που εννοούν πάντα να "χώνουν την μύτη τους" εκεί που δεν πρέπει! (πλάκα κάνω, εεεε)

Σχετικά με το "παράπονό" σου τώρα aenaoss... ευχέλαια δεν κάνουμε! "Μπουκάλια με χαρτάκια" μόνον, στο πέλαγος - της Αναζήτησης - ρίχνουμε, μήπως και βρεθούν καλοί άνθρωποι σαν εσένα που αντιλαμβάνονται το αναίτιο και το αδιεξοδικό αυτών των καταστάσεων για να μας βοηθήσουν σ'αυτό που κάνουμε...

Καλή, Δημιουργική και αληθινά Ενεργή Συμμετοχή σου εύχομαι!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2005, 10:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:


---------------------
Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ μας είναι μόνον ΜΙΑ! Παρότι αναγράφεται 2 φορές... ίσως οφείλεται στην ταυτόχρονη "Ουράνια" και "Πάνδημο" φύση της...


Μία είμαι ειλικρινά... Αυτή η ουράνια και πάνδημος φύση ευθύνεται ίσως.
Κι η καρδιά της ζωής είναι ένα μεγάλο βιβλίο,
όσο το ξεφυλλώ τόσο μαθαίνω.


Ας μην λησμονήσουμε ποτέ τη μουσική που δεν ακούγεται...

Που ηχεί αδιάλειπτα στις καρδιές μας.
Ας αποτολμήσουμε να αγαπήσουμε
τη γοητεία
της ουράνιας μελωδίας της.
Γιά να εναρμονιστούμε
με το κάλεσμα
της χάρης της φύσης
σε όλα τα όντα
γινόμενοι έτσι
πραγματικές κι αληθινές
εκφράσεις της ομορφιάς του Θεού...

Του Θεού μας.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Στο βαθμό που γνωρίζετε την αγάπη γίνεστε η αγάπη!Η αγάπη είναι κάτι παραπάνω από ένα συναίσθημα!Είναι μία φυσική δύναμη και πρέπει συνεπώς να περικλείει την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 11:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss
Aγαπητέ admin σε ευχαριστώ που μου έλυσες την απορία και για το ευγενικκό σου καλοσώρισμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 13:55:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
XΑΙΡΕΤΑΙ...
ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ(ΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΔΑΥΤΗΝ),ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....



Bρε,βρε καλώστηνα!
Σαν τα χιόνια...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 16:15:07  Εμφάνιση Προφίλ

ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΑΛΛΕΣ 2 ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel
Το ταμείον είναι μείον...

γιατί μπήκα εδώ πριν από ένα χρόνο περίπου, εν μέσω ενός αλληλοσπαραγμού που δεν μπορούσα να αντιληφθώ...
θεώρησα ότι είναι ένα τυχαίο συμβάν και προχώρησα...

προσπάθησα να αναπτύξω μέσα από τις συζητήσεις θέσεις και απόψεις...

στην πορεία είδα ότι η πραγματική ζωή εμπλέκεται με έναν καθόλου αξιοπρεπή τρόπο στα φορουμικά δεδομένα και συζητήσεις, ειδικά για άτομα που θέλουν να λέγονται αναζητητές της εσωτερικής γνώσης...

καταρχήν πολλοί χρησιμοποιούν την εικονική τους μορφή και τρόπο εκφράζεσθαι για να "κόψουν γκόμενα" όπως λέγεται στην πιάτσα... και αν η εν λόγω θέλει έχει καλώς... αν δεν θέλει, έχει κακώς...

αυτά δεν θέλω να ακούσω κανέναν να λέει ότι συμβαίνουν παντού γιατί δεν συμβαίνουν! υπάρχουν και τόποι που η προσέγγιση γίνεται μόνο για χάρη της κοινής αναζήτησης και όχι για κάλυψη "αναγκών"... και σ'αυτό μην κάνουμε το λάθος να πιστεύουμε πως φταίνε οι "αρχές" του κάθε τόπου.... γιατί δεν είναι ούτε υποχρεωμένοι να μυρίζουν τα νύχια τους τι κάνει ο καθένας σπίτι του, ούτε αναγκασμένοι να επεμβαίνουν για να επαναφέρουν την λογική ανάμεσα σε άτομα που θα έπρεπε να την φέρουν μέσα τους...

μου κάνει δε, ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση πως οι μικρότερες ηλικίες είναι πολύ πιο συνειδητοποιημένες γύρω απ' αυτά τα θέματα και ελάχιστα ως καθόλου δεν επιτρέπουν τέτοιου είδους εμπλοκές στις συζητήσεις τους.... προφανώς οι νεότερες γενιές έχουν μία αξιέπαινη ωριμότητα σε σχέση με τις προηγούμενες...

ο σκοπός αυτών εδώ των συζητήσεων δεν είναι ο έλεγχος πάνω σε ομάδες με βραβείο την ταμπέλα του αρχηγού, ή του συντονιστή.... ειδικά δε το δεύτερο έχει αρχίσει να μοιάζει περισσότερο με τον σταυρό του μαρτυρίου ....

το με ποιον φάγαμε, κοιμηθήκαμε, ήπιαμε κ.ο.κ. δεν μπορεί και δεν πρέπει να είναι ο άξονας των συζητήσεων και της σκέψης μας... ακόμα περισσότερο όταν με βάση φήμες ερμηνεύουμε και την διαδικτυακή συμπεριφορά των συνομιλητών μας...


σαφέστατα και η εσωτερική γνώση μπορεί να προέλθει μέσα και από την τριβή... αλλά δεν μπορεί να εξαντλείται σ'αυτήν...

ακόμα χειρότερα, είναι η δημιουργία σεβαστών και σοβαροφανών "προσωπικοτήτων" που έρχονται σε πλήρη αντίθεση με αυτό που πράττουν εκτός διαδικτύου...

βέβαια, το ψέμμα έχει την τάση να ανεβαίνει στην επιφάνεια πολύ γρήγορα και πέραν των "γραφικών" που εννοούν να "μάχονται" κάθε φορά και κάποιον για να κρατηθούν στην "δημοσιότητα", οι σοβαροφανείς και ψευδώς "σοβαροί" κάποια στιγμή αποκαλύπτονται...

σε όσα έχουν ειπωθεί για μένα κατά καιρούς θα μπορούσα να έχω απαντήσει με ανάλογο στυλ και ύφος... όμως αυτό δεν ήταν το δικό μου ζητούμενο ακόμα και αν αυτή η επιλογή μου εκλαμβάνεται ως αδυναμία...

τελικά... γκρίνια τέλος...

πατάω το κατάλληλο κουμπάκι στον υπολογιστή μου και πάω να διαλογιστώ πρώτα εγώ πάνω σ'αυτά που είπα και κατόπιν να ευχηθώ το ίδιο και για τους υπόλοιπους...

Galadriel of Galadhrim


the truth is OUTthere

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 20:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ

Τι θα βγει...
Τι θα βγει εάν γκρινιάξω
κερδισμένη ή χαμένη
η ωραία κοιμωμένη
θα΄ναι άσχημη καιρών.

Γι΄αυτό πάλι θα γελάσω
ίσως λίγο ευτυχισμένη
που γερή κι οργανωμένη
ζω με πάθος το παρόν...
Τι θα βγει εάν γκρινιάξω
την καρδιά μου θα χαλάσω
και την όρεξη πολλών
ίσως πρέπει να σιωπήσω
το φιλί σου να κρατήσω
και την τέρψη των στιγμών.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ...
θα κάψει τις σιωπές η ίδια μου η στάχτη,
στου ίσκιου σου τ'αδράχτι πικρές ανατροπές.Αθάνατος- θνητή στο πλέγμα της αβύσσου μου λες είμαι δική σου,Σελήνη ορατή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 21:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
το μήνυμα αυτό έχει μεταφερθεί στον ειδικό χώρο:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 22:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
το μήνυμα αυτό έχει μεταφερθεί στον ειδικό χώρο:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 22:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis

και μετά από τα παραπάνω...

Ζητώ συγνώμη από την Avallon γιατί καταχράστηκα τον χώρο του θέματος της, όπως ζητώ συγνώμη και από τα μέλη που διάβασαν την προηγούμενη δημοσίευση μου... δεν συνηθίζω να γράφω με αυτό το τρόπο, δεν μου αρέσει να το κάνω, όμως μερικές φορές είναι αναγκαίο...

...και για να προλάβω τα ειρωνικά σχόλια...

Δεν το παίζω αθώα, είμαι τόσο αθώα όσο αυτός ή αυτή που θα με ειρωνευτεί...


.
.
.
@rwen the Guardian...


Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 03:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Δύο μηνύματα (ένα της ΑΤΜΑ και ένα της Mantis) έχουν μεταφερθεί στην:
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Αντιγράφω από το εισαγωγικό μήνυμα της "σαλάτας":

quote:
Στο θέμα αυτό θα φιλοξενηθούν - στις βιτρίνες του μουσείου - διάφορα μηνύματα, το αποτέλεσμα ή το αίτιο των οποίων είναι μία γενικότερη διανοητική, συναισθηματική, διαπροσωπική και ενίοτε προσωπική σαλάτα.

Δεν ξέρουμε βέβαια εάν η σαλάτα αυτή ικανοποιεί κάποια γούστα,
σίγουρα όμως δεν ταιριάζει με το μενού αυτού του τόπου...


Η συνέχιση αυτού του κλίματος εντάσεων που προκύπτουν κατά τα φαινόμενα από προσωπικές και μη σχετικές με το χώρο διαμάχες, καθώς και η όποια χρήση ανάρμοστων λεκτικών μονοπατιών, θα μας αναγκάσει να λάβουμε μέτρα, που δε θα περιοριστούν μόνο σε μία σαλάτα...
Υπενθυμίζω ότι χρονικές απενεργοποιήσεις των λογαριασμών έχουν ήδη υπάρξει.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 01:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
Ευχαριστώ Αμαλία μου, που με θεώρησες σαλατικό!
Να θυμάσαι, ότι καμμιά σαλάτα δεν τρώγεται άνευ ανάγκης..
-Να θυμάσαι επίσης,φίλη μου,ότι εμείς οι Βόρειοι,όταν μας προσβάλλουν Δεν λέμε ευχαριστώ,ούτε συγνώμη!-

--Πέρασε μου τη soya sauce συνοδοιπόρε..--
Περιττό να δηλώσω ότι δεν χαλάω την εικόνα μου επί ματαίω,και ότι πριν γράψω καθρεφτίζοντας τα αίσχη ,δεν έχω από πριν ετοιμάσει ένα καλό αφρόλουτρο για να εισέλθω με το πέρας του μνμτος.
Η αλήθεια οφείλει να λέγεται με τ'όνομα της,τα παραμύθια αλλού..-Που;Λυπάμαι!Αυτό, χμ..δεν αφορά Εμένα.--


"Δε σι Μάντις",Ποιός ασχολήθηκε,Ποτέ,μαζί σου;

-Αυτό βέβαια είναι ένα πρόβλημα/όχι δικό μου όμως.-

Είμαι η Άτμα
και αν μη τι άλλο έχω προσφέρει τρόφη στους χορτοφάγους...

Τίτλοι Τέλους.


Αtma Reloaded
cprtght@tm@2005

Edited by - ΑΤΜΑ on 16/10/2005 01:14:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 21:22:35  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν τώρα αποκαλύφθηκε... προσπάθησα να σας το κρύψω αλλά δυστυχώς υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα που είναι φανατικοί του Big Mother και με γνώρισαν! (η διάσημη φάτσα μου βλέπετε... και να θέλω να κρυφτώ...)

Γι'αυτό έλειπα τόσο καιρό...

Κυρία amalia τα σαλατικά τα είδα αλλά δεν έπρεπε να τα βγάλεις "εκτός εποχής"...αν και εγώ δεν κατάλαβα τίποτα από όλο αυτό ΠΑΛΙ... αρχίζει να μου γίνεται συνήθεια το χαμηλό IQ αν και μερικές φορές "τα έχει όλα και συμφέρει"...

Θα μου επιτρέψει τώρα φαντάζομαι η κλειδοκράτωρ ως συγγραφέας του θέματος να τσιμπήσω μια μπουκίτσα από τη σαλάτα αυτή:

quote:
-Ευχαριστώ Avallon για το Κυτιο -;ηδονης ή πτυελοδοχείο..-..
(οφείλω να ομολογήσω,ότι είσαι μια κούκλα στο Μπίγκ Μάδερ-χαίρομαι που μετά απ΄όσα περάσαμε στο "καμαρίνι", τελειοποιήθηκες τόσο ώστε τώρα να σε καμαρώνω και άλλοι ν΄άναρρωτιούνται για τα θαύματα--να θυμήσουμε την δύναμη της κατανόησης,και της συγνώμης;ασε δεν πιάνει πάντα.)

Di niente αγαπητή μου!
Οπως και να το πάρει κανείς (πτυελοδοχείο ή κυτίο ηδονής) ανακούφιση προσφέρει και αυτός είναι ο στόχος μου...να βγάλουμε τα έσω έξω μπας και σπάσει το απόστημα και ηρεμήσουμε. Εχω εμπειρία επ'αυτού...

Χαίρομαι δε που με καμαρώνεις - αν και μιλώντας περί τελειοποιήσεως εισαι μια ακόμη φορά υπερβολική - παρόλα αυτά αν θέλεις να σε καμαρώνω και γω αγαπητή "δασκάλα" να τηρείς αυτά που λες... Το "δάσκαλε που δίδασκες.." το ξέρεις?

Το παραπάνω καρφί αφορά φράση που πρώτη εγώ χρησιμοποίησα "Avallon Reloaded" όταν μετά από μήνες απουσίας επέστρεψα στο χώρο.
Μάλιστα είχε γίνει πολύς ντόρος γύρω από αυτή τη νέα μου ψηφιακή που πολλοί είχαν βρει έξυπνη
Δε μ'αρέσει να με παραφράζουν και μου είναι αδιάφορο να με αντιγράφουν ΑΡΚΕΙ να μην περνάνε την αντιγραφή αυτή σαν δικό τους πνευματικό σπέρμα... Ακόμη δηλαδή και αν το χρησιμοποιούσες ξανά και ξανά δε θα με πείραζε ΠΟΤΕ αλλά το ότι υποννόησες ότι είναι δική σου ιδέα ήταν μια ακόμη σφήνα στην καρδιά για μένα!

Αναφέρομαι στο "copyright" ATMA αν δεν έγινα και τώρα κατανοητή...
Φιλικά,

Υ.Γ. Το παράπονο αυτό το είχα πολύ καιρό αλλά τώρα το είδα και μες τη μύτη μου εεε και σαν φωτιά που είμαι φούντωσα λιγάκι...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 17/10/2005 21:26:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 01:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
..κι ενώ περιμένω τον Ράϊχ να μου φέρει τη "lila pause"...
εισέρχομαι στο κυτίο και...
ομολογώ πως έκανα ένα μέγα λάθος//έκανα λάθος όταν ανέφερα στη Βάλντα ότι της αφιέρωσα την εικόνα και ξέχασα να το πω και στην Άβαλλον..
αν και όλα επανέρχονται reloaded//απλά εμείς οι επιβλητικές και αυστηρές του φιλοθεάμονος κ_ν_ το έχουμε και σε ταμπέλα που αναβοσβήνει(βρε μπας και να βάλω κάτι σε neo-n "αλά megalicious";..)


Μετανοώ:Ρ
Αφιερωμένη --η συγκεκριμένη υπογραφή-- λοιπόν, στην Άβαλλον και στην Βάλντα.)
---κριαρια both.)---

--δες τι ξεχάσαμε και οι δυο...
τόσο καιρό που περιμένουμε..:

Edited by - ΑΤΜΑ on 18/10/2005 01:05:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 09:07:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
..κι ενώ περιμένω τον Ράϊχ να μου φέρει τη "lila pause"...
εισέρχομαι στο κυτίο και...
ομολογώ πως έκανα ένα μέγα λάθος//έκανα λάθος όταν ανέφερα στη Βάλντα ότι της αφιέρωσα την εικόνα και ξέχασα να το πω και στην Άβαλλον..
αν και όλα επανέρχονται reloaded//απλά εμείς οι επιβλητικές και αυστηρές του φιλοθεάμονος κ_ν_ το έχουμε και σε ταμπέλα που αναβοσβήνει(βρε μπας και να βάλω κάτι σε neo-n "αλά megalicious";..)


Μετανοώ:Ρ
Αφιερωμένη --η συγκεκριμένη υπογραφή-- λοιπόν, στην Άβαλλον και στην Βάλντα.)
---κριαρια both.)---


Kαλημέρα!
Δαγκωτό στη Lila pause που σε κάνει να ξεχνάς... (προσωπικά όλες οι σοκολάτες με κάνουν να ξεχνιέμαι)

Νομίζω όμως ότι η επιγραφή των φόρουμς έπεται της πραγματικότητας...
Τώρα δε μπορώ παρά να σε καμαρώσω και γω

Ενα ακόμη παράπονο:
Mαζέψτε τα σούργελα που βγαίνουν με αστραφτερό χαμόγελο και τέλειες διαστάσεις και λένε:

quote:
"... αποφάσισα να επιστρέψω στο μόντελινγκ φωτογραφιζόμενη για ένα Γαλλικό κατάλογο - ξέρετε αυτούς που μπορείτε να παραγγείλετε τηλεφωνικώς είτε με επίσκεψη στην ιστιοσελίδα του"

Και μετά φταίει ο σερφίστας να της φέρει την ιστιοσελίδα στο κεφάλι! (γιατί μάλλον ιστιοσανίδα ήθελε να πει η κοπέλλα)
Τάδε έφη η ομορφότερη του κόσμου Ειρήνη Σκλήβα.

Υ.Γ. ΠΡΟΣΟΧΗ:ΟΙ ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy