ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σάκη, πάλι τρέλα πουλάς?
Εγώ είμαι που ανακατεύω την αμαλία?
Εσύ δεν ήσουν αυτός που είπες..."amalia, πες στο γαραντζώτης γιάννης ποιος είμαι σε παρακαλώ, γιατί δεν με πιστεύει."
Εντάξει, σαν Ζιρ μπορούσες να πουλήσεις τρέλα. Σαν, Σάκης όμως, Αρχηγός της Νέας ακρόπολης Θεσσαλονίκης, δεν είναι σωστό.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, το θέμα έχει σπάσει κάθε ρεκόρ αναγνωσιμότητας..
Όλοι είναι εδώ και μας βλέπουν.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαραντζώτης γιάννης, η παντελής έλλειψη αναστολών που έχεις εμφανίσει με έχει αφήσει άναυδο. Αναστολών κάθε τύπου: ηθικών, λογικών, ταυτοτικών, κοινωνικής συνδιαλλαγής και επικοινωνίας, ιδεολογικών κ.ο.κ.

Πραγματικά δεν έχω μπορέσει να διακρίνω κάποιο σταθερό και συνεκτικό στοιχείο που να αφορά τη συμπεριφορά και τον τρόπο δράσης σου, εκτός βέβαια από τον απίστευτο εγωκεντρισμό σου και (μάλλον) το μίσος εναντίον των υπολοίπων...
Όλα τα άλλα γίνονται απλά και μόνον, και με ευκολία που σοκάρει, "θυσία" στον βωμό των ιδιοτελών επιδιώξεων. Τη μία στιγμή "έτσι", την άλλη "αλλιώς" -το εντελώς αντίστροφο- τη μία "μαύρο", την άλλη "άσπρο"...

Τι να πω; Έχω συναντήσει αρκετές ακραία επιθετικές συμπεριφορές τόσα χρόνια στο Esoterica (και στον ευρύτερο χώρο της Αναζήτησης), έχω διαβάσει με έκπληξη πλήθος αιτιάσεων εξόφθαλμα αστήρικτων και φανερά παραπλανητικών και έχω αντιπαρατεθεί διαλεκτικά με πολλές χειραγωγικές και διαστρεβλωτικές δηλώσεις και προσπάθειες. Τα δικά σου όμως, αληθινά νομίζω πως δεν έχουν κανένα απολύτως όριο.

Ειλικρινά, παλινδρομώ συνεχώς ανάμεσα στην πρόκληση να επιτρέψω στον εαυτό μου την παρεκτροπή να "σου τα πει ακόμη πιο χοντρά" και στο να ανακηρύξω την παρουσία που είχες στον χώρο μας ως ένα σπάνιο "εκθεσιακό κομμάτι", τόσο μοναδικό που πρέπει οπωσδήποτε να διαφυλάξουμε την ανάμνησή της και για τις μελλοντικές "γενεές"... προς γνώση και παραδειγματισμό...

Υπό μία έννοια λοιπόν: Μπράβο σου! Εχείς ήδη γράψει Ιστορία!

... και τώρα "ας ανοίξουν οι οχετοί"...
συγνώμη "οι ουρανοί" ήθελα να πω!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν Σάκη, μας εξηγήσεις τα σοφά λόγια του Διδασκάλου, που παρέθεσα πιο πριν, έλα να σχολιάσουμε και τα παρακάτω από την σελίδα 14 του ίδιου βιβλίου.
"Οι ομοφυλόφιλοι, οι λεσβίες, οι τραβεστί, δεν είναι "θύματα" αλλά άρρωστοι τρελλοί που πρέπει να λάβουν ιατρική φροντίδα επειγόντως, όντας δεδομένος ο κίνδυνος που αποτελούν για τον εαυτό τους και για όσους τους πλησιάζουν.Οι σεξουαλικές μουσικές και κάθε είδους εκφυλισμένη "τέχνη", από πορνογραφικές φωτογραφίες μέχρι πίνακες ζωγραφισμένους από τρελούς ή ναρκομανείς που υποβάλλουν να ακολουθήσει κανείς τον καλλιτέχνη σε τόσο τρομερά μονοπάτια, πρέπει να απαγορευτούν, ρητά. Αυτό μπορεί να φαίνεται "ιεροεξεταστικό" αλλά δεν είναι καθόλου. Η "Ιερά Εξέταση" που συνήθως γνωρίζουμε και οι άλλες λιγότερο μελετημένες, δεν υπήρξαν αποτέλεσμα επιστημονικών ερευνών, ούτε κοινωνικών, ούτε εγκληματολογικών, αλλά καρποί ομάδων τρελών βασισμένων στο θρησκευτικό φανατισμό και ρατσισμό. Αυτό που προτείνουμε είναι μια υγιεινή θεραπευτική απαλλαγμένη από κάθε μεσαιωνισμό και που πρέπει να εφαρμοστεί σε όλους, όποια πίστη ή φυλή κι αν έχουν"

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμη:

ΝΙΚΟΜΑΧΕ,
ξέρεις φυσικά αυτό που λένε για τα "πίτουρα" και τις "κότες"...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

Θυμάμαι και τον Γενικό Γραμματέα του Επιμελητηρίου μας. Αυτός είχε πει..." είμαι πάνω από τριάντα χρόνια συνδικαλιστής. τέτοια αντιπολίτευση δεν έχω ξαναδεί"

Το αποτέλεσμα?

...μετά από ένα διάστημα, είχαμε την παραίτηση του Προέδρου μας.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 20:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ! Νικόμαχε. Θα σε φάνε οι "κότες". Μετράς αντίστροφα...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανησυχείς καθόλου ΝΙΚΟΜΑΧΕ, θα σε σώσει ο καινούργιος Πρόεδρος!



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin, να σου πω την αλήθεια, από τότε που διάβασα εκείνο το άρθρο, περί βλακείας, του Λεμπέση, βάλθηκα να αποδείξω πως σε κάτι κάνει λάθος.
Λέει ο Λεμπέσης..."οι βλάκες είναι ανίκητοι", εγώ δεν μπόρεσα να το αποδεχτώ αυτό. Μπορεί, κοντοπρόθεσμα, να φαίνεται πως πράγματι έτσι είναι (και τον Σωκράτη τον φάγανε).
Ποιος νίκησε όμως? Θυμάται κανείς τα ονόματα των αντιπάλων του?
Τους παρουσιάζει κανείς σαν πρότυπα προς μίμηση?

Για δες λίγο και στην Πολιτεία.
Με τα ίδια τους τα όπλα δεν τους αντιμετώπιζε?
Αυτό δεν ήταν και αυτό που τους εξόργιζε, πιο πολύ απ όλα?

Ξεχνάς αυτό που έλεγε πως ο καλός είναι κατ ανάγκη πιο εξελιγμένος από τον κακό...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαραντζώτης γιάννης
Το ύψος της τεχνικής αρτιότητας των χειραγωγικών μεθοδεύσεών σου, έχει αγγίξει επίπεδα τελειότητας.

Μπράβο, και εις ανώτερα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε Νικόμαχε, μου φαίνεται την σκαπούλαρες...
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως δεν θα υπάρχει και καταγεγραμμένο στην...πίσω μεριά του εγκεφάλου.
Γι αυτό φρόνιμα... μέχρι τουλάχιστον να ξεχαστεί λίγο.
Ζήτα και καμιά συγγνώμη, κάνε και καμιά κωλοτούμπα, δεν κάνει κακό...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ και εσένα αμαλία, για τα καλά σου λόγια.
Μη συνεχίζεις όμως, μπορεί να μας παρεξηγείσουν...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ο Σάκης?
Έπεσε σε βαθύ διαλογισμό, μήπως?

Καλά, δεν ήταν και τόσο απρόσιτες οι σκέψεις του Διδασκάλου του...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ααα δεν μπορώ να πω ...

για Καθαρά Δευτέρα βράδυ, μια χαρά είναι το πρόγραμμα !!!

Απ'ολα έχει ο μπαξές, σασπένς, αποκαλύψεις, τρόμο ...

Αυτά είναι !!!



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, είναι σαν την Βραδιά των Οσκαρ!
Μόνον που εμείς την κάνουμε μία μέρα μετά!

Όπου νά'ναι θα δοθεί και το μεγάλο βραβείο.



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin,ειμαι μεσα στους υποψηφιους ? να τρεφω ελπιδες ,να φορεσω και το κουστουμι μου αν ειναι

Edited by - stiv on 27/02/2012 21:39:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, για το πρώτο ξέρω, είμαι το φαβορί...
Το δεύτερο, ποιος θα το πάρει?

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι αξιοπερίεργο, τι γράφει ενα πρόσφατο άρθρο προς το τέλος....


.......

Είναι κάτι που τα τραγούδια χρόνια τώρα λένε και πλέον οι επιστήμονες συμφωνούν: η αγάπη στ’ αλήθεια πονάει. Αυτό όμως που δεν λένε οι μπαλάντες είναι ότι μια δόση παρακεταμόλης μπορεί να καταλαγιάσει τον πόνο της ραγισμένης καρδιάς.

Η μάλλον πεζή θεραπεία προέκυψε από μελέτη νευροεπιστημόνων, οι οποίοι ανακάλυψαν ότι ο συναισθηματικός πόνος υφίσταται επεξεργασία από την ίδια περιοχή του εγκεφάλου που χειρίζεται τον σωματικό πόνο.

Οι νευροεπιστήμονες ανακάλυψαν ακόμα ότι τα πληγωμένα συναισθήματα – όπως αυτά που αναπτύσσουμε όταν μας χωρίζει ο άνθρωπός μας – μπορεί να αντιδράσουν στα παυσίπονα.

Σε μία μελέτη που διήρκησε τρεις εβδομάδες και πραγματοποιήθηκε στο Πανεπιστήμιο της Καλιφόρνιας στο Λος Άντζελες (UCLA), 62 εθελοντές έπαιρναν είτε παρακεταμόλη είτε μία ανενεργό ουσία (ψευδοφάρμακο) και στη συνέχεια κατέγραφαν κάθε βράδυ πως ένιωθαν.

Όσοι από αυτούς πήραν 1.000 mg από το παυσίπονο (αντιστοιχούν σε δύο δισκία) έδειξαν «σημαντική μείωση στα πληγωμένα συναισθήματα» σε σύγκριση με όσους έπαιρναν το ψευδοφάρμακο.

Όπως γράφουν οι ερευνητές στην επιθεώρηση «Current Directions in Psychological Science», οι εθελοντές έπαιξαν επίσης ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι ειδικά σχεδιασμένο ώστε να τους κάνει να αισθανθούν απορριπτέοι.

Εν όσω έπαιζαν το παιχνίδι, οι ερευνητές τους υπέβαλλαν σε μαγνητικές τομογραφίες εγκεφάλου, οι οποίες έδειξαν πως η κοινωνική απόρριψη ενεργοποιούσε την ίδια περιοχή του εγκεφάλου που ενεργοποιεί ο σωματικός πόνος: τον πρόσθιο φλοιό του προσαγωγίου.

Το ίδιο πείραμα έγινε και αφού κάποιοι από τους εθελοντές πήραν πρώτα ένα παυσίπονο. Αποτέλεσμα: η δραστηριότητα στο συγκεκριμένο τμήμα του εγκεφάλου, μειώθηκε.

Τα ευρήματα αυτά εξέπληξαν ακόμα και τους ίδιους τους ερευνητές.

«Η απόρριψη είναι μία πανίσχυρη εμπειρία για τους περισσότερους ανθρώπους», δήλωσε η επικεφαλής ερευνήτρια δρ Ναόμι Άιζενμπεργκ, επίκουρη καθηγήτρια Κοινωνικής Ψυχολογίας στο UCLA.

«Αν ρωτήσουμε έναν άνθρωπο ποια είναι μία από τις πρώτες αρνητικές εμπειρίες της ζωής του, είναι πολύ πιθανό να θυμηθεί την πρώτη φορά που τον απέρριψαν, τον επέλεξαν τελευταίο για μία ομάδα ή τον άφησαν εκτός κάποιας κοινωνικής ομάδας».

Και συνέχισε: «Ξέρουμε επίσης ότι τα συστήματα του σωματικού και του κοινωνικού πόνου είναι αλληλένδετα. Από το σημείο αυτό έως το σημείο να καταπραΰνουν τα παυσίπονα τον συναισθηματικό πόνο, η απόσταση είναι μεγάλη. Όμως αυτό έδειξε η μελέτη μας και είναι δύσκολο να το πιστέψουμε. Υποτίθεται ότι παίρνουμε παρακεταμόλη για τον σωματικό πόνο, όχι για τον κοινωνικό».

Αν και τα νέα ευρήματα θα μπορούσαν να συμβάλλουν στην επινόηση μιας θεραπείας για τον έντονο ψυχικό πόνο, όπως αυτόν του πένθους, η δρ Άιζενμπεργκ λέει πως δεν θα συνιστούσε σε κανέναν να αρχίσει να παίρνει παυσίπονα έπειτα από μία τραυματική εμπειρία.

«Ο συναισθηματικός πόνος πιθανώς αποτελεί υγιή αντίδραση που προσπαθεί να μας πει να μην επαναλάβουμε την συμπεριφορά που μας πλήγωσε τόσο πολύ», εξηγεί. «Το να αμβλύνουμε πρόωρα αυτό τον πόνο, μπορεί να εμποδίσει την ανάρρωσή μας».

Πηγή :http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=1&articleID=14274&la=1
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εντάξει, για το πρώτο ξέρω, είμαι το φαβορί...
Το δεύτερο, ποιος θα το πάρει?

πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


γαραντζώτης γιάννης,πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης,θελεις να δηλωσω ενθερμος υποστηρικτης σου ,για να παρω το 2 βραβειο ανδρικου ρολου?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 21:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα ρε Γιαννάκη, έχουμε και δουλειές εκτός απ' τον Λιβράγκα δηλ.

Λοιπόν, με ρωτάς :

quote:
γαραντζώτης γιάννης

"Οι αιθερικοί προφυλακτήρες και ασπίδες επηρεάζονται άσχημα από τις καταχρήσεις του καπνού, του αλκοόλ, των ηρεμιστικών και των διεγερτικών. Επίσης από τις εντάσεις που προκαλεί το άγχος, ο λίγος ύπνος ή η σεξουαλική δραστηριότητα αυξημένη από το βίτσιο ή τις ομοφυλοφιλικές συνουσίες"

Λοιπόν Σάκη, εξήγησέ μας, τι εννοεί εδώ ο Δάσκαλος?


Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω ούτε κι εγώ τι εννοεί. Εσύ τι νομίζεις πως εννοεί ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - Αίολος on 27/02/2012 22:17:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπάμαι Σάκη,το βιβλίο εκδόθηκε αφού είχα φύγει από την Νέα ακρόπολη.
Εσύ που τώρα είσαι αρχηγός, εσύ πρέπει και να μας εξηγήσεις.

Κι εγώ που νόμιζα πως είχες πέσει σε βαθύ διαλογισμό για να μας εξηγήσεις. κρίμα...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δώστε Λιβραγκα στο λαό!

Δώστε Λιβραγκα στο λαό!

Δώστε Λιβραγκα στο λαό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως Σάκη Κ. , όπως γράφει στην αμέσως προηγούμενη παράγραφο, από αυτήν που σας μετέφερα της σελ 11, λέει..."αυτή η εσωτερική όψη είναι άγνωστη ή έχει δημοσιευθεί πολύ ελάχιστα. Αποτελεί μέρος της διδασκαλίας που αναφέρεται στα μαθήματα στη ΝΕΑ ΑΚΡΟΠΟΛΗ σε όλο τον κόσμο"

Δυστυχώς λοιπόν, μόνο εσύ μπορείς να μας εξηγήσεις, τι θέλει να πει ο Διδάσκαλος. Εγώ αυτά τα μαθήματα, δεν τα πρόλαβα. Αν τα είχα προλάβει, πολύ πιθανά να είχα φύγει πολύ πιο γρήγορα.
Εσύ πως τα αντέχεις?

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:30:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stiv, λέω τον δεύτερο ρόλο να τον παίξουμε στην κρεμάλα. Να δούμε ποιος θα βρεί το επώνυμο του Σάκη.
Θα πρέπει μόνο να εξαιρεθούν ο Σάκης και η αμαλία, που είναι οι μόνοι που το γνωρίζουν σίγουρα (κατά δήλωση του Σάκη βέβαια).


Άντε λοιπόν... ας αρχίσουμε...

Κ------ς

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχε, ξέρεις πολύ καλά πως, την έχεις βάψει και σε αυτή και στην άλλη ζωή.
Κάνε ότι μπορείς λοιπόν για να δείξεις πως είσαι απόλυτα συντεταγμένος με την εξουσία. Δεν ξέρεις, καμιά φορά , μπορεί να φτάσεις γρήγορα στην λύτρωση.
Εγώ, είμαι εδώ για να σε βοηθήσω. Μην κάνεις πως το διασκεδάζεις όμως, γιατί δεν θα σε συγχωρέσουν. Λίγο μελόδραμα, δεν βλάπτει.

πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


Μεγαλειώδης μαλακία!!
Σε εκφράζει απόλυτα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
No comment

http://www.youtube.com/watch?v=Q8N1yCBeF78&feature=youtube_gdata_playerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε, άντε έλα να παίξεις και εσύ, να το διασκεδάσεις, γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί αύριο...
Μπορεί να το ξανασκεφτούν και...νάσου το κεφαλάκι πάνω στον πάγκο του χασάπη...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

stiv, λέω τον δεύτερο ρόλο να τον παίξουμε στην κρεμάλα. Να δούμε ποιος θα βρεί το επώνυμο του Σάκη.
Θα πρέπει μόνο να εξαιρεθούν ο Σάκης και η αμαλία, που είναι οι μόνοι που το γνωρίζουν σίγουρα (κατά δήλωση του Σάκη βέβαια).


Άντε λοιπόν... ας αρχίσουμε...

Κ------ς

πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης



γαραντζώτης γιάννης ,περα απο τα καλαμπουρια ,αληθεια, δεν με ενδιαφερει ποιος ειναι και πως λεγεται εμενα προσωπικα ο καθε πρωην και νυν αρχηγος της Ν.Α

Διαβαζουμε τι εστι και τι παιζεται στην Ν.Α ,ετσι για γνωση και πληροφορηση ,τωρα απο εκει και 'περα ο καθενας μας βγαζει τα συμπερασματα του.


Edited by - stiv on 27/02/2012 22:44:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2012, 22:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε, πρόσεξε, η αμαλία τσαντίζετε όταν , μαζί με τα άλλα, μεταφέρουν και την υπογραφή.

Σε προειδοποιώ για να μην λες πως δεν σε προειδοποίησε κανείς...

Είπαμε...το κεφαλάκι...

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy