ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Μάρτυρες του Ιεχωβά Νο. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2009, 17:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Κάτσε λίγο φίλε Robben, γιατί η υπόθεση, σηκώνει πλάκα....
Δεν μου λές Μακεδών, τη..Λακωνική, που είχαν αδελφικές σχέσεις με τους εβραίους λές;Αν θυμάσαι,"Αδελφοί Σπαρτιάτες..." Αυτή τη Λακωνική εννοείς;
Δηλαδή,το μίσος σου για τον χριστιανισμο, έφτασε σε τέτοιο σημείο, να υπερασπίζεσαι εβραίους, έναντι επιθέσεων τους κατά χριστιανών,συνελλήνων σου;Ξέρουμε ότι οι εβραίοι, όπου ήταν , κυνηγούσαν τους χριστιανούς,αυτούς υπερασπίζεσαι;
Γιατί, απο διωγμούς και δη,μαζικούς, ακόμη να φέρεις κάποια καταγραφή..Κάποια θύματα, ρε παιδί μου...
....Χάθηκαν στον δρόμο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 01:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
trexagireve
Εξαγορές, που θυμίζουν συγχωροχάρτια του Πάπα, ανθρώπινα κατάλοιπα
ειδωλολατρείας, προς εξευμενισμό των θεών...Ο Θεός, δεν έχει ανάγκη τίποτε...Οι άνθρωποι έχουν και τα περνάνε στον Θεό...Άτιμο πράμα η υποκρισία, απέναντι στον εαυτό μας πάνω απο όλα...
Και δυστυχώς, η εξουσία διαφθείρει...

Αγαπητέ Βαγγέλη , εδώ θα συμφωνήσουμε απολύτως , και μια και αναφέρθηκες στα συγχωροχάρτια του Πάπα , θα ήθελα να προσθέσω ότι τα περίφημα συγχωροχάρτια δεν αποτελούσαν πηγή πλουτισμού μόνο για το Βατικανό , γιατί κάτι ανάλογο εφάρμοζε και το Πατριαρχείο . Αντιγράφω από το βιβλίο «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ» Ανωνύμου του Έλληνος , εκδόσεις ΚΑΛΒΟΣ 1968 σελ.112-113 .

Και συνεχίζει με τα αίσχη των μοναχών του αγίου όρους που μεταφέρουν οστά δήθεν αγίων και εκμεταλλεύονται την ευπιστία των αγράμματων χωρικών για να αποκομίσουν άνομα κέρδη . Τέλος σου παραθέτω παρακάτω ένα απόσπασμα από τη σελίδα 117 με τον τρόπο που εκφράζει την αγανάκτησή του ο συντάκτης της Νομαρχίας , για να διαπιστώσης από αυτά που γράφει ότι δεν είναι κάποιος άθρησκος που κατηγορεί την εκκλησία , αλλά ένας καθ’ όλα ευσεβής χριστιανός .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 01:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Εαρινός
Και αν δεν κάνω λάθος ...ο Χριστός είχε πεί , ότι κάθε τόπος ...είναι τόπος λατρείας...εσείς γιατί πρέπει να πηγαίνετε και να μαζεύεστε όλοι στις εκκλησίες ...γιατί ο καλός χριστιανός -δεν μιλάω για μένα- πρέπει να πηγαίνει συην εκκλησία???
Για το παγκάρι φίλε μου...γι'αυτό..!

Εμ γιατί άλλο φίλε Εαρινέ λες να αντικαταστάθηκε το «Ουκ εν χειροποιήτοις ναοίς ο οίκος του πατρός μου» με το «Εν ταις εκκλησίες αινείτε τον Κύριο» .
Άντε τώρα να τρέχει ο επίτροπος με τον δίσκο να βρη αυτόν που προσεύχεται για να του πάρη τον οβολό , ενώ μέσα στην εκκλησία τους έχει όλους μαζεμένους .
Το ανέκδοτο με τον Κεφαλονίτη παπά που έβγαλε τα 12 ευαγγέλια 13 το ξέρεις ; Βγήκε όταν κάποτε ένας παπάς στην Κεφαλονιά , επειδή οι επίτροποι καθυστέρησαν να βγάλουν δίσκο στην εκκλησία και η λειτουργία κόντευε να τελειώση , διάβασε δύο φορές το ίδιο ευαγγέλιο για να τους δώση περισσότερο χρόνο περιφοράς του δίσκου .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 01:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
dimitris2
Θυμήσου Αιστάιν, Νεύτωνα, Γιουγκ κα που διάβαζαν και άλλα βιβλία αλλά ήσαν χριστιανοί.

Φίλε dimitris2 θυμήσου ότι ο Albert Einstein δεν ήταν χριστιανός , αλλά εβραίος .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 03:01:05  Εμφάνιση Προφίλ
Sesostris

quote:
τα περίφημα συγχωροχάρτια δεν αποτελούσαν πηγή πλουτισμού μόνο για το Βατικανό , γιατί κάτι ανάλογο εφάρμοζε και το Πατριαρχείο

A, εννοείς αυτά:

Τα λεφτά πάντως πήγαιναν για καλό σκοπό. Για τα ... γεράματα του πατριάρχη...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 10:46:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Sesostris

quote:
τα περίφημα συγχωροχάρτια δεν αποτελούσαν πηγή πλουτισμού μόνο για το Βατικανό , γιατί κάτι ανάλογο εφάρμοζε και το Πατριαρχείο

A, εννοείς αυτά:

Τα λεφτά πάντως πήγαιναν για καλό σκοπό. Για τα ... γεράματα του πατριάρχη...

macedon


Ζηλεύετε ε???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 12:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Πάλι τα ίδια και αλλαγή συζήτησης,αγαπητέ μου Sesostris...Έχ όχι και σαν τα συγχωροχάρτια του Πάπα, οι ευχές του Πατριάρχη...Άλλο το
αφέονται σου οι αμαρτίες, κι άλλο κοστίζει τόσο, ο παράδεισος....
Έχει την διαφορά του..Όχι ότι δεν ήταν μια έκφραση κοσμικής εξουσίας, που δεν υπάρχει,αλλά, άλλο το να γυρνάς μαζεύοντας χρήματα
κι άλλο να συγχωρείς αβέρτα τον κόσμο....
Και φυσικά, ότι άσχημο, δεν ομροφαίνει αν γίνεται απο παπάδες....
Το άσχημο το βλέπουμε,όμως, το καλό, μπορούμε να το δούμε;
Την επικοινωνία που μπορεί να έχει κανείς ,με τον
με τον Θεό, μέσω της εκκλησίας, όπου υπάρχουν εικόνες που μας προσανατολίζουν,αυτό πόσο ανάγκη το έχουμε όλοι μας, μπορείτε να το δείτε όμως;...Και ξέρω τι λέω, γιατι έχω τέτοια επαφή,χωρίς να νοιώθω ότι χάνω κατι, απο τη ζωή, που τη ζώ, στα τέρματα...
Και ως γνήσιοι Έλληνες, εύκολα λέμε το να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, ακόμη κι αν εγώ δεν αποκτησω ποτέ μια....
Με τις ανάλογες μεταφορές και ερμηνείες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 23:14:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

όπου υπάρχουν εικόνες που μας προσανατολίζουν.....

Φίλε μου καλέ συγγνώμη..

Δεν το ήξερα ότι σας προσανατολίζουν...τώρα ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 23:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εισαι σίγουρος, πάλι καλέ μου Εαρινέ;Ή να το παίξουμε στη ρουλέτα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 11:15:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εισαι σίγουρος, πάλι καλέ μου Εαρινέ;Ή να το παίξουμε στη ρουλέτα;

Φίλε μου , είμαι απόλυτα σίγουρος..και γι'αυτό , περί προσανατολισμού..

Και στο ότι δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου...

Ας κάνουμε λοιπόν ουσιώδη διάλογο..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 11:37:54  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινός

quote:
(προς τον τρεχαγύρευε): Ας κάνουμε λοιπόν ουσιώδη διάλογο..

Να ένας αισιόδοξος άνθρωπος!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 12:15:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινός

quote:
(προς τον τρεχαγύρευε): Ας κάνουμε λοιπόν ουσιώδη διάλογο..

Να ένας αισιόδοξος άνθρωπος!

macedon


Φύσει αισιόδοξος...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 12:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Πόσο κακό, είναι ..αγαπητέ μου Μακεδών, να είναι αισιόδοξος κανείς ή να θέλει να κάνει ουσιαστικό διάλογο;Λέμε να θέλει, άσχετα απο το αν το πετυχαίνει...
Εσύ ειδικα, για το τελευταίο, ξέρεις πολλά...
Φίλε μου Εαρινέ..Όλες οι θρησκείες, είναι ..σπασμένα τηλέφωνα της αλήθειας.....Μπορούμε να τις αναλύσουμε και να φτάσουμε, με το σημερινό επιπεδο του νου μας, σε καλύτερα αποτελέσματα,απο ότι οι παλιότεροι, που δεν έιχαν τα σημερινά νέα δεδομένα, για να κατανοήσουν αρχές αιώνιες και να μην εντάσσουν τα πάντα στη θνητή διάσταση των....
Αυτό το πράγμα, γίνεται ρε παιδιά, να το ψάξουμε καμιά φορά;
Έχω πάθε πλάκα με τις φλυαρίες!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 13:26:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Πόσο κακό, είναι ..αγαπητέ μου Μακεδών, να είναι αισιόδοξος κανείς ή να θέλει να κάνει ουσιαστικό διάλογο;Λέμε να θέλει, άσχετα απο το αν το πετυχαίνει...
Εσύ ειδικα, για το τελευταίο, ξέρεις πολλά...
Φίλε μου Εαρινέ..Όλες οι θρησκείες, είναι ..σπασμένα τηλέφωνα της αλήθειας.....Μπορούμε να τις αναλύσουμε και να φτάσουμε, με το σημερινό επιπεδο του νου μας, σε καλύτερα αποτελέσματα,απο ότι οι παλιότεροι, που δεν έιχαν τα σημερινά νέα δεδομένα, για να κατανοήσουν αρχές αιώνιες και να μην εντάσσουν τα πάντα στη θνητή διάσταση των....
Αυτό το πράγμα, γίνεται ρε παιδιά, να το ψάξουμε καμιά φορά;
Έχω πάθε πλάκα με τις φλυαρίες!!!!

Εσύ δεν εννοείς να καταλάβεις , ότι είσαι παραδομένος σε ένα ηθικό αξιολογιστικό κωδικα και δεν μπορείς να δείς παραπέρα φίλε μου...είσαι εγκλωβισμένος ..ανάμεσα σε όρους και πεποιθήσεις που εμφανίζονται ως ορθές και προσωπικά δεν μπορώ να κάνω οτιδήποτε γι'αυτό!

Έχεις έναν υπερμεγέθη "γονέα" μέσα σου ...έναν υπερμεγέθη ηθικό κώδικα που σε καθοδηγεί..και που σε ελέγχει αδιάλλειπτα!

Να εξετάσεις τους εσωτερικούς θρησκευτικούς διαλόγους που κατευθύνουν κάθε σκέψη και συμπεριφορά σου ...όπως και την αίσθηση σου ..ότι εδώ μέσα ανταγωνιζόμαστε ποιός είναι ο καλύτερος..

Δεν συζητάμε επι προσώπων και μην μπερδεύεσε...επι ιδεών συζητάμε..

Άλλο ιδέες και άλλο προσωπικότητα...ξεμπερδεψέ τα και άσε το κατηχητικό που σε έχουν μάθει και τις οδηγίες και τους επιθετικούς προσδιορισμούς..ξεκόλλα..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hunter1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
547 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 13:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hunter1
το μπερδεμα ελληνισμου χριστιανισμου ειναι δυστυχως ξενοφερτο..κατι μισελληνες αγγλοι το ξεκινησαν κ εμεις ως κουτορνιθια το καταπιαμε..εχουμε φτασει σε σημειο τους αρχαιολογικους θησαυρους μας να λεμε οτι οι χριστιανοι τους απεχθανονται κ τους βεβηλωνουν..πραγματικα ποναει η ψυχη μου οταν σε ταξιδια μου βλεπω πρωτο χριστιανικα εκκλησσακια χτισμενα πανω απο αρχαιους ναους κ καλα γιανα ξορκισουν το κακο..παραδεχομαι εγιναν κ γινονται λαθη..η πιστη ομως ο λογος του Θεου δεν εχει καμια σχεση με ολα αυτα..μηπως τελικα ειναι απλα ο στοφας του Ελληνα μερικες φορες να τρωγεται με τα ρουχα του?ειμαστε περηφανος κ λεβεντικος λαος αλλα..

d.kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 14:26:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

το μπερδεμα ελληνισμου χριστιανισμου ειναι δυστυχως ξενοφερτο..κατι μισελληνες αγγλοι το ξεκινησαν κ εμεις ως κουτορνιθια το καταπιαμε..εχουμε φτασει σε σημειο τους αρχαιολογικους θησαυρους μας να λεμε οτι οι χριστιανοι τους απεχθανονται κ τους βεβηλωνουν..πραγματικα ποναει η ψυχη μου οταν σε ταξιδια μου βλεπω πρωτο χριστιανικα εκκλησσακια χτισμενα πανω απο αρχαιους ναους κ καλα γιανα ξορκισουν το κακο..παραδεχομαι εγιναν κ γινονται λαθη..η πιστη ομως ο λογος του Θεου δεν εχει καμια σχεση με ολα αυτα..μηπως τελικα ειναι απλα ο στοφας του Ελληνα μερικες φορες να τρωγεται με τα ρουχα του?ειμαστε περηφανος κ λεβεντικος λαος αλλα..

d.k


Λοιπόν φίλη μου..

Προσωπικά έχω θέσει συγκεκριμένα ερωτήματα και εξ αυτών πηγάζουν τα όποια ερωτηματά μου και απόψεις μου...

Θα σε ρωτήσω λοιπόν προσωπικά εσένα και θέλω μια ξεκάθαρη απάντηση:

-Πώς μπορεί -ο οποιοσδήποτε- να μιλάει για τον άνθρωπο και για τις όποιες διεργασίες του ...αγνοώντας -παντελώς- εσωτερικά δρώμενα , απο τα οποία ο άνθρωπος και χειραγωγείται αλλα και κατευθύνεται..???

-Γνωρίζει η όποια θρησκεία την δομή και καταστατικότητα του υποκειμένου-άνθρωπος για να κατοχυρώνει και δικαίωμα λόγου???

-Εσύ -ας πούμε- θα μιλούσες για την πυρηνική φυσική ...αν δεν γνώριζες βασικές αρχές της και δεδομένα??

Ποιά είναι το ουσιώδες στοιχείο του ανθρώπου ...απο το οποίο όλα ξεκινούν??

Πώς θα μπορέσει κάποιος να ανιχνεύσει ασυνείδητα μορφώματα ...να τα επισημάνει και να τα θεραπεύσει ...αν δεν τα γνωρίζει???

Που ο χριστιανισμός , έχει κάνει ...ΜΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΦΟΡΑ Σ'ΑΥΤΑ???

Απαντησε μου και θα έχουμε ένα πολύ καλό διάλογο εκτός και αν θεωρείς ότι αυτά που ερωτώ είναι παράλογα και δεν έχουν καμμιά σχέση με την πραγματικότητα..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 15:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
quote:
Πώς θα μπορέσει κάποιος να ανιχνεύσει ασυνείδητα μορφώματα ...να τα επισημάνει και να τα θεραπεύσει ...αν δεν τα γνωρίζει???
Που ο χριστιανισμός , έχει κάνει ...ΜΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΦΟΡΑ Σ'ΑΥΤΑ???

Κατά Ματθαίον κεφ.12
43 ῞Οταν δὲ τὸ ἀκάθαρτον πνεῦμα ἐξέλθῃ ἀπὸ τοῦ ἀνθρώπου, διέρχεται δι᾿ ἀνύδρων τόπων ζητοῦν ἀνάπαυσιν, καὶ οὐχ εὑρίσκει. 44 τότε λέγει· εἰς τὸν οἶκόν μου ἐπιστρέψω ὅθεν ἐξῆλθον· καὶ ἐλθὸν εὑρίσκει σχολάζοντα καὶ σεσαρωμένον καὶ κεκοσμημένον. 45 τότε πορεύεται καὶ παραλαμβάνει μεθ᾿ ἑαυτοῦ ἑπτὰ ἕτερα πνεύματα πονηρότερα ἑαυτοῦ, καὶ εἰσελθόντα κατοικεῖ ἐκεῖ, καὶ γίνεται τὰ ἔσχατα τοῦ ἀνθρώπου ἐκείνου χείρονα τῶν πρώτων. οὕτως ἔσται καὶ τῇ γενεᾷ τῇ πονηρᾷ ταύτῃ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 16:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben
Φιλε Sesostris που ειναι αυτα που ζηταω τοσο καιρο? Γιατι δεν τα φερνεις?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 17:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εκτός απο σένα, Εαρινέ, που προσπαθείς να βγάλεις εμένα λάθος κι εσενα, που δεν ξέρεις κάν τι πιστεύεις ,σωστό, το κόλλημα σου, δλδ, οι υπόλοιποι, προσπαθούμε να συζητήσουμε και φυτσικά,ο κολλημένος
δεν αφήνει τιποτε να γίνε...Νομίζει πάντα ότι θα πετύχει αυτό που δεν πετυχαίνει ποτέ και δεν καταλαβαίνει γιατι δεν μπορεί...
Ολη την ώρα, πετάγεσαι, σαν κολαούζο και όλη την ώρα λές, τώρα θα του την πω κι όλο ταπωμένος βγαίνεις...Αλλά,όπως φαίνεται, μαζοχούλι μου, θέλεις κι άλλο...Μαζοχούλι....
Απο τη μια δηλώνεις χριστιανός, απο την άλλη αντιχριστιανός...Όχι αγόρι μου, με μένα τάχεις που σου την έκανα...Και φαινεται πολύ...
Ναι έχω κάποιο κώδικα, είναι αυτο που με ξεχωριζει απο τα ζώα;....Εσύ, για να νοιώθεις ελεύθερος, δεν έχεις κώδικα;Αξιών, ηθών, αρχών...
Να σου πω μπράβο;Καταλαβαίνεις τι γραφεις;....
Και πές ότι θές για μένα, άσε την εκκλησία απέξω....Δεν μπορείς να την βγείς σε μένα και ξεσπάς στην εκκλησία;
Έως άνανδρο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 20:01:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εκτός απο σένα, Εαρινέ, που προσπαθείς να βγάλεις εμένα λάθος κι εσενα, που δεν ξέρεις κάν τι πιστεύεις ,σωστό, το κόλλημα σου, δλδ, οι υπόλοιποι, προσπαθούμε να συζητήσουμε και φυτσικά,ο κολλημένος
δεν αφήνει τιποτε να γίνε...Νομίζει πάντα ότι θα πετύχει αυτό που δεν πετυχαίνει ποτέ και δεν καταλαβαίνει γιατι δεν μπορεί...
Ολη την ώρα, πετάγεσαι, σαν κολαούζο και όλη την ώρα λές, τώρα θα του την πω κι όλο ταπωμένος βγαίνεις...Αλλά,όπως φαίνεται, μαζοχούλι μου, θέλεις κι άλλο...Μαζοχούλι....
Απο τη μια δηλώνεις χριστιανός, απο την άλλη αντιχριστιανός...Όχι αγόρι μου, με μένα τάχεις που σου την έκανα...Και φαινεται πολύ...
Ναι έχω κάποιο κώδικα, είναι αυτο που με ξεχωριζει απο τα ζώα;....Εσύ, για να νοιώθεις ελεύθερος, δεν έχεις κώδικα;Αξιών, ηθών, αρχών...
Να σου πω μπράβο;Καταλαβαίνεις τι γραφεις;....
Και πές ότι θές για μένα, άσε την εκκλησία απέξω....Δεν μπορείς να την βγείς σε μένα και ξεσπάς στην εκκλησία;
Έως άνανδρο....

"Λογική" απάντηση , ενός χριστιανού με "ενδεείς" γνώσεις..συμφωνώ , είσαι απόλυτα συντονισμένος με τον κωδικά σου και ο οποίος δεν σου παρέχει τα στοιχεία εκείνα που χρειάζονται για να απαντήσεις...

Δεν υπάρχει πρόβλημα πάντως ...σε καταννοώ και σε συμμερίζομαι απόλυτα φίλε μου ...έχεις περιέλθει σε δυσκολία και φαίνεται αυτό ...μα δεν φταίς εσύ φίλε μου..κάποιοι έπαιξαν με την καρδούλα μου σαν ήσουν παιδάκι..!

Κατανόηση χρειάζεσαι και αγάπη...και γώ σε κατανοώ και σε συμπαθώ και ας μην το πιστεύεις..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 23:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
trexagireve
Πάλι τα ίδια και αλλαγή συζήτησης,αγαπητέ μου Sesostris...

Καμιά αλλαγή συζήτησης φίλε trexagireve . Εσύ αναφέρθηκες στα συχωροχάρτια του Πάπα , και εγώ έσπευσα να σου υπενθυμίσω ότι αυτή την τακτική δεν την είχε υιοθετήσει μόνο το Βατικανό .
quote:
trexagireve
Έχ όχι και σαν τα συγχωροχάρτια του Πάπα, οι ευχές του Πατριάρχη...Άλλο το
αφέονται σου οι αμαρτίες, κι άλλο κοστίζει τόσο, ο παράδεισος....
Έχει την διαφορά του..Όχι ότι δεν ήταν μια έκφραση κοσμικής εξουσίας, που δεν υπάρχει,αλλά, άλλο το να γυρνάς μαζεύοντας χρήματα
κι άλλο να συγχωρείς αβέρτα τον κόσμο....

Τα λόγια που έγραφαν ήταν πάνω κάτω τα ίδια . Χθες έψαξα να βρω και ένα συχωροχάρτι του Πάπα για να σε πείσω αλλά δεν μπόρεσα να βρω . Βαγγέλη μου ο τίτλος και η γλώσσα ήταν διαφορετικό , γιατι τα λόγια και το κόστος των ευχών ήταν πάνω κάτω το ίδιο , μόνο που πήγαινε σε διαφορετικές τσέπες .
quote:
trexagireve
Το άσχημο το βλέπουμε,όμως, το καλό, μπορούμε να το δούμε;
Την επικοινωνία που μπορεί να έχει κανείς ,με τον
με τον Θεό, μέσω της εκκλησίας, όπου υπάρχουν εικόνες που μας προσανατολίζουν,αυτό πόσο ανάγκη το έχουμε όλοι μας, μπορείτε να το δείτε όμως;...Και ξέρω τι λέω, γιατι έχω τέτοια επαφή,χωρίς να νοιώθω ότι χάνω κατι, απο τη ζωή, που τη ζώ, στα τέρματα...

Εγώ Βαγγέλη μου την όποια ψυχική επαφή με το Θείο την βρίσκω είτε καθισμένος σε ένα παγκάκι αγναντεύοντας την θάλασσα , ή σε ένα βραχάκι αγναντεύοντας τον κάμπο από ψηλά . Με ακούσματα είτε από τον φλοίσβο του κύματος είτε από το θρόισμα των φύλλων , και όχι μέσα σε μισοσκότεινες εκκλησίες με ντουμάνια λιβανιού , ένρινες φωνασκίες ψαλτάδων , και βλοσυρά πρόσωπα αγίων που μου προκαλούσαν θυμάμαι αποστροφή από τα παιδικά μου χρόνια , όταν μερικές φορές στο δημοτικό το μάθημα των θρησκευτικών μεταφερόταν από την τάξη στην εκκλησία που ήταν δίπλα στο σχολείο μου . Και μη νομίσης ότι ήταν καμιά εκκλησούλα ....ήταν ο Ευαγγελισμός , η μητρόπολη της Αλεξάνδρειας .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 23:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Robben
Φιλε Sesostris που ειναι αυτα που ζηταω τοσο καιρο? Γιατι δεν τα φερνεις?

Φίλε Robben , νομίζω ότι σου κατέστησα σαφές ότι δεν πρόκειται να επανέλθω και να αναλωθώ σε διάλογο μαζί σου , γιατί θεωρώ χαμένο χρόνο το να ψάχνω να βρίσκω και να σου δίνω στοιχεία , και να μου απαντάς με άρες μάρες κουκουνάρες μέσα από τις σελίδες της ΟΟΔΕ ή των απολογητών . Εν τοιαύτη περιπρώσει θα προτιμούσα τον απ' ευθείας διάλογο μαζί τους και όχι μέσω μεσαζόντων που μου ζητουν στοιχεία για το θεαθήναι .
Εν πάση περιπτώσει εδώ βρίσκεται ολόκληρο το έργο του Τερτυλλιανού , ψάξε και βρες ότι σε ενδιαφέρει .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Robben
Μέλος 2ης Βαθμίδας


388 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 02:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Robben
Οχι, αφηστε τις πονηριες. Δεν καλουμε εγω να ψαχνω. Εσεις το συκοφαντησατε, εσεις θα φερετε και τις ''πηγες''. Τι φοβαστε? Μην μου φερετε ενα κομματακι και σας φερω ολο το αποσπασμα και εκτεθειτε παλι οπως στην περιπτωση του κανονα που αποκρυψατε πολλα? Θυμαστε ή να σας θυμισω εγω? Δεν υπαρχουν αυτα που μου ειχατε πει και πιο πριν και παλιοτερα (ξερω οτι θυμαστε). Δεν σας τιμα να λετε ψεμματα δημοσια, ενω ειστε και σε αυτην την ηλικια......
Αν επιμενετε στις πονηριες σας, θα βαλω λινκ με οσα ειχατε πει , που ποτε δεν αποδειξατε...........
Οσο για ανοησιες που λετε οτι ειπα, ας κρινουν οσοι διαβαζουν......


Edited by - Robben on 18/12/2009 03:00:12

Edited by - Robben on 18/12/2009 03:01:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 12:43:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Οχι, αφηστε τις πονηριες. Δεν καλουμε εγω να ψαχνω. Εσεις το συκοφαντησατε, εσεις θα φερετε και τις ''πηγες''. Τι φοβαστε? Μην μου φερετε ενα κομματακι και σας φερω ολο το αποσπασμα και εκτεθειτε παλι οπως στην περιπτωση του κανονα που αποκρυψατε πολλα? Θυμαστε ή να σας θυμισω εγω? Δεν υπαρχουν αυτα που μου ειχατε πει και πιο πριν και παλιοτερα (ξερω οτι θυμαστε). Δεν σας τιμα να λετε ψεμματα δημοσια, ενω ειστε και σε αυτην την ηλικια......
Αν επιμενετε στις πονηριες σας, θα βαλω λινκ με οσα ειχατε πει , που ποτε δεν αποδειξατε...........
Οσο για ανοησιες που λετε οτι ειπα, ας κρινουν οσοι διαβαζουν......


Edited by - Robben on 18/12/2009 03:00:12

Edited by - Robben on 18/12/2009 03:01:58


Όλοι κρινόμαστε φίλε μου..δεν χρειαζόταν να το πείς..όλοι μας κρινόμαστε!

Προσωπικά δεν διαστρωματώνω την σκέψη μου ...επι εγγράφων χειρόγραφων και "αυθεντικών" και ειλικρινά δεν με πολυ-ενδιαφέρει τι και πώς ...αναφέρει ο καθένας..!

Τα ερωτηματά μου και τα οποία είναι ακόμα αναπάντητα -ΟΛΑ- είναι άρρηκτα συνδεδεμμένα απι της ουσίας των πραγμάτων και ήδη σε άλλο θέμα , έχω αναφερθεί και όχι μόνο!

Ελπίζω να μπορέσουμε κάποια στιγμή , να κάνουμε ειλικρινή διάλογο με λογικά - στοιχειοθετημένα απο το ανάλογο αποδεικτικό υλικό -επιχειρήματα.

Και ας αποδειχθώ εγώ ο ψεύτης ..ο συκοφάντης και ο λασπολόγος , που σ'αυτήν την περίπτωση , θα έχετε κάθε δικαίωμα -τουλάχιστον ως προς εμένα- να λέτε , ότι ήμουν πράγματι , ένας κοινός συκοφάντης..!

Επειδή όμως ποτέ δεν ήμουν συκοφάντης ...ούτε θέλησα ή προσπάθησα να ευτελίσω κανέναν συνανθρωπό μου ...παρά μόνον να σταθώ αντικειμενικά σε διάφορα θέματα..θα εκτιμούσα ιδιαίτερα , να καταθέσετε όλο το αποδεικτικό υλικό που έχετε στα χέρια σας ...σύμφωνα με το οποίο αποδεικνύεται , ότι δεν είμαι τίποτε άλλο , απο ένας κοινός συκοφάντης...και θα αναλάβω τις ευθύνες μου!

Και σαφώς αποδεικτικό υλικό περί της γνώσης και δομής της ψυχοσύνθεσης του ανθρώπου , δεν μπορεί να θεωρηθούν :

-Παραβολές και μαρτυρικές καταθέσεις -φαντάζομαι ότι το αντιλαμβάνεσθε αυτό..-

Αφού επικαλείσθε και ευαγγελίζεσθε την πραγματική αλήθεια ...και εξ'αυτού προσδιορίζετε και το δικαίωμα να αναφέρεσθε στην ανθρώπινη ψυχοσύνθεση και θα επιδράσετε επ'αυτής..ασφαλώς και θα εμπεριέχετε στην γενικότερη κοσμοθεωρία σας ..το υποκείμενο άνθρωπος , ως δομή και συγκρότηση..!

Ευχαριστώ και αναμένω...ασφαλώς όχι την μη-κατανόησή σας αλλα την κατανόηση και ορθή αξιολόγηση των όσων ανέφερα!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 13:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Για να είμαι ειλικρινής αγαπητέ μου Εαρινέ, δεν σε είχα για εγκάθετο....λλά, αν θέλεις, μπορείς να προσφέρεις έτσι υπηρεσίες στο φόρουμ...Δεν διαβάζεις καμιά φορά τι σου γράφουν κι απλά πιπιλάς τα ίδια, ότι οι χριστιανοί δεν έχουν θέσεις....
Ρε φίλε, σε ένα θέμα για τον Θεό, δεν θα πεις θρησκευτικά στοιχεία; Πάς καλά;
Σύνελθε, επιτέλους...Απλά δημαγωγείς και φαίνεται έντονα....Αν μπορείς, μην παρεμβαίνεις παντού...Άσε να μιλάμε και μεταξύ μας, χωρίς εσένα ενδιάμεσο...Ειναι μονότονο...
Φίλε μου sesostris,σε ότι έχει σχέση με κονόμα και αποκαλύψεις παρανομιών, είμαι μαζί σου, πάντα για τον άτιμο ανθρώπινο παράγοντα,ή καλύτερα τον ..μαμωνά του χρήματος, που κανει τον άνθρωπο, οπου δει ότι υπάρχει περιθώριο κέρδους, να παρεμβαίνει λαίμαργα και κάνει ανάλογα αίσχη..
Για κάθε άνθρωπο,μια τέτοιασ κερδοσκοπία με την ελπίδα για ζωή μετά θάνατον,είναι καταδικαστέα...Κανείς δεν θα συγχωρήσει μια τέτοια πράξη,πλήν των κατηγορουμένων για κάτι τέτοιο...Ξαναλέω, ότι ο Χριστός στον μοναχό, ιερέα, είπε να ζουν εν πενία, περιμένοντας απο Αυτόν,οπως έγινε με χιλιάδες μοναχούς, που ετράφησαν με το τίποτε, για να δοξάσουν τον Θεό....Πατριάρχης Κωνσταντινουπόλεως Νήφων το όνομα, ζούσε με προβατάκια που έβοσκε κι ένα κήπο που φύτευε,για να τρώει...
Αυτοί είναι ιεράρχες, κατά Χριστόν, οι άλλοι, είναι γιαλατζί ντολμαδες και τους τρώμε στην μάπα, χάρην αυτής της κοινωνικής τάσης, να βλέπει τα πάντα σαν επαγγελμα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 13:36:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Για να είμαι ειλικρινής αγαπητέ μου Εαρινέ, δεν σε είχα για εγκάθετο....λλά, αν θέλεις, μπορείς να προσφέρεις έτσι υπηρεσίες στο φόρουμ...Δεν διαβάζεις καμιά φορά τι σου γράφουν κι απλά πιπιλάς τα ίδια, ότι οι χριστιανοί δεν έχουν θέσεις....
Ρε φίλε, σε ένα θέμα για τον Θεό, δεν θα πεις θρησκευτικά στοιχεία; Πάς καλά;
Σύνελθε, επιτέλους...Απλά δημαγωγείς και φαίνεται έντονα....Αν μπορείς, μην παρεμβαίνεις παντού...Άσε να μιλάμε και μεταξύ μας, χωρίς εσένα ενδιάμεσο...Ειναι μονότονο...
Φίλε μου sesostris,σε ότι έχει σχέση με κονόμα και αποκαλύψεις παρανομιών, είμαι μαζί σου, πάντα για τον άτιμο ανθρώπινο παράγοντα,ή καλύτερα τον ..μαμωνά του χρήματος, που κανει τον άνθρωπο, οπου δει ότι υπάρχει περιθώριο κέρδους, να παρεμβαίνει λαίμαργα και κάνει ανάλογα αίσχη..
Για κάθε άνθρωπο,μια τέτοιασ κερδοσκοπία με την ελπίδα για ζωή μετά θάνατον,είναι καταδικαστέα...Κανείς δεν θα συγχωρήσει μια τέτοια πράξη,πλήν των κατηγορουμένων για κάτι τέτοιο...Ξαναλέω, ότι ο Χριστός στον μοναχό, ιερέα, είπε να ζουν εν πενία, περιμένοντας απο Αυτόν,οπως έγινε με χιλιάδες μοναχούς, που ετράφησαν με το τίποτε, για να δοξάσουν τον Θεό....Πατριάρχης Κωνσταντινουπόλεως Νήφων το όνομα, ζούσε με προβατάκια που έβοσκε κι ένα κήπο που φύτευε,για να τρώει...
Αυτοί είναι ιεράρχες, κατά Χριστόν, οι άλλοι, είναι γιαλατζί ντολμαδες και τους τρώμε στην μάπα, χάρην αυτής της κοινωνικής τάσης, να βλέπει τα πάντα σαν επαγγελμα....

Μπορείς να με αποκαλείς όπως θές φίλε μου..αυτό όμως δεν συνιστά το μέτρο για την πραγματικότητα και την σωστή απόδοση των πραγμάτων!

Εγώ δεν αναφέρομαι , ούτε σε γιαλαντζί ντολμάδες..ούτε σε μάπες..ούτε σε προβατάκια και κήπους αλλα ούτε σε μάγκες και πολλά άλλα που αναφέρεις!

Σέβομαι το προσωπό σου και την ιδιότητά σου ως μέλος αυτού του χώρου και μπορείς να απευθυνθείς στους ιδικτήτες-συντονιστές και να εκφράσεις την επιθυμία σου , να μην μετέχω στις συζητήσεις ως εγκάθετος ή άσχετος που κατα την γνώμη σου είμαι!

Ωστόσο , τα ερωτήματα που διετύπωσα θα παραμείνουν αναπάντητα και θα προκύψουν τα όποια συμπεράσματα ...μέσα απο την αδυναμία εκφοράς ορθού λόγου και επιχειρημάτων!

Θα σου υπενθυμίσω δε , ότι οι άνθρωποι τείνουν πέραν κάθε ορίου ...να συναντήσουν τον εαυτό τους και τον οποίο μέλλεται ποτέ να μην ξεπεράσουν ,σηματοδοτώντας την εξάρτηση και αδυναμία τους να υποκειμενικοποιηθούν επί του συνειδητού μέρους τους!

Σ'ευχαριστώ για την καλοσύνη και καλή διάθεση σου!

Υ.Γ:"θα ήθελα δε να σου ότι , είμαι στην διάθεση του χώρου και εφόσον μου ζητηθεί , να απέλθω και να σε αφήσω ήσυχο , να καταθέτεις ότι θές και να μην σου γίνομαι -όπως με έχεις πολλάκις φορές αναφέρει- ...κολαούζο!!"

Θα σε παρακαλούσα όμως να είσαι κόσμιος και ενήλικας...το οφείλεις στον εαυτό σου..έστω και καθυστερημένα!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 13:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγασπητέ μου Εαρινέ, με έχεις πείσει, ότι δεν μπορούμε να μιλήσουμε,μην προσπαθέις άλλο...Ότι και να γράφω, γράφεις άλλα αντι άλλων, με μόνο στόχο, κρίση σε μένα και τους χριστιαούς....Κάνε ένα θέμα και βγάλε τα απωθημένα σου, γιατί εδώ και εμείς;..Απορώ ο άνθρωπος!!!....
Μίλα λίγο για κανένα θέμα σου λέω, φαίνεται το κόλλημα σου με μένα πολύ και είναι εκνευριστικό,. όχι για μένα, αλλά για τους άλλους.Μπορείς να το καταλάβεις, ότι για ένα εγωισμό, δεν αφήνεις κανένα θέμα να προχωρήσει, τη ανοχή κάποιων;....
Ξεκόλλα, λέμε...Κάθε κρίση σου, με χαροποιεί, νοιώθω ότι είμαι σε κσλό δρόμο,όταν βλέπω άτομα σαν εσένα να μου μιλάνε για ..καθυστέρηση....
Φύγε απο το προσωπικό και το θρησκευτικό, μείνε στον διάλογο...Δεν σε παίρνει, σου λέω....Φιλική συμβουλή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 14:41:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αγασπητέ μου Εαρινέ, με έχεις πείσει, ότι δεν μπορούμε να μιλήσουμε,μην προσπαθέις άλλο...Ότι και να γράφω, γράφεις άλλα αντι άλλων, με μόνο στόχο, κρίση σε μένα και τους χριστιαούς....Κάνε ένα θέμα και βγάλε τα απωθημένα σου, γιατί εδώ και εμείς;..Απορώ ο άνθρωπος!!!....
Μίλα λίγο για κανένα θέμα σου λέω, φαίνεται το κόλλημα σου με μένα πολύ και είναι εκνευριστικό,. όχι για μένα, αλλά για τους άλλους.Μπορείς να το καταλάβεις, ότι για ένα εγωισμό, δεν αφήνεις κανένα θέμα να προχωρήσει, τη ανοχή κάποιων;....
Ξεκόλλα, λέμε...Κάθε κρίση σου, με χαροποιεί, νοιώθω ότι είμαι σε κσλό δρόμο,όταν βλέπω άτομα σαν εσένα να μου μιλάνε για ..καθυστέρηση....
Φύγε απο το προσωπικό και το θρησκευτικό, μείνε στον διάλογο...Δεν σε παίρνει, σου λέω....Φιλική συμβουλή....

Η φιλική συμβουλή η δική σου φίλε Ευάγγελε , έχει τόση σημασία όσο ο λόγος σου αλλα και η γνωστική σου επάρκεια , των όσων επιχειρημάτων μέχρι τούδε έχεις καταθέσει!

Μιλάς για καθυστέρηση ...ενώ εγώ σου είπα για -χρονική- καθυστέρηση!

Τώρα για το πού με παίρνει ή όχι -για να χρησιμοποιήσω την φρασεολογία σου- αφησέ το σε μένα να το ξέρω και σε όσους με γνωρίζουν!

Και μαγκιές αλλού...τόσο τσαμπουκάς είσαι ρε φιλαράκο???

Απο το διαδίκτυο μια χαρά είναι να τα λές...υπάρχει και ασφάλεια..ε??

Μάθε να μιλάς και να αποδεικνύεις τα λεγόμενά σου και άσε τις προκλήσεις και τους τσαμπουκάδες...προσωπικά δεν καταλαβαίνω "χριστό" απο αυτά..αλλού να τα πουλάς σε κανα παιδάκι εκεί της γειτονιάς σου...σε παρακαλώ πολύ...εντάξει???

Μίλα όμορφα και άσε τις ψευτο-μαγκιές..όχι σε μένα..γιατί θα εκπλαγείς και μάλλον δυσάρεστα!

Άσε τις απειλές..αν δεν θές ...μην μου απαντάς και δεν θα σου απαντώ!

Πέστο και θα γίνει..αλλα κόψε τις ψευτο-μαγκιές!

Αν θές να ξανα-επανέλθουμε στα παλιά "απείρου κάλλους" γεγονότα και επίπεδο επικοινωνίας ...χτυπάς ανοιχτές πόρτες!

Λοιπόν...επί της συζητήσεως και τίποτε άλλο...και άσε τα κοσμητικά επίθετα και τους επιθετικούς ή άλλους προσδιορισμούς!

Άιντε..!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 14:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό που σου λεω Εαρινέ, εδώ και καιρο είναι ότι δεν έχεις σχέση με
την έννοια διάλογος..Εσύ πίνεις καφέ στην πλατεία, λέω και σου είναι δύσκολο να δεχτείς ότι δεν είναι όλοι σαν εσένα...Φραπεδάκηδες..Το
καταλαβάινεις καμιά φορά;Λέω ότι μιλάς συνέχεια για μένα και έχεις γίνει βαρετός, γιατι δεν μπήκα,εγώ τουλάχιστον, εδώ και 2 χρόνια εδω για να ανταλλάσω με σένα εγωιστικές αντιπαραθέσεις...
Κολημένος,δείχνεις, για την ακρίβεια..Πριν απο σένα λέγαμε και καμιά σοβαρή κουβέντα, με σενα το χ@@@με το πράγμα...Κατάλαβες;
Και τέλος μαζί σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 14:53:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Αυτό που σου λεω Εαρινέ, εδώ και καιρο είναι ότι δεν έχεις σχέση με
την έννοια διάλογος..Εσύ πίνεις καφέ στην πλατεία, λέω και σου είναι δύσκολο να δεχτείς ότι δεν είναι όλοι σαν εσένα...Φραπεδάκηδες..Το
καταλαβάινεις καμιά φορά;Λέω ότι μιλάς συνέχεια για μένα και έχεις γίνει βαρετός, γιατι δεν μπήκα,εγώ τουλάχιστον, εδώ και 2 χρόνια εδω για να ανταλλάσω με σένα εγωιστικές αντιπαραθέσεις...
Κολημένος,δείχνεις, για την ακρίβεια..Πριν απο σένα λέγαμε και καμιά σοβαρή κουβέντα, με σενα το χ@@@με το πράγμα...Κατάλαβες;
Και τέλος μαζί σου...

Στο καλό!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy