ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2014, 19:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=SF9xp6HMDfc

https://www.youtube.com/watch?v=3OrXNxMgXUk


Edited by - liamn on 16/04/2014 19:43:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2014, 23:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Πύρινος"
Δεν μας είπες όμως.. εσύ αυνανιζόσουν τόσα χρόνια μέσω της φαντασίας. Εκτός αν έκανες τις πρακτικές τους, και είχες και εσύ φαντασίες.
Έβλεπες τίποτα αύρες και δεν έφευγες; Ή απλά δεν σκεφτόσουν τότε;


quote:

Το μήνυμα το διέγραψα γιατί θεώρησα ανούσιο να συζητήσω μαζί σου. Και μου το αποδεικνύεις λιπόν οτι είχα δίκαιο.


Δηλαδή για να καταλάβω, έγραψες ένα μήνυμα γεμάτο εξυπνάδες και περιφρόνηση επειδή ήθελες να συζητήσεις μαζί μου;
Τα έχεις χάσει εντελώς μου φαίνεται και νομίζεις ότι τρώμε κουτόχορτο.
Απλά πέταξες μια χαζομάρα και έπειτα το μετάνιωσες επειδή κατάλαβες πόσο βλακεία ήτανε. Άντε καληνύχτα σου. Καλά το είπα παραπάνω, πυρήνας.


Edited by - liamn on 16/04/2014 23:50:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 04:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να λέμε πάντως και την αλήθεια,
δεν είχε και άδικο ο DSM στην παρατήρηση που έκανε περί ορθογραφίας και συντακτικού και δικαιολόγησε επαρκώς τις παρατηρήσεις του.
Δεν ήταν ειρωνικές, μια διαπίστωση ήταν που πιθανόν κάποιους να τους στεναχωρεί αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα: βασική προϋπόθεση για να μεταδώσει κανείς τις απόψεις του είναι να μπορεί να γίνεται κατανοητός στη γλώσσα του. Αυτό είναι απαραίτητο και για να επικοινωνήσει τα όποια νοήματα στους άλλους, αλλά και για να κατανοήσει ο ίδιος αυτά που του λένε οι άλλοι, αυτά που διαβάζει, αυτά που συζητάει, κ.λπ.

Μια δεύτερη σημείωση προς την liamn:
Στην προηγούμενη σελίδα έγινε επέμβαση σε μήνυμά σου όπου αναφερόμενη στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ έκανες ένα απαράδεκτα προσβλητικό σεξιστικό σχόλιο! Το παρακάτω:

quote:
Eσένα Νικόμαχος σε προσπερνώ ούτε με ενδιαφέρει να σχολιάσω, εξάλλου αμφιβάλω αν σε εκτίμησε γυναίκα και μάλλον μόνος σου θα μείνεις σε αυτήν την ζωή.

Θεωρούμε πως για το σχόλιο αυτό θα πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ: η όποια ένταση δημιουργήθηκε στη μεταξύ σας αντιπαράθεση, με κανέναν τρόπο δεν δικαιολογεί μια τέτοια προσβολή.
Βέβαια, δεν επιβάλλουμε να ζητήσεις συγνώμη, καθώς στα πρώτα ολισθήματα ενός μέλους συνήθως δείχνουμε μια σχετική ανοχή, αναλόγως και της ευρύτερης συμμετοχής του βέβαια.
Λάβε το όμως ως προειδοποίηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 09:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
liamn
Δηλαδή για να καταλάβω, έγραψες ένα μήνυμα γεμάτο εξυπνάδες και περιφρόνηση επειδή ήθελες να συζητήσεις μαζί μου;
Τα έχεις χάσει εντελώς μου φαίνεται και νομίζεις ότι τρώμε κουτόχορτο.
Απλά πέταξες μια χαζομάρα και έπειτα το μετάνιωσες επειδή κατάλαβες πόσο βλακεία ήτανε. Άντε καληνύχτα σου. Καλά το είπα παραπάνω, πυρήνας.
Πάμε να στο εξηγήσω λοιπόν.
Είπες οτι η οργάνωση που ήσουν (Ν.Α. αν έχω καταλάβει καλά) είναι εσωτεριστική. Αυτό το πιστεύεις εσύ.
Μετά λες οτι όλες οι εσωτεριστικές ομάδες, συνεπώς και αυτή που ήσουν εσύ, είναι φαντασιόπληκτες.
Απο τα παραπάνω λοιπόν ποιο συμπέρασμα εξάγεται;
Οτι εσύ ήσουν επι χρόνια σε μια οργάνωση, που εσύ ισχυρίζεσαι οτι ήταν εσωτερισμού, χωρίς να έχεις αποτελέσματα. Δηλαδή ούτε αύρες, σε εισαγωγικά, έβλεπες, ούτε τίποτα.
Άρα, αφού ήσουν επί χρόνια σε μια ομάδα, χωρίς να έχεις επαληθεύσει τίποτα από αυτά που πρεσβεύει, ποιο συμπέρασμα βγαίνει;
Είτε αυτή η ομάδα δεν ήταν εσωτερισμού, άρα ορθά λες οτι ήταν φαντασιόπληκτοι.
Είτε αυτή η ομάδα ήταν εσωτερισμού (καλή ή κακή, δε ξέρω), και άρα δεν φταίει αυτή, αλλά εσύ που δεν επαλήθευσες τίποτα απ' το περιεχόμενό της επειδή δεν ακολούθησες το πρόγραμμά της (πρακτικές κλπ).
Τέλος, αν ισχυρίζεσαι οτι κάθε ομάδα, γνήσια ή μη γνήσια, καλή ή κακή, εσωτερισμού, είναι φαντασιόπληκτοι, τότε φυσικά λες το ίδιο και για τον εαυτό σου, αφού ήσουν μέλος σε μια τέτοια ομάδα. Εκτός αν εσύ ήσουν η εξαίρεση.

Edited by - Πύρινος on 17/04/2014 10:34:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 10:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να λέμε πάντως και την αλήθεια,
δεν είχε και άδικο ο DSM στην παρατήρηση που έκανε περί ορθογραφίας και συντακτικού και δικαιολόγησε επαρκώς τις παρατηρήσεις του.
Δεν ήταν ειρωνικές, μια διαπίστωση ήταν που πιθανόν κάποιους να τους στεναχωρεί αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα: βασική προϋπόθεση για να μεταδώσει κανείς τις απόψεις του είναι να μπορεί να γίνεται κατανοητός στη γλώσσα του. Αυτό είναι απαραίτητο και για να επικοινωνήσει τα όποια νοήματα στους άλλους, αλλά και για να κατανοήσει ο ίδιος αυτά που του λένε οι άλλοι, αυτά που διαβάζει, αυτά που συζητάει, κ.λπ.
Μια δεύτερη σημείωση προς την liamn:
Στην προηγούμενη σελίδα έγινε επέμβαση σε μήνυμά σου όπου αναφερόμενη στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ έκανες ένα απαράδεκτα προσβλητικό σεξιστικό σχόλιο! Το παρακάτω:

quote:
Eσένα Νικόμαχος σε προσπερνώ ούτε με ενδιαφέρει να σχολιάσω, εξάλλου αμφιβάλω αν σε εκτίμησε γυναίκα και μάλλον μόνος σου θα μείνεις σε αυτήν την ζωή.

Θεωρούμε πως για το σχόλιο αυτό θα πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ: η όποια ένταση δημιουργήθηκε στη μεταξύ σας αντιπαράθεση, με κανέναν τρόπο δεν δικαιολογεί μια τέτοια προσβολή.
Βέβαια, δεν επιβάλλουμε να ζητήσεις συγνώμη, καθώς στα πρώτα ολισθήματα ενός μέλους συνήθως δείχνουμε μια σχετική ανοχή, αναλόγως και της ευρύτερης συμμετοχής του βέβαια.
Λάβε το όμως ως προειδοποίηση.



Να με συγχωρησεις ΑΜΑΛΙΑ ομως η παραπανω σου παρεμβαση με κανει πραγματικα να αγανακτω


Ακομα και αν δεν λαβουμε υπ οψιν τις προηγουμενες συμπεριφορες των μελων ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΚΑΙ DSM ,που ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα της υπαρξης τους μεσα στο φορουμ ,ειναι να κοροιδευουν να βριζουν , και γενικα να συμπεριφερονται με απαραδεκτο τροπο σε οποιον δεν συμφωνει με τις αποψεις τους ειναι καταφανεστατο οτι :

Στα τελευταια τους ποστ στα οποια αναφερεσαι συμπεριφερθηκαν παλι με τον ιδιο αναρμοστο ειρωνικο , και υβριστικο τροπο , που δεν τιμα ουτε τους ιδιους αλλα ουτε και το φορουμ


Και ουσιαστικα βεβαια δεν τοποθετηθηκαν επι του θεματος ,που ηταν , αν ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΑ Η ΑΔΙΚΑ αυτα που η φιλη LIAMN προσαπτει στα διαφορα κεντρα εσωτερισμου

Δεν εξεφρασαν ουσιαστικη αποψη στα υπο συζητηση θεματα αλλα αρκεστηκαν αλλη μια φορα στις υβρεις και στα ειρωνικα σχολια αποσυντονιζοντας το θεμα

Λογω του οτι εχω αποκομισει τρομερα πραγματα, τον καιρο που υφισταμαι στο φορουμ , εχω αποφασισει γενικα να μην αντιβαινω στην αποψη σας [ και αυτο βεβαια δεν ειναι σε τιμη μου] , ομως τα παραπανω λεγομενα σου με κανουν πραγματικα να αγανακτω

Και η αληθεια ειναι οτι θα περιμενα καποιος να παρεμβει


Βλεποντας να μην γινεται κατι παρομοιο , απεφυγα να το σχολιασω για τους προαναφερθεις λογους


Δεν περιμενα ομως αντι αυτου να τους δοθει οχι μονο αφεση αλλα να βγουν και οι αδικημενοι της υποθεσεως


Και αυτο με κανει πραγματικα να αγανακτω !!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 10:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακομα και αν δεν λαβουμε υπ οψιν τις προηγουμενες συμπεριφορες των μελων ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΚΑΙ DSM ,που ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα της υπαρξης τους μεσα στο φορουμ ,ειναι να κοροιδευουν να βριζουν , και γενικα να συμπεριφερονται με απαραδεκτο τροπο σε οποιον δεν συμφωνει με τις αποψεις τους
Αν και θα συμφωνήσω οτι δεν τοποθετήθηκαν επί του θέματος, θα διαφωνήσω στο οτι οι δύο που ανέφερες είναι το ίδιο πράγμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 11:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν και θα συμφωνήσω οτι δεν τοποθετήθηκαν επί του θέματος, θα διαφωνήσω στο οτι οι δύο που ανέφερες είναι το ίδιο πράγμα.


Σαν ατομα γενικοτερα ισως και να εχουν διαφορες !!


Δεν γνωριζω ,και δεν με ενδιαφερει , οπως εχω επανειλημενα δηλωσει

Δειξε μου ομως που διαφερουν στην προκειμενη περιπτωση η συμπεριφορα τους

Αποο μια μερια σκεπτομαι , τι κατασταση θα επικρατουσε στο φορουμ , αν ολοι, επεδεικνυαν παρομοια με την δικη τους συμπεριφορα


Μην παμε μακρυα ....την παραπανω !!!!


Και βεβαια ολοι ειδαμε πως αντεδρασαν σαν συνολο , και μονο που στο γνωστο τοπικ εξεφρασα την αποψη μου

Εμενα παντως ,και λυπουμε πραγματικα που το λεω , διοτι ενδιαφερομαι για αυτο το φορουμ , μου διδεται η εντυπωση ,οτι ναι μεν εχω δικαιωμα να εκφραζω την αποψη μου , απο την μια ........., απο την αλλη ομως δεν εχω το δικαιωμα να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου ,εναντι των συμπεριφορων αυτων των ανθρωπων , οταν αυτοι αποφασισουν ,οτι κατι δεν τους αρεσει , και αποφασισουν να παρεμβουν με τους γνωστους τροπους

Edited by - xristosxatz on 17/04/2014 11:53:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 12:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Για να λέμε πάντως και την αλήθεια,
δεν είχε και άδικο ο DSM στην παρατήρηση που έκανε περί ορθογραφίας και συντακτικού και δικαιολόγησε επαρκώς τις παρατηρήσεις του.
Δεν ήταν ειρωνικές, μια διαπίστωση ήταν που πιθανόν κάποιους να τους στεναχωρεί αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα: βασική προϋπόθεση για να μεταδώσει κανείς τις απόψεις του είναι να μπορεί να γίνεται κατανοητός στη γλώσσα του. Αυτό είναι απαραίτητο και για να επικοινωνήσει τα όποια νοήματα στους άλλους, αλλά και για να κατανοήσει ο ίδιος αυτά που του λένε οι άλλοι, αυτά που διαβάζει, αυτά που συζητάει, κ.λπ.
Μια δεύτερη σημείωση προς την liamn:
Στην προηγούμενη σελίδα έγινε επέμβαση σε μήνυμά σου όπου αναφερόμενη στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ έκανες ένα απαράδεκτα προσβλητικό σεξιστικό σχόλιο! Το παρακάτω:

quote:
Eσένα Νικόμαχος σε προσπερνώ ούτε με ενδιαφέρει να σχολιάσω, εξάλλου αμφιβάλω αν σε εκτίμησε γυναίκα και μάλλον μόνος σου θα μείνεις σε αυτήν την ζωή.

Θεωρούμε πως για το σχόλιο αυτό θα πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στο ΝΙΚΟΜΑΧΟ: η όποια ένταση δημιουργήθηκε στη μεταξύ σας αντιπαράθεση, με κανέναν τρόπο δεν δικαιολογεί μια τέτοια προσβολή.
Βέβαια, δεν επιβάλλουμε να ζητήσεις συγνώμη, καθώς στα πρώτα ολισθήματα ενός μέλους συνήθως δείχνουμε μια σχετική ανοχή, αναλόγως και της ευρύτερης συμμετοχής του βέβαια.
Λάβε το όμως ως προειδοποίηση.



Να με συγχωρησεις ΑΜΑΛΙΑ ομως η παραπανω σου παρεμβαση με κανει πραγματικα να αγανακτω


Ακομα και αν δεν λαβουμε υπ οψιν τις προηγουμενες συμπεριφορες των μελων ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΚΑΙ DSM ,που ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα της υπαρξης τους μεσα στο φορουμ ,ειναι να κοροιδευουν να βριζουν , και γενικα να συμπεριφερονται με απαραδεκτο τροπο σε οποιον δεν συμφωνει με τις αποψεις τους ειναι καταφανεστατο οτι :

Στα τελευταια τους ποστ στα οποια αναφερεσαι συμπεριφερθηκαν παλι με τον ιδιο αναρμοστο ειρωνικο , και υβριστικο τροπο , που δεν τιμα ουτε τους ιδιους αλλα ουτε και το φορουμ


Και ουσιαστικα βεβαια δεν τοποθετηθηκαν επι του θεματος ,που ηταν , αν ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΑ Η ΑΔΙΚΑ αυτα που η φιλη LIAMN προσαπτει στα διαφορα κεντρα εσωτερισμου

Δεν εξεφρασαν ουσιαστικη αποψη στα υπο συζητηση θεματα αλλα αρκεστηκαν αλλη μια φορα στις υβρεις και στα ειρωνικα σχολια αποσυντονιζοντας το θεμα

Λογω του οτι εχω αποκομισει τρομερα πραγματα, τον καιρο που υφισταμαι στο φορουμ , εχω αποφασισει γενικα να μην αντιβαινω στην αποψη σας [ και αυτο βεβαια δεν ειναι σε τιμη μου] , ομως τα παραπανω λεγομενα σου με κανουν πραγματικα να αγανακτω

Και η αληθεια ειναι οτι θα περιμενα καποιος να παρεμβει


Βλεποντας να μην γινεται κατι παρομοιο , απεφυγα να το σχολιασω για τους προαναφερθεις λογους


Δεν περιμενα ομως αντι αυτου να τους δοθει οχι μονο αφεση αλλα να βγουν και οι αδικημενοι της υποθεσεως


Και αυτο με κανει πραγματικα να αγανακτω !!!!!!!



"Βέβαια, δεν επιβάλλουμε να ζητήσεις συγνώμη, καθώς στα πρώτα ολισθήματα ενός μέλους συνήθως δείχνουμε μια σχετική ανοχή" !!!!!!!!
Διόρθωση: και στα δεύτερα και στα τρίτα και στα νιοστά "ολισθήματα" βλέπουμε "μια σχετική ανοχή" ΑΝ αυτά τα μέλη ανήκουν σε γνωστή παρέα που εξυπηρετεί και στην περίπτωση για μια ακόμα φορά "εξεφρασαν ουσιαστικη αποψη στα υπο συζητηση θεματα αλλα αρκεστηκαν αλλη μια φορα στις υβρεις και στα ειρωνικα σχολια αποσυντονιζοντας το θεμα"

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 13:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας ερθουμε ομως στο θεμα μας


Και βεβαια δεν θα ηθελα να θεωρηθει, οτι προσπαθω να πεισω την φιλη liamn να επαναπατριστει στους ''γνωστικους κυκλους ''


Καθε αλλο μαλιστα .....στην προκειμενη περιπτωση ,οπως και σε καθε παρομοια περιπτωση , που εχει εκλειψει το ενδιαφερον για την αυτογνωσια , η καλυτεερα οταν καποιος δεν εχει εκ των πραγματων αντιληφθει την αναγκη του για αυτογνωσια με σκοπο να διαλευκανει το εσω ,ΙΣΩΣ και να προτεινα την απομακρυνση απο αυτου του ειδους τις σπουδες

Αυτο γιατι, για να επιτευχθει αποτελεσμα , ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ αγαπη ,αφιερωση ,υπομονη επιμονη , και ΑΠΕΡΑΝΤΗ διψα για μαθηση


Πολλες φορες τα αποτελεσματα ειναι αμυδρα η και μηδαμινα σε σχεση με την καταβληθεισα προσπαθεια


Οπως ειπα ομως δεν ειναι τα αποτελεσματα ,οσο η ιδια η αγαπη για αυτο που κανουμε

Αν δεν υπαρχουν αυτες οι προυποθεσεις , το πιθανοτερο ειναι να ερθει η απογοητευση , με οτι αυτη τραβαει απο πισω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 14:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam, xristosxatz, Πύρινος

Το να σας αποκαλώ μαλάκες, σε ειδικές περιστάσεις και κατόπιν αφορμών εκ μέρους σας, δεν είναι τίποτα περισσότερο από έναν "σχετικά" υγιεινό διάλογο.Και συνήθως είναι σχήμα λόγου της καθημερινότητος, το οποίο πολλές φορές δεν αποδίδει κάποια ενορχηστρωμένη επίθεση, αλλά είναι "κολαουζο" στην πρόταση.

Το να σας αποκαλώ ηλίθιους, είναι απλώς ένας χαρακτηρισμός, αναγνωρισμένος επισήμως, από την παγκόσμια κλίμακα διαβάθμισης της νοημοσύνης.Οι δυνατότητες νοητικής πλεύσης και κριτικής αντίληψης, του κάθε ενός από εμάς, καθορίζονται από διεθνώς αποδεκτές βαθμίδες.Ο γραπτός λόγος, όπως αυτός διαμορφώνεται στις σελίδες του φόρουμ, δείχνει σε ικανοποιητικό βαθμό, αλλά όχι με απόλυτη σιγουριά και πέραν πάσης αμφιβολίας, τις βαθμίδες αυτές.

Πέραν αυτών όμως, οι φράσεις << mother ****er >>, που είπε κάποιος πιό πάνω απευθυνόμενος σε μένα και τα σεξιστικά υπονοούμενα της νέας μας φίλης, επίσης επί προσωπικού, δεν έχουν καμία απολύτως δικαιολογία, ούτε καν αυτήν της "αγανάκτησης".

Δείχνουν όμως σαφώς και αμετακλήτως, χαμηλό δείκτη νοημοσύνης, έλλειψη επιχειρημάτων, ανεπάρκεια γνώσεων και κακό χαρακτήρα.Πολύ κακό χαρακτήρα.

Ορθώς η Δ.Ο επεμβαίνει, σε όλες τις ανωτέρω περιπτώσεις και δικαίως επιβάλλει προειδοποιήσεις και ποινές, αναλόγως των ειδικών "βαρών" των περιεχομένων, των υβριστικών κειμένων.
Ορθώς η Δ.Ο είναι "ανεκτική" τρόπον τινα, σε μέλη του φόρουμ, με ιστορία σε ουσιαστικές συμμετοχές, σε διάνοιξη σοβαρών θεμάτων και εν γένει στην ποικιλομορφία απόψεων.

Λάβετε υπ' όψιν ότι, κανείς από εμάς που λανθασμένα αποκαλείτε "παρεούλα", δεν έρχεται σε αντιπαράθεση μαζί σας, αν δεν προκληθεί.Η πρόκληση μπορεί να είναι ποικίλη.Πάντα έχει γίνει προσπάθεια "ανάνηψης", είτε με αντιπαράθεση στοιχείων, είτε με "νουθεσία", είτε με απλή έκφραση λογικής.Αν αυτά δεν αποδώσουν, τότε το " αει σιχτιρ" είναι επιβεβλημένο για λόγους πνευματικής εκτόνωσης.

Στο θέμα της "παρεούλας" τώρα.
Αν εσείς οι τρείς, κάνατε τον κόπο να διαβάσετε τις αναρτήσεις της "παρεούλας" σε βάθος 3-4 χρόνων, θα διαπιστώνατε ιδίοις όμασι, τις διαφωνίες, τις διαφορετικές θέσεις, τα αντίθετα "αξιώματα" και το υπόβαθρο των γνώσεών της.

Ουδέποτε όμως, τα μέλη της "παρεούλας" δεν ΑΝΑΓΚΑΣΘΗΚΑΝ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ στην ανάγκη χρήσης "κοσμητικών".Το γιατί, το αφήνω στην κρίση σας.

Και προς διευκρίνηση πρέπει να γνωρίζετε ότι,αν κάποιος από την "παρεούλα" που λέτε, δώσει το δικαίωμα στον άλλον, να χρησιμοποιήσει υβριστικά σχόλια, να είστε σίγουροι πως θα το κάνει.Αλλά, που να το καταλάβετε αυτό......!

Ο DSM σας είπε, πως η γνώση ορθογραφίας και συντακτικού, έχει καθοριστική σημασία, στην αντίληψη και στην έκφραση.

Τα ίδια ακριβώς σας είπε και η Αμαλία.
Και ο Κηφέας, ο Πυθαγόρας και άλλοι.

Αν δεν είστε σε θέση, να κατανοήσετε την αλήθεια αυτών των λόγων, τότε η αντιπαράθεση, θα εξακολουθεί να είναι έντονη και δυστυχώς "κοσμητική".

Επειδή όσο άνευ ορίων και να είναι η βλακεία, όπως έλεγε ο εβραίος σοφός, η ανοχή έχει όρια!!!

Ξέρω τι θα ακολυθήσει την ανάρτησή μου και πάω και δέκα μπύρες Βεργίνα weiss στοίχημα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 15:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ας ερθουμε ομως στο θεμα μας


Και βεβαια δεν θα ηθελα να θεωρηθει, οτι προσπαθω να πεισω την φιλη liamn να επαναπατριστει στους ''γνωστικους κυκλους ''


Καθε αλλο μαλιστα .....στην προκειμενη περιπτωση ,οπως και σε καθε παρομοια περιπτωση , που εχει εκλειψει το ενδιαφερον για την αυτογνωσια , η καλυτεερα οταν καποιος δεν εχει εκ των πραγματων αντιληφθει την αναγκη του για αυτογνωσια με σκοπο να διαλευκανει το εσω ,ΙΣΩΣ και να προτεινα την απομακρυνση απο αυτου του ειδους τις σπουδες

Αυτο γιατι, για να επιτευχθει αποτελεσμα , ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ αγαπη ,αφιερωση ,υπομονη επιμονη , και ΑΠΕΡΑΝΤΗ διψα για μαθηση


Πολλες φορες τα αποτελεσματα ειναι αμυδρα η και μηδαμινα σε σχεση με την καταβληθεισα προσπαθεια


Οπως ειπα ομως δεν ειναι τα αποτελεσματα ,οσο η ιδια η αγαπη για αυτο που κανουμε

Αν δεν υπαρχουν αυτες οι προυποθεσεις , το πιθανοτερο ειναι να ερθει η απογοητευση , με οτι αυτη τραβαει απο πισω



η απογοήτευση έχει ρίζες στις προσδοκίες υποσχέσεων άλλων. Βάζοντας τους δικούς σου στόχους, οι άλλοι, η προσφορά τους, οι υποσχέσεις τους, η τυχόν αποτυχία να σταθούν στο ύψος τους γίνονται μέρος της περιπέτειας προς την υλοποίηση των στόχων και τότε η απογοήτευση γίνεται αδύνατη.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 15:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νικομαχε σου εχω επανειλημενως δηλωσει, την συμπαθεια μου απεναντι στο δικο σου προσωπο , αν και πολλες φορες με εχεις στεναχωρησει

Δες ρε φιλε τι μου γραφεις

quote:
Το να σας αποκαλώ μαλάκες, σε ειδικές περιστάσεις και κατόπιν αφορμών εκ μέρους σας, δεν είναι τίποτα περισσότερο από έναν "σχετικά" υγιεινό διάλογο.Και συνήθως είναι σχήμα λόγου της καθημερινότητος, το οποίο πολλές φορές δεν αποδίδει κάποια ενορχηστρωμένη επίθεση, αλλά είναι "κολαουζο" στην πρόταση

Μεχρις ενος σημειου που δεν γινεται ενοχλητικο και προσβλητικο δεν εχω καμμια αντιρηση


Αλλωστε σε εμενα δεν αρεσουν τα δηθεν

Υπαρχουν όμως και καποιοι που δεν αρεσκονται καθολου σε παρομοιες συμπεριφορες

Απο την στιγμη που υπαρχουν σαφεις ενδειξεις οτι παρομοια συμπεριφορα δεν ειναι πλεον αποδεκτη ,δεν θα πρεπει να την διακοψεις;


Δες την συμπεριφορα του ΚΗΦΕΑ , και την χθεσινη του ΠΥΘΑΓΟΡΑ

Αν και οσο αφορα τον ΚΗΦΕΑ ειμαι σιγουρος ότι εχει μετανοησει για αυτην την συμπεριφορα οποτε δεν τιθεται ζητημα

Ο Πυθαγορας με αποκαλει παπαρα ενω ουτε αναφερθηκα εδω και πολυ καιρο στο προσωπο του ,ουτε τον εβρισα ποτε


Πραγματικα αν θα δεις την συμπεριφορα σας την προχθεσινη απο εξω θα καταλαβεις τι ενοω


Εγω παντως σκεφτηκα μηπως αυτο ηταν αποτελεσμα καποιας μπυροκατανυξης

Ηταν επιθεση χωρις λογο την στιγμη μαλιστα που ειχα δηλωσει οτι εγω δεν θελω να συνεχιστει παρομοιο παιχνιδι και επιθυμω να διακοψουμε τις σχεσεις , και μαλιστα αυτη η γραμμη ειχε τηρηθει για καποιο διαστημα χωρις ''κρουσματα ''

Και οχι οτι θεωρω οτι ειμαι καλυτερος απο σενα η απο τον οποιοδηποτε ,αλλα μοναχα για τον λογο , οτι παρεξηγουμαστε , και στο κατω κατω , ειναι αλλα τα δικα σας ενδιαφεροντα και αλλα τα δικα μας


Δεν ειναι αναγκη το κοινο μας σημειο να ειναι παρομοιες συμπεριφορες και να χαλαμε τα θεματα και τις καρδιες μας

Δεν θα ηθελα ουτε καν να πιστεψω οτι ενστερνιζεσαι πραγματικα το μυθο του ηλιθιου


Πιστευω οτι πραγματικα το αναφερεις για να πειραξεις

Αν ομως τον ενστερνιζεσαι και τον πιστευεις, ασε εμας τους ηλιθιους να ζουμε στον δικο μας κοσμο και ζησε και εσυ στον δικο σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 15:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λάβετε υπ' όψιν ότι, κανείς από εμάς που λανθασμένα αποκαλείτε "παρεούλα", δεν έρχεται σε αντιπαράθεση μαζί σας, αν δεν προκληθεί.Η πρόκληση μπορεί να είναι ποικίλη.

Να κανουμε ας πουμε λαθη ορθογραφικα συντακτικα ,ηη


quote:
Ουδέποτε όμως, τα μέλη της "παρεούλας" δεν ΑΝΑΓΚΑΣΘΗΚΑΝ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ στην ανάγκη χρήσης "κοσμητικών".Το γιατί, το αφήνω στην κρίση σας.


Υποθετω ανωτερο πνευματικο επιπεδο !!!!!

Ασε ρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ


quote:
Και προς διευκρίνηση πρέπει να γνωρίζετε ότι,αν κάποιος από την "παρεούλα" που λέτε, δώσει το δικαίωμα στον άλλον, να χρησιμοποιήσει υβριστικά σχόλια, να είστε σίγουροι πως θα το κάνει.Αλλά, που να το καταλάβετε αυτό......!

Ξαναλεω


Αν ανεχεστε εσεις παρομοιες συμπεριφορες ,η εγω η ο οποιοσδηποτε αλλος


ολα ειναι οκ

Οταν ομως εχει καθαρα δηλωθει οτι δεν ειναι επιθυμητες ,τοτε σταματα το το γαμ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 15:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο DSM σας είπε, πως η γνώση ορθογραφίας και συντακτικού, έχει καθοριστική σημασία, στην αντίληψη και στην έκφραση.
Τα ίδια ακριβώς σας είπε και η Αμαλία.
Και ο Κηφέας, ο Πυθαγόρας και άλλοι.
Αν δεν είστε σε θέση, να κατανοήσετε την αλήθεια αυτών των λόγων, τότε η αντιπαράθεση, θα εξακολουθεί να είναι έντονη και δυστυχώς "κοσμητική".

Ωραια .....την επομενη φορα που και εσεις θα κανετε η θα πειτε κατι που δεν θα μας ειναι αρεστο , θα ξηγηθουμε και εμεις αναλογα


Δεν εισαι πραγματικα καθολου σοβαρος , και αναρωτιεμαι αν ακους αυτα που λες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 15:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
η απογοήτευση έχει ρίζες στις προσδοκίες υποσχέσεων άλλων. Βάζοντας τους δικούς σου στόχους, οι άλλοι, η προσφορά τους, οι υποσχέσεις τους, η τυχόν αποτυχία να σταθούν στο ύψος τους γίνονται μέρος της περιπέτειας προς την υλοποίηση των στόχων και τότε η απογοήτευση γίνεται αδύνατη.


Συμφωνω ,και απλα θα το ονομαζα , ''να προσαρμοστουν οι κατευθυνσεις -διδασκαλιες ,στα δικα μας μετρα

Εστω και αν θα χρειαστει να τις ''αποριψει'' κανεις


Και πραγματι θεωρω μια παρομοια τακτικη , πολυ υγιειεστερη ,απο τυφλες αποδοχες και φανατισμους


Εχω επανειλημενως δει φανατικους , να περνουν [παντα φανατικα ] απο την μια μερια στην τελειως αντιθετη

Αυτο γινεται γιατι μια θεωρια ,ειναι παντα μια θεωρια ,και μοναχα μια τετοια


Μπορει να καταριφθει !!!


Κατι παρομοιο δεν μπορει να συμβει , με πραγματα που εχουμε διαπιστωσει μεσα απο την εμπειρια

Edited by - xristosxatz on 17/04/2014 15:57:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 16:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nικομαχε

Μαs υποδεικνυειs την αληθεια??
χαχαχαχαχα

Χρησιμοποιεισαι αυτη την ενεργεια που σπαταλαs
υποδεικνυονταs σε μαs για να ελευθερωσειs
τον ευατο σου >


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 16:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Και επισης ας μην θεωρηθει , ότι διαφωνω με την επαναστατικη της συμπεριφορα


Θα ελεγα μαλιστα ότι παρομοιοες συμπεριφορες ,μου αρεσουν διοτι φανερωνουν ανθρωπους που δεν επαναπαυονται στα δοθεντα και στα καθιερωμενα


Αλλωστε και εγω ,μια παρομοια τακτικη εφαρμοσα , για να προσαρμοσω τις διδασκαλιες στα δικα μου δεδομενα

Στο τοπικ ΠΑΓΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ μπορει αν καποιος θελησει να παρει μια ιδεα του τι ενοω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 16:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κέρδισα τις...μπύρες!!

Σας ευχαριστώ!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 16:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ένα άλλο ζητημα που ετεθη είναι , το αν ,οι εσωτεριστικες οργανωσεις , εχουν σχεση , και αν ναι ποια , με την , παγκοσμια διακυβερνηση


Εγω δεν μπορω να απαντησω σε μια παρομοια ερωτηση , ουτε καν για την γνωστικη κινηση ,στην οποια και ανηκω , εδώ ,και 24 χρονια , χωρις όμως ποτε να ειμαι στα μελη που κατεχουν διευθυντικο ρολο

Για μεγαλα μαλιστα, διαστηματα ειχα αποχη από το κεντρο , όχι όμως από την εργασια


Για την Νεα Ακροπολη βεβαια δεν μπορω να εκφερω αποψη , αν και το λινκ που παρεθεσε η φιλη liamn είναι ενδιαφερον

Μπορω όμως να πω ,ότι ποτε δεν παρατηρησα δειγματα αυταρχισμου στην κινηση , αλλα ουτε και απαιτηση ,ουτε καν , για τα τελειως αναγκαια εξοδα του κεντρου , με αποτελεσμα καποιοι να επιβαρυνονται διπλα και τριδιπλα πολλες φορες για την συντηρηση [ ενοικια κλπ]

Αν τωρα υπαρχουν καποιες καταβολες , δεν ειμαι σε θεση να το διακρινω


Και αλλωστε ας μην ξεχναμε ότι ολοκληρη μας η υπαρξη κινειται μεσα σε παρομοια πλαισια

Θα ηταν κουτο και υποκριτικο να κατηγορησω την κινηση για κατι παρομοιο


Κουτο ,διοτι , αν θα κανω κατι παρομοιο θα είναι σαν να μην αποδεχομαι και να κλεινω τα ματια σε όλα αυτά που αποκομιζω ,και την στιγμη μαλιστα που δεν υπαρχει και κατι που να προσβαλει την αισθηση του ‘’καθως πρεπει ‘’ και της προσωπικοτητος μου στο περιβαλον

Υποκριτικο ,διοτι , τα δεδομενα που εχουμε ψυχολογικα αλλα και κοινωνικα , ….ολοι γνωριζουμε ότι ανηκουν στην αντιπερα οχθη


Και όλα αυτά βεβαια στην περιπτωση , που η γνωστικη κινηση θα ειχε καποια σχεση ,εστω και αμυδρη με οποιοδηποτε επιπεδο της παγκοσμιοποιησης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 16:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα αν καποιοι επιλεγουν να μετατρεπουν την κινηση σε θρησκεια ,νομιζω οτι και αυτο ειναι ενα καθαρα προσωπικο ζητημα

Ουτε μπορω να τους κατηγορησω , αλλα ουτε και δεν ακολουθω παρομοια τακτικη

Υπαρχω ,και μπορει ο καθενας να υπαρχει στους χωρους για τους δικους του καθαρα προσωπικους λογους , χωρις κανενας να παρεμβαινει στην ελευθερη βουληση

Εχω τους δικους μου στοχους και παραμενω εκει οσο αυτοι η μερος αυτων θα εξυπηρετουνται μεσα απο ενα παρομοιο περιβαλον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 18:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ο DSM σας είπε, πως η γνώση ορθογραφίας και συντακτικού, έχει καθοριστική σημασία, στην αντίληψη και στην έκφραση.
Τα ίδια ακριβώς σας είπε και η Αμαλία.
Και ο Κηφέας, ο Πυθαγόρας και άλλοι.
Αν δεν είστε σε θέση, να κατανοήσετε την αλήθεια αυτών των λόγων, τότε η αντιπαράθεση, θα εξακολουθεί να είναι έντονη και δυστυχώς "κοσμητική".


Ωραια .....την επομενη φορα που και εσεις θα κανετε η θα πειτε κατι που δεν θα μας ειναι αρεστο , θα ξηγηθουμε και εμεις αναλογα

Δεν εισαι πραγματικα καθολου σοβαρος , και αναρωτιεμαι αν ακους αυτα που λες


Που πάει να πει ότι δε βρίσκουν σοβαρό λόγο.... ο πνιγμένος πιάνεται από τα μαλλιά - πρώτα προκαλείς και μετά κατηγορείς τους άλλους ότι σε προκαλούν... καλά... bad losers αστους να συνεχίσουμε την κουβέντα μας.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 19:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
panpam,xristosxatz,panosfromlydian2,με καλύψατε πλήρως.
Από πριν, καλώς ή κακός, επέλεξα να αφήσω να θίξετε εσείς το θέμα της παρέμβασης της διαχείρισης.
Επίσης, διατηρούσα μια μικρούλα ελπίδα, ότι θα γινόταν έστω και μία νύξη από την διαχείριση προς σε αυτούς που παίζουν τους αδιάφορους μοιράζοντας εξυπνάδες.
Βέβαια είναι ανώφελο να επιζητούμε δικαιοσύνη από ότι φαίνεται.
Εύχομαι στην διαχείριση να σκορπίσει την σοφία της σε όλο τον κόσμο

Edited by - liamn on 17/04/2014 19:56:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κηφεύς
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3548 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 20:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κηφεύς  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η γραμματική (κανόνες και λεξιλόγιο) είναι η περιγραφή της γλώσσας, και συνίσταται στην παροχή των κανόνων συνδυασμού των συμβόλων .

Μ’άλλα λόγια καθορίζει ποιοι συνδυασμοί έχουν νόημα και ποιοι όχι , ποιοι επιτρέπονται και ποιοι όχι .

Οι κανόνες της γραμματικής διακρίνουν μεταξύ νοήματος και ανοησίας !

Αν λοιπόν χρησιμοποιώ τους απηγορευμένους συνδυασμούς , λεω ανοησίες !

Ου τα πάντα τοις πάσι ρητάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 20:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=GykZu_KcQZw

https://www.youtube.com/watch?v=9wfF8P7uLnE

https://www.youtube.com/watch?v=GykZu_KcQZw

https://www.youtube.com/watch?v=3OrXNxMgXUk

Edited by - liamn on 17/04/2014 20:50:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 20:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δείχνουν όμως σαφώς και αμετακλήτως, χαμηλό δείκτη νοημοσύνης, έλλειψη επιχειρημάτων, ανεπάρκεια γνώσεων και κακό χαρακτήρα.Πολύ κακό χαρακτήρα.

Νικόμαχος ενοχληθήκαμε; ενοχληθήκαμε; Έπεσα μέσα μάλλον.

Edited by - liamn on 17/04/2014 20:49:16

_______________________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσβλητικών και εμπρηστικών υπονοουμένων

17/4/2014Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 21:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παυσαται πυρ παληκαρια μου

Μας παιζουν οι γιαουρηδες

Αφηστε τους και την ταχυνη τους ντουφεκαμε ξανα

Μεγαλης ΠΕΜΠΤΗ ενεκα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 21:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
liamn
Νικόμαχος ενοχληθήκαμε; ενοχληθήκαμε; Έπεσα μέσα μάλλον.

Η Δ.Ο σου πρόσφερε μιά ευγενική διέξοδο.Τον δρόμο της συγνώμης.
Προσωπικά δεν με απασχολεί αν θα το κάνεις, ή όχι.

Αλλά εσύ, το συνεχίζεις.
Δεν θα φταίει η Δ.Ο σε καμία περίπτωση.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 21:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου θέλει και Πλάτωνες και Πυθαγόρες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 21:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρήστο μου το καλύτερο δεν τα άκουσες, έχει γέλιο ακόμα το ζήτημα δεν τελείωσε. Περίμενε αργότερα όταν θα έρθει δεύτερη προειδοποίηση.

Edited by - liamn on 17/04/2014 21:36:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2014, 21:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γελαει ο μωρος...
Η συνεχεια γνωστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1719971
Maintained by Digital Alchemy