ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΚΑΤΑΘΕΣΙΣ ΣΚΕΨΕΩΝ" Νο 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 18:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Nemesi, μακάρι να ήμουν εκεί φιλαράκι έστω και με 5 βαθμούς.
Θα πίναμε ποτό να ζεσταθούμε και θα τρώγαμε μπόλικες σοκολάτες με σταφίδες λευκές και σκουρόχρωμες.
Είμαστε λεπτές δεν μας πειράζει η υπερβολή...
Εγώ θέλω σοκολάτα με ποτό μέσα. Να δαγκώνεις και να γεύεσαι τη γλύκα.
Μμμμ!!!

Φιλάκια. Η καρδιά σου σε ζεσταίνει Nemesi μου τόσο που οι χαμηλές θερμοκρασίες δεν σε πτοούν.
Α! Και τους άλλους γύρω σου.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 10:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
Καλέ μου judas priest όχι δεν είμαι στο Παρίσι το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι ότι εδώ που είμαι έχουν ήδη αρχίσει να στολίζουν την πόλη για τα χριστούγεννα ... πάντως τα χριστούγεννα είναι πολύ πολύ όμορφα αλλά δεν ξέρω αν θα είναι φέτος... χιονισμένα αλλά αφού όμως διαφωνούμε μόνο χάριν του διαλόγου, ας διαφωνήσω λοιπόν μαζί σου πάλι, ως προς τη ... σοκολάτα αυτή τη φορά εγώ την προτιμώ γάλακτος ή άντε μέχρι... μαύρη και θα συμφωνήσω με την Αφροδίτη... με γέμιση (ποτού ή ξηρών καρπών, ότι να είναι δεν με χαλάει χιχιχχιχι) Α, αφροδιτούλα, η πρόταση ισχύει
Καλημέρα σε όλους

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 14:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Nemesis και Αφροδίτη στείλτε και απο εδώ σοκολάτες...
Εγώ τις θέλω με γέμιση απο ποτά και λικέρ καφέ.
Ωραία τα χαμόγελα, εμπνέουν..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 16:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Α, αφροδιτούλα, η πρόταση ισχύει


Το έδεσα NEMESI μου γερό κόμπο... Αφού ισχύει... θΑ ΣΚΑΣΩ ΜΥΤΗ ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ...
Νst υπέροχη είναι και η σοκολάτα γεμιστή με γεύση καραμέλα. Και να στην προσφέρει και χέρι που αγαπάς...
Χτες έφτιαξα γαλακτομπούρεκο. ΄Απιαστο όνειρο...
Δεν έμεινε ούτε σιρόπι... Μμμμ! Ο χειμώνας ανοίγει την όρεξη περισσότερο ή ο έρωτας; Ο υγιής έρωτας;

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 01:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
quote:

Nemesis και Αφροδίτη στείλτε και απο εδώ σοκολάτες...
Εγώ τις θέλω με γέμιση απο ποτά και λικέρ καφέ.
Ωραία τα χαμόγελα, εμπνέουν..





Καλή μου nst δώσε διεύθυνση και στις στέλνω αμέσως, ε, το πολύ να κάνουν 3-5 μέρες να έρθουν (δεν χαλάνε και ειδικά με το κρύο χιχιχιχι οπότε μην ανησυχείς) ένα δέμα φτάνει? Συμφωνώ, τα χαμόγελα εμπνέουν αλλά άμα είναι πασαλιμένα και με σοκολάτα δεν εμπνέουν καλύτερα? το κακό είναι ότι δεν βρήκα κανένα τέτοιο χαμογελάκι
Φιλικά

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 06:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
να σας στέλνω εγώ όπου και νά `στε...από κρέπα σοκολάτα..Μάλλον νουτέλα είναι???Αν και χάραξε και βλέπω το πληκτρολόγιο διπλό ,είπα να σας στείλω σε όλες σας μιά καλημέρα...χικ...χικ΄....Δεν πάω στην εκκλησία 7 η ώρα..Γιά ύπνο.....καλή μέρα....[και πάλι χικ :p]


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 10:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst

Nemesis για σένα, δεν βρήκα τίποτα πιο σοκολατένιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 10:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
Καλημέρα και πάλι καλημέρα με ήλιο (σπάνιο φαινόμενο)
Καλή μου nst σ' ευχαριστώ πολύ, μου έφτιαξες τη μέρα πάντως η πρότασή μου ισχύει, δώσε διεύθυνση (εντάξει, όχι δημοσίως βρε παιδάκι μου χιχιχιχχιχι) και ένα δεματάκι θα σε περιμένει, αλήθεια, μέσα από την καρδιά μου όσο για σένα καλέ μου judas priest, άσε την κρέπα και στείλε μας κανένα κουτί μερέντα (και όχι νουτέλα, τέτοια έχουμε και εδώ, αν και δεν είναι καθόλου κακή, αλλά οι παιδικές μνήμες μου, θέλουν μερέντα χιχιχιχχι) Καλά βρε, δεν ντρέπεσαι? Εσύ που λες όλα αυτά για την "αποχαύνωση" των ελλήνων και ότι δεν φιλοσοφούν, γιατί τρέχουν στις ταβέρνες, στο χαζοκούτι και στα μπαράκια... γυρνάς τέτοια ώρα από σαββατιάτικη έξοδο? τι να πω... τςτςτςτςτς ΑΝΤΡΕΣ χιχιχιχι τι τον έκανες χθες το βράδυ τον επαναστάτη που κρύβεις μέσα σου, ε? τι?

Εύχομαι η μέρα να είναι τόσο γλυκειά σήμερα όσο τα σοκολατένια χαμογελάκια της nst Σ' ευχαριστώ

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
φίλη Nemesis, μου δίνεις την ευκαιρία να ξεκαθαρίσω απόψεις ..Δεν είμαι αντίθετος με το να διασκεδάζεις….Αντιθέτως είναι το αντίδοτο, για να ξεφεύγεις από την μιζέρια της καθημερινότητας.. και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους με ότι ευχαριστεί το καθένα…Αλλωστε ο καλύτερος γιατρός είναι σε όλα είναι Η ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΡΔΙΑ..Ως μόνιμος παλιπαινδιστής αν αποκοπώ από το να διασκεδάζω βγαίνοντας με άτομα που το λέει η καρδιά τους και με τη νέα γενιά που έχουμε ίδια γούστα αντί να σνομπάρω χρησιμοποιώντας υποτιμητικές εκφράσεις ``είναι νιάνιαρό ή δεν σκέπτονται κλπ`` κλπ ΠΡΕΠΕΙ να συνειδητοποιήσουν ΓΟΝΕΙΣ, πολιτικάντηδες κλπ να μην κόπτονται τόσο πολύ για το μέλλον αυτού του τόπου ,’ένα δεν επενδύσουν στις νεώτερες γενιές ,αντί να είναι αποκομμένοι ,δήθεν και προσποιητοί…Γιατί ο σεβασμός κερδίζεται ,δεν επιβάλλεται….Τέλος κυρήγματος…Το χάσμα γενεών έχει να κάνει με το πόσο κλειστό είναι το ΜΥΑΛΟ…. και ξέρεις τι χόρευα ολονυκτής στα Εξάρχεια …..ANARHY IN U.K-SEX PISTOLS & BREAKING THE LAW-Judas Priest......Πάντα στο ανατρεπτικό Νιτσεικό μου κλίμα…Αμα κάτσει παρέα παρεκλίνω προς χάριν τους και μετά το χαβά μου πάλι……χι…χι Πολλά φιλιά,εκεί ψηλά…Ελπίζω να σε κάλυψα....


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Εγώ θα ήθελα να σας στείλω τηγανητές μπανάνες με μέλι και ρούμι, ή κρέπες με καρύδια και μπόλικη σοκολάτα λιωμένη από επάνω. Μμμμμμ!
Και μερικά αμυγδαλωτά μελωμένα που τα φτιάχνω υπέροχα.
Αλλά κι ένα γλυκό στίχο...
Πνεύμα και στομάχι ικανοποιημένα...

΄Ερωτας...

Χρυσόρριχτη γραμμή ο ουρανός σου.
Ντύνομαι ένα άστρο
φωτίζω τις εσώτερες
πτυχές σου,
σφιχτοκρατούσες
χθες τους παλμούς ψυχής.
Ποιός είπε ότι η ευτυχία είναι απατηλή
ή άπιαστη;

Η ΑΓΑΠΗ Η ΦΘΕΙΡΕΙ,
Η ΕΞΑΓΝΙΖΕΙ...
ΟΠΩΣ Η ΦΩΤΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΞΑΝΑ ΤΗ ΣΠΙΘΑ
ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΦΛΟΓΑΣ.
[Βιργίλιος]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
[b]judas ΣΩΣΤΟΣ!
Μία είναι η ζωή...
΄Ασε τις να λένε τις γλυκύτατες κυρίες.
Ξενυχτάμε διότι και τη ζωή και τη γλύκα που δαύτη μοιράζει, τα αγαπάμε.[b]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 10:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
quote:

φίλη Nemesis, μου δίνεις την ευκαιρία να ξεκαθαρίσω απόψεις ..Πάντα στο ανατρεπτικό Νιτσεικό μου κλίμα…Αμα κάτσει παρέα παρεκλίνω προς χάριν τους και μετά το χαβά μου πάλι……χι…χι Πολλά φιλιά,εκεί ψηλά…Ελπίζω να σε κάλυψα....


Open mind for a different view....



Αυτός ήταν ο σκοπός μου, να ξεκαθαρίσεις... απόψεις. Ναι, προς χάριν τους παρεκλίνεις... τώρα θα μου πεις ότι σε... παρασέρνουν κι όλας Εντάξει, με κάλυψες, αλλά ακόμα περιμένω... τη μερέντα... Μόνο η nst ξέρει να προσφέρει σοκολατένια χαμογελάκια... τα καλύτερα

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 20:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Και τα δικά μου σοκολατένια χαμογελάκια τα ξέχασες;
Χμ!!! Θα σε μαλώσω...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 03:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
quote:

Αυτός ήταν ο σκοπός μου, να ξεκαθαρίσεις... απόψεις. Ναι, προς χάριν τους παρεκλίνεις... τώρα θα μου πεις ότι σε... παρασέρνουν κι όλας Εντάξει, με κάλυψες, αλλά ακόμα περιμένω... τη μερέντα... Μόνο η nst ξέρει να προσφέρει σοκολατένια χαμογελάκια... τα καλύτερα

[/quote]
Να πάρε και το καρφί από την Αφροδίτη ,γιά να μάθεις,να είσαι περιέργη & να ξεχνάς τις φίλες σου????
Πάντως sweet baby Nemesis,τώρα συνειδητοποίησα ότι γράφεις έκτός ΕΛλάδας....και δεν έχετε Μερέντα,(άλλα μόνο προιόντα πολεθνικών)...
Κάλλιο αργά παρά ποτέ....ΑΚου λοιπόν πως περνάμε στας Αθήναις by night γιά να ζηλέψεις...
Πάντα υποκύπτω στα πάθη μου, γιά να οδηγούμε στο δρόμο της εμπειρίας και της φιλοσόφισης της ζωής....Οι ΣΕΙΡΗΝΕΣ πάντα με ξεσηκώνανε,και δε βουλώνω τα αφτιά μου γιατί άκουω το Χορν να λέει``ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ....ΚΙ ΑΝ ΔΕ ΤΗ ΓΛΕΝΤΙΣΟΥΜΕ......Τι θα καταλάβουμε,τι θα καταντήσουμε``
Προχθές στο Mo Better σκάνε 2 κοπέλλες μόνες 5.30 το πρωί ,πίνουν μπύρα με καλαμάκι,με κοφτό γαντάκι και μπουστάκι,και χορεύουν προκλητικά και με τσολοπατάνε κι όλας ενώ είμαι τύφλα & συνοδεύομαι....φταίω εγώ μετα??????? Και τι εννοώ?? Γιατί σας τρώνε οι πιασμένοι ,ένω τις κερνούσε όλο το μαγαζί σφηνάκια και αυτές μοιράζαν χυλόπιττες.....????? Αβυσος η ψυχή της γυναίκας...????
ΑΝτί γιά μερέντα οταν κατέβεις ΑΘήνα(ποτέ??) θα σε βγάλω έξω να κεράσω σφηνάκια.....
Του Ασημου το τραγούδι που έγραψες σε άλλο τόπικ που τα βρίσκεις???
ΣΟυ αφιερώνω του Σιδηρόπουλου ``Να μ` αγαπάς`` αφού θες ξεκαθαρίσματα..
Η ώρα δεν είναι 5.οο το πρωί άλλα 3,00 ακόμη...Μόλις ξύπνησα και πάω πρός κένρο να πιώ κανένα καυτο΄σαλέπι να πιώ ....Η Αθήνα όταν κοιμάτε είναι ΜΑΓΙΚΗ..,και τη γυρνάς με μουσική...ρομαντική.....
Have a nice day...(apo Bon Jovi)
Την Παρασκευή 25/11 έχουμε και πάρτυ μεγάλη παρέα 50 άτομα στο Τέξας,να είσαι προς τα δώ και άν ακούς και ροκ.....με τις κιθάρες να βγάζουν φωτιά..... σε περιμένουμε...


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 12:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
Χμμμμ εντάξει η περιέργεια είναι ένα από τα πολλά μου ελατώματα αλλά τις φίλες μου ΔΕΝ τις ξεχνώ ποτέ
Αλήθεια, γιατί το λες αυτό Αφροδιτούλα? Αν ξέχασα κάτι ζητώ συγνώμη αν είναι έτσι θα επανορθώσω όμως, θα σου στείλω και σένα δέμα

Καλά λοιπόν σε συγχωρώ, που τώρα το συνειδητοποίησες (εντάξει, φάνηκα και για σήμερα μεγαλόψυχη, φτάνει τόσο χιχιχιχι)
Σιγά μην ζηλέψω πως περνάτε στην Αθήνα... να μου έλεγες για Θεσσαλονίκη, ε, να σου πω... ότι θα σκάσω από τη ... ζήλια μου (ναι, ναι, αλήθεια... )

Γράφεις: "Πάντα υποκύπτω στα πάθη μου, γιά να οδηγούμε στο δρόμο της εμπειρίας και της φιλοσόφισης της ζωής....Οι ΣΕΙΡΗΝΕΣ πάντα με ξεσηκώνανε,και δε βουλώνω τα αφτιά μου γιατί άκουω το Χορν να λέει``ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ....ΚΙ ΑΝ ΔΕ ΤΗ ΓΛΕΝΤΙΣΟΥΜΕ......Τι θα καταλάβουμε,τι θα καταντήσουμε``"

Πόσο συμφωνούμε... μήπως είσαι και εσύ "αδύνατος χαρακτήρας" όπως εγώ... χιχιχιχι
Ναι, ναι "Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας"...
Η μόνη ΜΑΓΙΚΗ και ερωτική πόλη παιδιά για μένα είναι η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...

Εντάξει, να έρθω στο πάρτυ, αλλά μην με κεράσεις σε παρακαλώ μπύρα με... καλαμάκι (άκου καλαμάκι... και εγώ νόμιζα ότι μόνο εδώ σερβίρουν έτσι τα ποτά... τζιν με καλαμάκι... μπύρα με καλαμάκι κλπ. κλπ.) τςτςτςτςτς

Καλημέρα

"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 18:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Νemesi μου γλυκύτατη!!!
Μαζέψτε τον judas!!!Ξέφυγε ή μου φαίνεται. Ποιός θα τον επαναφέρει στην τάξη που είσαι τόσο μακριά εσύ;
Θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 18:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΚΕΨΗΣ...


Βοή του σύμπαντος
ευπροσήγορες μνήμες...

Στο πλάτεμα του κόσμου
ρόμβοι φωτός.

Ροή αβύσσου
απροσδόκητα ήρθες...

Δεν θα σε ερωτευτώ.

Λίγο.

΄Η όλα ή τίποτα.

Α.Ρ.


Ροή του σύμπαντος...
Ευπροσήγορες μνήμες.
Εδώ παραμένω...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 01:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
quote:

[b]Νemesi μου γλυκύτατη!!!
Μαζέψτε τον judas!!!Ξέφυγε ή μου φαίνεται. Ποιός θα τον επαναφέρει στην τάξη που είσαι τόσο μακριά εσύ;
Θα δούμε τι μπορούμε να κανουμε

Ανύκουστο ,κράξιμο,έφαγα..Δεν με αναγνωρίζεις…Εγώ είμαι ο judas...Μου αρέσει Αφροδίτη να ξεφεύγω…Να γίνομαι χαλκομανία από τοίχο σε τοίχο, και να με μαζεύουν με τις κουτάλες ,ή τα πηρούνια…
`` Ίσως δεν ήμουνα κι εγώ, ό,τι ονειρεύτηκες
Έτσι κι αλλιώς όλα είναι, προσωπικές οπτασίες..``
Όμως για σκέψου …Συ δε μου πες ότι στα αγαπημένα σου αγαθά έβαλες ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ & ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ μαζί…και ότι δεν πρέπει να χάνουμε στιγμή ,από τις ομορφιές της ζωής….
Και εγώ λοιπόν τα κτυπάω όλα μαζί αυτά που συμφωνούμε σε σέικερ, και τα σερβίρουμε με τριμένο πάγο, και γαρνίρουμε με φλούδα πορτοκάλι….Τώρα για όλες εδώ τις γλυκατζούδες , επιπρόσθετα να φέρω και σοκολατάκια με γέμιση σοκολάτας που λατρεύεται …..
Ορίστε είδες τι έπαθα.. Πάλι ``πλέκω στιχάκια, για τα πιο όμορφα ματάκια ουρανέ``….
Πότε είχες γράψει ο Πλάτων ότι ο άνθρωπος γίνεται ποιητής???? Εχω μνήμη καμήλας είδες…και ελπίζω να σε έκανα να γελάσεις….

Nemesis.. τώρα που επανήλθα να σου πώ ότι με έκανες πολύ ευτυχισμένο με τα στιχάκια σου…Αν και θέλω βοήθειά τουλάχιστον γεωγραφικά πού βρίσκεσαι….Από τη Γή ή από άλλο πλανήτη….Στη Κεντρική Ευρώπη να σκεφτώ (γύρω Γερμανία) ή πιο βόρια … Το κουτί 1 ή τη κουρτίνα 3..

Θα συμφωνήσω ότι η Θες/νίκη είναι η πιο ερωτική πόλη, γιατί πέρασα απίθανα χρόνια σε μια φοιτητική καμάρα κοντά στη Καμάρα , τρώγοντας στην Εστία, και επιδόρπιο τρίγωνα Πανοράματος, ερωτικά ή με κρέμα…
Εκεί λέει η ιστορία ήταν συγκάτοικοι στο Μαθηματικό , ο Παύλος Σιδηρόπουλος και ο Βαγγέλης Γερμανός, όταν ο πρώτος έγραφε τον ύμνο….που τον αφιερώνω σε όλες σας, εδώ στο φόρουμ για να πάει στην Αβυσσο…των ψυχών σας....

Σου γράφω πάλι από ανάγκη ,η ώρα πέντε το πρωί
Το μόνο πράγμα που 'χει μείνει όρθιο στον κόσμο είσαι εσύ
Τι να τις κάνω τις τιμές τους τα λόγια τα θεατρικά
Μες την οθόνη του μυαλού μου χάρτινα είδωλα νεκρά

Να μ' αγαπάς όσο μπορείς να μ' αγαπάς

Όπως τον είχα δεί κάπου στο `80 μαζί με τον μπαγάσα τον Νικόλα τον Ασιμο κάπου στο Μοναστηράκι να λιάζονται στο παγκάκι ,και ο κόσμος γύρω τους να περνά ,σκυθρωπός, αγέλαστος και κακομούτσουνος….και αυτοί ΕΛΑΜΠΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ... Ακριβώς όπως είναι και 25 χρόνια μετά…..όπως λένε και οι Κατσιμιχαίοι….

Τίποτα δεν έχει αλλάξει
Και τίποτα δεν είναι όπως παλιά
Μένει όμως ακόμα ένα πείσμα
Που δεν είναι συνήθεια μοναχά

Ζούμε τις μικρές μας ιστορίες
Στο κέντρο και τις συνοικίες
Όνειρα μεθυσμένα, σχέδια ματαιωμένα
Τηλεφωνά απεγνωσμένα

Πάντως να ξέρεις …όποιος είναι ροκ μη το φοβάσε…Είναι απλά ο ΕΥΑΤΟΣ του…..

Πάντως εάν έρθεις στο ΠΑΡΤΥ θα παρω τη κιθάρα μου και θα σου τραγουδίσω Rock & Roll....και άντε πιάστε με μετά

``Το ξέρω πως δεν είμ' αυτός
που πάνω του θα στηριχθείς
ούτε λεφτάς κι ίσως γυρνάς
πιωμένο μες στα μπαρ να με βρεις

Ομως εγώ θα σου μετρώ
της πόλης το σφυγμό μ' αγκαλιές
θα σου χαϊδεύω το μυαλό
με χίλιες και μια νύχτες γλυκές
Στα σκοτεινά δωμάτια είν' η ψυχή μας γυμνή
και δεν χωράν εκεί μυστικά
και εκεί να σ' αγαπάω ξέρω κούκλα μου εκεί
την μοναξιά μου στον καθρέφτη όταν σπάς ``

Σας έπεισα τώρα...????? Ξεξαθάρισα ή σας μπέρδεψα????


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 10:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
Ξεκαθάρισες αρκετά.
Λοιπόν να βγάλουμε οι κυρίες τις ψηλοτάκουνες γόβες και να σκάσουμε μύτη στο πάρτυ απλά κεφάτα και δυναμικά;
Δελεαστικό...

Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 10:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Όμως για σκέψου …Συ δε μου πες ότι στα αγαπημένα σου αγαθά έβαλες ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ & ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ μαζί…και ότι δεν πρέπει να χάνουμε στιγμή ,από τις ομορφιές της ζωής….
Και εγώ λοιπόν τα κτυπάω όλα μαζί αυτά που συμφωνούμε σε σέικερ, και τα σερβίρουμε με τριμένο πάγο, και γαρνίρουμε με φλούδα πορτοκάλι….Τώρα για όλες εδώ τις γλυκατζούδες , επιπρόσθετα να φέρω και σοκολατάκια με γέμιση σοκολάτας που λατρεύεται …..
Ορίστε είδες τι έπαθα.. Πάλι ``πλέκω στιχάκια, για τα πιο όμορφα ματάκια ουρανέ``….
Πότε είχες γράψει ο Πλάτων ότι ο άνθρωπος γίνεται ποιητής???? Εχω μνήμη καμήλας είδες…και ελπίζω να σε έκανα να γελάσεις….


Τι μνήμη είναι αυτή. ΄Εχεις δίκιο το έγραφα, και φυσικά το πίστευα, αυτό το ΕΡΩΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ είναι ότι καλύτερο!!!
Η αγάπη και η συνετή τρέλλα γενικότερα είναι ο δορυφόρος
ή οι δορυφόροι
των ακούραστων ψυχών,
ο κύκλος των οποίων ξεπερνάει τα όρια του σύμπαντος
περιορίζεται στα όρια των δρόμων τους,
αλλά φτάνει στα υπέρτατα άκρα.
Σοφά ομιλώ ορθά αν και καθιστή.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

11thThief
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 13:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 11thThief
quote:
ΚΑΤΑΘΕΣΙΣ ΣΚΕΨΕΩΝ...

Οι σκέψεις μου είναι βαθύτατα επηρρεασμένες από τους στοχασμούς του μπάρμπα Σταύρου (Ο βίος μου).


Deva Parinito

Στα είπα όλα. Φίλα με τώρα.

Edited by - 11thThief on 16/11/2005 13:27:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bonnie_and_Clyde
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 16:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bonnie_and_Clyde


Παρανόμως ζούμε, και διαφεύγουμε του θανάτου.
Παρανόμως διάγουμε κύκλους γύρω από τον εαυτό μας και τις ερμηνείες μας για τον κόσμο.
Παρανόμως αγαπάμε, πολεμάμε, κάνουμε Τέχνη.


Ο Νόμος είναι ένα φτηνό κατασκεύασμα για να επωφελούνται όσοι η κρίση τους τεμπελιάζει.
Ο Νόμος είναι η αιτία που η αγάπη ξορκίζεται καθημερινά από το μυαλό μας,
γιατί εκεί ανήκει και όχι στα συναισθήματα μας.



Bonnie


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
A mis soledades voy,
De mis soledades vengo,
Porque por andar conmigo
Mi bastan mis pensamientos...
Lope de Vega.

A.P.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 17:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo



Το πασίγνωστο απόσπασμα είναι από τη "Δίκη" του Φραντς Κάφκα :
"Μπροστά στο νόμο στέκει ένας θυρωρός, σ' αυτό το θυρωρό έρχεται ένας χωρικός και ζητά να μπει μέσα. Μα ο θυρωρός λέει πως δεν μπορεί να τον αφήσει τώρα να μπει. Ο άνθρωπος συλλογιέται και ύστερα ρωτά μήπως θα μπορούσε να μπει αργότερα. «Ίσως», λέει ο θυρωρός, «τώρα όμως όχι». Η πόρτα είναι ανοιχτή όπως πάντα και καθώς παραμερίζει ο θυρωρός, σκύβει ο άνθρωπος, για να κοιτάξει μέσα από την πόρτα. Μόλις το αντιλήφθηκε αυτό ο θυρωρός, γελά και λέει: «Αν το τραβά η όρεξή σου, δοκίμασε να μπεις, μ' όλο που σου το απαγόρεψα. Πρόσεξε όμως: είμαι δυνατός. Και δεν είμαι παρά ο πιο κάτω απ' όλους τους θυρωρούς. Από αίθουσα σ' αίθουσα είναι κι άλλοι θυρωροί, ο ένας πιο δυνατός από τον άλλο. Τη θέα του τρίτου μόλις, ούτ' εγώ μπορώ να την αντέξω». Τέτοιες δυσκολίες δεν τις περίμενε ο χωρικός. Ο νόμος ωστόσο πρέπει να 'ναι στον καθένα και πάντα προσιτός, σκέπτεται, και καθώς τώρα κοιτάζει προσεχτικά το θυρωρό, τυλιγμένο στο γούνινο πανωφόρι του, τη μεγάλη σουβλερή του μύτη, τη μακριά, αραιή, μαύρη, τατάρικη γενειάδα, αποφασίζει να περιμένει καλύτερα ίσαμε να πάρει την άδεια να μπει. Ο θυρωρός του δίνει ένα σκαμνί και τον αφήνει να καθίσει πλάι στην πόρτα. Εκεί δα κάθεται μέρες και χρόνια. Κάνει πολλές προσπάθειες να του επιτρέψουν να μπει, και κουράζει το θυρωρό με τα παρακάλια του. Ο θυρωρός τού κάνει συχνά μικρορωτήματα, σαν αυτά που κάνουν οι μεγάλοι κύριοι, και στο τέλος του λέει ολοένα πως δεν μπορεί ακόμα να τον αφήσει να μπει. Ο άνθρωπος, που ήταν καλά εφοδιασμένος για το ταξίδι του, ξόδεψε όλα, ακόμη κι ό,τι πολύτιμο είχε, σε δωροδοκίες για το θυρωρό. Εκείνος τα δέχεται όλα και ύστερα λέει: «Τα δέχομαι μόνο και μόνο για να μη νομίσεις πως παράλειψες τίποτα». Όλα αυτά τα πολλά χρόνια ο άνθρωπος παρατηρεί το θυρωρό σχεδόν αδιάκοπα. Αποξεχνά τους άλλους θυρωρούς, κι αυτός ο πρώτος τού φαίνεται το μοναδικό εμπόδιο για να μπει στο νόμο. Καταριέται την κακή τύχη. Τα πρώτα χρόνια χωρίς συγκρατημό και δυνατά, αργότερα, όσο γεράζει, μουρμουρίζει μόνο. Αρχίζει να παιδιαρίζει και, μια και μελετώντας χρόνια το θυρωρό γνώρισε και τους ψύλλους του γούνινου γιακά του, παρακαλεί και τους ψύλλους να τον βοηθήσουν και ν' αλλάξουν τη γνώμη του θυρωρού. Τέλος, το φως λιγοστεύει και δεν ξέρει αν γύρω του αλήθεια σκοτεινιάζει, ή αν μονάχα τα μάτια του τον απατούν. Ωστόσο, αναγνωρίζει τώρα μια λάμψη μέσα στο σκοτάδι, που ξεχύνεται άσβεστη μέσα από του νόμου την πόρτα. Δεν έχει πια πολλή ζωή. Πριν από το θανατό του σμίγουν οι πείρες όλης του της ζωής σε ένα ρώτημα, που δεν είχε κάνει ως σήμερα στο θυρωρό. Του γνέφει, γιατί δεν μπορεί πια ν' ανασηκώσει το ξυλιασμένο του κορμί. Ο θυρωρός πρέπει να σκύψει πολύ κοντά του, γιατί το ύψος του ανθρώπου έχει πολύ αλλάξει. «Τι θες λοιπόν ακόμα να μάθεις;» ρωτά ο θυρωρός, «είσαι αχόρταγος...» «Όλοι μάχονται για το νόμο», λέει ο άνθρωπος, «πώς τυχαίνει να μη ζητά κανένας άλλος εκτός από μένα να μπει;» Ο θυρωρός νιώθει πως ο άνθρωπος αγγίζει κιόλας στο τέλος και, για να φτάσει την ακοή του που χάνεται, ουρλιάζει: «Κανένας άλλος δε μπορούσε να γίνει δεκτός εδώ, γιατί η είσοδος ήταν για σένα προορισμένη. Πηγαίνω τώρα να την κλείσω».

2. Το ακόλουθο απόσπασμα είναι από εδώ:

http://www.enet.gr/online/online_issues.jsp?dt=21/10/2005&pid=51&id=90515984

"Για παράδειγμα, στην κεντρικής σημασίας καφκική παραβολή Μπροστά στο Νόμο. Ο Ουλφ Αμπρααμ παλιότερα, και πρόσφατα ο Μικαέλ Λεβί έδειξαν ότι οι πηγές της παραβολής του Κάφκα βρίσκονται σε μια Αγκαδά, στο Μιντράς (ραβινικό ερμηνευτικό σχόλιο-αφήγηση) Πεσικτά Ραμπατί. Μόνο που η αφήγηση του Κάφκα ανατρέπει κι αντιστρέφει εντελώς το Μιντράς. Ωθεί το Ταλμούδ πέρα από το Ταλμούδ. Στο Μιντράς ο ήρωας που έρχεται μπροστά στην πύλη του Νόμου κι αντιμετωπίζει το φύλακά της και την απαγόρευση εισόδου δεν είναι άλλος από τον πρώτο των προφητών και αποδέκτη του Νόμου, τον Μωυσή. Στην αφήγηση του Κάφκα είναι ένας απλός άνθρωπος του χωριού, όπως κατά λέξη μεταγράφει ο συγγραφέας τον γνωστό σ' αυτόν εβραϊκό όρο Αμ Ψα Ψάρετς, ο άνθρωπος της γης, όπως ονομάζεται στην παράδοση ο απαίδευτος στο Ταλμούδ σε αντιπαράθεση προς τον Χαχάμ Ταλμίδ, τον Σοφό ταλμουδιστή.Στο Μιντράς, ο Μωυσής αψηφά τον Φύλακα, παραβιάζει την Πόρτα του Νόμου και το ίδιο κάνει στις επόμενες Πόρτες, με τους επόμενους κάθε φορά και τρομερότερους Φύλακες Αγγέλους, μέχρι να φτάσει στον Θεό. Αντιθέτως, στον Κάφκα ο άνθρωπος της Γης περιμένει παθητικά στην πρώτη Πόρτα και περιμένει μάταια, παρακαλώντας τον Φύλακα να τον αφήσει να περάσει, ενώ ο τελευταίος το αρνείται επίμονα και τον προειδοποιεί ότι στις επόμενες πόρτες υπάρχουν ακόμα φοβερότεροι Φύλακες. Στο τέλος ο άνθρωπος της Γης πεθαίνει εξαθλιωμένος, ενώ ο Φύλακας σκύβει πάνω στον ετοιμοθάνατο και του ουρλιάζει ότι η Πόρτα ήταν προορισμένη μόνο γι' αυτόν τον δύστυχο και τώρα θα την κλείσει. Αντιθέτως στο Μιντράς ο Θεός επιβραβεύει τη νικηφόρα πάλη με τους επικίνδυνους Φύλακες Αγγέλους και την παραβίαση των Πυλών του Νόμου. Στις 6 Νοεμβρίου 1913 ο δυστυχισμένος Φραντς Κάφκα σημείωνε στο Ημερολόγιό του: «Μακάρι να μπορούσα να μπω και να βγω από όλες τις πόρτες σαν ανθρώπινο ον και να σταθώ λίγο-πολύ όρθιος». Ονειρεύεται να ήταν Μωυσής, όπως στο Μιντράς. Μα προσθέτει, σαν άλλος διστακτικός Αμλετ: «Αλλά δεν ξέρω εάν είναι αυτό που θέλω».

Αφιερωμένο από μένα σε σένα Ελένη για περεταίρω σκέψεις...

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Οι άνθρωποι θα κάνουν τα πάντα, τα πιο παράλογα, μόνο και μόνο για να αποφεύγουν μια ματιά στη δική τους ψυχή.
Κ. Γιούνγκ*

Η ψυχή δεν μαθαίνει, μόνο ξαναθυμάται αυτά που πάντα ήξερε.
Ντ. Γκαφίρ*

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
Οι άνθρωποι θα κάνουν τα πάντα, τα πιο παράλογα, μόνο και μόνο για να αποφεύγουν μια ματιά στη δική τους ψυχή.

Σκέψεις που τρομάζουν, σκέψεις που ανατρέπουν, δέος απέναντι στην πιθανότητα να είναι αληθινές, απέχθεια...
Τι να δούμε τώρα στον καθρέφτη...εντέλει είμαστε οι περισσότεροι έξοχοι ηθοποιοί...θα δρέπαμε δάφνες στο θέατρο της λογικής...
Μέση μάλλον δεν υπάρχει.
΄

quote:
«Αλλά δεν ξέρω εάν είναι αυτό που θέλω».

Και αν δεν ψάξουμε αποκλείεται να το βρούμε.
Ξέρουμε όμως τι δεν θέλουμε. Ισως να είναι μια αρχή..
Συνεχίζω την πλοήγηση στα εγκεφαλικά κύτταρα.

Confucius
Οχι εσύ...

Τώρα πάλι θα ψάχνω το ιδανικό, χαμογελώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 18:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 21:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Μη ξεχνάς...

Το να γίνεσαι είναι αρρώστια, το να είσαι είναι υγεία.


Οι επιθυμίες είναι προβολές, δεν είναι αληθινές ανάγκες.


Ο άνθρωπος που μπορεί να ζει στην ανασφάλεια είναι ευτυχισμένος, επειδή αυτός είναι ο μοναδικός, που είναι ασφαλής στα χέρια της ίδιας της ζωής.


Η γνώση είναι ζωντανή μόνο όταν τη γνωρίζεις εσύ ο ίδιος, όταν είναι άμεση εμπειρία. Όταν όμως την ξέρεις από τους άλλους, δεν είναι ζωντανή εμπειρία, δεν είναι γνώση, είναι απλώς μνήμη.


Το αύριο σημαίνει απλώς αυτό που δεν έρχεται ποτέ. Είναι αναβολή της ζωής. Είναι μια άτολμη στρατηγική για να εξακολουθείς να υποφέρεις.

Όσσο


Η μοναξιά είναι η φίλη της θλίψης, ενώ η μοναχικότητα είναι η συνοδοιπόρος της πνευματικής ανύψωσης.
Χ. Γκιμπράν*


Ο άνδρας με αρετή είναι απαιτητικός με τον εαυτό του, ενώ ο μικρός άνθρωπος είναι απαιτητικός με τους άλλους.
Κομφούκιος

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 00:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi
Καλέ μου Judas ας τα πάρουμε από την αρχή και ένα ένα, γιατί άντε να απαντήσεις σ' αυτό το... σεντόνι χιχιχχι
Λοιπόν γράφεις:
"Και εγώ λοιπόν τα κτυπάω όλα μαζί αυτά που συμφωνούμε σε σέικερ, και τα σερβίρουμε με τριμένο πάγο, και γαρνίρουμε με φλούδα πορτοκάλι….Τώρα για όλες εδώ τις γλυκατζούδες , επιπρόσθετα να φέρω και σοκολατάκια με γέμιση σοκολάτας που λατρεύεται ….."

Αυτό λαμβάνεται σαν ... υπόσχεση

"Nemesis.. τώρα που επανήλθα να σου πώ ότι με έκανες πολύ ευτυχισμένο με τα στιχάκια σου…Αν και θέλω βοήθειά τουλάχιστον γεωγραφικά πού βρίσκεσαι….Από τη Γή ή από άλλο πλανήτη….Στη Κεντρική Ευρώπη να σκεφτώ (γύρω Γερμανία) ή πιο βόρια … Το κουτί 1 ή τη κουρτίνα 3.."

χιχιχιχι από άλλο... πλανήτη μάλλον, πάντως εγώ θα έλεγα να διαλέξεις την... κουρτίνα 3

"Θα συμφωνήσω ότι η Θες/νίκη είναι η πιο ερωτική πόλη, γιατί πέρασα απίθανα χρόνια σε μια φοιτητική καμάρα κοντά στη Καμάρα , τρώγοντας στην Εστία, και επιδόρπιο τρίγωνα Πανοράματος, ερωτικά ή με κρέμα…"

Χαίρομαι που συμφωνούμε γιατί τη Θεσσαλονίκη, αλλά θα διαφωνήσουμε στα... τρίγωνα, εγώ προτιμώ τις καριόκες (σοκολάτα και πάλι σοκολάτα)

"Σου γράφω πάλι από ανάγκη ,η ώρα πέντε το πρωί
Το μόνο πράγμα που 'χει μείνει όρθιο στον κόσμο είσαι εσύ
Τι να τις κάνω τις τιμές τους τα λόγια τα θεατρικά
Μες την οθόνη του μυαλού μου χάρτινα είδωλα νεκρά
Να μ' αγαπάς όσο μπορείς να μ' αγαπάς"

Από τα πολύ αγαπημένα μου

"Πάντως να ξέρεις …όποιος είναι ροκ μη το φοβάσε…Είναι απλά ο ΕΥΑΤΟΣ του….."

Κι αν είμαι ροκ, μη με φοβάσαι... Παπακωνσταντίνου

"Σας έπεισα τώρα...????? Ξεξαθάρισα ή σας μπέρδεψα????"

Εγώ ομολογώ, μπερδεύτηκα τελείως τώρα...


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2005, 01:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Κατάθεσις σκέψεων.
Το θείκό πνεύμα υπάρχει παντού...
Εμφανίζεται σε συνθήκες μεγάλων εντάσεων και εξαφανίζεται όπως ήρθε...
Φωτίζει τις ψυχές μεγάλων σοφών, αθώων παιδιών, και μέσω αυτών μεταφέρεται..όπου χρείαζεται
Αποδεικνύει την υπαρξή του, αρκεί να του ζητηθεί...
Σ' ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου...
όταν όλες οι αξίες είχαν χαθεί μου έδειξες οτι αρχή και τέλος, γέννηση και θάνατος, καλό και κακό είναι ένα, σ΄εμάς έγκειται η επιλογή.
Επειδή όλοι είμαστε ίσοι, αλλάζει απλά το είδωλο και σπάει ο καθρέφτης.....

Χαμογελώ για να χαμογελάσεις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy