ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ας πλακωθούμε λιγάκι! Νο.1 (Χώρος επίλυσης ιδιαίτερων διαφωνιών)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2009, 21:56:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Kαλά βρε φιλαράκι..
Δεν το έπιασα..

Εδώ δεν μπορώ , που προσπαθώ αιώνες τώρα και σύ θέλεις να τον καταλάβεις με την μία???

Σε παρακαλώ...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2009, 22:03:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Είδες ρε φιλαράκι, που μπερδεύεσαι;Εγώ λέω νεοτερίζοντες, άρα είμαστε του ιδίου δόγματος,οπότε η διαφορά μας είναι στην απόδοση του ιδίου αυτού δόγματος...
Εσείς φέρεστε λές και ανακαλύψατε την ...Αμερική...
Αν υπάρχουν θέματα,όλοι τα βλέπουμε,ολοι έχουμε άποψη και πρέπει
να δούμε λογικές και εφαρμογές τους, γεγονότα, αλήθειες επ αυτού, όσο κι αν πονάνε...
Εκεί, μπερδευόμαστε...Εκεί, εσείς τη βλέπετε ωραίοι,σύγχρονοι
και τοποθετείτε εμας τους συμπολίτες σας, τους δίπλα σας, λόγω δόγματος και απόδοσης αυτου, στο ...μεσαίωνα....
Βρε, καταλαβαίνετε ότι ζούμε παρέα;
Τα ίδια βλέπουμε και τα θέλουμε αλλοιώς;
Κάτι δεν πάει καλά, δεν το βλέπεις;...


Πέστα του Ευάγγελε..έτσι χώστου τα!!!

Ήρθαν τα αμερικανάκια ...κάτι Αερινοί και κάτι Allzzaroi..τα παλιολαμόγια!!!

Και ο διάλογος???

Που είναι ο διάλογος???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2009, 22:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλέ μου Εαρινέ...Πρέπει να σου είναι πολύ δύσκολο να γράψεις
για κάποιο θέμα...Γι αυτό προτιμάς εμένα....
Θα με κάνεις να το παρω πάνω μου....
Τόσο ενδιαφέρον...Τοση αφοσίωση....Τόση αγάπη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2009, 23:30:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλέ μου Εαρινέ...Πρέπει να σου είναι πολύ δύσκολο να γράψεις
για κάποιο θέμα...Γι αυτό προτιμάς εμένα....
Θα με κάνεις να το παρω πάνω μου....
Τόσο ενδιαφέρον...Τοση αφοσίωση....Τόση αγάπη...

Ατελείωτη!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 00:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
quote:
Εαρινός -Αυτοί δεν ξέρουν ν'αγαπούν...ενώ εμείς love stoty θα γράψουμε..!
Είμεθα χριστιανοί...αγαπιόμαστε!!!

ΑΧΧΧΧ…

Μικρά μου πιτσουνάκια…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 09:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλέ μου Εαρινέ, ζούμε μια...καψούρα αιώνια και δεν το έχω πάρει
χαμπάρι;Ή απλά μπαινοβγαίνεις εδώ μέσα, με διάφορα νικ νέιμς, για την ...αγάπη σου;
Μαθαίνουμε πολλά εδώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 09:56:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός -Αυτοί δεν ξέρουν ν'αγαπούν...ενώ εμείς love stoty θα γράψουμε..!
Είμεθα χριστιανοί...αγαπιόμαστε!!!

ΑΧΧΧΧ…

Μικρά μου πιτσουνάκια…



Πιτσουνάκια...ναί...ναί...ναί!

Επιτέλους η αγάπη είναι μια και πανθαναγνωρισμένη...

Το μόνο που λείπει είναι ο διάλογος...αλλα με τόσο έρωτα , που χρόνος για διάλογο...μιλάνε τα κορμιά...σέξ και βία..

Εκεί πρέπει να αποδοθεί η όποια κοντρίτσα...στον έρωτα..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 10:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Και πάλι ο σχολιαστής μου Εαρινός...
"quote:
--------------------------------------------------------------------------------
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Εαρινός -Αυτοί δεν ξέρουν ν'αγαπούν...ενώ εμείς love stoty θα γράψουμε..!
Είμεθα χριστιανοί...αγαπιόμαστε!!!

--------------------------------------------------------------------------------
ΑΧΧΧΧ…

Μικρά μου πιτσουνάκια…
--------------------------------------------------------------------------------
Πιτσουνάκια...ναί...ναί...ναί!
Επιτέλους η αγάπη είναι μια και πανθαναγνωρισμένη...
Το μόνο που λείπει είναι ο διάλογος...αλλα με τόσο έρωτα , που χρόνος για διάλογο...μιλάνε τα κορμιά...σέξ και βία..

Εκεί πρέπει να αποδοθεί η όποια κοντρίτσα...στον έρωτα.."

Πολύ συγκινητικό..Κάποιος ασχολείται τόσο μαζι μου!!!Μ ακολουθεί παντού...Δεν λέει παρά μόνο το όνομα μου....!
Λίγη γκλαμουρία μπήκε επιτέλους στη ζωη μου....Να έχω κι εγώ να νοιαστώ πως θα φανώ σε κάποιον,δλδ,να σκέφτομαι τι θα κανω οχι για μένα, αλλά για να εντυπωσιάσω αυτόν και τα σχόλια του....
Φοβερή εμπειρία...
Την είχα ζήσει ανάποδα ώς τώρα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 11:02:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και πάλι ο σχολιαστής μου Εαρινός...
"quote:
--------------------------------------------------------------------------------
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Εαρινός -Αυτοί δεν ξέρουν ν'αγαπούν...ενώ εμείς love stoty θα γράψουμε..!
Είμεθα χριστιανοί...αγαπιόμαστε!!!

--------------------------------------------------------------------------------
ΑΧΧΧΧ…

Μικρά μου πιτσουνάκια…
--------------------------------------------------------------------------------
Πιτσουνάκια...ναί...ναί...ναί!
Επιτέλους η αγάπη είναι μια και πανθαναγνωρισμένη...
Το μόνο που λείπει είναι ο διάλογος...αλλα με τόσο έρωτα , που χρόνος για διάλογο...μιλάνε τα κορμιά...σέξ και βία..

Εκεί πρέπει να αποδοθεί η όποια κοντρίτσα...στον έρωτα.."

Πολύ συγκινητικό..Κάποιος ασχολείται τόσο μαζι μου!!!Μ ακολουθεί παντού...Δεν λέει παρά μόνο το όνομα μου....!
Λίγη γκλαμουρία μπήκε επιτέλους στη ζωη μου....Να έχω κι εγώ να νοιαστώ πως θα φανώ σε κάποιον,δλδ,να σκέφτομαι τι θα κανω οχι για μένα, αλλά για να εντυπωσιάσω αυτόν και τα σχόλια του....
Φοβερή εμπειρία...
Την είχα ζήσει ανάποδα ώς τώρα....


Θα το αντιστρέψω όμως εγώ..ο έρωτας θέλει λίγο βάσανο , διαφορετικά δεν έχει νοστιμάδα..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 11:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Συνεχίζω να νοιώθω κολακευμένος αγαπητέ μου Εαρινέ, αλλά, θα ήθελα
να σου επιστήσω την προσοχή και να σε ρωτήσω αν έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να σπάς τα ούμπαλα μερικών εδω μέσα, με τις συνεχείς προσπάθειες σου να με ειρωνευτείς....
Προσωπικά, έχω εκφράσει ανωτέρω την άποψη μου....
Συγκινούμαι...Im thrilled,που λέμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 15:21:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:

Συνεχίζω να νοιώθω κολακευμένος αγαπητέ μου Εαρινέ, αλλά, θα ήθελα
να σου επιστήσω την προσοχή και να σε ρωτήσω αν έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να σπάς τα ούμπαλα μερικών εδω μέσα, με τις συνεχείς προσπάθειες σου να με ειρωνευτείς....
Προσωπικά, έχω εκφράσει ανωτέρω την άποψη μου....
Συγκινούμαι...Im thrilled,που λέμε...

Έχεις σκεφθεί το ενδεχόμενο ... να σπάς εσύ τα σύμπαλα άλλων εδώ μέσα πολύ περισσότερο απο μένα και λόγω αβροφροσύνης κανείς ενδεχομένως δεν στο έχει πεί μέχρι σήμερα???

Την διακριτική διάθεση και καλοσύνη , μην την εκλαμβάνεις ως αδυναμία και αν θές να σου μιλήσω ειλικρινά , θα σου το πώ ευθέως:

-Είσαι επικίνδυνος άνθρωπος...δεν λέω κακός..ούτε άτιμος ...ούτε παλιάνθρωπος...το ξαναλέω επικίνδυνος και δεν θα έπρεπε να κυκλοφοράς διόλου , διότι μέσα στην αντάρα του μυαλού σου και πεπεισμένος για τα όσα λές -δεν λές και τίποτα , εν τω μεταξύ- το μόνο που κάνεις είναι να διοχετεύεις στο περιβάλλον σου , αρνητικές και μη επικοδομητικές δονήσεις!

Λοιπόν , συμμαζέψου...αυτό λέω εγώ και με πολύ καλή διάθεση και ας σε πονέσει!

Θές διάλογο...όλο αυτό λές...διάλογο και ξαναδιάλογο , αλλα διάλογο δεν κάνεις ...όλο αστειότητες και ασυναρτησίες εκτοξεύεις!

Δεν σου χρωστάει τίποτα ο κοσμάκης..άσε τον ήσυχο και θα βρεί ο καθένας τον δρόμο του...άιντε...ήθελες να τ'ακούσεις!

Δεν σε εχθρεύομαι , ειλικρινά στο λέω...αλλα με μέτρο!!!

soul


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 18:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Κοίταξε λίγο αγαπητέ μου Εαρινέ, επειδή φοβάμαι έχεις πάθει σύγχιση εννοιών, καλά θα ήταν να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα....Βλέπεις, για να σπας κάποιου τα ούμπαλα, πρέπει να ασχολείσαι μαζί του...Κι ο μόνος φιλόδοξος σπασαρχίδης εδώ μέσα, είσαι εσύ, αφού σε άλλους γράφω, εσύ σχολιάζεις, χωρίς να με χαλάει.Θέλω να δώ πόσο μ@@@κκας μπορείς να γίνεις....Δείχνεις πάντως το στίγμα σου..
Ρε μπαγάσα, κοπλιμέτα ψάχνεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 18:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
elo
quote:

ΑΧΧΧΧ…

Μικρά μου πιτσουνάκια…


Ωραίος ο elo..

Είμαι πολύ παλιό μέλος στο forum του esoterica.
Αν δεν κάνω λάθος είμαι το παλιότερο απο τους γράφωντες.
Εχουν δεί πολλά τα μάτια μου και έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μου.
Οφείλω να ομολογήσω οτι τέτοιο χιούμορ και τέτοια δεξιοτεχνία απο ολους μας ώστε να αποφευχθεί ενα ``πυρηνικό επεισόδιο`` σε ενα θέμα που στα περελθόν ξέσπασε με εκπλήσσει..
Φτού σας μανάρια μου Φτού μας δλδ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 19:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
τρεχαγυρευε
quote:
Θέλω να δώ πόσο μ@@@κκας μπορείς να γίνεις....Δείχνεις πάντως το στίγμα σου..

Αυτό είναι κομματάκι βαρύ..


τρεχαγυρευε

quote:
Καλέ μου Εαρινέ, ζούμε μια...καψούρα αιώνια και δεν το έχω πάρει χαμπάρι;Ή απλά μπαινοβγαίνεις εδώ μέσα, με διάφορα νικ νέιμς, για την ...αγάπη σου;

Αυτό είναι πολύ βαρύ..

Ο καθένας μας φίλε Βαγγέλη θα μπορούσε να μπεί με ενα διαφορετικό νικ και να πεί κάποια πράγματα ανώνυμα.
Ετσι ομως προσβάλλεις το κάθε μέλος μιας και ο καθένας μας μπορεί να είναι ο Εαρινός.
Λίγο προσοχή στις εκφράσεις μας.
Πρίν πατήσουμε το κουμπάκι που λέει ``Αποστολή Νέας Απάντησης`` ας ξαναδιαβάζουμε τι έχουμε γράψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 19:08:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Λέγεται πνευματικός διάλογος,σαν αποτέλεσμα,αγαπητέ μου allzzaro, είναι θέμα χειρισμού,άσχετα απο το το ότι κάποιοι έχουν
πνεύμα και κάποιοι αμετροέπεια...
Ο χλευασμός, η ειρωνία, επι προσωπικού χωρίς να γνωριζόμαστε, ειναι
απο τα μάστ εδώ μέσα...Τα συνηθίζεις και ανταποδιδεις...Διαφωνείς;
Τέτοια προσπάθεια, πάντως, προφητικής ικανότητας, όπως του λίαν προσφάτως φανατικού θαυμαστού μου,δειχνει ενόχληση...Και δεν μπορεί να την κρύψει ο φίλος Εαρινός....
Γι αυότ και σαν σουπιά, απλώνει μελάνι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 19:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
τρεχαγυρευε
quote:
Ο χλευασμός, η ειρωνία, επι προσωπικού χωρίς να γνωριζόμαστε, ειναι απο τα μάστ εδώ μέσα...Τα συνηθίζεις και ανταποδιδεις...Διαφωνείς;

Δεν μπορώ να πώ αν διαφωνώ ή αν συμφωνώ..
Σου απάντησα σε προηγούμενο πόστ θα στο ξαναπώ και τώρα και σε εσένα και στους άλλους.
Τέτοιες συζητήσεις που έχουν με θέματα θρησκευτικού ενδιαφέροντος εχουμε θρηνήσει θύματα. Αν ανατρέξετε σε προηγούμενα τόπικ θα διαπιστώσετε τι εννοώ. Ασχημες βρισιές, άσχημα φερσίματα, καρφώματα, χτυπήματα κάτω απο τη μέση.
Το αποτέλεσμα .. διαγραφές, αποχωρήσεις, πικρίες κλπ..

Οι διαφωνίες φίλε Βαγγέλη είναι κάτι που είναι στο παιγνίδι του διαλόγου. Χωρίς διαφωνίες, δεν υπάρχει διάλογος. Οι διαφωνίες εχουν και τα επακόλουθα τους. Κάποιος μπορεί να πεί μια κουβεντούλα, ας μην ανταποδίδουμε?
Και εσύ μου είπες να πάω σε ψυχίατρο
Είπες στον Εαρινό οτι είναι μαλάκας..

Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Φίλοι είμαστε. Ας προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις μας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 20:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα εδώ είναι η διάκριση αγαπητέ μου allzzaro...Ότι σε ένα διάλογο,
έχουμε μια πλευρά που συζητάει και μια άλλη που αρχίζει και βρίζει
όταν δεν μπορεί να απαντήσει..Μετά κι η πρώτη ανταπαντάει, για να
μην τίθεται θέμα στο ποιός μπορεί να βρίζει...Μην μένουν απορίες...
Τώρα, βέβαια,έχουν αναπτυχθεί κι ικανότητες, για αποφυγή κακοτοπιών,
όπως και ωριμότητα στο πως αντιμετωπίζεται η καθε κατάσταση...Όλοι
παίξαμε και τους δυο ρόλους, κατά καιρούς, αλλα το θέμα είναι ο διάλογος να παραμένει ...κοινό αγαθό κι όχι προνόμιο...
Και παράδειγμα, ο φίλος μας,Εαρινός, δεν θα έπρεπε καποια στιγμή να γράψει και για κανένα θέμα, εκτός απο μένα;
Λέω,μην αρχίσουν και πλήττουν οι συμφορουμίτες μας απο τις συχνές αναφορές στο άτομο μου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 20:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Εγώ δεν είδα κάπου βρισιές.
Είδα κάποια αντίδραση την οποία και δικαιολογώ, εως ενός σημείου, το διευκρινίζω αυτό.
Και εμένα με εχεις φτάσει εκτός ορίων Βαγγέλη.
Θα μπορούσα να το συνεχίσω και να σε βγάλω εκτός εαυτού.
Δεν το κάνω και για να μην σε εκθέσω και για να μην εκτεθώ.
Εικρινά θα μπορούσα να παραθέσω πράγματα που πραγματικά θα σε βγάλουν εκτός εαυτού. Αν τελικά σε πιέσω να λάβεις μέρος σε εναν τέτοιο διάλογο δεν θα το αντέξεις, θα ξεσπάσεις και αναπόφευκτα θα πείς λόγια που δεν πρέπει.
Πάνω απο ολα είμαστε συμφορουμίστες, φίλοι και να προσέχουμε να μην φτάνουμε εκτός ορίων..
Ελα να σας βλέπω να τα βρίσκετε, να πούμε ωραία πραγματάκια .. ελάτε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 21:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου allzzaro, μερικές φορές, δεν ξέρω αν εννοείς αυτά που λες ή τα λές για να με προκαλέσεις.....Οι ικανότητες, φίλε μου,
φαίνονται, θυμίσου τον φίλο zip, αλλά, ειλικρινά,δεν υπάρχει κανείς
να με βγάλει εκτός εαυτού,εννοώντας φυσικά,με τρόπο,όχι απλά
βριζοντας....
Ξέρεις, γδάρσιμο,με το γάντι,που λέμε...
Δεν έχω εγωισμό, καρδιά μου, ενώ έχω εξασκήσει αρκετά στη ζωή μου τον διάλογο, με πάσης φύσεως καρυδι....Αλλά, γιατί η κόντρα πάει στο πόσο μπορούμε να βγούμε εκτός ορίων κι όχι να κάνουμε διάλογο;Πόσα κόμπλεξ υποβόσκουν των διαφορών μας;Γιατί πρέπει κάποιοι να είναι σωστοί και κάποιοι λάθος; Γιατι επιτέλους δεν συζητάμε για κανένα θέμα, αλλά για άτομα χριστιανούς και αμφισβητήσεις χριστιανικών δογματικών θέσεων;... Αυτόν τον διάλογο εννοείτε;
Αλλά, μου αρέσει που κρινεις χαρακτήρες...Είσαι απο τους τύπους, που θα δούν με το καπνισμένο όπλο στο χέρι τον άλλο και θα πουν ότι δεν δείχνει δολοφόνος...
Άπειρη συμπάθεια, είναι αυτό που έχεις, πολύ καλό και ζηλευτό, αλλά,
η αλήθεια έχει όνομα και δεν είναι πολλές,οπως λές και λέτε..Η ακριβής αλήθεια, είναι μόνο μία....
Αυτην ,την αναζητάμε, ή κοιτάμε να συμβιβάσουμε απλά τις υπάρχουσες, για να φτιάξουμε ένα άλλο σχήμα, πιο βολικό;Κοιτάμε τα λίγα και όχι τα πολλά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 21:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
τρεχαγύρευε
quote:
Αγαπητέ μου allzzaro, μερικές φορές, δεν ξέρω αν εννοείς αυτά που λες ή τα λές για να με προκαλέσεις.....

Ρε Βαγγέλη μου βλέπεις πως σου μιλάω.
Ομορφα και χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω.
Πιστεύω οτι είμαι αμερόληπτος σε αυτά που σου είπα και δεν υποστήριξα ούτε εσένα ούτε τον Εαρινό για ευνόητους λόγους.
Μην μου κάνεις λοιπόν τέτοια ... σε παρακαλώ έτσι..?

quote:
Αλλά, μου αρέσει που κρινεις χαρακτήρες...Είσαι απο τους τύπους, που θα δούν με το καπνισμένο όπλο στο χέρι τον άλλο και θα πουν ότι δεν δείχνει δολοφόνος...

Προσπάθησα να μην κρίνω κανέναν.
Ελληνικά σου μίλησα Βαγγέλη και θέλω να τα κατανοήσεις.
Το να γράφει κανείς στα φόρουμς και ειδικά σε θέματα θρησκείας ειδικότερα οταν αυτά τα θέματα συνάδουν με θέματα εθνικοφροσύνης θέλουν πολύ υπομονή και διπλωματία, ή είσαι απο αυτούς λοιπόν που εχουν αυτά τα προσόντα ή δεν είσαι. Αν είσαι μένεις και συζητάς με τους παραπάνω όρους αν δεν είσαι ή φεύγεις κάθεσαι και τσακώνεσαι με το 95% των συνομιλούντων.
Δεν θέλω ούτε να σε προσβάλλω ούτε να σε προκαλέσω.
Κάποια αλλη στιγμή που σου ξαναείπα κάτι τέτοιο βρήκα τον μπελά μου και μου είπες να πάω σε ψυχίατρο. Βλέπεις και απο μόνος σου οτι τσακώνεσαι με ενα μεγάλο ποσοστό χρηστών. Βάλε λοιπόν λίγο νερό στο κρασί σου γιατί ο γιαλός δεν είναι πάντα στραβός... ίσως στραβά να αρμενίζουμε.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 21:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Συμφωνούμε σε όλα όσα λές περί στραβού γιαλού, φίλε allzzaro, αλλά
πρέπει κι εσύ να παραδεχτείς ένα στατους που κυριαρχεί απο μερικούς,αν και δεν εκφράζουν το σύνολο,ελάχιστοι όντες, που περιλαμβάνει πολύ έντονη κριτική στάση απέναντι σε χριστιανισμό και χριστιανούς...Κάτι απο σαν να τους πήραμε την κουτάλα, ή κάτι παρόμοιο και δεν το καταλαβαίνω, γιατί εδώ και κατι χιλιάδες χρόνια,
περνάμε καλά σαν χριστιανοί ορθόδοξοι...
Με το ζόρι, λες και πρέπει να έχουμε πρόβλημα ρε παιδι μου..Αλλοιώς,καταλαβαίνουν ότι κάτι τέτοιο, θα σημαίνει ότι έχουν αυτοί, λέω εγώ...Γι αυτο η πρεμούρα να μας βγάλουν προβληματικούς...
Για να το θέσω, ακόμη μια φορά...Με θέσεις και αποδείξεις θέσεων,γίνεται ο διάλογος, όταν υπάρχει πρόθεση γι αυτόν...
Όταν κάποιος ψάχνει να εκθέσει τον άλλο, είναι μικρότητα....
Όσα κορδελάκια κι αν του βάλεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 22:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Με το ζόρι, λες και πρέπει να έχουμε πρόβλημα ρε παιδι μου..Αλλοιώς,καταλαβαίνουν ότι κάτι τέτοιο, θα σημαίνει ότι έχουν αυτοί, λέω εγώ...Γι αυτο η πρεμούρα να μας βγάλουν προβληματικούς...

Δυστυχώς Βαγγέλη ο Χριστιανισμός περιλαμβάνει την Αγία Γραφή και την Παλαιά Διαθήκη. Αυτό είναι ενα αγκάθι σε οτι αφορά τα εθνικά φρονήματα ενός Ελληνα. Αυτό είναι κάτι που ως Ελληνας πρέπει να το σεβαστείς έτσι ώστε οταν συνομιλείς με αυτούς που τα εθνικά τους φρονήματα είναι στο κίτρινο ή στο κόκκινο να μην τους προκαλείς.
Γράφεις σε ενα φόρουμς οπου οι περισσότεροι είναι κάπου ανάμεσα στα αυτά τα χρώματα. Οσοι δεν είναι είναι σαφώς αρκετά πιο προχωρημένοι εχοντας κατανοήσει πολύ περισσότερα απο οτι ενας εθνικόφρων. Δεν σηκώνει κατήχηση λοιπόν εδώ μέσα, δεν μπορείς να πείσεις κανέναν και το κυριώτερο δεν μπορείς να αλλάξεις γνώμη σε κανέναν. Δεν μπορώ να στο πώ πιο λιανά εκτός αν θέλει να στο πεί κανένας αλλος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 22:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τελικά ρε φίλε allzzaro, μάλλον αποφάσισες να μας μπερδέψεις....Δηλαδή, ο χριστιανισμός έχει κάποιο πρόβλημα με
την Ελλάδα, ή αντιστρόφως, και δεν το έμαθε το 98% του ελληνικού πληθυσμού;
Κάτι συμβαίνει τότε, όντως...
Όσο για το που γράφω...Φίλε, νόμιζα ότι έγραφα σε ελληνικό φόρουμ, ως Έλλην, δείγμα του μέσου πολίτη της χώρας μου,που βρίσκομαι;....
Μήπως χάθηκα,ρε παιδί μου και μαλλώνουμε τζάμπα....
Για κατήχηση; Θα μας τρελάνεις ρε φιλαράκι;Έχω ακόυσει ότι παπαριά βάζει ο νούς του κάθε χαζεμένου εδώ μέσα απο πλανήτες, μέχρι εξωγήινους και μου λες εμένα για κατήχηση;
Τι σου..κατήχησα, ρε φίλε και δεν το κατάλαβα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 22:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
πηρανε φωτια τα δικτυα..αν μπορουσα να μεταδωσω κ φωνη θα σας το τργουδουσα κιολας μην ανησυχειτε ειμαι μεσα στα αλλα μου ποροσοντα κ καλλιφωνη..τωρα οσον αφορα το συνδρομο καταδιωξης λες να ψαξτω?για κανε κ συ καμια δεηση ωστε να γιατρευτω πιο γρηγορα..εσεις ολοι οπου κ να πιστευετε εξοργιζεστε κ αμολατε προσβολες μολις καποιος σας πει κατι αντιθετο απο αυτο που εσεις πιστευετε..εμεις οι ορθοδοξοι παντα θα γελαμε στωικα σε καθε προκληση σας γιατι ειμαστε απο χρονια προετοιμασμενοι για αυτες τις επιθεσεις..μπορει ο Μεσσιας να ανεβηκε στον Πατερα του αλλα γιαμας ειναι παντα διπλα μας κ πραγματικα μας χαριζει ευτυχια..τωρα αν το ψαρι βρωμα απο τοκεφαλι οπου εμπλεκεται ανθρωπος παντα κατι θα βρωμαει αλλα αυτος ο ανθρωπος εχει εναν ρολο αυτον τον ρολο σεβομαι οχι κ απαραιτητα τον ανθρωπο..ο πνευματικος μου περα απο το οτι για μενα ειναι χαρισματικη προσωπικοτητα εχει κ το ρολο αυτο..δεν ειναι εκει για να με κατευθυνει απαραιτητα αλλα για να με καθοδηγησει ωστενα φτασω σε ανωτερα επιπεδα πιστης ..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 23:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Για κατήχηση; Θα μας τρελάνεις ρε φιλαράκι;Έχω ακόυσει ότι παπαριά βάζει ο νούς του κάθε χαζεμένου εδώ μέσα απο πλανήτες, μέχρι εξωγήινους και μου λες εμένα για κατήχηση;

Θα σου εφιστήσω την προσοχή να μην προσβάλλεις τους γράφωντες.
Σαλεμένος δεν είναι κανείς εδώ μέσα.
Ολες οι απόψεις που έχουν κάποια βάση έστω και μη έλλογες είναι σεβαστές. Εχουμε κάθε δικαίωμα και δεν σου επιτρέπουμε να μας προσβάλλεις ως χαζεμένους.
Οφείλεις να ζητήσεις ταπεινά συγνώμη τόσο απο εμένα όσο και απο τους υπόλοιπους.
Εάν φίλε τρεχαγύρευε είσαι της άποψης οτι είμαστε χαζεμένοι μπορείς κάλλιστα να αποχωρήσειςκαι να βρείς ενα φόρουμς που να ανταποκρίνεται στις φιλοδοξίες σου.
Εκεί που δεν φιλαράκο...

quote:
Δηλαδή, ο χριστιανισμός έχει κάποιο πρόβλημα με
την Ελλάδα, ή αντιστρόφως, και δεν το έμαθε το 98% του ελληνικού πληθυσμού;

Σε Αγία Γραφή πολύ παλιάς έκδοσης στο κεφάλαιο ζ 26 του κατα Μάρκον αναφέρεται οτι «Ελληνίδα Συροφοινίκισσα στο γένος» παρακάλεσε τον Ιησού να θεραπεύσει την κόρη της.
Σε σύγχρονη Αγία Γραφή η γυναίκα αυτή αναφέρεται ως ``ειδωλολάτρης`` απλά. Εδώ εχει γίνει πλαστογράφηση για ευνόητους λόγους.
Στη συνέχεια ο Ιησούς της είπε «Δεν είμαι σταλμένος παρά μόνο για τα χαμένα πρόβατα του οίκου του Ισραήλ. Δεν είναι σωστό να παίρνεις το ψωμί από τα παιδιά και να το δίνεις στα σκυλιά» εννοώντας την καταγωγή της ...

Φαίνεται λοιπόν τρεχαγύρευε πως δεν έχει πρόβλημα ο Ελληνισμός με τον Χριστιανισμό αλλά ο Χριστιανισμός με τον Ελληνισμό..


Edited by - allzzaro on 07/11/2009 23:47:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 23:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Ρε hunder αντε να πάς στη γωνία να δείς αν έρχομαι..
Γράψε τίποτα έξυπνο ρε πουλάκι μου.. έτσι να μας φτιάξεις το κέφι.
Τραγούδα τουλάχιστον οπως λές.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 23:46:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μα εδώ είναι η διάκριση αγαπητέ μου allzzaro...Ότι σε ένα διάλογο,
έχουμε μια πλευρά που συζητάει και μια άλλη που αρχίζει και βρίζει
όταν δεν μπορεί να απαντήσει..

Ορίστε και μετά του φταίει ο Αερινός ο μ@@@@κας και ο κάθε ένας εδώ μέσα...πάλι μιλάει για διάλογο..!!!

Δεν έχει απαντήσει σε κανέναν μέχρι σήμερα και τουλάχιστον , όσο έχω εγώ παρουσία εδώ και μιλαει για διάλογο ..διάλογο για τον διάλογο!

Τι να σου πώ συνδίκτυε Ευάγγελε..δεν παίρνεις χαμπάρι απο τίποτα ..χαμπέρι!!!

Έχουν καταθέσει απόψεις πολλοί φίλοι και συνδίκτυοι εδώ μέσα που μπορεί να μην συμφωνούμε αλλα έχουν τοποθετηθεί με διάφορα επιχειρήματα άλλοι φίλοι συνδίκτυοι έναντί τους ασχέτως αν και με αυτά πολλοί εξ ημών δεν συμφωνούν και πάλι...αλλα η δική σου η περίπτωση δεν παρουσιάζεται πουθενά και απο κανέναν...

Διάλογο ζητάς και διάλογο δεν κάνεις και ασφαλώς διάλογος γίνεται με επιχειρήματα λογικά και όχι αποστήθηση κειμένων και copy-paste απο θρησκευτικά βιβλία!

Ασχολούμαι λές μαζί σου...ναί ασχολούμαι διότι άνθρωποι σαν και σένα δογματικοί και άκαμπτοι , χωρίς καμμιά πλαστικότητα στην σκέψη..απόλυτα συντονισμένοι με ηθικολογικού περιεχομένου προστακτικού κώδικες , είναι επικίνδυνοι και αποψή μου την οποία υποστηρίζω και αναλαμβάνω και την ευθύνη είναι ότι πρέπει να περιθωριοποιούνται , όσο το δυνατόν γρηγορότερα!!!

Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό...μα αν ήταν στο χέρι μου θα έκανα τα πάντα να μην έρθεις σε επαφή με ανθρώπους του περιβαλλοντός μου..τελεία και παύλα!

Αυτά που λές είναι ασυναρτησίες και ενδεείς ηθικολογικές τοποθετήσεις μικροαστού με μικροαστική αντίληψη και δυναμική!

Και θα στο πώ μια τελευταία φορά και δεν πρόκειται ξανά να σου απαντήσω ή να παρέμβω καθ'οιονδήποτε τρόπο , σε ότι και αν πείς ...είναι μεγάλη τιμή για σένα το βήμα που σου δίνει o συγκεκριμένος χώρος να μιλάς -να μην το ξεχνάς αυτό- διότι είναι και ο μόνος χώρος που θα σε ακούσουν...διότι έξω απο δώ ...όχι μόνο δεν θα σε άκουγε κανένας αλλα.... άσε δεν θα συνεχίσω διότι θα γίνω πολύ μα πάρα πολύ κακός..

ΥΓ:"Ζητώ συγγνώμη απο το σάιτ και τους υπευθύνους του , για την τοποθετησή μου αυτή συγγνώμη μιας και είμαι φιλοξενούμενος και ενδεχομένως καταχράσθηκα την φιλοξενία ... ήταν μέχρι εδώ , ότι είχα να πώ στον συγκεκριμένο άνθρωπο , το είπα και δεν πρόκειται τουλάχιστον εγώ να δώσω συνέχεια"

Ευχαριστώ και συγγνώμη!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 23:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τελικά ρε φιλε allzzaro, μάλλον δεν ξέρετε να κάνετε διάλογο,
γι αυτό νομίζετε ότι με τις κρισεις και τις ..διώξεις, μπορείτε να πετύχετε κατι....
Κρίμα, υπάρχουν πολλά που δεν ξέρετε για τον διάλογο..Έχετε μείνει πολύ πίσω...
Και μην χανεις τόσο εύκολα την ψυχραιμία σου....
Τι έγινε, σας την βγήκαν οι κουτοχριστιανοί;.....
Και βλέπω ότι είσαι άψογος και με κυρίες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2009, 23:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Kαλά κάνουμε βρε Βαγγέλη μου.
Εμάς αυτός ο διάλογος μας αρέσει..
Δεν μπορεί με το έτσι θέλω να μας υποχρεώσεις να κάνουμε το διάλογο που θέλει ο τρεχαγύρευε. Δεν φτάνει δλδ που απαιτείς να συμφωνήσουμε με τις ασυναρτησίες σου απαιτείς και τον τρόπο με τον οποίο θα συζητάμε. Οχι ρε φίλε μου δεν θα πάρουμε.. ευχαριστούμε..

quote:
Και μην χανεις τόσο εύκολα την ψυχραιμία σου....

Μην ανησυχείς οσο εύκολα την χάνω, ακόμα πιο εύκολα την ανακτώ..
Αλλοίμονο σου μην την χάσουν κάποιοι αλλοι..

Μπαγασάκο Βαγγέλη πετάς τις μπηχτούλες σου και τις κακιούλες σου και ούτε ενα συγνώμη δεν λές..

Edited by - allzzaro on 08/11/2009 00:02:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2009, 00:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
εαρινός
quote:
ΥΓ:"Ζητώ συγγνώμη απο το σάιτ και τους υπευθύνους του , για την τοποθετησή μου αυτή συγγνώμη μιας και είμαι φιλοξενούμενος και ενδεχομένως καταχράσθηκα την φιλοξενία ... ήταν μέχρι εδώ , ότι είχα να πώ στον συγκεκριμένο άνθρωπο , το είπα και δεν πρόκειται τουλάχιστον εγώ να δώσω συνέχεια"


Ρε φίλε Εαρινέ τώρα είναι σαν μας φτύνεις.
Δλδ μόνο για τον τρεχαγύρευε γράφεις εδώ??
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy