ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ας πλακωθούμε λιγάκι! Νο.1 (Χώρος επίλυσης ιδιαίτερων διαφωνιών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 23:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν σε αδικει κανένας Εαρινέ...Θα το πάρεις το βραβείο...
Μην ανησυχείς και μου πάθεις τίποτε...
Κι εγώ, μετα με ποιόν θα παιζω;
(Έχω ενημερώσει τον ...Μακεδών, ότι ενίοτε, γράφει κι ο μικρός μου γιός,εδω..Μπήκε στα πέντε....Κάτι θα έχετε να πείτε...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 10:46:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν σε αδικει κανένας Εαρινέ...Θα το πάρεις το βραβείο...
Μην ανησυχείς και μου πάθεις τίποτε...
Κι εγώ, μετα με ποιόν θα παιζω;
(Έχω ενημερώσει τον ...Μακεδών, ότι ενίοτε, γράφει κι ο μικρός μου γιός,εδω..Μπήκε στα πέντε....Κάτι θα έχετε να πείτε...)

Δεν έχω τίποτα με το παιδάκι και μην το βάζεις στην συζήτηση αλλα δείχνει πόσο ανεύθυνος είσαι και ηλίθιος!

Μακάρι το παιδάκι να ευτυχήσει στην ζωή του ...!

Κάτι τέτοιοι ψυχομαλακωμπουκωμένοι-κομπλεξικοί γονείς , σαν και σένα , έχουν ιστορικά και κλινικά αποδειχθεί , ιδιαίτερα επιζήμιοι για τα παιδιά τους..!

Και μην ξανα-αναφέρεις καθ'οιονδήποτε τρόπο , το παιδί σου εδώ μέσα!

-Βλάκα!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 11:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το να με αποκαλείς εσύ "βλάκα",ή αποτυχηενο γονιό,καλε μου Εαρινέ, ηχεί ως κοπλιμάν....Νοιώθω ότι βρίσκομαι στην σωστή κατεύθυνση,
αφού ο νεοτερισμός σου δεν με αντέχει...
Αλλά, να ξέρεις, απο δω και πέρα, σε σένα,όπως και στον Μακεδών, θα γράφει ο...μικρός....( Ο μεγαλύτερος του είναι 9 και ο πρωτος μου
22...Φαντάσου κατάντια επικοινωνίας...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 13:47:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το να με αποκαλείς εσύ "βλάκα",ή αποτυχηενο γονιό,καλε μου Εαρινέ, ηχεί ως κοπλιμάν....Νοιώθω ότι βρίσκομαι στην σωστή κατεύθυνση,
αφού ο νεοτερισμός σου δεν με αντέχει...
Αλλά, να ξέρεις, απο δω και πέρα, σε σένα,όπως και στον Μακεδών, θα γράφει ο...μικρός....( Ο μεγαλύτερος του είναι 9 και ο πρωτος μου
22...Φαντάσου κατάντια επικοινωνίας...)

Εφόσον ηχεί ως κοπλιμάν..τότε δεν μένει παρα να σε αποκαλώ με αυτό το οποίο σε κάνει να νοιώθεις ότι βρίσκεσι στην σωστή κατεύθυνση..

Οπότε ένθεν το ονομά σου θα είναι βλάκας..άλλαξε και το Τρεχαγύρευε απο το σάιτ και κάντο ..ΒΛΑΚΑΣ!!

Και τα δυό μαζί μάλλον θα ταιριάζουν καλύτερα!!

Είσαι άρρωστος ανθρωπέ μου..πολύ άρρωστος!

Να μπορούσες να αρθρώσεις και κάτι της προκοπής..πάντα αηδίες ξεστομίζεις..ασυναρτησίες και προβάλλεις τον ψυχισμό σου!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 18:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό που δεν εννοείς να καταλάβεις καημένε μου Εαρινέ, είναι ότι
εσύ δεν έχεις ψυχισμό..Δείχνεις άδειος...Όλο για μένα μιλάς...
Σου είπα, μου αύξησες τα εμαίλ, μ έκανες ήρωα.....
Τι σου χρωστάω, για την ...εξυπηρέτηση;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 20:13:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αυτό που δεν εννοείς να καταλάβεις καημένε μου Εαρινέ, είναι ότι
εσύ δεν έχεις ψυχισμό..Δείχνεις άδειος...Όλο για μένα μιλάς...
Σου είπα, μου αύξησες τα εμαίλ, μ έκανες ήρωα.....
Τι σου χρωστάω, για την ...εξυπηρέτηση;

Να δείς περαιτέρω αύξηση...και μάλιστα δωρεάν!

Δεν χρωστάς τίποτα αγορίνα μου..της Μιχαλούς χρωστάς εσύ!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 16:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ειρήνη υμίν λέγω, αδελφοί μου!
Μην αφήνετε τα δαιμόνια να μπαίνουν ανάμεσα σας και να σπέρνουν την διχόνοια και την ταραχή!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2009, 16:05:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ειρήνη υμίν λέγω, αδελφοί μου!
Μην αφήνετε τα δαιμόνια να μπαίνουν ανάμεσα σας και να σπέρνουν την διχόνοια και την ταραχή!




In anticipation of my resurrection...



Προφανώς , κατοικο-εδρεύουν εντός μας και μας οδηγούν...τι άλλο να υποθέσω???

Κακώς , πολύ κακώς αφέθηκα , δεν θα'πρεπε!

Ήταν λάθος...ήταν λάθος...πύργους χτίζαμε πάνω , στην άμμο μαζί...

Λάθος μεγάλο , η αγάπη αυτή...!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 09:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
quote:

Ειρήνη υμίν λέγω, αδελφοί μου!
Μην αφήνετε τα δαιμόνια να μπαίνουν ανάμεσα σας και να σπέρνουν την διχόνοια και την ταραχή!



οχι ποτε ειρηνη..γιατι?δεν ειναι πλεον στη μοδα να γινουμε εμεις απλα..διαιρει κ βασιλευε..νομος κ πιστευω πολλων..

η φυση του ανθρωπου δεν ειναι στην τελικη φιλειρηνικη..κ αν τελικα ησυχασουμε με τι θα εχουμε να ασχολουμαστε αν οχι με τους αλλους?


In anticipation of my resurrection...



d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 12:49:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

μ έκανες ήρωα.....

Τι σου χρωστάω, για την ...εξυπηρέτηση;



Ένας ήρωας εσύ και η Αγία Αθανασία απο το Αιγάλεω η άλλη...

Τίποτα πάντως δεν μου χρωστάς...θα βοηθήσω πιο δυναμικά στην ηρωποιησή σου -πάντως- και στην όσο το δυνατόν αύξηση των εισερχομένων μηνυμάτων σου..!

Συνέχισε εσύ το βιολί σου και θα έχεις εισερχόμενα αβέρτα -κουβέρτα..!

Πές τα στους διαχειριστές τώρα ή βάλε κανα εγκάθετο να σου κάνει , τον αβανταδόρο...!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 14:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εσύ και η Λουκά νούμερον ένα, Εαρινε....
Χαίρομαι όμως, που βρήκες τη θέση σου στο βόθρο σου....
Δείξε το επιπεδο σου,λαικιστή της τραχανοπλαγιτσας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 14:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
μα γιατι το συνεχιζεται? οι αποψεις του καθενα μας δεν πρεπει να γινονται βολια στην προσωπικοτητα του αλλου..δεν υπαρχει πιο υγιες απο την διαφωνια αρκει να ακολουθειτε απο εναν επικοδομητικο διαλογο..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 14:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλή μου hunter1, μην μου στενοχωριέσαι....Το νούμερο, είναι προβοκάτορας, γνωστος απο το φόρουμ, ήθελα όμως, να τον αφήσω να δείξει το πρόσωπο του...ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΕΠΙΠΕΔΟ!!!!!
Να ξέρεις, εδω το πρόβλημα ειμαι εγώ, σαν χριστιανός και τα 8000 μηνύματα μου, όχι οι χριστιανισμός....
Ακόμη δεν το κατάλαβες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 14:38:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλή μου hunter1, μην μου στενοχωριέσαι....Το νούμερο, είναι προβοκάτορας, γνωστος απο το φόρουμ, ήθελα όμως, να τον αφήσω να δείξει το πρόσωπο του...ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΕΠΙΠΕΔΟ!!!!!
Να ξέρεις, εδω το πρόβλημα ειμαι εγώ, σαν χριστιανός και τα 8000 μηνύματα μου, όχι οι χριστιανισμός....
Ακόμη δεν το κατάλαβες;

Χάσου βόδι , απο κείνα τα όρθια , που χασμουριούνται συνέχεια!

Αιρετικέ κατα την επίσημη εκκλησία της Ελλάδος!

Χριστιανέ της πεντάρας..παλιοτόμαρο και ψεύτη!

Απατεώνα!!!

Οπαδέ του 1000%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%^^^^

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 14:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Trexagireve σταμάτα να γράφεις γιατί έχετε φτάσει σε άκρα, έχεις παρασυρθεί και το αποτέλεσμα μάλλον δεν θα είναι καλό. Μην μπαίνεις καθόλου γιατί βλέποντας τα μηνύματα νευριάζεις και απαντάς.
Άκουσέ με, γράφω χρόνια εδώ μέσα και ξέρω τι σου λέω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 17:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα αυτό είναι το θέμα αγαπητή μου pyramid, αυτό που γίνεται..
Πάντα χρειάζονταν μια θυσία, για να φύγει το κακό....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 18:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Εγώ ρε παιδιά στα εισερχόμενα έχω 2 μηνύματα από κάποια Κλάρα που θέλει λέει να με γνωρίσει και να μου στείλει φωτογραφίες της.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 19:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Trexagireve μου δεν σε αφορά το θέμα, μην απαντάς.Εάν έχεις πρόβλημα στείλε ένα μήνυμα στους συντονιστές εξηγώντας την κατάσταση και αυτοί βλέπουν εάν πρέπει να κάνουν κάτι και τι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 20:10:04  Εμφάνιση Προφίλ
mimosa

quote:
Εγώ ρε παιδιά στα εισερχόμενα έχω 2 μηνύματα από κάποια Κλάρα που θέλει λέει να με γνωρίσει και να μου στείλει φωτογραφίες της

Δώστης το e-mail μου να τις στείλει και σε μένα. Με μαγιώ είναι;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2009, 22:03:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

mimosa

quote:
Εγώ ρε παιδιά στα εισερχόμενα έχω 2 μηνύματα από κάποια Κλάρα που θέλει λέει να με γνωρίσει και να μου στείλει φωτογραφίες της

Δώστης το e-mail μου να τις στείλει και σε μένα. Με μαγιώ είναι;

macedon


Θέλω και γώ...!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2009, 17:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
προβοκατορας ξεπροβοκατορας εισαι αρκετα εξυπνος φιλαρακι trexagireve ωστε να τον αφησεις να πει ελευθερα αυτα που θελει κ να κριθει γενικοτερα..το να μαλωνετε σε καθε θεμα του φορουμ δεν οδηγει πουθενα..στην τελικη φιλαρακι τα καρποφωρα δεντρα πετροβολανε κ ειμαι απεναντι σε οσους τα βαζουν με τον χριστιανισμο κ θεωρους συμμαχους οσους τον υπερασπιζουν..παντως απλα οτα κουβαλας ενα οπλο δεν το διαφημιζεις αλλα φροντιζεις να το χρησιμοποιησεις σωστα την καταλληλη στιγμη με εννοεις?

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2009, 17:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλά ρε σύ hunter1...λάλησες κι εσύ;Ποια κόντρα;
Δεν κατάλαβες ότι πρόκειται για ένα θιγμένο εγωισμό, κάποιου εδώ μέσα εδω και καιρό, όπως και λοιπά αντιχριστιανικά αισθήματα, που ήθελαν να εκφραστούν γιατί στο διάλογο,δεν πέτυχαν ποτέ τίποτε...
Θέσεις εγώ έχω, και σε καμία περιπτωση, δεν θα άφηνα ένα νουμερο, να νομίζει ότι δεν καταλαβαίνω απο που έρχεται η αντιδραση του...Αυτά γίνονται γιατί ο χριστιανοί στο φόρουμ,απέκτησαν ισότητα.....
Και ήμουν πρόθυμος ακόμη και για ..θυσία, προκειμένου να μην νομίζει κανείς ότι μασάμε κουτόχορτο....
Όποιος αντέχει, εδώ είναι το βήμα...Όποιος δεν ξέρει τι πιστεύει, ας μιλάει καλύτερα για τίποτε άλλο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2009, 18:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
αυτο ειναι το θεμα οτι δεν μασαμε κουτοχορτο γιαυτο τριζουν τα δοντια τους..απλως εχουν ως αποστολη να αρνουνται κ τις πιο απλες αληθειες του χριστιανισμου κ να μενουν κολλημενοι εκει..οτι εχει σχεση με τον χριστιανισμο τους κανει μενομενους ταυρους..θελουν ναμας βλεπουν εμας ως θυματα κ αυτους ως δυνατους..αστους να λενε εμεις τι φταιμε λεει κ το τραγουδι.

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2009, 20:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
trexa kai hunter σας αφιερώνω αυτό με πολύ αγάπη!!!
Νομίζω σας ταιριάζει γάντι
http://www.youtube.com/watch?v=ygpeeIjwy_0

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2009, 20:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ευχαριστώ και ανταποδίδω, με όλη τη σημασία του τραγουδιού,αγαπητή μου ar_ia.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 12:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
αγαπητη ar ia τι κανεις? εισαι καλα?που το ξερες ρε μπαγασικο οτι μου αρεσει ο νταλαρας?σε ευχαριστω εκ βαθους καρδιας..εγω τι δωρο θελεις να σου κανω..καμια σβαστικα ισως..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 14:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
Mε συγκινείς πολύ hunter1.....τι καλή χριστιανή που είσαι......αυτή η αυθόρμητη "αγάπη" που βγάζεις είναι τόσο υπέροχη!!!!!
Χαίρομαι που είσαι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που σου δίδαξε η θρησκεία σου.

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 14:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Και που το ξέρεις εσύ καλή μου ar_ia αν η φίλη μας hunter1 είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως δίδαξε η θρησκεία μας;Ή αν είμαι εγώ,οπως δίδαξε η θρησκεία μας....Αλλά,πες, μόνο και μόνο για την καταδίκη, αξίζει τον κόπο...
Ρε παιδί μου αυτό το "άρον άρον σταύρωσον αυτούς..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 14:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
trexa μην με κάνεις να σου απαντήσω με ¨απαντήσεις¨που έδινες στον allzzaro....
Διαβάσε τι είπε η φιλενάδα σου και μετά βγες να κανεις δικηγόρο.
Αλλά τελικά νομίζω πως είχε δίκιο ο macedon....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Edited by - ar_ia on 23/11/2009 14:57:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2009, 15:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
Επίσης hunter1 στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί γι΄αυτό διάβασε να δεις ποιοι ήταν αυτοί που είχαν σχέσεις με σβάστιγκες.....
Η επιστολή που έστειλαν προς τον Χίτλερ - μια μέρα πριν η Βέρμαχτ μπει στην Αθήνα - οι μονές του Αγίου Ορους (μεταξύ αυτών και το Βατοπέδιο) «ικετεύοντες» να τους θέσει «υπό την υψηλήν προστασίαν και κηδεμονίαν» του!

«Εν Αγίω Όρει τη 13/26 Απριλίου 1941
Προς την Αυτού Εξοχότητα τον Αρχικαγκελλάριον του ενδόξου Γερμανικού Κράτους Κύριον Αδόλφον Χίτλερ εις Βερολίνον.

Εξοχότατε,

Οι βαθυσεβάστως υποσημειούμενοι Αντιπρόσωποι των Είκοσιν Ιερών Βασιλικών Πατριαρχικών καί Σταυροπηγιακών Μονών του Αγίου Όρους Άθω, λαμβάνομεν την εξαιρετικήν τιμήν ν' απευθυνθώμεν προς την Υμετέραν Εξοχότητα καί παρακαλέσωμεν Αυτήν θερμώς, όπως, ευαρεστημένη, αναλάβη υπό την Υψηλήν προσωπικήν Αυτής προστασίαν καί κηδεμονίαν τον Ιερόν τούτον Τόπον, του οποίου Ηγούμενοι καί αντιπρόσωποι τυγχάνομεν, διαδεχομένη εν τούτω τους ιδρυτάς καί Ευεργέτας του Ιερού τούτου Τόπου Βυζαντινούς Αυτοκράτορας καί διαδόχους τούτων.

Το Άγιον Όρος, Εξοχώτατε, συνέστη εις Πανορθόδοξον μοναχικήν πολιτείαν, εις ήν ανέκαθεν διαβιούν εν αγαστή ομονοία μοναχοί ακωλύτως προσερχόμενοι από διάφορα ορθόδοξα Έθνη, κατά τον Θ´ μ.Χ. αιώνα, πνευματικώς μέν εξαρτωμένων από του Οικουμενικού Πατριαρχείου Κωνσταντινουπόλεως, πολιτικώς δέ αυτοδιοικούμενον υπό της Ιεράς Συνάξεως των Αντιπροσώπων των Είκοσιν Ιερών καί Κυριάρχων Μονών καί πολιτειακώς υπαγομένων υπό την προστασίαν καί κηδεμονίαν των Βυζαντινών Αυτοκρατόρων καί των διαδόχων Αυτών.

Το Αυτονομιακόν τούτο πολίτευμα περιεθριγκώθη δι' αλλεπαλλήλων τυπικών καί Χρυσοβούλων των ιδρυτών καί ευεργετών των Ιερών μονών Βυζαντινών Αυτοκρατόρων Βασιλείου του Μακεδόνος(882), Ιωάννου Τσιμισκή(972), Κωνσταντίνου Μονομάχου(1046), Στεφάνου Δουσάν(1346) καί άλλων Σλαύων, Ουγγροβλάχων Ηγεμόνων καί των μετέπειτα Σουλτανικών Φιρμανίων τελευταίως δε υπό του Καταστατικού Χάρτου του 1926, ούτινος δύο αντίτυπα εσωκλείομεν.

Το ουτωσί καθιερωθέν προνομιακόν καί αυτοδιοίκητον καθεστώς του Ιερού τούτου Τόπου, αποτελέσαν αντικείμενον συζητήσεων καί επικυρώσεων διαφόρων διεθνών συνθηκών περιεθριγκώθη τέλος, διά του 62ου άρθρου της Βερολινείου συνθήκης του έτους 1878, έχοντος ούτω, οι μοναχοί του Όρους Άθω οθενδήποτε καί αν κατάγωνται θα διατηρήσωσι τά κτήματα καί τα πρότερα αυτών δικαιώματα καί θ' απολαύωσιν, άνευ ουδεμιάς εξαιρέσεως, πλήρους ισότητος δικαιωμάτων καί προνομίων.

Των εν Αγίω Όρει ενασκουμένων Μοναχών, ανεξαρτήτως τόπου προελεύσεως καί Εθνικότητος, σκοπός καί αποστολή καθ' όλον τον υπερχιλιετή βίον του Αγίου Όρους, υπήρξεν η διατήρησις, προαγωγή καί εξασφάλισις των Ιερών αυτού σκηνωμάτων, η διά της ακαταπονήτου φιλεργίας των εν αυτώ ενασκουμένων μοναχών καλλιέργεια της τε εκκλησιαστικής καί κλασσικής φιλολογίας καί καλλιτεχνίας, ο ασκητικός βίος καί η διηνεκής προσευχή υπέρ του σύμπαντος κόσμου.

Την διατήρησιν του καθεστώτος τούτου της αυτονόμου μοναχικής πολιτείας, ικανοποιούντος πλήρως άπαντας τους εν Αγίω Όρει ενασκουμένους ανεξαρτήτως εθνικότητος Ορθοδόξους μοναχούς καί εναρμονιζόμενοι προς τον σκοπόν καί την αποστολήν αυτών, παρακαλούμεν καί ικετεύομεν θερμώς την Υμετέραν Εξοχότητα όπως αναλάβη υπό την υψηλήν προστασίαν καί κηδεμονίαν Αυτής.

Τον Βασιλέα των Βασιλευόντων καί Κύριον των Κυριευόντων εξ όλης ψυχής καί καρδίας ικετεύοντες, όπως επιδαψιλεύση τη Υμετέρα Εξοχότητι υγείαν καί μακροημέρευσιν επ' αγαθώ του ενδόξου Γερμανικού Έθνους.

Υποσημειούμεθα βαθυσεβάστως».


Πηγή: Ιστορικόν Διπλωματικόν Αρχείον του Υπουργείου Εξωτερικών.
Αναδημοσίευση: περιοδικό Ελληνικόν Πάνθεον, τεύχος 13, Ιουνίου-Αυγούστου 2001, σελίδα 18.


===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Edited by - ar_ia on 23/11/2009 15:35:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy