ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Μάρτυρες του Ιεχωβά Νο. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 14:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φεύγεις, δλδ, καλέ μου Εαρινέ;Γιατί, με βρήκες,ξέρεις, δεν σε βρήκα....Αλλά, τέτοιος απίθανος εγωισμός, τι άλλο απίθανο να σκεφτεί;
Είπαμε, ο καθείς δείχνει τι ..λιγούρης είναι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 22:08:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φεύγεις, δλδ, καλέ μου Εαρινέ;Γιατί, με βρήκες,ξέρεις, δεν σε βρήκα....Αλλά, τέτοιος απίθανος εγωισμός, τι άλλο απίθανο να σκεφτεί;
Είπαμε, ο καθείς δείχνει τι ..λιγούρης είναι...

Σ'ευχαριστώ για την κατάθεση της ψυχής σου!

Είπα στο καλό και όχι κάπου αλλού ..διότι δεν μου το επιτρέπει , ούτε ο εαυτός μου ...ούτε όμως και η αγωγή μου..

Και είπα στο καλό ..διότι μου είπες τέρμα με μένα και σου ευχήθηκα στο καλό...δηλαδή , καλά ταξίδια με τους υπολοίπους συνδικτύους!

Ποιός εγωισμός και ποιός λιγούρης..αλλα και πάλι καλά , νά'σαι καλά..μου θύμισες ότι υπάρχουν και αυτές οι λέξεις και σ'ευχαριστώ!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 22:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εμένα να με συγχωρείς,Εαρινέ, που σου μιλάω σκληρά για να μην έχουμε καυγάδες...Αλλά το κανω μόνο και μόνο γι αυτό...Γιατί πιστεύω ότι κι εσύ κι όλοι μας έχουμε κατι να πούμε κι ας κολλανε μερικοί σε προσωπικές κατηγοροιοποιήσεις ανθρώπων...
Μπορούμε να κάνουμε κάτι,αν είμαστε μαζί, όμως, όχι απέναντι...Στο γήπεδο έχω να πάω απο το 84...Γιατί βγήκαν οι χουλιγκάνοι....Δεν μπορώ τον χουλιγκανισμό, θέλω υγιή αθλητισμό....Να με συγχωρείς και πάλι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2009, 02:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
συγχωρεστε με αλλα αυτες οι μερες ειναι φουλ απο οικογενειακες υποχρεωσεις κ ειναι δυσκολο να συμμετεχω στις συζητησεις σας..μα αυτο δεν το θεμα..να αποβαλλουμε τους χουλιγκανς απο παντου...εαρινε μου δεν σου φταει σε τιποτα ο χριστιανισμος ...καποιοι κακοι ανθρωποι σε οδηγησαν να εχεις αυτα τα πιστευω οχι η ιδια η πιστη..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2009, 09:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia
quote:
hunter1
συγχωρεστε με αλλα αυτες οι μερες ειναι φουλ απο οικογενειακες υποχρεωσεις κ ειναι δυσκολο να συμμετεχω στις συζητησεις σας..


Καλά σε συγχωρούμε

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 17:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Χριστόψωμο φτιάξατε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 17:59:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Χριστόψωμο φτιάξατε;

Σκέφτεσαι καμμμιά συνταγή ...???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2009, 18:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 18:36:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:



ΩΧ!!! Η σκαπάνη το έφερε κι'αυτό???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 18:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
"Αμφιβολίες, το μυαλό σου βασανίζουνε πολλές, αμφιβολίες τρελές...."..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 18:51:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

"Αμφιβολίες, το μυαλό σου βασανίζουνε πολλές, αμφιβολίες τρελές...."..

Να μάθω ρωτάω ρε θεό-τρελλε..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2009, 20:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Έλα μωρέ Εαρινέ,κουλάρισε, πλάκα κάνουμε...
Αλλά,αλήθεια, πως πιστεύετε,βιώνει ο μέσος, ή ο καθένας απο μας, αυτές τις μέρες των Χριστουγέννων;Σήμερα,με τα νέα δεδομένα, τις νέες ανάγκες, τις νέες οικονομικές λυσεις....
Θέλω να πω, περιμένουμε,ολοι αυτές τις διακοπές, ή και πιο πολύ κοινωνικότητα, συναντήσεις, ριλάξ,τα συναφή;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2009, 23:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
mimosa Χριστόψωμο φτιάξατε;

Γιατί φίλη mimosa Χριστόψωμο ; Δεν είναι πιο ωραία μια Χριστότουρτα σαν κι αυτή ; Το μόνο πρόβλημα είναι το που θα χωρέσουν τόσα κεράκια .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2011, 17:12:23  Εμφάνιση Προφίλ

Έμαθα πως αυτή η φωτογραφία συνέχισε να τυπώνεται, σε διάφορα έντυπα των ΜτΙ, από την πρώτη φορά που πρωτοτυπώθηκε, τουλάχιστον ως και το 2006.
Δηλαδή, ακόμη και αν επρόκειτο περί "λάθους" την πρώτη φορά, προκαλεί απορρία πώς μια "χριστιανική" θρησκεία αναπαριστάνει ένα σατανικό χέρι σε φωτογραφία που αναπαριστά ........ αλήθεια τι αναπαριστά;

Edited by - Ψηλός on 29/12/2011 17:31:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2011, 20:32:13  Εμφάνιση Προφίλ
Χα χα χα Ψηλέ!!

Το πιάνεις βλέπω το νόημα...!

Ο Σατανάς είναι φαίνεται ο ιδρυτής της Χριστιανικής θρησκείας!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2011, 15:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Ψηλός
προκαλεί απορρία πώς μια "χριστιανική" θρησκεία αναπαριστάνει ένα σατανικό χέρι σε φωτογραφία που αναπαριστά ........ αλήθεια τι αναπαριστά;

Τι άλλο Ψηλέ από την σατανική πλευρά του χριστιανισμού , και το μίσος που κρύβει κάτω από το υποκριτικό αγαπάτε αλλήλους . Καμάρωσε εδώ το ξύλο που έπεσε με αφορμή το καθάρισμα του Ναού της Γέννησης στη Βηθλεέμ εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων . Αλλά αυτοί όμως Ψηλέ γνωρίζουν καλά ότι τόσο ο Ιησούς Μανώλης όσο και το υποτιθέμενο σπήλαιο είναι το παραμύθι που πολάνε στο κοπάδι , διαφορετικά δεν θα έκαναν τα καραγκιοζιλίκια που βλέπεις και θα σεβόντουσαν το χώρο .
Όπως σου έχω ξαναγράψει Ψηλέ , μια θρησκεία που δεν κατόρθωσε ούτε τους ίδιους τους ιερείς της να αλλάξη προς το καλύτερο , είναι ανώφελη και άχρηστη !


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2011, 18:37:59  Εμφάνιση Προφίλ
Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε ένα άρθρο που καταρίπτει το μύθο περί απαγόρευσης οπλοφορίας των ΜτΙ και αποκαλύπτει την αλήθεια για το ποια είναι η θέση της εταιρείας τους σχετικά με τη χρησιμοποίηση των όπλων.


Το ζήτημα του φόνου και της στρατεύσεως και οι Μάρτυρες του Ιεχωβά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evram
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 10:08:53  Εμφάνιση Προφίλ
ουαου! μόλις ειδα το τόπικ...μα καλά 41 σελίδες; 41 ολόκληρες σελίδες;;


όσο μπορείςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 12:05:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ουαου! μόλις ειδα το τόπικ...μα καλά 41 σελίδες; 41 ολόκληρες σελίδες;;

όσο μπορείς


Αν αναφερόταν όλα όσα πρεσβεύει η εν λόγω αίρεση, ούτε 141 σελίδες δεν θα έφταναν.

Χρόνια πολλά. Καλή χρονιά σε όλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

evram
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 13:35:44  Εμφάνιση Προφίλ
διαλέγουμε τους εχθρούς μας και τελικά ειμαστε οσο σημαντικοί ειναι και αυτοί... όπως για μένα οι σατανιστές ειναι ουσιαστικά χριστιανοί απλώς κάνουν τους δύσκολους..δεν βρήσκω τον λόγο να αντιπαρατεθώ για κατι που χω λύσει, τελος πάντων είπα την χαζομάρα μου, χαιρετώ καλή χρονιά


όσο μπορείςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 14:08:07  Εμφάνιση Προφίλ
Ψηλός

quote:
Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε ένα άρθρο που καταρίπτει το μύθο περί απαγόρευσης οπλοφορίας των ΜτΙ και αποκαλύπτει την αλήθεια για το ποια είναι η θέση της εταιρείας τους σχετικά με τη χρησιμοποίηση των όπλων.

Δεν βρίσκω διαφορές απ' την ιστορική διαδρομή της επιβολής του εβραιοχριστιανισμού, σε σχέση με τις τακτικές και τις επιδιώξεις...

Εσύ βρίσκεις;;;

Καλή χρονιά σε όλους τους κυρίους και τις κυρίες...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 15:10:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ψηλός

quote:
Στον ακόλουθο σύνδεσμο μπορείτε να διαβάσετε ένα άρθρο που καταρίπτει το μύθο περί απαγόρευσης οπλοφορίας των ΜτΙ και αποκαλύπτει την αλήθεια για το ποια είναι η θέση της εταιρείας τους σχετικά με τη χρησιμοποίηση των όπλων.

Δεν βρίσκω διαφορές απ' την ιστορική διαδρομή της επιβολής του εβραιοχριστιανισμού, σε σχέση με τις τακτικές και τις επιδιώξεις...

Εσύ βρίσκεις;;;

Καλή χρονιά σε όλους τους κυρίους και τις κυρίες...


γιαπετ



Δεν γνωρίζω για τον εβραιοχριστιανισμό που αναφέρεις. Εγώ θέλησα απλώς να καταδείξω το πόσο κάλπικοι είναι οι ισχυρισμοί της εταιρείας των ΜτΙ ότι δήθεν ακολουθούν τις επιταγές της Α.Γ. και επιβάλλει στα άμοιρα μέλη της να μη στρατεύονται και να υπόκεινται τις συνέπειες αυτού του εξαναγκασμού εκ μέρους της εταιρείας. Δηλαδή τις συνέπειες που έχει η άρνησή τους, τις οποίες επιβάλλει το κράτος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 15:12:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

διαλέγουμε τους εχθρούς μας και τελικά ειμαστε οσο σημαντικοί ειναι και αυτοί... όπως για μένα οι σατανιστές ειναι ουσιαστικά χριστιανοί απλώς κάνουν τους δύσκολους..δεν βρήσκω τον λόγο να αντιπαρατεθώ για κατι που χω λύσει, τελος πάντων είπα την χαζομάρα μου, χαιρετώ καλή χρονιά

όσο μπορείς



Δεν καταλαβαίνω τι λες, ούτε και τη σχέση που έχουν τα λόγια σου με τους ΜτΙ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2012, 21:57:15  Εμφάνιση Προφίλ
Ψηλός


quote:
Δεν γνωρίζω για τον εβραιοχριστιανισμό που αναφέρεις.

Απαρνιέσαι τη θρησκεία σου;;;
Πάλι;;;;

quote:
Εγώ θέλησα απλώς να καταδείξω το πόσο κάλπικοι είναι οι ισχυρισμοί της εταιρείας των ΜτΙ ότι δήθεν ακολουθούν τις επιταγές της Α.Γ. και επιβάλλει στα άμοιρα μέλη της να μη στρατεύονται και να υπόκεινται τις συνέπειες αυτού του εξαναγκασμού εκ μέρους της εταιρείας.

Και εγώ, εκτός αυτού που λες, αναφέρομαι στα υπόλοιπα που αναφέρει το απόσπασμα του βιβλίου του αρχιμανδρίτη Δανιήλ Γούβαλη, που μας έφερες για να κατηγορήσεις κάποιους άλλους χριστιανούς επειδή:

"Πίσω από το προσωπείο της «Σκοπιάς» κρύπτεται σκληρή οικονομική επιχείρηση, που δεν διστάζει να αλλάξει πολιτική, ακόμη και στα πιο βασικά της «δόγματα» και να ακολουθήσει άκρατο καιροσκοπισμό, προκειμένου να εξυπηρετήσει τα μεγάλα της συμφέροντα, θυσιάζοντας μπροστά σ' αυτά ακόμη και τη ζωή των θυμάτων της"

"Αν οι ιστορικές συγκυρίες απαιτούν να εμφανίζονται σαν ειρηνιστές, παίζουν αυτόν τον ρόλο. Αν πάλι τα συμφέροντα της Εταιρείας απαιτούν αντίθετη τακτική, εγκωμιάζουν την άμυνα, τα όπλα, την στράτευση."

Η μόνη διαφορά είναι ότι αναφέρονται λέξεις όπως "σκοπιά" η "εταιρεία" και όχι η λέξη "εκκλησία".
Βλέπεις άλλη διαφορά;;;

"Το 1933 η Σκοπιά αντιμετώπιζε μεγάλο πρόβλημα με τους ναζιστές στην Γερμανία. Οι περιστάσεις δεν ευνοούσαν να εμφανισθούν σαν ειρηνιστές. Έπρεπε να αποσπάσουν την εύνοια του Χίτλερ. Έτσι ο πρόεδρος της Σκοπιάς Ιωσήφ Ρόδερφορδ συνέταξε «Διακήρυξη» που υιοθετήθηκε σε συνέλευση 7.000 οπαδών ατό Βερολίνο (25 Ιουνίου 1933).

Αυτή η «Διακήρυξις» ουσιαστικά αποτελούσε δήλωση νομιμοφροσύνης προς τον Χίτλερ. Ανέφεραν σ' αυτήν ότι τα ιδεώδη του τρίτου Ράιχ συμπίπτουν με αυτά που σκέπτεται ο Ιεχωβά για τον κόσμο· ότι αποτελούν υψηλά ιδεώδη τα οποία οι Μάρτυρες του Ιεχωβά τα επικροτούν και τα υπογραμμίζουν ιδιαιτέρως στις ιδικές τους εκδόσεις.
Το θέμα δεν είναι τι θέλει ο Θεός, αλλά πως να καλοπιάσουμε την ναζιστική Γερμανία."

Επτά χρόνια αργότερα τι έκαναν οι μονές του Άθω, προς το ίδιο πρόσωπο;;;;;

Τα παρακάτω, στο κομματάκι του κειμένου που ξεσήκωσες περί φόνων, είτε οι Μ.τ.Ι υποκρίνονται είτε όχι, είναι εμπνευσμένα από τον Γιαχβέ, που ήταν και φονιάς και τοκογλύφος και παρτάκιας, με βάση, πάντα, τα ιερά κείμενα των προγόνων σου των εβραίων, τα οποία απαρτίζουν την "αγία" γραφή..

Εμένα μου φαίνεται σαν διαγωνισμός υποκρισίας, μεταξύ των διάφορων χριστιανισμών!!

Άλλωστε πόσες φορές τα έχουμε αναφέρει αυτά. Ελπίζεις στη λήθη των συνομιλητών ή προσπαθείς να κοροϊδέψεις τους νέους, με την ελπίδα ότι δεν σε έχουν μάθει ακόμη;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2012, 01:27:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ψηλός

quote:
Δεν γνωρίζω για τον εβραιοχριστιανισμό που αναφέρεις.

Απαρνιέσαι τη θρησκεία σου;;;
Πάλι;;;;



Πότε έκανα κάτι τέτοιο και δεν το κατάλαβα;

quote:

quote:
Εγώ θέλησα απλώς να καταδείξω το πόσο κάλπικοι είναι οι ισχυρισμοί της εταιρείας των ΜτΙ ότι δήθεν ακολουθούν τις επιταγές της Α.Γ. και επιβάλλει στα άμοιρα μέλη της να μη στρατεύονται και να υπόκεινται τις συνέπειες αυτού του εξαναγκασμού εκ μέρους της εταιρείας.

Και εγώ, εκτός αυτού που λες, αναφέρομαι στα υπόλοιπα που αναφέρει το απόσπασμα του βιβλίου του αρχιμανδρίτη Δανιήλ Γούβαλη, που μας έφερες για να κατηγορήσεις κάποιους άλλους χριστιανούς επειδή:



Κάποιους άλλους χριστιανούς; Ναι, όπως λέμε κάποιες άλλες ντομάτες, κάποια άλλα αγγουράκια .......


quote:

"Το 1933 η Σκοπιά αντιμετώπιζε μεγάλο πρόβλημα με τους ναζιστές στην Γερμανία. Οι περιστάσεις δεν ευνοούσαν να εμφανισθούν σαν ειρηνιστές. Έπρεπε να αποσπάσουν την εύνοια του Χίτλερ. Έτσι ο πρόεδρος της Σκοπιάς Ιωσήφ Ρόδερφορδ συνέταξε «Διακήρυξη» που υιοθετήθηκε σε συνέλευση 7.000 οπαδών ατό Βερολίνο (25 Ιουνίου 1933).

Αυτή η «Διακήρυξις» ουσιαστικά αποτελούσε δήλωση νομιμοφροσύνης προς τον Χίτλερ. Ανέφεραν σ' αυτήν ότι τα ιδεώδη του τρίτου Ράιχ συμπίπτουν με αυτά που σκέπτεται ο Ιεχωβά για τον κόσμο• ότι αποτελούν υψηλά ιδεώδη τα οποία οι Μάρτυρες του Ιεχωβά τα επικροτούν και τα υπογραμμίζουν ιδιαιτέρως στις ιδικές τους εκδόσεις.
Το θέμα δεν είναι τι θέλει ο Θεός, αλλά πως να καλοπιάσουμε την ναζιστική Γερμανία."

Επτά χρόνια αργότερα τι έκαναν οι μονές του Άθω, προς το ίδιο πρόσωπο;;;;;



Αν υπάρχει επιστολή των Αγιορειτών, στην οποία να αναφέρεται πως «τα ιδεώδη του τρίτου ράιχ συμπίπτουν με εκείνα της Ορθόδοξης Μοναστικής πολιτείας του Αγίου Όρους και πως οι Μοναχοί τα επικροτούν και πως τα ιδεώδη του τρίτου ράιχ αποτελούν υψηλά ιδεώδη τα οποία υπογραμμίζουν ιδιατέρως στις δικές τους εκδόσεις οι Μοναχοί», και δεν το έχω πάρει χαμπάρι, να μας τη δείξεις βρε γιαπετ.
Αν όμως δεν υπάρχει τίποτα από τα παραπάνω, τότε πρόκειται για ένα ακόμη ρεσιτάλ λασπολογίας και προσπάθειας εξαπάτησης των αναγνωστών εκ μέρους σου. Αναρωτιέμαι αν το έχετε αναλάβει ως εργολαβία εσύ με τον μπαρμπαΣωτήρη. Μια αυτός και μια εσύ;


quote:

με βάση, πάντα, τα ιερά κείμενα των προγόνων σου των εβραίων, τα οποία απαρτίζουν την "αγία" γραφή..

Θα μου επιτρέψεις να γνωρίζω καλύτερα από σένα τους προγόνους μου. Απ’ όσο γνωρίζω, λοιπόν, οι πρόγονοί μου είναι Έλληνες και όχι Εβραίοι.
Γνωρίζω τις ρατσιστικές σου ιδέες και το μίσος σου κατά των Εβραίων. Όλοι, άλλωστε, οι νεοπαγανιστές έχουν κάνει σημαία τους παρόμοιες ιδεολογίες σαν και εκείνες του κολλητού σου του Χίτλερ.
Το λυπηρό είναι πως το Ίντερνετ σας έχει δώσει βήμα λόγου και έτσι μπορείτε να χύνετε ύπουλα το δηλητήριό σας σε ψυχές, που λόγω κάποιων ιδιαίτερων αδύναμων στιγμών που διανύουν στη ζωή τους, σας ακούνε και ενδέχεται να σας πιστέψουν. Έτσι κάνει και η εταιρεία των ΜτΙ. Επιλέγει με πολλή προσοχή τα θύματά της.


quote:

Άλλωστε πόσες φορές τα έχουμε αναφέρει αυτά. Ελπίζεις στη λήθη των συνομιλητών ή προσπαθείς να κοροϊδέψεις τους νέους, με την ελπίδα ότι δεν σε έχουν μάθει ακόμη;;;


Τα έχουμε αναφέρει πολλές φορές και πάντα η λασπολογία εκ μέρους σου καλά κρατεί.
Και γιατί να τη διακόψεις; Σάμπως θα σου ζητήσει ποτέ κανείς το λόγο για το ότι προσπαθείς να εξαπατήσεις τον κόσμο; Οι νέοι που μας διαβάζουν έχουν τη διανοητική ικανότητα, αλλά και την κριτική σκέψη να διαβάσουν τις απόψεις μας, να δούνε τα επιχειρήματά μας, να ψάξουν και να κρίνουν ποιος προσπαθεί να τους κοροϊδέψει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2012, 02:17:58  Εμφάνιση Προφίλ
Γειά σου ναζιστή και χιτλερικέ γιάπετ (με τον οποίο Χίτλερ έχεις και κολλητηλίκια, απ' ό,τι πληροφορούμαι από τις Βρυξέλλες).
Καλώς ήρθες στο κλαμπ!

macedon

Edited by - macedon on 02/01/2012 02:18:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2012, 13:17:53  Εμφάνιση Προφίλ
Ψηλός

quote:
Αν υπάρχει επιστολή των Αγιορειτών, στην οποία να αναφέρεται πως «τα ιδεώδη του τρίτου ράιχ συμπίπτουν με εκείνα της Ορθόδοξης Μοναστικής πολιτείας του Αγίου Όρους και πως οι Μοναχοί τα επικροτούν και πως τα ιδεώδη του τρίτου ράιχ αποτελούν υψηλά ιδεώδη τα οποία υπογραμμίζουν ιδιατέρως στις δικές τους εκδόσεις οι Μοναχοί», και δεν το έχω πάρει χαμπάρι, να μας τη δείξεις βρε γιαπετ.

Εξακολουθείς να είσαι η ατραξιόν του φόρουμ, απ' ό,τι βλέπω...

Γνωρίζεις ότι τις επιστολές του παπαδαριού προς τον Χίτλερ, τις έχω αναρτήσεις δυό - τρείς φορές στο φόρουμ.
Ευχαρίστως να το κάνω ακόμη μιά, αλλά πριν απ' αυτό, μήπως θα μπορούσες να αναρτήσεις, εσύ, την επιστολή των μ.τ.ι. που λέει ο παπάς, στο κειμενάκι που αντέγραψες;
για να δούμε κι εμείς τι ακριβώς λέει εκεί μέσα;
Όχι ότι θα μπορούσε ο παπάς να πεί ψέμματα () αλλά για λόγους τάξης και στα πλαίσια στοιχειοθετημένου διαλόγου, ξέρεις εσύ.......
Δεν λέω ότι βρήκες κάτι σε μια χριστιανοσελίδα και το κατάπιες αμάσητο (δεν κάνεις τέτοια εσύ ) αλλά δεν θα ήταν καλλίτερα να έχουμε και την επιστολή των ομοϊδεατών σου χριστιανών, προκειμένου να δούμε και το πνεύμα της.

Να διαπιστώσουμε αν και εκείνοι, όπως και οι δικοί σου, θέλησαν να σώσουν το τομάρι τους, αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους συνανθρώπους τους οι οποίοι στέναζαν κάτω απ' την μπότα του "ενδόξου γερμανικού έθνους" και της "υψηλής εξοχότητος" του τρελλού αρχηγού τους...
Επιπλέον σου δίνω την ευκαιρία, μ' αυτό που σου λέω να διαπιστώσεις, για μια φορά, αν αυτά που ξεσηκώνεις απ' τις διάφορες παπαδοσελίδες είναι έτσι όπως τα παρουσιάζουν ή ελπίζουν ότι θα τα καταπιούν κάποιοι αφελείς σαν και σένα μόνο και μόνο επειδή το γράφουν ρασοφόροι.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2012, 15:53:11  Εμφάνιση Προφίλ
Ορίστε γιαπετ, σου δίνω αυτό που ζήτησες. Πρόκειται για μια ΚΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δουλειά της ΟΟΔΕ. θα δεις πως περιέχονται αυτούσιες οι επιστολές της Σκοπιάς.

http://www.oodegr.com/paratir/istoria/xitler.htm

Τώρα περιμένω να πράξεις και εσύ το ίδιο. Απαιτώ να δω τις γνήσιες επιστολές των Αγιορειτών, στις οποίες πρέπει να περιέχονται όσα ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμά μου για να δούμε κατά πόσο τα ιδεώδη του Χίτλερ είναι τα ίδια με εκείνα της Μοναστικής Πολιτείας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2012, 17:16:10  Εμφάνιση Προφίλ
Η τελευταία αναφορά της επιστολής στο φόρουμ είναι αυτή ψηλέ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11125&whichpage=7

Έτσι για να δούν όλοι και τις προσπάθειες που έκανες μαζί με τους ομόσταυλούς σου, προκειμένου να μας βγάλεις την προδοσία των αρνησίζωων, πλην όμως άπληστων, καλόγερων... έξυπνη κίνηση!!!

Αλλά η ίδια κίνηση των μ.τ.ι. είναι κατάπτυστη έτσι;

Σε προφυλάσσω απ' τον κίνδυνο να ξαναεκτεθείς γράφοντας άλλα τώρα (ότι δεν υπάρχει αυτή η επιστολή και τέτοια)...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2012, 17:19:58  Εμφάνιση Προφίλ
Παρεμπιπτόντως οι επιστολές της ΟΟΔΕ θα μπορούσαν για μένα να είναι συνταγές μαγειρικής, διότι δεν γνωρίζω γερμανικά...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/

Edited by - γιαπετ on 02/01/2012 17:22:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy