ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ας πλακωθούμε λιγάκι! Νο.1 (Χώρος επίλυσης ιδιαίτερων διαφωνιών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 15:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Στην ar_ia απευθυνόμουνα αγαπητέ μου άθεε, οχι σε σένα....
Αλλά δεν μπορεί να μην βλέπεις ότι αυτό είναι έργο ανθρώπων...Το αν
επιτρέπει ο Θεός είναι άλλο θέμα...Και πρέπει κάποτε εμείς να γίνουμε υπεύθυνοι, όχι ο Θεός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 15:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
οι αθωες ψυχουλες που καθημερινα χανονται ειναι οι σημερινοι μαρτυρες ενος συστηματος που προσπαθουν καποιοι στο ονομα του καπιταλισμου να επιβαλλουν στον κοσμο.ακομα κ θεομηνιες γινονται τις περισοτερες φορες γιατι καποιοι στο ονομα του κερδους καταστρεψαν τη φυση..ο ανθρωπος εχει προχωρησει τοσο πολυ κ εχει φυγει τοσο πολυ απο την πιστη του που το μονο που φτιαχνει ειναι να καταστρεφει..ξυπνηστε αγαπηστε τον διπλανο σας ως εαυτο σας..δεν κανω κατηχηση συμπερασματα παραθετω.."συννενοχο στο φονο δεν θα με εχετε"τα παντα κατασκευασαμε ζωη ομως ποτε δεν θα δημιουργησουμε..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 17:17:00  Εμφάνιση Προφίλ
europaios2
quote:
Όχι.....τα συμπεράσματα αυτά δεν είναι αβίαστα, αλλά αυτά που θα μπορούσε να βγάλει μόνο ένας που χρίζει θεραπεία από τη νόσο της μαλακίας (με τη σημερινή της έννοια) .....με το συμπάθιο δηλαδή.....
Ισως να έχεις δίκιο φίλε μου, αλλά δεν μας είπες που είναι λάθος ο συλλογισμός μου.
Για νόσο και μαλακία δεν μιλάει;

Καταλαβαίνεις pyramid γιατί δεν μπορεί να μιλήσει σοβαρά κάποιος με έναν ΟΕΟ;

quote:
Η λέξη αίρεση, κατ΄ουσίαν δεν είναι ορθή. Δεν υφίστανται αιρέσεις υφίστανται πνευματικοί δρόμοι
Αυτό να το πείς σ' αυτούς που την έχουν χρησιμοποιήσει κατά κόρον. Για τούς ΟΕΟ οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τις ανοησίες τους, είναι αίρεση. Το γνωρίζεις φαντάζομαι, σωστά;
quote:
Εάν το εξετάσουμε από πλευράς θεολογίας δεν έχω δει σε κάποιο βιβλίο να αναφέρεται ότι ο Χριστιανισμός είναι αίρεση.

Σε ποίο βιβλίο θα έπρεπε να είναι γραμμένο; Αν ήταν γραμμένο κάπου, θα το γνώριζες οπωσδήποτε;
...και θα πρέπει να είναι γραμμένο κάπου ότι ο χριστιανισμός είναι ιουδαϊκή αίρεση για να το διακρίνεις;
Αφού είναι! Σύμφωνα πάντα με την έννοια που δίνουν στην λέξη οι ΟΕΟ, έτσι;
quote:
Σχετικά με την θεραπεία, είναι μεγάλη συζήτηση και μάλλον κάνεις πλάκα οπότε καλή συνέχεια.

Ισως να κάνω πλάκα, αλλά κι εσύ δεν μου εξηγείς που την βλέπεις...
Λογικά δεν μιλάω;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:16:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το ξέρω καλέ μου Εαρινέ,ότι ο καθένας εδώ μέσα λέει ότι θέλει, αλλά μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια..Υπάρχουν κι άλλοι πλην υμών...Λίγο περισσότεροι απο σας, αλλά στα νούμερα θα τα χαλάσουμε τωρα;
Τώρα θέλεις να μιλήσουμε για το εκρού του νεκρού, ή για γκρίζες καταστάσεις;
Γιατί πέραν του να με κρινεις και να προσπαθείς να με απαξιώσεις, δεν κάνεις ......τίποτις άλλο, που λένε...
Ελπίζω να ξεπεράσεις τις παδικές ασθένειες, γρήγορα...



Φίλε Εευάγγελε...το να συζητάμε και να ανταλλάσουμε απόψεις , καθ'ουδένα τρόπο αυτό δεν αποτελεί προσπάθεια απαξίωσης , πρός το προσωπό σου...αντίθετα με αυτά που λές και ισχυρίζεσαι , απαξιώνεσαι μόνος σου!

Προσπαθώ να βάλουμε μια βάση ως συζήτηση...αλλα εσύ μονίμως την όποια απάντηση την συσχετίζεις με τα του χριστιανισμού και δεν διστάζεις να ταυτίζεις οτιδήποτε με τον χριστιανισμό!

Ρε σε φέρνω απο δώ...ρε σε φέρνω απο κεί..εσύ εκεί ...εκεί , στην μόνη αλήθεια!

Σε καμμιά απο τις ερωτήσεις μου δεν απάντησες...μα σε καμμιά..παρα αρχίζεις πάλι την συζήτηση με άλλους συνδίκτυους και νά τα κατεβατά απο τα ευαγγέλια και τις συνάψεις..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:20:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αυτά είναι έργο δικής μας πλεονεξίας καλή μου, όχι του Θεού...

Μπά και τον άνθρωπο , αλήθεια ποιός τον έφτιαξε έτσι ..άπληστο και όλα όσα είναι...εγώ???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Έχεις δίκιο φίλε Αίολος..Γι αυτό και κανένας χριστιανός δεν βλέπει σοβαρά έναν ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)
Αγαπητέ μου Εαρινέ,καλά θα ήταν λεω εδώ και καιρό, να κοιτούσες μια φορά τη δική σου αυτοαπαξίωση,άσε τους άλλους να κοιτάνε τη δική τους....
Για τον διάλογο, ...τίποτε,έ;
Και κεινες τις έρμες τις ερωτήσεις..Που τι κάνεις; Λάθος διεύθυνση
βάζεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:25:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Έχεις δίκιο φίλε Αίολος..Γι αυτό και κανένας χριστιανός δεν βλέπει σοβαρά έναν ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)
Αγαπητέ μου Εαρινέ,καλά θα ήταν λεω εδώ και καιρό, να κοιτούσες μια φορά τη δική σου αυτοαπαξίωση,άσε τους άλλους να κοιτάνε τη δική τους....
Για τον διάλογο, ...τίποτε,έ;
Και κεινες τις έρμες τις ερωτήσεις..Που τι κάνεις; Λάθος διεύθυνση
βάζεις;

Ευάγγελε...δεν έχεις απαντήσει σε καμμιά!

Για ποιό διάλογο μιλάς???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 18:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Λέω,καλέ μου Εαρινέ, αν θέλεις, πές μου που βλέπεις ερωτήσεις δικές σου και δη αναπάντητες....
Οι κρισεις και οι κακιούλες σου, δεν λέγονται ερωτήσεις...Κακάκια λέγονται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 19:58:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Έχεις δίκιο φίλε Αίολος..Γι αυτό και κανένας χριστιανός δεν βλέπει σοβαρά έναν ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)
Αγαπητέ μου Εαρινέ,καλά θα ήταν λεω εδώ και καιρό, να κοιτούσες μια φορά τη δική σου αυτοαπαξίωση,άσε τους άλλους να κοιτάνε τη δική τους....
Για τον διάλογο, ...τίποτε,έ;
Και κεινες τις έρμες τις ερωτήσεις..Που τι κάνεις; Λάθος διεύθυνση
βάζεις;

Ευάγγελε...δεν έχεις απαντήσει σε καμμιά!

Για ποιό διάλογο μιλάς???

soul


Εκεί είναι όλες Βαγγέλη ...δέστες και αν θεωρείς ότι έχεις απντήσει τότε οκ!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 20:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βρε χρυσέ μου άνθρωπος, Εαρινέ, το αν έχω απαντήσει συζητάμε, το
αν το απόφυγα,ή το πως το είδες εσύ;
Έχει ...κομμάτι διαφορά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 22:15:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Βρε χρυσέ μου άνθρωπος, Εαρινέ, το αν έχω απαντήσει συζητάμε, το
αν το απόφυγα,ή το πως το είδες εσύ;
Έχει ...κομμάτι διαφορά...

Τώρα έγινες πιο συγκεκριμένος και κατανοητός...μπορώ να πώ ότι αντιλαμβάνομαι τι θες να πείς και το σέβομαι!

Απλά ορίσαμε πλέον την διαφωνία μας και τις ξεκάθαρες πλέον προσεγγίσεις μας ...ως ριζικά διαφορετικές!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 22:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Τώρα έγινες πιο συγκεκριμένος και κατανοητός...μπορώ να πώ ότι αντιλαμβάνομαι τι θες να πείς και το σέβομαι!


Επιτέλους..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 22:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα έτσι είναι φίλε μου allzzaro..Αυτο λέω τόσον καιρό, ότι
όλοι εδώ καταλήγουμε, αντι να συζητάμε, ότι οι χριστιανοί δεν συζητάνε...Τους χριστιανούς κρίνουμε, δεν συζητάμε...
Τι για συζήτηση μπήκαμε;Όχι, βέβαια, για να δείξουμε πόσο διαφέρουμε, όσο σαν να είμαστε απο άλλο πλανήτη...Ότι κάποιοι τη βλέπουν αλλοιώς...Μια αυταπάτη..Όλοι βλέπουμε τα ίδια...
Θέλει προσοχή αυτό με τον άλλο πλανήτη...
Χαίρομαι φίλε μου Εαρινέ, που κατάλαβες, αυτό που λέμε απο την αρχή και που θα έπρεπε να αποτελεί θέμα συζήτησης, το ότι διαφωνούμε,για να δούμε τι λέμε,πράγμα που δεν θέλεις να κάνουμε...
Κανένα πρόβλημα...Αλλά μην κοροιδεύεις και τον εαυτό σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 22:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Και εμείς χριστιανοί είμαστε βρε τρεχαγύρευε.
Αυτό ομως δεν σημαίνει οτι φοράμε και παρωπίδες.
Ακούμε, βλέπουμε, μαθαίνουμε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 23:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
trexagireve όπως καταλαβαίνεις επιβεβαιώνεις αυτά που λέω …
Ότι ερμηνεύουμε κάποια πράγματα βάση αυτού που έχουμε μέσα μας (πίστη) ή ακόμα χειρότερα μένουμε σε κάποιες απόψεις χωρίς να μπούμε καν στην διαδικασία να το ψάξουμε καλύτερα, να δούμε και άλλες τοποθετήσεις .

quote:
trexagireve- Έχεις ακούσει για τον χρόνο που ο άνθρωπος μπορεί να κάνει οτιδήποτε,
χωρίς να έχει κυρώσεις, να τιμωρηθεί; Είναι ο χρόνος των 8 δευτερολέπτων....
Είναι ο χρόνος που κάνει ο νους του ανθρώπου
να επεξεργαστεί και αντιληφθεί τι γίνεται...Αν μια πραξη την κάνεις μέσα σε 8 δεύτερα, δεν πρόκειται ποτέ να τιμωρηθείς….. Αυτό δειχνει την παντοδυναμία του νου...Ελέγχει, πριν την πράξη....

Αυτά που λες δεν ισχύουν… (αν κατάλαβα καλά το νόημα τους) .

quote:
trexagireve-Φίλε μου, όταν λέω ότι η επιστήμη, ανακαλύπτει τον Θεό, εννοώ την αρμονία που υπάρχει στο σύμπαν,σε σημείο, που να μην υπάρχουν εξηγήσεις..Κι αυτό το ξέρεις....Έτσι δεν είναι;Ξέρεις και τα φράκταλς και άλλα ασυνεπη και ακανόνιστα δεδομένα του κόσμου μας, που έχουν μια δική τους αρμονία, μουσική, ποιότητα....
Αυτό δειχνει τον δημιουργό...Σε μια άκτιστη οικοδομή, θα βρεις μπάζα..Σε μια τέλεια οικοδομή, βλέπεις θαύματα...Έτσι δεν ειναι κι ο
κόσμος μας;Δεν δείχνει ότι έχει ποιητή η γή;

Επίσης το ίδιο, απόλυτη αρμονία στο σύμπαν όπως και στην γη δεν υπάρχει… ψάξε το καλύτερα…

Το ότι δεν μπορούμε να εξηγήσουμε κάποια πράγματα που μας «φαίνονται» αξιοθαύμαστα και περίπλοκα πχ ( fractal /Μάντελμπροτ) δεν πάει να πει ότι η εξήγηση είναι ο "Θεός"…

quote:
trexagireve-Η ΝΑΣΑ, παραδέχτηκε ότι για ορισμένα πράγματα, όπως η ανάγκη ανάπαυσης
την 7η μέρα, δεν έχουν λογικές και άλλες εξηγήσεις κι οτι η υπηρεσία,
δέχεται ότι λέει η Βίβλος..Αυτο ειπα και υπάρχει σχετική ανακοίνωση της ΝΑΣΑ...

Θα είχε ενδιαφέρων αν μας έδινες το λινκ που το γράφει αυτό .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 23:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Κοιτάξτε να δειτε κύριοι,λίγη προσπάθεια ακόμη ΚΑΙ που θα πάει θα το βρούμε..Να γίνουμε ξεκάθαροι...Εσείς είστε οι καλοί χριστιανοί κι εμείς οι κακοί φίλε μου allzzaro;
Αγαπητέ μου elo, ότι πεις..Για τα 8 δευτερόλεπτα και τα άλλα...
Όσο για την αρμονία, πιο βατό θέμα,τι να πω; Στη μουσική υπάρχουν οι δυσαρμονικές που είναι αρμονικές..Σε αυτό συμφωνούμε ή ούτε σε
αυτό;
Αυτο που λέω είναι ότι και στο χάος, υπάρχει αρμονία...Διαφωνείς;
Ρε παιδιά, το έχουμε καταλάβει ότι διαφωνούμε, αλλά, προς..Θεού, δεν είναι επιτευγμα...Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το χαίρεστε...
Για το λίνκ που ζητάς, έγινε πείραμα με ποντίκια, όπου το στρές εβγαινε την 7η μέρα,πράγμα που αφού δεν μπορούσαν να εξηγήσουν, το απέδωσε, με επίσημη ανακοίνωση της η ΝΑΣΑ....
Το είπε ο Κώστας ο Μουρούτης, πριν ένα μήνα στη Λάρισα σε σχετική ομιλία του περί ανάπαυσης και δεν το θυμάμαι σαν πηγή, σάιτ, αλλά άμα θέλεις το ψάχνω,....Δεν με χαλάει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2009, 23:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Εσείς είστε οι καλοί χριστιανοί κι εμείς οι κακοί φίλε μου allzzaro;


Το οτι κάποιος είναι καλός χριστιανός φίλε τρεχαγύρευε, αυτό δεν σημαίνει οτι είναι και καλός άνθρωπος.

trexagireve-

quote:
Έχεις ακούσει για τον χρόνο που ο άνθρωπος μπορεί να κάνει οτιδήποτε,
χωρίς να έχει κυρώσεις, να τιμωρηθεί; Είναι ο χρόνος των 8 δευτερολέπτων....Είναι ο χρόνος που κάνει ο νους του ανθρώπου
να επεξεργαστεί και αντιληφθεί τι γίνεται...Αν μια πραξη την κάνεις μέσα σε 8 δεύτερα, δεν πρόκειται ποτέ να τιμωρηθείς….. Αυτό δειχνει την παντοδυναμία του νου...Ελέγχει, πριν την πράξη....

Δηλαδή αν κάποιος το κάνει αυτό είναι αναμάρτητος?
Είναι αυτή η άποψη ενός σκεπτόμενου ανθρώπου?


Edited by - allzzaro on 03/11/2009 23:38:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 11:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου allzzaro, ποτέ δεν είπα το αντίθετο, ο καλός χριστιανός,
δεν είναι απαραίτητα και καλός άνθρωπος αλλά τότε δεν είναι καλός χριστιανός, αλλά παριστάνει τον καλό....
Ρε φίλε, τι αναμάρτητος μου λές; Εγώ ανέφερα μια πράξη, που δεν τιμωρείται, λόγω χρόνου, όχι εξ αιτίας....
Αυτο που προσπάθησα να δώσω να καταλάβετε, είναι ότι περα απο τις πράξεις που τιμωρούνται, υπάρχουν κι αυτές που μένουν ατιμώρητες, όχι ως ορθές, αλλά λόγω του οτι είναι ασύλληπτες,ελέγχει ο νους την πράξη, όχι ότι δεν χαρακτηρίζουν, ή ότι δεν δείχνουν τι είναι ο άλλος που κάνει κάτι τέτοιο....
Δοκίμαζα μικρός τέτοια πράγματα, πειραματικά και το βίωσα, όχι οτι θα το ξαναέκανα....
Απλά, ξέρω ότι γίνεται....
Έλεγα, ότι ο νους έχει τη δυνατότητα, να κανει ασύλληπτα πράγματα, για να αιτιολογήσω την ενέργεια του πνεύματος σε κάθε πράξη....
Αυτο συζητάμε, καλέ μου φίλε...(χαμογελάκι με κλείσιμο ματιού-είπαμε, δεν κατεβαίνουν τα γ@@@@να τα σμάιλς...ή μάλλον η γυναίκα μου ανέβασε τον έλεγχο στο ίντερνετ, για τα παιδιά...Να ρωτησω....).....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 16:25:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)
Χαχαχαχα!
Καλό!
Μου πάει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 16:34:00  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα....

quote:
Έχεις ακούσει για τον χρόνο που ο άνθρωπος μπορεί να κάνει οτιδήποτε,
χωρίς να έχει κυρώσεις, να τιμωρηθεί; Είναι ο χρόνος των 8 δευτερολέπτων....Είναι ο χρόνος που κάνει ο νους του ανθρώπου
να επεξεργαστεί και αντιληφθεί τι γίνεται...Αν μια πραξη την κάνεις μέσα σε 8 δεύτερα, δεν πρόκειται ποτέ να τιμωρηθείς…..

Αφού λοιπόν, μας έφτιαξε κατ' εικόνα και ομοίωση και τους... γρήγορους δεν τους τιμωρεί, βρήκαμε ποιος είναι ο θεός...

Ο... φλας Γκόρντον!!!

Απάντησες ΣΤΟ ερώτημα, μεγάλε....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 16:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:
trexa

Δοκίμαζα μικρός τέτοια πράγματα, πειραματικά και το βίωσα,



trexa θα σου κάνω εγώ τώρα ένα πείραμα αλλά πρέπει να συγκεντρωθείς ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ γιατί δεν πετυχαίνει πάντα....οκ?
Συγκεντρώσου στο μυαλό σου....συγκεντρώσου.....και όταν συγκεντρωθείς καλά φώναξε δυνατά ΦΥΤΡΩΣΕ ΦΥΤΡΩΣΕ ΦΥΤΡΩΣΕ ΦΥΤΡΩΣΕ ΦΥΤΡΩΣΕ ΦΥΤΡΩΣΕ

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 19:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν φυτρώνει η μ@@@κία καλή μου ar_ia...Ή την έχεις ή δεν την έχεις....Κι εγώ ατυχησα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 20:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
εχετε ξεφυγει..τι εγινε αγαπητη ar ia αποφευγουμε την συζητηση κ πεταμε μια κοτσανα<σχετικο με το φυτρωσε> για να πουμε οτι ειπαμε κατι..μη μασας trexagireve ο καθενας στον τομεα του οταν δεν εχουν τι να πουν κανουν αυτο που ξερουν καλυτερα αποπροσανατολιζοντε..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 20:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
trexagireve
quote:
Δεν φυτρώνει η μ@@@κία καλή μου ar_ia...Ή την έχεις ή δεν την έχεις....Κι εγώ ατυχησα....

Ατύχησες?
Δλδ την έχεις ή δεν την έχεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 20:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Αυτο που προσπάθησα να δώσω να καταλάβετε, είναι ότι περα απο τις πράξεις που τιμωρούνται, υπάρχουν κι αυτές που μένουν ατιμώρητες, όχι ως ορθές, αλλά λόγω του οτι είναι ασύλληπτες,ελέγχει ο νους την πράξη, όχι ότι δεν χαρακτηρίζουν, ή ότι δεν δείχνουν τι είναι ο άλλος που κάνει κάτι τέτοιο....

Τώρα μάλιστα, τώρα γίνεσαι κατανοητός.

quote:
Δοκίμαζα μικρός τέτοια πράγματα, πειραματικά και το βίωσα, όχι οτι θα το ξαναέκανα....

Περίεργα πειράματα έκανες οταν ήσουν μικρός.
Τώρα που μεγάλωσες ομως, δώσε τόπο στους νέους Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ενδιαφέρον σου με συγκινεί βαθύτατα αγαπητέ μου allzzaro...Δεν την έχω την άτιμη και θα ήμουν μια χαρα άν την είχα...Θα είχα γλυτώσει πολλές στεναχώριες...
Φίλε μου,πάντα δίνω τόπο στους νέους,εγώ νοιώθω σε απόσυρση, όχι σαν άτομ, αλλά σαν ότι πέρασε η σειρά μου,αφού είμαι ικανοποιημένος απο ότι έζησα....
Για μια satisfaction δεν ερχόμαστε στη ζωή;....
( επιστρέψαν τα σμάιλς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:27:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

μη μασας trexagireve ο καθενας στον τομεα του οταν δεν εχουν τι να πουν κανουν αυτο που ξερουν καλυτερα αποπροσανατολιζοντε..

d.k


Προσωπικά έχω θέσει -έχω την αίσθηση- λογικές ερωτήσεις , πάντως έκανα προσπάθεια να σπάσω την δογματική αλυσίδα συνειρμών και σκέψεων , φίλη hunter..αλλα απάντηση δεν πήρα ...ναι , δεν πήρα!!

Οπότε φαντάζομαι κατα τον ίδιο τρόπο και άλλοι φίλοι συνδίκτυοι , το πήραν απόφαση ότι είναι αδύνατη οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση να γίνει...και εκ των πραγμάτων , το έχουν ρίξει στο Ζείμπέκικο..!!!

Λογικό δεν είναι ...στην μ@@@κία απαντούν με μ@@@@κία..!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:39:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ότι είσαι αγενής, όταν δεν σου βγαίνει κάτι όπως το θές, το έχω καταλάβει,αγαπητέ μου Εαρινέ,αλλά,δεν σε βλέπω να ξαναλές τα ερωτήματα που λές ότι δεν απαντήθηκαν...
Δεν σου λέω καλέ μου αυτά που θέλεις...Αυτό σε πειράζει,αλλά,καλά θα ήταν να μάθεις να δέχεσαι τους άλλους, δίχως να προβοκάρεις...
Παλιοπροβοκάτορα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:54:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Έχεις δίκιο φίλε Αίολος..Γι αυτό και κανένας χριστιανός δεν βλέπει σοβαρά έναν ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)
Αγαπητέ μου Εαρινέ,καλά θα ήταν λεω εδώ και καιρό, να κοιτούσες μια φορά τη δική σου αυτοαπαξίωση,άσε τους άλλους να κοιτάνε τη δική τους....
Για τον διάλογο, ...τίποτε,έ;
Και κεινες τις έρμες τις ερωτήσεις..Που τι κάνεις; Λάθος διεύθυνση
βάζεις;

Ευάγγελε...δεν έχεις απαντήσει σε καμμιά!

Για ποιό διάλογο μιλάς???

soul


Κοίτα να δείς φίλε μου...προσωπικά δεν πτοούμαι απο προσωπικές επιθέσεις και ανθρώπους που θεωρούν ότι αντιλαμβάνονται ...όντας καθυποταγμένοι στην περιορισμένη αντιληψή τους!

Στο ξαναείπα , ότι ως άνθρωπο δεν σε κρίνω μα ως φωνή έχεις πλέον απεμπολέσει κάθε δικαίωμα στο να τοποθετείσαι!!!

Σίγουρα θα ήσουν καλός ψάλτης...ή προσκυνητής και κεί θα σου έβγαζα ....το καπέλλο , μέχρι εκεί όμως!!!

Όσο για το αν έχεις απαντήσει μην με βάζεις να συλλέξω όλες τις ερωτήσεις που διετύπωσα...εξάλλου εκεί είναι όλες στο ξαναεπαναλαμβάνω !!!

Σ'αυτήν εδώ , έχεις ας πούμε απαντήσει???

Όχι , βέβαια και πρός στιγμήν ήθελα να μην συνεχίσω τον διάλογο μαζί σου ...πιστεύοντας ότι θα εκτιμήσεις την καλή μου διάθεση να περισώσεις την αξιοπρεπειά σου ...μα δεν το θέλησες , αντίθετα το εξέλαβες και ως αδυναμία μου...θα συνεχίσουμε λοιπόν..στο ρυθμό σου!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
earinos
quote:
Λογικό δεν είναι ...στην μ@@@κία απαντούν με μ@@@@κία..!!!

ααα.. φίλε Εαρινέ θα σε μαλώσω...κακιούλες κακιούλες..

quote:
Οπότε φαντάζομαι κατα τον ίδιο τρόπο και άλλοι φίλοι συνδίκτυοι , το πήραν απόφαση ότι είναι αδύνατη οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση να γίνει...και εκ των πραγμάτων , το έχουν ρίξει στο Ζείμπέκικο..!!!

αμ.. εγώ στα έλεγα και εσύ μου ήθελες αμπελοφιλοσοφίες..

Edited by - allzzaro on 04/11/2009 21:58:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy