ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 46
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 02:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ τώρα να μην σου πω ότι εσύ είσαι που μοιάζεις αστείος? Αφού δεν επιχειρηματολόγησες σε ούτε ένα από αυτά που και καλά θεωρείς αστεία!
Πάντως με αυτά που είδα στο βίντεο δεν γέλασα και τόσο σε αντίθεση με αυτά που σχολίασες.

Είσαι επιεικώς έκτος θέματος και όντος φλυαρείς (όπως το παραδέχεσαι αλώστε), διότι πολύ απλά δεν απαντάς σε τίποτα. Απλά αφορίζεις! Μπράβο σου, σπουδαίος είσαι!

Αν πιστεύεις πάντως ότι πρέπει σε κάποιον να απαγορεύετε ο λόγος επειδή μπορεί να θεωρείτε από εσένα άσχετος, τότε γιατί δεν ξεκινάς ίσως από εσένα τον ίδιο. Να κάνεις και την αυτοκριτική σου ρε παιδί μου, σαν εσωτεριστη που είσαι!

Αχ αυτή η αυτογνωσία σους εσωτεριστες δεν είναι καθόλου το φόρτε τους. Το περίεργο είναι ότι ακριβώς αυτό διαδίδουν ότι έχουν σαν βασική τους αρχή! προφανώς είναι ερωτευμένοι με αυτό που τους λείπει εδώ που τα λέμε.

Εμένα πάντως μου μοιάζεις με δογματικός εσωτεριστης που του θίξανε το ευαγγέλιο του. Σε τι διαφέρεις λοιπόν από το παπαδαριό που απεχθάνεσαι?

Και αυτό το: δεν άντεξα πάνω από δέκα λεπτά, πιο αστείο κλισέ από τα κλισέ όλων είναι.

Αν δεν αντέχεις να δεις και να ακούσεις πάνω από δέκα λεπτά κάτι στο οποίο δεν συμφωνείς, κατάλαβα τον βαθμό της κριτικής ικανότητας που μπορείς αναπτύξεις και τον βαθμό σφαιρικότητας αυτής.

Παιδί μου πολιτισμός συμβαίνει την στιγμή που μπορείς να ανεχτείς και να μελετήσεις ακριβώς αυτούς που δεν συμφωνείς.
Γιατί ακριβώς εκεί πολλές φορές είναι βλέπουμε το λάθος μας!
Εγώ τι νομίζεις, γιατί ασχολούμαι με τους εσωτεριστές.

Α! ξέχασα! μήπως και εσύ είσαι από αυτούς τους μυημένους? Οπότε φωτισμένος κατευθείαν από το θειο?
Μάλλον έτσι θα είναι και είσαι ο αντιπρόσωπος του, δεν εξηγείτε αλλιώς ο αφοριστικός σου χαρακτήρας δίχως επιχειρήματα!

Εκτός αν είσαι πολύ μικρός σε ηλικία και νομίζεις ότι ο διάλογος είναι άχρηστος επειδή πιστεύεις ότι είσαι ο σωστός απλά επειδή το ισχυρίζεσαι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 14:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Α! ξέχασα! μήπως και εσύ είσαι από αυτούς τους μυημένους? Οπότε φωτισμένος κατευθείαν από το θειο?


Εγώ μάτια μου ανήκω στην κατηγορια των "αυτοδίδακτων"...με ειδίκευση στον αποσυμβολισμό και την αλληγορία....αναρχοαυτόνομος του κερατά...και στο έχω ξαναπεί κι παλιότερα...όποτε ακούω για 'ιεραρχίες' ξερνάω...σε αντίθεση με εσάς που απ'ότι φαίνεται υπηρετήσατε σε τέτοια συστήματα...

Για τον οποίο κο Γαρατζώτη εντάξει τα έχουμε πει "μία μεγάλη αγάπη μπορεί να οδηγήσει σε ένα μεγάλο μίσος"...και δικαίωμά του να τους πολεμάει, καλό είναι να ενημερώνει για την υπόθεση της ολοκληρωτικής αυτής οργάνωσης...αυτό όμως που δεν μου αρέσει είναι ότι 1) εσύ λειτουργείς εδώ ως βαλτή του, και που 2) όταν είχε μπει στο φόρουμ υπέγραφε ως "πρώην αρχηγός" (είπαμε με τις ιεραρχιες ξερνάω) και επίσης επιχειρούσε προσηλυτισμό εναντίον της ΝΑ...και ο προσηλυτισμός κάθε είδους δεν μου αρέσει καθόλου ειδικά όταν προέρχεται από την πλευρά του "ορθόδοξου δόγματος", κατανοητό;

Ο κος Γαραντζώτης επίσης θεωρεί τον Καζαντζάκη φορέα απόψεων ολοκληρωτικών και σκοτεινών...και χρησιμοποιεί μάλιστα το παράδειγμα της λέξης "πειθαρχία" που χρησιμοποιεί ο Καζαντζάκης...


ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ?

Η έννοια του Χρέους και της αυστηρότητας απέναντι ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ είναι κυρίαρχη στον Καζαντζακη όπως και στον Παλαμά...

Εσείς όμως πάσχετε από το εξής θέμα...όποτε διαβάσετε κάτι το οποίο σας θυμίζει έστω και με τον πιο ασυσχέτιστο τρόπο μυστικές οργανώσεις βγάζετε καντίλες...

Δεν πα'να μιλάει ο Καζαντζάκης με λόγια φιλοσοφικά και διαχρονικά για την τεράστια αγωνία της ύπαρξης, το θεϊκό μυστήριο της ζωής και του ανθρώπου, εσεις εκεί σκαλωμένοι με τα σκαλώματά σας..θα τον βλέπετε ως προπαγανδιστή του εσωτερισμού και της μασονίας...


ρε δεν πάτε καλά...και μου ζητάς να κάνω και σοβαρή κριτική...άσε τώρα...


Αυτό το φασισμό μακρυά από εμένα....όποιος ασχολείται με 'εσωτεριστικά' θέματα (περί ψυχής, θεότητες, μετενσάρκωση, αστρολογία κτλ) να τον βγάζετε μασώνο, προπαγανδιστή, υποχθόνιο κτλ...ή ακόμα και μασώνους όπως ο Καζαντζάκης που έχουν τόσο σπουδαία πράγματα να πουν εσείς να τους ρίχνετε στο πυρ το εξώτερον ακριβώς επειδή είναι μασνόνοι...


όσο επικίνδυνες είναι οι οργανώσεις τύπου ΝΑ άλλο τόσο επικίνδυνα είναι αυτά που υπηρετείτε εσείς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 17:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαζομάρες λες.

Καταρχήν τα βίντεο δεν μιλούν για την Ν.Α, την πάτησες εδώ!

Έπειτα, αν θες την γνώμη μου, ναι οποίος ασχολείται με ομάδες και συντεχνίες έχει κάποια προβληματικότητα. Αν θες το αναλύουμε!

Από εκεί και πέρα, ναι θα ήτανε άξιο απορίας να κατάφερνες να ξεπεράσεις την δική σου προκατάληψη προς το πρόσωπό του και να κάνουμε διάλογο (αν μπορείς βέβαια πάνω από δέκα λεπτά) σε αυτά που αναφέρει.
Γιατί είτε το θέλεις είτε όχι, αυτό που εξηγεί ο Γαρατζωτης το είχε κάνει διατρίβει μιας ολόκληρης ζωής μια σπουδαία φιλόσοφος παλαιότερα, η Γερμανοεβραια "Χαννα αρεντ"

Εγώ προσωπικά, όχι, δεν είμαι βαλτή άλλα δηλώνω αγιάτρευτη όσων άφορα την ειρωνεία μου προς το συνδικάτο τον εσωτεριστων, είτε σε ομαδοποιημένη κατάσταση είτε σε αναρχοαυτόνομη λειτουργιά, γιατί πολύ απλά στο είχα πει και εγώ παλαιότερα, απλά το διασκεδάζω με την γελοιότητά τους! είναι σαν να βλέπω τσίρκο! Όπως και ο Σωκράτης!

Νομίζω ότι σε γελοιότητα ο εσωτερισμός ξεπερνάει κατα πολύ το παπαδαριό!
Τουλάχιστον το παπαδαριό μετρά και 2000 χρόνων συμπαγούς παράδοσης!

Και στην τελική σου το επιβεβαιώνω επειδή τον γνώρισα τον Γαρατζωτη ότι καθόλου μα καθόλου εκνευρισμένος δεν αποδεικνύετε ότι είναι με τίποτα.

Όπως εσύ βγαίνεις και μεθάς ή πας σε κλαμπάκια για να διασκεδάσεις, αυτός δουλεύει συντηρεί οικογένεια με τρία παιδιά, ασχολείται ενεργά με την πολιτική και διασκεδάζει κάνοντας ομιλία! Η ζωή η δική του προχωρά μια χαρά από ότι βλέπω!

Νομίζω ότι αποδεικνύετε ποιο ενδιαφέρων άνθρωπος σε σχέση με σένα! Έναν αναρχοαυτόνομο εσωτεριστη!

Μην χολοσκάς γιατί τον υποστηρίζω, είδα τα παλαιότερα μηνύματα στο θέμα αυτό και το μόνο που ένιωσα ήταν ντροπή που συμμαζευτήκατε πέντε έξι (αν όντος είσαστε πέντε έξι) πέφτοντας σαν τα όρνια πάνω σε ένα άτομο που στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν και το μόνο που έκφερε άποψη επώνυμα.

Αυτό όχι άπλα δεν είναι φιλοσοφική συμπεριφορά άλλα το μόνο που αποδεικνύετε είναι ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα για το επίπεδο που νομίζεις ότι κατέχεις σε σχέση με του άλλους γύρο σου. Άλλα βέβαια και μόνο που νομίζεις ότι χωρίζονται οι άνθρωποι σε πνευματικά επίπεδα, αυτό τα λέει όλα για το βάθος στης αντιλήψής σου.

Αυτές οι ιδέες περί πνευματικών επιπέδων είναι βλακειούλες σε μια τωρινή εποχή με εκάστοτε γεωγραφικό πλάτος και μήκος, άλλα κάτω από συγκυρίες αναμοχλεύσεις και κατάλληλες συνθήκες δημιουργούν μεγάλα εγκλήματα!

Επικίνδυνοι βλάκες λέγονται όπως τους ονόμασε ο Γαρατζωτης, που αποκολλώνται από την ανθρώπινη ιδιότητά τους νομίζοντας ότι είναι κάτι ανώτερο υπακούοντας σε ένα ανώτερο κατά αυτούς νόμο, διαπράττοντας στο τέλος με αθώα συνείδηση μέχρι και εγκλήματα κάτω από κατάλληλες συνθήκες, όπως λέει η Χανα Αρεντ αγαπητέ!

Nα σoυ φέρω και ένα παράδειγμα: Aν βάζαμε εσένα να δικάσεις δίκαια κάποιον, ενώ δεν μπορείς να ακούσεις πάνω από δέκα λεπτά κάτι που δεν σε εκφράζει, καταλαβαίνουμε αυτομάτως το αποτέλεσμα.

Mπορεί να έστελνες στην αγχόνη κάποιον σαν τον γαρατζωτη σε μια άλλη εποχή σε άλλες συνθήκες! Φαντάσου και να μην είχες ξυπνήσει κάλα το πρωί ή να είχες μαλώσει με την γυναίκα σου!

Άνθρωποι με σκεπτικά σαν τα δικά σου που τους είχανε δοθεί εξουσία σε άλλες εποχές, διαπράττανε εγκλήματα στο όνομα της δικαιοσύνης!
Ευτυχώς για εμάς απλά εκφράζεσαι στο φόρουμ!

Edited by - liamn on 10/02/2015 17:27:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 18:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως εσύ βγαίνεις και μεθάς ή πας σε κλαμπάκια για να διασκεδάσεις, αυτός δουλεύει συντηρεί οικογένεια με τρία παιδιά, ασχολείται ενεργά με την πολιτική και διασκεδάζει κάνοντας ομιλία!


Δεν με ξέρεις πως ζω τη ζωή μου, ούτε και πρόκειται να με γνωρίσεις...οπότε άσε τέτοιου τύπου συγκρίσεις...μαγκιά του που συντηρεί οικογένεια...για τις δε ομιλίες του εντάξει πήραμε μία μικρή γεύση...δεν διασκεδάζει, προωθεί κάποιες συγκεκριμένες ιδέες...όσο για την πολιτική δεν γνωρίζω πες μας εσύ αν θες κάποια πράγματα, με ποιό συνδυασμό κατέβηκε, ποιές είναι οι απόψεις του και ιδέες του...ή ας έρθει και ο ίδιος να μας τα πει εάν πιστεύει στον δημόσιο διάλογο...


quote:
το μόνο που ένιωσα ήταν ντροπή που συμμαζευτήκατε πέντε έξι (αν όντος είσαστε πέντε έξι) πέφτοντας σαν τα όρνια πάνω σε ένα άτομο που στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν και το μόνο που έκφερε άποψη επώνυμα.


Φέρε μου συγκεκριμένα παραδείγματα, και ειδικά όσον αφορά εμένα, ότι του την έπεσα σαν "όρνιο"...ανέβασε λινκ με συγκεκριμένες επιθέσεις που του έκανα...περιμένω....και σιγά τη μαγκιά του να μιλάς επώνυμα...ίσα ίσα φέρνει και δημοσιότητα, κάνεις 'καριέρα' και πουλάς τα βιβλία σου και πιο εύκολα.


quote:
Άνθρωποι με σκεπτικά σαν τα δικά σου που τους είχανε δοθεί εξουσία σε άλλες εποχές, διαπράττανε εγκλήματα στο όνομα της δικαιοσύνης!
Ευτυχώς για εμάς απλά εκφράζεσαι στο φόρουμ!


Ούτε να γελάσω δεν μπορώ....

quote:
Τουλάχιστον το παπαδαριό μετρά και 2000 χρόνων συμπαγούς παράδοσης!


Από συμπαγότητα και συνέπεια άλλο τίποτα...όλα κι όλα, σοβαρό μαγαζί η ορθοδοξία, καλοδιατηρημένο και με σεβασμό πάντα προς τον πελάτη...άσε, μου είναι αδύνατον να μπω σε σοβαρή κουβέντα εδώ...


quote:
Nα σoυ φέρω και ένα παράδειγμα: Aν βάζαμε εσένα να δικάσεις δίκαια κάποιον, ενώ δεν μπορείς να ακούσεις πάνω από δέκα λεπτά κάτι που δεν σε εκφράζει, καταλαβαίνουμε αυτομάτως το αποτέλεσμα.

Mπορεί να έστελνες στην αγχόνη κάποιον σαν τον γαρατζωτη σε μια άλλη εποχή σε άλλες συνθήκες! Φαντάσου και να μην είχες ξυπνήσει κάλα το πρωί ή να είχες μαλώσει με την γυναίκα σου!



Αυτές οι συγκρίσεις και αναγωγες που κάνεις είναι όλα τα λεφτά...Και όλα αυτά επειδή είπα ότι 10 λεπτά ήταν αρκετά...κορίτσι μου το "καλό το βιβλίο το καταλαβαίνεις από τις πρώτες 10 σελίδες"...αλίμονο αν χρειαστεί κάποιος να το διαβάσει ολόκληρο για να κρίνει αν ο συγγραφέας είναι καλός ή όχιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 19:21:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω να ανακατευτώ στη διαμάχη σας, θα χρησιμοποιήσω πολύ προσεκτικά τα λόγια μου, τουλάχιστον όσον αφορά τα επίμαχα βίντεάκια, καθώς και τα της Θεοσοφικής εταιρίας.

Οταν φτάνεις σε τέτοιο βάθος εννοιών, και τέτοιο ύψος οράματος, απομακρύνεσαι τόσο από το σημείο που βρίσκεσαι που είναι πολύ δύσκολο να μην χαθείς. Οσο πλησιάζεις η απομακρύνεσαι από την Αλήθεια, τόσο πιο δυσκολο είναι να την διακρίνεις, όπως όταν θες να δεις έναν πίνακα ακουμπώντας τη μύτη σου σ'αυτόν, ή πολύ μακριά από αυτόν. Θέλει πολύ προσοχή.


Μετά Τιμής...ο μικρός ΚθούλουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 20:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σου έκανα τη χάρη λιαμν να δω και τα υπόλοιπα βίντεο...η γνώμη μου δεν άλλαξε προς το καλύτερο αλλά χειροτέρεψε.

καταρχάς παρερμηνεύει τους Στωικούς φιλοσόφους ότι τάχα προωθούσαν την πλήρη ασυναισθησια για τα εγκόσμια...επίσης λέει ότι οι Θεοσοφιστές πλανεύουν τον κόσμο λέγοντας ότι τα ουράνια σώματα έχουν ψυχή και νου...μα ας του πει κάποιος του ανθρώπου ότι πρώτοι ο Πλάτωνας και ο Αριστοτέλης το ισχυρίστηκαν αυτό!!! και οι Πυθαγόρειοι εννοείται...δηλαδή έλεος...αλλά τι να κάνεις, σε λίγο θα μας βγάλει και τους Πλατωνοαριστοτέληδες ως ζοφερούς εσωτεριστές, εκπροσώπους σκοτεινών συμφερόντνω...

επίσης είναι ξεκάθαρο ότι ο ομιλών υποστηρίζει το ορθόδοξο χριστιανικό δόγμα όταν λέει πως το πιο σημαντικό πράγμα για την ανθρώπινη μοίρα είναι τα περί των σωμάτων που θα αναστηθούν κατά τας γραφάς, αρνούμενος όσα λέει ο Καζνατζάκης, οι φιλόσοφοι, οι επιστήμονες και γενικώς ο κοινός νους περί της φθαρτότητας του σώματος...


τι να πω δηλαδή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 21:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και περιμένω επίσης να αποδείξεις τα λεγόμενά σου ότι του επιτέθηκα σαν όρνιο μαζί με άλλους...είναι η χειρότερη κατηγορία για μένα...καλύτερα να με έλεγες παπάρα και ηλίθιο...το να μου λες ότι "μαζί με άλλους 5-6 σαν συμμορία πήγα και εγώ και επιτέθηκα σε έναν ανυπεράσπιστο τύπο που υπερασπιζόταν τις ιδέες του" είναι πάρα πολύ προσβλητικό...και καλύτερα για σένα να το αποδείξεις με στοιχεία...δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να ανατρέξω σε παλιότερα θέματα για να τσεκάρω τα λεγόμενά μου...εσύ όμως καλύτερα να το κάνεις και αν δεν βρεις τίποτα θα πρέπει να απολογηθεις γι'αυτό λιαμν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 21:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλέ είπες νομίζω πολύ σωστή κουβέντα πιο πάνω...και αυτό ισχύει κατά κόρον για τους Θεοσοφιστές...οι οποίοι κηρύττουν με μία ευκολία και σιγουριά για πράγματα παντελώς αόριστα και αφηρημένα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 23:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι οποίοι κηρύττουν με μία ευκολία και σιγουριά για πράγματα παντελώς αόριστα και αφηρημένα...

Ενώ ο Καζαντζακης όχι ε???lol!!! Ακόμα γελάω sorry!!!

quote:

σου έκανα τη χάρη λιαμν να δω και τα υπόλοιπα βίντεο...

Χάρη στον εαυτό σου έκανες, δεν το κατάλαβες ακόμα?
Εγώ τι ζόρι τραβάω? Είτε τον διαβάσεις είτε όχι! Για το επίπεδο ανοχής σου σου μίλησα, ούτε που με νοιάζει αν δεις τα συγκεκριμένα βίντεο!

quote:
η γνώμη μου δεν άλλαξε προς το καλύτερο αλλά χειροτέρεψε.


Όπως και η δική μου για εσένα! και σε ανέχομαι πολύ παραπάνω από δέκα λεπτά, να το σημειώσεις αυτό!

quote:
καλύτερα να με έλεγες παπάρα και ηλίθιο

Εντάξει ανακαλώ την κατηγορία και σου λέω ότι η γνώμη μου είναι ότι φέρεσαι σαν παπάρας και ηλίθιος!

quote:
θα πρέπει να απολογηθεις γι'αυτό λιαμν...

Με ποιον ακριβώς τρόπο θα μου το επιβάλεις αναρχοαυτόνομε εσωτεριστή καζατζικικέ? Με την πειθαρχεία? με την τηλεκίνηση και την υποβολή μέσο του αστρικού?

Δηλαδή ότι ανώτερη αρετή δηλώνει ότι είναι η πειθαρχεία και όχι η διάκριση, συμφωνείς με τον Καζαντζάκη βρε συ?

quote:

καταρχάς παρερμηνεύει τους Στωικούς φιλοσόφους ότι τάχα προωθούσαν την πλήρη ασυναισθησια για τα εγκόσμια

Εσύ που δεν τους παρερμηνεύεις, τι πιστεύεις για τους Στωικούς?

quote:

..επίσης λέει ότι οι Θεοσοφιστές πλανεύουν τον κόσμο λέγοντας ότι τα ουράνια σώματα έχουν ψυχή και νου...μα ας του πει κάποιος του ανθρώπου ότι πρώτοι ο Πλάτωνας και ο Αριστοτέλης το ισχυρίστηκαν αυτό!!! και οι Πυθαγόρειοι εννοείται...δηλαδή έλεος...αλλά τι να κάνεις, σε λίγο θα μας βγάλει και τους Πλατωνοαριστοτέληδες ως ζοφερούς εσωτεριστές, εκπροσώπους σκοτεινών συμφερόντνω...

Συνεχίζεις να μην εμβαθύνεις πουθενά! Δεν ξέρω για χαζούς μας περνάς? Απλά μας λες αυτό που μας είπες και πριν απλά τώρα με περισσότερες λέξεις, ότι δεν συμφωνείς με αυτά που αναφέρει! Πριν δηλαδή ήσουν πιο αποτελεσματικός από τώρα!

quote:

επίσης είναι ξεκάθαρο ότι ο ομιλών υποστηρίζει το ορθόδοξο χριστιανικό δόγμα


Κάνεις λάθος, από όσο τον γνωρίζω δεν στηρίζει καθόλου την ορθοδοξία σαν την πηγή γνώσης και αλήθειας!

quote:

Δεν θέλω να ανακατευτώ στη διαμάχη σας


Γιατί ποιος σου απαγόρεψε να μας διακόψεις???

Ύστερα τώρα ξεκινήσαμε, ακόμα διαμάχη δεν πρόλαβε να γίνει ούτε με ενδιαφέρει να γίνει!


Edited by - liamn on 10/02/2015 23:45:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2015, 23:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
επίσης λέει ότι οι Θεοσοφιστές πλανεύουν τον κόσμο λέγοντας ότι τα ουράνια σώματα έχουν ψυχή και νου...μα ας του πει κάποιος του ανθρώπου ότι πρώτοι ο Πλάτωνας και ο Αριστοτέλης το ισχυρίστηκαν αυτό!!!

Μίλησε για την διαφορά της παν θρησκείας και μονοθεϊσμού, του μανιχαϊσμού και της χριστιανοσύνης! Δεν υποστήριξε κάτι απ όλα αυτά!

Βέβαια καλύτερα θα ήτανε να μας τα εξηγήσει ο ίδιος άλλα από ότι είδα διαγράφτηκε!

Εμένα το ίδιο μου κάνει, απλά πίστευα ότι θα είχε ενδιαφέρον να ρίξω τα βίντεο!

Edited by - liamn on 10/02/2015 23:40:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 00:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σιγά μην κάτσω να πιάσω συζήτηση μαζί σου για τους Στωικούς...


λοιπόν περιμένω στοιχεία για αυτές τις βλακείες που έγραψες...και προφανώς έχεις στριμωχτεί και έχεις αρχίσει ατσούμπαλους ελιγμούς...θέλω όμως πραγματικά να δω το μέγεθος της αξιοπρέπειάς σου

αν θα έχεις τα άντερα να πεις "εντάξει ρε φίλε είπαμε και μια μαλακία παραπάνω σ'αυτό, γράψε λάθος" ή αν θα συνεχίσεις σε αυτό το στυλάκιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 00:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενώ ο Καζαντζακης όχι ε???lol!!! Ακόμα γελάω sorry!!!

Διάβασε κοριτσάκι μου τον Ζορμπά, τον Καπετάν-Μιχάλη, και τόσα άλλα έργα που έχει υποκλιθεί η οικουμένη...διάβασέ τα και μετά έλα μίλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 13:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σιγά μην κάτσω να πιάσω συζήτηση μαζί σου για τους Στωικούς...


λοιπόν περιμένω στοιχεία για αυτές τις βλακείες που έγραψες...και προφανώς έχεις στριμωχτεί και έχεις αρχίσει ατσούμπαλους ελιγμούς...θέλω όμως πραγματικά να δω το μέγεθος της αξιοπρέπειάς σου

αν θα έχεις τα άντερα να πεις "εντάξει ρε φίλε είπαμε και μια μαλακία παραπάνω σ'αυτό, γράψε λάθος" ή αν θα συνεχίσεις σε αυτό το στυλάκι


Τσίμπησα τώρα με το υφάκι σου και τρέχω! Πραγματικά είσαι στον κόσμο σου ε? Τι είναι αυτά που λες βρε, τι άντερα και κουραφέξαλα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 13:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διάβασε κοριτσάκι μου τον Ζορμπά, τον Καπετάν-Μιχάλη, και τόσα άλλα έργα που έχει υποκλιθεί η οικουμένη...διάβασέ τα και μετά έλα μίλα...

Γιατί ποιος σου είπε ότι δεν ήτανε καλός λογοτέχνης!
Kost αν είναι μαζί να μιλάμε και χώρια να καταλαβαίνουμε ομολογώ ότι θα το διασκεδάσω άλλη μια φορά!

Αυτό είναι ακριβώς το θέμα, ότι ήτανε καλός λογοτέχνης, τι μας μπλέχτηκε με τις τεκτονικές και θεοσοφικές αερολογίες?
Είναι σαν το Πύρρο Δήμα και την πολιτική!
Και σε ρώτησα και το άλλο, εσύ δηλαδή συμφωνείς ότι η ανώτερη αρετή όπως παραδέχεται ο Καζαντζάκης είναι η πειθαρχεία?

Αυτήν την μέγα μπαρούφα γιατί δεν την βλέπεις άραγε?
Προφανώς επειδή απλά διάβασες Καζαντζάκη αλλά δεν μελέτησες, προφανώς γιατί δεν κατάλαβες καθόλου μα καθόλου τι μας παραδέχεται με αυτό. Προφανώς επειδή είσαι από αυτούς που μαζεύονται με φίλους του είδους παινεύουν αυτούς που θαυμάζουν και μετά γράφουν στο εσωτερικα κραυγάζοντας για το υψηλό επίπεδο που τους διακατέχει!

Και που και που μπλέκουν σε καμιά αντιμαχία για να την που σε όποιον πει κάτι διαφορετικό!

quote:

σιγά μην κάτσω να πιάσω συζήτηση μαζί σου για τους Στωικούς...

Δύσκολο πράγμα η ανάλυση και η φιλοσοφία ε?


Edited by - liamn on 11/02/2015 15:41:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 14:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ζήτημα με τους στωικούς δεν είναι ότι δεν πετύχαιναν μια Χ στωικότητα, ούτε ότι (αν το βάλουμε κάτω θα δεις) εναντιώνονταν στην πράξη σε βασικά συναισθήματα (Εξάλλου πιο το νόημα να αισθάνεσαι κάτι ενώ δεν θέλεις να σε επηρεάζει και να σε αλλάζει), άλλα ότι με την πετυχήμενη ή πιθανόν χειρότερα προσποιούμενη στωικότητα (διότι εγώ πιστεύω ότι κανένας δεν μπορεί να μετατραπεί σε πραγματικό στωικό, καθώς είναι ουτοπική κατάσταση) απομακρύνεσαι από αυτό λάτρευε ο Σωκράτης. Την κοινωνία.

Η κοινωνία έχει συναισθήματα και αυτά την επηρεάζουν και την εξελίσσουν. Όταν νομίζεις ότι αποστασιοποιείσαι από αυτά ή νομίζεις ότι τα ελέγχεις γιατί νομίζεις ότι θα πετύχεις μια ανώτερη ευδαιμονική αντίληψη, τότε αρχίζεις σιγά σιγά να αποκολλάσαι από την κοινή λογική και την ανθρωπιά, τότε είσαι έτοιμος να δεχτείς πράγματα που δεν σε νοιάζει πόσο συμβατά είναι με την κοινωνία και αρχίζεις να δικαιολογείς κάποια άλλα στο όνομα τον ανώτερων αερολογιών και λογικών που νομίζεις ότι έφτασες και ξεχωρίζεις άθελά σου ίσως τον εαυτό σου από όλους τους υπόλοιπους.
Αυτό είναι που σε απομακρύνει όπως σου είπα από την ίδια την κοινωνία! Άρα γίνεσαι πιο ηλίθιος, ιδιώτης!

Είναι αυτό που λένε για τους μυημένους. Εξυψώθηκε! φωτίστηκε!...... Δηλαδή έγινε ηλίθιος και ιδιώτης!
Και τα δυο δεν μπορείς να τα έχεις πάντως, ή εξυψώνεσαι και αποκολλάσαι από την κοινή λογική ή βρίσκεσαι μέσα στην κοινωνία.
Τέλος πάντων μπορείς άνετα να γίνεσαι ένας ηλίθιος ιδιώτης μέσα σε μια κοινωνία, εγώ τους κατανοώ αυτούς πλέον δεν τους παρεξηγώ!

Αυτή είναι η αρχή του ελιτιστή και του κοινωνικού φασίστα! Βέβαια ο ίδιος αυτός άνθρωπος πάντα θα οδύρεται ότι όλα αυτά τα κάνει για την κοινωνία!
ή πολύ χειρότερα αρχίζει να διαδίδει ότι η κοινωνία είναι ένα καμίνι και δεν έχει και τόσο σημασία αυτό, άλλα αυτό που έχει σημασία είναι η προσωπική πνευματική εξέλιξη και η συνοδοιπόροι και σύντροφοι σε αυτήν την ανώτερη ατραπό και άλλες τέτοιες μπαρούφες!

π.χ. Στωικοί πυθαγόρειοι και κ.α. Σε τι άλλο μοιάζαν με του φίλους μας τέκτονες, θέλανε να βάζουν ανθρώπους στην εξουσία και να επηρεάζουν την εξουσία!

Βέβαια δυστυχώς για τους σημερινούς μασόνους ατυχώς η μοίρα του έριξε στα δόντια τον τεχνοκρατών και τον αδίστακτων οικογενειών και οίκων που το μόνο που του ενδιαφέρει είναι η εξουσία και η δόξα! Διότι χρήματα δεν χρειάζονται πλέον, κάνουν κουμάντο με οικονομικές φούσκες!

Στο τέλος θα καταργήσουν και τα χρήματα και θα γίνει το άκρον άωτον την κοινωνικής εξέλιξης, θα επέλθει κουμουνισμός!!!


Edited by - liamn on 11/02/2015 15:35:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 22:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί ποιος σου είπε ότι δεν ήτανε καλός λογοτέχνης!

Ο φίλος σου, που λέει πως ο Καζαντζάκης τις ιδέες του τις πήρε από άλλους, μία καλή κουβέντα για την πένα του δεν είπε.


Για τους Στωικούς και γενικώς για τους φιλοσόφους δεν πρόκειται να ανοίξουμε βαθιά συζήτηση...ακόμα και ο φίλος σου που του αρέσει ο Σωκράτης θα συμφωνεί ότι μακάρι σε αυτόν τον κόσμο να κυβερνούσαν φιλόσοφοι και όχι πολιτικοί.

Για όσους διαβάζουν το θέμα να κάνω μία μικρή αναδρομή σε όσα είχαν γίνει παλιότερα, πριν τρία χρόνια για την ακρίβεια. Ο Αίολος και ο Νικόμαχος μπορεί να τα θυμούνται γιατί βλέπω ότι συμμετείχαν.

Ο πρώην αρχηγός της Νέας Ακρόπολης είχε μπει στο θέμα παρέα βέβαια με 2-3 άλλους αβανταδόρικους σ'αυτόν λογαριασμούς.

Όλο κάτι τεράστια κείμενα ανέβαζε αντιγραφές από αναρτήσεις του σε άλλα φόρουμ. Ο μοναδικός λόγος της συμμετοχής του ήταν για να δυσφημήσει την οργάνωση που συμμετείχε (το οποίο δεν ήταν απαραίτητα κακό, παρά την μεγάλη εμμονή του) αλλά και για να συκοφαντήσει τους ιδιοκτήτες και συμμετέχοντες του φόρουμ με ένα σωρό κατηγορίες, ειρωνίες και σπόντες...χαρακτήριζε πχ. τα μέλη αυτού του φόρουμ ως "ανώνυμους δειλούς" και "κουκουλοφόρους" και πραγματικά τώρα που βλέπω τις απαντήσεις των μελών απορώ με την ευγένεια που του απαντούσαν οι περισσότεροι και πώς δεν τον είχαμε στείλει στον αγύριστο...

οι δε διαχειριστές του φόρουμ δείξανε μεγάλη υπομονή και τον διέγραψαν για ένα μήνα μετά από 50 σελίδες συμμετοχής (!!!) και αφού τα είχε κάνει όλα μπουρδέλο...


Αυτός ο τύπος μάλιστα αποχώρησε με την ατάκα "άτομα σαν κι εσάς σκότωσαν το Σωκράτη"...γενικώς παρομοίαζε τον εαυτό του συχνά με τον φιλόσοφο Σωκράτη, γεγονός που αναδεικνύει από μόνο του τον γελοίο εγωκεντρισμό του. Οι δε απόψεις του άστα να πάνε, απόψεις και από Εκκλησία μεριά ότι πχ. μέχρι και ότι η ροκ και η ηλεκτρονική μουσική είναι κατασκευάσματα των Σιωνιστών στα πλαίσια της πνευματικής υποδούλωσης του κόσμου...χάλια μάυρα...με δυο λόγια, είναι ο τύπος ανθρώπου που αν δεν συμφωνήσεις μαζί του, ή αν αμφισβητήσεις τα λεγόμενά του θα σε βγάλει "υπηρέτη και δούλο του συστήματος"...και όπως είχε εύστοχα σχολιαστεί από κάποιον δεν είναι τυχαίο πως απ'ότι φαίνεται τέτοια άτομο εγωκεντρικά, μισαλλόδοξα και καπελωτικά είναι που επιλέγονται αρχηγοί σε οργανώσεις όπως η ΝΑ.

Τα λέω αυτά διότι η κοπελιά αυτή, φίλη ή θαυμάστρια του τύπου αυτού, είχε το θράσος να πει πιο πάνω ότι "του την πέσαμε του φουκαρά πέντε-έξι άτομα σαν όρνια για να τον κατασπαράξουμε"...


Δεν ξέρω λοιπόν κοπελιά μου τι ρόλο βαράς εδώ μέσα, και δεν με ενδιαφέρει, το μόνο που θα σου πω είναι ότι είσαι πολύ γελοία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 22:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ασχολείσαι kost?
Με την Μυθηρα, θα μπορούσες να συνομιλήσεις πολύ καλύτερα.

η κοπελιά έχει..θέμα, δεν το βλέπεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 22:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το ξερω, κακώς αναλώνομαι, αλλά κάποια πράγματα δεν γίνεται να μένουν αναπάντητα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2015, 23:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι ασχολείσαι kost?
Με την Μυθηρα, θα μπορούσες να συνομιλήσεις πολύ καλύτερα.
η κοπελιά έχει..θέμα, δεν το βλέπεις?

Προφανώς και έχει θέμα....

Να δεις πώς το λένε και στην Ψυχολογία... Μονομανία ή κάπως έτσι.
Μπορεί και ΝεοΑκροπολιτομανία...Εντός ή εκτός.

Διοτι εδώ γίνεται το περίφημο που γίνεται και με μερικά ζευγάρια με σχεση πάθους.
Πάθος να'ναι ρε παιδί μου και ό,τι να'ναι.

Μέσα στη σχέση? Κόλλημα.
Οξω από τη σχέση? Μίσος και ξεκατίνιασμα (αλλά στην ουσία πάλι 'κόλλημα')

Τώρα για τα άλλα περί του κυρίου Γ.
(να μην πω περισσότερα γιατί ήταν ένα από τα λίγα θέματα που έφαγα και μια...ψιλοκίτρινη)
αν η κοπελιά δεν είναι μάνα, γυναίκα, αδερφή, κόρη, συγγενής ή έστω κολλητή υπάρχει όντως θέμα....

Για τα περί Καζαντζάκη, Σωκράτη , Στωικών, και όλου του μύλου που έχει κάνει,
απλώς ανάξια σχολιασμού (εδώ)



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 01:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να μην πω περισσότερα γιατί ήταν ένα από τα λίγα θέματα που έφαγα και μια...ψιλοκίτρινη


Καλά άσε, τα διάβαζα σήμερα...από ένα σημείο και έπειτα οι κίτρινες και οι κόκκινες φεύγανε αβέρτα, ο κακός ο χαμόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 02:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γερνάω.


Edited by - DSM on 12/02/2015 03:00:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 03:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και βαριέμαι.

Αν συμφωνήσουμε, που όλες οι ιστορίες με αρχηγούς κι ακόλουθους είναι για τον μπούτσο, είμαστε οκ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 11:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εντάξει ρε συ έχουνε και την πλάκα τους οι ιστορίεςαυτές, ίντριγκα σκέτη...με έπιασε πάντως ρετρό διάθεση χθες βλέποντας ότι ήταν περισσότερα ενεργά μέλη τότε...της κακομοίρας βέβαια από εντάσες και μέτωπα αλλά τουλάχιστον δεν βαριόσουναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 17:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εξαιρέσω τον DSM ομολογώ ότι έγινε καλή ψαριά!

Και μόνο ο Νικομαχος που πετάχτηκε με την χωλή που του έμεινε, φτάνει!

Καλά Πυθαγόρα παιδί μου αυτό που έχεις εσύ δεν είναι χωλή, κακία είναι!

Edited by - liamn on 12/02/2015 18:00:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

liamn
Μέλος 2ης Βαθμίδας


428 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 17:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost Ο Σωκράτης δεν το νομίζω καθόλου να ενδιαφέρονταν για την εξουσία και μην τον μπερδεύεις με τον Πλάτωνα.
Σε καμιά περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα ήθελε δει φιλοσόφους στην εξουσία για τον απλό λόγο ότι τους κατέκρινε.
Είσαι ανέντιμος διότι βάζεις λόγια στον Σωκράτη, όπως έκανε και ο άλλος βρομερός άνθρωπος ο Πλάτωνας. Διότι αν δεν ήταν γελοίος ο Πλάτωνας δεν θα έβαζε λόγια στον Σωκράτη!


Για τους στωικούς πες ότι δεν σκαμπάζεις διότι μια χαρά σου είπα την γνωμη μου πιο πάνω με επιχειρήματα.

Πάντως αυτή η αναδρομή περίληψη που έκανες με τέτοιο ρουφιανιλίστικο τρόπο, δεν το πιστεύω στα μάτια μου. Καλά ρε συ είσαι με τα καλά σου, τι είναι αυτά που λες? Τέτοια ανάγκη για προπαγάνδα είναι απίστευτο.

Δηλαδή όποιος θέλει δεν μπορεί να ανατρέξει και να διαβάσει από μόνος τους? τι διαβολέας κακεντρεχής ανέντιμος και χειραγωγός που είσαι?
Κάνε λινκ και ο καθένας μπορεί να κρίνει μόνος του.
Ύστερα λες πως δεν θα σκώτωνες τον Σωκράτη?
Συμφωνώ με τον Γαρατζώτη, ακριβώς σαν εσένα σκοτώσαν το Σωκράτη που έτυχε να τους δοθεί κάποια εξουσία.


Edited by - liamn on 12/02/2015 18:25:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2015, 18:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρκετά ασχολήθηκα...άντε τα λέμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2015, 13:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και βαριέμαι.

Αν συμφωνήσουμε, που όλες οι ιστορίες με αρχηγούς κι ακόλουθους είναι για τον μπούτσο, είμαστε οκ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2015, 13:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν εξαιρέσω τον DSM ομολογώ ότι έγινε καλή ψαριά!

Και μόνο ο Νικομαχος που πετάχτηκε με την χωλή που του έμεινε, φτάνει!

Καλά Πυθαγόρα παιδί μου αυτό που έχεις εσύ δεν είναι χωλή, κακία είναι!

Edited by - liamn on 12/02/2015 18:00:36


Δε γαμάς και εσύ,ε;!!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2015, 13:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Πύρινος δεν πετάχτηκε, πως και έτσι;

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2015, 19:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
της κακομοίρας βέβαια από εντάσες και μέτωπα αλλά τουλάχιστον δεν βαριόσουνα
Αυτό να λέγεταιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 46 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy