ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ας πλακωθούμε λιγάκι! Νο.1 (Χώρος επίλυσης ιδιαίτερων διαφωνιών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 21:59:43  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινέ

quote:
Οπότε φαντάζομαι κατα τον ίδιο τρόπο και άλλοι φίλοι συνδίκτυοι , το πήραν απόφαση ότι είναι αδύνατη οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση να γίνει

Δεν σου φταίει κανείς. Εσύ προσπάθησες να κάνεις σοβαρή συζήτηση με τον τρεχαγύρευε. Δεν σου φάνηκε παράξενο πως κανείς δεν το προσπαθεί πλέον αυτό εδώ μέσα;

Μαθαίνεις αλλά ... in the hard way...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 22:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Απο ότι κατάλαβα δλδ,ύπάρχουν και ψώνια, που νομίζουν ότι αφαιρούν και δίνουν το δικαίωμα λόγου....Πόσες χιλιετίες πίσω μπορείτε να είστε;
Παραδίδετε μαθήματα δημοκρατίας...
Καλά με την ερώτηση σου έπαθα και την πλακα μου...quote:
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Έχεις δίκιο φίλε Αίολος..Γι αυτό και κανένας χριστιανός δεν βλέπει σοβαρά έναν ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)
Αγαπητέ μου Εαρινέ,καλά θα ήταν λεω εδώ και καιρό, να κοιτούσες μια φορά τη δική σου αυτοαπαξίωση,άσε τους άλλους να κοιτάνε τη δική τους....
Για τον διάλογο, ...τίποτε,έ;
Και κεινες τις έρμες τις ερωτήσεις..Που τι κάνεις; Λάθος διεύθυνση
βάζεις;

--------------------------------------------------------------------------------


Ευάγγελε...δεν έχεις απαντήσει σε καμμιά!

Για ποιό διάλογο μιλάς???

soul

--------------------------------------------------------------------------------


Κοίτα να δείς φίλε μου...προσωπικά δεν πτοούμαι απο προσωπικές επιθέσεις και ανθρώπους που θεωρούν ότι αντιλαμβάνονται ...όντας καθυποταγμένοι στην περιορισμένη αντιληψή τους!

Στο ξαναείπα , ότι ως άνθρωπο δεν σε κρίνω μα ως φωνή έχεις πλέον απεμπολέσει κάθε δικαίωμα στο να τοποθετείσαι!!!

Σίγουρα θα ήσουν καλός ψάλτης...ή προσκυνητής και κεί θα σου έβγαζα ....το καπέλλο , μέχρι εκεί όμως!!!

Όσο για το αν έχεις απαντήσει μην με βάζεις να συλλέξω όλες τις ερωτήσεις που διετύπωσα...εξάλλου εκεί είναι όλες στο ξαναεπαναλαμβάνω !!!

Σ'αυτήν εδώ , έχεις ας πούμε απαντήσει???

Όχι , βέβαια και πρός στιγμήν ήθελα να μην συνεχίσω τον διάλογο μαζί σου ...πιστεύοντας ότι θα εκτιμήσεις την καλή μου διάθεση να περισώσεις την αξιοπρεπειά σου ...μα δεν το θέλησες , αντίθετα το εξέλαβες και ως αδυναμία μου...θα συνεχίσουμε λοιπόν..στο ρυθμό σου!!!
Μπορείς να μου πεις που βρίσκεται ή να φωναξω κανέναν Σέρλοκ;
Ρε φιλε,θεωρείς τον εαυτό σου σοβαρό με τέτοια κεμενα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 22:51:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

earinos
quote:
Λογικό δεν είναι ...στην μ@@@κία απαντούν με μ@@@@κία..!!!

ααα.. φίλε Εαρινέ θα σε μαλώσω...κακιούλες κακιούλες..

quote:
Οπότε φαντάζομαι κατα τον ίδιο τρόπο και άλλοι φίλοι συνδίκτυοι , το πήραν απόφαση ότι είναι αδύνατη οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση να γίνει...και εκ των πραγμάτων , το έχουν ρίξει στο Ζείμπέκικο..!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο...τα'θελε ο κ@@@ος μου ...καλά να πάθω!!!

αμ.. εγώ στα έλεγα και εσύ μου ήθελες αμπελοφιλοσοφίες..


Εδώ να δείς τι δίκιο έχεις ...να πώ το αντίθετο???

Με τίποτα ...δυστυχώς θέλησα να διαχωρισθώ και να δώσω βήμα με καλή διάθεση αλλα δυστυχώς , είδα και γώ -προφανώς- ότι βλέπετε όλοι σας καιρό τώρα!!!

Ήθελα αμπελοφιλοσοφίες ...γειά στο στόμα σου...

Edited by - allzzaro on 04/11/2009 21:58:52


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 23:20:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινέ

quote:
Οπότε φαντάζομαι κατα τον ίδιο τρόπο και άλλοι φίλοι συνδίκτυοι , το πήραν απόφαση ότι είναι αδύνατη οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση να γίνει

Δεν σου φταίει κανείς. Εσύ προσπάθησες να κάνεις σοβαρή συζήτηση με τον τρεχαγύρευε. Δεν σου φάνηκε παράξενο πως κανείς δεν το προσπαθεί πλέον αυτό εδώ μέσα;

Μαθαίνεις αλλά ... in the hard way...

macedon


Ουδέν αληθέστερον...είμαι ο ορισμός της μη-σοφίας!!!

Και της μα@@@κίας...για να λέμε και τα πράγματα με τ'ονομά τους..!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 23:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Και συμφωνούμε αγαπητέ μου Εαρινέ......!!!!!Μονο και μόνο γιατι εννοούμε διαφορετικά πράγματα....
Και προπάντων,ζήτα στήριξη...Τη χρειάζεσαι..Όχι στον διάλογο, αλλα στη συκοφαντία....
Στον διάλογο,δεν μπορείς...
Αυτες οι ερωτήσεις σου όμως, ένα πράγμα: Τις βλέπεις, δεν τις βλέπεις, τις χάνεις...Μόνο εγώ δεν τις βλέπω αναπάντητες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2009, 23:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
earinos
quote:
Έχεις απόλυτο δίκιο...τα'θελε ο κ@@@ος μου ...καλά να πάθω!!!

Καλά μην το παίρνεις κατάκαρδα, ακου τι λέει παρακάτω ...

τρεχαγυρευε

quote:
Και συμφωνούμε αγαπητέ μου Εαρινέ......!!!!!Μονο και μόνο γιατι εννοούμε διαφορετικά πράγματα....

Συμφωνείτε λέει. Συμφωνείτε γιατί εννοείτε διαφορετικά πράγματα..

Φίλοι μου αγαπημένοι ξέρετε απο βέσπα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 00:09:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

earinos
quote:
Έχεις απόλυτο δίκιο...τα'θελε ο κ@@@ος μου ...καλά να πάθω!!!

Καλά μην το παίρνεις κατάκαρδα, ακου τι λέει παρακάτω ...

τρεχαγυρευε

quote:
Και συμφωνούμε αγαπητέ μου Εαρινέ......!!!!!Μονο και μόνο γιατι εννοούμε διαφορετικά πράγματα....

Συμφωνείτε λέει. Συμφωνείτε γιατί εννοείτε διαφορετικά πράγματα..

Φίλοι μου αγαπημένοι ξέρετε απο βέσπα..


Επιτέλους ...επιτέλους...έμαθα τι εστί διάλογος!!!

Ευάγγελε , ευχαριστώ!!!

Η συμφωνία επι διαφορετικών πραγμάτων ..εστί διάλογος..άρα η διαφωνία επί διαφορετικών πραγμάτων είναι το αντίθετο..τώρα μπορώ ν'ανέβω στη βέσπα...το κράνος μου !!!

Έφυγαααααα...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 10:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Όπως φεύγεις με τη ....βέσπα σου,φίλε Εαρινέ, κάνε τον κόπο να δεις τον τίτλο του θέματος, που εσύ έβαλες....Δες τι διάλογο κάνεις μέχρι τώρα και ξαναέλα...
Έτσι για να δεις τις προθέσεις της ...αγνότητας σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 12:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
δηλαδη διαλογος για σας ειναι ή αντιπαραθεση κειμενων απο διαφορα βιβλια?πραγματικα ποια ειναι τα ερωτηματα σας που δεν απαντηθηκαν?ας το ξαναπαμε απο την αρχη αφου η συζητηση οδηγηθηκε σε τελμα..καλησπερα τι κανετε?

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 14:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα αγαπητή μου hunter1, οτν τίτλο του θέματος, τον λαμβάνεις υπόψιν σου;Ξέρεις, ήταν πολύ πιο διασκεδαστικός όταν ξεκινησε....
Ας πλακωθούμε λιγάκι, αλλά τώρα, διάλογο...
Κάπου κάτι δεν κολλάει, που λέμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 15:03:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μα αγαπητή μου hunter1, οτν τίτλο του θέματος, τον λαμβάνεις υπόψιν σου;Ξέρεις, ήταν πολύ πιο διασκεδαστικός όταν ξεκινησε....
Ας πλακωθούμε λιγάκι, αλλά τώρα, διάλογο...
Κάπου κάτι δεν κολλάει, που λέμε...

Ευάγγελε καλημέρα!

Εσύ θέλεις διάλογο για τον διάλογο...δηλαδή να μιλάμε για να περνάει η ώρα...ε! αυτό κάντο μόνος σου..βάλε τον εαυτό σου απέναντι σ'ενα καθρέπτη και αρχίστε να συνομιλείτε..θα συμφωνείτε κιόλας!!!

Διάλογος λέει ο φίλος μου και το τρελλό είναι ότι αναρρωτιέται που είναι κιόλας...που είναι αλήθεια ο διάλογος???

Θα είναι ωραίο , ως θέμα...αναρτησέ το..

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ???

Θα μας τρελλάνεις εδώ μέσα..!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 15:17:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Όπως φεύγεις με τη ....βέσπα σου,φίλε Εαρινέ, κάνε τον κόπο να δεις τον τίτλο του θέματος, που εσύ έβαλες....Δες τι διάλογο κάνεις μέχρι τώρα και ξαναέλα...
Έτσι για να δεις τις προθέσεις της ...αγνότητας σου...


Ευάγγελε , άσε τις ηθικοπλαστικές αναφορές και τους ενοχοποιητικούς μηχανισμούς , θα μου πείς τώρα πως σου ζητάω να γίνεις άλλος άνθρωπος...

Σ'αυτό έχεις δίκιο , δεν είναι τυχαία η υιοθέτηση του πλαισίου , επι του οποίου εδράζεται η σκέψη σου...καθόλου τυχαίο και κατα κάποιο τρόπο σε συμπονώ και σε κατανοώ!

Στο ξαναείπα , αν τοποθετούμαι κατ'αυτόν τον τρόπο , είναι για ένα και μόνο λόγο..

-Για να δώσω ερέθισμα στην βαλτωμένη σκέψη σου και να ενεργοποιηθεί!

Μην μου θυμώνεις , δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...μ'αυτόν που ενοικεί εντός σου τα έχω και προσπαθώ να σε βοηθήσω να τον "δείς" και να μπορέσεις επιτέλους να τον αγνοείς ... ένθεν!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 15:31:51  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινός

quote:
Ευάγγελε καλημέρα!

Εσύ θέλεις διάλογο για τον διάλογο...δηλαδή να μιλάμε για να περνάει η ώρα...ε! αυτό κάντο μόνος σου..βάλε τον εαυτό σου απέναντι σ'ενα καθρέπτη και αρχίστε να συνομιλείτε..θα συμφωνείτε κιόλας!!!


Ρε τρεχα...., τί λέει αυτός ο Εαρινός;;

Να συζητήσεις με τον εαυτό σου;;

Πες του πόσο δύσκολο είναι.

Υ.Γ. Βρε Εαρινέ, υπάρχει σκεπτόμενος άνθρωπος που να μπορεί να συζητήσει με τον τρεχα.... μηδέ του εαυτού του εξαιρουμένου;;;

Δεν βλέπεις τι ψευδώνυμο επέλεξε για τη συμμετοχή του στους,,, διαλόγους, τυχαίο είναι;;;

Για πλακίτσα είναι όλοι τους, πόσες φορές πρέπει να το γράψω ο... "χριστιανός";;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 15:49:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινός

quote:
Ευάγγελε καλημέρα!

Εσύ θέλεις διάλογο για τον διάλογο...δηλαδή να μιλάμε για να περνάει η ώρα...ε! αυτό κάντο μόνος σου..βάλε τον εαυτό σου απέναντι σ'ενα καθρέπτη και αρχίστε να συνομιλείτε..θα συμφωνείτε κιόλας!!!


Ρε τρεχα...., τί λέει αυτός ο Εαρινός;;

Να συζητήσεις με τον εαυτό σου;;

Πες του πόσο δύσκολο είναι.

Υ.Γ. Βρε Εαρινέ, υπάρχει σκεπτόμενος άνθρωπος που να μπορεί να συζητήσει με τον τρεχα.... μηδέ του εαυτού του εξαιρουμένου;;;

Δεν βλέπεις τι ψευδώνυμο επέλεξε για τη συμμετοχή του στους,,, διαλόγους, τυχαίο είναι;;;

Για πλακίτσα είναι όλοι τους, πόσες φορές πρέπει να το γράψω ο... "χριστιανός";;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Ευάγγελε , πές του σε παρακαλώ του συνδίκτυου και φίλου γιάπετ...ότι δεν φταίς εσύ...αλλα οι εμπειρίες της πρώιμης παιδικής σου ηλικίας...πές του το , διότι θα αναγκαστώ να τον κάνει να αισθανθεί ένοχος εγώ , με τα όσα λέει για το προσωπό σου!!!

ΥΓ: Γιάπετ...έσο προσεκτικός...συνδίκτυος είναι κι'αυτός...βοήθεια θέλει και την αγάπη μας!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 15:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Πολλές φορές αγαπητέ μου Εαρινέ, σκέφτομαι πως ο άνθρωπος αντέχει το παράλογο...Εσύ,ας πούμε, βάζεις θέμα,ας πλακωθούμε και με κατηγορείς
ότι δεν κάνω διάλογο...
Σε ποιός θέμα, ρε φίλε;Επικοινωνεί ο αφαλός σου με τον εγκέφαλο σου;
Καταλαβαίνεις τι γράφεις;Αν το αντιλαμβάνεσαι, εννοώ τη λογκή που σε διέπει...Με κατηγορείς για εφαρμογή όσων εντέλεις με το θέμα σου;
Καλά ρε Γιάπετ, δεν σε παρεξηγώ..Στο κάτω κάτω, κι εμείς το ίδιο κάνουμε με σάς...Γελάμε με τις κοτσάνες σας....Βλέπεις,όσα βλέπεις εσύ σε μάς, άλλα τόσα, άσχετα αν είναι διαφορετικά, εκ της ανθρωπίνης φύσεως, βλέπουμε κι εμείς σε σας...Λάθη σας, όχι δικά μας...
Θέλεις να το συζητήσουμε σε βάθος ....πισίνας;
Αγαπητέ μου Εαρινέ, βλέπω ότι ζήλωσες τον Χριστό και μοιράζεις αγάπη...Να ελπίζω και .....χριστιανός;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 16:46:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πολλές φορές αγαπητέ μου Εαρινέ, σκέφτομαι πως ο άνθρωπος αντέχει το παράλογο...Εσύ,ας πούμε, βάζεις θέμα,ας πλακωθούμε και με κατηγορείς
ότι δεν κάνω διάλογο...
Σε ποιός θέμα, ρε φίλε;Επικοινωνεί ο αφαλός σου με τον εγκέφαλο σου;
Καταλαβαίνεις τι γράφεις;Αν το αντιλαμβάνεσαι, εννοώ τη λογκή που σε διέπει...Με κατηγορείς για εφαρμογή όσων εντέλεις με το θέμα σου;
Καλά ρε Γιάπετ, δεν σε παρεξηγώ..Στο κάτω κάτω, κι εμείς το ίδιο κάνουμε με σάς...Γελάμε με τις κοτσάνες σας....Βλέπεις,όσα βλέπεις εσύ σε μάς, άλλα τόσα, άσχετα αν είναι διαφορετικά, εκ της ανθρωπίνης φύσεως, βλέπουμε κι εμείς σε σας...Λάθη σας, όχι δικά μας...
Θέλεις να το συζητήσουμε σε βάθος ....πισίνας;
Αγαπητέ μου Εαρινέ, βλέπω ότι ζήλωσες τον Χριστό και μοιράζεις αγάπη...Να ελπίζω και .....χριστιανός;

Eγώ έχω καλές προθέσεις απέναντί σου ...μάλιστα μάλωσα και τον Γιάπετ και γι'αντάλλαγμα με πικραίνεις..

Θα το αντέξω και θα το πιώ το πικρό ποτήρι της άπονης καρδιάς σου...χαλάλι σου!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 19:19:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

----------

Έχεις δίκιο φίλε Αίολος..Γι αυτό και κανένας χριστιανός δεν βλέπει σοβαρά έναν ΧΨΑ( Χέσε Ψηλά κι Αγνάντευε...)



Φταίω εγώ που αυτοπροσδιορίζεσαι???

Γιατί άραγε - αν ο χριστιανός είναι κάτι σαν και σένα -...να ήθελε ο οποιοσδήποτε να είναι "αδελφός" σου???

Σε τι θα του χρησίμευε και γιατί θα ήταν διακριτός Ευάγγελε ...για την βωμολοχία του???

Προφανώς εσύ δεν είσαι χριστιανός ...αλλα βρωμολογο-χριστιανός!!!

Τον έχετε ράψει στα μέτρα σας τον χριστιανισμό...όπως πάντα βέβαια , αρκεί να εξυπηρετεί τους εκάστοτε σκοπούς και προβληματικές σας!

Αν είσαι/είστε χριστιανοί -πραγματικοί- θα σας βρίζουν και θα σκάτε...αυτό εστί χριστιανισμός...εξάλλου το είχε πεί ο χριστός...αν σας σφαλιαρίζουν απο την μιά ..θα γυρίζετε και απο την άλλη μεριά!!!

Αναμένω και τις δυό πλευρές Ευάγγελε...και όταν δώ ότι πράγματι είσαι ταπεινός και συμμορφωμένος με τα όσα ευαγγελίζεται η θρησκεία σου ...τότε θα σου αποδώσω , αυτά που σου -ομολογουμένως- ανήκουν και σύ όσα ανήκουν σε μένα...

Σφαλιάρες εγώ και σύ μαγουλάκι..!!!

Βλάπεις εγώ δεν δηλώνω χριστιανός!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 19:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου Εαρινέ, να ξεκαθαρισουμε ορισμένα πράγματα...Δεν με καίει να είμαι αδερφός σου...Αλλά η θρησκεία που πιστεύω, λέει αυτά, ότι είμαστε αδερφια κι εγώ προσπαθώ να το εφαρμόσω, με καταλαβαίνεις;
Δεν καίγομαι ιδιαίτερα...Είναι η φύση μου τέτοια, όχι ειδικά για σενα....
Απο κει κι έπειτα, φίλε μου κανει κι εσύ υπομονή, όπως κανω κι εγώ και σκέψου, τι θέλεις..
Αλήθεια, για τον τίτλο..Τι είχες στο μυαλό σου,όταν το έβαζες;
Για πέ μου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 19:53:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αγαπητέ μου Εαρινέ, να ξεκαθαρισουμε ορισμένα πράγματα...Δεν με καίει να είμαι αδερφός σου...Αλλά η θρησκεία που πιστεύω, λέει αυτά, ότι είμαστε αδερφια κι εγώ προσπαθώ να το εφαρμόσω, με καταλαβαίνεις;
Δεν καίγομαι ιδιαίτερα...Είναι η φύση μου τέτοια, όχι ειδικά για σενα....
Απο κει κι έπειτα, φίλε μου κανει κι εσύ υπομονή, όπως κανω κι εγώ και σκέψου, τι θέλεις..
Αλήθεια, για τον τίτλο..Τι είχες στο μυαλό σου,όταν το έβαζες;
Για πέ μου....

Ή το εφαρμόζεις ή όχι!

Αν το εφαρμόζεις είσαι ευθυγραμμισμένος με την πίστη σου...αν όχι , είσαι ρολόγια μαιμούδες στα πανηγύρια ...στα πανέρια..αυτό λέω εγώ για το θέμα!!!

Για το θέμα έχω να πώ τούτο:

Για να πλακωθεί κανείς πρέπει να έχει τα ανάλογα προσόντα και να αντιπαρατίθεται με επιχειρήματα και όχι ηθικοπλαστικού τύπου προσεγγίσεις της κυρά-Μανταλένας με την λαμπάδα στο χέρι !!!

Τι είναι αγάπη , Ευάγγελε???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 19:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγασπητέ μου Εασρινέ, θα..χάσω το φώς μου με σένα..Τι ήταν αυτό που πέταξες πάλι ...φωστηρα μου εσύ!!!!Δηλαδή,εσύ ακολουθείς κανόνες ...μπραντ a φαιρ, όταν ...πλακωνεσαι, έ;
Τι άλλο θα ακουσουν τα πολύ όμορφα αυτιά μου...Αν και λίγο μεγάλα, ομολογώ...
Για να μάθεις για την αγάπη, πρέπει να έχεις μάθει τι είναι ο άνθρωπος,αγαπητέ μου φίλε...Κι αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία....
Υπάρχει σχετικό θέμα με τον Θεό της αγάπης,μπορείς να μορφωθείς, αν μπείς....
Αλήθεια, θα πλακωθούμε ή όχι;Πρέπει να κάνω τιποτε χαρτιά;..πιστοποιητικό;
Δεν μου λές, σε ...αλάνα, ή σε δωμάτιο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 20:07:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Για να μάθεις για την αγάπη, πρέπει να έχεις μάθει τι είναι ο άνθρωπος,αγαπητέ μου φίλε...Κι αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία....


Ας πλακωθούμε Ευάγγελε , λοιπόν...

Για πές μας γι'αυτήν την ιστορία περί αγάπης και του τι είναι άνθρωπος..θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον...και μετά θα σε πλακώσω , να είσαι σίγουρος γι'αυτό..

Αλήθεια γιατί αγαπάς τον χριστό σου ή τον θεό σου??

Γιατί τον ακολουθείς και τον υπακούς...για πές..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 20:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
earinos
quote:
Eγώ έχω καλές προθέσεις απέναντί σου ...μάλιστα μάλωσα και τον Γιάπετ και γι'αντάλλαγμα με πικραίνεις..

Εγώ στα είπα. Θα στην κάνει. Και στην έκανε.
Και εγώ μάλωνα με τους αλλους οταν τον αποκαλούσαν ψυχοπαθή.
εεε... οταν τον στρίμωξα και βρέθηκε σε αδιέξοδο αντέδρασε με το να μου πεί να πάω να με δεί κανένας ψυχολόγος.

αααα.. φίλε Βαγγέλη με συγχωρείς αλλά το έχω παράπονο αυτό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 20:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου allzzaro, η προκατάλειψη σου με στενοχωρεί..Γιατί
ρε φίλε, εσύ τι έλεγες για μένα; Γιατι υπερβάεις τα δικά μου και δεν βλέπεις τα δικά σου σνομπίστικα σχόλια, για το ποιός είναι ποιός;
Αγαπητέ μου Εαρινέ, συνεχίζεις να μην λές για το θέμα σου και ρωτάς εωτήσεις..Μαράζι το είχες να είχες ρόλο τηλεπαρουσιαστή παιχινιδιών;
Η αγάπη μου προς τον Θεό, προέκυψε, όταν συνηδειτηοποίησα τι έκανε Αυτός για μένα και όλους μας και οι πράξεις του, λόγω της σοφίας του, με έκανε να αγπαήσω και το θείο τρόπο του στο να κινεί αρμονικα τον κόσμο..Τον σεβάστηκα κι όλας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 20:19:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

earinos
quote:
Eγώ έχω καλές προθέσεις απέναντί σου ...μάλιστα μάλωσα και τον Γιάπετ και γι'αντάλλαγμα με πικραίνεις..

Εγώ στα είπα. Θα στην κάνει. Και στην έκανε.
Και εγώ μάλωνα με τους αλλους οταν τον αποκαλούσαν ψυχοπαθή.
εεε... οταν τον στρίμωξα και βρέθηκε σε αδιέξοδο αντέδρασε με το να μου πεί να πάω να με δεί κανένας ψυχολόγος.

αααα.. φίλε Βαγγέλη με συγχωρείς αλλά το έχω παράπονο αυτό..


Κάτσε Allzzaro , διότι τώρα εισάγονται νέα δεδομένα , που δεν τα ήξερα..

Αν σου είπε για ψυχολόγο . τότε σημαίνει ότι αποδέχεται την χρησιμότητά του και την αποτελεσματικοτητά του!

Δηλαδή αναιρεί την πίστη του ...ως μοναδικό και υπέρτατο μέσο ίασης???

Και αν αποδέχεται την ψυχολογία , θα αποδέχεται και τις επισημάνσεις και γνώσεις της , δηλαδή και την καταστατικότητα του ανθρώπου ...που είναι ριζικά αντίθετες με τα όσα πιστεύει ή λέει εν-τέλλει ότι πιστεύει..

Στο είπε αλήθεια αυτό , περί ψυχολόγου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 20:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ειλικρινά, έχει ενδιαφέρον το θέμα, πάντως..Τι θα γίνει ρε παιδιά, θα αποφασίσετε, ειμαστε σαν εσάς κι αντιδρούμε σαν εσάς, ή ειμαστε, εισαστε εξωγήινοι και δεν μπορούμε να συννενοηθούμε;
Λέτε αντιφατικά πράγματα..Ή είμαστε σαν εσάς και κάνουμε οτι κι εσείς, οι χαρακτηρισμοί και οι κρίσεις μας είναι σαν τις δικες σας κα ισχύουν το ίδιο ή δεν ειμαστε, οπότε μπορέι να σημαίνουν κάτι άλλο, οπότε βιαστική η κρίση σας ..Εκτός, αν μόνο κάποιοι ολίγοι "εκλεκτοί", μπορούν να έχουν τέτοια δικαιώματα κι οι υπόλοιποι, η ...πλέμπα, δεν δικαιούται...
Βρε ξεκαβαλικεύστε, λέμε!!!!!...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 21:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
earinos
quote:
Στο είπε αλήθεια αυτό , περί ψυχολόγου???

Mα το θεώ..
Ξέρεις ο καθένας απο εμάς εχει εναν ιδιαίτερο, μοναδικό τρόπο να εκφράζεται.
Εγώ πχ νομίζω οτι είμαι πολύ αυθόρμητος, παρορμητικός, αλλά εως εκεί.
Δεν εχω προσβάλλει κανέναν, δεν εχω βρίσει κανέναν δεν με έχουν διαγράψει ποτέ για κάτι τέτοιο κάποιες παρατηρήσεις απο τος διαχειριστές.
Βάζω ενα φρένο στον παρορμητισμό μου.

Ο τρεχαγύρευε εχει δύο κακά ελαττώματα.
Το ενα είναι οτι δυσκολεύεται να καταλάβει τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεται ο αλλος με αποτέλεσμα να παρερμηνεύει και..
Το δεύτερο είναι οτι οταν στριμώχνεται αντιδρά με αυτόν τον τρόπο ξεχνώντας το ποιός είναι ο αλλος, πως του έχει φερθεί κλπ.

Σε οτι αφορά αυτό που μου είπε το είπε οταν με επέπληξε οτι έχω ``μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου``.
Επειδή με είχε τσαντίσει του απάντησε οτι ``ναί έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου``. Και εκεί γυρνάει και μου λέει οτι πρέπει να επισκεφτώ εναν ψυχίατρο Οταν εγώ επέπληττα τον zip άλλά και αλλους που τον αποκαλούσαν ψυχοπαθή λέγοντας τους οτι αυτά δεν είναι σωστά πράγματα..
Ο τρεχαγύρευε αντί για να μου ζητήσει συγνώμη για το συμβάν το αρνείται...
Ελα που εγώ ομως δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιό τόπικ τα έγραψα αυτά για να τα χρησιμοποιήσω ως αποδεικτικό στοιχείο. Χρησιμοποιώ την αναζήτηση αλλά μάταιο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 21:18:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

earinos
quote:
Στο είπε αλήθεια αυτό , περί ψυχολόγου???

Mα το θεώ..
Ξέρεις ο καθένας απο εμάς εχει εναν ιδιαίτερο, μοναδικό τρόπο να εκφράζεται.
Εγώ πχ νομίζω οτι είμαι πολύ αυθόρμητος, παρορμητικός, αλλά εως εκεί.
Δεν εχω προσβάλλει κανέναν, δεν εχω βρίσει κανέναν δεν με έχουν διαγράψει ποτέ για κάτι τέτοιο κάποιες παρατηρήσεις απο τος διαχειριστές.
Βάζω ενα φρένο στον παρορμητισμό μου.

Ο τρεχαγύρευε εχει δύο κακά ελαττώματα.
Το ενα είναι οτι δυσκολεύεται να καταλάβει τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεται ο αλλος με αποτέλεσμα να παρερμηνεύει και..
Το δεύτερο είναι οτι οταν στριμώχνεται αντιδρά με αυτόν τον τρόπο ξεχνώντας το ποιός είναι ο αλλος, πως του έχει φερθεί κλπ.

Σε οτι αφορά αυτό που μου είπε το είπε οταν με επέπληξε οτι έχω ``μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου``.
Επειδή με είχε τσαντίσει του απάντησε οτι ``ναί έχω μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου``. Και εκεί γυρνάει και μου λέει οτι πρέπει να επισκεφτώ εναν ψυχίατρο Οταν εγώ επέπληττα τον zip άλλά και αλλους που τον αποκαλούσαν ψυχοπαθή λέγοντας τους οτι αυτά δεν είναι σωστά πράγματα..
Ο τρεχαγύρευε αντί για να μου ζητήσει συγνώμη για το συμβάν το αρνείται...
Ελα που εγώ ομως δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιό τόπικ τα έγραψα αυτά για να τα χρησιμοποιήσω ως αποδεικτικό στοιχείο. Χρησιμοποιώ την αναζήτηση αλλά μάταιο..


Πρόκειται για σημαντική εξέλιξη...έχω χάσει σενάρια..

Πρέπει αν είναι έτσι , όπως τα λές , ένθεν να είμαστε προσεκτικοί!

Θα έλεγα πολύ προσεκτικοί και με βαθειά κατανόηση..


Ευάγγελε σ'αγαπάμε...!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 21:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
τρεχαγυρευε
quote:
Βρε ξεκαβαλικεύστε, λέμε!!!!!...

Εμείς... εχουμε κατέβει απο τα άλογα Βαγγέλη.
Εσύ κοίτα να αφιππεύσεις το σκουπόξυλο. Η κυρία τρεχαγύρευε στο έδωσε για να κάνεις καμμία δουλίτσα και εσύ το εχεις κάνει
ντεντένι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 21:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Εαρινός
quote:
Ευάγγελε σ'αγαπάμε...!!!

Αναμφισβήτητα..
Τον μπαγάσα παρόλα οσα γράφει και εγώ τον αγαπάω..
Αυτό ισχύει για όλους μας εδώ έτσι...
Μπορεί να πειράζουμε ο ενας τον αλλον, να έχουμε τις αντιρρήσεις μας αλλά για μίσος οχι ρε παιδιά..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2009, 21:25:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

τρεχαγυρευε
quote:
Βρε ξεκαβαλικεύστε, λέμε!!!!!...

Εμείς... εχουμε κατέβει απο τα άλογα Βαγγέλη.
Εσύ κοίτα να αφιππεύσεις το σκουπόξυλο. Η κυρία τρεχαγύρευε στο έδωσε για να κάνεις καμμία δουλίτσα και εσύ το εχεις κάνει
ντεντένι..


θέλει σέλωμα το γαιδούρι Ευάγγελε...και μείς δεν την κατέ-ου-με την τέχνη..

Και στο σέλωμα αδαείς είμεθα...μόνο να καβαλάμε ξέρουμε!!!

Σέλωνε εσύ και ερχόμαστε εμείς μετά...μην σελώνεις και το καβάλημα δεν θα γίνει..

Allzzaro , εσύ καβαλικεύεις και ασέλωτο το άτι???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy